Ми. 1966.01

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Ми – це є люди  нашої планети Землі.  Не навчилися, як треба жити, а навчилися з вами, як умирати. Наша справа була – дивитися  і бачити щось далеко.  Ми спочатку жили бідно,  а от зараз живемо добре. Ми з вами вчитися не хотіли,  і таємницю в природі не знали.  Нам дуже заважала природа.  Як ледь щось таке,  вже робиться нам погано.  Не те, так інше погане.  А ми не знаємо, що робити йому.  Народився чоловік маленький,  і зараз же сильно закричав.  А от що йому треба,  ми і досі не дізналися. Живемо і надіємося на щастя.  

 

2. Ми з вами не жили добре, і не живемо з вами зараз.  У нас смітить велике незнання.  Ми не бачимо того, що    треба, і не побачимо через нехороше.  А в природі було і є, і буде воно, але ми з вами безсилі взяти.  Річка йде швидка, вона вічно жива, і ніколи вона не вмираюча.  А ось люди наші, у них одне безсилля.  Народжуються нерозвиненими, і вмирають, нічого не знають.  А природа як була, вона так і залишилася.  Вона повітря, що рухається по нашій землі, ми це все відчуваємо.

 

3. Він раніше був, таким і залишився між нами.  А яке сонечко сходить і заходить для нас всіх, це ясно.  Ми чуємо запах й іншу якусь зміну.  Ось що робиться між нами і природою.  На землі повзаємо.  Чого шукаємо, самі не знаємо?  Кажуть старі люди, це буде обов'язково те, що було раніше.  Воно до нас прийде назад.  Ми цього заслужили, наше з вами хороше привело.  Любимо спати в ліжку.  Що робимо з вами, ніколи б не робили.

 

4. Прийшов такий час.  Все це народила природа.  Нам сказали люди предки, обов'язково це буде.  Ми цей час дочекаємося.  Як хмара з-під гори починає, ледве-ледве помітна вона, а зробиться дуже велика.  А з-під себе вітер подує, морське повітря дає знати. Ця штука починалася не на жарти.  Земля на це сама дихає.  Але от вода прошарками живе.  А ліси розташовані там, де це введено кимось.  Ми раніше про цю місцевість не знали.  А зараз наше село живе, і ми, всі люди, живемо.  Не навчилися бути без землі.

 

5. І нам потрібен час.  А який він починався, ми його однаково не зустрічали, і не хотіли його проводжати.  Цікаво було нам сьогодні ось у цьому дні.  Ми з вами ніколи не чекали.  Раптом коли вийшло на строк, погода розклалася, як ніби небо розкрилося.  Як з відра, іде і йде дощик.  Йому ніби треба, а деяке місце його не потребує.  А раз десь взявся, нехай іде.  А зараз не заважає і не завадить.  Зима лягає на землю, не питає ні в кого.  А весну ми очікуємо, щодня згадуємо, яка вона далека.

 

6. Але думати доводилося про неї.  Ми з вами землю не обробляли, сліди не робили. А до свого імені привласнювали, від чужого не відмовлялися.  Мати з батьком мали, старими робилися самі.  Ми з вами пам'ятаємо, коли зустрілися з ним.  Нас примусив час і наша ця система.  Він не сказав, що я здорова людина.  Ми від нього не чули слова.  Я, він нам говорить, хворий, але корисний.  Шкідливого не роблю, і не хочу, щоб ви робили.  Я – це не ми є.

 

7. Наша велика помилка, що ми з ним не погоджуємося з тим, що він здоровий.  У нього це наші люди.  Ми хочемо бути здорові, тільки у нас не виходить.  Його прислали до нас, щоб ми його вивчили.  Він до нас прибув роззутим 14 лютого 1965 року.  30 градусів морозу, а він до нас приїхав у волоссі.  Потрапив до Маргарити Леонідівні у п'яту палату.  Він думав одне, а ми інше.  Боявся наших уколів.  Ми йому волю відірвали, не стали пускати на сніг, як він хотів.           

 

8. Ми його одягали в фуфайку теплу і взули у валянки.  Для нього було неприємно, він просився, благав, щоб лікарі дозволили.  У них сміливості не виявлялося, як було важко.  Але все-таки я дочекався своєї певної волі, стали допускати на сніг.  Хоч трохи, але ходжу роззутим.  Це моя була проба.  Щодня відбувається обхід.  Годують через їдальню.  Не довіряють нашому братові.  Лежать майже всі вбивці.  Доводиться з усіма миритися.  Ключ до дверей це будило.  Не забуваєш, де є.  Ми і до них завжди ввічливі зі своїми словами.

 

9. Але зате дивимося за поведінкою, за тобою спостереження.  А щоб повірити, цього не проявлялося у нас.  Навіть приходила Ганна Павлівна з начальником цієї лікарні.  Ми говорили про минуле перебування, про три роки десять місяців.  Кінця і краю не видно.  Як буде треба розповідати про мою практику.  За загартування-тренування і тоді, і зараз посадили.  Значить, є енна правда, а неправду спихнуть.  Буде нам дуже важко, але воювати треба.

 

10. Я борюся за нове, за небувале для всіх.  Це, в чому ми живемо, з дороги гнати треба.  А те, в чому треба жити, вводиться великою природою.  Це незалежна сторона, найважчий шлях у нашому житті людині.  Ми на правах птиці, кожне пташеня на своєму місці.  Вже 8 годин ранку час.  Зміна наших батьків, матерів.  Люди, щоб на них ображатися, велике-превелике спасибі говорити.  Особливо тій людині, у кого є своя свідомість.  А вона у того, хто до цього прагнув.  Через двері вже знаєш, що там робилося.

 

11. Люди по коридору, одні залишалися, інші йшли.  А ми чекали задоволення.  Щодня в один час їдальня відкривалася, і нам кланялися, просили.  Ми не всі були однакові.  Я заслуговував першої палати, а в ній робочі були.  Це був підбір самих лікарів.  Наша була ввічливість любити це місце, і поважати себе та іншого. Не будеш таким, як слід – лікують людину обстановкою.  Вистачить бичів для нас.  Десята палата на прив'язі.  Словом, треба з цим рахуватися.  Тут робота шкідливого характеру.  Слухаєш, як це робилося – отримаєш перше своє.

 

12. А іншим кричать, щоб брали належну їжу.  Це в проханні відбувається.  Хто сам не їсть, його чужі руки годують.  А потім, якщо цього не вистачає, своє придбавай.  Щоб сказати, було мало, слова про це не треба говорити.  До туалетного вітру був доступ вільний, тут на це люди є. Лише б хворого бажання, до дверей підходять з ключом.  Треба – значить робиться.  І це буває, хто як заслужив.  Видно людину здалеку.  Тут сама ретельна перевірка, яку чоловік проходив.    

 

13. Слідом за цим самим ішов по палатах обхід.  Або два лікарі, або один, Євгенія Володимирівна друга, яких доводилося очікувати.  І готувати свої слова.  Щось треба було сказати їм, у кого було щось на думці, самого себе в цьому захищати.  Моя істина дивилася в очі. Ледве не матері, батькові доводилося скаржитися, як це вийшло між нами, що я такий був чоловік.  Допомоги від людини не чекав, надія була на себе.  Ніхто не дасть позбавлення, тільки права своя рука.  Я минулого разу лежав у цих умовах.

 

14. Мене перевіряла система Ленінградські лікарі.  Хотів, щоб по-своєму було.  Андрій Павлович сказав: «Ти куди потрапив? В умову спеціальні примусові».  Це добре, що моя кров не барахлила, показувала хороші аналізи.  Я і тут не збирався хворіти.  Моя писанина, це розвідка, вона не в природі лазила, шукала, що їй було треба.  Як от зараз до лікаря Євгенії Володимирівні ввічливо звернувся.  Скажи мені, будь ласка, з видатних полководців хто і за ще вважався самородком?

 

15. Мені вона стала про Суворова розповідати, який він був.  Сам гартувався, і солдат гартував.  Завжди здобував перемогу.  А тепер, я їй кажу, хто я, якщо себе навчив загартовуватися, і вчу людей, щоб загартовуватися, не хворіти, не застуджуватись?  Я їй кажу: теж самородок.  Леонардо Да Вінчі італійський художник, слова він так сказав: «Проси поради у того, хто може здобувати (перемогу) над самим собою».  Я ніколи лікарю не скажу, що мені не прекрасно тут.  Тільки штовхнеш пальцем, даси знати людям, вже тобі послуги.  Хіба це не милостиня першому відділенню.

 

16. За все, як би я в них не лежав, лазнею користувався через 10 днів.  Кіно на тиждень один раз.  Словом, треба так сказати, як колгоспник лежав за Мао Цзедуна, що він був пастух.  Сталін поклав в лікарню.  А йому дуже добре здалося, так він просив дружину сюди.  Так і моя думка лежала, через що помер Сталін.  І зараз без цього не обійдеться.  Хрущов погорів.  І згорить охорона здоров'я.  Але ми мстити не будемо.  Наше завдання одне – бажати їм всього хорошого.  А свою ввічливість не кидати, що і буде вигравати.

 

17. Я кажу лікарям.  У 1930 році проходила чистка радянських службовців.  Мене як чужого прикрасили.  Я був один з 120 чоловік відновлений.  Так і лікарям буде, такі заслуги за це.  Це добре, не знають люди.  Вчені сильно помилилися.  Я марно тут лежу, не на користь наших учених.  Все одно хвала відімре, а народиться між нами істина. Чоловік живий своє місце займе, господарем буде він.  Ми його народимо, самі лікарі.  Такого здоров'я не народжувалося, і не було у нас, щоб людині не знадобилася ніяка особливість. Особливо наше здоров'я.

 

18. А його ніхто не має.  Ми, всі люди на землі, стоїмо в черзі, чекаємо завтрашнього дня.  Він обов'язково завтра прийде не так даремно, когось із нас візьме.  Одні не гарантовані, ми безпорадні в цьому.  З природою воюємо і боремося.  Але ворог був, він і залишився, і буде між нами.  Які ми вчені, якщо ми не ставимо крапку.  Для будь-якої справи розвивали, розвиваємо, і будемо ми розвивати наші умови такі.

 

19. У чоботах ходимо по снігу, а босими ногами не вміємо.  Ми з вами знали.  У нашому селі був чоловік такий, хто без усякої науки людям багатьом допомагав, хто стихійно отримав своєї кістки перелом.  Хіба це не було.  А ось це чи не було в житті.  А ми свідки в цих днях.  Село велике у нас.  А свій кустарний цегельний завод мав Федір Пхека, майстра наймав одного.  Його дражнили Горбатий Федір.  Люди наші на все село жили тільки через землю.  Щорічно сіяли  хліб.  Це не мода була.

 

20. Хліб може будь-яка людина в добре оброблену грядку.  Зерно посадити вміли.  А от щоб урожай був, тут люди не грали ролі.  Для них непогано було, коли приходить дощ.  Особливо тоді, коли після сходів зелені.  Не завадило через день.  Люди цієї природи не нарадуються, духом.  А от коли його не капає, знайдуть хмари і розійдуться, незаслужені були в житті цього місця люди.  Про цю справу узнали, що цей чоловік просив Бога.  Одна чоловік на все село, у нього продукція така щодня робиться.

 

21. Йому дощик – це ніж під бік.  Йому доводилося більше хворіти.  І йому допомагала природа, візьмуть і розійдуться хмари. Вигнали цього чоловіка. А природа тепер дощі дає тоді, коли не слід, за нашу продажу в природі.  Те, що ми з вами придбали, це наше самовілля власності.  Вона примусила індивідуально так рости, як і робилося. Один одного кидали на його діло, що трапилося в дорозі.  А він їхав на такій дорозі, та  ще на незручному возі, і з поклажею своєї перекинувся.  Або по поганій дорозі застряг.  У нас звичка така своя слушна згортати – навіщо це мені треба.

 

22. У цій справі не допомагають, поспішають один одного обігнати.  Взявся за хліборобство.  Треба знати нам природу не вмінням і хвалінням.  З поля одержують урожай силою, волею і розумом.  Природа не щось таке в житті, повітря, вода і земля. Хочуть дати людині життя – дадуть. Будеш жити, мучитися, а потім помреш.  Така між нами система була, є і буде.  Ми злодії, вбивці природи.  Неправильний спосіб життя ведемо.  Не рахуємося один з одним. Гуртом допомоги не знаємо.

 

23. Природа любить чоловіка, вона про нього не забуває двері в житті відчиняти.  У ній на все є сили, і на хороше, і на погане.  Ми з вами люди незаслужені.  Беремо цю справу і робимо, ніякого немає кінця.  Подумай ти гарненько, що ми робимо в природі, золотої рибки.  Але вона не хоче нам дати.  Вчені взялися за це економіку свою зберігати.  Хіба воду можна в решеті утримувати?  Так і життя залежне не втримаєш ніяк ніде.  Як вона бігла сама одна, так вона і буде йти одна індивідуально.

