Маяк. 1966.02

Іванов Порфирій Корнійович

 

1966.01.27 – 1966.02.22

 

Редактор, перекладач – Валентин Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Слухайте, слухайте, це нам говорить Москва, наш могутній маяк. Адже  я від вас далеко, далеко.  Не бачите, де стою, і свій голос направляю.  Не тільки, щоб ви слухали.  Ви повинні по телебаченню побачити, цього мало для вас.  Ми з вами повинні зрозуміти, а що з цього може між нами в природі на людях виявитися.  Природа природна.  А те, що люди вживають у себе і на себе?  Ми придбаваємо сировину в нашій землі.  Вона нас задовольняє, щоб ми в ній навчалися і навчилися одного.  А що буде треба в природі щодня робити, щоб від неї заслужити увагу.

 

2. Щоб вона своїми силами, які вона для нашої людини має.  І за наше зроблене діло для неї нас усіх полюбила, і не стала нам у нашому житті заважати.  Не в ній лежить для цього таємниця, ця таємниця є в чоловікові новому, небувалому, хто від природи заслужив у своїй справі.  А в природі ми, люди, добилися.  Нам вона допомогла на цьому місці зі своєю здібністю.  І нам через транзистори це говориться, разом з нами робиться.  Ми чуємо, маяк не мовчить всякою особливістю.  А їх роблять наші самі люди голосом і в піснях, ми чуємо в оповіданнях, і у віршах, і в казках.  Немає кінця і краю.  Починає з землі про неї мислити, і про неї говорити.  

 

3. Через наш в Москві маяк.  Він всі новини нам на залежних людях.  Вони в природі самі роблять, і навчаються у неї, що буде треба робити.  Ми робимо на всій землі, і можемо почути тільки через наш в Москві маяк.  До нього доступ усіх нас залежних.  Ми повинні розповідати про все.  Раз в природі народилось, і його виявили, треба людям розповісти всім, щоб ми знали, і готувалися на собі випробувати.  Ми свідки минулих днів.  А їх по нашій земній корі з ранку і до вечора сонячними променями просвітило.  Були такі дні, густий з молоком лежав весь день, різного приливу дощі.  І, найголовніше, в житті в природі робилося самою природою більшою зміною.

 

4. Біле сніжне зникало, а зелене з'являлося.  Зелене засихало, скасовувалося, а біле приходило.  Йому люди були задоволені й незадоволені.  За рік вперед готувався чоловік.  Він хотів бачити у себе не малий, а великий прибуток.  Я, говорить на весь голос доярка молока, весь рік безперервно доїла своїх корів, належних на нашій землі.  Більше від мене кількості ніхто в нашому господарстві не дав.  Я своїм успіхом хвалюся.  Мене обдарувала природа, дала моєму голосу побувати на маяку.  А ви думаєте, маяк про що-небудь хороше промовчить.  Йому лише б був живий факт на людині.  Геройська фраза, вона повинна в історії записатися.                 

 

5. У мене, як за прилавком в мануфактурному відділі.  Приходить чоловік, йому треба вибрати, що краще та цікавіше.  Матерія або на сукню, або на сорочку, або, може, на костюм.  Словом, на форму в фасоні.  Це все робилося й робиться в будь-якому місці в природі на нашій землі, де ми з вами всі народилися, і присвоїли ім'я своє.  Залежність вчить хвалитися якою-небудь не поганою, а хорошою річчю.  Ми її зробили, або, коротше кажучи, ми самі це робимо.  Знаємо добре, що в житті є економіка.  Вона створюється людьми одними, зберігається в цій справі.  Але є в нас такі люди, не шкодують цю економіку, і направо, і наліво нею користуються.

 

6. До маяка пробрався чоловік, не економікою оточений.  Свої слова представив про одного господаря і про іншого.  Я, каже маяк, не забуваю про такий час, буває в році один раз.  Ми, люди всі, бралися за нашу землю.  Орали її, так люб'язно за нею доглядали.  Чекали свій час.  Ось, ось він до нас прийде не з таким днем.  Ми побачимо простір.  Вся наша земля буде охоплена.  На безперервному місці ми побачимо дозрів урожай усього нашого народу.  Скоро оточимо себе.  Наша мирна машина стала цей хліб косити, не відразу в зерно молотити.  Ретельна технічна підготовка.

 

7. Маяк про це не мовчить, всіх людей в поле з технікою великою жене.  Показує не рядочки.  А ось комбайн, конвеєром іде зерно.  Кажуть багато людей не про старовинну косу, і не про граблі та сніп.  Маяка тоді не було.  Була одна на все село церква.  У суботу опівдні дзвонив дзвін.  А тоді була велика-превелика віра в Бога.  Живе і мертве людина кидає, їде село святкувати не так, як доводилося Богу помолитися за свої тижневі грішки.  Багачу прощалося, у нього було багато врожаю, йому Бог створив.  Чого їхав бідняк зі своєю конячкою.  Не докосив пайку, не можна було відставати від людей багатого характеру.

 

8. Всі ми вважали і сподівалися на нашого Бога.  Машини тоді не було, конвеєра теж.  А про маяк ми дізналися ось зараз, коли ми з вами озброїлися, на залізного коня посадили людину з багатим розумом.  Він цю машину зрозумів, примусив, не вірить нікому.  Дні однаково визнав.  День і ніч гарчить мотор, не дає спокою.  Оре, волочить, грядку робить, багаторядною сівалкою садить у вологу землю зернини.  Святкувати відставив у цей гарячий час.  Слухає від маяка через «Сокіл», які робляться справи в природі на землі.  Не індивідуальне, а колективне наше господарство.  Суцільні сходи, хліб ріс з дощами, що проходять.

 

9. А чоловік сміявся, угадав посіяти вчасно.  Є, чого автомашинам на елеватор приїжджати.  Зерно наше на збереження шофер везе. Тридцять років пройшло моєї ідеї, як я загартовуюся в природі. Назад і вперед ходив.  Але щоб правда де-небудь на горизонті з'явилася, я про той час і слова не почув у маяку.  Не знайшлося такого героя, щоб він визнав труд мій, і погодився з моєю думкою, що я не такий чоловік, як усі добрі люди.  Живуть вони всі залежні в наших днях за рахунок повітря, води і землі.  Не один урожай щорічно знімається, і чималий.  Запитай хоч у одного чоловіка, особливо у того, хто живе в нестачі, що він думає зараз.  У році 365 днів, всі вони не такі, як один.

 

10. А от щоб жити в них довелося так, як думають люди, і маяк не проти цього порядку, щоб ми всі взялися за природу.  Самі собі відмовили від природи вимагати, щоб вона нам готувала те, що нам потрібно буде кожного її дня, що прийшов.  Він завжди без сходу сонечка до нас у гості один раз не приходить, і не погоджується з нами довго жити.  Не встигнеш глянути на його красиву вогненну систему, себе тільки показала краєм.  Всі втомлені від сну нічного проговорили: значить, і ранок настав.  Півень на воротах сидів, і той проспівав своїм голосом: кукуріку.  Не в одного мене ця птиця заводилася.  І не один я дивлюся на сонечко, як воно швидко з місця одного в інше біжить.

 

11. Нашого чоловіка примушує на одному місці не сидіти.  Він прислухався до маяка.  А маяк йому не несе на блюді жирне, солодке і хороше.  Примушує робити самому.  А перш ніж сісти за стіл, як це буває у господаря хорошого, що має достаток.  У нього сірники є, дрова є,  теж є, в чому їх палити.  Теж є, де і з чого готувати їжу.  Тільки немає сил таких, щоб цьому сонечку наказати, щоб воно не поспішало жити.  Не встигли повернутися по своїй справі, глянули на сонечко, а воно ось, ось до сніданку підходить.  Не ми це діло ввели в життя наше.  Наші предки лежать всі в землі, чекають нас усіх до себе.

 

12. Ніякого вибору нема.  Раз ти народився в життя це, щоб що-небудь робити, то треба помилятися.  А ми озброїлися для того, щоб жити не погано, а добре.  Ми з вами звідки відірвалися, що у нас було?  Та нічого.  Дім Романових прожив триста років.  Непогано сам жив, оточив себе людьми надійними зі зброєю в руках.  А як для нього було невдоволення з боку ображеного, безсилого, що бореться з природою.  Йому не допомагали в житті, а гнали таких бідних із землі.  Йому місця не було між усіма.  А природа на боці ображеного стоїть.  Вона більше допомагає бідному виплутатися з біди.  Йому знаходить вихід такий у житті чіплятися за стойки руками.

 

13. І по штреку вгору тягнути.  Лямкою оперезаний, сани ззаду для того, щоб у них пудів 30 навантажити.  І вниз на звалище до вагонів ближче звалити.  Нехотя будеш із цього практик.  Це моє дитинство так себе на ноги ставило.  Тоді нікому новини розповідати під ніс.  Все робилося людиною.  Треба було хоч один день на тиждень зустріти і проводити його, як інші знали, що річне свято принесе.  А в тебе, малюка, і копійки не було.  Читачу цих рядків, вам певно доводилося бачити це.  Розумієш, що є, а чого немає.  Говориться давно хорошими людьми.  Краще і легше буде давати, ніж просити.  Як це робиться нами, ділками, хто навчився жити.                                   

 

14. Без чужого й іншого і сонцем не похвалишся, і не скажеш.  Добре тоді, коли в тебе є, і ти знаєш, де взяти.  А природу ти не обдуриш.  Хоч не танцюй і пісні не співай.  Твоя особисто це вигадка.  Каже чоловік, кому землі не давали.  А він сказав свої слова.  Я не пішов би, як інші такі, як і я.  Їм суспільство виділило землю, і вони в цій місцевості допомагають.  Але я не чоловік був тоді.  А зараз діти мої навчилися, як буде треба, щоб за зроблене нами в цей час довелося похвалитися.  Я є господар цієї держави, хто і про нас не забув, а сказати сказав.  Треба братися за таке вчення, якому треба буде вклонитися за його все те, що від нього мені як чоловікові в природі переробитися.   

 

15. Зробитися таким чоловіком, котрого ще в житті не з'являлося і не було.  А от зараз цю хвилину він між нами у природі виріс.  Перемога моя.  Він нам через маяк сказав.  Самородок я, за ділом.  Джерело – загартування.  Працюю один я на благо здоров'я.  Навчаюся у природі, хвалюся перед світом.  Правду хочу сказати про самозбереження клітини.  Моє здорове і загартоване серце 25-річної людини.  Мій у світлі вихід.  Я не боюся ворога, не боюся нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього не було, то не було мого життя.  Чоловік я землі, дихаю сильно, а говорю різко не про чудо якесь, а про фізичне природне явище.

 

16. Найголовніше, чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження нервової центральній частині мозку. Вболіваю і люблю, а не забуваю про хворого.  Душу знаю, допомогти хочу, через свої руки струмом убиваю біль.  Це не слова говорять, а діло все робиться.  Пише рука владика, ніколи про це не забути. Дуже справедливе. А прохання яке?  Мене треба просити, будеш здоровий.  Кому це не треба, молодому юнакові? Та ні, шановні. Це світове значення.  Нам усім треба любити велику природу.  Не мовчати словами, а говорити правду.  Не хвороба відіграє ролі над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою.  Нам з вами треба вчитися, розуміти моє вчення, щоб у в'язницю не сідати, і не лягати в лікарню.

 

17. Треба жити вільно, на рожен не лізти.  Буде велика слава самих себе любити.  Головкою низько кланятися, а ввічливість проявити.  Ех, життя моє для всіх важке.  Зрозумійте терпіння, серце загартуйте.  Ви милі люди, гляньте на сонце, побачите правду, своє оздоровлення.  Бути таким, як я, Переможець природи і Учитель народу.     Це все зроблено без маяка, а все з живими людьми в природі.  Як це вийшло?  Мені люди вчені практично підказували, як буде треба правильно букву написати.  І треба навчитися цифру теж правильно написати.

 

18. Технік Воронцов будівельник від севкостроя, контора шахти Звірівського елеватора.  Алфавіт, літери від «а» до самої останньої літери «я», і номер від першого до десятого.  Моє було вчення, я за це взявся.  Так першокласник жоден не сидів за літерами довго, і за номерами.  Це вчення мене стало відривати від шкідливого.  Я примусив сам себе спрацьовану свою роботу денну описувати, щоб на ній вчитися писати.  Я був щасливий, тим, що мені за моїм розвитком робота давалася.  Я не боявся її робити, мені довіряли.  Я брав на себе ту атмосферу, яку доводилося розвідкою прокладати.  Для мене це була небувала нова в природі наука і практична, і теоретична.        

 

19. У мене без теорії жоден крок не робився, щоб я за нього не записав.  Мої букви ставили слова.  Я шукав на собі цього героя в природі на чоловікові, щоб він був між нами всіма живим фактом. Це я знайшов своєю писаниною.  Звідки взялися психіатри, як не люди самі, допомогли.  Коли мене приймали в рострай ОРС залізниці.  А тоді директор ОРС імені Ворошилова був Алімов, а з фінансової частини був Борецький.  Консультував мене Алімов.  Він переді мною поставив питанням, як уповноваженому по заготівлі децентралізованого порядку.     

 

20. Запитав: «Ти кінці вмієш зав'язувати?» Сказати, що не вмію, або у нього запитати, які – буде погано.  Краще було для мене, що я вмію.  Це все моє і виграло поїхати в зону, виділену в Невіномиському районі, станція Овечкіне, де я свої природні в дарах плоди став сіяти, і роботу робив.  У мене мій розум примусив з роботою зв'язати, і продукцію придбавав.  А на роботу я влаштовувався через обласного прокурора, він давав свою рекомендацію.  Я до цього працював у Сулинському ОРС.  А мене за мою шевелюру, за моє волосся на голові.  Я ходив не через переконання якої-небудь секти, я своєю писаниною.  Це було на Кавказі.  Між великими горами, у лісах, над швидкою річкою думка в природі народилася такою людиною бути.

 

21. А навіщо ми, люди, на білому світі живемо, одягаємося, їмо і в будинку живемо?  За нашим висновком, це треба.  А за моїм висновком, це не треба.  Це все наробила на людині залежність.  Вона оточила чоловіка в процесі всього людського життя.  Він одягнувся у форму сам, ніхто йому не винуватий носити на живому тілі фасонну красу, чим хвалився чоловік.  Гордість здобув.  Він і постригся і поголився.  А мене примусило у себе мати бажання.  Я повинен вчитися не на шкоду своєму здоров'ю, не по теоретичному, а по практичному.  А хто буде вчити, підказувати цьому ділу, якщо стоїть перед тобою, перед чоловіком: треба назад повернутися.

 

22. Не життя своє шукати по природі, як ми її знайшли, і зробили на собі смерть.  Я взявся вчитися, щоб навчитися, і зробитися Учителем для всіх, одним корисним у житті.  Тільки я не знав, де і як, і на що вчитися.  Писати вмів, навчився своїм досвідом просити природу.  Думав так: напишу я листа Сталіну, кому я дуже сильно вірив, як нашому вождю. У листі попрошу, щоб він мені допоміг задумане здійснити.  У листі за старою грошовою валютою 25 карбованців.  На Білоріченській станції на пошті.  А зараз валюта примусила 2 карбованці 50 копійок, з відповіддю.  Я хотів, щоб Сталін мені дав диплом, знання.

 

23. Це не так: хоп, і в дамки випадково пробрався.  Відповідь я отримав не від самого Сталіна.  Мені секретаріат відповів правильно.  Можна працювати, і можна вчитися.  Можна вчитися, можна працювати.  Я правильно на собі не став голитися і стригти себе.  І на голові шапку не носив.  Роботу робив комерційну для того, щоб вчитися.  Треба спеціальність обрати.  Я і це знайшов, повірив природі, погодився з нею, що можна буде загартуватися, зробитися незалежною людиною.  Ходив я на ногах, бігав.  Моя робота фізична по всьому Кавказу.  Я себе практично примусив людей інших сміятися.  Мені було 35 років.  Я даром не носив волосся.  Сміялися люди з мене.  Я це розумів, але вони дуже помилялися.

 

24.  Член правління Промбочки в Армавірі Акімов дав документ клепку купувати по 70 копійок.  А за державним тарифом 35 копійок.  Сам примушує красти.  Але скоро мені природа допомогла змінити роботу на більш складну.  Я в житті не відмовлявся.  Брався в Армавірський робітничий кооператив експедитором.  Всі належні товари для міста на адресу я повинен отримувати, і визначати за накладними.  Пити горілку свідомо кинув.  Але за роботою стежив, як за оком.  Мене вчили люди близькі до цього, кого спочатку я просив.  Не було того, щоб не зробити.  А у мене робота економічна.  Я був ініціатор в підпису.  Тут вже я в бою, воюю з людьми.  Бачу неправду, а зжити не можу.    

