Найгірша дорога, гірше не може бути. 1965.12

Іванов Порфирій Корнійович

 

65.12.08 - 65.12.17

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Пожили, потрудилися, та подумали.  Отримали, що слід.  Є у нас все для життя.  Одяг хороший, теплий і красивий.  А їжа смачна, солодка, та жирна.  Все це робилося і робиться в житловому домі.  Здавалося, краще не може бути, ця людська залежна сторона.  Вона нас навчила, поставила на наші ноги.  Ми стали повзати.  Нас умови пхнули, щоб ми пішли в природу шукати життя.  Ми з вами його шукаємо, вже закінчуються, останні дні відходять в область переказу 1965 року.  Але щоб задовольнити себе цим, такого часу або дня не спадало до нас на нашу землю, щоб людині не знадобилася новенька яка-небудь небувала річ.

 

2. А те, що ми з вами чекаємо щодня.  Стоїмо один за одним, і свого дня не минемо, в ньому обов'язково своє здоров'я втратимо.  Ми всі такі люди, що не гарантовані від цього.  Нас з вами хороше привело.  Ми свою близьку рідну людину на віки віків зарили в землю.  Що ми зробили йому?  Погане.  І самі від цього не підемо.  Нас тягне магніт.  Ми дивуємося з полоза, що до нього йде і кричить криком боягуз.  Це ми самі з хорошого в погане йдемо, що нас і примушує захворіти і застудитися, і померти. Чи не буде краще, якщо ми від цього всього хорошого відступимо.  А візьмемося ми за погане, за холодне.  Не будемо робити діло, котре нам усім у цьому шкодило.

 

3. У нас з вами, якщо розібратися, природа має дві сторони.  Народжується, чим ми радіємо.  А коли йде від нас, вмирає, ми плачемо.  Ми більше цієї людини не побачимо.  Це все зробили ми, не робили задоволення своєю бажаною похіттю, без чого чоловік інтересу не знайшов у житті.  Він хороше у себе має.  Раз йому довелося, сьогодні прожив, хвалився своїм здоров'ям.  Одягався, їв у цьому всьому, один час робив.  А потім у цьому ділі втомився.  Його примусило від цієї справи відступити, а взятися за інше, де його руки піджимаються і лягають у ліжко. Чоловік хотів відпочити.

 

4. Що ти робиш сам собі.  Мало, що ти ліг у ліжко.  Вважаєш, це добре, мозок не думає, а засинає, вмирає.  Він не живе, а вмирає.  День не для цього природа прислала, щоб людина своєю справою задовольнявся.  Вона не народила науку.  Народився чоловік, а до чоловіка в гості прийшов час, щоб від себе не гнати поганим.  А завжди ближче до нього.  Та прислухатися і придивитися, свої почуття прикласти, як до близького рідного брата.  Не ставати від нього чим-небудь кращим.  Час міф, по річці веслом.  Так і повітря, вода, та земля.  Вони люблять і зберігають того, хто їх своїм тілом з душею і з серцем любить.

 

5. Ми з вами для цієї зустрічі не хотіли погано себе показати. Чоловік дружити, любити не став, а взявся за справу.  Став втягуватися одягатися, наїдатися кожен день і ніч.  Некрасиве для природи це діло.  Але наука зроблена для того, щоб ним скористатися один раз.  А раз ми з вами попробували, і зробили на собі, і не помилилися, нам від цього стало добре.  Чому не робити в житті кожен день і ніч, їх вистачить у природі сьогодні, І завтра те ж саме одне – одягайся, наїдайся.  А цього в природі дуже багато, немає кінця і краю.  А діло у них одне розвинене для того, щоб працювати.  Без жодних зусиль нічого в житті не дається.  Треба буде робити, значить, вже робота.

 

6. А кожен день від чоловіка вимагав, щоб він готував для себе змінний одяг і свіжу їжу, яка готується весь день безперервно рік.  Йому доводилося чимало про це думати.  Місце приготовляти, посуд щоб був.  На все від людини потрібно вміння і знання.  А коли знаєш, потім робиш.  Та ще яке і коли буде перед тобою діло.  Починаєш з першого дня теплої весни.  Рано піднімаєш себе з ліжка.  Ти хлібороб, всю зиму колотився, та все чекав.  У тебе цей час не виходив із твоєї голови.  Ти повинен знати: а що для тебе буде потрібно ось цю хвилину, в котру ти став збиратися.

 

7. У тебе під руками має бути все, особливо сила жива.  Ти її зберігав, весь свій час годував, поїв, чистив з-під них – це твоя пряма турбота.  А до цього всього землю вчасно під зиму орав для того, щоб вологи набиралася.  І ніколи не викидати усно це місце, про яке доводилося весь час думати, і мріяти про народжений прибуток.  А перш ніж цей прибуток побачити, або дочекатися, який він буде, і скільки його опиниться перед тобою, дуже багато треба до цього діла потрудитися.  А подивитися у висоту для того, щоб клімат змінився чоловікові.  Не одне сонечко дає всьому ріст.  У природі багато для цього різних змін для кроків чоловіка.

 

8. Він не за однією землею полює.  Для нього в природі є і промисли, можна буде і надра знаходити, ними користуватися.  Під землею і руда для заліза заготовлюється.  Ліс рубають, рибу ловлять, і звіра вбивають.  Це все робиться людиною не одними руками.  Сюди приходить на допомогу розум, всі сили кладе, і зосереджується, щоб примусити людину.  Треба вирити колодязь для того, щоб вода була.  Для цього свої сили закладає, дістає.  Це вже його щастя, якому треба вклонитися.  Не думав, а довелося це отримати.  Як і річ будь-якому хорошому майстру зробити, а хазяїнові багатшим від усіх у своєму селі зробитися.  Без будь-якої хитрості та вміння нічого не отримаєш.                 

 

9. Один хліб в селянстві не помічник.  Треба в природі не одні дні, що прийшли, за якими людям доводиться ганятися.  І не те, що хотів полюванням своїм розвинути господарство.  Це добре, що тобі дістається батьківське.  У ньому можна пожити не важко, якщо є на все твоя зброя.  Ми, вся наша молодь, не народилися в своєму житті, щоб хто-небудь що надумав, те і зробив над нами такими.  Особливо початкові в своєму селі роки.  Не введено нашими дорослими людьми, хто поставив все своє завдання  нас зробити такими людьми.  Можна хвалитися, що не дурна їхня мода.

 

10. Нас поставити на наші ноги, щоб ми на них не легко, а важко бігали. Не самі особисто, а нас примушували умови.  Мені, як такому хлопчикові, не зрівнялося сімнадцять років.  Я ще пустун неповноцінного труда.  Питається у хорошого господаря, у хлібороба, хто в своєму господарстві виходив молодих парних бичків.  Їм вже можна на шию ярмо надягати, а от щоб вантаж вони возили, господар це не дозволяє.  У себе в умі тримає: не підросли, сил у них немає, мало їм років.  Це тваринна сила, пожаліє, і це буває.  А раз замінити нічим, і ця пара волів вважається між двома парами.

 

11. І ця своєю силою допомагає.  Це було раніше.  Інтерес був хорошому рідному батькові і любимому синові.  У них був працівник найнятий, він татові допомагав.  А я вчився не хліборобом бути, мене зацікавило інше. В сільському господарстві життя клопітне.  Особливо на хуторі, де твоя вся земля тут же поруч, тільки в цій справі любов.  Багато і сильно доводилося робити і в степу, і в домі для молоді.  Це не на базар ходити з грошима.  За місяць отримав, а потім тебе примусила їжа.  Можна не ходити, але умови такі.  Треба щодня не один раз поїсти, а ще кому-небудь іншому готувати.

 

12. Купити треба вміти, і приготувати теж вміти треба.  А от у хуторі не в місті.  Того немає, що є близько до культури.  Ми хочемо себе особисто примусити, щоб на кожному місці свого життя не було погане, а було добре.  Наше знання робить, і це обов'язково на землі буде.  Ми цим джерелом користуємося, без чого не обійтися.  Треба буде, ми майструємо, цю річ вводимо в життя своє, робимо машину.  А тут поруч конструюємо дешеве і краще, від поганого йдемо.  Одяг поганий не носиш.  Є гроші – не жалій, купуй, тільки зношуй.  Також їжу придбавай хорошу, свіжу, смачну.  Навіщо нам погане.

 

13. Ми з вами не звикли дивитися, та навіть разом бути.  Ми вчимося тільки хорошому.  Гроші є в кишені.  Хіба можна буде за іншу зовсім руку заручитися, у неї розум свій.  У нього немає того, що ти у себе маєш.  Це твоє незнання.  Ти не зробиш того, що я зроблю.  А сказати не скажу.  У мене в домі не те, що в тебе.  Я вмію, а ти не вмієш.  Люди йдуть по дорозі одній.  У всіх є своя хата, в ній господарює, по своєму фасону будує.  Сам лягає в ліжко головою в подушку.  А сам лазить по землі, шукає для себе справу легше, від важкого біжить, а хорошим хвалиться тільки один час. Діло ніяке довго не живе, а змінює свою форму.  То ми жили, були залежні від засобів виробництва капіталіста.

 

14. А зараз від соціаліста.  Важко працювати нікому не хочеться.  А легко не дають, примушують трудитися.  Раз взявся працювати, треба трудитися, щоб жити добре.  Прогрес у праці за гроші робиться.  Без оплати ми не навчилися жити.  Думають вчені, до цього вдатися, але не виходить живий факт. Не підходяща структура.  Робиться не по-старому, а по-новому, щоб твоє зроблене підхопили всі, якщо від цього діла добре. А ми всі хочемо робити хороше, а у нас робиться погане.  Думаємо, що через цю справу вийде хороше.  Цього ніколи не вийде, з хорошого хороше.  Природу не обдуриш.  Танцювати, радіти, пісні співати не завжди удається.  Треба і сльози проливати.

 

15. А от погане не любимо.  З двору запрягли конячку в лінійку, та не одну, а пару мастю сірих яблуком.  Показали, іржуть, не втримаєш за віжки.  Чим тільки хвалитися.  Приватна власність, вона на погане не розвивалася.  Навіть пастух своєї тваринної скотини.  Як їх організовано пасуть, теж є, чим хвалитися.  А хіба корова, та ще молочна, у неї збір хороший.  І сама має велику вагу, і масті красивою, цементалка, чим господар не нахвалиться.  Навіть природа, вона сьогоднішній день, за такому тихому приємно було спати.  Ми, всі люди, пізно піднімалися.  І в цей час не збиралися в степ, сира була погода.

 

16. Сонце не світило.  Вирішили по-домашньому справлятися.  Я вмію робити із заліза будь-яку гайку з гвинтом.  Я коваль хорошого класу, для мене не важко в такому селі придбати копійку. Лише б вдарив по ковадлу молотком.  А людям потрібна сапка, і те, що необхідно рукам. І тоді він потрібен полоти від бур'яну хліб.  Якби ми знали, що нам сьогодні природа своїми силами завадить, ми сказали іншому.  І, може, ми цієї справи уникнули.  А раз не знали, нас стихія накрила, ми отримали в житті нещастя.  Колеса під драгами швидко крутилися, ми зверху сиділи та пісні співали.  А Місяця час проходив, і раптом наша пісня знайшла свій кінець.  Нам наші дорослі про місцевість цю розповідали.

 

17. В ось цій балці стояли здоровенні товсті дуби.  Все це прибрали наші батьками.  Наша земля нас примусила їй вірити.  Ми на ній стали сіяти конопель, і з неї легко придбавали полотняний одяг. З нього самі робили фасон.  І ним перед іншими хвалилися, чим нам давало легко огороджуватися.  Не треба було в руки  брати раніше ручку і перо, та паперу лист, на чому доводилося створити.  З нас, людей, як ми виростили свого хлопця, і стали його одружувати.  Брали за нього красиву дочка багатого батька.  Ми через це робили весілля, цілий тиждень під хмелем.  Одне пили, та один з одним чарками цокалися тілами, щоб не остання була.  

 

18. А от коли час прийшов надворі, ми перед ясним сонцем з хати вийшли.  Крик почули у висоті гусячий, це летіли дикі якраз над нами.  У нас було бажання дивитися на таке діло, в якому можна було їх по одній порахувати.  А стріляти було можна, але високо, не дістав дріб.  Так ми на них подивилися, а потім вони швидко зникли.  Ця справа була в суботу, наші збиралися з чимсь їхати на базар.  Раніше зажадали, щоб була їм вечеря.  Вони вкладалися спати, а то рано треба підніматися, щоб вчасно попасти на місце.  Коням дали корм. Що треба брати, поклали.

 

19. Сьогодні небувалий день 9 грудня, проходив останній час цього року.  А з висоти по такій приємній атмосферній погоді сипав рихлий білий сніг.  Всі люди, залежні від природи, боялися, на себе натягували свій зроблений руками одяг. Не корили, що він не заслужив бути на тілі тільки одного чоловіка незалежного, хто своїм прізвищем хвалився, і нам всім говорив слова.  Навіщо це ми з вами робили, нас природа лякалася.  Не хотіла хорошими якостями торкатися. Вона не любила на нас мертве, наш красивий надітий одяг. Всіма силами зосереджувалася, робилася такою сильною, і псувала його, не давала бути цінним.                      

 

20. Ми всі хотіли, щоб сьогодні цей сніжок не сипав на нас.  Ми його не любимо, крім одного Іванова.  Для нас це неприємність, яка наносить хворобу.  Ми застуджуємось.  Наша надія на наш одяг.  Ми його носимо, він нас давить, ми від нього терпимо.  Це наша важка вага. А я без нього сюди 14 лютого 1965 року вночі в 11 годин  прибув при 30 градусів морозу.  Нас усіх здивувало.  Ми до цього поставилися холодком.  Не вважали, це сила природна.  Вона прибула наш режим зруйнувати.  Ми конвоювали чоловіка, не знали, хто він такий із заслугами в природі. Чому не застуджується і не хворіє він.  А ми, всі люди, що живуть, такі зі зброєю в руках, озброєні, самі захищені добре і тепло.  