 

24. Всі ми біжимо.  Не знаємо, куди.  Академіки, професори, асистенти, лікарі, у вас як психіатрів Учитель всіх людей питав.  Навіщо ви мене, Іванова, тримаєте?  Наша з вами буде вина за це.  Врахуйте, я їм кажу.  Що вони мені сказали: «Будеш здоровим – випустимо, ні – будемо тримати».  Яке ж може бути здоров'я, якщо я з пропозицією сам собі перед ними.  Давайте не однобоко жити, за хорошим і теплим ганятися. Треба братися за погане і холодне.  Це кожної людини є.  Не хороше дає хороше, а погане хороше створює.

 

25. А у нас чесний робиться на розвиненого хулігана.  Ми його в суспільстві не тримаємо, женемо від себе геть.  Загорожу ставимо, додаємо площу.  Так це наше виховання робити з людини злочинця.  Не треба нам така економія.  Ми неправильно робимо, збагачуємося знанням.  Нам треба людина бідна, але не багатого звання.  Іванов за цю правду.  Розмовляють з лікарями, лікарі на словах погоджуються.  А на ділі собі відмовляють.  Кажуть: загартування ми визнаємо, але щоб нам робити, природа для нас поки ворог.  Застуджує, ми хворіємо.

 

26. А як же Іванов, страждалець.  Він же терпить  свідомо.  Який я був у цій справі.  Я стояв на кулачках між одними та іншими.  А мені сміливець розбив ніс до крові.  Йому в німецьку війну відірвало руку ліву по лікоть.  А англо-франко-російське суспільство прогнало з виробництва.  А цар забрав на війну.  Капіталістів прогнали.  А царя зняли, заступила Радянська влада.  Треба комусь господарювати.  Природа не відкривала залежність.  Старе гниле гнала, нову економічну політику, за що довелося померти Леніну.  А Сталін керував не по закону.                                  

 

27. Мою пропозицію спростував, зробив божевільним. А мене не послухався з ворога зробити друга.  Введенський визначив моє здоров'я неосудним.  У 1951 році як політичного садять у в'язницю Таганку в березні місяці.  Народ просив звільнення, визначили в Ленінград в спеціальну лікарню.  З Ленінграда в Чистополь.  Сталін прибрався, слідом полетів Берія.  У «Крокодилі» стаття «Порфирій зцілитель».  Рябов фейлетоніст на третій місяць помер.

 

28. Міське командування Голова міськради і секретар партії міста.  Як вони не хотіли, а  довелося розлучатися зі своїм місцем.  А Хрущову як довелося свій аванс видавати, і слідом погорів Ковригін.  Це не остання стихія.  Моє прохання до природи.  Я був затриманий фашистами в Дніпропетровську в той час, коли під Волгоградом оточили  німців.  Вони своєю дією стали відступати.  Не по моєму висновку з урядом розрахувалися, а навпаки, зародили велику армію ворога.

 

29. Два рази в перемозі не буває.  Той програє, ким неправда живе.  А ми хвалимося зброєю не помалу, а сильно.  Як ви, вчені, думали і мовчали, навіть наслідували за час життя Сталіна.  А керівництво Хрущова, ледве не цілували в квітах.  А як були залежні всі люди, так і залишилися.  Немає того, що треба.  Горять люди малі, і великі не відстають. Хіба нам таємницю не шукати?  А вона є у нас між природою і людьми.  Ми вчилися в природі – треба вчитися у людини.  

 

30. Таємниця не в природі.  А таємниця є в людині.  Хто боїться природи, той не вояк у ній.  А хто не воює з природою, той дружить з нею.  Найголовніше в житті не людина, а природа.  Вона мені допомагала в цьому, і допомагає зараз вона, і буде вона мені допомагати.  Мене до себе взяв Алмаз Разаевіч у п'яте відділення на третій поверх. Мене помістили в 48 палату, де сам зі своєю думкою став писати історію, як буде нам уникнути від нашого ворога зовнішнього і внутрішнього.

 

31. Наша мета і завдання – впізнати і дати відсіч.  Цього я добився в природі.  Хотів на прогулянці показати, що я вмію це робити.  Вийшов, як усі виходять, одягненим, наївшись, взутим.  Думав, раз у першому відділенні ходив роззутим по снігу.  Що мені сказав Алмаз?  «Ти, – він мені каже, – знаєш, що це за установа?» Каже сам: «Божевільний дім.  Ми тебе пострижемо».  Я в цьому опустився.  Каже між собою персонал лікарні: ми його прийняли повторно, він у нас був.  Каже Алмаз: «Його доведеться полікувати».

 

32. Стінами будемо тримати, ми психіатри такі.  Раз визнав інститут хворим, наша справа – тримай в умовах.  Це такий хворий пише про природу, про час. Про повітря, воду, землю, про працю наших людей. Про залежність нашу, а незалежність свою.  Показує практично про те, що я або ми всі.  Якщо боремося з природою, то ми бідні люди зі своїм таким вчинком, а ми його робимо.  Ми для природи погані люди.  Нічого не дай, крім хорошого і теплого.  Ми навчилися цієї сторони.

 

33. Надія одна – надіємося  на щастя. Добре – будемо жити, і від поганого не відмовимося.  Ми у себе ввели працю.  А самі тепер шукаємо  вихід.  Землю примусили родити.  Для нас треба одяг, їжа, і житловий дім.  Нам природа так не дає.  Хочеш у ній пожити час – про цю справу подумай.  А вмирати ніхто не хоче.  Всі люди від цього залежні.  У них це багатство, втягування в усе.  Це міф, по річці веслом, а не життя тривале.  Залежність хоче вчитися, їй треба золота рибка або шапка невидимка.             

 

34. Ми б тоді довели, у нас було все.  Руки в брюки, нічого не робити, якби ми з вами тільки цю таємницю пізнали, ми кинули все.  А то наше діло важке, але працювати треба.  Каже Іванов нам.  Наша справа – це лікувати людину нашу з вами.  Нас вчили на це, щоб ми не помилялися.  А ми весь час допомагали природному тілу.  А воно отримало хворобу природно природою.  Ми навчилися штучно, чого треба боятися, як якоїсь особливості.

 

35. Чоловік не що-небудь таке, він любить догляд за собою, ми з вами його робимо.  У палаті ваша зона.  А по коридору – персоналу.  Без охоронця порядку носа свого не показуй.  Хочеш у туалет до вітру, це потреба природна.  З самого ранку починається.  А в 10 годин закон.  Хочеш, не хочеш – лягай.  Весь день безперервно робота, базова діло, за законом все це розвинене.  Ворог сильна сторона, що не довіряється нікому, ні людині, ні природі.  Сам хоче жити, а ти як знаєш.

 

36. Ми тебе тримаємо як хворого, диктуємо, щоб ти зрозумів і погодився з нами.  Ти ж людина доросла, але не розумієш, що робиш.  Довірятися тобі ніяк не можна.  8 годин час, сніданок на горизонті.  Просимо людину, будь ласка. Ліками користуються, прогресує голка. Але щоб було зрушення – як була чума, так і залишилася.  Довіритися ніяк не можна ніякому залежному чоловікові.  Він же озброєний проти всієї природи.  Природою оточений, все, що попало, волочить, потрібне і непотрібне.

             

37. Людська заздрість – велике своє діло.  Він себе вважає господарем.  Чашку дай, та не порожню.  Хліб з маслом подай, і не забудь цукор.  Це звичка наша.  Ми людину балуємо.  Ми тримаємо змінно.  Графік лікарів: три зміни по 8 годин.  А в охоронців – по 12 годин.  Ми годуємо, ми лікуємо, а охоронець в'яже.  Контакт у нас один.  Робота наша – берегти від усякого нападу.  Лікарі, найголовніше, щодня роблять обхід.  Всі зроблені капризи у кожного хворого.

 

38. Ми їх знаємо за прізвищем та за хворобою.  Не довіряємо ніколи йому, завжди дивимося пильно.  У нас для чого скло, це наше все спостереження.  У нас лікує людину ліжко.  Як він удень поводиться, і як він ніч спить, наше око завжди з ним.  У кого яка думка прийшла, у кожного справа своя.  Спить спокійно, ми за ним дивимося і пишемо.  За кожним іде його історія, вона його тримає тут.  Ми розповімо про кожен день, особливо людей видатних, хто що зробив для лікарні.              

 

39. Прямо сказати треба про солдата хворого.  По знанню, по відділенню Алмаза, новини, зміна якась, це нам бряжчить мовою про бібліотекара Маслова.  Він роздає у нас книги, і стежить за газетами.  І інколи носить хворих в баню купатися, їхня з солдатом мода.  Інші їм не довіряють, як Воробйов ізолятор, вічно одиноко. Еліферов до сестри хазяйки, більше всього допомагає.  Сашко з Борисом носять нам усім їжу.  А Дятлов взявся посуд мити.  Ушакова справа – плювальниці.

 

40. Щоб хто-небудь палати мив, справжнього немає.  А команда відбувалася для хворого від чергового.  Сестра теж саме.  А нянечки – це догляд за цим народом.  Важко, доглядати треба.  Особливо палата № 52, в цій палаті хронічно хворі, що не повертаються додому.  А в палаті № 45 є робочі.  І тут лежить Купріян, і щоночі пише Іванов.  Підтверджує йому справу, він таким ходить один, часто бігає по коридору, коли дозволить черговий.

 

41. У народі різних багато.  А от Іванов обслужив дуже ввічливо всіх.  Особливо копається заочно, любить і робить лад.  Ніколи за собою не залишить свою образу.  За самого себе особисто стоїть горою, і треба буде стояти.  У нього не проходить жоден день, щоб так даром.  А завжди говорить з природою. Просить її сильно, щоб вона його зберегла в житті, навчила знати і робити, що буде треба для того, щоб не застудитися і не захворіти.  А для людини не треба більше, крім цього.            

 

42. Багатства природного не треба, незалежність не цікавиться.  Їй треба буде життя.  А смерть жене від людини.  Це тіло Іванова, але не всіх інших.  Любити природу треба, одягатися не треба, і їсти.  Як живе природа, у неї час проходить.  Один одному не заважають, особливо день і ніч, або літо із зимою, слухаються атмосфери.  А люди живі пристосувалися за рахунок штучного і своєї праці.  Озброюються природою, і природою задовольняються.

 

43. Природою по природі стріляють.  Каже чоловік: мені добре.  А сам у нестатку живе, у нього немає того, що треба.  А по природі лазить, шукає, хоче знайти для себе таку дорогу, по якій він би проходив.  А іншому не треба цього робити.  Вчені самі навчаються, а від іншого йдуть.  Це тільки ідея Іванова, він по ній ходить один.  А просить кожну людину, але не примушує нікого.  І не бажає сам  особисто, щоб так ходити.  А от ввічливість одна, вона була і є, і буде, якщо будемо робити.   

 

44. Треба буде вчитися, це заслуговувати треба.  Ми думаємо, що він хворий.  А він думає, що ми хворі.  Ми ж з вами потребуємо, не задоволені життям, нам ще цього мало.  А раз нестаток є, вже наша хвороба, та ще вона яка.  Хочуть, щоб наша природа давала все те, що треба.  Ви знаєте, кого у себе тримайте, хворого безвинного чоловіка.  Любителя природи, котрий зберігає самого себе.  Він один у цьому страждає, нам хоче допомогти.  Ворога від нас прогнати, а зародити між нами друга.  Ось чого він хоче.

 

45. Ми це хочемо бачити, але в нас якось не виходить.  А візьме і порветься нитка, чимось виявиться худа.  Вважаємо самі себе господарями, а от таємницю не знайдемо, стихію не викоренити.  Ми з вами як боялися ворога, так ми на сьогодні боїмося.  Ми не зможемо його розгадувати, і його прихід передбачати.  Ми поділилися, пішли.  А самі свого сусіда по життю своєму не знаємо намір, що ж він про вас думає.  Запори – це твоя внутрішня зброю.  Це теж не порятунок у твоєму житті.

 

46. Ти ж не знаєш природу, який вона має початок.  Вона любить, зберігає живе, енергійне і міцне.  Гниле будь-якими засобами від себе жене.  І хоче сама, щоб цього не було.  Вона правду не ображає, а неправду жене.  Академік Корольов виріс за свою роботу, це є світило ракет.  А сам, певно, не думав вмирати в шістдесятих роках.  Помер серйозною хворобою.  Хіба він не одягався, особливо зимою.  Він же винахідник, знав, як пустити    ракету, і практично зробив.

 

47. Світовий у цьому чоловік.  А від смерті 1966 року не зумів відбитися, думав у ньому жити.  А природа на все його озброєння не подивилася.  Як усіх залежних тримає на черзі.  Якщо це треба вирвати з лав людей, що живуть, ні на які особливості не буде дивитись, зробить.  У неї такі права для нашої людини.  Не один Корольов стояв і чекав свого дня, він знайшовся, за ним прийшов.  І до нього приходили, і прийдуть пізніше за іншими хитрунами, як і він.

 

48. Місця вистачить, де замурувати.  Цим не доведеш їй.  Вона каже: сам ідеш.  А свою справу зроблену кому залишаєш?  Іншому такому ж, як ти, і цьому знайду сили.  Ваше на вас є все, це ваше не порятунок.  Ви не знаєте, чим хвалитися.  Це не хвала – ваша зброя.  Треба похвалитися життям.  А ви не врятувалися в ньому, і не врятуються всі, що йдуть.  Слідом за тобою природа вас, борців всіх, прибирає з дороги, як залежних людей.  Їм дорога одна – від порога до кладовища.