 

25. Один нічого не зроблю.  Примусити іншого чоловіка не можна буде.  Я з газетою «Армавірська   комуна» подружив, кореспондентом правди став добиватися.  Це моїй ідеї не допомогло.  Незалежність завойовувала свої дні, брала в руки і вчила.  Без маяка сил набирався чоловік.  Але люди не знали, що треба було в саботаж кубанський робити.  Вмирали на очах, пухли, ніхто не знайшовся цій справі допомогти.  Той, кому доводилося на людях практику таку проробляти.  Він теж у даний час помер, його немає. Не легко, а важко.  Тактика, за висновком Іванова, неправильна.  Природа радянській владі не давала таке право, щоб з хорошого будувалося хороше.  А ми цією хитрістю не виграли, а програли.                        

 

26. В Армавірі письменник дав свою патріотичну установку в газету правду написати.  А хто про інших пише, він з ними довго не живе.  У цьому господарстві кінного двору директор Ничаєв, він мене прийняв на роботу, як тверезого хлопця, що працює не на користь його діла.  Йому Макеєвський коксовий завод № 5 не відвантажував вугілля кокс.  А місту такому, як Армавір, завод виділив, дав кілька тон на адресу міста.  А Нечаєв, як уповноважена особа, домовився з дорогою переадресувати.  І направити в те місце, де вугілля порахувалося за гравій.  І в заготівельний двір у бруд, щоб уникнути.  А коли дізналися, що це не гравій, не щебінь, а вугілля, то стали його вибирати.

 

27. Я написав у «Армавірську комуну».  Мені не полегшало від цієї чужої витівки.  Я програв місце небувалим звільненням за 24 години, Нечаєв дав такий наказ.  Він хотів мені в моєму житті перешкодити.  Я отримую ящик зі станції, трикотаж все точно, і упаковка не порушена.  Директор зміг бути при відкритті цього вантажу, а Іванова духу не було.  Однієї пляшки  не вистачило.  Я, як експедитор, повинен в акті підписатися, я відмовився і в цій справі, що й примусило Нечаєва повернути назад свого кума по випивці.  У Армавір вагонами вино зі Ставрополя надходить.  А з вагона машина і підвода ящики забирає, і за накладною в точки відправляє.

 

28. А коли візник назад повертається без акту, а побитих не буває.  Іванов ці успіхи на вагоні здобув, жодної пляшки не побилося.  А премія потрапила Нечаєву.  Я був серед усіх чужий.  Мене не підтримала профспілка совторг службовців.  На мою заяву Нечаєв двотижневий через скорочення.  Я бачив правду, але на рожен не пішов.  Мене у військовий торг взяли, як знаючого працівника.  А їм такий тверезий, що добуває, треба.  Вони топили дровами, а дрова є.  А вагони, умів я цю справу в Туапсе  у відділенні з диспетчерами оформляти.  У Червоній армії був закритий рахунок на відвантаження.  Мені доручили бути постачальником офіцерів.     

 

29. Я вчуся старанно, шукаю по природі погане.  А як це виходить, ми не знайшли ворога.  І не зуміли зробити такі засоби, щоб чоловік у процесі свого життя не застуджувався і не хворів.  Щоб він сам це робив, а у нього поверталося здоров'я назад.  Мене люди гнали з виробництва, а інші тут же брали.  Я цим не був сильно ображений.  А от у Червоному Суліні мені доводилося заробити таке діло, в якому довелося шість місяців ніде на роботу не поступати.  Це така стаття була, а я її практично вже на собі випробував, зробив.  Ледве не примусили бути там, де Макар телят не пас.  Я все можливе роблю в людях, допомагаю їм, вчу їх для того, щоб не застудитися і не захворіти.

 

30. Я ці якості знайшов.  Не було маяка, не було, кому піти і розповісти народу.  Я шукав порятунок залатати шестимісячну дірку, чим би її залатати.  Ніякої допомоги сім'ї не давав.  А зараз вклоняюся обласному прокурору Кузину і директору Азово-чорноморського відділу здоров'я Донських.  Допомога прокурора влаштуватися на роботу.  А вказівка директора, куди зі своєю практикою подітися.  Тому я про це в працях зазначив.  Але про своє дідівське щастя не забув, як його природа вбила вихором.  Я залишився, добився місця свого, де моя справа готувалася в Москві виступити, як завойовнику безсмертя, живого факту.

 

31. Ці дні, які закінчувалися в минулому році, я їх із самого літа зустрічав і проводжав.  Не боявся ніяких днів, що йдуть по природі.  Я був правий із загартуванням-тренуванням, чекав холодне і погане в житті.  А мені, моєму тілу робилося міцніше і краще, розвивався розум писаниною.  Добивався в природі, що буде треба зробити, щоб заслужити між людьми.  Це, найголовніше, завтрашній день, кому наш маяк готує матеріал для того, щоб розповісти народу не однобоко, а з кругозором.  Не про одне південне тепле сонечко, та розпечене камінні на березі Чорного моря.  Скільки там цих розташованих пляжів, кому кошти і час підказав бути на своєму зайнятому місці.                       

 

32.n>Не всі ми путівки в санаторію або будинку відпочинку.  Багато великих ділків у цей час засмагають.  Але ті, які не встигли, і немає, за що. Вони також не дадуть свою таку згоду взимку по холодному морозу, при будь атмосфері поїхати на глибокий північ у сніг і мороз, і там ванни сприймати.  Як маяку свій розвинений матеріал, як чоловік завоював своїм тілом незалежність у природі, нічого не потребувати.  Особливо різниці ніякої немає в природі, крім одного. Треба нам свідомість, щоб ми з душею і серцем погодилися, і взяв кожен одне однакове грошове утримання.  Не примушувати, а просити.  Щоб люди це робили, що дає йому або їй хороше.

 

33. Всі люди на землі не живуть проханням, і без примусу нічого не робиться.  Ми з вами в наше життя народилися для того, щоб жити так, як ми з самого початку.  З першого дня додавалися щодня сили, і ними хвалився перед іншими.  Дивіться, яким я був, і яким тепер залишився.  Мої сили зростають, піднімаються  на ноги вгору.  Чоловікові дай, він ні з чим не погоджується.  Хоч який день у тижні не приходить, я його чекаю не таким, як він був раніше.  Мені мої роки підказували,. мене мій час примушував робити так, як зараз у цьому році.  Я цього не чекав.  Мені природа в моєму житті не допомогла, а накинулася, як на безсилого, і створила в тілі нестаток.  

 

34. Тілу стало важко, немає таких сил, щоб підняти свої довгі дві ноги, що будять, на котрих доводиться повзати.  І по природі, і по землі доводилося шукати життя.  А в процесі всього вийшла смерть.  Цього наші люди всі не хотіли, але вдіяти не змогли. Свою належну чергу на своєму місці.  Як стали, так і досі деякі стоять, чекають вже зовсім непридатне до життя.  А лягати, або йти з колії життя не хочемо.  То радість виявлялася в житті, дух твій піднімався.  А от зараз прийшла наша за роками старість.  Коли молодість була, я не прагнув бігати, не хотів, все лінувався.  Важко доводилося зайве носити весь день безперервно в тому ж самому без зміни.  

 

35. Щодня одягаєшся до самого тепла, а в черево кидаєш кілограмів зо три.  Треба було атмосфері переробити одне чисте, смердюче викинути нелегко кожного разу.  А чисту рідину відлити.  Все це робилося по порядку, і кожен день по кілька раз.  Це внутрішність себе так примусила.  А зовнішність, крім важкого в житті, нічого не отримала з цього, і не вийде.  Мертве, але не живе.  А скільки його висить на живому тілі. Квітка яка росте в природі, а коли порошинка сяде на неї, вже сохне.  А чоловік обгородився не живим, а мертвим зовсім.  Що може вийти в такий час, в котрий потрапив він і коли.  Якби раніше, молодшим був би я.  Молодше і швидше.  А тоді моя молодість не була зацікавлена в житті.

 

36. Вона ж усьому діло.  Треба буде робити чоловікові те, що йому буде не шкідливо.  Як я хочу народу з любов'ю передати.  А моєму всьому, що я роблю, люди не довіряють, особливо вчені, кому доводиться за рахунок економіки в природі таємницю розкривати.  А на мою думку і висновок, ролі не грає хвороба над людиною, а грає ролі людина над хворобою.  Ми з вами всі не робимо те, що для чоловіка в житті його треба.  Маяк чекає до себе цього чоловіка з такою якістю.  Їх заховали воюючі озброєні люди, вони бояться і внутрішнього, і зовнішнього ворога.

 

37. Не сплять, а технічно готуються бідного, хворого сильного зробити з себе злочинця.  Оголосити народу про свою справу ворогом, і визнати винним перед законом.  Він невміло зробив, кустарно вийшло.  А ми з вами свою державу ростимо, і хочемо, щоб економіка була, і за рахунок її побудувати життя своє.  Вона нас з вами примусила вставати щоранку кожного разу.  Разом ділитися, що ми будемо робити.  Чи додавати до цього діла, чи на тому одному початому зупинятися.  Хіба ви про це все наше забули, адже ми з вами домовилися не зупинятися на цьому.  Ми з вами мало ще знаємо, навчилися мало того, що предки наші почали.  Ми його, як джерело, продовжуємо.

 

38. Знаємо добре все, що вчора позаду ми залишили останній час вечірній.  Неділя, не розлучився б ніколи з нею. Дуже хороше, ось такі б дні нам природа підсилала.  Хто б чого-небудь у житті на когось сказав.  У ньому голодним ніколи не будеш залишатися, і без хорошої фасонної одягу не будеш.  Яка тільки коли погода в кліматі буває.  А то б так сказав, як доводилося команду подати Ісусу Навину.  Він так сказав свої слова: стій сонце, і не заходь доти, поки йому доведеться добити ворога.  Так і нам, отаким людям, хороший та ще прибутковий час ніколи від себе не прогнав, тримав і тримав.         

 

39. Але такий час у природі, і радий би зробити, а час завадив.  А що, якби сонечко не заходило ніколи за землю, як воно заходить кожен раз.  Не встигнеш зустріти його, кажуть, уже сніданок.  Треба сідати за стіл, саме положення примушує.  Особливо в перший день понеділка, в такий важкий день нічого не починав зі свята робити.  А тебе, як сім'янина, звуть.  Називають мене: тато.  А я, як усі сусіди, теж такі хлопці.  Від сніданку хіба можна буде відмовлятися.  Господиня молодець, до сніданку приготувала півника.  Вона в мене розумниця.  Та ми непогано живемо, і до сніданку це, і до обіду буде курка.  Це час як сьогодні випало, з такою їжею не розлучився.

 

40. А час у нас ніколи не питає, на одному місці не стоїть.  І такі дні однакові не бувають.  Мало того, що на сьогодні випав час бути понеділку.  Значить, він у нас один раз на рік приходить, і ми його, як і всі дні, проводимо, більше він до нас і не приходить.  Це добре в мене вийшло, що я такий чоловік.  Курять, трубку за собою тягають, і на це витрачають час, на цигарку.  А її готову не кожний чоловік має.  Треба буде папірець.  А ми, як газету виписуємо, щодня листоноша   приносить.  Є, з чого майструвати з махорки.  Відірвеш, скільки тобі треба, тютюну в кисеті щіпку набереш, і в папірець завернеш.  Сірники є дешеві, по одній копійці.  У нього покладеш.       

 

41. Досить мені, такому курцеві, як я курю майже два дні.  Дивишся, в касеті вже немає.  Це добре, збоку на це торгівля, вона нас не забуває.  Возили часто зі складу не один тютюн з сірниками.  У неї, як баби, водиться, чого випити, не кожен день.  Ми люди живі, рядком живемо завжди.  Ділити нас нічим.  Живемо, працюємо щодня, селяни хліб придбавають.  Раніше було важче, скупіше, часу було більше.  Від чого терпіли?    Цього тютюну досхочу не було.  Якщо вже правду казати, маяка не чули.  А шинок був, горілка казною продавалася.  Брав той, у кого гроші були.  Більшість терпіли і від хліба, і від одягу.  Та й на дім не було надії, дах-то поганий, солома гнила.  Дощ за горами, а вода вже в хаті.

 

42. Почнеш говорити. Молодь тепер яка, сам знаєш.  Цьому всьому не вірить, не визнає за старого чоловіка.  Він сам батько, хоч день один в році, але відзначить його чим-небудь хорошим спогадом.  Поставив би питання в житті своєму не робити свою належну роботу, як раніше робилося.  Якби не гналися і не доганяли один одного, нічого не було ні в кого.  А то курочка-то є, а півника немає.  Економіка мучила нас раніше, але зате воля їй була.  Не сиділа в сітці, через стіну, та до сусіда.  А коли курка одна, вона скучає.  Як ледве що-небудь таке, через стіну, а у сусіда півень.   Про це діло курка не думала, а яєчка нанесла, вивела пташенят.  А їх годувати треба, доглядати.  А до цього треба вчитися у предкових людей, що прожили, хто повинен своє знання передати своєму синові чи доньці.

 

43. Без дня нічого не робиться.  А день прийшов на поріг, будить тебе з ліжка.  Не втомився б, а кому ж робити, якщо треба жити.  Ми і тоді жили, і зараз живемо.  Без економіки не обходимося.  Гроші треба, а їх задарма не дають, працювати треба.  А робота – це таке джерело.  Ми б з вами обійшлися без нього, якби іншу дорогу знайшли.  А то ми з вами вчепилися, як за якусь грушу, і тримаємося, говоримо.  Правильно робимо в житті, що створюємо таку могутню державу.  Нова вона у нас, а старим підкована.  Як було виховане дитя важке, воно виглядає гірше, ніж було.  Зараз є, чим дитя зустріти.  Достатньо багато такого, чим можна дитя озброїти.

 

44. Щоб ми, батьки і матері, знали, для якої мети.  Одного народжуємо, як миле дитя, все йому готуємо.  А от більшість вбиваємо.  Теж говоримо: ми робимо правильно.  Як ви думаєте, маяк.  Ти ж наш учитель, на весь голос кричиш свою правду.  Хочеш у природі показати.  Ми це робимо з чого?  Та з природи.  Кому це треба?  Природі, що когось зробила.  Чоловік озброївся.  Вам хоч не показуй шлях неправди.  Ваша справа – через маяк криком кричати, що ми вміємо робити таку прекрасну річ, з якою треба добре радіти.  І дивитися на таку картину, яка у нас проходила.

 

45. А ми знаємо і Ліванєвського політ через Північний Льодовитий океан, з хутром де подівся.  Жертва, та ще яка.  Челюскінців експедиція, всі врятувалися, а чоловік з продовольством потонув.  Рибалки на баржах під час шторму десь поділися?  Треба нам зізнатися, ми хочемо природу обдурити.  Для чого було треба Ізотов, Кривоніс і Стаханов?  Це люди, чия ініціатива була.  Їх хвалити, що вони люди наші.  А ми своєю теорією тягнули вождя.  То титулами, і генералісимусом, і генієм, ледве не богом ховали.  Самі сльози проливали, а йому в музей дорогу дали.  Знайшлися люди, за його хороше звідти прибрали.  І ті виявилися пройдисвіти, то зробив собі особисто Хрущов.

 

46. Хворі люди, їх тримала зброя, але не природа. Нехай спробує хто-небудь з людей, що живуть, по незалежному пожити, по поганому і холодного. Свідомо зробити те, що зробив наш Іванов практично.  Знають усі люди, що це робить він один.  А маяк мовчить про це свій голос послати народові.  Ще до нього не дійшло про Іванова говорити.  Я, говорить Іванов, такої допомоги не бажаю бачити.  Сьогодні прокричить, а завтра в могилу.  Це не слава маяка. Коли люди узнають про свою помилку, що вони марно закопували в землю.  Ховали їх в труні, як в пошані, з квітками, з вінками.  Плакали.  Особливо похорон Корольова, академіка нічого не врятувало.                            

