Іванов Порфирій Корнійович

 

Муха. 1965.10

 

Редактор — Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Ти бачиш, у чоловіка запитала муха.  Ні, не бачу, муха, відповів чоловік.  У вас між вами народився чоловік найменший нездоровий, як і всі люди.  Хваляться між собою, що не вміють жити.  У них велике незнання, вони бідні.  2. Я, як муха, в очі скажу.  Ви пам'ятаєте, в Парижі розстріл комунарів.  Їх одним часом не веліли прибирати, люди убиті лежали.  Ми стали цьому допомагати, цю смертну заразу поширювати за те, що люди неправильно вчинили. Своїх закопали, а чужих кинули.

 

3. Я маленька муха. Чому мене не любить наш озброєний чоловік.  Хіба я у нього на утриманні?  У мене природа така ж сама, як і в людини.  Ми не так мислимо, і не так робимо.  Хіба я, як маленька муха, твоєї дорозі завадила.  Ти тільки мене не розумієш.  Я з тобою по життю сусідка.  Ти без мене ні кроку.  Де нас багато. 4. Особливі наші тіла.  Зимою і по сонечку жодна муха не пролетить.  Це тільки людина боїться смерті.  Він для цього і одягнувся.  А як наївся.  Та в будинку розташувався.  Думає своє, зробитися володарем над природою.  Цього людина ніколи ніяк не отримає.  Запитайте у Іванова, він зиму і літо ходить в трусах.  Ми як мухи йому шкідливі чи ні?

 

5. Ми б йому дня не дали життя.  Цього мало, що без жодного зброї.  Я не воюю і не борюся.  А ось люди наші поділилися навпіл.  Одні по-старому живуть, інші за нове взялися.  А від залежності не пішли.  Їм обом хочеться бачити не одну мене, чорну муху.  Чого тільки немає в природі, і якої особливості немає.  Навіть народився я в той час, рідкість.  Але такого не бувало.  35 років бути чоловіком, залежним в природі, а потім від цього відмовитися. 6. І муха не мухою була, на дворі літали мухи білі.  Радіють люди всі хорошому накритого столу.  Хваляться фасонної формою, пишаються чинами, що він учений.  А не хваляться здоров'ям.  Що з себе являє щоденне в природі життя людей?  Вони живуть у всіх місцях, тільки як вони живуть.  А всі хотіли краще від інших жити, але удачі не вийшло.  Хочеться легкого приємного, але не дається так, як думається всім.

 

7. Муха не чула цього, щоб чоловік давав своє таку обіцянку.  Я, мовляв, такий зародився чоловік.  Коли мені робиться добре, то шукаю сам в житті погане, щоб моєму зробити тілу.  Навіщо мене народжує природа.  Я частинка, і шкідлива для залежної сторони за їхній вчинок.  Що робить жива істота, особливо людина, панівна особа над природою.  У нього вся надія на щастя.  Який би день не приходив, а йому для його тіла дай.  Він нічого не розуміє. 8. Для цього діла і сонечко себе рано розбудило.  Залежність не встала б, але я дзижчала.  Цього мало для чоловіка.  Сяду на його обличчя ближче до господаря, своїм носом.  Мені байдуже, хто б не був.  Раз любиш спати, вже не хочеш слухатися.  Вас природа не примушувала, і нікого вона не вчила.  Самовільно подружили, залежне в природі життя захопили.  Ніхто вас не озброював, ви все самі зробили.

 

9. Руки майстрували.  Вам було мало, і зараз не вистачає.  У чому треба трудитися.  А ми руки в брюки, нічого не робити.  Вболівальник цього всього чоловік, про все думати.  А він не знає, що буде завтра.  Його зустріне муха та, яка дружить зі смертю.  Вона посилає її, щоб завдати людині його болісну хворобу. 10. А в хвороби кінця немає, болить і болить.  Мене за це женуть із землі геть подалі.  Я б уже давно зігнала з життя Іванова, але він не підходить.  Він свою науку не привласнює.  І за це знайдене гроші від людей не бере.  Він незалежний, йому не треба те, що потрібно нам усім.  Курочка, що несе яєчка, жива річ.  А яєчко знесе біленьке кругленьке.  А людина руками бере.

 

11. Свинка риє носом.  А для чоловіка одне – ніж у горло, ріже.  Йому це треба.  А хіба для мухи не треба крові твоєї?  Тільки муха – це та, що розповсюджує, за хороше твоє в природі.  Не сяде на тіло, як не сідає на Іванова.  Природа ворота відчинила йому для життя, а всім нам смерть. Чия дорога буде треба, залежність, чи незалежність?  За 30 років можна померти тисячу раз. 12. А Іванова за його думку, яку він робить, він захисник ображеного.  Змія, кажуть, зла.  Але на чоловіка корисного, як Іванов, не піде. Він не вбивця її.  А іншим не велить убивати.  Тому він рятівник всього природного життя.  Особливо маленького чоловіка.  А раз рятує природу, ніколи не буде вмирати.  Він проти того, що муху вбивають, женуть з життя.  Це твоя сусідка, будить тебе.

 

13. А Іванов чоловік один з усіх незалежний, не вояк з природою, і не борець за місце.  Він між собою і природою фронту не має.  Тут сторона, що допомагає.  Знати природу, як якусь підпорядкованість.  Вона мати, за законом, усіх людей, народжених для життя. Чоловік не зможе залишатися без цього всього.  Його навчила наука, як буде треба робити його належний одяг, і як готувати їжу, а дім будувати. 14. Без всякого зброї нічого не зробиш, і нічого не вийде.  Треба в руки мати зброю.  Вона нами зроблена руками з природної сировини для порятунку тимчасового життя.  Один раз він живе, цим багатством користується.  А потім приходить час такий, нападає на чоловіка, і він робиться безсилий все це робити. Чоловік не отримує в природі можливості, щоб жити.

 

15. Накидається апатія.  Вже немає довіри до життя.  Залежність з горем.  Вас з цього шляху не проганяє ніхто.  Ви самі це розвинули.  А щоб ви зважилися від цього відмовитися.  Вам легше померти, ніж так жити, як живе наш Іванов.  Він свій час залежно прожив, користувався днями.  Йому було потрібно думати про кожну справу.  А робити доводилося все. 16. Особливо шахта.  А в шахті довелося всю молодість залишити.  А завод металургійний, куди вагонами надходив вантаж.  І це Іванов робив.  А потім по східцям.  Цей лист примусив знайти в природі залежність.  І в ній треба було вчитися відчувати всі природні якості.  Особливо щохвилинні кліматичні зміни.  Я тільки народився таким.  А зростав у формі, у багатстві рідних.   

 

17. Що мене врятувало?  Я сам не знаю, хто мені цю дорогу показав.  Природа.  Думка моя одна, вона для всіх. Треба буде жити, але не треба буде вмирати.  Ось що говорить нам Іванов. Залежність є смерть.  А незалежність є життя.  Ми думаємо: якщо знижується температура, то Іванову легко.  Він дуже переживає, чує холод, але від свого не відступає.  Прямо йде до життя. 18. Каже нам усім.  Однобоко жити і вчитися, ми любимо з вами тепле і хороше.  А де ж наше з вами холодне і погане?  Ви спробуйте залишатися за Івановим.  Він же чоловік, загартований у природі.  Хіба це для нас погано і недобре.  На цю картину дивитися, бідна вона.  Але зате вона здорова.  Ми звикли, щоб у нас було одне і друге, і третє.  А коли немає, вже хвороба.

 

19. Душевна, вона для всіх із-за нестатку.  Щоб усе було, цього ніколи не буде.  Мільйонер, і той думає.  У нього теж діло, на якому він помилиться, як і ми, бідні.  Хочемо зробитися багатими, а сама природа не дає.  Вмираємо бідними.  А от здоров'я не бажаємо у себе мати. Женемо від себе подалі.  Іванов каже.  Мені простимо чим-небудь захворіти. 20. Я чоловік неозброєний. Чого ви хворієте, у вас є все, на що надіятися? А я не надіюсь на ваше, надіюсь на своє власне тіло.  Але не надіюся на зброю, що вона мене спасе. У мене зброя – тіло моє.  А те, що є в природі, – це чуже, не твоє. Іде зима, холод.  Всі люди приготувалися зустріти час небувало добре.

 

21. Як же я, Іванов, залишаюся без одягу?  У мене хіба нема розуму.  Або я не знаю, що холодно.  Це моя праця, моя є на мені робота, яку довелося пізнати.  Не один рік я цією справою займався.  І не одна це дорога.  А я її знайшов, і нею хвалюся.  Від півдня до самої півночі я не зачепився.  І не зміг поганого сказати.  Це були мої кроки.  Сонечко не завадило, дощ не залив.  22. А хороша погода вся на землі лежала.  Мої ноги не злякалися ніякої зміни.  Для мене проходили дні всякого виду.  Я не кидав це, а нове й нове шукав.  Як ви думаєте про знижену холодну температуру.  І муха стала не як муха.  А я своїм тілом не пішов, і не став шукати своє задоволення, життя однобоке.

 

23. Я шукав по природі з кругозором, який повинен бути не одному мені ясним.  Це велика природа, що прожита менше, ніж доведеться жити.  Все це було не те, що треба буде нам.  Час йти не повинен.  Треба його цінувати, як якусь особливість.  Він до нас даремно не прийшло, це сонце, що сходить, через що почався день.  А в ньому скільки годин, скільки справ, їх нам не переробити. 24. Все це війна і боротьба з людьми.  Земля джерело всієї нашої техніки.  Вона людину примусила навіть мухи боятися.  Як же я, Іванов, не побоявся мухи ні чорної, ні білої.  А погодився з ними, як з користю, але не як шкодою. Ця сторона природна ніким не розпочата.  А мною, зрозуміло.

 

25. Скільки букв я написав сам, а скільки слів розмалював.  Все це були дрібниці.  Але цього добився, свого вчення, свого такту. Це незалежність, страшна для всіх, і недосяжна вона.  Хіба я не чоловік, не є випробувач життя на собі будь-якого захворювання?  Мої сили прийняти – у будь-який час померти.  А я живу, та ще й як.     26. Для мене і день ясна картина.  А для вас є могила.  Чому це так?  Та тому, що я воїн всьому вашому, не потребую його.  А своїм знайденим радію.  Це життя невмираюче.  Зниження температури, а мені велика насолода.  Для мене все одно, різниці немає ніякої у великої природи.  Між усіма днями різниця.

 

27. А в житті між людьми один іде, а другий ні.  Кому ж доводиться вірити, штучному чи єству? Не буде повітря – буде життя?  Ні, і не було.  А при повітрі й іграшка, і чоловік у формі. Живе, живе, і закінчує невдачею, вмирає на віки віків.  Яке може бути життя, якщо людина помирає. 27а.  Розумниця одна, хранителька одна в природі за рахунок своїх сил. Жалко  було мені тих славних людей, і героїв богатирів, кому доводилося помирати.  Нікому було братися за цю справу, в чому лежить вся слава.  Хіба це було погано нам усім копатися в будь-якому кожному часу.  Хіба було б недобре, якби ми з вами знайшли те, що треба.  А для нас життя буде треба.  Ось що треба буде сказати, і розв'язати це питання.

 

28. Я не якийсь літаючий птах.  Кому не доводилося думати, як вона зірвалася і полетіла зі своїми силами прямо.  А я мислитель діла.  Треба було розчиняти ворота, і пройти через них.  Тільки народитися було дуже важко.  Та й нелегко зараз залишатися в природі не таким, як усі. Приємно одягненими, нагодованими досхочу. А в королівському палаці жити.  Не треба нічого, як один є бенкет.  Не все це задоволення, щоб сказати: досить.  29. Ні, милі ви друзі.  У науки кінця немає.  Є одне, а завтра інше.  Те, що ми з вами бачили, нам вже не бачити.  А як добре дихати, коли ти здоровий.  Але коли втратиш його, тобі немає ніякої слави.  Ти вже стаєш не таким, як усі.  Твої сили пішли під гору.  Ти не живеш, а вмираєш.  Це ніяка наша слава, один для всіх програш.  Грошей немає – карти не даються даром.  День прийшов, сонце піднялося.       

