Тракторист. 1966.01

 

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Я, говорить чоловік нам усім, ніколи не збирався і не думав, щоб бути в природі трактористом.  Мене мій вік поставив у природі на свої довільні ноги, котрими я став рухатися назад і вперед, тобто по землі я ліз між іншими дорослими людьми.  Мене, як маленького чоловіка, мої батьки в фасонний одяг оділи, зшили мені штани на мій такий ріст, сорочку зшили.  У магазині купили кашкет і черевики.  Я став сам їсти, наїдатися досита.  Мене природа зобов'язала, як усіх нас, своєю залежністю.  Я став від свого дня, як і всі інші люди нашої місцевості.  Мене і їх вчила обстановка предків.  Зі мною став зустрічатися людський предковий порядок.

 

2. Перед моїми очима розкрилася широка і довга дорога. Я побачив по ній слід іншого, за віком своїм, від мене більшого та старшого. Особливо приємний літній теплий час, коли надворі в природі самі умови в житті заговорили.  Я і від цього не відвернувся. Мої, згідно віку, хлопці і дівчата теж так по вулиці. Де можна було нам усім без усякого поганого вчинку, ми там по-дитячому пустували.  Нас примушувало глянути на високе дерево, що стояло біля будинку.  А на ньому, як і зазвичай буває у доброго господаря, і курочка хазяйка.  Так і в цього чоловіка була зацікавлена своя любов дочекатися іншого весняного сонячного дня.   

 

3. Він добре примітив тих, що прилітають здалеку.  Щорічно маленька чорненька пташка обов'язково на цьому місці сідає, і на ньому на весь свій голос пісні різні виспівує.  Вона нам усім до праці відчиняє ворота, щоб ми знали про цей наш час, що прийшов, в якому ми, як люди, залежні від цієї справи, раніше вставали да пізніше лягали.  Я виділив час, приклав свої руки, йому, як гостю щорічному, побудував дім.  І присвоїв йому ім'я шпак.  Шпаківня на цьому місці, де зібралися ми, хлопці, та були між нами і дівчатка.  Нас, всіх присутніх, ця красива чорна голосиста пташка примусила звернути увагу не одним видом.

 

4. А був у неї чудовий голос.  Ми до нього так люб'язно прислухалися.  А він перед нами одну свою яку-небудь дуже цікаву пісню закінчить, а іншу починає.  Не так робиться нашої дворової собакою, вона у дворі даремно не гавкне.  Спробуй хто-небудь із сусідів з іншої хати заглянь.  Ми із-за його зла на ланцюг причепили, боїмося всякого випадку. Не кожний такий час хороший буває надворі.  А днів у році дуже багато, і вони бувають всі різні.  Ми, як зростаючі діти, поки без усякої справи живемо.  Нас жаліють отці з матерями.  Ми б, може, і вибігли спробувати з теплого в холодне, але нас жаліють.  Кажуть нам усім таким дітям, не дають волі.

 

5. Бояться, щоб ми не застудилися та не захворіли.  Ми тому сидимо в своїй хаті.  Якщо я дівчинка, мені треба буде лялька.  Якщо я хлопчик, мені купують рушницю.  Хто до чого привчається з малих років.  Я і всі інші мої ровесники нашого села чи вулиці за правилом всього нашого закону повинні в школу ходити.  І вчитися знанню, щоб чоловік наш соціалістичний вмів читати, вмів писати, на це і школа, і вчителі.  Сім класів можна буде вчитися, щоб перейти в підвищену середню школу або в технікум.  На все потрібно не погане, а хороше знання.  Через твою любов до цього спеціального діла ти ці класи закінчуєш.  Вже можеш розбиратися в житті нашої всієї держави.  А ми її будуємо через наше хороше знання.

 

6. Ми робимося з дітей дорослими людьми.  Вже отримали довіру свою роботу робити.  Чому я здібний, того мене навчила обстановка.  Ніхто мене не примушував вчитися, щоб я навчився практично водити машину.  Це наш трактор, найперший сильний наш кінь. Він може орати і всякого роду вантажі перекидати.  Я на цій машині тракторист. Чим тракторист зможе у своєму житті іншим яким-небудь ділом займатися, як любитель.  Не одна його робота – орати, сидіти на своїй машині, і нічого не думати про краще.  Чоловік будь-якої професії може свої роки не кидати так.  Особливо молодь, вона має у себе в своєму тілі бадьорість і людську хватку, яка може бути у мене і в тебе, і у нас багатьох, хто любить потанцювати, поспівати.

 

7. Є гармошка, або який-небудь інструмент, балалайка, гітара, мандоліна, рояль і піаніно і так далі.  Хіба кому-небудь забороняється робити, у нас права, поки свободи ніхто ні в кого не відбирає.  Навіть є інститути, вищі навчальні заклади навчають, дають знання.  Людина за це отримує диплом, з чим вона направляється на указане своє місце, де працює на машині.  Оре землю тракторист, а я вчений агроном.  Без площі в природі на землі, і без вологи води, і без повітря наше вчення не отримає того, чого ми хотіли від природи отримати.

 

8. Сама земля без знання, що буде треба зробити цьому зручному місцю, де ми з вами живемо не однобоко.  Дивитися і не бачити навколишнє в людях, що б вони на цей рік новенького від нашої землі в природі отримали.  Для чого нас вчили люди?  А вони від нас чекають допомогу одну, щоб наша залежність у природі щорічно.  У природі є, чим хвалитися.  Як вболівальники цього діла.  Ось земля, пішки волочи, роби грядку, саджай зернини.  Вона без твоєї думки багато зародить.  І ти цьому добру радий, і цим задовольнив себе.  Є хліб – нам більше не треба нічого.  Навіщо ж нас назвали трактористом, і мені, як вченому, дали диплом агронома.         

 

9. Ми технічні люди самого директора.  Спільно я за столом сиджу, приймаю своїх людей з яким-небудь господарським нестатком, який заважає нам у розвитку.  А ти повинен бачити по ґрунту, та по твоїй якісній оранці, що ми повинні посіяти на ось цьому місці, та щоб раніше та цікавіше.  Треба знати людей своїх, і тих, хто від нас з вами чекає.  У них велика потреба, вони звикли бачити у себе на ринку.  Знаєш, як це робилося раніше.  Свіже, хороше давало гроші, за хорошим чіплялися, і ніколи не жаліли гроші.  Зрозумій сам, як хочеться нам усім добре життя у себе заслужити.  Ти коли-небудь їздив куди-небудь по інших місцях, бачив що-небудь краще, ніж у нас.

 

10. Трактористу відома будь-яка місцевість землі.  А по ній треба трактор, машину, а вона без людини мертва.  А коли цю машину я, як тракторист, огляну, промацаю, дізнаюся її хід, заведу, вона стане від моїх рук працювати.  Я сяду на її колеса, і візьму кермо в свої руки, вона почне мене слухатися.  Мені треба знати про її хід, прислухатися, як вона працює.  І не забувати про час, який вона повинна цим заводом і заправкою пропрацювати.  Це не моя одна є хвороба.  Я сплю разом із цією машиною, з цим мотором.  І також я завжди сиджу в своєму місці і нічого не думаю.  Я повинен знати не одного свого технічного директора, агронома, хто багато командує.  У нього велике теоретичне дослідне поняття до цієї землі.

 

11. Я пишу, а він мені каже, я його слухаю.  Він зацікавлений чим?  Тією справою, що ми з ним хочемо від природи який-небудь не поганий, а хороший прибуток.  Щоб нам люди не сказали свої слова, що ми самі не вміємо жити.  І не вчимо ми інших таких людей, не стараємося поважати, здичавіли.  Я сьогодні йду по своїй дорозі, по якій не раз тут за своє життя буваю.  А зі мною якась незнайома особистість, старше від мене.  Та й не в таких умовах, видно по його всьому, він живе гірше від мене.  Я ж учена людина, що розуміє в цьому.  Треба мені йому своєю голівкою поклонитися.  І сказати свої слова: «Здрастуй».  Я цього не зробив.  Задоволений він моїм вчинком?  Звичайно, ні.  І за що нам ця земля буде родити, якщо ми з трактористом цього не привчені.

 

12. Наша діло – наказати трактористу.  А машина зоре.  Твоє діло одне – зайти 5-лемішною борозною.  Скільки окинув оком, треба буде зорати.  На цьому місці буде посіяна раніше від усіх за часом пшениця.  А ми її вирощуємо, про це вся турбота, щоб узяти більшу кількість, і щоб вона була завжди.  Як ми з тобою не робили, та не думали про самих себе, ми думали, як би цю площу зорати.  І в цій справі нам довелося легко це зробити.  Не встиг тракторист глянути на сонечко, як оранка зачорніла.  А для нас закладено на що перший початок.  Тільки треба придумати.  А що такого хорошого вгадати посіяти, щоб недарма.    

 

13. Люди без цього жити не змогли.  Вони знали, що ми без цього жити не зможемо.  І якби ми не були трактористом або агрономом, у нас не було б цього господарства.  У нас є старший директор, а йому нижче його підлеглі.  І пастухи рогатої худоби, і чабани овечок, свинарки, доярки – творці нашого багатства.  Шофера і комбайнери з механіком.  Все це робиться на користь нас самих.  Жити і не жити, як ми з вами живемо, і не хочемо визнати самих себе, що ми, люди всі, є від природи залежні. Вояки, борці за те місце, де ми народилися, і привласнили.  Це все мого імені.  А самі встаємо рано до сонечка, і біжимо за поля, душею нікому нічого не кажучи.    

 

14. Він чоловік, та ще хитрий і кровожерливий.  Він нічого не знає, як це в природі буває.  Рік закінчується днями холодними зимовими, від яких ми, люди, ідемо, ховаємося.  Все зі степу збираємо.  Не хочемо, щоб під снігом що-небудь залишалося.  Особливо живе тіло людини пробирається в зроблений нею дім.  А в будинку приготовлено все для того, щоб старий час проводити, а новий у себе зустріти.  Якщо є чоловік старого часу, зношене тіло, непридатне до життя, що втратив здоров'я, ми всі такого чоловіка уникаємо.  А що з ним, з таким чоловіком, майже померлим.  Він уже захворів, його серце на межі, ось, ось зупиниться.

 

15. І перестане мислити зовсім мозок.  Що ж він між нами такими хоробрими.  Як уже сказано, чоловік ким міг бути.  Він забув про себе, що його всі дні належні ведуть до цього діла.  Люди всі залежні від часу, їх магніт тягне в могилу.  Не один тракторист або агроном зі своїм усім наявним ляже в землю.  Якщо ми будемо так зустрічатися, і не знати тих людей, які біля тебе рідко, але проходять.  А ми їх не визнаємо, що вони є люди.  Ми забули про них.  Як вони хочуть, щоб я йому, як незнайома зовсім чужа людина, по всьому життєвому ділу сказав чемно слово: «Здрастуй».  Я не бажаю говорити зі своїм сім'янином.       

 

16. Він он лежить, доходить, скоро, скоро розлучиться.  Його ми з вами скупаємо, одягнемо, і, як маленьке дитя, покладемо в труну, нами зроблену.  І йому викопаємо в землі могилу, і туди його спустимо, закопаємо землею. Вважаємо, це його такий між нами, людьми усіма, і природою заробіток.  Треба б від цієї справи не йти, всі свої сили класти, і битися, щоб не потрапити в ці умови, в які наша людина провідником стала.  Це наше з вами одне непорозуміння бути такою людиною, хто цей останній час, останні дні, цього минулого дня і ночі.  А ми як люди, та ще такі, як і були залежні в цьому природному ділі.  Не треба б так жити, як ми живемо.

 

17. Це час тракториста і агронома.  Ми ж за весь свій пройдений час жодного разу.  Хоч би один день в році свідомо не стали приготоване з апетитом їсти, а взяли і свідомо відмовилися.  Цього ми не робили.  А це ми робимо.  Ще зима не прийшла, ще не ліг сніг на нашу землю, а ми себе приготували.  Вже примусили самі себе надіти на своє тіло мертвий одяг, як на чучело.  Чим ми птицю лякаємо на скирті, на соломі?  Одягом. А хіба тобі небувалі в році, що відходять зовсім, на віки віків померлі. А ми не хочемо їх на своєму тілі випробувати.  А всі люди випробували в мертвому, не пахучому, а шкідливому.  Особливо зимою по такому чистому білому сніжку.  А ми капризуємо.

 

18. Цей час не любимо, женемо від себе, не хочемо, щоб він повільно проходив.  Ми поспішаємо жити, щоб було затишно і добре, а от погане не бажаємо.  Наше тіло до теплого привчене, ізольоване від природної якості.  Ми пішли від теплого, розв'язаного, приємного часу, без одягу, в одній сорочці.  А зараз потребував час від кожного чоловіка, залежного в природі, щоб він одягнувся, взувся і шапку наділ.  І сказав природі: от я, так я, одягнувся і досита наївся.  Подивіться, як я в цьому всьому танцюю, співаю.  Всякого роду комічно наші слова розповідаємо, як ніби це є дійсна правда.

 

19. Хтось про цю справу казав, а ми з вами з них, як померлих, сміємося, чого не треба було робити.  А ми з вами робимо.  Залежні люди, один одного за це діло хоронимо, закопуємо, це наша не хороша і не тепла сторона.  Вона користі не створила в природі людям, а народила шкоду, те, що ми з тобою робимо.  Тракторист і агроном те робили, всі ще до нас, вони втратили своє здоров'я через це.  І ми з вами також у цій справі втратимо, якщо тільки в природі свій потік, зроблений нами, не змінимо.  І будемо вмирати через одну неправду, яку ми двоє так само, як усі, робили.  Робимо, і будемо робити.  Залежні люди.

 

20. А раз ми люди, залежні від природи, наше діло одне – робити.  Примушувати, щоб ти, тракторист, землю восени рано орав.  Треба, щоб так без діла земля не лежала.  Людей треба годувати за їхню справу в природі.  Вони не будуть працювати – не будуть придбавати для себе належний продукт, котрий людиною в природі придбавається в праці.  Якщо ми з вами перестанемо це робити, у нас, як людей, це відніме свої сили.  Ми без цього всього помремо.  Хто за нас з вами заступиться.  Дні природні зовсім не наші, природні.

 

21. Щорічно приходять один раз в році не жаліти нашого брата, і ні з ким не рахуватися, а примушувати бути в природі воякою, борцем з природою.  Наше діло – від неї милостині не чекати, а брати все те, що вона має.  Справа людини.  Для чого очі, а руки для чого, ноги навіщо?  Все пристосовувалося для порятунку в житті.  Я б зроду не був трактористом, і тобі, як агроному, не підкорявся.  Все це наробила наше таке життя, а в ньому природна сила.  Це для всіх зроблена залежність.          

 

22. Вона керує людьми.  У неї такі здібності тримати людину в такому режимі, дисципліні, де люди поділилися навпіл.  Вчених навіть менше, але у них у руках засоби виробництва, зброя у них у руках, командування на їхньому боці.  Що хочуть, те зроблять з тобою, з людиною.  У них такий закон.  Народять чоловіка живого енергійного для життя.  А в процесі зроблять, озброюють, заряджають.  І від нього не пахне, а смердить.  Найголовніше, в природі боїться зими, снігу, холоду.  Не хоче довірятися всьому цьому.