 

21. З нами не рахується природа, а з ним рахується.  Йому дух в килимі сніговому природа розстеляє.  А якщо ми підемо по його сліду, нас з вами, всіх людей, що називається, природа буде валяти.  Відбере наше здоров'я, а введе нам своє нездоров'я.  Через це не треба нам хвалитися, не треба співати пісні й танцювати.  А треба погодитися і з дружиною, з природою.  Вона наш друг, у кого можна нам вчитися на будь-які здібності.  Ми своєю залежністю в житті своєму програвали  через нашу війну.  Між людьми і природою фронт, в якому кожній людині трудитися.  Своє тіло примушує умови придбавати, непогані якості.

 

22. Нам не треба для посівної площі, щоб погану землю розробляли.  Ми знаємо добре, що поганому обробітку або безсилому господареві природа більше заважає в його нестатку.  Природа любить здорове тіло, в ньому здоровий дух.  Вона, як природна сторона, ніким не займана. Природа холодна, погана, вона ніким не підтримується.  Всі люди від цього всього біжать.  Знають добре всі люди, що вони цим обрядом лякають усіх.  Чин для чого людині вводиться?  Щоб люди знали його титул.  Людина з ним зустрічається не сміливо.

 

23. Боїться з ним розмовляти на «ти».  А чин хоче, щоб чин називали «ви».  Хто свою нору хвалить або в домі, або в полі?  Миша, вона живе один час там, а харчується в природі часом.  Чим харчується кішка, або наша лисиця, хоча улюблена їжа миша.  А що такий час або діло підносить людині в чині, крім виразки або маленького почуття.  У тілі заводиться неприємність, яка наносить тілу свій могутній у формі удар.  Ця сила ворог природний, ніким не попереджений. Сам організм без участі іншого сильної людини безсилий впоратися з цим ворогом, з цією системою.

 

24. Вона не вірить природі.  Не вірять вчені чоловікові, що організм чоловіка не боїться вже ворога через виходжених серце.  Воно у мене є молоде, здорове 25-річного чоловіка.  Кажу нам, ученим людям.  Я через його сили, що електризують, живу незалежно ні від кого ніяк ніде. А ось показую, сюди потрапляв не так, як усі.  Їх привозили по холоду в одязі, взутті, особливо конвой Казанського ізолятора.  У житті при такій температурі був узятий з вагона ув’язнених роззутим, в натільній сорочці, в шевйотових брюках.  А від вагона до машини треба було йти по снігу.

 

25. 30 градусів мороз наступав, а Іванов сів у вовчок.  Солдата запитав, було це у вас, щоб такого чоловіка сюди привозили?  Солдат відповів: «Не було такого хворого, щоб у перше відділення з такими силами, з такою здібністю надходив».  Не було такого хворого, як я один у світі виявився.  Є вся надія, тільки не на чоловіка вченого, хто випробує в особі самого себе.  Сам одягається в фуфайку, а випробуваний у трусах.  Сказав свої слова завідувачу 5-го відділення Алмазу Разаєвичу, коли в жовтні 12 числа перший сніг ліг.  А тепер вже повністю розпал зими, холод прийшов великий.

 

26. Я, Іванов, щодня виходжу, приймаю морозні ванни по 40 хвилин.  І нікому не похвалюся, що мені жарко.  Казав, кажу, і буду говорити людям, що це я роблю недаремно.  Робиться мені холодно і погано, а я йду на смерть.  Тисяча голок коле.  А я йду, кажу: мені добре, і дійсно добре.  Так чому ці снігові ванни, що пробуджують, у природі не робити.  Це ж я не хвалюся чужим.  Подивіться, на мені короля чин?  Я розпоряджаюся людьми, за рахунок їх строю благо, вони мене зберігають усім?  Або є пастуха палиця, яка б'є худобу.  Вони йому підпорядковуються.  Вони так само, як люди, залежні від закону.

 

27. А в законі є наказ, котрому ти служиш своєю вірою, ідеш отечество захищати від ворога нападника.  Корабель зроблений плавати по морю людям.  А буває, і прив'язується.  Коли йде по морю, то хвиля його розбиває, і море стирає.  Так і людину, залежну від неї.  Він теж повзає по землі, шукає для себе життя.  Вболівальник природи, мисливець великий, себе примушує щодня ходити назад та вперед, добувати харчування. То він ягідкою харчувався, а потім м'ясом, тепер переключився на білий хліб, на те, що він у природі своїми руками зробив.

 

28. Він його за цілий рік придбав, їсть, наїдається.  Він одягнувся, наївся, і в дім зайшов, закрився і заснув, на віки віків помер.  Хіба не можна буде це змінити?  Адже є, лежить вічно, ніким вона не зайнята в природі, холодна, і найгірша.  Я одна чоловік у природі зацікавився випробувати на собі особисто. Роблю, а мені не вірять, і не хочуть мою думку розуміти.  Я кажу, що це дорога наша людська незалежна.  Нею треба вчитися практично для того, щоб по природному жити, нічого не потребувати, жити за рахунок свого вмілого терпіння.  Як я роблю, виходжу гуляти не так, як усі.                  

 

29. Без сніданку вони не залишаються.  Їм дай теплий одяг, валянки, і то не хочуть іти.  Вважають, краще в теплому.  А як же я не снідаю, не вечеряю, а обідаю для того, що є в умовах.  Моя наука: вільно жити, на рожен не лізти, любити самих себе.  А головою кланятися всім, свою ввічливість представляти.  Це я роблю. Одягу ніякого.  Вважаю: це все для мене є злочин.  А ми боїмося.  Іванов говорить нам. Я помру – мені простимо.  Чого ви вмираєте?  Ви всі, що живуть, боїтеся.  У вас серця негожі.  Жити не доводиться, а вмирати навчилися.

 

30. Треба вчитися жити по Іванову.  Він у нашому господарстві один такий.  Він не відмовляється ні від чого, як ми. Всі залежні говорять йому, він робить умови які.  Він каже, мене випробують, як і всіх людей. Їм, в ліжку відпочиваю, не вважаю сам себе чужим.  Не хочу хвалитися, що я  це вмію, а всі цього не вміють.  Це неправда одна є.  Всі вміють роздягатися і роззуватися, і не їсти, та без дому залишатися.  Вони бояться, і не хочуть випробувати, що випробує на собі Іванов.  У них дорога не різна, а однакова.  Жити, так жити всім.  А що ми робимо?  Вмираємо поодинці.

 

31. Це наше всіх незнання, котре нас безсило оточує.  Ми не вміємо жити, думаємо поодинці.  Як хочеться свою мрію передати людям.  Що з цього всього.  Якщо ми з природою боремося, воюємо, наша помилка в цьому її примушувати, і від неї відбирати, як якусь особливість.  До свого імені долучаємо, робимо своїм.  А земля каже: чого ти лізеш до мене зі своєю технікою.  Вона для тебе не помічник, а замінник, щоб своє здоров'я втрачати в ній.  Ти ж на ній без думки не сидиш, і без діла не буваєш, у цьому втомлюєшся.  Можеш забути , і аварію зробиш, та ще й яку вбивчу, що стихійно створена.     

 

32. Не думали, а вийшло. Чоловік, та ще вчений, вмирає.  Питається, чому?  Хіба в нього сил немає, або він не хотів жити?  Не заслужив уваги в природі між людьми.  Пішов зі своїм знанням від улюбленого друга, що відстає.  Я вчений, а ти ні.  Я вмію, а ти не вмієш.  Ти практик, а я теоретик, твою роботу врахую, зроблю оцінку, і за це заплачу.  Як уже, але не ображу себе.  Від тебе відірвати, і собі створити хороше.  А погано і собака живе на подвір'ї.  Хоч їй і важко, погано, холодно, а зате добре, вона сторожить господаря двір від появлення чужого.  А при теплій температурі вона спить, так що час виграшу в житті виходить.

 

33. На волі да при холоді чоловік йде на жертву.  Холодно, але зате здоров'я зберігається міцним для дня нашого, що прийшов.  Він нам стіл накритий приніс з собою.  Наша діло одне – себе підготувати, і сказати що прийшли слова.  Все це зроблено нами.  Ми в цьому своє життя розвинули.  Нам не один стіл знадобився сьогодні.  Якраз вгадав річне свято.  Ми до нього готувалися, нас примусила наша природа.  Якби вона нам з вами не давала за нашу працю, ми б з вами цього не робили.  А то тільки піднімешся з ліжка, не оглянеш очима, а у самого думка появилася, на своє тіло що-небудь з хорошого надіти.

 

36. Наша з вами така звичка.  Потреба наша – сон, своє щастя ми проводимо в домі на ліжку в постелі.  А надвір нас примушує наша необхідність.  Ми ввели в життя працю.  Для цієї справи у кожного чоловіка є місце, він ним дорожить.  Це його програш у своєму житті.  Якщо він сьогодні нічого не робить, це буває у нього рідкість.  Він сьогодні нічого не робить заради якої-небудь народженої стихії.  А вона народжується самим чоловіком.  Хто цей стіл нам створив?  Ми самі.  Для кого ми це все робили?  Самі для самих себе.  Диваки ви всі такі люди, що живуть на білому світі.

 

37. Нас свято примусило, все живе і мертве ми кинули.  А хвалитися своїм хорошим треба.  У нас є все, чим зустріти цей час.  Щодня ми не сиділи, за поля душею, намагалися не упустити цей час даром.  У нас під руками є не одна ложка, котру довелося підібрати заради цієї смачної їжі.  Вся наша площа землі нас із вами щорічно запрошує у гості.  Не за столом у неї сидіти, і не вино розпивати, як це добрим господарем хліборобом робилося.  Він за стіл порожній не сідав.  У нього було, з чого це все приготувати.  Він не їздив щодня в степ там святкувати, де повітря достатньо, а природа яка.        

 

38. Ми у себе маємо сьогодні не таке сонечко, котре по вчорашньому місцю проходило.  І не так, як сьогодні, воно теплом нас з вами оточило.  Це час, про який мова йде, ми зможемо побачити на кожному своєму місці.  Він, цей час, не за горами, а є в природі.  Що хоче зробити сьогодні, ні в кого не питається.  Особливо у любителя трудівника, хто не так це даром.  Йому довелося в цьому іншим людям позаздрити.  І сказати своє слово йому, це робилося богом, якщо він є.  А немає його, як це інші думають мислителі, то цю людину оточує щастя, а не якийсь бог.  А я, як автор, скажу.  Якби він не знав природу, і не готувався, нічого він не думав і не робив.

 

39. У нього цього столу на цей день не вийшло.  І він би в гостях на сьогодні тут не був.  Все це діло має наша грядка.  Земля всьому діло, яка без вологи нічого не дає.  А без повітря чоловік не дихає.  Він би нічого не робив у природі, та на цій землі, яка його запросила не сидіти, а робити своєю зробленою технікою, своєю снастю.  Він виїхав рано, поспішає вкинути в землю зерно, його в цій справі виграш.  Хто рано встає, тому і бог дає.  Це давно-давно лежить між нами приказка, ми її тримаємо у себе.  Але й про це не забуваємо, що в природі може вийти з нічого щось.  Автор запитує у самого любителя, у господаря цієї справи, в якому він опинився.

 

40. У нього все є для того, щоб цю землю обробити, і від неї отримати не поганий урожай, а хороший.  Все це робиться людиною для людини.  А що, якщо цьому чоловікові сказати: чи задоволений він цим?  Або у нього запитати: може, це не треба робити, що ми робимо.  Нам же мало, треба більше і краще отримати.  Це наша всіх задача.  Автор правильно нам підніс свої слова, що земля господаря не запрошує в гості, щоб він приходив до неї з голими руками.  Як він опинився за цим столом.  Його вміння примусило.  Ми ж, люди, вчимося чому?  Хорошому.  Чому ми з вами не хочемо зрозуміти про інше, про що-небудь нове, що можна буде зробити.  Без цього столу і без цієї ложки спробувати хоч один день пожити, і попрацювати так, як ми працюємо всією своєю технікою.  

 

41. Може, у нас вийде інше.  А те, що ми кожен день робимо, працюємо, досягаємо, цьому не буде кінця.  Не техніка народила людину, а людина її зробила.  Не для того, щоб вона собі допомагала робити, а чоловікові це все треба було.  Він її для цього і зробив.  Чи не краще буде для нас, усіх цих людей, хто її створює, зовсім відмовитися від цього нашого розуму.  Хто змусив практику, щоб вона йому ставила на колеса, і заводила мотор, і за собою волокла, силу робила.  Орала, сіяла, ростила і збирала в засіки, складала, та берегла, як око своє, для майбутнього часу.

 

42. Можливо, в цій справі якась є помилка наша, що ми народили людину не для смерті, а примусили в цій справі вмирати.  Чи не помилка наша всіх, що ми проти природи стали озброюватися.  І між собою, між людьми і природою ввели фронт.  Ми її вбиваємо, а вона нас вбиває.  Щось тут є якась неправда, або в нас, людях, або в природі.  Чи не краще нам, ученим людям, цією справою зайнятися.  Спробувати одним чоловіком практично випробувати в природі, як буде треба жити, щоб нічого не робити і  ні за що не відповідати.  Чому ми сказали свої слова: хто не працює, той і не їсть.  Це неправда є, всі хочуть.  У кого який апетит розвинений, та ще на яку їжу.   Всі їли, всі їдять.

 

43. Треба спробувати без їжі хоч один день свідомо бути людині.  Може бути, ми щось у цьому знайдемо нове.  Ми не пробували і не пробуємо цього зробити.  Наша діло не в свідомості, а в психічному бажанні.  Нам дай, ми нічого не знаємо.  Є одне, ми хочемо мати друге краще.  А коли ми візьмемося за погане, воно ззаду нас плететься.  Ми на нього не звертаємо уваги, а воно нас дожене, оточить своїми силами.  А в ній це наше незнання наша хвороба.  Що я, Іванов, роблю.  Це для нас не земля наша, яка нас примушує на ній працювати.  І на ній будувати те, що нам не продовжує.  Ми ж з вами, вчені розуміючі люди, бачимо, чуємо.  Але не хочемо одного зрозуміти, що це все, що ми маємо, що нам тільки природа не дала.

