Історія людського життя. 1966.02

Іванов Порфирій Корнійович

 

Історія людського життя. 1966.02. Я не вашою дорогою йду. 1966.03.

 

Редактор, перекладач – Валентин Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Історія людського життя.

 

1. Ми з вами не починали жити спочатку в своїй залежній в природі стороні, щоб нам тоді-то було добре.  Ми з вами не знали цього, а що нас з вами зустрічало, ніч або ж день.  Ми ж з вами   не бачили цього, і не змогли навіть знати, хто ж народився вперед, самець чи  самка.   І чому це так вийшло, що на тілі людини утворилася сорочка, і яку вона користь нашому тілу дала?    Ми опинилися в природі не живими, а напівмертвими.  Хто нас з вами вчив в руки брати, і зубами кусати, а потім жувати, якщо чоловік не вмів ковтати.

 

2. Це все хороше і тепле вийшло в процесі.  Ми стали добре  по-власницькому  жити.  Держава стала мати царя, він був Богом землі.  Ми, люди, за нього вмирали на фронті.  Всі політичні люди були в засланнях, сиділи в тюрмах.  А Ленін був за кордоном.  А як же так вийшло, що радянська влада прорвалася в царський Зимовий палац, і оголосила сама себе повноцінним господарем цієї країни.  І стала по землі своє зернятко сіяти для того, щоб на чоловікові живому утворився живий факт незалежність, котра б примусила чоловіка вчитися, як буде треба в природі загартуватися, щоб не застудитися і не захворіти.

 

3. Цього Іванов Порфирій Корнійович сам разом з людьми добився, зробив, отримав довіру від природи сил волі.  І ними хвалиться.  Він поки між нами одна такий загартований чоловік у природі, незалежний від неї.  Навчився сам себе рятувати від будь-якого захворювання, тобто від ворога.  І навчився навіть вчити інших ображених, хворих людей,   щоб вони робили те, що зробив сам Іванов.

 

4. Але люди ці якості бачать на ньому, а самі йому не довіряють.  Кажуть: «Ми своє упустимо,  а твоє не підхопимо».  Хіба цар Романових хотів, щоб його Ленін замінив?  Правда перемогла неправду.  Не зброя людині допомагає в його житті.  А людина людину вбила цією зброєю.  А Іванова зброя – це його тіло загартоване, енергійне живе, випробуване.  32 роки без залежності живе, на очах вчених випробовується рік.  Не надів на себе сорочку, і не бажає їсти, дому не потребує.

 

5. Це є перед усіма живий факт, не повторний і невмирущий.  Тільки на мені це все зроблено погане і холодне.  Що ми мали тоді, коли на землю ступили ногою.  У ній не було того, що ми зробили в природі.  І вийшло у нас швидке і зручне.  А що  від нас потребувала незалежність Іванова, тіла. Ми йому нічого свого не дали.  Він нас не    просив, щоб ми йому допомагали.  Він нашого не потребує, і не хоче одного дня своєю формою лякати.  А ми навчилися мертвим живе самі захищати.  А хто кого народив: живе мертве, чи мертве  живе.  І на очах у нас робилося між літом і зимою.    

 

6. Іванов без сорочки сприймав будь-який зустрічаючий день і ніч свого часу.  Не боявся, що доведеться застудитися і захворіти.  Зима не літо, а літо не зима.  Треба ж поріг переступити, і йти по цій дорозі.  Багато хто не хотів, щоб була радянська влада.  А як воно народилося на чоловікові живому, на Іванову.  Йому в цьому ділі  добре.  Хто ж зможе моє це хороше, здобуте мною, відібрати, і привласнити своїм ім'ям.  Це не моє, а спільне природне, навчене.  Самородок я, за ділом.  А джерело – загартування.  Працюю я один на благо здоров'я, вчуся в природі.

 

7. Хвалюся перед світом.  Правду хочу сказати про самозбереження клітини.  Моє здорове, загартоване серце 25-річної людини.  Вихід мій у світлі.  Я не боюся ворога, і не боюся нічого, навіть смерті своєї.  Якби цього не було в житті моєму, не було б мого життя.  Я чоловік землі, дихаю дуже сильно.  А говорю різко не про якесь чудо, а про фізичне природне явище.  Найголовніше, це чисте повітря, вода і земля.  Вдих і видих, снігове пробудження, миттєве оздоровлення нервової центральної частини мозку.  Люблю і вболіваю, але про хворого не забуваю.

 

8. Душу знає, хочу допомогти, через руки свої струмом убиває біль.  Не слова нам говорять, а діло все робиться.  Пише рука владики. Ніколи про це не забути, дуже справедливе.  А прохання яке?  Мене треба просити – будеш здоровий.  Кому не треба буде це, молодому юнакові?  Та ні.  Шановні, це світове значення.  Нам треба любити велику природу.  Не мовчати, а правду говорити.  Не хвороба відіграє над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою.  Нам вчитися треба, розуміти моє  вчення, щоб не попадати у в'язницю, і не лягати з вами в лікарню.  Жити треба вільно, не лізти на рожен.

 

9. Велика буде слава любити самих себе.  Головою низько кланятися, а ввічливість представляти.  Ех, життя моє важке для всіх.  Зрозумій моє терпіння, своє серце загартуй.  Милі люди, гляньте на сонечко, побачите правду, своє одужання. Бути завжди таким, Переможець природи і Учитель народу.  А пораду проси у того, хто може одержати перемогу над собою. А про старе, що робилося всім нашим індивідуальним залежним власницьким життям.  Воно у кожного чоловіка з першого дня починалося з нічого, і поганого, і холодного, не імущого, зовсім не вмів жити.

 

10. У процесі всього життя він вчився життя, щоб жити і користуватися в природі завоюванням.  У нього в тілі народилася потреба.  А цю потребу доводилося в природі робити руками із знайденої в природі сировини.  І зроблено чоловіком чоловікові товар або продукція, котрою чоловік став користуватися, у себе вживати в середину і ззовні. Чоловік заклав свій енергійний розум для того, щоб у себе в своєму господарстві ці якості живими всюди ростити і зберігати для забою. Чоловік повірив іншому життю, живому життєрадісному.

 

11. Вона людині давала можливості сподіватися на це все, чого була можливість взяти.  Ми придбаваємо для життя свого м'ясо, їмо приготовлене за смаком.  І нами зроблено взуття і одяг, котрому чоловік вірить.  І на це все, ним зроблене, надіється, що воно його спасе. Все це зберігається, і робиться в природі працею.  Ми для цього трудимося. І важко було заводитися господарством, яким доводилося для потреби людини, котрим запасалися.  У цьому добрі ми почали в природі рости, одне за одним стали придбавати.

 

12. І за рахунок цього придбаного стали здоров'я розвивати.  Нас у цьому природа за це діло, зроблене нами, у своєму часі в кліматі зберігала.  Давала волю свою мислити про своє наявне добро.  Я чоловіком не вважався без цього всього, щоб доводилося без нього залишатися в житті.  Мене примушувала душа, моє серце для цього билося, отримувало від усього кисневе живлення через легені кров.  А клапан переробляв, і відраховував найкращу і енергійну частину крові, яка живила мозок для того, щоб нитки були енергійні по своїх місцях.

 

13. На що найбільша надія, на все життя, котре сильне боротися з будь-якою неприємністю.  Вони з'являються ззовні природи на безсилому місці, і на забезпечені нитками, найголовніше.  А в природі це найголовніше в нашому житті.  Що хоче, про те почне думати.  І  обов'язково свого надуманого доб'ється.  Це його таке у будь-якого нашого історичного чоловіка.  Він ці сили здобув, і їх направив, вгору піднімався. Він хотів зробитися в природі таким чоловіком, якого не було в житті.    

 

14. Чоловік зацікавлений.  Він хоче в природі не таким, як він був до цього.  Він хоче змінити таку систему, а вона йому не давала спокою.  Думка не хоче залишатися на цьому місці за минулим.  Він хоче нове, але в нього нічого не виходить від старого минулого.  Без всякого багатства в природі йому ніяк не вдається зробити перед собою, щоб не згадати своїх залежних минулих предків.  Вони важким своїм життям перед іншими народами хвалилися, у них того не було, що  ми з вами в свої роки самі придбали.

 

15. Ми цим росли по можливості, нас всіх оточувала власність.  Ми вважали, і надіялися на свій предковий порядок.  Сьогодні живемо, краще не може бути в природі.  Вона нам мало не щохвилини свого часу додає.  У нас вид зростає, все розвивається, ми більше себе  примушуємо від природи брати.  І цим всім зробленим робити нову яку-небудь таку машину, котра б у будь-якому місці своїм технічним способом замінила сили людини.

 

16. Як нам з вами від цього життя, котре ми з вами зараз продовжуємо, ображатися.  Не доводиться ні на кого, тільки треба класти образу  на себе, на свої сили, на волю, в якій довелося помилитися. Я чоловік сьогоднішнього часу.  Поки з вами разом живемо, і дуже сильно з вами зайняті у своїй праці, без якої зрушень в умах немає.  Примушує сьогоднішня економіка лізти вгору. Все за історією, чи фантазія це нам свої слова писала про Вавилонську вежу, вона не дурнями починалася.  Розумним людям доводиться копатися зі своєю зброєю в Арктиці, в холодному зимовому морозному місці.   

 

17. Нас таких примушує воювати з природою її таємниця.  Нам треба знайти те, чого перед нами не було, і ми з вами цього ще не бачили.  А зараз з вами добилися, на Місяць  посадили машину м'яко.  Цього ще не було.  Ми вчені радянські люди зробили.  А от що завтра буде перед нами стояти?  Ми не знаємо.  Хто ж такий з нас знайдеться, свою згоду дасть, щоб не на землі вмирати.  А на Місяці своє тіло примусить здатися для атмосфери Місяця.  Кажуть так, лише б для науки.

 

18. Наших ділків фантазія приводять до завоювання.  Але ми не знаємо чоловіка.  А він є на землі вирішує наперед, вносить своє незалежне.  Так як ми з вами не знаємо Місяць, і не випробували його для свого життя.  А розвідку пустили, машина проклала такт.  Тепер справа за людиною, справа нова перед усіма нами, вченими.  Ми з вами на нашій землі вивчали погане і холодне своїм тілом.  Це рівно того ж самому початку на Місяці, себе розкрити не фізично в практиці чоловіка.  А такого ж самого захищеного чоловіка, котрий у нас є в Арктиці.

 

19. Він сам захищений від найкращого в природі почуття.  Не знайшлося між нами такого живого чоловіка, хто б узяв і спробував зимою при 35 градусах, 46 градусах без усякого  самозахисту, в одних трусиках.  І побув на цьому морозі не один день, а всю зиму, що приходить по нашій землі.  Вона в 1965 році своїми місяцями проходила, закінчувала в природі свої останні в році грудневі дні.  А січневі перші дні 1966 року починалися.  Особливо в Казані, на середньому Поволжі.  Не південь розташований, причому тут північ або південь, якщо ми    з вами захопили місце своє власницьке, назвали йому ім'я.

 

20. А самі не навчилися жити, щоб не застуджуватися і не хворіти.  Ми з вами робили те, чим наша мати природа не радіє.  Їй від цієї справи, що ми робимо, шкідливо.  Але вона з нами нічого не зробить, ми проти цього всього в природі штучним озброїлися, і ми з вами ліземо на рожен.  Нам, таким людям, дай і дай.  Ми нічого, крім як треба краще і краще в житті.  Нам дає природа свої плоди, ми їх отримуємо щорічно урожаєм, і це все бережемо, як око.  І ним задовольняємося, як потрібним продуктом.

 

21. Нас усіх природа так навчила, ми зробилися залежні люди від неї.  А раз залежні, ми з вами не любимо погане і холодне.  Як же так, що я, Іванов, у себе виробив такі сили, волю.  Зима будь-яка, розвинена в холоді й у морозі, вона для мого живого тіла духом є.  І хоче нам усім сказати: при будь атмосфері в будь-який час не побоюся залишатися, і буду  стільки, скільки це буде потрібно.  А ми добре знаємо, Іванова здоров'я, воно у нього розвивається не на жарт, щоб так у житті залишитися.  Це джерело, із джерел джерело.

 

22. Він придбаває для того, щоб нам жити не по-старому, а по-новому історичному.  Ми повинні не писати в природі історію, а робити діло те, яке дасть нам користь.  А користь людського життя є не в одягу і не в їжі з житловим домом.  А в користі чоловік живе незалежний від природи, як ми бачимо живий природний   факт.  Говорить Іванов, про свої сили.  Я ніколи не піду в природу переживати, терпіти наївшись, ситим.  Мене природа за моє все зроблене вб'є.  Я ж буду жити не за рахунок себе.

 

23. А моє тіло вже залежне, за рахунок умов чужих природних.  Вона цього не любить, і не хоче, щоб усі люди це робили.  Я вам один раз вживаю їжу не для того, щоб мені це все допомагало.  А я їм для того, що перебуваю в таких залежних умовах.  Моя дорога по природі прокладається не для смерті, щоб людині йти з землі, тобто вмирати.  Моя дорога – до життя, щоб жити, жити і жити.  Не за рахунок природи, не з залежною стороною, яка примушує чоловіка, щоб він робив те, чого йому шкідливо.  Незалежна сторона просить людину, хоч на один день свідомо залишатися.