 

47. Ворог щодо цього сильний.  Ми його так, як живемо і не дружимо з природою.  У нас до неї любові немає.  Є недовіра, як до ворога. Ми природу не знаємо, і не хочемо в ній бути Переможцем. За все, зроблене ним, самородок.  А джерело – загартування.  Трудиться сам на благо здоров'я.  Навчається в природі, хвалиться перед світом.  Правду хоче сказати про самозбереження клітини.  Серце здорове, загартоване 25-річної людини.  А вихід який на місці.  Не боїться ворога, нічого не страшиться, навіть своєї смерті.  Якби цього не було, мого життя не було.  Чоловік землі, дихає сильно, а різко говорить не про якесь чудо, а про фізичне природне явище.       

 

48. Найголовніше, це чисте повітря.  Про вдих і видих, снігове пробудження, про центральну нервову частину мозку.  Люблю, вболіваю, але про хворого не забуваю, душу знаю, хочу допомогти, через руки свої струмом убиваю біль.  Це нам не слова говорять, а робиться все ділом.  Пише рука владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе.  А яке прохання?  Мене треба просити, будеш здоровий.  Кому це не треба, юнакові молодому?  Та ні. Шановні, це світове значення.  Нам усім треба любити велику природу.  Не мовчати словами, правду говорити.  Не хвороба грає ролі над людиною, а грає ролі людина над хворобою.  Нам з вами треба вчитися, розуміти моє вчення, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню.

 

49. Жити треба вільно, не лізти на рожен.  Буде велика слава любити самих себе.  Низько головкою кланятися, ввічливість представляти.  Ех ти, моє життя важке для всіх.  Зрозумійте терпіння, своє серце загартуйте.  Милі люди, гляньте на сонце, ви побачите правду, своє оздоровлення.  Бути таким, як є зараз я, Переможець природи і Учитель народу. Маяку це буде треба, свої слова спустити нашим усіх містам і селам, хуторам і аулам про цього народженого чоловіка.  Нехай займає своє місце, і робить те, що буде для всіх не шкідливо, а добре, як Іванову.  Він же в цьому отримує хороше, але не погане.  Не хворіє, не застуджується.  Що може бути від цього краще.

 

50. Але ось я це здобув, в чому вся сила, воля моя. З кругозором любити природу, поважати її, іти до неї, як близького рідного друга.  А друг не сто карбованців.  А допомагає повітря, вода і земля.  А з цього зробили зброю, ми озброїлися самі проти друга, проти природи.  І стали стріляти природою в природу, і вбили чоловіком чоловіка.  Залежність це зробила.  Люди мовчать, а своє продовжують.  Одне залишають позаду, а нове беруть тим же самим, чим ми і починали.  Як ледве що-небудь таке, вже говорять.  Вже сонечко підходить до сніданку, прийшов такий час.  Треба підніматися, бо сніданок чекає давно вас.

 

51. Я як проспав, та й час мій такий молодий є, в якому це робити.  А прийде час, спати не будеш.  Саме положення в житті оточить.  Лише б тільки були руки з ногами, примусять умови.  Потреба з'явиться, ти її сам розвинеш.  День весь безперервно робиш для себе зброю, і нею заряджаєшся на цілу добу.  Ми самі винні, саме положення виявляється.  День жоден не примушує жодного чоловіка, щоб його прихід на арену для того, щоб придивлятися до нового і небувалого, чого ще не було.  А його було потрібно захищати.  Треба був для чоловіка басейн, або місце, на якому доводилося для себе зробити яку-небудь машину.

 

52. Що з себе представляє інструмент, чим легше і швидше зробити те, що необхідно треба.  Ми без цього жити не навчилися, бо ворог між нами і природою зростає і прогресує через це все.  Наш крок нас з вами не виправдовує, а боїться в природі сам без зброї залишатися.  Сам злодій, і злодієм поганяє. У природі чесності немає.  Раз живе з чоловіком нарівні залежність, вже це неправда.  Ми з вами будь-який день своїм озброєнням лякаємо.  Не треба б поганого часу.  А якщо поганого не буде, такої боязні життя не буде.  Тоді чоловік виявиться Переможець природи.  Йому не треба нічого, він живе в природі сам.                           

 

53. Без природи, без багатства, без всякої справи і маяк не буде нам говорити.  Особливо чоловік, він говорить про тепле, хороший простір.  Ми маємо площу чималу землі.  Знаємо час, що, коли, і як техніку примусити.  Ми примушуємо не одну землю бути здібністю.  Ми, люди землі, якими тільки не жили, чого не мали.  І чорними ми були, нас з вами продавали, сміялися, плювали.  І так само все це в життя, як інший хотів, не увінчалося.  Знайшовся чоловік, що народилася в природі, сам себе примусив накопичити таке своє знання.  І написав усю правду, як це виходило, що одні були доступні ловити в природі диких, що жили по-своєму.  

 

54. Але їх ловили, як худобу зараз плодять.  Це тварин в крові заготовка.  Це те ж саме задоволення людини, чим треба буде жити і діла творити.  Особливо нам з червоним бантиком.  Ми ж не ті білі, яким доводилося 1917 років панувати, сміятися над людьми, їх вбивати за право з кийками, з шашками на конях.  Потім гармата, кулемет, і дійшли до бомб.  А зараз зробили таку продукцію, червоні з білими поділили місця свої політичні в режимі над своїм народом.  Взяли в свої теоретичні поняття, все роблять, збагачуються економікою, бережуть від нападника ворога.  Привласнюють це добро народу.

 

55. Народ, по всьому висновків не маяка, а Іванова, природний.  Залежна від природи продукція, один від іншого.  Хіба ми брали віжки у царя 7 листопада 1917.  Ми оратори, говорили не про економіку, а про незалежність від засобів виробництва.  Обіцяли, капіталістами самі не хочемо робитися, а примкнули до цивілізованості робити в житті те, що робили.  Раніше панувала залежна сторона, і панує зараз. Цяцьку робимо, бряжчим.  Досягнення свої один одному показуємо, що ми вміємо озброюватися, і вбивати вміємо один одного за природу і природою.  Є зроблена продукція, треба спробувати на народі, але сміливості нема на собі це все переживання випробувати.

 

56. У Вітчизняній війні люди за Сталіна, за генія померли, перемогу придбали, а ворог за спиною виявився.   Не друга народили в цьому ділі, в ворога.  Про холодне і погане мовчать.  Знають, що це сторона нас усіх, але пробувати не хочуть самі, це випробує тільки Іванов.  Він у 1965 році проводив усі дні прогулянкові, з якими, як з природою, розмовляв, що мене чекало тут.  Я вчуся, шукаю на собі сили бути між усіма воїном за те діло.  А що я роблю?  Відпочиваю, займаю між усіма ліжко, кушаю, думаю своє зроблене передати молоді.  Свідомість ввести всім, щоб ми повірили моїй думці, що моє це треба буде всім.           

 

57. Я дав своє слово, по виходу звідси спуститися в воду, там попробувати, попрактикуватися без усякої зброї і задоволення. Мене як такого не хочуть, щоб я заступався за ображеного, забутого всіма. Я хочу попросити вчених, щоб вони мій матеріал маяку представили. І нашому народові освітили ці данні, нехай погодяться зі мною. І дадуть своє слово такому чоловікові ніде не заважати. Якщо погане зроблю, то тоді назавжди ізолюйте мої на мені сили. Я впевнений у природу, що вона мене недаремно держить тут. І не даремно я загартовуюся. За те, що я роблю, можна уже тисячу раз умерти. Це гірше не може бути для всіх, але мені це золоте і снігове море. 

 

58. А варто ще страшніше, і більше роботи попереду треба робити мені.  Я сам без кого-небудь це діло оформлю. Тільки одне-єдине прохання до маяка, щоб він взяв на себе ініціативу свою.  По всій природі прокричав, розповів всьому народові про цього чоловіка, про ці якості.  І про цю ідею, яка і раніше була, і буде зараз, якщо ми за неї будемо братися спільними силами.  Не будемо заважати справі Іванова.  Ми доб'ємося від природи, вона нас обдарує, ми отримаємо продовження.  У повітрі, у воді, на землі так робити, як себе примусив Іванов.  Він своїм вчинком, своєю волею примусить людство погодитися з висновками Іванова.  А в природі є вони.  

 

59. Маяк всім сказав про цю радість небувалу.  Це добре, а наслідки.  А що буде далі?  Ми добре знаємо, що наша земля годує.  Ми умами примусили, вона життя дала таке, як вона є. Ми не живемо, а відмираємо.  Це наша робота, залежна від природи.  Ми з вами навчилися робити. Навіть додумалися посадити супутник, двигун з усіма апаратами.  Місяць – незалежне ядро, на якому ми з вами повинні відкрити басейн, які-небудь для нас мінерали.  Ми будемо вчитися, або ми почнемо примушувати Місяць.  Поранених в бою на землі лікувати.  Ми ж воюємо з природою, і там на Місяці зробимо фронт.  Також з природою будемо воювати.  Ми – її, а вона – нас.

 

60. Так краще на землі вмирати, де народився.  Ми все це думаємо, так даремно нам дає природа.  Ми робимося сильніше вже природи.  Ми ж з вами залежні від неї.  А раз залежні, ми безсилі з нею нарівні жити.  Ми не навчили себе любити природу, а капризно чинимо.  Робимо для себе зброю, і цією зброєю навчилися стріляти в природу природою, і вбили себе, людину.  Правильно було сказано.  Століття дивилися на незалежне ні від кого це тіло Місяця.  А зараз природа нам все відкриє.  Ходити і дивитися, це не мода наша.  Ми повинні на ній щось зробити таке, щоб там чоловікові померти.  Це буде, і обов'язково буде з такими намірами вчених.  Однобоко жити не доведеться, помремо ми і на Місяці.

 

61. А от по Іванову, по небувалому – як природа, так і чоловік. Атома там не треба.  А ми ж вміємо робити одне й інше.  Ми ж поділилися навпіл.  І старі живуть, і молоді нові люди живуть.  А думка загарбницька і вбивча.  Таку науку не чекає Місяць.  Місяць чекає не зброю в руках.  А сили волі незалежного загартованого чоловіка, мудрого, невмирущого чоловіка.  Його можна зробити і на землі, в повітрі, у воді.  Місяць цього добра рук чоловіка не потребує, і не хоче у себе бачити війни.  Він чекає чоловіка загартованого, підготовленого, знаючого, в природі чистим тілом енергійним, щоб вічне життя завоював.  Ось чого треба від Місяця добитися.  Хіба нам буде погано, якщо ми це зробимо і на нашій Землі.

 

62. Це ж життя  наше, але не наша смерть, яку ми з вами розвинули через хворобу.  Місяць на чоловікові нове очікує, щоб жити, і продовжувати за рахунок Місяця умови.  А вмирати, ми помремо і на Землі.  Треба нам загального чоловіка зробити, щоб він цієї справи досяг, сили, волі такої, щоб не вмирати.  Треба маяку за цю справу взятися, проговорити про незалежність, з якою я, Іванов, займаюся.  А вчені дивляться, і не довіряють цьому багатому ділу.  Треба загартовуватися, пройти по всій Землі, всі кліматичні умови вивчити.  І не допустити, щоб застуджуватись і хворіти.  А ці всі можливості є в природі, особливо вони у будь-якого чоловіка.  На будь-якому місці нашої земної кори потрібно випробувати на своєму тілі, як випробує час наш Іванов по природі.

 

63. Він у нас такий один, про це спочатку почав думати, а потім став до цього привчатися практично робити. Це те ж саме, що і на нашому Місяці. Там ми не жили, у нас багатства немає, як і не було перед Івановим сил і волі, які народилися в процесі. Я, Іванов, не мав таких можливостей, щоб ходити в одних трусиках. Я ж взимку по снігу роззутим, та по такому морозу не пробував ходити. Хто мене примусив або навчив. Якщо мене моя мати народила в землянці. Були теплі атмосферні кліматичні умови, і то вона не довірилася ні собі, ні кому-небудь. Вона боялася, що я застуджуся. А в той час 20 лютого сніг надворі, буран був, погода моя стояла.

 

64. Вона хотіла, щоб мені дали силу з першого дня мого народження купатися у сніговій ванні. Я цього уникнув, не став шукати у себе свою таємницю, яка народилася в моєму шляху мого віку. Я мав 35 років, коли у мене народилася ця думка. Вона стала вчити, як буде треба у себе заслужити незалежну сторону, як і на Місяці це було. Вчитися не було в кого, а вчитися я сам почав. Людей на це не було, а я взявся за цю небувалу річ. Для мене це є зараз Місяць, це атмосфера. Маяк, ймовірно, 50 копійок не знаходив для того, щоб ними скористатися. Він не чоловік, вони йому не потрібні. Йому треба матеріал про яке-небудь хороше діло, котре нам, людям, треба.   

 

65. Це чи не потреби наша є, що наші вчені додумалися захопити час такий, чим звершилася ця ідея. Супутник № 9 м'яко сів на Місяць. Це не диво, щоб сказати, для тіла людини природне фізичне явище. Людині необхідно чисте повітря, вдих і видих. А він у нас так вихований, що йому на землі доводиться боятися. Чоловік живе залежно в природі. Щоб залишитися незалежним у природі, цього він не відшукував. А озброївся, зробив машину. За таку відстань знайти місце, де виявилося незалежне. Це не земля дурна, тримає чоловіка, його годує, одягає, і в домі живе.     

 

66. На Місяці не знайти того, що дала нам Земля. Туди буде потрібно з собою брати залежну сторону. А для чоловіка залежного треба ресторан або їдальня. І слідом забирати сторожа. Не треба будувати будинки. А в'язниця такій людині як з'явиться. Зі своїм правом буде робити, і помилиться. А за помилку – у в'язницю або лікарню. Зараз же лікаря першого з геологом, кому треба не копалини, а лікаря діло – діагноз. Психічно люди своє нездоров'я показують. А ви, фахівці психіатри, вчіться. Та ми теж люди такі, як і всі ті, які дадуть свою згоду летіти на Місяць. То треба тут повчитися, як треба загартуватися, щоб зробитися чоловіком незалежним. А його можна і на Землі зробити.

 

67. Не зброя рятує людину, і не те, що ми маємо, задовольняє. Місяць чекає перший початок смерті, це місце незалежне. Там немає того, що є на землі. А на землі ми розкрили смерть. Ми з вами за наше відкриття гинемо жертвою. То чи не краще буде нам, людям, взятися за щось погане для нас і холодне, чим наш Іванов займається. Він порівнює своє досягнення, не витрачає ніякої матеріальності. Це здоров'я, про що треба давно маяку розповідати. А він мовчить, чекає кореспондента про це діло, що на собі відкрив Іванов. Це, найголовніше, в природі є не на Місяці. А на Землі відкрито безгрошове, а життєве, що незалежне ні від кого ніде ніяк. Закон залежних людей на це претендував, найкраще. 

 

68. Сніжне і холодне для нас погані відкриття.   Це буде треба для всіх вчитися, та ще вчитися треба практично, як сам себе примусив робити Іванов. У Іванова любов, він без учителя все це оформив. Це говориться про те, що сам, без кого-небудь ці якості розкрив. Ось про що маяку давно треба кидати слова. Цього люди всі такі чекають. А маяк про це забув, що в природі не бралися за незалежність. Приватній індивідуальній власності було не до цього. У неї одне – від бідного бігти, йти далі від поганого до хорошого. І його берегти, як око своє, щоб ніхто з усіх чужих не напав. Це мого імені все багатство.

 

69. А в природі свого немає. Все це створено в природі природою для природи. Сильний зі своїм умінням перемагає безсилого. Той поки сильний через зброю свою, зроблену руками. У того сила, хто нею вміє попадати. А ми з вами так навчилися стріляти і попадати в ціль самого себе. Ми боїмося цю продукцію застосовувати. Вона нам заважає. У нас найвидатнішого винахідника умертвила, а у них сам застрелився. А народ як був, так він і залишився. Чекає допомоги від теоретиків, вони не хочуть з невченими по одній дорозі йти. Вони шукають вихід в машині чоловіка замінити, його фізичний труд.            

 

70. Бо люди живі багато на себе витрачають. Тому вони ж навчилися нас примушувати. Ми ж не такі вчені, як вони, а ми невчені. Бояться людям зізнатися про іншу сторону, що не вмирає, про погану і холодну. Вона нас всіх закопує в землю. Ми з вами робимося з життя хорошого, теплого в холодне і погане. А от поганим, холодним свідомо копатися в природі, так загартовуватися, як Іванов загартовується, цим ділом і маяк повинен зацікавитися, по всіх дорогах розповісти. З поганого і холодного треба тілу отримати невмираюче, це буде в природі правда. А вона жила, і буде жити на людині вічно. Людина загартовується, людина не хворіє в житті своєму.