 

44. Є срібло, є золото і сталь.  Є чавун і залізо.  Ми побудували машину.  У нас є транспорт всякого виду, швидкий і зручний. Здавалося б, треба легко жити з вами.  А ми з вами не гарантовані в такому законі режимному жити.  Нас стихія оточує, ми згораємо в цьому, хоч і вчені.  Багато знаємо, хімію розвинули, як це годиться.  А от серце людини, щоб воно було молоде, ні на одній людині не виходили, щоб людина не втомлювався.  Нам пропонує погане, не культурна, по сучасності, холодне Іванов. А ми на його діло, на його працю, на загартування бутим. Кажемо: він нас обдурить, різко взяв.  Дуже сам робить, а ми не зможемо.  Ми себе в цій справі не підготували.  Яка радість переді мною відкрилася.

 

45. І лікарі лікарями зробилися.  Мені, як ділку, в цій лікарні дозволили на прогулянку виходити.  Це моє в цій справі.  Мені не треба нічого, крім холоду і білого снігу.  Це моя їжа, мій одяг, мій житловий будинок.  Я не застуджуюся, не хворію.  Що може бути краще від цього всього.  Прошу в людей, щоб вони мені нічого не давали.  Однією волі в природі, бути таким всюди.  Я не хочу, щоб земля мене запрошувала до себе за стіл, я її не потребую.  Я хочу, щоб вона знову зацвіла різними кольорами, і прикрасила молоком, своєю росою, як воно і робилося до цього часу.  Ми маємо школу економіки сільського управління в радіо.  У Москві виступаємо, розповідаємо про свій місцевий виріб.

 

46. Що я або ти, розумна особа, у нас в господарстві зробив.  А от не знайшовся жоден наш вчений чоловік.  Взяв би і написав таку наукову статтю, що буде треба зробити людині у своєму житті, щоб між природою і людиною не було грані.  Це гарантія, котру має кожен чоловік.  Його треба навчити, щоб він навчилася бути переможцем природи, щоб він робив те, що його не примусило бути перед іншим чоловіком злочинцем.  Щоб він не робив собі й іншим шкідливе, і не попадав у в'язницю і лікарню.  Я думаю, що у нас знайдуться такі люди.  Дадуть згоду таке зробити, щоб не потрапляти в ці умови.  А ми тільки пишемо про клімат і здоров'я.  А самі не хочемо практично вчитися на це, щоб не горіти, а жити.

 

47. Нас з вами, як борців і воїнів із землею, земля забирає.  Ми не хочемо жити.  Наше завдання одне – треба померти.  Так навіщо ж ми це все будуємо, і хочемо, щоб наш чоловік у цій справі мучився.  Ми ж з вами у цій справі що робимо, і що у нас виходить?  Це ж стратегія база комунізму.  Один сильний буде жити, задовольнятися, а інший безсилий буде гинути.  Це вже не братство, не рівність нашому чоловікові в природі.  Хіба ми за це воювали, щоб усього було, а життя не було.  Ми ж господарі природи, і економісти робимося.  Хочемо зажити краще в природі.  Хіба ми живемо погано.                              

 

48. Чого нам не вистачає.  А не хочеться потрапляти у в'язницю, не хочеться лягати в лікарню.  А у нас не питають.  Раз треба робити операцію, робимо.  Одному допомагаємо, іншого ріжемо.  Це є природність, законна смерть, її розвинули на собі самі.  Іванов каже.  Якщо ви визнаєте, що за вашим висновком є смерть між нами, людьми, в природі.  А чому її немає між мною, Івановим, і природою?  Зима в розпалі.  Проходять цього року дні, лежить сніг білий.  Не може бути від нього біліше і холодніше.  Це ж сніг, мороз.  А я ж людина, тільки не думаю, що завтра буде для мого тіла весна, теплі, хороші сонячні дні.

 

49. А за нашим очікуванням, вже проходить холод, до 40 градусів морози.  Вони повинні і тут бути.  Я їх не боюся зустрічати підготовленим тілом.  Вони для мене не страшний ворог.  Я вмію, як з ним справлятися, коли він на мене накинеться.  Навіщо ж тоді в природі повітря і вода, та земля.  Вони ж милі мої рідні друзі.  Якби не вони, я б давно помер.  Треба прочитати «Перемога моя».  А тоді будете говорити: або є смерть, або нема.  Дорога до цього всього лежить пряма і вірна до мети життя. Що мене рятує в цьому ділі, якщо не природа. А в природі мої заслуги.  Я люблю холод, і не йду від поганого життя.

 

50. З поганого отримую хороше.  Що можна сказати мені або вам.  Ви цього не зробите, помрете.  Ось ваша і смерть, вами створена.  А де ж ви візьмете смерть мені, якщо її не бачити.  Вона розвинена на тій людині, хто очікує завтра краще.  А як ти будеш цього чекати і отримувати, якщо нам природа не говорить, і не знаходить потрібним нам сказати, що вона хоче зробити нам, людям.  У неї свої сили в таємниці знаходяться і сильні.  Вона зможе людину збагатити своїм достоїнством, і може образити на віки віків свого життя.  Вона вічно перед нами живе.

 

51. Сама себе міняє, і показує іншими видами.  Особливо своєю справою страшить, особливо зимою холодом.  А влітку стихією, неврожаєм.  Візьме і перешкодить господареві своєму ділу.  А у господаря своє діло, він нічого не знає.  Його думка одна – лазити по природі, шукати розумом.  Знайдеш живий факт – роби практично, щоб у тебе даром земля перед тобою не лежала, і не чекала від тебе подяки.  Земля не просить людей, а вчасно примушує, щоб вони не спали, а поспішали, силою билися.  Це їхній був фронт.      

 

52. Не будеш знати цей час, не будеш готуватися до цього діла – нічого не отримаєш.  Мисливець ніколи не народжувався сам, його народили люди.  Вони не знали, що він буде такий забіяка.  Якби вони знали, що буде з ним далі, вони самі від цього застерегли.  Він виявився вбивця батька.  Ось тому ми з вами неправильно мислимо і неправильно робимо.  У природі є, йдуть такі для нас дні, котрими, буває час такий, що не радуються, а плачуть.  Але у нас перед усіма є щастя.  Ми з вами сьогодні добре живемо.  Одягаємося, їмо, наїдаємося досита, і в будинку можемо відпочивати.  Це наша справа.  Якщо ми з вами побажаємо вийти надвір погуляти, подихати чистим повітрям, так ми все робимо.

 

53. Це наше таке бажання.  Не хочемо виходити, теж бажання не до життя, а до відмирання.  Так навіщо ж тоді народжуватися, якщо у тебе любові немає до життя.  Ти не хочеш жити.  Дорога не одна лежить у природі, їх для нас дві дороги.  Одну ми пізнали, а інша ніким не зайнята.  Стоїть питання.  Пожили добре, а тепер свідомо давайте на себе візьмемо погане не почате життя, котрим ніхто не займався.  Це холодна і погана для всіх незалежність.  Ми з вами, всі до одного чоловіка, такою роботою не хочемо займатися. Вважаємо, це неприйнятно.  Не вважаємо потрібним робити цю справу.        

 

54. Ми з вами ввели для цієї справи свою фізичну і розумову працю.  Для цього робимо машину.  Вона своїм ременем крутить привід.  Легко придбаваємо продукцію.  Легко доводиться свій час жити.  А цього не робити, у нас машини не буде.  Кустарно важко жити.  Нам усім не приходити, до такого діла не повертаємося назад.  Ми з вами йдемо вперед, завойовуємо сили для того, щоб ними хвалитися.  Конячка виходжена дуже хороша, по всьому вона красива, як художник її створив.  Так і з нею людина носиться.  Це його коса гроші стоїть.  А за гроші жили наші всі померлі люди похилого віку, їх не стало, вже немає їх.  Народилися ми, по їхній доріжці йдемо.  І хочемо сказати, вона для нас хороша. Хіба можна народитися, а потім померти.

 

55. Це ненормальність.  А ось це є наша нормальність, яку ми всі вводимо.  Ще не народилися в природі, а ми цьому знову народженому путь-дорогу піднесли.  Одягли його, нагодували, і на ноги поставили.  А потім пхнув в умови.  А щоб навчити і підказати цій людині, що можна робити, а що не можна.  Ми не підказали, а вчити стали своє дитя вміло, щоб він навчився хорошому полководцю, командиру такому, як був Суворов.  А його любили, і рахувалися з ним, як з самородком, за його душу до кожного солдата.  Він його вчив, як буде треба в природі загартовуватися. А коли солдат загартований, він у будь-якому бою завойовував, чим Суворова слова прославлялися.  Він завжди зі своїми солдатами вигравав дії.        

 

56. Тому й потрібно нашому трудящому, нашому борцю з природою.  Вона його примусила, щоб він легко втрачав у природі своє здоров'я.  А загартування-тренування висунуло на арену суворовські кроки. Перш ніж треба народити чоловіка в його житті, треба самому подумати, як тобі доведеться цього новонародженого виховати.  А ми з вами його народжуємо людиною, хто з перших днів почав собі відшукувати путь-доріжку, по котрій має пройти це дитя.  А ми, як батьки, помічники в його продовженні.  Тільки ми його не просимо, як своє дитя, а взялися за його тіло, ніби він інший чоловік, і розуміє те, що вони його примушують.  Це наша з вами батьківська помилка.

 

57. Ми чоловіка привчили робитися безсилим, що бореться в природі.  Хочемо ми, щоб він був таким, як це нам самим хочеться.  Тільки по-нашому воно не виходить.  Ми у нього запитали таким його народжувати.  А потім в процесі примушувати, щоб воно робило те, що йому важко і шкідливо.  Він не навчений переживати нестаток.  Бачити його на іншому місці, і відривається від свого.  Почав користуватися іншим незаконно, і на ньому провалився, як ніколи в природі погорів, за чуже зачепився.  Людина не була 20 років матеріально нужденною, завжди була на утриманні.  Це справа чужа, нехороша, від когось чекати копійку.  Чим ми з вами заважаємо цій дитині. За моїм висновком, якщо тільки ми всі погодимося з авторськими висновками.     

 

58. Кому ми це все будуємо.  Якщо ми в цьому відходимо з колії, а вдаємося до чого?  До непридатності.  Нас наші гроші не рятують, ми свої сили втратили в них.  А от залишили дитя.  Воно зростає так, як ми з вами примушували.  Наша діло одне – народити, і вважати своїм.  Ні, шановна наша мати, ти цього дитя не добивайся.  Чого ти хочеш від дитя, не отримаєш.  Як вояки один час програють, так і ти не отримаєш на своєму синові.  Треба матері рідний перебудувати себе.  Дитя народжується тобою для боротьби з природою, він воїн, зі своїм розумом він росте для життя загальної справи.  А ми з вами його вчимо для себе.  Він чужий чоловік, у нього дитинство проходить у великому нестатку.  

 

59. Ви, батьки, згадайте, як ви важко зростали.  Для тебе була треба копійка, щоб ти її витрачав, як свою.  А її ніхто навіть не подумав з бюджету відрахувати.  Ми кому народили чоловіка, кому він треба?  Нам.  Ми такі ж самі, як всі малі і старі, в душі з серцем.  Для нас життя в природі, за нашим визначенням, одне й однакове.  Ми – на колію, а ви – з неї.  Давайте ми добре подумаємо про найгірше і важке в житті.  Це треба розлучатися з близькими за своє незнання.  Ми в цьому люди залежні в природі.

 

60. Нам дай, ми нічого не знаємо.  А природа має терпіти через наш вчинок, він примусив народитися для життя.  А ми взяли, повернули, знайшли йому дорогу не на користь свого здоров'я, а на шкоду ми його пхнули.  Згадайте, як вам доводилося завойовувати ваше знання.  Як ви від свого близького друга йшли.  Вам було потрібно місце, вам треба гроші. А наука загартування-тренування вам не треба.  Які ж ви отці своїх синів, дочок, якщо ви не бажаєте їм правду розповісти про нашу природу, яка дві сторони має: холодне і тепле.  Всі ми, крім одного, південь зберігаємо. Над пляжем спекотне сонце, де люди на ньому засмагають.           

 

61. А північ – холодна сторона, її любить Іванов, йому добре. Він цій справі Учитель, вчить людей.  Як хочеться це все передати без усякої втрати!  Треба допомогти скривдженому, хворому, забутого всіма. Тому чоловікові, приборканому через віру в Бога, хто це зробить, раніше за це обіцяли  рай. А зараз через створену базу –  комунізм.  Економіка сама не народжується в природі.  Її робить нестаток, в чому кожна людина живе.  І вихід свій направила для того, щоб піти від нього.  Але природу в цій справі не обдуриш.  Вона – всьому діло. Хоче –  нагородить, обдарує.    

 

62. Усі свої сили направить, всю свою волю дасть людині, і свою незалежність, погану, холодну, прищепить.  Цього чоловіка в світі не народжувалося, щоб він від цього теплого відмовився.  Ми вмирати не хочемо.  А живемо за рахунок цього один раз. Живе, подумає, і згодом здає сили свої, і вмирає.  Ось чого людина в процесі придбаває смерть.  Не хотів, а довелося цим закінчити всю розпочату боротьбу з природою. Це все зробила залежність, яка всім знайшла місце, і поховала, як непридатність у житті.

 

63. Що й не виправдало, а завадило своїм примусом.  Ми в природі її таємницю не хочемо шукати, а знайшли ворога.  Він напав на чоловіка.  А ось інша дорога, інші зовсім думки про це говорять.  Так робити, як доводилося залежності.  Вона проходила на ногах, взутих у хромових чоботах, та в ликовому взутті сміялася.  А коли шапку і пальто одяге, вже його форма.  Чим чоловік протанцював, та пісні проспівав, коли був здоровий.  А потім до нього пробралася природа.     

 

64. І вдарила по голові, він помер, життя чоловіка не стало.  На його місце пробралася нова незалежність зі своїм практичним ділом.  Навіщо когось примушувати.  Як будь-якому чоловікові можна буде попробувати, якщо це треба природі. Чоловік народився, для цього прожив 35 років, чимало справ на білому світі зробив.  Все це випробував.  Але потім взяв, відмовився, у цьому знайшов неправду людського життя.  А взявся за правду.  Так добре, так тепло не хотів свої роки продовжувати.  А взявся за інше, за те, що і повинно бути.  