 

24. Не їсти їжу, а бути та терпіти  без усякої їжі за рахунок своєї свідомості.  Треба буде зробитися такою людиною,  якої в історії не було.  Щоб бути в природі через своє діло переможцем будь-якого ворога, що створився.  Ось чого треба від природи добитися сил волі.  А вони є у Іванова.    Він їх має, і впевнено говорить про свої здібності, вони будуть там.  Природа так це дарма не народжувала, такі шляхи.  І не показувала свою таку важку дорогу, в якій доводилося жити одному, без усяких вчених, без теорії.  А практично все треба буде робити.

 

25. А діла не початі по природі, дні все непочаті попереду, в котрих жити, жити і жити.  А ми зустрічаємо їх, довго чекаємо.  А як тільки приходить на арену цей час, ми його швидше з колії вже женемо подалі.  Нам такий час, залежний у труді, не треба.  Нам треба такий день, щоб чемпіона із себе представив.  Це будь-якого нашого чоловіка, хто в природі риється, хоче своїми вмілими силами знайти для життя в надрах джерело, а в ньому якісь особливості.  Особливо треба золото, срібло і різні копалини руди для зброї.

 

26. Ми з вами поки маємо  ворога в самому собі та  іншому чоловікові, хто ніколи не подумав на такого чоловіка.  А він вже давно думає, і хоче цього чоловіка образити.  У нього думка нехороша, нападаюча, вічно вона така мстива, і з образою.  Це нехороша сторона людини, убивча, самовільна, не народна, а вовча.  Вчителя немає такого, щоб вчити цього не робити людині.  А навпаки, вчать, щоб люди не були однакові.  Один одного зі шляху його місця зняти навчили.

 

27. Люди такі знайшлися, цю найлютішу боротьбу між собою в природі ввели, дружбу не побудували.  Не сказали, треба вміло еволюційно добитися, робитися в житті господарем на все.  Не треба невміння, треба буде на все вміння закласти.  А ми з вами задумали, і як на чуже напали і привласнили.  Своїм зробили для того, щоб ним один час так само скористатися, як користувалася не наша нова небувала соціалістична сторона.  Незалежним повинний зробитися в процесі свого діла.  Ми не капіталісти, старого покрою люди.  Вони все життя прожили за рахунок чужого, експлуатації праці людини.

 

28. І в них не було наміру, щоб без усякого бою своє природне багатство комусь дати.  Капіталіст сам себе поки визнає повноцінним у природі господарем.  Він економіст, виробляє свою копійку, і її береже, як свою.  Це його вміння, розвинене за рахунок чужих рук.  Ми так ці манери визнаємо.  І революції довелося вдало опанувати, і зі зброєю в руках зробитися господарем.  Ми поділилися навпіл.  Одні й інші на землі стали жити за рахунок великої природи.  Їй у праці оголосили війну, між собою і природою поставили фронт за життя своє.

 

29. Ми її штучно рвемо, гори робимо, нові моря, електрику, заводи виробляємо.  Словом, робимо для себе гроші.  А за них купуємо і продаємо живу людську силу.  Гасло одне у нових людей.  Творець цих коштів, і він же розпорядник в цьому природному ділі.  Капіталістам простимо за їхню залежність, за безсилля.  Вони нічого не роблять, щоб не хворіти і не застуджуватись.  Вони вірять Богу, моляться, просять, а самі роблять іншій людині недобре.  За гроші свої зібрані наймають людей, і їх експлуатують.

 

30. Ці капіталісти, їм дуже сильно простимо.  Вони людожери, живуть за рахунок інших, зовсім чужих рук.  Це йому не увінчається його, що експлуатує не загартованого чоловіка, котрий боїться Бога. Так однаково накидається, і робиться природа хазяйкою.  Раз людина боїться природи, від неї ховається, і її не любить, жене від себе.  Так само робиться нами новими людьми, соціалістичними людьми, хто не відстав своїм учинком, своєю наукою.  Не хотіли теж так само, як капіталісти, учені теоретики знати про загартування-тренування.  І не хочеться починати новій людині, як і старій людині.

 

31. Різниці між ними немає.  Одні й інші залежні від природи.  Для них треба одяг, і для них треба їжа.  А житловий дім обов'язково треба.  Це всі придбання чоловіка їх обох не рятувало, і не спасе їх за їхнє самовілля і боротьбу, і війну.  Вони це діло між собою в природі навчилися.  Один одного стріляють, і будуть стріляти в залежного чоловіка, в багатого чоловіка.  Його такий учинок у житті робиться, не хоче любити іншого.  А своє не вміє показати.  Знайдіть  ви такого чоловіка залежного, озброєного, щоб він на моє хороше до нього.

 

32. Я загартувався не для самого себе, мої сили роблять на собі для іншої людини не марно.  У мене тіло таке ж, як у всіх воно є, тільки не з такою думкою.  Я завтра не збираюся жити краще від сьогоднішнього дня, і не готуюся нападати на інше хороше, щоб ним опанувати.  У мене моє багате здоров'я, без чого я навчився жити.  Мені день із собою веде друзів, я з ними як рідними близько живу.  Люблю і холод, і спеку однаково.  Не йду від них, і не збираюся мертвим самого себе захищати.  Я маю здорового духу тіло, і разом нарівні.

 

33. Приходить весна тепла, в сонячних променях хороший день, я від нього не ховаюся в кущі в холодок.  І також приходить люта в холоді осінь, я не біжу в тепло.  А коли на арену біла муха з'являється, це для мене радість.  Люблю природу, і люблю своє це діло.  Вчу цьому ділу інших, але вони мене не зрозуміли.  У них вийшла апатія до мого всього зробленого.  Я не думав робитися лікарем, і я не таким вченням вчу, як понівечили мене в цьому. Моє вчення – це здоров'я. А здоров'я є народові.  Але народу якби яблуко антонівське піднесли, і сказали: ось тобі яблуко, ти його з'їж, а коли ти його з'їси, то ти будеш здоровий.        

 

34. Тоді б це яблуко ділили на кілька частин, і це яблуко виходжували в розпліднику.  А от моя порада: треба буде трудитися, доглядати за собою.  Встав з ліжка – ні за що не берись, як за воду холодну, свої ноги мий по коліна.  Це твоє вже пробудження в теплу сторону.  Лягаєш спати – теж мий холодною водою по коліна, і тоді лягай у ліжко.  Енергійне тепло ногам.  Два рази мий, з любов'ю мий, не лінуйся.  Це одна з усіх у природі твоя робота для себе.  Треба робити з душею та інше.  Треба буде у себе до всіх ввічливість проявити, щоб на неї ніхто з оточуючих ніде ніяк не ображався.

 

35. Треба низько своєю головкою кланятися раніше від чоловіка, що зустрічається, йому казати треба: «Здрастуй».  Дідусеві або бабусі, дядькові з тіткою, і молодій людині.  Це наша така дружба, любов між собою в природі.  За це на тебе ніякий час, що приходить, не нападе віроломно.  Природа є природа, чоловікові ти  хороше підніс.  Хто ж тобі за це дозволить погане піднести?  Тільки хороше, за твоє хороше ти отримаєш у житті хороше.  Знай добре, що ти живеш між людьми такими, які є нужденні чим-небудь.  А їх треба самому знайти, і узнати, чого він потребує, чому він так погано живе.

 

36. У одного є, а в іншого немає, тому між нами смітить ненависть.  Ми, люди, цим хворі, йдемо від неімущих людей.  Їх треба нам шукати, і допомагати їм за можливістю, щоб вони не жили так погано.  Тоді нас з вами природа ніколи не образить.  Ми через цей весь учинок і не будемо отримувати хворобу чи застуду.  Залежить від самих нас.  Ми в природі цим вчинком заслужимо, і не будемо покарані в будь-який час року.  Особливо четверте діло.  Це не їсти, можна сказати, півтори доби, 42 години підряд.  То ти їв, а потім у тебе народилася для цього свідомість.  Поїв ввечері в шість годин у п'ятницю, а в неділю о 12 годині будеш їсти.  Це твій урок, один для всіх.

 

37. Такий час на тиждень один раз будеш робити.  А перед тим як сідати їсти, то треба буде надвір до повітря виходити.  І тягнуть вдих і видих до відмови, просите мене: «Учителю, дай мені своє здоров'я».  Я вчу вас, щоб ви не плювали на землю і не харкали, вино не пили, і не курили тютюн.  Це важке твоє буде терпіння.  Щоб усно у своїй голівці тримати, і пам'ятати це все напам'ять.  Для тебе це буде природна наука загартування.  Ти будеш робити для самого себе хороше і для іншої людини.  Ніколи ти не отримаєш від природи захворювання.  Це вчення моє, зроблене мною.  І в природі я сам знайшов, навчив себе в ньому, став інших учити.

 

38. А раз я навчився в природі цього, то чому я повинен мовчать.  Якщо у мене ці сили є, і я навчився їх іншим людям через руки свої передавати.  Це все моє, мною зроблено для того, щоб жити здоровим і сильним.  Не вола з биком вбивати, або своє діло робити.  Історія людського життя примусила рости в природі не із-за одного повітря, котре сприяло давати свій кисень через легені.  А вода допомагала обливати, і бадьорості набиратися, щоб сили були по землі повзати.  Та все думати про хазяйський прибуток, він у нас ріс і давав великий вигляд, щоб краще від цього наявного жити.

 

39. Так чоловіка примушує, і цим перед багатьма хвалитися, та у себе тримає.  Нікому не дає для того, щоб у тебе було, а в іншого не було.  Начебто ти не вмієш жити на землі, а я вмію.  Так учись по-моєму жити.  А так жити, як прожили.  Треба сказати їм спасибі за їхнє вміння.  Вони нас з вами народили, пустили в хід тіло для залежного життя, котре не задовольнило.  Мало, ображається людина, не отримав від землі того, чого треба.  Господар хороший свого добра і хранитель цього всього.  Але от своє здоров'я.  Невміння примушує з життям ділитися, приходить скоро до нього смерть.

 

40. За цей весь технічний час в землі чимало праху лежить, і щось у природі в усьому ділі очікує.  Час підказує, народиться чоловік, наше все зроблене засудить, не визнає залежну сторону, придатною до життя.  Всі люди до одного чоловіка виявилися порушники, не те стали робити, що було треба.  А ми ним хвалимося, та ще як своє власне продаємо.  Вважаємо, це зайве.  А раз зайве, потрібно продати не за погані гроші, а за хороші.  Нікому не давалося, щоб природу хто-небудь продавав.  Цей закон сам хазяїн зробив, зайву тварину продав.

 

41. А тварина душу свою має, і хоче жити.  А ми з вами живемо для цього, щоб не одна тварина треба була в житті.  Треба сила їхня, допомагати людині, щоб легше від землі взяти річний урожай.  А з врожаю все робиться, прибуток і зростання всього цього.  Ми не знаємо ворога, звідки він у нас з вами береться.  Чи його хтось за щось підсилає.  Це час, в якому ми живемо, і хочемо, щоб у нас було.  Ми не віримо поганому, і не хочемо знати холодне.  Воно нас тягне магнітом.

 

42. Ми всі люди є у своєму житті господарі свого діла.  Ми щось робимо, нам господар оплачує за наше все.  По можливості живемо, нас як людей ця економічна копійка тримає в умовах.  Ми живемо за рахунок цієї економіки, що створилася.  Нас наше господарство зацікавило, у себе тримає.  Ми робимо в житті своєму те, що нашому господарству дає в зростанні своєму прибуток.  Ми розвиваємося на нашій землі своїм розумом, примушуємо, щоб вона нам давала багато врожаю.

 

43. Для нас час все це дає, ми за ним слідкуємо.  І себе в цьому ділі технічно примушуємо не упускати його так даром, щоб ми в ньому нічого не зробили для того, щоб наша природа щодня додавала.  На це все діло мене, тобто людину, примусила озброюватися.  Людям земля стала давати плоди.  Чоловік це діло вивчив, зрозумів, став трудитися.  Копати землю, робити з неї грядку, і туди зернятко належне садити.  І за рахунок цього часу отримав у праці багато цього зерна, і став ним жити.

 

44. А перш ніж це все робити, чоловік був не знаючий.  У нього не було такого фізичного розвитку, у нього посуду для утримання не було.  Млина не було, все це далося в процесі цієї справи.  Рости доводилося з одного такого мізерного зерна, на що треба було багато в цьому ділі закласти і розумової, і фізичної праці,  щоб у господаря цього на столі виявився буханець білого пшеничного хліба.  Чимало у своєму житті між людьми в природі минуло часу.  А він колись таким по землі проходив.

 

45. Наші предки цим ділом займалися, у них був цей період.  Вони ж з цим ділом не народилися.  Та де ти    візьмеш, якщо навкруги цього всього не видно, і ніхто не вмів робити.  Що було, але чоловік був за його образом світило свого всього на землі життя.  Довго він один жив незалежно, правами користувався.  Він не вмів розмовляти, і пісні не співав, і не танцював, навіть не зміг про завтрашній день думати.  Він йому не був потрібен, у нього життя  було нескінченне, але сильне.  Він був це початок того холодного місця, де його зернятком посадили на землю.

