Іванов Порфирій Корнійович

Здоровий дух здорового тіла. 1965.11

 

Редактор — Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Перш ніж писати про дух, треба буде розповісти про нього людям, що це таке є в природі дух.  Є написано, якщо ми з вами визнаємо Старий Заповіт.  А він колись був.  Йому, були такі люди, вірили, зберігалися за рахунок цього всього.  А тоді чоловік вірив Богу як батькові.  А Новий Завіт висунув на арену свого сина Ісуса Христа, або Будду.  З чим і розвивалася на людині своя приватна індивідуальна власність.  Та, яку сам народ не визнав, з життя свого прогнав.

 

2. А от дух не ввів.  Здорове тіло – здоровий дух.  Це, можна сказати, по історії. Бог батько – це чоловік.  Бог син – це вся зроблена техніка.  А Бог дух – чисте живе тіло. Вчора, 12 дня, у п'ятницю, все робив, що роблять всі залежні люди, які думають у цьому ділі, і вони в ньому помиляються.  А ось 13-го листопада в суботу такий морозний день небувало прийшов.  Він із собою привів незалежність, яка не прощає ні батькові і ні синові, а зберігає одне живе тіло, дух його.  Як думка одна думає про те, що робиться надворі в природі.  А ти ж не такий будеш, як усі.

 

3. Їх веде їхній нестаток, у них чогось немає.  Якби їх просили умови, вони б, може, і не робили, чим вони сьогодні огородилися.  У них народжений самозахист.  Люди йому вірять сильно, і одягаються тепліше.  Носять важку вагу, але не кажуть, їм це погано.  Це їхнє завоювання.  А от незалежна сторона – це дух людського життя.  Треба буде себе готувати.  Я приготувався, не вживаю їжу свідомо.  Про це багато пишу, про кожне хороше і погане.

 

4. Раптом сестра Зіна входить в палату і каже: «Ти просився до начальника?» Я до цього завідувачу 5-го відділення, швидше щоб до начальника.  Алмаз Разаевіч не заперечив щодо цього.  Раз хотів зустрітися з ним, поговорити, своє наболіле розповісти.  Це непогано вчитися треба буде.  А вчитися треба, і писати треба.  Тому в мене було підготовлено, що говорити.  Я в кабінеті у начальника, хто якраз по телефону говорив на тему вселення, новосілля нової квартири.  Давав пораду, що буде треба для того, щоб було щастя для всякого добра.  Валіза з речами.

 

5. Відступають, не хочуть.  Природу не обдуриш, вона між нами не дурна.  Є в неї всі свої права, всі можливості до життя.  Вона недарма примусила говорити про це з начальником.  «Ви, – я питаю у начальника, – читали про метал всередині, скільки була куля?» Він відповів: «Читав». Так ось ваша кров вашого серця непридатна до роботи.  А потім я начальнику розповів, як я був на прийомі у Богомольця.  Він моєму зверненню не заперечив, а погодився на мою допомогу.  Це була моя просьба, котра досягала завжди, чим я упросив природу, нашу матір рідну.

 

6. Я коли виходжу надвір на саме кипуче діло, це моя практика.  Її я шукав, свою допомогу вільного доступу до природи.  Говорити я вмів, за словами в кишеню не ліз.  А сказав про загартування-тренування.  Він лікар, згодився, дав своє слово мені допомогти.  Це вже мені буде добре.  А погано моєму тілу не може бути.  Я задовольнив себе розмовою начальника.  А у самого мало було зустрічі з начальником.

 

7. Я не кушаю навіщо?  У мене запитують лікарі, їм  жах від цього.   Який же я ділок, якщо я вам себе не покажу таким, як треба.  Моя здібність одна є заслужити уваги від природи.  Я це і роблю в ній.  Ми з вами, всі люди, є не в тому духові, в якому всі.  Дух є мій приклад, це треба йти за природою.  А в ній температура лежить 16 градусів нижче нуля.  Спочатку важко в цих умовах купатися.  Це моя холодна в морозі ванна, я цим радію.  Хоча сильно боюся.  Але моє тіло щупає, не хоче, щоб я впав.             

 

8. Цю якість, цю волю не відбереш.  Обов'язково буде, вся можливість є на це.  Дух мого життя доведе.  Я недарма думаю і пишу про цю справу.  Це моя краса випробовувати на собі холод.  Згадую дідівське в природі початкове, в селі розростається залежність у такому великому нестатку, як ми тоді жили.  Земля була навколо села, і було її досить за даним знанням.  І всієї належної техніки, яка зараз на колесі, вона крутиться, а мотор працює, сила кінська виробляється.  І чоловік опанував, примусив її працювати, підпорядкував її під своє вміння.

 

9. Як добре і легко зараз.  А тоді була панська економія.  У пана бралася земля м'яка, котру люди брали на скупщину.  Третю частину віддавали за землю обов'язково, треба панові вперед свого везти, був введений такий панський закон.  Свою землю мали, а панську брали.  Все примушувала залежність. Коли сила своя у дідуся мого була, своє тягло живий скот. А його треба зберегти всією гідністю.  Своя безграмотна сім'я у Нестерят, не втратив через одне здоров'я.  Сина народив одного Федора, а потім народився Корній.

 

10. Слідом за Корнієм – дочка Пелагея.  Дідусь Іван Тимофійович не відставав від інших придбавати свою власність індивідуальну.  Вона в нього росла і продовжувала існувати до одного часу.  Поки жив у землянці на городі ближче до тваринного скота.  Було його щастя, на всю середину вирив сам і виклав камінням колодязь.  А господарством не повезло, вліз у збирачі податків.  Гроші ніщо таке, примусили побудувати будинок під черепицею на вулиці, чим хотів Іван похвалитися.  А до нього за недоїмку, за цими рублями держава прислала панка, котрого тоді слухалися, як закону, вибраного самими старосту Івана Родина.

 

11. А він був і саджав у кардигардію.  Грошей у дідуся не виявилося.  Треба було платити, кишеня порожня.  Що робити йому?  Овечок в'язати і везти на базар на коні Білогривчику в драгах не в базарний час у понеділок нам, як на гріх.  У нашому ділі повезло в нашому житті, через свої справи м'ясникові треба була вівця для м'яса.  Він прозівав свій базар, ми йому допомогли стати людиною. А по дорозі мені дідусь розповідав, вчив мене господарювати в природі, як треба буде чужим жити.  Своїм фізичним трудом важко, і довго самого себе підвищувати, зробитися від іншого господаря сильніше і багатше.            

 

12. Я його добре зрозумів, що чуже інших рук дуже багато допомагає.  Люди себе піднімають швидко. Як себе мужик Забуга підняв.  Три пари волів здобув.  А раніше люди тижнями, бідні, виїжджали в степ сім'єю.  І там весь тиждень жили  і працювали.  А як Богу сильно вони вірили.  Це тільки один є спогад.  Шість днів за Божою заповіддю, а в сьомий у неділю свято, треба Богу помолитися в церкві.  Це обов'язково, закон такий, дзвін давав знати всім. І від самого сонечка залежало.  Всі люди перед якою-небудь справою свою голівку хрестили і дивилися на нього.

 

13. Він вважав, це треба.  Так і дзвін нашої церкви було чути своїм ударом.  Після бою чоловік віруючий, якщо на ньому на голові була шапка або картуз, а може капелюх, він її скидає, і себе від голови і до пуза хрестить.  У самого усно кажуть слова, щоб йому хтось у початій справі допоміг. Чоловік завжди просив Бога, як батька небесного, або сина його Ісуса Христа.  Кому віруючі низько кланялися і просили, щоб він їм в їхньому ділі допоміг.  Люди все дуже міряли своє здоров'я на його діло.  Христос допомагав і красти, і вбивати.  Христос був Господь.  Він чудеса творив, по воді ходив, по горах лазив.

 

14. А от у Єрусалим на свято доводилося їхати на ослі.  Це жив Забуга, мужик низовки.  А ми всі жили на Горі.  Люди не таким обрядом оточувалися.  У нас куріння тютюну не вводилося.  А понизовці курили кожен, видно було з усього.  У нашому селі було три вулиці.  Одна сторона дві мала.  А іншій стороні довелося залишатися при одній.  Більшість була за низами, де був не один Забуга.  Зі своїми силами    підготовлений під час косовиці хліба.  Раніше не одна була косовиця, щоб руками хліб знімати.

 

15. І снопи возили для кращої зручності, щоб без усякої втрати.  Доводилося збирати на тік свій весь належний урожай. Для Забуги ця робота не потрібна була, він іншим озброювався.  Йому свято допомагало жити.  Особливо літній час збирання врожайного хліба.  Люди жили за рахунок праці.  А Забуга мужик хитрий.  У свято раніше від усіх свої три пари  волів запрягає в гарби.  Разом з працівником їдуть у степ з чужими снопами.  Вибирав на око, видно здалеку по копицях, де хрести  клав господар.

 

16. А для Забуги не тяжко згорнути і під'їхати під свій сніп.  Він господарював, він розпоряджався і працівником, як самим собою.  А справа працівника тут не причому.  Йому кажуть: під'їжджай.  Він бере свою пару запряжених волів, і підводить по-хазяйському їх.  А господар цих снопів весь тиждень косив, возив і складав.  А зараз за ці дні в церкві перед Богом якоїсь ікони хреститься, кланяється, дякує Вишнього за цей рік врожаю. Забуга його забрав і відвіз, як своє зроблене добро.  А бідний, ніколи не думаючи, приїхав по снопи, а їх вже не стало на цьому місці.

 

17. Як ви думаєте, в цьому винен він чи я?  Ні батькові моєму як шахтареві не щастило себе підняти.  У нашому сільському господарстві ні дядькові моєму рідному не довелося назад отримати те, чого мій дідусь мав.  Він хотів мене навчити, як буде треба зробитися в природі багатим господарем.  А хто цього не хотів, і кому це право не давалося.  Хіба мій дідусь не був у житті такий, як були  всі?  Він зібрався в  степ за копицями удвох з онуком, зі мною, на двох парах волів.  Але він мене такого не знав, що я буду йому всьому протилежним.

 

18. Він їхав так, як їхали всі, але природа права йому не дала.  Ми приїхали на загороду під свої ячні копиці, під розвіз свій.  Одну пару волів випрягли, поставили волів.  А на передній поїхали ми під ряд під першу копицю.  Дідусь мене примусив топтати в гарбі, а сам став класти вилами.  Одну копицю вклав, під'їхали під іншу копицю.  Один раз вилами дідусь подав мені в гарбу – десь взявся в природі вихор, він мого любимого дідуся звалив з ніг.

 

19. А на моє все це горе недалеко пасли одного імені два Івани, вони працівниками були в багатіїв.  Мою стихійну історію побачили, намагалися мені допомогти.  Прийшли, поклали в гарбу мого дідуся, і випровадили з порожніми гарбами.  Ніякому господареві на такому фронті залишити не доводилося, як залишив сам себе мій по батькові дід.  А два сини   його зі мною зустрічали.  Я дядькові його віжки і намір свій передав.  У дядька Федора, як у сина рідного, після своєї кончини, на Михайлов день дідусь з нами розпрощався.

 

20. Ми його закопали в землю.  Довго два сини в цій справі не вжилися.  Обидва господарі, не по одній дорозі йшли. В одного селянська, а іншого шахтарська.  Ні те, ні інше.  Кому був інтерес робити іншому допомогу, якщо сільське господарство йшло на спад без іншого сина.  Я був у заміні за свого батька.  А батько був шахтарем, не прагнув зробитися хліборобом.  Не щастило на місці дідуся нашій бабусі Олександрі Іванівні.  Її розуміти не хотів Федір, слухати.  За що доводилося рости. За нехорошого хвалька батька, хто від своєї дружини гуляв.  А в природі хто любить своїх рідних, особливо матір.

 

21. А у Корнія серце і душа до своєї матері була.  При дільбі дісталася стара батьківська землянка на городі.  А матір взяв Федір на своє утримання.  І так у господарстві кожен собі, не додавалося, а меншало.  Батькові моєму в голову не йшло сільським господарством займатися, у нього шахта під руками, а забій під головою.  Як доводиться щастя отримати?  У жереб.  Щоб м'яка зарубка, якій довелося рубати вручну кустарно.  Мати не хотіла, щоб я по цих дорогах проходив.  Вона, як матір рідна, хотіла, щоб я пішов по комерційної дорозі, чого мій батько не тримався.

 

22. Сина дорога батька перемогла умови.  Син порушив закон.  Робив те, що було потрібно законом політики.  Завоював в людях довіру, населив в Гуково свій хутір, за жеребом дісталось Іванову.  Я як ініціатор новому примусив свою волю здати.  А сам спустився по дорозі радянської торгівлі службовцем, рубати в робочому кооперативі м'ясо.  Словом, став іти від сільського господарства.  А пішов у адміністративні особи.  Треба було старе забути, а новим огородитися.  Я піднімався вгору без усякої теорії.                          

 

23. Надіявся на своє здоров'я, яке було в мене тоді. Я страшно боявся зробитися чужим.  Були на мені зроблені грішки при новій економічній політиці, де я побачив свого батька невпізнанним господарем.  Нашій сім`ї цього в природі не бачити тільки завдяки мені.  Я в господарстві не був учасником, а просто жив для слави батька.  Мене моя мати дуже любила за мою винахідливість для сім'ї.  Я не цікавився бути, як мій батько.  На себе взяв весь зріст свого власницького господарства.  Він мені довіряв через свою винахідливість, мені підказувало.  Я в сільському господарстві близько наближався зробитися за моє все бажання.  

 

24. І минулі, майбутні мої заслуги не примушували не бути сільським комуністом зараз.  У Червоній Армії генерал Борщов був, у Гуковскому сільському партійному осередку секретарем.  Він мене приймав до лав нашої комуністичної партії (б).  Я вступив лише тому, що мій дух мене оточував.  І примушував тіло, щоб воно чогось в природі шукало.  У мене на це було велике розвинене щастя, я його випросив сам у природі.  Коли газета «Шахтар» прокричала про мій прийом в кандидати, я думав, це буде все.  Але моя робота при відчиненні воріт соціалізму.

 

25. Коли треба були від мене сили допомогти робітнику, продати на селі хліб, я був призвідник батькові як шахтарю повчати, щоб він віз на зсипання хліб свій.  Я і на це дух мав.  Але скільки не працюй між предковими і старими господарями, а ти, Корній Іванович, був новим політичним, можна сказати, шахтарським господарем.  Тобі за це щастило в природі, зробився ти показником в народі, про що знає комуніст Олексій Никанорович Долгов, хто не раз був у будинку батька.  Слухав слава зарубників у шахті.  Він через мої сили заслужив увагу отримати від оточуючих ім'я, по батькові.  Господарство представив, його вважати стали за це Корній Іванович.

 

26. У себе здобув зі своїм сином показове господарство, гриміло голосно в Сулинському районі.  Я перебрався до Суліна через гоніння своїх хуторян.  Я вмів працювати на вагах, і вмів робити м'ясу розрубку.  Словом, мені мій кандидатський стаж допоміг.  Я змінив своїй сім'ї життя через виховання дітей, щоб мої менші брати і мої два сини Андрій і Яшка вчилися.  Мій батько на ім'я моєї дружини за її вдячність і роботу свою.  Уляна Федорівна    заслужила отримати подарунок, їй батько мій купив  будинок у Обухові.  Ми там на Ленінської вулиці вчепилися, як тамтешні мешканці.  Діти навчаються, а я працюю в робочому кооперативі продавцем. У нас це діло проходило за рахунок загального блага, що на селі, те в місті.