 

30. Справ купа лежить.  А без справ і життя немає.  У природі щастя народжується один раз.  А от коли горе прийде і випадково воно себе покаже, то тут і золото не допоможе.  У природі одне тільки на Іванові.  Він любить природу, зберігає її міцно.  Він проти всього нашого.  Якщо будеш треба природі, ти нікуди не дінешся.  Твоя частка одна з усіх за твою таку хоробрість.  Ти не побоявся піти туди, куди треба. 31. Я вашу сторону не схвалюю.  Багато знаходжу поганого.  Очі зав'язую і йду.  Але щоб погодитися, цього права не знаходжу.  У вас ваша сторона, а у мене моя. Це хіба життя залежне?  Немає курочки, немає яєчка.  Немає свинки, без сала залишаєшся.  Немає корівки, молока немає.  Немає конячки, верхи не поїдеш.  Немає вола, ярмо не понесеш.  Немає вівці, вовни не збереш.  Чим будеш жити без цього всього?  Треба буде орати землю.

 

32. Скажеш, машина у нас є.  А м'ясо від кого візьмеш? Це твій розвиток. Без цього всього тільки знайшов дорогу Іванов.  Муха, а комар ще гірше.  А Іванова не кусають.  Вважають, не така кров.  І не так пахне тіло.  Він ображеного захищає. Хіба він погодиться повернутися назад.  Його дорога для всіх до життя.  А смерть отримують ті люди, у яких зброя. Без зброї треба жити, без усякого захисту, і надії на це. 33. Шинка є м'ясо з іншої тварини для того, щоб життя твоє тривало. Чоловік вигадав це, залежний у природі.  Вона йому необхідна.  Справу зроблено ним. А в природі дві сторони.  Одна потребує. Інша каже: а навіщо мені, якщо можна обходитися і без цього всього.  Хіба тебе хто-небудь примушував, щоб ти робив?

 

34. Твоя справа є для тебе велика помилка.  Хіба не можна залишатися без цього всього.  Природа багата, має у себе все.  Ми з вами не зберігаємо, а скасовуємо з життя.  Хто кому давав право красти і вбивати.  Якщо це зробила сама залежність.  Вона не повірила природі, її силам, що кожна істота хоче жити. 35. Та ще як плаче, не хоче розлучатися з білим світлом.  Вона б жила незалежно, міняла свою форму. Сильний за рахунок безсилля. Будь-якими шляхами, але не зброєю, зробленою руками людини.  Для своєї тільки цілі нагодувати добре, одягнутися краще, і прекрасно в домі пожити.

 

36. Це не все в природі.  Один озброївся, за рахунок цього пожив королем.  Яка йому слава, залежний від природи.  А потім помер, як померли всі.  Чому це так вийшло в природі?  Не було слів про це сказати.  А в житті вийшло.  Це такий день прийшов, в якому чоловік робив і помилився. 37. А що якби він сорочку не надягав, і не їв нічого, жив би він, питається?  Ми нічого не знаємо.  Наша справа одна у всіх – народити людини, оточити мертвим, і пхнути в природу.  Іди, мовляв, та шукай собі життя.  Знайдеш – убивай.  А своє відновлює для того, щоб пожити один час.

 

38. А чому не жити весь час, що прийшов?  Не можна, кажуть так наші люди.  Природа не допускає.  Бере і сили відбирає.  За що?  За наше самовілля.  Ми з вами не захотіли, щоб жити, любити природу.  Дружити близько, як з рідними.  А поставили фронт, знайшли, що вбивати.  І стали за рахунок цього жити. 39. Один день удача, інший рік теж.  А ось на третій рік чоловік прибрався.  Помилився у своїй справі, і на віки віків помер.  Хіба це сили бути в природі залежним людиною?  Чому не треба буде незалежна людина.  Можна зробитися, як зробився Іванов.  Він каже: я не вчений чоловік.

 

40. Практик зі своїм тілом, але знайшов вихід цього позбутися.  Не пішов по шляху тому, по якому всі люди йшли.  А взяв дорогу іншу.  Для мене муху з життя зняти – це своє тіло втратити.  А нам мало кита, у котрого більше тони.  Чи це не диво, це добре буде.  41. В цьому ділі я один проти виступаю. А що, якщо це буде правда моя.  Мене природа хвалить, мене природа спасе вмирати я не буду.  Що ви тоді скажете мені, всі люди?  Я один це переживаю.  Хочу, щоб не було між нами і природою залежності.  Я вводжу життя для всіх. Це незалежність, яка спасе людину.

 

42. Людина повинна жити не за рахунок того, чого жила.  А за рахунок нового небувалого.  Це прийшов час, який ми пізнаємо.  Не будемо його гнати від себе.  І не будемо вбивати, чим не слід.  Якщо народимо людину, по дорозі поведемо незалежній.  Нікому нічим не заважати.  А тільки треба навчитися допомагати, як буде треба жити. 43. Ми ж мислителі, мудреці, творці.  Хто не хоче так жити, як ми прожили все.  Ніякому чоловікові природа не простила, як ми чоловікові хворому не простили.  Він руку не простягав, щоб красти.  Він цього не робив, вбивати не збирався.  Самі люди просили, а не захотіли вчення підтримувати.  За що йому прощати.

 

44. За його нехороше. За незалежність, не стару, а нову.  А залежність стара, але не нова.  Ви скажете, де йому жити?  Він вам не заважав.  А ви до нього не лізьте.  Такого місця немає.  У воді бути – зловлять, посадять у клітку.  У лісі мисливці вб'ють.  Так що моє – це є ваше.  Я між вами виріс.  Хочу, щоб ви мене пізнали. 45. І сказали, що я такий же самий чоловік, з такими почуттями, з такою любов'ю. Не хочу хворіти і застуджуватися.  Це мої багатства.  Їх можна отримати будь-якій і кожній людині.  Це загартування моє, багате джерело.  Сила розуму не вірить старому, а повірить новому, ніколи не бувалому.  Зберігати себе і велику природу.

 

46. Хто може сказати про це все погане.  Якщо ти, чоловік, не будеш одягатися, і не будеш їсти, і в будинок житловий заходити.  Яке сильне життя!  Фронту ніякого, вбивства не буде, крадіжки теж.  Лікарні зникнуть, а в'язниці не буде.  От коли буде одна сім'я.  Це комунізм.  Не в політиці, не в економіці, вона відпадає сама від людини. 47. Вояччини як такої більше не буде.  Це зараз вона треба.  А коли люди від людей не будуть йти, а будуть близькі рідні, голівкою кланятися будуть, здороватися. Ввічливість представляти, один одному допомагати.  Це буде, і обов'язково, між нами і природою. Примушувати перестанемо, просити природу почнемо. Не зі зброєю в руках, без усякого зброї, думкою однієї.

 

48. Це в житті буде, чого добивається Іванов.  Він проситься у природи, благає її, щоб вона навчила його, і допомогла в житті.  Щоб людина стала в житті корисною, а не шкідливою.  Ось чого треба добитися нашій людині.  Життя, але не смерті.  А в природі це є, і буде воно, якщо ми за нього будемо братися.  А коли почнемо робити, то у нас вийде.  Ми ж, люди, є джерело в природі. 49. Нам хочеться жити, але ми не можемо, і не вміємо братися за це.  Наша з вами лінь.  А чоловік є, він і буде такий, як він і повинен бути.  Ми люди природи, ділки своєї справи. Але не зможемо загартовуватися, і не зможемо терпіти від холоду і від спеки, і від голоду.  Словом, погане не треба, а ось хороше треба.  Ми цим помилилися.  Стали примушувати і озброюватися.

 

50. Ви знаєте про те, що ми з вами прожили менше, ніж доводиться.  Час не початий.  Треба буде жити, а не вмирати.  Ми за цю справу не бралися.  Залежність примусила думати про завтрашнє.  У мухи запитує залежна людина.  Скажи ти нам, муха, а що якщо ми всі зробимося, як Іванов? Таких повторних не буде більше. 51. А якщо хочеш бути таким, місць вистачить. Треба заслужити від природи.  А ми ж вояки, борці.  Ми не просимо, а примушуємо.  Хто з вас усіх маленьких зростав, важко доводилося вчитися.  Навчилися бути лікарем, місце зайняли інтелігентне.  Чого думаємо.

 

52. У науки кінця немає.  Є користь у природі, а ми не вчимося.  Навіщо нам загартування-тренування?  Воно навчає новому небувалому.  Ми всі з вами стали на черзі, не гарантовані, щоб не попасти в лікарню або у в'язницю.  Ми з вами пішли з дипломом.  А не розповіли другу, що відстає, щоб він знав. 53. У нас є дорога інша нова, ніколи не бувала на людині.  А зараз вона є.  Ми бачимо живим фактом, але нам не досягти.  Ми не хочемо цього. По нашому всьому, легше померти, ніж залишатися, як залишився в природі наш Іванов.  Він один воює, протилежний усьому нашому.

 

54. Чому ми не розповімо про незалежність нашим дітям?  Хіба Іванов не чоловік життя.  Він же цю дорогу освоїв, іде по ній прямо. Не застуджується і не хворіє.  Від усього захворювання гарантований.  Він не відмовився, що він не хворий.  Він хворий, але не шкідливий. 55. Муха відповідає чоловікові.  Якщо ми зробимося такими, як Іванов, не нами буде природа розпоряджатися, а ми будемо над нею.  Хочемо одяг носити – будемо носити.  А не хочемо – без одягу будемо ходити.  Також їжу не поїдати.  Це буде діло наше.  Хочемо їсти – придбавай.  Не хочемо – живи так без їжі.

 

56. І також домом користуватися.  Не рекомендував би я, Іванов, у ньому вмирати.  А ми вмираємо.  І, може, я помру.  Але здається, з усього видно, природа моя.  Я люблю повітря, і люблю воду, а по землі ходжу босими ногами.  Не думайте, шановні наші лікарі, що мені погано.  Я завойовую сили, волю, а вона в мене є. 57. Не дай щастя моє таке, що мої сили опиняться перед усіма.  Я буду правий.  Вашу історію почату закинуть діти.  І ви самі погодитеся з життям, але не зі смертю.  Що можна бачити, говорить нам муха?  Іванова Переможця природи.  Всі хочуть дім.  А Іванову – глибоке море.   

 

58. Він дав свою обіцянку випробувати довгий час взимку у воді без усякого дихання.  І на це сили є.  Та ще більше і сильніше знайдуться, лише б хотів чоловік.  А Іванов добився, проявив любов.  А любов невмируща, жила вона в ділі й буде жити. 59. А ви, всі люди, помираєте.  Для вас місце є.  Викопають могилу, і закопають її.  Скажуть близькі: чекай нас до себе.  Ось чого ми з вами добилися.  Смерті, але не життя.  Хіба в природі немає того, що треба.  Ми не бралися, і не хотіли братися.

 

60. А ось бачимо, не хочемо, у нас з вами небажання.  Шановні вчені!  Якби у мене не було правди, у моєму житті, я б таким не був.  Зима – це час, що проходить.  Він буває раз, а потім зникає.  Ми не звикли зустрічати, а звикли проводжати швидше.  А от весну, літній час.  Ми б не йшли, жили б завжди. 61. А як же не йде, а приходить до нього Іванов.  Йому все одно, однаковий час, що літо, і що зима.  А тілу приємно, хоч і холодно або жарко.  Для Іванова життя, та ще яке. У природі є люди.  Не треба засуджувати, і не треба карати, а треба прощати.  Тоді буде виграш між нами і природою.  Людина буде господар.