 

23. Зробив хату не погану, а хорошу, живе в ній.  Зшив одяг, у ньому ходить.  Придбав їжу.  Одягається до тепла, а їсть досита.  Не хоче бачити поганого, вибирає хороше. Тому він живе один раз у житті, а іншим разом за це все природа його руки, його ноги, його серце зупиняє.  Мозок припиняє мислити, і чоловік приходить у непридатність.  Куди його дівати?  Тільки мертвих на край слободи, там місце всім неживим.  Так будемо робити в природі. Не змінимо життя хороше на погане – всі помремо. Нас віднесуть наші близькі рідні зі сльозами.

 

24. З лопатами поховають. Це все буде робитися чоловіком доти, коли у нього, як у юнака, народиться свідомість випробувати на собі все те, що потрібно для життя.  Кинути вірити і надіятися на цяцьку, яку-небудь нісенітницю.  Повірити живому чоловікові енергійному, загартованому в тренуванні, природному, незалежному.  Хто нічого не робить, ні за що не відповідає.  За те все, що він робить, вчені вважають, кажуть: «Він хворий».  Його тіло не застуджується, не хворіє через це все.  Весь рік безперервно практично все робив, по-своєму готувався зустрітися з 1966 роком, з днями його, що прийшли.

 

25. Зимою не літня пора, різниці немає в природі.  Помирає людина і влітку, і восени, і зимою, і весною.  Але таким ніхто не вмирав.  Не бачили, щоб чоловік при будь атмосфері зміг залишатися в одних трусиках.  Він не залежний ні від кого, ніяк ніде.  Не такий, як усі люди.  Поділився з нами.  Собі взяв холодну пору і погане.  А нам усім залишив тепле і хороше.  Нам про це пише, доводить. Ми йому не віримо, вважаємо, його справа неправильна психічно.  А самі вчені бояться спробувати хоч один день побути.  Не знаходять потрібним це робити.  А він каже, як практик.  Мені добре, що може бути краще від цього.  Я втрачене все повертаю назад.  Я цього не мав при 17 років, щоб так бігав швидко.

 

26. У мене була важка любов до життя.  Мене примушують, а я не хочу.  А зараз виробив сили, ніколи не втомлююся.  Найголовніше, ноги, а вони ходять по морозу, по снігу.  Я стоячи пишу, ніколи не втомлююся.  Думка моя працює.  Впину, щоб думати, що писати.  Уперед тема народжується, цього тракториста оформлю.  Точно не скажу, але скоро я тут розповім, як буде треба, щоб бути таким, що робити.  Я розповім тут, що заважає життю.  Дам всі своє знання, в цьому не жалію.  Збоку місця вистачить на твоє заслужене тіло.  Людей страждаючих багато.  Ворог живе і прогресує на нас, на людях, залежних у природі.  А от на незалежній людині цього немає.

 

27. Він у природі такий один.  Його природа поставила на ноги для доведення вченим. Не те життя є в природі, котре ми робимо, а те життя потрібно людині, в котрому незалежність живе.  Цій людині не треба трактор чи земля, котру ми з місця одного в інше кидаємо, і від неї вимагаємо врожай.  Це добре, що вона, дурна,  нам дає за наше самовілля, за нашу справу.  Ми ж усі в полоні свого незнання.  Що ми з вами робимо сьогодні?  А що буде із цієї справи з нами, не знаємо?  Хвалимося своїм озброєнням, а самі боїмося.  А що якщо ворог внутрішній займе ваше місце, в якому ви опинилися.  Що ви будете робити без людей.  Вони всі перестануть вам вірити, і надіятися на ваше залежне діло.  Не будуть слухатися, і робити ваше діло.  

 

28. Ви обіцяєте ще краще, а самі тримаєте в кишені, самого себе задовольняєте.  Навіщо вам Мишка, Гришка, Іван?  Шлях вони чекають і вірять словам, що ми зі своїм ділом прийдемо до діле, яке не завойоване.  Це наші кроки в майбутнє іншим підлеглим обіцяти.  А самі робимо машину, і машиною робимо машину. Садимо людину, і нею управляємо.  Доти летимо, на скелю попадаємо, і в млинець робимося.  Машина відмирає, і слідом людина помирає.  Різниці немає.  Зима, холод ні з ким не рахується, всіх валяє.  А незалежність залишає.  Він воїн сам з нами, протилежний усьому нашому ділу.  Нам ніхто права такого не давав у курочки відбирати яєчка, у вівці стригти шерсть, у свині сало знімати, у корови молоко доїти.

 

29. Кінь сідлати, і верхи їздити.  Бикові на шию ярмо надягати, щоб нас з вами возити.  Як ми навчилися все робити?  За гроші.  Вмираємо, і то платимо.  А от жити без грошей не бралися, інтересу немає, і немає, кого обманювати.  І немає, у кого просити.  І немає, чого давати.  Буде все побудовано на нелегальності.  Раніше Богом козиряли, обіцяли рай.  А зараз знайшли в природі партію, і нею козиряємо, що у них є червона книжечка.  Вона його в природі вважає таким же самим чоловіком безсилим, що бореться і воює з природою.  У неї зброя не така, як у людини, зроблена руками, вогнепальна.  У природі природне.  Не знаємо, звідки виникає ворог, і нашого брата валяє в ліжко, не дає можливості далі продовжувати, вкорочує людині життя.

 

30. А він ще засоби не знайшов у природі, як буде треба позбутися цього ворога, який силу має над чоловіком, відбирає у нього сили будь-якими шляхами, лише б він не жив.  Люди ми такі в природі, за це саме отримали нехорошу сторону.  Нас з вами як таких неправда оточила.  Ми стали рости зі своїм розвитком, зі свого волею не на користь свого життя.  А ми за це все отримали найгіршу дорогу в житті.  Це ж треба народитися в природі.  А потім без усякої болісної хвороби, без причини не вмреш.  Горе, горе нам усім, книжникам, фарисеям і лицемірам.  А ми це самі заслужили.          

 

31. Нас з вами в бій такий з природою не просили, і ніхто цього права нікому не давав.  Чоловік сам хотів бути в природі трактористом і агрономом.  Технічним директором примушувати підлеглого, щоб він робив для цієї держави економіку, і своїм вчинком помилявся за це.  У нас є наука, без точки не зупиняється в цих людях прогресувати.  Я, каже, на це вчився, юридичний диплом отримав розправлятися з цим злочинцем, що народився в природі.  Що скажу своїм словом.  Моя вимогливість народна строком карати здорових людей, що заразилися в цій справі.

 

32. Щоб вони сиділи у в'язниці, нудилися, думали, як невільники, про свою думку, у котрій вони помилилися.  Їх умови природні примусили це робити.  Не народилася людина, щоб знайти, дорогу таку минути, а піти по дорозі не тій, яка примусила людину у в'язниці сидіти.  А потім лягти в лікарню, щоб закінчити своє важке життя в режимі між людьми і природою.  Треба не теорії вчитися, і не виковувати з людини злочинця, щоб він робився ним.  Ви самі, як теоретики, йому показали, навіть обсміяли його, що він не вміє жити між людьми в природі.                             

 

33. Напишіть в природі таку статтю, яка б допомогла чоловікові не стояти в черзі, і не чекати час, щоб дочекатися свого дня.  І в ньому отримати стихійну хворобу, та ще яку хворобу, для якої не знайшовся поки чоловік, щоб спочатку навчив себе не отримувати цього.  Ми з вами теж такими людьми стоїмо на черзі, чекаємо, з нами природа не рахується.  Я, або прокурор, або начальник обласної міліції, або центральної міліції комісар.  Сталін ще більшим був генієм, його самі вчені розкрасили перед людьми.  Вівцю пхай у воду, вона тобі не піде.  А коли візьмеш і кинеш, всі до однієї стрибнуть услід, потонуть.  Так і люди.

 

34. Вони не ваші, присвоювати їх і тримати у своєму законі.  Захворієш, дізнаєшся.  Кого посадили за це?  Хто вміє сам себе зберігати й іншого, хто попросить його, як знаючого.  У цьому рятує життя людини від смерті.  А ми його, як хворого психічно, добре знали, але ми його хотіли своїм розвитком засудити за його практичну на собі роботу.  Він загартувався в тренуванні, зробив на собі все це.  А ми його замість допомоги йому в цьому скоріше у в'язницю садити, та на суд вести так, як фокусника.  А де ж 30-річне загартування.  Люди бачили те, біля них ріс цей чоловік.  А вам він себе показав чужим.

 

35. Ви його пізнаєте і визнаєте своїм, і корисним у цій справі.  Самі ж дасте право, про що він мріє. Ця думка шкідлива для командирів і начальників, прокурорів.  Люди не будуть робити, і не будуть помилятися, і не будуть каратися.  У людей народиться свідомість на собі випробувати, що наш один чоловік Іванов на собі відчуває.  Йому від цього всього, що він робить у цьому 1966 році.  Він не знає, як вченим за це дякувати, що від нього цю силу не відбирали, а як він хотів.  Його мрія незалежного життя здійснилася, сорок хвилин щодня своїм тілом терпіти.  Це кожному непідготовленому чоловікові смерть належить.  А ми з вами, воїни і вчені, не слава вже наша, а програш у цій справі.

 

36. А виграш буде боці Іванова.  Він же в природі засоби знайшов, як буде треба боротися з ворогом, щоб більше не нападав на людину.  Він не у вас вчився, а в природі.  Вона його навчила для того, щоб не було внутрішнього і зовнішнього ворога.  Наука Іванова загартування-тренування – зброя його перед усіма.  Він для цього загартувався.  Він у цьому самородок.  Джерело – загартування.  Трудиться сам на благо здоров'я.  Навчається в природі, і хвалиться перед світом.  А правду каже про самозбереження своєї клітини.  Серце здорове загартоване 25-річної людини.  Вихід його місця.  Не боїться ворога, не боїться нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього не було, не було б мого життя.

 

37. Чоловік землі я, дихаю сильно.  А різко говорю не про чудо якесь, а про природне фізичне явище.  Це, найголовніше, про чисте повітря, вдих і видих, про снігове пробудження, про центральну нервову частину мозку.  Люблю і вболіваю, але про хворого не забуваю.  Душу знаю його, хочу допомогти, через свої руки струмом убиваю біль.  Це не слова нам кажуть, а робиться все діло.  А пишеться рукою владики, ніколи про це не забути, дуже справедливе.  А прохання яке.  Мене треба просити, будеш здоровий.  Це кому не треба, юнакові молодому?  Та ні. Шановні, це світове значення.  Нам треба любити природу велику.  Не мовчати словами, а говорити правду.

 

38. Не відіграє ролі хвороба над людиною, відіграє ролі людина над хворобою.  Нам треба вчитися, розуміти моє вчення, щоб більше не сідати у в'язницю і не лягати в лікарню.  Живіть вільно, не лізьте на рожен.  Буде велика слава любити самих себе. Головкою поклонитися, а ввічливість проявити.  Ех, життя моє для всіх важке.  Зрозумій моє терпіння, а своє серце загартуй.  Милі люди, гляньте на сонце, ви побачите правду, своє оздоровлення.  Бути в цьому ділі Переможцем природи і Вчителем народу. Це все дала, щоб знали люди незалежність.  Вона чоловіка навчила, і обгородила дарами для того, щоб вчити людей.  Щоб люди це робили, і в себе отримували таке життя, як отримав Іванов.

 

39. А йому на це все приписали неправду.  Її він говорить людям в природі. Жити хотів сильно я, але природа не давала.  Раніше працював, трудився, а зараз відпочиваю.  Але вчені люди наші помилилися на мені, визнали свою хворобу.  Параноя розвиток особистості, шизофренія.  Ох, як молодість моя, жаліти доводиться її.  Але зате я хвалюся.  Ім'я його ціную, він хороший добрий чоловік, зробив мене корисним.  Мої руки золоті, а розум дорогий. Якщо знаєш моє тіло, хвалися перед усіма.  Звертайся до мене, проси сильно: «Учитель мій дорогий, дай мені моє здоров'я».  Коли упросиш мене з душею і серцем, ніколи не будеш в образі.  А ти отримаєш те, що слід.

 

40. Природа мати багата.  Повітря, вода і земля – це найближчі, рідні милі, незабутні друзі.  У кого можна нам навчитися?  У них можна навчитися дуже багато для самого себе і для іншого.  Треба буде трудитися, загартовуватися в природі, сили волі набиратися, щоб вони були в тебе.  А потім це маленьке зернятко сіяти.  Ми звикли хворіти і застуджуватися самі.  А Вчителі на це немає, щоб вчити людей, крім одного тільки руського простого чоловіка.  Хто сили свої перед усіма поставив не лікаря і не знахаря, свої особисто загартовані.  Хочеться йому передати народу, хворому, самому ображеному чоловікові, забутому всіма.  Він сильно хоче бути в житті здоровим.

 

41. Але чоловіка не знайшлося, щоб він був такий, щоб про це вболівати і сильно думати, як буде треба вміло допомогти.  Щодня вболіває, страждає за це.  Природу сам просить, щоб вона відчинила ворота для цього самого, щоб чоловік назад повернув здоров'я.  Що найголовніше в житті.  Їй сказати спасибі за її турботу, за незалежність свою, яка допомогла.  Людина стала здорова, вже хвороби немає.  Є життя одне здорове і міцне.  Для того щоб відбулася ця вся мрія чи діло, людині не треба думати.  А взятися за самого себе, за свої сили і волю в природі, щоб перед нею заслужити своїм новим учинком.  А він людині допомагає стати в природі новою людиною, хто не буде застуджуватися і хворіти.              

 

42. Він і не буде потребувати їжі, котра розвинула свою здібність у процесі так само, як і тютюн зі своїм нікотином. Слід один, потреба така, і апетит такий самий, котрого люди, що давно палять, ніяк не призупинять, тобто не кинуть палити.  Я знаю добре, як буде треба зробити, щоб це місце завоювати.  І зайняти це місце, щоб перед усіма хвалитися.  Вже сам роблю свідомо, не тілесній вимогливості підкоряюсь.  Йому готую те, що йому буде треба.  Не на один день або на тиждень, або на місяць, а на весь рік, на 365 днів.  Можна буде в прах зробитись.  А у нас віра і надія на все навколишнє дуже велика, що їжа – це найголовніше для людини.

 

43. Дає якісь калорії, вигадані лікарями, тобто тими людьми, які не можуть залишатися без цього всього.  У них велика віра і надія на одяг, котрий захищає його тепло.  Але не виробляє у себе тепло, а відбирає у тіла людини, енергійні сили з собою забирає.  А тілу живому треба буде у себе мати цю теплову силу, і треба буде одяг теплий.  А холод є холод, це природна сторона.  Вона завдає удар по неживому, більше холоду несе.  А от живому загартованому,   енергійному, привченому дає через струм, електрику більше не вимірювані ніким сили, які ми бачили на факті.

