Життя незалежного чоловіка Партія. 1965.08.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

1965.05.27 — 1965.08

 

Частина 2. С.83 — 175

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

83. Словом, крім нас ще був хтось, але вийшла історія небувала з предків. А раніше були при сільському управлінні старі, вони були суспільством найняті бути десятником, їм давалося права всякого чоловіка односельця запросити за вказівкою старости. А на цей час виїхав, пам'ятаю добре, голос був після удару палиці про закінчення. Викликав мого дідуся Івана до себе, щоб сказати йому за приїзд волосного старшини, щоб розплатитися з недоїмкою. Грошей не було, за це діло треба розплатитися. З неімущого нічого не візьмеш. А у дідуся були вівці й інша жива худоба. Є, з чого потягнути, або посадять у кордигардію. Словом, крутись, вертись, а платити було треба. Будинок за ці гроші побудував. Запрягає свого полохливого Білогривчика в драги, кладе вівці, і мене бере з собою. Їхати доводилося 15 верст до містечка Успенки, де був завод металургійний і коксові печі, та рудники приватновласницькі, і там був базар. Я про цю картину згадую, 60 років пройшло вже. Зі мною зустрілися люди, розбираються з моїм народженням в природі, сили волі мої. Я це зробив сам, я нічого не потребую. Все це роблю свідомо сам.

 

84. А тоді робив, мене сам дідусь посадив у дроги і сказав мені, ми з тобою поїмо на базар не в свято, як це робилося, а після свята в понеділок. Хто їх там у будній день візьме. Мій дідусь нічого не знав про це діло, що онук – це народжена була Партія. Я і поїхав по своєму селу з дідусем. Ми річку свою маленьку, яка починалася з наших вершин, проскочили, за Сапунов кут завернули, і поїхали по забугиній вулиці. Вона чия, не пригадаю. Маленька собачка зустріла і не дає далі їхати. Це був наш друг, вона нас запевняла в цьому ділі, що ми більше не повернемося з вівцями, але дідове діло – вдарити батогом Білогривчика, щоб він знав своє діло, швидше біг, і щоб ця собачка залишилася позаду. Мого дідуся змусило саме життя про Забугу, про нашого мужика багатого розповідати, як він розбагатів. Я любив слухати, особливо, коли хто-небудь про що-небудь говорить мені, це буде згодом треба. Я ж тоді не знав, що з дідусем згодом скоро станеться. А як онук його любимий, і не відставав, слідом їздив; куди він, туди я.

 

85. Якби він втомився і подивився, мене і запитав, що я задумав зробити у своєму житті.  Я б йому, як дідусі, сказав. Час не той, коли це було, ми з тобою удвох в історію через слова твої потрапили, вони будуть потрібні, що я був такий, а зараз мова моєї думки йде не та, що було, скажемо. А онук уже дивиться, чи не дасть чого-небудь дідусь. Ми продали овечок, за них могорич випили. Коли мій дідусь і м'ясник пили могорич, я сидів на возі. А Белогрівчік їв свій корм, то гудок чогось прогудів. А люди повалили один за одним, всі з вузликами йшли на роботу свою, але я це тільки дивлюся і бачу, знаю свою історію. Зараз на прогулянці в цій лікарні, яка мене не визнала новим загартованим чоловіком, що я не один день це все робив. 30 років вчився, сам навчився, щоб перед усіма таким бути, і перед ученими зі своєю пропозицією виступити і їм своє вносити.  Не людина природу для себе народила, а природа людину народила не для того, щоб їй один час пожити, а потім померти.

 

86. Я вам розповім про свого дідуся рідного, кому хотілося моє тіло привчити, щоб я його дорогою пішов і став щось робити, чого хотілося моєму дідусеві. Я у нього був другим помічником, він на одній гарбі їхав за копицями, за ячменем. А я підганяв іншу, вже було хоч палицею бив по тварині, але моя робота, мене примусив дідусь, я і робив. Приїхали ми на загін, де нас чекали копиці, ми їх повинні забирати. Мою гарбу з биками випряг, поставив. А на своїй, ми поїхали заїжджати поспіль на ній. І от я на гарбі топчу, а дідусь вилами кидає. Одну копицю вкинув спритно, іншу став вкидати. А в цю хвилину йшов вихор зі своїми наявними силами, мого дідуся відібрав у нього сили волі, шапку з голови зняв і поклав його без почуттів. Я і залишився один на гарбі. Це добре, що так воно у житті буває. Десь взялися два пастухи Івана, мене на дорогу проводили. Я і приїхав додому з дідусем хворим, що не розмовляв язиком. Він до Михайлового дня пролежав і помер. Для мене ясна картина тоді була: примушувати мої сили ніхто не мав права. А от коли це було потрібно працювати, і наймати панові себе, мене запросили.

 

87. А якщо вам розповісти, за що наші вчені на мені помилилися, це один сміх. Одне моє було для них премудре слово зробитися господарем природи незалежним чоловіком, хто повинен в природі добитися одного. Це мати своє здорове серце, щоб не отримувати у себе ніякої втоми, щоб цьому чоловік навчилася сам і навчився молодь учити. Щоб вона змінила старий древній потік на новий і незалежний, у чому людина повинна з ворога зробити друга. Ось що мої думки піднесли вченим, а вони в мене народжені, але їх вчені не підтримають, боятися залишатися. Як мені говорять учені, у них в літературі багато написано, і є на людях багатьох живий факт. А от такої практики і такого діла, що я роблю своїм тілом. Учені говорять: ми роками провчилися, того не знаємо, що знаєш ти. Де ти знайшов якості, і які вони в тебе є, що ти можеш, а ми вчені не зможемо. Твоя практика побиває нашу всю теорію. Вона залишається ззаду, ти повертаєш колишнє.

 

 

88. Час назад хоче, бути першим чоловіком, неповторним у житті.  Цього, за висновком учених, не можна буде зробити. А за практикою Іванова, чоловік все може зробити. Аби він захотів і в цьому любов проявив, найголовніше, мужність у себе мав, що і змусить чоловіка всякими способами добитися. Якщо природа не заперечить ворота свої відчинити і через них пройти, і пробити щілину для того, щоб це життя між людиною і природою було, з чим погодиться і партія. Щоб жити, а не вмирати. Хіба їх, цих якостей, у природі мало, або природа на людині не зможе цього зробити.  Одне людини в цьому ділі бажання. Все може в природі вийти. Навіть піде від людини смерть. Ми з вами за ці якості не бралися і не беремося. А от за це взятися, за природу, за її якості.  Вона б йому, може, й не дала, образила на віки, але природа є природа, вона все це представила, щоб ми через це померли.  Наша думка веде до того, щоб цим ділом займатися.

 

89. Змушує чоловіка, щоб він, як підлеглий, ніс обов'язок цієї роботи. Я, говорить Іванов, не такого покрою, не з таким наміром, якщо жити в природі добре, то треба жити всім добре, а ні, то краще нічого не мати. Цього і партія людині не бажає мати. Хіба незалежна сторона людського життя в природі, вона від будь-якої людини, що живе на нашій землі, зі своєю силою йде; або вона не хоче, щоб хто-небудь з інших людей робився таким, як зробився Іванов? У нього немає того, щоб про своє розповісти і навчити іншого, щоб чоловік учився і те робив сам, що йому це було не шкідливо. Ось що нам природа несе, а ми від неї йдемо. Наділи на себе опудала, весь наш зроблений одяг, і носимо, як якісь королі цивілізовані, тобто мені добре, а тобі хай буде гірше. Що ми цим зароджували? Свого на собі злочинця. Чоловік через твоє все хороше робиться хворий. А раз він хворий фізично, та ще піймався, а за чуже судять.

 

90. Якщо розібратися гарненько, хто цьому винен? Не хвалися своєю хитрістю, не хвалися і своїм здоров'ям. Природу не обдурити, вона розумніша вас. Придбав – скажи іншому, а ти мовчиш, більше тягнеш, нікому не говориш про твою сьогоднішню здобич. Як же я не таю ні перед ким, а всім сам себе показую, веду своїм розвитком до життя, учу просьбою. Питаю у людини: навіщо ти народився, жити чи вмирати? Він каже: я народився, щоб жити, але природа мені завадила за моє зроблене. Що ж ти такого в природі зробив? І сам не знаю, від чого захворів? Через чужий одяг. Зняв добре, але піймався краще. А от якби цієї людини не було, хто цим добром хвалився, я б ніколи не був злочинцем, не було, у кого вчитися. А цей чоловік мене втягнув, за що я вчепився, і мене за це покарали. Треба судити ватажка, діяча, хто цьому всьому зробився для людини нехорошим. Вчений зі своїм знанням іде від невченого, пропонує господареві свої розвинені сили, він уміє зберігати за рахунок іншої людини його добро.

 

91. Хіба ця наука на людині є? З практикою не погоджуватися, вся фізична сторона на здоровому шляху. А ми ліземо в командири, у начальники, йому більше оплачують, як же, він розумний. А хіба не може бути практика мудріше теорії? Теорія фантазує, а практика робить. У теорії за рахунок природи створюється життя. А у практики за рахунок фізичної праці. Вона себе виправдала, вона показала себе всім, що в ній виявилися сили природні. Він ними скористався через загартування-тренування, зробився таким чоловіком, якого не було перед нами всіма. Він виріс із цього діла. Він не став так трудитися, як ми з вами працюємо, для себе придбаваємо працею порятунок. За фізичну і розумову працю оплачується за заслугами. А хіба моє, Іванова тіло, зі своїми загартованими якостями не отримало повного права в природі отримувати від народу свою подяку. Нехай я всім людям, що не знають мене, нічого не зробив, вони не знайдуть, за що мені дякувати. А нехай ці люди, які мене знайшли і надіслали свої подяки.

 

92. Невже вони ненормальні, або вони не потребували моє вчення? Є навіть такі листи, яким треба буде вірити, як істині. Про порок свого серця Ольга Йосипівна Кожанова Луганської області, місто Ровеньки, ст. Дар'ївка, вулиця Пітомная, 40. Вона мене величає дорогим Учителем за що, ви у неї запитаєте? Вона вам і мені пише, щоб ми разом читали, як вона торкається свого здоров'я, вона перед нами хвалиться правдою, описує про свою наявну хворобу, що вона до 1954 року страждала через порок серця. Це найгірше для будь-якої нашої людини в природі може бути. А вона ж мене до цього не знала, їй підказали люди, вона ж людина наша руська. Скажете мені, їй написати листа, щоб вона приїхала, це живий факт. Вона ж написала в листі, порадувала нас з вами. Ми ж, лікарі, що лікують моє тіло, ви ж мене за це діло лікуєте, хочете в режимі випробувати та перевірити, і даєте свою рекомендацію, як старий негідний серцем, і у мене нехороші легені, я от-от перед кінцем.