 

62. Половину свого життя я прожив, та провоював, та боровся.  А в житті, як на ниві.  Якщо жити в природі добре, як всі люди хотіли.  А хтось не хоче бути комерсантом, тобто грошовою людиною.  Уміло створювати життя не чиє-небудь, а своє власницьке індивідуальне, або соціалістичне.  Без щастя нічого не отримаєш, крім смерті. 63. Залежність чоловіка від фізичного труда – це все наш не порятунок у житті.  Це була революція, руйнувалася держава, але не створювалася.  Я тоді був молодий.  Мої сили примушували жити легко. Не будеш мати гроші – життя як такого не отримаєш. А раз маєш гроші, треба ними придбавати інші.  Ми зібралися мужики хитруни.

 

64. Торговці старого діла.  Купити дешевше, а продати дорожче.  Я себе навчив це робити.  Але не знав, що з нами по дорозі проїзду в балці зустрінуться бандити.  Тобто руйнівники нашого всього.  А у нас була заначка непогана прибуткова.  Половина на половину.  65. Я був одягнений у військову шинель, гімнастерка, і справжні чоботи.  Грошей у мене 17 тисяч, чоботи коштували 150 карбованців.  А під ними на ногах прив'язані 13000.  Чотири тисячі в гімнастерці.  Коли нас оточили двоє з обрізами, я підхопився. Озброєний до мене.  Ми йому руки підняли з братом удвох.  Я йому віддав з кишені 4000.

 

66. Він втягнувся в чоботи.  «Скидай», – мені каже.  Мені чобіт не жаль, але там гроші.  Я став його просити.  Після тифозного захворювання.  М'ясо смажене віддав, хліб.  Він мене рукою плескає по плечу.  Каже: «Жаль твоєї молодості».  І від мене відходить.  Вбиває сусіда.  Думалось це?  Ні, а воно вийшло.  Я залишився живий через моє прохання.  Друге.  Я шахтар, до того відбійник. 67. Шахта Вертикальна.  До пласта штопора нижня плита.  Хід на схід і на захід.  Із західного боку на південь під ухил ветерба.  По ній рейки лежать.  Нескінченний рух по канату.  А штреки вентиляційні по обидва боки пробивалися по вугіллю.  Самий п'ятий хід зі своїми вугільними полями опинився зі сланцем.  На ліву сторону по вугіллю проробили штрек.  Але треба його розширити, і поставити кріплення для людського ходу.

 

68. Зарубники свою справу зробили, зарубували направо і наліво.  А ось (банщикам) треба відбити. Зверху кута п'яти чвертей іде сланець.  Ми вдвох, як наша це є спеціальність.  У нас зарубки і бури, клинки і піддири, два молотка.  Ми там своїми руками все зробили.  Але нас щастя врятувало.  Влазили ми зверху по ухилу.  Дивилися ми на роботу, як було зарубано.  А на п'ятий хід зійшли подумати, як цю роботу здійснити.   69. Не встигли сісти на свої місця, як у нас обох  погаснули лампочки, і пролунав гул.  Це обрушилася сама природа без нашої участі.  Секунда врятувала нас. Третє.  Мало того, що мені доручили організацію, щоб я доставляв їм будівельні матеріали і клепку.  Моя справа – вагон.  А артілям треба мати, що відвантажувати.

 

70. У державі ціна на клепку 35 копійок, дуже дешево.  Організації немає сенсу цю продукцію викуповувати.  А мені дали документ «Промбочка» в місті Армавірі купувати клепку за 75 копійок.  40 копійок я маю право – куди хочеш.  Голова, бухгалтер ці гроші зі мною ділили.  А фактури мені давали на руки по 75 копійок, а у себе залишали 35 копійок, у чому був інтерес.  Гроші потрапляли в кишеню – в'язницю заробляли.  71. Купую я клепку.  Отримую гроші з пошти у Лазарівці.  А за мною мисливці вже стежать.  Зустрічаємося ми, вони з районного споживчого союзу, самі себе представили.  А тоді білизняне було в ходу, була потреба.  Вони пропонують, а самі мене втягнули у вино.  З чимось я роблюся на їхньому боці.  Вони беруть мені квиток броні в Лазарівки до Білоріченської.  Сідаємо разом.

 

72. Їхня діло одне – гроші в портфелі забрати.  У ресторан пішли, пили пиво.  І прийшли, я ліг на своєму бічному місці, де в купе сиділи люди, які не дали мій портфель з-під голови витягти.  Весь час за мною стежили.  Вони знали, що я їду до Білоріченської.  Будять мене: «Вставай, твоя станція».  Я проспався від вина.  До своїх людей: як же обіцянка.  Один піднімається, йде як ніби до людей.  Пива випили.  А потім десь поділися? Не знаю.  73. Я в транспортну міліцію.  Їх у Кавказькій зняли, як нехороших людей.  А моя клепка не сподобалася для «Промбочки».  Вони мені пред'явили претензію.  Я міліції довідку показав, що я чесно купував.  Це мені й відібрало право потрапити до в'язниці.  Я став вихід шукати від цього всього позбутися. Щоб не робити нічого, але жити, не відповідати ні за що.  Для цього у мене виявилося бажання, вчитися треба, поки є сили на це.  Роки мої такі.

 

74. Лист пишу Сталіну, щоб він допоміг вчитися.  А секретаріат відповідає: «Можна вчитися і працювати, працювати можна і вчитися».  Я зустрівся з професором Ранке, твором мистецтв про людину.  Перша, друга книга.  І кам'яного віку на перших сторінках стоять двоє, чоловік і горила.  Людина енергійна, і чистим тілом.  А горила – в шерсті.  Гортаю далі, нутрощі людини.  Шлунок, легені, серце і аорта з веною.  Мозкові нитки і кістяк.  75. Очі, вуха, рот, ніс, головний мозок.  Я цю людину став шукати в природі через загартування-тренування.  І наткнувся на незалежність, з нею подружився.  На собі все це став випробовувати.  А без шапки не ходив.  А тепер ходжу зиму і літо.  Яка радість у цьому першому незалежному початку. Я став розумний і премудрий своїх слів.  Пишу логічно, а розумію добре.

 

76. Моя писанина риється в нашій природі.  Шукає по ній той початок, від чого почалася на людині залежність.  Вона примусила людину не отримувати життя через своє озброєння.  І через фронт, який між нами і природою розташований.  Ми воюємо і боремося з великою природою. 77. Ми сьогодні – ділом, а природа – нас за це хворобою. Але ми не розуміємо, і не хочемо шукати в природі слави для життя, але не для смерті.  Ці якості є в нас самих, і також є в природі.  Дружба і любов.  Себе зберігати треба, і природу теж треба. Примушуємо її, просити не просимо.  

 

78. Всю нашу техніку проставили на колеса, завели мотор.  А сонечко наше не дає землі вологу.  Ми з вами в цьому ділі не вболівальники.  Наша справа одна – готуватися до часу, щоб було все, чим землю обробити.  Зробити хорошу грядку для того, щоб наші сівалки багаторядні саджали у вологу землю приготоване зерно. 79. Наша діло одне – поспішати, не прозівати час.  Хочемо перехитрити свою матір природу.  Вона нас не примушувала, і нікого з нас не просила, щоб ми зробилися в ній залежними.  Це наше самовілля.  Розум наш, мозок побоявся природи.  Став від неї йти.  Живе залишав, а мертве придбавав.  Політика знадобилася і економіка державна.    

 

80. А в держави два шляхи.  Один – теоретичний вченого, командира народу. Другий – фізичний, трудовий, підлеглого, примушувати в режимі.  Важке, можна сказати, перед усіма вмираюче життя.  А щоб шукати по природі продовження, ми не хочемо.  81. У нас на це є велика техніка, народ учений.  Не в природі життя людини є. А життя людини є в самому собі, в живому тілі.  Треба буде любити наші великі дні, час, що проходить.  Від чого не треба відвертатися, однобоко жити.  Їхати на Чорне море пляжем задовольнятися.  А чому північ не любити?   

 

82. Боятися білого снігу – це не наші заслуги в природі.  Як же не боїться Іванов.  Температура робиться нижче нуля.  А його тіло незахищене міцне, енергійне живе терпить не для того, щоб захворіти.  А робиться для того, щоб не захворіти і не застудитися.   83. Мої сили і воля, я їх зробив і ними обгородився.  26 вересня 1965 року я виявив злоякісну пухлину.  Найзліша річ.  Ворог рак моєму життю.  Якби я не знав його фокуси, і не зміг з ним впоратися.  Він би мені відгриз ногу.  Його тихий підхід, і розмноження себе.  Він розумний птах.

 

84. До тіла людини пробратися, і зробити там свій крок.  У нього форма – маленьке затвердіння, квасоля.  Біль у себе таїть.  Я кинувся до правої ноги, з правого боку до щиколотки.  А у мене нижче неї неприємність.  Я йому кажу: зовнішнього прибрав, а тебе, голубчику, приберу за 15 днів.  Але треба попрацювати, потрудитися мозку.  Турбота його. 85. Я своїми руками став тиснути, і сильно.  А на допомогу цьому – вода, повітря і земля.  Водою обливаю обидві ноги.  Повітря дихаю вдихом і видихом.  По землі чистою, босою ногою ходжу.  Все це мій засіб з ворогом воювати.

 

86. Та ще некурящого сильного чоловіка запросив мені на допомогу тиснути руками цього ворога рак.  Мої руки тиснуть, тиснуть.  А в туалеті вода холодна для заспокоєння нервової системи.  Працювати не зупинялися.  І не могло забутися, що цієї хвороби не стало.  Я цю біль всім показував.  Але, зізнаюся, боявся персоналу медичного. 87. Їхнього самовілля і примусу, зброї технічної, практичної науки.  Особливо ножа, від чого весь світ терпить.  Мою роботу треба через телевізор показувати.  Як він почав запалювати м'яз.  Думав, формою доведу.  До восьми днів рвався вгору.  Природа не допустила, ворог здався.

 

88. Змінив свої сили.  Я зрозумів, що це рак для практичного випробування на мені.  Ворог мною переможений, тупо і вміло відступає.  Але я надіюся більше від усього на природу, та на мозок свій.  Простежую. Наперед сказав усім про всю 15-денну війну і послідовність.  Не боявся нічого, а чекав перемоги такої самої.  89. Дочекаюся. Це не я сильний, сильна природа.  Народ цього хоче, щоб нас ворог більше не турбував.  І ми з ним легко справлялися.  Допомагали, вчили чоловіка, що буде треба зробити, щоб не хворіти і не застуджуватися. Наука є незалежність, вона зможе навчити нашого будь-якого чоловіка.  Хіба нам буде погано, якщо ми доб'ємося хороших результатів.   

 

90. Залежить від нас самих, і від природи.  Не треба боятися її, вона наш милий друг.  Якщо ми з вами за це будемо братися, близько до неї станемо, то вона нас пожаліє, відчинить нам ворота.  Ми через них пройдемо.  Нас оточить здоров'я, а нездоров'я піде.  Цього я, Іванов, добиваюся.  Мені все одно, лише б доступ до нашої природи.  До повітря, води і землі.  З чим я дружу, і дуже люблю терпіти і переживати.  91. Що дало мені мислити розумно. Доктору медичних наук професору психіатру Лунцу. Це вас просить переконливо хворий Іванов Порфирій Корнійович.  Я не вбивця і не розкрадач держави.  Я хворий, визнаний психіатрами, але не шкідливий, а корисний.  Прошу пожаліти моє, дорослого чоловіка, загартування-тренування, щоб воно між нами, молодими людьми, не пропало.  Я хочу з вами зустрітися, і просити вас сильно, щоб ви пішли назустріч моєму здоров'ю, яке бореться в природі за продовження нашого життя на землі.  З повагою до вас, Іванов.  1965 рік 16 жовтня. Я прошу всіх.  Навіть примусив говорити про цю справу муху.  Вона взяла на себе цю ініціативу про мене всім сказати.