 

44. Іванов є на вивченні вчених, його сили перевіряються.  Чи правильно він зможе у себе здержати в природі щодня без їжі й усякого одягу.  Це нам, ученим, показав 1965 рік.  Про що його мова йде.  Він же нам не каже: дайте місце, або допомогу матеріальну.  У нього є своя дорога, знайдена ним, не залежна ні від кого ніде ніяк.  Йому не треба місце тракториста, або агронома, щоб технічно замінювати директора.  Цього не просить Іванов.  А свої здібності має у себе.  Нікого не просить і не примушує.  А вміє допомагати ображеному, хворому в природі, забутому всіма.  Ми цього не відберемо від нього.

 

45. Він це сам на собі відчуває, нам, як лікарям, показує свою хворобу, що народилася. Це буде треба підрахувати, по порядку рядом поставити одну й другу сторони.  А потім сказати: яка ж, може, краще з цих двох наших.  В одній місцевості невеликі чисті срібні з води струмочки, що рухаються.  Вони нам створили більше від цього річку, в якій утворився плесо, і у них риба завелася.  А хутір як був на цьому місці, так він і залишився з людьми, не з тими, які вже тут у цих умовах своє життя закінчили.

 

46. Ця молодь про це все, що вони зробили, слово своє не промовила про їхнє минуле.  А сказати сказали: навіщо нас таких представили в життя.  Не навчили користі, а дали шкоду.  Так умирати, як помер мій старенький дідусь.  Я від цього діла не пішов.  За мною ходить зі своїми силами природа, щорічно підсилає свої в році належні дні, в яких не був один атмосферний струмінь.  Їй погодився б, і сказав свої слова: ну досить, мені більше від цього часу не треба.  А разом з тобою обґрунтуймо життя.  І будемо один одному допомагати, ти – мені, а я – тобі.

 

47. А то між нами велика-превелика різниця.  Приходиш один раз на це місце, а потім ідеш.  А ми залишаємося, і живемо на цьому місці, та ще хвалимося добре.  Живемо, живемо, і йдемо на вічний спокій у землю.  Ніхто нас не пожаліє, і ніхто не підкаже, що ми всі з вами в цій справі винні.  Не треба б боятися природи.  Особливо ми озброюємося, готуємося.  Ціле літо засмагаємо у праці на нашій землі на полях, де ціле літо день і ніч своїм мотором гарчить трактор.  Він не сам ходить оре, оранку готує під зиму.  Так нас навчили наші предки старі.

 

48. Вони нам це все залишили.  Як на столі стоїть чашка борщу, налита для всіх, а біля неї лежить кожній людині ложка, та по шматку хліба.  Не вчить нас цього не робити.  Ми щодня сідаємо за стіл і встаємо  по три рази в день, пусті не вилазимо.  Їв би ще те, що солодше, та немає.  А якщо є, що їсти, наївся досита.  Така історія в усіх робиться, але це все нас не рятує.  Ми у себе маємо в природі нестаток, мало живемо на білому світі.  Заважають нам найбільше різні дні, що прийшли.  А ми живемо на цьому місці  не один рік і не один час.  Знає про нас наш район, навіть область, і також центр.         

 

49. А от нашого ворога ніхто не брався відшукувати.  Що це за така причина неполадка між нами, людьми, і природою лежить?  По нашому всьому, не треба б отримувати людині ніякого захворювання, ні матеріального, ні фізичного.  Жодна наука про це не написала свою таку людську статтю, щоб цим люди зацікавилися, і робили між собою в природі.  Не каприз розвивався, а вводилася ввічливість.  Поети виступають з віршами, вони пишуть любов.  Це життя наше невмируще.  А у нас наші діти.

 

50. Ми їх народили для процвітаючого життя, щоб учитися, як майбутній молоді. Щоб не було між ними в природі такого відсіву, як наші діти залишають всю свою середню освіту.  Йому далі не дали вчитися із-за балів.  Ви хіба не знаєте таких батьків, які живуть і надіються на своїх рідних дітей.  Своє наявне не жаліли, залишалися в недоїданні шматка.  Ми хіба таких дітей милих не знаємо, котрі своїм недостатнім життям були незадоволені.  Але у них була вся надія на своє одне для всіх вчення.

 

51. Хто не хотів вчитися, або кому права не давалося, якщо всі дороги від порога лежали.  Але щоб досягти всім цей вищий навчальний заклад, пройти п'ятирічним стажем вчення, не всі ми з вами зробилися з дипломами.  Ми ж всі з вами люди в природі не відстаючі, нам місце є, указали.  Будь ласкавий, займай і за своєю спеціальністю роби, щоб ти, як чоловік учений, на своєму місці непогано жив.  І допомагав нашій державі розвивати економіку, політику цим підтримував.

 

52.  Ти не пробував порушувати закон, робитися злочинцем у наших людях.  І не зацікавився запитати у того, хто це зробив.  Хіба він хотів, щоб на нього, як чоловіка, заводилася справа іншим чоловіком.  І перед людьми всіма його судити, щоб інші не робили.  Ми з вами в своєму районі цього навчилися на людях робити, і робимо, щоб компанію зупинити.  У нас у голові не знайшлося, щоб допомогти цій людині.  Ми своїх людей не знаємо, як командир, і не вивчаємо їх психологію, тобто хворобу.  У одного одне захворіло, а в іншого інше.               

 

53. Вчений фахівець сидить на своєму стільці, як лікар людського здоров'я.  Він знає добре, що між людьми нашими ворог живе, хворіють часто люди.  Є такі, приходять і йдуть, більше не повертаються.  Кажуть: йому від цього допомогло.  А є таке, захворювання залишається на тілі.  Ми, як учені, безсилі допомагати.  Довго хворіють, похворіють і помруть.  А є – швидко.  Кажуть: захворів і вже помер.  І цим наука займається.  Ліжко в лікарні не стоїть без людини.  Лікар не живе без хворого.  Але от учений сидить на своєму місці, керує цими людьми.

 

54. А не видумає, що ж треба зробити між нами всіма по всіх наших місцях, щоб люди це важке скинули з себе.  І не робили більше, не попадали більше ні у в'язницю, ні в лікарню.  Невже між нами, такими людьми, не зародиться практичний чоловік, котрому довелося це на собі випробувати в усі дні, що йшли по природі, котрих нам рік несе.  Ми їх зустрічаємо і вдома, і в полі, скрізь і всюди зі зброєю в руках.  Хочемо їм своїм умінням довести.  А от на живому факті не виходить.  Скільки знаю я минулих людей недурних з силою розумною.  Для свого тіла зберігає те, що краще та тепліше.  Це йому не допомогло, а стало гірше.     

 

55. Постарів, зносився, помер, кажуть, без усякої хвороби.  І це буває.  Є, багато років живе, але він теж не знає, чи буде йому можливість така, що він не буде помирати.  Цього наша людина не зможе сказати тому, що він нічого не робив і не робить.  Міняти свою форму ніяк не хоче, боїться іншого чоловіка, не довіряє його чесності.  Зберігає від нього добро своє, і зберігає сам себе. Вчений чоловік з невченим дорогу не знайдуть, щоб по ній іти поряд. Обов'язково хтось повинен чимось повчити іншого.  Буває, вчить практика теорію.

 

56. А більше від усього ми довіряємо теорії, вченому чоловікові. Якщо він чим-небудь підведе, то тоді ми, як з вченого, спитаємо.  Людина померла, його не стало.  Він був підлеглим, ми у нього запитали, що йому завадило?  Ні, навіщо мені людина хвора.  Якщо я навчився керувати людьми перевіреними, здоровими людьми.  У мене виробництво, я роблю машину, для людини допомогу, але не даю людині здоров'я.  Моя справа – примушувати, але не просити.  Це історія велика і цікава.  Народила мати дитя, цього чоловіка.  А ми його зіпсували, не дали бути здоровим чоловіком.  Примусили працювати непосильно.  Він свій внутрішній шлунок зірвав, пішов за лікарняним бюлетенем.  У нас і це передбачено, треба оплачувати.

 

57. А от цього немає, щоб вчити людину не хворіти і не застуджуватись.  Вчені з цією справою не погоджуються, не вірять практиці загартуванню-тренуванню, не хочуть випробовувати на собі цю справу.  А справа ця не в природі є, і не в чому іншому, а знаходиться в самій людині.  Є сили волі, але вчені не хочуть за це братися.  Природа ці якості має, не жаліє їх кожному чоловікові передати.  Ми з вами боїмося своєму початому крапку поставити, щоб не дертися на таку високу гору.  І там знаходити не життя хороше, як ми його шукаємо.  Як ледве що-небудь таке, свій ніс простягаємо, і нюхом щупаємо для нас яку-небудь особливість, яка нам потрібна.

 

58. Із сировини зробити яку-небудь річ, і її показати на виставці.  І похвалитися своїм умінням, що ми, люди землі, навчилися літати в космос.  Це все нам дав наш розвиток нашого життя в природі.  Ми любимо природу теплу і хорошу, а холодне і погане женемо від себе.  Як же наші предки, батьки, прадіди і дідусі, нам це хороше не побоялися залишати. Вони добре знали, що ми з цього хорошого і теплого прийдемо в погане.  А не підказали нам вони, як знаючі в цій справі. Перш ніж жити добре, треба буде пожити нам погано, не тепло, а холодно.  Щоб зрозуміти в природі, а що нам в нашому житті дає хороше.     

 

59. Ми з вами знаємо про незалежність, нею ніхто з нас не займається. Найгірше. Не хороше, а погане. Нічого не мати в природі для життя.  А от життя людини є без усякої самозахисту і всякої зброї.  Людина прокладає не за рахунок природи в природі для природи робити, а для чоловіка чоловіком.  Своє знайдене ставити, а от іншій людині не заважати.  Кому ми цього чоловіка народили і для чого?  Ми його народили для життя.  А вийшла в процесі смерть.  Чи задумався хоч один учений, у кого свій розум працює для того, щоб іншому чоловікові допомогти.  І розповісти про ту справедливу сторону, котра нами всіма ще не починалася.    

 

60. Наші вчені знають, але вони мовчать.  Навіщо їм потрібно це, якщо у них усього достатньо, і теплого, і хорошого.  Він себе не веде до того, щоб свідомо випробовувати на собі щось важке або холодне, яке дає потім хороше.  У нас цією якістю ніхто не займався.  Люди не вважають потрібним цим природним добром користуватися.  Для них ця наука безгрошова неприйнятна.  У них одне – дай їм прибуток, вони нічого не знають.  Раз природа народила, вона зобов'язана зберегти.  Через наші з вами руки ми зробили тимчасовий самозахист, на один час озброїли, зробилися ділками.  Багато днів прожили.  А от у дні, в котрому треба було жити, ми попалися.  Нас природа за наше хороше покарала.

 

61. Ми щось зробили нехороше в природі, похвалилися днем.  А ось день не мертвий і не озброєний до нас прийшов, як ми його очікували.  Приготувалися за рік вперед.  А це приготування не допомогло, а завадило.  Причина створилася, а діло завадило, помилився чоловік.  А коли чоловік помиляється, важко знайти такого чоловіка, щоб він йому допоміг.  Швидше завадить.  Сам пише, говорить, а сам не робить. Загартування-тренування – наука безгрошова, не оплачувана.  Крім користі, нічого не дає, а закріплює своє здоров'я.  А ми, вчені, бачили в цій справі Іванова, що він загартовується.  Йому добре, після цього морозу й холоду дефекту не отримує.  Але ми йому не віримо, і не хочемо слідом за ним йти.        

 

62. У нас до нього щодо повноцінності недовіра. Ми його не розуміємо.  Як йому хочеться ввічливо звернутися, і попросити нас, всіх людей, щоб йому вказали таке місце, де буде можна такому тілу бути, щоб не заважати. Поганого не роблю, образи не отримав ні від кого, грабунком не займався, не вбивав. А от ображеному, хворому, забутому всіма допоміг.  Що буде краще.  Якщо я між людьми таким виріс, я повинен.  Якщо прав, то мене природа за це не буде знімати, а дасть волю жити.  От я живу, і роблю так, як не роблять усі люди.  Я сніжною, холодною, морозною ванною оточую себе.  Сьогодні 10 січня, 23 градуси морозу.  А я повинен так само, як до січня 1966 ходив назад і вперед, не бігом, щоб бігати нагріватися.

 

63. Біг робиться мною не тому, що я вмію швидко бігати.  Я біг роблю для того, щоб робити своє серце молодим, а не старим непридатним серцем.  А ми з вами вже про це прочитали.  Але от не читали ми про те, що буде треба зробити, щоб не захворіти і не застудитися.  За собою я не поведу вас, а вчення вам розповім. Перше.  Встаєш рано з ліжка, ні за що не берися, а тільки за холодну воду.  І швидше мити ноги по коліна.  Також лягаєш спати в ліжко – теж мий холодною водою по коліна обидві ноги.  Немає нічого кращого в житті від цього.  Це робиться не мною одним, а багатьма іншими.  Це таке практичне заняття, що пробуджує. Щодня двічі треба буде робити.

 

64. Друге.  Нічиє бажання виробилося в природі між людьми.  Ти, або я йду по дорозі.  Знай, що з тобою зустрічаються люди всякого віку.  Не чекай від них милості, поки він чи вона тобі поклоняться низько голівкою, і скаже своє слово: «Здрастуйте».  А поспішай сам це зробити.  Ніколи і ні перед ким не програєш.  За це твої будуть заслуги в природі.  Хто б він не був, старий чоловік або молодий.  Твоя справа – сказати, а їхня справа – як хочуть.  Твій такий людини перед людиною обов’язок любов, це друзі життя. Третє.  Треба буде чоловіка знайти такого, щоб він потребував допомоги.  Запитати, потребує чи ні.  Тоді треба сказати сам собі: я, мовляв, даю цій людині для того, щоб мені не хворіти.  І віддай без усякого осуду, з хорошими видами.

 

65. Це твій уклад хорошому. Четверте.  У п'ятницю повечеряй о шостій годині вечора, і не їж до неділі до 12 годин.  42 години, всю суботу терпіння.  А потім без вдиху і видиху чистого повітря не сідай їсти.  Вийдеш надвір, і з висоти тягни, і проси Учителя: «Учителю, дай мені здоров'я».  Три вдихи і видихи, і просьба повинна бути, що, найголовніше, дасть миттєве оздоровлення. П'яте.  Не рекомендується на землю плювати слину, або харкати.  Не палити тютюну, не пити вина.  Як це було все раніше.  Не робили цього, що робимо ми з вами зараз.  У нас таких вчених не було, як вони є зараз між нами.  А не скасовували з дороги від людини злочин і всякого роду хворобу.

 

66. А от коли ми це усно будемо в голові тримати, як справу свого життя, ніколи не отримаєш за це саме від природи стихії.  Ти або я будеш заслужений.  Не треба буде тобі від природи ніякої сировини, і ніякого діла, щоб робити для людини річ, яка робиться руками.  Машина випускається для людини в допомогу, щоб обробляти землю для врожаю.  Потрібно не один тракторист і не один агроном.  За рахунок урожаю багато людей у труді залежні.  І для нього треба буде природа не однакова, щоб була одна.  Урожаю треба день хороший і волога погода, з чим чоловік весело живе.