 

71. Маяку треба живе і енергійне міцне тіло чоловіка, чим треба хвалитися, як якоюсь особливістю. Це ж природа не та, яка була на людині до цього часу залежна. Вона своє панування ввела, і думала, що людина не змінить свою форму в природі. Одне ніколи не буває. Пожила, сваволила, ніхто про це не знав. А зараз прийшов такий час, форма на людині змінилася. Прийшло нове небувале, вже робиться на чоловікові: не застуджується, не хворіє. Це вже 30 років живе. Треба померти давно, а природа на це діло відгукнулася не так. Я, каже вона, не заступниця, а навпаки, хвалька жену із землі. І хочу, щоб цього не було. 

 

72. У природі правдою природно вона народжує нам все. І от народила нам незалежного чоловіка. Всі люди залежні кажуть, що я хвалюся вчинком Іванова. Це ж є правда, вона нікому не подобається. Це все моє. 1965 рік один з усіх виняткових років. Він свої дні нам перші зимові в морозі й сильному холоді представив. Нас, усіх людей, примусив від них ховатися. А природа сама ні від кого не ховається. І не хоче вона, щоб від неї хто-небудь із живих ішов. Вона зброї у себе не має, щоб когось із людей стріляти. У природі не було жодного дня, схожого на іншого. Я, як аналізатор цієї справи. Крім мене одного, немає  такого чоловіка, котрий би набрався своїх сил, і спробував на собі досліджувати ось ці природні якості.

 

73. А вони мною, Івановим, випробувані, як у природі знижується різко і різко підвищується. А сніг свій колір білий не змінює. Як був не теплий, а холодний, на ньому доводиться чистою душею, без взуття стояти, або крокувати з однієї ноги на другу. А повітря – як тисяча голок накидається, і колють жахливо. Це такі почуття. А потім тут же поруч збоку десь виникає тепло. Так що робиться в природі, як і робилося. У морі вода тягне вглиб. А холод купою накидається. Але підготовленому незалежному чоловікові все це дрібниці. А от треба було робити.

 

74. Я робив і роблю не для себе особисто. Робити буду доти, поки зроблюся свого місця господар. А у господаря, та ще у власності, у чоловіка такого, як він між нами всіма на нашій землі робиться через своє багатство. Це буває рідкість, що йому доводиться зробитися на все село або цю місцевість, в якій він себе таким показав. Як себе цей чоловік примусив хвалитися, що йому довелося добитися. Він усім себе показав і в роботі, і в умінні. Все робиться культурно, і цінне у нього робиться, як ні в кого. Все у нього є. За що не взявся, сам робить фізичною працею. У сільському управлінні над землею чоловік. Він знає по порядку, як ідуть по природі в цьому році.

 

75. Він не зіває, і не може забути про природу, яка вона є. Це чотири сторони. Для нього один нюх і одне почуття, котре він у себе почуває. І, найголовніше, це його очі, що швидко бачать. Він по всім своїм предметам знає, як прогноз, як якийсь у нас провісник, багато знає свою  роботу на землі. Сказати на нього можна, що він через це багатий. Йому природа, як щасливчику, допомагає. Це вже, можна сказати, йому щастить. Він умілий і сильний своєю снастю зробити. Така дружна сім'я у нього.

 

76. Як за хорошим прилавком в магазині, чого не спитай. А у нього під прилавком все це хороше лежить. Умілий і винахідливий чоловік своєї справи. У нього мозок не спить. Треба думати і ззовні, і зсередини. Дні не однаково народяться. І не один їхній дух, що йде, чим доводиться людині задовольнятися. Словом, живе вміло, але одна біда не в одного його такого в природі, по всьому ділу сильного в природі. Всі люди стоять на черзі, у кожного чоловіка своє є хороше, зроблене ним, щоб хвалитися. Це життя кожного чоловіка на землі. Він чужим природним хвалиться. Вона йому дала таке життя, він обгородився, живе, як у раю, на цій землі. Нікого не просить, і не кланяється своєю голівкою.

 

77. А йому інші люди кланяються за його одне вміння. Він багатий, а ми всі бідні своїм розумом. Може в цей час багато, і вміло говорить в бік хорошого. А за хорошим хто не буде гнатися. Всі ми гонимося, і хочемо догнати. Ми сильні, доганяємо в цьому ділі, відбираємо. І робимося цьому місцю тимчасовим в природі фізичного явища господарем. Ми не впевнені в свої сили, що вони будуть вічні мої чи наші. Якщо в природі є дві дороги. Один чоловік вчить залежне діло, без котрого життя не буде такого, як воно робиться. А буде інше, незалежне, котрому не буде потрібно ніяке діло в природі. Чоловікові не буде потрібно чуже.

 

78. Як робиться самої природою час, що йде по землі. Він однаково на одному місці не приходить. 1966 рік пішов, як ми, всі люди, стали користуватися в природі залежною стороною. Чоловік навчив сам себе примушувати без усякого діла не залишатися. Його примушують умови, сьогоднішній день, що прийшов. А людині потрібно одяг, їжа і житловий дім. Він від цього залежний. А це придбавається трудом. А труд – це енергія, втома. А раз втомлюється, вже нестаток. Тому на зміну цьому всьому прийшла заміна. Залежність не виправдала довіру свою, на зміну прийшла незалежність.

 

79. Вона не вчить з природи робити зброю, і в природу за рахунок природи стріляти. Або ж природі від природи захищатися, тобто йти природі від природи. А в природі друзі, без яких жити не можна людині. Без повітря, води і землі. А ми їх зробили джерелами, і стали знищувати в цьому всьому за рахунок цієї справи. Це вийшло опромінення за рахунок кого, де і як. Все це зробила наша залежність. Вона людям всім не давала практикуватися. Ми теж не знаємо, що буде з Місяця, що він буде потребувати від нас, таких залежних вояк. Ми на землі безсилі боротися.

 

80. Як ледве що-небудь таке, вже говорять. Був чоловіком, а тепер його немає, він помер. Хіба він не хотів життя, або у нього не було сил, щоб жити. Він їх утратив у своєму залежному труді. Зробив машину, і пустив у хід. Іди ти, мертва, зроблена нами в природі, там розвідаєш. А потім ми, живі люди, полетимо зі зброєю в руках. Місяцю оголосимо війну, як це робиться на землі нами. Ми не задоволені цим опроміненням. А це все гра в карти примусила на землі зробити. Ми з вами помилилися сильно. Залежно в природі треба жити, а вона умертвляє. Люди не стали пробувати по незалежному жити. Взялися не дружити з природою, а воювати з природою. 

 

81. Природою вбивати природу. І вийшов живий факт – чоловік чоловіка вбиває. А ми розумні, цьому допомагаємо. Не вмієте самі з собою домовитися. Попросіть того, хто нас усіх навчить, що буде треба зробити, щоб один одного не вбивали, а жили мирним шляхом. Залежна людина – це природний продукт. За хороше – хороше. Але раз природу вживає, то й природа природу за її намір зі шляху знімає. Адже відома картина, проходить між людиною і природою фронт. Людина зброєю в неї стріляє, а природа людину стьобне природно.

 

82. Зброєю можна помилитися, зробити переліт і недоліт. А от природа попадає в ціль точно. Вона від свого не відступає. Робить те, чого не хотів би чоловік. Але вона завдає чоловікові навіки видалення з його життя. А людина без кінця і краю все відкриває і відкриває діло в надрах. Ми в цьому помиляємося, і в цьому гинемо. А життя є на землі. Ми за це не хочемо братися, не хочемо робити по незалежному, по загартованому в тренуванні. Кожна практична в цій справі розвідка, вона недарма прокладається в природі. Вона за собою слід залишає точний.

 

83. Хіба це буде в природі не сила людських рук або ніг. У природі чоловік творець, якщо йому дається природою. А вона це найголовніше у своєму житті, яке робиться людиною. Гра в карти любителів, як і в природі дослідники будь-якої цінності у природі. Це вічно розвинене для задоволення людської думки. Вона хоче, щоб природа давала, і давала без кінця, тобто росла і росла в цьому багатстві. Раз люди народжуються в природі і зростають швидко, їм треба для їхніх рук готувати справу і місце. Його народили тут у цьому місці, де люди вже раніше народилися.          

 

84. І слідом за собою тягнуть нас по такому шляху, по якому всі наші предки пройшли. Їх вчила обстановка залежність. З перших днів свого початку сорочка стала служити живому енергійному тілу, яке прийшло в природу жити. А всі люди народжені природою не для того, щоб пожити один час, сваволити за рахунок будь-яких благ. Видумано і зроблено руками для того, щоб самого себе врятувати в природі.  Чим? Зробленим продуктом, котрого нам дає вона сировиною. А ми вже робимо продукцію.

 

85. І для цієї продукції готуємося для вживання продукту, це все спожити. Ми ж, люди, жива природа, на собі це робимо, щоб нам від цього було добре і тепло, щоб було, чим у природі похвалитися. От, мовляв, я який чоловік. Народився маленьким і незнаючим, а в процесі навчився робити з себе. Повний, можна сказати, воїн є в природі. Без усякого діла не залишаюся. Це моя наука в природі, з природи що-небудь творити. Вчитися треба для того, щоб навчитися вмілої тактики іншого такого чоловіка на те, щоб чоловік темний слухався, і робив те, що йому вчений скаже.

 

86. Земля не сама нам народить урожай, її треба зробити грядкою. Вона і людині не радила генералом бути над цією національною місцевістю. Кому давалося право називати і за що: це мої люди, або моя земля, на якій я живу, і роблю те, що хочу? Кому не дається бути генералом таким озброєним, хто сильний зробити свою армію, і відібрати землю у інших безсилих, як це і робиться. Не хочеться комусь підкорятися, а краще буду своєму. Хто ж тобі свій? Той, котрий тебе просить, благає, щоб ти не робив іншому поганого. А робив сам собі свідомо це погане.

 

87. А з нього щоб вийшло в природі хороше. Ми всі від природи отримуємо сировину для обробітку хорошої продукції, і нею задовольняємося. Ми, люди, є природна продукція, одна від одної залежна. Але не мої люди, щоб ними людині розпоряджатися, як своїми. І примушувати їх, щоб вони робили те, що їм важко і шкідливо. Через це всі люди в процесі хворіють і застуджуються. Для цього горя немає чоловіка, і немає засобів для того, щоб уникнути цього всього. А навпаки, це все прогресує. Ми безсилі з цією справою боротися. А знаємо добре про непочате життя, про незалежність людини.

 

88. Про не продукцію, а про живе природне тіло, практичне, не озброєне і незахищене, і незадоволене так, як ми всі залежні люди. Все своє життя робили і робимо. Стріляємо в природу природою, і вбивали, вбиваємо самі себе. Ми ж зробили все те, що своїм оком бачимо. А між нами всіма стоїть чоловік один з усіх, це Іванов, він нашим не зацікавлений у себе мати. Ми його бачимо, і хочемо сказати про його здібності. А вони правильні, і погані да холодні, але дають згодом хороше. Я не застуджуюся і не хворію.

 

89. Що може бути від цього краще. Що можна буде сказати про білий такий чистий сніг? Він і до нас приходить один раз у році, і то по різних днях. А ми ж природа, та ще господарі всього цього добра. А самі не хочемо пробувати. А може, в цьому якісь особливості є. Хіба ця сторона не була межу нами. Вона була, але її ніхто з усіх людей не пробував випробувати, крім одного Іванова. Він сам це все зробив, і робить сам. Як після цього добре! Маяк цим не озброєний, говорити не зможе. Всім шкідливо. А щоб розповісти про це його діло! Він навчився говорити про те, щоб між людьми і природою відбувався труд, що і дає людині продовження через джерело.

 

90. Все це робиться, а думається більше від усього. Ми завтрашнім днем живемо. Якщо ми про це місце не подумаємо, і на ньому не зробимо хорошу грядку. А вона у нас фізично робиться в час, щоб це місце давало прибуток. Земля примусила на ній все робити, і чоловіка народити, і його умертвити. Квітка де свій час росте? Та на землі. Де сніг білий лежить? Та на землі. А урожай звідки люди отримують? Земля дає. Генерала з прокурором, хто їх науку розвинув? Земля. А хто навчив солдата воювати? Земля. А злодієм де людина зробилася? Тільки на землі. Де інженер навчився своєї спеціальності? На землі. А де форму людську змінюють? На землі. Вчені думку розвивають де? 

 

91. На нашій землі. І невдачу свою отримують теж на землі. Сонечко щоранку відривається від землі. І весь день охоплює променями землю, увечері сідає за землю. Люди на землі знайшли одну шкоду, і нею оточили себе. Як були залежні від землі, так ми і залишилися. Земля примушує кланятися їй. Земля – мати всьому. Шахти нарила, заводи поставила, указала промисел. Ми в цьому живемо добре і тепло. А от одного не хочемо зрозуміти. Нам це хороше і тепле дало погане і холодне. А ми на землі від цього йдемо, власним місцем оточили себе. І на землі живемо один час. А в інший час ідемо з життя на землі. Героя народжують люди за його хороше на землі. І також можуть народити чоловіка вболівальника про ображеного чоловіка в його хворобі, щоб допомогти йому.    

 

92. Земля не одного співака у себе обдаровує. У землі є місце таке, яке щастя прибуток дає. На землі і птиця на льоту замерзає. А от земля не урівняє людей, щоб вони сили рівні у себе здобули. Люди і сади фруктові розводять. А от таємницю на ній відкрити, ми цього не вміємо. Земля потік смертний мала, і матиме. При залежності земля людям незалежність показала, свою погану і холодну сторону на одному чоловікові.   У землі дуже багато не початого лежить, особливо в незалежній стороні в самій людині. Земля і річки має, і моря, океани, і ліси – все на службу людині. Земля вчить усіма достоїнствами, щоб знати і робити корисне в житті. 

 

93. Земля красуня для людей усіх. На землі може несподіване в житті народитися. А от продовження за рахунок свого здоров'я на тілі ми не шукаємо, і не бралися ми з вами шукати. А воно між нами і природою є. Земля не стоїть, а крутиться кулею, на ній одне не буває. Людина у людини запитує сьогодні: ну як ти поживаєш? Він відповідає: добре. А завтра і я, і ти не знаємо, що буде з нами. А на землі і в'язниця, і лікарня розташована, без чого жити не можна. І всякі неполадки в житті тільки на землі народжуються, і всякого роду веселощі і бенкет. У природі на землі лежить таке джерело, до якого всі людські руки прикладені, всі ноги бігають назад і вперед. Одне шукають на землі що-небудь новеньке знайти, особливо геологи.                        

 

94. Вчені свій фронт розташували по землі. Їм хочеться пробурити наскрізь землю, дізнатися, що там в ній всередині є. А удачі не виходить через наявну силу, вона ще ніким ніде не знайдена, і не зроблено ні одним чоловіком. Всі себе ведуть до хорошого і теплого, тільки це не виходить у житті чоловіка. Мало йому цього, що йому земля щорічно дає через наш з вами труд, котрий примушує людину не мало, а багато працювати на землі. Особливо зараз у цей час люди вчені думають, як треба що-небудь таке зробити на землі, щоб зовсім відібрати людські руки, а примусити техніку. Нехай вона сама на ній все робить, лише б вийшов між землею і небом урожай.

 

95. Зараз всі люди самі себе озброїли, зробилися через свій розум помічники. Людям хочеться від землі тільки брати прибуток з усіх кінців цієї місцевості, яка нас поки зі своїм розвитком не допускає. Ми люди бідні, ми чекаємо від когось якусь особливу допомогу в житті. Для нас, людей, цей хутір, в якому жив один індивідуальний чоловік, у нього землі вистачало. Він ріс доти зі своїми силами, поки йому в його родині була одна душа. Всі знали свого господаря, його, як батька, слухалися. Придбане на нашій землі тягли у двір. Цим вчинком радів сам господар, своїм несподівано зробленим прибутком.    

 

96. За рахунок цього труда, який кустарно робився, цей господар жив, і беріг себе і з зовнішності, і всередині. Він хотів, щоб його природа не карала. Йому тільки тоді допомагала віра. Не було такого розвитку до нашої приватної власності, яка по всій землі була розкидана. Держава із цього складалася, в ній були губернії зі своїми губернаторами. Повітові начальники, господарі наших душ і нашого часу, в якому ми всі були від природи залежні, аж до царя. Хто не хотів теплого і хорошого. Цар велику надію клав на свою збройну силу, на свій підібраний народ, на всю управу. А як природа примусила це робити чоловіка.