 

92. Я не йшов від її шкідливого носа.  У мене є пекельне терпіння холоду, голоду.  Я це роблю свідомо.  За цю справу, почату мною, помру, але не кину.  Моє прохання до всіх тих людей, хто мене добре розуміє.  Допомагайте не мені особисто.  А це допомога, її треба втримати.  Це буде обов'язково.  Що я роблю, треба, і всім треба.  Мої труди не пропадуть ніде даром, раз я не роблю поганого, а роблю хороше. 93. Громадськість вся за мене заступиться.  Я заступаюся за маленького ображеного життєрадісного.  Не те що за цю муху, за самого маленького комара.  За жучків чорненьких і жовтеньких.  А за пташок маленьких і великих.  А за звірів злих і простих.  Думаю, що моє виграє.  У мене зброї немає, і також мішка не видно.  Я роблю сам біг для того, щоб залишитися в природі таким чоловіком, котрого люди не бачили.

 

94. Муха говорить про комісію, яка проходить між фахівцями психіатрами та хворими.  Кого чекав сам загартований чоловік.  Він самородок у цій справі.  Ні в кого не просився, і нікого не примушував.  А говорив: навіщо мене визначили сюди?  95. Я ж не вбивця, не державний злочинець, а хворий чоловік.  Випробувач в природі свого здоров'я.  Нікому нічого не вірю, а вірю своїй силі волі, тілу живому.  Я самого ображеного, бідного, незнаючого, хворого чоловіка звільняю своїм вчинком, своєю ідеєю незалежності від важкого життя.

 

96. Ми змінимо цей потік.  Полюбимо ми мух, перестанемо вбивати.  Народжувати так не будемо.  Одного залишаємо, як розумного чоловіка. А другого вбиваємо абортом, не знаємо, кого.  Народжуємо природу живу і енергійну, незалежну.  Самі батьки взяли на утримання, щоб дитя вести по неправильному шляху. 97. По тому шляху, по якому наш чоловік всю свою історію вів, і не зміг добитися життя. У залежність втягнувся, і став втрачати своє здоров'я.  Хіба мене професор сюди садив?  Мене посадила моя хвороба.  Мученики всі люди, творці нездоров'я, вмираючі люди.

 

98. Кому хочеться вмирати так, як помирають усі?  Та нікому.  А що, якщо ця муха буде права, вона розповість усім.  Жовтень 1965 року.  Перший сніг випав.  Я і мій випробувач Алмаз Разаевіч ринулися в природу.  Я – в трусах, а Алмаз Разаєвич у фуфайці.  Це мої плоди.  Для випробування я підготувався, пішов по шляху істини.    99. Це мене тішило.  Я нічим так не радію, як радію природою.  Вона для мене друг, милий для всіх.  Сказав, перемога буде моя, цього я дочекаюся.  Прогрес всього життя не дав нам користі, а шкоди завдав людині.  Не знає, від чого він сам захворів і помер.  Це не технічні навички.  І не наша з вами озброєність.  Ми в цій справі не виграли, а тільки програли. Причому тут людина.  Ідея найголовніша незалежність.

 

100. А в незалежності сила, нікому вона не поступиться, а мету свою прокладе.  Вся сила в природі.  Весь шлях у людини.  А Іванов хто?  Людина.  Він це робить не для самого особисто, а для майбутньої молоді.  Ми з вами навчилися не жити.  А всю свою можливість представили, щоб умирати.  Скільки пам'ятаю я мужиків, що жили в природі.  Хіба він хотів вмирати?  У нього господарство було.  Хоч ми візьмемо Микиту Івановича Кубаткіна.  У нього було три сини, двоє одружені, а третій ні. Сам любив випити.  У нього була пара коней.  Умів зберігати свою сім'ю. 101. Але коли нап'ється, п'яний, у нього дурна звичка.  Він іде п'яний додому, і просить собі ніж.  Він лякає всіх: «Я заріжу».  А Сесюк, дід його дружини Анни, порадив йому в руки дати ніж.  Нехай він ріже.  Дружина так і вчинила.  Він напився і прийшов.  Йому дай ніж, щоб боялися його.  А дружина в цей час йому ніж дає.  «На, – вона каже, – ріж».  Проклятим його назвала.  Він його взяв, і засміявся.  Більше нічого не став робити.  Також збоку жили два брата Михайло і Микита.  Двоє зберігали своє господарство без всякого працівника.  Це ж люди, які прожили та промучилися.  Але щоб чого-небудь добилися в житті, крім смерті.                      

 

102. Так і всі інші, залежні в природі, відпали від землі.  Все це зробило наше озброєння.  Ми природа, знайшли в природі засоби, чим самого себе захистити.  Але в цій справі не знайшли користі, крім однієї шкоди.  Одягалися одягом, їли їжу, і в будинку жили.  Але щоб порятунок був з цього, немає ніякого, крім як померли. 103. Якби сказали про те, що виходить, чоловік не дав би згоди, щоб вмирати.  Він би народився?  А його народжують, одягають, годують, і в домі засинає.  І в цьому всьому вмирають. Звідки я такий на білий світ взявся. Це наше велике село Оріхівка.  Сімсот дворів, де кожної людини був у домі свій поріг.  Ім'я, по батькові, прізвище, а по-вуличному звали всіх.  

 

104. Особливо була висока Калінчева гора.  Був загачений на нашій річці став, що починається з джерел.  Свій був водяний млин і левада.  Свої були садові яблука.  Коли їдеш із села на Петропавловку, минути нікуди, крім треба підніматися на цей підйом.  Ця гора багатьох наших людей і чужих.  Хто тільки до неї під'їжджав, він своєю головою завжди згадував Бога.  І наважувався на своєму возі спуститися.  Дуже важко було спускатися. 105. Та підніматися на гору нашому біднякові тому, хто недостатньо сам себе в цій справі підготував.  Дорога лежить одна, пробита колесами.  Можна їхати всім, тільки треба подумати про свою силу, яка твоя снасть.  Та ще, навіщо ти будеш по цій дорозі в цю погоду їхати?  Люди всі, що живуть на білому світі, без розуму нічого не починають робити.

 

106. Перш ніж жити доводилося в нашому селі, треба було подумати, для чого я в такому племені народився.  Мене народили не таким, як я в процесі свого життя показав.  Мій дідусь, він мені не рідний, по всьому висновку, мого батька прийняв у сини.  А сам Іван Омелянович Писаренок між нами усіма, хто старообрядницьку церкву приймав.  Богу в неї ходив молитися, свої наявні зайві копієчки до свята відносив.  Нікуди вони не потрапляли, як у руки титар. Титар був наш дідусь, у якого ніколи не було такого часу, щоб мав нужду в копійці. 107. У Івана в Гулакова в Носова. Його дражнили всі за його бідність Зеля. Йому копійка була потрібна щодня. Він не запрягав своїх коней, і не було в нього, у що запрягати.  А мішок був порваний, але висів через плече.  Що було, не скажу, чи брав чого він у дорогу.  Ходив завжди на гору крокував, і по дорозі пішки за кілька верст цю копійку заробити в шахтовласника.  Хто копійку в житті не дасть, якщо будеш просити у нього.  А коли він тебе до себе на роботу прийме, і довіриться труду твоєму, що ти у нього добродушно працюєш, створюєш йому наявне багатство.

 

108. Він тебе як свого робочого записує в книгу, і кожну твою роботу щодня однією паличкою відзначає.  Він знає, за що наймав, і перевірив всю твою роботу.  Місяць трудишся – паличку ставить.  А в кінці твого всього, якщо господар не збанкрутував, то отримаєш те, що заробив.  Спасибі потрібно Івану сказати, що люди є у нас такі, які даремно копійку не позичають.  Який-небудь день прийдеш, що-небудь цьому господареві допоможеш.  Таких добрих справ можна буде при твоєму здоров'ї знайти.  А наш дідусь Іван був на цей рахунок добра людина.  Ніколи і нікому.  Якщо є, що просять, він дасть.

 

109. Але не забуде про себе у важку хвилину про цю допомогу. Людям треба своє діло робити, час прийшов.  Спека, косовиця, треба буде косити, поспіло.  А Іван Омелянович зі своїм проханням. Спробуй відмов, то тоді вже не отримаєш.  З цим добром не один Іван Омелянович живе в нашому селі.  Всі хочуть хоч трошки, але чужої допомоги.  Особливо багаті люди, вони наймають людину.  Торгується, щоб знати, за що у нього працює людина.  А як збоку в сусідах жив Кулинин Максим.  Він сам без своїх дітей не залишався, у нього їх було півдесятка.  Шахта від його рук ніяка не залишала себе спокоєм.

 

110. Наш Максим Іванович гроші без решета додому не приносив.  Коли цю чарку зі своїм товаришем вип'є, то у нього в голові гроші.  Він їх між собою ділить решетом.  Але бідність не доганяла ні одного сусіда, ні другого.  У одного церковний прибуток, а в другого сила.  Пошту волосну возив із містечка Іванівки.  Йому гори не було, і вниз він спускався сміливо.  А ось збоку мене, каже Омелян Дем'янович про іншого сусіда Афанасія.  Сам був чоловік чорний, схожий на цигана.  А сім'я розвивалася, один за одним ставав син на ноги.

 

111. Я всього два у себе мав, та дві дочки.  Одна моя була турбота – навчити їх справи.  Одного учителем, а другого агрономом.  Дві доньки господарки.  Але у Фанаски одна за одною додається душа людського життя.  Ділитися не ділилися.  А розмножувалися для чого?  Про це Ларюшкін Стефан нічого не скаже.  У нього був один син Леон.  А три онука від старшого Ліферки, вони під командою Леона все робили.  Їм не попадало нічого, крім того, що зробила природа.  Вона Василя віддала за дочку старшу Василину.  Омеляну Дем'яновичу теж сім'я працівниками.  Треба було де-небудь господарювати.  Він працював не як син, а як зять.  Йому тесть побудував у Сичевих у дворі хату на своє ім'я.  Тільки в ній йому не довелося жити.  Він застудився, похворів, похворів, і помер.

 

112. Нашого Василя з дороги, як усіх інших.  Природа не дала життя.  А під горою тут же розташувалися зі своїми дворами і господарством Луганчата, Федір Лук'янович з братом Свиридом.  Разом робилися господарями.  У них третій брат Степан на відділі.  Вони жили, мало не король.  У них загачений став води, повний збирали для млина, котрий молов для всіх близьких і далеких замовників.  Вони мали силу, тримали працівників, у них виходило господарство.  А тут ще був Федір віри без попів, священиком у них був обряд, не такий, як всі були інші. У них не визнавалися ними, всі за свою створену віру, котра примушувала чоловіка будь-якого вірити.  І, найголовніше, ходити до церкви щонеділі. Щоразу до вечірньої, до ранкової, і до обідні. Ти як чоловік весь тиждень трудився.  Де ти тільки не буваєш, ти від свого порога ходиш недарма.  Буваєш, робиш, зробиш.

 

113. А в дім знову веде, щоб ти поріг переступав, і заходив у свою хату на всю ніч.  Що ти думаєш, і що ти робиш, збираєшся робити?  Про це ти один знаєш, ніхто, крім тебе.  А в ділі будь-якому ти можеш помилятися.  Навіть зробити людину і народити, як ми робимо.  Це наш на нас, не одних Луганчат, лежить обов'язок такий, щоб у своєму житті на нашій землі за рахунок природи багатіти.  У Федора прізвисько непогане.  Сам мужик як мужик, товстої будови, із себе показував усім попа.  Він міг бути мельником і бджолярем.  У нього була велика пасіка куплена. Власна земля, котру доводилося обробляти своїми силами.  Сам Федір не мав у себе швидкість.  А ось вище від їх став другий, став батька Наума єдиновірної церкви.  Цьому доводилося не таким священиком бути.  Простий мужик, три рідних сина.  Два при ньому жили, а один на відділі.  Руйнівники були.