 

93. По-вашому, я повинен залишити білий світ і піти на вічне поселення в землю. Я хіба вам як лікарям, та ще одеситам малював, що у мене стан поганий? Я від свого наявного не відмовлюся, а триматися як хочеться. Я і сам в таке неорганізоване для мене суспільство не побіжу, мене люди вб'ють за те, що я не до всіх маю однакові сили. Я вважаю сам себе ворогом над усіма, мені треба буде боятися природи, а в природі живуть всі люди, залежні від неї. А я знайшов іншу дорогу, зовсім не таку. Всі хочуть жити багато, щоб у людини було, у що одягнутися, і чого поїсти, та в гарному будинку пожити. Моя ідея не до того себе веде – до незалежності, щоб не одягатися, не їсти, будинка не потребувати. А це для всіх недобре, одне, що зародилося, кинути позаду, а інше підхопити. Ми ж, не доходячи до ряду, всі непідготовлені в цьому ділі помремо. Чому я вчу, смерті, а не життя, яке, я Іванов маю? Воно тільки на мені поширюється і робить то, що нам треба – це життя.

 

94. А всім це зробити неможливо. Для чого ж нас учить партія, щоб ми гартувалися і вчилися в природі тих якостей, якими себе треба змусити, щоб наша молодь виховувалася в дусі цього всього. А ми за наявне багатство, а ми його знайшли, розвинули на собі за рахунок свого вміння і праці. А для нашої людини це мало, ми через нього поділилися й стали відбирати один у одного. Теорія молода, тобто Карла Маркса, вона чоловіка не навчила, щоб він мирно це все зробив шляхом еволюції, чужій приватній власності, яка розвивалася людиною залежною. А природа, це є наша і любима, для життя людини є все, без чого чоловік ніяк не зможе залишатися. Йому треба одягатися як краще та за фасоном, не так, як бідним, а багато імущим чоловіком у природі. Так даром природа не вигадала, щоб з неї хто-небудь узявся і зробив для себе цяцьку, тобто техніку для свого фізичного труда, це виробництво.

 

95. Цей капітал, а він державної системи фонд, не маєш повного права розпоряджатися власністю. Це вихідці зі старого в нове буржуазне. Експлуатує чоловік чоловіка, начебто йому це виробництво і мірило дав, і він оволодів за це багатство в природі капітал. Це людиною вигадане мірило, якусь цінність знайти і її всіма силами берегти і раціонально витрачати. Цей чоловік у себе мав залежність у природі, не виправдав сам себе цим розвитком, нічого не створив, крім смерті. Незалежність – це загартування безгрошове, а добровільне і добре в любові, у своєму бажанні. Хочеш працювати або жити? Зрозумій, що ця робота для тебе не задоволення є. А просто свідомість, знищення. Труд, за висновком теорії, створив чоловіка, він став підприємець, у житті кожного чоловіка примусив від нього бути залежним чоловіком у природі, це все не виправдала в природі війна з чоловіком. Чоловік не добився свого діла, щоб жити в цьому.

 

96. А озброївся проти природи ззовні і зсередини. Чим? Одягом і їжею. А місце в житті – це будинок. Ми від цього всього в природі робимося залежні. А залежність для людського життя – це тимчасове явище фізичне. Один час пожив, а інший час помер – не можна буде змінити цю всю історію, яка робиться несвідомо людиною, убивчо, злодійськи, присвоюється і ім'ям своїм затверджується. Але щоб заслужити увагу від однієї години або дня, тижня, місяця і року. Ми не заслужили від природи нічого, крім тільки одного покарання, або в'язницю, або лікарню – це наше несподіване задоволення нашої муки. Я – незалежний чоловік, мені природа така, як ми хочемо зробити, щоб вона  нас з вами не оточувала цим, і не робилася над людиною ворогом. А ворог є, ворог над людиною природа, вона не хоче людину вважати другом за її до неї вчинок. Людина від людини, вчений від невченого відходить, своїм знанням від незнання.

 

97. Ми не хочемо зрозуміти про природу, що вона для нас є матір. Захочемо своєю думкою відібрати в неї – вона уму людини не заперечить, візьме і дозволить це зробити.  А чому наші люди нашої землі не хочуть у себе хороше мати, у природі і це є діло, все стоїть за нами, ми не хочемо цього мати. У нас з вами зброя, без чого ми одного дня не проведемо, щоб спробувати і залишитися хоч на один день без цього. Я ручаюся і сам роблю, пишу про це все дуже багато, але не знайду побудувати для вас такої фрази, щоб ви повірили цьому герою, який випробує на собі це. Я буду автором практики, все беру, але мені ніхто не вірить, що можна буде залишатися без усякого одягу і їжі, та житлового дому для того, щоб продовжити свої роки в природі не за рахунок чого-небудь, зробленого в природі. А ми робимо дуже багато і різного, але задовольнити себе назавжди, ми цього багатства не отримали. У нас мало, нам потрібно достаток, щоб жити багато, не потребувати нічого.

 

98. А це, що ми думаємо, у нас не виходить, рветься, робиться дірка, а в дірку сиплеться зерно, ми цим утрачаємо своє здоров'я і з ним все своє життя, хворіємо, поки не відкриється форма. А тоді вже не проси милостиню ні в кого, бо це робить причину, а в причині людина помирає. Нам це не треба. Цього діла не хоче бачити у себе і партія, вона зацікавлена шукати в природі те, що допомагає в житті людині, щоб людина в природі добилася таких днів, такий час, який їй народжував хороше. А погане нам, нашому народу, не треба. Ми це погане самі в природі створюємо своїми ділами. Нам давно не треба було цього робити, ми б у себе і не отримували це погане. Наша діло – це людини вічно в природі розвинений труд. Ми в цьому ділі хворі люди, все нам хочеться чого-небудь зробити, руки наші без усякого діла не звикли, щоб нічого не робити. За те, що ми з вами щось майструємо, нам платиться. Ми від держави отримуємо те, що нам відрахували за працю.

 

99. У нас з вами таке життя природне. Ми хочемо природу змусити, щоб вона нам, як чоловікові, вболівальнику цього діла, побільше давала. Він для цього діла зробив з природи зброю за рахунок способу її. Вона склалася рушницею, щоб стріляти. Чоловік розумів, знайшов усі природні якості, на це діло застосував, навчив себе цими якостями володіти, технічно навчився цією зброєю не все інше для природи робити, а й сам не забув про себе. Добрався своїм розумом до природного багатства, до того, що є в природі. Ми з вами не поладили. Нас наша теорія не учить, щоб ми цього не робили. А навіть розлютила за один єдиний учинок, ми для неї виявилися всі люди не хороші, а вимогливі. Для нас нема тієї свідомості, щоб нема, і ти б нічого від неї не отримував. От це було б хороше у кожної людини. А то хіба можливе вчення, один в одного відбирати. Один каже: це моє. І інший від себе не відкидає, теж каже: це добро, яке я робив сам, воно належить мені.

 

100. Хоча і господар природному добру, не хвались, і не кажи, що це моє місце, на якому ти 30 років пропрацював. А зараз воно іншим рукам, зовсім не тим, відходить. То командував народом цар самодержавний, він самого себе в економічних і політичних ділах народом захищав. Він був упевнений у своєму народові, що він його підтримає. Царя ніхто не має права скинути, він має свій сан царювання його двору вже давно. А прийшов такий час, знайшлися люди, своїм умінням це діло відібрали в руки народу. На це саме сперлися, створили державу з усіма науками, і роблять зброю для того, щоб ми були сильні від зовнішнього ворога і від внутрішнього ворога. Ми боїмося жити на землі. Одне те, що ми від природи йдемо, людина – від людини, та й до того ми з вами, люди, поділилися навпіл, і учимося привласнювати своєму народу власність. Землю робимо державною, і фабрики, заводи державними. І народ прикріпили, взяли на облік держави, і йому виділили за його труд гроші, які виплачуються щомісяця два рази. Наше у всіх побутових умовах.

 

101. Вважаємо, це законне явище, щоб чоловік у цьому ділі працював, знав свою роботу, і вів її чесно, дружно, без усяких помилок. А раз помилився, його за це треба засудити, покарати, нехай він відповідає. А також захворів – у лікарню, нехай хворіє, його повинна лікарня лікувати, він лікується в ній. Всі люди піддані цьому ділу, не те, так інше отримає в природі за свою помилку. А той не помиляється, хто нічого не робить. А та людина, хто що-небудь робить, вона помиляється в цьому ділі і відповідає за законом. А науки для цього немає, щоб людину вчити цього діла, щоб не потрапляти у в'язницю і в лікарню. Ми завоювали владу господарювати у праці. Працюємо, витрачаємо свою енергію. А придбавати, щоб вона у нас не губилася, є у нас така наука, яку ми з вами навчилися самі створювати. У нас на це діло народився чоловік-практик, автор на своєму тілі здоров'я для того, щоб жити в природі. Не треба буде втрачати це людськими тілами.  Учитися не якому-небудь ділу, а треба вчитися життя, щоб навчитися в природі жити, але не вмирати. А ми цього доб'ємося, якщо ми всі візьмемося за це діло і будемо всі робити наше діло.

 

102. Тоді в природі виграємо. Треба змінити напрямок, не змушувати чоловіка з початку всього життя, в яке чоловік зі своїм енергійним тілом потрапив, і не просився у нас, щоб ми його по-своєму, по-залежному вчили. Хіба він хотів це бачити, що ми йому в його силах представили. Ми його тіло самі оточили, він пішов від цих найголовніших якостей, це почуття живого повітря, що рухається і всюди змінюється без кінця і краю. А ми своєю боязкістю, своїм повним незнанням стали людину озброювати технічно. Змусили йти у природі і придивлятися до неї для того, щоб побачити цю маленьку тварину, і тут же її треба вбити і обробити, як цього нас учила вся історія. Весь предковий народ, він це робив у природі своїм народом, вводив свою сваволю. Ми його навчили, щоб він це діло робив, і в цьому ділі він помилявся, і гинув на віки віків. Хіба такого розвитку наша Партія від народу хоче?

 

103. Вона свої сили народила не для цього, щоб бути в природі за рахунок іншого, життєрадісного тваринного жити. Партія шукає в природі вихід із цього, щоб людина людину не змушувала і не вчилася сама для того, щоб піти від безграмотного зовсім практика, хто нам знайшов дорогу одну для всіх. Вчитися в природі практично, не фантазувати, а робити загартування. Для того вона дається природою, щоб дружити, бути близьким другом рідним, своїм тілом близько. І не йшов, а завжди просив, щоб вона, мати рідна, свої сили передала і погодилася, як зі своїм рідним дитям разом з її умовами жити. Різниці в природі немає між повітрям, між водою і землею. Три  улюблених друга, що не вмирають, хто один без одного жити не зможуть, і один одному допомагають, щоб безсмертним жити. А от чоловік між ними народився для життя, його природа по-своєму прийняла, а вийшло навпаки.

