Зміст

Катя. 1965.06.с.197. Розумова праця і здоров'я. 1965.06.с.2. Чому я повинен кинути їсти. 1965.06.с.2.

 

Іванов Порфирій Корнійович

Катя

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення. Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. 1965 року 8 травня о другій годині, це був час після прогулянки.  Створилася думка у фахівця наслідувача Катерини Дмитрівни Волощенковой, яка зараз працює в Донбасі, в Луганській області. Ровенецькому тресті, шахта №5, Дар'ївка, бухгалтер виробничник.  Я виступаю зі своїм поняттям, як знаю всю історію, залежну в природі всіх людей, що борються за своє право.  Сама дівчина після переконання ..., і за це була покарана судом за моє заблудження.  Я від Господа, як мені малювали, відбула покарання і повернулася.  Я зустріла Іванова Порфирія Корнійовича, хто від мене був далекий.  Перш ніж зустрітися з ним, я написала лист.  Про зустріч я думала інше, як думають інші люди, залежні й віруючі, такі, як всі мої близькі, з якими я до терміну покарання зустрічалася.

 

2. Я думала, що Учитель – це Господь з неба, раз він ходить не так, як усі.  А коли мені довелося побачитися й говорити, то я зробилася перед ним інша.  І маленька дівчинка, яка 10 класів закінчила.  Він у мене за все перепитав.  А згодом сказав: сама винна.  Вчили тебе марно, але нічого. Минуле не згадувати, якщо хочеш бути, моєї ідеї наслідувати.  Частково сказав він їй.  Я його зрозуміла так, як ніхто його не розуміє.  Його грамотність слабка, але мудра, ні в кого такої думки не зустрічала. Чоловік новий зовсім, і розбирається в історії.  Вона для нього розкриває плоди, якими він володів.

 

3. Один час мені каже, називає мене Катя.  Я його слухаю.  Розповісти тобі сон про своє життя?  Я його попросила.  Будь ласка, його назвала Учитель, розкажи.  Він мені каже: ти знаєш червону могилу станцію?  Я щодо цього любителька відповідати правду.  «Знаю», – я йому сказала. Кінний державний радгосп, вся Провальська цілинна земля.  Катя добре знає цю місцевість.  І видно один час скирту більшу, точно, про яку Учитель розповідає.  Я його з увагою і любов'ю слухаю.  Він говорить.  І ось ця скирта, вона називається «економічна», у неї багато бічних частин.  І сама остання бічна частина була докладена.  Я, Учитель сам себе представляє, на цій не складеній боковій частині сиджу.  Я цю картину уявляла.

 

4. І ось що буде далі.  Я його слухаю, як він мені, як своїй рідній дитині, свої слова залишав.  Для мене було ясно.  Ця скирта, яку він мені представив, хороші господарі при достатку робочих рук такі скирти складали.  І ось ця скирта піднімає свій задній хвіст, і мене такого на сіні завалює.  А чисте інвентарне пшеничне зерно мене засинає.  Я в цю саму хвилину, в яку зробилася ця скирта сіна в терикон високий, як на шахті з породи він складається.  А зараз він із зерна склався, і я опинився на ньому.  Він мене любить не за те, що я жінка, і молодше себе.  І називає моє ім'я Катя.  Я була в цьому оповіданні, в цьому художньому слові впевнена.  Мені підказувало про це найосновніше діло, про яке я догадувалася.                     

 

5. Слово Учитель, він був переді мною.  Недарма його назвали люди Учителем, так це слово.  У мене такого рідного батька не було, як я у своєму молодому дівочого житті зустрілася.  Це мене природа таку порушницю, перед народним судом я стояла.  А у мене суддя, як у квітки молодої ранньої весняної, запитував: «Не заблукала ти?» Як він мене просив, благав, щоб я в цей час відмовилася.  А я зі своєю завзятістю, незнанням за це все отримала термін, і все просиділа.  Це мене не виховало.  І ніхто не знайшовся своїми словами довести, що це, чого я дотримувалася, було переді мною неправда.  А коли я зустрілася з Учителем, то він мені прямо сказав.  Якби ти мене знала так, як тобі довелося розшукати в природі. Чоловік, кому повірити, як істині одній з усіх.

 

6. Катя з думкою Учителя погодилася і сказала: «Так».  Назвала Учителя: «Дорогий Учителю, довелося пережити».  Знаю я сам, Учитель мені каже.  Але те, що було, його не повернеш, воно вже вмерло.  А ось зараз переді мною і тобою, це між жінками і чоловіками, лежить свідомість, любов не через які-небудь особливості.  Мені каже Учитель.  А між Учителем та Катею – невмираюче діло.  Учитель з Катею домовляються, щоб вона зробилася для Вчителя правою рукою, як розуміюча Вчителя, і допомагала в його одній писанині.  Мені Вчитель сказав: від тебе не треба нічого.  Ти мій будеш від всіх учених наслідувач.  У Каті Учитель питає: ти знаєш, за що боровся Ленін? Катя Вчителю сказала: «За правду». То тоді Учитель став Каті розповідати про справу невмирущу Леніна.  Він був теоретик, великий політик, читав твори багатьох інших ділків.

 

7. Особливо його примусили праці Карла Маркса і Енгельса зробитися таким, як його народ підтримав за радянську владу.  Її багато хто хотів, щоб вона була.  І ця влада радянська в 1917 року 7 листопада відбулася під гаслом і вимогливістю вченого чоловіка Леніна.  Він же боровся за економіку і політику, в чому його люди вороги убили.  Ми тепер, мені каже Учитель, за Леніна не будемо забувати, як за історію пройдену.  Вона багато зробила, особливо моїй ідеї.  Я через радянську владу став на свої ноги.  Мене за мою практичну роботу вчені визнали божевільним.  Катя мало знає Учителя, але чує його слова, не божевільного чоловіка, а слова Учителя, хто нікого не просить і не примушує, нікого не хоче.  Віриш Учителеві, що він не такий, як усі, вір.  Не одна віра від будь-якого чоловіка треба, а треба діло створювати.  А ми з тобою і створимо, кажуть слова Вчителя, сказані мені.  Я його такт, дорогу побачила.

 

8. Тепер скажу прямо всім залежним людям.  Я теж така залежна в природі, як і всі, каже Катя.  Нам треба одяг, нам треба їжа і дім.  А Учитель каже.  Прийде такий час, зараз мені як Учителю ніхто не вірить, не хочуть вчені підтримати.  Учитель запевняє, все це буде.  Час Учителя не прийшов.  Але по всьому висновку всіх слів, каже Катя, його багато хто називає Переможцем природи.  Він самородок.  Я, каже Катя, через нього отримала знання бухгалтера.  Він мені допоміг, тому я ніколи не забуду його сказані слова.  Він брехати не має наміру, завжди скаже точно.  Він мені допоміг, я позбулася своєї хвороби лоскоту горла, яка зараз вже не мучить.  Що Учитель скаже, то я зроблю.  Скаже, в море підемо разом – я піду.  Він тоді людину поведе в море, коли сам дослідить.  

 

9. Я вірю йому, і зроблю те, що він завжди без прохання, не примушує.  Я завжди з ним.  Тому я пишу своїми словами вам залежним людям, що борються з природою, хто не знає Учителя так, як потрібно знати.  Він мені зі своїми вчительськими словами говорить.  Знаєш що, називає мене Катя.  Те, що я тобі кажу, це буде.  Всій цій будові прийде обов'язково крах.  Я як особа, що розуміє, його все писання читаю.  Він виступає перед студентами в аудиторії клініки Коргана професора в Ростовському державному медичному інституті.  Те, що я роблю в природі.  Воно й вам як юнакам треба буде.  Особливо здоров'я, від чого ніхто не відмовиться.  А його, як я добре знаю, Катя говорить про місце.  Якщо ви знаєте Донбас, місто Ровеньки, Дзержинськ, шахта №3, вулиця Енгельса, 50. Я там у батька свого як дочечка проживаю.

 

11. А справа Вчителя перед природою одна то тут, то там, але без користі не залишається.  Завжди влітку, зимою його біг у природі.  Мене не забуває, як одного з усіх любимого і тямущого учня, відвідує.  Буває так само, як і всі.  Ми йому постіль приготуємо, спить, як і ми всі.  Але коли нас залишає, з собою немає нічого, крім одних трусів.  Каті завжди говорив.  Якщо ми тільки будемо треба природі, то вона нас збереже.  Ні – в баранячий ріг зверне.  Я ці слова ніколи не забуду.  Він розповідає про Москву, про зустріч зимою з професором Краснушкіном психіатром.  Не наслухаєшся, як Учитель про що-небудь стане розповідати.  Це було на площі Дзержинського.  Я йшов по снігу роззутий.  А Краснушкин проти мене, він поспішав, робота і робота примушувала.  А Краснушкіна мої чисті рожеві ноги зацікавили.  Він до мене підходить з вибаченням, зупиняє, по імені, батькові називає.

 

12. Учитель його слухав, як вже вони до цього мали зустріч. Краснушкин каже: «Які вони в тебе чистенькі».  А йому як професору Учитель став запевняти: а які вони теплі у мене!  Професор не повірив словам Учителя, нахилився і помацав.  А коли за тепле тіло Учителя, холодна рука стала чутна.  Та тоді сказав сам Краснушкин: «Дійсно, правда, що ноги теплі».  Учитель перед ним вибачився, його назвав Євгеном Костянтиновичем.  Він теж став слухати, що йому скаже Учитель.  А в Учителя одне – він хотів завірити.  Раз вже професор вклонився, чому не поклоняться всі прості люди.  Усмішкою він Учителеві побажав хорошого, і вони розійшлися.  Катя завжди про нього говорить.  Я одягаюся не погано, а добре, як молодий чоловік.  Йдемо ми поряд.  А на дворі в природі не тепло, а холодно.  Запитаю у нього: Учитель.  Він скаже, що я у нього стану питати.  «Навіщо ви це робите, вам же холодно», – я йому скажу.

 

13. Він мені як Каті скаже: ти не пробувала залишатися, як залишився Учитель.  «Мільйони мені нехай дадуть, я не піду.  Холодно – це одне, а з життям розлучитися – це інше.  Я молода, але тепла, хочу жити, і добре, хочу легко жити».  Мене Учитель не примушує, щоб я добре не одягалася.  А разом ми ходимо, він в трусах, а я в пальто.  Нічого не зробиш.  Учитель свідомо терпить у холоді та в жарі – виграш буде за ним.  Він нас усіх учить одному, щоб ми не застуджувалися і не хворіли. Що може бути від цього краще.  Але ми з вами не погоджуємося, думаємо, що він дурень.  Що ж він робить дурного, подумайте і скажіть?  Ви люди державники, політики, економісти, ви вченого звання.  Добре знаємо, що незалежність у природі є.  Але от щоб підтримати Учителя, ніхто не хоче з учених.  А роги наділи на свої лоби, і косяться, не допускають до себе.  А раз вчені не визнають, справа за вченими.

 

14. Їхні слова, але примусити Учителя ніхто не має права.  Він ці якості знайшов у природі сам.  Своєю працею і терпінням хвалиться не дарма.  У нього ідея така: ходити по холоду, по морозу, по снігу роззутим, без усякого одягу на своїх ногах, та ще швидко.  Це Учитель робить у природі для того, щоб сильним бути перед іншим штучним чоловіком, хто без зброї по природі не може байдуже залишатися.  А Учитель практик у цій справі, можна сказати, герой практик, воїн між нами всіма, один протилежний.  Запитує у нас усіх: що ви шукаєте, живе чи мертве?  Всі Учителеві відповідають: «Ми робимо з живого мертве».  А мертвим ліземо до природи, від неї відбираємо плоди, і ними як якістю розпоряджаємося.  Робимо машину, катаємося на ній, і літаємо, плаваємо.  Словом, зручно і добре.

 

15. Хіба від цього всього Учитель наш відмовлявся.  Він ним сам користувався.  Йому народ вірив, безкоштовно возили на потягах і автобусах.  Учитель навчався в природі бути здоровою людиною.  А природа йому допомагала, щоб сили ці зберегти для нашого скривдженого, хворого чоловіка.  Він ні від кого не зміг отримати собі допомогу.  А вдома в умовах лежить в ліжку, стогне.  А Учитель мені розповів про свою народжену в природі власність, яку довелося знайти.  А це місцевість, де Учителеві доводилося одному по вузькій доріжці, по лісу біля річки Білої в Майкопськом районі.  Від станції Котдах до станції Даховської я, Учитель мені каже, один ішов.  І в руках тримав газету «Правду», в якій було написано під заголовком «Наука і техніка» в уряд для свого прощення за свою помилку.

 

16. Каті Учитель не бажав своє знайдене таїти.  Катя розповідає про слова Учителя.  Він їх мені викладав назовні, щоб я знала і йому вірила, і заступалася, як за правду.  Це був не сон, а думка перед Учителем народилася.  Він каже мені, я його слухаю, завжди розумію, як народженого в природі чоловіка.  Учитель мені на свою голову показує, що з висоти отримала, ніби мені хтось їх практично сказав.  Мене Учитель не залишав без назви Катя.  Я його любила за правду.  Він мене відбив від заблудження.  Як же я йому не буду вірити, якщо це є чиста в природі правда.  Вона зроблена залежними людьми, хто весь свій час одягався, і весь час їв, та в домі жив.

 

17. А чомусь не був цим задоволений.  Не треба було хворіти і застуджуватись, а він це в житті отримав.  Катя погодилася з неправдою, стала чекати від Учителя далі діло, що ж належало Учителеві зробити.  Він у своєму житті не ходив без головного убору, боявся смерті.  Це у нього не виходило з голови.  Багато моїх ровесників лежить у могилі в сирій землі прахом, мені сказав Учитель.  А сам згадує за один живий факт на людині.  І мені знову каже: Катя.  Я коли побачив зимою ходить чоловік, та ще зимою, я злякався.  Ти мені віриш, Учитель у мене запитав?  Як же я не буду вірити, якщо ти мені свою історію точно розповідаєш.  Це було дійсно, було на грузину в Лазарівці під Сочі зимою.  

 

18. А коли прийшов літній час, мені каже Учитель, скинув з голови ленінську кепку.  І більше, Учитель мені сказав, не надягав, і не думав більше носити.  Я, каже мені Катя, розповідає про свою практику, вже став ходити розкритою головою.  У Армавірі я змінив свою роботу, поміняв її з відрядження на роботу на постійному місці.  Мені моє вчення по користь пішло.  Без всякої допомоги попадалася під руки медичні книги.  Катя розповідає про роботу на Кавказі.  Коли Учителеві доводилося весь час у відрядженні, сам Учитель про це проявлення в природі розповідав.  Це було в Майкопі на вокзалі, до поїзда вийшов, квиток взяв.  Підхідний дзвінок вдарив, зупинився потяг, люди прийшли до вагонів.  І я, каже, зайняв передню чергу.

 

19. З вагона вийшли, нас провідниця по квитках стала в вагон впускати.  Я піднявся по східцях у тамбур у вагон через двері, відчинив, зайшов.  Місця мені не виявилося.  Всі сиділи без купейного значення, говорив Учитель.  Я став біля віконця.  За мною входить мати із своїм немовлям.  А він у неї так-то криком кричить, не замовкає.  Одна жінка взяла – нічого не зробила. Інша бралася, а дитя плаче і плаче.  А заспокоїти я знайшовся один, чоловічої статі.  Перед собою поставив свої слова: якщо це дитя я візьму на руки, і воно замовкне, то моя ідея буде правильна.  До матері підходжу, у неї дозволу питаю ввічливо.  Вона ні слова мені не сказала, взяла і віддала мені на руки.  Учитель і всі, що сиділи, тут здивувалися від його мовчання.