 

49. Всім доля така.  А от  незалежності не віримо, що вона між нами народила чоловіка, показує Іванова.  Ми з вами, за висновком Іванова, не брались, і не хочемо на це діло вчитися.  Ми зі своїм чемпіонством ніколи не досягнемо мети за те, що ми з вами один одному не допомагаємо, а навпаки, примушуємо.  Самі хочемо, щоб мати своє дитя народила.  Вона його народжує нам. А ми йому не допомагаємо в його матеріальному життя.  Наша діло в цьому відсутнє.  Тому введені аборти, що не рекомендується.

 

50. Це треба нам ввести в наше людське життя.  Особливо треба знати, що ми робимо сьогодні.  А щоб ми знали, що ж буде з цього завтра.  Ми з вами сильно хвалилися.  Наше завоювання невірне.  Ми воювали з фашистами, на нас він віроломно напав.  Ми в цьому відбивалися.  Не можна було сказати, що він отримає за це своє небувале покарання.  Ми ж не воювали, а бігли до самої Волги.  Нас, росіян, гнав німець своєю великою технікою.  Ми не вміли його стримати, а він різав на Волгоград.              

 

51. Ми в цій справі,  як це вийшло,  нічого не знаємо.  Мене турбувати кому-небудь  не слід ніяк.  Я між усіма такий один.  Ми давайте гарненько подумаємо.  А можна це було зробити.  Чого Іванов не думав, а вийшло.  Хіба він хотів ходити,  як ми його бачимо.  Лікарі та охоронці,  та ще спеціальна лікарня.  Тут лежать у справі хворі.  Ми не праві його тримати,  він своєму ділу правий.  Ми бачимо його розвиток,  але не хочемо самі мовчати.  У нас у всьому персоналі  така всіх думка  була і зараз залишається.

 

52. Він не буде цього робити – простудиться і захворіє.  Він іде бадьоро на прогулянку,  і з прогулянки приходить бадьоро.  Ми його здоров'ям вражені.  Він іде гуляти з теплого  приміщення після 24 годин  на сорок хвилин.  Ми добре знаємо,  коли виходить надвір  при будь-якому холоді,  він крихти не їсть.  Каже нам своє.  Дайте вільний доступ  до великої природи,  щоб я в будь-який час виходив.  Буду весь час надворі,  і не буду вживати їжу,  що я і доводжу.

 

54. Руками, розумом майструємо,  вчимося, на землю ставимо  всю нашу техніку на колеса.  Ми для людини зробили  комод і гардероб,  зберігаємо їжу в холодильнику. Дім  житловий ставимо моментально.  У нас є все те, що мав цар.  Це було поставлено раніше,  але не така конструкція,  стіл не так накривався.  Ми його накриваємо. Словом, один спогад.  Як ледве щось таке,  ми маємо для життя свято.  Ми його вказали числом  1945 рік 9 травня.  Це, за нашим висновком,  Перемога над ворогом,  не рішуча між нами.

 

55. Ми тільки призупинили  цю руйнівну операцію.  Ми ж з вами наслідувачі  тій справі, що було і раніше.  Залежність була на людині,  ми від неї не йшли.  Як вона була володарка,  так вона і є між нами.  Ми бідні люди в цьому всьому.  Як душив нас одяг,  вічно відбирало тепло,  так він і душить вагою.  Ми ж з вами втомлюємося в цій справі завжди.  Чим хвалимось?  Формою і фасоном.  Це для нас не живе,  а мертве зовсім.

 

56. Ми ж своїми тілами обігріваємо це місце,  і витрачаємо енергію навколо у своєму житті.  Що може бути гірше  від цього всього в природі.  У валянках скільки не стій  на одному місці, і не тупцюй.  А як був незайманий холод,  енергія снігу,  так він і залишився холод.  Валянок не порятунок є,  ревматизм розвивається,  ми хворіємо від цього  і застуджуємося самі,  згораємо в природі через це.  Ми з вами кошти для допомоги  людині не знайшли в житті.  Ми не зможемо сказати  що-небудь новеньке.   

 

57. Як мали міліцію,  до неї додали дружину,  а ворог був, він і залишився,  і внутрішній, і зовнішній.  Ми ж маємо штат  полководців, офіцерів.  Ми без тактики не люди,  і без зброї не вояки.  Ми маємо ворога, це природа,  ми з вами її розділили.  Ми вбиваємо один одного,  ідемо вчені від невчених.  Ми жили не так,  як це на словах говориться,  так воно і є зараз.  Ми марно хвалимось,  завжди говоримо,  ми доведемо ворогові, руйнівникові  нашому,  а фактично не так.

 

58. Ми без залежності  жити не брались і не пробували.  Наша справа – народити людину, а от виховати не можемо.  Ми йому приготували в'язницю,  назвали її ізолятором.  Спасибі за це можна сказати  нашим ученим,  що вони більше нічого  в житті не придумали  якого-небудь новенького.  Вони всі чекають літа,  сонячного дня,  їм треба всім засмагнути.  У чому і відіграє ролі надія, велика віра,  але немає того, чого треба.  Спробували, пожили  в хорошому та теплому.

 

59. Спробуймо жити в поганому і холодному.  Дипломати ми великі  з правами спостерігати.  І слова ми чуємо красиві,  ми не бачимо справи  живого факту в природі.  Господаря немає в ній,  ми ж розкрадачі,  пройдисвіти в житті,  ми книжники, фарисей і лицеміри,  ми не люди до життя.  Нам дай, ми більше нічого не знаємо.  Земля для нас джерело,  Ми навчилися примушувати.  І ми примушуємо  маленьку людину.  А чому ми з вами  не можемо зізнатися,  що є така сила,  в якій можна буде  залишитися в природі незалежним,  тобто одним у природі.

 

60. Нічого не робити в житті,  ні за що погане не відповідати.  Ми цього не робили,  і не збиралися робити  ми хижаки в цій справі,  ми озброєні природою.  І хочемо сказати правду,  що ми це робимо правду.  Ні, навпаки, неправду.  Природу підпорядкували,  природу зарядили,  і природою стріляємо,  і в природу потрапляємо  природою в ціль.  Вона терпить від нас.

 

61. Ми захопили двір,  огородили парканом його,  ім'я своє дали назавжди. Дім побудували самі,  а до будинку колодязь,  води дістали,  льох викопали,  сарай для потреби поставили.  Словом, цьому кінця не знайшли.  Особлива в домі обстановка,  починається від столу і до стільця,  де робиться все  живе і мертве на людині самою людиною,   на іншій людині,  хто один іншому підпорядковується,   і робиться те, що шкідливо.  А щоб була користь  від цього, що робиться потім добре.

 

62. Ми ж не робимо,  і не вважаємо потрібним робити,  холод зимовий випробовувати,  ми не хочемо загартуватися.  Ми навчилися захищатися.  У нас дорога одна від порога ходити,  а на своє місце відправлятися.Сад садимо на хорошій землі,  урожай знімаємо ми,  продаємо яблука за гроші,  дарма не роздаємо.  І також ми сіємо землю,  вона нам народить урожай.  А він збирається багато тон для того,  щоб годувати людей  за їхню в природі працю,  яка створює  всю наявну економіку,  котра росте і росте.

 

63. Кому треба на службу.  Вчені, окремі люди,  вони повинні за законом  розпоряджатися, як своїм,  кому дати, а кому не дати.  Це невдоволення було,  більше буде між людьми.  Ми повинні визнати  народженого чоловіка,  що він народився нам.  І того, хто йде з життя,  щоб він не жалів своє місце,  і не поглядав на нього з труни,  і не сказав свої слова: я відмираю, а кому воно дістанеться?  Жалко доводиться  залишати тій людині,  хто за запал з душею гнався,  і всі сили клав  за цю справу отримувати.

 

64. Ми тільки пишемо,  що ми є брати  і близькі друзі,  хто повинен думками ділитися.  Ми не допомагаємо один одному,  ми не рахуємося  через нашу ввічливість.  Ми не можемо погодитися  з однією загальною пропозицією –задоволення людей усіх  одним мінімумом.  Ми повинні погодитися з матір'ю,  що вона важко народжувала,  але от виростити не змогла,  матеріальність не дала.  Він по шляху збився,  сильно помилився,  його за це виховання  схопили воїни  служителі цього порядку.

 

65. Його як порушника,  злочинця зробили ворогом,  створили режимні умови.  Треба цю платівку змінити.  Ми – всьому діло, але не я.  Наказ пишеться нам і дається  однією людиною,  а ми його виконуємо. Хто  хоче потрапляти у в'язницю,  або хто хоче лягати в лікарню.  Наша всіх черга – помилка наша.   А їй треба пробачити.  Ми без природи нічого не робимо.  Ми ділом робимо, і будемо робити.  При зростанні економіки  і при різному задоволенні  ми нерівно живемо.  Іншого чоловіком не вважаємо,  і не хочемо його вважати.

 

66. А він же чоловік наш.  Те, що він зробив, не повернеш,  вже зроблено людиною,  вдруге робити не буде.  Його примушувала різниця  це робити.  Ви ж, вчені, робите машину  для чого, скажіть?     Ваше вміння пустити в хід  на чоловіка живого.  А справу його зроблену  навіщо вам робити було.  Ви примусили дитя.  Ви дайте іншому життя. Не примушуйте людину,  а просіть, що це треба робити.  Ми ж його народили для життя, а повернули на те, щоб померти.  Ми не вчені люди,  каприз створюємо між собою.

 

68. Ми з вами одне не закінчили,  а інше не виходить.  Ми з вами говоримо,  ворога перемогли або переможемо. Яка у нас для нього зброя,  і які ми самі для нього.  А як був ворог, так він і залишився. Для цього ми з вами нічого не зробили.  Міліція яка, а дружинники які,  командний склад який.  Всі ми безсилі,  одній людині підкоряємося.  Ми не знаємо природу,  і не прагнемо пізнати.  Вона нашим вчинком не рада,  Вона без нас може    бути,  жити і квітами цвісти.  А от ми з вами без неї  жодного кроку.

 

69. Нам треба стіл не порожній, а з усякими стравами, напоями.  Ми це любимо і створюємо.  Трудимося для цього всі,  але от живемо по-різному.  Землю ми маємо,  ми і повітря теж маємо,  а води вистачає, і багато.  Ми життям не задоволені, у  нас на цю справу бідність.  Нас зберігає прекрасний одяг,  ми йому віримо і надіємося.  Це велика помилка,  це нам для всіх ворог.  Чому ми з вами боїмося  ходити вночі.  Ми не знаємо чоловіка,  а що він думав сьогодні.  Хороший мій одяг втягнув його.            

 

70. Легше людині зняти  костюм  з людини іншої, ніж доводиться заробити.  Кажуть, ми живемо добре,  нічого ми не потребуємо.  Ви пробували в полоні,  в якій-небудь операції війни?  Раніше було просто  здаватися в полон,  підняв руки, я ваш,  не хочу воювати проти,  йди до нас у тил.  А зараз нові люди  з небувалою вимогливістю,  примушують воювати.  Кому хочеться, і за що вмирати?  За те, що робиться у нас.  Ми не живемо однаково.  У одного місце хороше,  він за рахунок його живе.

 

71. А на поганому місці довго не будеш жити,  помилишся,  щось візьмеш і зробиш.  Руки твої, не чиїсь, а розум теж твій.  Не задоволені ми,  а сильно ображені ми.  Сидять близько рідні  незабутні друзі,  нудяться в законі,  непосильну працю виконують,  за злочин терплять.  Хіба не можна буде зробити,  щоб цього не було.   Це нам з вами магніт,  наука все це робить.  Мстивий народ,  незнання твориться,  відсутня ввічливість,  а зло зростає.

 

72. Ми з вами не люди до життя, не творці хорошого.  Ми побудували в'язницю,  ми в неї самі сіли.  Ніхто не винен у цьому.  Вже сказано,  хто є ми в природі.  Безсилі борці  і невмілі вояки.  Ми від природи отримуємо хворобу,  ми застуджуємося самі,  нам немає в цьому заслуг.  Як ледь що-небудь таке,  вже, дивишся, захворів.  Кажуть: ні, він помер.  Це не наше спільне діло.  А я особиста фраза.  Хочу захопити місце,  і ним треба розпоряджатися,  як якоюсь особливістю.     

 

73. Ми навчилися примушувати  та наказувати.  А щоб попросити,  ми не вміємо з вами.  Наша гордість  на одному місці жити.  Ми з вами всі живемо,  а думаємо про інше.  Без прибутку не залишаємося,  і не хочемо ми бути без нього.  Всю силу направляємо для того,  щоб примушувати,  щоб природа давала.  Де ми бачили такий сад, або  таку рослина, щоб йому не завадила природа.  А ця місцевість  була багата завжди.  Такого року не буває  без будь-якої стихії.  

 

74. У природі одне не буває.  Ми всім селом з природою  боролися, воювали,  кожен свого дому.  Надія була на Бога,  він нас як віруючих зберігав  за наше все, що ми робили,  ніколи нас не забував.  Кожен свій день по порядку садив,  а в році їх було 365 днів.  Жоден на іншого не схожий,  навіть по росту не однакові.  Один приходить до нас, ми його зустрічаємо,  як новий час,  намагаємося жити в ньому.  Ми без їжі не залишаємося,  по три рази  встаємо та сідаємо.  А комусь треба готувати.