 

104. Чоловік взяв природу поділив навпіл, став проти неї озброюватися, став робити зброю. Для того він зробив цю зброю, щоб близького свого друга в житті своєму вбити. Він його за славу свою вбив, за те добре, яке знайдене в природі, це людини цінність золото, за що людина людину вбиває. Хіба смерть людини є в природі. Вона нею народжена для того, щоб померти. Ми з вами образили нашого малюка, він же у нас цього життя не просив і нам не кланявся. Ми це зробили самі, у нас створилася недовіра до цього діла. Ми обрали дорогу свою власницьку, індивідуальну, але не природну. Хто нас з вами породив? Вона. А чому ми побоялися цієї години, в якій ми з вами не одягли брудну або порвану сорочку. Вона ж була чиста, приємна, а чому ж вона  забруднилася, хіба він валявся в грязі чи дитя ми обмазали?

 

105. Самі умови в природі такі, мертве з живим на рівних правах не живе. І неприємно визнавати нам нелегальний шлях. Вона ж нас з вами всіх до одного збагачувала своїми дарами, а змусила нас пожирати, зношувати, бути над природою ворогом. Хіба приємно хорошому, пахучому, смачному через таке енергійне живе тіло робитися в природі неприємним смородом? З нас же йде в природні очі нехороша атмосфера, яку нам природа не робила. Ми ж самі пустили в хід свої руки, і навчилися все це робити самі. Це наше самих воно є. Навіть за біблійним написано від Бога слова такі, що Бог сам не радіє цим ділом, що роблять наші люди. Вони кровожерливими самі себе представили у своє життя, і сильно озброїлися зі своїм технічним знанням.

 

106. Особливо наша наука медична зробила в природі свій крок на нашу чумову хворобу. Вона не має зброї на це діло, крім багаття, спалити цю людини треба. За що природа нам ввела хвороба рак? Як вона приємно розвивається, але швидко від неї люди горять. Ви думаєте, нам це Бог послав цю болісну хворобу? Ні, шановні, ми всі люди. Нам це все зробила на нас наша мати природа, вона має у себе такі дні нехороші з нашим часом, що йде. А в часі бушує, не змовкає вічно життя – це повітря, вода і земля. Вони – любимі друзі людині, не хотіли зовсім цього людині підсилати, щоб людина від їхнього атмосферного явища страждала. Цього не хоче сама природа, і не хоче повітря, вода і земля. Вони таку атмосферу отримали від технічної та озброєної людини, яка це зробила сама.

 

107. Він же є частинка в природі, він же для самого себе зробив у допомогу своєму здоров'ю зброю. Хто його змусив стріляти у звіра? Кому давалося право капкан створювати? Дикого коня ловити і привчати на ньому їздити верхи, і загнуздати, та хомут надягати, і запрягати драги або бричку. А потім класти на бричку вантаж, і на нього сідає господар, бере віжки, батіг. Не тихо їхати хоче, а бігом. Це у нас приходив час на коні, ми ж це робили. А скільки було ярм волам, які за собою везли вантаж людського добра, тягли. Хіба ви не бачили у нього на очах сльози, він їх проливав, він і досі їх ллє? А сам мовчить. Якщо він скаже людським голосом людині, то тоді ця тварина жити не буде. А тепер ми з вами молоді соціалістичні, нові господарі, озброїлися машиною, мотором, електрикою, струмом.

 

108. Ледве не сплутали весь білий світ, всю природу змусили повинитися людському розуму. Він же надумав теоретичний розум, і робити доводилося цю стратегію чоловікові фізичного труда. Йому скажи, цю гору з місця одного в інше переставити, він же людина жива, фізично здорова, добре оволоділа технікою. А в техніці прогресує вогонь, вся хімія виступила на фронт у природі. Вона ж нам з вами не поставила і не вказала санаторій, щоб ми з вами, всі люди, що живуть, приїхали і користувалися прекрасними столами в їжі, в одягу, у відпочинку. Нам природно вирощений огірковий запах не сподобався, і нехороший простий хліб, випечений у руській печі, теж не по нутру став. Ми комбінатами по конвеєру все даємо, це добре. Ніхто не скаже, що це погано. Але чи всі їздять на Чорне море чи Крим наші трудівники, і досить задоволені матеріальністю? У всіх є душа, серце.

 

109. Чи всі ми не потребуємо допомоги? Признавайтесь, у вас запитує автор цього писання. Партія, вона теж не говорить. Якщо партія скаже правду, її не приймуть, як науку. Для чого ми з вами народились? Ми всі народилися для життя, щоб жити. А чому ж ми вмерли? Нас змусила природа. За що? За добре чи погане? Якби я, Іванов, робив людині погано, мене б вона вбила камінням. Милі ми всі вчені, не наука народжує людину, а людина створює науку в процесі всього свого життя. Іванов для цього загартувався, щоб ворогові давати відсіч. Він не стріляє зброєю в природу природою. А йде своїм тілом не так. Всі бояться, захистилися – він не боїться природи, як ми боїмося природи. Як ми боїмося застудитися і захворіти від цього, зробили одяг, їжу і житловий дім. Де ж поділися ці люди, яким доводилося бути на арені такими? Ця система, залежна від природи, їх не врятувала, а всі поодинці померли.

 

110. Це не фізика з хімією, яка наробила цяцьок, озброїлася атомом, і показує людині, щоб вона на цю зброю не накидалася. Ця зброя зроблена людиною для людини. Але ми і на це навчилися робити наші потреби в господарстві. Ми змусили хімію виступити на фронт сільського господарства для того, щоб вона нам допомогла нашому народові від природи отримати багато цього продукту. Щорічно ми отримували, отримуємо, але щоб повністю задовольнили себе. Ми, ні одне господарство, ні старе, ні молоде, не позбулися безсилого дня. Як був цей день, так він і залишився, хтось у ньому помер. А той, хто народився, ми його для цього самі народили, взяли в полон свого незнання і пхнули його в природу, щоб він шукав для себе життя. А наше життя, його у природі шукаємо зі зброєю в руках. Ми без зброї боротися з природою безсилі. Ми ж люди живі, а нас природа не стьобає по нашому одягу, а стьобає по наших тілах.

 

111. Ми з вами через це і в цьому застуджуємося і хворіємо. Чому це так? А от Іванов – воїн, один нашому протилежний. Він каже, якщо я потрібен такий природі, у мене ваша зброя не буде стріляти. Я ж один такий ватажок, Учитель, гарту учу, здоров'ю. Хто ж має право і посміє на цього чоловіка напасти. Це вам не цяцька, а істинне тіло. Воно у нас у природі народилося нерозумним дитям маленьким, що не розуміє цього життя. Ми, люди зі своїм озброєнням і повним знанням, добре знаємо природу, але не просимо його, як дитя, щоб він не робив, чого ми з вами вчимо. Це ж є злочин із злочинів озброїти самого себе зброєю такою, яка б себе особисто вбивала. А ми людину цьому вчинку, цьому озброєнню учимо. Хочемо, щоб наше дитя навчило себе, і стало вогнепальною по природі стріляти доти, до того час, поки з іншого озброєного боку хтось не стрельне і влучить у ціль, у першого стрільця, як це завжди буває.   

 

112. Хороше робиш у природі – за це хороше і отримуєш. А ми ж навчилися, своїм умінням кожного чоловіка, що зустрічаємо в житті, примушувати, учимо і хочемо, щоб він у нас непоганий був у природі мисливець. Ми його змусили навчитися цією зброєю володіти. Він у нас снайпер у ціль попадати. І потрапляє з природною сторони не в тіло особисто, як робиться кулею. Вона потрапляє в людину, в її одяг, а потім уже добирається до нашого тіла і прибирає організм. У ціль влучення. За що, питається, у людину стріляє людина? Якщо природа через труд нас збагачує, вона нам дала плоди, щоб ми з вами ними користувалися рівно. А ми ввели для цього діла приватновласницьку торгівлю. Одна людина вирощує їжу на нашій землі, і робиться їй повного звання господар.

 

113. А раз він трудився на нашій землі своїм фізичним трудом, з цього вийшов прибуток, та ще який. Він цей прибуток враховує на свій час, який змусив хвалитися ним, як же природа дала. Я у неї випросив. Вона мене обдарувала не для своєї наживи, не для збагачення, щоб у мене в одного було, а в усіх не було. Так це робилося старими людьми, одну живу одиницю став мати, дай, він просить, іншу. Чоловік наш землі, у нього потреба велика;  цього, що він виробляє, йому мало. Він шукає вихід інший, він хоче, щоб йому природа через його озброєння дала більший прибуток. Люди – живі, потреба вміла, хочеться костюм хороший, надіти чоботи, шапку сірого кольору надіти. А їсти треба з трьох страв. Все це готується підприємцем.

 

114. Їдальня, ресторан, це люди на це спеціалізувалися, щоб вас, людей, ввічливо за гроші обслужити. Не вимогливості хваляться в народі. А хвала самому вчинку, якого виробив сам народ. Це вчення не розкрадання, як це робилося людиною, і робиться у неї на фронті боротьби з природою. Він би ніколи не погодився у себе народити дитя, воно народилося в умовах, його змусила народитися необхідність. Діло таке зроблене природне між самцем і самкою, вони б не захотіли народити, воно народилося саме через діло. А в цьому ділі чи подумав цей чоловік, якому доводилося для цього закладати своє сім'я. Він і не знав, як це в житті людини виходить. Півень теж самець, він сіє зернятка чому? Та тому, є на це діло курка, вона хоче яєчко знести біле через півня, через діло  сім'яне.

 

115. Це яєчко продуктом робиться. А людину народжують умови необдуманого чоловіка. Народити легко. А от виховати? Ми не батьки. Дитя не хоче бути в житті бідною людиною, не імущою. Її треба народити, навчити, як буде треба, щоб бути людиною, що не потребує нічого. А у нас усіх розвинена велика потреба, ми хочемо природу змусити своєї хімією, щоб вона нам давала достаток, щоб ми задовольнялися повністю. А чоловіка живого такого тямущого, що знає в усіх його справах. Він бережеться в природі, жити боїться, щоб не захворіти, боїться смерті. Не хотілося вмирати і тому, хто помер. Він би не вмирав, але його змусило безсилля. Ворог напав віроломно, оточив його тіло цією хворобою. А щоб цьому ворогу знайшлася зброя.