 

46. Тут-то він став бачити.  Для нього народилося сонце, і утворився на арені Місяць, світило нічного часу.  Але чоловік чоловіка не народжував, народила атмосфера природа.  Повітря, вода, і земля – найперші рідні милі для чоловіка друзі.  Вони чоловікові в його житті допомогли зустрітися з чоловіком, він і вона.  Тут-то вони оголосили себе в природі господарями.  Для них природа стала помічниця.  Вона про них не забувала, щоранку сонечко піднімалося, а ввечері за землю заходило.  Це такий час між нами, усіма людьми прожили, хто цього всього був свідок.

 

47. Він свій час прожив, а заробив для себе залежне безсилля, і у них він безслідно помер.  Він по життєвій дорозі не пішов.  Йому давалася можливість вся жити так незалежно, як себе примушує Іванов.  Він друг природи.  А ми вороги виявилися.  Він не боїться, не ховається від самого початку і кінця холодного в снігу часу.  Він цього заслужив так, як заслужили всі люди, які прожили свій час, а потім вони і померли на віки віків.  Іванова тіло не захотіло це все на собі продовжувати, добилося від природи правди.

 

48. Для цієї справи загартувався, не став вірити нісенітниці, мертвому.  Взявся за життєрадісні умови, за життя.  Взявся шукати по природі смерть своїм учинком, а йому природа розчинила ворота, життя вічного характеру.  Він у нас такий один, ми його за його ідею бережемо своїми силами.  Вважаємо, його тіло не допустило хворобу, не таке,  як у всіх.  Усі мають тіла захищені, бояться природи.  А Іванов оголосив сам себе господарем природи.  Не вбивати її, а зберігати її, як око, для того, щоб дружить.  Її якості треба любити, як любить Іванов її.

 

49. А які вони білі, снігові, холодні, морозні.  Але я всі дні в році випробував на собі, та з ними говорив.  Свідок санітар Григорій Федорович Тимофєєв.  Мій зимовий наглядач.  Він ці діла спостерігав, як я сорок хвилин вистоював, свої сили на це діло кидав у природу.  Я не боявся ворога, вже про це діло слова говорив.  Нам треба знати, хто я цього початку?  Маленький у житті найввічливіший, нешкідливий чоловік, в усьому хорошому помічник.  Самого ображеного, забутого всіма піднімає на ноги і ставить.  (Стор. 50  немає)

 

51. Або не було, чого поїсти, або у них не було свого будинку.  Всі до одного стояли на своїх ногах на своєму місці, і чекали приходу дня свого.  І в ньому чоловік не став жити, а поділився з природою.  Собі взяв смерть, а природі залишив життя.  Не хотів дружити з природою, і не став її любити, з нею добре і тепло жити.  Взявся за вічно погане і холодне, яке лежить зараз в порохові в землі.  Як лежить корабель, що плаває, котрого морська хвиля проковтнула.  Вона не захотіла, щоб корабель по воді плавав.  І чоловік своїм розумом хвалився.

 

52. Так само і повзанню по землі тілу чоловіка треба було жити.  А ми з вами такі люди зародилися.  Жити не захотіли, щоб з природою не воювати, і з природою не боротися.  Ми з вами таку дорогу не шукали, і не хотіли залишатися без своєї зброї.  Ми себе оголосили, самовільно все робили на нашій рідній землі.  Цього, що зараз робиться на землі між людьми і природою, не відбувалося.  Це все наробив сам чоловік.  Він оголосив війну природі через життя своє.  У нього утворилися сили, став сам себе озброювати.

 

53. І вбивати ті самі частинки, які йому допомагали в житті.  Він забув про погане і холодне.  Початок і кінець свого життя  в році, котре землю оточує білим холодним, морозним снігом.  Від чого ми знайшли дорогу, не стали по ній ступати, або стоять на одному місці, і не рухатися, як живий і розуміючий чоловік.  Бідний, забутий, хворий чоловік зі своєю мудрістю взявся за це діло, і їх на собі випробує практично.  Він весну до себе не тягне, і не думає він передчасно про цей час, як ми себе готуємо.

 

54. Весна за горами, у нас у руках кермо заведеного трактора.  Машина свій мотор пустила, він працює, і чекає свого часу.  Цей струмінь, цей білий сніг з нами на час свій розпрощається, піде на свій спокій.  А зелень, трава, квіточки з'являться, свій аромат нам розкриють.  Жучки, мухи і бджоли стануть по них дзижчати, шукати собі тимчасове живлення, їхній  час настав.  А трактор з людиною за собою притягне всю снасть, всю техніку.  І свою пісню в природі землі цієї місцевості проспіває, як роділлі цього діла для врожаю.

 

55. Ти мати моя рідна земля, чорна, ґрунтова!  Ми до тебе приїхали не дивитися, милуватися на твою красу.  У нас сила багатьох коней.  Ще восени зробили плугом 5-лемішним цю оранку, котра лежала всю зиму, набиралася вологи.  І чекала нас, таких господарів, хто всю зиму не забував, та думав про тебе, про цю ось місцевість.  Та про цей теплий сонячний час. Він нас у тумані з ранку зустрів, як молоко.  Ми його не злякалися, в хід пустили робити те, чого ми намічали.  Це наш людський труд сільського господарства.

 

56. Ми цю роботу готували.  Теоретики з практикою підсумували, свої плани намітили, де і яке зерно вкинути в цю зроблену нами грядку.  Ми робили машиною в природі для того, щоб вийшов за весь свій час хороший урожай.  Ми добре агрономії навчилися, і почали розмовляти з природою так, як вона нас примусить не прозівати  ці перші ранні дні.  Особливо ми поспішаємо, і робимо вибірку ґрунту, і засіваємо ранньою сівбою будь-якого колоскового зерна.  Нас природа не забуває і днями, і ночами.

 

56а. Як ми готувалися, так і ми зробили все по історичному порядку. Ми, люди сільській місцевості, природного порядку.  Без хорошого, теплого дня на поля не виїжджаємо.  І не дивимося ми, як це не годиться.  У нас у душі і в серці одне – робити за землею цією хороший догляд.  Ми такі в цьому ділі люди, за природою спостерігаємо.  По дощу ми не мочимося.  Нам природа дала такі дні, тільки не зівай час, роби.  Твоє діло – топати та їсти.  Ти, чоловік, на це все народився.  Так роби і отримуй, щоб для тебе було, у що одягатися, і чого їсти, та в домі жити.

 

57. Це твоє викладене багатство, твоя в природі слава, ти її сам завоював.  До 20 років про тебе ніхто не знав, що ти є за чоловік.  А коли твої роки підросли, до тебе твої предки протягнули свої руки, запросили до себе на фронт воювати з природою.  Вказали, кого треба в своє викладене господарство не пускати, і кого і за що своєю людиною називати.  Ми всі такі люди зробили собі умови, щоб добре було в житті.  Ми вчили людину, як буде треба ростити, щоб отримати за цей час в році хороший урожай, що нас з вами і годує.

 

58. Не живемо, а думаємо про це саме, у чому ми живемо. Живемо, а потім вмираємо.  Це не в одних шахтах таке кладовище, стільки могил лежить, вся історія всього людського життя.  Гляньте ви всі, мої читачі, якщо ви розумієте мою писанину.  Про що вона нам говорить?  Про минулі, про погані, зовсім холодні, але не життєві умови, в чому ми з вами не вчилися жити.  А навчилися всі ми вмирати.  Нічого ми не робили такого для себе хорошого, щоб жити.  А взялися за природу, за повітря, воду і землю, фізичне явище.  Стали від них відбирати те, чого нам треба.

 

59. Ми з вами умінням, своєї правотою, трудом примусили землю, все створене нами споруджувати.  Наші руки це зробили, нам нашу зброю дали.  Ми з вами все зробили, отримали від природи сировину, що ми почали переробляти.  Із сировини – в деталь, а з деталей ми з вами склали машину, вона нашими руками, своїм конвеєром створила велике за нас багатство, котрим людина стала користуватися.  Один час одним свіжим запасам, а інший час іншим посоленим.  Все це думка чоловіка створила, цю вічно розвинену систему, яка навчила мене, чоловіка, у цій справі з природою щодня зустрічатися, і її в такому духові проводжати.

 

60. Встав, наївся, і ліг спати наївшись.  Вдень одягом одягаєшся, а вночі ковдрою одягаєшся.  Словом, без самозахисту ні кроку.  А незалежність природного фізичного в практиці чоловіка.  Природа просить, мало не кланяється своєю головою йому в пояс.  Каже йому, як близькому, рідному другу.  І вчить його всіма можливими ділами, показує для того, щоб люди подивилися.  Це все робиться мною для майбутнього молодого покоління.

 

61. Може, моє тіло не доведе до повного удосконалення моєї на мені розвиненої думки, яка нам пише, стріляє словами по правді.  А робить усе живим фактом.  Це ж життя одне для всіх нас, людей.  Давайте, ми цим вченням будемо займатися, і спробуємо, випробуємо.  Хіба Іванов нічого не робить, або його діло йому робить погане?  Хороше і тривале разом з нами.  Очима своїми ми спостерігаємо, як він між нами живе, і не те залежне діло в природі робить.  Іванов і від нашого відмовляється, нам своїм не заважає.  А своє не кидає, з душею і з серцем все робить.

 

62.  А ще, крім цього всього, лежить в природі багато, фізично проявляється і робить.  Особливо в атмосфері, у повітрі, у воді, на землі.  Треба добитися безсмертя, ми цього обов'язково доб'ємося.  Не природа нами, а ми будемо природою спільною складною думкою всього людства.  Вона примусить за всі видозміни в кожному наступаючому часі.  Особливо тоді, коли одне яке-небудь хороше для почуття тіла закінчує,. а нове починає.  А в природі не одним втягуємося, і будемо чути, як і коли що буде в природі проходити.  Вона одного і однакового нічого такого не тримає.

 

63. А щосекунди своє наступаюче таке не одне в атмосфері буває.  Немає такого повсякчасного обліку, щоб не було іншого якого-небудь.  Ми зможемо завжди визначати не точно, а приблизно так, як бачили.  І завжди по цій місцевості. Те саме вкладений час, який ми зможемо також побачити і почути.  Природа може чоловіка радувати, і зможе примусити будь-якого чоловіка бути задуманим неприємними ділами.  Хто не знає своє початкове і невміле в житті починання.  Скажу, після такого зимового діла в холоді й морозі.  А ви його з самого першого початку приходу на нашу таку місцеву землю.

 

64. Як це починається поступово в підході одного до одного.  Для вас ця картина хоч один раз в році така ж сама, як і була, може, кілька років тому.  Але воно не такою формою до нас сюди потрапило.  Але начебто це почуття прийшло.  Як хочеться автору цієї всієї зацікавленості нам усім, хто, можливо, про це діло, і про цю часткову зміну.  Тільки зараз до нього в голову ввійшло глянути і простежити це саме, а воно якраз в природі проходить.  Ми з вами про це зараз нічого такого поганого не скажемо, і не будемо про це згадувати, що це колись було, воно зараз теж є.  І якщо ми з вами доб'ємося такого самопочуття, нас з вами оточить наше повсякчасне здоров'я.

 

65. А воно може у нас бути, якщо ми будемо всі до одного чоловіка одним природним багатствам користуватися.  Ми не будемо робитися свого місця хазяїном, завжди бути, і ним, як своїм власницьким, розпоряджатися.  Люди власного труда хазяї свого діла.  Вони мою ідею не погодяться підтримати, бо у них таких сил не знайдеться це діло спробувати на собі, цю роботу.  Вони вірять сильно Богу, але він їх примусить сумніватися.  Вони цю роботу на мені не визнають, що вона народжена для порятунку від цього всього чоловіка.  Він помилився в цьому.

 

66. Він спочатку не хотів це починати, не під силу йому було цим у природі оточувати себе. Чоловікові не треба була його правда на ньому.  Він її залишив позаду своєї  неправди, з котрою почав Богу дуже сильно вірити і молитися.  Став ще більше просити у нього, щоб він йому це збільшив, котрим хазяїн ріс.  І хотів, щоб у нього було, а в іншого не було.  Він не шукав навколо себе бідного, і не визнавав його за чоловіка, що він такий же мученик і творець свого місця.  Але він був безсилий від природи це отримати.

 

67. Його природа обманщиком за його прохання визнала.  Йому доводилося на іншу сотню овечку, щоб Бог за його все додав.  Сам просить, а іншому, бідному, нужденному за це і копійки не дає.  Тому не за нього стоїть сторона Бога.  Весь напрямок в чому?  Треба за діло своє зроблене заслужити.  А він від природи істини не отримує, у нього правди на його тілі немає. Він через всього хрестом хрестить своєю правою рукою, а сам лізе в кишеню до Бога за своїм прибутком.  Бог на тій стороні є, хто не забуває про бідняка, про ображеного, хворого.