 

27. Я не вважався не сином свого батька Корнія, хто своє все нажите господарство в колгоспну колективну систему передав, все своє наявне господарство.  А свині не передавались, ними господарі користувалися.  А був наказ спущений: свою тварину ніхто не мав різати.  А цьому році, 1930, чистка проходила службовців радянської торгівлі, спочатку районна, а потім обласна.  Мене як торговця батька представила, гнила критика напала, і хотіла мій дух на мені вбити. Завдяки Гуковським комуністам за мою роботу, зроблену на мене, вони дали мені характеристику.  Я з нею в Ростов як шахтар був відновлений один з усіх.  Моя робота даром не пропала, лізла вгору, але помилка заважала.

 

28. Я працював у робочому кооперативі шахтарському на комерційних правах, мене м'ясник знає.  А я взяв права в фінвідділі, але здати не здав.  А час ішов, тривало.  Мені повістка бах на стіл, і мене як нелегально торгуючого схопили за торгівлю Чуріменського рудника.  Я не був винен, мене моя малограмотність в'язницею оточила.  Я в Кам'янську у в'язниці бригадир.  Робив міст через Донець, моя з народом була робота.  Але скоро я розлучився.  Мене, як і всіх, на лісозаготівлю рубати ліс в Архангельськ, в Холмогорську колонію, де був начальник Цвєтков.  Я там своєю роботою, і мої документи, що підтверджують, я не був приватним торговцем.  11 місяців пропрацював фізично.  Добре знаю справу лісоруба.  І знаю добре деревину, практично все пройшов, і облік робити кубатури.

 

29. І командував бригадиром над шпаною, що і виправдало мене.  Мій здоровий дух довів.  На сплавці мене наглядовий комітет звільнив одного за мою роботу. Я по поверненню додому в завод вантажником влаштувався.  Знають сулінци мою роботу, мою працю Стаханова ударника.  Доти я працював, поки мене природа сама не взяла, і боком, ліві ребра 8 і 9 перебила.  І я опинився у лікаря.  Мене як хтось звідти гнав.  Я скоро вийшов на амбулаторному лікуванні, мені комісія дала право підшукати легку працю. А Тарасов був виконроб шахтної будівельної контори, він мене підхопив до себе. Зробив завідувачем лісовим складом в Звірове, де відбудовували радгосп «Партизан».  Він під директором Суязовим.

 

30. Я заслужив у нього довіру бути експедитором і завгоспом.  Через мою чесність мене хотіли загнати, і були посадили.  А потім випустили, і сказав сам суддя Звірова, щоб я поїхав в інше місце, і влаштувався там.  Мені пощастило в житті своєму. Я довго не був без роботи. Мені дали роботу міжрайонної Армавірської заготівельної контори. Сінний пункт, котрому треба був експедитор по прийому сировини і реалізації продукції по  всьому Радянському союзу.  Я і тут впорався, побачив на людях все.  Сам не втягувався пити вино, а роботою займався.  Вчився, придивлявся, примушував сам себе духом оточувати.  За мене вже взялася сама природа, гнала з місця одного в інше, щоб з людьми зустрічатися.  Я в цьому вигравав своєю справою, на ногах все робив для сили.  Робота моя була комбінат Успенський, що переробляв комбікорм.  

 

31. Я відправляв тварин.  Сам мав сировину по станції в різних приміщеннях.  Я приймав усе по акту.  Скільки було там, я не важив.  А нове надходило, у мене були в запасі мішки, я ними користувався як тарою.  На підводах відправляв і приймав.  Робота була відповідальна.  Люди недоїдали.  А у мене була мука кукурудзяна і різна макуха.  Я здружився з начальником по станції Колюкова, хто мене вчив.  Я за цю справу брався, у мене продукт.  Представник на це наряд мав.  За нарядом не отримаєш, відігравав ролі транспорт.  Без вагона не візьмеш, а ними розпоряджався начальник станції.  

 

32. Моя справа виконавець.  Тільки коли можу прискорити, а зможу і продовжити.  І так я там не втримався.  Тимчасово займав місце курсанта.  Мені з Ростовського радгоспного будівельного управління дали направлення в Лобінськ для прийняття експедиторського двору.  Я там влаштувався добре.  Але директору я чимось не сподобався своєю роботою, він звільнив.  Я був засмучений там цією роботою, куди просився.  А потім розпрощався, виїхав до Новоросійська в експорт лісу.  Там пробу не здав, а потім хоч повертайся назад.  Спеціальності ніякої, крім тільки практичної роботи, яка робилася завжди мною.  Вмів говорити.

 

33. І ця робота попадалася мені в моєму шляху.  Люди направляли, я був готовий сам собі будь-яку роботу брати.  А в Армлісдревпромсоюзі у місті Армавірі по вулиці Урицького треба була моя робота.  Артілі пилпотребу і бочка агент із постачання.  Я це місце і зайняв.  Це моя, по моїй любові робота була.  Я свої дні, котрі проходив, чекав їх довго. Старався свою справу зробити.  На мене як контингент було відпущено 200 рублів і 400 грамів кукурудзяного хліба, та сім'ї по 200 грамів.  Відрядження, як хочеш у цю справу вкладайся, якщо хочеш жити, і чого-небудь хорошого шукати.  Ось для тебе природа, вона лежить від самого Армавіра.  Можна говорити і бачити залежний бік людини.  Вона примушувала придбавати.              

 

34. Я теж такий був, без духу жив, огороджувався у своїй молодості.  Без самозахисту ні одного дня не приходив і не йшов.  Я в ньому міцно боявся, і хвалився своїм одягом в фасонній формі.  Я був такий, як і всі.  На моїй голові лежала на волоссі кепка, зроблена за зразком Леніна.  На ногах носив черевики з калошами, в шкарпетках.  Та штани  з піджаком, і також білизну, та пальто осіннє.  Ця краса зберігала дух здорового тіла, як і всіх нас живих, хто прагнув жити.  І живу я, як усі.  Тільки читаю газету Правду центральну політичну, але розуміти, я не розумів.  А писати, вже писав.  Я хотів зробитися між усіма таким оратором, хто б перед людьми виступив і говорив промову.  Про що говорив, я цього не мав нічого.

 

35. А ручку, що пише, купив із золотим пером, червону, різного кольору.  Я про це не подумав, що вона сама не буде писати.  Між мною і природою не вийшло нічого.  Ручка без моєї голови і букви на своєму місці не поставила.  Я не вмів і не знав, що писати.  А от зараз в цю хвилину, коли китайці винайшли ручки свої, вони потрапили за торговим договором, привезені в Радянський союз.  Вона знадобилася мені, її купили люди, вони знали, що у мене народжена в природі ідея – дух здорового тіла.  Незалежність моя одна з усіх, я випросив її в природі.  Вона навчила, як буде треба заслужити від неї такою людиною бути.  Ми помилилися, він нам себе показав не таким, як були всі люди, залежні від природи.  35 років безперервно носив цей належний одяг, який без будь-якої користі провисів.

 

36. Я не мав духу в тілі. За цим усім висновком всієї справи, мені в цій роботі на цьому місці довелося зустрітися з цією думкою, і цією мрією, котра примусила про це все діло думати і мріяти.  Як же так народитися людині треба здоровим тілом, тобто здоровим духом.  А потім в процесі цього часу довелося його втратити.  Зробилося тіло людини непридатним до життя. Людина не стала вірити істині, що його народила природа.  Водою обмила, а повітрям оточила, він же обсох.  А земля прийняла по ній повзати.  Але не народжувала вона його залежності.  Це все зробили в процесі всього життя руки людини, які не захотіли за світоглядом жити і мислити, та мріяти.

 

37. А взялися однобоко вчитися трудитися в природі, щоб одне не любити, а інше любити.  Ми не розуміли, що значить для нас тепле і хороше, або холодне і погане.  Зародилися ми в тілі без усякої потреби.  Нас оточувало всередині здорове тіло, здоровий дух.  Він жив атмосферою незалежності.  Раз природа народила в цьому, вона повинна і зберегти в цьому.  Іванова мрія така, і думка одна себе показує не однобоко.  Що було літо для тіла мого здоровий дух.  Те і прийшла зима, теж здоровий дух.  Я вчуся в цьому.  Природа практично не за нас веде.

 

38. А в цьому всьому любов проявляє, що, найголовніше, в природі повітря, вода і земля.  А ми з вами зробили з цього всього джерело.  Стали озброюватися зброєю і примушувати землю, воду і повітря служити своєму тілу.  Йому треба був одяг, їжа, житловий дім.  Це все не порятунок у своєму житті, а з шляху свого швидке скасування.  Ми з вами, всі люди, що живуть на землі, зустрічаємо 1965 рік небувало зниженим і холодним.  Для нас порятунок один – наше штучне.  А як же  між нами наш чоловік Іванов.  Він цей час зустрічає не так, як ми всі залежні.  Він зустрічає природу ту ж саму, котру ми боїмося.  Всі ховаємося, ідемо геть від неї подалі.

 

39. А він говорить.  Мислитель, мрійник справи є чоловік.  А, найголовніше, – боїться.  В руках вся політика режимна і економіка багата.  А от тіло нездорового духу потребує одного, а від іншого йде.  Боїться.  Каже: це неможливо буде робити.  Ми, вчені психіатри, свідки цієї справи.  Для нас ідуть по природі дні однакові.  Ми їх боїмося, самі захищаємо себе своєю справою.  Іванов – чоловік ділок природи, зберігає тіло не так, як ми з вами себе зберігаємо 67 років.  А він не одягається при будь-яких обставинах у природі.  Був дощ – він до нього хоче

 

40. Є мороз, зараз низька температура, 22 градуси нижче нуля.  Він же не вимагає одяг, а говорить розумно. Не одяг живий факт.  А тіло живе, дух його. Молоде. Ніколи воно в мене таке не було.  Це я новонароджений чоловік.  Перші мої такі незалежні дні по природі проходять.  Це треба загартовані сили мати, щоб з такою температурою дружити.  Я не побоявся ні часу, ні дня, і тижневі умови.  А в ньому шість днів.  Треба хоч один день зустрітися, як я зустрівся 14 листопада годину.  Себе примушувати я не зміг.  А любов проявив свою при температурі 16 градусів по сніжку, по морозу своїм чистим незахищеним тілом.                           

 

41. Це мій дух.  Якби я з цього всього досвіду не отримав хорошого, навіщо б я це робив.  Мої всі здібності, і вся моя воля – по цьому білому сніжку роззутим ходити.  Не думайте про цю справу, що Іванову не холодно.  Він поки не втратив своє наявне почуття.  Він ніколи не був атрофований.  Він у нас перед усіма зараз в такий час, що прийшов.  Навіть радіо Московське по Маяку говорило.

 

42. Такого холоду за 80 років по землі не проходило. Дуже рано вони почалися.  А чи було коли-небудь у житті, щоб дорослий чоловік духом оточив себе, і на нього природа своїми суворими днями не впливала.  Я сам, говорить нам усім, не чекав цього, щоб моя молодість повернулася назад.  Я таких сил у себе за все моє життя не зустрічав.  Я лякаюся і мрію.  А що якщо вони такими залишаться на мені.  А вони не скасовуються, а сприймаються.  Більше і більше робляться сили.  Я їх не мав і не знав про них, що вони такі в природі є.

 

43. Ми їх боялися відшукувати на самих, не хотіли.  Думали, це неможливо.  А живий наш факт виявився.  Цього мало, що він нам за кожний свій маленький і великий рух описує.  Хто-небудь пробував у своєму житті вмирати?  Ні, і не хочеться нікому вмирати.  Але наше незнання, примусила всіх залежність.  Ми тільки через неї померли.  Треба братися за життя, за продовження, як Іванов.  Я хлопчик у цій справі.  У мене немає кінця, і не бачити краю, щоб для мого тіла була втома.  Я вчуся в природі, і хвалюся перед усім світом.

 

44. Правду кажу за свою збережену клітину.  Моє загартоване здорове серце в духові, воно 25-річного чоловіка.  Тільки на нього вся надія.  Мій мотор – це мій мозок.  Я їх не ховаю за паху або під шапку.  І не взуваюся в шкіряні хромові чоботи. Йду не сам, з поводирем санітаром.  Георгій Федорович Тимофєєв, він мій охоронець, мого здорового тіла та здорового духу.  Свідок, як мені доводиться практично  все на його очах робити.  Алмаз як лікар, що лікує, випробувач мій.  Він до мене прийшов і запитав, назвав мене Порфирієм Корнійовичем.  А що я дам свою згоду 15 листопада в понеділок в 10 годин з хвилинами для експерименту зробити морозну ванну?  А вона надворі, доходило до 22-х градусів нижче нуля.

 

45. Я від цієї пропозиції не відмовився.  І як завжди вперед мене ніхто на прогулянці не досягав.  А зараз моєму тілу шана, повага.  На моє прохання пішли назустріч моїй справі, і дали волю, вільний доступ.  Я коли почув, що це стосується мене.  Та ще природа, і білий сніг, мій це народжений дух.  Він як метеор готовий зустрітися.  Як воно було.  Атмосфера, я до неї з любов'ю свідомо підготувався, подружив.  Ні на які особливості не проміняю, лише б сказали про білий сніг, про холодну морозну природу.  Яка б вона не була надворі, я готовий з нею разом бути стільки часу, скільки треба буде.  Я не втрачу своє здоров'я, свій здоровий дух.

 

46. Моє тіло приготувалося до виходу.  Почуття мені дає знати.  Я не йду в теплу хорошу сонячну систему.  А йду в розвинену холодну морозну, найгіршу атмосферу.  Я даром не роблю, щоб нам так залишилося.  Я дивлюся і чую навколо близько і далеко.  Але жити треба, і дуже сильно хочеться, для цього і роблю.  Іду, крокую.  А у самого думка така, починаю історію перегортати.  Немає такої свідомості, ніде не було.  А от нашому народу, особливо вченим.  А вони добре знають про мою таку здібність, у них історія одна.  І де я є, і за що мене тут тримають.  Тільки вони помилилися, не знають мене, як це годиться. Батько з сином ідуть з колії, а заступає здорове тіло в духові.

 

47. Вчені програли тим, що вони навчаються теоретично.  Розуміють будь-яку справу, і примушують будь-якого чоловіка, щоб він робив, і в цій справі помилився.  Це все зробила на чоловікові залежність, його оточила.  Він помилився своєю справою, він побоявся природи.  Став робити з неї зброю, і зробив заряд, і по ній намірився стріляти, щоб природу вбивати.  Тому наша наука пішла від основного.  А от незалежність, вона для всіх страшна, небувало нова, народжена Івановим.  Ідеш з приміщення надвір, персонал бачить, і цю картину на собі показує.  Їм страшно робиться, особливо сестрі хазяйці.  Їй доходить, стає жалко.  А в самої думка така.   

 

48. Вона повинна за це діло, що робив на собі Іванов. Їй доводиться на могилу завезти.  Це неможливе діло.  Особливо перші такі прийшли холодні в снігу дні.  Важко терпіти залежним людям, захищеним в теперішній одяг, котрий прикрашав чоловіка, але не обігрівав своїм фасоном.  Їм здавалося, якщо ось зараз у цю хвилину Іванов вийде в такий атмосферний струмінь, його накриє стихія.  Він повинен застудитися і захворіти від цієї справи.  Їхня тільки велика розвинена в природі помилка.  Вони свербіж великий наганяють своїм прагненням.

