Життя незалежного чоловіка Партія. 1965.08.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1965.05.27 — 1965.08

 

Частина 1. С.1 — 82

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. 1898 років 20 лютого пройшло часу.  Жодного чоловіка не народжувалося такого, щоб він зважився своїм поняттям спростувати своїм ділом всю нашу побудовану історію, залежну в природі. Вона народилася на чоловікові боротьбою через створений труд, що і знайшов у природі чоловік не життя, котре має продовжуватися, а отримали в природі люди смерть і померли.  Як вони, ці люди, вмирали, і будуть вмирати.  Їх ця наука навчила проти матері рідний всесвіту природи та рідних її діток.  Це є найближчі, один без одного нікому ніякого життя не буде.  Це Повітря, Вода і Земля – друзі з любов'ю.

 

2. У житті є, в чому повчитися, і навчитися так, щоб у природі таємницю пізнати для того, щоб чоловік на білому світі не жив так, а змінив свій потік, переробився у вчинку.  Щоб від нього відпало самовілля по своїй дорозі йти і шукати в природі зі зброєю в руках. А скільки довелося зустрічати і проводжати наших, що йдуть один за одним по порядку. Всі вони проходили та нашому двоногому чоловіку в ділі приносили. Тобто народжувала такий час чоловікові, в якому йому доводилося на своєму місці збагачуватися і ставали власником індивідуалістом. Сам хитрував до одного часу, знав свою національність, в ній старався жити, самого себе захищати і свого ватажка, як учителя, путівника старшого, обраного за умовами, своєю кров'ю захищав.

 

3. Це робилося, робиться, і буде робитися до того часу, поки для цього всього прийде такий час: чоловік на землі буде ходити не так, як усі ходять, і говорити не те буде.  Він себе представить у ділі своєму. Його люди визнають своїм рідним, але не чужим, і назвуть за його слова, сказані для всіх. Вони будуть треба, це здоров'я. А здоров'я нам несе з собою Учитель. Вчителя вчення є одне для всіх, і однаково в природі. Різниці в природі немає, і немає різниці в чоловікові. Через свою любов до іншого треба нам жити однією сім'єю. На саночках треба кататися всім нам, і їх треба всім возити. А ми з вами не однаково катаємося і не однаково їх возимо. Тяжке життя: все руками робити, а користі з цього немає ніякої, крім однієї шкоди. Ми з вами, всі до одного чоловіка, люди залежні від природи. Нам дай, ми нічого не знаємо, крім одного часу, що прийшов. А він у нас неоднаковий завжди буває.

 

4. Ми до нього готуємося.  Без зброї своєї – нікуди, і нема, для чого.  А от Учитель народжений у природі, за собою нікого не веде, він у природі такий один. Не хоче, щоб ми мислили по-різному і без усякої користі. Ми з вами повинні зробитися одним цілим, а не кожний сам собі, це залежність. Вона не любить правду і не хоче слухати про неї. Вона говорить. Якщо нам жити так важко, як ми живемо, так краще всім відразу померти. А відразу щоб ми всі вмирали, ми так не навчили самі себе. А от поодинці ми вміємо вмирати. Нас усіх учать умови, у котрих ми живемо і учимося, щоб одному від одного йти. Цього не робить наш Учитель, його вчення – це всього народу Партія.  Щоб жити, не треба вмирати. А ці можливості є: залишитися в природі за рахунок своїх організованих сил і всіх своїх можливостей, які є в природі. Вони на кожному чоловікові є, і будуть ці сили, яких ми шукаємо. Не в природі треба шукати, а в чоловікові.                   

 

5. Коли ми за їх візьмемося спільними силами і станемо їх пробувати на собі, як наш Учитель відчуває в природі? А природа є ми з вами. Наше бажання, наш такий є кожного чоловіка обов'язок за це вироблене в природі братися, і робитися таким живим енергійним чоловіком, хто повинен не жаліти своїх сил, а робити для того, щоб у природі задумане діло вийшло. Це буде найкраще в нашому житті, якщо ми з вами доб'ємося. А коли ми завоюємо ці якості і перевіримо їх своїм випробуванням, то тоді нам юнаки наші скажуть спасибі за таке діло, котре ми в процесі цього діла придбали. Ми з вами свої руки перестали пускати на чуже. А стали ними робити для іншого чоловіка в його житті корисне в допомозі. Ми прийшли до цього часу, воно не за горами, от-от на носі. Так сказали всі мужики села, що зібралися.     

 

6. Вони дивилися у висоту. Зграя гусок летіла, значить, їх підтвердження, прийшла наша тепла і червона весна. А зараз на землю прийшов чоловік зі своїми природними силами, а їх став мати один у світі чоловік. Йому підказала природа, щоб зробитися таким, як це вийшло. Цьому чоловікові не знадобилася в природі ніяка зброя, ні одяг, ні їжа, і не треба житловий дім. А заручився сам своєю волею, заслугами, любов'ю, ділом. А в ділі чоловіка, і цей чоловік народився, визнає наш розвиток, котрий роблять залежністю в природі. Ми не повинні всю зиму дивитися на білий сніг і його, як холод, боятися, що це все природа для нас несе погане. Ми тільки думаємо про це. Нас примушує до себе тягнути ніколи не бувалий цей час. Це перший початковий весняний день, він свою атмосферу повернув до нової небувалої рослини.

 

7. Чому все людство свої уми, і чекають від природи прибуток не малий, а великий.  Ця думка є в кожного чоловіка на нашій землі, і в бідного, і в багатого. Якщо нездорові ноги у людини, то розумна голова не піде, і погана теж. Від цього діла наша партія ніколи не відмовиться, будь-якого чоловіка вчити. Хіба це погано буде нам, людям, що живуть, якщо ми з вами завоюємо своїми тілами атмосферне явище. Ми практично все зробимо для нашого життя, а важке з цього діла зможемо зжити, оточимо себе легким.  Так думати не будемо передчасно. А будемо знати в природі, що кожний час, що прийшов, він нашому тілу не створить погане через одну думку, що створена, яка оточила чоловіка. І його запевнила тим, що якщо він буде для природи заслужено треба, то його ніякі особливості не візьмуть. 

 

8. У будь-який час зимою або влітку, весною або восени, чоловік не повинен страждати ні від чого за своє зроблене в природі. Пахуче ніколи з дороги не проганяють, тільки прибирається з дороги сморід. Це тільки одне перед чоловіком буває горе велике, якщо у нього в городі посаджений сад з багатьма різними плодовими деревами, і час настав розквіту. Можна сказати, як ніколи квіти були, а от плоди не зародилися, вже приниження нашої сторони. Ми повинні в один час не так проговорити, хвалиться, дорікати природі не доводиться. А от допомагати, і хорошим добром, від цього діла не відмовиться партія. Я, сусід, сусідові сьогодні говорю про свою здібність, що я повинен зробити сьогодні цей рік зі своєю землею не те, чого хочуть інші. У мене для цього є сила, я приготую рано восени оранку, щоб вона потрапила під сніг і пролежала до свого дня. Я також своєю силою її забороную і посію, як хорошу грядку.

 

9. З великою вологою ці сходи швидко піднялися і стали тягнути масу вгору для того, щоб господар радів. А про природу він не знав, що в ній є такі дні, а може безсилі, які не досягають цього діла, не виграють, а програють. Король ніколи не був усім задоволений, а в чомусь він мав нужду. Все думав, щоб прибавилося. І так йому не прибавилося, він з цим нестатком помер. Хіба хотіли його національні люди, щоб їхній король помирав.  Вони також зі своїми іменами слідом померли. Хіба вони своє бажання мали?  Вони безсилі були через це боротися на нашій землі в такому порядку, де чоловік сам себе примусив природою захищати, тобто бути нею задоволеним. Він цим ділом у природі отримує мінус, а не плюс. Хороші чоботи треба носити на ногах не так це даром, їх з чого-небудь не шиють, і їх ніхто дарма не шив, а шив їх за гроші, і хороший по-нашому майстер.

 

10. Це діло, кажуть, кожного чоловіка майстерність. Захотів у природі зробитися хорошим багатим чоловіком – діло залишається за тобою. Якщо у тебе є своя власна земля, і її в тебе багато, та до того є, чим її тобі обробити, ти сильний у природі це робити, раніше вставати, а пізніше лягати.  Є такі слова у приказки: живе, хто рано встає, тому і Бог дає.  Є й таке діло сказане: не потопаєш – не полопаєш. Так це все лежить не розпочате в природі перед кожною людиною в своєї національності. Він не пішов від цього діла, а прив'язався, і сам у цьому ділі робить. Якщо він не буде у нас між нами такий хороший тесляр, хто між нами навчився сокирою рубати або пилкою пиляти, та стругати, у нас ніколи не будуть розростатися такі хороші індивідуальні будинки.

 

11. А люди не народжуються кравці, а в процесі їх саме життя в природі примушує бути над кожною річчю майстром. Село одне, а коваль сам на село, він від інших навчився кувати.  Кочергу зробити – для нього це дрібниці.  А в господарстві, та ще у великому, вона зимою дуже потрібна для порятунку вогню.  День безперервно одне – палимо та палимо.  Якщо є, з чого, готуємо вигадану яку-небудь за своїм смаком їжу.  Без неї в природі нічого не робиться. Особливо ми всі живемо в році, отримуємо свій улюблений прибуток, ним оточуємо себе. Через це придбане й називаємося скупим господарем.  Той, хто не жаліє, роздає бідним, він вважається хорошою людиною. А той, хто збирає, береже під крилом, його всі лають.  І так природа ні того, ні іншого з життя не проганяла, а навпаки, давала розум.