 

68. У нього немає, у бідного чоловіка велике в житті його невміле відставання.  Йому також Бог не йшов назустріч.  Він хотів у природі отримати через свою на собі велику розвинену залежність.  Вона не визнавала за людину в природі неімущого.  Вона всім його вмінням дозволяла мати таку сильну збройну систему, з котрою чоловік не хоче відставати від іншого чоловіка.  У нього своя особиста думка, перед ним розвинена, своїм наявним багатством догнати треба того, що йде від нього, і перегнати, піти зі своїм багатством.  Для нього ця ідея підходяща.

 

69. Він із цією приватновласницькою ідеєю у своєму господарстві без усякої допомоги вмирає.  Йому природа не довірить сили за його такий обман.  Він жити хоче сам.  А щоб він погодився з Івановим у природі вчинком, його моментально вб'є повітря, вода і земля.  Він вічно зробився сам у природі злодій і вбивця людини.  Але він ні за які гроші вам не визнає у себе в своєму такому Божому розвитку цього бідного чоловіка, на якого він не хоче байдуже дивитися.  Він від його рук ставить у себе великі стіни, огороджується залізним замком.

 

70. Він добре знає про свою здібність, вони в природі живуть за рахунок грабунку.  Це добре, йому природа допомогла, якось дала умови збагатитися за твою хорошу, може, в природі пильність.  Ти старався, всі свої сили на фронт висував, всю свою здібність готував.  Цього часу дочекатися, і в ньому зробити те, чого наші предки починали робити, але до розуму не довели.  Всі зі своєю дорогою наткнулися, і впали з ніг, і залишили своє почате позаду.  Їм як залежним людям старого капіталістичного буржуазного погляду.  Вони своє і перед Богом втратили за його зроблену в природі довіру,   що вони за своє життя навчили себе, як багатого і вченого, від невченого і бідного чоловіка бігти.

 

71. Їм у цьому ділі, що вони роблять, і Бог не простить.  А своїм законом за його самовілля, за всяку розвідку, яку він на землі робить.  Він власник свого вічно не вмираючого місця.  У гості прийшов на один час, щоб у ньому пожити та багатіти.  Як він хотів, щоб у нього було, а у кого-небудь іншого не було.  Особливо капіталістам не подобається бідного ідея, робочого труда, хто і завоював у жовтневі дні радянську владу.  Без Божого проявлення нічого ніде не завойовується, у нього обман провалюється.  Друга овечка на його прохання не додалася.

 

72. Щоб рахувати по одній доданій  до другої  сотні, цього не отримав багач.  Як не отримав Американського    Білого дому секретар, кому ця радянська влада, це народ.  А він як чоловік один, незаслужений у цьому ділі, кричить про те, щоб убити своїми силами радянський невинний народ.  Хто хоче в природі довести своїми силами, своєю зброєю, що він є таким же самим злочинцем у своєму житті, як і наш сусід, який збоку живе.  Ми народ, у нас своє суспільство, миролюбне суспільство.  А капіталіст ж зброю робить, все ловить і привласнює до свого власницького економічного діла.

 

73. І робиться таким багатієм мільйонером, як був в Америці Даллас.  Він своїм голосам прокричав, але помер від захворювання на рак.  Такому годувальнику свого народу й Іванов не допоможе.  У такої людини немає того, що має наш Іванов.  У Іванова заслуги поки на боці ображеного, хворого чоловіка.  Не першого чоловіка, за розвитком даної історії, яка починалася на землі.  Це все зробив сам чоловік, він цим зацікавлений, як самець, своє зернятка посадити в матері рідній.  І народити чоловіка зовсім незалежного, живого, енергійного, але не такого, як його зробили наші умови.

 

75. Наші всі народжені зі своєю ідеєю капіталісти, хіба б вони це робили, що вони роблять.  Зараз вони ж своїми засобами розпоряджаються, вважають їх своїми.  За них нас, бідних чужинців, набирають добровольців, таких необізнаних з життям чоловіка на землі.  Йому дають у руки силу, ці гроші, і ними його роблять своїм, він вже живе. У нього надія одна, що його мучить – без цих грошей і без цього багатства в бідності доведеться помирати.  Так краще мені буде, помру я в грошах за хазяїна того, хто живе на білому світі залежно від засобів виробництва.  Вони йому ці якості створюють на цій землі.

 

76. А капіталіст не та сторона, котру народ для себе шукає.  Капітал – це стара початкова в державі сторона, яка бореться зараз із народом, що поділився навпіл.  І доводить науково і озброєнням, політично словами.  Діло одне що у старих, що у нових.  Один на арені свого життя є розвиток залежної сторони.  Вона чужими руками людини допомагає бути в житті таким же самим багатієм, і вченим чоловіком, хто не визнає в природі сили ті, якими оволодів у природі Іванов.

 

77. Він вже говорив з віруючими в Бога, сам себе їм представляв бути суддею над їхнім ділом.  А вони цього не хочуть.  У них, за історією їхньою біблійною, рукою писаною, має з неба зійти в золотому, сяючому одягу.  Це особа, котрому ця петрушка, яка робиться нашими земними людьми, не сподобається.  Він свою ідею, з собою своє вчення буде показувати нам для того, щоб ми, як учені люди, не йшли від невчених.  А ближче до них прихилялися, та прислухалися, що нам, як вченим, невчений скаже.  У нього до вченого велика своя образа за те, що невчений живе бідно, страждає в своєму невмілому ділі.

 

78. І вмирає так само, як помирає вчений.  Іванов на стороні ображеного, зовсім безграмотного чоловіка, хто гониться за вченим, а догнати не зможе.  І по шляху цього розвитку відривається від землі, і падає своєю жертвою так само, як учений.  Іванова ідея не така близька до природи, не жаліти самого себе.  А треба в природу йти, і відшукувати в ній смерть, і з нею подружити, і зробитися через діло любові другом.  Один одного не бояться і не йти.  А разом з нами, з людьми, з природою невідривно дружити, і бути вічно невмираючим другом, як і примусив себе бути Іванов.

 

79. Його ідея всіх нас любові, жити нам усім треба починати однаково.  У нас душа є і серце є, треба починати з самого поганого і холодного.  А так, як ми зараз живемо, і народжуємо діток своїх.  Як ми придбаваємо поросятко, і що ми йому даємо, щоб він нам дав своє жирне сало.  Доглядаємо, годуємо, гладимо, на ім'я його називаємо.  А потім що ми за це хороше все підносимо?  Ніж, вбиваємо цю тварину, як і чоловіка.  Бідна страдниця мати народила своє дитя, і оділа, і нагодувала, до самого віку тримала.  А потім не в силах була зберігати своє дитя.   

 

80. Бідність примусила його пхнути в природу для того, щоб він у процесі зробився воїном, борцем з природою, їй оголосив війну, між собою і нею поставив фронт.  Чоловік штучно по природі розумом, ділом стріляв.  А природа природно вмертвила.  І така петрушка проходила раніше, і проходить на людині зараз, і буде вона проходить при залежності.  Іванов з нами поділився, один по-нашому не хоче жити.  Взявся за незалежну сторону, за природу, за погане і холодне.  А ми з вами починали із цього своє господарство розвивати.  У нас не було хорошого, не було, чим хвалитися.  Без зброї жили.

 

81. А якісь мудреці нас з вами зробили ділками, і ми без іншої чоловіка фізичного, незрозумілого чоловіка нічого не зробили.  А примусили його воювати з природою, він один на рахунку воїн.  Але ми не знаємо, а що він про нас, всіх вчених, думає.  У нього права свої.  Він же бачить, а сказати не зможе.  У нього безсилля.  Він не вчився в природі так, як навчався учений.  А кинув, не хотів.  А цьому чоловікові одні заслуги від усього народу.  Те роби, що роблять усі.  Треба буде працювати і працювати, щоб було з цього всього.  Що ти робиш, твоє життя тебе забезпечить.  Що даєш, те й отримуй у своєму житті.

 

82. Але не ображайся ні на кого.  Ти теж такий же залежний від природи чоловік, як і всі.  Люди живі зробилися залежні в природі.  Вони цим вчинком не задоволені.  Пожити один час, а потім треба вмирати.  Це зробила наша власність, індивідуальність, економічна сторона, грошова, залежна в природі.  Іванов зі своїми словами не лізе на рожен, а живе один вільно.  Яка йому від природи є слава, він любить сам себе, іншій людині низько головкою кланяється, ввічливість свою проявляє.

 

83. Ех, і життя моє таке для всіх терпляче.  Серце треба загартувати, щоб бути чоловіком здоровим.  І сказати свої слова милим людям, щоб вони глянули на сонце.  І побачили там правду, своє в природі миттєве оздоровлення через повітря, воду та землю.  І бути таким, Переможець природи і Учитель народу.  У Іванова народилося своє бажання на те свої сили показати народу.  Не лікаря, не знахаря, а свої особисто, загартовані.  Не продавати природу за гроші, як її міняють люди залежної сторони.  У них довіру родилася до грошей мірила.  

 

84. Їх в житті зібрали, і ввели кожну річ куплену грошима оплачувати.  Життя стало рости в природі на людині за гроші, за золото з сріблом, що стало в житті цінуватися дорожче за людське життя.  Людину за золото купували і продавали.  Раніше робилася між купцями чужих земель торгівля.  Через моря й океани перевозили золота, а його море ковтало, топило, як великі запаси цієї цінності, котрі лежать на дні морському і зараз.  Не знають їхнього точного місця.

 

85. А зараз золота цінується дорожче від усього людського життя.  Там де його добувають, в випадку викрадення якого-небудь, то чоловіка знаходять, звинувачують його створеною справою, і судять, як ворога народу.  За його незаконно придбане дають розстріл. Це так рахуються з нашим залежним чоловіком.  Він у нас у природі ніщо.  Його убили так само, як і худобу.  Розрахували, як ніде і не було.  А по всьому визначенню Іванова, золото людину прикрашає.  По залежному, це краса є людського життя.

 

86. А за висновком Іванова, в природі це чоловіка не мала, а велика для свого тіла, і заразна хвороба.  Коли вчить людину Іванов, то він знімає з рук золото з сріблом.  Просить їх, щоб вони більше не носили.  Якщо любиш золото, як дорогу річ, буде легше покласти куди- небудь, і як цінність нехай зберігається. Але ні в якому випадку на своєму тілі не носити.  Це Іванов уже на деяких людях зробив.  Самому веліли золоті зуби вставити.  Так Іванов сказав: «Не треба їсти, тоді зуби не будуть псуватися».

 

87. А палець або руки, вуха, ніс прикрашати не доводиться – великий у цій справі програш.  Іванов хвалиться не чим-небудь, а собою.  Які приходять дні по природі, їм немає зупинки, вони один одному не заважають.  Прийшов час цього дня на арену, інший час, що прожила, іде безповоротно.  Як і чоловік чоловіка, і сам його зробив, і сам від цього чоловіка отримав допомогу для того, щоб чоловіка закопати.  Мертвим одна придумана дорога – або в могилу, або на вогнище, як жертвоприношення його життя Богу.

 

88. Чоловік боїться вмирати.  Вважає віруючий чоловік, він у своєму житті багато зайвого наробив, за що швидко пішов із землі.  А нові люди за законом і завойованим правам перестали вірити тому, чому повірили власники капіталісти експлуататори.  І також соціалістичні люди зі своїм розумом розвинули також на собі смерть, як і віруючі.  Комуністи визнають самі себе богами за своє хороше діло.  У них гасло – незалежність.  А самі життя будують силою і вмінням зі зброєю в руках, вбиває чоловік чоловіка.

 

89. Не дають своїм примусом і своєю політикою в режимі.  За економіку судять, і тримають людину у в'язниці.  Він лежить через свою хворобу в лікарні.  Час такий для нас важкий настав, і тримає його в цьому ділі.  Він помилився, за заслугами місце своє отримав.  Це природне фізичне явище, у справі своєї роботи отримають термін.  Для свого життя залежність це ввела чоловікові, щоб він ліз на рожен.  А незалежність говорить не те, що малювала на людині.  Вона малює на його захопленому місці, де чоловік працює.  Він за це отримує, сам добре живе, а іншого неімущого, хворого чоловіка не хоче бачити.

 

90. Він не знаходив у житті таких заслужених слів, щоб чоловіка такого шукати, і йому як забутому допомагати.  Це добре, що я раніше працював.  За це мені як такому пенсію призначили 13 карбованців  80 копійок.  Це треба сказати спасибі, у війні вітчизняній мого сина, як ад'ютанта генерала Цвєтаєва, на полі бою замінованому вбило.  Він їхав у машині разом з генералом.  Генерала і шофера викинуло, а мого сина в задку струс мозку.  32 години пожив, і помер.  За це мені, як батькові, що  віддав, і матері виділили 67 карбованців.

 

91. Ми їх отримуємо не так, як є інші.  Нічого старі люди не отримують, а приходить так, як і всім людям залежним.  Багаті й небагаті, щасливі й нещасливі однаково від природи отримують покарання, і робляться безсилі з нею воювати.  Грошей немає, і немає для нас життя.  Ми з вами залежні люди.  Зимою – в село, а влітку – в полі.  Боїмося нічого не робити, щоб не втомлюватися.  І то ми в природі навчилися самі собі зробити щодня в будь-який час року.  За всім висновком чоловіка, як хоче саме тіло у своєму природному житті?  Воно саме не хоче, щоб люди народжували живих у природі людей.