 

49. Вголос говорять.  Ти, мовляв, якщо тільки будеш займатися, помреш.  Таке була думка не в одного, а в багатьох людей.  Вони лякалися.  А я, коли виходив, то на мене спочатку тисячі гострих голок накидалася.  І всі кололи жалом мене.  Це я розповідаю про своє почуття, і свою морозну ванну надворі.  Вона мною випробовувалася не для того, щоб природа могла такі придбані сили образити.  Вони народжені незалежністю, тренуванням, загартуванням.

 

50. Для того їх природа сприйняла, зробила одного для показання, що це не якесь особливе чудо є в природі, а фізичне явище.  Роль вся, це в повітрі.  Ми навіть боїмося сприймати через гортань.  А у Іванова це все зроблено для того, щоб внутрішнє тепло було таке ж сприйнятливе, як і шкіра.  Вона ж на собі проносила 35 років кожен день.  Довелося вранці одягати, а ввечері знімати. Поки довелося своєю мудрістю розібратися, і став цього досягати.  Я вже більше 36 років проходив, лякав людей.

 

51. Давно це було між мною, що йде по доріжці.  Я не знав, що за мною слідом пробирається старенька.  А я коли йду, тихо на землю ступаю ногою, остерігаюся від усякого заліза.  А чутність моя велика.  Голос промовив, я озирнувся.  Вгадав, що ця бабуся не хотіла, щоб я так мучився.  На її думку, я повинен померти від цього, і скоро.  Я її кроки дочекався, не став ображати.  А перед нею вибачився, показав свою ввічливість.  Вона від мене не відвернулася, слухала, як дитя.  Я її назвав: мама.  Невже я заважаю вам,  у неї запитав?

 

52. І кажу їй: що ви хочете, щоб я помер?  Ні.  Це ваша буде неправда.  Вона помре, як і вмирала всюди.  Це, що я роблю зараз, мій улюблений в природі дух.  Я відпочиваю цим великим терпінням, і вчуся у своїх друзів.  Моя наука не теоретична, вчитися в інших, а практична.  Я нікого не примушую, а сам все роблю.  І хочу попросити, від імені мого такого переживання, щоб вчені звернули увагу на все моє зроблене, що воно нам згодиться.  Ми не повинні від себе таку річ прогнати.  Весь час запрошую їх до себе спробувати.

 

53. Хоч на один тиждень або на місяць, або на один рік.  Я прошу на один день.  А день буває на півдні і на півночі, і на сході, і на заході, і його зустрічають неоднаково.  Він примушує будь-яку людину думати і робити те, чого роблять щодня всі люди.  У них на це є руки, які майструють за смаком свою їжу і фасонний одяг.  Також ставлять будинок для життя, чим хваляться.  Кажуть: ми самі цього добилися і зробили.  Нас примусила природа.  Ми в ній залежні стали від неї.  Вона нас зберігає своїми продуктами.  Ми в ній працюємо, трудимося, робимо зброю.

 

54. Нас цей день примусив озброїтися, щоб легко придбавати наше, всіх людей.  Відібрати в природі її наявні якості, і ними огородитися, як індивідуальною власністю.  Ми на цю справу вчимося, йдемо від свого близького друга.  Своє призначене місце зайняв і ним розпоряджається, командує, законно режимом примушує.  А людині несила ця політика з такою економікою, яка неоднаково на нашій землі тримає в матеріальній  частини.  Ми всі народилися однаково природно природою: повітрям, водою і землею.  А потім за своєю кишенею при умовах своїх батьків.

 

55. Вони мене народили не для смерті, як це вийшло в процесі.  Людина цього не думала, що люди будуть на собі носити різний одяг і будуть їсти неоднаково, і також жити в домі.  Різниця і велика в самовіллі.  Особливо наші діти, народжені нами.  Кому ми їх народили.  Хто ними зацікавиться, коли він стане на свої ноги, і руками буде робити.  Люди з законом йому день піднесуть, примусять слідом битися, або лізти на гострий рожен.  Щоб не знати природи, і не вчитися в ній для того, щоб не жити однобоко, і не любити природу хорошу і теплу, і не горнутися до неї озброєним, захищеним самого себе чоловіком.  Для того щоб користуватися в природі, а інший як хоче, так він нехай живе.

 

56. Де і як, яка справа, живе добре досить, не може бути.  У нього є, він придбавав, на це його є добро.  Він так його розуміє, і його зберігає від іншого.  А в іншої людини інші наміри, зовсім не свої, щоб берегти, а самовільні і хитрі.  Чуже на чуже нападе, як це зробила теорія.  Вони поділилася і озброїлися знанням.  У себе мають на це армію людей, озброєних проти інших народів, на випадок яких-небудь неполадок між однією національністю й іншою.  Також всередині законно побудованого між собою недостатня чесність.  У природі один має, а інший не має.  А сили на це фізичні має на безсилого нападати і привласнювати до себе.  Люди обрали у себе по-старому предковому юстицію, закон, суддів, прокурорів.

 

57. Ввели для цього міліцію, карний розшук шукати цих злочинців.  Природа всіх наша, але от один має, а інший ні.  А живемо в одній державі на тому місці ніби.  Я вмію жити, а він не має.  Мені в цьому щастить, а йому ні.  Ми з вами, всі люди, помилилися тим, що наша недооцінка одна.  Ми в житті своєму недооцінюємо, як основну в природі якісність, яка приходить раз у житті.  Це час, який не стоїть на місці, а все рухається.  Можна так сказати людині, він біжить, золотий час.  Ми його не тримаємо, а своєю озброєністю женемо.  Нам цей холодний день неприємний, ми від нього пішли.  Не любимо, як погану річ, що проходить.

 

58. Ми з вами не знаємо, що це за такий наш холод, від якого ми з вами біжимо, тобто не бажаємо, щоб він між нами і природою такий проходив.  Нас з вами одягли, нарядили і пхнули, щоб ми в цій справі сказали: добре нашому живому тілу.  Природа б цього не хотіла, і не стала б у себе тримати чоловіка, заслуженого в ній.  Але щоб усіх підряд відразу за цю справу валяти, не доводиться.  А поступово вона своїми силами їх як непридатних вояк забере. Її не обдуриш, хороше вона бачить, і робить на очах у себе хороше.

 

59. Якби наше, всіх людей, визнавалося за істину, ми б з вами не ходили так, як ходить Іванов.  Він один не бажає бачити в природі для людини такий режимний закон.  Ми не знаємо його здібні сили.  А навіщо він нам їх таких показує, нам їх неможливо зробити.  Його ця пропаганда не озброюватися.  А здоровий дух хто робить    собі в природі, щоб люди відмовилися від цього розвитку.  І не стали боротися, воювати з природою.  А взялися так вчитися в природі, трудитися для здоров'я через своє діло, котре робилося і робиться в природі одним чоловіком у нас Івановим.      

 

60. Якби він не бачив і не знав, що в цій справі, яку він робить, йому робиться в природі добре.  А всім цього не можна робити.  Непідготовленість його і незнання є в природі цієї дороги, котра не примушує, а просить, мало не кланяється своєї голівонькою.  Нас, всіх людей, просить, благає, щоб ми кинули гнатися за грошовим прогресом.  Всі в ньому горять, нас природа за це спалює.  Не рахується ні з яким нашим одягом, і ні з якою їжею, і ні з яким житловим домом.  Як валяла нас, і буде за це, що ми робимо, валяти.

 

61. Ми в природі теоретично навчені примушувати будь-якого чоловіка, щоб він своїм тілом робив.  А щоб з діла цього вийшла користь, ми з вами цього не бачимо.  У нас одне не стоїть, ми люди штучні, залежні.  Без одягу і їжі в природі – ні за які особливості.  Так ходити, як Іванов, ми на таке знущання не підемо.  У нас сил волі немає це робити, що робить в даний час Іванов.  Він говорить.  Якби було мені від цієї справи погано, тобто недобре, то чи робив би я це, що роблю в даний день, що прийшов, в котрий не можна жодній людині залишатися таким, як залишився я?

 

62. День прийшов до нас для життя який, щоб ми з вами хвалилися.  Чим?  Та життям. Яким? Та зробленим самими, що нам від цього так тепло і добре. На нас висить одяг, він нас охороняє, наше наявне тепло.  Чи правда наша буде, а може, ні, ми точно не знаємо.  Сьогодні висить і завтра висить, і післязавтра висить.  А щоб вона мала у себе тепло, цього в ній не проявляється.  Одяг неживий, мертвий, але вагу має.  При твоїй ходьбі, коли ти крокуєш, як би ти не йшов, тебе зустріне твоя втома.  Ти сам її виробив, тобі треба відпочити.

 

63. У тебе сили пали.  Ти в цей час нагрівся, коли сів відпочивати.  Все твоє тіло було прикрите.  На цю справу сон тут як тут нагрянув, людина засинає в теплому.  А коли він спить, просипає своє здоров'я.  Це живий факт, а ми його робимо.  Не визнаємо справу Іванова, що він у нас не такий, як ми всі до одного упевнені в свою надію.  Ми сильно своїй справі віримо і на неї надіємося.  На собі його тягаємо до того часу, поки він не розлізеться.  Ми ним, як красивою фасонної річчю, хвалимось, для цього працю закладаємо за гроші.

 

64. За смаком шукаємо матеріал, торгуємося, купуємо, шиємо.  Наймаємо чоловіка майстра, щоб він зробив хорошу річ.  Але щоб було для тіла почуття і здоровий дух, як в Іванова, ми такого вчинку боїмося.  Ми з вами не загартовуємося, а Іванов загартовується.  Він у цій справі виграє, а ми програємо.  Ти чого сідаєш грати в карти, програти, або виграти?  У кого?  У свого товариша.  Якби чоловік не вигравав, він би не сідав.  А коли програє, інтересу немає ні в кого.  Це вже невміння.  А виграє хто?  Азартний, любитель цього, шулер, хвора людина.  Він твій суперник, ворог.

 

65. Він сидить на своєму місці, його думка не свідома, як у такого чоловіка, як Іванов.  Він не думає про гроші, що йому їх доведеться програти.  Він в цьому виграє здоров'я, щоб не застудитися і не захворіти.  Краще зробити ворога другом, щоб він змирився і задовольнив себе своєї думкою.  І сказав: я, мовляв, голого обіграв.  Іванову гроші не треба.  Йому треба відпочинок, дух тіла людини.  Він недарма гроші Мойсеєві програв, і недарма живим тілом холод, погана зустрічає.  Це Іванова дух, здоров'я.  Але він не отримує того, чого ми з вами отримуємо.  Нам кажуть: треба збиратися, одягатися, їсти, наїдатися досита.  Ми з вами це діло поспішаємо  зробити, і робимо по можливості.                              

 

66. Цій справі кінця не видно.  А в цій справі не сьогодні, так завтра помилишся.  На віки віків загинуть через це все, що ти сьогодні робиш, і будеш робити завтра.  Воно тебе примушує, ти в цьому хворий.  Форма буде, вона десь розкриється язвою, тобто дає своїм місцем знати, як наривом.  Вже дефект, нестаток, хвороба твоя, зроблена тобою в процесі.  А засобів на це немає, одна медицина.  Лікарі навчені цьому горю допомагати.  А вони ж самі роблять справу, і в ній помиляються, тому їхня наука не виграє через свою неправду.

 

67. Треба вболівати в цьому і любити це.  А ми ж, лікарі, самі стоїмо на черзі зі своїм наявним багатством.  Зустрічаємо і проводжаємо, хвалимось, говоримо: я, мовляв, прожив добре сьогодні, а завтра ще краще буде.  Цим чоловік помилився.  Він сьогодні захворів, його оточив нестаток.  А щоб йому допомогти і позбутися від нього, ми з вами не заслужили.  У своєму багатстві, в залежності всі горять.  А от Іванов незалежний, він не такий, як усі люди, що самі себе зберігають, одягаються, наїдаються.  Його дорога є одна для всіх незалежна ні від кого ніде ніяк, життєрадісна, за рахунок своїх сил.

 

68. Не за рахунок природних, а за рахунок власних, за рахунок дослідного вміння.  Це мій дух мого тіла виходити так, як я щодня цього року виходжую. Хорошого не чекаю, а завжди очікую холодне, погане, але зате здорове в духу свого життя.  Якщо ми всі з вами за цю справу будемо братися, і повіримо цього, почнемо робити.  Не ми будемо природу примушувати, щоб вона нам давала через наш труд.  А вона нас буде примушувати, щоб люди знали: а що буде треба робити, щоб ми не піддавалися ніякому захворюванню.  Ось чого нам дасть наше тіло.

 

69. Здоровий дух у цьому холодному морозному в снігу дні.  Він нашим тілам загартованим дасть, ми отримаємо з цього діла благо. Ми навчимося просити природу, щоб вона нам давала легке в духові свідомість.  Вона і дасть нам, всім людям, хто буде загартовуватися для того, щоб завжди був упевненим у свої сили волі.  Як ми хотіли це все робити, щоб у нас між нами і природою вийшло.  Хіба погано буде, якщо ми не будемо з природою воювати, або з нею боротися.  Ми заберемо фронт зовсім з дороги.  Введемо в життя дружбу і любов.  Не будемо йти і ховатися.  А підемо своїми тілами близько, як до рідного друга, і почнемо у них вчитися.

 

70. А в природі кінця немає науки.  Це чисте повітря, у ньому терпить все.  Навіть кущик, окремо від усіх він у полі стоїть.  Своїми листочками в літній час порозмовляв, про свою самотність хотів був сказати.  А він не один окремо поживає разом з природою, не один день буває.  Але спати не доводиться з друзями, вони щохвилини і щосекунди приходять і йдуть.  Запитають, як ти тут один поживаєш.  З ким тільки не зустрічаєшся.  Мені більше від усього любов, що пробуджує, приносить повітря, що йде.  Де тільки воно не  буває, чого тільки ні бачило. Кущик насолоджується.

 

71. Запитає про будь-які дії, які робляться людиною в природі.  Це не я такий стою та дивлюся, не заважаю нікому.  А сказати свої слова неживі, скажу.  Нехай чоловік прочитає.  Я не чоловік, що рухається, котрий може міняти місце своє зайняте.  Він же і мислитель зробити зброю, і оволодіти нею для того, щоб навколишньому спокою не давати.  Його одна красива річ зроблена довго не живе. Увінчалася залежність, з котрою близько не є цей кущик, котрий почув тепер про прихід одного чоловіка, хто не став по-їхньому жити.

 

72. Взяв дорогу мою, кущика. З ним разом стоять, і один одному не заважає. А жити вічно за свій улюблений вчинок. Мої сили, каже, можна і сонцю запекти променями, а повітрям засушить. Без моєї участі жодна жива одиниця не живе. Я з ними в любові, не ховаю себе, не шукаю іншого, і не вбиваю, і не присвоюю, не їм, не одягаю. Енергійний завжди, з маленького у велике показую. Але мене за що любить природа? Я незалежний  у природі, ніким не гидую, як не гребує сам Іванов. Для нього різниці між повітрям, водою і землею немає.     

 

73. Це все наробила в природі залежність. Вона всіх людей живих поклала, в могилі лежать прахом. Але природа про цю померлу помилку не забуває. Хоче повернути назад всю історію і в неї запитати: чому чоловік не любив природу, і не хотів вважати її матір'ю? Нехай відзвітує. Я і тоді була такою, як зараз. Мене знайшов Іванов, він свою руку простягнув до ображеного, допоміг йому повернути колишнє здоров'я. А раз він це зробив, то і це буде. Він же поки між нами всіма один, як кущик у природі. Його голос не мовчить. А одне просить природу, щоб вона його вчила і навчила до життя, але смерті не треба людині.