 

12. Між людьми утворився злодій, привласнює чуже. На це ми з вами огородилися зброєю і ввели закон судити і тримати його у в'язниці за все його зроблене. Чому це так, що через приватного власника, через самовільного, через багату особу держава побудувала у себе в'язницю для утримання цього діла.  Юстиція ввела в цьому справу, і стала його судити за злочин, зроблений ним у цих людях. Це неправильно вчинили самі люди, які стали цю незалежність на собі розвивати. Коли не було хутору або аулу, кочівницьке життя було, такої не було держави, творця у себе різних наук, щоб люди від людей ішли. А все своє життя починали, чіпали в природі без усякого рабства самі люди, коли це було колесо. А від хижого кровожерного живого будували фортеці, цим огороджувалися.

 

13. Не допускалися чужі руки, які завдавали зі свого місця зненацька. І робилися чужому племені господарі, як це можна було назвати. Якщо один чоловік надумав переключитися з кочівницького життя на постійне місці, він його оформив.  І хотів без усякої допомоги іншої дочекатися, щоб йому як цьому ватажкові довелося своєю сім'єю добитися. Він ніколи не думав, що йому доведеться в природі отримати свій нестаток.  Природа є природа, вона нас з вами вчила, щоб ми в ній жили краще і переходили з одного в інше. У нас на землі утворилося життєва халупа. Ми добре знали про важке сімей, що пересуваються на колесах, як вони гинули в природі через своє незнання.  Вони завоювали права на землі, стали зустрічати і проводжати час, що проходить, і стали примушувати природу, щоб вона народжувала все. Людині треба був не один одяг, котрий вона почала придбавати в природі.

 

14. І чому це йому бажалося щодня в одяг вбиратися, начебто його це заслуги. А він треба був і зимою для тепла, і влітку для краси. А що залишалося? Боязнь без цього всього. Так воно є і тепер. Ми звикли без одягу не залишатися, і без їжі теж. Але от без хати ніяк не можна. Це людини природна академія, і, можна сказати, що робилося в цій хаті, один Бог знав. А господар інколи забував про природу, що йде, і не готувався до неї. У нього немає, з чим зустрічатися, йому навіть не було, де спати. Він завжди жив у людях за те, що йому дадуть. А коли ми стали самі себе своїм умінням обслуговувати інших, у нас втрутилося в наше життя мірило, що і де як оплачувалося. Ми стали людьми комерційними. Є зайва кочерга, вона тобі не треба, а треба сусідові, і це вводилося: міняється річ на яку-небудь річ. Доходило до людини, майстри додумалися такого порядку, як він себе розраховував.

      

15. Треба було слухатися, а йому не хотілося рідного батька слухати. Як настав ранок, і пішов бігати у підлеглості. А день був літній який, ми його не боялися, що він таким і до нас приходив. Ми в степу жали цей хліб, що зародив. Так стали добувати в праці.  Дивишся на цю всю історію, що вона робилася гуртом. І всі ми також як один, хоч і була велика різниця між одягом і їжею. Також була велика різниця між будинками. Хто як хату змайстрував і з чого, це найголовніше. Жити якось треба було. Від природи в природі ховатися було дуже важко, залишатися при розкритій атмосфері. Чоловікові не ставало краще, а хотілося, тоді, коли він ішов від природи, і не забував сам себе годувати природою, і з природою в природі ховатися. Чоловік цим зробився багатий, у нього своя королівська держава, у нього і царська держава. Йому треба було будувати від Божого боку церкву для богослужіння, котру стали ставити.

 

16. Хто яку в своєму селі поставив, і якого дзвону повісив на дзвіницю дзвін. Коли він у нього ударяв,  віруючий в Бога без хреста не залишався. Це був заклик Бога, щоб туди без подаяння якого-небудь не ходити. Бідному там робити нічого. Але він всі свої нитки збирав, а потрапити потрапляв у цю гарну й пахучу в ладані будову – це наставницьке кадило. Я не послухався свого рідного батька, як його рідний був син. Він мене і так, і сяк умовляв, що ти, мовляв, робиш. Мене звали тоді Говрюха, по-нашому сільському. Я його слухав, але набридло, щодня Говрюха та Говрюха, більше немає, кого послати. Я був менший брат від старшого Івана. Івану стали довірятися коні, він їх запрягав і випрягав щодня по декілька раз, коли йому треба їхати в степ. Особливо це було в році, день цей годував рік. Треба встати вночі при лампі. Тоді-то скаже батько своєму синові, з нього буде добрий господар. А от у Говрюхи лихо, не умовиш, його задумане не відіб’єш. Взяв у голову свою і топче перед своїм батьком. Батько, не хто-небудь йому інший, тільки такого молодого, не розважливого.

 

17. Десь сам загине, і батько рідний не буде знати. А бажання наполегливості, нічого не можна було зробити. Говрюха всіх переміг, йому своє віддай, він у нього щось робив. А братові другому навіщо його тримати, якщо Говрюха назавжди йде. Батькові по-батьківському довелося вчинити. Гаврюху не образили, те, чого йому було треба, врахували. Вартість батько підрахував, скільки коштує, і грошима задовольнив Говрюху, хто без усяких сліз все це мертве залишив, а живе пішов з грошима шукати. А батько є батько, природа дає ще у себе мати.  Якщо на багатства, то воно десь береться це багатство, син старший не сидить, а йому треба отримувати і батька рідного слухатися.  Місце наше золоте, на одному місці придбавати. Все у нас є, лише б здоров'я. А Говрюхі не на один день це все вистачило. Він прокружився з цими грошима, усі куточки його приймали, і за гроші говорили, як з людиною порядною. Пити, він не був п'яниця. А от слухатися не хотів.  А гроші прибавлялися тоді у нього, коли Говрюха найнявся до господаря, у нього жив працівником. Не наказувати, а слухатися треба сильніше, ніж свого рідного батька. Цим Говрюха прорахувався, він ніколи не подумав, що йому доведеться повернутися на те місце, від якого він відривався від рідного батька.

 

18. А батько вже й забув про Говрюху, інколи на розум знайде, і скаже сам собі.  Ех, Говрюха, Говрюха, де ти там є, і кому ти підкоряєшся? Скаже сам собі. Який ти був не тямущий, не захотів. Я тебе і не тримав, дав волі політати. А у цього Говрюхи грошей не вистачило, чим жити. Він закрутився, не хотілося йому чужого дядька слухатися. А згадав він про батька рідного, йому дійшло, він подивився і попробував. На очах бачив, як чужі чужим були треба. І раптом Говрюху батько побачив. Він з радості побіг до Говрюхи, обняв, поцілував, і створив йому бенкет такий, якого не бувало ще ніде. Без рідного брата все це робилося. Я господар, батько Говрюхові говорив, тебе проводив і зустрів. А тепер Говрюха не той, який був, проштрафився. Уже його примушує бідність, він погоджується з рідним батьком. Так і залежність на людині в природі, вона примушувала село рости. А міську інтелігенцію за їхні гроші зберігали, у них вони були.  А у селянина був хліб та жири, що він віз на базар.

 

19. І там продавав свою продукцію, найкращу вибирав і все хвалив, її і продавав за гроші. Ось через що і поділилися люди на два табори, у одного було, а в іншого не було.  Щоб зміряти їх, було не можна: задумане людиною. Гребля не втримає, а прорветься, всюди і поллється вода. Але правда, як вона була правдою, так вона і залишилася нею.  Хіба незалежна сторона не була перед Говрюхой? Він цього не думав зробити, і не гадав він і до неї прихилитися: зрілості не було. Люди не дійшли до цього. Наук таких тоді не було, як вони тепер себе розкрили, і змусили людину в ній вчитися, щоб навчиться бути інженером. І за це діло взятися, щоб нікуди не йти, а працювати і працювати. Який це інженер, або яка робота грошова, немає грошей – і життя немає. А коли гроші, тоді все є.  Тільки одного немає – продажного здоров'я. Ми б і це все ввели, але не можна: природа нам, вона не підкоряється. А ми підкоряємося, будуємо на все село одне місце, куди сходимося і розповідаємо про свого сусіда, як йому довелося біля нього зробитися хорошим нежданим господарем.    

 

20. Він допомогу отримав від своєї наділеної землі. Під рік зорав, вчасно посіяв, це все дозріло, він його зібрав, чисте зернятко пшениця. А це золото, а за золото можна купити і продати все наявне. А про невмілого, що не бажає чого-небудь зробити, щоб вийшов живий факт, це ми не навчилися вести розповідь. Буває, і випадково їдеш на коні ти верхом. Здавалося, тобі більше не треба нічого, кінь і ти, двоє. А кінь пирснув ніздрями, вуха вгору поставила – він дає тобі знати про зустріч свою з кимось іншим. А що я бачив або чув? Та нічого, крім як один вітер на твоє обличчя накидався і йшов. Це я чув сильно, але допомогти я не зміг, крім, як без шкоди залишався наш цар нашої руської землі під час японського нападу. Багато слів говорив, дати за це волю і доступ до життя.  Особливо стосувалося селянина безземельного зовсім. Він за його обіцянку ніс свою голову на фронт і там її клав.

 

21. А коли ми в цій справі програли, то цареві довелося свою обіцянку призупинити.  Взявся за вимогу 1905 року, робили революційне повстання. А щоб своє взяти, люди перед царем не отримали, крім розстрілів, в'язниці та шибениці. Що б можна сказати цареві за цю розправу? Не заслуги бути вічно царем. Хилилося зробити те, що хотіла природа. А в природі на цей гнів народилися теоретичні праці Карла Маркса. Він своїм мисленням поділив навпіл життя людини, вказав, хто пройдисвіт, а хто господар цьому ділу. Багато були наслідувачі і погоджувалися своїм умінням заважати. Хіба можна було вченому, що знає всю політику, з царем погоджуватися. Цар був у короні, у костюмі, а за ним була розвідка вбити царя. За що? Та за його неправду. Так нам підказало саме життя.  Щось робилося не те і в народі, і в природі через нестаток. А він між нами ріс. Хотілося хороше, легке, а його режим закону не давав ним вільно користуватися. А раз важко, на важке ніхто не скаже, легке.