 

75. Ми неоднаково всі жили,  і неоднаково задовольнялися,  хто яку мав зброю,  і як по природі стріляв,  якщо вмів попадати в ціль. Щороку кожен день готувався.  Ми б і зимою не сиділи  у себе вдома, і не чекали час.  А він у нас починався зимою.  Ми дочекалися початку весни,  а зима пішла від нас.  Те, що зібрали торік,  витратили все.  А тепер під кінець наші сили.  Від зими зовсім бігти,  ми такий час не хочемо бачити.  Він людину не навчив  без усякого такого жити.  У природи дві сторони.

 

76. Одна – хороша, тепла. Друга – погана, холодна.  Наші уми людського життя  всю зиму безперервно одне – їли, одягалися, та жили в домі.  Ми без діла в степ не виїжджали.   На це приходила наша весна,  а ми до неї готувалися,  сил своїх набиралися.  Зимовий час по одному дню  в природі залишали і прощалися.  Ми були сильні прогнати,  вже набридла нам усім,  ми такому часу не раді  на одному місці сидіти  і готове придбане витрачати.  Ми б весь сніг поїли,  якби на це  була мода.  А це все дає нам природа, ні початку, ні кінця.    

 

77. А прийшов час тепле приємне літо.  Однаково зима з літом в році буває.  Ми з вами не шукали життя, а готувалися, щоб померти.  Це мати рідна земля,  старалися за нею доглядати.  Так вона, без усякого ми від неї нічого не отримували.  У нас був такий час, про котрий  ми знали,  і до нього готувалися,  щоб було, чим зробити грядку.  А коли грядка вийде,  в неї треба посадити зернятко,  не одне, а багато зерна.  Щоб ці зернятка потрапили у вологу землю  для швидкого сходу.

 

78. Ми на це діло майстри  були всім селом рости.  А час який був тоді, він  такий і зараз проходить.  Ніхто з близьких рідних  не хоче допомагати один одному.  А кому потрібен чийсь нестаток, у людини немає того, що треба, щоб зустріти нашу цю весну.  Щоб у тебе було все:  і одяг, і їжа, і житловий дім.  А до цього всього здоров'я,  з яким би довелося легко  зустрітися на степу  зі своїм часом, що прийшов. Він примушує людину  не кидати своє поле,  свою природу і свої дні,  які прийшли і примусили,  щоб у них не сидіти і не позіхати.     

 

79. На все треба практичне вміння.  Ми вміємо все примушувати,  своєю силою в природі робити.  Ми весь день на цьому місці  зі своєї ранньою снастю.  А вона була сохою, бороною,  конячкою, волами і собою.  Без твоїх рук  і конячка не конячка,  і воли не воли.  Ми за ними доглядаємо,  ми їх запрягаємо і випрягаю,  годуємо та напуваємо,  кладемо їх відпочивати.  А найголовніше, для нас  їхня сила допомога.  Плуг сам не оре,  його треба  тримати і возити,  тоді-то вийде оранка.

 

80. А бороною волочити,  щоб зернятка закрити.  Тільки для нас роботу  потрібно людині зробити,  щоб цього року, в якому  доводилося трудитися, працювати,  зародився урожай  не поганий, а хороший.  Не одна земля буде потрібна,  і не одна сила,  і не інвентар все це робить.  А тут відіграє твоє здоров'я,  твої в природі сили,  як ти їх щодня представив.  Є такі в житті слова,  ми їх у себе маємо.  Без нього ні до порогу.  Не хочу сказати про минуле, коли індивідуально  кожен сам собі придбавав  на кожен день життя. 

 

81. У природі цих днів  непочатих сила-силенна,  ми їх самі народжуємо,  і ми в них праця розвиваємо.  Ми це все самі почали,  цю підготовку робити.  Ми оранку на землі зробили,  і поклали її під сніг для збереження.  Самі думати не перестали,  а поклали її під голову,  і спимо собі спокійно з нею.  Вона вся в снігу терпить,  вологи набирається.  А у мене як у господаря  до цього точиться інструмент,  він грядку нам розробить.  А до цього всього чоловік.  Я все в природі роблю  від самого ранку і до вечора,  про цю справу не забуваю.

 

82. Весь день безперервно крокую,  а сам не кидаю думати.  Хіба у розпочатому господарстві  одного чого-небудь не вистачає.  Це наша робота, ми її робимо  для того, щоб місце нам дало.  Знаєш, який хороший урожай  буває, залежить все від тебе.  Треба поспішати робити,  і, що найголовніше, вміти,  щоб ми працю не втратили. Буває, все добре зробиш,  а стихія якась завадить.  Пробував своє життя  в селянстві хліборобство.  Один іншій людині тлумачить,  як йому доводилося багатіти.  На цю справу і зима допомагала,  а літо найголовніше  твоє діло.

 

83. У цьому ділі лежать карти  на столі, без гравців  нічого цікавого не створюють.  А коли до них сядуть люди, що  вміють у цю гру грати,  у них народиться азарт  один у одного виграти.  А виходить, хтось один  із цих гравців усіх обіграє.  Карта до карти піде,  ти нічого не зробиш.  І банком щастить, і на карту щастить.  А ви що ж думаєте,  чесність із природою боротися,  або з нею доводиться воювати.  Не прийде день такий,  в якому б, може,  ще б пізнього посіяв,  та дуже вже пізно.

 

84. Посів ранній і хороший.  Та й до того, можна сказати,  треба народитися в цій справі щасливим.  А щасливих людей мало.  На все село майже один або два найкращих  показників,  кому за його багатство  дуже багато бідняки кланялись.  У них не було, а в нього було.  Куди підеш просити, в степ.  Це тільки просить і надіється  багата людина.  Він на Бога надіється,  а сам у праці не зівай.  Приходить весна, для всіх вона  зі своїми днями.  Люди, це ми ж самі  свою власність розвивали,  ми її і зараз розвиваємо.           

 

85. За це діло не забувається,  а буває, і забувається.  Треба було додати.  Проти того року в тебе не склалося діло,  ти задумане не зробив,  і не хотів у той день робити.  А інші люди, як і ми,  зробили, посіяли пізніше.  А ранній чомусь не угодив,  природа всі посіви ранні  суховієм засушила.  Ним всі господарі хороші накрили.  А хто досівав, йому мало.  Той у цьому ділі і виграв,  у нього хліб, а в цих немає.  Голодний рік підскочив,  без чого природа не буває,  у неї все є в руках.

 

86. Особливо ці дні.  А в цих днях і люди народжуються  зі своїм щастям.  Без природи, без часу  нічого ти не поробиш.  Здоров'я є – і діло під руками.  Але таке діло мати,  як ми його мали раніше,  і зараз воно не пішло від нас.  Всі ми такі є  в нашому природному житті,  без землі ми рік не можемо жити.  Вона була і залишилася вічно перед нами годувальниця,  вона нам будує життя.  Вона нас робить залежними.  Ми мало від неї отримали,треба буде більше.  

 

87. Рік не останній, і час,  попереду все дні непочаті.  А з ними треба воювати  зі зброєю в руках.  Так даром нічого не дасть природа.  Встань раніше,  а пізніше лягай.  І роби те, що буде треба.  Ми добре знаємо про труд, його робимо самі,  але він, який би не був,  він не краса в житті,  а важкий у житті є.  Але ми з вами, люди, що живуть,  не пробували і не намагалися  без нього хоч рік прожити.  А все своє життя у праці,  треба, не треба, а треба зробити.  Почнеш робити, та не так. 

 

88. Це все розбираєш, інше робиш,  кінця краю не видно.  Ми сліпі в дитинстві були,  і дурними помираємо.  Не треба б робити те, що починали,  і не треба було кінчати,  як ми безсило закінчували.  Зима ворота розчинила  цього нового року,  і зима зачинила ворота.  А от середина дала життя.  Ми всього мало живемо на білому світі.До 20 років підіймаємося на ноги,  вчимося, робимося вченими.  А свій стаж 25-річний  доводиться мало завойовувати.  У своєму процесі згораємо,  безсилі ми боротися, воювати.  А от помирати ми навчилися.

 

90. Треба б не робити,  а ми беремо на себе і робимо,  вносимо своє зроблене вченим.  Вчені переглядають, вони придивляються.  А ось цю сторону не бачать,  у них очі не дивляться  на чисте міцне тіло Іванова,  яке заслужило в природі.  Не землею, не роботою,  а вчинком одним.  Ми з вами його бачимо  і знаємо добре,  але погоджуватися не хочемо.  Він з нами не погоджується.  Каже: для мене природа  не однобока, як ми її вважаємо. Одну сторону хвалимо,  а друга залишається такою,  як вона була і є.  

 

91. А в природі одне ціле.  Можна працювати,  і можна не працювати, лише б не було холодно  і не було жарко.  Ми цей час поділили.  Всі примкнули до теплого.  А холодне, погане  взяв на себе Іванов,  загартовується в природі,  навчається в ній сам  без весни, що прийшла,  без теплого сонячного дня.  А який би він не був,  для нього не буде треба  ніяке задоволення.  Ми за неї продумали  всю зиму, всі її дні,  нікуди не виїжджали,  а сиділи на одному місці.

 

92. Це ми робили взимку.  А коли сонечко запекло,  із землі сніг забрався,  зелена травичка   стала рости,  квіточки ароматом стали пахнути,  а бджілки з жучком задзижчали.  Ми всі з села виїжджали  на своє місце приготоване.  Ми восени тут працю заклали,  а зараз самі взялися за грядку.  Її волочили, готували  до того, щоб зернятко прийняти  в достатню вологу.  Людина цим днем  пишається в ньому все зробити.  Цей день рік нас годує.  Тому ми, всі селяни,  в степу розташувалися.  Хто чого тільки робить,  сіє по оранці зерно.

 

93. Конячка до корму прив'язана,  стоїть і їсть,  набирається своїх сил.  А господар цієї землі,  належної пайки, він би все зробив відразу.  Але час такий проходив,  треба було зернятка розкидати,  а потім все це волочити.  Убога і недостатня робота  такого господаря хліборобство.  Легше було піти до якогось господаря,  і найнятися на строк.  Бо сієш дні два цю пайку,  чим-небудь не догодиш – все пропало.  Це не що-небудь таке,  а природа: повітря, вода і земля.  Без прохання не обходилися.  У когось щось треба було просити,  особливо тій людині, кому в житті не щастить.    

 

94. А кому як пощастить в житті,  він робиться невпізнанним.  Ми в цій справі забуваємо себе.  Ми з вами про нове небувале  ніколи не бралися,  нас з вами до цього не веде.  Ми життя тягнемо до себе.  Ми б з вами не хотіли  у себе бачити і чути,  але воно саме народжується.  Ми з вами час чекаємо  для якоїсь потреби,  особливо річне свято.  Ми без приготованого столу,  без закуски хорошої,  і без випивки не обходилися.  Хіба в цьому добре, наші батьки і діди  за цей стіл воювали.

 

95. Вони голови клали  за однакове в природі життя,  за особисте здоров'я.  Щоб добитися в природі того,  що буде треба.  Не теоретично йти  від людей, що відстають у житті,  а треба практично навчитися  в людському тілі, щоб воно добилося сил волі,  і стало користуватися,  щоб не застуджуватись і не хворіти.  Ці якості є в природі. Ми з вами не хочемо робити,  і не хочемо шукати.  Наша з вами велика лінь  у цьому всьому.  Ми з вами віримо старому історичному.

 

96. Наша дорога – відриватися  від вічного порога.  Ми йдемо в природу шукати.  Сьогодні ми з вами робимо,  а завтра задовольняємося.  У нас на сьогодні є все,  ми не боїмося завтрашнього дня,  і нічого ми не думаємо,  що завтра не буде, чим жити.  Я весь рік бився, трудився  на нашій землі.  І на сьогодні ми не озброїлися,  як це буде треба.  Велика і сильна техніка,  вона людині допомагає  вирощувати наш на землі урожай.  Ми про нього не забуваємо думати,  а технікою все робимо,  і волочимо, оремо восени, що приготовлено.

 

97. Тракторист її зорав.  А вчасно примусив агроном.  Вона без думки вболівальника  лежала всю зиму під снігом.  Ця система в цій справі,  не так вона розвивалася.  І примушували землю,  у перших людей цього не було.  А ось це було.  Перш ніж мати землю,  треба отримати на це право.  Наше село було руське,  а збоку хутори українські з панським ім'ям.  Пан їх роботами утримував,  вони у нього працювали за життя,  трудилися, харчувалися по можливості.  Якось жили, але не важко  панськими людьми жити.

 

98. Тоді такої майстерності  між людьми в природі не було,  навіть не було сапи хорошої.  А плуг треба мати, три пари волів.  А між нами таких людей:  раз, та й усе.  Було більше по дві пари волів,  а по парі ще більше.  Їсти зовсім нічого не мали,  але всі якось жили.  І їли, хоч із сіллю з водою, але хліб.  А ось як природа збагачувала.  Дуже важко було дивитися,  у кого сил не було самому  цю землю обробити,  тобто зробити з неї грядку,  і вкинути в землю вологу  приготоване чисте зерно,  як це робиться і зараз. 