 

74. Кущик невмирущий, і не спить ніколи. Жив, живе, і буде жити. Цю дорогу знайшов і оточив себе Іванов з природою, любить її. Кущикові піднесла перед людьми виступити на захист природи. Вона більше всього від діла рук людини терпить. Ти ж залежна людина в природі, проти кого ти озброюєшся, кого ти не визнаєш своїм. Ми ж усі маємо джерело, це земля, котру примусили зброєю в руках народити урожай. Ми з вами нічого не знаємо в природі, і не розуміємо. Прийшов день сьогодні. Помри сама, але нам дай те, чим ми повинні прожити не погано, а добре.

 

75. Для цього ми, всі люди живущі, якої-небудь сторони, але у нас серця і душі однакові. Не хочуть в природі   втрачати через це все своє здоров'я. Ми чужі люди в природі. Землю оточили, народ прикріпили, і політично будували економіку. Кажемо: чемпіон Яшин воротар, а Воронін капітан. Ми добре знаємо, порожній м'яч ніякої користі реальної в житті людині не дає. Як кисть винограду з'їж, а потім хочеться іншу. Так і це. Чемпіон не в нас одних, чемпіон дається майстрам. Ми ж, люди, зі своїм місцем у справі, з багатством такі ж, як і всі, залежні від праці.

 

76. І землею розпоряджаємося, час чекаємо не поганим, як він зараз триває. Бути холодним днем, ми з вами цього від природи не чекали. Наша справа – не забувати про минуле. Чи був такий час, як зараз вчені проговорили. 80 років минуло, як така температура проходила, але чоловіка такого, як Іванов, ніколи не було. Щоб чистим енергійним тілом герой будь-який себе примусив щодня виходити, і багато часу користуватися такою низькою температурою. Іванов приєднується до кущика. У чоловіка озброєного питає.

 

77. Для чого ти озброюєшся і для кого, якщо зброя вимагає вміння у себе мати? Кого ти стріляєш? Такого ж власника свого місця, на якому кожен чоловік сидить. І вважає себе, це тимчасове явище в житті. А прийде такий час, треба помирати. Господарювати в природі – не одне діло робити і не думати, а треба усно знати про природу. Вона не слуга наша, як ми її примушуємо. Кажемо: ти зобов'язана. Ми все робимо, щоб був для нас урожай. Сама природа, особливо наша земля, на ній людина розташувалася зі своїми руками, з ногами і розумом не відстає. А все робить вчасно, щоб не запізнитися, щоб в затриману вологу потрапило зернятка, і швидко показало сходи.

 

78. Це ми, люди, робимо, але не все це виходить. Дні, які треба, щоб завжди в нашому житті був виграш. Ми з вами мабуть чогось у природі не дороблюємо. У нас з вами до природи психічна   атака. Ми чоловіка примушуємо на цьому фронті, щоб він робив свою покладену роботу, яка повинна робитися на цьому місці з душею і серцем. Він любить природу, він її робить. Але природа є природа. Вона не бачить вболівальника цього добра, і не знає близького до себе. Всім людям, які живуть на землі, не хочеться у себе бачити погане і холодне. Всю весну і літню пору хотів у себе бачити чоловіка, і також чути про погоду, яка розв'язано тримає будь-якого чоловіка. Він все дні готується і робить те, що робили предки.

 

79. Ми з вами для цього озброїлися, щоб на своєму фронті гинути. Ми не змінилися, а ще гірші зробилися, ніж були зі своєю думкою. Не треба б тієї дорогою йти, по якій раніше йшов чоловік. Він крім грудей і своїх рук не мав, хотів панувати силою своєї над усіма. Але природі це не сподобалося, під руками його пастух зробився вбивця. Це вийшло, зробилося. Кому поскаржишся, якщо це людина заслужила. А будь-який конфлікт у природі без людини не починається. Тому кущик говорить. Мені ніхто з всіх, що проходять, не заважає часом, що приходить. Влітку красуюсь я своїми листочками, і я ними з повітрям розмовляю.

 

80. Мені повітря своє говорить, а де воно побувало, і що воно бачило. Мені ж цікаво послухати і знати те, що знає наше повітря, що видозмінюється. Воно коливається і торкається всякого місця, будь-якого життя. І на воді буває, і на гори злітає, і по рівнині йде, також в ліси заходить. Повітря потрібно скрізь, ним людина користується. Я, кущик, чую кожне його слово, котре можна було слухати. Де тільки зможе бути і свою дію зробити, повітря допомагає, дає можливість жити. При повітрі може істота, що повзає. А я стою і терплю, та бачу, як у природі групується, один час іншому поступається без усякого бою.                 

 

81. За законом і всім ділом, повітря прислало хмару, що групує, вона закрила промені. Я, як кущик, вже чимало займаю своє місце, котре робив завжди залежний чоловік. Він хворий на чуже, своє береже, а на чуже поглядає. Йому біда, якщо сусід має у себе що-небудь інше і зайве. Це йому в його справі мінус. Він свої всі сили представляє для того, щоб у себе отримати те, що люди навчилися на землі робити. Він навчився сам себе озброювати, захищатися, у себе мати те, що маємо. Всю техніку, яка робить із землі грядку. Під зиму її оремо, всі зручності створюємо для того, щоб з вами жити добре. Ми, всі люди, для кущика одні ті ж самі трудівники, добувають у природі все необхідне.

 

82. Нам треба буде, щоб за рахунок цього всього, що ми зробили, від природи отримали. Ми з вами повинні життя своє за цю справу продовжувати. Ми з вами не шкодуємо енергії, в цьому всьому для себе робимо величезну машину агрегат. Ставимо на річках електричні станції, робимо великовагову турбіну, і прокладаємо по дроту струм. Все це треба для людини. Йому легко буде придбавати з нашої землі всю сировину, і обробляти на річ живого факту. Перед кущиком лежить для людей весь політичний режим, великого розмаху.

 

83. Він введений самими людьми. Їм необхідна в житті вся економіка, яка потрібна нам усім. Ми на це маємо наукові лабораторії, дослідні установи. Ми не задоволені тим, що ми з вами знайшли, і що у себе маємо. Природа нам свою таємницю поки не дає, таїть. Ми зосередили весь свій розум колективний в праці, у розмаху своєї техніки. Вона нам допомагає   прокладати розвідку. Наші експедиції не сидять на місці, риються в далекій суворій півночі. На крижинах, в глибині моря коштовності відшукують, для майбутнього чоловіка дорогу готують.

 

84. І так само розвідка починає нашими людьми робитися за рахунок ракетної зброї в космосі. Хіба кущик це досягнення людини не бачить. Йому як живому одному в природі не мовчало повітря. Воно завжди з новими силами, відірвано від живого факту. Ображається повітря на свою здібність, яку має. І живе разом рядом з водою на нашій рідній матері землі, яка народжує людині щорічно запаси покладів надр і промисли. Для нас необхідне і потрібне вугілля. Ми знайшли велику кількість газу, він нами технічно добувається. Ми ним забезпечуємо своє населення, своїх людей збагачуємо. Вчимо, щоб вони знали про природу, що в ній є дві викладені в житті сторони.

 

85. Одна штучна наукова. Природна сторона є практична, зовсім погана, що не визнана нами, безгрошова. Вона неоплачувана, як секція любителів моржів купання в крижаній холодній воді. Чому і лікарі наслідують, як здоров'ю. Не застуджується і не хворіє. Це індивідуальні чемпіонські хвальки. Скупався сам, а користь винайшов на собі, і робить, ніякої науки іншому ображеному не дав. А вода і повітря, да земля – для людини наймиліші незабутні друзі. У них чоловік народився, а в процесі свого життя не став з кругозором користуватися правами, а став примикати до однобокого явища.

 

86. А взявся своїми руками, ногами, розумом майструвати в природі свій самозахист. Не повірив другові, що у нього є не диво, яке ми шукаємо. Хочемо зробитися богами землі. Як робить наша стара через старого і рибку, так і чоловік зі своїм тілом взявся буравити з прибутком, котрий щорічно як продукт наш з'являється ростом. Ми його і придбаємо, і на собі всі скасовуємо, особливо ріст нашого зерна і всякого їстівного вигляду. Ми шукаємо мінерали, засоби на допомогу того, що чоловік у себе має нестаток. Він не задовольнив себе цим ділом, в якому він помилився, робить і втрачає своє здоров'я. А от сніг без усякого труда приходить, на землю лягає тихо-тихо.

 

87. Навіть не чути, як він робить свою товщину. Біліше від усього він себе показує. А ми його боїмося, думаємо, що це наша смерть. Якщо ми роззуємося, по ньому підемо босою ногою, ми застудимося та захворіємо. У нас усіх віри немає, ми на нього не надіємося. А для цього всього валянки є, чоботи з калошами, шапка, сорочка і тепле пальто, без чого ми не залишаємося в зимову пору при снігу. Іванов, чоловік наш руський він є за національністю. 35 років жив з нами, по одній дорозі ходив. Є на це рукопис історії, що він робив до цього діла, що йому довелося з нами поділитися. Наше все залишив залежне, а своє в природі незалежне взяв. Ніхто йому не хоче наслідувати. Всім добре, але дуже страшно.        

 

88. У своєму тілі мати здоровий дух. Він і в кущику є, і в кожній людині. Без здорового духу життя ніде немає. А от я, каже Іванов, його та й здобув, маю, хвалюся перемогою цим в природі, в умовах своїх. Я – самородок за ділом. Джерело – загартування. Трудівник один на благо здоров'я. Навчаюся у природі, хвалюся перед світом. Правду хочу сказати про збереження клітини своєї. Моє серце – здорове, загартоване 25-річної людини. Мій вихід у цьому. Я не боюся ворога, не боюсь нічого.  Якби цього не було, не було мого життя. Я чоловік землі, дихаю сильно. А говорю різко не про диво, а про фізичне природне явище. Найголовніше, про чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, про нервову центральну частину мозку.

 

89. Люблю я і вболіваю, про хворого не забуваю. Душу знаю його, і хочу допомогти йому, через свої руки вбиваю струмом біль. Це ми не словами говоримо, а робимо все ділом. Пишеться рукою владикою, ніколи про це не забути, дуже справедливо. А прохання яке. Мене треба просити – будеш здоровий.  Кому це не треба, юнакові молодому?  Та ні. Шановні, це світове значення. Нам усім треба кланятися великій природі. Не мовчати словом, а робити правдою. Ролі не відіграє над людиною хвороба, відіграє ролі людина над хворобою. Ми всі з вами повинні вчитися, розуміти вчення моє, щоб не потрапляти у в'язницю, і не лягати в нашу лікарню. А жити вільно, не лізти на рожен.

 

90. Буде всім велика слава любити самого себе та іншого. Головкою кланятися, а ввічливість представляти. Ах, життя моє яке важке для всіх. Зрозумійте моє терпіння, серце своє загартуйте. Милі ви люди, гляньте на сонце, побачите правду, своє оздоровлення. Це все природа зробила.  Переможець природи і Учитель народу. А вчені знають, що мені від цієї справи добре, але самі не хочуть пробувати. А мене, Іванова, відірвали від усіх нас своєю неправдою.

 

91. Неправда. Жити хотів сильно я, але природа не дала. Раніше я працював, а зараз відпочиваю. Вчені наші люди помилилися на мені, визнали свою хворобу. Параноя розвиток особистості, шизофренія. Ох, молодість моя, жаліти доводиться її. Але зате я хвалюся, ціную ім'я його. Чоловік добрий, він мою корисність пізнав, мої руки золоті, а розум дорогою. Якщо знаєш моє тіло, то хвалися перед усіма. Звертайся до мене і проси сильно: «Учителю мій дорогий, дай мені здоров'я». Якщо упросиш мене з душею і серцем, в образу не попадеш, а отримаєш хороше. Природа мати багата. Повітря, вода і земля – найближчі рідні милі, незабутні друзі. З ними можна вчитися, і можна у них навчитися для самого себе і для іншого. Нам треба трудитися загартовуватися в природі. Сили волі набиратися, щоб вони були в тобі. А потім їх сіяти маленьким зернятком.

 

92. Ми звикли хворіти, застуджуватись самі. А Вчителя немає, щоб вчити людей, крім одного руського чоловіка, хто сили свої перед усіма поставив. Не лікаря і не знахаря, а свої особисто загартовані. Він хоче передати всьому народові, самому ображеному чоловікові, забутому всіма, хворому. Він дуже хоче бути здоровим. Але чоловіка не знайшлося, щоб він був таким, про це вболівати і сильно думати, як треба буде йому вміло допомогти. Щодня вболіває, страждає в цьому, природу просить сам, щоб вона відчинила ворота для цього самого чоловіка назад повернути здоров'я. Що найголовніше в житті, їй сказати спасибі за турботу, за незалежність, котра допомогла йому. Чоловік став здоровий, вже хвороби немає. Є життя одне здорового духу.

 

93. Хто цьому прикладу не побажає ці якості підтримати. Вони робляться чоловіком, про що знає цей один живий невмирущий кущик. Йому хочеться близько зустрітися і прослухати Іванова, як він так один себе навчив і робить, а всі бояться. Морозна знижена і холодна температура стоїть, а він і про мене такого не забув, самотнього в природі, застосувати до себе сильно. Невмираючого, що завжди живе на самій височині. Це місце, це мій весь дух, вся природа, яка змінює форму свою.  1965   років минуло, як залежна історія себе піднімає на ноги, але втриматися не зможе. Підламуються ноги, і лягають у ліжко, стогнуть від них, і закінчують у цьому своє життя. Це все наробив батько з сином у своєму житті, ці якості розвинув.

 

94. І кущик не погоджується підтримати й робити, що роблять усі люди.  Вони без чужих рук не зможуть обійтися. Як було мисливське діло за фізичними людьми, з працею в природі, так воно залишилося. Кому зробили таку державу, і ввели сильно дисциплінований режим, щоб через нього росла економіка. Ми чоловіка стали гірше і міцніше. І міста стали примушувати, щоб він робив діло у себе. А помилятися, ми цій справі не вчили, і не можемо без старого всього чоловіка виховати. Наша справа одна – зробити в природі чоловіка залежного. Озброїти його, і послати на фронт для того, щоб воювати. Ми воюємо, вбиваємо природу штучно. Застуджуємося ми, хворіємо.

 

95. Ми через це все вмираємо. Кущик в полі цього не хотів. Він для цього посаджений, щоб його здалеку бачити. І не забути про життя одне, яке ніколи саме не жило і не йшло далі. На одному місці стояв, і видний був у повітрі, з ним на різних мовах розмовляв. Це в природі життя людини, як господаря, мислителя за своє продовження. Ніхто цього не шукає, і не хочуть шукати народу хорошу якість. Всі до одного чоловіка схильні йти по одній дорозі разом із залежністю. Вона зберігається чоловіком тим, йому треба одяг, їжа і дім житловий. А для цього закладається праця в природі людиною.

 

96. І треба матеріальність, яка із сировини виробляється як продукт, чим чоловіка себе годує, одягає, та в домі у живе. Це все робиться чоловіком особисто індивідуально для задоволення самого себе на один час. Чоловік, він весь час те ж саме одне  початкове робить на одному місці без кінця і краю. Думає, що з цього нічого не вийде у своєму житті. Якби він знав про його справу, розпочату в природі робити. Цьому всьому прийде кінець, край своєї людської боротьби і війни, яка примусить уми людські погодитися з висновком думки Іванова. Вона каже розпочатому штучному, в природі залежними намагалися робитися.

