Іванов Порфирій Корнійович

Сонечко. 1965.07

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Як не охота мені, як сонечку, свої слова на землю спускати, і променями охоплювати.  Я ваше світило, та пробуджую всіх у вашому земному житті.  Не хотіло б і протягувати своє явище серця.  У мене до вас усіх своє бажання є вашій праці.  Як ви хочете, особливо після вашого весняного посіву.  Потрібно таку погоду підіслати.  А її творець в природі мої сили.  Щодня щоб ранок.  Який хороший з вологою ранок, без роси кожна рослина не залишалася.  Та серед дня не кожний буває денний час.  Але проходять обложні і короткі, тимчасові дощі.  Вони землю змочують.

 

2. У цю саму хвилину.  Особливо, коли я свої промені прибираю на всю ніч.  Я всім людям даю спокій.  Але ріст пищить та стелиться один до одного, щоб господар цього добра не сказав свої ображені слова до всієї природи.  Вона атмосфера, що змінюється щосекунди, і мене може своїми силами прибрати.  Між мною і землею пустити в одну сторону слідом за вітром густі суцільні хмари, і тримати днями.  Не зможе мої промені пропустити.  Я про вашу віру і ваше бажання знаю, що ви без мене ні кроку.  А я без вас кому я, таке сонечко, треба.  А коли тільки підніму себе при ясному без хмар небі, хто на мене таке яскраве у вогняному полум'ї не хоче подивитися.  Я народжую цей день.

 

3. Особливо розв'язую очі чоловіка.  Даю йому права глянути вдалину, і визначити по дням, що проходять по порядку.  І видно з усякої рослини, що додавалася на землі, котра показує зелень.  Дух же радіє.  Сонечко такому вчинку на землі не порадувалося.  Люди зробилися над землею господарі.  Землю взяли в свої руки.  Стали її примушувати, щоб вона не залишалася без прибутку.  Що їх примусило бути кочівниками.  У людей раніше цього не було, а вийшло.  Я бачило, свідок один з усіх, як люди сім'ями гинули через пересування з місця одного в інше.  Люди мали справу до природи, особливо я було у них у пошані.    

 

4. Такий час не поширювався, а робили на щастя.  У природі було в році стільки, скільки зараз.  І такі самі дні приходили і йшли.  Для людей панувала залежність людини.  Тоді не задовольняла манна, і тоді треба було робити.  А без усякого діла природа очі не відкривала, і не показувала дорогу.  Час такий у житті проходив.  Сказав ватажок, що треба всім на ногах бути, і невидиму особу просити.  Так робилося при моїх променях.  І діти були як діти.  Але коли я сховаюся в неприємному стихійному бурані.   

 

5. Люди не хотіли бачити мене.  А у мене мої сили відібрані, я не змогло допомогти.  Люди гинули, ніхто не залишався в живих. Не було вчителя і поводиря для того, щоб переступити поріг один на інший для того, щоб скористатися другим порогом.  Цього права люди не отримували, у них смітило незнання, через що не однієї думкою жили та творили чудеса.  Особливо, для нас показували своє життя цигани, вони між нами зачіплялися. А раніше не було ні хуторів, ні сіл, міста зовсім не показувалися.  А тягнувся степ нескінченний, куди ці люди потрапляли, рухаючись на колесах.  І за заслугами від природи отримували, їх обдаровувала.

 

6. Що вигравав чоловік.  Якщо він потрапив зненацька.  Його стихія оточила, він не міг вибратися з лощини, і там гинув.  Хто був помічник.  Якщо люди ганялися за часом.  У людей була абетка небо із зірками.  Не втік при хорошій моєї погоді, залишився – загинув на віки віків. Те, що було тоді, його немає.  Є сьогодні.  А що буде завтра?  Ми не знаємо.  Може, й добре.  А може, і погано.  Наша справа – чекати.  А що було, ми бачили, але не забули, як форму змінювали.  Особливо місце кожного, що живе на білому світі, велика і важка людська робота.  Особливо ми, поділені навпіл, себе ховаємо.  Самі не кидаємо зустрічатися з неробством.

 

7. День приходить, в якому можна галку вбити.  А в тебе лінь народилася, ти не хотів працювати.  А твоє небажання веде до загибелі. По камінчику, та по іншому, вже стінка, обгородився свій двір.  Красти треба всякими порядками, аби сусід не знав, хто не приховає.  Сам злодій, а іншому не хоче, щоб сусід крав.  Сільське господарство – це карти в грі, під гроші карти.  Ці дні потрібно знати, до якого як приготуватися, щоб без промаху був не малий, а великий прибуток.  А за цим прибутком всі люди в погоні.  За тією роботою, яка його до себе тягне.  Тільки нам як людям не впізнати своє щастя.  Треба не спати ні вранці, ні ввечері.  Не чекай, коли тебе примусять, а біжи за поля.

 

8. На арені на землі лежить сніг.  Морозна атмосфера, для людини треба бути в ньому.  А людина боїться, і одяг непоганий є.  А от не звикнув до холоду, краще піти від нього.  Куди?  Подалі.  Взимку одна справа.  А влітку вже інша справа.  Зима вимагає тепліший одяг, а літо роздягає.  Літній день дає дохід, а зимовий відбирає.  Цікавіше жити багато імущим, ніж бідним неімущим. У природі сонечко всіх однаково обігріває, а от не всі задовольняються.  Де яка атмосфера буває.  Я, як сонечко, ніколи не забуду про свої сили, лише б природа не заважала.  А то я тут нагряну, і стану з землі зганяти сніг водою.

 

9. Просушу землю, стане зеленіти трава, з'явиться запах, квіти зацвітуть.  І бджілка задзижчить.  А пташки свої пісні проспівають, і почнуть собі гніздечка вити, та діточок плодити.  А люди стануть ритися в землі, добувати свій прожиток на кожен день.  Щоб було, що поїсти, та одягнутися, і в будинку пожити.  На це треба було багато років підходити всякими мінералами.  Один відривався, інший залишався.  І так плем'я людей не припинялося.  А більше від усього розумна істота розмножувалася, давала собі життя, яку природа примушувала.  І робила людина для того, щоб людині довелося змінити свій напрямок, котрий переходив з одного в інше.

 

10. Чоловікові підсилала період часу, де довелося йому життя залишати.  Але щоб потік введений. Чоловік своїм вчинком не хотів його замінити іншим.  Як залежність увела, і разом з людиною продовжувала на тому чи іншому ділі показувати.  А діло робиться руками людиною для живого факту, щоб показати і похвалитися своєю здібністю, яка людину втягує, і він цікавиться. А інтерес бере, у кожного зроблений будинок хороший.  Як би собі такий будинок.  Одяг хорошу теж треба отримати.  Їсть людина добре.  Хотів би так поїсти цього всього.  Людина свої сили кладе перед собою, щоб вони були.  Але удачі не виходить через неможливість, яка є.    

 

11. У чоловіка народилася велика бажаність це все в природі придбати, а от можливостей не придбав.  У нього кустарна фізична сила була, на що він і понадіявся.  Обдумав на цього чоловіка, як це робиться, сильний у сильного відбирає.  На це народжуються в природі любителі. Своє не придбав сам, вирішив чужим скористатися.  Вже фронт, вміння, один за одним полює.  Той, хто має у себе одяг, котрий примусив хворіти людину, неімущого коштів.  Це найсильніша фізична хвороба людини.  Розвивається, робиться в природі той, хто ці якості має.  Він ними похвалився, всім показав, примусив інших інакше думати.  Як з усіх людей знайшовся сміливець, свою розвідку пустив у хід стежити, де він і в який час в цьому одягу буває.

 

12. Це робиться людиною ризиковано.  Хто примусив на жертву йти.  У того, у кого одяг – програш.  А у кого його немає – виграш.  Він для цього думав, готувався, стежив, озброївся.  Виявилося, це несподівана в природі без всякої думки зустріч.  У мисливця зброя виявилася.  Він цією людиною командує, її лякає смертю, або сам добровільно скинь цей костюм, живий залишишся.  Боязкість відступає, а сміливість, робиться в цьому вчинку герой.  Тільки це велике заводиться діло, ненормальність розвилася перед цим ділом.  За це діло вся громадськість оточена купувати, але не знімати.  Проти цього вчинку вилилася наука, виділені люди.  Суддя, прокурори, слідчі ведуть людину до самого строку.

 

13. Але не знайшовся жодний чоловік у цього усьому зробленому, щоб цю загадку узнати. І привести себе до того, щоб цього героя не судити, а засудити хвалька, щоб більше він не робив і не виділявся зі своєю зброєю.  Ти боягуз, сам скинув цей костюм без усякої боротьби.  А тепер приходиш у міліцію, свої сльози розпустив.  А закону, воїнам, найнятим людям, служителям що доводиться робити?  Своє вміння пускати в хід.  Цю людину шукають за прикметами, хто цю хворобу приніс служакам.  Ми ж не знаємо, як їм ці цінності попали, і хто це такий.  Наша справа – слуги ми народу.  Нам сказали, ми на сполох біжимо.  Мовляв, роздягають.  Шахраї, злодії, вбивці ви.

 

14. А де ви це все взяли, похвались.  Скажеш, заробив.  Всі так заробили, як ти був герой.  Придбати придбав, а тут ти промазав.  Ти де опинився?  Згадай, як твоє незнання тебе оточило.  Ти про це знав, що у нас є люди на хороше, і є на погане.  Ось ти засудив своїм учинком чоловіка, він за тебе сидить.  Він тебе не примушував хвалитися перед усіма.  А коли у тебе вкрали, тобі стало шкода, ти хочеш знайти цю річ, відібрати.  А за це, що зробив чоловік, його засудити.  Кого ми судимо, ми не знаємо цю хворобу, і не покопалися в цьому.  Наша справа міліції.  Ми біжимо на випадок.  Нам надійшла заява, що там-то, на такій-то вулиці, у такому-то будинку, така-то квартира.  Ім'я, по батькові та прізвище.  Обікрадена.

 

15. Взяли річ, на перерахунок записали.  Тепер треба шукати злодія. Хорошого злодія важко шукати, а невмілого знаходимо відразу, і заводимо справу, починаємо судити народом.  Засудили, посадили, сидить, нудиться.  А завтра ти попався.  Це ж початок чий? Чоловіка, він попався, а ми його засудили.  Хіба він до цієї справи залишається байдужий, якщо його тримають у в'язниці, та ще в таких умовах.  Це наш народний режим.  Ми для цього озброїлися.  Знаємо добре, що це не перший і не останній.  Ми всі залежні люди на хороше. Не часто попадається під руки, кого можна хвалити. А корити можна кожного чоловіка за його одне небажання.  Всі хочуть менше працювати, а більше отримувати.  Але це не у кожного залишається.  Природа примушує.

 

16. Якби вона просила чоловіка, йому в ноги кланялася, не веліла робити те, що ми робимо всі.  А наше діло зробити, про це ніхто не знає, хто може дізнатися.  Якщо це зробила людина між людьми в природі, вони ж дізнаються, доведуть, і тебе за це засудять.  Ти будеш бідний, але ти своє зробив перед законом.  Твоя справа не одного, багато, але з різними вчинками і різними термінами.  Ти не бійся.  Це твоє не перше і не останнє.  За тобою люди стоять у черзі, вони не гарантовані від цієї справи.  У них дорога одна залежна.  По одній дорозі йдуть, навчаються.  На це йдуть, робляться добрими, чесними не назавжди, а на один час.  Це добре і чесне довго не живе.  Гребля проривається, вода йде, сухе місце одне йде.

 

17. Так і чесності доводиться йти від людини.  Вмираюча людина терпить, не робить.  А терпіння уривається.  Важко жити своїм, та й до того не можна.  Каже їй.  Якщо чужа воша не пробереться в свою, вона підніме їх, вони спокою не дадуть.  Так і ця добра чесність, вона не терпіла свій час, а накинулася.  Її зловили, викрили і представили суду.  Дали термін не за те, що він крав, а за те, що піймався.  І він іншому завадив.  Це заразна хвороба на чоловіку першому.  Потягнув він, раз він зумів почати.  А його люди засудили.  Їх засудить природа не цим, так іншим.  У природі залежність не вчить, щоб не робити шкідливе, а примушує.  І вчить людину, щоб у природі робити, і в цьому ділі людині помилятися.

 

18. Але незалежність цього не вчить.  У неї без усякого діла і без зброї людині можна жити, і користуватися правами життя.  Чуже не допомагає, а заважає.  Якби залежність цього не робила, за що потрапила людина у в'язницю і лікарню. Залежність, вона примушує.  І не хоче, щоб людина свої роки продовжувала.  Їй це не подобається.  У неї один напрямок – примушувати і робити.  А в ділі людині треба буде помилятися.  Та ще й як буває.  Якщо мало, прощають.  Багато – карають.  По заслугах діла платиться законом.  Ділку говорять подяку за його зроблене.  А не зроблено ним – не хвалять.  Від самого початку ми з вами шукаємо продовження, але через наш залежний в природі шлях такий розвиток.

 

19. Не навчилися просити маленьке дитя, а стали примушувати, щоб воно з перших днів робило те, що йому шкідливо.  Цього не хотіла природа.  Але щоб іншу дорогу відшукувати, треба було просити дитя.  І йому говорити, що з цього вийде, якщо воно буде на себе надягати сорочку і харчуватися молоком.  Це початок, а кінець буде не краще.  Якби ось сказали: наше дитя нами примушується, сорочку носить і харчується, воно у нас гарантоване від усіх захворювань, і не застуджується.  Тоді з вихованням у природі погодишся.  А то ж тіло будь-яке не гарантовано, воно може в будь-який час захворіти будь-якою хворобою і застудитися.

 

19а. Значить, це неправда. А чому ж я в 1933 році.  Мені було 35 років.  Я був гренадер стосовно здоров'я. Я не ходив так сміливо, як зараз впевнено сам з природою стикаюся.  Це мої 35-річні практичні діла.  Хто мене вчив, і хто б на це все наважився.  А чому я впевнено кажу про свої сили, що вони не будуть піддаватися природі. Що мені підказує в цьому ділі?  Правда, моя незалежність.  Вона мені підказала, щоб я від залежності пішов.  Моя здібність завоювала віру і надію на це бути таким чоловіком, котрий би від природи добився всіх можливостей, які дали сили волі.  Уміло завоювати без зброї людство і природу.  Вірити треба буде природі, і треба вірити чоловікові, що він народився своїм тілом для руйнування цього всього.  Він перед вченими ставить питання.

 

20. Нам цьому потоку знайти кінець, змінити те, що є.  Перед маленьким людиною треба свідомість ввести матері, так розпоряджатися, як вона робить.  Одного зайвим вважає, йому життя не дає, вбиває, робить аборт. А іншого народжує, йому волі не дає, тримає в своєму режимі.  Як був, так він і залишається залежним від природи.  Так він і залишається безсилим, щоб боротися і доводити природі зі своєю зброєю.  Вона ці якості у себе не полюбила, а навпаки, чоловіка примусила більше озброюватися від нападаючого ворога.  Зброя не допомогла позбавитися від внутрішнього і зовнішнього ворога.  Ворог не покорився, а прогресує.

 

21. Залежна сторона не скасовує, а заважає.  І дає волю народжуватися на людині і злочину, і хворобі, застуді.  І також із зовнішнього боку тримається.  Не довіряється політиці.  Політика стара з новою поділила природу, взяла в руки свою наявну зброю, котру давно треба спробувати в хід пустити.  Атомної енергії бояться.  Це все, що зробили вчені, робиться війна з природою.  Розвідка в космос, більше виходу немає.  А загартовуватися, як пропонує Іванов, вчені не хочуть.  У них своя недовіра.  Як радянську владу багато хто не хотів, але час прийшов, здійснилося на очах нашого народу.

 

22. А це хіба в природі не живий факт? Чоловік  загартував сам себе, не застуджується, не хворіє. Вносить свою пропозицію вченим щодо цього здоров'я.  А вчені відповідають: у нас це є в літературі, багато людей загартовується.  А такого загартовування немає, щоб гарантований.  Всі зі своїми серцями непридатні до життя.  Вони курять або вино п'ють – вже не серце.  А носить сам себе важко, а треба легко.  Якщо нам, ученим, не подобається фігура Іванова, що він не вчений, виберіть із середовища свого.  Доручіть цю роботу, і нехай він робить, вчить себе і вчить молодь.  Як Іванов рухається до води, щоб завжди бути взимку і влітку.

 

23. А своє нікому не жаліє, всім хоче добро передати.  Місця вистачить і часу, лише б хотів.  Хіба це буде нам погано, якщо ми навчимося в природі, що буде треба робити, щоб ми не застуджувалися і не хворіли, і до того навчимося іншим допомагати?  Що й кому своїм вчинком зробив недобре, якщо він навчився цього?  Він не шкідливий, а корисний в усіх відношеннях.  Іванову не треба одяг.  Йому не треба і їжа та житловий дім.  Він їсть із-за проходу діла і часу.  У природі ці якості можна буде знайти і ними скористатися.  Якщо чоловік навчив себе мислити по-новому, у нього виходить.  Хіба це не дари природі мати таке здоров'я, яке не потребує нічого, а надіється на свою силу волі.  Це найкраще з усіх у природі.

 

24. І сонечко не знадобиться, погода буде байдужа. Чоловік ховатися не буде.  У нього час один, що зима, що літо.  Також різниці не буде між ранковою зорею та вечірньою.  Все буде сприйматися одним почуттям.  Зброя не буде треба.  Ми не хочемо визнати і цінний труд, зроблений у природі.  Вона примусила любити цю роботу.  Вона робиться для того, щоб нею хвалитися.  Особливо таким віком і виходом серця, чому треба вклонитися.  І сказати велике спасибі, що такий шлях пройшов, і заручився впевненим здоров'ям.  Яке була невідоме, і ніхто не пробував.  Хіба можна було людині взятися свідомо провернути, тобто зробити неможливе загартування.

 

25. Вона у багатьох напрямках.  А ось як зробив я, Іванов, не можна цього добитися.  Як би не було, а завоювання залишилося завоюванням.  Хіба не можна погодитися з сонечком.  Воно бачило, як Іванов це все по землі проробляв.  У природі доріг дуже багато, і вони різні.  За ними можна піти і наштовхнутися, як багато хто до цього часу своє здоров'я втратив.  Візьміть, розкладіть на шматочки історію, вона мала дуже багато всяких героїв, богатирів, лицарів і всяких полководців.  Всі вони уві сні гинули.  А зараз люди так озброїлися в природі.  Не людина відіграє ролі, а відіграє техніка.  Вона оточила чоловіка, йому створила розум самого себе рятувати від цієї зброї.