 

116. Ми з вами не думали цю зброю у природі шукати, а вона є. Ворог – це чоловік, озброєний зброєю проти природи природою. Ми чоловіка самі змусили, щоб він на собі носив свій належний одяг. Ми його і змусили їсти в день не один раз, а стільки, скільки захоче, у кого яка потреба, і якщо є, чого їсти. Йому дай, він нічого не розуміє. Рік цілий трудиться, працює на це. А кожен день сідає за стіл, і придбане скасовує. Дні не стоять, рухаються один за одним, і людині в ці дні треба нелегко працювати, щоб жити, і добре їсти та прекрасно одягатися, у хорошому будинку жити. Це кожного чоловіка думка оточує, він її будує. А про це забувся згадати, що йому доведеться, і обов'язково доведеться з цим добром розлучатися через нашу смерть. Ми про це і не думаємо, вважаємо, це неминуча природна сторона.

 

117. Вона між людьми і природою розвинена.  Вона так і залишиться при природі нашим невмінням мислити. Ми адже не думаємо, не вміємо читати, а там доводиться щось знати. Народжуватися народжуємося, а от виховувати не вміємо. У нас право в людях одне – потрапити в полон розбійників, убивць, злодіїв. Ми з вами щодня з природою воюємо.  Нам дай.  Де хочеш, бери, і роди хліб, дай одяг, став будинок. Моє діло хороше тоді, коли я цим добром збагачений. Ми всі цьому ділу навчені в молодості, тоді, коли здоровий, можеш працювати, тобі за твою працю оплатили, ти за неї живеш один час.  Приходить твоя старість, ти зношуєшся, приходиш у непридатність, навіть обслужити себе не зможеш. Кому ти треба, природі, якщо на тобі все гниє, та й ти сам відмираєш, куди твої сили дивляться. Чи це наша з вами слава, пожити 100 років, сваволити правами, а потім померти. Які ж ми люди?

 

118. Хіба ми не знаємо про наше природне життя, в якому є дві дороги. Одна дорога залежна в природі на людині. Ми вміємо жити так, як нас предки навчили, ми зі своїм умінням зможемо потрапити у в'язницю і в лікарню. А є дорога інша, незалежна, через яку ти не потрапляєш у в'язницю або в лікарню. Чому ж ми з вами не хочемо спробувати залишитися і піти дорогою незалежності. Для нас ця дорога не по нутру, вона важка для життя. Залежність змушує, а незалежність просить. А чоловіка з перших кроків його народження змушують, щоб він одягнув сорочку, ковтав їжу, лягав у постіль спати, щоб трудився. А що якби цього дитя ввічливо попросили цього не робити, щоб він жив, як живе тварина. Не треба їсти, не треба одягатися, і не треба лягати спати, а треба буде жити так, як хоче природа. 

 

119. До 35 років пожив, все поробив я, а потім відмовився від усього цього: заступитися і схвалити сторону залежність. Вона любить людину трудівника, який придбаває наявне  добро, щоб у нього було все. Я за незалежність одну для всіх, вона ж мене навчила, я в ній сам навчався, і сам це все зробив, причому тут хто. Сам я добився таких сил ходити по снігу без взуття в одних трусах. Я ж не краду і не прошу, поганого не роблю, ходжу сам. А ти ж зацікався, прийдеш, у мене запитаєш, чому я став такий. Я тобі маю правду розповісти, твоє діло – слухати. Я кажу, це загартування моє. Я загартувався, не застуджуюся, не хворію. Мені ж добре. Я хвалюся цим, тепер про користь починаю говорити. Я вже не стою в черзі і не чекаю завтрашнього дня, і знаю добре, що мені не такі йдуть дні зі своїми капризами, в яких народжується кожному чоловікові своя хвороба. А для мене цієї хвороби немає, цьому чоловікові приємно слухати.

 

120. А іншому теж знайшов зброю, чим йому в його тілі допомогти, щоб він не застуджувався і не хворів, що і треба всім нашим людям. І от знайдеться хто-небудь спробувати цим вченням позайматися. Особливо йдуть і просять з наявними захворюваннями, у них є сила просити мене як Учителя, навченого цьому ділу, практично зробленому. Я – командир, самородок для всього народу, учу здоров'ю. А раз я здоров'я даю, значить, я вмію. А за моє вміння мені дякують. Причому тут я, про цю роботу не маю права сваволити, просити щось – це не моя ідея. Якщо чоловік, він сам це все робить без участі мене. Коли йому моє вчення допоможе, вже перед ним роблюсь незабутнім чоловіком. Він від мого вчення видужав. А тепер він за це повинен мовчати? Це він не має в себе таїти. Ми у нього запитаємо, як це вийшло. Ми добре знаємо про Сергія Івановича Качаліна, інженера-плановика, що проживає в місті Москві по вулиці Станіславській, 8, кв. №5. Він працює в Міністерстві шляхів сполучення.

 

121. У нього на губі верхній був розташований рак – злоякісна пухлина. Ми ж колектив, свідки, що працюють разом, наша медична наука знає, фахівці вели про нього історію, вивчали це все, є щодо цього фото. Він пише Хрущову лист, викладає думку, про кого вона має розповідати, якщо він знає Іванова Порфирія Корнійовича, як людину. А щодо його розвитку, вчення, Учитель. Він про нього пише, просить Хрущова в цій справі допомогти Іванову, тобто мені, автору цих слів. Але Хрущова секретаріат з цією справою розбирався і направив цей лист у Міністерство охорони здоров'я СРСР для того, щоб фахівці розібралися з цією людиною. А його знають всі, що він Учитель є перед кожною людиною, хто його просить, щоб Учитель його навчив і дав йому здоров'я через свої руки, через своє здорове серце. Спеціаліст Угреновіч пише листа мені, Іванову, і подавцю Падоксік, щоб я.  Мені рекомендують описати цю роботу, цю працю.

 

122. А я не в силах цього зробити. Тут ніякої немає хитрості або чого-небудь іншого, чому треба буде вірити чи зрозуміти. Тут поганого між людиною і людиною немає, а є хороше. Якщо у мене родилася природою ця хвороба, яка в моєму тілі, вона є, я не застуджуюся і не хворію. Що може бути краще від цього всього, це моя на мені продукція. А я її показую всім нам, дивіться і не дивуйтеся, це моє особисте загартування, йому вірте і сподівайтеся на його сили, що воно зможе і тебе навчити, щоб ти теж навчився цьому, що я роблю. Я навчився ображеному, хворому допомагати, і допомагаю собі й іншому. Чоловік – є природа, тільки вона яка, її треба знати хворобу. І здоров'я – це все є природа. Теж треба знати, що вона любить. Поганого ніяка природа не любить, але робила і робить зараз, у ній сили є на все. Є на це зроблена зброя, цією зброєю теж стріляють, вбивають людину, будь-яку тварину.

 

123. Зброя теж є діло природи, але ним треба оволодіти, навчитися користуватися. Я не володію, я переживаю, терплю сильно від холоду і голоду, також від спеки. Я свідомо в природі, як природа, а в самого себе думка розробляється, свою силу волі свого здоров'я передати людині нужденній. Для цього моє тіло в природі билося, по рівнині ходило назад і вперед, тільки роззувшись, в одних трусах. Ні на кого я не сподівався, тільки на свої дві ноги, що будять, на серце своє, в якому створилася енергійна сила. Розум мій змусив себе вболівати, не те робив, що робили всі. Вони від мого вчинку спочатку йшли, створювали свій панічний погляд. Я для них здавався не таким, як їм хотілося. Вони хотіли мене змусити, щоб я за їх прикладом діяв. Я для них був людиною новою, а не такою, як усі люди. При мені не було ніякої зброї. Я не вірив ніякому ділу.

 

124. Залежність озброюється, їй потрібна приватна індивідуальна власність, їй потрібна природа, вона нею цікавиться. Своїми силами стала себе змушувати, щоб у ній добитися такого права, де чоловік зі своїм розумом зі своєю думкою пожив, один час потрудився, та робив, що йому хотілося. Він своїм трудом від природи добився, вона йому стала народжувати, і змусила йти від природи. Своїм пізнанням чоловікові треба був час, він його чекав, як йому хотілося. Він цього всього дочекався, приступив зі своїм ділом, став його робити. У процесі помилився, і загинув на віки віків. А без цього часу не можна було залежності своїми силами обплутати чоловіка, треба був йому одяг.

 

125. Він його став знімати з тварини і ним став одягатися, а тіло став замість їжі вживати.  Від цього часу і зараз не відмовитися, робиться людиною повний розвиток у природі, залежною людиною тваринництва. Але нехай свиня – це така тварина, яку не запряжеш, не подоїш, і не осідлаєш. Ти, людина, того не знаєш, що знає твоя улюблена конячка, вона тебе на собі везе, а сама пирскає, дає знати тобі, що в природі близька якась неприємність, це ми тільки торкнулися конячки. А корів ми маємо повну ферму, хочемо технічно цю корову змусити, щоб вона була за станом здоров'я хороша, і корм їла добре, і хороше жирне молоко давала багато. Їй робимо річний удій і пристроюємо електрику, ми – люди всього діла випробувачі. Залежність у нас не дрімає.

 

126. Ви хіба не плачете в житті, не буває з вами такого горя, і сльози не допомагають. Ви бачили, як сльози проливає скотина, коли її відривають від вільного життя в степу, і женуть її на забій у м'ясокомбінат. Як ви думаєте, люди? Ви залежні від цього діла, вас змусила це робити залежність. Ви озброїлися, цим вбиваєте без вини винувату тварину.  Кричить, реве, а ви їй хвіст ламаєте, гоните під обух сокири.  Вбивство – залежність людська.  Через одну страву чоловік хоче, мало чого, що чоловік захотів. А чого ж він не захотів добровільно у в'язницю сідати або перш ніж хворіти, лягти здоровій людині в лікарню. Він не хоче ні того, ні іншого. А всю землю своєю зброєю змусив вирувати, з місця одного в інше кидати і робити грядку, щоб земля родила йому зерно. А чоловік це зерно по своєму конвеєру доставляв, і годував чоловіка.

 

127. Щоб він робився здоровим звіром і йшов у природу, відкривав надра і своєю працею робив зброю для того, щоб природу зберігати, робити своєю власністю, і з нею озброюватися і не допускати нікого. Доти чоловіком робиться в його залежному від природи житті, поки він живий. Він цим не задовольнив себе, йому мало, він не придбав, а зі своєю жадібністю помер. Те що він мав, воно так і залишилося, а от людини, залежної від цього добра, не стало. Що ти робиш?  Глянь ти в природу!  Подивися на незалежну сторону, вона є на одному чоловіку, на Іванову. Він цього, що ми маємо, не потребує. Навіть пише, нам нагадує, що ми робимо з природи зброю, для чого вона є для людини. Він нею володіє, і один одного вбиває. За що?  Та за природу. Чим він її стріляє? Природою, і сам тут лягає жертвою в природі. Що ти робиш? А кому це говорить Іванов? Нам, усім людям. Я ж зі своєю незалежністю не йду так у природі.