 

97. Він же наш чоловік. Причому тут хтось, звинувачуємо ми самі природу. Говоримо, що вона нас стьобає, тобто карає. Садить на наші тіла виразку, тобто наносить на тіло хворобу, серйозно розвинену, від чого ми, всі люди, не гарантовані. Стоїмо на черзі, чекаємо завтра кращого, ніж було. А нам природа підносить хворобливе діло, що ми з вами починаємо робити. У нас з вами світила в природі, люди зі своїм розвитком усіх областей, спеціальністю, які всі свої сили кладуть на це наукове діло. Запитаєте ви Іванова, з ким він не зустрічався, і як тільки не говорив на тему цього всього.

 

98. Загартування Іванова від ученого світу не вимагає для себе ніякого місця, ніякої матеріальності. А всіх нас просить як учених. Не заважайте моїй незалежності. Я нічого не прошу. Просився поет Шевченко, щоб його випустили, як народника талановитого. Чоловік знайшовся Чернишевський, дав свої слова царю. Цар не заперечив розумному Чернишевському, хто довів правду народу. А хіба в Лужниках спорт зберігається професором Серафимом Петровичем Летуновим. Він же не раз зустрічався, говорив, давав, як другові по спорту, свою пораду. Щоб я, Іванов, де-небудь знайшов сам, начебто найняв за кошти журналіста, щоб він узявся і моє зроблене описав.

 

99. Такого героя мені не довелося зустріти і побачити. Всі відмовлялися через мою хворобу. Я визнаю хворобу, що вона є на мені, тільки із застереженням. Моя хвороба не шкідлива і корисна. Але от психіатри не хочуть визнавати моє здоров'я. А воно було, як у всіх людей залежних. Я був самий воїн з усіх у природі, ліз серцем на гострий рожен, хотів своїм здоров'ям природі довести. Їсти старався краще, жирніше, і більше. А одяг я надягав хороший, фасонний, теплий. Із землянки намагався піти у хорошу хату під черепицею, боявся я дощу. Особливо течі води, вона пробиралася через щілини, і псувала справжнє придбане добро. Особливо весь час я думав про застуду і всякого роду хворобу.

 

100. Зустрічався я з тифом. Думав: дубу я дам з горя з білого світу. Цього природа не захотіла бачити на мені, а дала можливість боротися з природою, знати про людей, що йдуть від бідноти. Мені довелося поселитися разом з ними, і на очах усіх за рахунок природи рости. Це все давала нам нова економічна політика, її ввела в життя партія. А я цьому наслідував, робив те, чого всі не робили. Я свій пай, своє добро не визнавав допомогою. Як кущик ішов, старався від великої власності йти. А сам всю свою можливість клав допомагати батьківському шахтарському життю, котре нічого не думало, крім роботи руками.

 

101. Ноги самого носили. А коли зарубку рубати, на це було потрібно спеціальність, не так, як селянство саме себе вводило в життя. І завоювало свою систему, як буде треба, щоб у тебе, у господаря, розросталося все те, що доводиться на землі добувати. А в господарстві так голими руками не візьмеш. Обов'язково треба для бика ярмо. Не одна, а три пари волів для того, щоб землю належну обробити. Зробити з неї хорошу грядку, щоб в неї заложити зернятка в землю вологу. Я бачив це, але мовчав, про це мова вже пройшла. Ворота відчинилася до соціалізму.

 

102. Ці господарства зникли, як і не було. Ні волів, ні корів, ні овечок, ні свиней. Плуги зібралися разом для того, щоб у колективі орати, щоб розпрощатися востаннє з землею. Люди переходили до іншого, зовсім не того, до чого чоловік прагнув. Особливо після самодержавства царя Росії. Хіба цар про це думав, що його замінять руки робітників. А робочі хіба думали так само хазяйнувати на землі, як стали обробляти землю. Їм було мало площі, і мало вона давала зерна. Старе пішло ховати по своїх місцях, як своє багатство. Він боявся весь час цього програшу, в якому він і вигравав через це.

 

103. Чоловікові нічого не було треба, як одне здоров'я. А здоров'я не давало багатства. Воно його мучило, думати ховати, не витрачати, а додавати. Він усе своє життя в зимовий час все думав та збирав, щоб у нього було велике господарство. Начебто хорошого життя, котрого люди всі добивалися, і через свою розвинену техніку добилися. У них вийшло так, як на умі, і на столі, і в гардеробі, і на землі. Зростання всього неможливе, потреба дуже велика розвинена на людині. Людині не треба лапті, людина має туфлі. Не треба косинка з саморобною тканини. Фабрика пальто викинула.

 

104. А як себе змінив будинок, і зовні, і всередині. Раніше рідко в нас пили солодкий чай. А зараз без цукру і хліб не печуть. А до столу готується по-робочому, без гіркої й апетиту немає. Дочекалася земля не того, що вона раніше у себе мала. Не в усіх була гостра сапка, або заводська сильна машина, якій ніпочому перевертати землю, з місця одного в інше кидати, і розробляти небувало на площі спільну грядку. Треба було господарям багатство, треба було робити всякого роду машину. Така багатолюдна державу. Люди не хочуть жити по-старовинному: мати у дворі багато худоби власницької.

 

105. Переключилися на спільне. Машина допомогла все це зробити. А коли людина втратила здоров'я в цій справі, то рідко доводиться повертати. Більше йдуть під копил, горять, вмирають люди один за одним. Самі себе закопують, але вдіяти нічого не зможуть. Кажуть: це природна система, від цього піти не можна ніяк. Смерть на людині була, є, і буде тоді, коли ми всі цього не хотіли. Вона робиться батьком і сином, і буде робитися на нашій землі. Ми думаємо про життя, а робиться смерть  у процесі через нашу працю, через наше життя. Комбінатів не було, конвеєри не народжуються. А зараз пульман 60 тон ваги зерна на колесах перекидається з місця одного в інше.

 

106. За гроші продається і купується природа. Від робітника не чекала, а він зробився комерсантом, вузли не зумів в'язати, потрапив у в'язницю. Сидить за розкрадання соціалістичного добра і за вбивство людини. А фізично втратив здоров'я, поклали в лікарню. Хоч і погано, але треба терпіти. Хотів, щоб цього не було, а було тепло і добре. Але природа не захотіла, взяла, ввела таке виховання. Люди стали цим оточувати себе. Не мода в житті помирати, не мода захворіти, не мода мучитися. А от вміння немає, щоб легко жити. Ми живемо один раз тоді, коли здорові. І думка не така, як вона при здоров'ї. А зараз нестаток болючий у фізичному тілі.

 

107. Захворів і сильно. Повернення немає, а тільки треба вмирати. У природі це розвиток є. Він і розвивається, нічого не поробиш. На очах згораємо, і будемо горіти, якщо не змінимо таку політику, зроблену нами над фізичним трудом. Ми, вчені люди, ідемо від безграмотного чоловіка, стараємося його кинути на шляху своєї психічної неправильної погоні за грошима. Навіщо нам самотньо стоїть у природі цей кущ? Якщо я маю право на цю справу вчитися. Хіба тебе вчать кувати твоє здоров'я, щоб воно зайняло місце своє розпоряджатися колективом.

 

108. Вони у тебе твого слова виконавці. Помилка буває. Ти зайняв це місце для чого? Сидіти, розпоряджатися, покращувати свою матеріальність. А далі вчитися для того, щоб навчитися в природі своєю зробленою працею хвалитися. Тебе твої підлеглі тримають, ти за цю роботу свій оклад отримуєш. У тебе серце і душа є в природі. Їй дай одягнутися, що тепліше та краще. Та жирніше і солодше поїсти. Для тебе адміністративна кімната з усіма вигодами. Ти ж вчився на що? Не примушувати, а просити ввічливо. І його, працівника, задовольнити.

 

109. Чи дивився ти очима в природу, що в ній є дві сторони. Одна сторона близька до виробництва і до засобів, а інша подалі. Одна з правдою живе, інша ні. Знаєш підлеглого, його психологію, що він потребує на сьогодні? Чи був ти в нього в домі, вивчав ти його безграмотне становище? У тебе в самого твоя господиня не твоєї думки. Вона не зобов'язана щоранку рано вставати, і так проводжати, щоб ти без образи потрапив на роботу. Ти ж не знаєш її любов, чи вона тобою задоволена, чи ні. Це не твоя сестра, а чужа зовсім, підібрана.                              

 

110. Ця жінка зі своїм духом, вона тебе може словами втягувати, а душа її за сусідом ганяється або за твоїм близьким другом. Ти академію закінчував, тобі дали звання полковника за твоє вміння й хоробрість твою. Спробуй, скажи своїй дружині, яка на твоєму утриманні сидить, що вона не полководець. Вона може в будь-який час з тебе зробити млинець за твою ввічливість. Ти своїм ім'ям не козиряй, що ти такий учений. Вона практично зовсім безграмотна жінка. Ти її навіщо так сильно любиш. Ти ж її не зробиш, не отримаєш любов. Це твоє бажання щодня робити і задовольняти.

 

111. Ти своїм титулом, своїми засобами чоловік, а вона дружина, але душею і серцем ви не друг у житті. За маленьке непорозуміння вже між вами конфлікт. Хто кому повинен уважити, ти як полковник дружині, або дружина тобі як полковнику. Вона тебе може нишком назвати «дурень», ти не почуєш. І хоча вголос назвати тебе вона буде права. Ти, полковник, знаєш, що це є за таке діло любов. Твоєю вогнепальною зброєю застрелиш дружину, або вона тебе. Але навіщо стріляти, якщо можна зарізати будь-яку людини і спустити у воду, немов я не винуватий. Але в цій справі ти ж вчився, а не знаєш, забув про свого товариша.

 

112. Він зовсім не такий, як ти став. Роботу не таку веде, зовсім іншу, яка потрібна кожній людині. Хто хоче бути здоровим – не лінуйся, загартовуйся, і будеш здоровий. А ми всі – адміністратори свого місця призначеного. Це місце моє заслужене, мені довірено партією. Я працюю для народу, за це гроші отримую. Те, що слід, відраховано на задоволення сім'ї, даю в руки дружині. Нехай вона як господиня цим розпоряджається. А зайве кладу в ощадну касу для якого-небудь випадку. Ви, полковнику, знаєте, до чого ведуть ваші нелегально придбані вами гроші. Ви їх за законом отримали, але нераціонально витрачали. Хотів і полковник, але не хазяйка всьому твоєму здоров'ю. 

 

113. Господиня хороша, дисциплінована господиня тримає чоловіка свого в руках, це її жіночі заслуги. А ти ж полковник. Вона може зварити борщ і сказати: «Я варила його, він смачний». Ти, якщо любиш мене, не повинен на мою роботу ображатися і гидувати. Ти ж мене брав, що говорив? Обіцяв любити до труни, люби. Не будеш любити – полковником не будеш. Я, твоя дружина, буду заважати твоїй роботі, перестану любити, як треба. От тобі й діло. Знаєш, що з себе представляє нестаток любові. Будь-яку справу взяв на себе робити, але недоробив – вже ти винен. Твій нестаток, ти помилився сам. Гнався, гнався, але того, чого треба, не догнав. Тим, чим хотів, не зробився. А якусь роботу тобі дали, ти її не сам отримав.

 

114. Тобі її нав'язали, як вченому чоловікові. Тобі довірили, що ти у нас учений, маєш диплом, тобі партія довіряє. Якщо помилишся, отримаєш як учений за це. У нас є розвинена сильно на цю справу юстиція, розбирається з будь-якою справою, по заслугах карає. А буває, і прощається. Всьому справа – це прокурор. Він теж одружений чоловік, та ще на якій дружині. Він її теж не знає, яка вона йому на віку дісталася. Буває, і прокурор щасливий. А буває, у цьому не повезе, і судити буде нікого. Не піде сам прокурор, а хто в цій справі винен. Буває, більшість проходить вина за рахунок чоловіка, він виробник. А більшість, винувата вона, не в свою справу залазить, не так скаже. Прокурору вже не до душі, його таке виводить зі свого терпіння.

 

115. Але біда одна така проходить. У кожної людини сім'я. Не своя, а чужа зовсім дорога, інша. Син або дочка, хіба вони не бачать краще від свого, або не хочуть хорошого. Чи всі батьки такі, хто не жив своєю заробленою в праці копійкою. Він одягає, він годує до часу цю дитину не так, як його дитя хоче. А батько не син, йому дай. А у батька цього немає. Що ти робиш дитині свою режимну витримку, нею ніхто не зацікавлений у себе бачити. І дитина не хоче слухати такого батька, у кого немає того, що буде треба дитині. Воно народжене не для того, щоб  жило в нестатку.

 

116. У дитини всередині складається незадоволення. Він лізе в гору, дереться на бугор, свої сили хоче показати, про котрі не думали. Йому природа їх дає, він їх підхоплює, і хоче ввести в життя. Особливо хороші і теплі дні, до яких приходить людина, і їм починає розповідати для того, щоб прожити добре. А холод є холод, він ні з ким не рахується, ні з якою особливістю. Пролазить до тіла чоловіка, і починає йому своє почуття прокладати. Чоловікові від цього не добре, а погано робиться. Він шукає вихід самозахисту, котрий не в усіх такий є, щоб ним так нагрітися, щоб ніяк не мерзнути.

 

117. Цього чоловік жоден не отримував, і не отримає повного свого задоволення. А яка інша, зовсім не така сторона на себе взяла всю ініціативу в цьому ділі перевірити. Випробувати своє здоров'я, чи буде воно продовжувати за рахунок цього незалежного і незахищеного зовсім тіла. Ми його бачимо, він робить. Але не хочемо його розуміти, як загартованого чоловіка. Не хочемо довірятися, що це є користь тілу людини самому собі й іншому. Ми ж вчені люди, знаємо добре чоловіка цього. Якби йому не було добре від цього, чи робив би він це? Не робив. А то він робить, це одне. А любов яку до цього має! 

 

118. А раз любов до цієї справи має, значить, життя є. Надворі на снігу, в холоді, на морозі, та ще як можна бути чоловікові, хто свої сили представив у природі не так, як усі. Це справа самого чоловіка, хто добився сам, і робить він для того, щоб у житті жило і розвивалося на тілі чоловіка. Досить нам продовжувати історію, нами почату, залежну в природі, щоб мені від цієї справи було тепло і добре. Це людини не світоглядне поняття про природу. У ній є якості одні й другі. Ми однією стороною пішли, і шукаємо для себе в цій справі. А коли помилимося в цій справі, нас природа за це по голівці не гладить.

 

119. Бере і карає стихією, у неї вона є. Ми не знаємо, як, і за що отримуємо. Вона погана сторона в холоді, що й допомагає Іванову в цій справі. Кущик через повітря почув про цього корисного чоловіка, загартованого в тренуванні, хто знаходиться в Казані в спеціальній психіатричній лікарні. Ці холоди, морозні дні зустрічає, з великим переживанням проводжає. Це треба мати пекельне терпіння, щоб людина взимку доводила свою правоту за своє здоров'я.  Що буде треба нам усім для цього зробити, щоб сторона нашої незалежності сприйнялася. І нас як таких навчила, щоб між нами всіма розв'язалося питання в житті.

 

120. Ми, всі люди живі, повинні між собою і природою обрати такого чоловіка, щоб він був і робив, сам вперед всіх цією справою займався, щоб на ньому практика показувала, а що буде треба робити цій людині. Щоб на нього не доводилося дивитися, як ми нині на вченого дивимося, і заздримо його розумному місцю. Він же для цієї справи не один рік провчився, багато тепер знає теоретично, розуміє. Він же у нас усіх ватажок, веде нас на шляху, як залежних у природі. Примушує нас, щоб ми в цьому не жаліли своєї енергії.