 

20. Дитя перестало моментально кричати.  Тут-то всі, що сиділи на своїх місцях, на Учителя сказали, що в цього чоловіка щось є.  Учитель за цю справу і вхопився.  Це був природний дар.  Про таку роботу фізичну можна сказати.  На ногах весь час по лісах, по горах, по станицях в усіх місцях.  Від Любінська до Адлера розташована моя робота.  Артілі промислові, лісові спілки та заводи лісопильні, та склади, де мені як агенту з постачання доводилося ширвжиток в артілі відвантажувати.  Армавір, Пятигорськ, клепка, лісопильна дошка. Учитель говорив.  Моє завдання було – вагон дістати і завірити його в свою адресу.  Ніхто не популяризувався цим.  А я своїми розповідями набував всякого роду вагон.  А зараз моя робота. Цю експедиторську в УРК Армавірському.

смотрю.

 

21. Вивчаю, зрозумію, як накладні для відправки вантажів будь-яких заповнювати, і також за фактурами приходу приймати.  Мені як одному щастило.  Я без людей хороших не залишалася, мене вони вчили.  А я вчився, і скоро заповнював.  Особливо приходила із Ставрополя горілка.  А її доводилося вантажити на підводи, і по місту, по філіях і точках торгували.  А це ж не вода, а спирт, сп'яніння.  Народ всякий, хто не хоче порожню розбиту пляшку експедитору назад представити.  Учителя був розпис на акті із завідуючим магазину.  А контора тоді списує, як бій. Учитель і тут своє проявлення зробив, добився свого, на одному вагоні жодної пляшки не розбилося.  А за це директор кінного двору по господарству премію отримав.  Але зате я вже тут, коли приходжу з роботи, весь час використовую на вчення.

 

22. По місту бігав без шапки.  А з моєї шевелюри люди сміялися, я цьому не надавав ніякого значення.  А свою справу робив і теоретично, і практично.  У мене рука була це метеор писати про історію, минулий час.  А читати доводилося анатомію професора Ранке, дві книги.  Одна малюнки показувала, здорові органічні клітини.  А інша кам'яний вік, озброєння, чим я був зайнятий.  І ось переді мною розкрилася особливість.  Я повинен загартуватися так, щоб піти з колії залежного чоловіка, хто вірить у свою зроблену зброю і на неї надіється, як на себе, що зброя людині допомагає.  Учитель такої віри не став дотримуватися, а став сам в природі створювати її ділом.  Сиджу, думаю, пишу, каже мені.  А потім вийду роздягненим у валянках на мороз, на вітер, і стою та на зірки дивлюся.

 

23. Це була моя природна робота, практика моя.  А життя кожного чоловіка не вело, як себе вів Учитель.  Він в газету «Вірменська комуна» писав свої нотатки, як наші люди людям допомагають.  Населення міста Армавіра велике, чекає від нас палива.  Фактури прийшли, мені їх передали, ось, ось прийде вугілля.  Затопимо печі, буде тепло.  А директор Нечаєв вугілля переадресував в Овечкіне, а його порахували, як за гравій.  У заготівельне зерно у двір вантажать.  Я про це дізнався, і через патріотів передав.  Газета прокричала, директор здогадався.  А друге гірше.  Приходить трикотажу ящик, я його приймаю по упаковці точної ваги, і так передаю у філію Аксьонову.  А при відкритті без мене не виявили одну річ.  Треба на відправника акт скласти з підписом моїм.  А я не був і не підписав.

 

24. Це так воно і повинно бути, без хорошого і погане не буває.  І раптом, мені каже Учитель, за 24 години звільнення з роботи.  І моє все вчення накрилося.  Мені природа показувала дорогу не туди, куди вели всі люди.  Вона мене озброїла природними силами допомагати своїм здоровим тілом іншій людині, хворому, нужденному у здоров'ї.  Я навчився, але практика-то треба, а де її взяти.  Моє справа не лікаря і не знахаря.  А простого руського чоловіка, загартованого в природі.  Я, каже мені, Катя, самородок.  Я йому вірила.  І все одно всі повірять ті люди, які займаються вченням Учителя.  Вони від хвороби та застуди гарантовані.  Таких людей ще не було, а їх треба отримати.  Їх по всіх місцях вистачає.  Де живуть люди і борються з природою, там є люди хворі, що жадають. 

 

25. У них немає того, що треба отримати від природи.  А природа – це така річ, треба заслужити, а потім отримати.  Спочатку попрацюй, а потім отримаєш. Не попрацюєш – не отримаєш. Чоловік  горем убитий.  Зняли Учителі з роботи, наплигався, наробився.  А за добру справу Воєнторг не забув, взяв до себе на роботу з лісових умов дрова представляти.  І ось знову ж горе, і тут не втримався.  Женуть з цієї місцевості, хоч кидай і їдь в місто Красний Сулін.  Своє відбув, пропрацював, тепер додому в свій будинок.  Там яку-небудь знайду роботу, і її буду робити.  А сім'я-то турбується, їй не хочеться з місця в інше кочувати.  А синочок Андрій вступив в ливарний цех, хлопчик виявився здібний.  Але життя своє вимагало, треба слідом за старшим, і приїхали в Сулін.  Я працював у ОРС у директора Мозілкіна заготівельником.

 

26. По районам нашої Ростовської області їду, наряди виконую.  А на свято Перше травня святкувати додому приїхав.  Мені, як тому, хто вміє працювати на вагах, попросили морожену рибу робочим продати.  Я продаю, думаю, що мене люди знають, як свого.  А вийшло не те, мене визнали священиком.  Знову природна хвиля жене мене і з цієї роботи.  Я в район їду, а мене відкликають назад додому.  Я приїхав.  А мені кажуть: «Ти був священиком?» Я їм кажу: і вам не раджу бути ним.  Ми троє: я, директор і місцевком знову на роботу.  А союз райкому директору догану з попередженням підніс за ненаписану апеляцію.  Я знову був відкликаний.  А потім мені хотіли базу тарну передати.  А згодом не вийшов голова рев комісії.  Мені закотили відмову від роботи.  Це не люди робили – сама природа.  Вона хотіла від мене, щоб я свою корисну практику нашому народу показав.

 

27. І взяла, нагородила строком, на шість місяців ніде ніяк не поступати. Мені, як дівчині Каті, став розповідати, що цей час Учителеві дав.  Він був недарма кинутий у природу.  А для того, щоб ім'я своє, щоб люди назвали Учителем.  Я, він говорить Каті, не зміг втриматися, щоб не заплакати в цю хвилину.  Сама зрозумій.  Треба кинути напризволяще. А щоб щось зайве було нажито.  Одні руки були золоті, та слова науки зосереджені, і любов до цього невмируща.  За що мене гнали в шию?  За хороше діло.  Я тоді не носив ім'я Учитель.  А цю роботу, як Іванов Порфирій Корнійович, робив, і роблю зараз.  Свою сім'ю залишаю напризволяще.  Іду.  Навіщо, питається?  Щоб на мені юстиція та медицина помилилася.  Я в Армавірі став ходити без головного убору не для того, щоб прокурора, слідчого, як інженер будівельник міського хозяйства сам себе представляв.

 

28.  А сам в цей час дві пари туфель взяв, чара випала на дружину слідчого, вона залишилася без туфель.  Я був запрошений, як підозрюваний.  Мене сам слідчий тільки за мою голову в міліцію привів, і здав черговому, як підозрюваного.  Живий факт це був.  Вчора, коли викривали матір, слідчий сказала уповноваженому: це він.  А я у неї, назвав мамою її.  Бачу, що вона помиляється.  Кажу: може, ні.  Вона знову каже: це він.  Але раз він, значить треба відповідати.  Міліція викликає інших свідків.  Ця жінка сказала в мою сторону.  Я був виправданий.  І на це йду в міжрайонну Армавірську лікарню,  де головлікар був Нефедов.  Він був у відрядженні.  Я по газеті «Правді».  На моє писання відповідь зробив, я перед черговим лікарем по лікарні, як кореспондент.

 

29. Він на мене надів білий халат, і я з нянечкою пішов по палатах.  Двох хворих своїм вченням обслужив.  Через донесення нянечки я зміг свою розвідку залишити, як особа, що заважає.  Я прийшов на завтра, ці хворі виписалися.  А мені сам головлікар Нефедов сказав: «Маєш якості – вези їх до Москви, а нам тут не заважай».  Я був у Москві, розмовляв на цю тему з лікарем Жуковським.  Він мені сказав: «Якщо ти будеш цим займатися, то ми тебе загонимо туди, де Макар телят не пас».  Я природою посилаюсь для прояву фізичних сил.  А чисте повітря, вдих і видих. Могутнє вчення, це миттєве оздоровлення, що в моїй цій дорозі допомагало.  Я йду на місто Шахти, в дорозі перед Ютою балкою зі мною зустрівся лан з різноманітними гострими голками.  Їх, за законом, треба обійти.

 

30. А для мене це було випробування.  Я не став від свого природного геройства відступати, а пішов по цих колючках роззутим, в трусах прямо.  Я себе до крові порізав цим.  Уперед знав, що є вода, що протікає, де можна було обмитися.  А свині хутірські наробили лігвища, це була для мене сонячна в мінералі ванна.  Я не вірю цій шкоді.  Я вірю, Учитель розповідає, тій особі, котра після обману в житті.  Вона повірила всій істині, що це, що Учитель проходить, буде треба чоловікові новому.  Катя говорить всім нам. Він від нас зі своїми великим небувалим вченням не йде, а навпаки приходить. Учитель зрозумів, що чоловік від чоловіка своєю освітою йде.  Навіщо я йому.    

 

31. Якщо подумати глибоко про нашу розвинену похіть, це наше всіх життя, в котре втягнулися.  Я хочу сама собі поставити запитання.  Для чого я як бухгалтер живу на білому світі?  І тут же сама відповідаю.  Тільки для своєї попередньої неправди.  Я та інші всі сталеві вчені люди, котрих я знаю, і бачу їх.  Вони з іншими нерозвиненими людьми не рівняють себе.  Знаєте, що мені сказав Учитель.  Він своїм серцем назвав мене: Катя.  Я його дуже уважно завжди слухала.  Він каже різко і точно.  Катя, якби ти знала, які ми бідні люди на білому світі за одне це. Ми ж не знайдемо одного, чим одягнути Учителя.  Він нашого не потребує.  А якщо буде потрібно одягнути всіх своїм костюмом, я всіх одягну.  Катя, говорив мені Учитель.  Ось де є моє для всіх, котре випросив я в природі.  Вона мене цими колючками випробувала.

 

32. Учитель не Ленін, щоб не сказати правду.  Хіба це було бажання вождя, що у нас у нашій державі людину зустрічають за одягом, а проводжають за розумом.  Хіба було сказано Леніним, що у нас буде побудована така соціалістична держава, в якій наші люди будуть визначатися різні.  Одні будуть дипломовані вчені люди, і будуть люди фізичної праці.  Люди будуть по заслугах отримувати.  І за таку державу ми, все більшовики, не клали свої голови, щоб наша земля стала державною власністю.  І ми будемо до цієї держави прикріплені, як продукт.  Зрозуміла ти тепер, через що ми на землі бідні люди.  Живемо з вами, віримо неправді, від залежності не відмовляємося.  Учитель у мене як у вченого запитав про курочку і яєчко.  Хто першим народжений, курочка чи яєчко?  А ми з вами цій розвідці Учителя не віримо.

 

33. Коли він після цих колючок полежав у приємних умовах теплої сонячної води, десь це все поділося.  Одна бадьорість Учителя тоді оточила.  Він не знав, як вийшло, що він так скоро опинився на вулиці Радянській, 23, в Шахтах.  А жінки стояли в черзі, чекали, поки воду набере у відро.  Погано вода забезпечувалася. А я не хотів пити, і перед собою поставив питання: якщо мені води дадуть напитися, то я вернусь, далі не піду таким, як мене ці жінки виявили. Я їх примусив про себе думати не так, як про чоловіка, тому у них склалося мені води не дати.  Вони помилилися на мені.  Я води через їхню думку не напився.  А сказати сказав цій тьоті, до якої мені довелося звернутися ввічливо.  Я кажу: тьотю, дайте води попити.  Вона мені сказала: «Кружки немає».  Я їй сказав: спасибі.  Іду я далі, біля ринку сидять люди, що випивають, хворі люди, я їх назвав.  А вони хотіли, щоб я до них зайшов.

 

34. Я їм за їхнє запрошення низько своєю голівкою вклонився, сказав спасибі.  Моя дорога була прямо на каменоломню. Мене Персіяновский степ чекав зі своїми підземними ховрахами. Я пройшов повз сільськогосподарського інституту, потрапив у Хатунок по цій спеці, по сонячній погоді. Перед вечором в Новочеркаськ увійшов.  Одягнув на себе одяг, брюки шевйотовий і сорочку з кепкою для цивілізованості, що мене не врятувало.  А міліціонер мене за Новочеркаського чоловіка визнав, зупинив, як це годиться.  У мене запитав, куди я йшов.  Я йому адресу точну дав: Стара базарна, 12. Він мені не повірив, прийшов переконався, що я його не обманюю.  А мене ці люди за свого рідного прийняли, я їм був радий.  Але коли після всіх розмов доходило, треба було сідати за стіл, я відмовився.  А попросив у матінки, щоб вона послала мені постіль.                         

 

35. Я не втомився від цієї дороги, по якій весь день пішки йшов.  Але думати, дуже багато я згадував минуле.  Особливо довелося згадати про старця Трифона сліпого.  Він по всіх селах ходив і просив заради Христа.  Йому віруючі в Господа давали не стільки, скільки хотів Трифон, а скільки дасть господар. По господарям шахтовласникам ходили, всі продукти вийшли. А щоб поступити, не довелося через їхнє нехороше. А з нами по дорозі зустрівся цей Трифон, ми його впізнали, його вів у шлях хлопчик.  Ми до нього говоримо: Трифон.  А він зупинився, нас слухав, і хотів знати, звідки ми були.  Ми йому сказали, що з Оріхівки.  Він зрадів, визнав нас за сусідів близьких.  Ми до нього з проханням, щоб він нам дав своїх випрошених шматків.  Він не пожалів нам всі їх віддати, ми йому за це подякували.  Він сказав: «Ви мені не відмовляєте, і я не повинен вам відмовити».  І з тим розійшлися.  Я вже в спокої в подушці головою лежу.

 

36. А у самого думка в непорядку.  Куди йти, і навіщо йти, точно не знав?  Думаю про природу.  А у неї є повітря і є вода.  А по землі ми з вами всі навчилися повзати не босою ногою, а наділи чоботи для того, щоб хвалитися.  Я показав сам себе босим не через те, що у мене взуття немає.  Це моя свідомість.  Ходити я буду влітку і взимку, мені природа дозволить ці сили мати.  Але до минулого дороги в природі немає ні мені, ні будь-кому.  Катя розповідає про це.  Я не буду брехати.  Я його зрозуміла, і хочу у самої себе запитати.  Навіщо я жила до цього часу, коли з Учителем не зустрічалася.  Мені говорили, вбивали вірою в голову, що є Бог.  Я за нього гори ламала, нікого слухати не хотіла.  А коли мені Учитель своє представив.  Він не Бог, а сказав про нього.  Бог то Бог, але не будь сам поганий.  Ми, всі люди, йому віримо сильно, а залежно живемо в природі.  Вбиваємо тварину, і вбиваємо своєю зробленою рушницею людину.