 

26. А таких людей немає, котрі б узяли стару непридатну дорогу, яка вкорочує час і відбирає сили, чим чоловік не задовольнив себе. Чоловік  залежний, він чужим тілом задовольняється.  Живе не так, як природа хотіла б бачити. Людина має бути, як Іванов.  Завчено не в ту сторону, його думка не така, як у всіх.  Встав з ліжка, вчорашнє місце згадуєш – вже зайва і непотрібна робота мозку.  За цей час Іванов де буде зі своєю швидкістю.  А ти будеш одягатися, треба її нести весь час і знімати, на що потрібно витрачати енергію, особливо взимку.  Навіть не доводиться говорити, а правда лізе на гору, їй хочеться трибуну зайняти.  Неправда – це залежність є одна для всіх.

 

27. Дихати важко доводиться після тривалості.  А в Іванова сили додаються, особливо взимку.  Ви, читачу цих слів, спробуйте хоч один день в році так провести час свій, як проводить час свій Іванов 30 років.  А в році не один день, бувають такі важкі дні.  А для Іванова немає ніякої різниці.  Він каже: людину не рятує час, що прийшов.  А помирає людина при хорошому і поганому часі.  Одяг ні хороший, ні поганий не продовжить час.  А в будь-який людина вмирає.  А ось такого у світі випадку не було, щоб 35 років носив на собі весь належний одяг, а потім скинув до трусів.  Ходить взимку і влітку, не застуджується і не хворіє.  А зараз говорить нам усім про своє здоров'я. У  17 років я його тоді не мав.

 

28. На все є любов і бажання.  А яке бажання має 17-річний чоловік?  Його можуть примусити чемпіонські гроші.  Але не назавжди у чемпіонів зберігаються серця, швидко горять із сцени.  А ось загартування Іванова робилося не в чемпіонському виграші, а у свідомості.  Треба буде зробитися таким чоловіком невмирущий.  32 рік пішов, як ці сили відбуваються, лізуть на гору, і все більше і більше робляться, і сильніше, ніж були.  Я тоді роботу робив за гроші, а зараз я з любов'ю труджуся для майбутньої молоді.  І сонечко як сонечко буде.  І не буде його, а буде тьма.  І тоді тіло Іванова підготувалося зустрітися з природою.  А вона без повітря, без води землі не створює і не береже.  У чоловіка, що бореться з природою, ці сили йдуть з тіла.     

 

29. Ні кров, ні повітря в тілі не працює – життя ніякого ні мозку, ні серцю.  Вчені, якщо ви знаєте і визначаєте.  У кого більше розвинений доступ до повітря, у мене без одягу, чи у того, хто одягнений?  Кому легше, мені чи йому?  Де живе життя, в тілі чи в одягу?  І хто кому дає тепло?  Мертве тіло не дає тепло.  А дає тепло сильне природне тіло, яке оточується повітрям, водою, а по землі повзає.  Чого чоловік залежний боїться. Ліжко, на якому ми спимо, тягне до могили, а одяг вбиває сили.  Для чого вводиться тілом людини загартування.  Воно ж робиться людиною живою у повітрі, воді і на землі.  Хіба вам ця робота моя не дійшла до умів?    Де ж моє тіло гартувалося, і для чого?    Невже ви не бачите і не чуєте.

 

30. Я ходжу по снігу босим, не одягаю одяг, в трусиках при будь-якій температурі.  Роблю для того, щоб не хворіти і не застуджуватись.  Це моя мета зробила продовження в житті.  Куди ваш розвиток призведе, якщо його за законом застосувати.  Ви не знаєте природу, і не знаєте, що в ній може бути завтра через ваше все?  Ви знаєте, і ми теж знаємо те, що буде з нами згодом.  А хіба джерело наше природне не зміниться, якщо ми його самі не змінимо.  Ми з вами якими народжуємося?  Початковими дітьми.  А потім ростемо до свого часу, а потім падаємо, ідемо під копил.  Що ми робимо собі?  Найгірше для наслідку.  А якщо я, Іванов, ці якості знайшов, хочу ввести їх у життя.  А ви, люди, не хочете, гальмуєте Іванова.           

 

31. Як свої сили людина зношує, так і природа своє джерело перед нами скасує.  Його не стане.  Ми повинні підготуватися зі своїм поняттям, розібратися з природою.  Особливо нелегко доводилося їй цю залежність починати.  І так вона чоловіка примушувала одне залишити позаду, а вперед гнатися за його повним розвитком.  А зараз сили здалися на людині, зовсім не такі, як вони народжувалися і зростали при вмінні.  Зараз чоловік повинен пожити в природі 35 років.  За цей весь свій час нажитися, як всі жили люди.  Вони робили те, що його час примушував бути таким чоловіком, яким він ріс, піднімався на ноги.  А спочатку було важко на свої дитячі ноги ставати.  А час не стояв, ішов, та ще прислухався і придивлявся.

 

32. А як розуміли і ждали.  А вдача не вийшла, велика образа була.  Читачу, може, ти не доріс до цього віку.  Не поспішай, не думай про них, вони будуть обов'язково.  Цьому час прийти на арену.  Час треба берегти, особливо той, в якому тобі доводилося не розуміти, де ти є.  Чи то в житті, чи то ти озброєний чимось.  А зброя – це твоє минуле життя, яке ти сам за допомогою інших людей робив.  Ти б без них помер.  Вони для тебе проклали дорогу, по якій повинен іти.  У тебе таких сил не було.  Що ти думав.  Сам не знав, що навколо тебе робилося.  Ти був тварина, що не розуміє.  Тебе обстановка вчила.  Вона проводжала сонечко між тобою щодня.  Ти його не бачив.  Ти жив, і думалося поліпшення, але воно важко відбувалося.  А жити-то доводилося, та ще й як, без будь-якої думки.        

 

33. Тебе тягнуло твоє здоров'я при залежності.  І не хотів б, в деякий час бажалося вільно подихати як ніколи чистим повітрям.  Та при сонечку, та при приємній погоді.  А ви ж прожили, знаєте, бачили її, і задовольнялися, коли твоєму тілу приємно.  Це буває один раз у день, чи, може, попадає в тиждень раз, або на місяць.  А річний твій день народження, він ніколи не забувається.  А завжди жив, живе, і буде вічно жити твоєю появою в природі.  Тобі прийшов час, в якому, може, будь-хто в цю хвилину помер.  А я народився для життя.  Воно мене зустріло, і представило всі свої послуги.  Я далеко був від повітря, і вода мене не обмивала.  А от сьогодні перший ранок зустрів і провів.  Я в ньому став дихати сильно зі своїм тілом.

 

34. Здавалося, для тебе не життя, а яка-небудь яма.  Вона зустріла дитя незрозуміло.  Цього маленького чоловіка огородила неправда.  Вона не стала допускати до тіла повітря.  Це важкий його був закладений шлях.  На що люди надіялися?  На сонечко, а його й близько цій людині не було.  Вам не розповідати про ці умови.  Вони були перед кожною людиною.  Таку дорогу ми з вами мали.  Наша така в цій справі частка.  Ми не змогли від цього піти, бо не нами це діло починалося і робилося з цієї години.  А нас зустрів такий час, ми його злякалися.  І на себе наділи свій належний одяг, котрого ми в своєму житті не потребували.  Нас примусили наші предки.  У них до нас це мали, і нам це вводять, щоб їхній цей розвиток продовжувався.

 

35. Ми з вами зачепилися своїми силами за безсилля.  Воно за час життя зроблено.  Поки ми з вами стали на ноги, як нас зберігали?  Ми з вами були загорнуті, наші тіла не росли, а мучилися томлінням.  Щоб кому-небудь поскаржитися, ми до своїх батьків ніякої претензії.  Тільки від цього стомлення йшли наші сили.  Пробили дорогу.  І ми цьому свідки, як важко було від цього, що чоловік сам не зміг на своїх ногах рухатися.  Ми всі зростали так, як це виходило.  Нам дуже незручно було.  З якими труднощами ми себе примусили в таких умовах залишатися.  Це не один день доводилося зв'язаним бути, а роки проходили.

 

36. І все ж насилу це право в природі відібрали.  Ноги наші стали завойовувати силу, на ногах наступати.  Це все не так проходило, і з силами довелося по-справжньому на ногах ходити.  Ходимо, повзаємо по землі з пересторогою. Чоловіка примушували йти від природи, вона чоловіка весь час веде за ніс.  Ми поспішаємо зі своїм тілом вчепитися за нашу землю, і по ній щоб повзати, від чого людина стала розвиватися.  Земля народжувала чоловікові прибуток.  Він по ній повзав і придивлявся.  Що було потрібно, знаходив і привласнював, називав своїм власним.  І розпоряджався як власністю.  Вважав, це його життя.  Якщо він чого-небудь притягнув, він цьому вірив.  І надіявся на те, що в нього було з життєвого.  Ним розпоряджався, говорив: це моє господарство.  Його берег всіма шляхами.

 

37. Ми з вами чоловіка піднімаємо, і даємо йому волю щось робити, і цим зробленим озброюватися, бути в природі цією зброєю сильним.  А раз зброю, вже воїн.  Без зброї не людина.  Кажуть, праця створила людину. Я з 1933 року, мені було 35 років. Я працював і вчився, вчився і працював.  Практично довів ученим, що не праця спасає чоловіка в його житті. А чоловік у процесі все це розвинув.  Його діло було робити, і ставав через справу свою залежний в природі від праці, від діла, і від зробленого факту, без якого чоловік не навчився жити. Я як практик загартувався в тренуванні.  Здобув сили залишатися без цього всього.  У моїй ідеї не треба такий труд, котрого люди несли на собі.

 

38. Я через це все зробився для цього незалежний чоловік.  Ви пам'ятаєте, як це починалося, і для чого ви починали, і як.  Ви були ягня, маленький чоловік, вас люди ставили на ноги.  Ви якби знали, до чого життя наближається, ви б не захотіли і на ноги наступати.  А коли ви стали рухатися, то вашому ділу всі раділи. Їм це було треба.  У них одне в головах народжено – щоб цей чоловік народився, навчився.  І зробився таким господарем, чоловіком, що знає, добуває.  Щоб багато хто від нього вчився, як буде треба в природі жити.  І мати те, що для життя треба.  Раніше ці люди вважалися промислові, а зараз розумні.       

 

39. А в природі здоров'я всьому діло вважалася, і воно є.  А в тілі – це ноги, вони даром по землі не повзають.  Розум думає, а руки роблять, зброя зроблена допомагає.  У природі господар чоловік.  Він народився зі своїм тілом для того, щоб не бути хитрим.  За рахунок природи своє життя поставив на ноги.  І хоче свої сили витрачати в природі.  Йому треба робити яке-небудь діло, щоб жити.  Хоч ягідку з'їсти.  А її треба знайти, де вона була, та ще в який час, і як треба вчинити.  Особливо робили руки у людини, були помічники.  Себе одягали і годували, важке що-небудь піднімали.  Для свого господарства майстрували.

 

40. Цей чоловік ріс, і показував свою здібність.  Він ділок, вміє.  А раз вміє, йому природа допомагає,  що треба людям.  Вони якими тільки не були людьми, гирі рухали.  А ось смерть свою не перемогли, вона свій верх взяла над людиною.  Ворог не пізнаний.  Як був у природі, так він і залишився.  Наше діло – природу, а природа – нас.  Природа – невмируще джерело.  У ньому тільки треба трудитися і вчитися.  А коли чого-небудь доб'єшся, похвала.  Це наша політика з економікою в режимі зі зброєю в руках не доказ у природі.  Для життя людини відчинила свої двері в розпочатій справі.  Кімната в домі залежна від природи.       

 

41. Я не хочу по-своєму вчити жити.  Без залежності не навчилися люди.  У людей зброя, вмій нею володіти.  Жоден герой не знає, скільки часу він буде жити.  Нецікаво тримати у себе цього чоловіка, хто вбиває природу, він від неї залежний. А ось незалежність, вона народжена для всіх, і однаково без усякої потреби. Чоловік освоїв, проліз, зробився природним чоловіком.  Таким чоловіком, котрий не має потреби в природі, а сам себе зберігає. Чоловік знає про природу дуже багато, старається попасти в знижену температуру і підвищену.  Вона ж на нього не впливає.  Це ж на чистому повітрі вдих і видих, миттєве збереження.  Так і хижак або комаха, жива шкідлива річ, що не прогресує на чоловікові.

 

42. Господар, він зберігає своє тіло, і показує всюди тільки живим.  Переможцю природи одяг не треба, і їжа теж не треба, і дім не потрібно.  Ось це сила і воля наша всіх бути чоловіком невмираючим.  Тому треба вчитися, треба і хвалитися перед світом.  Такого не було чоловіка, щоб він відмовився від одягу, їжі, та житлового дому.  Це наука безгрошова, і невмируща всюди.  Це все залежить від природи, від її якості.  Від повітря, води і землі.  А раз чоловік їм хороший, любить це все, значить, і природа буде любити його тіло.  Через любов одну і діло робиться чоловіком.  По землі ходжу роззутим при будь-яких обставинах.

 

43. Шапку на голові ніколи не ношу, і також не визнаю одяг.  Вчені, в чому ж ви відкриваєте на чоловікові своє продовження.  Якщо чоловік піднявся на ноги, і вже починає вагу піднімати, його примушує саме діло, вік.  А він піднімається, йде вгору до вказаного часу, як робиться в природі.  З-під землі стане розвиватися хмара, а потім десь дівається.  Так і життя чоловіка.  Попрацює, поробить скільки, а потім вже свої сили втрачає. Чоловік піднявся на свої ноги, і став на них трудитися.  А труд не один вважається той, що чоловік робить руками, або носиться з вантажем належним.  На кожній нозі висить чобіт, в середньому на нозі кілограм, та на іншій нозі кілограм.  Тисяча раз піднімається.

 

44. Це дві тони в день.  А в році скільки днів.  Та ще належить одяг, висить, тисне.  Це вічна гора носиться на тілі.  Кому легше?  Мені.  Без одягу і без взуття я проходив, не проносив цей вантаж, цю силу, яка висіла на тілі.  Її доводилося носити.  А фізично не трудитися, як трудилися все, будували в природі господарство, в якому робилася зброя.  І з ним розвивалася в природі техніка.  Вона примушувала людину думати і робити те, що людині в його житті шкодило.  Я з 1933 року, мені було 35 років.  Я не працював, і не будував те, від чого доводилося кожній людині бути в природі залежним. Чоловік не думав того, що мене примушувала моя думка.               

 

45. Я не думав того, чого думали всі залежні в природі люди.  Їх примушувало думати про розвиток в природі прогресу на чоловікові.  У них ні в одного чоловіка не було, щоб він у себе здобув таку силу, котра примусила чоловіка знаходити свої засоби придбання свого особистого здоров'я.  У мене народилася така думка не про завтрашній день.  І не готувався робити так, як усі робили і роблять для себе особисто благо.  Вони своє вчення, свою працю витрачали на нездоров'я. У всіх людей була з природою війна, хто кого коли.  Один час чоловік вбиває галку, тобто заробляє гроші за свою працю.

 

46. Його на собі витрачає щодня, фізично втомлюється.  Це робилося на людині, відбиралося тепло.  А раз губилося і відбиралося, у чоловіка був нестаток у житті.  А у мене щомиті й кожну хвилину додавалося.  І робилося енергійно природно в природі.  Бути чоловікові без усяких захисних умов.  Та й до того не вірити і не надіятися на продукт, який ми в природі придбаваємо в праці.  Ми, люди, без цього не навчилися жити.  А працюємо і робимо зброю, зі зброєю щодня йдемо на свій фронт.  І знаходимо для самого себе цю справу, робимо, щоб у нас було.  І є, і буде, якщо ми не кинемо цього робити.   

 

47. А моїй залежності тільки довелося практично робити.  Та думати про те, чого люди хотіли добитися у своєму житті.  У них на думці було одне – сьогодні добре прожити, а завтра ще краще.  Через це їм підказувала думка, що треба зробити в їхньому господарстві.  Він озброювався на цю справу для того, щоб цю роботу робити.  А перш ніж робити, він себе годував, одягав, і в домі жив.  Вважав, це все його гідність прожити, і завоювати пенсію.  30 років стати, його мрія.  А вмирати, йти з колії.  Той чоловік пішов, хто своєї черги дочекався.  Зі своєю хворобою помучився, а потім помер.  Йому в житті таке щастя не пощастило продовжувати.  А іншому довелося дочекатися глибокої старості.

 

48. Безсило закінчував свої останні дні.  Такого часу нікому не минути.  Але ми з вами на цю справу не брались подумати, а як буде треба від цього важкого часу позбутися.  У всіх думка є одна – продовжити своє життя, особливо в праці.  Хто, як і де, і за що працював.  У всіх труд був неоднаковий, і здоров'я не одне було у всіх.  Усі хотіли хоч один раз пожити в природі за рахунок зробленого руками в природі штучного, чим чоловік один час хвалився.  Він його не таїв, а своє вміння викладав.  І хотів було примусити іншу людину, свого сусіда, щоб він здобув.  А у сусіда сил не вистачило, розуму не було, він так зі своїм нестатком і помер.

 

49. У нього одне було життя з думкою своєї – догнати сусіда, і перегнати за всю особливість.  А в природі дні такі для цього приходили, гірше робилося і гірше.  Багатству, наявному у чоловіка, що накопичувалося, був ворог. Чоловік, неімущий працівник, його діло – фізично попрацював день 12 годин у хазяїна, дай йому розрахунок.  А хазяїнові треба думати про це все, щоб було у нього і з іншим розплатитися.  З цим порядком деякі теоретики не погодилися, поділилися навпіл. Робочі стали вимагати своє право на природу, на засоби виробництва.  Свій лозунг викинули: геть капіталістичну залежність.  Ми теж такі люди, з таким же розумом робити свою зброю, щоб з нею в руках повоювати з природою, а потім здатися.