 

99. Спільним надбанням  усіма нами ми це зробили.  Кінь, вола, соху, луг прибрали  з борозни, котра тоді робилася.  А зараз на зміну прийшов розум,  людини майстерність зробила  машину, трактор, і посадили на нього трактористом чоловіка того,  хто став агрономом землі.  Я, говорить тракторист, вперед сказав,  Не один я таким фахівцем виявився,  хто свої сили направив у природу.  І вся справа робиться для того,  щоб земля не залишалася пустою.  Ми на ній працюємо, всі свої сили  закладаємо, говоримо з нею через клімат погоди, що приходить.  Для нас не одна наша робота  робиться в процесі.

 

100. Ми не забуваємо думати про природу, та про її дні, що йдуть.  Вони представлені не одному трактористу про них думати, як їх умова примушує робити.  У природі живе чоловік своїми надіями.  Він додає у себе чим-небудь, щоб йому не було в цій справі погано.  Йому мінімум зарплати не вистачає, щоб ним користуватися так, як не користувався ще чоловік.  Він ці гроші отримує для того, щоб ними жити і зберігати свою наявну дружину, або діток своїх, яких він народив для життя.  Вони його оточили турботою. Їм вже треба, що краще одягнути і поїсти.  Та в кіно треба інколи заглянути.

 

101. У дітей голова не батька і матері.  Хто б у своєму житті на своїх батьків залишився задоволений за все те, що робилося для дітей.  У нас діти виховуються новими отцями з матерями, вони при достатку живуть, у них гроші.  Він для цього вчився, щоб знати своє залежне в природі життя, яке він у дитинстві проводив.  А ми цю волю знаємо добре, що ми були в той час у великому своєму нестатку.  У нас раніше не було, де взяти.  Особливо будь-які батьки, вони хіба не хочуть своїм дітям дати в житті те, чого хоче наша дитина?  Він же у нас один.  Крихітне дитя, ми його жаліємо більше, ніж самих себе.  Кажуть: у кого багато дітей, нелегко живе.   

 

102. І у цих дітей батьки є улюбленці, одного люблять когось, а всіх ненавидять.  Жаліють по всій історії маленьких, пізніше народжених.  А чого жаліти здорового, що розуміє.  А якщо він у нас один, пристойне дитя, ми для нього своє життя покладемо.  Його будь-яку вимогливість намагаємося виконати.  Якби не було, як є, багато дітей не в розкоші виховуються.  Він любить і хоче своїй дитині допомогти.  Але його любов і його бажання одній дитині.  Як хоче дитя себе показати між іншими дітьми.  Ми, батьки і матері, добре знаємо наше минуле, чого важко було вчитись і дружити дівчинці або хлопчикові з іншою дівчинкою або іншим хлопчиком.

 

103. А ви самі знаєте, що дає улюблена в дитинстві дружба.  Вона рада поділитися, що-небудь дати своєму близькому товаришеві чи другу. А кинешся, хочеш задобрити, а в тебе нема, чого виділити.  А от тому улюбленцеві, хто виховується один у батька і матері при достатку.  Він ніколи своєму близькому другові по дитинству не пошкодує, у нього народиться душа.  Примусить своїх по вихованню батьків.  А він знає їх, все одно йому вони дадуть те, що дитя просить.  Він бачить, у чому правда.  У матеріальній стороні.  З нею бадьоро чинить.  Не так навіть і слова представляє в життя.  Ми це життя на собі відчували.  Кажуть батьки і матері.  Нам дісталося від своїх батьків, на кого ми не ображаємося.      

 

104. Ми її пережили в дитинстві.  Я дівчинка, а я хлопчик, були в цій справі раніше.  Хіба дитяти не хочеться обдурити свою рідну матір чи батька при хорошому достатку.  Батько мій у заводі директор.  А твій батько хто в заводі є?  Мені навіть не цікаво хвалитися таким батьком.  А ми добре знаємо всіх працівників, і знаємо зачинателів навіть в його оточенні.  Але от цього ми не знали, що наше дитя думало тоді, коли обманювало.  Його це чистий і прямий шкідливий вчинок.  Він жаліє бідного свого улюбленого в якійсь справі товариша.  Ми знаємо, що це таке є любима дружба у всьому, і що маленьке дитя балує це зайвий раз.

 

105. І не знаєш, для чого ти як мати даєш своєму любимому синочкові або донечці, яка вже їй неправду говорить.  І для них вимогливо ставить.  Вона або він знає цю справу, і надіється, йому дадуть.  У батька з матір'ю, мовляв, є, все одно дадуть.  А у того, у кого немає, тут уже недоступно.  Може бути, у нього більше любов.  Але того, чого хоче дитя, радий дати, але його немає.  Ми, діти всі, не писали листи своїм батькам, і не давали свою згоду або пораду, щоб вони цього не робили, що у них за їхньою домовленістю або згодою.  Вони не думали, щоб від цього одного разу покриття так вийде, що мати у своєму тілі цей прибуток почує.  І скаже своєму любимому чоловікові про те, що вона завагітніла.

 

106. Значить, тепер буде людина.  Який і хто, в який день, цього батьки і зараз не знають.  Але це життя зустрічають, всі люди практично простежили.  Ми всі однаково народжувалися.  Мати з батьком тут не причому, їх діло примусило, батьківська бадьорість в житті матері закласти свій член в тіло.  І там свого задоволення дочекався, поки ця мозкова рідина насіннячко вийде і потрапить у матку роділлю.  Вона це діло оформляє, і дає матері про це діло знати якою-небудь хвилею.  Більшість в цьому ділі на що-небудь: апетит, або всередині нудота.

 

107. Кому, кому, але матері саночки не дарма катали.  А тепер треба їх возити.  Ми вдвох про це дуже часто думали, і до цього часу готувалися.  Як же, небувале дитя.  А йому так чи інакше треба до нас приходити.  Ми цей час знаємо добре.  Дев'ять місяців нас з вами своя мати проносила у себе, та зберегла дитя своє.  Ця мати з батьком стала думати, гадати про своє новонароджене.  Батько був уже батьком, своє насіннячко залишив у матері.  А зараз вони сили готують, лише б при зустрічі не підкачати.  Ми ж зробили, ми і народжувати будемо.

 

108. Воно ж наше дитя.  А для нього треба, якщо він хлопчик чи дівчинка, сорочку-то треба, пелюшки треба, та корм треба.  Людина прийде до нас, він закричить криком.  Ми ж батьки і матері, зобов'язані все зробити, якщо умови є у батьків.  Але інші є матері, не хочуть народжувати своє рідне дитя, вбивають передчасно в животі.  Ну як ви думаєте, читачу, це законне явище?  А вона на саночках каталася.      

 

109. І робила своє задоволення.  А от на гору не захотіла везти, у неї сил не вистачило.  А дозволила сваволили.  Так і природа робить.  Щорічно не присилає дні такі, як ми хочемо.  Ми хочемо, щоб вони були.  Для нас треба б дощик, а його немає, вплутався суховій, східний вітер.  А цій справі ми не навчилися допомагати.  У природі є все те, що треба.  Але щороку важко і матері народжувати дитя.  Тепер народжує мати своє дитя не через саночки, а за своїм добрим бажанням.  Ми, кажуть батьки, народили.

 

110. І ми його навчили, як буде треба  розбиратися з хорошою стороною і поганою.  Ми добре знаємо літо, як воно між нами в природі проходить.  Не встигнеш у році повернутися, як теплої пори не стало.  Не встигнеш на сонце подивитися, як прийшла зі своїми днями осінь.  А вона на білому світі триває три місяці поспіль.  Стільки проходить по природі зима люта і жарке літо.  Ми любимо одну з усіх весну.  Її перші розвинені в квітах дні, особливо весняний запах.  Який він робиться  від зими.  Всі комахи, тварини життєві.

 

111. А природа – це така річ. Примушує проти природи людину одну озброюватися, і бути проти всього озброєною.  Він тільки захопив це місце, і назвав його своїм ім'ям.  Ми, кажуть усі люди, у цьому селі чи хуторі народилися.  Потім непогано повоювали, з природою поборолися, як слід.  Вона нас усіх повбивала.  Ми стали думати і гадати про природу, що не вмирає, стали розбиратися самі.  Взяли і змінили шлях.  Цю боротьбу і війну призупинили, не стали робити, що нам шкідливо.  Залишили свій поріг ззаду.  А самі взялися не за землю, думати і в ній трудитися.

 

112. А стали копатися в повітрі і воді.  І не кидай землю, вона нас усіх тримає вниз головами.  Але не примушує по-старовинному, за минулим часом трудитися, як ми 2000 років прожили да пробилися.  Думали і гадали своїм тілом, штучно озброєним, природі довести.  Ми з вами лізли на рожен, не жаліли самих себе, і не хотіли почате зовсім кидати, а взятися за нове, небувале.  Це для людини є місце, на якому можна буде стояти, і нічого не робити, крім тільки треба у себе сили заслужити у своїх довільних ногах, які будять тіло в умови повітря.  Держать, щоб не сідати, не лягати.

 

113. Особливо треба мислити про вічне життя, яке ще в людини не було.  То людині було треба вдень і всю ніч діло якесь.  А зараз у природі відкриваються сили, життя людини.  Він буде робитися людиною.  Він не буде йти від людини.  Природа зробиться для всіх одним багатством.  Самого себе збереже, це буде давати силу волі повітря.  На нашій землі  вічно не робили.  У повітрі дуже багато того, що буде треба для життя людині.  Він перестане думати про завтра, не буде чекати час новий, він ніколи не бувалий.  Людину перестане лякати те, чого не бачив у житті повітря.             

 

114. Воно же не йде від нас. А старається нашої чоловіка з його шляху і з доріжки зняти всякими своїми шляхами.  Чоловік був залежний від нашої земної кори, котра чоловіка примусила багато років по ній повзати, і для себе шукати життя, яким він думав скористатися.  Цього він не знайшов, не закінчив цієї справи.  Чоловік до кінця не добрався, своє почате не доробив.  А в цій справі сильно помилився.  Якщо в природі є життя, воно ніколи не вмираюче на землі.  Та ще на такому чистому біленькому сніжку, на який я пробрався.

 

115. 22 січня 1966 року в суботу був мороз 9 градусів.  Я ж у ньому цю ванну сприймав, і не звертав увагу на те, що зверху сипалася біла муха.  Вона на моє тіло сідала, і як на живому тілі зникала.  Це моє було в цьому році в першому січневому місяці.  Я знайшов вихід у житті, як треба буде залишатися в нашій природі на землі незалежною людиною.  Багато мені вже показало.  Я не один зможу в цьому залишатися.  У цьому ділі ми всі зможемо опинитися, і зупинити своє згубне життя.       

 

116. Ми ж з вами помилилися, і сильно, зі своїм ділом.  Ще маленьким стали самі себе жаліти.  Ми побоялися природи, що вона така є в житті холодна і погана.  Нас з вами, як дітей своїх, батьки пожаліли.  У них народилася недовіра.  Якщо ми, батько з матір'ю, не приголубимо це жалке дитя, то воно зараз же загине.  У наших колишніх людей було в цьому ділі незнання.  У них тоді не було друга, боялися природу, як ворога.  А раз це з'явилося у нас, то що може бути від цього гірше.  Ми і стали шукати, нюхати по природі.

 

117. Знаєте, що знайшли в житті для цієї маленької людини.  Самозахист ганчірку і задоволення всередині.  Ми так подумали, що це все буде треба.  І стали самі це робити, у нас виявилася любов, та ще яка.  Ми стали тут же трудитися на це саме своє діло, у чому і вийшла чимала помилка.  Не повірили матері природі, а повірили нашому штучному.  1965 років не бачили і не вірили, на 1966 рік побачили і повірили.  У нашій всесоюзної лікарні у м Казані  274Е148 ст. в Іванов.  Ми так подумали, і весь час чекали смерті.           

 

118. Застудиться, захворіє, і помре.  З природою жартувати не треба.  У неї – свої сили, а у нас – свої.  Ми люди є залежні від неї, ми з вами нічого не знаємо.  Народили нас отці з матерями, так нехай одягають і годують.  А то їхня справа, це початок життя.  Їхнє одне – поставити на ноги, щоб не повалився, і пхнути його в природу.  А вчити, не навчили, як буде треба жити, щоб не хворіти і не застуджуватись.  Ми про цю діло зовсім не знаємо, живемо в природі один раз.  Хочеться, і сильно, добре жити.  І природа не бідна, все у неї для цього є.  

 

119. Але от чогось не вистачає.  Людина чимало років прожила.  А перед кінцем свого життя такий час поганий проходить.  Безсилий робиться в цьому, або старість прийде, або захворювання оточить, і ось болісно гине.  Подивіться назад в життя минуле, минулі дні.  А які були дні хороші, а люди в них були здорові.  Де вони поділися?  Я і не побачив, як вони померли.  Значить, неправильно жили, жадібні були самі собою, не наситився в цьому.  Одне дай, й інше теж дай.  А природі треба давати.  Не даси – плакати починають.