 

92. А робилися під час всього процесу всієї війни або боротьби безсилі жити.  Як ледве що-небудь не так,    вже чоловік у природі не з тією  думкою залишився.  Йому вже в його голові зовсім не складається.  Він вже для себе шукає таке зручне місце, де б йому довелося зробити те, щоб йому від цієї справи стало краще.  Він би повернувся назад, і став своє почате в природі продовжувати.  Він вже зробився таким, як він був до цього.  Сміявся і хвалився, ледве не радів за те, про що його багато хто слухав.  А погодитися з його такою вигаданою думкою не можна ніяк.  Природа мала у себе гострий рожен, і поставила йому якраз проти грудей до серця.

 

93. А життя наше все залежить від нього, воно розробляє всю нашу хорошу кров, відбирає і направляє клапанами самому мозку.  Як це робиться людиною у своєму штучному, або в тій чи іншій справі.  Є таке в своїх днях, не надихаєшся від хорошого повітря, що йде по природі, чистого і пахучого.  А ми з вами зростали, як у хорошому жирному молоку.  І набираємося своїх власних сил, і з ними готуємося, і обов'язково робимо на тому місці. І там, де це не було, воно вже є.  І буде доти, поки воно не зміниться.  Ми ж з вами такі люди, які в своєму житті дуже часто і скоро свою життєву форму міняють.

 

94. У нас, всіх людей, одне – думкою зосереджуватися.  І хоче природі своє хороше слово людина сказати.  Треба вже давно їй свої сили наявні для нашого земного чоловіка.  А їх треба давно-давно змінити.  Ми з вами весь час помиляємося тим, що нас наука примушувала в природі шукати її таємницю.  І з нею на людській мові домовитися можна чоловікові за своє все, зроблене в природі.  А він багато зробив, але не потрібного в житті.  Треба вибачитися перед нею, і сказати їй, що ми з вами більше так не будемо з тобою чинити.  Нас навчили наші предки, вони нам показали самі цю ось неправильну дорогу, по якій ми крокуємо.

 

95. І наші кроки нас привели до нашого порогу.  А він нас примусив своїм часом від нього відірватися, і знайти зі своїм поганим і холодним. Це все нам створило хороше і тепле, яке нам за нашу працю дало в хорошому вигляді врожай.  А ми його самі виростили в багаторазовому і тривалому часі.  Ми цього чекали, і просили, щоб природа для цього підіслала наше таке ясне вогняне сонечко, яке із самого ранку сходить, і повільно вгору піднімається до самого дня, 12 годин, половину цього всього часу.  А коли воно почне зверху сідати, ми його вже не втримаємо.  Як наша проходить молодість.  Вона дуже важко і нудно в незнанні зростає.

 

96. І стаєш на свої довгі ноги, що будять, і одна за одною повзе не куди-небудь даремно.  Бачить, розуміє, найголовніше, старається жити за рахунок того, що йому довелося в житті знайти.  Він не бачить, як повз його проскочило, і стало на арені таким, як він не думав і не гадав.  Його мати рідна таким хвальком або гордою чоловіком в оточуючих не народжувала.  Вона не знала так мене один час.  Ми з нею йдемо по дорозі, і ведемо про щось наступну розмова. Знаєте, що вона мені сказала.  Я цього від неї не очікував.  Вона мені своє материнське пред'явила начебто ображено  до мене.  А я й не знав до цього діла, а зараз почув її слова.

 

97. Вона на мене образилася, що я такий для неї виявився, на її думку.  Вона не хотіла, щоб я такий був.  Знаєте, що вона мені сказала.  «Я не хочу, щоб ти був такий».  Я у неї став питати: чому?  Вона мені як моя рідна мати, яку я весь час любив і слухався, ніколи не хотів її ображати.  А вона мені вказує на тих людей, на ту форму, на фасонний одяг, який на мені 35 років висів, як мертва, нежива річ.  А нею мама хвалилася, і говорила: це мій син Паршек.  Кого вона по старшинству любила, і хотіла мене повернуть назад, щоб я кинув це діло робити.  Я не відмовився в цей час, як від своєї матері, що вона мене народила.

 

98. Нелегко їй цей шматочок у крові довелося народити.  Вона народжувала мене дуже важко.  Але от виховувати, моє особисте здоров'я упустила з виду.  І програла тим, що весь час хотіла, щоб я був у формі, гарніше від усіх.  Я з нею, з її думкою не один рік прожив, як і всі інші люди жили, і сам захищався в природі.  І з цим вони в природі на землі розпрощалися, і більше не повернулися назад.  Я цього не хотів, моя думка звернула в інший бік, в свою любиму, ніколи ніким не замінну.  Одна з усіх ідея загартування-тренування.  Незалежність у природі, природна сторона, не потребувати нічого ніде і ніяк.  А взявся за найвірніше, за своє материнське тіло.

 

99. Як я її дякував, сказав: «Дякую, мамо, що ти мене такого народила».  Хто не став по природі шукати, як усі шукали життя.  А я взявся шукати по природі смерть своїм таким вчинком, від якого вийшов живий факт.  Я сам не думав, що робив.  Від цього жити не буду – значить, думка наша невірна, що вона примушувала так жити, як я не став.  А став вдаватися до дійсної своєю природною таємниці, тобто правди.  Вона мене примусила з себе весь належний одяг свідомо скинути, зі свого енергійного тіла, і взятися за природне фізичне явище.  Найголовніше, за чисте повітря, вдих і видих, за миттєве оздоровлення центральної нервової частини мозку, який нитками моєму тілу сильно допомагає.

 

100. Я через це все справедливе багато живу.  Це практика,    моє загартування-тренування, йому ніщо не треба, його не продають.  А в труді є можливість, всякій і кожній людині можна так навчитися, і будеш без усякого поганого і холодного жити добре і тепло.

 

1966 рік 26 лютого. Іванов

 

: 6602.26 Тематичний    покажчик

: Природа і незалежна людина    22,23

: Незалежність    22, 23

: Залежність    23, 85

: Загартування    32

: Вчення здоров'я    33

: 5 порад    35-37

: Перша людина    45

: Бог і людина    67

: Допомога бідному    61, 67

: Золото не носити    86

: Мати рідна    99    

 

 

Я не вашою дорогою йду

 

1. Як хочете, не хочете свого дня.  Хіба можна нам не розлучитися з вами.  День, що приходить, чекати наша стара звичка.  Ми з вами, всі люди, не хотіли жити, як бажала нам природа.  Хотіли змінити шлях, конячку з волами на залізну машину.  Краще буде нам жива фігура чоловіка, живе енергійне тіло, загартоване здорове серце.  Не треба буде робити, чого нас вчили.   

 

2. Про семиденний тиждень, про 30 днів у місяці, про цілий рік, про 365 днів.  Ми не одного проводили не так, як це слід.  А от самі не зробили, що це слід.  Як росли, піднімалися, так себе ми показали.  Це був такий час, ми вчилися одному.  Але те, що нам було потрібно, ми забули.  Взялися гнатися за іншим, а від одного йшли.  Нас з вами примусила наша дорога залежна.  А от та дорога, ніким не зайнята, так вона і залишилася нікому не потрібна.

 

3. Так краще буде нова небувала дорога наша для всіх, незабутня незалежність.  З ким ми не пішли по шляху, не погодилися з нею.  А взяли і пішли зі своєю залежністю.  Вона навчила нас, ми щодня залежні.  Куди підеш, кому що скажеш, коли прийшов час, твій час настав.  Був по природі, наробив діл, а тепер звітуй, твоя це робота. 4. Подумай ти сам.  Тебе народила мати, батько очолював, зустрічали, як усі.  Думали над цим дуже багато часу, але от жити не довелося.  Місце завадило, щастя не далося, в житті не пощастило.  Дні не такі прийшли.  Треба було   краще, а тут рік завадив.  Значить, земля така.  Знав би, не робив.  А зараз пішло, час настав, не те в природі стало.

 

5. Від природи залежить.  На місці не стоїть, сьогодні воно одне, завтра інше.  У неї сили свої, а у людини людські.  Важко піднімався, на ноги ставав, робився людиною.  Красу одягав, все життя продумав, та поспішав.  Одне треба було, й інше було треба.  Кінця краю не видно, не впізнали, прорахувалися.   6. Час не такий, птахи назад полетіли.  Період не той, зима та пішла, своїм дням кінець.  Вся апатія змінилася.  Треба б жити і жити, а тобі твій день завадив.  Не та зовсім погода на землю прийшла, не те повітря з водою.  Ми з вами дочекалися, не так сьогодні вийшло перед нами усіма.  Коли народжувалося воно, як ми раділи, наше народилося дитя.

 

7. А коли дочекалися, сильно ми заплакали, наше таке діло.  Дивишся ти вдалину, багато дечого бачиш.  Але щоб вийшло, це кроки не такі.  А тут думка інша.  Яке на землі життя, наше воно для всіх, тільки ми винуваті.  Хіба можна не любити, капризувати в цьому, це моє буде хороше.  А кому ж це погане дістанеться.  Річки всі швидкі.  8. Земля перед Сонцем крутиться, а от життя біжить.  Вчора не такий час, чим він сьогодні.  Теж не такий запах.  Понеділок сьогодні важкий день.  Скільки їх пройшло по цій ось місцевості.  І якими вони були один на одного не схожі.  А жити якось доводилося, робити діло теж.  Всі як один у цьому помилилися.  Не вмер молодим, так умер старим.  Дорога одна така, зовсім не такі люди.

 

9. Примушували себе.  Не треба було робити, говорять усі, треба.  Весна, які дні приємні і теплі.  А яка була робота.  Сніг не пішов зовсім, а ти біжиш з дому.  Місце своє знаєш, жити тобі набридло.  Грядку робиш собі, саджаєш своє зернятко.  У всіх живучих людей заразна хвороба, і необхідність у ділі.  Не спиш, як слід, до сонечка встаєш. 10. Ти людина землі, жити буде треба.  А твоя дорога яка, куди з нею йдеш, і що починаєш робити?  Квітка ароматна, а ти її не шкодуєш, який же ти чоловік.  Ледве-ледве приліз вчора, а сьогодні знову туди.  Що тебе жене?  Твоя нужда одна.  Хворієш ти цим, кінець очікуєш ти.  Ну і гора така, про високу можна сказати.  Внизу перед нею лежало велике село.                 

 

11. У ньому, як в кориті, жили самі селяни.  Без того, що треба, їх очі не дивилися. Все земляне джерело оточувало щорічно.  Знали і бачили час, гналися ми за ним.  Як хотіли індивідуально все у себе мати від самої нашої ложки.  Придбавати буде все наше прізвище це, йому треба вірити.  Яка тут лежить навколо приємна місцевість, тут її ніхто не зайняв.  Всі людські завидки. 12. Ну і красиве дерево не в нашому одному селі, треба було про (це) сказати.  Ми туди не потрапили, де багато мужиків.  Але до одної мети їх не привела думка.  Треба давно влада, сказав свої слова Ілля Амбрамченок по вулиці Гора.  Наша діло – так трудися, щоб було нам добре.  Конячки в хомут запрягали, а ярмо на шиї ніс віл.  Дивитися доводилося не так, як зараз роблять все руками, а думають головою.  

 

13. Річка наша протікала.  Селезень наш гріб ногами.  А туман з ранку напав, дивитися було не можна.  Як ти знаєш, всі до одного свої мешканці не любили спільне.  Їм треба їхня таємниця.  Її в природі шукали наші всі вчені.  Їм не треба погане, у них лежить хороше.  Весь рік безперервно, як це робиться над землею.  Весна ясна тепла, а життя людини хороше.  Що можна сказати, одну свою неправду.14. Звідки бралася, і що вона нам говорила.  Так ми жити не вміли, як живемо ми зараз.  Що може бути краще, якщо вода п'ється безплатно.  А яка твоя квартира, які всі зручності.  Але немає однієї дороги, по якій треба проходити.  Куди не підеш, все для тебе тупик.  Твоє діло не красиве.  Павутина на стовпах.  За велику відстань голос твій узнали.  А потім прислухалися ми. Кажуть нам.

 

15. Всі близькі сусіди.  Як тихо після нього.  Навіть наш півень червонокрилий, і той радісно проспівав.  У нас звичка така, хвалитися, не знають чим.  Або повітрям одним, або водою на землі.  Щось хитре було, але сказати не встигли.  Голуб наша птиця, яка вона мила.  Я, селянин цієї місцевості, знаю природу так.  А вона наближається і до холоду, і до голоду будь-який і всякий час.  Наш шлях для всіх.  Чим би ми не добиралися, а все ж таки приїхали на місце.

 

16. Господар наш один молодець, він як тільки не кланяється природі.  У нього є все, що запрягти в снасть, і чим робити цю роботу.  А ти, бідна людина, сам собою подумай про сьогоднішній день.  У ньому прилетів чорний шпак, своє місце він зайняв, і заспівав веселі пісні.  Що ми зробили ось тут, треба буде сказати. Дочекалися весни, працювати нам треба, таке життя прийшло.  Треба б сидіти вдома, так нема, за ким.    Руки в брюки не візьмеш.  