 

97. Він же розділився, класовість залишилася на землі одна й інша. Вчені не захотіли бути помічниками неправди, взялися за правду. Як вони за це право боролася, робилася. А як думка вела людину, так вона і завоювала радянську владу робітника, бідняка селянина. Вийшла держава, якій теж треба була економіка на землі, людські руки і ноги. Партія є партія, у неї теж свої і довірені їй займають своє місце, і ним розпоряджається також. Хотіли, щоб народ її так будував, так в купу гріб, і зберігав, як око. Через неправду це діло не вийшло. Бог то Бог, але не будь сам поганий. Який би ти не був господар, але своєму національному озброєному народові.

 

98. Яка б не була своя держава, вона політично економна. Усі цінності природні для народу, а виходить не так. Природу не обдуриш, вона тебе покарає за твою несправедливість. Ми народжуємо чоловіка для землі, щоб він на ній повзав, і шукав для себе хороше і тепле, як і шукають у природі всі народжені залежні люди. Вони на землі своїм знанням не знайшли нічого з корисного у своєму житті. Все це для нас є старе, і давно нашими предками підхоплене, і робилося природним часом. Вони і тоді своїм великим в одягу хвастощами, хвалилися, що вони вміють жити за рахунок природи. Але боялися природи сильніше від усього.

 

99. Особливо їх мучила смерть за наше зроблене в природі на нашій землі. Вона для чоловіка ввела смерть за його хороше і тепле життя. І земля не радіє таким розвитком. І на маяку з усіх учених не знайдеться, щоб про це представити свій матеріал, який би по маяку люди почули, і не стали робити в природі те, що шкідливо. Нас навчила цього залежність. У неї для нас усіх дорога, по якій ми щодня своїми ногами ступаємо. За весь день так сильно втомлюємося. А коли зайде сонечко за землю, нагряне темрява. Ми безсилі сидіти біля вогню. Наша з вами зроблена втому. Тіло наше саме шукає місце для відпочинку.

 

100. Це все зробила нам зараз, і вона робила раніше в їхніх костюмах і їхньому багатстві. У будь-якому домі знаходила будь-якого чоловіка, не потрібного природі, і прибирала його з дороги. Для чого він хвалився? Він жив не погано, а добре, і йому було тепло. Але здоров'я в цій справі не отримав, крім нездоров'я. Земля йому не дала можливостей серцю далі битися, і мозку багато мислити. Земля цією справою багата, з кожного чоловіка чин знімати. Тому чоловікові можна пробачити, хто помирає без чину. Йому важко жити. Чого вмирає в чині? Він має достаток, у нього не така робота відбувається на землі. І не так він живе, як багато інших. Ти ж вчений у цій справі чоловік.

 

101. Твої діла підказують, що ти добре і тепло живеш. Чого ж ти вмираєш? Бідні ми всі люди вчені. Не можемо для себе знайти такі засоби в природі, через які можна відбитися від цього найлютішого ворога. Та ми з вами не навчилися відшукувати це діло, звідки і як взялася на нас ця хвороба. Земля сама від цього пішла з-за цього діла. Вона ні в чому не жаліє. Для землі всі люди є однакові, за їхнім народженням. Але вони в процесі самі це зробили. Не захотіли дружити, не захотіли любити, як любить нас земля. Усіх захищених, як кліщиків, зберігає, дає життя. Хоч мало, але будеш жити. Однобоко розвинене нашими предками, вони навчилися це робити і отримувати на нашій землі.

 

102. Сонечко сходить рано вранці, а чоловік спить, йому не хочеться підніматися. А земля все нам дає, вона нас одягає кожен раз, та за нашим фасоном форму підносить. А в день по три рази їсти не погано, а добре треба буде. А в ліжку можна лежати щодня. Ми, люди, на землі відкрили багато цікавого. Але от одного не захотіли – по поганому і холодному жити. У нас один намір і одне бажання в житті – щось таке зробити, щоб за це діло навколо тебе люди сказали так: молодець. А молодці всі померли, залишилися одні дурні. Тільки ми не бажаємо самі себе так величати. А хотів би, та ще й як, щоб за твоє життя, котре ти нам зробив, похвалили. Залежного чоловіка в цій справі не похвалила земля, йому не дала можливості життя, а взяла покарала неприємністю.

 

103. Даремно таке величезне в танцях і піснях, у землі так даром на чоловікові не пройде. Є в природі і хорошого, і поганого дуже багато. А щоб хто-небудь свідомо спробував, та взявся по поганому пожити. Усім хочеться на хорошій землі пожити, і мати у себе хороший дім. А до будинку треба розумного і ділового чоловіка, котрий знає в цій справі, щоб від землі отримати свій надуманий прибуток. На поганій землі люди згорнулися, і в нестачі живуть погано. У цьому щоб допомогти, жодний чоловік цього не зробив, щоб до нього прийти і йому допомогти, чим було можна. Більшість такого народу себе задовольняє, а кого-небудь – навіщо йому. Нам, усім людям, що живуть на цій землі, не одне сонечко гріє, і тобі робиться від нього так приємно і добре. Від нього не відірвався.

 

104. А тим хмарам або навислому туману, також вітер буває з якого боку, і як коли. Маяк правду не скаже народу про чистий білий лежачий сніг, і яку він чоловікові дає в його житті користь. Всі люди, на землі живуть, вони цей холодний струмінь вважають для них поганою одиницею, або стороною, з якою жити не зможе ніхто з усіх, щоб з природою погодитися, і нарівні жити, як з друзями. Як з товаришами, хто допомагав би в житті. А ми не знаємо про сніг, який він добрий і хороший у житті, коли з ним разом і близько будеш. Краще від його якості не може бути. А маяк про ці якості мовчить, немає у них під руками матеріалу. А є між нами в природі сторона, незалежна для людини.        

 

105. Вона найкраща з усіх, це сніжна система. Вона любить зимовий холодний час для того, щоб сприймати. Вона чоловіка примусила бути щорічно залежним від неї. Її не забував чоловік. У нього було суспільство людей, хто цю землю ділив за жеребом щорічно, яке твоє щастя випало на твою сімейну долю. Вона давала для тебе урожай за твій хороший для неї догляд. Вона до себе не запрошувала дивитися, як на якусь місцевість, в якій може при хорошій погоді земля давати багато трави. Це рідко, але буває. А ми з вами не одним сіном життя будуємо на цьому місці, де ми оселилися. Нам цю землю дав цар батюшка за наше завоювання з турками.

 

106. За неї наші прадіди голови поклали. Вона нас примусила на ній працювати. Вона ввела в році 365 днів, в котрих чоловік своєму наявному господарству не відмовляв ні в чому, любив цю справу. Він із землею розмовляв завжди на відстані. У нього була така зароджена думка: цю пайку ніколи не забувати. А вона йому давала на цілий рік життя. Він на землі свій великий труд закладав для того, щоб йому ця земля принесла свій хороший урожай. А його треба було зробити своєю власною силою, своїм умінням. І хороша земля даром людині не дає, вона примушує з себе грядку зробити не самими руками.

 

107. Виїхав на це місце, де тобі цей рік дісталася земля. Вона в тебе питає, як у свого господаря: навіщо мене брав, дивитися на мене? Щодня свій час дивиться наше для всіх сонечко. Для чого ти в це суспільство записався, ти знав про нього, яке воно для тебе важке. У них усіх своя індивідуальна думка про це діло. Земля і людина – найближчі рідні по цьому ділу брати. Вона вже знала свого господаря, хто грав у карти, дивився на час. Літо тільки закінчилося, а в тебе, як господаря оранка зачорніла, та ще яка, і в якому вона була місці. Люди цієї місцевості знали землю, що їм доводилося робити, як і коли. Була потрібна сила, чим треба зорати. Та ще кому доводилося орати.

 

108. І чим ця земля оралася. Природа не дурна свою росу класти на цю землю. Вона лягає, і робиться білим в тумані молоком. Яка є енергійність в цей час, що проходить. Ми з вами не збиралися ще про цей вологий час. А він не кожен раз до нас у гості приходить, і швидко він від сонечка випаровується. Це все на наших очах робилося. Ми ж свідки нашої оранки, яку господар зорав у ранню пору для того, щоб вона прогоріла від осіннього сонечка, жаркого в променях. Вона готувала господаря похвалити за це діло, за його добру і хорошу силу, вона ним зберігалася, і робилося землі, щоб від природи поліпшувалася земля. Не одним осіннім часом задовольнялися.

 

109. І не одним сильним дощем це місце поливалося. А тепер в цій місцевості на землю рано і тихо ліг білий сніг, та ще який він м'який. Ми, всі люди цього села, цим приходом зими в такий ранній час на нашу землю. Багато таких людей, яким не треба було цього дня, щоб він приходив через бідність, котру людина сама здобула через свого незнання. Господарем робиться в природі так, як вона у нас приходить щорічно, тільки по-різному і не в один час людина її зустрічає. Людина не хотіла б, але природа ні в кого не питає. Особливо у розумних господарів, у тих ділків, хто перед цим приходом зі своїм ділом забрався. І нікому не подякував, а заїхав у двір зі своїм багатством.

 

110. І сказав: я впорався, нема, чого мені робити. Тепер у степу сніг. Тварин, худобу пашею годували. А зараз її треба годувати тим, що господар для зимівлі приготував. Він все літо весь час це діло робив. У селянстві не будеш соломинки збирати до купи, і робити величезний стіг. Його на городі складають для того, щоб скористатися людині, з цим управлятися, як зі своїм добром. А його ростила на землі природа, вона йому додавала кожну годину, хвилину, секунду. А хотів ще більше і більше, що можна зробити такому ділу в природі. Як вони хотіли, так воно не робиться. Хіба не можна було погодитися з таким часом, котрий б чоловікові давав і давав прибуток.

 

111. Ми з вами хочемо це зробити, і наше бажання в деякий час звершується. Ця земля, ця місцевість, на якій один час пролежить холодний, морозний сніг, що в свій час проходить, не робить цій оранці шкідливого, а навпаки, насичує вологою. І земля робиться для весняної обробки пухом для того, щоб цьому господареві даром не пройшло. У господаря магніт, він тягне, і буде такі якості тягнути до себе, щоб від них вийшло хороше і тепле. Ми з вами до цієї справи дуже сильно весь рік безперервно щодня кожен тиждень і місяць готуємося. І будемо готуватися для того, щоб не пропустити цей час, що проходить по землі, а зустріти свій майбутній день. І в ньому своєму ворогові силами дати відсіч.

 

112. Це всьому діло буде природа. Вона ці якості має за твоє хороше, зроблене в природі, за твої до природи заслуги, що ти, як чоловік, зробив. А ти ж земля, та не яка-небудь є проста, не ґрунтова, без уваги кого-небудь вона ображена чоловіком. А заступниця одна з усіх зі своїми силами виступила. Свою дорогу нам, всім людям,  не однакову ґрунтову місцевість показує, і діло до врожаю веде. У цьому не одна відіграє ролі, щоб обов'язково на цьому місці був не поганий, а хороший урожай. Ми з вами безсилі це в природі отримати. Ми ж з вами тільки життям і прибутком хвалимося.

 

113. Озброюємося для того, щоб природі довести, і зробити те, що треба. Ми знайшли першу зброю проти фізично сильного чоловіка. Ця зброя була з маленького камінчика та з дерев'яної палички. Вона навчила чоловіка несподіваного пастуха вбити великого і сильного чоловіка. А руду хто знайшов своїми ногами. І робить, майструє практично те, що було потрібно чоловікові в його житті. Вона попросила чоловіка, щоб він зробив для землі інструмент, не лопату гостру, а маленький дюймовий залізний плуг. І для нього земля виростила тварину, щоб на неї надіти хомут з посторонками, або з голоблями драги.                         

 

114. І це зробила земля, вона створила у себе корм. Годувала тварину до того часу, поки законно і людину, і тварину примушують. На це природа на землі ввела всі особливості. А вони на землі, і в надрах землі, і на промислах, що й змусило важко робити в природі, щоб вона багато давала у важкій праці прибуток, що і очікувалося. Ми чекали, але не думали і не гадали, що наша земля зв'яжеться з природою, з повітря, з водою, і цим шляхом завадить, не дасть людині і тварині життя. Ми самі зі своїми вимогами. Для цього всього час не стояв, а швидко по природі біг.

 

115. А ми не знали, і не хотіли про це думати, як про погане діло, зроблене нами в природі. А вона це у себе недолюблювала за те, що чоловік на землі робив для свого бажання. Він не однією землею задовольняється. Людині треба було повітря і вода, що в житті необхідно треба. Вогонь без усякого матеріалу, без повітря не зробиш. А земля як така від вогню і води сильно терпить. У природі сила однакова. З берегу вода через повітря не проривається. А вогонь горить з повітрям, вода не помічниця. Вогонь пробирається по корінню, і доти горять умови, поки втомиться цей початий прогрес.

 

116. У природі циклони у воді й повітрі починаються. А на землі закінчується, як і власність. Кожного чоловіка місце росло і звеличувалося самодержавством, на землі неправильним режимом для людини. Від залежності ми з вами не пішли від землі, а більше від усього прийшли, і робимо ми. Ми з вами жили по старому, історичному. Ми з вами не знали, як треба чинити, як ми увесь час не завойовували в природі своїх сил. Ми з вами боролися і боремося без усякої спільної мети, яка потрібна нам усім. Це для нас така дорога, по якій ми всі повинні однаково і рівно свідомо жити. Ми з вами повинні цього добитися на користь того, що робилося нами усіма.

 

117. Якщо ми будемо братися за цей один перший розвиток, який буде треба. Він було до нас, до нашої ери. І він би не зникнув між нами, такими людьми. Ми не хотіли цього робити, що робиться мною. Я за це ніякі особливості не отримую. І в цій справі ніяка матеріальність не грає ролі в житті лише тому, що здоров'я ніким ніде ніяк не продається і не купується. А у своєму незнанні легко губиться. Ми з вами того не думаємо, і не збираємося робити. Ми безсилі загартовуватися для того, щоб нам не хворіти і не застуджуватись. Ми в цій справі живемо безсилі.

 

118. Хіба ви, всі люди, що живуть, думаєте про мене, що я роблю. Мені легко в цьому. Мені дуже і дуже важко, і сильно. Але раз я це почав і добився від природи, вона мене за це все полюбила, і дала мені мою силу волі. Це, що я роблю в житті в природі, ніхто ні за які особливості не захоче. Це 1965 рік, всі належні дні, вони мене зустрічали не мертвого, і не мертвими вони були для мого тіла. День тривав не одну годину, і він проходив через одну ніч, знову такий ранній ранок. Може бути, не з такими почуттями, з минулими, а з новими небувалими. Сьогодні немає того, що вчора. Ми всі в захисному одязі й їжі, котра треба.          

 

119. Цього мені не треба. Я живий, і хочу це мати. Мене тягне природа, чекає з цим часом. Я один такий добиваюся від кожного дня, від години непогану якість. Мені давалося їх зустріти. Ми з вами такі є герої даного часу. Люди нам скажуть, щоб ми лізли в море у воду для того, щоб там переробитися, щоб наша нервова система інша стала в житті. А ми більше таких доріг не знаємо. І не бачимо перед собою, щоб цю дорогу наявну кинути, а за нову дорогу взятися. Ми, люди, до свого життя нехороші. Нам хтось показав віху, ми побачили і побігли. Навіщо? Самі не знаємо.

 

120. Самі знаєте, скільки в природі діл. Ми їх не почали робити. Ми з вами поспішаємо не відстати від іншого чоловіка. Що він робить, те і ти починаєш робити, лише б робилося. Руки-то є, ноги-то носять, розум-то мислить. Землі вистачає, лопата гостра є, рий і рий.  Для чого? І сам не знаєш у своєму житті. Рік для нас з вами великий, але ми не народилися в ньому, щоб помирати. Ми народилися по всьому закону в природі, щоб жити, не один цей рік, в якому 365 днів. У кожному дні є такі справи, а вони проходять по природі швидко, не стоять на одному тому ж місці, на котрому чоловікові доводиться бути.