 

50. Як воював наш американський Даллас, був секретар Білого дому.  Він не хотів, щоб люди мирним шляхом придбавали для себе багатство.  Він був мільйонер, не любив Радянську владу, йому вона до зарізу не подобалась, тому він і кричав на весь голос.  А помер, як і не жив.  Хіба йому було мало, або у нього не було любові до того, щоб пожити, та узнати, що люди придумають далі. Усі хотіли у себе мати хороше господарство.  Хіба один Даллас був господар свого добра.  А робітник у шахті під землею будь-якої спеціальності.  Він хіба був проти свого здоров'я.  Він же з ним щодня кожну зміну влазив, і звідти вилазив.  Він трудився, може, краще Далласа, мав свій розум відпрацювати свою зміну, і заробити мінімум.                   

 

51. За рахунок чого він розраховував по-своєму пожити.  Але не хотів вмирати так само, як і Далласу.  А що, якби сказали Далласу: дай своє наявне багатство, ми тебе залишаємо жити, і наживати знову своє багатство те, в якому Даллас помер.  І вмирає наш рядовий чоловік через свою думки, яку мав і шахтар.  Це все робила зі своїми силами залежність.  Вона одягла сорочку, вона досита нагодувала. Чоловік у природі став смердіти. Чоловік своєю працею примусив природу терпіти.  Йому була потрібна сировина, особливо вугілля для вогню.  А перш ніж вугілля мати, треба було навчитися, як його дістати, щоб ми його побачили на-гора.  І його як цінність зберігали для того, щоб продавати, і за це гроші брати.  У що втрутилася взаємна бійка.  У кого гроші були, він відкривав шахту.

 

52. А інший будував завод.  Сільському господарству треба був плуг орати землю, і зберігати це багатство за рахунок живого тягла.  Все це робила безсловесна тварина, а чоловік за рахунок цього всього жив.  Робився господарем, експлуататором цих можливостей, які він сам відкрив, тільки іншими руками.  Це були не твої, а мої власницькі.  Цьому всьому зробленому капіталістичному часу прийшов кінець.  Засоби виробництва перейшли в руки самого народу, кому в природі довірялося більше.  Теорія, вона своїми дипломами завоювала в природі місце для того, щоб пожити да покористуватися правами.  Як буде треба заслужити свою довіру, щоб люди твої з тобою жили, і твоїм розпорядком були задоволені.  Щоб вони так були навчені робити між собою хороший вчинок.

 

53. Не заважати один одному, а допомагати своїм умінням.  Вмієш робити хороше для себе – піди до свого сусіда або сусідки, і запитай у нього, чому він відстало так живе.  Він же наш, нашого села, а ми з вами про нього забули.  Не хочемо з вами про цих людей знати.  Один час йдемо зі своїм знанням, не хочемо, ховаємось від нього.  А він же людина, бачить нашу хитрість, чує, що ми робимо.  Сам у нас вчиться, і бере в природі свої сили, і біжить нас переганяти.  Йому ми підказали, уже нам незручно дивитися на такий швидкий розвиток.  А природа сама між нами це все робить.  Є сорочка одна, її мало.  Є чоботи одні, треба інші і так далі.  Немає кінця і краю в цій справі на землі.  Люди всі зі своїм розумом хворі, хочуть, щоб було багато.

 

54. А як же так от вийшло перед одним чоловіком, в житті своєму відмовив сам собі, навчив себе залишатися без цього всього.  А взяв, на собі став у житті робити те, від чого робиться шкідливо.  На тілі і в тілі здібність ця нав'язана, і зроблена іншою людиною.  Людина людину народила для того, щоб годувати й одягати, та в домі жити.  А потім через це застудитися і захворіти.  І похворіти, а потім помучитися, і в цій справі втратити своє наявне здоров'я.  Треба з вами розпрощатися з білим світом.  І сонечко цьому горю не допомагає.  У людини коли були сили, а з ними легко доводилося воювати, тобто боротися.  Своє тіло відновлювати, а природні якості знищувати.  Це робилося людиною при залежності.  Вона примусила людину озброюватися проти природи.

 

55. Вона стала допомагати людині, як буде треба дістатися до пласта, і як буде треба ним користуватися.  Ми з вами ростемо, носимо на собі важке.  Ми з вами на собі носимо, і в цій справі не отримуємо користі.  Наше тіло втрачало свою здатність, енергію.  А раз ми з вами її недостатньо в природі отримуємо, ми не сильні дати своєму ворогові відсіч. Ми ж не привчили до цієї справи, наше тіло озброїлося проти природи.  Робить зброю для збереження, і нею користується один час.  Як людина нею володіє один час, стріляє і влучає в ціль.  А приходить такий час, сама людина потрапляє в умови неприємності.  Людина не штучної сторони, а природної.  Люди всі тільки пішли зі своєю слабкістю.

 

56. Ми з вами не отримуємо продовження, а коротшає життя через наше діло.  Мало того, що на нашому тілі висить неживий одяг.  Та до того кисне їжа, а в домі задихаєшся.  Треба буде жити, але це все заважає життю.  Треба буде стикатися з природою, а ми від неї йдемо.  Для нас і сонечко в цій справі не допомагає.  Ми боїмося повітря, і боїмося води і землі, що найголовніше.  Це тіло потребує почуття, задовольняється, від чого моє тіло не йшло, а стикалося.  І у себе набрало природну силу, волю.  Я більше 30 років накопичував, і створював свою бажану бадьорість.  А зараз виробив такі сили.  Не побоюся залишити повітря, а спуститися на глибину води для того, щоб там сили придбати легкі.  Людину витягнуть на поверхню.         

 

57. Ми з вами пишемо про війну, про наше в природі самовілля, про злодійство, про зроблене в природі діло.  Ми з вами тілом подумали, для чого ми народжуємо людину.  І ним хвалимось, що воно розумне, у нас в природі народилося.  І на ніжки швидко стало, це рідкість.  Йому дали його вічну зброю, для тіла захист.  Це сорочка, яка на цьому тілі зникає як непридатність.

 

58. Ми її міняємо, робимо іншу нову, чисту.  Це ми робимо для того, щоб наша людина жила в цих гігієнічних справах.  Ми йому в його народженому житті своїм умінням допомагаємо.  У нас це багатство є.  Ми його знайшли в природі, визнали, що воно для нас придатне.  Людину одягати, годувати.  І показувати їй дорогу від порога до кладовища. За це все зроблене ми нагороджені смертю.    

 

59. Ми якими героями не зростали, і що ми з вами не робили, а довіри від природи не отримали за наш з вами вчинок.  За наше діло, яке ми робимо на чоловікові.  Ми його озброюємо, і посилаємо його на фронт воювати з природою.  Одягаємо, годуємо, вчимо.  У руки даємо зброю тоді, коли потрібно право в житті захищати від ворога, що нападає, від людини в природі.  Ми опанували техніку, поставили на колесо, пустили, вона працює.

 

60. Нам з вами дає те, що нам треба для нашого тимчасового життя.  Ми з вами від природи отримуємо з цією машиною легко своє добро для того, щоб з цим добром пожити. Та повоювати з природою один час, коли чоловік сильний в руках тримати зброю.  Його наша громадськість примусила робити те, що робили всі.  Один одного примушували, ростили, ні в кого не питали.  Самовільно стали поїдати різну знайдену їжу.  І стали фасон придбавати, щоб на собі носити таку приємно зроблену руками ганчірку.

    

61.Чоловік нічого не знає, що він робить.  Йому показали.  Ось, мовляв, сонечко сходить для нас для боротьби з природою.  Сонечко не примушує його силам вірити, бо такого сонечка немає, як ми з вами думаємо і робимо.  Якби сонечко було, як воно сходить і заходить по нашій землі, воно б прибрало хвилі океанські.  Воно є полум'я.  Для нас з вами здається.  При сонячних променях життя чоловікові не буде сонечка ці сили, від яких отримує чоловік.  Сонечко вб'є. Чоловік  сам себе не навчив з одним сонечком жити і без сонечка, він навчив себе спати.  Як це за законом розвинутого всього нашого діла чоловік воює з природою з сонечком разом весь день.

 

62. А коли ніч приходить, чоловік за законом всього розвитку наближається до умов, де йому суспільство готує за його зроблене.  Він сідає, готове вживає, наїдається, і на спокій іде спати.  Спить він, нічого не думає.  Йому його сон підносить, що буде з його життям завтра.  Природа показала на найпершому чоловікові, за його зроблене і вжите ним.  Він через це втратив свої здібності, і безсилий помер. Питається у чоловіка нашого первонародженого, для чого він народився, або для чого його народили?  Він не народжувався сам, його народила природа не для того, щоб він з природою воював.  Вона його народила для дружби, жити разом.  Та зберігати її багатства для того, щоб господарем бути цього добра, яке ми з вами знаходимо, вивчаємо, застосовуємо, робимо.

 

63. А потім кидаємо, за іншу справу хапаємося. Не доробляємо, а вмираємо.  У нас точного і ділового немає.  Ми з вами безсилі завоювати те, щоб на нас не накидався ворог.  Щоб ми з вами в природі так жили, як наш руський чоловік Іванов, заслужив увагу від природи.  Вона його одного без усякої зброї зберігає.  І просить нас усіх як воюючих людей, що сидять у в'язниці, що лежать у ліжку хворими, щоб ми вчилися у його якості, і огороджувалися, як він.  Йому для життя не потрібно те, чого ми маємо.  Він говорить.  Ви вороги самим собі, вбивці свого тіла.  Вас ніхто не просив, щоб ви це робили з природою.  Зброєю стріляєте в природу.  Природа терпить, але не говорить вам. Прислала для цієї справи Іванова запитати, що ми робимо.  А ми перед ним хвалимось цяцьками.

 

64. Глянь на наше життя, яке вона у нас хороше.  Раніше наші люди цього не мали, що маємо зараз.  У нас академії.  Ми вчимося, робимося полководці, професори, академіки.  Зі своїм зброєю вийшли на дорогу в природі.  І примушуємо своєю справою, щоб природа нам давала одне й інше штучне.  А ми ним користувалися.  Нас історія примусила не любити своїми тілами природу.  А ми стали від неї йти.  Ми не хочемо залишатися без своєї хвали.  Ми до тепла одяглися, а досита наїлися.  А ось працювати важко нас умови примушують.  Ми б на цю працю ніколи не пішли, і не стали б її робити, але ми своє життя в цій справі розвинули.  Для нас треба сорочка, треба шматок хліба, а нам це все дає природа через наш труд.                    

 

65. Ми з вами рано встаємо, пізно лягаємо.  Якби ми нічого не робили, у нас нічого й не було.  Ми навчили самі себе примушувати природу, щоб вона нам давала все те, що мала і має.  Вона нам показала площу землі.  І примусила її руками копати, як це раніше сохою орали.  А зараз у нас є заводи, зробили машину, пустили з 5-лемішними плугами. Садить, захоплює і оре.  У нас для нашої машини мало землі.  Нам треба взяти зерна стільки, скільки ми не отримували.  Ми повинні це зробити.  У нас трактор оре, волочить, саджає, косить, молотить.  І возить зерно машина, а людина нею володіє.  І нам природа не встигає народжувати, як ми це все поїдаємо і зношуємо.  І самі себе в цій справі втрачаємо.  І сонечко не допомагає, якому ми сильно віримо, і вважаємо його віхою життя.   

 

66. Хіба Іванов впав з неба.  Він землі людина.  Дихає він сильно, а говорить різко не про чудо, а про явище.  Найголовніше, чисте повітря, снігове пробудження, оздоровлення нервової центральної частини мозку.  А ви не хочете вірити цьому.  Він же наш на землі всій брат людського життя.  Він виступив зі своїм здоров'ям між нами і природою в бою.  Зі своїм вченням Іванов кричить давно.  Нам не треба таку державу, в якій люди не навчили самі себе залишатися без в'язниці та лікарні.  Виявилися воїни в природі, зі зброєю в руках своє життя охороняють.  А самі вороги природи, зробили зброя вогнепальну, і нею вбивають.  А їх – природа природно всякими шляхами, і фізичним, і матеріальним.  А наша діло людське одне – треба в природі робити.  Ця справа наша робилася, і робиться для того, щоб у нас вийшла для допомоги людського життя машина.

 

67. Іванов такого розвитку ніколи не заперечував, і не заперечує всякій зручності.  Людина це все зробила, це її швидке і зручне.  Але це ж не все задоволення для життя людини.  Людині в природі найголовніше – це в житті здоров'я.  А коли людина здорова, їй легко доводиться і з природою боротися.  За висновком Іванова, всього його життя, не грає ролі над людиною ніяке багатство, ніякий одяг, ніяка їжа, ніякий дім.  Якщо чоловік не буде здоровий, то він не одягне на себе одяг, і не буде хвалитися ним. Також у нього апетиту не буде, він може померти і в будинку.  Треба нам навчитися, як жити в природі і без цього всього, щоб не захворіти і не застудитися.  Ось що нам буде треба від природи своїм умінням практично відібрати.  Здоров'я, а в ньому Іванов копається, робить своїм тілом, але йому не допомагають, а заважають.

 

68. Усі вчені на це все, зроблене Івановим, обрушилися.  І кричать на весь свій голос, що Іванов за своє діло, що він ходить в природі в трусах, неповноцінна людина.  Ми, вчені люди, в цій справі дуже сильно помилилися.  І не хочемо з вами визнавати Іванова за справу його зроблену.  Він же наш, зі своєю якістю до нас лізе, нам говорить, нас переконує.  Але ми його розуміємо, що це є правда загартування-тренування, це наука.  Але не хочемо залишатися з Івановим.  Він робить те, що нам усім страшно.  Ми боїмося природи, а от Іванов не боїться.  1965 рік зиму таку ж з собою веде з самого жаркого літа.  Іванов зустрічає всі дні, що проходять по природі, один з усіх у трусиках роззутим.  Каже нам усім.  У мене виробилася така довіру до природи, що вона мене прийме зі своїми силами в будь-який час жити у воді. Я це роблю.

 

69. І вже готовий зустріти нашу небувалу зиму, що йде, в будь-який день.  Знаю добре, що він для мене приходить з любов'ю.  Хоче мене такого пахучого бачити.  А тіло моє не захищене буде жити, а наше помре.  Вже Іванова виграш.  Він сам цього добився від природи.  Оточив себе в природі єством, і впевнено каже.  Я без одягу, без їжі та житлового дому гарантований життям, що не застуджуся, не захворію.  А от ви і в одягу, і наївшись, і в будинку можете застудитися і захворіти.  Де ж правда, у мене, Іванова, чи у всіх нас?  Ми вмираємо в одягу, наївшись, і в будинку.  А чому ж Іванов зможе залишатися без цього всього?  Чи це є його ненормальність, яку він сам робить?  І описує ці всі якості, які він знайшов, і практично хвалиться.  Він вчиться в природі, і правду хоче сказати про збереження клітини, про своє здорове серце.

 

70. Про вихід у світлі.  Не боюсь я ворога, не лякаюсь нічого, навіть нашої смерті.  Якби цього не було, то не було мого життя.  Я вже підготувався будь-яку атмосферу в будь-якому місці зустріти.  І буду так жити, як кажу: без всякого одягу, без їжі, і житлового дому.  За рахунок повітря, води і землі.  Для мене природа – мати рідна, а для нас усіх вона мачуха є.  Як же бути з Івановим?  Ми з вами його відчуваємо, як неповноцінність є в природі між нами?  Ми теж з таким тілом живемо, і він живе, а от думка різна.  Ми віримо і надіємося не так на живе.  Зима зі своїми днями десь є.  А ми зі своїми тілами без одягу не зустрічаємо холодні дні.  І без одягу не вийдемо вранці по морозу з хати.  Обов'язково одягаємося, взуваємося, шапку надягаємо.

 

71. Робимося в природі озброєними.  А як же так, що Іванов, він ж чоловік, а чомусь один не такий, як усі?  У нього думка не така, як у всіх.  Він готує себе зустрітися з зимою цього часу без одягу.  Впевнено заявляє: не простудиться і не захворіє.  Що може бути краще від цього.  А ми його тримаємо в спеціальній режимній лікарні.  Нам треба вчитися у нього, в сили його, а ми не хочемо.  Що ми чекаємо від природи, милостині?  Так у неї для нас її немає.  Вона за наше все нас не любить.  Ми зі своєю зброєю нехороші до неї люди зі своїм вчинком.  Ми все це зробили в процесі свого життя в природі. Не захотіли йти по незалежній дорозі, пішли ми по своєму самовільному життю.  Нас не просили, щоб ми з вами цього не робили, чого нас вчила наша система предків, що пройшла.

 

72. Це природне загартовування в природі.  Дорога залишилася, ніким не підібралася незалежність.  Це наша громадськість, яка не захотіла на одному чоловікові.  Щоб у черзі стояти і чекати того дня, в котрому б довелося застудитися і захворіти.  А потім похворіти і  через це померти.  Незалежність говорить. Чим поодинці нам усім вмирати, так краще і легше померти всім однаковою хворобою, яку ми знайдемо, і визнаємо її за смерть.  Ми від природи не всі однаково хворіємо, і не в один час.  Вона нас поступово і поодинці валяє.  Не дає життя за нашу залежність, від чого наша людина не змогла відірватися, і з цією ідеєю померла.  Не допомогла вона залишитися, щоб жити і продовжувати, а вкоротила.     

 

73. Накинулася і зробила виразки, і розвилася дуже велика і страшна.  Таких людей не народжувалося, хто в житті своєму не вмирав.  І не було, щоб людина погодилася, і почала свідомо сама себе роззброювати, і зробилася людиною незалежною, природною.  Що примусило зблизитися, як близькі рідні сестри з братами.  Природа у себе тримає, не викидає з берега в море, і не робить потопом на рівнині.  Так і цей розвиток людини, воно в природі вагомі слова.  Як тільки людина не живе, у важких умовах живе, живе, а потім помирає.  Одне ніколи не буває в житті.  Раз залежність примушує людину, вона зобов'язана робити діло, в якому довелося помилитися.

 

74. А при незалежності ніякого діла.  Народжувати чоловіка ми не будемо, щоб він помирав.  Життя буде побудовано.  З людей, що прожили, краще не треба.  Незалежність, вона треба. Залежна сторона.  Вона в природі зробила дорогу для життя людини не таку, як слід у природі. Чоловіка  зацікавило діло, він сам своїм розумом себе примусив його шукати по природі.  Йому до цього часу, коли чоловік не був зовсім озброєний.  Він тоді зі своєю клітиною не боявся ні повітря, ні води і землі.