 

128. І не ставлю вишки геологорозвідки, і не пускаю в космос цяцьки, і не хотів, щоб наші вчені цими безкорисними умовами займалися. Багатства життя людського не в природі, як ми, люди все залежні його шукаємо, а життя, що не вмирає, є в чоловікові природному, але не штучному. Хіба вам, усім людям, які живуть, не видно тіло Іванова. Воно хоч трохи, але нам раціональне зернятко, але зробило крок у цьому ділі, загартувалося. Учені, ви живете за що? За гроші. А як же живе Іванов? Він же не в такій формі, як ми всі живемо, залежністю захищені. Нам дай, ми нічого не знаємо. Щоб одяг був, їжа теж, і дім треба. Це наша незалежність або залежність, яку ми з вами працею захищаємо, і хочемо, щоб природа від наших рук терпіла, плакала сльозами через нашу їжу, через живіт наш.

 

129. Які ж ми вчені? Якщо нам практика говорить ввічливо. Не в природі в самій є життя людини, а життя є людини в самій людині. Треба буде в людині шукати. Іванову не треба залежність, яку ми в процесі розвинули на собі. Іванов каже, зброю, яку ми самі людині зробили для самої себе, щоб вона допомагала в людському житті, вона зручна і швидка, але стихією оточена. Ви ж учені, ви ж розумієте, що це таке є озброєння для людського тіла, і що не озброєння. Поставимо ми в природі тіло вашого вченого якого-небудь, і поставимо моє, Іванова – що ми тут повинні в природі розуміти. Вченому треба одяг і потрібна їжа. А сон теж потрібно перепочити. А Іванову ця потреба відпадає. Учений в цьому у всьому не гарантований, може застудитися і захворіти.

 

130. А Іванову це все не потрібно, він зможе бути і без цього всього.  Він не простудиться і не захворіє, він гарантований. Кому вірити? Іванову, як практику, незалежній людині, або нам, вченим-теоретикам, хто людини примушує, щоб вона жила. А вона не живе, а в цьому житті вмирає. Прохання Іванова переможе все. Скажіть мені, будь ласка, ви науку просите чи змушуєте, щоб вона робилася. Ви науку купили. А практика Іванова говорить, ви мене не купите ні за які гроші, я вам не продамся. А коли попросите, та ще й як будете просити, з яким наміром, подивлюся я, мене не обдурять, я скоріше обдурю. А зробити своє зроблю, рак виліковний. Хвороба – є природа, і здоров'я – є природа, що кому і як заважає. Якщо здоров'я не потребує нічого, воно живе природно живим, але не мертвим. А хвороба – це є нестаток у житті. Хотілося б, але його немає.

 

131. А в природі дуже багато, але не пізнане є. Вчені, ви кого своїм умом захищаєте? Політику, економіку. Ви продалися за гроші. Ваше гасло одне – працюй, людина, не шкодуй енергії. А що має жаліти людина, як не енергію. Іванов учиться, не захищає політику та економіку, а служить Півмісяцю і червоному хресту. Здоров'я – це є все. Треба не політику з економікою мати, і її захищати. Вона ж є залежність у природі, не навчила людину, як треба буде жити, щоб не застуджуватися і не хворіти, а змусила, щоб вона своє здоров'я втратила. Це вже не вчені й наука є , яка змусила людину бути хворою. А зброю для порятунку від цього не зробила, гріш ціна такій науці. Іванов проситься зі своїм здоров'ям на сцену, хоче свою незалежність, своє вчення дати. А ми, вчені, бачимо його практику, але з ним не погоджуємося, знаємо добре, що вона не погана.

 

132. Але самі боїмося робитися такими, як Іванов. У Іванова ідея без зброї, щоб жити в природі, доводити тілом. Є, що одягати з хорошого, можна буде одягнутися, якщо це необхідно треба. А не потрібно – Іванов і так буде.  Їсти є, що – можна сісти, нема – не треба. Його такі сили перед природою народжені. Де б ти не був, в яких умовах не перебував, твоє повинно залишитися у перемозі. За твоє все зроблене і партія Маніфест Прощення життя за минуле.  1965 років минуло в природі, як настав час, ми, люди, стали боротися з ворогом, з природою. Всі вчені теоретично навчаються для того, щоб у природі пізнати таємницю, всю думку зосередили, шукають таємницю. Але зі своєю залежністю не розуміли потрапити в ціль для того, щоб чоловік догодив своїм учинком.  І заслужив від природи, як матері рідної, користь через повітря і воду, та землю.

 

133. Треба з ними близько, як з рідними, стикатися, і навчити себе разом, однаково жити, не на шкоду своєму здоров'ю, а на користь. Природа учить, щоб ми з вами, всі люди, перестали вірити зброї, а взялися всі за повітря, воду і землю. Мир, дружбу уклали, з людиною природа воювати не буде. А незалежність, народжена для життя нового, щоб людині не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню. Жити треба по незалежному закону, як себе навчив Іванов, і навчився інших учити свідомості, щоб ми всі погодилися з ученням Іванова. Він нас усіх просить, щоб ми були повноцінними людьми, спілкувалися ввічливо і вміло, погодилися з усім. Воїни і не воїни зі своїми серцями і душами на ногах повзати, і здоров'я в цьому своє стримати. Взамін одну однакову народженому ціну зарплату. Не йдіть зі своїм знанням від людини, що не знає.

 

134. А будьте такою людиною, як наш руський чоловік Іванов. Йому в природі, що є, і що немає. А от із цього всього народиться правда, ми не будемо боротися, і воювати, у нас припиниться абсурдна війна. Ми з вами народили чоловіка і йому дали права вчитися в природі практично, щоб він навчився сам себе гартувати в природі, як загартувався Іванов. Він же самородок, народжений природою, Переможець у природі над своїм ворогом, вчить нас, щоб ми були такі, як він. А ми зі зброєю в руках за його таку доброту випробуємо в спеціальній лікарні. Він нам кожен раз за всю прогулянку не сяде, у нього виходжене серце, загартоване, втоми не отримує. Чому не погодитися і не спробувати слідом за Івановим. Хіба нам не потрібно свідоме здоров'я. Вона нас просить, благає, щоб ми зробилися духом Іванова. А його прохання одне, учиться у нього якості. Ми тоді отримаємо від важкого життя легке. Ось чого нас просить Маніфест.

 

135. Іванов просить весь народ, щоб погодилися з такою пропозицією, і зробилися всі загартованими, і в себе, у своєму тілі життя, а не в природі. Іншому капризному і шкідливому в злі простити, і не намагатися мстити, щоб це більше не тягнулося магнітом. Якщо ми з вами, правителі, у своєму народі зробимо, проведемо в житті, ніколи у нас на людині не буде народжуватися неприємність. Ми звільнимо самі себе від гніву між нами. Хіба це погано буде, якщо ми пробачимо за все те, що було, воно ж старе. Визнаємо низьку оплату, це у нас була найгірша сторона щодо цього. Вона всі неприємності у себе народжувала. Якби чоловік був такий сильний, у нього було все те, що хочеш. А свідомість твоя нічого не брала і не їла, і не вживала. Я думаю, чоловік від такої правди ніколи не захворіє, і його за цю на ньому силу природа не турбує, вона з ним погодилася, і дала права йому так жити. Він весь час не жив, а зараз буде жити.

 

136. Чоловікові відомий цей шлях, ця дорога, по якій він рухався. І йому хотілося по ній пройти, і нікому не перешкодити. Але у нього таке життя, таке діло, він його робить в природі, на своє здорове тіло надягає придбану у труді одежину, яка йому буде треба в кожний час. Також і їжа потрібна з житловим будинком. А коли чоловік звільнитися від природи залежним чоловіком, тоді перестане жити і воювати, а дружбу між собою і природою буде мати. У нього з природою зародиться любов, через це все буде однією сім'єю жити, через це люди перестануть заважати один одному. А навчать самі собі в житті своєму допомагати, чим зможеш, але не шкодити. Природа кинула якості для людини, її оточила, ними навчила, як буде треба, щоб людина їх робила. Ніколи від цього вчинку не буде шкідливо, а буде тільки корисно. Любити те, чого він у своєму житті не любив. А зараз погоджується природу своїм тілом живим сприймати для того, щоб почуття було і моє.  

 

137. А коли в людині буде ця любов до іншої людини, щоб допомагати, тоді нас з вами і куля не візьме, вона тоді нашому обряду і не буде потрібна. Це ж не по праву в житті буде з людиною людина розвивати. А ввічливість є одна для всіх. Маніфест. Ми його зі зброєю в руках завойовуємо, тільки самі не знаємо, чого. Говорять учені, життя легке. А воно виходить між нами і природою гірше. У тяжкому труді відбувається війна, нам наша земля не дала розумом так даремно сидіти, і від неї брати для прогодування хлібом нашого чоловіка, щоб він жив і не боявся в природі нічого. Його в цьому сили нікчемні для того, щоб у природі завоювати для себе життя таке, яке б його повною мірою задовольняло. Держава наймолодша, а зброю зробили для свого ворога, якого не знають, непогану, хорошу і зручну, і швидку.

 

138. Але щоб помилок не отримати в нашому якому-небудь ділі, цього ми, навіть вчені, з цим ділом не розібралися. І нічого не робили для того, щоб у природі для нашої людини на нашій землі не відбувалася яка-небудь маленька помилка. Зізнатися прямо перед усіма людьми, ми це і робити не хотіли. Наша наука не народна, щоб дивитися вдалину, і побачити, сказати: це є правда наша перед усіма людьми. Ми для чого зробили зброю і навчилися по ньому стріляти, що ненауковий опиниться чоловік між нами в природі. Він оголосив свій конкурс, зав'язує свої очі, що бачать, не хоче дивитися назад, хто ж відстає від його такого знання, яке наш учений в цей час став мати.

 

139. Йому, як пану в капіталістів, обіцяють великі гроші, він за це вчення отримує. Він жив, як пан, за ці гроші живе. Наука, майте на увазі, одна має свій принцип навчити людину, щоб вона знала і робила для нас у природі людям корисне. Ми з вами ввели картину на арені. Вона показала себе для чого таке життя ясне і зрозуміле не до грошей, а до життя фізичного і вмілого труда. Ця картина не бажала увійти в порожній величезний будинок для того, щоб життя в ньому цвіло. Вчені про це подумали, і що сказали в цій частині. Не погодилися, з цим стали жити, і у нас, і у них розвиток за великі гроші. Наука не грошова, а фізична, природна, трудова для чого. Вона нам, всім ученим, себе показала.    