 

37. І кому давалося право людині проти людини озброюватися.  Значить, це є для всіх неправда.  А Учитель до 12 годин ночі не спав, а чекав час, поки ці люди заснуть.  Їх треба залишити з моїм одягом, кинутим їм для збереження.  Сам тихо вийшов.  А мені ворота відчинилися без жодної затримки, вночі по цій вулиці покрокував.  А кішки одна проти одної, біла, чорна, сіра, прогресували.  Я по місту Новочеркаську пробирався.  Треба було кого-небудь зустріти і повернутися. Але природа сильніша, всіх примусила спати. А коли ти спиш, то ти програєш.  Будь-який герой уві сні гине.  А я виграв.  Коли сонечко стало від землі підніматися, то я вже був під станицею Грушевською.  Всі подробиці, котрі бачив і зустрічалися, я не буду описувати.  А ось про цих жінок розповім.  Їх базар чекав з молоком.

 

38. Вони на плечах на коромислах несли у відрах молоко.  А я їм показався для сміху.  «Ха, ха, ха», – вони розсміялися.  Я як людина послухав їхнє небувале ставлення до мене, образи не мав, а назвав їх бідними жінками.  А сам через ріку Тузловку  переплив на інший берег.  А цю хвилину десь узявся білий туман, як молоко.  Я навіть не розгадую сам себе, йду навмання, а сам не знаю. Тримаюся півночі, думаю відвідати свого товариша по дитинству Івана Олексійовича Іванова.  Він на шахті ОГПУ працював, начальник 11-ї ділянки.  І до нього я пробирався пішки прямо по степу. А коли це треба мені проститися з туманом, то десь узялося таке сонце зі своїми теплими променями, мене вони обсушили.  А жайворонки так-то один перед одним піднімаються у висоту, та так-то своїм голосом виспівують.  Я, крім такого, нічого більше не бачив.

 

39. А природа є природа, сила в ній.  Вона ж родить усе,  все вона зможе зробити, особливо я про неї хорошої думки.  Прошу її, щоб вона мене вчила і дала життя.  Вона мені підкинула фізичне явище.  Я побачив на великій відстані собаку сіру хорта.  І тут же з неї створив близького друга, йому дав назву Мальчик.  Він мене не бачив такого, я з ним не зустрічався.  А він мене послухався, зупинився.  Я до нього, він хвостом виляє, видно, друг по життю.  У мене немає нічого, і немає у нього нічого, але обидва енергійні.  Думаю, це все зробила природа, вона примусила живим фактом у цьому розвитку показати. Хлопчик не відмовився дружити, моє прохання задовольняти.  Хлопчик, скажу слова, а він тут як тут переді мною.  Йому хочеться послухатися, і зробити те, чого я його просив, а він робив, як Мальчик.

 

40. Пташка у висоті політає, а потім хоче перепочити, і сама розпростертими крильцями сідає на землю.  А я йому покажу її, він до неї, обов'язково злякає, назад до мене.  Я ним був задоволений, і не знаходив такої ласки віддячити.  Він як старий і малий зі своєю любов'ю.  Чи це не доказ, не природа, вона все це зробила для моєї просьби.  Мені не забути про такий подарунок.  А бідність моя зустрілася, моє незнання, з яким я жаліти став цю собаку.  Вона мене не просила, я сам це зробив.  Побачив працюючий трактор, гарчав мотор, і біля нього був намет.  Я згадав про Червону армію про хліб, де тільки доводилося добути, цього друга свого, як собаку, погодувати.  З намету вийшов лейтенант, він запитав, що я хотів.  Я йому про це все точно розповів.

 

41. Це було мені дано, Учитель мені каже.  Але я не зумів це втримати, а прогавив вухами.  Лейтенант не відмовився.  Все те, що я у нього попросив.  Він відрізав два шматки, собаці і мені.  Я їх віддав сам Хлопчику, він їх поїв моментально, після чого ми з ним порвали дружбу.  Він мене не визнав чоловіком тим, котрого хотіла бачити природа.  Це був мій, говорить Учитель Каті, рідний дар.  Я ж не їв, і не їв він для цього, і любов була між нами.  А зараз у природі зробилося вже не те.  Я до собаки, мовляв, Мальчик.  А він не хоче дивитися.  Вина була моя, навіщо було просити.  У природі найголовніше – це повітря, вода і земля.  А ми цим і користувалися.  А зараз руку протягнули для того, щоб поїсти.  Цього не хотіла бачити на людині природа.

 

42. Вона за заслуги Учителя нагородила за те, що Учитель шукав, але не надіявся на всі її сили.  Вона йому ці якості і підкинула, а він їх не зумів утримати.  А раз пожалів собаку, справа життя пропала. І ось іду я далі, собака у лейтенанта залишилася.  Я по стерні йшов, а перепілка пурхнула з-під кущика.  Я – туди, а там лежать три яєчка, я їх для себе випив.  Все моє щастя пропало.  Але нічого, лише б моя думка, яку створила природа.  Вона мене веде до того, щоб чоловік переварився, у стовідсотковій кип'яченій воді зварився.  Те право, котре він мав для того, щоб жити.  Йому треба зброя по природі стріляти.  А природа – це ми, люди, кому знадобилося в природі придбавати одяг і їжу, та побудувати житловий дім.  Цього я по природі не шукав.  Моє було одне для всіх.  Треба знайти не штучне діло, щоб ним робити будь-яку річ.

 

43. І цією річчю комусь із інших заважати.  Природа цього не хотіла, щоб чоловіка примушувати, щоб він робив те, що йому шкідливо.  А природа послала мене шукати, щоб я знайшов корисне для себе й іншого.  Я і думав про це, ішов і надіявся на сили, дані мені природою, щоб я їх використовував на собі, а потім на людях.  А інші люди помилилися, і отримали собі нестаток, і з ним живуть, мучать себе.  А мене природа обрала одного, цьому всьому допомогти я навчився.  Мене треба просити, благати з серцем і душею, щоб я своїм вченням цьому нестатку природному допоміг.  Я тільки думаю про нашого хворого чоловіка, хто лежить у ліжку і стогне.  Але ніхто не знайшовся в житті, щоб йому допомогти.  А моя справа – це моя хвороба.  Лише б він попросив мене, то я більше надіюся на природу, на якості ті, котрі в природі були, але їх ніхто не хотів розшукувати.

 

44. Я їх знайшов у природі.  Повітря, вода і земля, що мені природно допомагає доглядом, що пробуджує.  Моє є вчення – це діло моєї фізичної роботи.  Треба бути в повітрі, у воді і на землі, тільки без усякої зброї.  А яка може бути зброя, якщо чоловік у себе має все те, чого йому буде треба. У нього для життя є своє власне багатство, в якому він має волю це господарство придбавати.  І в цьому господарстві надію мати для того, щоб обов'язково за рахунок цього жити.  Здоров'я потрібно.  А Учитель з ним по природі, по всіх її умовах чистими роззутими ногами навпростець.  Будь-яка ґрунтова земля лежала, а по ній доводилося ступати.  Я як товариш.  Ми не губилися один від одного, а часто зустрічалися.  Але зараз, коли я з'явився в Новошахтинську на вулиці Авдонімовой, 9, де тоді жив зі своєю родиною Іван Олексійович.

 

45. Фекла Гнатівна, вона як дружина зустріла мене не обробленого.  Але ніде ти не дінешся, свої, треба мене приймати, хоч і нездорова була.  Нічого не поробиш, а прийняти треба, сказала Фекла сама собі, і стала розпитувати.  Думаю, що їй говорити, якщо я це зробив уперше. А признаватися треба за свій одяг, кинутий у Івана Климовича.  Коли вони встали, а чоловіка-то немає на тому місці, де він з вечора лягав.  І одяг його весь лежить, а тіла-то немає.  Їх думки: «Це він пішов купатися, там потонув».  І з цією справою всі мовчали.  За правилом, якщо вони були люди хороші, треба приїхати до дружини і дітей, про це розповісти, а вони мовчать.  Я про це дізнався пізніше.  Зараз доводилося розмовляти.  Феклі цікаво було узнати, що примусило мене таким залишитися.  А я шукав свою хворобу представити.  Кажу: у вас є хто-небудь з хворих?

 

46. Вона мені каже, називає так, як звали в селі.  А я їй, як другу.  Разом колись ми жили холостяками, а зараз вона від мене слухала слова, по котрі не думала.  Він мені, як дружині свого друга, зізнався, що йому дано самою природою.  Я повинен стати для всього людства Учителем, буду навчати всі народи здоров'ю.  А Феклуша жінка хвора, виявила бажання допомогу отримати.  Я, каже вона мені, вже мучусь, їду по всяких лікарях, ніхто від мого внутрішнього ворога не допоможе.  А він сказав: крім мене, цьому горю не допоможуть.  Він мені пообіцяв моє здоров'я відновити.  Чим?  Я сама не знаю.  Хвалиться так: будь-яка хвороба зникає від мого вчення.  Я ж ходжу зимою так, що мені допомагає.

 

47. Він у мене запитав.  Так от залишатися.  Вона слухала і розуміла мене.  Я бачив на ній сили, котрими треба було їй допомогти.  Я її назвав: Фекла, вона до мене обізвалась.  Я її прошу, щоб вона пішла надвір у природу.  І там всередину в хворобу дивилася, і тягнула з висоти чисте повітря.  А воно було, його в природі досить, воно для мене служить допомогою.  За вченням обов'язково миттєве одужання.  І так воно вийшло.  Вона цьому вірила, і пішла надвір, це зробила – десь поділася ця хвороба відразу.  Мене охопило здоров'я.  Мені каже: «Я вже не хвора».  А скільки людей мучиться так от, я знаю, та ще стоять у черзі, чекають завтрашнього дня, вони повинні захворіти своїми тілами.

 

48. Фекла, це ти скажи спасибі мені, що я прийшов до Івана Олексійовича, як друга дитинства.  Я приходжу у справі, і ось ти стала здорова.  Що ж це за ліки повітря!  А наші лікарі цього не роблять.  У них – ліки та ніж з шприцом.  Вони закололи людей, багато плачуть, але не допомагає.  Я промучилася вже чимало, п'ять років хворію.  Якщо це мені, мовляв, хвилина допоможе, я вас не забуду ніколи.  Це вона мені сказала.  А потім бере трубку телефону, викликає комутатор шахти.  Їй службовці відповідають: «Що вам треба».  Фекла просить, щоб її з'єднали з 11-ю дільницею.  А там якраз чоловік біля телефону був, відповідає.  «Слухаю вас», – він сказав.  То Феклуша запитала: «Це ти, Ваню».  А він їй сказав: «Я».  Вона стала радісно говорити про прибуття гостя, він зараз чекає на тебе.

 

49. То Іван Олексійович кидає живе і мертве, сам поспішає на-гора.  Як же, я йому був друг дитинства.  Він цього не мріяв, щоб бути в природі між людьми інженером.  Це освічена особа, інтелігент.  А хіба я думав таким залишатися, як зараз моє тіло себе показує.  Я не дурник, щоб сказаному слову танцювати або пісню проспівати.  У мене народилося те, чого в житті ніколи не було. Бути людиною здоровою в природі, треба нічого не потребувати.  А ось я це і знайшов.  Це моє загартування-тренування, ним прийшов хвалитися.  Подобаюся – приймайте, ні – виганяйте.  Це ваша справа, а не моя справа.  Я побув, поговорив, згадав про минуле, які ми були сміливі.  А один одного слухали.  Бувало, лише б він мені сказав, я погоджуюся.  Або я йому що-небудь скажу, він як тут готовий зробити.  А зараз я не той, а він інший зробився.  Він іде від мене.  Йому треба гроші, він живе через них.

 

50. А я кинув свою сім'ю, а вона ж є у мене, я її народив.  А допомагати я зобов'язаний.  Мої сили цього шукають.  Я йому кажу: тільки не лякайся моїм, що я такий перед тобою опинився.  Невже ви не вірите своїм силам, що прогресують на людині.  Вони ж озброїлися в природі природою за рахунок природи.  Все це, що відбувається в природі. Знову ж природа робить для природи якусь справа в житті для чоловіка.  А коли він цим ділом зацікавиться, він ним як хорошою річчю хвалиться. Люди в цьому народили людину.  Як вони їй дуже  радіють. Йому приготували сорочку, наділи її не погану, а хорошу.  Вже це не пробудження, а стомлення нервової системи, яка у себе не має ніякого почуття.  Дитя цим не задоволене, а стало ще сильніше кричати, не так, як воно спочатку кричало.  Мати є мати, хто їй підказав або навчив, щоб таке маленьке дитя годувати.                                                 

 

51. Це залежність, народжена в природі на маленькому чоловікові, одяг, їжа.  Що можна отримати, якщо чоловік енергійний, а оточив себе ззовні й зсередини своїм природним озброєнням.  Дитині не добре, а погано.  Це добре, що це є в природі у батьків.  А якщо його немає у батьків, що ми отримуємо для дитини?  Якщо у матері у грудях не виявиться молока, цій людині вже не жити.  Хоча ми цю дитину виховали, виростили, як ми їй все даємо.  Це його дитячий вік.  Ми його тіло примусили, щоб воно саме знаходило в природі через працю своє життя.  Ми з вами думаємо, що наш будь-який труд, на чоловікові розвинений, він йому допомагає. В чому, як не в праці, він втрачає своє здоров'я.  А коли він своє здоров'я втратить, то дуже важко знаходити.  Треба нам змінити залежну дорогу.  А треба в природі знайти таку дорогу, яка б учила людину, щоб незалежністю оточити себе.

 

52. А як ми з вами оточимо себе залежністю, це природне багатство.  А ми це природне багатство вважаємо допомогою.  Як же чоловік незалежної сторони, він своєю дорогою хвалиться.  Каже нам усім.  1965 років живете, а в своєму тілі не придбали сили волі, щоб не боятися природи.  Вона ж нас, залежних людей, застуджує, і ми хворіємо.  А незалежний чоловік не застуджується і не хворіє, хіба це погано.  Ось це і є плоди Іванова, а не чиїсь.      Хай живе життя, а не смерть.  Іван Олексійович теоретик, йому треба політика, економіка.  А мій міжнародний півмісяць і червоний хрест.  Ми боїмося природи.  Дуже багато ми зробили в житті своєму для того, щоб жити нам, працювати і вчитися в природі, і примушувати себе.  Щоб вона нам давала всі свої можливості, щоб у ній нам проти ворога озброїтися.  Проти якого ворога?  Ми з вами багато навчилися, знаємо багато, але не знаємо, для чого ми робимо зброю.

 

53. Ми зробленою зброєю хочемо примусити природу, щоб вона нам давала те, чого нам буде треба.  Ми боїмося залишатися в природі без нашого одягу.  Ми примусили техніку і всякого роду машину для того, щоб вона нам готувала одяг, щоб ми від природи своїм тілом ішли. Чоловік без усякого одягу в природі жити не зможе, він без нього простудиться і захворіє.  Тому він вважає, що себе в цій справі спасає.  А фактично, цей одяг йому не допомагає, а заважає.  Він на людині мертвий висить.  Не гріє, а навпаки, у людини відбирає тепло.  У чоловіка велика є надія.  Він цим не виграє, а програє.  Якщо він одягається, і до цього їсть досита, він зі своїм здоров'ям падає, тобто застуджується і хворіє.  Це все він у природі добуває для того, щоб за рахунок цього пожити.  Він для цього і пішов по природі шукати для самого себе ці якості, які людині в природі знадобилися.  Він думає, йому доводиться в природі зі зброєю в руках іти в бій для того, щоб убити життєрадісну тварину, щоб нею задовольнити себе.           