 

75. Він був огороджений незалежністю. У нього була спільна складна сім'я.  Всі живі клітини одна одній своїм теплом допомагали, але не заважали, як зараз.  Людей поділила.  Одного зробили людиною, що має добро. А іншому зовсім не дала, образила його нестатком.  Він хотів це мати у себе, що перший здобув.  Але природа йому не дала, він не зміг зробитися таким багатієм, тобто імущим чоловіком.  76. Безсилий був у природі, так він і помер, не добився від природи того, чого йому було потрібно.  А він хотів жити без усякої смерті.  А природа втягнула, піднесла йому своє багатство.  Представила йому ягідку солодку, він нею став користуватися.  А йому виявилося замало однієї.  Він став затрачати час.  Іншу, таку ж саму.  Але природа є всесвіт, вона мати.  Вона чоловіка обдаровувала тоді.

 

77. І зараз теж рання ягідка була.  А зараз нам треба база, мати дуже багато, щоб на кілька років був продукт.  Про цю справу думає господар цього місця.  Якщо у нього не буде в мішку, і він не буде знати, де взяти, він не буде зі своїм розвитком жити.  У нього бажання одне, він нічого не знає.  Час на це рухається, а в ньому треба жити тільки людині озброєній.  Без усякого зброї природа жене від себе.  Зі зброєю в руках чоловік багатів, робився на землі царем.  Ріс і розпоряджався своїм народом національним.  78. Він був господар свого добра.  А збоку жив господар інший зі своїми вигадками, у нього щось не так робилося.  Піти попросити – не дасть.  А бажання велике таким самим господарем зробитися, як і він.  Усім не хочеться жити в природі з нестатком. Тому чоловік і озброївся, зробив зброю для себе, її опанував, став користуватися нею.  А в природі гребля закрита, з водою повна стоїть.  Шукає для себе проходу піти звідти.

 

79. А дороги-то немає їй, щоб рухатися зі своєю силою, яка вмирала без усякого руху.  Джерела не було, природа не давала.  Людина і зараз не задоволена життям.  Треба буде жити, а він життя дуже боїться.  У нього життя – це природа.  Він добре знає, що вона йому дасть.  Він для цього працює, трудиться, не шкодує енергії.  Помирає за це, але не знайде свій вихід, свої сили направити в природу.  А ці сили для нього представить незалежність.  Зовсім відмовитися від усього наявного в природі.

 

80. Зробитися господарем. Заслужити свої сили без зброї залишатися, бути переможцем природи, що не потребує нічого.  Ця дільба примусила вивчити сторону первісного чоловіка, хто однаково не жив у природі.  Через якесь щастя один отримав від природи, а іншому це щастя не показувалося через бідність свою.  Що з цим люди не робили, а хитрість між ними процвітала.  Наукою користувався той чоловік, кому спадало на думку, що треба вчитися пізнавати світ, якому довелося народитися і на цій землі чудеса творити.  Без землі люди не залишалися.  По ній доводилося повзати, і по ній відшукувати для себе необхідне. Чоловікові  треба була їжа, він її по природі будь-якими способами діставав.

 

81. Було дуже важко в незнанні.  А тут ніякої зброї не було, чим землю копати.  Або якусь тварину зловиш, чим її обробиш?  Час якийсь чоловік не зустрічав і не проводжав дуже хороший, чим можна було похвалитися.  Ми, люди, в ньому не жили.  Нас з вами залежність в природі зустріла, і стала показувати в природі поодинокі явища у фізичному вигляді.  Без того, щоб не спати.  Ця справа не увінчалася.  Можна було нічого не робити, а жити, як ми, люди, стали з ягідки. Ми захотіли у себе мати другого чоловіка, не такого, як був перший.  Природа підіслала не чоловіка, як чоловік хотів, щоб він йому в житті чим-небудь допомагав.  А вийшло, дума зі справою не виходить.

 

82. Природа їх примусила для того зустрітися на нашій землі, щоб люди дізналися правду, і погодилися з нею.  Не багатство, знайдене в природі чоловіком для того, щоб воно йому допомагало в житті. Чоловік мужчина зустрівся з жінкою.  Як це вийшло, що вони між собою знайшли слова розмовляти.  І вони зробили те, від чого вийшло малятко.  Одягу не було, запас не зберігався, дому не було.  Сонце було одне.  Людям здавалося, воно рухалося, чому доводилося вірити, як творцеві Богу.  Бог їх не вчив, щоб вони жили за його вказівкою.  Він у них був завжди в голові.  За будь-який новий прибуток у природі чоловік свою лису голівку хрестив своєю рукою.  Не просто так, а з душею.  Складав з пальців хрест.  Це описується мною, з життя взято автором.  І цим хрестом на чотири сторони кидалося.  Без слів ніколи не робиш.

 

83. А завжди говориш про твій який-небудь у житті новий прибуток.  Було введено життя людське.  Палили на вогнищах, хвалилися своїм придбанням.  Особливо зустрічали і проводжали дні один за одним.  Ми ж з вами свідки цього часу.  Коли я або ти, або вона з'являвся від материнського тіла зсередини.  З'явився чоловік, а його зустрічали як небувалого господаря або господиню, без свого імені не пускали в життя.  Обов'язково його своїм прив'язували.  І тримали на прив'язі, щоб він нікуди до чужих не заблудився.  Всі науки були у нього за столом тоді, коли йому приготується будь-яка смачна в запаху їжа.  А вона чоловіком вживається апетитом, на весь час приходить один раз у житті.  А в інший час поїв би, та нічого їсти, і це буває.  А є й такий час, стоїть на столі приготована для тебе всякого роду їжа, а в тебе відсутній апетит.

 

84. І запах хороший, а утроба всередину не приймає.  Це, вже говорять люди, нездоров'я оточило людину.  Ми можемо тільки з історією минулою розбиратися, вона була важка.  А ми в ній жили, та ще народжували самого царя в житті.  То був цар, і народилися в історії інші люди, начебто розбійники або бунтівники, які навчилися грабувати або за наявне багатство в природі вбивати людину.  І на це час народжувався.  Чого-чого, але нам підкаже саме сонечко.  Воно бачило на землі, що робили зі своїми умами люди.  Багаті і були бідні, одні іншими розпоряджалися.  Навіть сонечко свідок, як були люди озброєні, ловили чорних людей, їх прив'язували до стовпів.  І продавали, за що хотіли.  Ми, люди, будували життя, і його зруйнуємо умінням.  Хто зараз піднімає руку, щоб чоловік народився.  Ми його вчили, щоб він вчився у нас для того, щоб через це навчене діло потрапити у в'язницю і лягти в лікарню.

 

85. Ми з вами від цього діла не шли, а прийшли. Говоримо ми, всі господарі, наше добро, знайдене і придбане,  треба зберігати.  У нас зброя на це є.  Хто робить замах на нашу суспільну власність, йому є юстиція, такий закон людини, режим і важке переживання, на що людина не звертає уваги.  Він знає початок, він знає і кінець в'язниця.  Хто її розуміє, і в неї попадає не сам, а люди посадили.  Можна буде сидіти так, як сів у в'язницю зі своєю хворобою Іванов.  Він загартована людина, загартувався, не застуджується, не хворіє.  Це ж небувалі на людині якості – бути взимку і влітку без усякого захисту самого себе у своєму енергійному тілі.  А ми своїм законом, всією юстицією між людьми не бачили такого живого факту. Та скоріше його в свої умови під замок, під спостереження своє.         

 

86. А у нас без цього не сідає, щоб чоловік на собі особисто робив те, чого не вміють наші всі люди. Я, говорить Іванов, не хвалюсь поганим, а хвалюсь хорошим.  Як же так виходить, чоловіка за його загартування-тренування визнали хворим чоловіком, не заслуженим повноцінністю.  Він практично не накидається, і не робить шкідливе.  А тільки робив і робить, і буде робити корисне.  Навіщо у нас у нашому міністерстві охорони здоров'я СРСР сидять довірені люди зі своїм знанням, як фахівець з ракового захворювання.  Він місце недарма займає, він вказівку міністра виконує Угреновіч.  1964 року 4 травня в його кабінеті.  Лист ним написано зараз у справі.  Прочитайте, звідки ця причина взялася.  Я, як цьому ділу ініціатор, люди про мене уряду донесли.  Я не халам балам, хто нічого не зробив.  Люди практично від мене навчилися, як позбутися захворювання раку.

 

87. Вони позбулися, їхній лист надійшов для цієї справи.  Угреновіч, я і податель цього листа троє разом домовилися, щоб не описати, а видужуючих людей привезти до Москви. Особисто з народом нехай вчені розмовляють, нехай вчені вивчають.  А моя практика зробила, він не дарма тут тримається. Його треба спалити, як Коперника.  Але це не Коперник, а Іванов.  І не той час, який тоді був.  Зараз люди з головами, очима бачать, як Іванов по снігу взимку і влітку роззувшись у трусах загартовується.  Він на призьбі не сидить і не базікає ногами.  А завжди скрізь і всюди на ногах, тільки роззувшись робить швидкий біг.  Він у Іванова всередині метеором живе.  Це моє здорове серце загартоване, 30 років доглядав.  Не вмирало, не зупинялося, а тільки воно жило, воно і буде жити без сонечка.

 

88. А наше сонечко вчить людину зробитися злочинцем чи хворою людиною.  Вчення Іванова не вірить сонечку, а вірить своїм силам.  Сонечко не причому, якщо не буде у людини вироблено сил. А вони є у одного хворого чоловіка, хто випробовується в умовах лікарів.  Але робиться не те, чого всі хворі чекають, від свого захворювання позбутися.  Щоб не хворіти так, Іванова природа не примушувала хворіти.  Він не чекає так цього дня, як ми з вами.  Йому треба природа краща і цікавіша від вчорашнього дня, щоб не мучитися від нашої хвороби, від нашого тіла важкого.  Ми чекаємо легке.  А нам природа не по-нашому свої дні підсилає.  Наші сили не хочуть бачити, від цієї атмосфери пішли.    

 

89. А час тримає, ми благ не отримуємо.  Ми жити не зможемо.  Сонце не допомагає.  Де йому, такому далекому, можна допомогти.  А чоловікові такому, як він у нас на землі розпорядився над природою хазяйнувати.  Він без неї не навчився жити.  Для того щоб жити легко, йому треба нічого не робити.  А без справи в нього життя не виходить.  Треба буде для хорошого життя важко трудитися.  А раз важко будеш трудитися, у природі що-небудь треба робити, щоб що-небудь отримати.  У природі даром нічого не дається, все дає. А ми з вами бачимо, як наші люди зі своїми тілами щодня готуються, особливо влітку весь належний бур'ян, котрому довелося вирости.

 

90. Хороший господар ніколи від цього діла не відчепиться.  У нього думка одна незабутня, щоб було, чим похвалитися.  А хваляться люди тоді, коли у людини що-небудь зайве, котрому вже людина не рада.  Вона обов'язково думає цієї справи позбутися.  Особливо, якщо то тварина, яка не вживається, воно нашому господареві у дворі не треба, він їх вбиває.  Найголовніше, чим господар цікавиться, і що він хоче у себе мати, це необхідна для його життя земля.  Вона так не залишається, хоч трава наросте.  При умовах тоді, коли у нас дні бувають неоднакові.

 

91. Ми ними радіємо, якщо вони нам не приносять з собою який-небудь нестаток.  Прибуток наш на землі, вона створює багатство людині, не забутому в цьому ділі.  Він у себе у дворі навіть одної тварини не має.  Він надіється на свої руки, що він ними заробить. Цій людині не треба земля, нехай її більшість любителів має.  А наша справа сезон, він при хорошому врожаї.  Будь-якому господареві потрібна рука людини.  Це чоловік, у котрого немає нічого, він більше звертає увагу, і знаходив між усіма душу чоловіка, хто не ображає іншого.  Йому в природі дуже щастило.  У нього через цих хороших працівників, які з душею старалися допомагати цій людині, хто не спить, та все думає, лазить по своєму господарству.

 

92. Особливо є такі господарі, які не сидять на своєму одному місці, він дихає природою.  Сам не має цього, а у самого думка працює на цей рік все зробити, щоб була у господаря непоганого снасть, погана не потрібна.  Особливо у нього жива скотина, яка без прибутку не буває.  Щорічно приводить нашому господареві телятко.   А у нього плем'я непогане. Якщо тільки його виходять, любо на нього подивитися.  Чим ці люди і багатіють.  Хорошому і хороші слова кажуть: цій людині Бог дає.            

 

93. А у Бога завжди є свої. Чоловік будь-який на землі, він може за рахунок її збагатитися.  Тільки треба знати, чим займатися, і про це думати.  Розум знаходить у природі для будь-якої людини справу.  Господар хороший, у кого навіть курка, і та без прибутку не буває, про що думає сам.  Йому хіба хочеться, щоб у нього нічого не було.  Він же в природі азартний.  Якби було, чим торгувати, він би звідти і не виїжджав.  Треба мати на все розум.  Говориться в мужиків якогось хліборобного села, чим ця місцевість показала себе. У них один дах будинків, і вся споруда робиться для того, щоб порожньою не бути.

 

94. На це все є в природі труд, та аматорський. Даремно у тебе заводитися коні не будуть або корови. По хорошому всього, ця місцевість отримала предкову хвалу. Вони чимало потрудилися. А скільки вони думали. Це у кожного був секрет. Він тобі не визнається за свої цінності, завжди їх бережуть для якого-небудь несподіваного випадку. А в природі не завжди хороше процвітає, інколи проявляється цій місцевості погане. У природі не всі дні однаково показують. Є дні такі, краще б вони не приходили в цей двір до цього господаря. Це велика-велика   шкода, коли з родини цієї убуває на вічно вмираюче життя.

 

95. Тут уже ні за які гроші не відкупишся. А закон один, треба йому відслужити за його зроблене добро. Ми раніше без попа не обходилися, він був на першому рахунку. І про бідних не забували. Їх по можливості годували за рахунок цієї людини. Нехай вони йому побажають хорошого там у праху лежати в труні. А ми з вами як-небудь будемо свою справу продовжувати. У нас усіх на столі лежать карти, ми про них не забуваємо. Знаємо наперед, які дні, і для чого вони до нас приходять. Особливо введені святкові дні. Господар хороший ніколи не залишається без жертви. Хоч маленьку, але жирну готує вівцю. Йому треба по-старовинному зустріти такий день і проводити, як це годиться. 

 

96. А земля є земля, вона з людиною не розмовляє мовою, щоб назвати Григорієм або Іваном.  І попередити його чим-небудь нехорошим.  У людини одна мета – взяти більше, не менше.  Хіба сонечко себе даром після дощу хорошого, воно тепло показало.  А при сонечку і всяка комашка показує.  А у людини цей день один.  Він у ньому поспішає що-небудь на землі зробити.  Його одна мета – перед природою вміти, як буде треба цей рік вчинити.  І що треба в землю вкинути, щоб на цей рік було всього багато, і соломи, і зерна.  Зерно є цінність, і солома дорога у господаря, не роздається все.

 

97. Господар не залишає те, що зародилося на землі в полі.  Він для цього трудиться щодня, кожна хвилина в будь-якої людини на обліку.  Що він повинен зробити, і що ця робота йому дасть.  Він не думає даром.  А раз він думає, є, про що думати, і на що надіятися.  Він не ходить до сусіда щодня снідати.  Господарочка сама своєму господареві при умовах копається.  Вона добре знає, що її чоловік ніколи без сніданку не залишається.  Він для цієї справи працює.  Його час примусив хазяйнувати. У нього тягло хороше, і упряж непогана, є, чим доглядати за землею.  Просити не просить, а навіть інші руки наймає.  Йому як бідному роботу дає, і за неї оплачує.  Як добре виходить, якщо один одному допомагають, а не обманюють.

 

98. Природу ніяк не обдуриш.  У ній сонечко аналізатор. Хоче – образить людину.  Її сили в природі зробити яку-небудь неприємність. Через сонечко і стихія народжується.  Коли сонечко яскраво себе показує в небі, людина нічого не боїться.  Сонечко не мочить, а сушить.  А в природі буває дощ, і людина ним один час задовольняється.  У природі не всі дні однакові, щоб їх назвати хорошими і прибутковими днями.  У природі не один фасон в атмосфері буває.  І не один ранок себе однаково представляє.  Хоч вітерець, але дихає.  Може, хоч одна хмаринка, але з'явиться.  А коли як, але буває чисте небо, як яєчко ясне.  А буває в природі велика зміна, суцільна хмара без дощу стоїть, і холодно.     

 

99. У кожної людини в голові обов'язкова думка не виходить.  А говорить сам собі чоловік: якби сонечко.  А його, як навмисне, природа сховала, і не дає виглянути, кому всі люди раді бувають.  І в цей час чоловік тримає розв'язаним.  Він вважає, це час для нього благо.  А коли сонечка не буває, люди безпорадно ображені.  Тому все життя залежне розвинене у труді тільки через хорошу погоду, яка давала чоловікові робити те, що йому в його господарстві було потрібно. Чоловік не любив погане, завжди тримався хорошого, теплого дня.  Хто з нас не погодився на цю зиму, яка не була, а буде.  Цей час наближається.  Наші люди цей час знають, і його чекають.  Це час ніколи не вмираючий.  А як жило, воно живе зараз, і буде жити між нами в природі.

 

100. А ось тому, хто своєї черги дочекається, до нього прийде його призначений день, у котрому людина помре.  Не хотів умирати, але нічого не зробиш.  Дорога одна залежна.  Не хочемо вчитися загартування, не хочемо тренуватися, і слухати голос Іванова про правду, з якою 30 років займається.  Робить те, що потрібно.  Іванов не хвалиться залежною стороною.  А сильно і різко кричить про снігове пробудження і нервову центральну частину мозку. Про незалежність, про природне єство, щоб не вмирати, як ми в природі вмираємо.  Іванов ставить в житті своє питання.  Нехай я, такий незахищений від природи, помер – мені можна простити  Сказали: був такий, да його немає зараз.  А то помирає той чоловік, у кого є свій одяг, та непоганий, і приготовлена їжа.