 

17. Щоб таке життя, навколо себе не знайдеш.  Ховаються в житті, а ти біжиш у нього.  Хто тобі підказав, і звідки ти взяв.  Місце для всіх однакове, а от тепла у тебе немає.  Рветься велика дірка, що не залатати тепер.  Коли сім'єю жили, легше від цього жилося.  Один одного ми знали, спільними силами допомагали, потреби не було такої.  Батька з матір'ю слухалися.  У нас діло таке було, все в купу гребли.  Щоб сказати кому, ніякої образи.         

 

18. Ми втрьох домовилися, я, Іван і Маркіян, у нашого священика з сідала індичку забрати.  Вночі під Гр ... .З медом рамки ... А Грішунчік їхав на двох парах волів.  Ми вдвох були, Сурін і Паршек.  Не можна було подумати, як Місяць світив.  Це така ніч була, ми її проводили.  А от день прийшов, найкраще з усіх.  Ми дочекалися одного, не стали боятися природи, одного з усіх морозного часу.  Холодне і погане нам треба випробувати.

 

19. Жили ми індивідуально, колективу не було.  А зараз ми господарі, та ще які творці.  За що ми бралися, і беремося з вами.  Але одного не добитися – це вічного життя.  Земля живе одна, і з нею повітря і вода, ніколи не вмираючі.  А вічно жили, і будуть жити.  А чоловік помирав, і буде він умирати.   Якщо ми не будемо братися за наше з вами діло, і не змінимо напрямок, ми жити не будемо.  Природа не на це все народила мої сили.  Вона мене представила не таким, як усі.

 

20а.  Загартованим у тренуванні, самим мудрецем.  Нехай вже стара, їй простимо, власність, індивідуальність.  Капіталіст, буржуй, експлуататор чоловіка.  Навіщо йому це діло, він у цьому ділі не має нужди.  Кого буде зберігати, чужого чоловіка, зовсім непотрібного, який створював йому все багатство і славу одну, будинки, міста, всі вулиці до одної.  А люди все крокують під ноги нашої землі.

 

20. А в природі такі дні все лізуть і йдуть.  За них наші люди не стоять, а говорять.  Ми з вами, всі люди, готові зробити лад.  Недарма природа наша поля всі розкрила нам, де сонечко засіяло.  Час сам прийшов до нас.  І діти наші вільно стали надворі грати.  А самому маленькому учневі дісталося ком розбивати.  Ми тут ось на цьому місці, ми робимо те, що буде треба.  І в лісах, на просторі рубали самий будівельний матеріал.

 

21. Руки у нас золоті, що їм можна сказати.  А ось діло таке підскочило, ми стали працювати.  Добре ми всі поділилися.  Бригада все одно не встає.  Така погода підскочила.  Ну що ж, хлопці, я їм розповів.  Наша тепер ця школа.  Крокувати, і крокувати, і крокувати.  Ми знаємо все про це діло, нам недарма дається тут.  Хоч річки швидкі, греблі на них, проходить струм.  Не встигли на це глянути, як море навколо виявилося.     

 

22. Ми з вами пісні заспівали перед сніданком знову.  Яка ж вода здалася нашим рукам золотим.  Приїхали ми,    хто від неї.  А тут через труд подружили.  Наша така робота всіх – вчитися, і вчитися не переставати.  Хоч ми сюди на кораблі припливли, але зате назвалися рибалки.  Хата в селі стояла, показалася вона здалеку.  Машина по асфальту бігла.  Говорити нам довелося.  Але й природа тут лежала хороша вся майже підряд.  Машина мовчки не стояла.

 

23. У висоті пташка співала сама.  Час такий наткнувся, ніби він для всіх.  І річки тут же заблищали.  Після білого нашого снігу вся оранка зачорніла, ми готові до неї.  А зграя диких птахів пролетіла, дали вони нам свій гул.  Які попалися дні ці.  Не встигли, як сонце за горою.  Робилося після всього темно.  Один одному розповіли даремно ми так рано.  Тут цю починали місцевість.  Вона буде не під це потрібна, ми місто побудуємо тут.

 

24. Говорили, і так ми радили.  А живий прийшов наш факт.  Вчені, всі вони добилися, проклали в космос такт.  І сонечко нам не буде треба, всі ми доб'ємося від неї, нам природа відкриє.  Водички нап'ємося ми тут.  Ну і повітря тут курортне, солодко їм доводиться дихати.  А вітряк сільський крутиться крилами, кругом нам видно.  Ми, хлопці всі молоді, зібралися не так.  Життя нас просить усіх, щоб ми не сиділи знову.  Як тільки дощик зверху.  Ми не зможемо залишити.  Це буде наша справа.       

 

25. Все нам треба, все нам мало.  Каламутна вода тут проходила, а риба водилася тут.  З ранку на землю лягало.  Звір свою дорогу проклав.  Тільки однією конячкою їхали, чути було одну свою.  Ну і яка стояла погода.  А мужик мужику давав закурити.  Тут на ось цій місцевості хутір розташований був.  А дворядна гармошка вила приємні свої голоси.

 

26. У нашому такому колгоспі легко нам доводилося жити.  На всю нашу цю місцевість як зростала економіка тут.  Оточували кожного живущі родючі дерева садів.  Школа велика стояла для наймолодших класів.  Люди знали свій час, за свою роботу трималися.  Час такий проходив між нами і природою тут. Своя приватна власність тепер інтересу ніякого не дає.  Ідеш по ось цій дорозі, росте пахуча квітка.

 

27. З кожним чоловіком говорила, що треба буде.  Сьогодні у цьому тижні останній короткий день.  Неділі ми вклонилися, відпочивати всім нам дають.  А скільки ми за цей час зробили тут своїм трудом, руками більше від усього.  А машина зовсім не була потрібна.  Розмови  припинили.  Всі уми майже за одне.  Нашій земній людині доводиться легко зростати.  Автобусна дорога, нам не треба в цьому допомога. Вийшов на асфальт, руку свою підняв.

 

28. Сказав сам собі потихеньку: шофер ти милий, зупини.  А йому це зупинка, він служить за гроші.  Це треба сказати спасибі, хто нам у цьому столітті придумав.  У нього обдумано прирощення, що це не в нас одних.  Усюди крутяться колеса, а людям все це байдуже.  Як тільки з дому, думка не така є.  А тут, можна сказати, молодь, яка вона у нас є.  Лише б на ноги піднявся, пару для себе розшукай.  У нас на це вся розвідка, які введені танці тут.

 

29. Ми в голові завжди тримаємо не про що, як про хороше.  А коли холодно буває, вже погано ми почуваємо.  Люди, що ж поробиш тепер.  Це не наш Іванов, він один переміг природу.  Хоче вченим довести. Найголовніше, з усього одне – здоров'я, все при ньому.  Ми прожили, не бачили, по снігу він ходить.  Сказати про це, всім вам хочеться правду залишити.  Нехай вона живе між нами такими, як вона себе примусила.  Це любов одна до природи, яке діло в цьому є.  Наші ви всі люди.

 

30. Ну, якщо йому робиться добре.  Ми ж усі добре живемо.  Що ж нам краще буде, якщо завтра приходить день.  Ми з вами нічого не знаємо, навіть будеш що-небудь робити.  А соловей наша пташка свої пісні нам у лісі співає.  Ми б з вами не ... Але що ж ти в цьому поробиш.  Ростемо до двадцяти років, ми не отримуємо ні від кого.  Так хіба це ми вчені.  Про це все зможемо написати, про все ми з вами говоримо. Про в'язницю ми забули.  Давно треба підсумувати це діло всім нам.  Не робити самим злочинця.  Всьому діло – юстиція.

 

31. Щоб такого чоловіка не було, як він у нас є, оточений залежністю.  Йому треба одне й друге.  А от холодне, погане не треба нам усім.  Ми з вами думаємо тільки про одне краще.  Треба буде нам усім один хороший костюм, та найкращі черевики.  Або можна сказати про чоботи і сорочку з краваткою, та непогане пальто.  Вмієш економити життя – зробишся господар.  Скільки років колгоспу, без порядку не подобається.  А от такому ділу хорошої, теплої сторони.

 

32. Ми всі до одного на ногах, вся молодь, як один.  Але про зиму холодну, кому вона така нам треба?  Їй потрібно дуже багато, нашому чоловікові одному, він у ній прибутку не отримує.  Всю землю зорав.  Якщо сніг буває, вся оранка під снігом.  А наше діло всіх одне – чекай цей наш час.  Для цього у нас зброя, чим ми вбиваємо ворога.  Якщо нічого не будемо робити, життя не буде зовсім.  Скажіть мені, будь ласка, де поділася історія.  Немає давно старожила, одна лише молодь.

 

33. Хіба за тебе, як старого, хто-небудь заступиться.  Ти ж свій вік доживаєш.  А він до цього наближається.  Наша така залежність – старий нам не треба тут.  А нових молодих народжуємо, хочемо, ростимо ми їх.  Але щоб був якийсь толк, цього ми у них не бачимо.  Його діло одне – на ноги піднятися, швидше хоче одружитися.  Щоб у нього зацікавленість була, він давно-давно втратив.  Нині от тільки розписався, а завтра не сподобалися один одному.  Яке це сільське життя, якщо можна перебратися в місто.  Там всі люди живуть не так, як ми в колгоспі.  Два рази на місяць гроші, базар, все в магазині.          

 

34. Це наша земля всіх примушує думати.  Там десь на Кавказі давно приступили до сівби.  Поспішають захопити рано місце, зробити грядку на ньому.  І раніше від усіх зібрати, і посіяти належне зерно.  У цей час шумує робота.  Кожен копається в городі.  Знає добре про зиму, вона у нього запитає про літо, що ми з тобою робили.  А земля стала доводити свою правоту, котру вона раніше мала.  Раніше я лежала, не турбувалася, людей зовсім не було тоді.  Все навколо лежало живе.  Не було такої будови, залежності зовсім не бачили.  Лежала на землі незалежність, таке життя важке, не озброєне зовсім.

 

35. Що тоді було?  Починалося життя це, незалежність одна.  Холодна пора і погане.  А от залежність народжена, хороша, тепла сторона, чому радіють всі люди, і жучки з комахами.  Стоїть квіточка на своєму місці, а до неї за ароматом всі.  Кому не подобається в житті мед.  Солодше від нього нічого немає.  А хто ж його робить?  Найменша бджілка.  Її господар береже, як своє особисте око.  Це джерело всього життя, чим людина живе.  Свою індивідуальну економіку на висоту піднімає.  Каже всім нам: я живу дуже добре сам.

 

36. Не одну бджілку примусив сидіти у вулику всю зиму.  Я, каже селянин, на все хороше приготувався.  Мені дає все природа, найближчий мій друг.  Але не те, що робиться всіма нами, людьми.  Для чого ти мені це дала?   Чи ти хочеш посміятися наді мною?  Я багато отримав від тебе, знаю ще більше.  Але не довіряю одному.  Хіба, крім мене, не знайшлося більше людей.  Невже це буду я, кому природа довіриться, дасть сама себе.  Допустить по воді ходити і плавати в повітрі.  Мене до цього веде, дочекаюся свого часу.

 

37. Коли гра відбулася у футбол на першість світу в Іспанії, Радянський союз програв.  Я повинен бути у в'язниці.  А от хокей в Югославії, наші виграли перемогу.  Я повинен звільнитися, і отримати свободу.  Низ попався крайнім, кажуть про цю справу.  Ми, всі люди, на цьому місці з вами не заслужили слави.    Біля цього всього проходили.  Але щоб зробити, що треба, нам природа не дозволила зробитися, яким треба.  У печі вогонь горить полум'ям.  Ти зробити не зможеш, що треба.  Ось яка причина сьогодні, завтра, а вона не треба.

 

38. Ми селяни хлібороби, зможемо жити на цьому місці, як ніколи. Три дзвони задзвонили сильно.  Такий час нам зовсім не треба, ми в полі були.  Робили те, що буде треба.  Ну і життя наше всіх це.  Знаємо ми про все те, що треба.  Наш з вами весь забутий.  Річка бігла там, де треба.  Ах, і вітер розшумівся не таким, як це буде треба.  Багато різних вітряків на своїх місцях стояли, як треба.  А от люди молодці, побоялися на цьому місці, де не треба.             

 

39. Час такий не стоїть, пробіг повз, як це треба.  У колодязі такому води напився, як це треба.  Іван, такий бравий чоловік, не поступиться красою, як це не треба.  Трактор оре глибоко, краса, дивитися на це треба.  Ось машина пробігла, молодий шофер на ній, як це треба.  Ми вчилися в школі разом, але дипломи не отримали, як це треба.  От і прийшла красуня наша, тепла, весела, але скрізь, як це треба.  Туман місце заволік своїм густим молоком, як це треба.  Змія зла все шипіла, злилася сильно на кого, це треба.  Ось і хвостик показався нашої куми лисиці, як це треба.