 

140. Залежність, вона за весь прожитий час ні вченому, ні неученому чоловікові не дала в житті легкого. А навпаки, ще краще і за фасоном одягла чоловіка, сховала чоловіка від природи, йому страви піднесла в ресторані, і в будинок житловий умови ввела, поклала. Ти у мене, каже залежність, заслужив, ледве між людьми ти не виявився геній, людина розуму. Але одного ти в житті ненавидів, не хотів дивитися на нашу науку загартування-тренування, яка учить не минулому, а сьогоднішньому небувалому ввічливому вчинку. Він людині робить своє серце молоде, сильне на ногах, і швидко. Для того цей чоловік у природі народився, своїм практичним тілом усім ученим довести, що треба не в природі шукати життя за гроші. А треба шукати життя в самому собі, і без усяких грошей його обґрунтувати, і передати юнакам нашим.

 

141. Нехай вони цим займаються, наука – це наше загартування. Ми ним повинні загартуватися так, щоб ні один час в природі на нас не вплинув. Учитель цим силам є діло. За нами, юнаками, підтримають цього чоловіка ідею. Вона споконвіку з нами була, і є зараз у природі. Але ми від неї йдемо, всі вчені знають, але не хочуть від свого відступати, цьому чоловікові свою довіру дати, що це робиться чоловіком нашим руським для того, щоб не хворіти і не застуджуватися ніяк ніде. Це нам показує чоловіка нового незалежність є одна для всіх у природі. Ми ці сили маємо в себе давно, вони народжені, але діло через учених, у них до цього діла велика недовіра. Своє те, що мають, упустять, і це не підхоплять, і залишаться без нічого. А як же був час такого періоду, коли люди кочували, їм було важко.

 

142. А потім вони самі себе призупинили, не захотіли гинути так, як вони гинули. Це кочівники, вони свого часу були і поступово від цього пішли. Стали мати хутори, села, міста, і в цих умовах їх змусила природа по-іншому на своєму місці озброюватися. Стали жити не так, як жили, весь час рухалися на колесах сім'ї кочівників. Зараз вся наука проходить на своєму власному місці, де людина стала майструвати для самого себе будинок або хату, в якому він сам себе став зберігати, і розводити своє плем'я. Чоловікові цього, що він зробив, було мало. Йому було дуже важко зустрічатися з природою. А в ній був час, поділене навпіл. Один час прибуток давав, а інший час це все придбане скасовувалося. Чоловік свої здібності в природі прокладав, намагався оточити себе цим багатством. Для нього треба була для життя земля, на чому доводилося вчити придбавати зернини. А перш ніж це зернятко потрібно було мати, треба було хазяйську силу, тварин мати. Землю доводилося обробляти, і від неї відбирати плоди, на що витрачали працю, сили людини губилися. Треба було трудитися, треба було жити через це все. 

 

143. Що в природі придбавалося, воно скасовувалося людиною.  Доти, до нашого часу відбувалося в природі, поки не втрутилася в житті людини теорія. Вчені люди, розумні люди стали своє визнавати, а чуже ні. Своєю працею поділилися. Один хотів прислужитися народу, а інший хотів більше навчити, щоб людина у людини поділила її багатство, яке разом у природі придбали. І зробилися озброєними для того, щоб легше в природі придбавати цей прибуток. І узаконили це все моє, яке по всій можливості береглося. Але й були такі люди, які придивлялися, розуміли, що буде треба зробити своєю зброєю нападки. І всі свої сили прикладали, щоб це багатство своїм мати.  Це відбувалося, воно відбувається зараз, у природі багатство є. Дуже багато зробленого продукту бережеться, взято все на облік, зберігається людиною від людини. Одному довіряється, а іншому це не довіряється. Один фізично працює, інший розумово, у одного є одне здоров'я, а в іншого є інше здоров'я, але, врешті-решт, вмирають обидва.

 

144. І того не врятувало, й іншого не врятувало, обох закопали в могилу, лежать у праху.  Це історія залежної людини. Такої людини, яка до себе все гребла, щоб було, чого мати у дворі. А двір – це не хата, в яку доводиться з природи тягти, і це все належне ховати.  Сил на це не вистачає, людина б'ється, як риба об лід. Придбавати їй треба одне й інше. А щоб сказала, досить, у неї великий нестаток. Цього наші вчені не продумали, і не сказали про цей нестаток розповісти. Бо цей нестаток мучив і мучить, і буде мучити доти, до того часу, поки ми з вами свій потік часу не змінимо. Одне залежне на місці діло ніколи не буває. Це час змушував людину, людина весь час цьому всьому підкорялася.  Ще цей час не прийшов, він десь там іде, а ми зі своєю зброєю готуємося. Знаємо добре цю систему, що один день годує рік. Ми його тягнемо, як би швидше цей час настав.

 

145. А його, як на гріх, немає і немає. Природа нам не дає і не показує. Хто цьому винен, або людина, або природа, хто кого народить або народив у нас. Наше діло – чекати, розпочате діло колись скінчиться нічим. Це залежність, вона свої діла закінчить. А от незалежні діла не розпочаті, живі. Всі ми такі люди, які для себе зробили зброю, з чим пішов по природі, і побачив життєрадісну тварину. За нашим усім висновком, що повинен зробити в цю хвилину наш цей чоловік. Він своїм розумом зробив у його житті, що наступає, те, яке довелося зустріти. Природа ніколи даром не давала і не дасть нікому нічого. Хіба кому-небудь не хотілося бути в природі і в людях від усіх багатшим розумом чи добром. А фізична сторона, яку людина робить не мотором, а рукою майструє. Те, чого буде нам усім треба, це здоров'я.

 

146. За нього на землі йде боротьба зі зброєю в руках, та ще яка війна з природою. Вона мати рідна, свої поля розкидала. І показала чоловікові технічному, озброєному з цього джерела тягнути сировину. Він це діло став робити для того, щоб у нього під руками завжди було таке діло, від якого йому йшла енну кількість прибутку. Цей прибуток, який він створював, він був потрібний людям. Вони приходили до нього це багатство придбавати за свої індивідуальні придбані гроші, які в житті будь-якій людині допомагали робитися свого розпочатого господарства господарем. Він сам без кого-небудь ці якості не купив, а працею у природі в умовах знайшов. І зробив не для того, щоб нам не всім багатіти, і не всім бути вченою людиною. А ця наука нас веде через це саме прямо до мети за нашим здоров'ям, людині треба загартовуватися. Не грошима самого себе показувати, що у тебе вони є.

 

147. Але ти цими грошима не задовольнив себе, вони тебе не зупинили це робити, щоб ти залишився без усяких грошей. А коли ти гроші маєш, то ти за це живеш, і відходиш від неімущого грошей. У тебе є своє вміння придбавати, і вчитися більше знанню, щоб на тебе не сказали інші люди, що ти це не сам все зробив. Ти навчився своєму, створювати якусь хорошу річ, і нею похвалитися на весь світ, на всю матір природу показати своє зроблене геройство. Нам, людям усім, залишила однаково, ученим, неученим. Фізичної або розумової праці людина по-нашому зі своїм тілом у природі через наше все зроблене має застуджуватися і хворіти. Це наш чоловік, що бореться в природі, себе не виправдав. Йому гроші його не допомогли, і не допомагає йому його фантазія, яка представила в штучному героя. Він був, але його так само, як усіх людей, своїми силами через сон його вбила. Він загинув через своє незнання.

 

148. У нього є гроші, розум досить розвинений чого-небудь в історії написати. А здоров'я такого, як треба буде, немає, щоб чоловік наш міг хвалитися сам собою, і бути перед природою гарантований від часу. А він ішов до нас, і ніс за собою сили. Кому?  Ніхто про це не знає, але хтось свої сили втратить. Не я, так ти, так прийде такий час, в якому опиниться людина з грошима, з розумом, і більше не вилізе з ями. Її оточить природа, і не дасть людині будь-якої сторони свободи отримати, позбавлення від хвороби, яка нападає і тисне вниз. Хіба він, учений, не знав про його час, і не готувався до нього, щоб зустрітися з ним і бути йому підлеглим. Це нездоров'я чоловіка, воно змусило його лежати в ліжку і стогнати. Цей біль прийшов, і хворобою мучила для того, щоб сили чоловіка відібрати у нього, і зробити через це все мертвим чоловіком. У виграші залишилася природа зі своїми силами. Відібрала у чоловіка його природні сили, а ввела в тіло хворобу, і здорові якості чоловіка. Не допомогли його гроші і багатства, ніякий розум не допоміг.

 

149. А от незалежність – це сторона інша, загартована в фізичному. Вона людину учить не одного, і не за гроші розкриває свої багатства. А вони є для того, щоб ними чоловік оволодів, і не за які-небудь гроші їх іншим людям передавав. Це вчення людського життя, яке подружилося з природою, і вона свою незалежність для чоловіка представить. Він не буде залежною людиною через одне для всіх користування. А в природі сили ці є, їх треба буде мати не в таких умовах, в яких немає можливості доступу в цьому ділі. Одяг, їжа і житловий будинок у природі придбавається за гроші в інтересі труда фізичного і розумового. І знову ж кому, як і де, і за що оплачується. Свідомість відсутня, а гонитва в грошах є.

 

150. Краще і легше буде для людини, якщо вона відмовить сама собі в усякій їжі й одягу, і житловому будинку. Це не життя для людини в природі, а придбання за гроші багатства. Продукт, він отриманий у природі за свій труд. Чоловік для цього діла трудиться, і в ньому втрачається здоров'я. Найгірше в житті, якщо втратимо здоров'я у своїй праці. Цьому всьому ніхто не винуватий, крім самого особисто. Тебе люди народили, вони тебе самі навчили, змусили, щоб чоловік їв, одягався і в будинку жив. Це такий у природі вчинок людини, через який всі люди успіх у житті не отримують. А в цьому всьому своє здоров'я втрачають, і не досягають свого життя, у нього продовження рветься. Йому за часом треба буде жити, а йому природа ввела в тіло хворобу.

 

151. А раз чоловік захворів, він уже не чоловік до життя, його це змусило в природі отримати залежність. Чоловік помилився ділом, став майструвати. Вчитися в природі на те, щоб технічне знання мати і ним оволодіти. Різне штучне в фантазії будувати. Без підкрашення комічного не посміхнешся. Тебе правда ніколи не змусить сміятися, а залежність обдурить. У неї люди різного типу, один розумний, інший ні, в одного розвинена розумова здібність, а в іншого її зовсім немає. То тут уже зустрічають людей за одягом, а проводжають за розумом. Чоловік є чоловік, він народжений для того, щоб обов'язково жити з природою незалежно. А люди цього не захотіли, стали його вчити на інше, щоб він своє тіло від природи відганяв, і подалі за рахунок штучного йшов.  Його ж доводилося робити, а в ділі людина помиляється і вмирає, іде на віки віків з життя.