 

67. Він щодня бачить свій прибуток, що зростає.  У нього на це вся надія.  Він до цього добра з минулого року почав готувати це поле.  Цю землю з думкою під сніг поклав.  Всю зиму її під головами тримав, не забував думати про неї. Яка вона для того, щоб зробити таку хорошу для посіву грядку.  Він повинен час дочекатися, приготуватися з трактором і трактористом, і помічником. І щоб були виправлені покладені саджалки, і прочищено зерно.  Якщо буде яка-небудь зміна в бік того, щоб надворі було можливо почути муху в польоті.

 

68. Ніс чоловіка чує запах квітки, з'являється з-під снігу зелена трава.  Той, кому треба доглядати за землею, до сонця рано вночі підняв себе.  І завів свою машину, загарчав по всій місцевості своїм гулом трактор.  Всі наші, що  живуть, в один голос сказали: дочекався тракторист свого дня і своєї ночі.  Буде за землею тепер доглядати, щоб урожай на цей рік отримати не поганий, а хороший.  Нам дасть це все не один тракторист, не агроном, а спільно з природними днями.  Вони щоразу не приходили на цю місцевість, де лежала площа, без всякого того, що треба для врожаю.

 

69. З ранку хороші старожили з досвідом в природі скажуть ще взимку, за її розвитком, що цього року буде непоганий врожай.  Скажуть вперед, який буде місяць, або сухий, або мокрий.  Коли час себе показує, що сьогодні буде всередині дня дощик обов'язково.  Сонечко не таке буде, як на суху погоду.  Будь-яка людина сільської місцевості за цим стежить, і прийде до свого близького сусіда.  Якщо вони живуть у дружбі, обов'язково скаже, щоб людина про це знала.  У людей є вся сила на те, щоб обов'язково на землі було все те, що було потрібно не одній людині.  Треба була трава тварині.

 

70. А людина добувала чисте зерно.  А солома, полова збирають у скирту для годівлі тваринної худоби.  Голова людини не дурна цим займатися.  Вона займалася і займається, і буде так займатися в природі через свій наявний нестаток, з яким весь час  живе.  Йому в цьому розвиненому ділі все мало, він зі своїм здоров'ям шукає багато.  Це добре робить природа, її умови чоловікові родять.  Вона його народила, а от збагатити не змогла.  Безсилий він зробити, особливо зараз зі своїм наміром.  Він би зробив, корону короля одягнув би на голову свою.  Може бути, і хвалився де-небудь, але тепер наш народ не такий.  Він поки не вірить істині, і не хоче зрозуміти, що він живе в Льодовитому океані повітряного простору, де атмосфера така ніколи ніяк не зможе відмирати.

 

71. Вона раніше була такою ж самою, як ми її бачимо і користуємося.  Один раз живемо та подивимось, послухаємо, живий факт зробимо.  Щоб із собою його взяти в могилу, воно не потрібно.  Чоловік відмучився.  Він думав, і не зробився зі своїм розвитком Богом в житті через своє велике незнання.  Не робив би себе залежним чоловіком, може бути, що і вийшло в таких приємних днях у снігу білому.  Вони не прийшли живе тіло чоловіка лякати в своєму власному одягу, в якому чоловік навчився залишатися в природі.

 

72. Можна сказати прямо, не вояк і не борець свого живого тіла, а боягуз.  Сам кричить на весь свій голос, йому не хочеться йти, як полозу на поживу йти, але безсилий.  Наш чоловік одягнувся до тепла, як це треба.  Валянки на ноги наділ, навіть фуфайку з бушлатом на тіло натягнув, капелюх на голову надів.  Здавалося йому, він потрапив у ванну не природну, а саму жебрацьку.  Йому ж нелегко ходити в цьому всьому.  Яке б не було надворі чисте повітря, воно тяжке для мертвого.  Всякими шляхами йому дуже хочеться, щоб він не одягався, але вдіяти ніяк не зможе.  У людини своє, а у природи своє.

 

73. Не вірить людина природі, не хоче знати день, що прийшов.  Він з собою приніс незмірні багатства в житті.  У чоловіка віри на цю справу немає.  Він вірить своїй справі, рукам своїм.  Якщо він одягнувся, наївся, і живе в домі.  Що може бути краще від цього всього.  А сам кватирки має.  Як ледве що-небудь таке, він задихається.  Йому треба багато кисню, він без повітря жити не зможе.  На це він і зробив цю зручність.  А якби не кватирка, він би не жив.  На двір без одягу, без їжі ні за які особливості не вийде.  Скаже: краще я помру тут на ліжку прибраному в постелі, ніж мені доведеться вмирати на снігу.

 

74. У чоловіка віра і надія не до життя, а до смерті.  Він цим вчинком, цією справою собі не шукає життя, а знайшов смерть, і з нею погодився, і по-своєму продовжує.  Природу ніяк не обдуриш.  У неї до твого живого тіла улюблені незабутні рідні друзі, з ким жити б, і вмирати не треба.  Йому ніхто не винен, сам він це все зробив.  А жити не хотів, незалежну сторону зовсім не любив.  А взяв та пішов слідом за розвитком прогресу, в чому люди не живуть, а відмирають.  Він більше нічого не знає, крім як йому треба в допомогу техніка, зброя, чим він навчився в природі стріляти природою.

 

75. Вона чоловіка  примусила, щоб він у ній працював, для себе робив те, що йому в житті перешкодило.  Він думав одне, а виходило інше.  Не машина народила людину в природі.  А природа народила людину не для смерті, а для життя.  Але робота в житті не дала людині далі жити.  Він у процесі захворів сам, його природа за його помилку покарала.  Він хотів руки в брюки, але нічого не робити.  А в природі є таке перед кожною людиною, залежною в ній.  Взявся за гуж – не говори, що не дужий.  Вмирай, а сам будуй.  Такі справи в житті людському відбуваються, вони і будуть у ньому відбуватися.                               

 

76. Бо так наші предки в неправді фундамент заклали.  Як хотіли люди колишні скласти гору до неба, щоб вона їм допомогла добратися до Бога, і з ним особисто розмовляти про щастя і нещастя.  Люди хотіли таку штуку в природі зробити, але вони цього успіху не отримали.  У них не відбулася розмова щодо цього.  Вони думали: якщо вони дістануться до Божого стільця, то вони йому пред'являть ультиматум, щоб Бог їм щорічно давав прибуток, щоб у них між ними не смітила біднота.  І от багато, багато затратили праці та матеріальності, але задовольнити  себе люди не змогли, як і не задовольняють себе люди зараз.

 

77. У них сталася дільба між собою в природі за природу.  Все наробила теорія.  Люди зрозуміли однобоко.  Їх примусити всіх, щоб  самі з собою за багатство воювали.  Зброю робити, і один на одного стріляти.  За що?  Та ні за що, за багатство в природі.  Невже люди вчені не розуміють, що вони гості на час у природі.  Прийдуть, і підуть за їхнє одне небажання, за лінь, за невміння.  Кого стріляємо, і чим стріляємо, і як стріляємо?  Повернутися, ніхто не повернувся назад.  А один за одним йдемо і йдемо. Доки ця історія триватиме?  Якщо ми в цьому самі винні.  Нам у житті потрібна їжа, одяг і житловий дім.

 

78. Але коли це все стали придбавати у своїй справі, ми в цій справі помилилися.  Тракторист і агроном не втрималися, померли обоє.  Ми теж співаймо, танцюємо, на різні інструменти граємо.  Добре в природі живемо, і будемо жити добре в природі.  Один від одного йде, і будемо доганяти, щоб догнати і перегнати своїм умінням.  А безвинного, хворого чоловіка посадити у в'язницю спочатку, а потім покласти в лікарню.  І дати йому його право.  Нехай він загартовується, сам себе показує небувало.  Він чоловік, як і всі, відімре.  Ми його можемо списати, як списали всіх інших, хто не в силах був з природою боротися.    

 

79. З кожними днями воювати, як ми, всі люди, воюємо.  Не хочемо ми рахуватися.  Самі себе годуємо, напуваємо, одягаємо, у будинку живемо.  Але про іншого знати не хочемо.  Він же у нас у природі через що помер?  Самі ми не знаємо.  Робимо все те, що впливає на наших людей.  Ми тільки думаємо жити, але нам природа не дає. Бере і нападає на наше тіло, і починає мучити доти, поки він призупинить своє життя.  Уже не стало тіла.  Що ми з вами зробили в цьому?  Ми з вами сильно помилилися в цьому розвитку.  Своє тіло втратимо на віки віків.  Більше сюди не з'явишся, і не прийдеш на це місце працювати.  Твої сили прийдуть у прах.

 

80. І будуть чекати чоловіка, протилежного цьому всьому.  Хто своїм умілим розумом доведе про нашу з вами смерть, що вона на наших очах народжується, і тут же зникає.  А сама природа, у котрій ми всі до одного чоловіка не хотіли.  Але що ти поробиш з природою.  Вона нами розпоряджається.  У неї на це є сили і воля, яка 1966 років проходить.  А от люди не хочуть погоджуватися і пробувати, щоб відшукувати таємницю, чи вона в природі, чи вона в людині.  Ми боїмося зарази, миємо після цього всього свої руки, боїмося замазатися.  І у себе не отримати те, що у нього є.  За нашу гидливість, за нашу всю нелюбов свою, природа за це його покарала, і обмазала своїми силами.

 

81. А в неї вони є і будуть.  Обов'язково покарає будь-якого чоловіка залежного.  Для природи ця сторона не виправдала свої дії, які робилися в будь-якому місці.  І будуть робитися, бо чоловік цього заслужив.  Для нього мало бути трактористом, йому треба агрономом зробитися, щоб наступати на природу, на той шлях, який давав і давав.  А людям скільки не дай.  А щоб не було мало, люди лізуть на рожен.  От спитайте у них, чого їм не вистачає.  Чи нема повітря, чим дихати, чи нема води, в котрій борсатися, або не вистачає землі, щоб по ній повзати?  Ми б'ємося за самих себе.  Ми ж думаємо про природу, і чекаємо від неї, щоб був прибуток.  А прибуток кожній нашій людині обов'язково треба, і дуже треба.

 

82. А цей прибуток так без праці не дається.  Треба будуть на цю справу люди.  Вони створюють багатство, і їм воно треба.  Ми добре знаємо, що не будемо робити, не будемо думати, у нас між нами і природа не буде війни, і не буде боротьби.  Зародиться тиша, не розвиватиметься смерть.  Не буде потрібно для будь-кого з таких людей такий у природі день, в якому ми зустрічаємо не одну, не однаковий струмінь погоди, котрий себе змінює з одного виду в інший.  Людина більше від усього любить, щоб приємніше і краще було.  Особливо любить час, середину солодку, смачну для того, щоб задовольнити себе, і щоб іншого нічого не потребувати.

 

83. Ми на землі дуже багато дечого робимо, і хочемо ми, щоб вона нам через хвилину народжувала нове.  Ми на неї своє бажання витрачаємо ні на що.  У нас для неї немає того, щоб не треба робити.  Час підскочив під ноги, хороша по шляху дорога, а по ній належить нам кілька разів пройтися.  Вже без сліду і дороги не обійдешся, особливо зимою.  Хоча влітку без життєрадісних одного кроку не ступиш.  Від твого костюму стрибає коник, а комар накидається на твоє тіло.  Ти для нього улюблений запах, він тебе любить за твою створену в природі кров, вона йому, як кровопивці, потрібна.  Як потрібен на землі заєць для потреби людини.                 

 

84. Ми вважаємо, це закон робиться в природі.  На землі й дорозі робилося людьми. І ягоди шукали.  А на дереві яблуко садове красувалося для рук людини для того, щоб зірвати цей фрукт.  І відмити рукою для того, щоб скуштувати зубами, і відчути його запах і смак.  Ми не це одне робили, на деревах росли вишні сильні.  Ми їх обривали, і робили в окропі компот.  Також терен не поважав, це все показував, не такий смак створював.  Терн можна було квасити.  А крім цього всього, земля давала не один хліб, не одну бавовну для одягу.  А для самого себе садили картоплю, капусту ростили, всякого роду гарбуз або баштан з огірками.

 

85. Якщо чоловік займається на землі, виходить прибуток у нього в один час.  Приготовлено яруси, він не знав, чим рятувати, і як зберігати.  А хотів, щоб весь час лежали свіжі продукти.  Але таких сил, такого місця ми не знаходили, щоб природа туди не прислала повітря, або не протекла вода, або не ліг білий сніг зі своїм холодним морозом.  Він зі свіжим не рахувався, підряд губив своїми силами.  А коли доведеться сонцю показатися, або дмухнути низом південного вітру, все змінюється навколо всюди на нашій рідній землі.  Ми з вами бачимо, але щоб утримати біля себе те літнє тепло, в якому ми ходимо в легкому вбранні.  Ми з вами цей час ніколи ні на що не замінили.

 

86. А коли літо почне себе втрачати, на зміну приходить осінь зі своєю струменем.  Люди всі поступово йдуть зі степу, біжать, волочать у двір те, чого й не треба було.  Він його приволік, і хоче витратити.  Зима, він говорить, не літо, щоб давати людині який-небудь прибуток.  У природи свої капризи чоловіка примусять, щоб він знав, що є тепле і є холодне.  А раз ми знаємо про це все, ми готуємося зустріти.  І зиму зустрічаємо, і літо зустрічаємо.  Але більше від усього зацікавлені отримати від неї який-небудь у сировині прибуток.  Зима для людей безцінне джерело, до якого не прагнуть так, як є прагнення наших тіл.  Ми йдемо від зими, важко з нею жити.

 

87. Нелегко терпіти в нетопленій хаті, а це буває часто.  Раніше такий розум і діло таке між людьми і природою ми з вами шукали.  Ми хотіли жити не так бідно, не так важко і дуже шкідливо.  Ми цього року прожили не один день, не один тиждень чи місяць – 365 днів, цілий рік.  Зима починалася з самої осені.  А ми знаємо її прекрасний час.  Минають дні які, особливо коли сніг лягає.  Це рідко буває, осінь проходить суха.  А більшість ллють дощі на землю, як навмисне.  Не так буває погано, як влітку.  Якийсь день почнуть групуватися, ніби це треба дощу бути.  А у нас з вами яка думка в голові.

 

88. Візьмеш під цей час, і скажеш необдумано слівце.  Ну, я кажу: «Слава тобі, Господи, дощик починається».  Можливо, йому час прийшов, пройде по нашій такій місцевості.  А дощик ми давно чекаємо, бо наша земля лежить суха, Бог нам не дає.  А він робить, як навмисне.  Ми ж які стали люди.  Трактористи та агрономи, милостині не просимо.  Наша діло – не дивитися на хмари, і не хрестити голову.  Ми люди теперішнього часу.  Дощик дає природа.  А в ній такий час робиться.  Треба дощик, і сильно треба, все сохне, а його немає і немає.  А ми добре знаємо, коли погода проходить волога, в людях і радість на обличчях.