 

40. Ми з тобою два пастухи, по-різному не пасти стадо, як це треба.  Їхав мужик на машині, позаздрив дуже сильно, як це треба.  Ми цілий день орали цю чорноземну місцевість, як це треба.  Весь рік ми з вами думали.  А що в цій справі зробили?  Що не треба.  Сонечко прокотилося від землі до землі, але не задовольнили себе, як це треба.  Рибальське діло не погане є: чекати час, коли засмикає, як це треба.  Ми з вами не знаємо добре холод, одягаємося в одяг, не як буде треба.  А роботу ми як любимо.  Якби її ніколи не було, як це треба.  Йшов обхідник по шляхах, його справа одна – дивись, як це треба.  А хіба наша домогосподарка буряк не зможе зварити, як це треба.  Ми вчені всі такі люди.

 

41. Не змогли яйце зробити, як це треба.  Орати – одне, а друге – розбиратися, що ж посіяти нам буде треба.  Вийшло старому, треба було йому пожити, як це треба.  Але ось боротьба проходить наша між людьми і природою, як це треба.  Ніхто не знає нічого про нашого близького ворога, як це треба.  Чесність буде перед нами, хочеться кожному мати, як це треба.  Квітку ми парою зірвали, а в житті щастя не отримали, як це треба.  Ось виходить на трибуну простий наш чоловік, такий, як це треба.  У воді, та в такій бурхливої, зародилася риба вся жива, як це треба.  Ми з тобою покурили і розійшлися по місцях, як це треба.  Ось це буде наше село, де довелося мені народитися, як це треба.  На кургані високому весь день на сонці простояв, як це треба.     

 

42. У понеділок так важко трудився, як це треба.  Нас зустріла весна з ароматним запахом, як це треба.  Вчитися в школу ми пішли, захотілося нам пустувати, як це треба.  Учнівська така справа, всі ми добрі хлопці, як це треба.  Ця пряма дорога нами зроблена взимку, як це треба.  Нас з вами навчили бути в машині шоферами, як це треба.  А в саду на цьому просторі яблуня вродила, як це треба.  Ти ж чабан овечого стада, сам боїшся вовків, як це треба.  Не встигнеш подивитися, як настане ранок, як це треба.  Тут розвинена система, краще не може бути, як це треба.

 

43. Чим в холоді прожити, треба буде навчитися так, як треба.  Ми поснідали добре.  Знаємо, краще від усього обід, як це треба.  А у лисиці куми нашої слід один завжди, як це треба.  На окремому одному кущі просиділа весь день сорока.  Або ти її злякав, або вона сама полетіла.  Десь узявся такий дощик, він залив цю місцевість.  А на цьому такому місці зародився небувалий урожай.  Всі машини розходилися назад і вперед із зерном.  Наше добре це діло, не промовчати, а говорити.  Трудитися нам треба в селі, тільки знати, за що.  Зла наша собака від господаря не.

 

44. Наші всі добрі і недобрі люди, живемо добре всі до одного.  Учимося і робимося вченими не на хороше, а на погане.  Що нам дає життя, тепле або холодне.  Знаємо діло все таке, але щоб вибачитися, немає.  Сонце світить прямо променями своїми в паркан.  А от дерева в ... ледве-ледве зберігаються.  Я все літо проходив щодня в одних трусах.  А думав про все про зиму без кінця і краю.  Буря на одному місці не стоїть, як вода по річці тече.  А сонечко на одному місці ніколи і ніяк.  

 

45. Щоб змінило своє, цього шляху не було.  Ось наша весна на цьому місці.  Взяв свою натуру своїми силами, і прийшов.  Всі ми його бачили таким, як він не був.  Щоб цей ось птах, наш гість завжди, на це своє місце прилетів, і сів, заспівав.  А то на дворі собачка почула тупіт чужий, і стала своїм виттям господаря турбувати.  Надворі у висоті вдень вітер тихенько дув.     

 

46. У нашого Петра Талалаєва сім'я додалася.  Ця друга сусідка дуже здивувалася.  Як же так вийшло, вчора цього не було.  Маленька ти сусідка!  Аби почалося, кінець буде, наші з тобою діти.  Знаєш, рідна, куди дивитися.  Не в дім, щоб додаватися.  А з дому діти дівчата.  Ми ж щороку зустрічаємо і проводжаємо.  Час один іде.    

 

47. А от ріст у всіх нас не однаковий у селі. Калістрата Пилиповича спеціальність одна з усіх, бути в православній церкві в хорі співочих басом.  Якби знали історію, яка вона є на одному такому місці.  Не вивчити і не зрозуміти, як це діло вийшло.  А Сташа Ковальов наш всіх своїх курчат ногами потоптав до одного.  Яке горе він придбав для своєї старенької.  Ми віруючі були люди, але не знали нічого.  Один від одного йшли, але щоб догнати не доводилося.  То погода була погана, то природа завирувала.

 

48. А от щоб було добре, не дала.  Зовсім  погане: чоловік ступає по підлозі, а йому щось в боці закололо.  Значить, велика помилка.  Я людина не правди.  Зустрівся по дорозі, по новій дорозі небувало.  І машина не буде треба, ніяка особливість.  Маю свою силу, йду по ній сам.  Не хочу всього вашого, хочу знати про все.  Про природу одне, і про багатство одне.

 

49. А про чоловіка нашого ми з вами нічого не знаємо.  Він є близький сусід з іншою якістю.  Хоче кинути наше, а своє ввести.  Нора в землі є квартира лисиці куми.  А на вовків велике полювання.  Значить, погода гарна.  Ми стріляємо в упор.  Розумно підходимо до кінця.  Така картина, під горою могила.  Торгувала лавка тут, але нічого не поробиш.  Голову свою зачесав, значить, зустріч буде.  До квартири коридор зроблено, і це буде лавка.

 

50. Пару волів запрягаємо.  Значить, готові в степ мішки повні із зерном для місцевого посіву.  Нам далеко не їхати, тут рядом робота.  А всі дні прекрасно самі себе показали.  І на цей час настав, змінилася тут погода.  Ми всі про це думали, але потрапити в ціль не довелося.  Все до копійки отримали, але жити не довелося.  На сцену дівчинки вийшли, значить, будуть співати пісні.      

 

51. Молоко налив у цистерну, яке нам щастя.  Всю весну провозилися з ось цією землею.  У природі дні по порядку, збитися не довелося.  Треба буде відпочивати.  А десь взялося рибальство.  Прогриміли, засвистали, нам довелося сховатися.  Кажуть хлопці наші, день важкий буде, все пропили на місці.  Це буде добре, що приїхав селянин на ось цю пайку.  Розклався з усіма, але одне не взяв.  

 

52. Краще було сьогодні, ніж учора туман стояв.  Подивитися на місцевість цю, можна слово сказати.  Раз поспішали в роботі, скоро кінчати треба.  Нам підкажуть люди похилого віку, як нам буде жити.  У всіх різні шапки і не такі піджаки.  Кажуть нам всі наші, сьогодні зміниться погода.  Не так виїхав з двору, зачепився за стіну, кут.  Плюнув на землю сміливо, слово своє сказав.  А в цей самий час кучер мій під'їжджав, він взяв із собою випити і закусити.

 

53. Ми такі пани, без зброї своєї ні кроку.  А от площа вся базарна.  Значить, ладно буде.  Час прийшов такий, весілля  в нас будуть.  Річка з берегу виходила, значить, городи будуть.  Ми з вами поспішали потрапити ось в цю саму місцевість.  Повз нас з вами проскочила машина.  Значить, час такий під руку підскочив.  Ми найнялися працювати, всього дві людини.  А господар на це не давав, йому треба швидко.  

 

54. А папір лежить на столі, значить, треба писати.  Все життя своє пробився, щоб знайти те, чого не знайшов. Хотів у житті найкраще пальто.  А коли кинувся в кишеню, і найгірше не взяв.  Розросталася ця картина між нами в природі.  Снігом ми всі не раді, а весну хоч зараз дай.  Хліб нарізали на шматки, чекали чого-небудь випити.  Але ось цей рік прийшов.  Ми подумали про це, як господареві важко зайву копійку заплатити.

 

55. Всі дні не такі, нам попався час.  Такий був договір з вами не працювати по дощу.  Я, каже сусід Іван, купив для себе конячку. Майструвати зовсім не вмів, а з землею доводилося ритися.  Випити зроду хотів, а от грошей немає.  Наш ранній гість птах не вчасно прилетів.  Тільки сили набралися їхати, він пісні заспівав.  Це не минулі роки пана, всі пройшли. Треба буде всім працювати цією ранньою весною.     

 

56. Ми надумали багатіти, щоб добре жити.  А хороше нам що несе?  Гірше не може бути.  І красуня ця дівиця, а от заміж не беруть.  Зовсім не таке життя, чим воно буде треба.  Треба буде добре одягатися, мода зовсім не така.  Ми звикли йти, не знаємо самі, від кого.  Думали, сонечко з ранку буде, а його зовсім не виявилося.  Значить, сильно ми помилилися, не вгадали сьогодні погоду.  А от час не такий, ми в ньому прогадали.

 

57. Прогадали, подивилися, жити в місті нам краще.  З базару за копійку треба буде купувати. А ось приходить скоро до нас час. Будемо жити однаково.  Не копійку отримувати, буде веселіше.  А життя буде конвеєра.  Що ми будемо робити?  Людина змінить шлях зі старого на новий. Будемо братися за природу, за повітря, за воду, і за землю, що найголовніше.  У нас можливість є, лише б чоловік хотів, його в цій справі воля.  

 

58. Летить перед тобою грак, треба буде його вивчити.  Він по-своєму прокричав, а зрозуміти про це треба.  Ми, всі люди, самі захищені, нічого корисного не зробили.  Вся надія на штучне, вся сила в руках.  Ми на північ зараз крокуємо, пісню співаємо нову.  Нам треба багато, не любимо ми мало.  Якщо тільки час прийде, на землю впаде сніг.  Які думки чоловіка, він забув про минуле.  У нього в голові інше, зовсім не те, що було.  Кругом тебе біле.

 

59. Найкраще на світі.  Запитайте у нас про це.  Бралися довідатися з вами.  Сонечко з вітром жарило.  А у нас у руках діло, ніяк не можна відмовитися.  Про цю розвинену звичку він би нам сказав про це.  Коли він маленьким був, хіба він просив у нас, коли не знав нічого.  Та ж сама балка, вік шумує своїм видом.  Нас примусили умови ні на кого не звертати увагу.  Які ми з вами діти, забули зовсім старих .  Їм довелося народити нас, але вчитися у них не хотіли.  Теорія десь узялася.

 

60. Свої фронти поставили.  Як молоду дівчину дуже добре спорядили.  А про погоду таку забули, що сьогодні буде дощик.  Всі ми, люди, що живуть, цього всього побоялися.  Нині день не такий, як повинен він бути.  Все життя під горою шумує однаково.  Значить, таке прийшло.  Місяць себе піднімає в цей час, коли сонце зовсім сідає.  Ми за віком молоді, один одному подобалися.  А про що ж говорили?  Про те, що слід.  Це ось наше село, ми в ньому проживаємо.

 

61. Значить, в нашій любові наше з тобою щастя. Ми з тобою всього двоє. Яка буде принадність, це наша дорога. Ні слова нікому, а мовчати. Які ж люди ми, ніхто про нас не знає. Наші руки золоті, а який дорогий розум. Ось що бабуся сказала, мені, такому молодцю, на ім'я вона мене назвала: «Будеш ти чоловіком». Яким я буду? Вона мені не промовила. Тюрма на порозі стоїть, а лікарня розташувалася біля воріт. Кому, і що буде краще? Як би цього не отримати, що нам з вами дало минуле.

 

62. От все зима, вона була такою морозною. По снігу, такому білому, зроду в житті не ходив, щоб роззувшись і   роздягненим, в одних трусах. Я один між усіма. Іванов Порфирій Корнійович руський наш чоловік Переможець природи, самородок за ділом.  Джерело – загартування. Працюю я один на благо здоров'я, вчуся в природі, перед світом хвалюся. Правду хочу сказати про самозбереження клітини.   

 

63. Моє здорове загартоване серце 25-річної людини. А який мій вихід. Я не боюся ворога, нічого не боюся, навіть своєї смерті. Кладку сіна на лугу нам видно здалеку. Ліс рубався людиною. А які хлисти стояли. Небо хмарами заволокло, вітер дув зі сходу. Дві підводи по дорозі риссю на конях скакали. Сани доброго прикладу, можна їхати нам усім. А машина швидко по асфальту побігла. Нам про це все сказали наші близькі сусіди.

 

64. Ледве не на весь голос вони ласкаво проговорили нам. День у свято настав, показалося з-під хмар сонце. Залишилося всього трошки. Наша в цьому турбота купити капусти на базарі, і зварити борщу для себе. Це нашому Карпунку під скалою жити в саду. Наш Іван Зеля навпростець ходить через село Петропавловку, щоб потрапити на рудник. Це час підскочив о 8 годині ранку. Які коні були, жахлива упряж.