 

152. Кажуть, так жити треба повчитися. А вмирати ми навчилися, нас навчила залежність. Вона на себе всі свої сили, і вела нас дорогою для того, щоб ми з вами пожили свій належний час, покористувалися джерелом. Це буває один раз у житті. Для тебе природа все представить, тільки роби. А діл у природі вистачить, аби твоє бажання. А важко працювати ніхто не бажає, всі навчаються на легкий і нешкідливий труд, намагаються ним скористатися. І знову не назавжди, а на один час. Пожив да попрацював, а потім захворів і помер. Цього кожна людина не бажала. А зробити нічого не поробиш, у кожної людини є своє безсилля і невміння з ворогом боротися, у природи ці сили завжди. Людина всяка зможе захворіти, у неї на це сил немає. Вона тільки ними в одягу, та наївшись, у будинку хвалиться. А де вона помирає, у неї запитайте? І за що, і в чому, і коли? Це все її незнання.

 

153. Треба вчитися на цій стежці практично з фізичного природного боку в природі. Треба поступово загартовуватися, любити цю роботу робити самому. Раз у нас чоловік цей є, треба у нього вчитися, і бути таким, як він робить. Це не стара для нас дорога зі своїми ділами, які робляться людиною. Живе енергійне з повітрям – це ж ванна, що вічно рухається без кінця і краю. А вона до нас, до людей, приходить зі своїми силами вперше для того, щоб ми ними користувалися. Це наше в перший час невмируще щастя, з яким ми зможемо зустрічатися і завжди ним користуватися з зовнішнього боку, зсередини. Його тіло купається в новому, що небувало рухається у природі, йому в цьому кінця не буває. А купатися треба людині у воді, це найкраще пробудження своєї нервової системи, яка дуже багато дає людині в здоров'ї. Не боязнь, а сміливість у себе отримує.

 

154. Ми з вами повинні зізнатися, як люди живі, що повзають по землі. Ми з вами своїми ногами прикріплені. А наші голови всі внизу в просторі знаходяться. Ми землі є кліщики, від чого не повинні відриватися. А повинні жити завжди з природним рухом рівні. У нас у людях таке тіло пристосоване разом на одних правах жити, і думати не про погане діло в житті, а хороше. Природа з першого початку твоєму тілу одне почуття дає, які благотворні якості. Твоє тіло цим живе, але не змушує саме себе в цій зміні втратити, як це залежністю робилося людиною. Тільки підняв сам себе з ліжка, від глибокого сну відірвав, а дума вовча боїться навіть освітитися своїм тілом. Скоріше в одяг одягатися, а то він його не носив на собі, як фасонну форму, чим один час, як новим, хвалився. Інші цього не мають, це природний захист самого, і вічно на тілі завжди вагою висить. Що можна з цього всього в природі отримати? Не пробудження, а стомлення.

 

155. Ми з вами робимо не те, що слід. Природа – це вам не фунт ізюму поїдати. А в ній треба терпіти і переживати, але знати, що ці якості, які ти робиш, вони корисні. А яка ж може бути з цього діла користь, загородив всю систему тіло. Одягнувся, як слід, до самого тепла, що створилося, і поглядаєш на повну їжу. Як же саме положення валяє, а віра в що? Та у підтримання їжі, та ще якої. Є приготовлена, а є, ще треба робити її, на що буде потрібно час. І треба робити, та ще й як робити, щоб їжею, яку ти сам робиш, і за законом повинен розвинути свій апетит. Словом, це є машина без усяких ременів. Вона користі не дає природі, а знищує. І хоче природу своїм умінням змусити, щоб вона йому давала без кінця і краю. Це конвеєр, що вічно рухається по землі. Одне сьогодні, завтра інше, так і робиться в нашій природі на ній рідній землі. Ми її своєю працею змусили, самі себе на ній, як на незайманій землі, що вічно лежить. Щорічно з місце одного в інше перекопуємо або копаємо, щоб вона зиму полежала в снігу, і наситила в себе вологи для розробки навесні зброєю.

 

156. Це та збиральниця, яку люди створили. Це хвороба, та ще яка. Комісія. Наш прийшов довгоочікуваний час, ми його тягнули до себе, як якесь несподіване щастя. Ми дочекалися професора, він мене запитав, як якогось небувалого злочинця, хто намагався професору викласти свою правду, яку доводилося на стіл всієї комісії викласти те, за що на мені психіатри дуже сильно помилилися. Мої роки, мій молодий вік, не став вважати повноцінною людиною. Я, як ображена сильно особа, в житті своєму зустрівся на шляху з думкою. Вона мене змусила практично робити. Я про це ніколи не збирався думати.  Воно саме прийшло практично робити.  Природа величезна, і велика вона зі своїми силами.

 

157. Але раз говорять у природі, намітилося, тобто  народиться на людині своє небувале нове, треба буде чекати немовлятам. Я тоді був чоловік дорослого характеру, мені моєму здоров'ю, а я його мав як ніколи. Але раз говорять, що це буде, треба робити між нашими людьми, які не очікували від мене цього діла. Я адже тоді був такий, як усі, залежна людина від нашої великої матері-природи, в якій я не знав, а як буде треба жити, щоб самого себе зберегти від хвороби, від застуди. Завжди робив те, чого було потрібно людині в нашій природі. Скажемо, треба завтра жити. Ти ж чоловік озброєний, без зброї ти ні кроку. А день прийшов, його треба, як час, зустріти і проводити, щоб у тебе було, чого поїсти і одягнути.

 

158. А в хорошому будинку повалятися, та подумати, чого це буде треба. Ти в цій рідній місцевості не один такий живеш. Вашого брата треба всіма достоїнствами задовольнити, як молодого в природі господаря, хто не спить, а все про це саме думає. Якщо для нього прийшов день один, в якому треба було цій людині прожити. А то ж у житті таких днів просто не перелічити. Вони йдуть один за одним, як з бочки вилазять, і ставлять себе по порядку. Сьогодні перший в тижні день, його завжди кликали слов'яни руські люди своїм предковим введеним ім'ям. Це був перед усіма день названий перший у тижні понеділок. Я про це своє слово не даю, щоб сказати, першим днем в житті себе примусив народитися понеділок.

 

159. Але історія нам цю дату дала, щоб ми з вами знали в своєму житті не про один день у нашому прекрасному семиденному тижні. Він у нас не один  свій час зайняв. Їх приходить по природі дуже багато, в одному році 52. Всі вони мають свій характер. Якщо ти в ньому знаєш, і живеш з ним рядом, у тебе є все для того, щоб у порядку проводити повністю цей тиждень. А в ньому сім днів, та по одній прибавити нічку. Це дуже великий час, якщо тільки в ньому жити людині бідній, що не має, чого їсти чи одягатися. Та ще який будинок для затишку. Цій людині не треба буде народжуватися для такого важкого життя, яке створив сам чоловік. Він же його створив, за своїм рахунком поставив різницю між понеділком. Другий день бути вівторок, а за вівторком себе посередині тижні якраз, і доводиться людині називати середою.

 

160. Третій день у цього тижня. Все робилося, коли це називалося чоловіком. Він усьому стратег, будує для себе благополуччя. У цьому розташованому тижні не дожив шість днів на тижні, а помер в якому дні. Тоді, скажемо, жити доводилося дуже важко тій людині, у кого немає, чим себе погодувати весь цей тиждень. Ми з вами взялися рахувати по порядку наші дні, що прийшли. Особливо настає друга половина тижня, в ній є день особливий від першого, четвер, п'ятниця і субота – останній трудовий день. Завтра всім свято, в який не треба буде нікому працювати, відпочинок, за законом всієї історії. До цього свята люди готуються, і багато, краще, ніж вони зустрічали і проводжали будні дні. Будні не вимагали фасонний, хороший, чистий новий одяг.

 

161. У будні не намагалися так поїсти, як завжди людина намагається в свято відпочити і добре поїсти. Ця штука перед кожним була, і зараз вона є. Якщо тільки живеш добре, хорошому і день сонячний приходить у неділю. А поганому сонечко не допоможе. Воно теж змушує не сидіти на одному місці, а щось треба буде робити. Коли людина щось робить, у неї в цьому ділі що-небудь вийде. Особливо в якому дні, і що ти будеш робити. Це діло твоє, можеш нічого не робити. А коли нічого людина не робить, у неї нічим жити, вона без цього діла помирає. Це не ваше є, все є моє знайдене, і зроблене мною. Невже ви не наші люди, що природа не вважає людиною. Ви ж народжені в природі якою людиною, згадайте ви самі гарненько, якою вас викинула природа. І що ви тоді знали, хоча мали. Ви ж були не людина життя.

 

 

162. Ви ж були не ягня. Вас материнська здатність зустріла. Хіба ви не бачили, куди з таким маленьким тілом потрапили. Або ви тоді по-своєму не розуміли, куди твоє енергійне тіло потрапило. Ви що хіба забули війну між фашистами і соціалізмом. Яка мстива, і досі не забувається між собою людьми. Ми ж з вами свідки цього. Безсилий помирав, сильний залишений. Це ж було перед нами. Зараз це не робиться мирна умова. А дитина – це ти людина, народжена матір'ю за допомогою природи. Водою облився, повітря виштовхнуло, а земля прийняла. Ця річ з кожною людиною зустрічалася в цьому житті.

 

163. Це життя не чиєсь було – материнське. Вона тебе, як початкового в утробі зародка, проносила та берегла дев'ять місяців. Цій матері від тебе заслуги залишилися вічно незабутні за те, що вона з кров'ю важко народжувала. Але все ж народила не в світ, що вічно лежить, не воює з природою. А ти людина, що не воює з природою, потрапив у полон. Безсилий боротися зі зброєю в руках у суспільстві. І став з першого дня своїм тілом, від своїх батьків зажадав, щоб вони вчили, як буде треба нашому близькому, рідному чоловікові вчиться користуватися тим джерелом, тією зброєю.

 

164. Тим самозахистом, який для тебе представили, щоб ти як малюк цим ділом користувався. Це твоя перша по природі стала стріляти. Ти ж з повітрям у себе нічого до цього у матері не ковтав. У себе ти ганчірку не носив у живому енергійному материнському тілі: живим енергійним спасався. А от чоловік, що воює, що бореться, злякалася умов. Передчасно до пологів дитині своїй приготували зброю, і стали вчити, як буде треба нею володіти. То дитя було енергійне, пахуче без усякого зброї, без усякої науки, яка виступила перед чоловіком зі своїм знанням, і стала чоловікові підносити свої завдання щодня. Він учився, зубрив. То він одягав свою належну сорочку, то він її скидав, як річ, непридатну до життя. А їсти, харчуватися став з грудей.