 

89. Вони рахуються з цією стороною, коли бувають дощі, та ще які.  Бувало в житті, на чорній землі посів вимокав.  Цим людей не покараєш.  То зате піщана багато народила.  А тепер природа не хоче нашому вмінню гордому.  Слова агронома: дощ буде, ми його примусимо, він зобов'язаний бути.  Наша діло – мати зброю, і обробляти добре землю для того, щоб земля народила щорічно.  У нас є на це, ми хвалимось, що ми вміємо це робити, і без дощу отримаємо урожай.  А природа є на що.  Природа, вона допомагає ввічливості і вболівальнику в житті.  Ми знаємо, як власність вводилася роками, часом, та просьбою.

 

90. Тільки хмара сама себе покаже, дощик себе спустить.  Буде гроза, світлом освітить.  Але, думаєш, дощик починається.  Візьмеш і входиш в приміщення. Думаєш: стане сильним, намочить. А який дорогий одяг, його треба купувати, а гроші так нам не даються.  А природа не народить те, що ми хочемо.  Дощик дає врожай, а дощику немає і немає між нами в житті.  Ми від цієї справи залежні.  Коли дощик проходить, нас хилить до сну, в цей час людина відпочиває.   Бо йому немає часу, щоб нічого не робити.  Він землю свою по силам захопив, і намагається сапати.  Думає, дощ пройде.

 

91. Природу треба нам любити, і не відвертатися від неї.  Не бути такими розумними і знаючими сильно, що ми найголовніше.  Не хочемо сказати людям.  Ми з вами все наше завоювання всієї природи.  Ми помилилися на одному чоловікові, на хворому чоловікові, що страждає сильно, терпить з ідеєю.  З нею він іде поки один зі своїм небувалим новим здоров'я, зі своїм молодим серцем, із загартуванням.  А ми з вами зустрічаємо дні січневі.  Температура нижче нуля, мороз у цій місцевості проходить по землі в снігу.

 

92. 10 січня – 21 градус, 11 січня – 23 градуси, а 12 січня – 27 градусів.  Наш чоловік загартувався, хоче сказати.  Ми його бачимо не в захисті самого себе.  Він нам таким людям не заважає своїм учинком.  Йому, як чоловікові, підготовленому незалежному природному.  Ми з вами не зробили, що він нам показує.  Не в природі треба шукати таємницю, треба поритися людині самій у собі, як риється Іванов.  Нікому не вірить, жодній людині на нашій землі, що він правильно живе зі своїм розвитком, зі своїм тілом.

 

93. Ми боїмося природи, навіть ховаємося від неї в своєму багатстві.  Ми з вами не вояки, не борці за свою славу.  Коли було тепло, добре, тоді ми знімали сорочку, хоробрі були сонечком засмагати.  А коли повернулася інакше природа, у нас на це є приготований теплий одяг.  Ми його зробили самі, це наша зброя.  Ми всю зиму на собі тягаємо, лякаємо дні нею.  Нічого не поробиш, так нас привчили наші предки.  Ми поки віримо їм.  Але не віримо природі, що вона в нас мати.  Вона ж мати, вона і хранителька.

 

94. Ми цією дорогою не пішли, звернули.  Треба було шукати смерть у природі, і пізнати її (природу), і з нею подружити, руку простягнути.  Її попросити гарненько, вона жива природна сторона. Любить, коли до неї підходиш, і з нею починаєш ввічливо говорити. Особливо, коли її просиш. Вона, така природа, поблажлива, на все йде.  І на це дала згоду, щоб чоловік більше не турбував, щоб чоловік більше цього не робив, і не йшов від природи, не ховався від неї.  Природа любить тих людей, хто її любить.  Вона не хоче, щоб ми з вами по-старому жили, так, як ми вже стали жити 1966 рік.  Іванов кричить нам.                  

 

95. Ми його бачимо, але не розуміємо його.  Він же чоловік.  Ці дні, про які мова йде, він у нас допомоги не просить, щоб ми йому дали одяг, або годували.  Або в дім заходив, і в ньому жив так, як ми ним користуємося.  Іванова слова звучать нам, ми давно їх читаємо про свою довіру і свою правду, яка є в мене.  Каже: вся таємниця – роззувайся і роздягайся слідом за мною.  Це буде не моя таємниця, а ваша всіх.  Ми маємо в себе ватажка Вчителя.  Ми з вами повинні тепер всього у нього вчитися, якщо тільки не хочемо вмирати.  А хочемо – в землі місць для нас вистачить.  Все люди зроблять: і народять, і закопають.   

 

96. У них зброя зроблена стріляти у самих себе в природі.  Але немає свідомості кинути, і не битися за природу.  А у неї, як у хорошої, сильною і багатою матері, діти розумні і здорові.  Так і розташовані дні, в яких не стоїть одна атмосфера, себе бурхливо кидає, і не стоїть на одному місці, рухається без кінця і краю.  Нам цього права не давалося.  Якщо це була можливість чоловікові все робити без усякого самозахисту в природі чистим своїм енергійним тілом.  Яка радість була тоді по нашій землі, слід навіть ніким не робився.  Все було не почате, а все ціле, як якась іграшка.  Ми ж з вами не хотіли жити по незалежному.

 

97. Стали очікувати свого створеного часу, в якому стало чоловікові добре.  Ми з вами визнали: тепле приємніше, ніж стоїть холод на місці.  І от теплу не доводилося вірити, як ми його дочекалися.  Він і до нас прийшов, скоро нас примусив з ним погодитися, і один час побути.  А потім це все пішло, і ми з вами не наситилися таким задоволенням, як ми з вами зустріли тепло.  Ми в іншій формі самі себе готуємо.  Не доводиться ховатися або йти, ховатися від нехорошого часу.  Ми з вами знаємо, що нам приносить у свій час, скажімо, південна сторона, якщо від неї потягнуло повітря.  Або північ, також захід і схід.

 

98. І коли як, нам сама природа підказує.  Ми самі бачимо, і вже готуємося з цим часом, з цим струменем, котрий з собою приніс все те, що було треба людині.  Вона нам не принесла, показала.  Ми не встигли надивитися і покористуватися, як воно зникло.  А коли після хорошого приходить погане, то ми вже не ті робимося, що були.  У природі не стоїть одна погода завжди, і не робиться перед людиною завжди одне.  Навіть за столом з ложкою, з шматком хліба, і то інколи у якоїсь людини на лобі проявиться система поту.  У людини вже діло, він ложкою не понесе до вуха і не налє в нього.

 

99. А несе ложку в рот, і одну за одною після жування сухого хліба.  На все треба мати молоток, і ним цвях забивати без промаху. Так і життя чоловіка проходить.  Думається йому, що день у тижні буде однаково змінюватися.  Як у природі пробирався, вгору ліз мороз, холод, до якого доводилося людині тепліше одягатися.  Не хотів замерзати.  Краще буде в теплом, у важкому бути в цю хвилину.  Коли зима, попереджають лікарі, вони косметологи, вважають берегти від неприємної погоди.  Як же Іванов вважає. Це все, що ми робимо – одягаємося, їмо, і в домі живемо – злочин.

 

100. Ми добре знаємо час.  Він у цьому році і до нас прийшов з глибокою найкращою зимою.  Як вона себе примушувала стрибати, до 23 градусів прийшла.  Здавалося б, треба Іванову одягатися, взуватися, на голову капелюх одягнути, як усім.  А він говорить.  Труси – мертве, не гріють, а навпаки, заважають.  Їх же треба гріти, а вони бовтаються.  У природі немає халам балам, а є істина та, котру чоловік у себе  має.  Це ж природа з 27 градусів морозу на 12 градусів.  Що це себе примусило, і кому це було треба.  А природа розумниця.  У самої ці якості народилися, але не в Іванова.  Була його прохання, начебто через його це сталося.

 

101. А в природі, в чоловікові його любов.  Холод є в селі, хуторі, в місті.  А от на землі, та на рівнині, люди борються за право одне.  Вони хочуть, щоб жити добре, але їм  не дає природа.  Їм це бажання завжди можна розвинути, як з рідною матір'ю, а виходить їм не те.  Вчорашній день проходив яким по цих місцях.  А сьогодні не таким, так і життя дається в природі.  Сьогодні одне здоров'я, а завтра інше.  Хоч би одна була схожа на іншу місцевість, де люди живуть.  У них навіть не однакова садиба.  А щоб був будинок, та під одним таким дахом, котрий робиться руками.  Вона людині даром не дається, а все купується за гроші.   

 

102. От гроші дарма ніхто нікому не дає, тільки можна заробити їх працею.  Це його одне в цьому своє улюблене бажання.  Я вмію бути підлеглим чоловіком у будь-якому місці, тільки за гроші мене купили.  Моє не в мене примусило продатися за те, що тобі дав хазяїн.  Він врахував моє життя молоде, і дав йому свою можливість, щоб я у нього жив і трудився.  Це все отримав за цілий день від сонця до сонця.  А ви хіба не знаєте, які стоять літні спекотні дні.  Вони так не проходять, щоб чимось тобі перешкодити, та підказати про те, що ти не вмієш робити.

 

103. А раз твоє таке невміння, ти непридатний до цього життя.  Тобі, як хлопчикові, довірилася пара конячок, щоб ти на них сам їздив.  Твоє діло було віжки.  Треба їхати вправо – тримайся правіше.  Треба вліво повернути – поверни вліво.  А прямо їздять по дорозі, і то, буває, збиваються.  Особливо взимку, та ще в негоду пургу.  Якби чоловік там у цей час не їхав, він би там і не збився.  А тут такий кінь, на котрому доводиться не один раз їздити.  Але тільки час не треба чоловікові отримувати.  Він не поїхав так даром, його примусила якась справа.  А дороги від села були які.  І хто в таку пору повинен їхати.

 

104. Треба вдома сидіти. Що ж ти за такий чоловік, якщо ти не бував у цьому селі. І нікого ти там не знаєш, тому навіщо їхати.  Та ще на такій паскудній конячці, котра примусила в дорозі плакати.  Це все дістається нашому рідному біднякові, хто хотів своє бідняцьке життя показати.  Не треба було їхати, не потрапив би в халепу, не захопила б його природа, і не завдали йому сніжні умови.  Засипала, закидала.  Хіба можна одному з природою так, як робилося раніше в степу, по бездоріжжю гинути.  А хіба можна було вдома на печі застудитися, захворіти,  і помучитися, а потім померти.             

 

105. Що примусило його.  Повечеряв, ліг у ліжко спати, і в ньому помер.  Цього люди не добивалися.  Їхнє діло – з вечора вікна закривав краще світлу. Світло видно. Сідай за стіл.  Якщо є, що їсти, то їж.  Віриш Богу – молися.  І лягай на всю ніч.  Тобі ніхто не заважає, крім одного Бога.  Не віриш – не молись, теж лягай.  А сам не забувай про своїх близьких сусідів, вони рукаті, зможуть образити вночі, украсти.  Йде там, де ти в житті не узнаєш.  Це все зробила природа, вона такий день, такий час прислали.  Не треба було робити це чуже, а чоловік за чужим ліз.

 

106. І зробився на час, за безцінь продав.  Хто знає?  Та ніхто.  Я, каже торговець, якому дається копієчка без праці.  Вона копієчка за копієчкою.  Так і день за днем приходить, і своє господареві залишає.  Кажуть, народився в сім'ї чоловік.  Який він буде, і що з нього буде?  Коли йому роки дорослі настануть, вже треба підсобну паличку.  Ноги не ходять, здоров'я погане, а жити буде треба.  Я ж чоловік, кому хочеться жити, та чого-небудь кому-небудь зробити.  А той, хто захворів, хворіє, лежить у ліжку,  він чого чекає?  Відмирання.  А той, хто на ногах ходить, у нього сила є, на плечах мішок носить.

 

107. Це його діло.  Я биків запряжу, і повезу на млин на санях.  А йому треба на горбу.  Зараз машина все робить, навіть машину сама складає, тому їх стало багато.  Час такий, машини в природі народжуються.  Ми з вами багато дечого робимо, але у нас якось не виходить.  Ми сильно хвалимось, але щоб без усякої помилки залишатися, ми за свою справедливість не отримуємо.  Ділком бути це потрібно вміти.  А перш ніж знати людям чоловіка якого-небудь ділка, що він вміє робити.  А це в природі не виходить через його зроблене діло.  Це буває один раз в житті.  Чоловік на арені сам себе показує.  Він зробився за це діло чемпіон.           

 

108. Такого між людьми він ніколи не робив, а зараз він випадково зробив.  Значить, він опинився на один час.  Який би він не був чоловік, що б він не робив у себе хорошого, але згодом, виходить, він зробив у природі хороші якості.  Може бути, примусив багатьох думати дуже.  Інші про цю справу знають добре, але у них так не виходить.  Раз цей чоловік не вжився в життя в природі, його за щось нехороше не пожаліла наша природа.  Він же геній, коли помер. А от іншому такому не довелося свою славу між людьми залишити.  Неправильно робиться будь-яким нашим чоловіком.

 

109. Хіба ми з вами цього не хотіли зробити, між нами всіма себе новою людиною показати.  Ми цього діла не вміємо, через що нас природа б'є по голові.  У нас за це мозок зупиняється, і далі про це більше не мислить, і робити перестає зовсім.  Який же це він чоловік, свою середину вибрав.  Пожив, похвалився один час, але точності у своєму житті не отримав.  Йому, як людині, доводилося дуже багато років вчитися теоретично, самого себе підковувати.  На це потрібні його сили, щоб зробитися людиною розуму.  І щось робити, що йому самому шкідливо.

 

110. Навчався він, бився, старався освоїти, отримав диплом.  А за дипломом, як учений, між невченими отримав довіру бути командиром не поганим, а хорошим.  Але у нього не вийшло того, що треба буде в житті.  Чоловік багато дечого робить, і добре виходить, але одного він не доб'ється у своєму житті.  А вона є, ця таємниця, це багатство, яке треба нам, усім людям.  Але ми і вчилися, і навчилися, багато знаємо з історії.  Здавалося б, не треба вболівати за наше все те, що робиться між людиною і природою.  Це одне наше незнання.  Чому це так, що в році час не однаковий буває.

 

111. Особливо кожен наш рік, він себе до нас приносить.  Перші дні зимові, холодні, морозні не по всій нашій землі проходять.  Є всякого роду день.  Чоловік і не хотів, щоб він такий нехороший в житті сам себе показав.  А чоловікові треба починати.  Хоч і зима прийшла, і вся в снігу лежить наша земля, але більше думаємо про інший час.  То обов'язково повинно в природі вийти.  Ми ж люди живі, на нас тільки не така форма.  Ми з вами не любимо зиму, тому й одягаємося.  Хоч нам важко, але треба робити це.             

 

112. Ми з вами, всі люди, є залежні в природі, в умовах.  Ми таких сил, такої волі не маємо через наше незнання.  Чому це робиться, що рік наш починається і закінчується в снігу, більшість взимку в холоді.  А от літо, воно прибуткове все.  Що за така причина народження, дурнем і вмираєш.  І ось сама війна з природою за життя, боротьба за багатство.  А в багатстві є наше все.  Ми з вами вважаємо: це, що у нас є, багато його є, це наше в усьому.  Таке життя проходить між людьми і природою.  Вона нам дорогу показує.  У неї є все те, чим треба людині жити.