 

121. Він без своєї думки, що зародилася, свою ногу не поставить на землю. Йому треба причепуритися, зробитися на один час чоловіком, а не ким-небудь. Для чого ти живеш на білому світі. Для нас би давно треба знати про свій час, а ми його не знаємо те, в котрому наш близький сусід помер. Ми з вами навіть допомогли це діло зробити, чин чином зробили йому труну, оточили, навіть скупали. Як на суд його готували звітувати, а самі якими стали. Всі ми як один свою чергу не втрачаємо, ведемо самі себе слідом за іншими до цього. Ми з вами жити не навчилися. Ми хворі, рот роззявляємо з ранку, але наїдаємося досита.     

 

122. Цього нікому не можна знати. Лягаємо спати в ліжко м'яке, всю ніч з боку на бік кидаємося, без усякої думки спимо. А от про це не забуваємо зробити діло непогане. Це в житті один раз ступити на іншу ногу, можна і захворіти. Ти ж весь чужий природний, огороджений чим? Та мертвим. Ти не чоловік життя. А просто так на конячці їздиш верхом. Хіба можна? А свої ноги жалієш на що? Чи це сила твоя бідна одна з усіх. У природі хазяїн чоловік не в одежі своїй, а в тілі своєму енергійному. У тому тілі, в якому ніколи ніяк ніде не повинно бути захворювань. А в природі є такі якості для людини, їх треба нам придбати у ділі свого життя.           

 

123. Треба вчинком заслужити. А те, що ми зробили в природі, маяк нам усім розповість. Ми його слухаємо щодня. А він нам не скаже, і не навчить нас усіх, щоб ми з вами змінили в житті дорогу. Взялися за своє таке зроблене діло, як я його на собі оформив. І його не заміню ні на які особливості, які людині допомагають легко добре і тепло жити. Цього нам маяк не підкаже, у нього самого недовіра до іншого, у нього одна всіх сторона. Мати під руками матеріал, щоб знати, бачити про живий факт. І про нього треба всім нам, людям, показувати і розповідати, щоб люди вчилися. Робили у себе, ці якості створювали, щоб було добре.

 

124. Капіталісти, буржуазія, приватна власність в природі зростала. Лізла вгору не для того, щоб їй жити погано. Вона всі сили клала на своєму фронті, щоб у неї в господарстві не було таких людей з такими руками, щоб ними тягнути на яке-небудь безгосподарне діло. Особливо народжувався чоловік сам для цього, неправильне ведення життя людини, залежної від природи.   Вона не хотіла, щоб чоловік це продовжував. А взяла і підіслала сильного чоловіка. Його почате примусило поділитися. І сказати один одному, що це не твій власницький розвиток у життя на цій землі, котра вам послужила один час.

 

125. Вона нас, всіх людей, не примушувала сидіти на одному місці, щоб ми з вами не мали у себе хорошого куточка і теплого. Старалися робити все це люди для того, щоб себе показати перед іншими людьми, що ми живемо на цьому шматку землі самі від предків. Нас вчить історія, як буде треба в природі жити, щоб було людині не погано, а добре і тепло. Ми з вами щодня на ногах повзаємо, і очима бачимо, що відбувається в нашому житті. З ранку самого піднімається, вгору лізе сонечко. Особливо воно повільно, коли жарко, а тобі належить що-небудь таке зробити в твоєму початому труді.

 

126. Ти його робиш, і робив щороку кожен день на цьому місці. Та ще місцевість без води, глухий степ. Треба кинути цю роботу робити, і до колодязя йти води набрати. Я-то чоловік, без цього не навчився терпіти. Мені треба їжа не погана, а хороша, щоб досита наїстися. А водицею запивати. Все життя в цій справі проходить. Ми на цій землі всі живемо через це все, але от за земелькою доглядають не всі люди. Одні вміють, інші ні. Є багато різних людей, хто вміє доглядати, але не хоче. Краще я піду продамся за гроші, чим мені возитися з цією землею та з цими днями. А ви знаєте, які вони проходять, без нічого їх не зустрінеш і не проведеш. Вони вимогливі дні.

 

127. Вони чоловіка женуть у бій, на фронт воювати. Рік треба чимось годуватися, у щось одягатися, у чому-небудь жити. Це вся турбота людського життя. А в ній ніякої такої зміни немає, крім як одне і те ж. На ось це 20 число, народження мого життя. А скільки всіх днів без цього проходили. Всі вони без події якої-небудь не залишалися. Їх також люди не зустрічали в такому віку і в такому вигляді. І з такою думкою не залишалися. 1966-й рік, день такий холодний, в снігу, та морозний. Я за своє життя зустрічав 67 днів. І не бачив, як вони біля мене такими проходили. Особливо ось цей, в якому доводиться одному з усіх терпіти, і чекати час теплої весни.

 

128. А скільки нас, цих людей, пішло в землю, не захотіли так жити, як вони жили так боролися. Воювали з природою, не хотіли з нею дружити. Маяк ці матеріали не збирає. І не чекає до себе такого чоловіка, хто 35 днів провів таких, зустрічав і проводжав. А 32 дня вже не таким, як усі зустрічали і проводжали – з любов'ю, в дружбі, без усякої війни. Відпочиваю, але своєю справою не кидаю лазити по природі, шукати самого шкідливого і великого ворога людського життя. Я його переніс на своєму тілі, він прогресував на мені два рази. Всередині, на правій руці визначався, ззовні на нозі, правій стороні. Вся ця дія робилася по 15 днів. Дуже і дуже було боляче, і занадто лякало в житті.

 

129. І то я робив сам, знаходив у природі засоби. А вони були в природі в умовах. А я їх знаходив, ними користувався правами сам один, без участі техніки, на очах лікаря. Що тільки не робив. А більше сподівався на силу природи. Повітря, воду і землю. '''А розум своєї думкою не кидав, і не кидаю все думати, як я вступив у ці умови. Не кидав одного дня, щоб не проліз від головного мозку, а потім по всіх ниткам спускаюся вниз по хребту до самих ніг, за всіма окремим пальчикам, і великим, і маленьким. А потім піднімаюся до серця, до легень і до плеч, та вниз по руках до самих пальчиків. І знову доходжу до самої місцевої системи, яка укладається в життя мозку'''.               

 

130. А по природі де і як я був. Особливо на сході, в якій стороні. Між нами в природі хороше ніколи ні в якій національності нікому ніяк не завадить. У нашому союзі в Азербайджані, в Баку є свої райони і вулиці, та до того ж найточніші на будинках номери. Я отримав запрошення в Сабунчи, Поштова вулиця, будинок 19. А пошта № 34. Чоловік прислав лист на мою адресу. Ростовська область, місто Красний Сулін, Перша Кузнечна, 12. Хто ходить у трусиках. Не мав навіть назви, що я був десь Учитель, і за які справи. Я, як ініціатор цієї справи, примусив себе звертати увагу. Я не боюся природи.

 

131. Моя Перемога вже написана, читайте. Я там самородок. Мені жінка 25-річна, у неї одна дочечка, чоловік працює у військових кухар. Вона мені пише в листі, ледве не плаче, як їй не хочеться від сухот вмирати. А їй сказала про мене жінка, що їде в одному поїзді. Я їхав, і їхали багато. Я їм розповідаю правду, яка була на мені, і зосталася вона на мені, ніхто її не зможе зняти. Вона жива енергійна сильна в природі. Це чоловік я буду загартований, і не застуджуюся, і не хворію. Це мої будуть на мені якості. Це не все є для мене одного. Треба, щоб чоловік сам захворів своєю хворобою, і сам її позбувся.        

 

132. Якщо я знаю природу, то я знаю і в ній ворога. Це циклонна дія в природі над чоловіком. Я не мовчав, і зараз говорю. З душею мене просиш. А у мене весь труд для цього діла. Я уболівальник один з усіх, працюю над цим. У мене практичне знання. Я народжений для цього діла. Тому я так себе примусив ходити по природі. Я протилежний усьому цьому. З людьми поділився. Їм залишив їхню дорогу. А для себе обрав дорогу нову, вона ніколи не бувала на людині. Чоловік залежний в природі – це вояк з природою, вбивця її життя. Він сам себе не жаліє і не жаліє природу.

 

133. Це такий їхній шлях, така робота в природі. Його ростять не поганим, а хорошим. Все йому підносять, як дитині історичній, на котру лежить вся надія. Весь обов’язок такий у природі чоловіка. Треба в житті цінувати молодь, як дитя, що народилося. Ми його народили для життя, а вчили для смерті. Ми хотіли, щоб він пішов по тій дорозі, по якій слід. Але нам наші предки не побажали, щоб їхні діти залишалися у своєму житті без усякої крові. Природа всіх однаково зустріла й оточила, сили волі енергійні піднесла. Тільки жити і милуватися над цим ділом. Природа правильно зробила, водою обмила, повітрям оточила.

 

134. А по землі треба буде повзати, як це має бути. Але ми так не захотіли по природному виховувати. Взялися за дитя по-своєму. Хто це навчив, або підказав. Тоді маяка не було. Не було, кому вчити, щоб знати, як буде треба жити, щоб не застуджуватися і не хворіти. Цьому всьому себе я присвятив, і зробив на собі особисто, і навчився на іншій людині. Мені байдуже буде зробити діло в природі за його хороше до мене. Я повинен йому як ображеному і хворому чоловікові, що має нужду в цьому ділі. Я на це народжений, і навчений природою сам себе не втратити в житті в природі, і також на іншому.

 

135. Для мене поки служить допомогою сама природа, сам час, що йде. Він по днях до нас приходить, і йде через одну ніч. Наше діло одне – зустріти і також провести. Не так, як думають примусити нашого чоловіка, хто зібрався за рахунок природи жити цей день, цю хвилину, в яку потрібно для його тіла не який-небудь поганий одяг. З ним чоловік набирається мужності слово своє сказати кому-небудь іншому, щоб він зумів послухати і подивитися, а потім з ним погодитися, і свої слова позаду залишити. Як чоловікові живому довелося похвалитися мертвої ганчіркою, яка запобігала, і примусила погодитися з неживим і приємно одягненим.

 

136. Така введена предками краса. Щоб від цього було легко, цього чоловік не отримував  у цьому ділі. Ми добре знаємо природу, вона даремно до нас не приходить, і з нами не говорить про що даремно. Свою дорогу нам показує. А вона для нас усіх одна лежить по всій нашій землі. Вона нас магнітом тягне, щоб ми, всі люди, це робили. Для нас вчення це робити, щоб на нашому тілі висів зроблений нами фасонний у формі одяг. У нього наша вся віра, і ми більше від усього на нього сподіваємося. Говоримо самі з собою. Хвалимось ним, нібито він робить чоловіка, та не якого-небудь з усіх, а якого-небудь героя. 

 

137. Ніякий одяг жодного чоловіка в природі не зробив героєм. А от діло, та ще корисне між нами усіма в природі, будь-яку людину зробить героєм. А в моїх руках діло моєї ідеї. Я вже про це писав. А про Баку, про саме початкове не написав. Раз мене людина попросила, дав своє слово у неї побувати із-за практики. Я тоді навчався на людях, нікого не приймав. А їхав до однієї нужденної в проханні, вона мене просила. Я їду, даю їй свою телеграму з Ростова в Баку, щоб вони знали і зустрічали того чоловіка, хто ходить взимку і влітку в трусах. Вокзал цю телеграму, як живий факт, передає. А Баку отримує зміст у паніці.

 

138. Що за слова незрозумілі для самого начальника цієї пошти. Він на адресу точну сам приносить для переконання чоловікові. Зима надворі лежить, різдвяні холодні дні. А начальник у сумніві, він цьому не вірить. Я їду поїздом з Ростова, сідаю на місцевий потяг ростовський. Проїжджаю всі великі станції по порядку. Кущевську я проїхав, і потрапив на Криловську. До чергового по відправленню поїздів я повинен зайти, і запитати у них. Як ви на своїй роботі працюєте, виконуєте ви чи ні? Це робилося мною завжди. Особливо коли я приїхав поїздом Ростовським на станцію Тихорєцьку. Тут місцевість була моя, я творив у ній свою роботу. 

139. Робив вже, можна сказати, діло своє, на людях показував. Для мого здоров'я ніщо було таке в житті, щоб у задуманому ділі я не був героєм. Що намічав, того досягав. А поїзд це не що-небудь таке, йому довго не доводилося простоювати. Він в дорозі свого пробігу пасажирського залишав позаду не один стовп і не одну будку, або самого старшого бригадира. Чимало місцевості в снігу залишалося. Я їхав сюди вперше. Ніколи не був у природі, та ще в азербайджанській національності. А зараз їду з людьми, які мене ніколи не бачили, щоб такий пасажир на їхню станцію приїхав, і вийшов на перон в холодну зимову пору. 

 

140. А вона між нами в природі з людьми. Мені доводилося згадати минуле таке діло. А воно ніколи не було у своєму житті, щоб мені в цю хвилину так довелося терпіти перед іншими. Я не здавався, і не хотів сказати нікому з усіх, що я за такий один чоловік, що народився. Їду не воювати з природою, не боротися з нею, я їду до ображеного, хворого чоловіка, що потребує допомоги, хто ні від кого ніяк ніде не отримав здоров'я. А він його втратив. І не знає, як і де знайти для того, щоб цього позбутися, і більше ніяк не хворіти. Мої думки розташувалися в цьому ділі, мені одному доводилося про це думати.

 

141. І я один такий їхав по ось такій кавказькій дорозі. Вона всіх вела, і ми дивилися, як на якусь високу. Здалеку видно було гору. Ми проїхали Кавказьку, проїхали Армавір, найбагатшу чорноземну місцевість. Люди всі так користувалися цією землею, котра чоловіка все його перебування примушувала разом з нею боротися, воювати. Вирощувати будь-яку тварину для того, щоб ця тварина йому в його людському житті допомагала. Це не один рік такий проходив, і не одне літо давало людині урожай. Особливо був у цій справі розвинений труд, він чоловіка не зупиняв на одному місці, і не давав йому, щоб не думати про кожен окремий день.                                         

 

142. У людини були руки для цього діла направлені, щоб робити. Земля так ніколи не лежала, особливо для хорошого хлібороба. Для того чоловіка, хто знав про природу, про цю місцевість. А вона лежить всю зиму під снігом. А коли плоди вона нам дає, ми разом з нею звертаємо увагу на нашу природу, на повітря і воду. Я просто тоді, в цей час зміг придбати свіжих помідорів, їх зі смаком приготувати, і порізати, як слід. А потім туди простої цибульки порізати, пісного маслечка і запашного перцю. Це буває в сніданок з хорошою чаркою горілки. Можна було не мені одному сказати про це все прибране, зроблено мною буде не погано, а добре.

 

143. Я для цього на землі народився. Знаєш, скільки бачив дрібну пташку горобця. А він у цей холодний, такий морозний час не знає, куди самого себе подіти. Часто зустрічаєшся, вони до великого дерева своїми тоненькими ніжками прикріпляться і сидять. Їм здається, все це робиться, як російському чоловікові на його просторій і теплій печі. Ми ж люди, та ще які, свого рідного села. Нам всім як одному чоловікові хочеться жити не так важко, як ми це життя вели. Щороку за нашої такою красунею по її ґрунту і так, і сяк. Хочеться зробити краще від усіх, і отримати більше від усіх врожайного чистого зерна. Все життя побудовано через це. Як важко чекати його зростання.

 

144. Він не один день проходить для того, щоб зрілість вийшла. Тиждень не один проходить. А тут на цей час бах, і підскочить часом не таке, яке просять. Поганий, не корисний час можна щодня зустріти і проводити. Він нічого доброго не дає. Треба таке в житті зробити, щоб за нього всі люди хапалися. А воно є в кожному дні, тільки ми не вміємо цього робити. У нас думка не така, яка б давала можливість отримати. Перець гіркий вирощується на землі так само, як інші види. Світло своє показує, але смак дуже гіркий. Але люди його сіяли, люди його люблять, але не всі. Кому подобається, а комусь ні. А інша людина стоїть збоку, каже: можна буде і без нього обходитися.      

 

145. Живе чоловік із самого краю. А інший в середині села багатше і сильніше обгороджений. Здавалося б, нікого не треба було боятися в житті. А чоловік боїться, замикається, або одягається до тепла. Сам не знає, що робити. А від природи, іноді не збережеш. Якщо треба якому-небудь горю народитися в цьому місці, жодна огороджена стіна не допоможе, вона розвалена присниться. А людина йде з життя не на один день, а на віки віків. Це все зробили ми самі, люди такі. У цьому селі жодний чоловік 19 століття не зберіг себе для 20 століття. Всі вони і на Кубані, і на Дону, і в Азербайджані померли, безсилі жити. А от я їду туди навіщо, у мене запитують люди, яких зацікавило?         