 

101. Вона зберігається і вживається людиною.  А що, якби запропонували людині залишитися хоч на одну зиму в такому вигляді, як Іванов.  Сам себе навчив бути, як він є.  Ми з вами своїм одяганням хвалимось, що у нас такий одяг і теплий, і фасонний є.  Ми його щодня носимо, не скидаємо.  Етику утримуємо, цивілізовані люди.  У житті нам добре форму красиву мати.  А як же Іванов цього добився?  Він же народжений так, як і ми всі зростали.  До 35 років прожив та промучився в цих умовах, в яких ми з вами є.  Думав так само, як ми.  Боїмося, щоб не померти.  Часто хворів.  Товариші померли.  Що їх примусило вмирати?  Їхнє безсилля.  Вони не зуміли побороти своїм убранням, скоро померли.  Хіба вони хотіли вмирати в своїй сукні?

 

102. А померли, не врятувало їх.  А що ж спасає мене? Я не один день таким ходжу, і не одну зиму з літом зустрічаю і проводжаю. Що мене зберігає? Якщо у мене сили, це розум робить і мислить. А хіба чоловікові іншому, хто на черзі стоїть, чекає смерті, йому хочеться вмирати? Він не навчився жити, не хоче цьому вірити. У нього віра одна в Бога, а в сатану він не хоче. Він вважає, його умертвляє за гріхи Бог. Я живу не так, як усі. У них зброя вогнепальна, вони стріляють, вбивають. Їх природа за це стьобає природно. Хіба нам хтось у цій справі заважає. Або нема для нас такої якості або ми не такі, як Іванов. Ми боїмося, а тут наше небажання це робити, що нам хоче Іванов передати. У нього всі свої сили зосереджені, навчив сам себе, і вчить інших.               

 

103. Хіба нам в ці якості не вчитися, і не розуміти нам їх? Вони ж природні. Повітря, вода, і земля, з чим на відстані можна розмовляти. Особливо з холодною водою, як Іванов у ванні, взимку приймає холодні ванни. У ній знаходишся, як у кип'яченій. І їй як воді на відстані даєш наказ, щоб вона туди йшла зі своїми силами. І там між океанськими хвилями розповідала, щоб океан, вода знала, за що прийшов чоловік, хто не дарма сам себе примусив бути в трусах за любої погоди. Він не думає і не чекає такого часу. Це ми з вами самі своєю зробленою зброєю створюємо такий час, готуємося. А я вже залежний чоловік, напоготові стою, хоч і зараз даєш зиму зі снігом. Так ні, інші ще не забралися зі своїм пристосуванням. Час і це враховує. Він примушує робити те, що їм шкідливо.

 

104. Хіба чоловік одягав одяг на своє тіло, та ще взимку? А він його одягає через одне – боїться залишатися без одягу. Він вірить йому і надіється, щоб він його спасе. А виходить, одяг не обігріває, а навпаки, тепло від тіла відбирає. Людина на цю справу втрачає свою енергію. Хіба б чоловік їв, якби він зміг залишатися без їжі? Або він пішов би на роботу, якби йому можливість була залишатися без праці? Чоловік не мав би того, що він має. А він хотів би мати в природі, але природа йому це не дає. А ось моє знайдене, чим я користуюся, нікому не забороняється. Справа одна для всіх. Одягатися зможе людина, і також роздягатися зможе, і ходити зможе. І ось щоб він терпів, без усього цього залишався, він був би завойовник. А то без одягу ні кроку.  

 

105. З кімнати не виходить без одягу. Людина звертає увагу на те у вікно, його примушує звертати природа. У неї сили надворі, а безсилля зробилося в домі в захисті самого себе. Чоловік озброєний, йде в природу воювати на один визначений час. А на ніч бере свої сили, затишок, де у нього вариться, смажиться, і так робиться з природи для природи. Це чоловік, він на собі ці сили витрачає. Йому не в силах доводиться далі боротися. Він сьогодні, завтра і післязавтра йде на фронт воювати, щось робити. А раз робиться в природі будь-яке діло, він у ньому помиляється. А скільки раз доводиться людині за своє все життя в природі помилятися. Та ще й як помилився думати про час. Сьогодні готується, а завтра вживає. Сьогодні чисту сорочку одягнув, а завтра вже вона брудна. Сьогодні поїв, а завтра треба теж їсти.

 

106. Цьому ділу нашому вживання кінця і краю не буде. Сьогодні одне, завтра інше, а його без зусиль природа не дає. У неї ж справа обов'язкова, треба щось зробити до цього столу. Ми його готуємо щодня, і вживаємо теж, як це слід. Наш у цьому ділі програш. Один день не проходить без їжі, це наша система людини проходить в житті. Ми з вами без думки не залишалися однієї хвилини, щоб не доводилося думати про природу. А природа – це наше джерело. Особливо для людини потрібна завжди земля. Людина ніколи не кидає знати те місце, в якому доводиться закладати всі свої сили, всю свою можливість. Вона примушувала не одне думати, а практично треба фізично робити. Земля не пух, а ґрунтова площа, на якій людина всі свої карти розкидає. І мріє, що на якомусь місці без усякої помилки посіє.

 

107. Сьогодні ми готуємо, робимо. А в ділі хто чим займається, і що любитель сприймає. Давайте ми будь-яке людське господарство розберемо по кісточках. А що буде треба зробити цьому господарству, яке робиться чоловіком за рахунок природи. Вона його примусила землю орати. І на цей час було починати з зернятка, кілька зерняток на площі землі. І дійшли до того зі своєю технікою, зі своїм розумом, що для цієї машини місця не вистачає робити. Ця машина треба на один час, а інший час стоїть, не робить. А інші машини надто навантажені, працюють, роблять те, що потрібно людині. Особливо на колесах наш транспорт, він наших людей возить з місця одного в інше. Людина не завжди ним користується.

 

108. А машина вантажна, якій доводиться доглядати за землею, вона не стоїть на місці. Оре, волочить, сіє і прополює. Косить і молотить, складає і возить. Все це робить чоловік для самого себе. Він знає всі дні, в які доводиться робити. Не спати, а поспішати. Особливо косовиця, молотьба. Чоловік не буде своє життя продовжувати. Це його робота робиться для того, щоб зерно з поля зняти і зібрати в сховища. Це робиться для того, щоб дні в році проходили. Ми їх зустрічали з радістю, і так само від себе гнали. Ми хотіли дізнатися, а що наші люди нового придумають, тобто зроблять. Адже ворог між нами в природі прогресує, що для нього можливо. Він не спить, нападає на добро чоловіка, він не зможе відбитися.

 

109. Він віроломно нападає зсередини і зовнішності. Маємо на це діло зброю. Не спимо, будуємо в природі благополуччя своїми руками. А ворог з цією справою не рахується, візьме і накинеться на наш народ або на державу. Особливо інша національність буржуазної управи, їм наше право нехороше. Так же само, як тіло людини в природі для цього озброїлося, щоб від природи легше брати для свого існування. Справа чоловіка в природі одна – йому для його тіла дай, він більше нічого не знає. Земля є, на чому не можна буде так сидіти, щоб нічого не робити. Навчальний заклад не відстає від народу. Отримують знання люди, і робляться інженера.                         

 

110. Вчені люди обгородилися своїм знанням зберігати державне добро. Особливо життя чоловіка, щоб чоловік всебічно сам себе розвивав. І фізично трудився, і матеріально огороджувався своїм піднесеним трудом, за який чоловік отримує. Це мало дають, щоб добре жити. Людині треба гроші, а їх мало людині дають. За гроші можна все купити, аби тільки вони були. Гроші це все. А без грошей людина терпить до того часу, поки не попаде під його руки що-небудь державне. Кому є такий закон, хто накинеться, присвоїть до себе, зробиться їм господар. І візьме за гроші його як своє добро буде продавати.

 

111. Не за таку ціну, а за 50%. Дешевше тому, хто купив, і тому вистачить, хто це добро продав. У природі люди поділилися. Одні навчаються, отримують знання, робляться в державі ділками. Цього закону навчаються теоретично, отримують дипломи. А раз отримав диплом, вже легше живе з матеріальної точки зору. Він командир, на це дуже багато витратив часу. Навчався теоретично простежувати минулу історію, як вона себе завойовувала. Людина має право на свою працю. Ми для цього діла народжуємо чоловіка, вчимо його з усіх боків, щоб він вчився. А йому одному пощастило, хороша пам'ять. А іншому не пощастило.

 

112. В одного вміння є, а в іншого його немає. Всі люди нелегально живуть, але закон усіх не може забрати, і посадити чоловіка за це добро у в'язницю. Він перед народом заробив, його зловили, судом засудили за його нехороше до спільного життя. Він виявився над добром державний ворог. Це державна матеріальність цінна, вона купується руками людини, і людиною охороняється. Є на це зброя. А без помилки чоловік не живе, не завжди його достаток оточує. Всі люди навчаються, бачать, як живе один, як живе інший. Особливо живе директор і підлеглий, у них в житті велика різниця в матеріальності в усіх відношеннях.

 

113. Він вчений чоловік, міг себе примусити потерпіти. Але бідність нестаток у себе має. Це краще відмовитися від життя в нашій державі. Дуже багато такого добра, до якого близько руки бувають. Чому не спробувати на час зробитися господарем, і ним як своїм добром розпоряджатися? Про це знаю я один, крім мене ніхто. Це справа лише б почалася. А час зміниться, про це люди дізнаються, стануть стежити за ним, зловлять, виявлять. Скажуть: крав – йди ти відповідай за наше державне чи приватне добро. Судять дуже сильно, дають термін. І примушують його під конвоєм, щоб трудився, робив, що примушують.          

 

114. А порушник є ворог добра, ми його тримаємо в камері під замком, як злочинця. А він у нас сидить, доти ми його тримаємо, поки не опрацюємо. Він зізнається, що це він сам зробив для поліпшення свого життя. Не один він самовільний, їх дуже багато в нашому народі. Та ще вони якісь робляться через нас. Ми в цій справі винуваті зі своїм розумом. Не повернув він що-небудь хорошого зробити для самого себе. А ось погане я навчився швидко без усякої науки. Показалася на мені загроза. У ній можна було швидко розуміти. Твоя лінь, небажання оточило, і не став інших старших від себе слухатися. Я, каже, себе назвав хворим. Для нього людина зробила неприємність, через неприємність вже біда одна. Ніяк не станеш хорошою розумною людиною між іншими. 

 

115. Чоловік народився для того, щоб він вчився тому, чому всі навчаються, щоб обманювати іншого. А правдою довго не будеш жити, зараз ця правда назовні вистрибне. Її самі люди покажуть на самому маленькому чоловікові. А між дітьми є велика різниця, один у двір волочить, а інший з будинку тягне. Кому сподобається те дитя, яке скаже про свою сім'ю правду. Це вже недобре для сусіда про сусіда знати, що він робить, і куди і навіщо поїхав. А його, може, потреба примусила. А буває і зайве, що не треба було їхати. А в дорозі все буває. Доброго не знайдеш, а погане саме причепиться. Погана погода будь-якого дня, що прийшов, а в неї дуже важко доводилося будь-якому ходаку при будь-якому здоров'я без усякої протоптаної дороги рухатися. А тут точний такт не знаєш, вже біда, та ще яка. Блудиш, ходиш назад, вперед. Ти цієї місцевості не досягаєш.

 

116. Це добре, що такий попався на шляху туман. Не бачиш, куди йдеш, і навіщо йдеш. Можна не ходити. А ходити не будеш, їздити не станеш, що можеш на білому світі знати. Одне сонечко, і то не завжди. Його можна буде мати. Дні не такі для людини в цьому році прокладають себе. А тут здолало якесь нездоров'я. Ноги носять не так, як слід. Треба поспішити, а вони ходити не хочуть, сил немає підняти. Може бути, і хотів бігти, як це завжди ми, діти, любимо по накатаній дорозі своїми ногами бігати. І їсти не хочеться через це всього. Ми ж, діти, не знаємо, що треба сьогодні три рази сідати за стіл і вилазити з-за столу. А потім свій улюблений розвиток робити. Гірше немає на білому світі комусь і для чогось підкорятися. Один каже іншому. Я зроду не пішов по ось цій дорозі. Але біда одна мене примусила ходити в тиждень раз на руднику на роботу.

 

117. У суботу йдеш замазаний, чорний, весь у вугіллі. Ти тиждень не умивався. Де ти там води знайдеш через важкий твій труд. Санки я тягав не порожні, а з вугіллям. Не одну годину, а всіх 12. Не бачиш взимку зовсім сонечка. У чотири години вранці встанеш, а в 9 годин ляжеш. Чи це для такого чоловіка денний відпочинок. Це добре, що у нас такі казарми побудовані загального типу. На 75 осіб нари двоповерхові. Вікна великі з маленькими шибками. Піч одна, вугілля є, чим топити до великого вогню, щоб тепло спав. А задоволення молоде де-небудь показати себе. Ти добре не бачиш при 25-вольтовій одній лампочці, і то, буває, перегорить. А господар у нас жив на великій відстані, ми його і не знали. У нас ближче від усіх десятник, який виконує волю самого керуючого, хто пішки ніколи по дорозі будь-якій не ходить. У нього на це є коні, він же господар. А що я за людина була своєї рідної сім'ї. Коли заробиш, маєш кілька рублів. А в рублі не одна копійка.

 

118. Вона коштувала в житті. За неї можна було купити сірників коробочку. На великий час хорошій господині для розтоплення вистачало. Але ледачій якійсь, яка не вміла хорошого сніданку з хорошою продукції приготувати. Особливо ми з вами звикли зустрічати в житті хоч в році один раз. Але ми його відзначали не одним одягом, який придбавали за хороші гроші. Як зараз виходить. Ідеш по дорозі. Трудівник, він видний здалеку по одягу своєму. Його тілу і сонце наше улюблене не допомагає, щоб з нею проліз від такого розірваного одягу. Що ти поробиш, тут бідність, а тут велике незнання оточило. Все думаєш прийти в чоловіка, та ще в порядного. Хто тобі скаже. А ти нікому нічого не робиш. За що тебе будуть любити загальні люди. Їм треба на літо для пасовища корів індивідуальних. А за це вони тобі заплатять те, що вони дадуть. Ось це твоя до них любов. А яка може любов твоя. У тебе є все, чим жити. Ти не потребуєш нічого. Твоє діло – на них і не дивись.

 

119. Як це робиться в нашому такому скромному природному багатстві. Не заслужиш свою увагу. Кого люди хвалять? Та того, хто чим-небудь новим показав. Особливо якщо взимку ти вмієш залишатися без всякого одягу, в одних трусах ходити по снігу роззутим, без головного убору. Ти виявився один з усіх найбідніший чоловік. Нічого не зробив поганого перед нашими вченими людьми. Сам себе показав не так, як вчені були в сорочках. На них уми не дивилися. А їх показував одяг, що вони не знали цього чоловіка, хто за це велике право перед ними прокричав. Вони не знали, що тоді сказати. Треба було, за всім висновком всієї зробленої системи, сказати, це чоловік не такий. Він народжений, як усі люди. У нього немає того, чого ми з вами мали. Наше всіх діло одне – добре одягнутися та наїстися, а потім піти в хороший дім, зручний. І там розташуватися в ньому жити доти, поки тебе як людину не винесуть в труні, як господаря, на кладовище.                   

 

120. Це я передбачав. Я вчився сам практично, загартувався, ходжу так, як ніхто не пробував. Це в 1933 році, мені було тоді 35 років. Моє здоров'я гренадерське. Я бігав на ногах, і думав не про погане. Але знайшов те, що було потрібно для всіх нас – це здоров'я. Я і поставив перед вченими питання сам в житті, що я чоловік той, про котрого історія не знала, а зараз узнає. Ми, всі люди, озброєні. Не хочемо зустрічати наш білий і суворий у снігу день, як Іванов навчив сам себе залишатися при будь-якому розвитку, в температурі зниженій, без усякого захисту самого себе. Як ми робимо. Нам треба хвалитися, що на нас висить теплий і красивий одяг, з чим ми не гарантовані жити, щоб не застудитися і не захворіти. Ми безсилі в цьому ділі залишатися і чекати, як чекає наш Іванов. Він не ховає себе, і не боїться, що його природа стьобне за його бідність.

 

121. Він нам говорить за нашим одягом. Дивитися на моє тіло – біднішого від мене немає, я маю одні труси. Але знаю добре: багатшого від мене, здоровішого немає. Я один в природі такий. Перевірите, і побачите на мені правду. Як я чую цей наш холод після літнього часу. Я не можу вам описати, як мені холодно. Але зате моє терпіння, природа обдарувала мене багатством, це здоров'я. Я гарантований цим, що я перед природою одна-єдина людина. Вважаюся в ній для всіх людей переможець природи і самородок її, Учитель всього народу. Не хочу, щоб люди попадали за своє діло зроблене. Вони помилилися, пішли не по тій дорозі. Вони думали одне, а вийшло інше. У них складалася думка. Якщо він чи вона одягнеться в одяг, то буде врятований. Не так, велика-велика помилка їхня. А ось моє – живий факт. 33-я зима йде, я ж не одягаюся, і не хочу одягатися. Чому це так, що я не така людина, як усі люди?   

 

122. Чи не вмію працювати, правду описати про свою пропозицію вченим. Я ж не сидів на одному місці, а рухався. Ви хіба сліпі були. У дверях ваших який був цю зиму 1965 року 14 лютого вночі в 11 годин. 30 градусів був мороз, конвой привів вам мене. Де ви були без мандрівника. Ви книжники, фарисеї, тобто вчені та воїни. Хіба перед вами не стояла на колінах правда, вам не говорила, що Іванова зі своїми підготовленими силами не кладіть. Помилилися сильно. Самі шукають ворога, але не знайдуть, яким він є для них. А він був між людьми в природі, так він і залишився через наше наявне багатство, яким ми з вами хвалимось. Щозими показуємо самі себе одягненими і наївшись. Порахуйте, за 30 років скільки померло в одягу, що наїлися.   Не врятувало їх. А що, якби цих людей так роздягнути, як ходить Іванов, жили б вони чи ні?