 

114. Їм дай, де завгодно бери і дай.  Це добре, що люди, що приходили, не жаліли, а привозили і приносили.  Ти не відмовишся, такий був введений закон. Хату збудуєш, в ній треба буде жити.  Обов'язково треба буде запросити священика посвятити.  Та чоловіка народжуєш, без нього й ім'я не отримаєш.  Та й хрестити треба теж.  Де може взяти Василь Волков дружину?  З іншого села Біловодського повіту прижився.  І одружився на Анісімовій Тігренковского дочці.  Тесть йому хату поставив, як дочці.  А у нього, як на гріх, один за одним народжуються.  А землі чужому не дають.  Де візьмеш, якщо земля є джерело, вона у кожного чоловіка.  Ця земля, весь рік він її тримає під головами, і з нею весь час розмовляє.  Як ця ось муха, так і чоловік народжений.  Його примусила обстановка все робити.  Він щодня з ранку починає робити, і до самого вечора його справа оточує.  Він чоловік не живий і не енергійний, а озброєний навчений.

 

115. За рахунок цього багатства живе.  У нього сьогодні день, в ньому він робить таку справу, через рік визріває.  Він у ньому щодня копається, хоче отримати те, що йому дає прибуток не малий, а великий.  А перш ніж розмовляти з нашою землею, треба мати інше життєрадісне сильне, на котре вся надія є, щоб цим джерелом скористатися.  Без землі ти не зможеш збагатитися.  Найголовніше – це земля.  Вона нам народить після того, коли ми на ній зробимо грядку.  І посадимо в землю зернятка, які людиною виходжуються за час в багато зерна.  Людина знає час, і до нього готує всю свою можливість.  Що потрібно було і нині треба для того, щоб від природи відібрати і привласнити до свого імені.

 

116. Це не все багатство.  Якщо у селянина є вся техніка, вона допомагає швидко придбавати цю продукцію, яка потрібна нам, всім людям.  Людина не народжується в природі для того, щоб від свого близького товариша своїм поняттям йти.  Він його випередив знанням, в державі навчився робити по-науковому, обґрунтовано теоретично.  Хіба відстаючий чоловік цього хотів.  Або у нього не було можливостей, щоб отримати диплом, і робити в нашому суспільстві чудеса.  Треба буде знати, і враховувати здібність кожної людини, хто може опинитися в природі своєю справою не як чудо, а як фізичне природне явище.

 

117. Не одна теорія майстриня в природі бути ініціатором якої-небудь справи.  Є й такі панівні справи в природі.  Практично зробить через своє тіло те, що теорії не присниться. Легше брати з практики теорію.  Якщо я загартувався, ходжу по снігу роззутим, не застуджуюся, не хворію.  Що може бути від цього краще.  А ми всі теоретично боїмося.  Бачимо живого чоловіка, але не віримо його силам, і не хочемо його справу підтримати.  Хіба це теорія сама примушує робити, щоб чоловік робив свою справу, в чому він і помилився.  Цього не хоче визнавати теорія, що вона втрутилася в цю справу.  Одного навчила, дала можливість диплом отримати. А от від іншого навіть наявне відібрала. Наука однобока і неправильна.

 

118. Тепле і хороше прийняти, а від поганого, холодного йти.  Може бути, в цьому поганому і холодному є якісь особливості, а ми з вами як вчені не бажаємо братися.  Ми для чого пошуки в природі робимо?  Ввели багаторазову геологорозвідку, буримо землю.  Нам треба поклади, надра.  Всякого роду сировина, продукція всієї природи, з якої робити зброю.  Чим один час людина живе, хвалиться.  І скаже: досить, я вже нажився, мої сили минули.  Мені треба приходити до того, до чого всі наші прадіди, батьки і брати привели – померли. Хіба це вчення або теорія наша з вами.  Народитися людині в природі, і не завоювати в природі як природа права на життя, щоб жити в природі незалежною людиною.  Ми по цій дорозі не пішли, взяли дорогу залежну.  Зі зброєю в руках навчаємося весь час.    

 

119. І вчимося в природі для того, щоб легко померти.  Ми зі своїм вченням не завойовуємо, а гинемо.  Наша зброя не допомагає, а заважає.  Своїм тілом і своїм ділом ми не навчилися володіти, у нас не виходить.  Для нас треба, щоб ми з вами не стояли в черзі, і не чекали завтрашнього дня, а були гарантовані в своїх справах, щоб ми не застуджувалися і не хворіли.  Це нам, усім людям, практика підносить.  А ми від неї відвернулися, і не хочемо розуміти.  Це наука наша для того, щоб людина жила, а ми не хочемо підтримувати.  Наше небажання, воно нас погубить.  Нове народжене природою для того, щоб ми жили.  А наші вчені не хочуть пробувати.  У них до цієї справи велика недовіра, вони бояться.      

 

120. А раз у них боязнь, то вже їхня загибель.  Помруть вони, як і не жили.  А нашій людині є можливість.  Ми не хочемо вчитися в природі.  Нічим хвалитися, і правди немає, про що сказати.  Кволі всі люди, хворі серцем.  Палять тютюн, п'ють вино.  Що може бути від цього гірше.  Якщо в похоті розпуста.  У череві матері вбили дитя.  Це не ваше самовілля розбійниками бути?  Хіба дитя народжувалося для вбивчого фронту.  Хто зробив цю справу, що люди стали працювати, з природою воювати. 121. Люди – природу, а природа – людей.  Не користь робиться людьми, а шкода вийшла між природою і людьми.  Хіба не можна замирився.  У природі не робити те, що роблять люди.  Хіба не можна кинути воювати.  Природа не хотіла, щоб людина це робила.  Вона свою любов, сторону незалежну на чоловікові показала.  Це загартування-тренування Іванова.  Він кинув з природою воювати і боротися.

 

122. А любов проявив загартовуватися, і сил волі набиратися.  Він це вчення отримав у природі практично.  Сам собою робить, й іншому ображеному, хворому допомагає, щоб чоловік важко не мучився на землі.  І жив легко, не попадав у в'язницю, і не лягав у лікарню.  Це вчення Іванова кожну людину вчить не боротися, як ми воюємо, а треба любити природу. 123. За Івановим, не проганяти час, а тримати у себе вміло.  Час – це життя вічне.  Сьогодні одне, а завтра інше.  Тільки один такий навчений у природі з такою якістю Іванов.  У нього народження самородка. Діло його одне для всіх.  Трудиться один на благо здоров'я. Учиться в природі, хвалиться перед світом.  Правду каже про самозбереження клітини.

 

124. Серце його здорове 25-річної людини.  Вихід у світлі.  Не боїться ворога, не боїться нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього не було, не було його життя. Чоловік землі, дихає сильно, каже різко не по чудо, а про фізичне практичне явище.  Найголовніше, про чисте повітря, вдих і видих, про сніжне пробудження нервової центральній частині мозку. 125. Люблю, вболіваю, але не забуваю про хворого.  Душу знаю, хочу допомогти, через свої руки струмом убиваю біль.  Це нам не слова говорять, а робиться все ділом.  Рука пише владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе. А прохання яке.  Мене треба просити – будеш здоровим.  Кому це не треба, юнакові молодому?  Та ні. Шановні, це світове значення.

 

126. Нам треба любити велику природу.  Не мовчати словами, а говорити правду.  Ролі не відіграє хвороба над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою.  Нам треба вчитися, розуміти вчення, щоб не сідати в тюрму, не лягати з вами в нашу лікарню.  Живіть вільно, не лізьте на рожен.  Вам велика слава любити самих себе.  Головкою кланяйтеся, ввічливість представляйте. 127. Ех, ти життя моє, важке для всіх.  Зрозумій моє терпіння, серце своє загартуй. Милі мої люди, гляньте на сонце, ви побачите правду, своє оздоровлення.  Бути завжди таким в природі.  Переможець природу і Учитель народу. Хіба це не написати.  Треба буде зробити в природі користю.  Адже живому тілу дуже холодно, важко переживати.

 

128. І згодом користь тілу прищеплювати, щоб здоров'я було.  Не потребувати нічого, ніякого одягу, ні їжі, ні житлового дому.  А продовження життя тілом своїм живим енергійним для того, щоб чоловік завоював у житті благо здоров'я.  Нам не треба це.  Нам треба життя, якого не було.  А ми його повинні створити шляхом свідомості, щоб чоловік навчив сам себе в природі сприймати, робити хороше. 129. Треба знайти в природі принцип.  А хто в цьому всьому винен?  Сам чоловік.  Проявив охоту похоті, це насіннячко заклав, щоб народилася людина.  А ось виховати не зумів.  Наша режимна наука на людині військову справу створила.  І медицина примусила вірити штучному. Ворог – у режимі, у примусі.  Ввічливістю, просьбою будь-якого ворога упросиш, потім жити будете друзями.  А раз людині друг, значить, все для людини.  Командир військовий не радиться з підлеглим, а примушує.

 

130. Медичне не будеш приймати, вже віри немає.  Так потрібно робити самому.  А потім дивляться на тебе.  Роби ти сам.  Хіба погано мені, якщо не хворію, не застуджуюся, живу сильно.  Наша молодь не хоче, щоб ці сили підтримати.  Вони бояться, їх лякає теорія.  Вони бояться залишатися.  Без людини нікому буде продовжувати, як науку.  Перестануть вірити неправді, нісенітниці, зробленій іграшці, зброєю озброюватися. 131. Ми ворога не знаємо, і не хочемо пізнавати, як якусь природу.  А в природі є сила, є безсилля.  Я на боці безсилля.  Хочу, щоб між двома сторонами зародилася любов.  Природа не хотіла, щоб чоловік з нею воював чи боровся, щоб перемогти.  Цього я не хотів, щоб природа – людину, а людина – природу.  А от щоб людина залишалася без природи, а природа – без людини.  Не треба буде так народжуватися, і не треба озброюватися.

 

132. З природи треба зробити великого друга.  Раз за природу пішла тяжба, значить сильний бій.  Треба буде зробити з найшкідливішого ворога, з природи друга. Чоловік проти чоловіка.  Якщо сильний виявиться і безсилому простить, буде великий виграш. Не буде між собою бою, а будуть мирні слова про те, що так виходило.  Один одного вбивали.  Треба буде не робити, як не робить Іванов.  Йому не треба фронт.  Він у себе має між собою і природою дружбу і любов. 133. Якщо робиш хороше в природі, то ти, чоловік, хороше отримаєш.  Але не робиш хорошого – отримаєш погане своїми штучними ділами, котрими робиться шкода.  У природі науки всі шкідливі і грошові.  Огороджуються від незнання практичного.  Хіба можна погодитися з фантазією.  Треба погодитися з практикою, котра робиться в природі для користі людини.  Ми з вами, всі люди, обгороджені залежністю.  Вона нас усіх примусила з природою боротися, воювати.  Робити для себе діло, і в цьому ділі помилитися.       

 

134. Незалежність, вона залежній людині шкідлива, непосильна.  Як же так, що теорія, вона сильна своєю зброєю, у неї вся техніка поставлена на колесо.  У руках рушниця проти природи, природою в природу стріляє.  Ніякої особливості, крім одного – зняти, а своє не поставити.  Ми ж господарі, люди природи.  Але не хочемо зрозуміти, що у неї є дві сторони.  Одна захоплена власністю, обгороджена своїм ім'ям. 135. Не чиясь ця хата, а моя власна, в чому я один раз живу.  А потім з цим добром розлучуся на віки віків.  Ми з вами хвалилися, в природі багатствами носилися, поки не зникли.  Годувалися, поки не зіпсувалися.  І в домі своєму померли.  Хіба це сторона наша?  Ми в ній не завоювали те, що буде треба.  Пішли по природі шукати життя в руках зі зброєю, а зустрілися стихійно.  Іванов своїми ногами, живим тілом, смертю оточений.

 

136. Ніхто з живучих людей у природі не хоче йти по природі незалежним чоловіком.  Це сторона в житті інша, зовсім не така, яку вишукали в природі люди.  Їх примусила оточити себе необхідність, нужда, їм треба.  Люди придбавають працею, розумом озброюються, і роблять справу.  У ній помиляються, і на віки віків горять.  Їм завадило в цій справі.  Вони пішли стороною зовсім не тією, котрою треба було йти.  Люди не пішли, а пішли стороною свого залежною.  137. Для них мало.  Їм, за їхнім розвитком всієї техніки, цієї площі мало.  Треба ще така ж площа землі, щоб на ній довелося робити те, що ми з вами щорічно робимо.  Ми придбаваємо для самих себе, задовольняємося на один час.  Ту ж саму продукцію на собі витрачаємо.  Це наше не спасіння.  Нам сьогодні дай і завтра дай, і післязавтра, кінця немає.  Все дай не погане, а хороше.  Хто може це давати?  Праця наша, природа наша.