 

54. Скільки б він не бив і не знищував природу своєю зброєю, ворог залишився, він лютує, нас поодинці природно кладе в могилу.  Ми жити не зможемо.  У нас для цього безсилля народжене.  Нас в природі ніхто не жаліє.  А природа шмагає і шмагає. Іван Олексійович коли прийшов, побачив, злякався через мій обряд.  Я його примусив моєму поклонитися і погодитися з ділом.  Фекла його дружина свідок, вона не хворіє.  Живий факт, від якого не відмовитися, а тільки треба наслідувати.  Ми з тобою хіба здорові були тоді, коли вночі по місяцю, по такому місячному світлу.  Ми Корпупка обходили по вигону, і пробиралися до житла в сад за яблуками.  А там Владімкіни брати  Аниська з Іваном купили пляшку горілки.  Аниська пішов, а Іван з Аниски Сапун яблука трусять.  Ми з тобою туди теж, цим скористалися.

 

55. Половину мішка яблук нарвали, і до тебе в підвал.  Що ми робили для людей, це погане, воно зараз відгукнулося.  А зараз якби ми займалися цим, так ловилися, щоб було б.  А ми з тобою знаємо життя своє, яке ти проводиш, твоя хвороба.  Для чого ти живеш, скажи ти мені, я в нього запитую. Ми природи боїмося.  Багато ми в житті зробили.  Для того щоб жити, треба трудитися, і вчитися для пізнання і примусу природи, щоб вона нам давала всі можливості, щоб озброїтися проти ворога.  А ми з вами ворога не знаємо, який він є перед нами.  Якби сусід знав про сусіда близького, що він боїться на нього нападати, він би ніколи не робив запори.  Господар свого добра, він його береже зброєю, як своє око.  Ми знаємо російську приказку.  Є, що втрачають,  і є, що підбирають.  У нас є добро, це ваше.       

 

56. Ви боїтеся, що своє, його знімуть.  Чому, питається? Та тому, що не твоє. А на нього полюють люди цього добра.  У них інша дорога, не добра, а грабіжницька.  Особливо чоловік у природі поспішає.  А сам боїться, як би його не образили якимось нестатком. Особливо природа, вона ображає людину, своїми силами шмагає.  Дивишся, між нами на якому чоловікові з'явився ворог, це хвороба.  А коли людина хвора, їй лікарі на це є, підлікують.  Вони ж люди, і живі люди.  Вони теж бояться смерті.  У лікарів свій приходить день, і своя особисто хвороба.  Вона нам заважає в житті, будь-яку людину валяє. А як же незалежний чоловік, не вчений.  Іванов практик  загартувався, Переможець природи, Самородок і Учитель народу. Не застуджується і не хворіє.  Що може бути краще від цього всього.  А він не кутається в одяг, і не ховається від природи, а навпаки, наближається.

 

57. Каже нам, усім людям, щоб ми не були залежні в природі.  Ми не боялися, не ховалися.  Ми не воїни в ній, а справжні труси.  Хто боїться кулі, той і гине на фронті.  А ми воїни, між нами і природою бій.  Ми в неї вогнепальною стріляємо, а вона нас природно.  У ній багатіти досить.  А у нас, якщо попадеш, то не вернешся, помреш на віки віків.  А Іванов каже.    Є життя в природі вічне, ніколи і ніяк не будеш помирати.  Ось чого нам треба.  А вмирає будь-яка наша людина з незнанням.  Отже, ми не домовилися з Іваном.  А я його залишив уночі.  А сам у природу в степ на високий курган.  І там розмовляю з природою: навіщо ж ти мене кинула в ці безлюдні умови.  Я від цього відірвався і хочу.  Тобі, Катя, скажу.  У мене написана фантазія мого життя, яку я не сам робив.  Природа мене по порогах піднімала, вона мене таким народила.

 

58. А таким я опинився.  Хочу викласти всім ученим свою здібність.  Це вам пише Самородок, Переможець природи, незалежний чоловік Іванов Порфирій Корнійович, 67 років.  Він вам як вченим (хоче) сказати, як близьким сусідам, що не зробив своєму народові легке.  А як адміністративно вимагаєте від народу виконання всякої волі.  У вас армії зберігаються, і зброя чекає вашого діла.  А його виграє той, хто волю народу задовольнить.  Зброєю володіє не та людина, яка ними командує.  А у ваших солдатів любові немає до держави.  Ви наймачі і власники власної землі і заводів, фабрик і шахт.  А ви приходите, беріть, за фахом робіть те, що вам скажуть.  Теорія, вона чоловіка за собою тягне, і хоче, щоб від нього залишився прибуток. Чоловікові за це ставка, будь добрий, отримай.  І що хочеш, те й роби ними.  А виховувати в духові свідомості, щоб не потрапляти у в'язницю, і не сидіти в ній, і не лягати в лікарню.

 

59. Ми з вами як уряд примусили вчених, щоб вони зробили практично.  На собі показали свої здібності бути над природою Переможцем, і зберігати свої клітини, щоб не застуджуватися і не хворіти.  І бути впевненим, щоб не стояти в черзі і не чекати завтрашнього дня, щоб захворіти. Наші вчені не сказали цього слова, і не знайшли вихід у природі залишитися такою людиною, яка б від нас вимагала право такого життя, в котрому не мали ніякого захворювання. У нас таких немає, щоб сказати, на сьогодні позбутися нашого раку.  Як він був, так він і продовжує в нашому народі.  Ми нічого не зробили, щоб його більше не було.  А ось про мене, Іванова, народ не забув написати М. С. Хрущову лист, і моє ім'я подати, щоб він допоміг нагадати Міністерству охорони здоров'я СРСР, щоб вчені допомогли Іванову свою пропозицію стосовно цього легко реалізувати.  Міністерство охорони здоров'я спустило лист на моє ім'я, або на подавця, де пишу, щоб я описав.

 

60. Якби це було придатним для писанини, хіба мені жаль. У цій справі відіграє людина, але не хвороба зі своїми силами.  Коли чоловік цю роботу вивчить, зрозуміє у себе, він буде робити усно, але не від пера. Я був у міністерстві охорони здоров'я СРСР, з фахівцем Угреновічем домовився, щоб у Москву представити людей, котрі оздоровилися.  Був я, і був подавець листа.  Я поїхав 11 травня за людьми в Кіровоградську область.  Заарештували, поклали лікуватися в лікарню. Бідні ви вчені люди, гляньте на сонце.  Навіщо він самородок.  Він загартовується і вчить інших людей, щоб не хворіли і не застуджувалися.  Ось що Іванов народу несе.  А ви  його покалічите, як злочинця.  Він людям допомагає, а ми, вчені, не визнаємо.  Прошу моїм силам допомогти.

 

1968 року 18 травня.  Іванов

 

Катя це пише і говорить про те, що мене самого захищає інтерес з точки зору нашої незалежності.

 

61. Вона в бій посилає людину воювати для того, щоб своїм народженим ділом залежному народові його неправду довести, щоб вони більше в природі не застуджувалися і не хворіли.  А вони ці якості, цього пробудження в себе.  А тільки одне задоволення тим, що весь час задовольняються.  Їм треба одяг, їм треба їжа і житловий дім.  Всі вони з природою борються і хочуть їй довести.  А в неї для їхніх сил діл вистачить, лише б вони розвивали свою бідність.  Вони в природі цим ділом хворі, потребують у природі цього часу, в якому кожний чоловік себе примушує робити.  У природі йдуть свої дні по порядку.  Він у цьому дні сам себе озброює.

 

62. І хоче цією зброєю довести, що він є чоловік.  Завжди може бути таким, як він завжди є озброєний.  А природа до них посилає мене для того, щоб свою здібність у природі показати, щоб люди знали про свою війну в природі.  Вона примусила людину з собою воювати.  Людина – її штучно, а природа – людину природно.  У природі на це діло вся земля лежала незаймана.  Її ніхто не орав, і з її надр ніхто не тягнув, також і ліс ніхто не знав, навіть і тварину ніхто не вбивав, та й рибу не ловив.  Як же так, що люди від чогось починали жити, і творити свої покладені справи.  Для людей у природі зроблено ними базар.  Людина у себе має таку карткову гру.

 

63. Він не перестає все думати про завтрашній день, як у ньому вгадати від природи отримати плодів на рік.  Це все земля давала, у неї така сила є.  Свою приватновласницьку ідею в господарстві розвивала.  Чужина, яка-небудь в природі знахідка, або місцевість, вона чоловікові допомагала зробитися власником, недоторканою особою, старожилом цього початку.  Він був у всьому вільний, ніхто йому в його власності не заважав.  А заздрити доводилося, і думати про нього доводилося, як це вийшло, що у нього було, він мав.  А збоку жив за рахунок його.  Він йому про своє самовільне в крадіжці життя не признається, таїть, не розповідає.  А сам живе, нікому даром не дає.

 

64. Якщо дає що-небудь, вже це його програш.  Господар любить таїти й накопичувати.  Він знає природу, без усякого діла вона не дає.  Треба потопати, а потім полопати.  Скриня – з грошима, так і природа зі своїми днями.  Хто не хотів жити, той не добивався.  А у кого розум працював, він розвивався, цьому хазяїнові природа мудреців присилала.  Він хотів жити безболісно, щоб нікому не кланятися, а йому в усьому імущі допомагали.  Він це любив, а сам скупий був.  А скупість, вона не дурість – у хазяїна залишилася така приказка.  У природі й тоді це було.  У одного було, а інший не мав.  Що і народжувало для людини.  Чого хотів, те й здобув.   

 

65. Держава нова побудована на політичних і економічних началах.  Як мужик індивідуаліст жив зі своєю родиною, з синами і доньками, і невістками, та дітьми.  Кажуть, у нас тато – це є тато. Не проспить тато, його всі слухалися.  А не слухатися – це не жити.  Так і всякого роду торгівля, це одне тільки горе.  Копійку на копійку збирав мужик, і робив будь-яку казну.  Будь свого млина господар, або коваль з молотком, а тесля із сокирою, швець з шилом, кравець з голкою, а батюшка з кадилом – всі професіонали, грабіжники чужий копійки.  Словом, всі, хто живе на землі, всі вони залежні від природи, людина від людини.  Це хвороба людини, зараза.  Багатому не обдурити – не прожити.  Ось що робиться в житті. 

 

66. І не так воно виходить, як хоче без обману жити чоловік. Не вкрадеш – не будеш жити.  Є давно приказка.  Гравець в карти не сідає без виграшу.  Він тоді грати не стане.  У нього хитрість обіграти свого товариша.  Банк ставиться для того, щоб у нього забрали.  Він ставить для того, що у всіх забрали гроші.  Карта дають не для програшу, а карту беруть для виграшу. Чоловік  від банкіра взяв туза, чекає десятку.  А йому приходить валет.  Він вже в апатії, думає, що робити треба.  Треба взяти карту третю.  Коли взяв: вона дев'ятка.  Йому це програш, та ще й який, ніколи не думав.  А наступного разу прийшла шістка, за собою взяла сімку і вісімку.  А цього разу виграш.  Це вже велика різниця в ризику.  Так і в будь-якій державі люди живуть, і не знають самі себе.  Свою державу захищають.                              

 

67. Самі йдуть у бій для того, щоб інші на своїх не нападали.  Ось як робилося між артільниками.  Артіль – на артіль. Артільники нацькували, свій народ примусили, щоб проти інших виступити.  І сили один у одного попробувати, хто кого переможе.  Це було, і є в природі такі людської в народі явища.  Ніхто з усіх не хоче в природі жити погано, а всім хочеться жити добре.  Як розумний чоловік народжується, він не хоче бути дурнем.  А в природі робиться не те, що робиться в людях.  Природа сама зацікавлена залишити людину бути незалежною.  А чоловік по її дорозі не пішов, а взяв свій напрямок.  Став озброюватися, зробив для життя самозахист і оточив себе.  Став жити за рахунок природи.  А їй ця справа не сподобалася, що людина стала від природи відбирати її якості.

 

68. Для людини знадобився в його житті інструмент.  А його потрібно було зробити людині з природи для того, щоб у природі купувати сировину для придбання якого-небудь продукту, щоб з цього продукту вийшла якась річ.  Ця річ природі не треба.  А людині в природі вона допомагає в житті куди-небудь поспішити, і багато на колесах привезти.  У природі багато таких доріг, по яких доводилося нам, людям, прокладати кроки.  Один став мисливцем звіробоєм, а інший – землю орати, зерно сіяти, і в річці рибу ловити.  Для цього людині треба була зброя, техніка, щоб землю орати, зерно сіяти, а рибу ловити, чи надра викачувати.  Без уміння не візьмеш вугілля, і не зробиш залізо, і не зрубаєш ліс.

 

69. Також без продукту людина жити не зможе, і не можна в природі без цього жити.  Кожен день і весь час чоловікові доводиться зустрічатися з таким часом, якого не бачив.  А йому доводиться з часом зустрічатися в тому, в чому він був.  Людина не завжди має однакову атмосферу, неоднакове сам своє здоров'я має.  У чоловіка є одне – від природи отримати який-небудь прибуток.  Він без нього далі жити не зможе.  У нього одна думка – наздогнати і відібрати, і привласнити до себе, до свого імені.  Це вже для природи у чоловіка хвала.  Він цим придбанням хвалиться, що у нього є величезне господарство.  Він до цього господарства не допустить.  Є намір один, з яким доводиться жити, і про інше думати, як би свого сусіда обробити.  Це найперша пробуджуюча річ, і жива.  Вона робиться чоловіком у природі.

 

70. Вона чоловіка приймає.  Він вперше тут проходить, і йому доводиться робити свій один слід.  Так ходити, так дихати, так пахнути.  Це діло ще не бувало.  Нам усім треба просити природу, загальні рідні в любові з серцем сили, які є в природі.  Вона за все наше зроблене пробачить.  Природа мила, природа дорога, ти наша незабутня мати рідна.  Ти нас народила, повинна нам, цим людям, що заблудилися, пробачити.  Ми ж не по такому путі пішли, стали користуватися правами твоїми.  Ти ж їх нам показала.  А ми вхопилися, як за якусь особливість за те, щоб чоловік жив та працював, і в цьому всьому збагачувався.  А сам у житті цьому помирав.  Це не заслуги наші.  Ми не виграємо, а програємо через наше незнання.

 

71. Ми думаємо, у природі немає ніяких шляхів, крім цієї однієї нашої улюбленої поточної, яку ми з вами розвинули і скасували як ніколи.  У природі одне ніколи не буває.  Був час такий, як ми його зараз мали.  За рахунок нашої зброї воювали з природою.  Але ворог як був, так він і є перед нами.  Ми зі своєю зброєю безсилі дати ворогу відсіч.  Як ми з вами вчимося, розвиваємо нашу медичну науку, котра старається в житті прогнати від людини всякого роду хвороби.  Але не може з ними розпрощатися через своє незнання.  Народжені на людині такі захворювання, яких ми з вами не в силах тримати.  Краще б ми з вами не вчилися і не писали свої рекомендації: ось це є можливість приймати, а ось це немає.

 

72. Ми начебто знаємо, а самі також вмираємо.  Ми залежні в природі.  Яка у нас багата з ромбами юстиція.  З прокурором судимо на розстріл чоловіка того, хто цією хворобою захворів.  Завтра ви, сам прокурор, захворієте гірше цього розстрілу.  Відірветеся від землі.  Ми ж з вами, вчені, технічно розвинені люди, чоловіка звинувачуємо.  Що ми, вчені, правильно судимо звинуваченого?  Якби цей обвинувачений знав, що ви його розстріляєте своєю зброєю, він би у ваше життя це заплутане народжувався?  Ні.  Ми злочинця своїм багатством робимо.  Бідному не допомагаємо, а йдемо від нього.  Ховаємося від кого?  Від чоловіка. Від якого? Та від сусіда сусід.  Не довіряють один одному, а хочемо обдурити.  Хіба цей злочинець робився, якби він знав ті слова, які його навчили, що потрібно робити, щоб не бути в цьому злочинцем.