 

146. Він мене бачить не таким, як він в природі повзає по землі. Я їм малюю картину. Один є такий, не для самого себе живу. Я ось їду один такий чоловік, хто захворів, цим хворію. Добре знаю про цю справу. А воно в Сабунчи, на Поштовій вулиці живе цей чоловік, до кого я їду. А навіщо їду? У світі цього не було, і в житті не зустрічаєш, щоб чоловік цього добився від природи. Я тільки один це зробив. Показую себе всім. Дивіться, який я є. З душею і з серцем до всіх людей такий є. Лист написала, просить від мене допомоги, щоб я їй допоміг. Якщо я знаю, або вмію, то чому не так можна зробити.    

 

147. А я точно вмію, як ворогові дати відсіч. Їду вже сам, виявив бажання поїхати. Та не так, щоб даремно. А треба допомогти людині, щоб вона більше не хворіла. Вона сама захворіла в процесі, і вона втратила сили, щоб жити. А я її пробуджу сніжним пробудженням, повітрям, водою і землею. Що відібрало, те і дасть їй здоров'я. А здоров'я не купується і не продається ніким ніде, легко тільки втрачається невмінням своїм. Це все робиться землею, місцем, там де людина живе, на ньому знаходиться. А природа не любить, щоб на неї хто-небудь плював. Вона любить всякого роду зміни в цьому самому, у природному, у повітрі, у воді, і в землі.

 

148. Ми якщо тільки хочемо це зробити, у нас на це є. Я проїхав Невіномиськ, потрапив у Кавказькі гори. У Невіномиск, а за ним Мінводи, П'ятигірське, Кисловодськ курортне санаторне задоволення для всіх хворих, хто хоче лікуватися, у кого кошти є. А я не за гроші допомагаю, тільки за правду. Мені природа не дала, і не дасть нікому, щоб її як таку продавати. А так без усяких грошей буде можна. Це не золото зі сріблом вибирається. А от коли сам чоловік за моїм вченням, моїм ділом отримає своє колишнє здоров'я, то він сам мене не забуде, як корисного чоловіка. Чоловік свої сили отримає знову назад, і зробиться, яким він був, таким і буде.

 

149. Він вічно не забуде, вічно огородить сам себе. Я не даремно виходжу на кожну зупинку, і запитую у місцевого мешканця: «Ну як тут ви поживаєте?» Хочу я запитати у нього про здоров'я, як він відчуває. Він завжди хорошим напрямком себе показує. А ось таким показую я сам себе, цього ніхто не бажає. А їхати треба. Прохолодну проїхав, і Беслан теж треба їхати через Грозний і Махачкалу, всі ці національності проїхав. Про що треба, промовив, та вказав на людей бідних пальцем. Що можна було їм сказати. Якщо вони мене бачать, але не хочуть зрозуміти, що я не такий, як усі. Вони були всі одягнені, взуті, і наївшись. Я нікого не просив про що-небудь. А говорити вмів я з ними на їхню будь-яку тему.

 

150. Мені природа не підкидає свої п'ятачки, а голками, тисячними кінцями коле. Ось де почуття великої правди. Маяку про один проїзд треба говорити. А вчені мовчать, бояться пробувати. Сьогодні 20 лютого, мій день народження. 67 років зрівнялася, а пішов 68 рік. Сьогодні вранці мене зустріла наша людська бадьорість. Дехто із зустрічаючих моє народження привітав, я їх віддячив. У мене думка моя примусила згадати 1915 рік, розпал німецько-російської війни. Я мав вік молодої людини, мені було 17 років. Я працював у шахті, тягав фізично за собою лямкою санки по штреку з вугіллям. Я не був у свідомості, не розумів нічого.

 

151. Прийшов ранок 4 години, гудок прогудів. А тебе як ніби хтось посилав. Життя моє бідне безгрошове, копійка примушувала. А вона даром не давалася, треба було трудитися. А господарем був Мордін цивільний радник, генерал майор Василь Павлович. Він у себе мав економію, господарство, землю, надра, шахту і ліси. А ми бідняки, небагатих умов люди, до нього прийшли, шапку зняли через довіреного чоловіка десятника Аліфанова. Він був по поверхні всякої роботи на шахті №8. А тоді порядок, чистота була потрібна. Я та міллеровський житель Афанасій, під командою десятника ми трудилися. 1 рубль в день від сонця до сонця заробляли. Я жив у казармі, бо прийшов з далекого села. Жилося особливо тоді важко і бідно.  

 

152. Треба працювати, і догодити цьому крикуну. Він нас міг бачити з будь-якого місця. А наше діло одне. Стоять порожні носилки, ніколи ніким не бралися порожніми. А в процесі всього носилки накладали камінням, породою, а потім ті ж люди брали руками і несли у вказане місце. Це місце для мене було в будь-якому та невказаним місці. Я зміг бути без всякої зброї, на ногах стояти, і дивитися у висоту. Я зможу бути і без всякого зробленого діла. Для мене не треба ніякого сонечка. А коли не було ніякого світла, тьма, така погода. По ній дуже важко дивитися, і бачити те, чого ніколи не бачив, страшно і образливо на цей такий час. А він між нами проходив у природі, і буде проходити в природі між нами.

 

153. Особливо після денного часу, коли люди щось робили, їх накрив вечір. Знадобилося світло вогню для того, щоб можливість була без усякого діла залишатися. Людина думає, як буде треба, щоб жити і щось зробити таке хороше і тепле. Ми по природі своїми ногами повзаємо та руками робимо якусь справу, від якої не слід відмовитися. Це час, що проходить між днем і ніччю, як сходило сонечко. Може бути, і не видно його променів через хмари, що насуваються. Ми не зможемо сказати про цей точний час, як може змінитися атмосфера перед будь-яким і всяким чоловіком.

 

154. Не знає, що зробити. Він не шукає того, чого не слід. Він хоче побачити своїм простим оком і точно визначити. Якщо в атмосфері стоїть ясна і тиха в сонечку погода. Вона не кожен раз щодня приходила, і могла тут же піти. Але от чоловікові сусідові не приходило щорічне щастя, щоб вона йому давала хороший прибуток. І чоловікові у своєму обгородженому дворі робилася одна прибуткова користь, і за рахунок її довелося рости. Йому треба була не одна дворова собака, що охороняє. Треба мати пару мисливських собак.           

 

155. Я любитель не однієї землі, професійно займаюся сільським господарством. З природою не одним плугом пашу землю. Дивлюся за природою, коли і як вона повинна на це місце прийти, і для чого. Чоловік її дочекався, і він до неї приготувався, треба буде зробити. А у чоловіка таких сил не знайшлося, не зробив так, як його до себе тягнула природа. Вона хотіла від людини одного, щоб у ній не помилятися. Не один день по глибокому снігу проходив, за собою вів своїх пару собак. А зайця чи лисицю, як хотів цей мисливець що-небудь вбити, не вбив нічого. Хвороба одна в нього залишилася, час минув так даром.   

 

156. А як воно вже не пощастить, ти нічого не зробиш. Природа є природа. А у неї скільки днів, всі вони різні, одного схожого немає, однакового. Або менше, або більше, на одному місці не стоїть. Як і господарство чоловіка в природі на неоднаковій землі. І неоднакове це місце, де чоловік сам себе примусив не один рік жити, і не одним багатством оточувати себе. Сьогодні одне на думку прийшло здобути, завтра інше. Щоб не хотів у житті, такого часу не приходило. А знову народилося. То він був хлібороб, сіяв на землі хліб, вирощував зерно сам своїми руками. А зараз він стрибнув угору зі своїм розвитком, йому стали інші руки допомагати рости вгору.

 

157. То він сам попереду всіх піднімався, ні в кого не питав. У нього на ходу крутилося колесо, одна за одною йшла шпиця, продовжувала свій слід. Сьогодні він не вгадав, а завтра попав у ціль. У нього удача, природне небувале щастя, карта для виграшу прийшла, яка слід. А тут він не злякався вдарити на весь банк, що стояв. А друга карта, на щастя, прийшла виграшна, і тим-то гравець хвалився, як хвалиться на все село селянин. Він до цієї справи приготувався. Дізнався, що на цій землі сьогодні довелося посіяти. А на це дощ пройшов, і погода участила так, як воно слід. Нашому козирю під масть. Урожай несподіваний вийшов, і пішов ріст угору.

 

158. І тому, хто не звертав уваги, довелося звернути увагу. Він не знав, що робиться між людиною. У природі одного ніколи не бувало. І конячка, і корівка, і навіть не така снасть. І не такий будинок, і в будинку не такі є умови. А от тіло людини однакове живе енергійне, як у всіх людей. Вимогливість у всіх не однакова, щоб не бути живим, та годувати ситим. Ми з вами цього в житті добиваємося. Хочемо сказати самим собі, що ми живемо не так, як інші. Хочуть у природі отримати свої всі можливості, котрі кожен чоловік хоче отримати. Йому не хочеться в природі жити по-старому, по-минулому.

 

159. Йому хочеться в природі своє наявне змінити, свою в природі на землі роботу, котру чоловік щорічно у себе робить. А справ не перелічити від початку і до самого кінця, чим чоловік займається. Займатися можна всім. Чоловік з нічого не з'явився. Він народжений, як і всі люди народилися. Навчався у своїх батьків. Свою власну місцевість треба за законом придбати. І на ній на розі поставити дім, яку-небудь за коштами будову, щоб у цьому робити живе і мертве. Малих народжувати, а старих викидати, як це по закону нашому робиться людиною.

 

160. Я не знаходжу того дня, з якого почати. Або ж в кінці цього року, або на початку, і в тому треба жити, і в іншому теж треба жити. І зустрічати небувало день, що прийшов вперше. Якби була можливість будь-якому дню, що не прийшов у цій місцевості, де його всі люди очікували. І хотіли, щоб він нове що-небудь із собою приніс. Ми з вами не віримо живому новому, що ніколи не зустрічалося. А повірили ми більше нашому зробленому ділу у своєму житті, своїй зброї, способу приготування. Хоча наш одяг і їжа, все це у нас є минуле, давнішнє від предків.

 

161. Так час сказав би, до цього всього зробленого не приходити. Але не можна буде зробити цього, щоб десь дітися дню. Він не такий, як наш чоловік. А у чоловіка свої сили, вони ним зроблені на сьогодні у себе мати. А якщо у нього цього не буде, що треба в житті його, він робиться не чоловік. Йому допомагає в житті його зроблене штучне, чому ніякий день не радується, що це чоловік на собі робить. А що якби день, що прийшов, взяв би та обгородив сам себе, як обгородив себе будь-який чоловік від цього дня, жили б ми без повітря і без води, і землі? Не далося б людині користуватися цим.

 

162. А життя все твориться із-за  цього всього: повітря, води і землі. Не рятівниця цього всього і не зберігає все, це ж мертве, не живе і непридатне зовсім. Природа, вона чекає до себе чоловіка живого енергійного і в початку, і в кінці. Таким, як він народився незалежним чоловіком, так він і залишився незалежним. Ми з вами візьмемо один рік, 1965 рік 14 лютого в ці умови не прийшов, як все залежні прибули. Їх один закон привіз, і передав мене незалежним чоловіком. 30 градусів мороз, холод на землі, мене ж сюди привезли. Я роззутий, в трусиках, вільно в доступі до природи.

 

163. Починання моє в природі таким, як я народився. Мені було 35 років, як я згадав своє народження, яким мене мати народила. Я народився своїм тілом не для того, щоб щось для себе робити, і за рахунок цього діла доводилося один час жити. Мене природа народила для того, щоб я в природі виявився для неї аналізатор, або, швидше за все, від цього діла в природі ватажок, або протилежний. Всю дорогу, яка робилася усіма нами, доводилося залишати позаду. А братися за нову, ніколи не бувалу перед людиною. Найкориснішу для свого життя обрати, і її робити. А ми цьому не віримо, не хочемо, щоб воно було в житті.

 

164. Бачать на мені весь цей зроблений розвиток, який я роблю сам. Починається рік, що прийшов зі своїми зимовими, холодними, в морозі днями. А я їх разом з нею починаю зустрічати так, як мати мене народила. Але не захотіла, щоб я був таким. Як я сам цього добився. Весь належний одяг поступово скинув. І став шукати не життя своє для себе, а став шукати по природі для свого тіла смерть, від котрого всі люди йшли. Робилися в природі залежні від неї, користувалися природним багатством, як природа. Самі не любили природу. Тому він або вона йшли від усього того, що робилося в природі хороше. Я за це хороше взявся, і став випробувати на собі.

 

165. Не став матері своїй вірити, чому вона мене вчила, а взявся за природу. Я не краще від усіх, я такий же самий чоловік, як усі люди. Але не хотів по-людському жити, як вони свої століття прожили. Закопали самі себе в цьому ділі, що вони все своє життя робили. А врешті-решт, залишилися за це діло безсилі, їх природа зім'яла, не дала довго жити. Підіслала свої сили, і ними відібрала у них свої сили, і поклала в ліжко стогнати. Чоловік зробився не чоловіком у природі, а туфта, став непридатним жити, і не став своєю вірою вірити природі, що вона така мати для нас усіх. Вона ж нас однаково народила, і вона зможе все для цієї справи зробити, і робить сама.          

 

166. Які люди в історії були, ледве не робилися Боги! За собою вели свій народ, але без жертв жодна національність не залишалася. Цю бідну землю всі люди взяли б і заховали в мішок, і забрали від цього народу, що живе, щоб вони її до себе не гребли. І не називали землю своєю, як вони зробили з неї своє небувале джерело, від чого життя людини пішло, залежне від неї. Її вічно стали своїм вчинком ділити, присвоювати до свого імені. І стали від неї отримувати плоди, і ними багатіти. Стали своєю власністю свого народу робити те, що було їм завгодно. Люди поділилися умами, стали самі себе вважати своїми, а інших стали вважати чужими.

 

167. І от це своє. Примусила називати своїм місцем земля, яка у свій час у себе тримала холод, погану сторону в природі. Від цього чоловік відривався, і йшов туди, де давалося тимчасове явище прибуток. За цей прибуток,  не обдуманий чоловіком прибуток, чоловік чоловікові оголосив війну. Сильний у безсилого відбирав право життя, вбивав чоловіка за це місце, де він жив. А сильний зі своїм таким фізичним розвитком все робив на землі, лише б у нього це росло. І додавався у його родини цей несподіваний у природі прибуток, за котрий чоловік чоловікові оголосив рукопашну війну. А тоді зброї у людей не було, сила рук, кулаки. Чоловік нічого не розумів.

 

168. Лише б він побачив, йому подобалося. У нього була на це божа сила, його ніхто не зміг утримати, щоб він цього не робив, що почав. Він робився між людьми, по історії Голіаф, чоловік від Бога, що не смирявся, такий же в життя, як і всі. Боявся залишатися без того, що тоді було потрібно для чоловіка. А тоді теж люди вірили Богу, самі себе не брали, намагалися вбити тварину, обдерти, з'їсти, всередину вкинути. А шкіру натягнути на себе для порятунку самого себе в природі на цій землі, де люди давно жили. І мали стадо овечок і свого чоловіка пастуха. Він пас своїх овечок, і своїм умінням, практикою навчився будь-яку вівцю не ножиком різати, як це робилося нами.

 

169. Ми для цього тримаємо овечок, ними користуємося. І раніше жили, також овечку не одну тримали, а багато, ціле стадо овечок. Пас їх тоді в цей час Давид. Якщо йому потрібна в житті його вівця, він на допомогу нікого не кликав. Йому природа на його сили розуму дала зброю з палички розколотою. Туди закладав камінчик, і цим камінчиком вбивав будь-яку вівцю. Це йому, як пастуху, така зброя далася зробити практично. Потрібно м'ясо – він убивав вівцю, шкіру здирав, а м'ясо поїдав. Це був такий період часу, це чоловік мав, про це ніхто не знав, крім одного пастуха. Всі вірили Богу, силі чоловіка.

 

170. І здавалися сім'ями цьому силачу, рукам чоловіка, що тоді вважалося Божим ділом. Цьому чоловікові, кулаку Голіафа, люди пришили Бога. А йому нічого не було потрібно тоді, він пробирався до природи зі своїм апетитом, він їв багато, йому треба вівця. Він пробирався не до людей, котрі тоді жили теж за рахунок цього стада. У них був пастух, він пас це стадо, і годував усіх. А раз Божий чоловік, він свої сили провів по землі, нюхом користувався. Дізнавався між людьми в природі, що де хто мав, на те він і накидався. Він цими силами ріс, у нього додавалося щодня, робилося господарство Голіафа, а він тоді від Бога царював. Люди його приходу кланялися, і ставили його на ноги, щоб він між ними був царем, що не вмирає, а чоловіком, що пожирає.