 

121. Старалися це робити, що ми з вами щодня робимо. У нас колесо. Один день приходить зі своїми силами, зі своєю енергією. Він нас не примушував, щоб ми до нього готувалися зі своїм багатством хвалитися, що у нас є все, чим буде треба  тепло і добре прожити. У нас для цього наші руки створили передчасно. Ми добре знали про цей для нас важкий час, про нашу красуню зиму. Вона себе ніколи не пожаліє свої наявні килими білосніжні розстелити, і свою холодну в морозі атмосферу показати. Ми з вами готові зустрітися з будь-якими днями, що проходять за нашим часом.

 

122. Ми добре знаємо про природу, що вона природна. На одному місці й однаково ніколи не стояла і не продовжувалася. Кущик цій справі свідок. Він не людина, у якої є дорога одна. Від свого дому від порога відривається, і на весь день виходить озброєним для того, щоб щось там робити. Він робить свою роботу, яка треба буде нам усім. Ми без одного всі не зможемо жити, а один – без усіх. Тому в нас  і є одяг, і їжа, та житловий дім. Зброя, інструмент теж є, з чим ми легко у своїй справі придбаваємо всю нашу техніку, і йдемо на природний фронт з нею воювати.    

 

123. У нас фуфайка, валянці, у нас належна їжа. Ми з вами без сніданку і без обіду, і без вечері не люди. У нас лікарняне ліжко. Ми з вами за своїм бажанням, хочемо виходити до повітря гуляти – виходимо. Не хочемо – моє ліжко не чуже, я розташовуюся на ньому. А Іванов вносить нам своє життя, змінює потік, погану, холодну сторону перебудовує. На собі, на своєму тілі проявляє любов. Він говорить нам. Ми помилилися, що своєю стороною пішли по природі, і стали залежно від неї робити, робимо. Одягаємося, їмо, в будинку живемо. Це нас не врятувало, ми не задовольнили себе.

 

124. Нас природа за це не жаліє. Всіх до одного поставила поряд і сказала: раз взявся зі мною боротися, своїми силами мені доводити, чекай свого дня. Він все одно прийде, ти до нього своє здоров'я в цьому втратиш. Боротися, воювати відмовлять у тебе руки твої і ноги, ти будеш у ліжку. Ми, науковці, Іванова відірвали чоловіком молодим за його пропозицію, за загартування-тренування, котре він нам і зараз робить. А ми як лікарі дивимося, але нам не доходить, що він не такий, як усі люди, заслужений у природі, а ми всі ні. Ми з вами не зможемо цього зробити, у нас на це сил немає, щоб залишитися таким, як ходить сам Іванов.      

 

125. Ми, вся обслуга охорони, коли-небудь із цим зустрічалися, з такою думкою чоловіка, або з такою практикою. У нього на це сила природна. Кущик пропонує всьому народові, щоб погодилися з думкою моєю. І треба довіритися справі Іванова. Нехай він робить, по природі шукає ці якості, котрими йому довелося оволодіти. І перед усіма нами він повинен їх показувати живим фактом. Ми з вами як вчені повинні погодитися з такою практикою, і назустріч такій ідеї повинні піти зосереджено умами.

 

126. Визнати загартування-тренування, котре зроблено ним у праці в роботі між нами і природою. Це все допомогли самі умови, що створилися, з котрими довелося по шляху зустрітися мені, Іванову. Я не кидав цю ручку, зроблену в Китаї. Вона призначена моїй єдиній думці, яка зможе на відстані розмовляти і вчитися в природі. А за вікном її стільки, скільки немає ніде. Рухоме повітря, як він швидко біжить зі своїм зміною і своєю атмосферою, яка буває один раз в року не такою, як ми звикли її, лякаючись, зустрічати і проводжати.  

 

127. У нас з вами довіри немає. І ми цьому не віримо, що повітря, вода і земля – найближчі рідні милі незабутні друзі. Про що доводилося мені, Іванову, ціле літо зустрічатися з кожним днем, що прийшов і пішов. І ночі я не спав, а все надумане писав, цими словами рився. Я знайшов ворога на своєму тілі, вбив, не штучно стріляв. Як це робиться. У мене хазяїн мозок, він цю пекельну біль на тілі почув, очам моїм вказав. Я як цій справі майстер у природі довідуватися, що це за поява на правій нозі нижче щиколотки.

 

128. Якраз на це місце напав зі своїм діями, що причаїлися. Він думав, що я так це кину. Нехай, мовляв, він себе розвиває.  Ні. Ця штука, яку довелося виявити і взятися за неї своїми руками. Ця тверда квасоля не давала ніякого болю. А коли я став своїми руками турбувати, це тверде став тиснути, не по малу, а сильно цю квасолю, щоб її зняти, мені стала біль відчуватися. І сильною стала біль робитися. І не думайте, що він від цього відступив. Він для цього проліз в моє чутливе тіло, яке йому не довірилося.

 

129. А на свою допомогу довелося запросити другого чоловіка, що не курить, сильного в цій справі. І дав йому право тиснути цього ворога, скільки є сили. Це рак, він свої сили пустив у хід, хотів останнім запаленням довести. У мене на це вода допомагала це запалення тушити. Вісім днів він рвався в хід, ми його тиснули. З цього всього утворилася водянка, і як гній звідти прибралася за 15 днів. Вже ця хвороба безсилля отримала. Цьому місцю як ворогу, що групується, я не довіряв, що він не зможе свою боротьбу відновити. Іншими руками іншої людини робити.

 

130. Я добре знав, і всім я говорив. Це злоякісність мою здібність перевіряє. А рекомендації лікаря – розрізати. Це їхнє гасіння, і їхня допомога для іншої людини, чому я не довіряв. Знав їхню техніку і допомогу штучну, яка не завжди терпіла крах, інколи вона і допомагала. Це випадок з випадків. Спосіб і задоволення цьому всьому моє практичне пробудження. Особливо лікувати всі свої наявні нестатки через ноги по холодних умовах, по снігу, по морозу – як ніколи йде будь-яке захворювання. Це я перевіряв на собі та інших. Немає нічого у видаленні всякого роду болю, крім цього страшного природного пробудження.

 

131. Ми не визнаємо ці якості, цю фізичну в профілактиці роботу, зроблену мною самим. А в персоналу народжувалося інше до моїх доводів, що психічний, не хочу їм дати. Я вважаю сам себе Переможцем природи. Якщо з цим ворогом не справлюся сам, це вже не моє буде тіло. Я ж чоловік зі своїми навиками, з новими путями. Один не хотів іти по дорозі всіх. Я б не робив і не показував на собі ці наявні якості, котрі багато хто бачить, але довіритися цьому не хочуть. У природі є дві сторони, одна карає, друга прощає. Їх треба знати сприйняти на собі.

 

132. Залежність бідна, цим не задоволена, шукає вихід що-небудь інше з хорошого знайти. Нагодувала, оділа, і заколихала, спати уклала. Спи, ти наш прекрасний чоловік, баю, баю. Я тобі пісеньки заспіваю. Коли встанеш, знову це діло візьмеш і почнеш робити. А в ділі помилишся, і на віки віків загинеш. А в незалежності цього нема, є зовсім інше, холодне і погане. За висновком нашим, ми не звикли зустрічати час так, як зустрічає наш Іванов. Він на цю дорогу напав, і нею тепер хвалиться перед усіма нами, кричить на весь свій голос в природі. 

 

133. Якби його тілу від цього діла, що він робить, було погано, хто б його примусив по такому суровому морозному білому снігу ходити, як він весь час ходить? Для його тіла в природі черга відпала. Він у своєму ділі проявив свою любов. Знає, що робити для того, щоб не страждати ні від якої особливості, щоб природа була вічно другом за вчинок його. Залежною формою хвалитися, гордитися чином. Який би не був на чоловікові одяг, уже він його власницький. Другого нема, це його вже, а не чужий. Є такі люди, котрі втягуються, і через його робляться злочинцями. Йому він, як чужа річ, сподобався. А щоб придбавати реально, немає таких сил.

 

134. А фізичні сили є, він їх у себе розвинув, і ними хоче зняти цей на ньому одяг. Але біда одна – є ті, що втрачають, є ті, що підбирають. Без цього і життя не будується залежне. А для незалежності цього немає, що робить у себе залежна сторона. У неї на чуже добро зроблене є заздрість. Він не хоче разом оточити себе. Всі сили кладе і вчиться, щоб навчитися, як буде треба по-своєму вмінню вести людей, і їх примушувати на користь свою робити. Це теорія зробила, вона оточила себе природою. Людина стала залежною від неї, цим всім не задовольнила себе. Чоловік того, чого хоче або хотів, не отримав, не добився. Йому природа не дала можливості цією справою огородитися. У цій справі з цією думкою закінчив життя, він у цьому помилився, захворів, прохолов.

 

135. Це його держало придбане, зроблене руками. А руки самі не забезпечують, людині треба одне й інше. Треба, щоб вистачило і не потребувати. У людини цього немає, вона так огороджена. Одне зникає, а інше народжується. А от перемінити в природі цей потік, це життя залежне, розвинене ним, не хоче. У природі для чоловіка лежить на нашій землі дорога не батька з сином, щоб за рахунок цього жити та користуватися батьківським добром, а своє не зробити. Інша зовсім розпочата, дуже холодна і погана, без усякого добра, зробленого   кимось, незалежна ні від кого ніде ніяк. Це дорога, що пробуджує до невмираючого почуття. Людина не живе за рахунок того, що дає людині природа.

 

136. Вона цим не задовольняється. Людині треба дорога здорового тіла дух. Не треба нічого іншого шукати в природі, як нам знайшов Іванов. Він кланяється сильно своєю голівкою, проситься у нас, і каже нам. А хто ж мені в цій справі допомагає? Зима надворі, холод прийшов, морозна температура настала. Я ж від вас, від людей, не попросив  вашої допомоги. Не треба мені ваш одяг, не треба ваша їжа і житловий дім. Вже сказано вперед про свого близького, милого незабутнього друга. Я ж пухирчик, на кущику живе, один час терпить без усякої залежності. З повітрям, що знижує і підвищує. Я ж не застуджуюся і не хворію. Що може краще від цього всього.

 

137. А ми не хочемо розуміти і пробувати дорогу іншу, погану і холодну, котрій жоден чоловік не пішов назустріч. І не став робити те, що холоду приємно. Холод любить живі зовсім енергійні якості. Він не хоче стикатися з мертвим. Природа цю неживу річ жене дудь-якими засобами, не любить неживе. У неї такого духу немає. І такої свідомості немає, як є у чоловіка, хто свою хворобу представив. У цьому себе показує, яким показав у цей час Іванов. Хіба його мрія не здійснилася на ньому. Він свою думку показав перед усіма, хто це робив і робить: одягається, їсть і в домі живе. 

 

138. А живий факт залишається, застуджувалися, хворіли і померли. Це сторона, яку я знайшов, не моя незалежна. Сторона не придатна, а болісна. Холод для життя людського не промені сонечка, приємні і теплі умови, які втягує і тягне за собою тіло. Холод – багатотисячні гострі голки, які пронизують своїм жалом. У холоді невмируща жорстка система, в якій вся сила, і енергія в цій справі. Ніяка життя в холоді не пропадає, а зберігається дійсність, заслужена єством. А тепло розкладає і псує.

 

139. У самому теплі зберігається не бадьорість – хвиля стомлення.  Джерело холоду є в нашому білому снігу. Ми його не пробували на собі практично випробовувати, розуміти, вивчати, як з другом разом жити. Цього чоловік і не хотів до такого холоду, як він себе в цьому році показав, це проходила велика рідкість. А до цього холоду довелося готувати своє тіло кожен день цього літа. Ти людина не така, як усі зі своєю якістю. На тебе доводилося дивитися щодня, літньої пори це робилося тобою. Ти як воїн один з усіх. Попереду тебе з відділення в природу, тобто на прогулянковий двір.              

 

140. Ніхто з молодих таку швидкість не зробить. А навіщо йому вона треба, якщо прогулянка цього від нього не вимагала. Він, як усі люди, не виходив, і не думав, чого готувався зустріти цю зиму Іванов. Для чого він у себе мав таку любов. Особливо, за його висновком і всім розвитком, був біг. Не кожен це у себе буде мати. Сам не з малих людей за ростом, більше 90 кілограмів, майже центнер. Йому потрібно бігти, а потім зупинитися. Це робилося ним не один день, і не один раз на день. Він це робив не для самого себе особисто. Він перед усіма живим фактом доводив, був цій справі сам прав. Я, він говорив, все це роблю для нашої майбутньої молоді.

 

141. Навіщо мені це треба? Якби я в цій справі не бачив правду, або мені в цьому не було добре. Мої роки немолоді, вже мені 67 років. Треба готуватися до чогось. Багато моїх ровесників лежить у могилі в землі. Це, що я для народу знайшов у природі, ніхто не брався шукати. Він не знаходить потрібним цим займатися. Мені було 35 років. Вже моє тіло стало організовуватися і зосереджуватися із силами, щоб виступити для цього в бій. Ми думаємо, що Іванов про цей холод, про цей час зимовий не мріяв. Він же ніколи не ходив так, щоб без усякого одягу проходити. Треба літо не надіти натільної білизни, відчути все, що зустрічається в природі.

 

142. Особливо йде будь-який день зі своїми природними силами. Їх даром природа не посилала, і в цьому одна атмосфера не стояла, а швидко зникала. А тобі одне треба було – сприймати щосекунди нове і нове. Це ж не наш вічно зроблений руками фасонний одяг, котрого доводилося  роздягати і одягати. Наша звичка, ми цьому всьому віримо, і на це всі надіємося. А Іванов так, як не всі, взявся із самої весни, від самого холодного в снігу дня. Він почав пробувати природою займатися. Якщо скажуть слова про прогулянку, а сьогодні дощик, для нього вже велике переживання не випробувати цей день, шо проходить, в якому повинен своїм тілом попробувати.            

 

143. Це законний час, в якому треба було, але одного не водили, все робилося колективно спільним виходом. А для мене вже це не плюс, а мінус. Хотів би свій голос підвищити – не можна, ти знаходишся на своєму хворобливому випробуванні. Я довіряв, і кожен раз щодня просив природу, щоб вона за моєю просьбою завжди допомагала. Щоб я мав таке здоров'я, як воно є у мене. Мені треба воля. Я говорю персоналу, вони вважають мій вчинок. Це може будь-хто робити. А мені можна, але мені перший день свого заняття по снігу я став ходити. А завідувач по відділенню Алмаз Разаевіч у своєму кабінеті сказав: «Ти де знаходишся. Це тобі не на волі на пляжі. Ти серед хворих, а ми їх лікуємо, зберігаємо». Не по-моєму, а по-своєму він мене чим попередив? Мораллю.

 

144. «Я тебе, – він сказав, – зараз пострижу і поголю, твоя музика вся згорить?» Я в цьому не розгубився, дав йому слово, більше не повторювати. Як ви думаєте, ці дії для мене були хороші? Ні, нехороші. Але я не відставив, і одягненим ходити, взутим. Ходив без головного убору, і за це треба сказати спасибі. Чимало доводилося над собою попрацювати. І спасибі треба сказати народу, що вони мене слухали. Я їм казав не про якесь диво. Мої слова лягали для них про природу, про фізичне явище. Я без повітря ні слова. Для мене повітря – це є всі дні життя. У мене кожен день не пропущений без тієї думки, яка б не розбиралася за це, як буде треба зробити, щоб весь персонал зі мною погодився, і сказав в один голос. Це я роблю їм, що видно для мене, добре.   