 

65. Я чоловік.  Не думайте, що мені хочеться повернутися назад, і попросити у неї милостині.  Я роблю тілом своїм пахуче, котре від мене не смердить.  А раз у чоловіка хороше виходить у житті, куди його діти.  У ліс іти сховатися.  Я не чемпіон світу, хто зробився на один час герой, а потім горить.  Від мене цього не дочекаєтеся.  Я своєю поведінкою всіх запрошую. Дорога одна, і місць для цієї справи вистачить. Чоловікові хворому, скривдженому, забутого всіма треба допомогти.  Хто таку якість забере, якщо вони нам треба.  Іванов, це я, криком кричу, відбиваюся руками, кажу словами.

 

66. Ви ж люди не такі, як я.  За 50 років дехто залишиться, а то всі будете зариті в землю.  У порохові будете чекати.  Кого ви там будете чекати, як не мене.  Я ж на землю прийшов недарма у своєму тілі, запрошував.  Ніхто не дав згоди.  Мене назвали за цю справу божевільним, і тримають у спеціальній лікарні, як убивцю.  Де я цих слів набрався, хто мені їх дав, як не з моєї практики, яку я роблю. Це ж мені добре, холодне і погане для вас.  Хіба ви не розумієте, що ви зробили?  Бога природи посадили в темницю.  Ви читайте Біблію, її писав чоловік, але не в наш час.         

 

67. Що Бога ніхто не бачив, і ніхто не може його бачити.  А це чоловік, його в цьому заслуги.  Так говориться людьми.  Бог то Бог, але не будь сам поганий. Цього Бога виявлять у білих халатах лікарі, вони визнають, і по всьому світу прокричать.  Люди узнають і звернуть свій мозок, будуть потребувати його сили.  Він тоді скаже всім людям.  Хіба ви цього часу не очікували, або ви не чули.  Предки вам говорили.  Прийде час, від усіх часів час. Церкви запустіють, дар Божий відпаде. Зі сходу цей чоловік прийде, хто нам розповідає. А ми йому не віримо.  Тоді ще у Господа Ісуса Христа його учні запитували про цей час.

 

68. Він їм говорив.  Ні я, ні мати моя, ні всі люди про цю справу не знають.  Тільки знає одна висота.  Ось вам живий і невмирущий факт час.  Його комуністична партія народила.  Він в одному році заснувався чоловіком  таким, як він опинився зараз в тілі своєму, але не в чужому.  Хіба можна це робити, що робить він?  Якщо тільки один день пропустить, не вийде надвір, і не покаже природі свій костюм, у нього вже відсталість.  Він пропустив те, що вічно між нами проходить.  Ви думаєте, що мені потрібний ваш одяг, або їжа, або житловий дім.  Мені ваше, зроблене вами, не треба.

 

69. Мені треба підвищене місце бугор, вічно не вмираюче, і не змінює колір ця біла струмінь.  Ви пам'ятаєте, виявили слід в горах, шукали людину. Це я там проходив.  Але кореспонденти не погодилися зі мною, залишилися.  Без мене тяжко буде всім вам.  Я вас назву своїм словом.  Горе, горе, вам буде, книжники, фарисеї, лицеміри.  Не хотіли мене зрозуміти.  Кого ж ви хотіли засудити, фокусника.  Я загартований чоловік, незалежний.  Один в природі такий.  А ви мене тримаєте, як злочинця.  Тримайте, я і сам не втечу.  Мені й тут добре.  Я нічого не роблю, крім одного, про це дуже багато пишу.

 

70. Хочу своє укласти, впровадити, щоб наші люди народжувалися не для того, щоб бути в природі залежними. Однобоко, психічно робимо, ненормально живемо, за грошима женемося, йдемо від близького друга. Від самого близького, хто живить. Це – повітря, вода і земля, з котрого всі свою зброю зробили. І нею самі себе захистили мертвим від них. Між ними і чоловіком – нежива стіна, прошарок, котрого сам чоловік сприйняв. І на собі носить, в себе кидає, і в ньому живе. Він не вірить природі, вірить ділу. У нього надії до живого немає.

 

71. Є вся зацікавленість покататися, а саночки не хочуть возити: важко. Так і йти від природи не треба. За залежним всім розвитком, треба людині й повітря, і вода, і земля. З цього він робить, і придбаває в ділі й одяг, і їжу, і ставить житловий дім. Шановні вчені, як же так, наші предки цього не мали. Як же вони нас народили, і як ми своїх дітей народжуємо? Не для життя, а для смерті. Хіба ви своєю появою в природу залишилися задоволені за ваш людьми прийом. Ви ж у них не просили, щоб вони у нас народжувалися.

 

72. Ми, всі люди, при умові дитя народили природою. А коли мати почула твій голос, вона злякалася. Вона подумала, що тобі холодно. Його зустріло полонене життя, людьми побудоване вбивати, ловити, саджати, тримати і мучити. По цих слідах ми з вами пішли, і стали шукати в природі життя, і зараз шукаємо. А смертю огороджували себе. Що ми з вами робимо? Ми дитя живе своїм умінням стали примушувати підкорятися, слугою вічно жити. Кому нам хотілося слухатися, чого тебе в твоїх кроках примушували. Ви ж так само народжувалися, як наші полонені діти, народжені нами.

 

73. Ви ж не хочете зізнатися своїм дітям, що ви їх ростите для фронту. Його озброюєте, мислите, щоб це дитя за  вашим розумом ішло. Але воно бачить нашу неправду. Її хоче вигнати, але на це сил немає. Вони не народжені, щоб дітей захистити, щоб їх не готували в бій, і не гнали на фронт. Ми цьому самі винні. І дитяти треба робити. Якщо воно нас не буде слухати, таке дитя б'ють, женуть батьки. Як і нам, батькам і матерям, доводилося. Ми ж усі від цієї справи залежні. І нам так хочеться добре і тепло жити, що нам не дало далі користуватися правами.  

 

74. Тому дражнять мене чи тебе, критикують, нібито ми не вміємо жити по-їхньому. А їхню справу треба робити, і треба в ньому помилятися. Вже, коли помилимося, назад не повернемося ніколи. Як це і робиться нами, себе примушуємо вмирати. Вмираємо ми, і вмирають вони. Якби наші діти, яких ми народили на білий світ. Але не врятували їхнє життя, щоб вони не застуджувалися і не хворіли. Ми не хотіли, щоб наша історія з колії пішла. Ми цій справі самі творці. На нас наш нестаток. Ми захворіли, хворіємо, і з цим всі померли.

 

75. І помремо ми, діти, і помрете ви, отці з матерями. Хіба це наша історія, ми навчилися вмирати. А ось про таємницю, про засоби для цього не відшукували, щоб між нами і природою не було. У нас на це розуму не було. Ми боїмося жити, у нас з вами боязкість. Ми думали: дитя закричало – вже воно кінчається. Ми скоріше на нього сорочку. А він заспокоївся, заснув, як ми були раді. Підвівся, вже не так став енергійно плакати. Ми його стали годувати досита. Поки хотів, тільки ссав молоко, і знову в сон. Він не жив, як ми хотіли, а частково помирав, підготовлявся нами, усіма людьми. Ми його народили, ми його озброїли, і пхнули в життя. А не вказали йому іншу дорогу, зовсім не таку, якою ми, всі люди, йшли.

 

76. І один за одним померли. А чому за Івановим, за незалежним, за рахунок своїх сил і волі. Треба буде спробувати, а ми цією дорогою не вчилися. Місцевість цієї землі, господар її підібрав для своєї вигоди. Він довго про це діло думав, і зробив, що хотів. Йому доводилося на цьому зручному місці посадити сад, всякі фруктові дерева. Посадив яблуні, посадив груші, посадив сливи, посадив агрус. За ним без плодів доглядав, великий доводилося час, в чому господар готувався, і чекав від цієї справи прибуток. Він цей час бачив, йому це снилося передчасно.

 

77. Сад – це багатство людських рук. Треба буде брати лопату, і рити яму для того, щоб посадити корінь, і зарити треба. А природна справа – плоди давати. Господар хотів, щоб його молодий сад, що виріс, чимало давав плодів, і хорошої якості. Не одному любителю потрапила в рот ця ягода, щоб з'їсти і отримати задоволення. Це задоволення не один господар отримує за своє зроблене, не один рік трудився. А тепер сад своїм урожаєм примушує, щоб він готувався до реалізації цих плодів. У господаря не це одне, як буде цю ягоду вміло зняти.

 

78. І збережену доставити на місце, де нею доводиться хвалитися перед кожним споживачем. Я це господарство розвинув своєю фізичною працею. У мене свій близький треба транспорт. Скільки хочу, стільки вкладу. Ця продукція, або ягідка, вона багатьох в цей час втягувала. Особливо того чоловіка, хто повз цей сад проходив, що не має цього добра. У нього на це все розробився свій цей апетит, а сміливості не знайшов до цього господаря  руку простягнути. Самовілля не застосовував, а  все ж подумав: хоч би одну ягідку поїсти. Що за смак був цього добра.  І так його справа не здійснилося.

 

79. А господаря діло – в цей час зв'язався з людьми, хорошими споживачами. У них гроші, і розвинули на це добро свій апетит. Їм треба за гроші купити, та як новинку покуштувати. Господаря справа одна – цю ягідку доставити в посуді збереженою. За це все не гріх будь-якому чоловікові сплатити за вартістю гроші. Заслужили хазяйські руки від людей отримати цю копійку. А ягідка споживача втягнула і красою, і смаком. А раз ягідка хороша, то хороші покупці. Наш господар заслужив увагу від природи, і від свого саду, його праця даром не пропала. Копійка за копієчкою додається, каса зростає щодня.

 

80. А раз у господаря гроші завелись, у нього на це розвилося своє бажання щось хороше відбудувати. По грошах завжди планується, раз гроші в кишені є. Та ще сад іншого врожаю вартий. Його руки золоті, за його висновком. Чекає, треба буде щось у себе для своєї улюбленої сім'ї пам'ять залишити. Щоб не сказали: був господар хороший, умів господарювати. Вгадав, що зробити на цей час цьому місцю. Пощастило мужику, за рахунок саду збагатився. У нього стало господарство виділятися зовнішністю. Господар любить перед усіма людьми своїм талантом похвалитися. Природа його обдарувала.       

 

81. Він дякує за це все. Але щоб самому знайти нужденного в цій справі, для нього ця мода не увінчалася.  Він говорить. Усім вам теж можна було це зробити, що зробив я в житті своєму. Мені пощастило, щастя випало на цю долю. Я став не бідною людиною. Перед усіма берегти копієчку вмів. Даром не дам я, ціну своїй праці знаю добре. У мене велика скупість, а це великому господареві не дурість. У своєму дворі якийсь палац, начебто якогось небувалого купця. У нього чого тільки на арені не з'являється. Потреби, щоб вона йому в житті перешкодили, він цього діла і не зустрічав.    

 

82. Сад щорічно плоди дає. А людям ця ягідка треба один раз в році покуштувати на столі. Ми за це, кажуть люди, робимо діло, нам платять за це. Нехай таких людей, як цей господар, у нас буде більше. Уміння робить героя навколо нас. Він вилазить на гору для того, щоб про нього сказали всі люди, яким доводилося його всьому ділу заздрити. Значить, такий чоловік любитель. Все у нього є до цього саду. Заслужений мужик зберігав себе в цьому багатстві. У нього будинок, він побудував. У нього всі пристосування, снасть, сила є тваринна. Що коні, як коні. А корів тримає недарма, за ними доглядає, він їх годує.  

 

83. А корова його. Словом, такому двору, такому місцю. У нього на розі свого двору стоїть поставлений будинок з усією обробкою, пофарбований. А в таких високих стінах чого тільки не було зроблено. Даремно під двір не зайдеш. На ланцюгу ходить собака зла, чужих не любить. Як трохи  щось таке, дає господареві знати. На цей заклик господар тут як тут. Озброєний сам себе береже від усякого стихійного випадку. Більше вірить запорам, фортеці своїй. А час-то не стояв, все рухався. Життя саме мінялося у віці. Коли був я молодий, у мене втоми не було, сам  все це робив працею. А зараз це діло виходить назовні, відбилося на тілі.    

 

84. Стало щось барахлити своє серце. А раз серце нехороше, хворе, що може бути в житті гірше від цієї справи. Якщо серце людини не працює, як слід. Мозок втомлюється, не знаходить, що думати. І сад у себе свою бадьорість змінює. То яблуні, груші були молоді, багато давали плодів у прибутку. А зараз не вічно всьому цьому жити. І господар не як господар, і сад не як сад. Доводиться рахуватися з природою. А до цієї справи дивитися не доводилося. Не чув у себе ніякої зайвої тривоги, все було. Я не бачив того, щоб не було. Тільки воно з'явиться, у тебе така потреба. А у тебе в кишені гроші, ти з ними завжди бив по банку.

 

85. Залишався у виграші. Сад допомагав, та й сила була, що й робило хороше. Ніхто мені не скаже, що я такий-то сидів, а йому люди працювали. Він через них розбагатів. Цього у мене не помічалося. А землю, воду і повітря треба не забути, через них я був один час людиною видною між усіма іншими людьми. Особливо в наш час ми повинні знати непоганого чоловіка в природі. Він був живим фактом мільйонером. Даллас секретар Білого Дому в пошані був боротися з природою. Копієчка копієчку додавала. А який він був до радянської влади недобродушний. Все своє життя продумав своєю головою перешкодити цьому ладу. І додумався, і доробив.

 

87. Своє діло було кричати на весь світ, на всю природу. Був у політиці відомий. Але в природі, у повітрі, у воді і землі не заслужив своїм здоров'ям. Як і садівник зі своєю думкою, ліз на гору для того, щоб себе показати. А ми бачили багатьох і завойовників, ділків. Хіба англійський уболівальник не заслужив від свого народу благо Черчель. Він не хвалився своїм життям перед кінцем своїх днів, помер, як і помер Даллас. А вождь американського народу Рузвельт помер, чоловік теж не заслужив від природи. І також у соціалізмі один час панувала рука Сталіна, який був між людьми геній через свій політичний в режимі закон.       

 

88. Ми ж свідки цього дня, в якому його тіло прибралося. Кому не доходила його справа, що він робив над людьми, той за ним плакав. А хто про цю справу знав, він боявся смерті. Але природа є природа. Вона для цих людей народжує людей мстивих за минуле. У природі є хороше, є погане. Навіщо ми з вами відірвалися від садівника. Якщо він був чоловіком таким же ватажком своєї справи, але не робив для самого себе бути в природі заслуженим. Йому вона всі роки давала хороший урожай, він ним користувався до часу свого. Хвалився справою, прикрашав тіло молоде. Бігав швидко, поспішав захопити місце, і там зробити діло своє, і від нього забратися.   