 

138. А ми у неї якраз і навчилися вимагати своєю силою.  Ми ж витрачаємо свої сили на всяку придбану річ.  Ця річ нас примусила бути на боці в природі залежними.  Нам треба одяг, нам треба їжа, нам треба житловий дім.  Ми в цьому ділі живемо один раз.  Як би ми не жили добре, нас з вами переможе погане.  Ми однобоко живемо, любимо хороше і тепле. 139. А може бути, що-небудь і є в поганому і холодному.  Незалежна сторона – не тепла, не хороша, а холодна і погана.  Не мати нужди ні в чому.  Як же жити, питається? Про це муха говорить.  Чому не хочете вірити справі всього життя Іванова?  Він дотримується не нашої сторони.  Він людина природи, без всякої зброї, без самозахисту.  Не вмирає, а живе.  Каже нам усім, яке життя незалежне.

 

140. Не треба нічого, крім одного – повітря, води, землі.  Це дорога людини.  Вона повинна залишитися для того, щоб була користь у житті.  Нас вчені огороджують ділом, у них недовіру.  А самі шукають цінності.  Збирають чисте зерно, використовують на своєму тілі золото із сріблом.  Мідь з чавуном, всю систему сировини для того, щоб зробити цяцьку.  І нею хвалитися, як якоюсь зброєю.  А самі вчимося, розуміємо, що наше незнання не дає ніякого життя. 141. Того, що не має диплома, знімаємо.  Примушуємо чоловіка вчитися, щоб чоловік знав про природу.  І не визнавав її, що в ній є дві дороги.  Одна примушує чоловіка, щоб чоловік трудився, був залежний. А інша просить. Треба чоловіка, щоб не працював, як не працює сам особисто незалежний ні від кого ніяк Іванов.  Він своїм учинком, своєю ідеєю заслужив.  Він не марно терпить, не дарма живе.  Його ім'я прозвучить між природою і людиною, коли скажуть про нього наші радянські лікарі.

 

142. Він їм практично свою форму буде показувати.  Це буде дорога з доріг, ніколи не вмираюча.  Вона була і є, і буде. Людина закине залежність, а буде братися за незалежність.  Ось тепер я вам напишу, мої друзі дорогі, що зі мною зустрілося.  Бідність така з усіх.  Але зрозумійте мене одного.  Це винна природа.  Коли я жив разом з вами, ви не бачили так мене.  А зараз поділився з вами.  Не хочу я воювати.  А краще буде для мого імені. 143. Коли настане мій час, я озброюсь сам собою.  Не буду таким, як ви.  Моє бронзове тіло відмовиться від усього.  Ми з вами раніше по нашій землі разом ходили, очима ми бачили далеко.  Але нітрохи ми не зачепилися за те, що нам треба.  Адже природа дорога нас усіх має виховати.  У неї які золоті слова, не врахувати з вами.  А який розум!  Зрозумійте моє здоров'я, це наша є цінність.  Ми з вами разом знаємо, але мовчимо.  Нам треба давно погодитися, послухати ласкаве слово.

 

144. Нам всім це говориться.  Ми з вами не чуємо і не бачимо.  Як же хочеться хвалитися, але кінця між нами не видно.  Те, що ми з вами прожили, для нас є мінус.  А те, що ми повинні зустріти, для нас є плюс.  Не знаю, як вам сказати.  Милі ви і дорогі є люди всі на землі!  Невже ви не бачите між собою в природі дійсну правду.  Вона ж є одна з усіх на мені.  Ми ж залежні в природі, а він же незалежний.  Важко жити мені з вами тоді, коли не бачиш.  Але коли побачиш, буде легко. 145. Ми з вами бачимо багато, але знайшли зовсім мало.  Хоча і сильно озброїлися, але ворога з вами не вбили.  Знаємо дуже багато, а робити стільки, скільки належить.  У природі фактів багато, тільки немає однієї користі.  Прогрес свій розвиваємо, а серця свої ми втрачаємо.  Що для нас з вами краще в нашому житті, життя або смерть?  Один каже прямо.  Так жити, як ми живемо обманно.  Побудували з вами державу, навчилися нею управляти.  Одному довірили науку, а хтось взявся за практику.  Легше взяти слова з практики, ніж взяти з теорії.  А розплачуються по-різному.       

 

146. Площа велика землі.  Робиться не всіма грядка, і не всі сіють це зерно.  А вирощує сама природа, повітря, вода і земля нам все це дає.  Через руки і нашу машину ми пуди зерна збираємо, зберігаємо в своїй коморі.  Це наша база життя, цінність нашого капіталу.  Яку роботу ми бачимо.  У нас з вами виросли комбінати, борошно ми змололи й отримали.  Хліб печемо ми і продаємо.  Яка легка робота.  Піднятися з ліжка, одягнутися, зібратися, і піти в магазин.  Сьогодні йди, і завтра теж.  147. А ось прийде такий час, відмовлять твої ноги.  Ти не підеш сам ними, для тебе буде інший слугою.  Згадай, як не хотів ти це робити.  А тепер ноги твої відмовили, не носять тебе по землі.  І гроші твої дорогі лежать у твоїй кишені, але ти сам не потрібен нікому.  Ти не ходиш ногами своїми, сил немає у тебе.  Так скоро і повітря не прийде саме до тебе.  Ти ж хвалився по природі, на тобі сяяв одяг твій. Ти був король землі.  А зараз дух спускаєш.

 

148. І природа не природою.  Ти ж чоловік, та ще який багатий.  Гроші є, і все є.  А ось здоров'я-то немає.  Купив би, та ніхто не продає.  Дорогою не тієї я пішов, справою завозився.  У свій час я помилився, і на віки віків я захолов.  Скажи мені, природа дорога, а доки це все буде?  Скажу тобі, любий чоловік.  Доти, поки не будете робити у себе живого факту.  Ви народилися для чого, запитує природа?  Відповідають всі разом: для довгого життя.  А чому не захотіли по цій дорозі йти? 149. Нас навчили предки.  Ми їхніми слідами пішли шукати в природі життя, а наткнулася носом на смерть.  Нас з вами задушило наше багатство, зроблене руками.  Ми втягнулися в труд, почали робити самі.  Землю примусили народити хліб.  Це наша всіх витівка, як ви думаєте тепер.  Раніше не знали природу, вважали її всі Богом.  А тепер милості не ждемо.  А 5-лемішні плуг трактором тягнемо, землі відпочинку немає.  А вимогливість велика.  Людей треба годувати, теорія підказує.  

 

150. А сама пише і рахує.  Але фізично робити треба не мені, прекрасній дівиці, так літературно можна сказати.  Але от про те, що слід, жоден учений не сказав.  А добре знає про природу, і знає її дві сторони, але однобоко розбирається.  Вчені ви, вчені, навіщо ж ви так робите?  Тепле, хороше приймаєте, а погане, холодне женете від себе.  Душа, серце однакові, каже нам усім муха, але от за засобами в погоні.  Це буде моє діло, мухи, вам як вченому чоловікові, інтелігентові в житті.  Моє жало не поламається від укусу, а нанесе.  Я зроблю шкоду.   151. Нічого ти не зробиш.  Чому мовчиш.  Про одне кричиш на весь голос.  А ось про це ти не скажеш, що є в природі інша сторона не така.  Вона є зовсім не протоптана, щоб по снігу роззутим ходити, так не одягатися зовсім, і дому не потребувати.  Все це робиться чоловіком зараз чиста правда.  А вченим треба визнавати це, але бояться пробувати.  Кажуть так: «Краще ми помремо в пальто, ніж нам вмирати без пальта». Інші говорять. Своє ми з вами втратимо, а твоє, Іванов, не прищепимо. Я народився таким, як усі.

 

152. І зростав, як усі.  Залежним стояв у черзі, чекав свого стихійного дня.  35 років все робив, що роблять усі.  Чому тепер поділився?  Не хочу бути чоловіком залежним, не хочу хвалитися і йти.  Я не король, який-небудь є Бог.  Я чоловік є землі.  Дихаю дуже сильно.  Різко говорю не про чудо, а про фізичне явище в природі.  За мене не одна муха, і комар на моє тіло не сяде.  Звір лютий не піде, а орел не стане клювати. Зимовий час холодно, але роззувшись ходити буде треба не мені одному, а багатьом.  Ці сили в природі відбирати, щоб вона не була шкідлива, і не була над нами сильна. Чоловік господар, що хотів, він і зробив.

 

153. Лише б з діла була користь, а шкоду треба гнати від себе.  Невже нам не ясно, чи я не чоловік, та ще й який маленький.  Не потребую ніякого багатства, а ось близько торкаюся до білого сніжку.  Як перед природою схиляюся, її дуже сильно прошу.  Природа, ти мати дорога!  Дай ти мені життя і вчення через мою дружбу і любов.  Немає такої людини, немає жодного сміливця, щоб робити в тебе, в природі, що роблю я один.  Хіба легко при холоді тоді, коли дуже холодно.  А комусь треба в цьому починати. Може бути, і не буде холодно, коли ми зробимося всі такими, як Іванов.

 

154. Люди гинули в експедиціях, їм не було доступу в цьому.  Вони самі безсилі робити в природі, їх вбила природа.  А от мені всі допомагають, і лікарі психіатри не забороняють.  Яка їм слава буде від народу за Паршека, хто зрозуміє мою справу.  Щодня не доводиться з природою зустрічатися.  Як мені завадило в селищі чуже кіно, де люди залежні з природою воювали.  У них зброя була.  Коли їм добре і вдало, вони радіють і кричать. 155. А коли природа оточить, у них робиться неприємність.  Тиху хорошу природу люди всі люблять.  А про ураган, про вітер прогноз повідомляє.  Вона ні з якою снастю ніколи ні з чим не рахується, людей бере і топить.  Ми з вами залежні, від важкого для мене відмовилися.  Нас ця молодість втягнула.  Як їм хочеться жити не погано, а добре.  Не в одному чужому селищі наша молодь радянська є, озброїлася.

 

156. Для неї ніпочому, що на півдні і що на півночі, треба для неї плоди.  А от учинок між ними не великий такий. Треба б себе показати прикладом, що ми і на це здібні в морі бувати в баран.  Ми стихію в ній отримуємо.  Краще буде для нас, коли море тихе, і для нас багато риби.  Рибалки пісні співають, та горілку міцну п'ють.  А курять всі однаково, щоб мужність показати.  Ми йдемо, нас вчать.  Ми для цього навчилися, щоб свого друга колишнього забути. 157. Мучить нас наше місце.  Хіба б я відривався від цієї справи, якби була у молоді істина, любов велика.  А от життя в цьому немає.  Хоч одна людина, але заважає всьому, хоч один раз буває.  У нашій природі будь-яка людина помирає.  Жоден бенкет не рятує.  Жодні збори з нарадою не звільнені від цього.  А гордість наша яка.  Я ж учений чоловік, що розуміє.  Знаю про всю природу, про її дві сторони.  Краще мені буде тепер, якщо собі не відмовлю.

 

158. Вона для мене холодна, я застуджуюся і хворію.  Взимку чорної мухи немає, муха біла лягає на землю.  І все масою зберігає мене. Не чобіт, і не шапка з пальтом.  У своєму енергійному тілі.  Куди наш народ дивиться.  Це, за нашою справою, застуда, околієш відразу.  Дивитися з боку всіх на одного незалежного чоловіка.  Якби ви про це знали, як знає Іванов.  Ми, всі люди, озброєні проти природи.  Вважаємо її добром, тому ми з нею воюємо.  Хочемо їй, як ворогові, довести своєю зробленою технікою, своїм для всіх штучним. 159. Доктор Курашов був міністр охорони здоров'я СРСР.  Його зустрів день, що прийшов.  Він нашому народу довірився, зібрав всі свої сили, всю можливість.  І кинувся за лікуванням від раку в найменшу державу, куди мають право попасти не пастухи, а міністри.  Вчені люди забули, що у них в літературі є написані слова для всіх: здоров'я купити, продати нікому права не давалося.  А ось це право було перед усіма: здоров'я можна легко втратити.  Радянський союз не Ізраїль.  Якийсь світило знайшовся рятувати людей економікою, політикою.