 

73. А тепер людям, всьому людству хваліться перед усім світом, що у нас ці люди народжуються.  Хто їх народив, і для чого народився він?  Ми його вихователі.  Він живий залишився із-за вбивці в утробі.  Ми ж робимо аборти для чого?  У нашій молодій державі важкий режим життя людський через труд.  Не задоволений він.  Через це мати робить аборти.  Думає, генія залишила, а народився хуліган.  Немає жодної лекції, а статті пишуть, щоб хуліганів гнати в колонії.  Юстиція, юстиція, відмовся від своїх основних видуманих собою законів, і зроби її свідомою.  Прости всім ув'язненим, і знову візьмися за молодь.  Як гартував Суворов своїх солдатів?  Сам гартувався, і солдат учив.  А ти вчиш, щоб чоловік учений ішов від неграмотного.

 

74. Кого ви судите, з ким ведете розмову.  Гляньте ви на сонечко.  Що ви зробили безграмотному чоловікові звіру, щоб він був перед іншим чоловіком увічливим?  Ми раз вчимося, ми робимося своїми і чужими.  Це наша велика помилка на ображеного чоловіка дипломи отримувати.  Люди військові, офіцери, люди свого розуму.  Для чого ви вчитеся, і що ви хочете цим в народі довести, якщо ви слуги державі.  Ви – люди найняті, для вас лише б гроші.  Ви за них полетите в космос, вас учать на це.  Ви в цьому вмираєте.  І хочете сказати, що цієї помилки не буде. З ким ви хочете воювати, і за що воюєте, і чим воюєте, і що хочете цією війною довести, якщо це є природа? А у природі людина панує, зі своєю зброєю в руках він брязкає по природі, і в природу – природою.  І сам лягає в природі, як природа.

 

75. А щоб всі вчені всього світу всіх наших наук домовилися.  Для чого ми живемо в природі. Залежні від неї, це наше незнання з вами.  Ми ж хочемо одного того, чого нам предки залишили, щоб ворога знищити. Пам'ятайте ви, коли ще Ісус Навин кричав, щоб йому сонце зупинилося, поки він не побив ворога.  Це його було незнання.  Як і зараз ми святкуємо перемогу над ворогом.  А він як був, так і залишився ворог.  Ми з вами ворога не знаємо, який він у природі виявиться. Чи  штучно озброєний, чи природно направлений.  Для нас з вами стихія, не дай бог.  Ми з нею не навчилися мирно жити.  Воюємо з природою, робимо зброю для чого і чому.  Природа природою.  Невже нам, ученим, не ясно, що ми з вами не знаємо, кого народжуємо.

 

76. А у нас з вами є великий фронт і велике вбивче діло.  Це аборти, що ви робили.  Ми каталися на санчатах, а ось везти на гору нікому, дуже важко. Тому ми і помилилися зі своєю наукою, що взялися проти природи воювати, проти озброюватися.  Вона ж мати зі своїми полями, вона ж стала давати в необхідності.  Вона ж одягнула, вона ж нагодувала, вона і в ліжко поклала.  Це не порятунок і не задоволення, а велика бідність.  Цього мало.  Ми ж своїм повним озброєнням не залишилися задоволені, зброя наша із землі не прогнала ворога.  А навпаки, зброю нашу наука створила, сама себе озброїла.  Полетіли в космос, політали, політали, а вмирати на землю приземлилися.  Вся техніка нежива.

 

77. А люди наші всі живі.  Але їм теорія не знайшла життя, а знайшла смерть через боротьбу одну, в якій чоловік опинився.  Це його залежність примусила на фронті боротьби вмирати. Нам потрібно битися, і вчитися пізнавати природу так, як її не пізнав ніхто, і її застосувати до умов життя, щоб за рахунок цього відкрити в природі життя безсмертне.  А ці якості, ці здібності, вони у нас є.  Ми їх повинні отримати, і ними перед природою хвалитися, як перед якимось хорошим прикладом.  А ми, вчені всього світу, хвалимось цяцьками або грошима задихаємося.  І робимо те, чого не слід, через одну політику, котра вчить теорії. Чоловіка примушуємо, людина від людини засобами йде.

 

78. Ми йдемо не даремно, а тільки за гроші ті, які отримуємо, і їх на собі невміло витрачаємо.  Він їх шкодує, він ними не вміє розпоряджатися так, як це від кожного чоловіка вимагається.  Людина не народжується в грошах або з грошима. Чоловік  народився енергійний живий, але не мертвий, як нас наша залежність робить.  Ми б, може бути, не робили, але нічого не поробиш, самі умови примушують.  Не встав би, і не глянув на світ, та нічого не поробиш, прийшов час, приспіло.  Треба сідати снідати, вже, кажуть, приготували.  А в тебе розгорівся на це свій особистий апетит.  Це найгірше в світі, не бути такій звичці, з котрою чоловік не розлучиться жити.  Краще б не народжуватися.

 

79. І не мислити, як ми з вами мислимо для того, щоб за рахунок цієї справи пожити, а потім померти. Я не ходив і не шукав по природі цього, і не хотів зустрічатися.  А за цим пішов і зустрівся з природними дарами.  Вони зі мною недарма зустрілися.  Я їх пробудив на собі, і показав на тих нужденних людях, котрі стогнали та хотіли виплутатися з цього горя. Шановні ви вчені!  Ви ж вчилися дуже багато часу, озброювалися.  Зробили техніку, тобто машину, швидку і зручну.  Це ж нам не все, щоб сказати, по залежному, по природному.  Наш труд примусив самого себе.  Людина в ньому втратила своє здоров'я.  А щоб у природі назад повернути, у нас такої якості немає, бо наше багатство чуже природне.  Ми його бережемо, але безсилі це зробити.  Нас за це природа не жаліє, шмагає наші тіла.  Чому так?  Ми ж одягаємося, ми ж їмо, і в домі живемо.  Де ж правда.  Ви, все люди, залежні від природи.

 

80. А я ж незалежний у природі.  Чому я не застуджуюся і не хворію.  Я від вас всіх сильніше відчуваю холод.  А ви самі захищені, застуджуєтеся і хворієте.  Та ще стоїте в черзі, чекаєте завтрашнього дня, щоб захворіти, та ще якою хворобою.  Вам природа недруг в житті через вашу провину.  Ви ж зі зброєю в руках до неї лізете, хочете розпочате закінчити. Яке б не було перед людиною джерело, йому приходить кінець.  Так і залежному  чоловікові, колись народиться думка в нього спробувати, щоб у природі залишитися незалежним чоловіком.  Як я ось, Іванов.  Хіба вам, вченим, не доходить те, що мені холодно і голод.  Я ж між вами живу, примушую сам себе між природою і людьми бути корисним. Все одно незалежність в природі переможе.  Залежність у природі стара помре, народиться нове.

 

81. Шановні вчені!  Це вам пише самородок, Переможець природи, незалежний чоловік, загартований Іванов Порфирій Корнійович.  66 років, лікує хворих,  30 років продовжує свою ідею.  Нікого не примушує і не просить, сам все робить.  Без усякого вчителя і викладача навчився в природі знаходити якості.  І ними володіти для того, щоб між людьми похвалитися і сказати їм, що я не стою в черзі і не очікую свого дня і своєї хвороби.  Мені природа за мою пильність, за мою роботу.  Все те, що я для природи зробив, це ж небувала думка.  Вона мені підказала, щоб кинути залежне життя, з котрим доводилося 35 років жити, тобто боротися з природою, воювати з нею. Я їй штучно доводив.  А вона природно мені підсиджувала, наносила на моє тіло безсилля, з чим я ледве-ледве вибирався на гору.  Ця історія проходила між мною і природою, поки не зустрілася думка така.

 

82. Чому ми одягаємося, і чому ми їмо і в будинку живемо, а застуджуємося і хворіємо? Я з того дня став думати, щоб від цього всього піти.  А починати щось робити було треба.  Я і почав вже робити акуратно і по порядку.  Спочатку головний убір зняв, потім роззув ноги, слідом за цим увесь належний одяг.  Я примусив сам себе застосовувати до атмосферних умов, вже житловий дім відпадає.  Я живу за рахунок єства, незалежний.  Мене природа відірвала від багатства.  Я не став його придбавати, крім однієї їжі.  Вона поки одна турбує своєю вимогливістю.  Я і до цього готуюся, думаю, і частково роблю.  Для мого тіла не потрібна ніяка їжа.  Я добре знаю, що вона добувається в природі продуктом.  І ми цей продукт з'їдаємо, і в цій справі гинемо.  Але ми таких шляхів не шукали.  Вона лежала збоку, і лежить перед кожною людиною, це незалежність, з котрою я зустрівся, і зараз живу, один з усіх прошу.              

 

83. Прошу особливо нашу молодь.  Я перед нею вклоняюся, хочу сказати.  Що ти хочеш із цього всього, що тебе вчать, щоб ти озброювався проти природи.  Ти ж сам природа, і природою в природу стріляєш.  Кого ти вбиваєш?  Сам себе.  Твої руки не роблять корисне, а роблять шкідливе.  Ти ж убивця природи власної, живої індивідуальної тварини.  Природу купуєш за гроші, побудував тихо, і хочеш сказати.  Це ваша невдача.  Ви всі помрете, а я не стану вмирати.  Ви думаєте, що я даремно бігаю.  Я роблю серце молоде.  Ось що нам Іванов несе.  Життя, але не смерть. Сонечко говорить про одне те, що робиться на нашій рідній природній землі. Тіло чоловіка  саме є в природі частинкою, яка озброїлася, і стала за природою повзати, і навчилася самовільно робити в природі.

 

84. Вона ж не для смерті народжена, а для життя.  Але його переляк примусив одягатися природою.  Це його зброя бути в природі одягненим чоловіком, і наїстися досита, і в домі розташуватися, як хазяїн цього добра. Його він у своєму житті зі зброєю в руках добуває.  Він вивчив  положення, і став ним один час користуватися, як джерелом.  Він природа, і природою оточив себе.  Себе поставив на фронті боротьби з природою.  Воїн для того, щоб один час цим добром поласувати, і в цьому зносити самого себе.  І в цьому всьому як природа вмирає.  Це ж людини в природі не завоювання, а поразка.

 

85. Себе треба в природі втратити.  Про це давно наша історія говорить.  Але не знайде в цій справі вихід, як треба буде собі в цьому добрі відмовити, щоб не жити за рахунок природи, не бути людиною в природі, залежною від неї.  Ця сторона розвивається в природі через вбивство, через злодійство самого чоловіка.  Це ж недобре себе назвати за рахунок зробленої зброї в природі для природи, і панувати над землею. Хто це право давав людині до свого імені привласнювати, і назвати, це нашого імені земля.  У природі немає свого, приватної власності, щоб прийшов день, сказав: ось я сюди на цей час прийшов, і що хочу, те з вами зроблю.  А то зовсім не те з'являється в житті.

 

86. Чоловік не хотів би в цю хвилину, щоб дощ накрапав.  А вдіяти ніхто нічого не зможе, примусити природу, щоб вона комусь підпорядковувалася, і робила те, що хоче людина. Чоловік цим вчинком дуже помилився, але тепер нічого не зможе зробити.  Це його хвороба, ворог його – одяг, їжа і житловий дім.  У чому він своє все життя таїть, ховається від свого близького сусіда, не хоче йому своє придбання дати.  Але зате сусід збоку його живе і підглядає, хоче напасти своїм умінням, силою у сусіда відібрати.  На це робиться зброя чоловіком проти чоловіка, і вічно воюють.  Один сьогодні сам себе підніме, а завтра інший.  І так свого надуманого не досягають.  Гинуть всі за рахунок природи, і в природі  Вона каже: я була б незалежна ні від кого, якби не чоловік зі своїми руками.

 

87. Він же до мене простягнув руки, і став кувати зброю, і став нею озброюватися, і навчився нею володіти. Тут полювання, тут вже чоловік шукає життя своє.  Хоче обґрунтувати своє господарство, він про нього не забуває думати.  А все він хоче додати, щоб воно у нього росло. Я, каже мужик цього села, нічого не хочу, крім одного, щоб був у мене свій плуг, своє тягло, та своя земля.  І більше мені нічого не треба, крім науки від своїх батьків землеробства.  Весну знаю, коли вона за своїм часом приходить.  Ти як господар свого добра, його зберігаєш, і готуєшся всю зиму до першого дня, щоб у ньому вбити грача.  Це твій ранній ранок, ти піднявся, і до сонечка вже на своїй землі сієш зернятка, волочиш оранку.

 

88. Хочеш, щоб природа погодилася з тобою, з твоїм трудом, щоб ти даром не працював.  Тобі природа все дає, лише б ти робив.  Це твоя така турбота про самого себе.  Ти знаєш, що завтра день даром не приходить, він з собою несе сили, про котрі не думали. Чоловік не чекав цього, а йому, як на гріх, ця ідея прив'язалася і стала вчити.  Від залежності йти треба. Чоловік за цю справу взявся, зробився в повній формі незалежним чоловіком у природі, нічого не став потребувати, став жити за рахунок свого великого терпіння.  Вже не чекає так день, як чекають його інші, і хочуть, щоб поласувати.  Особливо якщо є, в чому, і за рахунок чого, і де.  Людина може бенкетувати, але не завжди, а один раз на день буває.  А ось незалежність говорить.  Для мене дні не різні, і тижні теж, і місяці однаково.

 

89. Для мене і рік не різний.  Я не зацікавлений прибутком.  А те, що в моєму тілі, це є все моє.  Незалежність мені каже.  Не треба ніякого плуга, ніякої землі.  Для мене мій розум.  Це природа, вона є роділля, матір рідна,  вона і зберігає.  Якщо хоче, пришле свій наявний день, в чому народиться всякого роду стихія, яка може людину згорнути в баранячий ріг.  А природа така є.  Вона не печений хліб дає, а все дає у фізичному труді. Незалежність каже: я не така обманщиця, як залежність, котра своє право ввела за рахунок втоми себе грабувати.  Я вчу людину одному – на ногах стояти.  І, найголовніше, бігати швидко, щоб виходжувати серце молодої людини, щоб у мене людина життя своє продовжувала за рахунок цього.

 

90. А залежності доводиться на рожен лізти зі своєю думкою.  Йому мало, він хоче з хутору зробити село, а з села – місто, з дурного – розумного, а з розумного – божевільного.  А ось незалежність від чоловіка живого не йде, а його вчить, щоб своє корисне в житті вводив.  Своє вчення поширювати між людьми.  Це вчення не теоретичне, щоб з нього будувати якусь фантазію.  А треба нам за це вчення братися усно.  Не руками робити, не ногами носити.  Або їсти досита, та фасонний одяг вдягати, щоб ним хвалитися.  А думкою думати, щоб боятися.  А самому треба, щоб робити без цього всього.  Ось тоді-то можна сказати про своє вчення, а воно обов'язково візьме свій верх.  Це буде правда, яку не можна буде зжити.

 

91. Це життєвий в природі факт, від якого не можна буде відмовитися, природна справа. То чоловік був скривджений природою, зовсім не ходив своїми ногами, не рухався своїм організмом по природі, був умираючий зовсім. А зараз після того, як цьому чоловікові допомогли, то його тіло стало рухатися живим, знову народженим.  Хіба це для людей таких буде погано?  Це буде добре всім тим людям, хто в природі отримав від чоловіка небувалу допомогу, яка на ньому створилася.  Це буде добре нам усім.  Ми повинні цьому знайденому в природі дякувати за такі придбані якості.  Це не хто-небудь зробив, сам чоловік без усякої зброї, техніка не причому.              