 

22. Так і перед удачею невдача. Дуже сильно терпить темний, не догадався. А вчений погодився, пішов назустріч, і став робити своє самовілля для майбутнього. Це виступила на арену зі своєю істиною. Вона у себе тримає для всіх. Правда – це для людського життя бути незалежно. Ніхто не повинен відмовитися, бо на людині вона розвинена.  Загартування, його так навчився робити Іванов. І Партія за це поклониться і скаже йому за все зроблене ним спасибі. Хіба це погано або недобре для природи: є мир, дружба і любов? Війни ніякої через зброю, вона не знадобилася. А навчив сам себе не думати і не чекати, як ми з вами всі своєї думкою думаємо. Ми б руками завернули все те, що є в природі, все одно мало.  І є воно, нам його не вберегти, як воду в загаченій греблі. Що ми з цього прогресу повинні згодом отримати. Якщо на сьогодні швидка зручна.

 

23. А я, каже незалежність. Ця цяцька для продовження життя нічого не дала. Як був чоловік безсилий з природою боротися, так він і залишився зі своєю зброєю не гарантований від завтрашнього дня. Ми з вами не знаємо, що буде з нами завтра. Наша залежність у природі всіх нас до одного веде за ніс, і хоче направити серцем на гострий рожен, ми так і робимо. Сьогодні я розпрощався, завтра ти розпрощався, і так протягом півстоліття нашого життя не буде нас таких, всі ми в землю підемо беззастережно. Для чого ми з вами народилися? Хто нас спершу обмивав, і які сили виштовхували, і на що ми своїм тілом потрапили? Без води не обійшлося, без повітря теж, і без землі нікуди не дінешся. А чому ми не захотіли близькими рідними незалежними залишатися, пішли в ту сторону, де тільки буде можливо померти?    

 

24. Ми з вами не захотіли жити. А пішли свідомо, стали свої сили на це діло витрачати, і ми їх втратили через наш з вами створений труд. У природі діл вистачить для того, щоб у цьому ділі помилитися і на віки віків бути чоловіком, ображеним природою. А природа щодо цього сила на все зробити, це в неї в руках. Захоче образити – ні в кого не запитає, своїм же покарає, у баранячий ріг зверне. Якщо захоче, не подивиться на тебе, що ти такий. А от якщо вона намітить потрібним обдарувати, то ні в кого не буде питати. А візьме і збагатить своїм природним знанням для того, щоб теоретичному чоловікові, залежному в природі, дійшло в голову, що він, що тільки не робить своїм тілом у природі, йому робиться шкідливо.

 

25. З природою боротися, своїми силами доводити, що ти правий у своєму напрямку – це твоя велика помилка. Бути таким, як тебе природа змусила, бути таким, як ти є. Ти ж не живий, а мертвий, ти оточений штучним. Твоє тіло не живе, як йому треба жити. У ньому немає духу далі жити. Ти ж можеш захворіти, і ти не був здоровий. У тебе цих сил немає, щоб у природі жити. А ти танеш, як свічка, у тебе безсилля з тобою. Кому ти віриш, цяцьки, твоєму зробленому руками штучному? Ти кажеш, один час тебе одяг спасає. Він від тебе відбирає твоє наявне тепло. Ти ж в одязі замерзаєш, ти втомлюєшся, а раз це отримуєш у житті, вже це є твій початок. Твоєму тілу зробитися втомленим, не воюючою людиною, безсилою людиною в природі бути.

 

26. У тебе серце не молоде, а старе, негідне до життя. Ти ж учишся того, щоб іншого цьому вчити. Твої кроки ступають ближче і ближче до смерті. Ти все робиш з втомою.  Якщо ти прав своєму напрямку, що ти фізично здоровий і у тебе зроблена твоя зброя. Ти ніби завтра в цьому живеш. Твоє тіло від цього діла, що ти робиш, воно втомлюється.  Візьми мою роботу, стань, роби – ти ж ляжеш, не піднімешся. Твоє серце не допомагає, а заважає твоєму тілу. Я нікому свою ідею, говорить Іванов, не жалію передати. А ви своє місце не дасте. Ви ним живете і на ньому вмираєте. У цьому вашому одягу ні один чоловік свідомо не вмирав. Всі померли через діло, через якусь причину. А її представила природа. У природи для цього є всі сили, щоб тебе такого озброєного умертвити.

 

27. Ми з вами шукаємо в природі для людини такі якості, щоб через них нам довелося по іншій дорозі крокувати, та вільно надію у себе тримати на чужого дядька. І від нього чекати чогось нового, щоб він повинен зробити і нам усім показати, як зроблену річ. Нам всім до одного чоловіка треба брати не старе, гниле, нікчемне підтримувати, і бути його наслідувачами, вічно залишатися в природі ображеними, хворими.  Ми з вами не виявили своє юнацьке бажання звернути увагу на нове представлене в природі тіло чоловіка. Воно нами, вченими людьми, гнане за свою природну красу, за своє для всіх здоров'я. Він всьому нашому зробленому протилежний. Пожили, попробували, як чоловіка живого в землю закопувати. Це для нас живий факт, і нікуди ти не дінешся. Ми з вами не віримо новій життєвій, небувалій роботі.

 

28. Вона робиться ним, вона твориться в природі практично. Щоб ми з вами знали, що це наша збережена в природі партія. Вона не фокуси минулі майструє, а в природі істину говорить. Своєю голівонькою низько кланяється, просить, щоб ми з вами своїм зробленим в дисципліні режимом не заважали. Це мудрість свої слова нам представляє про діло. Діло – це любов є одна для всіх наших людей. Ми з вами по землі повзаємо, ми шукаємо для самих себе в природі таємницю, яка зараз, у цю хвилину робиться для аналізу всього людського життя. Ми з вами повинні добитися від природи і обов'язково, щоб змінити свій життєвий шлях на те, щоб не мислили про своє хороше. А нам під наші руки подається погане. А з поганим ми не навчилися, як буде треба боротися. Всі люди для себе, свого користування вирили криницю, і там виявили великий ключ, джерело води, який нам створює свій басейн.

 

29. Ним ми хвалимося, і кожен для себе цю воду черпаємо відрами, і на свої потреби цю воду витрачаємо. Вона нас годує, вона нас миє, наші ноги обливає. Щоб хто-небудь взяв та спробував ціле відро витягнути назовні для себе і цю воду знову назад вилити для того, щоб у криниці ця вода не зменшилася, а прибавлялася. Цього ми в голові нічого не думаємо робити. А самі все думаємо, готуємося, не з порожніми руками цей рік весь проводити, щоб він у нас залишився не причому. А все готуємося з багатьма ділами, та ще з більшими, щоб було і вистачило на цілий рік у кожному дні, чого поїсти. Щоб було, з чого, у чому і чим приготувати не один раз, а три рази.  У кого є, чим задовольнятися, вони сідають полуднувати, начебто вони зголодніли. Як же тому, хто до цих днів сам себе не готує і про них не думає, що для них це все приготоване і його треба витрачати?  У цього чоловіка і цієї думки не народжувалося. А от це було.

 

30. Чоловік їде на автомашині зі своєю родиною в інше місце. А по дорозі лежала велика річка Ока, треба було її переїхати на своїх колесах. Надворі низька температура стояла.  Здавалося, для проїзду був лід достатній, але ніхто на середині його не випробував і не пізнавав міцність льоду. Машина скраю поїхала добре, а на середині провалилася з усіма людьми. Як ви думаєте, хіба вони в цьому ділі винні? Їхній розум не врахував, що це може вийти. А ми всі на одному рівні залежні від природи, не хочемо сьогодні цей рік вмирати. А коли день прийшов зі своїми силами, не подивився ні на який одяг, який був у людини, ні на яку їжу заготовлену, і також залишився будинок ні при чому. Виразка пробралася, природа стьобнула і змусила всією наявної думкою здатися. Не допомогло діло, а сильно вплинуло на тіло, і все те, що було зібрано, залишилося, не допомогло.  Ось що ми за цілий рік з вами зробили. Ми хвалилися цим і хотіли добре прожити.

 

31. А самі не чекали такого дня і такого часу, з ким довелося на віки розпрощатися.  Скажуть, близький був такий, та його немає зараз, помер від цього всього. Що наш близький отримав від природи, і партія не похвалиться і не скаже хороше. А коли чоловік буде робити для цього діла, щоб від чоловіка природа отримувала у своєму розвитку допомогу? Чоловік повинен зробитися таким розумним зі своєю розвиненою думкою, запитав у нас, хто вчив цьому вбивству або крадіжці, шахрайству, хуліганству, не здоров'ю, щоб хворіти і стогнати. Ми з вами не навчилися, щоб вчити інших, щоб цього в житті своєму не отримувати через наше шукання. Ми тільки народились, ми потрапили в воронячу зграю і по-воронячому кричимо. Ми злякалися від вбивчого і злодійського полону, нас з вами оточило неприємне, мертве, але не живе. Я, новонароджений, від своїх батьків не вчився, щоб жити.