 

89. Цим садівник примусив дуже багатьох за собою гнатися. Але щоб догнати довелося кому-небудь з інших, природа не дає. Як вона і не дала далі можливості цьому садівникові продовжувати. Як і всі світила науки Павлов, Введенський та інші залишили своє розпочате місце, але не довели його до кінця. Природа їм в їхній справі завадила, прислала їхній день. Це час, який не став допомагати, щоб він на цю справу трудився. Черга підійшла його, і поділився з життям, а ввела йому, як чоловікові, смерть. Різниці немає між людьми усіма, хто оточив себе своєю справою в природі, і став від неї залежний.

 

90. Він без повітря, води і землі не людина. Ці три нерозрізнені друга завадили залежності. Їм вже набридло людей умертвляти, як померли всі. Ці три друга стали мати друга тепер, свого близького рідного незалежного в цій справі. Він протилежний усьому зробленому. Що з цього чоловіка садівника вийшло? Та нічого, сили витрачалися, він все це зроблене залишив позаду, і сам пішов область переказу, у вічне життя в землю. Хіба це добре він зробив. Він не зміг утримати, своє розпочате кинути. А в природі справ не початих дуже багато. Так що людині доводиться помилятися.  

 

91. Він помилився тим, що він зробив. А до кінця свого не довів, помер. І сад його не повернеться таким. Це був міф, по воді удар веслом, так і садівник. Природа не любить чуже і мертве, жене з колії всіх, залежних у ній. А от незалежність зберігає. Вона доручила чоловікові вивчати, розуміти холодне і погане. Це справа Іванова. Він не садівник, і не підприємець якої-небудь фірми, або хазяйської справи, як садівник. Або ж вчений чоловік будь-якої науки, також літератор, поет, художник своїх слів у житті. Він практик, за столом не сидить. І не думає, як ми думаємо. Без цього боїмося залишатися.

 

92. Зі своїм серцем ліземо на рожен, щоб у мене було. А в тебе, ти як знаєш. Мій розвиток відомо цій місцевості, в яку нас привезли на лікування, щоб ми одужали. Щоб ти, як хворий, цього не робив, за що тебе звинуватили. Твої заслуги в природі терпіння лізуть до поганого, холодного. А лікарі, весь персонал, не дають, женуть. Кажуть: «Ти застудишся, захворієш, будемо ми, лікарі, відповідати, коли помреш». Мої висновки говорять про одну зміну – між людиною і природою треба поставити потік інший зовсім, загартований у тренуванні. Що й потрібно чоловікові його особисте здоров'я.

 

93. Йому не треба так жити, як уже сказано. Перш ніж треба народити нам, людям, чоловіка, треба подумати: для чого ти його народиш? Обманювати, примушувати, цього права нікому не давалося. А не сказали самі собі про це діло, що ми з вами робимо. Вчимося, отримуємо дипломи, займаємо місце, пристойно отримуємо, живемо прекрасно. А про погане і холодне життя знаємо. А щоб місце його зайняти, ми боїмося своє втратити, а це не знайдемо, і провалимося на віки віків. Іванов живе 30 років живе не так, як живуть усі люди. Хоче своє знайдене холодне, погане для нас показати. А ми його працю на ньому бачимо.

 

94. А от вчитися у нього не хочемо. Як це так виходить, що його нога, на ній прогресувала пухлина, запальна річ. Ми свідки, весь персонал був у жаху. А він же від свого діла не відступив. Каже: це утворився природний ворог. Ви ж своїм вчинком заважали моєму вчинку, щоб я робив. Пам'ятаєте, як приходили теплі весняні дні нашої природи. Сніг йшов, а зелень народжувалася. Як я просився по сніжку походити, як мені доводилося з ним розлучатися. А ви ж мене одягали і взували. Не хотіли, щоб я це робив, що роблю зараз. Природа не така холодна, не така погана, від котрої всі біжать, ідуть від неї. А чому ж я наближаюся до неї близько, торкаюся.

 

95. Не боюсь я ворога, даю йому відсіч сам без усякої допомоги. Як це робиться усіма. Треба, не треба, а ти повинен це робити. Тобі лікар каже: ти, хворий, повинен слухатися. Це буде легше для тебе. Це Іванов знав, але його вміння обслужило вміло. Отримав своє право виходити по-своєму в природі, по незалежному. Це буде не теоретична сторона, а практична, не хвалебна, а та, що робить. Хвалитися не треба, а треба зробити. А я ж сам видалив від ноги ворога своїми засобами. Я ж вас не просив. У вас на це ніж. Не по щиколотку, так по коліно. Не по коліно, так по сідничний таз. У вас це введено. А у мене сила, воля моя. Повітря, вода і земля – наймиліші мої рідні друзі.

 

96. А у них мало науки, або нема, чого практично вивчати. У кожної різної атмосфери, що приходить на нашу землю, яка перед людьми себе міняла. Та з сонечком обігрівала нас усіх. Як ми своїми тілами до неї пробираємося. Ми зимовому всьому належному одягу вже не віримо, і не хочемо на собі його тягати, він важкий. Вже ми з вами переключилися на літню пору. Вона з нами зустрілася не так, як ми з вами зустрілися з холодними морозними днями. У них не так легко доводиться жити. Не треба б зайве надягати, а тебе умови природні примушують. Ти ж від цього залежний.                    

 

97. Для тебе треба було не те, що від тебе просила весна. У ній кожен листочок примушує себе жити, і розвиватися з квітками. Це тільки кажуть, і виглядає, як на маленькій в ароматі квітці. Вона до себе тягне різну живу бджілку, яка примушує себе трудитися. Вона збирає рідину в себе, і по дорозі робить справжній мед. Чим її, як повноцінність, стража своя впускає для того, щоб мед в цей теплий час для родини додавався. За це все ця сім'я бореться, і робить для себе запас. А люди зі своєю сумкою через плече, зі свого силою ведуть запрягати конячку в драги. У хомут, в сиділки, в голоблі, та в дугу заводити. І бере на гужі. 

 

98. Для бика ярмо поклали. А у птахів інше. У них сніг – із землі, вона бере дім, своє гніздечко робити. Вже вона розкрила свою потребу в цьому. Це тільки чоловік, йому треба площа землі, та ще щоб вона була зорана під зиму під сніг. Земля чорноземна витримана любить завжди людську хорошу працю, з хорошим інструментом. Вона не хоче зернятка даремно приймати в себе, щоб воно пропало. Земля вчить усіх людей за нею дуже багато доглядати, щоб вийшла з оранки з дерну грядка пухнаста. І не глибоко садити, лише б в сире для швидкої появи в природу до повітря, хто почне це все вмовляти, давати ріст всьому з водою разом.   

 

99. У людей справа одна – за розвитком треба буде поспішати, а робити тим більше. Яка б не була побудована техніка, і хто б землю не орав, без повітря і води не ущипнеш. Земля, як джерело, хто кожен корінець будь-якого колоса тримає. А повітря зберігає, вода поливає, чим зелена сторона задовольняється. Все буде, і зерно хороше, до цього сила найкраща, агрономія. А як не буде повітря, води, сама земля без них нам нічого не вродить. Ми з вами привчили самі себе щорічно отримувати від природи хороший урожай. Ми люди, ми більше нічого не знаємо. Народила нас з вами для цієї справи, щоб ми щороку примушували тебе бути обробленою, засіяною. 

 

100. Людям треба зерно. А ми його збираємо по одному в спільні засіки з усіх боків наших людей. Вони цю роботу вигадали, без якої жити не можуть. Людям зима нічого не дає, тільки відбирає від людей наявне. Зиму всі сидять у хатах, у своїх ліжках лежать. А самі повзають по землі. І думають, що доводиться вгадати посіяти на цю землю, щоб узяти більше та краще. Людина цю проблему обдумує щохвилини, по дорозі це все в природі знаходить. Йому, як господареві, само підказує, що на ось цій підібраній землі, знає, що ця земля без врожаю не обходиться. Тільки їй треба руки людські, розум його, про це все думати, і не забувати про це все.

 

101. У природі не одне це може дати людині багатство. Він сіє більше пшеницю, яка має на будь-якому ринку цінність. За неї всі люди воюють. Особливо за ту землю, за тих людей, де народять багато зерна. Вона в історії годує людей, без чого люди не залишаються. А всі до цього берега гребуть, там з'явилося багато риби. А за нею полюють люди, ловлять, з неї роблять консерви. Словом, годують себе. А зима холодна говорить. Для чого ти живеш, і що ти робиш? Я сніг сиплю для твоїх ніг, щоб вони у себе не мали ніякого захворювання.

 

102. А то, як тільки щось таке, вже ноги непридатні ходити, підламуються, поперек болить. Природа – не фунт ізюму поїдати. У природі є все, за твоє хороше вона про тебе не забуде. Але коли ти робиш у ній погане, то тобі, як світилу, не стане легше. Помреш, як помер Курашов. Він був для міністерства і для лікарів хороша людина, турбувався. Зробив добавку до зарплати, поліпшив становище медичному персоналу. Він був батько всієї медицини, доктор. А як він рахувався зі справою Іванова, хто вносив пропозицію щодо вилікування від раку. А він гнав від себе Іванова.

 

103. У 1951 році Іванова, як політика, прибрали до рук. Це була політика Сталіна. Іванов боровся за здоров'я, а йому пришили 58-10, через що Сталін здохнув. А от у 1964 році був посаджений за домовленість з міністерством охорони здоров'я. Щодо лікування рака взяли, як хворого ізолювали. Помер у цьому Курашов. Мене за моє до людей не треба турбувати. Я сам захисник і рятівник новонародженої людини. Я мрію не про смерть, як це робиться нами всіма. Ми воюємо з природою, між нами і природою лежить фронт. Ми по ній стріляємо вогнепальною, а вона нас валяє з ніг. Ми не люди до неї, а нехороші діячі в житті, за що від природи і отримуємо.

 

104. Де ви чули, або бачили, якщо народилося в житті корисне, щоб воно звершилося. Як це думається тій людині, хто це робить. Ви бачили Іванова де-небудь, щоб він на своїх ногах не стояв, а сидів та думав. У нього сили всі робляться у швидкості свого здорового серця. Він почав цю справу, йому доводиться закінчувати. Своє поставити, а інше непридатне прибрати. Іванов так говорить давно всім. Ця зима цього року себе закінчує, йде з колії життя. Яка прийде зима, тобто дні які настануть у 1966 році. Вони до нас ідуть небувало з силою своєю. Не хотіли, щоб ми, люди, у себе продовжували те, чим ми займалися. Час прийшов до життя, щоб жити в природі.

 

105. Ми з вами простояли в черзі. Дочекалися цього року свого дня, і в ньому померли. Хіба це наш час, або наша природа, що нас один час породила. А от зараз від нас сили відібрала. Вона ж нас з вами не звала на цю дорогу, і не хотіла, щоб ми з вами по ній пішли. Ми своїм вчинком злякалися природи, її вважали поганою, і стали шукати краще. Послухали іншого народженого чоловіка, хто прийшов на допомогу першому. І вдвох стали відшукувати для себе свій вихід у житті, щоб іншою дорогою піти. Та спробувати, як буде треба, щоб покористуватися правами в природі, щоб щось робити.

 

106. І знайшли свою дорогу залежну, і стали для себе робити. Думали, краще, а виявилося, гірше. Ми у неї, як у природи зі своїм часом, не вгадали. А для самих стали робити. Нас природа за це не похвалила. На зміну нас, порушників, іншого підіслала чоловіка новонародженого. Ми звикли його примушувати. А щоб просити, у нас це не зароджувалося. Ми цим в природі програли. Наша грубість капризна примусила у всьому програвати. Ми, всі люди всякої національності, народжені для цього, щоб з природою боротися. І робити те, що доводиться отримати від неї шкідливе.

 

107. Ми, всі люди, зі зброєю в руках дозволили в іншої людини відібрати. Це нас примусила наша з вами розвинена залежність. Вона вчить людину бути від іншої розумною людиною, тобто бути над усіма підлеглими командиром. Поки ми це право в природі не завоювали, і не брали себе в руки. Ми свідомості не маємо. Наша справа – дай, і все. Ми з вами нічого не розуміємо. Добре знаємо час, за ним женемося. Хочемо догнати, а він змінює свою форму. Хочемо, і сильно хочемо, щоб у природі було тепло і добре. Ми цьому теплому і доброму не довіряємо, а робимо у себе власний самозахист.          

 

108. Ми поки їй віримо, і на неї надіємося. Один перед одним її придбаваємо формою і чином. Показуємо, що у мене в руках є зброя, я вмію нею володіти. Воно мені в будь-якому бою допомагає. Ми з вами в природі так робимо. Сьогодні ти – мене, а завтра я – тебе. Наш з вами відхід, небажання наше з вами щодо іншого чоловіка, ображеного, котрого не знаємо в житті. Ми не хочемо знати, як він живе, і що йому треба в такому відсталому житті. Ми звикли жити самі, і таїти від інших, щоб інші люди про цю справу не знали. Тому наш у цій справі весь створений програш.

 

109. От тоді ми будемо вигравати, коли ми у своїй вітчизні зробимося такими. Не чекали, поки на нас вони нападуть. А у своєму хорошу справу перед усіма поставили. І огородили самі себе цим, щоб у нас не було між людьми погоні за хорошим. Живеш добре – вчи іншого жити добре. Знаєш сусіда – йди до нього з хорошою думкою, але не з поганою. Будеш гостем хорошим. А ми, сильні, на безсилого напали. І в нього своє придбання відібрали, привласнили до себе це чуже інше. А природа людей у себе не ділить, вона не дає одному, а нагороджує всіх. Тільки ми цього самі не захотіли знати. Особливо наша індивідуальна власність.