 

120. Біда, та ще яка між людьми у природі.  Своє ім'я кожен мав.  А зараз їх не стало.  Поодинці ми самі зарили, і сльози ллються з очей.  А у самих в руках лопата.  Мертвого в хаті не будеш тримати, несемо за хутір усіх в одне вказане місце, їх там місто могильник.  Нехай собі спокійно лежать в труні своїм прахом, і нас таких до себе чекають.  Ми теж будемо там.  Що це таке за природне життя?  Народитися народився в життя своє, а потім доводиться вмирати.  Хто таке життя влаштував?  Треба нам за це взятися.

 

121. І поритися гарненько в нашій великій природі. У неї ці якості є, як буде треба позбутися від в'язниці та лікарні зовсім. Ось це буде перший початок у природному для людей житті. Залежить все від нас самих. Ми не задоволені цим, живемо в природі всі. А от права щось неоднакові, місце в природі не одне. Кожний чоловік побудував себе за своєю кишенею. Він ні в кого не спитав. Все робив за гроші, щоб йому хто-небудь так дав. Цього ні в одного чоловіка такого порядку не виходило. На все був якийсь закон.

 

122. А в цьому законі сидять люди, їм обов'язково треба могорич. А спирт робиться заводом. Там теж ми працюємо і випускаємо продукцію, без якої людина не може нічого в житті зробити. Ми любимо допомагати за горілку. Це теж для чоловіка щось варто. А нам яке діло. Взявся – доробляй сам особисто. А самому жити не доводилося. Немає того – ідеш до сусіда. Тобто все те, що треба в житті, хвалишся перед усіма. Але щоб не змінити дорогу, не знайти в природі за цей час таку дорогу, котра треба. Навіщо ж ми живемо?

 

123. Одного ворога убиваємо, а інший більший народжується. Ми ж люди, навчені теоретичним пізнанням. У нас усі дні, як на долоні. Знаємо добре, коли і як, де доведеться подітися. Без зброї не навчилися жити. Самі все робимо для себе. Ми чий будинок маємо? За законом, свій власницький. Це наша всіх таємниця. У ньому ми робимо все, лише б тільки твоє здоров'я. Можна винести з нього живу нову людину, і можна винести мертву. А от такого життя для себе ми не шукали, щоб зачепитися кому-небудь за нього, і жити стільки, скільки хочуть всі на білому світі жити.

 

124. У нас, у таких борців, вояк з природою, не виходить. Живе сусід із сусідом поруч через стіну. Тут же не маєш права ходити, це місце моє кровне. Границя, що не рухається, а рухаємося ми з вами. Земля як була землею, так вона і залишилася землею, і буде перед нами. Ми без неї жити не зможемо. І один час не тією дорогою пішли. Треба було не робити те, чого не треба. А раз зробили, вийшло, тепер треба жити.           

 

125. Чимось треба хвалитися, щоб не сказали, не вмієш жити. Живуть на цій землі два чоловіки, по одній дорозі ходять. А от думка вовча. Не визнають один одного про завтрашній день, що він буде надягати на себе. А знаєте, який завтра день. Наш жовтневий завойований день. Ми своє братство брали, можна сказати, грудьми, руками одними. Кров пролили не для того, щоб столи в будинках у наші людей були накриті по-різному. Знаєте князя Воронцова. Його маєток був на Кавказі 40 тисяч десятин чорнозему. А збоку було село.

 

126. А в цей час була війна, німці з росіянами воювали. Солдат поранений прийшов з фронту додому, непридатний ні до якої праці. Каже сам собі: дай піду до князя, йому розповім свою правду. Жити-то хочеться, та ще й як. Воював за що. Побачив цього солдата Воронцов, і зійшлися разом. Домовилися, Воронцов взяв його кучером возити на фаетоні. Возить усю родину Воронцова. А солдату це було треба. Завжди в дорозі розмовляв на землі Воронцова. І ось свято у Воронцова, збирається бенкет один час. 

 

127. Цей бенкет примусив Воронцова запросити і солдата з дружиною побути, та подивитися, як люди живуть на одній землі. Цей бенкет пройшовся не в бік Воронцова, а в бік цього солдата. Їдуть вони по дорозі двоє. Солдат набрався сил, всіх можливостей для Воронцова. У нього запитує, як у свого господаря, чемно з вибаченням, щоб Воронцов його зрозумів. Запитує солдат: «А звідки це все ваше надбання взялося?» Він йому сказав.    

 

128. А Воронцову відмовитися було ніяк не можна: добре, порядно солдат робив свою роботу для нього. Воронцов йому сказав: «Цей весь мій маєток дістався під час шефства війни, турки з нами, росіянами, воювали. А мій прадід, – показує скверик, – він лежить, похований генерал завойовник. Тоді його за це нагородив цар. А мені у спадок перейшло». Після чого солдат у нього запитав за свого прадіда: «Де ж мій прадід подівся?» І як йому голову збили, про це цар не знає. Знає ворон один, той, який пив з нього кров.

 

129. Цар в цей час забував, як буде треба людей рівняти. Одному тисячі, а іншому нічого. Так більшовики завойовники цього права радянської влади прийшли на цю землю господарювати, і відібрали у Воронцова віжки, передали віжки цьому солдатові. А він забув, що був кучером, став директором радгоспу, великого господарства. У нього дає дохід земля. Ми за нею всі доглядаємо своїм розвиненим трудом. Я, каже директор, навчався, навчився, як буде треба всіх своїх підлеглих за законом розставити. І їм за кожний день, зроблений трудом, оплачувати.

 

130. Я економіст, мені довірила партія це господарство зберігати, щоб воно було рентабельне. Мій інтерес – це всіх наше господарство будувати, розвивати, щоб у ньому росла велика економіка, котрою розпоряджався я, директор цього господарства. У мене стіл не такий, я його роблю за своєю кишенею. Той, хто у мене в господарстві працює рядовим робочим, він не фахівець і не вчений. Вченому одна була розвинена ставка і простому робітникові, хто вже не такий стіл у себе накрив. Це добре, що ми робимо.

 

131. І от надумали ми про це діло, котрого не було. Ми маємо у своїй родині ворога, він між нами в природі живе. І думає нас зробити таким чоловіком, як він у нас є. Ми про нього забули, навіть не думали про цього чоловіка. А він же з наших більшовицьких воюючих рядів. Такий же самий чоловік, як ми все самі. Хіба з нами не такий час проходить по природі, або ми не такі люди, як він? Ми вільно сидимо за столом і випиваємо своє придбане. Ми люди свідомі.

 

132. Як у нашого злочинця. Ми своїм завоюванням не давали своє слово, щоб це зробити над нашою людиною. Природа є природа, а людина є людина, хто всю цю систему своєю працею створює. На столі через нього це є. А ми з вами довірилися теорії, юстиції, як науці. Хіба вона права, нашого страждальця засудила, за що? Та за справу. На нього завели справу люди. Ми добре знаємо його, що він не винуватий. Помилився в природі своєю справою.

 

133. А хто з нас в житті не помилявся або не помиляється. Ми всі люди такі. Невже ми не прийдемо до одного цілого всього. Свідомість заслужити таку, отримати один однаковий достаток будь-якій душі з серцем. Зародився чоловік у житті, його треба як свого забезпечити. Він у нас ображено живе 20 років на утриманні батьків. Ми ж усі за цю справу, щоб жити в природі однаково. Вчений і невчений, всі хочуть хороше і тепле. А у нас велика різниця у всьому робиться. Ми з вами не бачимо, і не хочемо ми знати.

 

134. Що наша ця природа. Ми в ній працюємо. Нас нікому вчити, щоб по-іншому жити. Всі ми за те діло, в якому треба буде в'язниця, і також треба буде лікарня. Ми ж люди, що борються, воюємо з людьми. Кому хочеться підкорятися, або жити гірше, ніж інші? А ми це зробили самі. Ми не старі люди, нас із вами вчить минуле. Ми з вами повинні самого злого ворога самим милим другом зробити. Ми ж не по своїй дорозі пішли. Нас оточила наша неправда, в ній смітить гниле.   

 

135. Ніколи природа не покарає за корисне і хороше, якщо я або ти людині робиш у житті хороше. Хто має право сказати, що ти або я нехороший. Ми з вами чому фашизму виявилися зі своєю справою погані. У нас своя почата дорога не зроблена. А у них дорога недороблена. Обидва ми винні в природі. Вона нас не народжувала, щоб ми один з одним воювали. Запитайте у самих себе зовсім не про своє, а про чуже. Земля джерело вічне. А ми люди все вмираючі, у нас для цього сил немає, щоб заслужити увагу.

 

136. Ми один час говорили про свого зовнішнього ворога, що ми будемо його бити на його власній землі. Треба знати своїх людей і ту природу, котра збагачує будь-якого нашого чоловіка. Хто всередині нас робиться ворог, ми у нього запитали, як у друга. Ми його примусили зробитися. Між нами, ображеними людьми, ми зробилися поганими людьми. Не захотіли вважати його чоловіком. Бачили його дуже сильно винуватим. Подумай же добре, чи всі ми такі чесні, не зробили поганого в природі? Ми живемо за рахунок її. Ми залежні люди неправильної душі.

 

137. Не хочемо сказати, ми винуваті за те, що сильно в природі помилилися. Озброїлися – не знаю, як сказати – найгірше з усього. Запитайте, від кого озброїлися? Він самих себе особисто в природі. Ми ж люди з руками, з ногами. Не руками замотали, так ногами. Ми на собі носимо чуже. Якби своє, а не природне, ніхто тобі не говорив.  Ми жили в одному великому селі, до семисот дворів. Три вулиці великих, саме одне цікаве. Це було за началом предків. Вірили всі Богу однаково, завжди його просили церковним богослужінням. Їх він поділив навмисне через куріння тютюну.      

 

138. Одна вулиця, вона займала своє місце над глибоким яром. Її назвали за заслугами Гора, на якій жив я, Іванов. А ось дві вулиці Сергушкіна і Сапунова, розташувалися обидві по низу. Між двома одна вулиця. Все своє життя провоювали, сперечалися, доводили правоту самого Божого діла. На боці самодержавство підтримували православні. А Гора – старообрядці. І от суспільство одне, порядки одні були. Земля – джерело життя. Перш ніж жити в природі, треба було народитися хлопчикові. Громадський такий закон, хлопчикові давалася земля.

 

139. А дівчинці відмовляли. На нашій стороні жив Іларіон Іванов, у нього, як на гріх, народилися дівчатка. Хто зі сльозами звертався, просив, мало не плакав, щоб йому дали, хоч на одну дівчинку три десятини. Ми були на своєму наполегливі, цій людині не давали. А інший зовсім був раб, але з чужого села чоловік, він на нашій дівчині одружився. Щорічно народжував хлопчиків, йому теж не дали. Ми як люди час дарма не втрачали. А ось м'ясоїдні дні різдвяні святки. Ми самі ввели кулачки, котрі мірялися через одного Бога, хто ж правий, а хто неправий.

 

140. Чи то рашки, що курять, чи то хонтеї старовіри. Між собою любителі кулаки один на одного. Одна третина на дві частини билася. Хотіли залишитися правими. Весь тиждень билися щорічно. Але щоб хто-небудь переміг, цього не було. Ганяють з місця іншого. А битка, щоб був, такого не було з обох боків. А ось ми дочекалися, Мамонов і Канарка, самий один з усіх був биток з боку двох вулиць.

 

141. Гору жене, нікому його по силі втримати. А я, Іванов, не був биток. Але прохання надійшло таке: «Що ж ти такий чоловік дивишся, наших женуть». А наших жене Конарка. А якщо кидатися на битка, треба вміти битися кулаками. Я на прохання ображеного кинувся не на кого-небудь, а на битка. Битка правою рукою вдарив проти серця, збитий – і наші без мене погнали. Тоді син батька підходить, пред'явив претензію, нібито я збоку його вдарив. Ні, цьому не бути. Радянська влада прийшла, ми її завоювали.

 

142. Закон земельний змінився у бік тільки ображених, за кого ми і воювали. 8-й Надзвичайний з'їзд рад збирався в Москві, з конституцією ми розбиралися. Я як був на боці ображених, так і залишився. Був і написав пропозицію таку людям усім. Самого практично представив. Дивіться, що я за людина, навчився в природі. Ми його виявили на Червоній площі, в Домі Союзу № 3, він приїхав любителем. Взяв своє слово захищати божевільних і ув'язнених. Ми не тією дорогою пішли.

 

143. Треба нам іти по новій дорозі. А ми пішли  по старій, зовсім залежній дорозі. По якій раніше йшли, і зараз за неї взялися. Як були науки старі, ми їх над людьми відновили. Якби я приїхав у пальті, то мені як Любенко дісталося. А то мій костюм примусив психіатрів на мені помилитися. Я це передбачав, що історія вся, почата нашим новим чоловіком, не покращилася, а погіршилася. Я один був проти, незалежним показав себе. Ми це побачили в «Матроської тиші», № 20, де я з лікарями зустрівся.

 

144. Я їм показую біле, а вони мені показують чорне. Я цією справою нікого не примушую, і нікого з усіх не прошу. Це моє знайдене наше всіх. Хіба нам не зрозуміло або не дійшло ще. Якщо я роблю це, що треба нам давно змінити напрямок і взятися всім. Ми ж бачимо живий факт, на мені особисто розвинений. Ми ж люди нашої землі, ми не хочемо зрозуміти, це зроблено мною. Одного разу я йду по Москві. Це була чиста правда між мною і професором Краснушкин Євгеном Костянтиновичем.            