 

32. А мене стали вчити, щоб я робив те, що робить весь народ для життя, нехороше, вмираюче. Цього не хоче бачити партія. Вже такий потік, який нами робиться, не треба. А ми з вами все думаємо та робимо. А у нас не виходить розпочате діло, а кінчається поганим. Особливо буде залежній стороні свої навички кинути. Це найгірше. То вона вела за собою, змушувала чоловіка, щоб він до часу зі своїм озброєнням день цей прожив. Та проробив для того, щоб за рахунок його придбаного початку вдало довелося прожити, і ласувати цим добром, хвалитися перед іншими. Це робила над чоловіком сама залежність, яка всіх нас вела та вчила цьому всьому. Але хорошого, корисного в цьому ділі не вийшло. Ми з вами зброєю завадили, убили природу, і як природу природа знищила. І на це місце, на те рідне, природа природу народила, вона себе змінила, але не врятувала, як це належало.

 

33. Коли це сказані слова про час, воно повинно, це прийшло зі сходу, як теоретик прийшов хвалитися своїм добром. А прийшов практик усіх вчити для того, щоб ми за його вченням вчилися зробитися чоловіком одним з усіх. Заслужити увагу від природи, щоб не проявляти у самого себе ніякого захворювання ніколи ніяк. Якщо ми цього від природи доб'ємося, створимо в світі одного чоловіка, він у нас один виявиться, і буде своєю ввічливістю володіти як ніколи перед усіма низько. Він своїм вчинком своєю силою заслужить увагу перед природою. Природа ніколи своїми силами не образить природу за зроблене хороше. А в хорошому погане ніколи не вийде, і ніколи природа природу не покарає. Партія, ти ж природа, Учитель наш нашого земного чоловіка, куди я якраз і входжу зі своїм тілом.

 

34. Я не ховався і не хотів ховатися, від людей не втечеш зі своїм хорошим. Люди розповіли твоїм спеціалістам. Навіщо міністерство охорони здоров'я СРСР прислало лист мені і подателю про мене. Хіба я від цього листа повинен відмовитися, якщо він адресований на моє ім'я, я його отримав, прочитав, дізнався зміст його, щоб я цю роботу, свій спосіб лікування раку описав теоретично. Партія, я тобі як природі, як Учителю зізнаюся про те, що це все, за моїм висновком, не стосується теорії. А стосується практики, усного запам'ятовування. Чоловік повинен як завдання моє вчення знати. А робити не треба боятися, а з душею, з любов'ю на собі все це сказане моє в словах через мої руки, а робити треба. Я реаліст у цьому, як рояль пісні нам співає, так і я кричу на весь світ перед ученими.

 

35. Я тут не причому, якщо я, як до партії поклонився низько свою голівку ВЦВК, адміністратору медицини Чикину в тридцятих роках вклонився, на службу всього народу йшов. А він мені знаєте, що сказав по телефону. Я цього не очікував, коли він мені каже: «Ми тебе з твоїм ділом не підтримаємо». Я б у цю хвилину заплакав, але стримався.  Тому моя пропозиція лежить під сукном, не підтримана і досі. Я не зійшов з колії, кричу, мене фахівець Угренов приймав у Москві 4-го травня 1964 по Рахманівському провулку в Міністерстві охорони здоров'я СРСР в кабінеті. З подавцем про мене ми домовилися, щоб цих людей, які від мого навчання стали повноцінними людьми здоровими, повинен представити в Москву за свій рахунок. Партію навіщо обманювати, навіщо тримати ці якості. 11 Травня я виконую волю народу, їду в сорочці, в штанях, як штучний чоловік.

 

36. Це не моє, що я знайшов у природі, це чуже. Мене ніхто не мав права змушувати це робити. А я на себе одягав. Їхав у Кіровоградську область в Бобренецкий район, звідки я повинен почати свою роботу. Я ж 12 травня в обкомі в письмовому відділі був в обласному відділі здоров'я, у Достоєвської був. Вона мене на прохання моє приймала і моє читала все. Партія, я приїхав за народом, а мене в цьому районі прибрала до рук народна міліція. Що б ви робили, якби ви приїхали до хворих району, як такий, що знає це діло. Вміло учить, що буде треба робити, щоб не застуджуватися і не хворіти. А коли вченням моїм займається людина хвора, усякою хворобою хворіє, у неї десь вона дівається. Ви б були хворі, до такої людини не прийшли? Як би ви вчинили перед ним, змушували чи просили? Просили. Так воно і було. Я приїхав до хворого за листом, у якого мозкова була пухлина, рак. Я йому допоміг, у нього біль відійшла.

 

37. Він же повинен сказати іншим хворим. Вони прийшли до кого? До Учителя, хто ходить зиму, літо в трусах. Дорогий ти наш Учителю, дай нам здоров'я. А Учитель у них запитав: а як лікарі, це їхній обов'язок? Хворі Учителю відповідали: не допомагають вони. Але раз вони не допомагають, то Учитель став своє розповідати про загартування.  Я: він їм читає свою лекцію про одужання. Ніхто цьому не помічник, крім як є чоловік.  Він сам цю біль у себе розвинув шляхом безлічі втоми. Він у природі живе, багато думає, і різними хворобами хворіє. Він хоче, а йому не дається. А сам стати безсилий. Хіба це не хвороба: маленькій дитині не йде в голову, він тупий? Щоб ви придумали зробити цьому хлопчику, хто б учився відмінно, найкращим учнем? А Учитель ці здібності знайшов, ввів їх, вони вже живуть. Так і ці хворі. Коли їм Учитель говорив свою правду про це, у них тут же народжувалися загальні сили. Вони вірили Учителю і бачили його натуру і всю здатність, яка на ньому була.

 

38. Він вже, кажуть самі хворі, розповідають, оратор хороший в частині вчити людей.    Себе лікарем не представляв, знахарям не вірить. Так нам Учитель про себе розповідав правду одну, моє – це ваше, тільки ви його не мали, а я, він говорить, хворий чоловік щодо цього  Коли побачу, хворий чоловік ходить, то обов'язково запитаю у нього, що це таке в тебе за хвороба, ніким вона не виліковується. А я, нам говорить сам Учитель, не один рак, а всі наявні на людині хвороби скасовую. Якщо людина хвора моїм вченням займається, то від неї йде нездоров'я, а народжується в процесі здоров'я. Ми за це і вчепилися. Ми не пожаліємо нічого, давали за це навчання гроші. А самі нічого не зрозуміли і нічого не робили. А коли треба було Учителя судити, ми його не судили, судив суддя. Він у нас запитував: «Ви Іванова Порфирія Корнійовича знаєте?» Ми сказали неправду, нас змусили приховати діло Учителя. Ми зовсім не те розповідали на суді, що було потрібно. Ми суду не зізналися про правду. Партія любить правду, хіба Учитель був попка такий одягнений, як він зараз сидить.

 

39. На лаві підсудних – це не Учителя сили, це не Учитель був, якого ми просили. Як ми свого голову сільради вмовляли, щоб він допоміг Учителеві, щоб він нас прийняв, як хворих.  Голова на Україні – голова хутору, чому не піти назустріч людям хворим або Учителю, хто може допомагати. Учителя голова попросить, щоб Учитель прийняв хворих. А діло Учителя одне … Чоловік зможе підпорядкувати під своє вміння людей і природу, це не диво є, а природне, фізичне явище. Чисте повітря, вдих і видих – це миттєве одужання кожного чоловіка. Учитель нам, як хворим, говорить. Хто не хоче мучитися, а хоче бути здоровим, тому моє вчення допомагає позбутися хвороби. З першої хвилини робиться легше і легше. Партія, хіба це важко за самим собою доглядати.  Два рази мити холодною водою по коліна свої ноги, вранці і ввечері.  Лягаєш – помий, і встаєш – теж помий.

 

40. Друге. Ти людина, і ті люди, хто з тобою зустрічаються, вони ж, як і ти, люди, не вважай їх ти чужими і не чекай від них милостині, щоб вони тобі робили ввічливість. Поспішай сам йому представити і головку приклонити, та сказати: здрастуйте, малий і старий.  Ось, де дружба закладається, ось де любов між людиною і людиною, заслуги одні. Ніколи не буде народжуватися ненависть. А завжди буде свідомість. Третє. У природі дуже багато людей таких, що мають нужду в чому-небудь, їх розумій і узнай точно нужду, і їм допоможи всякими засобами, сам скажи слова: я цій людині допомагаю за те, щоб мені було добре. І допомагай без задніх, поганих слів. Четверте.  42 години терпіти свідомо без їжі і води. У п'ятницю поїж ввечері в 6 годин і до неділі до обіду до 12 годин дня. А потім треба до їжі вийти надвір, і підняти обличчя і тягнути повітря до відмови, проси того, хто здобув цю перемогу над собою. Це твоє заняття щотижня на тиждень один раз, як свято твоє річне. П'яте. Не плюй слину і не харкай на землю, вино не пий і не кури тютюн.

 

41. Ось це нове моє пробудження, природне явище фізичне. Це усна практична дія, у природі треба робити і знати. А не будеш знати і робити – у тебе, як у хворого, так само залишиться при тобі твоя хвороба. Тому слідство ці якості не врахувало, переборщило, не те зробило, що треба. Нам треба здоров'я, але не хвороба, яка при нас залишалася. А вона є у нашої адміністративної системи охорони, забажалося тіло загартоване від своєї роботи відірвати, і посадили в спеціальну приймальню в Знам'янці. Тіло моє під наглядом міліції тримають. Я їм не кажу, що я хворий чоловік, але корисний. Вони запросили Казань, їм відповіли, що я хворий чоловік, несамовитий. Кіровоградської області прокурор запитав, що я хотів. Я їм сказав, щоб вони пізнали моє тіло, вони в цьому ділі зацікавлені зі своїм поняттям. Їх змусила в цьому ділі недовірливість до мого діла.