 

92. Природа мати і її рідні діти все це зробили на нашому руському чоловікові. Спочатку його, Іванова, вчили, щоб він взявся за письмо все описувати, що він робив для того, щоб бути таким, як зараз.  За свою зброю не визнає нічого, крім одних трусів.  У трусах не побоїться залишитися при будь-яких обставинах у природі.  Будь сонячна погода, спекотна до неможливості, все одно не вплине на моє рідне в природі тіло.  Воно є в природі силою тієї, що не йде від природи так, як воно робиться всіма нами.  Ми ж люди не такі, як він є.  Ми в природі залежні від неї.  Нам потрібно приготувати кожен день краще поїсти, та краще з фасоном одягнутися.

 

93. У цьому ділі все наше життя, щоб придбаним треба в природі хвалитися перед іншою людиною. Не похвалишся – не будуть визнавати ділком. А по незалежному, по Іванову не треба хвалитися, що в тебе є, що одягати або їсти, та в домі своєму жити. Це наше не все у нас.  У цій справі ми втрачаємо самих себе.  Де поділася вся історія та, яка жила.  Хіба ми не знаємо старожилів, людей минулих.  Вони ж жили, що вони мали проти даного часу.  У них не було, на чому так проїхатися, як зараз робиться.  Ти тільки вийшла на асфальтовану центральну дорогу, де прогресують завжди машини взимку і влітку вдень і вночі, руку підняла, що ти проїзд потребуєш.  Для тебе усі послуги є.

 

94. Будь-яка машина, яка призначена для цієї справи, зобов'язана брати будь-яку людину.  А раніше цього не було.  Конячка в цій справі запряжена, на ній ми каталися.  Було добре тому, у кого не одна була конячка, була упряж, у що запрягати було.  Він не просив у дядька: візьми мене, будь ласка.  А все робив сам.  А тому, хто цього не мав, йому не було, на чому їхати.  Він бідно жив, у нього навіть не така хата, не було добре поїсти.  А де ти візьмеш?  Базару не було.  Одні походили ярмарки.  Жив купець покупець усього, він грошима смітив, а бідний у злиднях умирав.  Ніхто його не пожалів, і ніхто про нього не написав, як це потрібно з душею про нього згадати, як про минулі сили.  А вони тоді були.

 

95. Хіба про них можна було згадувати тоді, коли немає, і не можна добути в навколишньому світі, яке почуття в житті.  А ми з вами, всі залежні люди, зі своїми руками лізли по природі, і для себе знайшли тимчасове життя.  У нас у кожному місці базар або їдальня, або ресторан і буфет.  Обов'язково природа продається, так не дається, лише б твої гроші.  За гроші тебе вб'ють і закопають.  Без грошей ти нікому не потрібен, ти бідна людина.  Про тебе тільки говорить сама природа.  Сувора сторона незалежність.  Чим бути напівроздягненим, у неприємному одягу себе показувати, так краще жити, зовсім роздягнувшись. До тебе природа буде відгукуватися не так, як вона відгукувалася до купця або багатого, його накривала своїми силами.

 

96. І клала також на койку, як клала і бідняка.  У цій справі щоб була якась різниця в природі.  Вона ні з ким не рахувалася, а завжди живе тіло знаходила, і йому перегороджувала дорогу, не давала ногам, щоб вони ходили по землі.  Ось що робила природа, людині заважала, а не допомагала.  І ніхто з живучих добрих людей за ці якості не брався, він боявся природи, боявся смерті, не хотів помирати.  А вмирали всі багаті й бідні.  Між цією справою різниці ніякої, крім одного – пролізе в тіло хвороба, і почне мучити, тобто людина робиться безсилою жити.  А ось щоб у природі навчитися, як буде треба жити, не застуджуватись і не хворіти.  Цього людина і не збирається відшукувати в природі.

 

97. Усі вчилися на вчителя, на агронома, інженера.  Словом, хотіли вони вчити всіх.  А щоб вчитися здоров'ю, на сьогодні таких людей не знаходиться.  Усі живуть у залежності від природи.  Йому дай, він нічого більше не знає, як тільки жити цим.  І одягом, і їжею, і житловим домом.  Якщо у нього цього покривала не буде, свого власного місця, то тоді прощайся з життям.  Це вже живий факт на чоловікові. А як же тепер народилися сили. Крім одних трусів, мені, говорить Іванов, нічого не треба.  Це моя не штучна зброя, а природна зброя, котра не вбиває, а придбаває свої сили.  Більше і більше вони стають, і роблять те, чого не робила вся історія, що пройшла.  Ось що Іванов завойовує своїм тілом.  Життя, а не смерть.  Йому не треба наше.

 

98. Йому треба своє рідне тіло.  Іванова своє тіло не дихає штучним, а дає волю дихати в природі, йому вільний доступ до тіла почуття повітря, і, найголовніше, води.  А по землі ходити роззутим. Це одна моя утіха любити природу, любити самого себе в природі. А ми по природі шукаємо життя, а зустрічаємося зі смертю.  Ось чого чоловік знайшов, і нею хвалиться, що він помер через це.  Хіба Іванов хвалиться, він міцно терпить.  Йому дуже холодно, а він знає, що йому в цей час не голод.  Він упевнений у свої сили це пережити, і переживе, не втратить свої сили.  У нього вони природні.  Він не хоче так умирати, як померли всі люди.  Моє тіло хвалиться не смертю, а життям.  Так жити ніхто не хоче.

 

99. Всі живуть за рахунок природи, щоб чого-небудь одягнути, з'їсти, і в домі пожити.  А я цього не потребую.  Я не є приватний власник, індивідуаліст, якому люди кланяються.  І зустрічають його по одягу, а по розуму проводжають.  Я всіх людей, крім самого себе, називаю бідними.  Вони не вміють жити, і не хочуть вчитися, щоб не застуджуватись і не хворіти. Вони кажуть: ти не Учитель, а ти шахрай за своє особисте здоров'я. Я його продавав. Люди збиралися і давали ці гроші, за котрі я попав. Але мені тут добре, я вчуся тут писати, пишу свою створену в природі історію, яка розвивається на мені не смертю, а життям. Ось що моя ідея народу принесла. Вона несе в природі багатство природне.

 

100. Слово природа не фунт ізюму поїдати. А природа – це є життя. А ми в ній не хотіли по незалежних умовах жити, а пішли по природі з залежністю, котра стала вчити всіх нас, щоб ми з природою боролися. І її вбивали, нею ж як природою користувалися, і в ній же помирали. Цього ми з вами в природі добилися. У нас народилося безсилля. Ми не накопичували сили, а скасовували їх. Ми не жили, а вмирали. Як не люди, а як продукт. Ми ж з вами вбивці в природі, свідомо це ми робимо. Нам не треба буде чекати в природі того, чого ми хочемо. А ми його чекаємо як ніколи таким часом, в якому хочемо, щоб по-нашому жити.               

  

101. Для нас треба буде тиждень. А в ньому перший день понеділок. По історії лежить. Перша в історії лежить весна, а потім літо, осінь і зима. Це чотири сторони, їх треба пережити. Рік б'ємося, як б'ються всі люди ті, яким доводилося жити по-новому соціалістичному, як не жили капіталісти. У них була власність, засоби виробництва. Земля власна, фабрики, заводи. А зараз все це достоїнство перейшло в руки державного апарату, людей, котрі самі себе оголосили бути в цьому добрі господарем, авангардом. Комуніст має на це червону книжечку. Ми народ природи, вихований партією. Вона нас не примушувала такими режимними зробитися. Вона не хотіла, щоб мати таку дисципліну. 

 

102. Партія просить виховувати свідомість, щоб чоловік не був таким у природі чоловіком, кому все мало, він хоче багато цього. Партія не хоче, щоб людина безсила була у природі. Партія вчить бути не однобоким. У партії природа, а в природі сили є штучні та природні. Вона не говорить, щоб ми по природі не шукали для самих себе життя таке, яке б їх вчило продовженню. А ми не хочемо за природою цього шукати, і не потребуємо на собі відчувати. У нас ці якості є, ми їх приберігаємо. Ненавидимо, що це робиться, а ними не робиться. А ось зробилося мною, Івановим. Я є партія, яка вчить нас усіх одному здоров'ю, щоб ми навчилися не застуджуватися і не хворіти.  

 

103. Партія хоче мати такого Учителя, щоб він навчав людей тому, чому це треба. Хіба у партії є, щоб з природою природа воювала. Хіба може партія не вчити людину розуму. А розум у тілі створює сили, і в силах повинна жити людина. У партії є свідомість, котра примушує чоловіка, щоб він свідомо у себе робив своє здоров'я. Воно чоловіка в усіх шляхах його спасає. Від цього всього не відмовиться партія. Вона не за те, щоб було для народу така держава, в якій найважчий режим. Партія за те, щоб на землі не було ніякого ворога для життя людини. Партія не для того народилася, щоб кров проливалася за життя. У партії повинні бути люди чесної праці.

 

104. Партія є ми, люди, народжені в природі для того, щоб обов'язково за незалежністю в природі свій час проводжати. У партії є можливість все зробити для того, щоб чоловік жив у природі, і був від неї незалежний. Хіба партія хоче, щоб люди наші були в природі безсилі. Партія вчить нас усіх, щоб ми робилися патріоти. У партії вся справедливість, вона примушує людину загартовуватися, вона вчить людину бути переможцем природи. Досить людині підкорятися природі. А в природі віха нового порядку партія. У партії є вся природа, всі умови, на котрих базуються і роблять по природному. Щоб чоловік жив і не робив те, від чого йому було шкідливо. Партія за те, щоб людина була в природі, і не застуджувалася, і не хворіла.

 

105. Ось чого хоче наш чоловік, котрому треба здоров'я. А при здоровому чоловікові і партія, як партія є. У партії одне є здоров'я. Вона не потребує нічого. Особливо для партії є інша сторона зі своїми умовами. Я хочу сказати про одне, що робиться в партії чоловіком. Він не змінив свій потік у природі, і нічого немає в ній для чоловіка чогось нового. А як була у чоловіка хвороба в природі, так вона і залишилася. У природі час неоднаково проходить. По нашій матері природі не одні дні йдуть, щоб було в них завжди добре. Партію в природі в новій державі народ працюючий контролює.

 

106. Добитися від природи, щоб вона виховала такого чоловіка, хоч би одного в житті, щоб він навчився пізнавати природу. І треба навчити самого себе нею володіти, щоб природа сама себе перебудувала у своєму напрямку. І погодилася з чоловіком, що він хоче у себе мати такі сили, якими можна буде впоратися в будь-якому місці з наступаючим ворогом. Який би він не став перед людиною, і в якій би він формі не був, треба буде для нього вміння придбати, щоб дати йому свою людську відсіч. Не зі зброєю в руках, щоб на чоловіка доводилося стріляти, як на якусь тварину. 

 

107. Йому хочеться одного, щоб її вбити із-за створеного діла. Це не доказ проходить між нами в природі, що ми своєю зброєю навчилися стріляти в природу якістю, зробленою руками. Це не живий факт, котрий ми зжити у себе через нашу гордість не зможемо і не зуміємо. Цигарка начебто нісенітниця для кожного нашого чоловіка, що курить, а вона для нього в житті найгірша, є над тілом ворог. Але щоб кинути свідомо цю річ, щоб не палити, такого чоловіка не було ні в старому народі, і немає його в новому. Особливо пити будь-яке вино, воно зроблено для того, щоб ним один час задовольнятися. Це та ж сама продукція, котра у свій час чоловікові допомагає у себе розвинути апетит, щоб більше поїсти.

 

108. Ця графа, вона і раніше перед людиною в цій формі розвивалася, і розвивається зараз, якщо людина в природі робить. А це діло наше природне, розвинене нами самими в природі і природою. Не треба б цього робити, але наш ворог нас оточує, наше бажання, яке є в будь-якому і кожному нашому чоловікові. Він сьогодні щось хоче на собі випробувати. Йому хочеться одягнути нову одежину, яку йому довелося зшити фасоном для себе особисто. Це його одне бажання таке. Як один час хочеться закурити, а ось тютюну немає, або випити, а грошей немає. Або з'їсти, їжі немає, або дім придбати. Його треба побудувати, а будували всі люди.

 

109. Як побудувався чоловік, про це знає сама природа, і для чого побудувався. У ньому треба жити, а природа взяла та його вмертвила. Хто цьому винен, природа чи чоловік?   Зброя є зброя. Вона є для життя введене, яким користується чоловік. Для нього немає зброї такої, про яку він би не думав. Вона зроблена для допомоги, щоб нею легше вбити. Ніж, ним доводиться користуватися і берегти, як око. У природі не зможеш прожити, і нічого не зробиш без усякої зброї. У залежній стороні не ущипнеш нічого без усякого зброї. А в незалежній стороні зі зброєю не доводиться жити. Природа не хотіла, і не цікавиться тим, чим зацікавився чоловік у своєму житті.

 

110. Для незалежності ніхто не хоче жити, бо шкідливо без усього залишатися. А у залежного чоловіка є все для того, щоб обов'язково хвалитися, що в тебе є. За зброю тебе вважають ділком. Ось, кажуть, мужик на всі руки, все сам робить. Не треба нічого, крім однієї зброї. А зі зброєю на іншого імущого мужика чи багатого чоловіка нападають. Або за що-небудь царські народи на народи нападають зі зброєю в руках. І воюють доти, поки чия-небудь сторона здолає. Тоді починають миритися на користь того, хто зі зброєю в руках переміг. І так ця зброя процвітала. І вона розвивається для того, щоб іншому життю перешкодити. І завжди ця зброя будь-якому ділу заважала, і буде заважати.

 

111. А от у незалежності немає того, що має залежність. Вона вже з безсилими не здоровається. Щоб учений з невченим був згоден, ніколи цього не буде. У вченого диплом, він теоретик, в природі розуміє інакше. А практик, він не технічно розвинений, а важка людина. У теоретика є математичний розрахунок, фізика. Словом, без видуманого не обходяться. А у практики справа – лопата. А за законом, всьому розвиненому, говориться так. Перш ніж (робити), треба вчитися. Навчитися так, як це вчилися інші. Вони довчилися до того, померли так само, як і інші. Треба так практично довести, щоб не піддаватися ніякому сильному закону. Не потрібно нічого, крім як зберегти своє тіло. А навіщо всякого роду техніка, це іграшка, зроблена руками, представлена в життя.         

 

112.   Краще буде для народу, якщо народиться для людини життя, але не смерть, яка мучила всіх один час. А зараз вона пішла від людини, її немає.  Все це залежить від самого чоловіка. Якщо він хоче цього позбутися, йому природа допоможе. Він не хоче залишатися без залежності, жити. Він привчив із залежністю справи творити. А щоб з незалежністю треба пожити да поробити, цього людина не хоче. У доброго господаря і стіни себе виправдовують. Йому сиплеться з висоти прямо в мішок. А коли насипає повний, його він старається зав'язати. Але коли розв'яжеться в природі, тоді не збережеш, воно сиплеться. Так і багатство індивідуальне, воно не буває завжди з прибутком.

 

113. А обов'язково гребля рветься. У незалежності мішка немає, зав'язка не існує, а свідомість повинна процвітати. Все це робиться в природі природою. А потім як природа від природи скасовується. Це означає, тіло людини, яке народила природа. Він у ній народився, і цієї зброї він злякався. Опинився в незрозумілому полоні. Це народився чоловік один з усіх живий і міцний, але ми його народили, ми його створили. Для здоров'я людей. Газета Правда 24 травня 1965 цю статтю написала. Я, як ініціатор цьому розвитку, без усяких грошей розкрив у природі якості, і ними користуюся, профілактично роблю в природі. Не думаю так, як написано. Спорту відраховано фонд грошовий. І в деяких місцях є лікарі, а в деяких місцях не вистачає акушерки.  