 

160. Треба рятувати себе, показати себе, що ти не застуджуєшся, не хворієш.  Твої всі в цій справі заслуги, наша для всіх природа.  Не один тільки Курашов від цієї хвороби помер.  Його замурували в стіну Кремля.  А ось Гоенкова Мотрона війну оголосила вченим людям.  Вона без Учителі не помирала, її тіло закопали в землю.  Ми вже знайшли її тіло святе.  Вона була не за Курашова, хто її гнав з кабінету.  Знає її не один професор Летунов Серафим Петрович у Лужніках у спорті, він мене з нею разом приймав, як одну працюючу в поштамті. 161. Вона працювала тільки для Учителя, вона без нього не вмирала.  А чоловік Василь радий, що вона померла.  Її закопав, засудив її психіатрами.  Закололи бідолаху, не довела, бідна жінка.  Знають її всі люди, кому подобається вчення загартування-тренування.  Не бійтеся, ви люди всі ображені природою.  Вас, всіх залежних,  не буде за 50 років, всі ви будете лежати, вас теорія закопає.  Вона краще від вас всіх озброєна.

 

162. Спробуй захворіти якою-небудь хворобою, стогнати чим-небудь у сім'ї, у нас на це діло є «Швидка допомога».  Машина така, в якій два санітари і лікар по великих містах.  А ось в районних міських місцях сестри озброєні.  Нікуди ти не потрапиш зі своїм діагнозом, крім лікарні.  Що-небудь не суспільного ти сам зробив один.  У нас в місті є дільничний, він знає своїх усіх людей.  Також на все село дільничний.  Він даром не працює.  Йому допомагають розкривати свою таємницю самі злодії, хулігани, злочинці всякого роду системи.  Цього чоловіка чекає юстиція, суддя, прокурор.  Як чекає до себе хворий, от прийде його лікуючий лікар, і його піднімить.

 

163. Він буде здоровий.  Гляньте ви у свої хворі серця, або на весь організм.  Де ви бачили таку людину, хто зі своєю хворобою залишився без лікаря.  І що ви отримали в лікарні?  А що, якби у нас її не було, і ми залишилися без свого лікаря.  На це у нас розвинуті інститути, ми готуємо щорічно тисячі лікарів.  А ворог як прогресував, так він і прогресує на нас.  Юстиція кує кадри міцні. До генерального прокурора доходить, і йому справа знаходиться розбирати.  Як розбираються доктора медичних наук, професора психіатри, та й до того асистенти, лікарі знання.  Політичним в режимі людям людина є продукція, сировина. Чоловіка не ховає лікарня, а тримають його фахівці, як в базу є будь-яка тварина. Нею господар розпоряджається, як самим собою.

 

164. Він його зародив, як продукцію, і виходив для своєї справи. Це його тимчасовий продукт. Якщо бажає господар цієї тварина залишити на шляху свого розвитку, то ця тварина зможе жити стільки, скільки буде потрібно тримати у себе цю тварину. Вона йому дає гроші. Каса хазяйська чоловіка у себе тримає. Це треба його з ніг до голови обмундирувати, і треба нагодувати, і примусити щось робити. Даремно без прибутку господар ні те, ні інше не тримає. Тому політика хазяйська державна без економіки рухатися вперед не зможе. Коли людина на службі є в державі, робить руками все.

 

165. А за це зроблене діло за його якість оплачується. Йому треба гроші на це. А за гроші ми на землі вирощуємо, і продаємо за ціною цю продукцію в державу. А держава має у себе торгуючі організації для населення. Що їй треба, продають за гроші за тією ціною, яку випустила організація. Тому чоловік себе примушує своє здоров'я дати у це виробництво для того, щоб що-небудь робити. Жодна людина в нашому суспільстві не зможе жити без усякої справи. Він трудиться на цьому виробництві, робить ту роботу, яку вміє. Його на цю справу вчать, дають диплом. Довіряють його теорії, що він зможе впоратися, і поведе за собою усю належну масу. Вона себе примусила щодня робити те діло, в якому зможе помилитися у будь-який час. Ця помилка може йому перешкодити.    

 

166. У нашому суспільстві є таке місце, де за будь-яку помилку за законом відбувати. А ми хвалимо за зроблене хороше. Того, що треба, ми даємо дорогу. А те, що не треба, зі шляху знімаємо. Іванов – самородок, за ділом. Ми про це добре знаємо. Джерело наше –  загартування. Він один трудиться. Ми про це добре знаємо, що це буде нам усім треба, як благо здоров'я. Він вчиться на це в природі, і перед усіма нами хвалиться. І хоче сказати нам всім правду свою, що він у цій справі зберіг клітину свою. У нього серце загартоване, здорове, серце 25-річної людини. А Іванов сьогодні добився права від свого завідувача відділення в день лазні вийти так, як завжди хотів, і робилося багато. Я визнаю ходіння босими ногами по снігу в будь-який час, є найбільше і хороше.

 

167. Міцнішого не може бути здоров'я. Соня нянечка любителька, мені виклала своє аматорське бажання вийти разом зі мною у природу. І там я робив своє загартування. Це моя аматорська робота. Мій труд я не проміняю ні за які якості, а з природою буду так жити, як я живу вже 30 років. Де тільки мене за моє хороше зроблене не тримали. Я щодо цього чоловік перший. І повторних немає для цієї сторони. Ніхто не зацікавлений ходити по снігу без взуття роззутим, та в одних трусах. На що говорять люди. Що допомагає в житті чоловікові продовжувати своє життя у природі, не одні труси. Це цивілізованість, котра  не допускає тілу ніякого почуття, любові до природи ніякої немає. Навіщо тобі треба особисте здоров'я. Перш за все хвалитися, як чемпіон, що ти маєш здоров'я для того, щоб багато їсти найсмачнішу їжу.

 

168. Та хороший у фасонній формі одяг носити. Перед ким ти своїм чином хвалишся? Перед природою. Хвалитися треба своїм тілом, своєю любов'ю. Ти не хворієш, у тебе немає застуди. Значить, це і все, для чого ти отримав собі здоров'я, щоб хвалитися? А інший чоловік збоку живе. У нього ж душа і серце є, ти знаєш про нього. А знати обов'язково треба, і своє наявне треба з любов'ю передати. Він тебе бачить і заздрить, але не підходить сам, йому трудно перед таким чоловіком принижуватися. Я маю чин, а він нічого не має. У мене одяг у повній формі висить, а у нього цього немає. Він має здорове серце, ключ тілу. А ось я його не маю, у мене воно хворе. Жити з таким серцем я довго не зможу по-своєму. Не допомагає це все, а заважає. Хто ж він такий чоловік, терпить.

 

169. У нього немає зовсім одягу, голий, некультурний зовсім. Мені так зробити, як робить він – я себе не виправдаю, застигну. Де ж буде правда, на моєму боці, чи на його? Він вже живе, його це справа, а мені доводиться вчитися. А як же навчитися, якщо в цьому немає віри. Ми його давно знаємо, як загартованого чоловіка, з ним навіть про це говоримо. Цьому загартуванню заздрять усі. Але щоб спробувати таким залишитися, вся теорія не допоможе. А простудишся, захворієш, і помреш. Ніхто не скаже за це спасибі. У землю закопають, і скажуть близькі: «Лижи, і чекай до себе нас». Як це робилося в природі перед нами, так воно і робиться. Наше багатство нас не рятує, а навпаки, від нас відбирає тепло. Ми своїм тілом під час холоду втрачаємо, всю енергію витрачаємо на себе і на одяг.

 

170. Тому ми з вами в природі не набираємося сил волі, як набирається Іванов. Його електризація оточує. Він сильний будь-якому ворогові дати відсіч, а ми з вами ні. Ми і будемо вмирати, нас наша сторона не відверне від цієї справи. Ми йдемо до смерті так, як іде живий боягуз до удава. Ми тільки це не бачимо. А воно так в природі над будь-яким залежним чоловіком і робиться. Він не хоче зізнатися в тому, що йому доводиться жити в цьому важко і безсило. Іванов по нашій дорозі зможе в будь-який час піти. А ось ми його дорогою не підемо, боїмося. Нас як людей страх обіймає. Ми з вами звикли, як вже неодноразово сказано. Їмо багато, та вибираємо хорошу їжу, смачну, погану гидуємо. А одяг щоб був, як з голочки, новий, фасонний. Командирське, але не загартоване тіло, хворе, нездорове тіло, стомлене від цієї справи.

 

171. Якби не роздягався, і не відпочивав від цього одягу, вона б тебе задавила. Хто скоріше піде з будинку. Для тебе треба швидкість, щоб це місце залишити. А в тебе є одяг, та ще який. Особливо взимку ти не підеш в легкому, треба одягнути важке, тепле. А Іванову не треба, він живим тілом. Його не догониш. Він зараз тут, а за хвилину десь. А нам треба, щоб наше тіло машина підвозила. Ми любимо легке, хороше і тепле. Однобоко живемо, і користуємося правами. А Іванов живе з кругозором. Для нього є хороше зручне, не відмовляє сам собі. Немає хорошого – залишається свідомо з поганим, з холодним. А ми з вами до цього не підготовлені, у нас з вами свідомості такої немає, і ми її не хочемо у себе мати. «Бач, я буду сам себе мучити цією справою, якщо у мене є все, щоб задовольнити себе». У мене одяг, як одяг, генеральські погони. Моя заслужена форма.

 

172. Я генерал полководець, теоретичний, вчений чоловік. Практик в цій військовій справі, перемогу завоював. А от своє продовження в житті, серце підкачало, не дало жити. Я і помер, як генерал Цвєтаєв. Мого сина вбила бомба на полі бою. А він помер сам, це не завоювання в природі, таке право пожити і померти. Треба буде завоювати таке міцне життя, як завоював Іванов. У природі є все те, з чим ця можливість буде така, з чим доб'єшся. І отримаєш від природи те, що буде треба. А людині треба здоров'я таке, яке в житті своєму допомагало залишатися такою людиною, хто навчився сам для себе і навчився для іншого. Не треба таїти, не треба йти, як зробила теорія. Сама себе навчила вмінню, як буде треба командувати своєю хитрістю. Примусити господаря самого захищати. Робити наказ на те, щоб по ворогу точно попадати. Він на нас нападає, ми його не повинні жаліти.

 

173. Це наш націоналістичний такий закон – свою вільну улюблену батьківщину грудьми захищати. Де ж ви її взяли, цю батьківщину, і з якими правами ви її нам даєте? Самі вчитеся, збагачуєтеся знанням, озброюєте армію. Людей вчіть, щоб вони самі робили зброю і володіли нею, як і за що стріляти, і кого. Там теорія така ж сама, збита законами всієї залежної системи, яка примушує свого підлеглого, щоб він слухав точний наказ. Так само робиться у них. Їм простимо, у них старе виховання молоді в помсту за минуле, за власницьке, за зроблене руками. Це ж саме діло, що робив капіталіст. Він нарівні не жив з підлеглим, завжди говорив зі своїм близьким по духу. Його було таке місце зберігати самого себе за багатьох сердець і душ таких, яким було потрібно не таке право. А всі дивилися в очі підприємцю не так, як ми з вами дивимося один одному.                             