 

145. Досвідченим психіатром, хто добре мене знав. За ім'ям, по батькові назвав. Коли він побачив мої ноги чистенькі, зацікавився. Мене в дорозі на вулиці Горького він сам зупинив і назвав: «Порфирій Корнійович». За своїм розвитком, я таке ім'я не хотів ніколи. Почувши його слова, я не побоявся зупинитися. А він мені, знаєте, що сказав: «А які чистенькі ноги!» А мої ноги були чистенькі, але й до цього я йому сказав: а які вони теплі. Він виявив своєю голівкою поклонитися, і точно переконатися в цьому.

 

146. А коли він брався руками за мої енергійні ноги, то його руки були холодні. Я йому кажу, називаю теж по імені, по батькові. Ми з ним зустрічалися в психіатричній приймальні по Інститутському. Коли я сказав Євген Костянтинович, він обізвався, сказав що. Я йому кажу, раз професор моїм ніжкам вклонився: чому не кланятися всім? Він мене кидає з веселим і тривалим сміхом. Я в Москву не приїхав лякати когось, я приїхав вчити. Я навчився сам у природі, як буде треба не застуджуватись. Я не хворів.

 

147. Моя просьба перед лікарями була поставлена, щоб вони взяли на себе, і дозволили виходити гуляти надвір на прогулянку роззутим.  А у них до цього був конфлікт. Одна справа створилося між жінкою і лікарем. Жінка пішла по підлозі роззутою, і простудила сама себе. Про цю справу дізнався прокурор Вишенський, зі своїм законом втрутився. І лікареві дав покарання п'ять років строку. Хто ж з тобою погодиться? Це всі вважали ненормальністю. А Іванов доводить своєю практичною правотою. Це не що-небудь таке, а загартування-тренування моє, не чиєсь, кого-небудь іншого. А все зроблено свідомо.  

 

148. Що можна буде сказати. Це не одні на мені якості, якими доводиться хвалитися. Я доводжу не мовчанням. Кажу правду всім, що ролі не відіграє хвороба над людиною. А відіграє ролі над хворобою людина. Тоді просив вчених вільний у цій справі доступ. Знаєте, що мені по телефону ВЦК партії сказав Чикін. Я з ним говорив на відстані. Я особистість його не знаю зараз. Він мені на моє все сказане свої слова сказав: «Ми як комуністи тебе не підтримаємо». Я не лізу на рожен сам. А з правдою буваю скрізь. 

 

149. Мене не проганяють, а приймають, як думають. Але видно з усього, не хочуть. Як спочатку не хотіли Радянську владу. А раз бути, цьому не минути. Бував я, особисто говорив з професором Коргановим Ростовської області. Микола Миколайович світило психіатр з усіх. Йдемо ми вдвох поруч при 27 градусів морозу. Йому тепло в пальті, а мені холодно без усього. Йому робиться шкода мене. Моє таке терпіння. Він мені каже: «Навіщо це ти робиш, мучиш сам себе?» 

 

150. Він мені так сказав. Я його назвав по імені, по батькові: я хочу, щоб ви хоч день один в такому вигляді походили. І, може, як професор про це новеньке написали. Він мені каже: «Знаєш що, – його з увагою слухав, – про тебе дуже багато можна писати. Але одне тобі зізнаюся. Я давно б написав про тебе, але біда одна – не підходяще. Напишу завтра про тебе, а мені скажуть: ти ж писав – спробуй сам походити. Покажи свій приклад». Знаєте, що він мені сказав: «Краще помру я в пальті, ніж я буду вмирати без пальта».

 

151. Помер, нема. Закопали, як усіх закопують у могилу. Зустрічався з Введенським, розмовляв. Це було якраз у війну 1943 року. Ми ворога здолали, погнали, але він не здавався. Ніс великі втрати, а сам опирався. Продукція велика витрачалася з обох сторін. Особливо вбивали людей, люди були безсилі цю бойню призупинити. А наважитися ніхто не зміг приїхати в Москву до Сталіна і зробити йому свою пропозицію. Мене як такого народ обрав, довірив, що я це зроблю.

 

152. Моє одне було, воно є і зараз – треба миритися. Не розумним людям, вченим людям. А треба миритися солдатам, кого примушують воювати, на кому вся продукція витрачається, як на ображеному чоловікові. Його звідти примушують і звідси примушують. А воюють політики, хитруни. А моя була мудрість попросити обидві сторони, щоб вони на одній мові одна з одною в цей час домовилися. Особливо ми люди нові повинні йому, цьому віроломному ворогові, пробачити за його всю на ньому помилку. Він би погодився на таку пропозицію – ми б тоді виграли.

 

153. А ми тоді стояли на Міюс. Скільки ми воювали, і розлючено. Він не здавався, а ми наступали. Це жива і пряма втрата. А по-моєму, цього не було, що є зараз. Ми з вами опинилися в капіталістичному оточенні. Хіба можна уряд так вбивати, як ми вчинили. Ми їх розстріляли. А скільки на їхнє місце народилося, це мстива сторона, вони ображені залишилися. Як же, воювали, воювали, а програли. Замирилися в програші. Розділили на частини. Ми опинилися в анексії контрибуції. Це політика стара, нам їх не треба.

 

154. Ми повинні зберігати себе. А у нас свій внутрішній ворог. А з ним дуже важко боротися, не вміючи. Ми хочемо довести зброєю. Закінчили війну, перемога над ворогом за нами. А навіщо нам потрібен атом, або ця ракета, яку ми створили. Ми з вами оточені ворогом за наш такий режимний закон. У нас соціалістична держава. А економіка, її люди державні, ми їх примушуємо створювати багатство в природі. А самі людей не задовольняємо. Живуть одні, живуть інші. Одні отримують, і інші теж отримують, тільки не одну ціну.

 

155. Чи не образа людини. Ми ж завойовники. У кого загинув син, як він загинув у мене? Я теж завойовник, дав  пропозицію Введенському. А він мене за це назвав: «Чи то святий, чи то дурний». А сам не хотів робити мене святим, вдарив за це неосудним. Він помилився, ми йому пробачимо. А друга з ворога зробимо ми, коли тільки послухаємося моєї розумної пропозиції. А моя пропозиція. Це ми винні в усьому. Ми і будемо в усьому праві, якщо тільки послухаємось моїх сказаних слів, відмовимо собі в усьому.           

 

156. Ми не будемо примушувати іншого якого-небудь чоловіка. А будемо просити вченого, щоб він погодився з цією розумною пропозицією, і зробив у житті всім живим людям. Треба свідомо взяти мінімум зарплати малим і старим по 30 карбованців. Буде мало – добавимо всім. І пробачити порушникам. Попросити в зв’язку з цим законом. Всім дається прощення, щоб не робити шкідливе нікому з інших. Що і примусить більше не робити. У кожного свої гроші, але не чужі й продовольчі, яких треба жаліти.

 

157. Не зробимо ми цього – ми ворога не зможемо зжити. Це все веде нас до незалежності. Досить самих себе, ми самі сидимо і караємо. Давайте ж ми братися між нами, людьми, за свободу. Протягнемо руку своєму другові ув’язненому чоловікові, покараному нами. Його тіло, воно ж живе, і хоче жити. А ми з вами йому не даємо. Ми ж до них не люди, а судді їм ми, люди. А що, якщо вони візьмуть верх, що нам тоді буде? Природа давно на стороні їх. Вона не хоче, щоб людина відбувала такі муки за її багатства.

 

158. Вона каже сама. Те, що людина зробила, вже не повернеш назад. Людина помилилася, всі ми помиляємося. Але не всіх нас ловлять. Багато хто з нас на волі. А сидить той, котрого піймали, і народом засудили його. Які ж ми є люди. Як трохи що-небудь таке, вже справа, і швидше судити судом. Це старе, але не нове, тримати у в'язниці людину. Треба нам нове шукати. Небувале в житті, що знайшов нам Іванов. Каже: треба по-моєму жити, по незалежному, по природному. Ось чого ми повинні добитися. Між собою мир.      

 

159. Любов всередині між нами. Ми ж наказуємо, примушуємо. Кажемо: не підеш у бій воювати, ми тебе, цю людину, осудом. Кому давалося таке право? Ти хіба мав право вбивати?  За що? Та наш непослух. Ми боїмося кого? Та бідної людини, вбивці нашого. Убийте мене за цю пропозицію, якщо це діло робиться хороше. Жити – треба погано пожити і холодного попробувати. Хіба Іванов за те, щоб крали, або вбивав чоловік чоловіка. Іванов за те, щоб не робити цю вбивчу продукцію. Іванов протилежний усьому цьому ділу.

 

160. Його вчення – треба ритися в собі, у самій людині. А не в природі, як ми шукаємо таємницю, яка народжується землею через наш фізичний труд. Ми б з вами не робили те, що нам шкодить. Ми з природою боремося, воюємо. Наше з вами, щоб вона давала. Ми мислимо сьогодні, а завтра повинні ми робити. Це добре, якщо нам дасть природа. Ми проти неї безсилі. Вона нас тримає всіх на черзі. Завтра йде день новий небувалий в житті. А ми в тому ж самому озброєні. Своєю зброєю хочемо стріляти в природі, природою заряджаємо і стріляємо.

 

161. Зброя не допомагає нам, а вона примушує нас усіх, щоб ми навчилися нею володіти. А вчитися – треба і вміти. Не будеш уміти – програєш. Тому краще не ділися з природою, і не стань у природі залежний. Легше і краще буде в незалежності. Ми повинні любити природу, як себе примусив Іванов. Ми бачили самі живий факт. Цілий рік безперервно 1965-й ми його діяльність бачили. Він з нами з усіма говорив про того ворога, кого ми боїмося. Це природу, це холод, особливо білий сніг, який лягає в році один раз, і то буває взимку, від чого ми йдемо.

 

162. Ми з вами боїмося загартовуватися, лінуємося зайвий раз облитися водою, та по холоду ходити. Начебто не так, як це все робилося і робиться всім людством. Ми те ж саме робили, що робили ми всі. Такий же сніданок, як він був. Ми такий ж робили обід, і вечеряли так само. А одяг мали різний. У будній день буденний, гірший одягали. А от у свято, та ще річне, ми одягаємося найкраще. А природі це навіщо, у неї свят немає. У неї неоднаковий час.        

 

163. Зимові дні – у снігу, у холоді, у морозі. А влітку – у зелені, у сонці. Це ми придумали відзначати чим-небудь день якийсь, що ми зробили доброго. А лихе не згадується. Тому дню, в котрому ми отримуємо неприємності, ми б і не вклонилися. А те ми готуємо, робимо для себе поїсти, що краще. На цей день ми ріжемо барана або колемо свиню, від чого природа кров'ю заливається. Ми робимо самі собі в цьому ділі неприємність. Нас за це природа карає, і покарає вона нас за це. Ми ж порушуємо її життя.    

 

164. Що хочемо, те й робимо. У наших руках є всякого роду зброя, ми її пускаємо в хід. Ми спершу пробуємо в природі не на людині. А потім, якщо зав'яжеться між людьми в природі війна. А війна буває за природу, за її багатства, котрі людині треба. Він за рахунок цього один час живе, і за цю справу воює. Ми хочемо, щоб у нас була земля, вода і повітря. Що нам дає в житті нове. Ми народжуємо людину. Не знаємо, за що він вчепиться, якщо дізнається в природі про дві викладені дороги, котрі нам покажуть різні віхи в житті.

 

165. Одна дорога – це залежність, котру нам природа показала. Ми в ній прожили 1965 років, ми в ній боролися, провоювали. Скільки нас з вами було на білому світі, всі ми хотіли жити. Та ще й які сили були. Ніхто в житті не хотів помирати. У всіх думка буравила другові показати своє я. Ми хвалилися своєю справою, що ми такими народилися в цій місцевості. Нас без усякого не спихнеш. Захопили місце своє власне, і говоримо: ми тут народилися.

 

166. Це місце наше. Ми на цьому місці орали своїми наявними силами. І думаємо ми з цього місця взяти великий прибуток, щоб було для себе, і для іншого, щоб продати. Ми без цієї комерції в природі не навчили себе жити. Ми з вами цигани, злодії, вбивці й продавці життя. А хочемо, щоб природа нам, таким людям, пробачила. Ми за чуже зовсім, природне людину посадили у в'язницю. Він, бідолаха, там нудиться, і своїм магнітом нашого брата до себе тягне.

 

167. Ми ж з вами не гарантовані. У нас такі йдуть дні, зовсім не початі для людини. Чоловік якби знав, він би ніколи не робив. А то, як і завжди, робили, роблять, і будуть робити. Але природа нас ображала своїми силами, і буде ображати за наше самовілля. Хороше, тепле шукає, погане і холодне ненавидить. Залежна сторона вчить, щоб без зброї не залишатися. Чоловіка іншого ми не знаємо, тому ми робимо зброю. До мого року, коли я не був, і не сидів у в'язниці, прогулянкові дворики були обгороджені решетом. 