 

42. Як моя особа приїхала і стала робити у нас те, чого ми з вами не бачили, і чули одне непорозуміння. Начальник міліції визнав його шахраєм, гроші відібрав 1318 карбованців.  Прокурор наклав санкцію і направив через в'язницю в Одеську психіатричну експертизу перевірити стан здоров'я, що це за людина. Я хвора людина, такої хвороби ніхто не мав і не оточував себе цим. Хіба можна такі якості такого чоловіка забирати, хто про це не мовчав, а криком перед усіма кричав. Але багато людей про нього не знають. Він не ображається ні на кого, нехай гонять зі своїм режимом, куди хочуть, пізнають і судять, якщо ми в цьому ділі винні. Якби я ховався від цього діла, мене народ не знав і зі мною з такими силами не рахувався. Я був правий. Моє зроблено для народу, для того народу, кому я був треба.

 

43. Моя не нав'язливість, а свідомість одна з усіх. Мене міліція знає, зі мною рахуються.  А зараз як Іванова Порфирія Корнійовича погнали по всіх муках. Це добре, і тут треба пройти, загартуватися, це моя перед усіма школа. Я не заїкнувся ніде сказати своє слово про те, що я не людина, я був переведений в КПЗ із спеціального приймальника. Пішла дорога через вагон, по залізниці повезли. Я опинився в Кіровоградському ізоляторі, як і всі порушники туди потрапляли. Особливо я в трусах виділявся між такою молоддю, яка моїм життям сильно цікавилася. Як же так одного чоловіка, та ще такого загартованого, це чи ми, але корисного загнали. А раз посадили, треба сидіти. Я і тут не мовчав, усім намагався розповісти свою велику для всіх правду. Я не кривив душею, і не хотів, щоб про це люди не знали. Ти нікуди не дінешся від народу, від людей.

 

44. Він, юнак, до мене, дідуся, звернувся зі своїми словами по-кустарному, назвав мене дід. Я перед ним вибачився, сказав: а чи не краще буде сказати дідусю. Здається, буде і тобі, і мені легше. Він тоді свій напрямок змінив, назвав мене дідусь. Я йому розповів про свій злочин за 143 – шахрай. Мені спочатку було перед усіма соромно про це розповідати. А слухати, всі мною цікавилися. Але нічого, я був правий, і залишуся правим за свою ідею. Я був виділений з усіх, що сиділи, оброслий у волоссі, в бороді.  Мене деякі визнавали: я – служитель культу. Я багато назв від людей мав, але не піддавався. Якщо мова почнеться, я ніколи не відступав, а доводив, що я названий Переможцем природи. Я їх називав «діти», коли сидів у карантині, на голих нарах влітку моє місце було. Моє, де я зі своєю думкою не моргав, а завжди будував якесь діло, розбирався з історією, що вийшла, яка зі мною в цих умовах була. Він мені розповідав, а я йому розповідаю, і так це справа суду покарання.

 

45. Тут всі люди, кого тільки не зустрінеш. І загартування моє попалося. Воно даремно тут не сидить, його скоро звідси прибрали, лікарі як хворій людині допомогли, проводили в Одесу поїздом. Я і тут у своєму костюмі до самої Одеси приїхав. А в Одесі у в'язниці, яка брала ввічливо, але своїм режимом. Як хотіла, так вона і вчинили. А тут люди, їх хоч не проси, вони сказали, це їхній закон.  Я перед ними, а вони ніяк не хочуть просьбу мою уважити, залишити нестриженого. Я опинився зі своєю просьбою і тут безсилий, моє волосся знімають, як шевелюру, це вже пішло не в той бік, так хотілося людям після триденного карантину. Нас піднімали в корпус через начальника в'язниці.  Він мені сказав не своїми словами, а законними: «Ти знаєш, за що відповідаєш?» Я йому сказав: знаю.  Він підтвердив: «За шахрая».  Я був у цю хвилину ображений, не став йому слова заперечувати. Мене поклали до бухгалтера, до Булоренка, і залізничного робітника одесита. Вони мене стриженим прийняли, як і всіх, я їм про все своє частково розповів і від них частково дізнався.

 

46. А в'язниця – це є, за моїм висновком, наука. Я в ній учився, учуся, і буду учитися.  Обов'язково буду про це всім писати, і не забуду про таку дорогу описати. В Одесі у в'язниці потримали вісім діб, сухою вареною картоплею погодували. І відвезли в № 14 відділення, де стояв окремо маленький будиночок, обгороджений великими кам'яними стінами, з червоними дахами, кругом оточила акація.  Нас підвіз під двері, і вивантажив, як порушників. Ми потрапили в інші умови, для нас білі халати показалися, нас зустріла обстановка лікарняна, нас одягали в лікарняне, ніякого свого не було. Розмовляти не захотіли. А за їхнім викладеним, робили все ті, що приїхали. Я був зі своєю увагою і чекав час потрапити в обстановку, в яку нас поодинці вводили. Запах доводив, що ми йдемо в ті умови, де чимало було таких людей, які приїжджали і від'їжджали. Я коли зайшов, то моє перше знайомство з санітаром. Я запитав у нього, як людини, що знає про цих людей, які до нас прибули.

 

47. У них була така думка, як і у нас, прибулих. А санітар мені сказав: «Тут поганих немає». Я опинився між законом іншим. У в'язниці був доступ хоч для води в туалеті.  Обливаєшся з відра, скільки хочеш. А тут роззутим не дозволяють ходити. Кажуть, ти знаєш, куди потрапив. Я сам собі закусив язика, і ні слова. Ми поки не розподілені по ліжкам, нас усіх тримають у їдальні. Як знайомлять, що це такий режим, тримай, а то укол тобі. Не знаєш, куди повертатися. З першого дня треба узнати про це все. А в самого думка: зустрітися з лікарем, він обов'язково в кабінет викличе свій. Алла Павлівна, волосся рудого кольору, майор за званням, дівка, ух, і на все. А от, коли зустрілася зі мною, я її хотів змусити, щоб вона слухалася. А в неї на це діло своя команда. Що вона просить, те повинен я їй відповісти. А я зі своєю думкою залишився незадоволений. Я її хотів просити, щоб вона в моїй ідеї допомогла. А вона була на мені особисто.  Я їй кажу: все для вас зроблю, аби ти пішла мені назустріч, стала мою просьбу задовольняти своїм режимом.

 

48. А в неї у відділенні термін кожного вступника чоловіка, хто не як я свідомо сюди потрапив, повинен 35 днів пролежати.  Я б за цей весь час свої томи у праці написав про загартування-тренування, що буде треба для цього зробити. Мені і паперу не давали. Чи це допомога чоловіка загартування-тренування. Хіба це свідомість у нашому такому народі? Хто вашу червону книжку взяв і зробився на це в народі вимогливим адміністратором. Що ж він у цьому ділі виграє. Він хоче, щоб його люди у себе мали нужду. Вони, як охоронці порядку, сильно помилилися, і в цьому ділі свою озброєність утратять. Ворог не вбитий.  Вони його не знають, він сильний для них у природі, так що вони помилилися з усіх боків. То йому дали хворобу, а то дали йому здоров'я. 35 днів на своїх ногах протоптав на траві свою доріжку. Я трудився, я думав про виховання і житті нової людини. Я шукав у себе сили волю, щоб природним залежній стороні довести.

 

49. Я над цією думкою не так на цьому дворі і не при цьому режимі думаю про нашу молодь, яка зі мною оточується. Вони будівники комунізму, голосувати за режим і дисципліну, за нездоров'я.  Кому не хочеться жити в природі? Усім нам хочеться, але не в силах цього зробити. Ми з вами, всі люди, були в природі залежними, так ми і залишилися залежними. Це наш шлях, боротьба з природою. Нам дай, не більше, не менше. Ми не того, що слід, спіймали. Згадайте, скільки в області було хворих людей, вони комусь вірили. А продукція хороша, вона змушувала уникати від будь-якої хвороби. А ми, як воїни зі своїм наказом, зробили, щоб він як чоловік зі своїм здоров'ям зберігся між нами в природі.  Він же дихає в природі чистим повітрям, робить вдихом і видихом. Його думка може бути в глибині океану, у повітрі, у воді, і в кожних наявних в землі надрах. А писати про те, що тримають чоловіка корисного психіатри.

 

50. Один Бог знає той, кого хто-небудь бачив. А раз ми його не бачили, Бог тут не причому. Найголовніше, це чоловік, з ким і партія не відмовиться цьому виходу, і хто своє серце розвинув бути завжди і скрізь сильним. Я не здригнувся і не став мовчати ні перед ким. Я знаю іншого чоловіка, як ворога свого життя, але прагну зробити його великим другом. Я всякого лікаря упрошу своєю просьбою.  Випробування одне – весь день безперервно для тебе лежи і не уставай. У 9:00 сніданок, в 14:00 обід, в 18:00 вечерю, у 22:00 сон. А в цей вільний час вихід на сцену. А вона була перед нами в їдальні, чотири палати, процедура і туалет, а кабінет лікаря знаходиться проти роздавальної. Тут нас охороняють з достатнім розвитком санітари. Лише б не так, як належить, учинив, застосовується фізична сила. Особливо можна отримати в будь-який час укол. Я про нього весь час мрію. А сам сподівався на природу, що вона заступиться і змусить усіх закрутитися. А моє все вилізе, як по стовпу, вгору, щоб стояти і не боятися, що ти будеш падати.