 

174. У нас з вами таких прав на засоби виробництва немає з того боку і з цього нового. Ми ж за своєю спеціальністю працюємо, за свою роботу отримуємо. Я фізично роблю, а я розумово примушую по-старовинному все в природі робити. Сказала теорія, сам ватажок, щоб нам робити те, що треба. Ми не повинні жаліти ні в якому ділі своєї енергії. У нас усіх одна душа і серце своє. Але не сказала нам теорія ні там, ні тут, що в природі живуть люди різні. Одні вчені, а інші невчені. Вченому місце довіреної особи, як інтелігенту. Копійка більше в масштабі зберігає. А робітникові простому через розрахунок за його роботу заплатять. У них є розряд і шкідливі роботи, не кабінетна робота, а фізично важка, за це отримай. Ми гроші з банку державному отримуємо, підписано самим директором.

 

175. А видаємо за списком, зробленому по цехах. Я теж отримую. Мені касир платить не так, як неученому чоловікові, хто нічого не робив, щоб вчитися. А я вчився, навчився командувати серцями і душами. А не просив так, як просить нас, усіх залежних, мудрець Іванов. Він незалежний загартований у тренуванні чоловік. Один з усіх себе показує не таким, як ми всі, озброєні в природі. Ми одягнені і наїлися досита. А живемо в яких квартирах. Ми це зробили і робимо. Душі і серця одні, а от гроші отримуємо неоднаково. Нас примусила робити це природа. Ми помилилися, ніякої різниці не отримали в житті, зі своїм розумом не зберегли себе від хвороби, і не пішли від застуди. Вона нас під одну гребінку чеше. Розумний і нерозумний хворіє і вмирає. Вибору немає такого, який від цього всього врятував. Природа рахується із загартуванням-тренуванням, з любов'ю до неї. Це для неї один тільки такий чоловік, котрому за його діяльність кланяється і природа своєю головою, ідеї Іванова, хоробрості його.

 

176. Він цю дорогу показує всім, не йде ні від кого. Таких місць, такого права, котрого здобув Іванов, вистачить, лише б була твоя любов у цій справі. Людина повинна жити, але не вмирати через те багатство, за яке ми з вами з одного боку як підлеглі, й іншого боку воюємо. Самі себе за теорію вбиваємо. Зумій тільки захворіти, тобто помилитися індивідуально, проти цього всього для тебе в'язниця або лікарня. А моє вчення треба розуміти, і вчитися для того, щоб нам з вами навчитися в природі таким бути, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню. Треба завоювати в природі свободу жити, щоб своїм тілом своє серце не направляти на гострий рожен, щоб отримати стихійну аварію. На те не хвалитися, а ділом робити. Тоді можна буде за все зроблене хороше сказати велике спасибі.

 

177. За все зроблене, що може людина сама зробити. Наша з вами наука від практичного діла відмовилася, і пішла зі своїм розвитком. Чоловік згодом сам собою зробить те, що нашій науці не присниться. Для чоловіка за його такий вчинок природа все зробить, він заслужить у неї. Вона йому за його хороше зроблене. У суспільстві чоловік не буде таким, яким він був до цього. Він не зміг себе тримати, як він тримав у будь-яких своїх капризних  напрямках. Чоловіка примушувала якась вигадана обстановка. Він робив тоді, коли йому говорили інші люди про те, що треба обов'язково працювати. Він за це якусь енну отримував. Ми так в природі самі себе примусили бути на арені, щоб нас хтось з інших учив. Це було, воно й буде перед нами. Ми без іншої людини не навчилися самі, без когось учитися. А вчилися ми у того чоловіка, хто навчив інших, таких же самих.

 

178. Чоловік будь-якого покрою, він не хоче залишатися в житті без усякої науки. Він цю науку шукає, і з нею пробиває щілину. Як хотів, щоб чоловік взявся за цю справу. А це загартування-тренування, воно підносить ці якості. Воно хоче, щоб молодь бралася, і робила те, що вимагалося від кожного нашого молодого чоловіка. Він повинен це у своєму житті зробити, і бути таким, як це треба не йому одному. Щоб інший на цей вчинок дивився, і вчився у нього. Це не наше одне на нашій національній землі в нашому народі. Це світоглядне діло, котре треба всім людям. Полюбити природу, доглядати – найкраще в житті. Це на першому стоїть любов, вона показує на собі всім іншим, щоб люди вчилися і робили велику справу поважати. Природа для всіх, вона не мовчала словами, а говорила правду всім. Ролі відіграє в житті над людиною не хвороба.

 

179. А відіграє ролі людина над хворобою. Це тоді робилося, і робиться, коли Іванов на арені. У нього сили його всіх вчать тому, щоб не заступитися за яку-небудь злочинну справу. Чоловік буде все робити, і йому це буде даватися, щоб наш світ переродився в умовах. І закрила сама себе теорія через одне зроблене чоловіком діло. Цього теорія не вносила в життя, вона цим козиряє. Знає добре, що чоловік вчиться робити будь-яку справу. А в справі йому доведеться помилятися. За помилку судить закон, і садять його покарання відбувати. У цій справі не виграє теорія, що вона вчить людину своїм наказом. Вона примусила чоловіка, щоб він одягався і взувався, і шапку на голову одягав. А одягом хвалився. Казав, що він з повним животом, наївся. І в хату зайшов, там всіма благами користувався, і наткнувся на нехороше.

 

180. А ми всі такі люди, лише б став жити добре, про бідного забуваємо, а згадуємо про самого себе. Ти живеш не погано, а добре. А збоку чоловік, незадоволений своїм побутом. У нього немає того, що я маю. Він про мене думає. А я теж думаю, як би він не накинувся своїми силами, і не відібрав у мене віжки. Я їх без усякого бою йому не дам. Це нажите моїми предками багато років тому, у мене було щастя в цьому народитися. Я живу, а він як хоче. Земля поділена дісталася багатим рукам. Бідний слуга був, він і залишився.

 

181. При фізичному практичному чоловікові, хто не вміє за собою повести, ніхто не хоче бідно жити. А в бідності дуже важко придбавати в природі можливі якості для життя. Тому люди, залежні в природі, не зможе жити рівно. Один від іншого йдуть зі своїм багатством, зі своїм щастям. До того часу будемо так гнатися і йти від іншого, поки не змінимо потік життєвий. Ми його повинні змінити на інший потік. То він був між нами залежним потоком. А зараз цей потік відпадає, а бере силу свою незалежність. Вона ввічливість свою розвиває, і своє вміння робить між природою і людьми. Є у тебе зайве, що є можливість поділитися з близьким сусідом неімущим, хто потребує цього.

 

182. Чоловік чоловіка шукає, узнає, в чому він має в житті нужду, чим йому треба допомогти в житті. А ми з вами добре знаємо про нашу народжену молодь, вона на ноги піднімається дуже важко. На утриманні своєї матері 20 років перебуває у важких умовах. І до нього ніхто з дорослих не підходив, і не починав на цю тему з ним розмовляти. А навіщо йому потрібне чуже виховання. Ми добре знаємо, що люди живуть самі, і плодять свою сім'ю. І вони її по можливості годують, одягають, і в домі живуть. От ми про кожного чоловіка любителя в житті, як сусіда, і не знаємо, що у нього велика така потреба. А йому треба обов'язково допомогти, якщо є. Ми таку науку не відшукували. І не хочемо, щоб між нами така наука процвітала.

 

183. Цю науку вводить Іванов.  Ти живеш, так дай же життя іншому.  А ти, такий чоловік, свої сили маєш, а іншому не даєш.  Природа цього не хотіла.  Вона хоче, щоб люди жили на землі рівно.  Але своїм вчинком випереджав діло його, а інший як знає. У природі є джерело – це, найголовніше, земля.  Хто до неї близько, з нею борсається, її обробляє, робить з неї хорошу грядку.  Він цією зброєю озброєний, примушує природу, щоб вона йому давала не мало, а багато.  Це в нього такі вимогливі сили.  Я очікую, дуже багато часу чекаю, і, найголовніше, до цього дня готуюся.  Усі свої сили кладу на своєму фронті, всю техніку ставлю на колесо, і заводжу мотор, щоб люди всі були на своїх місцях, і цю роботу вмить зробили.

 

184. Це ми навчилися робити.  Але от вболівальника у нас найголовнішого немає, щоб він уболівав з самої осені до самої весни.  Як це робилося господарями власниками в природі.  Якщо не будеш думати, не будеш готуватися, і не будеш робити, нічого в тебе не вийде.  Все це застигне, і нам не дасть природа.  А ми до цього самі себе привели.  Наче й господарі землі, хто повинен дуже сильно вболівати за урожай.  А воно виявилося не те, вболівальник від цієї справи відпав.  Нікому лягати в ліжко, і під голову класти шматок землі, і про неї думати, як про джерело своєї справи, яка в житті дасть йому за це прибуток, багатство.  Без будь-якої думки в природі ти не отримаєш нічого.  Природа тебе, твою турботу на твоєму фронті бачить.  Про тебе як нужденного сама піклується, і дає те, що тобі треба в житті.       

 

185. А що чоловікові треба в житті?  Його особисте для цього здоров'я. Діти наші – це є наша хвороба.  Ми їх народили для життя, і так їх на своєму утриманні виховували.  Дитині треба, ми її примусили задовольнятися.  Ми самі бідні, нужденні в цій справі, та й до того народили чоловіка.  А його треба матеріальністю забезпечити.  Він не знає, що цього немає, що потрібно йому.  Він криком від матері вимагає.  Трохи не скаже своїм голосом, що йому треба давати.  А буває такий час, радий би дати, позбутися такої справи, але взяти ніде.  А дитині це справа, що немає, не допомагає.  А навпаки, примушує більше вимагати.  Він насідає на матір.  А мати рада б заспокоїти, та нічим.  І так між одним та іншим війна велика і ненависна, народжена сварка, котру з дороги не прибрати.

 

186. Вона з терпінням залишається в житті, і не забувається в образі.  Ви думаєте, про це все дитя забуде.  Він міцно пам'ятає, як і коли він у якому дні сам зростав.  І як з ним навколишні обходилися, чим годували.  Він добре знає, що він у цей день одягав, чи було йому добре.  Він про цей час знає, і думає про цю справу подякувати перед старістю.  Він згадає твою душу, яка тебе народила.  Своє візьме, скаже, коли був такий нехороший час, для нього була потреба.  Я у тебе зі сльозами просив, а в тебе цього не було.  Ти навіщо мене народжувала, якщо знала про те, що з тобою трапиться цей твій нестаток.  Мати про це саме теж знає, але допомогти йому ніяк не зможе.  Сил таких не має, а взяти ці сили ніде.  Дає через уміння в праці природа.

 

187. Вона не щороку і не кожен день задовольняє прибутком, коли як.  А то візьме і не дасть, за цей рік нічого не вродить.  А жити ж буде треба, померти з голоду не хочеться.  Шматок хліба для життя свого заробити можна.  Є такі люди, і місце є, лише б твоє здоров'я.  Коли ти на ногах ходиш, руками робиш, очима бачиш, розумієш, чуєш, що тобі сказали – вже це є твоє хороше в житті.  Ти найнявся за що-небудь, день працюєш, другий, не кидаєш.  І так на строк залишаєшся працювати.  Хто це рабство в житті ввів, як не ми самі, люди.  Одному треба, він це робить.  Один наймає, інший наймається.  І ось так воно робилося, між дорослими і малими гонитва за життям, за силою.  А її дає людині природа, такий час.

 

1965.10. Іванов

 

6510 Тематичний покажчик

:Іванов, якості   12, 17, 20

:Залежність   17, 31, 34 :

:Незалежність   17, 32,41, 55, 99, 140, 142

:Іванова вчення    25

:Час не розпочате     50

:Прощати, не засуджувати, чи не карати    61

:Життя людини    81

:Рак   83-89

:Наука незалежність   89, 99

:Лист Лунца    91

:Труді Вчителі утримати    92

:Дід батька Паршека   107-109

:Практика і теорія   117, 133

:Ворог    129

:Ходити босим    152

:Холодно, тепло    153

:Ходіння по снігу    166

:Загартування    167

:Життя з кругозором    171

:Загартування треба всім    188

:Новий потік незалежний    181

:Діти, утримання   185.