 

168. Ми боїмося природи, а в природі два чоловіки. Один чоловік, ображений природою. Інший збагачений своєю власною хитрістю. Ми з ним поділилися. Я взяв хорошу сторону. А тобі дісталася погана сторона. Хто живе добре? Той, хто сидить у в'язниці, чи той, хто має волю? Ми не знаємо, що робимо. Наше бажання одне в цьому – у себе всередині тримати ворога. Це вічно ображений чоловік. Ніхто про нього не знає, і не хоче про нього знати. Він опинився між нами вбивця. За що і як він його вбив, це наука не вивчила.   

 

169. Я вам себе особисто представлю, своє тіло особисте. Хто для тебе не залишається ніяк ніде в образі. Чи   

будеш ти, чи вона. Для цього чоловіка, хто між вами, двома людьми, не заслужив поганої уваги. Ми самі хочемо війни, і робимо для неї зброю, готуємося, чекаємо, тягнемо цей час, в котрий природа буде допомагати. Вона нас стравить, покаже один одному, і примусить стріляти один в одного за природне багатство, з котрим можна мирно жити. 

 

170. Ми можемо помилитися на паркетній підлозі.  Що-небудь під бік заколе, і захирієш, і помреш.  А от ми за своє життя і свій час місце своє старе змінили на нове.  З Луганської області переїхали жити в Ростовську область.  Нас Провальські степи втягнули. Мене люди бідні обрали, як ватажка.  Думали, що землі багато дадуть.  Виявилася ділянка 470 десятин.  Ми 10 господарств, великі сім'ї, взяли і виїхали на чисте поле.  При економічній політиці я був помічник батькові.     

 

171. Нам за моє все зроблене ці люди допомогли виїхати.  У нас дві пари волів та конячка.  Примусили це зробити молоді сили наші, ми не знали, куди їх дівати.  Чи то на шахті, чи то в селянстві.  Нас вчила обстановка.  Ми намагалися в природі жити.  Перед цим у нас вродив урожай. Ми батькові своєму рідному  як хліборобові придбали третю пару. І примусили самі себе господарювати в Гуковських степах, Звірівського району, Гуковської сільради.  Хутір Іванов з десяти дворів.    

 

172. При жеребкуванні випало на моє прізвище Іванов ім'я хутору.  Такі мої кроки мого життя.  Випало це щастя залишитися навіки в історії.  За п'ять років ми збагатилися, невпізнанні господарі.  Якби наймали наймитів, то нас би розкуркулили.  Я був усьому ініціатор.  Любив захищати бідноту.  Під час закупівлі хліба робітникам у селян я віз хліб першим, а за мною везли всі.  Тут моя робота виправдала бути в Гуковському сільському осередку кандидатом партії.

 

173. Я не розбирався з цим, мене обгородила моя правда.  Комерсанти хотіли, щоб я попрацював на народ.  Я як неімуща особа у себе не мав власності.  Був за законом всім бідняк, я шукав вихід.  Мене з Суліна запросили працювати в робочому кооперативі, торгувати м'ясом.  Це все допомогла моя робота в закупівлі хліба.  Я перейшов самовільно без відома секретаря.  Я це порвав.  Взявся вивчати, ходити в партшколу, де викладав Мельник на тему економічної політики.   

 

174. Я підвищував знання, але мені не щастило в політиці.  Я практично працював за прилавком м'яса.  Мені з моїм щастям не пощастило в житті.  Створився конфлікт.  Хто був винен у цьому?  Природа, крім її ніхто.  Вона засудила мене одного.  Дали мені 169 статтю, нібито я мав патент і торгував м'ясом.  На Чурільном руднику, я там працював від робочого кооперативу.  Але раз засудили, нічого не поробиш.  Два роки дали відсидіти.

 

175. Мене поставили бригадиром над народом гатити греблю через Донець.  Я там попрацював.  А потім послали мене ліс рубати в Холмогорки, Архангельськ на верхній Левашці.  Я там давав у рубці лісу найперші показники.  І робив ручне розпилювання.  Особливо себе показав на річці Левашка на сплаві.  Мене як одного з усіх наглядовий комітет достроково звільнив на волю.  Я вже не пішов по тій дорозі.  Взявся за фізичну працю, хотів руками довести.        

 

176. Сулінці знають мою роботу. Мене природа сама пхнула. Я перебив два ребра, восьме і дев'яте, що й примусило працювати службовцем знову. Я навчився доглядати за лісом, став комірником працювати, завскладом одного господарства. Мене за мою справедливість люди полюбили, і довірили вчитися. Я став писати. Мою роботу технік Воронцов зрозумів, що я за чоловік. Почав мені допомагати як безграмотному. У цій справі примусив мене писати, щоб навчився писати правильно букви і цифри. 

 

177. Я його як людину в цьому зрозумів, він мені допомагав. Я без нього нічого не починав робити. У мене народилася традиція про що-небудь писати. Воронцов мені порадив, як трудязі фізичної праці. Я хотів, але не вмів. Мене тримала моя безграмотність. Я намагався працювати чесно і без усяких помилок у житті в усякій справі. Бачив, але не мовчав, правду говорив. За Радянську владу боровся сам. Мене природа погнала, і вигнала на бугор.

 

178. І поставила на найвищу гору Кавказу. Я проявив свою любов. Мені треба давно вчитися. Я через роботу свою у відрядженні не зміг вчитися. Пишу Сталіну листа, заручився 25 карбованцями, щоб він особисто допоміг мою мрію здійснити. Мої сили, моя любов у природі. Народилось бажання вчитися, вчитися і вчитися. Я отримую відповідь, секретаріат мені відповідає: «Можна працювати, можна вчитися; можна вчитися, можна працювати ». Я і задумався, як же так.

 

179. Мій по дитинству товариш Іван Олексійович інженер будівельник гірських шахт закінчував у Новочеркаську, підвищував звання в Москві. А мене хочуть у лісі, в горах навчити, щоб я був учений. Чому вчитися? Щоб доводити всьому нашому народу, що ти навчився сам без усяких викладачів і ніяких вчителів. У мене зброя – це олівець, найбільше я ним писав. Описував свою денну роботу, яку робив трудом. Взяв сам себе в руки. Кинув робити погане, а за хороше брався. Весь час на ногах бігав швидко.        

 

180. А в голову мало попадало. Не знав, чому вчитися. Мені сама природа підказала, щоб я вчився загартуванню. Одна з усіх найбагатша наука, але не оплачувана грошима. Як вчитися, з чого починати, я не знав нічого. Нікому було підказати. Природа створила думку, вона вклала в голову. Чому це ми, люди всі, що живуть на білому світі, ми живемо, боремося, воюємо, одягаємося, їмо, в домі живемо, а застуджуємося, хворіємо? Сторона залежна, я визнав, погана сторона.  

 

181. Треба було жити. А ми не живемо, а один одного закопуємо. Ми цього не вчилися робити. Я і взявся за цю справу, взявся за самого себе, за ці якості в природі. Таємницю не став шукати в природі, а шукаю в самому собі. І робив практично, загартовував самого себе. Правильно роблю, не знаю. Але шапку з голови зняв. А у мене волосся вилося, як у якогось немовляти. Це ми, люди, стали сміятися. Я це діло помітив. Даремно люди не будуть із цього діла сміятися. Я не звертав уваги.

 

182. А своє робив і роблю сам. Мою практику підтверджувало саме діло моє. Ми колись з товаришем по роботі, колеги, без йоржа сніданок не робили. А зараз мене запрошують у готель у підвал на старе місце. А я вже випробую, свідомо не вживаю їжу, пробую в природі на собі ці якості. Він мене обізвав божевільним. Я і на це не образився. А сам щодня пишу, знаходжу в цій справі правду. Кому сказати, і як говорити? Я мовчав більше, але придивлявся. І чекав чогось новенького за це моє все, зроблене мною.

 

183. Я вже зрозумів, що це добре не мені одному, а всім. Ми з вами це зробили. Нас з вами оточила ця наша неправда, про що я розповім слова. Жити хотілося сильно мені, але природа не давала. Я раніше працював, а зараз відпочиваю. Вчені наші люди помилилися на мені, визнали свою хворобу  параноя розвиток особистості, шизофренія. Ох, як молодість моя, жаліти доводиться її. Але зате я хвалюся. Ім'я його ціную, він хороший добрий чоловік.

184. Мою корисність впізнав. Руки мої золоті, а розум дорогий. Якщо мене знаєш у цьому, перед усіма хвалися,

до мене звертайся і проси сильно: «Учитель милий дорогий мій, дай мені здоров'я ». Упросиш мене сильно  з душею і серцем – ніколи в житті поганого не отримаєш. А ти отримаєш те, що слід. Природа багата мати: повітря, вода і земля – найближчі рідні й милі незабутні друзі, у кого можна буде вчитися, і можна буде навчитися.

 

185. Як треба працювати, загартовуватися в природі, сили волі набиратися, щоб були вони в тебе. А потім це сіяти зернятком маленьким. Ми звикли хворіти і застуджуватись самі. А Вчителя на це немає, щоб людей вчити,

крім тільки одного руського простого чоловіка, хто сили свої перед усіма поставив. Не лікаря і не знахаря, а свої особисто загартовані. Йому хочеться передати всьому нашому народові, ображеному чоловікові, усіма забутому, хворому.

 

186. Він сильно хоче в житті бути здоровим. Але чоловіка не знайшлося, щоб він був такий про цю справу вболівати, і сильно думати, як буде треба вміло йому допомогти. Він щодня хворіє, страждає за це, у природи просить сам, щоб вона відчинила ворота для того, щоб чоловік назад повернув здоров'я. Їй сказати спасибі про турботу, про незалежність. Природа допомогла, людина стала здорова, хвороби вже немає, є життя одне здорове і міцне.

 

187. Ми з вами вчені люди, ми вся інтелігенція наша. Ми фізичної праці люди, що працюють на підприємстві, колгоспники сільського селянства. Старі, дорослі і молоді. Ми відкриваємо поклади. Для нас треба басейн і промисли, ліс, вугілля і нафта. У нас шахти, заводи. Ми робимо машини, ставимо на колеса, мотор заводимо. Будуємо дороги з усіма зручностями. Добре живемо, а шукаємо по природі інше. Розвідку прокладаємо, робимо потік у космос. Нас усіх ця робота не задовольнила.  

 

188. У природі лежить таємниця, а ми її ніяк не знайдемо. Дорогу іншу не відчуваємо. Ми взялися за залежну, за природну сторону. Це добре, що вона простора і багато терпляча. Найбільше вона мовчить. А ми зі своєю справою, зі своїми руками ліземо. А ногами біжимо, доганяємо. Буває, і відходимо. Але те, чому бути, не помре з вами. Як були ми безсилі, так ми і залишимося. Ми з  вами хочемо, щоб нас слухалися, і робили вони те, що й ми. Ми ж не те робили, що буде нам треба.

 

189. Ми зі своїм апетитом деремося на високу гору. А нас важкі задні місця, ми ліземо. А фізична сильна сторона, практична для нас, це природна незалежна для нас. Вона ще ніким не почата. Збоку рядом стань, і нікому своїм спокоєм не заважай. Ноги у тебе міцні, тримаються магнітом до землі. Повітря досить оточує твоє тіло. Ти щохвилини відчуваєш.

 

190. Ти не лізеш на рожен, живеш вільно. У в'язницю за це тебе не посадять. Нам лікарня не буде потрібно. Життя буде нам нове. Земної кори ні на що, хватить на ній сваволити. Ми не будемо робити те, що нам шкідливо буде. Проти природи ми перестанемо озброюватися. Ми народимо такі сили, ми заслужимо волю, вона нас збереже. Не штучним захищатися, а природно оточимо себе. Будемо по-новому жити. Природа змінить це все, а дасть свою волю, не воювати з нею.

 

191. Ми будемо дружити через нашу любов. І наше все діло ми будемо робити таке, в чому помилятися не будемо. Ми зброю перестанемо робити, воно нам не буде треба. Ми ворогові пробачимо за все. Друзями почнемо жити через нашу незалежність. Люди будуть брати, допомагати в житті всім. Ми будемо сонечка. Не природа нас буде примушувати, щоб ми їй кланялися. Ми зробимося господарями. Нам треба буде хороше, ми цим хорошим будемо задовольнятися. А погане – це наше джерело.

 

192. Ми з вами в природі нікого не будемо боятися. Ворога, який би він не був, ми проженемо із землі. Любов між людьми і великою природою зародиться, і ми будемо не ображено жити. Ми пізнаємо таємницю в самих собі. І більше хворіти і застуджуватися не будемо. Це для всіх продовження за рахунок своїх сил і волі. Помирати ми не будемо з усього діла Іванова.

 

1966 рік 25 січня.  Іванов

 

:6601.25  Тематичний покажчик

:Погано-найдобріше    24

:Народження дітей    48

:Незалежність   60, 190, 191

:Одна зарплата   65, 133, 156

:Матері один    65

:Не садити у в'язницю    66

:Пробачити злочинцеві    67

:Не змушувати    67

:Діти   66, 67

:Діти виховання    101

:Народження людини, історія   116, 117

:Позбутися від в'язниці, лікарні    121

:Ми винуваті   136, 137

:Вчителі справу    144

:Війна 1941р., Світ   152

:Одна 33р зарплата    156

:Пробачити порушникам    156

:Історія: Гуково   171, 172

:Кавказ     180