 

123. Давайте ми спробуємо. Нехай будь-який спортсмен або який-небудь чоловік візьме якості Іванова, і з ними воює. Цього не зробить жодна людина. Іванова треба носити на руках за його зроблене. А йому спокій створили в спеціальній лікарні, та ще в Казані, де люди теж лежать, чекають дому. Я вдома такого не чекаю, щоб від порога до кладовища. Я дав своє слово, у в'язниці сидячи. Якщо мене народ визнає за чоловіка такого, як я є зараз, маю своє здоров'я, то тоді спущуся в воду. І буду там борсатися доти, коли мене природа витягне на верх води. Я повинен ці сили завоювати в природі. А вони в мене були і є тільки природні, які не озброєні. Як ми їх маємо, і будемо мати в природі безсилля доти, поки ми не змінимо цей потік.

 

124. Ми з вами всі чекаємо цю зиму в своєму зробленому багатстві, а Іванов так не чекає. І в нього не така є думка, для нашої небувалою зими зустріч. Він хоче своєю правдою довести, і всіх ображених природою людей від їхньої створеної ними хвороби звільнити, щоб люди в житті отримали право жити вільно, без в'язниці і без лікарні. А коли я своєю ідеєю правду розкрию, у природі доведу, вчені мою ініціативу підтримають. Я опинюся зі своїм вченням у народі. Ця вся залежність піде із сцени, люди візьмуть правду. Руки свої заберуть, не будуть братися за свою справу, помилятися не будуть. Усі корисні й сильні в природі завоюють життя. У них буде незалежність, без усякої природи жити.

 

125. Чоловік зробиться не таким, як він є зараз у природі. У нього сили зосередяться, і будуть у природі робити те, що буде чоловікові в його житті корисне. Він своє діло, зроблене тілом, кине робити, на чому він завжди помилявся. З перших своїх днів став озброюватися, став свою сорочку на тіло вдягати. Він побоявся залишатися чистим тілом у природі, примусив сам себе йти від природи. Він або вона не довірилася повітрю, воді і землі, що вони, це найголовніше в нашій природі. А довірилися штучному не живому, а мертвому. Обгородив сам себе ганчіркою, і нагодував себе продуктом, без чого чоловік не починав свої кроки прокладати. Природа примусила чоловіка для цього трудитися, придбавати для свого задоволення одяг, став стягати з живого.

 

126. І став ним користуватися як товаром, котрого людина зробила з сировини за весь свій час і свій введений труд. Ми від природи отримали для того одяг або житловий дім, щоб від неприємності йти. А шлунок ми розвинули для того, щоб його у свій час поповнювати, а інший час викидати. Це людини вічно запалена піч, їй дай і дай, і дай. Ми ж люди живі енергійні, які зберігаються в природі повітрям, водою і землею. А ми від цього пішли, обгородилися мертвим. У нас до природи довіри немає, до життя. Ми стали жити за рахунок природи: промишляти одяг, їжу та житловий дім. Ми з вами цим не задовольнили себе, померли в цьому. Нам Іванов своїм загартуванням розчиняє ворота, показує в природі сили волі для того, щоб не мати нужди в природі, і не йти своїм тілом від неї.

 

127. Іванов з нами виріс, 35 років був таким, як ми всі, озброєним проти природи. З нею воював, все хвалився своїм здоров'ям, своєю їжею і своїм вбранням. Наїсться, повний живіт накидає. А потім одягнеться до тепла, йому не повернутися, важко. Але жити якось треба, працювати треба. Це, за висновком думки Іванова, не порятунок життя людини в цьому. Тому природа підказала Іванову піти від залежності в природі. І створи свої сили, волю в природі у своєму тілі для того, щоб завоювати в природі атмосферу, щоб вона на тіло людини не впливала. Серпень місяць у нас, його дні проходять, ми з вами їх зустрічаємо і проводжаємо. А ось скоро прийде наш вересень, атмосфера в природі зміниться. Стане вранці проскакувати морозна система. Буде сонечко, а сонечко буде з цією силою боротися, зганяти з землі. 

 

128. А люди вже поклали свій прибутковий кінець в багатстві. Намагаються це все придбане влітку сховати. Він його ховає для того, щоб взимку цим продуктом жити. Людина не вірить повітрю, не вірить воді, не вірить землі, а сам все від цього отримує, і живе ним. Чоловік без цього жити не зможе, жодного дня залишатися. А Іванов залишається не один день, і не один тиждень, і не один місяць, або один рік. 32 року стикався, гартувався, робив те, що треба буде всім нам, людям, що живуть на землі. Ми з вами не знайшли ворога, і нічого не зробили йому. Як був ворог зовнішній через наше багатство, так він і залишився ворогом. Ми з вами не знайшли зброю, щоб дати відсіч ворогу внутрішньому. Ми з вами хочемо засмагати в природі під сонечком, воно нас спасе. А Іванов сонечку не вірить, не визнає його сили над ним. Сонечка, як ми з вами думаємо, його немає.

 

129. Сонечко – це є ми, розумна істота. Чого ж ви, вчені, від цього поняття йдете. Самі сказали, що чоловік, лише б він зрозумів, і взявся за це, він обов’язково досягне. І зробить на собі сили ці, огородиться ними, вони у мене ростуть. Так що ж, скажете, від цього відступити, піти. Чому ж ви не хочете повертатися до залежності, засобам виробництва буржуазії. А ваш намір один – їх з місця прогнати. А своїх людей по-новому небувалому вчити. Як крали, крадете. Як убивали, вбиваєте, і будете це робити. Із-за цього діла вмирали, вмираєте і будете вмирати. Це наше з вами безсилля. Ми не бралися за це діло, і не хотіли думати. А як була залежність, вона між нами в природі і залишилася. Як життя, що не вмирає. Ось на Іванову воно себе показує. Всі бояться природи, одягаються, їдять, в домі живуть. А фактично їх, усіх хвастунів, природа валяла, валяє.

 

130. І буде вона їх валяти за їхню обіцянку зробитися в природі королем. Вона на цю самовільну дію не дивиться. І не піддається ніякому зробленому одягу, і не дивиться на будь-яку їжу. Находить у хорошому зробленому і зручному місці, кладе його в ліжко, і мучить до самої можливої смерті. Він своє життя закінчує в цих усіх умовах. Чому Іванов в природі не тривожний , не хворіє, не простуджується, а як був у природі переможцем, так і залишився. Ми з вами думаємо про життя, смерті боїмося, а жити хочемо. У нас на це є велике знання. Ми добре знаємо, що в природі є ворог, котрий не спить, а все думає, як би нашим життєвим умовам перешкодити.         

 

131. Всі є можливості в будь-який час накинутися. І своїми силами оточує, не дає чоловікові життя. Чоловік усякими путями від цього відбивається. Але зброю поки не найшов і не зробив, не вміє розпізнавати в природі ворога. Йому хочеться узнати, що ж буде завтра. Йому хочеться, щоб люди народжувалися в природі. Що вони роблять, що вони повинні робити, але помилятися не могли. Їхня помилка одна – проти природи озброюються в будь-які дні, що приходять. Люди зі своїм поняттям, зі своїм здоров’ям не хотіли б, щоб природа сама себе без сонечка міняла, свою в світі форму. Люди ніколи б не погодилися в природі, щоб було для них погано. Природа не хоче, щоб чоловік робив для себе погане.

 

132. Якби він не боявся природи, він би ніколи в своєму житті на себе не надягав свій фасонний одяг. І не сідав за стіл їсти їжу для того, щоб не бути голодним, і щоб від цього голоду не вмирати. Це працює у нього велика думка, вона не зупиняє себе про це за деякий час своєю боязню тягти до себе цей поганий час. Він не хоче, а він саме до нього лізе. У природі два шляхи: хороше і погане. Чоловік оточив себе хорошим, це залежність, від природи брати і задовольнятися. А коли у нього нічого немає, він від цього вмирає. Тому він не забуває думати про весну, про наш початковий час, що народжує, в якому котиться одне за одним. Хороше йде, настає слідом погане. Зима для життя людського на всі способи не обдарувала себе.

 

133. А примусила людину не думати, а робити, що треба. Він боїться залишатися без одягу і без їжі, і води, та житлового дому. На що всі свої сили кладе на фронті своєї війни. Йому треба, що одягати. Він убив звіра чи зробив штучне полотно. Йому треба його формою зшити. У нього на це є наука кравців, хто навчив сам себе цю річ робити. І за це отримувати гроші, і ними продовжувати. У природі проводиться велика компанія за зберігання самого себе від цього холоду. Усі свої сили кладе людина для того, щоб озброїтися і не замерзнути цю зиму. І не застудитися, і не захворіти. Він робить валянки теплі, брюки і фуфайку, папаху, шапку теплу, і зверху шубу. І тоді холодно, як же так. Це одна рятівна сторона, від цього людина залежна.

 

134. А ось інша, що годує, вона не одна така річ, як ми її маємо. І добуваємо рослину на нашої землі для того, щоб у нас було зерно, з чого можна було робити зовсім іншій людині борошно. Мельник – камінь, вальці. А потім треба цю муку розчинити, і зробити пишне тісто. І розпалити піч для того, щоб спекти хліб. Це людиною робиться при будь-якому нестатку. Він цим озброєний, робить у себе вогонь, що примушує людину готуватися на кілька днів. Хліб не один треба. Треба картопля, треба капуста, треба огірки, треба помідори. А до цього посуду не має кожен. Той має, кому це треба. Хто хоче жити, і добре, щоб у нього було все на столі. Чоловік запасом хвалиться. І своїм хорошим будинком, що він його побудував один з усіх. У ньому живе, як якийсь король. Чого тільки немає, та все хороше. А природа не дивиться ні на який час, ні на яку зброю.

 

135. Для її треба тіло чоловіка, вона до нього пролазить зі своїми силами, і починає його турбувати своїм почуттям. У чоловіка зародилося не те, що було. То його не турбувало, сам себе почував добре. А потім десь це горе взялося, пекельна біль напала на людину. І сам не знає, звідки вони взялися. Каже чоловік: хто його знає, що за така причина викликала на мені, що я захворів. А раз захворів чоловік, хворий він уже заважає іншому своїм стогоном. Та й іншій людині не хочеться, щоб людина лежала в ліжку і хворіла. Всі хочуть бути здоровими людьми. Але погано те, що ми не вміємо робити, і не заслужені від природи. Ми безсилі зі своїм багатством. Зі своїм зброєю себе врятувати не вміємо, володіти. Нас за це невміння і природа шмагає.

 

136. У неї сили, в будь-який час зможе завдати за нашу форму, за нашу красу, щоб ми з вами не хвалилися, що нам тепло. Ми одяглися, у нас це є одяг. А ти, природо, не підходь. Ми тобі дамо відсіч. Говорить так в людях. Ідеш по паркетній підлозі – ти можеш втратити здоров'я. Лежиш на печі – можеш застудитися. Це наше з вами, і велике, незнання в природі. Ми вчимося у справах, робимо для того, щоб живим фактом хвалитися. А природа цей вчинок у себе не виправдала. Їй це не по душі, що чоловік народився зі своїм енергійним тілом, а потім не встиг пожити, захворів і помер. Ніхто йому не допоміг повернути колишнє здоров'я. А всі навчені допомагати безсилому чоловікові, що бореться? Проганяти треба його з життя, щоб він не заважав такому життю. Що значить: у природі народитися для життя, а потім померти. Хто це зробив? Самі люди народили.

 

137. Це час, вони його тягнуть своїм озброєнням, своєї вмілої спритністю. Боягуз чи заєць ніколи б не пішов до удава на поживу. Але йде він, криком кричить, а сам йому жертвою підносить себе. Так і життя людини в природі проходить між ними і природою. Зима, ще хто його знає, де вона є. А ми своєю працею, своєю головою роздумували, де таку річ дістати. Старалися їх купити за гроші. І зробити такими, щоб вони були приготовлені для їжі. Ми цю штуку робимо, самі запасаємося. А ось про той день, про той час ми б з вами не хотіли навіть думати. А воно тут як тут з'явилося. Ми дочекалися, він нашого чоловіка повалив і тисне. Він бідний, нічого не зробить для того, щоб піти від цієї хвороби. Немає порятунку в житті, ми його не хочемо шукати. У природі є все, тільки нам за наше небажання природа не дає і не дасть.

 

138. Ми ж коли природу кинули любити? З перших днів нашого народження. Ми не захотіли знати, що з себе представляє повітря, в якому ми голосом не дарма закричали. Ми злякалися цього діла, що робив чоловік. Він вбивав час, сам їв, наївся, одягнувся. І йшов у природу шукати для свого тіла проіснувати. Він же розвинув своє тіло, але цим. Йому знадобився одяг, він же його одягнув. Йому знадобилася їжа, він її зробив. А дім побудував для того, щоб у ньому не один день пожити. А хотів пожити тривало, не хотів з ним розлучатися. Не хотів умирати. А хотів, як усі хочуть жити. А природа підмітила, підіслала ці свої сили, свою всю можливість, і накинулася на людину. Ні з чим не порахувалася, а взяла та пішла своїм наступом, і вдарила його по тілу.

 

139. У чоловіка відібрала його наявні колишні сили, а ввела безсилля. Що ти зможеш зробити з природою, з умовами? А вони ж у природі невмирущі є. Ми їх боїмося сприймати. А як же не боїться Іванов. Для його тіла не треба ніякий одяг. Я, говорить Іванов. Якщо мені надягати яку-небудь одежину, то це мій найгірший в житті злочин на своє живе тіло надіти мертве. Це вже для нас мінус, під копил свої сили людина веде, і більше з ними не буде вертатися назад. Вони ж відбираються цим. У чоловіка зараза хвороба, хто і створює на тілі ворога. А я цього ворога жену від себе, вже тридцять років пішло. І впевнено (можу) сказати: я буду жити доти, поки своїм учинком.

 

140. Буду перешкоджати іншому чоловікові, якщо я його прожену з життя, буде прибирати і мене за це природа. А то я всім своє вчення поширюю. Хочу, щоб людина не піддавалася ніякому стихійному захворюванню. І моє вчення це всім дасть, але люди не згодні. Вони примусили себе тільки втрачати здоров'я.    Зима зі своїми днями не думала з'являтися. Ще вересня не було, і не бачити його часу. А чоловік одягнувся, і наївся, як слід. Готовий зустрітися. Може бути, і не прийшла зима, так її люди самі притягли. Людям цей час необхідно треба. Люди літо готувалися, робили свою роботу в полі. На городі копалися для того, щоб виходити таку річ, за яку доводилося нам весь один день прожити. Ми на ці дні вперед трудимося. Хочемо, щоб цей час до нас прийшов, і з собою наше приготування забрав. А продукція готувалася правильно.

 

141. Раз посіяли ми це, і чекаємо. У нас ця система не призупиняється, щодня йде і приходить. Ми про неї і думаємо, як би цю річ придбати шляхом виходу. Нас примушує умова. Я, говорить чоловік, якби сам не знав про природу, про її дні, я б до них не готувався. І не робив собі зброю, і не озброювався, а жив без цього всього. Зима примушує народитися весну. Не весь час зимі такій суворій лежати, не весь час по ньому людям доводилося топтатися. Він вже декому надокучив. Люди бачать правду, та не можуть нею скористатися. Вона є в кожної людини. Коли ноги у тебе здорові, то і ти сам здоровий. Але коли вони в тебе хворі, то і ти хворий у природі. Втомлюються від важкої ваги, від зайвого, зовсім неживого, того, що робиться в природі. А в природі зробився чоловік зі своєю зброєю в природі.

 

142. Він зброєю оточив себе. Він без зброї не зможе зустріти одного дня. Тому приготувався чоловік, всім запасся, особливо продуктами. Для кожної години і кожної хвилини чоловік озброювався. Для шлунку робив заклад, і для зовнішнього тіла будував благо. Він без шапки не виходив ні на яку кепську погоду. Його шапка примушувала, щоб із себе в природі залежного чоловіка зробити. А чоботи відривали людину від землі. Значить, чоловік своєю війною в природі не як воїн, а сховався, як боягуз. Йому ця змінна погода не до душі. Він з дому без усякого пристосування своє тіло не буде показувати. У природі панує над тілом клімат. Якщо суворо, недобре, то людина не виходить з дому, і не показує себе природі, боїться природи.

 

143. А той, хто в природі боїться, він довго не живе. Він безсилий мислити і робити в природі справу. Тіло завойовує сили волі. А в силі все життя людини. Ми, люди, однаково живемо, і хочемо, щоб колесо крутилося по одній колії. Якщо люди самі себе примусили бути в природі залежними. А незалежність народжена на чоловікові для того, щоб чоловік чоловікові показав правду свою, і вказав, хто кому і як, і де допомагає. Якщо зброя, тоді вона людині допомагає, коли вона спрямована за призначенням. А ми, люди, зробили для тіла людини зброю, але нею ми боїмося в азарт входити. Бо думка пустилася шукати в океані якісь особливості, яких шукає людина для того, щоб чогось нового показати. А нового немає, і немає.

 

144. А є старе. Зброя робиться, а в хід не пускається. Чим людина хвалиться? Не життям, а смертю. Треба буде не озброюватися. А ввічливістю й умінням права відбирається у людини зброя. А в природі сили для того, щоб змінити своє. Трибуна. Хлопчик виходить до нас, учених людей, запитує: «Для чого ви нас народили, скажіть?» Ви скажете з минулого: для життя. Ми запитуємо: для якого? Один час пожити. А потім померти, не знаючи, від чого. Ви подумали перед цим, коли закладали своє зернятко, що ви починали робити, щоб вийшов наш чоловік? Як бути, щоб його виховати, і зростити вміло для того, щоб він не вмирав.

 

145. Ви не вчилися, щоб природу просити. Ваша справа – дай, більше нічого. Ми надіємося на щастя. Буде добре – ми добре будемо жити. А погано доведеться – ми і від цього не відмовимося. Ми самі народили і помилилися. На вас не треба робити прикрасу. А наші сили самовільні, злочинні зробили. Народилося дитя природне живе енергійне. А ми самі, ніхто нас не просив. Природа мовчала, в цей час народжений цього місця дуже сильно кричав. Хіба він розумів, він же був до життя ягня від вівці. А дитя отримало звання чоловік.

 

146. Це ворог усього природного життя в атмосфері, як надів свою власну сорочку. Скинув тоді, коли йому довелося в цьому всьому втратити своє наявне здоров'я. Озброєним він маленьким був – кричав криком. Не хотів він так жити в природі, як ми його примусили, і одягли, і нагодували. Він у нас ззовні прів, а зсередини киснув. Він не пахучий зробився в природі, а смердючий від його, зробленого ним. І мати як людина не захотіла такого обмивати і годувати. Саме діло наше почате. Ми в процесі навчилися, ще маленького стали примушувати. Куди подітися немовляті. Ви воювали, попадали.