 

113. Ми з вами скільки живемо, подивіться назад.  Скільки ти в житті своєму прожив та простежив час, ти спокою мало бачив і також чув.  А скільки біля тебе проскочило без кінця і краю.  А ти від нього ховався, все біг та біг.  Ми з вами цього раніше не мали.  Та й де ти будеш мати, якщо у нас було знання коротке.  Ми не бачили того, що бачимо зараз.  Перед нами лежить велика задача.  І зараз, і тоді ми хотіли жити краще та легше.  А от природа нам отаким людям і не давала, і не дає нам таким.  Ми з вами не заслужили, у нас немає того, що треба.

 

114. А чоловікові треба була рибка.  Він таку дорогу обрав, про яку не доводилося навіть подумати. Ми за старим стилем проводили, майбутній рік 14 січня, а по-старому 1 січня.  Так хто його знає, чого поклонятися.  Чи то новому, чи то старому.  На Новий рік не була температура низька, як вона спустилася нижче нуля 26 градусів.  Важкий час моєї справи, але я не боявся, і це зустрічав.  30 хвилин холодно відчував, але щоб внутрішність захопив, цього не довелося.  А ось ноги щось прихопило.  Не можу пояснити, що за така для мене причина була, що я навіть у Римми Усманової випросився вдруге надвір на сніг.

 

115. Роботи було багато, не кидав займатися з ворогом.  Може бути, викликала моя така недовіра, я став від свого відступати.  Поганого не відчуваю, але є, нібито мене якась сила з двору в приміщення жене.  Я добре природу знаю, за нею ходжу, і прошу її сили, щоб вона від мене їх не відбирала.  Вони в мене є, але важко мені за 24 години один раз виходити, і ці хвилини терпіти.  Я виходжу для того, цю температуру вловлюю, щоб була можливість у будь-якому місці переживати.  Природа істині допомагає, а неправду жене.

 

116. Я не тракторист і не агроном, а найпростіший у житті чоловік.  Практично розбираюся сам собою.  Але зате неповторний, кому треба буде вірити, як одному з усіх протилежному, загартованому в тренуванні чоловікові.  Хто зустрічає і проводжає, незважаючи на низьку температуру, котрий іде вперед.  15 січня в суботу 29 градусів морозу.  Я і цього не злякався, а провів свій сеанс, свою холодну ванну, яка всім треба.  Ми, всі люди, хочемо це бачити і чути, але боїмося, як би нас природа не образила.  Тому треба чоловікові нашому, будь-якому і кожному чоловікові, хто хоче в житті бачити і чути.

 

117. А ми з вами йдемо подалі.  А не хочемо, щоб був надворі цей мороз.  Від нього маємо одяг і їжу, та житловий дім, у чому ми всі не живемо, а відмираємо.  Кажемо: ми любимо придбавати все це у праці.  А от що-небудь робити, ми не робимо, особливо нашим тілом, як робить Іванов.  15 січня 29 градусів, стояв та дихав, ногами гімнастику робив.  Було дуже чутливо на цю атмосферу звертати увагу.  Це була така ванна, де я був зі своєю думкою, ні про що не говорив.  Особливо торкався життя людини, яка жила в природі один раз, а потім свої сили втрачала, і падала жертвою.  Ми, люди, були безсилі жити.

 

118. Треба було шукати всім нам те, що шукає Іванов.  Ми з вами це не хочемо робити ні за які особливості.  Ми бережемо самі себе в цьому. 16 січня 32 градуси.  Теж був, відчував цю холодну ванну.  А в холодному і поганому ніхто не збирався, і не збирається пробувати так жити, як Іванов жив на волі, і живе в спеціальній лікарні з лікарями.  Та ще взимку в такий час, коли знижується температура.  Вона стоїть 32 градуси нижче нуля.  Хоче сказати про своє панування над будь-яким чоловіком.  У нього одна думка – сам собі за часом женеться.  Ми поганий одяг на себе не одягаємо, і не збираємося погану їжу їсти, і також в домі поганому жити.

 

119. Ми з вами ростемо по новому небувалому.  Так жити, як ми живемо добре, до цього часу жити не збиралися.  Робимо свою роботу дуже швидко і акуратно, та якісно.  У нас є все.  Ми не потребуємо багато чого.  Один до одного не пробираємося й не просимо, а живемо самі різні.  У своїх умовах забуваємося.  Треба у себе мати свідому ввічливість.  І один одному допомагати стосовно вмілого життя, котре нас усіх вчить, щоб ми пізнавали природу, як матір свою.  І жаліли її, і від неї не брали те, що щорічно беруть.    

 

120. Та ще в такий день, в такий час, коли вчені самі себе примусили не жаліти, а лізти на рожен, щоб у природі довго не жити.  Ми ж день наближаємо зі своїми нестатками.  Ми хочемо знайти в природі таємницю.  Наше всіх завдання – це щоб був на землі мир, один з одним не воювали, і не вбивали, не експлуатував чоловік чоловіка.  А самі ми, люди всі, для чого зробилися трактористами і агрономами?  Щоб від природи брати більше, від землі урожай.  Це ми право отримали самі особисто.

 

121. У нас з вами є зроблена нами зброя.  Яка техніка, але вона нам не допомагає так, як повинна вона нам допомагати.  17 січня вівторок, 22 градуси морозу.  А 18-го пішло спадати.  І 19-го в день водохресний треба мороз, а було підвищення температури.  Я жодного дня не залишав позаду, його, як здоровий дух, не кидаю.  За 40 хвилин 1300 раз піднімаю свою ногу вправо і вліво.  А почуття, воно ж змінюється, робиться в тілі не шкідливе, а корисне.  Я такого шкідливого не отримував.  А 19 січня, на мою долю, насипав такий чистий білий сніг, у великому бурхливому снігу.

 

122. Я і тут зі своїм тілом не розгубився, робив те, що треба.  Я цим, як художник шукає такий вихід в мистецтві, від якого ніяк не відмовився.  Ми теж чоловіка засудженого посилаємо.  Щоб Іванов сам собою цю ванну 12 градусів у снігу випробував.  Це його в цій справі любов, і важка була праця.  Раз природа допускає це робити, вже можна похвалитися самим лікарям.  Вони ж доручили, довірили мені, дали своє побажання, щоб я це робив.  І самі охоронці погодилася, і дали можливість Іванову, конвоювали.  Правда перемогла неправду.  Північ свого в цій справі доб'ється.  Ми з вами викорінимо із землі смерть.

 

123. Хіба це не відкриття, або це не дорога є для життя, щоб продовжувати.  Ми цим вчинком дуже багато в природі зробили і допомогли, щоб у чоловікові розкрити його таємницю.  Що може бути краще в цьому ділі, як у людини є здоров'я.  Може бути, я цього не зробив, що зробить наша майбутня молодь.  Раз вона робить у себе шкідливе, що їм заважає в їхньому житті, то чому не почати ту історію, яку треба давно почати з вами, і її робити нам усім.  Ми ж народжені батьками, матерями для того, щоб жити не за рахунок того, що ми знаходимо в природі.  Це наша справа всіх – повзати по природі, і шукати собі життя.

 

124. Ми з вами не хочемо на собі відшукувати смерть.  Щоб знайти її своїм тілом, і її вивчити, зрозуміти, як ворога, і йому дати відсіч.  Ми цього не робили і не робимо, що нам робить своїм тілом Іванов.  Він іде своїм тілом на злочин свого життя, а отримує інше.  Він не нарадується нам знайти такі слова, сказати, як йому робиться після добре.  Вірите, не вірите, але моя правда за мною є, була, і буде. Вона ж оточила себе життям. Раз я не застуджуюся і не хворію, що може бути від цього краще. Я для цього перебуваю 23 години 20 хвилин в приміщенні, вживаю їжу один раз серед дня, на ніч не вечеряю, і не снідаю.

 

125. Я це роблю не для того, що вмію робити. Я б зовсім в рот не брав ніякої їжі, якби був у природі. На це треба волю завоювати. Як 19 січня доводилося на такому снігу бути, це найкраща їжа. Не треба тілу жирне, пахуче. А тільки треба почуття це, яке виходить. Краще і м'якше не знайдеш життя. Їсти не бажається, одягатися теж само не хочеться, і дому ніякого не потребуєш. Це природні умови, вони зроблені і робляться людиною.

 

126. 20 січня наклало стільки снігу.  Робочі нашої палату пішли готувати для прогулянки доріжки.  Я став у Тимофєєва проситися, він мене не пустив.  А ви, читачу, як думаєте.  Якщо людина сильно хоче їсти, то на це діло завжди знайде вихід, і буде намагатися всякими шляхами цей голод вигнати.  Так майте на увазі моє, це все розвиток на мені.  Я ж закінчив рік зимовим часом.  Не боявся я переступити через поріг на інший, а пішов прямо.  Мною ця справа завойована.  Для мене це дух рідний.

 

127. Я ніколи для цього діла, щоб піти на цей двір, на який я просився, і умовляв його.  Він мені відмовив.  Каже: «Ми будемо ходити по двору, а ти де будеш».  Його обман переді мною.  Я і на це не ображаюся.  І не хочу сказати нікому поганого.  Одягаєшся, взуваєшся, іди, тобі ніхто не заважає.  А мені заважають, не дають такої волі, яка треба.  Задумав про двір, про природу, про місце, де розташувався такий сніг.  Біліше не може бути від нього.  А він, по суті, нікому не потрібен, як мені одному.  Я до нього свою любов проявив, своє бажання виявив.  Я вчуся в природі.

 

128. Це моє мистецтво – чистою енергійною ногою роззутою на сніг ступити.  Він же холодний, морозний.  А мені за мою любов, крім хорошого, не дає.  Я отримую від нього мінерали.  А для кожної людини це смерть, та ще яка вона є.  Чоловік застуджується, і він же хворіє.  А раз він це отримує, йому ця сторона шкідлива.  Він тому йде, боїться.  А раз боязнь у цій справі, значить, недовіра до природи.  Старається сам себе захистити чимось.  Ми зробили з природи одяг.  Убили ведмедя, лисицю, вовка, і самого безвинного зайця.

 

129. Для нас треба хутро, ми ним огороджували себе.  А зараз пішла в допомогу хімія.  Вона випускає все, що хочеш.  А от яєчко, та ще куряче, біленьке, з білком і жовтком, ми з вами не в силах зробити.  Ми з вами у своєму житті робимо те, що нам своєю справою заважає.  На нашому тілі зникає, і ми разом з ним вмираємо.  Говоримо, це законне явище любити і хотіти хороше і тепле.  А від поганого і холодного йдемо.  А куди ти подінешся, якщо в тому році, 1965 році, був сніг, закінчував свої дні взимку.

 

130. І в цьому році, в 1966 році, теж сніг і великі морози. По всьому цьому треба вмирати, як помер Корольов, герой, академік, великий чоловік. Хіба він не хотів жити, або у нього не було сил до життя. Ракету створював, потрібен був в природі на цей розвиток. А от на це діло, щоб собі допомогти, він не намагався шукати, бо він цьому не вірить. Якби йому сказав: ось тобі один порятунок від цього ворога, чим він хворів. Ванна для того, щоб від нього позбавитися. Це незалежна сторона, холодне і погане. Нікуди воно не придатне, ніким воно не досліджено, тільки Іванов робить.   

 

131. А як ви, читачу, думаєте. Іванову ця сторона не була відома, що з себе представляє сніг білий. По ньому трактор нам не буде робити оранку, вже він не в моді. І тракторист з агрономом не піде по снігу так роззувшись, як ходжу я, Іванов. 20 січня, четвер. Він був весь у снігу, в заметах. Температура на 5 градусів піднімалася, але моє тіло не довіряло, що тепло. А відчуття було холоду і снігу, я сильно відчував цю ванну, але легше, ніж приходили попереду морози 26 – 32 градусів. Я не побоюся піти на сотню, у мене для цього є сила, воля.                         

 

132. За мене природа, але не чоловік. Ми з вами чоловіка вважаємо в природі господарем. У нього зроблена з природи його зброя, з чим він і вночі, і вдень не боїться. Він себе пустить на жертву через умови, а вони мають багатство. А в багатстві – все чоловіка. За це багатство в природі є війна, боротьба чоловіка з чоловіком. Йому треба місце, він його в життя захоплює, як місце.   Огороджує парканом, своїми ім'ям його називає. Робить на розі будинок з вікнами, з дверьми, і накриває. Це його вважається в житті порятунок. Він у ньому живе, він у ньому робить, і в ньому розвивається. Прибуток отримує, і задовольняється один час одним, а інший – іншим.

 

133. Один день живе добре. 21 січня була погода 5 градусів. Я так само, купався так, як при 32 градусах. Сніг той же самий, білий і енергійний, а мені робиться тепло. Чи не обманює мене природа? Я не краще за всіх, але роблю не так, як усі. Все життя від природи ховалися, йшли, озброювалися, у природу стріляли, і вбивали, лякали своєю формою, як чучелом. Природа мертве ніяк не любить, і не хоче нарівні з мертвим жити. У природі відмирає робиться в непридатність, і сохне, робиться безкровне, і йде з колії, як непридатне до життя. Що і примушує людину йти від цієї справи.

 

134. Трактористом і агрономом довго не будеш. Це діло старе примушувати природу землю щорічно родити врожай не малий, а великий. Хочемо жити ми, усі люди, через нашу таку роботу, і таку думку, котра примушує чоловіка знати про кожен день. Де він живе, і що він сьогодні робить, і для чого. Чабан не тракторист, а пастух овечок, які ходять по землі, і хапають травичку. Схопить, і біжить далі, захоплює іншу таку ж травичку, чим вона накопичує в тілі свою силу і росте. Цим вона годує нашого чоловіка щорічно. Особливо самого чабана, хто не залишається без усякої баранини. Так само, як і тракторист з агрономом до діла одного. Вся периферія на землі.

 

135. А раз треба робити грядку, то обов'язково потрібно думати, щоб перед господарем не лишатися в боргу. Ми для цього звання маємо, на це вчилися, отримали диплом. Нам народ довірив і землю, а кожен день окремо. Ми добре знаємо про кожен день, що прийшов і пішов. Він і до нас даром не приходив, і без усякого не йшов. Ми проводжаємо в снігу минулий рік зі своїм холодом, з морозами великими. А новий рік ми зустрічаємо не теплий, а зимовий, який нас примусив це все закинути, тобто залишити позаду. Ми в них всі наші люди цієї місцевості. Нам доводилося в ці дні лагодити трактор, та думати про місцевість землі, і планувати своїм розвиненим розумом, що повинен робити на тракторі тракторист.