 

145. А раз їм буде від цього добре, чому мені від цього буде погано. Я примусив своїм умінням, своєю любов'ю, щоб люди мені в цій справі допомагали. Це було можливо влітку ходити в трусах. Так, ну і холод наш, що прийшов зараз. А коли його не було, проходило літо. Навіщо він тоді був потрібен. Це не Чорне море теплого берегу, до котрого жук і жаба пробирається. Навіть на цю справу ми з вами рік працюємо в праці, за це гроші нам платять. Ти ж людина, та ще хитра яка. Карбованець зайвий в ощадну касу покладеш – це твоє задоволення. Клімат в житті змінити. А це, хочеш, не хочеш, такий час йде. Ти нікуди не дінешся, обов'язково треба на собі випробувати.

 

146. Ідеш по рівній дорозі. А сонечко в твою спину через одяг променями своїми припекло. А для тебе стало приємно від цієї справи, і спати в цю хвилину захотілося. Тут якраз розісланий килим зелений, і густа трава, на яку можна лягти, ніхто тобі не заперечить. А годинник у тебе на руках, ти вже за часом не встигаєш. Що тобі робити таким бадьорим, ти про це забуваєш. Хоч і жарко від сонечка, але лежиш, не робиш. Це твої прекрасні сили. А тут такий час, незрозумілий для всіх, приходить, люди не чекали у себе. Особливо сьогоднішнє літо, воно нас не балувало своїм теплом. 

 

147. Ми ждали, але сьогодні він боїться програшу своїх грошей. А селянин грає. У нього шип, а йому дай по банку. Він сподівається на що? На природу. Не шкодує своїх сил. Для цього представив всю техніку з цією землею впоратися. І під рік прийде твоє таке щастя. Ти тільки її обробив по-хазяйськи, як годиться, з душею і серцем. На твою всю роботу і твій близький сусід не скаже поганого, навіть позаздрить. Ну і зробив, мовляв, сучий кіт. Ця місцевість ще ніколи так не оброблялася. Це тільки одні слова, а от діло ми побачимо. Господар говорив не про роботу, а про те, що робилося в природі. Треба, за його розрахунком, дощик, тобто таку погоду, яка йому дух піддавала. 

 

148. У нього мрія була погана. Про природу думалося одне, а вийшло інше. Назавтра наш господар встав з ліжка. Чує своїм носом не те, що вчора було, і запах природний чув. «Справа повернулося, – він сказав, – до дощу». Видно було по всьому, саме небо підказувало, групувалися хмари. Не порожні настигали, а з дощем. Не встиг господар про це щастя помріяти, як його природа не забула, таку погоду підіслали. Нам, отаким неробам, цього не треба, ми нічого не робимо. А господар багато пролив над цим поту, йому треба в його праці допомогти.

 

149. Питається у всіх людей, що живуть на білому світі. Живущі у природі, що ви робили все своє літо? Між вами проходили такі дні. Ви ними не задовольнялися, вони були для вас погані. То дощик, то вітер не теплий, це вам в житті не щастило. Ви капризували, не хотіли, щоб природа така до нас в цей час приходила. А от вдіяти ми були безсилі. Немає хорошого і теплого дня, і нема. А жити якось треба, перед усіма стоїть щастя. Буде день хороший – ми до нього, буде поганий – куди дінешся. Треба жити – так от вчить вчення Іванова. Йому не треба земля, щоб чимось її орати, грядка не треба. Чи буде урожай? Він про це думку не ламає.     

 

150. Він не чекає зиму так, як ми всі очікували, в рукавицях і валянках, і кожушку. Це ж не твоє спасіння, що твоє одне озброєння за рахунок природи жити. Ти отримаєш урожай, багато хліба. У тебе і думка не така. Твоє діло в шапці. Все у мене є. Але нашому Іванову, якщо він не озброєний так, як ми, а підготовлений по-іншому. Йому вмирати? А ми з вами всі, від природи незаслужені люди, думали, що Іванов помре. А він навіть у цьому не втратив своє здоров'я. Чия за ним є правда. Він без зброї. А ми зі зброєю. Його дорогою ми не підемо: помремо. А чому він ходить? Ми про це думаємо або думали. Це ж нами зроблене жене з колії. Ми ж ідемо своєю залежною стороною.

 

151. А Іванов від неї відвернувся, взявся за незалежність. Пішов від батька духу і сина, а взявся за своє тіло. Здоровий дух знайшов, йому тепер вірить, і зберігається в цьому. Відпадає вся його дія, що робить вічно чоловік. Йому треба робити. А Іванову не треба ніякого діла, щоб робити. Він не помилився у природі. Він на собі не носить одяг, як ми всі. І не хвалиться, як ми говоримо. Нам від нього тепло робиться, жарко. Іванову так не робиться. Хвалитися не доводиться, а тільки треба це все корити. Холодно, і дуже холодно, живий факт в наявності всім. Але зате гарантований, вже не простудиться і не захворіє. Питається, чому ми застуджуємося і хворіємо в нашому всьому одіянні? Це означає, за нами неправда.

 

152. А раз неправда, навіщо ж ми з вами вчимося? Розвідку посилаємо у природу, хочемо знайти таємницю. А вона в нас самих, в наших тілах. У батька з сином дорога одна – примушувати самих себе. Обов'язково треба працювати, без чого ці люди не навчилися жити. До них даром час не йшов. Вони дня не змогли без усякого зброї залишатися. Для них щастя. Прийшов день сьогодні, а ми вже приготувалися. Знаємо добре і готуємося зустрічати з хорошим і теплим. Ми вважаємо себе в цьому ділі, є в цьому ділі праві, що ми навчили самі себе щодня належний у фасоні одяг вдягати. І цілий день на собі його тягати, ніби ми зобов'язані.   

 

153. Нас з вами час навчив. Ми знаємо добре, на це труд закладаємо, для свого тіла готуємо. Це наш такий в природі обов’язок. Ми знаємо добре природу, що вона не дає того, що ми хочемо. У нас одна думка. Наше діло не таке, як хоче природа. Вона хоче дати – дасть, не відмовить. Ми приборкали її. Для цього всього зробили інструмент. Така зручність, хоч і одяг носимо на собі весь час. Але зате є побудований дім. Ми в ньому живемо один раз. Ховаємося від природи, шукаємо свій вихід. У нас є вікна, ми через них дивимося на погоду. Якщо тільки треба в цьому дощ, ми в цьому одягнемося, як це потрібно, і тоді по дощу крокуємо. Не робимо, а чекаємо свого часу такого.

 

154. А воно ж себе змінює. Для цього нашого діла ми в себе держимо щодня в голові. Хоч що роби, а мені, людині, три рази треба і поснідати, і пообідати, і повечеряти. Такий проходить між нами і природою час. Якщо ми перестанемо про це думати, або це робити, наше з вами діло будь-яке примушує. Хотів одяг придбати весь належну від самої шапки і до чобіт. А ми це маємо. Є буденна робоча, а є святкова. Все це ми в процесі добуваємо. Для цього ми і живемо, думаємо і робимо. Треба одяг, ми придбаваємо всякими путями. Його ніхто даром не дає. Самій державі, і їй треба гроші. У неї все є, лише б ти так не сидів, а йшов на виробництво. І там робив те, що нам треба.

 

155. Ми без поганого не народжувалися, і не були одного разу поганими. Батько сина не вчить поганому. У нього думка підказує, щоб вчитися у батька хорошого. Батько ніколи своїй дитині не скаже, щоб вона вчилася поганому. А завжди говорить: синку, ти вчися тому, чого навчився твій батько робити. У батька є все для того, щоб жити. Він показує свою дорогу, щоб вона не була поганою. Те, що нами зроблено і придбане, це наше життя не погане, а хороше. Ми в ній довго не живемо. Нам наша природа не завжди підсилає свої дні, щоб вони були такими днями, при котрих легше було жити.   

 

156. Якщо батько хороший, умілий жити, він вчить свого сина цьому. А що може невмілий вчити. Якщо батько з сином погано живе, так воно і залишається погано. А от щоб погано і холодно, цю сторону не вивчали ми з вами в хорошому часі. А як будемо жити. Це наше місце дає умови. Ми ж йому як місцю в природі віримо і надіємося на те, що наша справа двох, сина з батьком, це нероздільна любов. А ось у думці своїй для того, щоб було добре, вони різно мислили. Син бачив сьогодні одним чоловіком. А він завтра показував іншим. Хіба син на батьку цю різницю не бачив. У нього тіло таке ж, як у батька. Прийшов наш день, сяючий, теплий.              

 

157. Сонечко, просто не нарадуватися. Батько каже, що природа погоду хорошу прислала нам на наше щастя в житті. Я як син своєму батькові вірю, і хочу, щоб було і завтра добре. Але батько в цьому дні не задовольнив себе, захворів, йому стало погано. А синові стало жалко. Діло у них пропало. День не той прийшов, якого вони чекали. Нещастя між ними зародилося. Батькові треба було пожити з сином. Так хотіли вони удвох, але природа цього не хотіла. У неї не такі дні для нас, які надумані нами. А вони є, ідуть для цього. А ми їх зустрічаємо. Думаємо, хороші, а виявилося, погана зима, і холодне вплинуло. Мій батько не зміг жити так, як це треба було. Похворів, похворів, і помер, його ми зарили в могилу.

 

158. Він лежить там. Але мені на зміну свою як синові довелося зробитися таким батьком. Я народив сина теж, хочу його виростити і зробити кращого від мене. А він не послухався, пішов по своїх слідах. Я, каже він, народився на білий світ не для того, щоб слухатися. Батько і син хорошого розуму цю всю створену картину в житті зробив, цю прекрасну цяцьку. У хуторі чи в селі, або в місті живе батько зі своїм улюбленим рідним сином. Що у них є? Одного пташиного молока немає. А життя якось проходить в природі залежне, вчене, теоретичне. Отцю, який знає і любить свого сина, доводиться вчити з душею і з серцем. Знає добре, що вчені живуть не так погано, як жив цей батько.     

 

159. Він все робив практично сам, у нього руки були, голова батька. Що не візьме, у нього це виходить. Чому синові таким не зробитися, як його рідний батько. Свою всю таємницю батько своєму сину в будь-який час дасть. І от говориться так у цій справі. Вже сама природа підказала: треба буде в природі щось таке для себе краще влаштувати. Це думає матір з батьком. Поки ми на ногах живі, у нас є своя придбана нами копійка, яка   зможе допомогти нашому одному любимому синові. Ми для нього живемо. Син про цю діло і не думає. А батько з матір'ю кажуть: у природі є наука, в якій можна зробитися будь-якій людині інженером.

 

160. Це людина розуму, особа, що знає. А що так битися, як ми з тобою билися. Це добре, що наші батьки нам залишили нашу цяцьку. Ми з нею і билися, немов лізли на рожен. Домовляються непогано для себе, беруть шлях хороший в природі для свого сина. Домовилися вивчити сина на інженера через набутий достаток. І от своїми силами і вмінням свого сина втягнули, щоб він сам зрозумів і зробився в природі інженер. Так між батьком і сином проявилася любов батька і матері. Вони для цього і жили. Пенсії у власності ніякої не давали, живемо тим, чим природа обдарувала.

 

161. А зараз цю систему пристойно ввели. 65 років пропрацюй, поживи. А потім від держави отримаєш пенсію, як це й є. Але у цього батька з матір'ю не було виробничого стажу. Вони били клин на сина: він нас за наше хороше ніколи не забуде. Це ж син, він у нас розумниця одна, непогано вчиться. Все це йому дається легко. І ми всі свої сили на цю справу кладемо. Його треба зробити людиною на все життя. Так думав батько з матір'ю. А в самих той час не стояв, як і у сина, ліз вгору. Але природа є природа, її не обдуриш. У неї дні, недарма кожен день на землю приходить. Вона над нами всіма мати, дає свій розум.

 

162. Син не батько своєму батькові. А син отримав диплом на відмінно. Значить, молодець, його батько з матір'ю сказали. І там же, де вчився, своє молоде життя здобув. Непогано, знову сказали батьки, нехай у самому великому місті в Москві живе. Це ж рідкість, і велика. Скоро ця рідкість порвалася. Мати батька улюбленого залишила одного на арені свого життя. Отцю любимому своєму син каже: «Я тебе не кину. А буду так любити, як любить батько сина. Приїжджай і в мене живи. Ти ж батько, нам з дружиною не перешкодиш». Батько цій справі радий би залишити все своє хороше, і зважився поїхати на нове до улюбленого сина. Хіба це буде погано, що батько його буде разом поруч за столом приготоване їсти.

 

163. Нічого не робити, а буде жити, і допомагати їм у їхньому молодому житті. Здавалося б, не погано, а добре живуть день, живуть другий. А синові дружина улюблена від батька каже: або ти для мене, або щоб не було батька. Чого хочеш, вибирай. Я виходила за тебе одного. Ми з тобою домовилися життя вдвох будувати. Ніяких отців, ні матерів, щоб за ними доглядати. Вибирай, кого хочеш. Отця ти любиш – живи з ним, а він мені чужий. Я його не люблю, і не хочу, щоб він був у нас. Як ви тепер скажете, де поділася любов батька з сином? Перейшла більше до дружини. Мати в могилі, кому потрібен батько. А йому улюблений син сказав, щоб він залишив цей синів стіл і пішов.             

 

164. Куди підеш, і чим будеш жити? Раз невістка, дружина чоловіка, не захотіла, щоб батько у них був, це вже все. Треба батькові любимому підніматися і йти жебракувати, тобто вмирати. Що ви скажете тепер? А син любимий, він тепер отримує 1000 карбованців, і дружина теж 1000 карбованців, вчені люди, вони можуть жити і добре. А от батькові погано, він іде і плаче. Це добре, що я йому допоміг, як улюбленому батькові, на свого улюбленого сина написати в суд заяву. Батько не розгубився, приїхав на самоті, подав цю заяву в суд. А суд народний присудив від сина 50% зарплати. Вже батькові коханому син нелюбимий зробився за свої відраховані гроші, навпіл їх поділили. Батько долею, законом не ображений, живе собі. А діти живуть  собі, у них робиться своя сім'я, свої діти.

 

165. Їх треба виховувати як? Скажете, по-старому, по-новому, по історичному. А от щоб дітей доглядати, треба буде час, а його немає. Важко народжувати дітей, особливо синів. Я народив двох. Одного вітчизняна війна поглинула, вбила. Він за звільнення Ростовської області загинув у бою за хоробрість. А цьому доводилося потрапити в полон, як десантникові. Я його врятував, забрав від німців. Йому за зраду дали п'ять років, він їх просидів. Зараз зі мною живе не по батьківському, а по-своєму. Батько загартувався тренуванням, ходить в одних трусах в живому тілі.  Здорове тіло – здоровий дух. Я це зараз маю. Хочу сказати всім отцям, синам любимим у житті.

 

166. Хто хоче у себе мати не погане, а хороше, той чоловік на білому світі не повинен відмовитися від загартування-тренування. І перестати свого сина любити так, як люблю я свого рідного сина Яшку. Хіба мій дух у моєму тілі не просить, щоб він став бути таким здоровим тілом, щоб був у нього як любимого сина здоровий дух. А він знаєте, що заявляє своєму отцю любимому? «Я,– говорить, – сам отець уже. Що ви мене хочете вчити. Я живу на цьому світі так, як живуть всі люди зі своїми рідними отцями». Отець хороший тоді для свого рідного сина, поки у нього є те, що треба синові. У отця цього не буде – і син не буде сином. Якби отець не зробився здоровим тілом, у нього не було здорового духу.  