 

171. Голіаф обрав дорогу свою, його ніхто не зупиняв. Йшов і брав, додавав свій розвиток. Вважав, все це дає йому Бог, у чужих брати, до свого додавати. Такій людині не було між такими людьми смерті, вони боялися його, і віддавали своє наявне, аби він тебе не вбив. А тварин ми, люди, на землі розводили за рахунок природи, вона нам прибуток на цих вівцях давала. І ми за рахунок цього багатства, за рахунок стада велике наше плем'я жило не тривожне. А коли Голіафу сказали про нас, людей, що живуть на білому світі. А раз люди є на землі, то у них є якесь багатство.

 

172. Вони нікому не відомі, ніким не тривожні рухалися по природі з місця одного в інше. Нікому вони своїм вчинком, і їм ніхто, крім одного любителя в історії. Він це грабіжництво почав, у чужих зовсім незнаючих людей прийшов відібрати стадо овечок. І йому потрібні були люди творці цього стада, він їх привласнював, і примушував більше в природі здобувати цих овечок. Життя було тоді все створене за рахунок стада. А в стаді був пастух, найголовніше, в житті, хто беріг від будь-якого нападника звіра, пас череду. Вони його, як пастуха, слухалися, і щодня своїм добром годували. Треба м'ясо йому – у нього вже свій спосіб є. Не ганяється, не ловить і не ріже, як інші є люди. Зловлять, тримають.

 

173. Вона, бідна, кричить, не хочеться їй розлучатися на білому світі, хочеться їй, як і людині, жити. Але чоловік своє панування таке здобув, тримає для життя свого таке стадо, чим Голіаф зацікавився. Взяв і свої кроки направив зі своєю силою. Він це робив все від Бога. А Богу тоді без усякого зброї  сильно вірили, але не знали точно. Люди його вірили безсиллям чоловікові грабіжнику, тому, хто їх не жалів, а розоряв, відбирав у людей їхнє добро своєю силою. Але Голіаф не знав, куди він ішов зі своїм розвитком. Він себе вважав: усе бери, вбивай, лякай, стань царем народу. А Бог цього і тоді не любив над ображеними, хворими людьми, трудівниками. Не давав такого права, щоб людей примушувати, своє не зробити, а чуже розоряти, як робив у природі Голіаф.

 

174. А природа підготувала, і на це діло Голіафа доручила сили, навчила Давида вбити Голіафа. Давиду говорять свої люди, щоб він знав про прихід до них самого Бога, щоб без усякого Давид віддав овечок Голіафу. А Давид був захисник від цього всього нападу. Давид заявив своїм: я його не допущу, за 30 кроків Голіафа не буде, вб'ю я його. Всі цьому не повірили, а вийшов живий факт перед усіма. Давид своєю зброєю вбив Голіафа. Тоді-то народ Давида обрав царем над людьми. І своїми силами став жити цар Давид, війною жив. Його царське діло –  що надумав, те зробив. Лише б почав, а кінця Давид у природі не бачив.                   

 

175. Йому зброя допомагала царем стати над людьми. А люди не хотіли такого Давида у себе мати. Сама природа зробила, щоб Давид став царем над чужими людьми, їх примушував воювати, захоплювати чуже, і робитися над чужими дружинами сам цар. Він розвивав своє царство до того, поки у нього народилася думка своя про чужого чоловіка, у кого він відняв життя, а сам став царем над його дружиною. Це все не пройшло дарма. За рахунок цього права, в якому Давид, як пастух овечого стада. Йому першому чоловікові довелося озброїтися для того, щоб чоловік чоловіка вбив за природне багатство. Голіаф не знав зі своїми силами, що пустив їх у хід у чужі люди.

 

176. І став відбирати природне собі особисто. Він не думав, щоб цьому був кінець. А йшов і привласнював до вказаного часу, поки його місце зайняв через людей Давид. Коли йому сказали, як пастуху, щоб він своє стадо Голіафу здав. А Давид був озброєний вже вбити Голіафа. Він своїм людям сказав: я його вб'ю, не допущу до 30 кроків. А йому як пастуху не вірили. Кажуть: хіба можна Божі сили мати. Давид сказав: значить, чекайте час, цьому буде живий факт. Голіаф себе направив не за Давидом, йому треба були вівці Давида. А Давид приготувався Голіафа вбити, його по лобі вдарив, і звалив таку махину. Це не Давид зробив, а природа, щоб Голіаф більше не хвалився своїми силами.

 

177. Природа не давала нікому права над іншою людиною робитися Богом. А Голіаф через безсилих, через їхню віру зробився ледве не Богом. Йому всі ледве не кланялися, і не говорили йому вголос, що ти через ... над нами Богом. Ми своє наявне у своєму житті для тебе даємо. А Давид був готовий вбити, його природа навчила вбивати тварину. А раз природа навчила вбивати тварина, чому не вбити чоловіка найбільшого, сильного, хто не думав умирати. А жив через це один раз, а інший раз вбив камінчик Голіафа. Чому не вбивати цією зброєю іншого чоловіка. Треба за вченням Давида. Зброя стала робити те, чого не робив Давид. Він пас овечок та вбивав їх, і вбив Голіафа.  За що? Чоловік не знав, що буде далі.

 

178. А люди Давида обрали за це діло бути над ними царем. Він їх посилав на фронт, примушувати з чужими воювати. А сам як хотів, так і розпоряджався їхніми дружинами похіттю. У нього ця ідея зростала недовго, себе тримати над такими людьми царем. Хто таке право Давиду дав. Це добре, що Давид, як пастух, відмовився від цього царювання. Визнав природу Богом, і попросив у неї вибачення, відмовився від цього поста. А помер, як і померли всі люди наші в природі, залежні від неї. Вона Давида зробила царем. Вона підказала йому: буде краще і легше для тебе померти не царем, а простою людиною. Як померли всі люди, залежні від природи, озброєні проти природи.

 

179. А прийде такий час у природі, цього не буде, що було. Переродяться люди, зробляться з залежної людини в незалежну людину. Природа покаже свою невмирущу дорогу. Зброя Давида відімре. Народиться свідомість людського незалежного життя. Людина від всього хорошого і теплого відмовиться. Буде братися за загартування-тренування, загартується. Буде братися за природу так, як взявся Іванов. Від 14 лютого 1966 року до цього числа скільки минуло зимових холодних, у морозі днів. З ними зустрічався щодня Іванов незалежно від природи. Не вимагав одягу, і не їв їжу. І в дім би не зайшов, але наші люди цьому розвитку не вірять.                                          

 

180. А заважають цьому ділу. Кажуть: «Навіщо це ти робиш?» Вони думають, це все даром пропаде. Це ж людини безсмертя. Зима не один день, в якому різний клімат, і не однакова атмосфера. А місяці, в яких 30 днів, їх треба прожити не так, як усі у своєму одягу зустрічають і в одягу проводжають. А я, Іванов, такий заслужений від природи, вона мене зберігає всякими своїми шляхами. Я перебуваю між двома вогнями. У приміщення входжу, лягаю в ліжко, вкриваюся. Не хочу мерзнути в кімнаті сонний, хочу полежати в затишку. А коли виходжу надвір в атмосферу знижену чистим тілом, на мене не впливає природа. Чому це так робиться.

 

181. Нехай наші лікарі медичні кажуть, доводять своєю психіатрією. У неї поки право таких людей під замком тримати. Вона думає, що вона в цьому виграє. Сили незалежного чоловіка при ньому. Він усі початкові зимові дні, жодного дня не пропустив, щоб на собі їх не зустріти і не провести, як доводилося всі ці дні, які залишилися вже позаду. Я з ними, як з другом, подружив, навчався у них, і багато дечого новенького навчився. Можу сказати, ворог, якого ми боїмося, він вже мною пізнаний, і дано йому нищівну відсіч. Не побоюся з зимою зустрітися 1967 року таким же самим чоловіком, хто нам зараз пише свій намір.

 

182. Це ж небувалий гарт. 32 роки в дорозі. У дорозі своїй, не такій, як усі люди живуть, а в холодній і поганій, обраній самим. Ніхто цього не робив і не робить, а я, Іванов, роблю. Не думаю, що це даром нашим ученим так пройде. А що, якщо люди зрозуміють і розвідають про це зроблене діло. І візьмуть і зроблять, у них вийде те, що нам треба. І буде добре. Ми тоді в один голос прокричимо по природі. 1966 рік. Лізли на бугор, на висоту, хотіли в природі розкрити для людини таємницю. А вона, бідненька, зі своїми силами забралася до чоловіка в його тіло, і там визначилася, сидить у ньому, і не вилазить на волю свого життя.

 

183. Хоче сказати чоловікові, щоб він зрозумів, і зробив те, що роблю я особисто в природі. Вона не той час мені підносить, і не ті холодні дні в морозі, які все життя проходили. Зараз час мій такий для всіх ближче до нашої красуні весни, і до довгих сонячних теплих днів. А вони не однаково на землю приходять, і примушують людину без усякого діла не сидіти. Ми з вами провели час у нашому одному багатстві. А щоб заручиться тим, що ми, люди літнього часу, не захворіємо. Цього жодна людина не зможе сказати. Всі не вчилися жити, і не навчилися, як буде треба жити. Ми з вами живемо, і сподіваємося на природу, що вона нам вродить те, що ми очікуємо щорічно. Щоразу урожай родить, ми його збираємо працею.                                                                                                                                                                     

 

184. Нам здається, це ми робимо для себе добре, нам робиться тепло. Ми живемо один раз так, як прожили всі наші предки. У них така думка і залишилася, щоб своє життя прожити добре. Нам усім природа не кожному це хороше дає, бере і підносить погане, що в житті нікому не подобається. А як же мені такому чоловікові, одному незалежному від природи, холодно, і сильно холодно. Кругом і скрізь лежить білий сніг. За моїм висновком, це є здоров'я людини, яке треба нам усім. А ми з вами всі залежні від неї йдемо, біжимо одягаємося і наїдаємося, і в домі живемо. А самі в цьому втрачаємо своє колишнє здоров'я, в природі хворіємо. І не виживаємо, а хворіємо, хворіємо, і вмираємо.

 

185. Нас це все не рятує. Ми в цій справі робимося безсилі, щоб оволодіти і не піддатися природі. Вона зі своєю якістю нам, захищеним людям у природі, ламає ноги, і жене геть із землі. В природі природні сили, вони женуть від себе всякого роду штучність. Чоловік залежний боїться залишатися в будь-який час без чужого в природі. Чоловік навчив сам себе від зими йти, а до літнього часу вдаватися. Чоловік вірить і надіється на хороше і тепле. А сам не впевнений у цьому, хворіє, застуджується. Щоб цього не отримувати, у нього таких сил немає, а є тільки безсилля одне для всіх. Як ледве що-небудь таке, вже говорять інші люди про цього чоловіка.

 

186. Уже він чимось захворів, і лежить у ліжку, стогне, йому дуже погано. Він свою розвідку прокладає в природі щодо цього, шукає в природі свій вихід позбутися цього всього. Він хворіє, та ще серйозною хворобою. А щоб цю хворобу вилікував хто-небудь. Не знайшлося жодного чоловіка, щоб він цю людську хвороба вилікував. Чоловіка з першого дня технічне життя примусило. Обов'язково треба було озброюватися, і зі зброєю в руках з природою боротися і воювати. У неї відбирати її якості, а свої на арені ставити. Таким, як є, чоловіком хвалитися, що у нього є те, чим один час пожити та сваволити, поласувати. А потім здатися як ніколи в цьому ділі, щоб не жити.

 

187. Ми всю історію поставимо на свої ноги. Як вона собі росла і піднімалася вгору через бій у ній. Ми добре знаємо всіх наших померлих людей, все те, що було на нашій землі. Вона нам нічого не дала хорошого із-за нашого хорошого в нашому житті. Ми добре живемо, а погано через це живемо, і будемо з вами жити. У нас недовіра народилася для нашого чоловіка, що він робить не те, що роблять усі. Ми робимо по залежному і озброєному до природи. Ми любимо, щоб нам все вона давала не мало, а багато, і хорошого. У природі щодня є і добре. А от у чоловіка цього доброго не виходить, у нього зброя в руках, він навчився по природі стріляти, і її вбивати для себе.                      

 

188. А що вийде потім, цього людина нічого не знає. Як і не знає Голіаф. Ми з вами взялися за це діло, все з поганого і холодного почали робити. Нас усіх природа вела за ніс, і примушувала, щоб ми це робили. Але зробитися таким, як зробився Давид, ніхто не хоче. Усім хочеться померти в доброму та заслуженому чині. Природа з цим не рахується, і не хоче, щоб він так чинно жив. А своє вірне природне в життя вводить. Хоча б не хороше, а погане в холоді життя, від чого ми з вами, всі люди, відірвалися. І пішли по тій дорозі, по якій ми з вами все до одного чоловіка взялися за це. І роблять самі те, що буде треба для нас усіх.  

 

189. Ми з вами ці якості шукаємо, і хочемо їх знайти і ними задовольнити себе. Ми стали проти цього всього озброюватися своєю силою, і накинулися на безсилого чоловіка. І у нього відібрали, що було таке хороше, і привласнили до себе цю місцевість, де це багатство розросталося. Ми добре знаємо всіх людей, хто навчив сам себе жити за рахунок тієї особливості, яка були треба. У природі він їх знаходив, і робив із цього всього свій запас для того, щоб ним скористатися. Чоловік раніше жив і користувався м'ясом, як продуктом. Мав великий розвиток овечок і всяких інших яких-небудь тварин для того, щоб ними один час задовольнятися. Це буде треба.   

 

190. Так своє життя чоловік побудував. Йому в природі треба був хоч шматочок землі, але своєї власної, яку він вивчив. За нею фізично став доглядати, з неї став робити один час хорошу грядку. А за цією грядкою з зернятком, посіяним ним, він уболівав. І чекав свого часу для того, щоб отримати від цього місця прибуток, і ним задовольнити себе.  Як задовольняється зараз своїм вчинком Іванов. Йому ворота природа відчинила для того, щоб не жити по-старому залежному, як жили всі, і не врятували самі себе в цій справі. Так самі себе на ноги поставили, і показували умілими господарями, що зародилися, у кого було і одне, і друге, і третє. Але цього зовсім мало, треба було більше, щоб у житті чоловікові вистачило. 

 

191. Цього жоден чоловік для свого тіла не отримав. Коли треба було тепліше одягатися, а ситніше наїдатися, в цей час те, що треба, не виходило. У природи сили сильніші.  А от для цих сил Іванов зі своїм тілом і готується, хоче нам сказати всім. Ці сили можна буде отримати, і ними оволодіти в природі. Вона показала дорогу свою. А у цієї дороги є слова наука загартування-тренування. Іванов цього добився, загартувався в тренуванні. Хоче зробити те, чого не хотів жодний чоловік. Зустрітися з природою чистим тілом, подружити. І так дружити, як зачав робити 32 року. 365 днів у році треба буде залишатися без усякої самозахисту.

 

192. Для мене, Іванова, не буде потрібний ніякий одяг. Для свого тіла ніяка їжа не буде потрібна, і також не потрібен житловий дім. Як вам відомо, при випробуванні цього 1965 року я, Іванов, себе показав незалежним чоловіком ніде ніяк. Жити навчився безсмертним . Це я отримав.

 

1966 рік 22 лютого. Іванов

 

6602.22  Тематичний покажчик

:Моя перемога   16, 48

:Учитель історія    20

:Однакова зарплата, зміст 32

:Виховання дитя    43

:Помилка зарити в землю    46

:Любити природу    50

:Залежність   52, 59, 78

:Війна з природою   59, 81

:Місяць   62,66

:Погане і холодне   70, 91

:Незалежність    78, 179

:Земля    91-93

:Сніг    104

:Перше розвиток людини    117

:Людина в природі   122, 185

:Рак   128, 129

:Дивитися усно всередину    129

:Здоров'я   131, 132, 147

:Учитель історія 1915р:    150

:Історія: народження   163-165

:Голіаф і Давид 172-175

:Що буде 179

:Природа ламає ноги - помирає ч. 185