 

136. Він всю зиму провозився з трактором, давав йому здоров'я. А коли трактор здорового характеру, він всю зиму нічого не робив, а біля нього лазив своїм розумом. Люди думали дуже багато хорошого. Їм треба природу приборкати вчасно, і вчасно з весною розпрощатися, щоб літо нами було задоволене. Наші поля нашу роботу приймуть. А от літу не треба будуть голі, не посіяні поля для людського життя. Чоловік не навчив себе залишатися без своєї спеціальності, він за цю роботу гроші отримує. А за гроші ці життя своє будує. У нього тіло живе.

 

137. У нього і діло під руками. Йому без усякого діла і літо не треба буде. Літо потрібно для оздоровлення самого себе особисто. Чоловік бачить свою хворобу, старається від неї позбутися. Йому не треба нічого іншого, як один з усіх прибуток, та ще який хороший. Він і робить для цього, щоб у нього було це. Пшеницю сіє вчасно, старається посіяти. Для неї вибирає ґрунт, і час обирається. Без часу нічого не робиться. На хороше треба хороше. Осінь стоїть ясна в сонечку, і рання вважається.

 

138. Для пшениці готують добре зорану землю, щоб вона пролежала осінь, та прогоріла на зяб. А тоді все для неї можливо. Сніг, і той любить оранку. А природа, вона тим краще. Якщо чоловік про це діло сильно турбується, у нього вона всю зиму не виходить з-під подушки, з голови. Він думає, як би краще, та раніше від усіх з цією справою впоратися. День весняний рік годує нас.  Ми про це добре знаємо. Але про чергу свою особисто і думати не хотіли.

 

139. І ніхто не хоче знати. Вона є між нами, у наших людях з'являється. Як вода в греблі не утримується, шукає в ділі свій прохід. Вона на місці не повинна померти. Її діло – рухатися без кінця і краю. Так і людина в природі без усякої справи не живе. Щось сьогодні треба зробити, особливо до завтрашнього дня. Ми його вважаємо життям. А природа посилає те, що не треба. Сьогодні я веселився на гулянні. А на завтра встав, а у мене голова болить. Якби знав про це діло, не пив ні за які гроші. А то, думається, потрапив у компанію, де люди зібралися хвалитися своїм придбаним здоров'ям.                              

 

140. А хвалитися, особливо нам новим таким людям, не треба. Ми чуже зруйнували, а своє не побудували. Те, що обіцяли, не зробили. А по-поганому і з режимом примусили підлеглого чоловіка. Тобто фізично здорового не навчили по тій дорозі йти, по якій наш старий чоловік не ходив. Він зі своїм багатством ніколи не погодиться залишатися без наявного свого багатства. У нього такої думки не народжувалося, щоб з неімущим чоловіком поділитися. Щоб його знайти, як неімущого в цій справі, і свідомо йому дати. 

 

141. І допомогти його розуму і ділу, щоб він теж так робив, як зробив багатий чоловік. Ми б тоді були всі задовільні природою. Тоді було б можливо сказати про природу, що в ній є Бог. А який же Бог у віруючих людей, і найбагатших людей, хто на копієчку придбаває копієчку? А про самого себе не забуває, свого кумира будує. У Бога не те робиться, у Бога такий закон. Є що-небудь зайве інше – знайди чоловіка нужденного. Розумій, що він потребує твоєї допомоги. Перед ним попроси вибачення, як перед заслуженою людиною, хто цієї справи ніколи в житті не очікував.

 

142. Щоб перед ним розчинилися такі Господні двері. І на його бідність знайшлися такі добрі люди, яким сама їхня воля підказала це зробити. Хто за це буде звинувачувати цього чоловіка. І кому він це робить, і за що? За добре переживання. За те, що він довго чекав в природі такий час, в котрому б народився свідомий чоловік, і став нас усіх цій справі вчити. Хіба це буде для нас, всіх живучих людей у природі. Якщо люди зробляться такими добрими людьми, які завоюють в природі такі сили, і ними будуть ображеним людям в природі допомагати.   

 

143. Ми ні за яких обставин не робилися такими заслуженими людьми. У цій справі вчить не ображати, як ми ображаємо  самі себе. У чуже, не своє зроблене втягуємося. Ми з вами навчилися обманно жити. Тракторне діло одне – у себе мати прикріпленого чоловіка.  Він же практичний тракторист, вміє обслуговувати мене.  Каже людині своєю роботою трактор.  Я не одна конячка, запряжена в соху.  Я маю у себе багато конячок.  Не соху тягаю, а 5-лемішні плуг.  Для нього немає, щоб міцна була земля.  Це машина.  Хомут не треба, посторонки не треба, линва або дерев'яні барки.           

 

144. Все важке, міцне, з заліза, не іржавіє.  А день і ніч землю не свою, а суспільну, колгоспну в колективі з місця одного в інше кидає, з неї робить оранку.  Це все робиться за вказівкою агронома.  Він за це діло уболівальник, заступник голови або директора, як наукового ступеня, на кого лягає весь обов'язок знати в цьому господарстві не цього одного тракториста.  Він без указки агронома нічого не робить, завжди за ним ходить зі своєю рукою, і показує на час природи.  Його справа – не спати, а все думати.  На те він і вчився бути вченим чоловіком

      

145. Розрахунок свій не втрачати, що де і як по-вченому зробити.  Земля не скаже нам, людям, ось треба вчасно зорати під нашу якісну пшеницю або під ячмінь.  А буває, трактор будує, все літо свердлить, то і діло його створювати штучну в природі вологу для посіву озимої пшениці.  Або риє для того, щоб господареві своєю роботою догодити.  Ми на це діло п'ять років таскалися то в аудиторію, то з аудиторії.  Ми слухали професора теоретичні слова.  Він нам так говорив: «Треба нам, всім студентам, бути в цій справі допитливими людьми, винахідливими в усьому».

 

146. Вас вчить народна копійка.  Щоб ви вчилися, ви зобов'язані це робити.  Не будеш робити – не будеш знати, з тебе буде солом'яний капелюх.  Ми з вами недарма робимося солдатами.  Нас з вами умови примушують бути із солдата генералом.  Він по дорозі одній разом не ходить, як тракторист разом з агрономом землю обробляє.  Не питають у природи.  Вона їм не говорить про цей новий рік, що прийшов, і небувалий для нас час.  Ми, тракторист і агроном, нічого не знаємо.  Нас навчили наші предки: дідусі, бабусі, тата з мамами.  Не треба так даром залишати позаду наші дні, що прийшли.

 

147. Особливо був день зимовий холодний, мороз і вдень, і вночі.  Пора, вона нас усіх народила знати не про одну зиму в снігу, в якій буває день не такий довгий і жаркий, як буває час літньої спекотної пори.  Ти або я, не знаєш, де подітися.  Всі кволі люди їдуть на море з півночі на південну сторону.  Щоб у житті такому була яка-небудь різниця.  Ми, говорить тракторист з агрономом.  За нашою роботі, ми не бачимо і не чуємо, щоб інші люди сказали і позаздрили нашій роботі.

 

148. Вони нам недарма нашу землю турбують думками і практикою, але різниці в цьому не знайшли.  Хто з нас з тобою в природі зі своїми силами, і в який час здався. Чоловік наш російський, або будь-якої національності,  різниці між людиною ні на півдні, ні на півночі, ні на сході з заходом.  Ми отримали від природи право, жити один з одним не навчилися.  І не можемо дружити з природою.  Однобокі ми всі.  Не хочемо знати з вами про погане і хороше, взялися за одне хороше.        

 

149. У нас двох дорога одна.  Вони на це все закладають у себе труд розумовий і фізичний.  Вони хваляться тепер в цей час машиною, що їхні руки зробили у себе машину, яка прийшла на допомогу людині в борозні.  Вона замінила коня або вола, вони не стали допомагати своїми силами людині створювати його індивідуальну власність.  У той час, коли не було цього трактора, цього гулу, все робилося на тиху.  Сам з собою господар цілий рік розмовляв з природою.  Він від неї сам чекав щодня, щоб йому вона давала хоч одне, але біленьке яєчко.     

 

150. Він, як господар свого двору, дочекався такого часу, в якому його курочка сама наклала де-небудь в такому місці, де господар навіть не подумав. Вона кудахкала, це його примусило туди подивитися, а там вже лежало на цьому місці ще тепле яєчко. Він його, як перше почате, не брав. А примушував знову туди курочку, щоб вона там додала до цього яєчка інше. Господар це яєчко брав, і хвалив цю курочку за її доброту. За те, що він не даремно курей у себе тримає який-небудь десяток, він від них збирає сотні. Їх сам вживає, а зайве везе на базар, продає.

 

151. У нього не одні воли, які робили рік своє діло хазяйське. Весь рік майже безперервно ярмо не скидали з шиї. Хазяїнові треба буде свій ріст пхати по тих місцях, де це було треба для його господарства. У нього є пара коней прискореного ходу. Йому воли тільки на місці цоб та цабе. А вже на них не зробиш того, що робив кінь один. Його запрягав чоловік, і їхав на ньому, куди хотів. Лише б була з цієї дороги йому в його житті користь одна, за якою ганялася будь-яка людина на нашій землі.

 

152. Користь людського життя – це прибуток, багатство в природі. Економіка, за яку чоловік своє життя не жаліє, а примушує сам себе про цей час думати. У нього відомо, на арені лежить півроку на землі білий сніг. Вважає: тоді він хороший, коли тихо лягає без усякого вітру, ніякої бурі не відбувається. А потім робиться волога, сніг сідає, після починає мороз. Це все замерзає, і до свого часу землю тримає під снігом. Тоді господар дякує цьому часу. У нього посів зимовий зазеленів, вже рветься зі своїми силами вгору.

 

153. А ви знаєте, як господар радий цьому зробленому ним ділу. Його це ростила, вона його огороджувала з одного боку, але з іншого зобов'язувала трудитися. Так його природа не допускала господарювати, щоб на все село це доводилося хвалитися. Ось, мовляв, я, так я. У мене нічого немає, а є все у дворі. Той, у кого немає курочки, не почує її кудкудакання. А той, хто має у себе господарство, та таке розвинене, велике. У нього три пари волів одних, та пара коней, три корови, вівці є. А запліднювач, і є ще свині. Ви не пробували, як це людині в природі давалося.

 

154. Земля є, але немає, чим її орати. А тут треба вміння, любов у цій справі, як і де копатися. Це добре раніше було, просторо за рахунок вільної землі. За рахунок ріллі доводилося легко годувати худобу. Як трохи що-небудь таке, вже говорять, сніг зліз із землі, а трава показалася. Вона швидко росте, тваринам їжа. А чоловік тільки дивиться за нею, та не забуває, яка вона є. Або червона, або біла, а буває ряба, але моя. Її, як свою власницьку, годує, поїть, дивиться, як око. Добре, чи ні. Він за це відповідає перед нею.           

 

155. А в природі раніше не так, як зараз. Раніше такого не було, як воно все робиться на нашій землі, на наших полях. Ми раніше жили зі своєю снастю бідною, але ми жили. Годували, одягали, та в домі своєму жили. Нас вчила практична обстановка, котра тягла людину назад. Нікому було теоретично розрахувати, і в допомогу селянству на його землі зробити таку машину трактор. Це б його зробило тоді культурним чоловіком. Він би не так хвалився, як він мовчав один час. 

 

156. Сам все робив руками, а правду боявся говорити. У нього сусід близький за життя питав, як у сусіда. Адже цікаво знати і працювати на тому місці, де інший працює. І забуває, що треба тут посіяти. Сусід сусідові бреше. Тільки те, а гак не сказав. Скільки зерна, теж не скаже. Він вважає, це його трудове. Навіщо, комусь даром він не дасть. А якщо тільки комусь дасть, то з якою-небудь доганою. Як це робилося в житті. Хто-небудь до кого-небудь за чим-небудь йде просити. Сам боїться, що не дасть.  

 

157. А самому потрібно до краю. Йде, як до впевненого доброго господаря. Знає, що у нього є. Думає, зможу випросити. Вся була надія на нього, мішок пшениці, що допомагає в житті, чим жити. А йому, як не вміє звертатися, просити. Не знав, як він думав. Це легко, та ще якій людині. Та хто може дати. Більшість у цій справі відмовляє. А от попрацюєш тоді, коли потрібно, дає за це. А так не законне діло, тільки за допомогу. Людина вже за це діло продається тоді, коли господареві потрібно.

 

158. Тоді це псувало настрій кожного чоловіка. Знаєте, який час буває в році. Тому-то трактор із трактористом ввалився в борозну. І так швидко цю оранку роблять, готують, нікому не кланяються. А самі ще не дочекалися часу, і не знають, що природа їм піднесе. У них одне, вони не рахуються ні з чим. Примушують посіяне, без дощу зростання немає. Одне без іншого не буває. А треба поспішати жити, і робити те, що було потрібно в житті, щоб не кланятися нікому.

 

159. Ми з вами не жили так. Природа примушувала людину швидко бігати, щоб догнати. Але у нас люди такі народилися. Треба було хитрувати, йти від іншого такого ж самого, як і він, своїм знанням. Вчитися став, зробився агрономом. А агроном вчений чоловік. Він для того агроном, щоб примушувати підлеглого. Хоча тракториста, хто зобов'язаний робити те, що йому агроном показує. Якісно робити на землі. Але без чого-небудь не ущипнеш, треба була сила економічна. Тоді вона була потрібна і зараз. Господар – це держава, в ній є хороше і погане.

 

160. Раніше господар карав, не прощав, а виганяв з дому. А зараз тим більше. Тракторист чоловік наш сільського звання. Його діло одне – робити те, що сказано, лише б  на землі вийшов урожай. Коли хліб хороший, повноцінність, у достатку, і господар дякує. Хто скаже погано, коли воно добре. Ми все робимо в природі те, щоб було. А коли ми з вами робимо на нашій землі те, що робили раніше. Взимку готувалися, чекали весну. Зброю направляли, щоб природа знала, що ми в ній не спимо, а ходимо і думаємо. І робимо те, що наші предки думали і робили.               

 

161. А от отримували не однаково. Заважав найбільше ґрунт землі, та й той день, якого ми з вами в цей час дочекалися, в ньому ми все це робили. Всьому діло сама природа, вона за твої заслуги і час підсилає, і щастям обдаровує. Ми з вами не такі, як треба буде, не представляємо. Ось цим ми завжди програємо будь-яким гравцем. Будь-якої гри чоловік азартний бере карту свою не для перебору, якщо він грає в «двадцять одне». Усім не хочеться програвати, а у кожного гравця в умі лежить думка зароджена, він повинен на цій карті виграти. А коли став брати на туза, йому попався валет, а потім дев'ятка. Зробився перебір, не виграш, а програш. Так що в якийсь час і шістка пані.

 

162. Людина її в грі не вважає за карту. А вона в грі комусь, як піде карта на виграш. Спершу приходить король, а потім добирає туза. Виграв. Я, каже гравець, бив на банк. Це вже щастя, можна всім сказати, в грі виявився той, кому в картах стихійно пощастить. А в сільському господарстві, можна сказати, ролі відіграє природа. А в ній земля не одна, і не один чоловік, у кого на це сила є. У людини двір обгороджений, та ще яке було місце, кому воно щастям дісталося. Факт життєвий, на факті виявилося. Жереб кидався, дісталася моє прізвище. А як нам у цьому ділі щастило, несподівано природа збагачувала. І я цим не цікавився.    