 

65. Не в нашому селі таких людей багато, про яких проговорили. Ми знаємо інших, не таких, як ці двоє. Є між нами ще Кузьма Водима, возив на станцію лист. Пару биків запряг у сани, а сам за налигач взявся. Цоб і цабе, з ними разом по дорозі пішки. Не ходить ногами мрець, а лежить у землі в труні. Дім двоповерховий стоїть, а збоку такого ж фасону. Заєць дика тварина, а ягня, козеня ручне.

 

66. Люди живуть всі добре. А от чогось немає. Очима не охопиш все, а от побачити не довелося. Щур, і той водяний. А півень належить птахам. Ворона непогана на вигляд, а по бур'янах харчується. Менше від горобця птиці немає. А от верблюда не підковують. Весна всім хороша, сухотним хворим не подобається. Трактор залізна машина, а не розмовляє, як людина. Де найменша рибка водиться? У найменших річечках. А де дощ більше бруду робить? На рівнині чорноземній. Всі вчені знають, і щось роблять, що можливо.

 

67. Вітряку давно вже час, а борошно камінням мелють. Знаєте, скільки місту років? Триста років минуло. У нас у цьому столітті люди не так економічно жили. Діти багато пустують, а от тихого не помітно. Ніж який би не був гострий, а до сокири не дійде. Конячка одна бідняка, ледве-ледве він її зберігає. Сидить бабуся на печі, казки розповідає дітям. У криниці холодна вода, але далеко за нею йти. Ми раніше жили добре, а от зараз щось завадило.

 

68. Якби я не зростав, мої роки не піднімалися. Який гіркий стручок, але він не болгарський. Хороша тоді картопля, як її мало маєш. Але от син мій рідний батька не любить зовсім. Ми в трійку конячок запрягаємо завжди тачанку. Наша ручка автомат пише по паперу всі слова. Інколи доганяє погода, не така треба нам. Ми зайнялися справою непоганою, та взяли, посіяли тютюн. На наш небувалий час день не такий попався. Ледве не втомилися від праці. Спасибі, сонечко зайшло. Дорога від села до села пряма і набита.

 

69. Все весілля ми проводили в танцях, і співали пісні, але до кращого не прийшли. Знати, ми не вміємо. Хіба можна так ритися, і досі не знайшли. Собачка зла на ланцюгу. А що, якби не ланцюг, яка вона була? У цій книжці пишуться слова, ми з вами їх прочитали. А от зрозуміти, все зрозуміли, але не зробилися писарями. Людина у нас захворіла, та ще серйозне захворювання. Лежить у ліжку та стогне, а допомоги ні від кого не отримує. Ворог природний напав, а от засобів у нас немає. Зброя поки одна – різні медикаменти, все застосовується штучне.     

 

70. А ось сімдесятий рядок. Не знайшов у себе правди. Хто про що пише тепер. А я пишу про здоров'я своє. Другом сідав за стіл, а виявилося погано. Дорога така перед нами, хто кого пережене. Знаєш, як заєць іде. Коли чоловік іде, запитай у нього: навіщо ти такий робиш? Він своїм життям незадоволений, як не задоволена лисиця. Хитра звірина вона, але собаки її ловлять. А от життя людей на нашій землі зовсім не однакове. Чи то одне, чи щось інше.    

 

71. Допомоги він такої не отримує. Дочекається щорічно весни, у нього все на обліку, де яке зерно садити. А ми йому, як практику, не хочемо вірити. Йшов по дорозі мужик. І як йому довелося загубити сто рублів. А слідом за ним ішли. Ви, люди всі, чому бідні? Нічого не зробили самі собі особисто. Взялися за хороше, а теплим оточили себе. Це не кругозір ваш усіх. 72. Це буде не все. Одягли, нагодували себе. А близького друга далеко-далеко залишили. Він духу не такого, як мають вчені. Не забули історію. Причому тут хтось, якщо ми всі до одного залежні від природи. А природа не одна, у неї дві сторони. Зима і літо, холодно і жарко. Ми любимо хороше, а відвертаємося від поганого. Наша з вами велика помилка.

 

73. Старим не віримо, женемо їх із землі. Що ми робимо? Самі йдемо до них усі. Невже ви не будете такими, як старі. Я доти буду жити, поки ви визнаєте мене. І скажете всім свої слова в один голос: «Ми, психіатри, помилилися, не тією дорогою пішли». Нам треба вчитися у нашої матері природи, загартовуватися треба на благо здоров'я. 74. Це, що ми робимо, не все для нас. Розвідку пускаємо, шукаємо таємницю. Де ж вона є, на Місяці, чи на Марсі? Ми з вами Землі віримо. Вона нам не дала, що треба. Зізнатися нам усім, ми цього не шукали. Збоку воно поряд, а ми його не знаємо. Це ж місце наше, на ньому простоювати, і думати про всесвіт. Але не про дім житловий, і не про одяг красивий, і не про їжу смачну.

 

75. Ми з вами ще не думали про наше життя. Таємниця не в природі є, вона є в людині. Не треба любити хороше, не потрібно теплим оточувати себе. А треба любити і погане, і не йти від холодного. Ми ж вчені люди, нас навчила історія, з чим розбиратися. З усіма видами речовин. А ми п'ємо різного виду вина, куримо тютюну отруту. Усім нам ясно, що ми робимо. Які у нас серця, а душа непридатна.

 

76. У природі отримати молоде здорове серце. Де наша з вами наука. Гроші наші не помічники. Купити здоров'я, або його продати – такого ще не народжувалося. А без усякого грошового засобу природа   дозволила. Я не така хороша і тепла, як ви мене придбали. Хіба я для вас народжувала, щоб ви хвалили, а потім же тут корили. Хто ввів базари, продажу мою. Ви продаєте себе і купуєте собі.

 

77. Вас цьому ніхто не вчив, ви все наробили самі. Дитя народили самі, і самі не виховали. Де історія лежить? У землі в прахові. Що вона жде від нас? Нове, але не старе. Життя, але не смерть. А ми навчилися вмирати. Щоб жити, ми за це не бралися. Нехай робить Іванов, він наш дикун. Хто ж ми з вами? Та самі не знаємо. Важко сказати, цивілізовані люди. 78. Цього ще не було. Хоч трохи, але було. Терплю, як знаю. Але нікому не зізнаюсь, що в природі живу гірше від усіх. Засміють тебе, як нерозумного. Які ми люди, з рукою ми просилися: хоч на роботу прийми. А коли вмирали, то люди допомагають, щоб мертве не заважало.    

 

79. Ось які справи, святі, але не грішні. Потрібно всім загартовуватися, а ми не хочемо загартовуватися. Для чого ж ми живемо? Самі не знаємо, для чого. Краще не народжуватися. Запитує один в одного: а можна це зробити? Інший йому відповідає: хіба ти не знаєш, що ми маємо. Треба б народитися людині, а його, як непридатного, убили життєвим абортом. Не так саночки возили. А на гору тим більш важко. 80. Давайте кататися, і давайте возити. Буде краще для нас самих. Ми з вами будемо братися за нашу природу. Переробимо себе на нову людину. З черги підемо, більше не будемо чекати. Яка буде радість! Господарями зробимося. Застуди не стане, більше хворіти не станемо, як почнемо приймати повітря, воду і землю. Найближчі друзі, товариші, вчителі, у кого доводиться вчитися, а практично навчитися.

 

81. У них всі зміни, у них сила і воля, але не в нас самих. Спільне складне в житті. Хіба можна йти від найголовнішого. Воно ж родило нас, дві дороги показало. Щоб ми зі своїм близьким по дитинству не захотіли разом продовжувати свою намічену дорогу. А яка вона славна, коли ми разом. А яка погана вона, коли ми нарізно живемо. 82. Ми ж були діти, а зараз люди похилого віку. Невже ви не бачили, або не чули ви про таку справу. Ми розійшлися і не думали про це. А на факті вийшло, і ім'я забули, а прізвище зовсім не знаємо. Коли сили втратити, вже не повернуться. Навіщо ж природа. Щоб бути такою, як вона себе показала, найгіршою мачухою. Щосекунди думаємо. День приходить – ми робимо.

 

83. Як думаєте ви про те досягнення. Раніше цього не було, а от сьогодні є. Хіба ми люди такі. Ще час десь, а ми з вами готуємося, чистимо зброю. Але коли прийшов час, настав час, а в тебе апатія, ти безсилий опинився. Йде час весни, нас не втримає дім. А от зима йде, жене час додому. Які ми з вами люди, не віримо природі. Ми робимо руками справу.

 

84. Без їжі не залишаємося, а вода нам треба. Без одягу не підемо, а в домі жити будемо. Гірше від цього діла не може бути. Даремно цей час не приходить. Ми його чекаємо обов'язково. У нас така думка хорошому дня, ми йому дякуємо. А що можна сказати поганому. Весною весь день безперервно, нам мало цього часу. Восени дощова погода буває. У доброго господаря в шапці. А в бідної людини завжди свій нестаток. Ви пробували з ним жити? 

 

85. Коли ти не знаєш, де взяти цю річ. Згадай ти сам, коли на стіл немає солі. Або під гаряче діло води у відрі не виявилося. Скажу вам прямо. Я придбав здоров'я. Але от ви все втратили через свою залежність. Вона введена людині, тій людині, хто не любить природу, то не виграє нічого. Господар хорошого діла не спить, а думає. А от поганому господареві в його житті не щастить. Скажіть мені, будь ласка, що можна сказати про це. Скинути шапку.

 

86. У природі сльози немає, у неї одні сили є. Якщо хоче вона, все зможе зробити. А ми, скільки нас є, але всі боїмося природу, не хочемо її розуміти. А вона нас не забуває, всіх бачить до одного, що ми з вами робимо, та що-небудь зробимо. Я теж є чоловік не з таким умінням, не з такою рукою. Про життя пишу, яке воно тяжке, якщо його не знаєш.

 

87. Скільки в природі доріг. Всі вони не такі, як треба. Тільки що виїхав зі свого двору. Не встиг продумати, як згадав про справу. От і горе підскочило. Не доїхав до місця, інше зовсім підскочило. Ну і життя людське. Посіяв, що треба. Або те, або інше. Але щоб мені знати, природа не дозволяє. Візьме, і що-небудь своє введе в життя.                

 

88. А яке може (бути) життя без усякого такого.  Не вчився б зовсім, але умова примушує.  Треба було б жити, але самі умови не дали.  Якби не це багатство, не цей тиждень, в якому шість днів.  Один за одним проходять.  Спробуй не погодитися, що-небудь не зроби – вже скажуть: відстаєш від свого покладеного життя.  Ти знаєш, яке воно довге для всіх.

 

89. Якщо добре подивитися, і кінця у ньому не побачиш.  Ми всі селяни цієї ось місцевості.  Навіть не знаємо з вами, забули і не знаємо, а яке сьогодні свято.  Люди всі готуються, майструють, що краще.  А от про здоров'я мовчать.  Я їм кажу всім.  Мені простимо буде вмирати.  Мене ніщо не захищає.  Я ж не такий, як всі народжені природою.  Всім призначене своє. 90. Моє мені.  Навіть сорока прокричить.  Як тобі не шкода зі своїми такими силами.  А вони у тебе були, ти їх втратив.  Бідний чоловік жив, а потім помер.  Все твоє залишилося позаду.  А от моє незалежне.  Люди прочитають, дізнаються, хто я такий.  Одна-єдина особистість, та ще яка корисна.  Навіщо ви мені треба у своєму такому житті.

 

91. Жили, та так-то хвалилися.  А моду зовсім не отримали, не вийшло зовсім.  Гроші збирали весь час.  А віддати довелося самим за один час, що прийшов.  Сама міліція прийшла, вимагала в один голос.  А час був вже ніч.  Бігти нікуди було, і довелося повернути назад.  За те ж узятися знову.  По нашій землі проходила залізниця рукав.  Що ми робили, як діти?  Життя їй давали.  92. Ледь що-небудь таке, ми напролом біжимо.  Діти зовсім по ціні.  Виліземо на стовп самі, як якась кішка, і чашечки збиваємо.  Що ж ми з вами робили.  В'язницю показували.  Один раз у житті своєму стіну майже склали через всю дорогу.  Хіба поїзд не зупиниться.  А ми хто куди.  Я опинився не один у боротьбі.  Це добре нам усім, є, куди ховатися.

 

93. Непогана місцевість.  З нами такими жартують.  А закон який, лише б ти хотів.  Роки мої підросли, треба кидати дитинство.  А краще буде всім, якщо ми за це будемо братися.  Вчилися, не вчилися.  Щоб зовсім навчилися, ми цього не добилися.  Щось, а здобув.  Плюнули слину зі рота, сказали: «Будь воно не ладно».  Це така моя одного лайка.      

 

1966 рік березня. Іванов

 

: 6603 Тематичний покажчик

: Здоров'я    29, 76, 85

: Не робити злочинця    30

: юстиція    30

: залежність    33, 72

: молодь    33

: це потрібно    40. 41

: Нова дорога    57

: Моя перемога    62

: Дві сторони    72

: Вчитися, гартуватися    73

: Суд     73, 74

: Таємниця в людині    75

: Серце    76

: Гроші    76

: Нова людина    80

: повітря, вода, земля    80, 81

: Вчителю вмирати    89