 

51. Я в Одесі в лікарні тій, яка мою мудрість хоче пізнати. Я не для того сюди потрапив, щоб лікарі стосовно мого гарту не розмовляли. Вони мене вивчали, я їх вивчаю, хто буде винен, я чи вони. Але тіло робить. У мене, як у порушника, запитує лікар, що ти робиш хворобі, що людина виліковується за твоїм вченню. Я їй кажу: ви знаєте незалежність у природі, яка мене загартувала, не застуджуюся, не хворію. Це моя продукція здоров'я моє, а кому воно не треба. Тому, хто ні від кого не отримав здоров'я. Скажи, я питаю у лікаря. Вона на цю тему перестає говорити, а починає заводити платівку, ти гроші брав. Я їй відповідаю, а хіба коли гроші не дають, їх можна отримати. Ні – треба їх заробити працею своєю. А я вчився 30 років, у природі весь час бігав, шукав, хоч важко, але добився. Я їй кажу те, що це слід. Ми, якщо за це все з вами візьмемося, то природа зміниться, не буде вона така, як зараз.

 

52. Ми про неї щогодини думаємо та готуємося з вами її сили зустріти. Без зброї з хати ми не виходимо і не залишаємося на один час, бо вона нам у житті своєму допомагає, ми живемо за рахунок цього всього один раз, у нас існує вік, сто років. Ми в ньому від природи залежні. Нам дай і дай, і дай. Ми розуміти в природі не розуміємо, що з себе представляє вся ця будова, з чим людина живе. Він один час учиться розумової праці, цивілізовано оточує сам себе, зробився дипломником, голою рукою не берися, одягай білі рукавички, це для фізичної праці штовхач. Змушує вона, і за її вказівкою вся наша технічна будова лізе вгору. У нас між нами і природою розумовий і фізичний фронт. Де б людина не жила, і що б вона не робила в природі, обов'язково помилиться. А коли людина чим-небудь помилилася, то її справляє в'язниця і лікарня.

 

53. У в'язниці людина сидить, нудиться, а в лікарні лежить, стогне. Ви не будете заперечувати зі своїм повним розвитком, що цьому винна в природі залежність людини.  А вона, здається, за моїм висновком і ділом моїм, зміниться. У природі потік, що вмирає, заміниться на потік життєвий. Люди не стануть індивідуально мислити.  Візьмуться робити спільними силами. Нам буде треба у нашому житті в природі народити чоловіка незалежної сторони і йому довіритися, нехай він свою ідею продовжує, вона ж робота його фізична і практична в природі, сам своїм тілом. Він же не грабіжник держави, не заважає йому. А навпаки, допомагає ображеному, хворому.  Всі незалежні в природі, загартовані сили, такого серця, яке у мене є, ніхто його не виходив, і немає такого серця, як воно в мене виходжене при таких обставинах.

 

54. Мене цьому навчила природа, вона свої сили на мені змінила, не стьобає моє тіло. А навпаки, за мої думки, які я став мати у себе. Природа цього хоче. Вона не задовольнила себе нашим ділом, людина гине поодинці, щодня чекає чергу, приходить хвороба за заслуги, і людина відпадає від життя. Не дай Бог це буде моя правда, вона змусить моє тіло бути таким, як воно є. Це добре для всієї історії. Мені доведеться захворіти або простудиться, то тоді мій у природі програш. Я марно цю дорогу обрав, і роблю те, з чого всі вчені, як з правди, сміялися. Я не був у цьому ділі божевільним, і не був неосудний хворий. Все це робив свідомо для того, щоб загартуватися. А загартування-тренування, воно для кожної людини введена наука, нею тільки ніхто так не пробував займатися і зробитися таким, як я ходжу.

 

55. Я визнав всю цю зброю, зроблену з природи для природи, щоб інші чужі тіла знімати з життя, а своє тіло відновити за рахунок іншого життя, хто ж цьому розвитку був ініціатор. Віруючі вірять в Бога, вони на ньому зупиняються, як на надприродному чоловікові, кого ніхто не бачив і не міг бачити. А ми, вчені скептики, атеїсти, віримо своєму вченню і знаємо добре, що нам, усім людям, ніхто права не давав у природі сваволити, в іншої людини права красти, і нікому не давалося права вбивати. Це все наробила зброя. Ми самі пустили в хід це діло. Зброя, вона сама нічого не робить – мертве. А ми нею навчилися стріляти і націлилися, у кого-небудь даремно ми кулю не посилаємо і не вбиваємо, а вбиваємо природу природою. Природа від природи терпить.

 

56. А раз природа природу гонить з життя, що може з цього вийти? Війна вбивча, яку між собою люди ввели. Теоретично засоби виробництва у того, хто ними розпоряджається. А темній, неписьменній людині в її житті покажи зброю і навчи нею стріляти і скажи, це ворог проти тебе йде. Людина з рушницею в руках йде проти людини, хто як уміє стріляти або володіє, сильний завжди перемагає. Це ввела сама теорія, вона людині підказала, що це все добро, яке накопичувалось на землі, це наше, ми його руками зробили, і ним будемо володіти. А хто цьому розвитку зачинатель, ми не знаємо. Навіщо він почав війну з природою, і навіщо він себе озброював, якщо природа цього не хотіла. Вона любить живе тіло чоловіка і з ним погоджується жити, йому дає повне право в природі не застуджуватися і не хворіти.

 

57. Смерті як такої для чоловіка незалежного немає. Не чекайте ви, люди, невіруючі в його діло. Він завойовник природи, він переможець ворога над собою. І Партія від цього не відмовиться, а дасть цьому чоловікові свою повну згоду, і буде на боці його життя жити.  У Партії люди повинні зробитися однієї складної думки, яка буде чоловіка одному вчити, щоб він робив у природі те, що йому корисно. А шкідливе роблять всі вони, самі себе вбивають. Подумайте, гарненько, візьміть у свою голову, що ви робите щодня? Три рази їсте, одягаєтеся до тепла, у будинку живете. Куди і для чого це все ми робимо? Хвалимось, що ми це робимо, і в цьому ділі помиляємося і падаємо жертвою. Яке ж може життя через смерть. Розумовому труду треба бути у житті королем, а він помер, його не стало від свого серця.

 

58. Один одного хвалять: от, мовляв, був учений. Ви запитаєте у нього, як він помирав. Він же безсилий був боротися з природою, його природа, як і всіх, повалила, і буде нас усіх з такою думкою валяти. Вона стріляє по людському тілу природно, ніде ти не дінешся зі своєю зброєю, вона тебе дістане, ніяка зброя не спасе. Ти чоловік для природи чужий, і Партія з тобою, таким чоловіком, не буде згодна. Ти своїм тілом підведеш партію. Вона не хоче у себе тримати режим, дисципліну стару, гнилу, яка томить людину. Це не партія змушує людину, щоб вона на фронті падала жертвою. Це теорія панує, вона сама неповноцінна одиниця, і хоче, щоб слідом за нею йшли всі ті, які їй вірять. Незалежний чоловік – це Іванов. Він виконує волю народу. Він просить нас усіх, що живуть на світі. Давайте жити, не треба вмирати.

 

59. Є й на це сили. Діло залишається за нами всіма. Ми винні за нашу зброю. Ми сировину знайшли і зробили продукцію, з неї склали машину, затопили, і покотилися по рейках. Це не диво, а просте фізичне в природі явище. А от призупинити в природі на людині смерть, ні один теоретик з природою не уклав мир щодо цього. А всі зі своєю зброєю лізуть до природи, і від неї хочуть відібрати і привласнити до імені свого. Всі люди – власники свого індивідуального місця, творці цього діла, в якому може кожен ділок помилитися і на віки віків розпрощатися. Хіба це діло залежного життя, з яким не погоджується партія. Якби вона вміла говорити на своїй мові, вона б нам усім сказала і попередила нас, що ми своє життя в цьому не продовжуємо, хіба це люди наші. Я приїхав за завданням Міністерства охорони здоров'я СРСР стосовно вилікування злоякісної пухлини.

 

60. Лікар мене послухав і вивів свій підсумок, що мене акт зробили неправильно. Я робив злочин свідомо, від чого я не відмовився. А сказав їм, хто це зробив, вони будуть за цю витівку народом покарані. Я не боявся ніде за свою ідею мовчати. А зі мною, як з нехорошою людиною, ніхто не погоджувався, всі мене «чумою» називали за мою розповідь. Я не пропустив одного дня, щоб у ньому не знаходив свого виправдання. Я міг за велику відстань говорити про себе, що моє тіло не таке, як у всіх, воно природою збагачене без залежності жити. Як легко залишатися за будь-яких обставин у своєму природному костюмі. Це мені не треба буде в житті нічого, тільки треба для тіла труси. Чим я був упевнений перед природою, що вона мене так, як інших, не покарає, і буде тримати, як нового і не тривожного чоловіка, хто через всю свою роботу природою визнаний для неї другом у житті.

 

61. Вона такі тіла з собою в прах землі не забирає. Ось це нове в житті, переворот людиною зроблений. А що, якщо це буде перед природою і людиною правда, вони обидва двоє укладуть союз і виступлять з такою програмою. І будуть вони робити в природі не так, як минулі люди всі оточили себе. У них була зброя, і зараз вона більше є, але щоб полегшало в житті від цього. Ми, люди всі, ці якості, які нам вносить Іванов, гонимо від себе. Він не нав'язує нам ці якості, цю роботу, яку не визнають учені. Хіба це буде погано бути спільною силою всього людства. Оточили стовп з людьми, його тримають у висоті одинаки. А він стоїть і не хитається, не боїться, що буде падати. А в людях це вся сила, його уми тримають. Чоловік буде один, хто незалежність.