 

147. Що робили? Підпорядковувалися суворому закону. Ви ж вороги цьому чоловікові, хто з вами воював, він вас як небажаючих воювати забрав і оточив своїм законом робити те, що роблять усі. Помилився той, помилився й інший. Не треба брати в полон, не треба здаватися. Зброя є зброя. Вона не допомагає, а примушує. Тільки до нього треба премудрий розум. Запитайте у нас, учених, для чого ми цю зброю зробили? Щоб людині легше довелося з іншою твариною впоратися. Треба їжа, треба одяг, треба житловий дім. А без зброї не побудуєш і не досягнеш досконалості, щоб зрозуміти нам, як людині, що воює з природою весь вік.

 

148. Фронт розташований між чоловіком і природою. Прокладений стрижень захисна самого себе сорочка. Вона зроблена людиною, руками зшита, але ніякого тепла і ніякої користі ніякому тілу не створила. А тільки у людини відібрала її тепло, енергійні сили. Чоловік через це озброєння втратив своє здоров'я, непридатний до життя. Його природа жене з колії, йому дорогу показує в землю. Як наш безсловесний підлеглий скот. Він наш близький друг зі своєю якістю, але ми озброїлися його ловити, його прив'язувати. І тримати доти, поки сили є. Сили наші такі в природі: вбити треба тварину, і за рахунок її пожити. Ми цього добилися, зробили, але нам мало. Ми природно переключилися на площу землі, стали її орати, і в ній здобувати для свого тіла продукт.

 

149. Що нас примусило? Психічна ненормальність. Ми змінювали форму життя за рахунок природи. Ми не хотіли бути в природі незалежні, як наш Іванов. Він у нас нічого не просить, навіть нашим не цікавиться користуватися. Він не визнав зброю допомогою. Якби зброя допомагала чоловікові в його житті, він би безболісно жив і легко оточував себе. А то у нас з вами є тепле, жирне, солодке і зручне. А в труні з дому виносимо воїнів з природою. Він воював, робив доти, поки не потрапив у капкан. Природній сторони – безсилий. Незалежну сторону свідомо жодна людина не погоджувалася випробовувати в природі, крім одного Іванова. Він не готується один, як ми готуємося до зими.

 

150. У нас з вами яка є зброя для живого чоловіка. Боїмося його намірів. Не хочеться в неволі жити, як живе з людиною живою наша незалежність. Вона тіло оточила і ззовні, вона і нагодувала зсередини. Сусід бачить твою сусідську думка. Не хоче зізнатися, що він для тебе ворог твоєму всьому. Він же не хоче, щоб у тебе, сусіда, було те, що є в нього. Як і чоловік, якщо він хоче про свою хитрість зізнатися. Якщо він зброю має для того, щоб свої наявні цілі захистити. Ми ж вчені, а вони невчені. Ми подаємо команду, їхня справа – виконувати. У них є нестаток більше, ніж у нас. Тому він робиться над добром нашим злочинець. Більшість примушує порушувати. Людини незнання.

 

151. Чоловік теоретично не вчиться, і не вчить іншого, щоб просити. А на це все має зброю, сили людських рук ловити людей у бур'яні, і узнавати їхню здібність. Саджати у в'язницю для того, щоб він знав, як захищати батьківщину. А в батьківщині прогресує залежність зі своєю справою для чоловіка. Що б він не робив у житті, він помилився, і дуже помилився зі своїм зброєю. На фронті боротьба природна, загиблого, як озброєного чоловіка, природа стьобнула і вбила. Він помер від цього озброєння. Він задихнувся від одягу, що висить вічно на ньому. Також прокиснув він зсередини, йому повітря стало не допомагати, а заважати. Чоловікові виразку на тілі посадила. А виразка – хвороба, а хвороба – це ворог. Ми з ним не знаємо, і не вміємо озброюватися. Не знаємо ворога, що йому треба, щоб він не накидався.

 

152. Ми бідні люди. Ще сто днів до зими, три місяці залишилося. А у нас і на столі, і в коморі, і в погребі все є. І знаємо, де взяти. Ми для цього озброєні, але для народженої хвороби ми губимося. Лише б вона до нас у наші тіла пробралася, вже у нас апатія. Ми нічого не знаємо, що буде завтра. А нами розпоряджається природа, а ми природою озброюємося і проти природи.  Що ми робимо? Ми ж природа, а самі боїмося природи. Якби моє серце не було виходжених мною в 25-річної людини, я б цього не написав, що ролі не відіграє хвороба над людиною. А відіграє ролі людина над хворобою. Я не шию одяг і не прошу їжу. Це мене за моє зроблене в природі люди годують. Я своє знаю і роблю. Тоді, коли треба вже одягатися, це наша зброя. Треба їсти, це теж зброя.

 

153. І дім житловий теж зброя. А в зброї є чоловік, він повинен послухатися своєї створеної просьби. І запропонувати дітям, чого вони хочуть від нас, що живуть, життя чи смерті. Дитина ніколи б не народилася у природі для того, щоб умирати. Мене народили наші предки, і навчили, як треба буде воювати з природою. Мати моя рідна мене одного народила, а п'ять убила в утробі. Це все зробила залежність. Важко жити доводиться в таких полонених умовах. Я народився для життя, а батьки повернули до смерті. Не просили, щоб я пожив без усякої залежності, а ввели самі мені її. Я б у житті для цього діла, в якому помилився, не народжувався. Але мене народив чоловік у своєму незнанні, ще маленького став озброювати.

 

154. Дав моєму тілу спокій. Від цього стомлення мої пори на час померли. А потім піднялися і стали по-іншому кричати. У людини виробилася всередині потреба, народилося бажання. Хоч ротом, але треба щось зробити, щоб тілу було шкідливо. Хлопчик природою зарядився в природі. Для природи себе показує озброєним для того, щоб тілу було не легко, а важко. Ми це важке в природі життя залежне і почали, робимо для того, щоб наше тіло без зброї не залишалося. А раз чоловік озброївся, зробився воїн у цій справі. Він помилився, що пішов воювати зі зброєю в руках проти природи. Природа і природа, природа нападає. І скасовується природа від природи.

 

155. А природі немає того, щоб у природі природа нічого не зробила. Для того щоб від природи що-небудь для спасіння отримати, залежить все від чоловіка. Якщо він хоче, він свого доб'ється. Ви людині не робіть поганого, обов'язково отримаєте хороше. А раз ви людину озброїли, послали воювати. З ким? З людиною. То хто вже зуміє, той того і вб'є. У кого буде прикладена любов до зброї. А через таке бажання людина сил добивається в природі. Треба нам із землі прибрати захворювання, а навчитися не хворіти. Треба буде вчитися в природі, і цим вченням хвалитися перед усім світом. Серце загартоване здорове – це мій вихід у світі. Самозбереження клітини, ось чого треба нам добитися від природи.

 

156. Треба буде вчитися по Іванову, а він учить усіх одному – загартовуватися. І хоче, щоб люди змінили свій напрямок, як змінився я сам. Я ніколи в своєму житті не забуду про свою минулу з дитинства історію. Вона мене так бідно спочатку оточувала, від чого я не зміг відірватися. Я знав, дивився щоранку в ту сторону, звідки воно рано сходило, а пізно лягало, як і ми самі. Люди всі, що живуть у селі, яких тільки не було у нас в селі. А село наше з історії вважалося не маленьким селом. Заздрість була дуже велика деяким мужикам, кому природа допомагала бути між усіма багатієм.            

 

157. Я пам'ятаю добре. З ліжку встанеш, ще не протреш свої очі добре, і навіть не бачив сонечка, яке воно є сьогодні. Чи то воно яскраве червоне, як звичайно, воно однаково себе не показує. А тебе як маленького хлопчика умови привчили завжди це робити. Ти, може бути, про цю справу і не сказав нічого, але час прийшов, вже сніданок. А наша мати по двору попусту бігає, шукає пристосування, чим цю грубку розпалити. Для неї треба обов'язково, щоб жарко нагоріло. Спасибі треба сказати за велике наше таке терпіння за весь час, який ти сидиш на якому-небудь місці. А до тебе в голову увійде думка. Ти просиш у своєї рідної матері чого-небудь хорошого поїсти.

 

158. Особливо я зростав, часто навіть сон снився, що я їм десь у когось хорошу, солодку і жирну їжу. А коли я вставав, то я забував це. Маму свою завжди закликав, щоб вона відгукнулася, як мати рідна. А їй хіба добре чути своє рідне дитя, яке просить чого-небудь поїсти, а у матері, хоч шар по столу покоти. Крім ячного хліба, та ще недопеченого і синього, схожого на кізяк. А ми його величали «божим хлібцем». Він дуже важко давався. Ми ним тільки й жили, майже з одного водою. Та посолиш, якщо не забудеш, сіллю. А буває, на хороші, міцні зуби ти цей шматок, якого довелося отримати в руки. Де тут розглядатися да придивлятися, виводити свій дитячий підсумок.

 

159. Швидше його кусати та жувати, та з повітрям, з водою ковтати. Багато часу на цю роботу не проходить, особливо в нашій такій місцевості, в якій доводилося не нам одним жити. Турбуватися про цю годівлю, всі в натягнутому достатку жили. Але були такі багатії, такі люди скупі. Особливо я згадую про свого дідуся Гришу. Якби я у нього один був такий онук, як він мене одного любив, і зустрічав яким-небудь шматком хліба. Я його брав, а дякувати не був навчений. Дідусь мій рідний по матері, він, може, і жаліє мене. А ось його син Філіп, він інакше. На нас усіх, онуків да онучок, з недовірою звертав увагу. Це для мене була відома картина. Ми жили на середині, за що і прозвали Нестерята. 

 

160. А Бочари, вони захопили своїм прізвищем мало не половину вулиці. Куди свій ніс не повернеш, хочеться знати, а хто ж тут в такій маленькій хаті, та ще добре не покритій, як слід. Стояла на городі, як кимось покинута землянка. Біля неї росло дві тополі, як до хорошого дому посадили їх, начебто користуватися в літній час холодком, правда, добре. За те, що викопають і викладуть камінням колодязь, в якому брали люди воду. Та багато господарств приганяли свою худобу, поїли. Особливо Лисеї, у них худоби на нашому провулку більше від усіх. Я якраз цьому зростанню був не взимку свідок. Сам себе напівроздягненим у цьому ділі показувати. Яка б не була худоба, а її турбувалися теж нагодувати, як і себе. А в селі нашому жили всі за рахунок землі, яку кожен чоловік мужчина отримував на свою душу три десятини.

                           

161. А на цій землі користувалися, більше від усього сіяли жито та ячмінь, що гірше та темніше. Аби тільки  було, що бачити на столі. А то буває такий час, чим-небудь втягне якою-небудь грою дитячою, і забудеш про сніданок. Тобі й не хочеться їсти ніякого. Накладено, і береш обов'язково це діло нагнати. І не можу забути про кожен тиждень. А ти його тягнеш своїм життям сім днів. Де ти тільки буваєш, особливо в будній день. Ти можеш і в степ піти. І там зайнятися, чим тільки хочеш. Є такі роботи, камінь ламати, та продавати його за гроші. А хто його купить, якщо у кожного не своя будову, а батьківська або дідівська. Ми, правда, коли жили разом з дядьком Федором, то у нас було дві пари волів, та одна кобила з лошам.

 

162. Нас вважали інші люди, що ми середняки. Батько майже вдома не жив, все був у наймах. То спочатку пас отару з Івановичем на лінії, тоді називалося, це був Краснодарський край. А я зростав, вчився в школі церковно-парафіяльній. Учителем був Єгор Стефанович, чоловік був непоганий. Сусідський навіть моєму дядькові Федору   брата двоюрідного Івана, з ким ми і зростали. Є, про що говорити і слухати, якщо хочете читати, як це вийшло в житті. Між нами двома була велика різниця. А я був більший. Мене, як трохи щось таке: «Ти, дурак великий». А Іван звався Іваном. А перш ніж один рік прожити в такій місцевості, в якій ми тоді жили один день. Особливо був літній день. Де ти тільки зі своїми ні буваєш.

 

163. Громада не маленька. Якщо тільки зараз із нею розбираєшся, для чого я жив таким нещасливим. Та ще як швидко бігав, не рахувався ні з чим. Треба було від Луганченкової греблі на гору якусь бігти, тебе ніхто не примушував, а ти робиш сам. А от коли тебе що-небудь примушують, вже тобі немає охоти. Ти не хочеш, твоя лінь на шляху. Сам не хочеш, а робиш, твоя це нав'язана робота. Ти як цього села, можливо, в чотири сторони. Особливо Ребреково, воно від нашого села 10 верст. А наша земля тягнулась. Ми завжди могли таке життя проводити. За весь свій час дістанеться річне користування наділ в цій місцевості. А до неї треба буде їхати всім сімейством.        

 

164. Для того щоб цю землю обробити, треба хороше тягло мати і хорошу снасть, щоб ця земля давала хазяїнові користь. А до цієї землі не хочеться їхати, не те що на ній працювати, і від неї отримувати для себе якусь користь. Я мужик, до того живу самотньо, у мене конячка одна. Що я сам зможу зробити, якщо мені на мою душу випало п'ять сажнів на 120 сажнів. Треба було зорати восени, та ще добре глибше, щоб вологи за зиму набрати. Не за це одне можна буде розповідати. А розповім за порядок. Це ж суспільство не одне господарство, і не одним всі займалися. Свою землю наділену мали, а самі їхали до пана в економію. У нього на скупщину брали землю, її орали добре і сіяли, як це слід. А четверту частину везли скупщину для оплати за землю.

 

165. Ця історія не в нашому селі одному робилася всю зиму безперервно. Нас як дні холодні проводили, і зустрічали ще гірше. А ось жити хотіли, та ще яке бажання було в цьому житті жити. Ти шість днів поспіль робиш свою покладену роботу. Тобі за це не оплачували весь тиждень, провозився. А прийде субота, ти вже напоготові зустріти неділю. У неділю й одяг не такий одягається, і їжа інша ставиться на стіл. Її дочекалися, як небувалого свята. А у доброго господаря на обліку всі дні, він до кожного дня приготував мішок зерна для того, щоб змолоти, та ще й як. Один любить молоти на камню, де плата поменше, ніж плата на вальцях. Але зате будеш їсти білий хліб. Це все не економія. Економія тоді, коли своя власна земля обробляється своїми силами.

 

166. Своїм тяглом і вмінням все це робиться. Без уміння нічого не отримаєш, крім як програєш, а не виграєш. Хочеш поїхати в інше якесь село чи хутір, треба буде справу якусь знайти, щоб не запитали у тебе: чого ти до нас прийшов. А в тебе відповіді немає. І це між людьми робилося. Сусід до сусіда зроду в дім не заходив через одну ненависті. Бачить, у сусіда що-небудь додалося зайве. Від нього не хотів відстати, а сил-то немає, щоб наздогнати, уміння не народилося. І от би не треба хворіти, а ти через це все і захворів. Люди дізналися, особливо про тебе, що нікчемний працівник. Даремно на тебе слова не скажуть уже. Доля правди є. Хто тобі давав таке широке право? У тебе луг великий у твоєму розпорядженні. Ти живеш, як якийсь король. Сад, та ще з якимись садовими деревами.

 

167. Під час столипінського закону землю прирізав. А річка протікала через твою всю садибу. А ти додумався правильно, узяв та загатив не дарма став. А до нього зробив водяний млин, щоб молоти селянам зерно на борошно. Це твої щохвилинні гроші. Як тобі довелося жити в цій справі добре, не треба було вмирати. Ти без всякої випивки не залишав жодного дня, щоб поснідати без стопки горілки. Тобі люди завжди заздрили, і просили у Бога життя, а от тобі не по нутру. Ти не хотів бути тверезим. А завжди хочеться, щоб не таким бути, як у всіх різний одяг на них. А ось на мені, я придбав один з усіх похвалитися ним, та показати комусь з інших, хто має гроші. Нікому не забороняється, і нікого ніхто не примушує, а все роблять самі. Поспішають скоріше на це місце попереду всіх, щоб встигнути.

 

168. І ти зробив, що треба. Капусник нісенітниця, а його треба обгородити від чужої худоби. Та щоб була річечка, і це все робиться в сезон для того, щоб чоловік цю капусту виходжував великими головками, і ними хвалився. На це доводилося не один віз вивозити, що добре достигли. У природі дуже багато таких предметів, які потрібні на базарах, а їх мало, а вони в ходу, за ними погоня. Хоча і кавуни людина посіє як для самого себе, їх виходжують своїм умілим трудом. Коли плетінки зійдуть, то чоловік до неї з сапкою сапає землю, щоб не засушити. Господар просить дощу непоганого, як завжди буває сильний і теплий. Тоді рослина будь-яка всіх радує, і на поганий землі робиться хороший урожай. Все це робиться людиною. Хто що любить, тримає. Один на биках оре свою належну землю. У нього їх три пари.

 

169. Найбагатша людина в селі, хто не потребує чужої допомоги, все сам. У нього сини, невістки, вже пішли онуки. А ми, каже старий своїй старій, вже не треба їм. Ми ж у своїй справі зробилися чужими. Їм би право таке, як пташка гніздечко звила. Яєчок нанесла, а діток вивела, і хотіла своєю працею прогодувати. Вони дивилися на цю справу, а потім прийшли у свідомість кинути материнське утримання. А раз кинули, відлетіли від матері. Так і нам з тобою всіх шкода. Тільки ми робимося не жалюгідними старими. Кому таке потрібно, нам вмирати. А в іншої людини замашка така між ними проходить. Де-небудь за чуже що-небудь треба зачепитися, і привласнити до себе, його назвати своїм. Це добре буде нашому такому селу, така місцевість, де ми завжди зможемо цим добром збагатитися. Особливо такі артілі збираються в одну купу чоловік по десять.