 

114. І неправильне планування. Треба було побудувати лікарню, а побудували іншу будову. Як і хімія недостатньо свій випуск продукції створила. Зобов'язує всі установа охорона здоров'я взяти на себе, щоб свою лікувально-профілактичну систему знову представили, щоб наші люди були задоволені цим новим, що вони введуть. Тільки в природі не за гроші робиться. А перш ніж про це писати, і свою спеціальність представляти. Неначе вона у нас є, і більше ніяк не можна буде знайти, і зробити, щоб чоловікові на нашій землі легко жилося через однин наш вчинок. Ми з вами нібито від природи вимагаємо, щоб вона нам дала своє здоров'я через війну з нею. Ми купуємо, ми і продаємо, міняємо її. А самі хочемо її примусити через наше з вами озброєння.  

 

115. Від кого ми з вами озброюємося, якщо для нас природа є мати зі своїми дітьми. Це для нас повітря, вода і земля. Це за життєвим питанням найближчі друзі. А ми з вами, фахівці медичної науки, в літературі написали величезні призивні слова, які доводиться читати. Бо їх написав учений чоловік про цю справу, щоб ми з вами, живі люди, стали самі себе загартовувати, і холодною водою обливати. Ми будемо тоді здорові. Це нам пише теоретик. А сам ховається від природи в кожух, йому шкідлива практика. А як же бути нам усім, позбутися одного потоку, який іде фронтом, і нашого брата не шкодує. Всіх тримає на черзі. Кожний чоловік не гарантований від завтрашнього дня. Хтось нам пише, і ми його слова читаємо, а самі не знаємо, якою хворобою захворіємо. Щоб за гроші купити здоров'я, цього права нікому не давалося.   

 

116. А ось в нашому труді, та в такому режимі, якого наша держава людині підносить. Не хочуть від однієї помилки зробитися божевільним. Ми з вами як вчені не про це говоримо. А ось робити, щоб від ворога в будь-якому місці відбитися. Словом, застерегти себе від будь-якого захворювання. Ми ці слова не старалися навіть придбавати, щоб наше з вами здоров'я поліпшувалося. Ми ж з вами не знаємо, що сказати чоловікові, щоб він робив те, що йому було треба, щоб бути завжди над нею переможцем. У нас люди на це не готувалися і нічого не робили, щоб ми, ці люди, не застуджувалися і не хворіли. А те, що ми з вами мали, наша з вами залежна помилка. Ми в природі все робимо те, що нам шкідливо. А корисне нами не робиться. Чоловік ворог своєму ділу, в чому він гине жертвою.

 

117. Бог то Бог, але не будь сам поганий. Ми з вами люди на нашій землі. Вона нас своїми силами всіх до одного прийняла, щоб ми на ній жили, і зробилися господарями своїх тіл. Щоб ми в природі зробились такими, як зробився для нас усіх один чоловік. Він не побажав по нашу всьому жити, не хотів так, як ми з вами стали з перших днів свого життя проти природи зі своєю зробленою зброєю воювати. Ми з природою щохвилини і щогодини воюємо, не даємо їй своєю зброєю спокою. Ми зробилися штучно озброєними проти природи. Ми вбивці її. Вона від нас штучно терпить. Хоче нас своїм багатством задовольнити, щоб з вами не потребували. А жили не так, як ми хочемо зі своїми умами. Якби ми захотіли викласти своє бажання, як виклав наш руський чоловік Іванов.                           

 

118. Він разом з нами півстоліття прожив, боровся з природою. Але будь-якої істини в цьому не знайшов, крім як узяв свою дорогу, і став нею шукати в собі Бога. Не став думати про те, що ми з вами завжди не кидали думати про життя. У природі робимо діло для того, щоб у ньому, як у нашому ділі залежному, помилилися сильно. Стали відходити в природі, не стали їй вірити, що вона є наша рятівниця. Вона нас не вчила, щоб ми з вами визнали її якості нехорошою стороною. Не дає нам те, що вона має. Ми б захотіли зробитися Богами землі! Щоб заслужити увагу від природи, треба робити в природі те, що зробив один чоловік. Він Переможець природи, Самородок, Учитель народу. Зі своєю незалежністю, з якою він по землі крокує, нашого не хоче бачити. Він нам все говорить.

     

119. Я в природі є один такий чоловік, хто не бажає нікому таким зробитися. Місць вистачить, і час є. Живи та думай, ось, ось на такого чоловіка накинеться смерть, і знищить його відразу. А вийшло навпаки, він є Бог усієї нашої землі. Зробив те, що всім нам треба – здоров'я. Він ним перед усіма хвалиться. Бог то Бог, не будь сам поганий. Це я, Іванов, є Бог. Якби ми з вами, люди, не мали свого особистого добра, тобто приватновласницького господарства, у нас би не було і природи, в якій ми створили державу. А в ній самі себе озброїли за спеціальністю знанням. Ми цим самим ідемо один від одного. Стараємося піти, і за рахунок цього зробленого в природі прожити. Це наше озброєння, з чим ми легко придбаваємо в природі багатство, і його в природі зберігаємо, як око.

 

120. Це чуже придбано нами для того, щоб ним один час бути залежним. Перед іншою людиною хвалитися. Як він його майстрував, ніхто не знає, але річ вийшла, живий факт. А інший цим зацікавився, йому теж хочеться придбати. Але вміння немає, щоб таку річ придбати. Він всі свої сили кладе в цій справі. Хочеться на цього господаря накинутися, і силою зброї відібрати нелегально. І хоче привласнити до свого імені чуже. А за чуже придбане введений закон: відбирають назад і судять, як злочинця, дають строк. У цій справі вже ворог людського життя відповідає, сидить у в'язниці. А в'язниця у себе тримає ворога. А ворог думає, тепер сидить, вічно відбуває своє покарання. І про це не забуває, про закон, який він є між природою і людиною.     

 

121. Йому природа дає, а він це добро привласнює собі. Каже: це моє. Нікому він його не дає. Хоче сказати, він його нікому і не дасть, у нього присвоєне. А в природі і на це є ворог. Бере і накидається в цей час на чоловіка, і він стогне. Тисне, не дає йому свободи, щоб легко в природі жити. Чоловік попав у біду. Хоче із цієї справи виплутатися. Але йому природа не дає ні людини, ні будь-які здібності, щоб позбутися цього. Він хворіє, а ворог прогресує в своєму наступі в тілі. Що ми зі своєю зброєю тільки не робили для того, щоб цей вогонь потушити. Ми з вами безсилі це зробити. А ворог на нас через це все наступає, і зараз він прогресує всякими силами. Так що у нас немає того, чим його від людини видалити. Він був до цього, і є зараз, і буде між нами і природою.

 

122. Ми безсилі все це зробити. Ворог над нами торжествує. Ворога ніколи не знищиш. Що буде треба зробити, щоб чоловік здоровий, не піддавався ніякому захворюванню. Якби ми з вами любили тіло так, як любить себе природа, і себе вона зберігає природно, то було б в природі мило. Для всіх у природі немає того, що має сама природа. Якщо їй приходив час, іде геть з колії.  

 

123, 124. То вона нічого нікому не говорить і не плаче за собою, що він не буде. Він більше не вернеться, як людина. Коли здоровий, він нам потрібен у господарстві, без нього ні кроку, виграю чого-небудь, де дінешся. Вже не те буде без господаря. А в природі робиться інше, в ній щосекунди є початок, і приходить цьому кінець. Але щоб сказати, це час, котрий не буде, а він був, цього не робиться. Іншого виду або дії на цей день або тиждень. Зі своїми холодними днями цей проміжок свого часу проходить, з хорошим енергійним своїм ділом, як і завжди. Тільки чоловік сам себе в цьому представляє не так, як хоче наша рідна мати. Природа, вона нас усіх споконвіків народила однаково, і хоче нам сказати. Живіть собі так, як живу я сама. Нікому я не заважала, і ні в кого я не питала.  

 

125. Як тільки почну робити сама без усіх, свої сили представляю. Хочу, щоб мене як природу всі живі боялися. Я їх поки пробуджую. Я поки не хочу, щоб вони робили те, що вони самі зробили без мене. Вони один одного стали ображати, а мені жаль. Я їх усіх народила, вони мої всі, народжені мною. Не хочу, щоб вони це робили. Особливо проявляли себе наші люди. Мене не люблять. Вони не хочуть, щоб я була така. У них один свій намір. Їм дай, вони без прибутку не живуть. У них своя зроблена зброя, чим вони навчилися, як буде треба стріляти. Вони наловчилося в ціль попадати, вбивати якусь тварину. Для них це є дари. У них все робиться ними своїми руками. Прийшов день, настав час, для тебе як чоловіка треба справу робити. Адже в справі все його життя, в котрому він навчився сам себе умертвляти.        

 

126. По іншому незалежному ділу ніхто цього не робить. А з любов'ю виявляє своє природне явище. Чоловік не мисливець, а вже ділок. Дослідник в природі свого невмирущого здоров'я. З яким чоловік по дорозі бігає, своєю швидкістю своїм тілом він виходжує своє серце. Загартовує його, і йому вперед дає життя, щоб воно було молоде, енергійне, живе. Ось що буде треба нам усім робити. Не спати, як ми потягуємося. Та чогось у житті своєму чекаємо. Це наша свідомість у цій справі. Треба завжди бути. Ось тоді-то будеш жити, ніколи ніяк не будеш піддаватися ніякому захворюванню. Ось що нам зі своїм розвитком несе Іванов. Своє на собі життя. А нашу смерть він не хоче.  Чому люди, особливо вчені, горять від захворювань серця? Я самородок, Учитель загартування.

 

127. Зберігаю своє серце і вчу іншого чоловіка, щоб він вчив мою якість, яку я маю. Я в природі виходець у своїй роботі серця. А мені 67 років, вже треба здатися, і визнати свою втому, яку інші мають через своє серце. У мене воно природою загартоване. Я не командую, щоб наказувати чоловікові, щоб він зробив те, що йому шкідливо для його серця. А я прошу кожного чоловіка на нашій землі, щоб він повірив моїм незалежним силам, які я знайшов у природі. Це мої ноги, які загартувалися і швидко бігають. Я вам від чистого серця зізнаюся про все своє знайдене. Та ви самі бачите мою здібність. Я не сяду на стілець ні при яких обставинах, і не стану свою думку записувати. У мене серце 25-річної людини. Я не маю ніколи у себе втоми. У мене швидкість така, яку я не мав у 17 років.

 

128. Я не примушую нікого, і нікому своє не нав'язую. А в свою чергу сильно прошу людину із серцем хворим, будь-якою хворобою. Хто б ти не був перед моїм серцем, проси мене, кланяйся за цю справу. Але не виводив підсумок захворюванню серця. Що треба робити нашим ученим? Щоб вони визнали мою незалежність, і погодилися з моїм практичним вченням. А воно у них лежить під сукном. Я, як цієї справи ініціатор, питаю: що легше людині, просити його або примушувати його в чому-небудь? А ми своїм вченням хвалимось. І примушуємо, щоб чоловік загартувався, водою холодною обливався, то будеш здоровий. А самі в кожух ховаємося. Які ж ми з вами вчені. Я ось практик, завжди прошу людину. Хочеш не хворіти і не застуджуватися – бери моє вчення через мої руки. І його усно запам'ятовуй. І роби те, що там мною написано. Моє – це є народне.

 

129. Усім хочеться мати таке серце, з яким можна буде йти в будь-яку негоду. Зі здоровим своїм тілом ніколи ніде ніяк не втратиш своє здоров'я. Ось що знайшов Іванов, своєю практичною роботою зробив. Він добився в природі, загартувався, не хворіє і не застуджується. Тепер нам пише про своє виходжених серце, котре навчилося іншим серцям хворим допомагати, щоб серце більше ніколи ніяк не боліло. Вчитель Іванов ці якості у себе має, і хоче, щоб їх кожна людина наша мала. Ми відіб'ємося від нашого ворога через здорове серце.   Розумова праця і здоров'я. Я як автор цих слів скажу правду. Навіщо пишуть вони. Якщо всі люди залежні в природі, їх примусило незнання. Вони б цього не робили, що їм природа піднесла за їхню команду. Вони стали вчити дітей по-своєму, щоб діти своїм досягненням науки йшли один від одного.

 

130. Один хімік творець, а інший будівельник. І є руйнівник на цю справу, але його ніхто не знає. А він без усякої зброї творець на будь-якому тілі здорового серця для життя. Але вчені люди, якщо їм на це піти, і погодитися з практикою, що вона зможе відновити серце, щоб воно не було хворе. Ми як вчені йому не віримо. Він нас нікого не просить, а сам все робить. Йому добре, він не застуджується і не хворіє. Його це перед природою заслуги. За що нам природа дасть здоров'я свого серця, якщо воно ледве-ледве підняло себе з ліжка. Насилу довелося піднятися і йти на свою роботу. А робота сидяча. Сів на стілець, став командувати. Та психічно ставитися до своєї роботи.

 

131. Чоловік учений хоче, щоб учень його замінив. А сам боїться, щоб він його місце не зайняв. Він ним живе. А знання перемагається силою розуму, тому він своє не хоче віддати. А скаже: це мої заслуги. Тому люди вчені горять зі своїм хворим серцем. Воно його кладе в могилу передчасно. А чого у мене не буде в порядку, якщо я не командир народу? І не гордий для всіх, щоб мене хтось боявся. Я чоловік своєї ввічливості. Будь-якого ворога зроблю другом. Він буде згоден з моїм умінням, і дасть моїй ідеї свою руку за те, що буде треба моєму серцю. Тільки Іванов відновить будь-яке серце з будь-яким захворюванням. У нього серце своє здорового характеру, що й сприяє для людини все хороше робити. За це хороше зроблене вчений світ повинен підтримати сторону Іванова. Він не хоче, щоб люди хворіли.      

 

132. Що буде треба зробити, щоб бути, як Іванов? Це нам пише своєю рукою. Сам викладає свою думку для того, щоб ми його слова прочитали. І з ним погодилися, як з чоловіком не таким, як усі, хто живе на білому світі. Він між нами один такий з думкою. Своє наявне не жаліє передати. Каже: будь добрий, місця вистачить, стань.  Час є на цю справу. Це не математика і не фізика з геометрією. І не якась інша наука, з якою буде треба важко погодитися, і зробитися ділком цьому всьому. А треба не робитися цьому вченому, щоб знати й іншого цьому вчити. Щоб він навчився від мене більше знати не природу, а своє діло, в котрому можна буде помилитися і загинути на віки віків. Так можна не робити і не помилятися, не будеш гинути. Справа за тобою, слідом за Івановим. Що він, те і ти роби. Але не вимагай від нього. Немає багатства, чим тебе задовольнити.

 

133. У нього одне здоров'я для того, щоб жити, але не вмирати. Як ми з вами не жаліємо і не живемо, а вмираємо. Це не наше з вами завоювання, а наш з вами в природі програш. Ми з вами йдемо по дорозі чужій, але не своїй. А Іванов іде по дорозі всіх нас. Кому ця дорога не треба, щоб жити, а не вмирати. А ми з вами живемо один раз, та ще по-своєму. Для нас треба одяг і їжа, і житловий дім. А ось Іванову це не потрібно. Він каже: треба вчитися не у вашої якості, а у моєї якості. Лише тому, що я ні на кого не надіюся, а все роблю сам. Свої сили представляю не такі, як ми їх беремо і робимо для себе. А Іванов загартовується для нас усіх, для майбутньої молоді. Він не хоче, щоб люди так вмирали, як вони вмирають зараз через своє діло. Я, Іванов, усіх прошу, щоб вони кинули своє. А взялися за своє, потрібне для всіх нас. Це є енергійне житіє. У природі жити природно, ніколи не вмираючим і не зникаючим жити вічно.