 

110. Своє введене, або дано предками прізвище – це наша кличка, а не життєве питання в житті. Хіба природу можна було чоловікові міняти. Хіба чоловік природу народив, що йому доводилося продавати її і купувати. Це вже самовілля приватної присвоєної на місці власності, яка зробила з людини господаря. Він став розпоряджатися, як своїм добром, направо і наліво жбурляти. І не став нікого, крім себе. Вся була надія та те, що він повинен бути невмирущим свого місця. Він не відчував, що це все у нього робилося природою. Вона йому змінювала в його кроках по землі форму.        

 

111. Він не зміг про це забувати, що його люди – батьки, матері, і старі все початкові люди – не так були огороджені.  А раз їх оточував нестаток, то що можна було сказати про цю справу, котру тоді не можна в природі отримати.  Ми були невмілі, наші руки цього не зуміли робити.  Ось тому ми жили не так, як живемо зараз.  Не було, від кого йти.  Починали це розвивати бідно.  Навіть у себе по землі один до одного не було слідів.  І ні від кого ми не могли почути свої сьогоднішні новини, і нікому було створювати.

 

112. Такий час по землі проходив. Чоловік жив дуже багато часу в самотності. Не знав так природу, і не примушував своїм умінням, своєю любов'ю, щоб природа йому дала право від неї отримувати.  Він у природі не був такою людиною, як він зробився зараз.  У нього тоді власності не було.  Він з природою не боровся і не воював. У нього була незалежність.  Він не зміг на себе одягати ніякого одягу.  І не мав перед собою ніякої їжі, а дому ніякого.  А жив тоді, йому господарювати не доводилося.  Його справа була другом бути.

 

113. І тоді друзі були близькі рідні та незабутні милі в природі – повітря, вода і земля.  А потім вже в процесі це все зробилося. Чоловік з чоловіком зустрівся, і знайшов свою мову по-своєму міркувати.  Один говорив своє, а другий підносив друге. До того вони двоє дожилися, поки на зміну свого тіла зробили маленького енергійного живого чоловіка, хто вже сам мріяв про своє життя, і своє задоволення.  Перший чоловік.  І зараз батьки бувають раді новонародженому своєму дитяті.      

 

114. А тоді тим більше були раді його винахідливості, що він придбавав.  У нього вже розвивалася під руками і ногами природа зі своїм добром. Чоловік від чоловіка почув голос, побачив чоловіка слід. Став до нього приходити, став у нього вчитися, як бути далі. Раніше до їхньої появи смерті не було, було одне життя. Це все зробив чоловік. Я теж вам точно не скажу. Це мої мудрі пропозиції, крім (цього) не може бути нічого. Фронт робився людьми в природі. Чоловік почав сам робити, що він отримував.

 

115. Ми не вміли так умирати, як нас з квітами ховають колективом, як свого між нами в природі заслуженого начальника. Він нас примушував, він нами розпоряджався, як собою. Він цього діла не уникнув. Це наш чоловік, якого ми з вами народили не в поганий час. Він же народився так, як усі добрі й погані люди, але його не навчив процес в цьому ділі бути між нами, усіма людьми. Він не тієї зовсім дорогою пішов, і сам себе не примусив вчити, як інші, одні з усіх любителі свого якого-небудь діла. Воно його зацікавило бути на нашій землі будь-яким фахівцем.

 

116. Хіба тепер цього права нашій людині не можна отримати. Такі собі двері всім відчинені в будь-який час. Ваша до цього любов. Знаєте, як чоловік зі своєю дружиною живуть, коли між ними проходить така хороша і мирна домовленість. У них навіть і слова за неї радіють і говорять. А як з боку на це можна дивитися, свої слова погані не скажеш. Завжди будеш на їхньому боці, треба вчитися і вчитися. А от ми багато хто такі ж самі люди, так все робили, коли сходилися. Начебто з порожніми відрами не переходив дорогу. А от старі люди цим не замовкають людям, недобре живуть самі з собою, так свою пораду дають.

 

117. Йому або їй треба буде придивлятися до тих людей, до тієї пари, котрі один без одного ніколи не стануть щось добре робити. Так це без усяких своїх улюблених слів, які їх один час примусять один одному добре продумано свої руки простягнути. Хоча і чоловікові дружину поцілувати. Які б ми не були людьми, ми ж люди, належимо народові новому соціалістичному, хто повинен знати цей новий час перед людиною. Ми не народжуємо свого маленького чоловіка так, і не кидаємо його напризволяще, щоб він без батьківських очей все це так робив. Ми всю силу кладемо на виховання дитини.

 

118. Як хочеться сказати матері і батькові: краще не народжуйте в природі цього чоловіка. І не примушуйте ж його так, як він між нами і природою на свої ніжки ставав. І хотів зміцніти на них, щоб був схожий на нашого першокласника, котрому доводилося йти в люди зі своїм одягом, зі своєю їжею, зі свого дому через поріг ступав. Озирнись, подивись на це все, добре подумай перед цим усім. Й іншому такому своєму за віком скажи: чи всіх нас, першого класу хлопців, однаково проводжали в школу? Ми йдемо з радістю, нас примусила наша дорога, щоб ми вчилися.

 

119. Але ми всі по-різному огороджені матеріально. Кому я треба? Каже один самий бойовий в цьому житті,  всім нам. Якщо я виросту до свого часу і вивчусь, я ж ніколи не кину своє місце, в котрому мені за це будуть платити. Вже я буду теж, як і всі зробилися чоловіки. У мене діти будуть. Я за це ніколи не забуду своє рідне дитя, щоб залишити без цього всього, що йому треба. Я його народив, і його повинен забезпечити. Я його батько рідний. Не хочу, щоб він іншим ці слова говорив, як живуть, є інші діти.

 

120. Навіщо вони мені. Моє місце заслуговує бути таким чоловіком, на кого можна сказати, як на батька, задоволеного матеріально. Я вже про це не забуду. Хоч і важко мені доводилося в нашому народі вчитися, а диплом отримав. Я інженер, можу тепер хвалитися батьком. І думаю, що моє дитя буде мною задоволено назавжди. Цей батько своїм місцем помилився. Диплом отримав, йому довірили колектив. Він забув сам собі далі вчитися. У мене достатньо теорії, я оточений колективом. У мене діти і моїх підлеглих. Я знаю, що вони не задоволені так, як мої, але я мовчу.

 

121. Не хочу у них, як отців, запитати: чи всі діти так забезпечені, як я своїх дітей по-своєму матеріально виховав? Він не узнав своїм бажанням обгородити дитя. Йому хотілося, щоб його дитя краще від іншого виховувалося. Але він прорахувався цим, турбувався тільки про своє дитя. Навіщо йому треба інші. Він ростив свого, вклад свій робив у своє дитя. Але не вгадав, прорахувався своїм вченням. Думав одне, а вийшло   інше. Його доріжкою його син не пішов, дочка не пішла. У дітей народилася правда пропустити до вчення іншого, але не себе. А я залишуся, у мене було чуже виховання, не таке, як у інших недостатнє. Мій батько не по-своєму мене ростив. Він думав, краще робить, що мене так балував.        

 

122. Тобто годував, поїв, одягав, і укладав спати. Це все мені не допомагало, а балувало. Мені в голову так не йшло, як йшло всім іншим. Я взявся за непокору своїм батькам. Не хочу бути підлеглим так, як моєму батькові всі підкоряються. І погано своїх дітей ростять. Вони б'ються за колишнє місце, як бився мій рідний батько. Він хотів, щоб його діти були такими, як він думав. Але природа не дурна прислати в село поганого шевця, щоб нам усім він шив добре чоботи. Цього не можна буде зробити, який буде товар, і хто його буде носити, і як носити, і де буде його зношувати. Тут не винен швець, винні ми. Ліземо, не просимо, будь ласка, щоб він зшив добре цей чобіт. А говоримо ціну. Береш, я плачу не за погане пошиття чобіт, а за хороше.

 

123. Але знову ж, це не станок, який видавлює будь-яку річ для того, щоб цьому станку сказати. Він молодець випускати продукцію однаково. А цей наказ і вимогливість – велике в цьому діло. Чоловік, він жадібний на гроші, і за ними женеться. Йому наука нова небувала на людині не треба. Він пускає свою розвідку в природу. Те, чого ми з вами не мали, хочемо від нього піти. У нас тепер зроблена зброя, з якою ми пробираємося, досягаємо своєї мети. А от як був між нами з природою ворог наше незнання, так воно і залишилося на нас. Ми з вами не знаємо, що з нами буде сьогодні в природі. Всю свою холодну зиму крутилися на своєму подвір'ї при своєму місці. Знали хату, її топили, щоб тепло було. Та готували, що поїсти. Вибирали, що краще. На вулицю виходили в свято.

 

124. Про свій тиждень, як про барліг, розповів, що він у ньому доброго зробив, і яким став. Раніше були введені між собою кулачки. А вони проводилися у вільні дні м'ясоїда на різдвяних святках. Старі малі нічого не робили, крім одних кулачок. Як любителі своїх кулаків та боків, обличчя розбивали, як тільки попадеться хорошому битку вдарити. Починають діти спочатку, а кінчають старі бородачі. Все село сходиться на цю битву дивитися, як же наші чужих, як у своєму селі вулиця на вулицю б'ється. У нас були три вулиці. На одну вулицю дві вулиці билися. Дві вулиці рашки займали, а одну хонтеї захищали.

 

125. Між собою росла в цьому любительська сутичка. Хто не вмів битися з молодих хлопців, його дівчата не любили. А хто бився, той завжди заводив, і був дуже побитий. Люди в цьому мали свій предковий відпочинок, і тут показували свою силу. Кажуть, домовляються, викликають, один на одного поглядають, хто ж з якого боку сьогодні прийшов, і яку особистість привів. Завжди сила, що відчувала, вимагала, у неї свербіли кулаки. Але знати не доводилося, хто на сьогодні буде битися, і на кого треба буде кидатися, сама справа покаже. У розпалі бою люди на людей кучею кидалися, вони ж від цього відбивалися.

 

126. Це все проходило без усякої заміни. Прийшов сюди, є бажання – кидайся, бий, кого попало. Але дивись, сам не прозівай. На що, на що, а на це лише б твій був бік, або твоє органічне тіло, яке не так б'ється, як кричить. Давайте, брати, битися. І пішов один одного. Спочатку в'ються в'юни діти. А потім   діти йдуть у відставку, заміна всіх дорослих. У них свої люди збираються весь рік безперервно. Цей час чекає, і свої сили на собі хоче показати, щоб про нього пройшла мова по всьому селу, хто ж биток на кулачки битися. А раз чоловік на факті показав, його вже інші бояться.

 

127. А коли прийшов биток, то на нього групується особлива домовлена купа людей, щоб цього битка попереду збити. А тоді вони вважають, наші їхніх поженуть. Хитрість вузькому місцю, піддається більшість, відходить. А силу наших дружних хлопців береже. На цю розвинену історію жоден живий чоловік не повинна вважати себе ображеним. Їхня звичка від предків між собою кричати криком: «Дай, рашки. Дай, хонтеї». А самі не хочуть, бояться. Але сама обстановка забіяки руського – ні від кого не відступати. Ми ж усі тут посаджені під час завоювання, нас цар сюди посадив. Ми цю місцевість заселили.

 

128. По цих балках стоїть великий дубовий ліс. Вовки виходили на бугор, і вили по-своєму. Наша справа була така. Один від одного ми відгороджувалися. І робили собі хату, яка зберігала від усякого лиха в природі. Ми для свого села отримали навколо свою наділену землю для того, щоб тут жити, і її обробляти. Сюди без нічого сім'ї маленькі не виїжджали. Виїжджали мужики, щоб показати свою силу, що ми можемо продовжувати своє життя за рахунок того, що ми зробили протягом року. Наші люди – це агрономи землі, наші люди будівельники свого дому. 

 

129. У наших людей є все, що хочеш. Самі особисто кустарі та одяг робити, і їжу придбавати, і створювати дім. Ми сюди не приїхали милостині чекати від природи, а трудитися на землі. У нас для нашого села в Оріхівці 7000 десятин на 700 господарів. Достатньо є, на чому працювати. Є, в чому вчитися. Все робилося фізично. Сам собою все робив, інший йому був не треба. Отримай своє, і роби, як хочеш. Індивідуальність старого характеру в людях проводилася. Тільки через те жили, що нам рік часу приносив. Ми в цій справі сидимо на своїх місцях, але час, що проходить, ніколи не забували. Зустрічаємо радісно, а проводжаємо плачучи.

 

130. Так нас природа вчить, і надалі залишає свої дні, щоб ми їх будні знали, і кожне свято було на обліку. Ми люди, та ще не тутешньої місцевості, а з півночі. Ми сюди систему притягнули. У нас там правда. Можна сказати, на багато різниця. Приходить до нас земля, а ми там її не на вільній землі зустрічаємо. Нам був дорогий цей шматочок, який давався за законом. І чекали ми не так, як зараз ми чекаємо. Треба буде поспішити це зернятко вкинути в підготовлену твою земельку. А вона за жеребом тобі дісталася. Ти її під зиму по погоді глибоко зорав, вона сонцем осіннім наситилася. А дощ по ній лив, скільки хотів.        

 

131. Це природа, вона нас недарма на цьому місці посадила, і примусила нас усіх із землею не ділитися. Ми, всі люди цієї місцевості, так завчили. Як тільки сонечко сховається за наш західний бугор, вже ми готові зустріти ніч, що наступає. Час пробувати, вже готові. Упоралися зі своєю худобою, дали їй корму, хай чекають ранку. Як ми з вами всю цю справу робили, без чого не залишалися ображені в природі. Нашого дідуся сім'ю зі своїм розвитком дражнили всі односельці, якщо торкалися в розмовах. І це треба світу написати, щоб у них залишилися наші предки. Як і вам було відомо, слово наші Нестерята, біля кого жив мужик зі своєю невеликою сім'єю, яка задовольнялася кустарно простою працею.

 

132. Сім'я була з трьох чоловік, син жонатий з невісткою. Одна була конячка, корови не утримували. Якщо була свинка, але не щороку. Жили надією від Бога. Богу молилися сильно. За розповідями всіх наших старожилів, буде велике покарання за наш зроблений гріх. А ми його робили. Хоч не добре, треба придбати хліба на цю сім'ю 30 пудів. Це треба обробити цілу десятину землі. А вона у них не під боком, її треба притягнути до себе. А вона, як джерело всього нашого життя, сама тягне цього Сичова Корнія зі своїм сином Єгором. На одній конячці удвох треба швидше впоратися зі своїм паєм.            