 

163. Що хотів, те й робив. Ніколи не був членом спілки в цій справі. А потім на роботі іншій, як службовець, отримав хворобу. Мені тоді-то довелося не в карти грати, а робити свою роботу, яку я ніколи не робив. І не вмів бути комірником або завгоспом, мені люди в процесі моєї роботи самі допомагали робитися ділком. Вони мене гнали з місця одного в інше. У адміністративних людей була апатія, вони боялися моєї початої правди. Вона мене вчила, щоб я на ходу цієї справи став чоловіком небувалим. Став у житті помічником ображеному чоловікові,  забутому всіма нами, особливо у в'язниці ув'язненому, і в лікарні хворому.

 

164. Чоловік на цю справу не вчився, він зі своїм тілом ліз на рожен. Йому не треба було братися за цю справу, за цю роботу. А як же жити. У людини залежність. Вона примусила чоловіка мислити з першого дня свого народження. У нього кожен день вимагає, щоб був накритий стіл не погано, а добре. Не чим-небудь, а білим пшеничним хлібом. Та яким-небудь звареним борщем, не пісним, а з м'ясом. А його придбавають через тварину. Ріжуть, і по шматочку поїдають. Це було не в усіх, але робилося.

 

165. І робиться зараз. Ростять спеціально для цього тварину. Визнають за релігійним обрядом, це їм сам Бог вказав це робити. Маленьке придбавали, як своє рідне дитя, ростили, ім'я дали. Він слухався, годувався, завжди давав знати в своєму місці, де його господар тримав. І від нього чекав прибутку, він його спеціально годував, як самого себе. Він знав, і робив це для ножа. Це було прийнято робити, у кожного господаря вважався. Між ними в природі був закладений труд.

 

166. Своє дитя не зарізав, і не став жертвоприношення робити. Людину не можна було вбивати, від Бога гріх, ніколи не прощає. А всякого роду тварину можна. Навіть на цей рахунок полювання робиться з рушницею, вбивали звіра. А потім відкрили війну самі з собою за це багатство. Почали один в іншого, національність на національність ішли, і шаблями голови рубали. Це теж було дозволено від бога захищати самих себе. Коли він вбивця природи, то можна було.

 

167. А коли чоловік на чоловіка ліз із кулаками, з дубиною в сусіда. Особливо були воїни українців з поляками, турки з росіянами, і татари за природне багатство. За те, що у людини було, його треба відняти. Це невтихаюча людська жадібність, між собою зароджена ненависть. У нього, мовляв, є, а у нас немає. Що ж ми за такі сусіди якоїсь іншої нації. Ми за всім цим законом, за всіма правилами, не повинні поступатися нікому. Ми народ сильний, у нас в руках є дубина.

 

168. А ми ж, люди, не жаліємо в цій справі самих себе особисто. Як вівці не йдуть у воду, поки не вкинеш одну, всі за нею підуть. А раніше в моді була війна сусіда з сусідом за землю. Той собі привласнив, а той хотів вважати, це наше або моє. Хто хотів один одному в природі поступатися. Якщо природа складалася з повітря, води і землі. У чому чоловік жив, і хотів примусити своїми силами підпорядкувати під своє геройство бранця. Народу було потрібно багатство.

 

169. А це багатство одні мали, працею створювали. А в інших сила, самовілля народжувалося на ці безсилі народи накидатися, і у них віднімати. Це традиція, ділення між людьми, що живуть у природі залежними. Бачить, що є у сусіда це, що буде треба в житті – всі сили кладе придбати. А за чуже люди людям ввели народне покарання. Особливо люди людей ловили, забирали в полон. Та ще якого-небудь вояка, вони його карали на очах у себе. Це робилося, і робиться зараз.           

 

170. Ми, вчені, своїм умінням вміємо це робити, що чоловік чоловіка вбиває. Ми цінуємо і говоримо: нас воно спасає в природі. Цією зброєю треба володіти, а вона у вас нова, практично не досліджена.  Продукція є, можна брязкати. Але одна біда, розум не дозволяє. Визнали, це марне вбивство людей. Та ще якби вбивала ця зброя, яка вбивала солдата. А генерала немає, тоді можна б воювати. Бо ця війна вітчизняна свої фокуси показала і на мирному населенні, і на розумних багатьох генералах.

 

171. Діти, старі безвинні в цій війні втратили життя. Все це зробила теорія, вона зібрала в Потсдамі нараду. Домовилися ворога знищити, бо такого ворога озброєного жодна історія не мала. Його треба спільними силами бити, і з землі прогнати, щоб більше таких війн не повторювалося. Ми разом з американцями, англійцями, французами були учасники. Навіть уряд засудили. Це такого закону не робили. А зробили, тільки що це ввели.

 

172. Уряд розстріляли. А самі 9 травня свято за це діло історії залишили. Нехай, мовляв, наші діти знають предків, що ми це зробили. А самі вчилися атом створювати. Питається, навіщо, якщо ми вбили найбільшого ворога? Це уряд. Такого закону до цього часу не було, щоб один уряд іншого стріляв. Хіба ми не знаємо, з ким ми воювали, або хто нас бив, людей безвинних. Природа природою, як природу. Вона ж жива, але терпляча, і мстила. У неї це діло незабутнє.

 

173. Вона робить тому, хто це зробив. По заслугах платить. Ми ж люди, майте на увазі, не капіталісти. Зароджувати у себе такого найлютішого, як він зараз опинився. Немає Німеччини. Люди, та ще які вони вояки, а ми з ними у великій незгоді. Їхню рідну землю з людьми відірвали, і примусили своєю зброєю зробити нове демократичне господарство, чому люди не раді. Ми по-новому самі не навчилися жити, незадовільно своїм вченням практично робимо і робимо зброю, воюємо з природою. Ми – її, а вона – нас.

 

174. Яка може бути правда між собою в природі. Один задоволений життям, а інший ні. Що ми робимо самі собі? Садимо в тюрму, лягаємо в лікарню. Це наші з вами не заслуги, а програш один з усіх. Ми не даремно з природою воюємо, і недаремно один за одним у своєму житті відпадаємо. Це наша недооцінка в наших силах. Ми не зробили, а похвалилися, що ми самі навчилися, і вміємо господарювати, щоб нове сказати. Ми все почате людьми колишнє доробляємо, тільки в більшому масштабі. Начебто ми не потребуємо.

 

175. У природі для наших рук вистачає справ, а їх доводиться людині на себе брати, як на якусь особливість сподіватися, що вона нам, людям, дасть продовження. Як було в природі, так і залишилося в житті. Чоловік маленький, тільки народившись, вмирав. І також хлопець помирає. І вмирають всі дорослі люди, старі. Їм природа не дозволила захищати самого себе, і бути в природі озброєним. Ходити по землі, і шукати для існування самого себе, щоб зустрічати кожен день і кожну ніч.               

 

176. В них робити те, що ми з вами завжди робили для того, щоб нам було в цій справі добре. Ми з вами не любимо поганого. Біжимо, йдемо, але від свого внутрішнього ворога не зможемо відстати. Він з нас усіх з'являється. Ми його робимо у своїй зробленій економіці. Ми нею неоднаково користуємося. І хочемо перед народом виправитися, що ми є брати по життю, друзі в природі. Самі їй не довіряємо, і не хочемо в ній загартовуватися. Боїмося повітря, боїмося води, і боїмося землі. Наша велика в цьому помилка.    

 

177. У природі для тіла людини в житті ближче немає нічого, крім одного близького, рідного і милого повітря. Воно же і всередині допомагає, і ззовні зберігає. Це все є для життя людини. Повітря, що йде, щохвилини міняється в природі, не зупиняється, не видиме оком. Воно жива атмосфера, чого тільки нам у себе на землі не народжує. Візьмемо море води. Якби не повітря, вода змогла з берега вийти, і пробратися в яке-небудь місце, і своєю хвилею затопити населення.

 

178. Це вже, можна сказати, для нас робиться непочате диво. А ми своїми двома ногами пробуджуючими невідривно повзаємо по землі. А мислимо через наше серце, яке не отримує в цьому здоров'я, а навпаки, втрачає. У нашого одягу своє здібне діло, недостатньо отримує від повітря почуття через ніс в легені. І тому часто застуджується горло, і робиться ангіна, від чого людина біжить, іде. У нього до цього немає любові. Тому  серце у кожної людини, залежної в природі, хворе, не працююче, ліниво робить.

 

179. Серце не сильно тримає чоловіка бадьорим. Він завжди відчуває не таким енергійним, як це треба. У нього, як у тракториста з агрономом. Він на цьому залізі сидить, і хвалиться, що він вміє із землею, з повітрям, з водою борсатися. Якби він цього не робив, чого навчила наша залежність, яка доручила людині на землі обробляти щорічно грядку для посіву зернятка. А з цього зернятка брати дуже багато зерна. І це зерно до свого імені привласнювати, і його берегти, як око.

 

180. Він вважає у своєму житті. Якщо зерно у нього в засіках лежить чистим зерном, до нього не пройде ніяка особливість. Це зерно, як золото, зберігається в елеваторах, в скринях, в гардеробах і в комодах. Це вважається,   найнадійніше і рятувальне в природі життя людини. Він у це вірить, і йде на жертву, не жаліє, сам себе кидає в будь-яку погоду, іде в одягу зі зброєю в руках. Він пристосований вбивати і в повітрі, і на воді, і на землі життєрадісне живе. Він вміє це робити, і йому це необхідно треба.

 

181. Бо в природі цього не будеш робити, що робить чоловік, він помре, як помирає наш тракторист з агрономом. Він теж стоїть на черзі, чекає свого дня так само, як всі разом, що не трактористи і не агрономи, свого дня дочекаються. І з цією землею, і з повітрям, з водою на віки віків розпрощаються. І будуть нами, такими панами, з руками на ногах. З лопатами викопають могилу, і закопають її. Самі плачуть, шкода такого живого чоловіка. Він же наш був сім'янин, робив усе те, що треба.

 

182. Допомагав нам у природі своїм тілом жити. А зараз природа з ним не порахувалася, що ми трактористи і агрономи. Вона нас рядочком за цю справу кладе і тримає в прахові. Ми цей потік, цей час не хотіли у себе мати. Але що ти поробиш з такою природною силою. Нас усіх залежних людей так тримає, і дає нам право одне пожити та сваволити в природі, як ми сваволили. Щорічно на цьому тракторі орали землю, водою поливали, а повітрям тягнули вгору своє посіяне, що росте, яке ми робили щорічно і кожен день.

 

183. Ми за законом не робили поганого, а робили хороше. Людей годували, одягали, і заводили в дім. Там йому давали його таємницю. Він не жив там, а вмирав. Він хотів, щоб був у нього син. А сам це робив. Хотів, щоб дочка була, він і від цього не відмовлявся. Завжди любив на комусь робити і кимось. Цього маленького чоловіка народжував, і своїм умінням його озброював, щоб він зробився такою чоловіком, як і він сам. Своїх рідних у землю зарив. Це було при всіх завойовниках, в природі залежних людях, хто в своєму озброєнні не жив, як це слід.

 

184. А болісно примусив сам себе щодня трудитися, робити те, що щодня робили всі трактористи і агрономи. Або всякого роду вчені, не вчені люди, а розплата є одна для всіх. Серце зупиняється, а мозок перестає мислити, життя як такого не буде людині. Це все наробила нам залежність, вона нам цю дорогу проклала, і примусила по ній крокувати своїми ногами.   

 

185. Ми з вами, не один тракторист з агрономом, залишаємо в домі свій поріг, і від нього біжимо. Поспішаємо потрапити в один час, в той же самий, в якому будь-якої спеціальності чоловік теж поспішає на своєму місці. Свою роботу почату доробляє. І в ній же сам себе від утоми втрачає, як непридатного до цього життя. У природі робить людина, у природі всі діла створюють у людини втому. А втома в тілі створює нестаток, з чим втрачає сили людина.     

 

186. І в цій справі закінчує своє все через це. Ми ж з вами люди, що борються з природою, воюють, і які роблять у себе хороше. А через це все добре виходить у природі погане. Радий би бути трактористом або агрономом. На такого коня, в таку борозну, або такий ґрунт землі. Ми щороку вчимося, і помічаємо в природі такі дні й такий час. Не подумаєш, а воно виходить. Земля – це мати. Хоче – своїми силами ревматизм в ногах людини зародить, від чого не піде жодна людина.

 

187. У чоловіка в його житті від цієї справи є порятунок. Він думає не хворіти. А природа своє бере, народжує хворобу. А коли ноги хворі, чоловікові не ходити дуже важко, у нього хворе серце. Якби чоловікові було легко в його житті, яке він на собі робить. Він на своєму тілі не носить одну сорочку або туфлі. А що є у нього, зроблене ним? Одяг або їжа, вона ж не однакова буває. Її роблять багато рук і різні люди, у них не однаково виходить через їхню справу, і через все те, що робиться.

 

188. Чоловік коли сам це робить для самого себе, він всі свої сили кладе на цьому фронті. І хочеться йому, щоб вийшло, на його грядці на землі цей рік вродив нежданий урожай. Як хотів будь-який гооподар. Він без економіки не людина і не діяч у цьому ділі. Він буде мати засоби в себе на все, але не буде мати прибутку, він загине, ці кошти відійдуть у відмирання. Всьому діло те, що робиться, воно не залишається без прибутку. 

 

189. А наша земля, вона була і є перед нами джерело, і залишилася перед усіма іншими джерелом у всіх напрямках. Вона як давала багатство, так вона і дає зараз нам, чим ми з вами хвалимося. Кажемо: добре живемо, у нас є для цього все, лише б тільки бажання. А в бажанні не одним залежним чоловіком залишатися можна. Природа – це улюблені друзі, вони допомагали в усьому. І допомагають один час пожити, та поласувати хорошим. Треба навчити самого себе, щоб користуватися природою холодною і поганою.

 

190. А в поганому і холодному саме одне з усіх початкове. Якщо чоловік це все наявне вивчить, зрозуміє, випробує на собі, то не буде піддаватися ніякими іншим захворюванням, і не буде робитися злочинцем. Ось чого нам, трактористу і агроному, треба добитися. І всім можна це зробити, що зробив нам Іванов у природі. Не застуджуватися і не хворіти.

 

1966 рік 27 січня. Іванов

 

:6601.27    Тематичний покажчик

:Вітатися    15

:Втратив здоров'я   14

:Залежність   19,22, 184

:Хороше, тепле, погане, холодне   23, 58, 186, 190

:Людина –  в непридатність    23

:Юнакові народити свідомість     24

:Учитель історія    26

:Незалежність    27

:Моя перемога   37, 38

:Неправда   39, 40

:Наука гарт    61

:5 заповідей   63-65

:Природа мучить    79

:Людина і природа   93. 94, 189

:Таємниця в людині    95

:Їжа, одяг, дім    90

:Загартування   127, 128

:Закон Бога допомогу іншому   141, 142

:Серце    178

:Втома    185

:Хворі ноги серце    187