 

165. Мати не пожаліла сама себе, своїм молоком, грудьми годувала тебе. А ти її вбив, цю матір. Її треба, за законом всього розвитку, вбити. Вона подумала, що робила. Похіть її змусила народити, необхідність змусила дитя народитися. А є матері, вбивцями своїх дітей виявилися абортом. Ви, вчені, може, скажете, це є не полон у воюючому суспільстві? Якій матері подобається дитя своє рідне обмазане, смердюче. Матері такої немає, хто його народив жити, його і ростив, вчив зробитися в природі воїном, як усі люди робилися і робляться воїни з природою. Їх народила природа, та показала своє джерело. Чоловік для цього озброївся зброєю, щоб легше змусити природу, щоб вона йому в його житті щодня давав прибуток. Він – мисливець, він – хлібороб, він – шахтар, він – заводчик. Він – ливарник, він – слюсар, він – майстер, він – інженер. Він – директор, він – учений чоловік.

 

166. Він змусив себе в природі трудитися. Як він трудиться, через це оточення він робить зброю. Він цією зброєю з природи робить продукт, і ним як смачним задовольняється щодня. Не один раз це робить, а кожен день, та по кілька раз. А в одягу і спить, у затишку своєму приємності робить. У цих нових небувалих боях, що без кінця рухаються, людина досягає в себе якої-небудь майстерності, щоб зробити.  Спочатку потрібно було зробити колесо кругле, але на міцних спицях. Хіба воно спочатку у людини було?  Він же його зробив для допомоги, для полегшення своїм силам.  Це колесо, воно багато дало кочівникам хорошого. Але багато сімей з цими колесами гинули через наше незнання, нашу війну в природі, сімейну та індивідуальну. Треба людині думати, вона думає. Надумав зброєю в природі по природі стріляти, вбивати. Це його наука, вбити капканом, прив'язати та помучити. Поїздити в ярмі або в хомуті, та на возу з віжками з батогом. А потім, коли тварина не в силах стала давати допомогу.

 

167. Людина і на це має зброю і законне право. Своїм власницьким добром у своєму розвиненому господарстві що хоче, те й робить. Тобі, людині, у природі ніхто не забороняє шукати хороше. Народив чоловіка, вчив його сам, навчив його. А він у тебе дитям захворів, похворів і помер. А щоб цього позбутися, ми цьому допомагаємо. Пхаємо дитя. Він не йде, а ми говоримо, іди, ти сучий син такий. Вчитися треба, щоб бути ученим. Жити будеш легше і краще. Вчених інакше вважають, і платять більше, і краще вони живуть. Але для природи одна залежність оточила. І тому дай, й іншому дай. А брати, де візьмеш, як не в природі, у джерелі. Чим візьмеш? Фізичною працею. Для того щоб підняти все, треба мати силу. А сила береться звідки? У природі. Вона ж є для тіла людини почуттями. Вона всім наявним клітинам органічного тіла саме джерело в житті.

 

168.   Ніхто так не дає людині в житті, як дає через доторкання до повітря, до води і до землі. Треба для тіла чоловіка одяг. Вона йому його дає без усякого, аби чоловік у цьому ділі знала, що треба буде робити. І як буде почати, щоб вийшло спершу сировина для того, щоб сировину переробити на предмет того виробу, з якого складається вже матеріал для будь-якого вживання з цього товару. З цієї продукції можна буде майстру зробити будь-яку хорошу річ. Особливо є люди, що виділяються, хто сам себе примусив, свої руки навчив своєю посидючістю. І свій розум направив для того, щоб бути справжнім майстром, або фахівцем за своїм столом. Він повинен бути найкращим чоловіком до своєї улюбленої роботи або до свого діла. Його можна буде назвати за його спеціальністю. А він вміє робити з розрахунку, своєї примірки будь-якої за останнім словом науки і фасону.

 

169. Чого тільки не замовиш йому, він зробить. Потрібно людині на свою голову шапку різного розміру і будь-якого фасону. Людині хочеться, щоб ця річ на своїй голові недарма себе показувала. Вона повинна золоті руки похвалити для того, щоб ця шапка не одному тобі як господареві твоєї викладеної голови красу піднесла. Ти в цій гарній шапці з себе будуєш небувалого чоловіка, на тобі це не одне твоєму тілу належить. А в тебе на твоїх ногах найкращі чоботи, зшиті хорошим майстром з чистого хрому. На які збоку дивишся ти, інший зовсім чоловік, не намилуєшся. І от у цю хвилину сам скажеш собі, ну і чоловік який, він один з усіх. Наявне не все це хороше. А штани на ньому зшиті за своїм особистим замовленням, які любитель став мати. А яка кольорова на цьому чоловікові, теж зшита чоловіком уміло, він непоганий має піджак. Якщо на вид, цей чоловік наряджений, як слід, такого чоловіка навколо нас ще ми не бачили.

 

170. Кожного чоловіка запитай, хто його добре знає. Він ніколи на нього чого-небудь поганого не скаже. А позаздрити, від нього таке діло ніхто з усіх не відніме. А все ж у самого буде народжуватися інтерес, як же так, він же такий самий чоловік, збоку живе по сусідству. Щоб сказати, що-небудь такого зайвого цей чоловік мав. Крім ось цього одного красиво підібраного одягу, він у себе нічого такого в тілі особливого не має. А коли яке-небудь велике свято підскочить, вже тримайся наш Іван. Йому не даси ніяк інше ім'я, як якийсь якогось великого заводу начальник, хто чимало грошей від виробництва отримує. Цьому чоловікові не жаль такий одяг мати. Але у нього не таке тіло, не така хода, і не так на плечах тримається голова, за що йому люди дали своє належне ім'я. Він між нами на цьому виробництві, на якому ми всі працюємо за своїми розрядами по своїй спеціальності. Ми всі не однаково кожен за свій пророблений місяць отримуємо, а по-різному.

 

171. Але в один свій час платять гроші всім тим, хто на нашому цьому заводі або в нашому цеху. Завжди цехами з нами розплачуються, за чим стежиш, як ніколи. За гроші живеш, і за гроші своє життя між багатьма людьми будуєш. Про тебе знають усі, як ти живеш у своєму будинку. Чи тобі дали квартиру, ти чоловік цього начальника підлеглий завжди. Якщо з ним зустрічаєшся, ти ж його знаєш добре, йому своєю голівкою кланяєшся за те, що ти у нього працюєш добре. Якщо зробиш що-небудь погане на цьому виробництві, який-небудь брак, тебе не хвалять, а прокричать по всій місцевості. Ніхто про тебе не скаже доброго слова. А от коли ти працюєш добре, і кожен день намагаєшся на свою належну роботу приходити. Ти цю роботу за планом виконуєш, про тебе, такого передовика, і кореспондент не забуде. Як же так у нас народився чоловік, у нашому такому виробництві зробив те, чого ми від нього такого не очікували.

 

172. Це рідкість. Такому товаришеві і наша партія не відмовляє в себе в своїх рядах мати. Але коли цей хороший небувало в житті потрапив під вплив інших, не таких, як він був один з усіх товариш. А інші теж такі, як і він, отримали разом гроші, і йдуть, розмовляють не про погане, а хороше. Думають потрапити в сім'ю, і там що-небудь зробити за ці гроші у себе хороше. А як це буває, робота роботою, а торгівля торгівлею. Хіба люди комерційні не вміють торгувати, не вміють втягувати. У них під руками є все для нашого брата такого, як от ми всі. Не хотіли цього зробити. Та навіть між нами і не думалося, щоб на шляху нашого проходу був ларьок з напоями, яких продають. Хто їх не п'є, або кому з такою получки не хочеться хоч стаканчик пива випити. Цього добра і жінки від себе не відкидають. А от ми, такі роботяги, працювали добре, ми непогано заробили, і отримали. Ми ж з вами господарі цьому всьому.

 

173. У нас з вами свої кишені і свої гроші. А продавщиця є продавщиця, вона з баз це все отримує. Тільки свіжий вагон пива отримує для нашого населеного пункту. Потреби всі знає місцевості. Цілять під получку якраз. А ми й не такі хлопці, щоб з нас вийшло що-небудь у цьому ділі погане. З нами навіть міліція. Ми хлопці, але не дівчата. Один перед одним чим-небудь, а обов'язково якесь удале слово скажеш. А в тому одному слові народиться яка неприємність, через яку може вийти. Один пре одного, сварка – за нісенітницю. Вона кадило розвиває не на жарт. Ти – йому, а він – особисто тобі. Працюємо разом, майже одну ту ж саму роботу робимо, спеціальність одна. Нічим зайвий раз навіть один перед іншим похвалитися. Може, сказав би що-небудь з такого дивного.

 

174. Ми обоє добре свої слова не зможемо сказати. А дороги такі ж самі у всіх нас, заводчиків. У нас час як ніколи біжить. Ми за ним гонимося, добре навчилися рахувати. Треба буде сказати про свій розвиток, а він у тебе був, цей розум. Я вчився ще в першому класі за партою. Мені тоді, як якомусь одному з усіх своїх товаришів, щастило, пам'ять добре розвивалася. Я не зміг сказати нікому про це діло, та ще дитяче. А як хотілося мені вчитися. Мені спочатку так думалося. Це перший рік мене так легко змушував вчитися, без п'ятірки я додому не приходив. А як було цікаво слухати від таких людей, яких в перший раз побачив, на їхньому тілі свій одяг.

 

175. Це за всією їхньою розповіддю. Вони йшли і говорили про свій сьогодні ранковий базар. Який він нехороший для того чоловіка, у кого немає в своїй кишені копійки за душею. Я, каже він, живу в тому селі, де живуть також інші. Не можна буде про це все сказати, що мені доводиться не краще від свого близького сусіда жити. Ми тепер нові господарі з новим розпорядком, ніколи у тебе у твоїй голові мимо не проходить так, як це воно виходить. По одній дорозі йдеш, нікуди ти не заходиш, щоб зайти і там цей час проворонити. У тебе цей час на строгому обліку, ти зранку ще до сонечка. 1965.08. Учитель Іванов.

                               

:6508 Тематичний покажчик

:Залежність    53

:Народити незалежного    54

:Незалежна людина   57, 95, 118, 151

:Партія    57, 58, 84

:Не привласнювати    100

:Соціалізм    101

:Ідея Учителя    101

:Людина без потреби   102, 115

:Ворог    116

:Здоров'я    120

:Таємницю шукати    129

:Одна зарплата    133

:Пробачити, не мститися    135

:Одна сім'я    136

:Пробудження 153