 

62. Хто завгодно, будь-який чоловік може на цю дорогу ставати і бути ватажком. А коли ми йому дамо це право у природі шукати життя, за рахунок смерті йти своїм тілом, щоб страх його створив. Здоров'я у цьому народиться. Партія не відмовиться такого чоловіка у себе мати, для нього не буде треба нічого в житті своєму. День, якого ми з вами чекаємо рік, він нам буде не потрібен зі своїми фокусами. Ми до нього не будемо зі своїм здоров'ям готуватися для того, щоб у ньому чого-небудь зробити і в цьому ділі помилитися. Чоловік без цього всього буде сильний у себе мати на це надію, і змусить своє тіло жити. Не так, як ми з вами, залежні від природи, в умовах. Треба було б нічого не робити в цей день, начебто річне свято. Один раз воно приходить у році, ми його добре знаємо і готуємося чим-небудь відзначити по-предковому.

 

63. А чого предки нас навчили одному труду, але треба буде трудитися. Якщо не будеш трудитися, то жити не будеш, такий у природі на людях потік. Нас примушує наша необхідність у природі, ми не зможемо залишатися без усякого труда. Ми адже на себе трудимося, їжа треба. Ми її робимо фізично руками, працею, одяг треба, ми його придбаваємо у труді в природі. Потрібен будинок – ми його будуємо для того, щоб жити, теж працюємо. Це ми, всі люди, ніхто не навчив сам себе, щоб без цього залишатися. Ми в цьому ділі бідні люди, самі взялися за це діло розумом, продумали, що це робити буде треба. Комусь майструвати, а комусь і наказувати, учить іншого, щоб він робив те, що буде треба мені і йому. Трудитися дуже важко, але необхідно треба.

 

64. У природі легше жити укажчику, а він споконвіку біжить вперед і хоче сказати, щоб ми працювали для того, щоб за це діло жили і давали можливість жити укажчику, вченому чоловікові, хто своїм розумом зробив цяцьку або зброю. Чоловіку живому енергійному, він ще в утробі матері, а ми йому пошили самозахист і порятунок у житті. Щоб учити чоловіка, як буде треба, щоб він працював і придбавав для себе те, що потрібно для життя. Чоловік залежний у природі, він ці якості знайшов, ними оточив себе, у свій час пожив та ласував, що його не спасло, а він, як і всі, помер. Ця дорога була, вона і є, ми нею не задовольнили себе. Ми б не шукали вихід на землі, щоб отримувати великий прибуток продукції. Багато і енергійно працюємо, але це все не порятунок, ми вченими умами шукаємо, у космос лазимо, вивчаємо, якісь там особливості у висоті є.

 

65. А хіба їх немає у нашої матері на рідній землі, з якої ми тягнемо все джерело життя і хочемо сказати, що ми покращуємо свій життєвий побут? Самі учимося теорії, хочемо бути дороговказом, учителем, але не погано себе тримати. Я ж завойовник, мало не Суворов зробився, учу солдатів, щоб вони теж училися моєї боязкості і без усякого загартування гинули. Ми написали, зробили призив до того, щоб наш народ гартувався, холодною водою обливався, він буде здоровий через це. А самі, як би хто, а ми на берег Чорного моря. Скажіть, будь ласка, вже 48 річниця радянської влади, що ви людині зробили, щоб він зрозумів, що буде треба зробити, щоб не потрапляти у в'язницю і в лікарню, щоб не стояти в черзі, не чекати завтра дня і в ньому не хворіти. Ми ж не гарантовані. А учимо інших, працюйте і не жалійте своєї енергії, чого ж жаліти.

 

66. Шукаємо в цьому ділі вихід, будуємо агрегат, тобто озброюємося електрикою, хімією. Хочемо сказати, це наш порятунок. Як не соромно вченим жити однобоко, у природі брати і цим задовольнятися. А є ж сторона інша, незалежна на чоловікові, ми ж її народили своєю помилкою, порахували його роботу ненормальною, і не дозволяємо його ідеї жити. Ми це самі зробили, що чоловік не став носити на собі одяг, не став їсти і будинку не потребує, від нас не вимагає ніякої допомоги. Мені, він говорить, не треба нічого вашого, дайте волю своїм прожити. Ваше – це все чуже. Ви ж цього добра вбивці, злодії, за що сидите у в'язниці і лежите в лікарні. А в черзі всі стоїте сюди потрапити. Що ви робите? Найгірше залежне життя, ви стаєте чужими. Вам якщо партія дає повадку, ви стаєте геній, не порятунок у житті, а знищення людського життя. Чому ми, вчені, не визнаємо Іванова справу?

 

67. Хіба, за нашим висновком, не він нам це пише або говорить, що є можливість і без зброї жити? Зброя не спасіння життя людини, а вбивця людини. Її винайшла людина людині, щоб людина нею навчилася стріляти і вбивати людину за її несправедливість. А вона в людини залежної, тому вона і озброїлася проти природи природою. І вбив свого близького друга в житті, чоловіка. А у чоловіка озброєного немає свідомості до життя, у нього велике розвинене бажання здобувати для тіла що-небудь інше для самозахисту від природи і збереження від неї. А незалежний і неозброєний чоловік у природі, він добре знає природу живу, але не мертву, вона не вмираюча одиниця, а завжди жива, що не робить у природі ніяких діл. А живе вічно за рахунок живих природних якостей, за рахунок якостей, які видозмінюються. Які є в природі, у повітрі, у воді і землі, що і зберігає життя людини шляхом свого страшного почуття.

 

68. Вони не стоять на одному місці, а з місця одного в інше з'являються і йдуть, як наше сонечко. Воно народжується і вмирає своїм відходом і появою. Ми думаємо, це нашого сонечка немає. Не буде наших життєвих умов, не буде нічого, як наша тварина сама себе зберігає. Це її невміння чи вміння. Тваринний звір розумніший і мудрішими людини.  Людина зброєю в природу стріляє, а ведмідь сам це все природно добуває. Ми все життя з ним воюємо, але щоб знищити не зможемо. Наше з вами незнання, а хто ж ворог для твого життя? Незалежність говорить прямо, вказує на людину. Самогубець він, злодій природного добра, злочинець.  Для самого себе побудував в'язницю і лікарню, знає і не сподівається на самого себе, а застерігається, і в це сам потрапляє. Чоловіка бідність у всьому. Він для цього озброївся і став зі зброєю в руках придбавати для самого себе. Що він отримав з цього всього, крім однієї смерті?

 

69. Незалежної чоловік говорить мені: чому люди завадили? Це все їхнє здоров'я. А його ми втрачаємо у своєму, дочекався, щоб обов'язково захворіти. Ми, всі люди, без мого вчення жити не будемо. Місця вистачить, де лежати, могила розширюється. А от жити не навчилися, всі ми залежні люди, зі своїм серцем ліземо на гострий рожен. Я, каже партія, не хотіла бачити безсилого чоловіка, хто зі зброєю в руках стихійно гине. А от Іванов знайшов у природі, розкрив свої здібності, якими перед усім світом хвалиться, це пробудження. А пробуджувати людини стомлення тільки вчення Іванова робить. Ми добре знаємо про створену на людині хворобу, вона дана природою – повітрям, водою і землею – що нам з вами в нашій боротьбі або війні з природою вдалося отримати. Ми знайшли надра, зробили інструмент, щоб з ним легше доводилося добувати.

 

70. Ми для цього діла озброїлися і стали бути в природі, залежні від неї. Для наших тіл треба було від природи самого себе захищати і себе рятувати в умовах. Ми їх самі зробили і стали користуватися, нам це все дало один час пожити так, як ми хотіли. Це був наш у природі інтерес, за рахунок цього діла пожити. Але кажуть так: хто нічого не робить, той і не помиляється. А раз чоловік що-небудь робить, він обов'язково буде помилятися. А в помилках причина стихійна народжується, і людина сходить з колії в житті. Мені не самому довелося ці якості завоювати, вони були в природі, але їх ніхто не хотів відшукувати лише тому, що було неможливо відриватися від тих людей, які щось вони тоді робили. У них їхнє розпочате виходило, вони теж з природою по предковому і кустарному вели війну з природою. Були сильні терпіти.

 

71. Але зробитися другом природи, ніхто з тих, що живуть, не хотів. Від іншої людини своєю поведінкою заслужити увагу, бути перед усіма людьми ввічливим і акуратним для всіх своєю чесністю. Йому ці сили не пожаліла природа віддати, він з ними все наше людство змусив на це діло дивитися і дивуватися цьому. А тут ніякого немає дива, є одне природне фізичне явище, чисте повітря, вдих і видих, миттєве пробудження. Тільки треба своїм учинком, своєю красою для всіх у природі заслужити увагу за твоє зроблене для всіх. Це Іванова вчення допомогти створювати в природі ображеній, хворій людині. А хвороба – це бажання залежності в себе, щоб була яка-небудь продукція, яку доводилося зберігати не мало, а багато. А раз ти зацікавлений у природі чужим, хочеш ним скористатися, це вже не твоє особисто придбання, а чуже, воно з тобою жити не буде, воно помре між тобою, людиною і природою.

 

72. Як і виходить у природі перед людиною. Ми ж з вами все до одного чоловіка свідки.  Бачили, як чоловік природою народжений природно, для нього природа в повній формі створила свою дорогу, по якій він. Хоч і важко матері доводилося терпіти, але нічого ти не поробиш. Раз живе зародилося, його треба нам народити, представити його в життя.  А ми з вами вченням озброїлися, навчилися в природі, як буде треба чоловіка живого підготовляти до мертвого. Дитя у нас з вами не просилося і не ставило перед нами свою вимогливість. А от це було, у живому факті зробилося. Дитя побачило на небувалому чоловікові його озброєність, вона його змусила злякатися, дитя побачило з перших днів неправду, полон людини в природі, табір життєвий. Тому він закричав, йому не хотілося цих якостей учитися і їх на собі випробовувати. Як ми з вами, всі люди, народилися живими, а в процесі нас з вами зробили штучними, тобто озброєними для свого задоволення.