 

170. І почнуть не дурним займатися. У нас на все село багато можна наробити таких шахт, як ось ми, всі хлопці, взялися. І самі своєю працею вирили шахту. Каже Кузьма Іванович Водінов. Я займаюся на санях, запрягав пару своїх сірих волів, і поїхав на них на станцію Ковпакове. Сам іду збоку, помахує батогом, з волами розмовляю. А про лист не забував в пазусі тримати, я його віз до поїзда. А раніше пошти не було, а лист треба везти, я і повіз. А у мене люди по дорозі питають, куди я їду. А я їм не зізнався. Я зізнався тоді, коли повернувся назад. У мене запитали. А я добре пішим ходом пройшовся, втомився. Куди я їздив? Я їм ледве-ледве сказав: я їздив на станцію. Це моя історія для всіх залишилася бувальщиною. Ми завжди щоранку, від Голубівки наше раннє сонечко піднімалося.

 

171. І весь ясний день пік нашу місцевість. А ми на нього не кидали звертати увагу. На їхню таку бідність людську, котра примушувала на своїх тілах носити. Ви пам’ятаєте 19-й вік, який він був важкий. Він був не таким віком, як люди самі себе примусили  проти природи зі зброєю в руках для того, щоб від природи брати необхідне. Сонечко не одне треба на нашу землю, щоб воно завжди світило і пекло, нашій землі тільки допомагало в житті. Щоб був урожай, не одна робота треба була нашому хазяїну, хто який тоді мав реманент, зброю для обробітку землі. Щоб зробити грядку в степу, не один кінь треба був, і щоб непоганий був плуг, або була дерев’яна борона з зубцями. На це все була нужда, щоб у природі отримати врожай. Ми жили в глибокій балці.

 

172. Якщо бідняку виїжджати на своєму одному коні, та в такій упряжі, як вона не в усіх була. В нестатку ми не кожен чоловік, але була майже половина населення, жили бідно. Природа не огородила їх тим, чим це було треба. А тут земля розташована на чотири кінця за Колубабком, за Бабою, під Щетовою, під Ребрековою, Селезнековою. Македонівська, Петропавлівська, Круглик, Голубовка – це сусіди наші. Їм теж сонечко допомагало, і ніхто з усіх не був одним сонечком задоволений. Люди свою місцевість за кліматом угадували, коли і вітер подує, особливо з калмика, то хороший мороз насідає. Він в році хоч рідко, але буває, особливо на початку зими. Чоловік тільки що вліз зі своїм багатством у хату, не встиг двері зачинити.      

 

173. А тут десь взявся наступаючий холод. Всі від нього йшли, ховалися, надіялисуть на хату, на її зручності. А зручності придбаваються наявним достатком. Він придбаває вугілля або дрова, або кізяк. І не знаю, що тоді, коли люди нічого не мають, а хочуть мати. Це азартна гра в карти, сідають за стіл грати на гроші. Так і за цей час визначається день. Хто його знає, де він є. А ми до нього ноги свої підготували, рукава підсукали. Нехай хоч виходить хто-небудь один на один , треба буде битися, а в бою покажуть. Ми ж з вами імущі люди, у нас є все. Нам ніпочому куди чи звідки дує вітер, він нас не страшить. У нас для цього є хороший одяг і від холоду, і від тепла. У того нема нічого, хто відмовився від батьків, і не хотів знати природу. 

 

174. І не вивчав її однобоко, як її вивчали наші предки. Їм холодно, вони не одягалися, як слід. І в домі не жили, як слід. Навіщо їм треба хороший одяг, або жирна, солодка їжа, якщо я зможу в землянці прожити. І сонечко не буде треба, і вітер кам'яної стіни не продує, вона замазана. Ми сховалися. Не знаємо, куди, і від кого? Для нас одна погода – це загибель усьому. Нам треба різна погода, більше від усього мокра. Нашій землі волога потрібна. А суховій ми не любили, це таке стихійне лихо, від чого людині в нашій місцевості не піти. Лікарні не було, лікаря теж не було. А одяг не у кожної людини, щоб на нього надіятися, як на якусь гору. Це був у нас нашої землі кряж, вважався найдальший від села бугор.                 

 

175. А скільки курганів гострих, які колись були, за розповіддю старожилів, життєві. Я добре знаю про наш час. Тут ось на цих балках були величезні ліси, та як протікала джерельна річечка, так вона і протікає. Ивкина одна, і Хоминка інша. Тут нас умови і тримали. Всім одне було право, хоч роздягненими ходити. А ось одягненими, та ще в хороший одяг, з котрим не ходять просто. А після хорошого обіду та в свято треба буде хвалитися. Чоловік цей хороший одяг беріг від похмурої погоди. А в чому-небудь не буде ходити, його не назвуть поганим неекономним порядком. Ми жили для того, щоб людину за рахунок природи берегти, щоб бути завжди живим. Нас спасав одяг, ми його придбавали в природі в умовах.

 

176. А коли ми про нього думали, то його хтось і чимось шив. Наша думка всіх спільна народила все. Це ми природа, всі люди, хто самі природа. І для себе знайшли природу, і як природа природою задовольняється. Найголовніше, це є поводир чоловік. Він всі формули в житті в природі міняв. То йому доводилося спочатку бути таким неозброєним чоловіком. Дуже важко доводилося на собі цю атмосферу завойовувати. Як важко доводилося людині спочатку самого себе підпорядковувати під своє незнання, що і примусило себе помилитися. Чоловік був спершу не озброєний, у нього не було ні одягу, ні їжі, ні житлового дому. А було в природі природне, зовсім без озброєння тіло, чисте, енергійне. А потім воно вже примусило себе і їсти, і одягатися. Та й дім став будувати для того, щоб у ньому довелося померти.

 

177. Тоді наші предки починали самі себе примушувати йти від природи. А стали вдаватися до того, щоб від природи брати. Справа людини одна – знайти умови які-небудь у природі, ними огородити себе, як якоюсь особливістю. Колись вони починали розвиватися в природі залежністю, тобто, коротше кажучи, чоловік став користуватися.   Спочатку щось йому знадобилося, він став для себе придбавати. Хоч і важко, але зате в природі на землі одна за одною як жива і мертва річ додавалася, і робилася якоюсь потребою. Люди стали в цьому людей нових представляти в житті, з новими збройними силами.    

 

178. Ви розумієте, як це нам наш клімат наші умови давав. Це ж був найважчий момент, починання без усякої ложки, без ножа, і без їжі, та з одним камінням, одним стихійним випадком. У природі є все. Цього мало, що ми з вами зробили, і що ми маємо. Неначе величезна будова наших заводів, наших великих шахт, комбінатів і фабрики різного типу.  Ми з вами все це маємо і чекаємо, надалі завтра буде щось велике. А самі не хочемо визнати свою індивідуальну помилку, котра робилася нами. Ми з вами даремно від природи йшли, і не хотіли любити дні, що прийшли. Вони до нас однаково не приходили, і не приносили з собою будь-які легкі дари.

 

179. Нас природа як людей примусила своїми силами все це в ній робити для самих себе. Хіба раніше було те, чого ми з вами не мали. І потребували сильно ми ось уже коли зупинилися на одному місці. І стали самі себе примушувати кидати в природі кочівлю, а взялися за власність, за індивідуальність. За якийсь шматочок землі, і його привласнювали, і називали своєю на один час. Хто тільки по ній ходив, хто тільки в ній не був підкорювач цього всього багатства. Усі жили за рахунок цього простору, де розвивалася ця невизначена, і не вивчена ніким прибуткова система. У нас з вами живе ворог, і буде жити зі своїми силами, яких ми з початку всього нашого життя завели.

 

180. Чоловік був раніше невмирущий. А в процесі нашого життя чоловік втратив своє здоров'я через своє озброєння, через свій прибуток, котрий з'явився в природі. Ми думали про те, що це є життя, в якому ми стали жити за рахунок цього. І вірили в це, надіялися на це все, зроблене в природі. А природа не раділа нашим, що у нас це є. Я чоловік такий, як і всі люди. Чому це так вийшло в житті, що мене так природа за це все полюбила? Вона мене обрала одного за це саме. А люблю самих себе. І любить природа за це, що я виконав природу, і погодився з нею, як з джерелом. Став жити, не потребував ніякого іншого дня.

 

181. Він у природі один, і по порядку прийшов, зайняв зі своїми силами. І став наших людей примушувати, щоб вони робили те, що оточуючим було шкідливо, тобто не пахнуло. Ми ж одягли людину. Не запитали ні в кого, а самі побажали убити тварину, обробити її тіло, і одяг зробити із шкури. Непогана в природі проведена фізична робота для цього діла не з голими руками. Хоч, кажуть, був кам'яний вік, але зате вже легше відбувалося в природі для задоволення життя людини. Воно піднімалася дуже важко, якщо його правдою описувати. Він, як сніг, свій час повинен пролежати на своєму прекрасному місці, та побути свій час. 

 

182. Сніг – це природні великі плоди, дані природою. Вони недарма на цю місцевість в ці умови покладені. Ми з вами прожили тисячоліття, йде 20-е століття, він нам був у житті велика перешкода. Для його приходу на землю чоловік готувався зі своїми наявними силами, вступав у боротьбу з природою. Для нього природа давала все те, чого йому доводилося надумати. Це його був розумовий і фактичний труд, котрому чоловік все життя щодня кланявся й робив. Це його була необхідна в його житті робота. Він сам себе примусив, і хоче сказати, як  чоловік чоловіку. Його примусило велике для нього незнання. Він же з трудом народився, все це він зробив в процесі.

 

183. Він необдумано це почав. У нього шляхів ніяких, крім як до цього всього він себе примусив. Хіба він хотів лягати в ліжко з вечора. Особливо у нас минають ночі на нашому півночі. Там дня не буває, але людині треба буде лягти в свої приготовлені умови. І там, як якийсь відлюдник у цьому житті, без усякої зміни і руху лежить. Тільки на одному боці набридне лежати, бік заболить, тоді він насилу своє тіло піднімає. І починає своєї думкою по природі лазити, чого йому треба на завтра. Він це вже у себе має, за рахунок чого доводилося чоловікові жити. Він без фізичної праці сам себе не піднімав, а без розумової праці нічого не робив. Це його була турбота.

 

184. Тебе народили люди як маленьке дитя. Вони тебе народжували не для того, щоб ти зі своїм поняттям пожив і покористувався всіма своїми правами. Ти пам'ятаєш, як тебе твої батьки в такому великому нестатку виходжували. Тебе треба було, як маленьку людину, старому годити, щоб ти зі своїм фізичним тілом не нервував, не плакав, не кричав. Ми ж з вами, всі люди, такі народжені кимось, а до смерті нас не кормили. Самі пішли своєю зброєю, своєю силою по місцевих умовах у природі по землі повзати. І шукати що-небудь таке, що людині необхідно. Він вважав: це йому Бог за це дав. Він же без думки не залишався, щось він думав у природі.

 

185. А раз у нього народжена для цього думка, він же на цьому місці, на ось цьому дворі обгородився, і привласнив своїм ім'ям. Став просити у Бога, щоб він йому дав таке здоров'я, з чим би він став споруджувати своє все те, що треба чоловікові для його об’єму в житті. Тілу потрібно усе здоров'я, щоб мозок не втомлювався про це діло думати. Він думав ночами, а робив днями, у нього виходило. Складався потрібний дім для життя. Він його спорудив, як якийсь життєвий палац. А його люди плели сім'ї однієї. Теж треба, щоб вони мали право захопити. Це місце, може, не таке, не з такими силами, як наш король або цар себе обгородив. Він не в поганому місці.

 

186. Сам себе показував раніше воїном. Не було, немає, на що наступати, і воювати людині з людиною. Багатства простору ми не мали, і нічого не знали. А старалися придбати самі. Це ж люди почали робити війну, якою хотіли скористатися. І сказати, що ми є люди такі, яких примусила зненацька нападати на людей. І з ними розправлятися, як не з людьми, а з тваринами. Війна відбувалася раніше на кулаки. У війні брали участь люди богатирі, лицарі, здорові люди. Без здоров'я ти нічого не зробиш, і нічого не подумаєш. Здоров'я – це все для людини. А ми з вами не визнаємо труд незалежності. Його треба, чим завоювати, і з ним жити нарівні. Треба буде дуже багато трудитися. Вона від сонечка не відірвалася. Чоловік наш народився між нами всіма такими.                     

 

187. Як ми з'явилися? Ми ж з вами навіщо прийшли на цю землю? Для того щоб жити і боротися з природою. Хто ж для тебе дасть за твоє зроблене хороше, якщо ти вбиваєш життя? Ти тварину не жалієш, з'їдаєш, для тебе це задоволення. Ти цим що робиш? Збагачуєшся до одного часу. А ось інше – ти ж падаєш. Які у тебе не були сили, ти з ними помер. А ось наша нова комуністична партія. Вона нова і збережена, народом зроблена. Виростила чоловіка, йому сили ввела. Примусила бути таким, як він показав себе. Йому зброя не треба буде.  Чекають час, який ще за горами десь. А йому як чоловікові на тарілках піднесли пахуче і смачне. Твій тільки апетит, а його розвиває для цього клімат і умови природи.  

 

188. А в природі не одне наше сонечко ролі відіграє. А скільки землі лежить. Ми як люди її примусили, щоб вона нам давала необхідну їжу, одяг і житловий дім. Природа тебе для цього не родила. І вона не хотіла, щоб ти в ній проти неї озброювався. Ти ж убивця цього всього, сам від неї загинеш. А пам'ятаєш, що ти зробив, що маєш, це твоя смерть. Люди в аварії вмирали з машиною. Вони хіба б сідали в неї, якби знали, що машина з людиною разом об машину розіб'ється? Людина людину вбиває кулаком. Так він робить.  А машина – це ж змія. 

 

189. Вона мчить не так, як чоловік, в ній сидить і керує. У нього ж дві руки, два ока, два вуха і дві ноги, але мертвий у машині. Вона з ним не говорить мовою, а працює на пальному, і біжить за рахунок цього всього. Сили кінські. А що людина? Муха. Ми беремо будь-який величезний бій з будь-якими вимогами. Ми ж почали його робити для того, щоб створити державу. Це є велика громада. У ній, найголовніше, люди. Вони вірять живим фактам тим, які показали що-небудь нове. А незалежність не така сторона, як наша залежність, котра примусила чоловіка оточити себе чужим природним, убивчим, краденим і захопленим. Це моє, а не чиєсь. Ні, шановні, це не чиєсь, а природне.  

 

190. Природу ображати не треба. З нею треба ближче, рідніше, та сміливіше живим тілом, але не мертвим. Вона не пожаліє все тобі дати за твою правду. Ти хочеш продовжувати життя не за рахунок самих себе, а за рахунок іншої якої-небудь істоти. Хоч рибку зловити, і нею задовольнити себе як якоюсь особливістю. Ти ж нею однієї не наїсися. А для тебе треба буде ще не таке, більше та жирніше, та солодше. А щоб ти це все належне коли-небудь кинув свідомо, ти цього місця в житті не здобув. Твоя велика помилка в цьому ділі. Ти живеш нелегально в природі. Сам кажеш, тебе праця створила. А виявляється, тобі праця завадила. У тебе сил не вистачило з природою боротися, і їй з нашими силами доводити, що в тебе є.   

 

191. Ти приготувався витратити час на один рік добра, а треба на багато років. А незалежна сторона – це та дорога, по котрій іде думка до життя. Виходить у цьому ділі життя, та ще не таке, як було залежне в природі. А незалежне – людині не треба нічого такого. Раз чоловік народився для життя свого, йому треба дорога. А ми не шукали і не шукаємо її. Вона є і буде, якщо ми за неї будемо братися. Це є одна з усіх та сторона, яку ми з вами не пробували. Ми з вами однобоко живемо. Вчимося, щоб було добре. Але не знаємо самі, що дає людині хороше, або його труд, або його відпочинок.

 

192. Якщо він трудиться на те, щоб померти, то дуже погано буде. У природі як матері рідний є все, тільки ми не вміємо матір просити. Наше діло – своїм голосом набридати. Вона слухає, слухає, та й візьме дасть. А даного дуже мало. Придбаного багато, чим є можливість жити, багатство природне, що краще, жирніше та солодше. Все можна мати. Але от коли у тебе немає, і ти не знаєш, де його добувати, передчасно треба вмирати. Вмираєш від такого нехорошого життя. Нема, що поробиш? А на нема й суду нема. За що природа буде мене хвалити, якщо я злодій, вбивця життя?

 

193. Якби незалежність не була сильна для зберігання твоєї клітини, я б як чоловік не працював на благо народу. І не вчився в природі, і не хвалився перед світом, свою правду не говорив. Моє серце не було б здорове, 25-річної людини. Вихід же мій у світлі. Не боюсь я ворога, не лякаюсь нічого, навіть нашої смерті. Якби цього не було, не було мого життя. Чоловік землі, дихає він сильно. А говорить він різко не про чудо, а про явище, снігове пробудження, про нервову центральну частину мозку. Люблю і вболіваю, але не забуваю про хворого. Знаю його душу, хочу йому допомогти, через свої руки струмом убиваю біль. Це нам не говорять слова, а роблять нам діло. Пише рука владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе.

 

194. А просьба яка? Мене треба просити, будеш здоровий. Кому це не треба, юнакові молодому? Та ні. Шановні, це світове значення. Нам треба кланятися великій природі. Не словом говорити, а ділом робити. Ролі не відіграє над людиною хвороба, а відіграє ролі людина над хворобою. Нам треба вчитися, розуміти моє вчення, щоб більше не попадати у в'язницю і не лягати в нашу з вами лікарню. Живіть вільно, не лізьте на рожен. Велика вам слава любити самих себе. Головкою кланяйтеся, ввічливість представляйте. Зрозумійте моє терпіння, серця свої загартуйте. 195. Милі мої люди, гляньте на сонечко, побачите правду, це ваше оздоровлення, свій такий обов’язок. Бути завжди над цим Переможцем природи і Вчителем народу.

 

11 липня 1965 року. Іванов

 

 6507.11 Тематичний покажчик

 Суд    13

 Незалежність   17, 76

 Тюрма   17, 124

 незалежність   17, 37, 56, 76, 154

 Не застуджуватись, не хворіти 22, 23

 Одяг, сорочка 29, 105,121,139,143-148

 Загартування    29

 Народження людини   30-36

 Учитель з 1933р.    37

 Не готуватися на завтра    45

 Практика під водою   56, 68

 Сонечко   61, 88, 129

 Для чого народилася людина    62

 Здоров'я   67, 186

 Перша людина   75, 81, 180,

 Що буде    125

 Дитя   144-146, 153

 Серце, вихід у світ 155

 Природа   188, 190