 

133. Не один раз до нього треба приїхати, і там треба зробити те, що було потрібно для врожаю. Не треба так нам жити. Особливо тепер ми з вами не живемо. А цей чоловік з сином жив, мав свій тік, на якому мало було привезеного врожаю. А возити треба гарбу, як це робилося хліборобами таврійцями парою коней. Земля ось в головах. А Корнію за 10 верст дісталася пайка, до неї за годину не доберешся. А треба їхати, до сонечка вставати, щоб розв'язати зі свого мішка. Та посіяти, волочити, як це слід. А потім дочекатися врожаю не поганого, а хорошого. І на це треба подумати. Приїдеш на загін на свою пайку.

 

134. А вона не вродила, дощик вчасно не пройшов, а земля не гнойова. Сіємо, більшість вся надія на Бога, а ми грішні. Що ж робила ця сім'я у своєму житті, яка примусила один час мучитися. Треба ж скосити, якщо вродило, треба і привезти, змолотити, і повіяти. Все робили наші трудові руки, одна була надія на них. Земля чекала силу. Як от наші Лисєви жили, батько з сином, Севастян з Іваном. У Івана діти дорослі, у них дві пари волів, пара коней. Та й до того церква не залишала, робила маленький копійчаний дохід. Вони були в пошані.

 

135. За стіл великий сідати, і було, що їсти, як годиться. У родини великої можна жити, у батька розумного працювати треба, але на утриманні сидіти не треба. Жоден батько свого сина не доводив до розуму. Так само, як цей інженер на свої придбані гроші думав розум своєму синові вставити. Ні, без природи не обійдешся. Якщо її не попросиш, як матір свою, і не поклонишся головкою їй, вона тобі нічого не дасть. У неї вся сила все зробити. Посадила нас на це місце, поклала спати. Ми спимо, і просипаємо все своє царство, яке було до цього, і воно є зараз. Ми марно озброюємося, марно воюємо з природою.

 

136. Своєю силою примушуємо, щоб вона нам, цим людям, свої якості давала для того, щоб один час пожити, а в інший померти. Природа цим ділом не радіє, і не хоче, щоб ми з вами лягали через це все в землю. Ми вічно не будемо лежати в могилі. Ми з вами повинні добитися від природи одного і однакового в житті, що нам пропонує Іванов.  Іванов говорить нам всім. Ми ж, люди, повинні зрозуміти, що це наше все не порятунок, що ми з вами зробили, і зараз хвалимось перед усіма.

 

137. Ми з вами даремно співаємо і танцюємо. Кажемо: це правда, що ми є природи господарі. Ми ж з вами, всі люди, бідні тим, що ми нічого в природі хорошого не знаємо. Хіба це для нас хороше, ця машина, або зброя, в чому ми є. Ми ж з вами робимо діло, в якому помиляємося, на віки віків ідемо з білого світу з життя, котре нас примусило все робити, що нам шкідливо. Ми з вами повинні від цього всього відмовитися, і взятися за найгірше діло і холодний час, від якого ми йдемо.

 

138. У нас з вами є свідомість, її треба повернути в інший бік. Не весну радісно зі зброєю в руках чекати, теплі наші дні, яких ми з вами не бачили й не чекали. Ми з вами тільки всю зиму готувалися, озброювалися, робили ту справу, яка нам треба в нашому житті. Це добре буде тому, хто залишиться зі своїм здоров'ям. Він зі зброєю в руках виїде на фронт у природу. І почне також своїм умінням по природі розумом стріляти. Думати та робити те, що буде треба.

 

139. Ми з вами уми, не знаємо вже, що зробити для самих себе. Особливо вимагає наше сільське господарство для обробки і збирання нашого врожаю, котрий нам з усіх полів приносить золото, тони зерна. Ми з вами хочемо добитися через свої руки і свій розум отримати в допомогу те, чого ми ще для людини в її праці не отримували. Наша справа – треба буде вчитися і вчитися, і вчиться, щоб навчитися такої теорії, яка б примусила всіх нас навчити, щоб ми нічого не робили, а все у нас було. У нас є, але у нас мало.

 

140. Площі не вистачає, доріг немає. Руки є, і ноги носять, але розуму немає, щоб додуматися хоч один день призупинити цей весь рух, і вживання. У самого себе все це свідомо зробити, що вийде. Ми ж не хочемо і не робимо. Скільки від матері не бери своєї жалості жаліти своє дитя, все одно вона перерветься, і не буде його. Мати твоя втратить здоров'я, і її більше не буде. А як ви думаєте про нашу природу, вона у нас для життя нашого нескінченна? У неї сили не для того, щоб ми були здорові для того, щоб її якості знищувати.

 

141. Треба нам усім взятися за іншу зовсім незрозумілу і нехорошу дорогу, і також за холодну дорогу взятися. Досить надіятися нам усім на щастя. Буде добре – ми з вами будемо добре жити. Буде погано – ми від цього не підемо. Для хорошого у нас є окремі дні. А от для поганого, ми б з вами їх і не хотіли, щоб вони приходили до нас. Вони без нашого розуму і діла нашого самі йдуть, і налізають на наші тіла. Ми, всі люди, від цього не гарантовані. Зможемо мінятися то в хорошу здорову сторону, то в погану.

 

142. Це все робила, робить природа. Всі ми як один чоловік думаємо і хочемо, щоб наше дитя народилося спокійне і розумне. Але чи подумали ми з вами про те, що це не ми з вами особисто народжуємо чоловіка? Наше діло – насіння закласти. Воно робиться у процесі, один час знаходиться в утробі матері, яку береже природа. А потім його обмиває водою, а повітря робить на землі життя. Ми злякалися його незрозумілого крику. Подумали, що йому буде холодно. З першого дня з першої хвилини стали робити тепле і хороше.  Іванов говорить нам. 35 років одягався, взувався, зверху на голові носив шапку. Запитайте у будь-якої людини, навіщо це вона робить, це все носить?

 

143. Я теж не знав так само, як і всі. А коли почав трудитися на це діло, і вчитися в природі практично, у мене вийшла недовіра до цього всього. Став шукати в природі вихід. Спочатку думати почав, мріяти про це все, що робиться людьми. Вони ж на цю землю сіли. Стали розуміти дні, до них за час готуватися, які на землю приходили і йшли. Для цього народився в цій місцевості чоловік. Він так само, як усі, піднімався на свої ноги, і робився в природі залежний . Йому так само, як і всім, приходив і йшов перший день початкового свого року. Це було в цій місцевості 20 лютого, коли доводилося стати на свої ноги, і зробитися справжнім чоловіком, котрим можна було розпоряджатися, як таким, що досяг віку. 

 

144. Все це робилося чоловіком доти, поки не зустрілася думка така. Чому це все у чоловіка є, що він у природі придбав. А от немає у нього сил волі сказати про себе: я ж ніколи не захворію і не застуджуся. Такої гарантії поки наші люди не мали і не мають. Їм треба щорічно з природою воювати, від неї її якості відбирати, свої відновлювати. Як це весь час робилося, і робиться в природі людьми в нашому селі. Без землі, і праці на ній, що виробляє, у людини нічого не виходить.                    

 

145. А земля своя лежала не оброблена під випасом. А самі у пана в скупщину брали і сіяли хліб. У самих хліба не вистачало, йшли, займали, а потім багатієві відробляли. Хліборобством займалися, але їздили на затії, у господарів наймалися і косили за гроші. Це у дорослих відбувалося. А от цього ні в яких людей не було. Це тільки виходило у своєму житті змінити свою думку. Всі люди думають завтра зустрітися в природі, як ніколи не було, таким, як може бути. Особливо таким виділеним, як можна зробитися таким чоловіком, як зробився в природі Іванов. Де він таких сил, таку волю придбав, що він робить. Один може, а все не вміють. Вони вміють, але не хочуть, і бояться робити.

 

146. Це в житті не робили. Краще померти в пальті, ніж померти без пальта. А от цьому чоловікові незалежному одному з усіх. Він взявся за це, від усього наявного відмовитися. Цього мало, що на собі немає того, що все життя своє надягалось. Природа допомогла, і цьому навчила, щоб чоловік не довірявся часу, що йде. Він ніколи не бувалий. Особливо сніг лягає на землю. Він не говорить, і ніхто про це не знає. Але сніг такий же самий, як він до цього приходив тихо і холодно. Вже чоловік до нього, сам не захистившись, не прийде, і не стане з ним нарівні бути. Сніг примушує перебудовуватися.

 

147. До нього чоловік робиться не таким, як він був весь час, ходив і вірив хорошому, теплому. Йому не треба був  ніякий зайвий для тіла одяг. Він зміг залишатися в одній натільній сорочці. Його це примусила природа, він її боїться. Вона може тіло людини згорнути в баранячий ріг. У неї на це є сили свої природні, від яких сталь іржавіє. А чоловік своїми індивідуальними силами, він тільки зможе себе збагачувати. Йому мало цього, що він придбав. І його береже, завжди думає, щоб за рахунок цього часу прожити. Це його в цій справі велика помилка. Не такі люди в історії себе показували. Якщо знаєш її, то простеж її, і скажи, як вони згодом самі себе залишали позаду за їхнє одне хороше.

 

148. У них була думка, котра їх примушувала мати в себе один час силу, дану природою, котра охороняла чоловіка своїм ділом. Він фізично і теоретично сам себе примусив бути в природі богатирем, або командиром якого-небудь виробництва, або командиром полководцем. Або професор науки медичної, яка була тоді оточена, і зараз вона оточена своїм незнанням. Чоловік, залежний від природи, борець і воїн у природі. Сам природа, і природу хоче зняти зі шляху. Особливо людська думка, котра примушує людину.

 

149. Перш ніж іти в природу, він свою думку пускає в хід для того, щоб на свою користь завоювати. Жодна людина не хоче програвати, і свою низькість показати. Просить чоловік богатирського звання, або професор буде просити, щоб його підлеглий послухався, і дав свою особисту згоду, що ніколи не піде на погане. Це все створило партію, вона в державі змінила свою форму, через котру цей чоловік став діяти в путі свого здоров'я. У неї виявився теоретичний чоловік, який примусив все людство звернути свою увагу на те, щоб чоловік був таким, як він ніколи не був.

 

150. Таким з боку політики і економіки, котра примусила чоловіка в природі робити ще більше, чим він колись робив. Партія не стара дорога для людини, щоб він у ній не жив. Партія – нова дорога для того, щоб чоловік зі своїм здоров'ям жив. Вона з колії старого чоловіка проганяє, не хоче, щоб її виховання йшло на вітер, пропадало. Ми, люди, не шукаємо цього в природі, щоб одні добре і тепло огороджувалися, а інші жили погано і холодно. Це не партія робить у себе. А ті люди це зробили, хто не захотів у природі жити. Він не знав ворога, яким він є. У партії чужого немає, все є природне людське. Раз треба жити в природі всім, значить, треба всім народженим жити однаково.

 

151. Не воювати одному на фронті, і не командувати. А треба людям розповісти свою правду, яка вічно з чоловіком жила. А зараз від нього загартування-тренування, науку всього народу, ізолювали окремі люди. Каже нам такий чоловік, хто бореться за здоров'я всього світу. Він не йде і не хвалиться природним багатством. Він показує живе енергійне бронзове таке загартоване тіло, що не вмирає ніде ніколи. Так що правда його. Він з партією йде для нашого ображеного чоловіка, забутого всіма, хворого.

 

152. І своїми силами його бажання піднімає. У незалежності свого місця, як у партії, немає. Щоб сказати, це я зробив, і повинен один час користуватися, а всі не зможуть. Це не партія. Партія ні від кого не йде. Вона всіх людей просить, щоб ми з вами загартовувалися, і робилися в природі такими, як зробився я, Іванов. Мої заслуги – це партія. Вона не за багатство заступається, зроблене нами. Вона говорить нам, усім людям: треба здоров'я. А ми з вами, всі люди, що живуть у природі, не підтримуємо Іванова. Кажемо: «Він у нас ненормальний, що так ходить». Це його обґрунтована, перевірена, випробувана на самому собі наука, від якої й партія не відмовиться, як від чоловіка.           

 

153. Свідомо це робити, що у себе розвинув Іванов. Він невмирущий зі своїм тілом, зі своїм здоров'ям, зі своєю любов'ю до життя. А в житті в природі в людях і партія. А з партією Іванов крокує не для смерті, а для життя вічно жити. Ось що нам, всім людям, партія подарунком піднесла. Чоловіка, мене, одного Іванова навчила, виходила таке серце, з яким доводиться жити вічно. Якщо природа своїми властивими силами не впливає на це тіло, що може бути від цього краще. Це вже є продовження життя. А за продовження і партія.

 

154. Сама собі не відмовить. Вона жива, а не мертва. Вічно жила, і живе з нами всіма однаково, як живе Іванов. Він хоче, щоб всі такими зробилися для того, щоб таємницю в природі узнати. Партія є Природа. А в Партії є все. Найголовніше, людина. Повітря, вода і земля – нерозривні близькі рідні друзі. Партія говорить. Чоловік я, це моє здоров'я. А здоров'я є ми, всі наші люди. Партія їх зберігає, але ніхто більше.

 

155. Я, чоловік, за партію, за своє особисте здоров'я, яке буде жити вічно. Ось це є і Партія, життя, але не смерть. Партія наша всіх нас цьому всьому не вчить, щоб ми своїх дітей так ростили, як ми їх народжуємо. Партія в себе не має ніякого ніде фронту. Вона нам такий час не підсилає, щоб ми з вами природу боялися. Коли весна приходила, ми до неї готувалися, всю зиму озброювалися. Ставили на колеса машину, мотор заводили для того, щоб землю нашу обробити.   

 

156. І зробити з неї хорошу грядку, щоб від неї отримати врожай. Це не партія примушує. Вона каже: треба покопатися, поритися в природі. І не забути про чоловіка, в ньому є вся наша таємниця. А ми бачимо дію Іванова. Він учень партії. Зустрічає час не так, як ми всі ховаємося. Він переможець природи, на собі не носить одяг, не говорить. Йому жарко, а в три гибелі терпить від створеної умови. Щодня виходить на прогулянку в трусах.