 

167. Хіба він своєму синові цього в житті не хоче передати. Він його називає Яшка. Син ти мій милий дорогий, зрозумій ти отця, не підведи його пропаганди. Він пропагує те, що сам робить. Це його закон. Хіба сину було б погано, якби він пішов по слідам отця. Це думка невмираюча одна з усіх. Чоловік, що процвітає, повинен зробитися через вчення отця новим чоловіком. Щоб у природі зробитися хазяїном, від шкоди своєї піти, а до користі прийти. Для цього діла не одному моєму особисто синові треба це зробити, щоб бути таким, як здорове тіло, здоровий дух.

 

168. Кому вірити доводиться, отцеві не загартованому, чи отцеві загартованому, хто ходить у трусах одних? Для оточуючої цивілізованості, для ображеного в житті ця цивілізованість прийнята. Якби він чоловіка робив, цей одяг, що не п’є вино, не курить тютюн. А то навпаки. Коли чоловік багато їсть, він добре до тепла одягається, який може бути в цьому ділі здоровий дух, якщо він нагодував себе досита, у нього воно пріє. А одягнувся до тепла, це йому добре. Спитайте у Яшки, він вам, як любителям у цьому ділі, розкаже про правду його любимого отця. Він ніколи не носить свій належний одяг, котрий нам усім буде треба. Це наше джерело для життя, чим ми самі захищаємося. Це наше життя. 

 

169. А у нього навпаки будується. Мій рідний і любимий отець правий. Мене такого навчає, щоб я зробився таким, як він. Загартувався тренуванням. Він не хоче, щоб я курив, я ж курю. Він не хоче, щоб я пив вино будь-яке, а я п’ю. Хіба це погано він хоче мені. Якби він не мерз, я, може бути, за ним пішов. А то він мерзне сильніше від усіх. Хто за ним таким піде. Я його рідний син, і тоді не погоджусь. А скажу: це мій отець, він ненормальний хворий. Це нікому права не дається, щоб такого Учителя слухати, хто сам це робить. Але що у нього проходить у цьому ділі? Це його тіло дійсно здорове, не застуджується і не хворіє. Всім цю історію розказує, про неї пише. Хоче сказати, він правий.     

 

170. Яшка – це мій син любимий. Він вам як людям розповість правду, чого його батько любимий хоче. Він не хоче, щоб його син був такий, як він є зараз. Як батько рідний і любимий не такого тіла, як всі батьки своїх синів ви хотіли. А що ти поробиш у житті, раз батько хоче, щоб його син, якого він народив. Хіба він не хоче, щоб син був, як батько. Це ж загартування-тренування, воно моїм батьком зроблено для самого себе. Він хоче, щоб син його таким зробився. А син його улюблений говорить. Ні, тато, я твій син, а ти мій батько. Люблю тебе, як батька, але твого здорового духу не хочу знати. Я, каже Яшка, живу так, як живуть люди всі залежні. Вони зловживають самі собі.

 

171. Курять цигарки, п'ють вино, та інші явища, які при тілі розвиваються. Їх примушує робити це хороше і тепле. Ми такі батьки зі своїми синами живемо добре доти, поки між нами двома не з'явиться погане. Батько і син люблять хороше, і з цим хорошим вони розлучаються на віки віків. А от мого батька ніхто не примушує цього робити, чого він навчився. Він у нас один незалежний чоловік, один в житті. Я його улюблений син відмовляюся, не хочу його дорогою йти. А перш ніж його дорогою йти, треба у нього вчитися. А його вчення важке для нас усіх. А він не просить нас і не примушує нікого. А каже: якщо хочеш бути здоровий, загартовуйся, і водою холодною обливайся. Це ваше тіло отримає здоровий дух. 

 

172. Мого батька тіло заслуговує здорового духу. Але не нас, таких обманщиків, улюблених синів. Ми їх любимо тоді, коли у нього є, чого взяти. А коли у нього немає, навіщо він нам, такий батько неімущий треба. Ми такі всі сини хороші для своїх хороших дітей, які живуть із-за батькових умов. Батько зі своїм здоров'ям іде під копил, і також показує нам цю дорогу, яка веде нас до смерті. Що це за батько такий, у якого сил не вистачило жити, він скоро від нас прибрався, пішов. А іншого батька не знайдеш. Мій батько каже: треба любити батька живого, але незахищеного, енергійного, міцного. І треба робитися таким, як батько. Я ж син його Яшка, а ось довіри у мене немає до свого рідного батька.

 

173. Він на моїх очах тільки хороше робить. А я роблю все погане. Вчитися у батька не хочу, бо це мене вчить хорошому. А я роблю для себе та іншого погане. Ми, всі люди, робимося з розумних людей розумними людьми. А чому не зробитися? Перш ніж бути розумним, треба зробитися дурнем, а потім розумним. Так з багатого мужика не зробишся багатієм небувалим, а скоріше збанкрутуєш, станеш бідним. На все це потрібна сила волі, розум, щоб робити і вміти. Якби всіх він не лякався так, як йому доводиться від усіх кровожерливих іти. Це тільки мудрість незалежності в природі, котра захищає ображену в житті істоту. 

 

174. Батько мій рідний і улюблений, каже його син Яшка, недарма має назву Учитель. Якщо за його вченням йти, то хворіти і застуджуватись ніколи ніяк не будеш. Тільки треба його розумно розвиненою  дорогою йти. А ми з вами отакі люди, яких народила природа для життя. Ми цю якість боїмося, говоримо: застудимося. Видно з усього досвіду батька мого всього життя, виявляється, смерті як такої немає. А за нашим усім розвитком, у нашому вічно розвиненому ділі ми колись помилимося. Це нас з вами оточило наше нещастя.

 

175. Ми хочемо, щоб нам завжди природа давала щастя. Чоловік у своєму житті, він один раз живе, та до того важко. Він так своє тіло примусив, йому треба одяг. А він так не дається, потрібно на це і важкий, і розумовий труд. Також їжа, а вона сама не кладеться в рот. Її треба на землі, та ще на підготовленій, добре зробленій грядці урожай виходити. А потім зібрати, і треба зберегти, щоб цей продукт не псувався. Дуже багато треба на цього   всякого роду промисловості. Борщ, та ще якийсь, зварити, з чого-небудь не звариш. І також чимсь треба жити в домі, та ще в доброму своєму, на що треба кошти.

 

176. А засоби будеш мати – будматеріалу не буде. І гроші не допоможуть бути дому. Це такий у природі технічний ріст відбувається на нашому безсилому чоловікові. Хто хоче хороше і тепле, а йому згодом робиться не хороше і не тепле, а навпаки робиться мертве і холодне, погане. Що це примусило отримати у своєму житті чоловіка. Його улюблена поява в житті. Все це робилося батьком і робиться сином. Він його для цього народив, і виховав у цьому духові. Вони обидва хотіли і хочуть завжди зустріти сьогодні такий приємний і хороший день, якого в житті своєї вони не зустрічали.

 

177. Їм обом хочеться побачити на собі те, чого ніхто в житті не бачив. І їм обом щоб похвалитися перед усіма, щоб на них інші сусіди сказали: ось, мовляв, батько з сином молодці отакі, добилися. По всьому видно, що їх природа за якусь особливість нагородила. Такі якості ніхто з усіх батьків і синів на сьогодні не зробив, як зробив я, Іванов, у своїй ідеї незалежності. Вона мене примусила не як усіх своїми шляхами нарівні, не бути у   захищеності самого себе. Я став загартовуватися, і став досягати цього, щоб бути чоловіком не таким, як усі померли.

 

178. Вони хотіли, щоб на них їхній одяг не згнив. Він ж мертвий, не такий, як живе тіло. Ним доводиться жити. І який би він не був на людині, він має у себе вагу, і він не робиться хороший і теплий. А від нього робляться люди, втомлюються і відпочивають, застигають, і закінчують життя в одягу. А я в тисячу раз сильніше чую цей холод, я від нього сильно терплю. Я буду на холоді стільки, скільки вам завгодно. Не засну, це найголовніше, і буду стояти на ногах, не сяду. Вам нема, чого їсти. Це якості, про які я розповів вам. Будь-який і кожний чоловік може сам себе примусити в природі це отримати.

 

179. Чоловік господар у природі. Раз він хотів прожити своє покладене життя без усякого діла, йому навіщо треба трудитися, якщо він не потребує нічого, що створює нам праця. Він каже нам усім: наш психічно ненормальний час пройшов. Ми його програли в карти. Ми всі сміялися, казали, що голий гроші Мойсеєві програє. А те не сказали, що голий у цьому здоров'я зосереджує. І хоче природі сказати, як матері своїй. Досить нас заводити в оману, що нас з вами рятують завжди гроші. Якби мені як хворій людині не давали грошей, і ці люди не були хворими, вони б до мене не прийшли, і мене не просили, як Учителя.

 

180. Здоров'я вони бачили на мені, що я не такої, як усі, форми для всіх. Перш ніж працювати, я не працював так, як працюють усі, і втрачають своє здоров'я. Моє вчення. Я вчу, як треба буде жити, щоб не застудитися і не захворіти. Цьому вчу, навчив людей, що повинні це робити. А він не знає, чого робити, не зрозумів, і обдурив мене. Взяв пораду, сам не став робити. А мене охоронець порядку представив шахраєм, нібито я себе оголосив лікарем. Я вмію будь-якій хворобі запобігти, але не лікувати. Коли людина буде робити моє те, що я його вчу, ніколи не буде хворіти. Я ж людина така, як усі люди.                  

 

181. Чому я зробився такий? У мене народилися мої для цього сили, якими я володію. І їх пускаю в люди, не жалію їх передати іншому. Так що ж тепер ви хочете сказати мені, батько з сином своїм, я не чоловік життя нашої землі. Якщо я ходжу без одягу, і не хочу харчуватися, також мені не треба дім, то мені треба, по-вашому, померти? Так навіщо ж мені тоді здорове тіло і йому здоровий дух? Я не батько той, який в хорошому і в теплому втратив своє наявне здоров'я, і слідом за собою веде сина свого. А синові діватися нікуди, треба лізти на рожен. Йому діватися нікуди, тільки доводиться робити те, що його вчить рідний батько. 

 

182. Жили добре, було їм тепло. Вони раділи, веселилися, співали пісні, танцювали, хвалилися, що вони вміють жити. У них є все для того, щоб ще краще жити. Від цього вони були незаслужені від природи. З хорошим, з теплим в холодне і погане дуже важко доводиться потрапляти. Хоча ми й озброєні зі своїм багатством, ним хвалимося, як уже сказано вперед. Ми, батько з сином, без цього і жити не зможемо. Я його, а він мене. Я старший роками, народив його для життя. За це мене в яр повезе, за звичаєм предків, здихати. Таке було, чоловіка, непридатного до свого життя, викидали.

 

183. Це було так. Везе син в кошику, по-культурному хотів син свого батька в яр завезти. З собою взяв свого сина, онука цього батька. Везли його на конячці, скинули, розпрощалися на віки батько з сином. Жили добре, не треба було старого вивозити в яр. Ну що ж, такий між нами був закон. У батька цього, хто свого батька вивіз і кинув його в яр, називає його син: «Тату». Батько як до сина відгукується: «Що ти хочеш, синку?» А син йому як батькові каже: «Навіщо ж ми з тобою залишили кошик?» – «А як же, нехай мій тато і твій дідусь в ньому зникне, тобто помре».

 

184. А син як батькові каже: «Тату, – а тато слухає, – а якщо ми з тобою дочекаємося такого часу, коли ти станеш дідусем, непридатною людиною в житті. А я стану на твої наявні ноги, мені доведеться тебе без кошика везти. Я робити не буду, треба взяти кошик». То батько сина зрозумів, що син цього дідуся, як онук, пожалів, і сказав, мені треба буде кошик. Тоді-то батько зрозумів, що це він зробив погано. Повернувся з сином удвох, взяли дідуся, привезли додому. Він до свого часу дожив. Йому побудували хату вічну, труну забили, його тіло поклали в труну, і вирили могилу, і туди поклали.

 

185. Лежи і нас до себе, батька і сина, чекай. Ну і тепле, і хороше батька і сина закопує. А як же доводиться нам цього не отримувати. Наші тіла не захотіли жити через батька свого і сина, хто таку безсилу боротьбу в житті здобув. Вона продовжувалася через те, що чоловік робив у природі. Він щодня в своєму житті не переставав   сам себе матеріальністю задовольняти. Не пропускав одного дня, щоб він свідомо сам себе примусив без їжі залишитися, і на себе не одягнути ніякої ганчірки. Все це він робив у своєму домі. Зробився озброєний, в одяг одягнений чоловік, за розвиненою в природі погодою.

 

186. Мені, батько синові каже, більше не потрібно якесь наявне багатство, без якого ми не народилися. І нікому не доведеться нас закопувати. Все це наробила природа, а в ній залежність. Вона підказала батькові бути любимим батьком для сина. А справа сина, він вчиться по шляхах батька йти. Чим програли всю історію, через це не захотіли жити незалежно. Не пішли дорогою тією, яка людину в житті рятує без одягу і їжі, і житлового дому. Він цим перед усіма людьми хвалиться, примушує інше у себе мати.

 

187. Це заразна хвороба примусила людину занурюватися у ванну, у природне, зроблене руками людини, хто свої сили на це кладе на цьому фронті. Між людиною і природою лежить фронт якої-небудь справи, в чому людина рідко, але помиляється, гине на віки віків, через це вмирає. А ось зараз батько мій народився. Він політикою такий, як ми для самих себе ввели. За наше діло, за помилку кладуть по заслугах у лікарню, садять у в'язницю. А у батька мого цього в тілі немає, каже Яшка про свого рідного і любимого батька. Він розуму не втрачав, а мерз до невпізнання.

 

188. У нього стану, як син рідний, питати, назву його: тато. Він мене слухає з увагою. Я у нього стану розпитувати, як це годиться. А він у мене навпаки запитає: а що твій тато чи батько робить у твоєму житті погане, скажи. Він повертає життя те, в якому він народився. Він мені як батько рідний каже: не хочу, щоб ти мене закопував. Я знайшов дорогу уникнути цього всього. У мене моя практика все зробить. Це загартування-тренування, вона не вчить своїм тілам створювати шкоду. А ось саме вчить нас усіх, щоб ми цього уникнули.

 

189. Як йому хочеться як своєму рідному синові, щоб я цього не робив. А я не хочу, і не вірить йому ніхто з інших синів. А всі йому говорять. Якщо тобі не погано, а добре, чому ж ти не вивчиш свого рідного сина? Та шановні батьки своїх рідних дітей! Ми помилилися їх такими народити. Я його на білий світ народив, як свого сина. А знаєте, чому вчив? Щоб він вчився тому, чому навчаються всі. Залежності навчаються, теорії, чому і мій син, він теж приймає вчення.

 

190. А от батькові не знаходить слів листа навіть написати. А лист папі треба. Він улюблений і дорогий батько. Один хоче захистити сина, але син помилився, не пішов по дорозі батька. І всі інші з ним разом пішли,   померли на віки віків, батько з сином. Здорового тіла здоровий дух.

 

1965 рік 29 листопада. Іванов

 

6511.29 Тематичний покажчик

Бог Отець, Бог Син, Бог Дух   2, 47

Нестерята    9

Вчителі дитинство   9-12

Христос   13, 14

Історія Вчителі   12-32, 182

Народження людини   36, 37

Дух Учителя    40, 41

Здорове тіло в духові    46, 69, 154, 174

Повітря    50

Залежність   73, 133

Незалежність   133, 135

Кущик   70-72

Війна з природою   74, 77

Природа    77

Моржі 85

Моя перемога    88

Рак   128-131

Пробудження    130

Холод   130,138, 180

Дух    152

Таємниця    152

Загартування 165, 172, 180

Одяг 179