 

73. А для природи – кров. Ми стали вбивати тварину, нею задовольнятися, свою жадібність вгамовувати, а боязнь зберігати за рахунок природи в природі. Тому дитя не захотіло б цим ділом займатися, але вдіяти не змогло. Сили були в батьків. Вони були ватажки і захотіли самі, щоб дитя за їхнім розвитком стало завойовувати дні. А вони мали час свій, у цьому часі треба було дитині їсти й одягатися, та спати. Це наше вічно нами розвинене в природі, ми з вами життя без цього придбання не шукали. Наше діло – пхати, пхнули човен від берега, і пливи, куди тебе вода хвилею приб'є. Так і життя не мене одного проходило, розповідає Іванов, усіх моїх навіть родичів, хто вже давно лежить прахом у землі, мене до себе чекає. А я цього всього, що вони робили, не побажав. Став учитися в природі по-іншому, без усякої зброї. Хочу свій час продовжувати в природі, що вийде, буде видно.

 

74. Ми тоді скажемо, у нас розум є.  Ми з ним стали робити в природі те, що на нас не впливає, і не робиться погано. Хіба це не добре в природі бути незалежним чоловіком, новим зовсім чоловіком, навченим загартування, не застуджуватися і не хворіти. Учитель цього в народі самородок і воїн, усьому нашому протилежний. Одне для всіх нас здоров'я, чому наша партія зацікавлена довіритися цьому чоловікові, хто з природою не воює через своє діло, а дружить, з любов'ю живе. І хоче Іванов запевнити цим партію, що це буде обов'язково в природі. Вона хоче, щоб був у ній такий чоловік, і навчив цьому всьому інших людей. Хто може сказати про загартування-тренування, що це є не наука людського життя. Вона нас усіх учить цьому, щоб ми всі зробилися в природі незалежними людьми, не у вогонь хімічний лізти. А з будь-якою атмосферою стикатися, і з нею скрізь і всюди жити сміливо.

 

75. А що ж це за життя, вона, як ледве щось таке, вже каже, нежить, застудився, хворіє, страждає своєю недугою. Це все зробила для залежного тіла в природі природність, вся вина лягає на повітря і воду, та землю. Вони ці сили у себе мають і розповсюджують на безсилі воюючі тіла. Залежність у природі є ділом штучного. А штучне довго не живе в природі, воно в ній іржавіє. А от тіло незалежне в природі ні від кого ніде, воно силами природними оточене для того, щоб легше довелося боротися з ворогом, що наступає. Перемога незалежності, вона природна сторона – люблять природу, стикаються з почуттями тіл, що йдуть. У природі друзі для людини є повітря, вода і земля. Ці три тіла допомагають, але не заважають, у них тільки для життя живого, але не мертвого, тіло повинно жити і повинно завоювати сили волі.

 

76. Чоловік зі своєю силою в природі, він господар є їй, з одного боку, з живого природного, але не мертвого. І залежним, тут господарем не будеш, завжди в підпорядкуванні. Для кожного дня ти кланяєшся, кажеш, треба буде жити. А коли жити буде треба, то треба трудитися. Один трудиться й інший трудиться, а їсти сідають, щоб більша ложка і хороший шматок хліба та жирна і солодка їжа. Вона людині не допомагає, а заважає в усіх справах. І так моє здоров'я не відступилося ні перед карантином, ні перед тюремною камерою, і перед кожним черговим. Всіх умов, особливо лікарня Одеська не давала мати, крім однієї тригодинної прогулянки вдень при жаркій погоді. Я про своє зроблене продумував, що я цим самим зробив, кому чого зробив погане цим. Від самого першого дня народження розбиратися зі своїм, що народилося на людині в природі. Яка не хотіла сама, щоб чоловік в ній таким безсило боровся, розвинув на собі свою залежність.

 

77. Вона йому в його процесі представилася в житті допомогою, людина цій картині дуже сильно повірила і з нею погодилася, і стала свої дні, що прийшли, зустрічати і проводжати. Ми добре знаємо, як він їх своїми силами завойовував, і робився в нашій сім'ї чоловік. Він нашу на нас хитрість своїми молодими оченятами бачив і чув, але, як малюк, у природі не розумів. Йому доводилося визнавати це все людське життя, що на ньому створилося, злодійське, самовільне, вбивче. І вчився запам'ятовувати ці дійсні кроки всіх людей, що живуть на білому світі. Їх один запах змушував навіть погоджуватися зі своїм життям, у цих умовах мовчати, його матері як дитя хороше розумне доводилося розуміти щодня.

 

78. А ви думаєте, у нього не було до цього всього свого добродушного почуття. Він же зміг в цей час відмовитися, і не погодитися з материнськими вигаданими нею в природі пропозиціями. Дитя було у цей час ягня, він же дивився своїми очима вгору в стелю. Він дивився, що він там на цьому місці бачив. В якій сім'ї ти народився, і хто вони були по роду, про це добре знає цього хутору і села місцевість. Вона вже знає цих людей за їхнім обрядом. Їх називали всі люди Нестерята, Івана Тимофійовича Іванова сім'ї, він у себе мав двох синів і донечку. Старшого сина звали Федір, а меншого називали Корній, дочечка мала ім'я Пелагея. Все це виходжують у природі нелегко матір'ю Олександрою, вона їх, як рідна мати, ростила, що у себе мала, не шкодувала дати, як своїм рідним дітям.

 

79. А раніше був такий час, у чому самі себе люди піднімали і показували ріст усьому тому, що тоді було у Тимофія Кузьмича, він же відокремив старшого сина зі своїми дітьми. А Іванові це все наявне, що в нього було, допомогла зробити природа, він же чоловік ніколи не думав про своїх рідних синів, що вони стануть такими, як у них народилася своя синівська жалість до свого рідного батька. Допомагати в його господарстві Федір узявся за сільське господарство, дорогою батька довелося йти. Чому його навчила обстановка, яка була тоді в селі Оріхівка, Слов'яно-сербського повіту, Катеринославської губернії, а Петропавлівської волості. Ми такий для себе паспорт отримували для того, щоб нас знали, хто ми такі, і що за така місцевість, яка прислала і для чого цю людину. Як меншому синові Корнію доводилося підпаском на лінії у багатого господаря отару пасти.

 

80. Нічого не зробиш, якщо у Гулока, у Кирила була спеціальність пасти через свою бідність худобу, і за це гроші отримувати, та сім'ю прогодовувати. Йому, як досвідченому пастуху, Іван сина свого Корнія підпаском доручив. А сам Іван безграмотний мужик, але господарство мав, і хотів своїх дітей довести до розуму такого, як був сам. Іван, він гріб в купку свого господарства, одружив обох синів, донечку віддав заміж за Титкова Володимира. А Федора одружив на Катерині Чувахіна. Корній за себе взяв дочку Григорія Івановича Бочарова, Мотрону – старшу дочку. А я, як і всі сільські хлопці, народився в цій сім'ї другим, слідом за сестрою Анютою. Мені моя мати розповідала про появу мого тіла в природі, взимку в останніх днях перед весною, в цей день, коли природа свої всі останні сили викидала, був на дворі буран, валив сніг, великий вітер. Я в цю хвилину вночі народився, мене няньчила Анка Бобровська.

 

81. Зустріла, хотіла понести мене до нашого батюшки Наума єдиновірної церкви. Ми тоді були. А сніг у природі накидав великі замети, з дитям не можна було бабці  пробратися до попа, взяти моє ім'я. Я бачив себе, цілий рік носили на руках, мені не показували те, чого хотів. А те, що було тоді у нас у будинку, я народився в земляній землянці, бачив на стелі білого кольору, як крокувала по ньому чорна муха, що швидко літає. Мати моя про це жодного свого слова не сказала, що є й такі люди, у яких немає того, що є у нас. Ми були свого прізвища. А в інших людей було їхнє прізвище. Але цікаво було матері всім хвалитися про скромність її рідного сина, значить, він не став нашому зробленому гидувати. А є такі народжені діти, з ким матері мучяться від одного свого крику, який встане – кричить, і лягає – кричить. Про це діло жодна бабка лікарка не обрала покійних слів, щоб він від цього часу не відвертався, раз потрапив сюди, не повертався назад.

 

82. А любиш, не любиш своє нав'язане діло, іншого нічого немає, є одне. Я добре чую, що робиться, але запитати не можу. Мати моя та хто-небудь з інших, кому я був потрібен і цікавий, їм перед усіма хвалиться. Каже сестра матері Степанида: такого хлопчика, має свою назву, буде можна день і ніч виявити бажання вулицями розношувати і їм красотою хвалиться. Ми не знаємо, та й той не знає, хто збоку живе, він ровесник цьому народженню. Я беру вже не таким. А вже незалежним чоловіком відповідаю за цю зроблену перед народом ідею, як це вийшло у житті. Я не беруся за всі покладені перед тобою дні, в яких ти з ким-небудь про що-небудь вів розмову. Я згадую час маленького хлопчика, сина свого дідуся Івана, він мене за мою доброту любив і завжди від своїх рук не відкидав. Йому раз довелося в тяжкий час потрапити при царській системі з недоїмкою. За що він заборгував, я вам не буду про це розповідати, але про життєвий факт, я ніколи зроду не забуду. Він був у житті, я був удома, була бабуся з дідусем.