 

157. А в природі лягав сніг, в листопаді вже суцільний лежав. А атмосфера повітря змінюється, це небувале явище. Фізичне природне терпіння. По всьому цьому їжа людині не буде потрібна. Думати те, що думали всі. Навіщо лягати спати в затишному і в теплом. А думка твоя працює, що вона шукає по природі. Те, що ти зробив вперед, і від цього діла отримаєш річний прибуток у цьому. Це твоя є справа, не один день це робиш. Круглий рік робиш те ж саме, що робив.

 

158. Партія цьому не вчить, вона каже, базується на Іванові. Він же чоловік, він же обрав для всіх одну дорогу. По нею йде правильно, і прямо до мети попадає. Не за рахунок зброї живе, а за рахунок єства одного. Якби не було добре, робив би я?  Ні. Один час холодно і погано, але зате здорово. Я, говорить нам Іванов, не думаю і не чекаю завтрашній день, і не готуюся його зустріти краще, ніж ми його зустрічали.       

 

159. Наша думка на нас сильно помиляється. Ми з вами вчені люди. Хіба лікарі психіатри не розуміють, що це є практика, важка робота людського життя. Вони хіба не бачать правду, котру робить Іванов. Він між нами такий один. Не наступає на нас, а, навпаки, від нашого далі йде. Все наше з вами не визнає реальним у житті. Якби не було живого факту, справа була б інша. А то ми робимо в природі все це шкідливе.

 

160. А от все те, що робить у природі сам Іванов, це все для себе хороше і для інших не погане, а теж хороше. Ми з вами неправильною дорогою йдемо і йшли. Проти природи озброювалися. У неї за рахунок її багатства зробилися героєм. Ми з вами на цьому місці недарма оселилися. І ми з вами стали робити те, від чого отримали хороше для самих себе. Для нас прийшов на зміну наш молодий чоловік, якому показали ми дорогу, розвинену зовсім нами.      

 

161. Ми не жили в природі, щоб нам було погано. І не було для нас добре. Наша діло тільки одне – з нічого зробити щось. Так ми оселилися на цьому ось місці дикому, де не було нічого зроблено людськими руками. А все було незалежне живе, не своє власне. А коли нам, кожній людині, дали право зробити облюбоване місце, яке довелося зайняти. І назвати свого імені двір. Коли я це отримав, цьому місцю господар.

 

162. Ніхто не мав права мене тут турбувати. Я зробився власник індивідуаліст. Наше село зробилося наше. Ми з вами свою землю одержали, без неї жодного кроку. Коли лягаємо спати в ліжко, ми її, як джерело, під голова кладемо. І з нею на відстані говоримо. Вона б не хотіла цього. Ми самі це все зробили. Розподілили ланами, оточили сотнями. Жереб загальний ввели, щастя яке дістанеться. А потім там, як хочеш. Земля дається для прибутку.

 

163. Якщо тільки ти її любиш, вмієш її обробляти, якщо є, чим її орати. Ти на це сили кладеш. Знаєш добре, що ця земля сама не тривожна, мертва. А коли її будеш орати глибоко, під зиму під сніг покладеш, це не все. Господарю треба про це не забувати, на цю справу тягнути час. Ми всі приїхали сюди без усякої землі, тут нам її не дали.   Ми як власністю оточили себе. І стали кожен сам собі на ній щороку топтатися, тобто робити те, що треба. У нашому селі через це все показалися житлові будинки.        

 

164. Нас це місце збагатило, і назвало нас оріхівцями. Ми за це місце грудьми підемо захищати свого царя. Він нас з вами зробив людьми. Ми вже на карті є власники селяни. Всі ми грошовиті люди, яких примусили умови. Ми збагатилися землею, тому вона у нас під головами завжди лежить. Земля про що думає? Якщо він вміє робити, він цього і досягає. Наше село першого року, між собою не робилися кілочки. Це все примусило багатство.

 

165. Сила наша фізична. Ця місцевість цих людей за рахунок природи залежною зростила. Ми побачили повного багатія з усіма силами. Нашого царя, хто нам зі своїм режимом щорічно придбавав цю силу, яка робилася нашим селом усіма людьми. У них був розум сам себе індивідуально перед усіма людьми показувати. І було можливо чимсь хвалитися перед іншим. Людині давалося, вже можна було жити за рахунок своєї праці.

 

166. Ми в ньому хитрували. Хто куди хотів потрапити, йому це все давалося. Чоловік не сидів на місці, йшов, бився і робив. У нього згодом вийшла дільба в природі. Волков Василь Леонтійович нічого не мав з багатства, крім одних дітей. А Абрамченок Петрушка, у нього повний двір всякого роду багатства. Але природа не пішла слідом за Петрушкою. Вона взялася підтримувати Василя Волкова.

 

167. Село дочекалося іншого закону. То цар був управитель над усіма людьми. А зараз прийшов час, стали самі люди господарі в природі. Земля перейшла в руки спільного колективу. Люди на це діло поділилися. Одні взялися за роботу, трудитися стали, робити. А інші йти стали від іншого неграмотного. Йому місце дала наука. А фізичного чоловіка посадила в тяжкий труд.   168. У них між собою спільна бійка. Той фізично робить, а той розумово створює. Але щоб у цьому виграти, вони обидва програють. Природу примушують, від неї хочуть одержати не мало, а багато. Я цій справі ініціатор. Знаю добре про це, що люди, які вони були, їхня система індивідуальна в природі розросталася. Для того вона росла, щоб саму себе показати, що вона вміє жити залежною стороною.

 

169. А залежність не стоїть на одному місці. Вона придбавалася на фронті, хто де і як. Треба було цьому господарству самого себе показати, що вони вміють жити за рахунок природи, за рахунок свого діла, яке вони робили. Ніч не спали, весь день безперервно назад, вперед ходили. Хіба б вони не мали, що їхні діти зробили, чим вони оточили себе зараз. До них тоді не доходило, кустарно і важко жили.

 

170. А так жити не треба, як жили люди цього села. Самі себе втрачали, накидалася якась хвороба або застуда. Укладала в ліжко, безпорадно тримала доти, поки вимучить. Ніхто їм не допомагав, якщо наука не розросталася. Люди народжувалися швидко, і показували самі себе. Видно, як чоловік бореться з природою для того, щоб жити не погано, а добре. Тому люди поділилися.

 

171. У одних було, чим придбавати господарство, а в інших не було. Один хліборобством жив, інший наймався господарством. Це все одно треба працювати, копійку для життя заробляти. Але визнавали господарем на місці хлібороба, а працівника ніде не рахували, він в виборні не попадав. Отже, ця сторона, яка жила в нестатку, згодом подужала. Особливо бідний селянин, він став господар села, про спільне ціле розмовляв.        

 

172. Його сили переселилися. У капіталістів, у буржуїв відібрали війною віжки. Всьому цьому бути. Природу не обдуриш, і не образиш її сам. Вона примусила людину. Одного права вчитися, а іншого трудитися. Один робився командиром, інший став підлеглий. Один мети добився, а інший відстав. Ображатися не доводиться, треба буде не спати. Природа вимагає праці. А раз будеш трудитися, будеш жити один час.

 

173. Чим тільки зацікавишся, того в природі доб'єшся. Природа широка і велика. Справ є багато, і вистачає. Але от життя одне. Як би ти не жив, добре чи погано, а вмирати-то треба. Вченому, неученому здаватися доводиться. Сили губляться, а безсилля наступає. Треба було б жити, і є, за що жити. Але з нами раніше, до цього, ні з ким не рахувалися, і ніхто тобі не говорив. Треба було людині вмирати.

 

174. Хвороба нападала на нього і валяла, не давала рухатися. Безпорадні ми жили люди, в природі нічого не знали, і не хотіли шукати. А дорога була і тоді, це по якій ми з вами не пішли, щоб по ній ступати. Наша справа була одна – у природі знаходити тепле і хороше. Ми звикли любити легке прибуткова. Для нас це весна. Всі ми для неї ліземо, всі до сонечка прямуємо. Нас умови примушують.

 

175. Залежність жене. Треба придбавати, щоб було. Адже одягатися треба, їсти теж треба. А в будинку жити треба. Без праці нічого не зробиш. Тому раніше жили, працювали і вчилися хитрі всі люди. А зараз, як ніби в цій справі примушує Партія. Це чоловік, без чоловіка вона жити не зможе. У природі господар чоловік, тільки він помилився, не по тій дорозі пішов. Правою пішов, а ліва залишилася.

 

176. Треба було б жити, а чоловік не хотів. Цією дорогою йде один наш Іванов. Він зразково примусив, пішов по незалежності. Не став слухати залежність. Воювати, ні з ким не воює. Боротися, не бореться ні з ким. А от робить сам. Каже нам усім. Мені простимо, якщо буде треба померти. Я сам не захищений.  Чого ви вмираєте? Я божевільний для вас. Ви ж нормальні. Спробуйте залишитися таким, як я.

 

177. Вас рятувало чуже. Ви відбирали в природі, нею задовольнялися. Але один час жили, інший час ви вмирали. Жити я перестав по-вашому, живу по-своєму. Не лізьте ви до мене, не заважайте ви мені. Ви ж бідні люди, у вас такого магніту немає, за вами не підуть люди. Коли тільки зрозуміють, візьмуться за цю справу. Тоді-то ми зробимося людьми розуму.

 

178. Розум наш нас примусить, що буде треба зробити, щоб ми більше так не жили, як живемо зараз. Вчені, невчені, у себе всі ми маємо, але от здоров'я немає. Як трохи щось таке, згораємо. Ми з вами в цьому не навчилися жити, а навчили себе збагачувати. Ми в природі брали те, що вона нам один час давала. Наша сила примушувала, щоб земля нам родила. Ми з нею разом жили, з нею, як джерелом, воювали. У праці дружили, без праці вона нам нічого хорошого не давала.

 

179. Ми весь рік безперервно робимо. Чого тільки ми в житті не робимо, це наше все. Якщо ми не будемо робити, то нам ніяка особливість не дасть. Природа така наша мати, народити народила нас усіх своїми силами на білий світ, а вчити не стала по-своєму. Це вже батьки злякалися. Думали, що їхнє дитя помре. Навіщо ж воно народжувалося? Його природа народила для життя, але не для смерті. А ми повернули її на те, щоб чоловік один час пожив.

 

180. А потім померти треба. Що це за історія бідна для всіх нас. Народитися треба, а потім в процесі свого життя за неї заробити від природи, і покінчити життя своє. Так і ця режимна власність, вона ж не чоловіка є. У природі чоловік все зробив. Він же зловив тварину, він же її прив'язав на мотузку, привласнив до свого імені. І так само став орати землю, став з неї робити грядку, і сіяти в неї зерно. Йому потрібен був урожай, він же розвинув сам апетит.       

 

181. А в природі необхідність на бажання чоловіка тисне. Він у цій справі хворий, цією справою хворіє. Навчив себе одягатися, навчив себе їсти. А дім для нього він побудував для свого задоволення, без якого він не обійшовся. Його, як господаря, в труні з нього виносили. Самі плачуть, а самі несуть. Родині жаль, але нічого не зробиш. Природа сама вбила. Чоловік застудився, захворів, похворів, похворів, і помер. Це все робиться законно. Природа наносить це.

 

182. У природі сили не вивчені, вони нашого чоловіка в процесі свого життя калічать за наш нехороший вчинок. Ми з вами цю землю зайняли, яку безлюдну. Вона й без нас обходилася, жила. На ній квіти цвіли, трава росла, сохла. А сніг лягав. Це все у весняний час із собою з водою забирав. Але чоловікові було треба. Він зі своїм розумом прийшов у тупик. Як і робить чоловік у природі. Робить голку, без якої жити не зможе.   

 

183. А де дівається голка? Іржавіє, скасовується. Це річ, зроблена руками. А це, що є зараз, все належне будівництво хіба одухотворене. Воно теж стоїть на землі до одного часу. Також сили надр усіх, вони ж не додаються, а скасовуються. Значить, сили падають. Не думайте, що ви, люди цієї землі, за вашу справу з вами треба погоджуватися. Ви чесно жити не вмієте. Треба вчитися в природі, як вчиться Іванов зі своїм тілом, зі своєю любов'ю. 184. Усім холодно і погано, а він же терпить. Ми від нього чекаємо смерті, ось, ось скоро він помре. А він тільки прожив 35 років, він залежний був, як ми. З природою воював. Був вбивця природи. Без одягу не ходив. Думав своїми силами їй довести. Не довів. Взяв, кинув все робити, що робив.

 

185. Він про цю місцевість зараз описує. Яка вона була в селі сильна. Особливо згадую про влаштовані кулачки, про революцію нашу в селі. Як всі хотіли радянську влади. Ніхто, як ми, люди все, її завоювали для життя. А коли придивилися, ми в природі також вмирали, вмираємо, і певно будемо вмирати.  Наше з вами невміння. Ми вчилися природу вбивати. Наша вся зброя направлена до цього, ми по ній стріляємо. 186. А раз ми по ній стріляємо, вбиваємо її самі. Хто ж нас таких буде жаліти? Іванова вбивати не буде, він цього не заслужив. У нього є сила розуму думати і зберігати природу своїм тілом. Це між ним і природою велике терпіння, труд великий, чим люди не хочуть радіти. Іванова справа виграє, а не програє. 187. Він трудиться не для того, щоб себе вбити. Його праця робиться на те, щоб вічно жити природним порядком. Чоловік буде не старий, а буде новий. Живий, а не мертвий.

 

1965.12.17. Іванов

 

:6512.17 Тематичний покажчик

:Сон мозок вмирає 4

:Хороше погане 14,50,60,66,137

:Учитель приїзд Казань 1965.02 20

:Серце незалежність    24

:Мороз ванни 40хв    26

:Учитель в природі    29

:Помилка наша    42

:Помирати ненормально 54,90,181

:Народження виховання дітей 56,58,60,75,93,118

:Залежність причина смерті 62,91

:Учитель історія 64

:Учитель   Бог 67

:Садовод 80-91

:Незалежність 91,152

:Новий потік 92

:Ворог рак 96

:Учитель в'язниця

:1951р, 1964р    103

:Перша людина 105-112

:Любити іншого 109

:Своя прізвище    110

:Кулачки    125

:Оріхівка    129

:Партія нова природ 150-155

:Не готуватися на завтра 158

:Тягнемо час 163 :