 

134. Ось що нам Іванов несе зі своїми силами. Це його ж робота за природою бігати. Виходжувати своє наявне серце, через яке він нам хоче сказати всім. Іванова вічне життя в славі, він так і не збирається вмирати, як ми з вами. Всі до одного одягаємося до тепла, їмо досхочу, та спимо, потягуємося. Ми жити не хочемо. А Іванов цьому всьому протидіє. Треба, він говорить, вчитися тому, навчитися в природі не отримувати у себе застуду і захворювання, як ось Іванов. Я ж не застуджуюся, не хворію.  Що може бути краще від цього всього.  Чому я повинен кинути їсти? У природі є дві сторони. Одна сторона залежна є для людини в житті. Друга незалежна сторона. Ми з вами, люди на нашій землі, взялися довести природі своїми силами. Кожен день не приходить, щоб чоловік залишився без всякої їжі.

 

135. У нього таких сил не народжувалося, щоб хоч на одну годину або день весь не їсти свідомо. А ця вимогливість була перед кожним народженим чоловіком. Повинен у свій час поїсти не погано, а добре. Якщо це діло у нього виходить, то він втратить своє здоров'я. У нього на це все велика надія і віра. Чого-небудь треба буде їсти. Залишатися без їжі ніхто не бажав. А навпаки, чоловік до цієї справи готувався, і надівав на себе хороший, фасонний одяг. А потім не забував досита годувати. Це його була в усьому цьому хвала перед іншим чоловіком своїм умінням для того, щоб чого-небудь було поїсти і одягнутися, та вийти в природі. Начебто для тебе зроблено добре. А хороше підтверджується розумом на один час. Адже приходить час інший.

 

136. Чоловік хоче, знову добре їсти треба. Якщо тільки є, що поїсти, чоловік їсть досита. Немає такого часу, в котрому сам себе примусив чоловік свідомо продумати, сказати. Що ж примусило чоловіка їсти? Кажуть, що розум примусив на цю справу трудитися для того, щоб на столі була приготовлена їжа, щоб ми поїли. А є, кожного чоловіка примушує природа, йому вносить в його тіло апетит. А смак, запах цієї їжі дається, як ніби закон. Не все в природі тільки їсти і наїстися досита. А ось такого часу не розвивалося ні на одному чоловікові, щоб він примусив сам себе своєю думкою від цього апетиту і смаку відмовитися, і не робив. А природа щодо цього народила думку таку, щоб зробити на практиці – не одягатися і не їсти, і домом не потребувати.

 

137. Чоловік продумано дочекався цього часу, в якому довелося народити. Цей перший вересневий день 1961 року. Чоловік провів цю природну компанію. Цілий день свідомо не вживав їжу і не одягався в одяг. А Іванов був у Москві в академії медичних наук СРСР у дитячого лікаря Жуковського. Поставив питання в житті, щоб це продовжувати. Це діло буде зроблено в цих умовах, які мене примусили, Іванова, довести живим фактом. 4 червня 1965 я кинув їсти доти, поки сама природа тоді скаже.  Для чого ми трудимося. Ми з вами в природі народилися для того, щоб працювати, і в ній щось зробити. А в справі помилитися, і за це нас осудять люди інші. А якби ми народилися в природі без участі материнського утримання, то тоді б війни між людиною і природою не було.

 

138. Природа не була тоді матір'ю. Вона була вихователька для всіх наших тіл, що живуть. Ми б з вами не одягалися, не наїдалися, і не потребували житлового дому. Ми, всі люди, вважалися б незалежними в природі. Нам і праця була не треба. А раз батьки зі зброєю в руках цього малюка зустріли, його взяли в полон. І почали по-своєму вчити, що стало народжувати в природі прибуток, цьому чоловікові в процесі всього життя продукт. Чоловік навчилася його придбавати через фізичну і розумову працю. Це діло якесь у природі, зроблене людиною для того, щоб у ньому помилитися. Людина загинула на віки віків. Все це зробилося в природі чоловіком у природі через своє незнання. Він самовільно зробив порушення.

 

139. Думав, що йому нічого не буде. Природа між людьми поділилася навпіл. У одного є багатство, чим є можливість жити, а в іншого немає. А раз різниця в цьому є, то людина навчилася на свою власність нападати, і сильний у безсилого відбирає. Несподівано це так побудовано в природі чоловіком. Чоловік на природу наступає технічно трудом. А природа за його все зроблене наносить удар на чоловіка природно. Природа сильніша від чоловіка, вона йому дає справу, щоб він трудився, і вона його за це втягування карає. Нехай вона покарає мої сили, якщо вони не потребують труда, щоб боротися з природою, і не треба одяг з їжею, щоб вона йому допомагала в житті. Я не потребую дім житловий. Нехай вона мене карає, якщо я її добра не потребую. Мені праця не треба, і все багатство не треба. Мені треба життя. Чому людина не повинна їсти. Я чоловік такий самий, як і всі люди, народжені в природі.

 

140. Так само, як усі, зростав зі своїм тілом один час. Вірив дуже сильно, боявся Бога, тобто жив за рахунок природи, і з природою воював, як усі. Своїми силами хвалився. Завжди говорив, що я живу не погано, а добре. Але сам у природі не знав: чому це так, що я або інша людина в природі їсть і одягається, і в домі живе? Це все його не задоволення. Він застудився, захворів, похворів і помер. Якби я не зустрівся в природі з цією думкою, яка мені в цій справі підказала, щоб я як чоловік випробував практично це діло. Я почав робити поступово підготовку своїм тілом кинути, піти від цього залежного життя в природі. А прийти до незалежного життя, де чоловік не повинен їсти, не повинен і одягатися, і житловий дім не потребувати. А повинен завоювати свої сили.

 

141. Природні сили – повітря, вода і земля, які допомогли чоловікові зробитися залежним у природі. Він цього добився організовано, свої сили представив. Отримав від природи те, що йому допомогло в житті самого себе зняти. Він у цьому розвитку втратив здоров'я. А щоб його знайти, не знайшов. А безсило розпрощався з білим світлом, на віки віків помер. Я зовсім іншої сторони чоловік зі своїми фізичними силами, як практик у цій справі, взявся за цю справу, доводжу до кінця. Сам, без участі інших випробую. Якби у мене в моєму тілі не вийшов живий факт, я б цього не робив. І не стою на одному місці, швидкістю завойовую в природі своє здорове серце. І не сплю, як інші, потягуються. Бояться своє тіло примусити, щоб воно пожило свідомо по-новому, небувалому. Гартувалося, як ось я роблю. Для мене природа служить другом.

 

142. Вона сама підсилає такі дні, в яких я повинен це сказане на собі випробувати практично. Я є ініціатор цієї справи, дуже багато пишу. Але мене ніхто з учених не підтримує. Бояться від свого розвитку відірватися. А як же я не боюся в цих умовах це робити. А для мене природа і тут відчинила ворота і показала дорогу. Я повинен цього добитися. І всьому народові повинен сказати про свій той небувалий на чоловікові розвиток, в якому я себе примусив не їсти свідомо. Чому людина помирає? За всім висновком, у природі чоловік зі своїм напрямок не народжувався для того, щоб у природі доводилося один час пожити не легко, а важко. Як би він не вчився в природі для того, щоб навчитися такій справі, в чому він повинен своїм умінням і своєю зробленою зброєю легко примушувати природу, щоб вона йому давала те, що він хотів отримати.

 

143. У нього один-єдиний намір перед природою. Він вірив і просив ту особа, яку і не бачив, і не чув, і не знав. Але так воно і вийшло в його житті. Спочатку, коли він цього у себе не мав нічого, у нього не було, чого одягати. Він від цієї справи сильно терпів, переживав. І не було, чим харчуватися. Він цю їжу з трудом знайшов і придбав, і на своєму тілі застосував, розвинув це. Йому в природі всього життя довелося придбати, і добитися своїм умінням для себе одяг. Він побудував для життя свого житловий дім. Здавалося б, йому в своїх днях, що прийшли, цього вистачило. Він нічого не потребував. У нього є одяг, у нього є їжа і побудований дім для того, щоб у ньому жити. І фізично вміло це все в природі придбавати своїм викладеним трудом.      

 

144. Природа, вона так даром не давала, щоб нічого не робити, а все, що буде треба, є у чоловіка. Він це має без усякого труда – так це не буває між людиною і природою. У них між собою фронт розташований. Природа має свої сили природні. А людина розташувалася штучно. Своїм зброєю стріляє по природі, вбиває природою природу своїм умінням і ділом. І шукає по природі для себе життя. Її знаходить і користується один час ним як джерелом один раз. А цього початку приходить свій кінець. Чоловікові цієї справи не вистачило, він знову йде в природу. Йому дай, він нічого не знає, крім просьби Бога, щоб він допоміг в природі знайти життя його, і продовжувати цим. А буває, і помилка виходить у природі. Ти думаєш, і дуже багато різних дум.

 

145. Адже хоче жити, і хоче отримати велике і сильно розвинене бажання для того, щоб отримати, і завжди його мати. А природа є природа, вона сильна все зробити. І хоче дати – дасть. А хоче не дати – візьме і не дасть. А коли немає цього добра, чоловік від цього нестатку і вмирає. Він не підготував сам себе без цього всього жити, і з природою боротися, як безсилий. А потім від цього всього померти. За законом закопали в землю, очікує до себе нас. Тому ми з вами навчилися не жити, а вмирати. Ми і будемо з таким напрямком у природі помирати до тих пір, поки не замінимо свій колишній потік новим. Який навчить нас, як буде треба жити, а не вмирати. І на це є в природі наука, але ми цього не хочемо шукати. Ми задалися метою прогресом займатися, робимо всьому добру соціалістичне господарство. Але ми себе в цьому ділі не бачимо.

 

146. Ми щодо цього сліпі. Не хочемо визнавати, що ми всьому ділу, що робимо в природі, є вороги. Істини не хочемо визнати, що ми помилилися своєю боротьбою, що стали жити за рахунок природи. І зробилися в природі залежні, і з нею стали помирати. І будемо вмирати доти, поки цю залежність у природі не закинемо, а візьмемося за рятівну нашу природу, за незалежність, за загартування-тренування. Воно вчить нас, щоб ми жили, але не помирали. Ми цього не хочемо, а ліземо на рожен, і вмираємо на віки віків. Що буде треба зробити людині, щоб не застуджуватись і не хворіти в природі. Історія стара, не нова, наша розвинена в природі, залежна в житті чоловіка. Як чоловік жив? Сам себе примушував боротися з природою, так він і залишився борцем за свою справу, щоб за рахунок природи жити.

 

147. Він так і зараз залишився, живе по-старому. Хворіє, застуджується і помирає. А ось по-новому, небувалому ніхто не хоче. Це все залишити позаду, узятися за нове, щоб робити те, що повинна зробити людина у природі для того, щоб не хворіти, не застуджуватися. Треба погодитися з природою, як з другом у житті. Ніхто не може людині в її здоров'ї допомогти, як тільки повітря, вода і земля, що нам, всім людям, дало всі свої можливості в житті мати. І робити те, чого ми від них не отримали, задоволення. Ми, як безсилі люди, не змогли, щоб не захворіти і не застудитися. У нас не було до цієї справи віри. І ми не надіялися на це все, що ми від природи отримуємо. Це все для нас зроблена нами в природі зброя. Ми нею один час задоволені, і з нею один час живемо.

 

148. І на неї надіємося, як на якусь особливість. Ми робимо, що наша зброя нам в природі своїм ділом допомагає. Ми через її дію живемо. Від цього ніхто не відмовляється: від солодкого, від жирного, від хорошого. Немає в природі чоловіка, щоб він у себе здобув свою свідомість, і хотів її іншим показати, як її показує в будь-який час Іванов. Він же, як і всі, людина, але не з такими наявними силами. У нього до всього є свідомість не робити те, що роблять усі. Іванов близько стикається з природою. Для нього друг – повітря, вода і земля. Він у них вчиться. І хоче похвалитися перед усіма нами. Вони допомагають дуже багато в цьому. Я не даремно бігаю ось на ногах. А яке у мене виходжене в цій справі серце. Воно у мене молоде, юнацьке. Щоб втома мати, цього воно не має, і не матиме.         

 

149. Що ж він в природі робить? Він свою голівку не тримає, як ми всі тримаємо, і хочемо стати королем із-за хоробрості своєї. У природі є одне, є друге, важке і легке. Кому легше буде, тому, хто одягне кожух, чи тому, хто буде в трусах? Загартування-тренування вчить людину легкому і здоров'ю. А залежність іде від природи. А незалежність близько до природи стоїть збоку поруч. Як же можна забути про це все, що зроблено природою. А зараз це все зруйнується через чоловіка одного.  Він говорить. Перш ніж жити в природі, щодня за собою доглядати, тобто робити те, що роблять усі. Як встануть, зараз за собою турбуються. Починають природу турбувати своєю потребою. Тілу потрібно одяг, тілу треба їжа, тілу треба житловий дім.     

 

150. А от коли тіла не буде, то тоді не буде треба ніяка в природі будова. Ось що треба тілу робити, коли встаєш з ліжка. Я, як піднявся з ліжка, взявся за свої ноги, як за своє око. Починаю їх холодною водою по коліна добре мити до самого пробудження, до самої теплоти. Вони після миття розгоряться, як жар. А в тілі вже здоров'я. А у здоров'ї якщо нога буде, то більше не треба нічого. Треба її зберігати роззутою. Тепер друге. Ти будеш між людьми ходити, тобто перебувати. Люди різного характеру: старі, ровесники, молоді. Ти з ними, як з рідними. Не вважай, що вони чужі. Близько роби і зі своїми словами, ввічливо їх представляй. Низько кланяйся своєю голівкою, говори сам: я повинен сказати вголос. Здрастуй, дідусь, чи бабуся, та й дядько з тіткою і молода людина. Це без усякого сміху з істиною.

 

151. Третє. У нас є люди всякі, особливо чим-небудь нужденні. Їм потрібно в житті допомогу, її треба створити. А перш ніж допомогти, треба дізнатися, а чи правда він потребує. А коли про це дізнаєшся, обов'язково треба допомогти йому зі словами: я, мовляв, цій людині даю через те, щоб мені в житті було добре. А четверте. Це свідомість терпіти без їжі й води 42 години. Це час один для всіх. У п'ятницю ввечері повечеряй, а будеш їсти у неділю в 12 годин дня. З чистим повітрям, вдих і видих до вживання. Якщо віриш моєму вченню, вір і проси, благай мої сили. Говори: «Учителю, дай здоров'я». П'яте. Не плюй на землю слину і не харкай, і не кури, не пий вина. Будеш гарантований в природі від в'язниці та лікарні. Не будеш робити – не будеш гарантію мати.

 

152. Дві дороги. Одна дорога наша вчених, теоретиків, залежних людей у природі, не гарантованих від застуди та захворювання. А інша дорога – Іванова практика, незалежного чоловіка в природі. Вченим треба для життя зброя. А Іванову зброя не треба. Іванов каже. Ролі не відіграє зброя, відіграє ролі всього людина. А у людини – сила волі, якщо вона є. Іванов каже. Мені не треба ваша залежна їжа й одяг з домом. Покажіть місце, де мені таким бути, щоб вам не перешкодити. А вам треба хутір, вам треба село, місто. Вам треба машина поїхати. І вам треба поле, на яке треба дивитися. І машину примушувати, щоб вона сама працювала. А нам давала зерно, яке накопичується по конвеєру.

 

153. Вчені, хіба загартування дурне, або воно не розуміє, що воно робить? Воно ж у нас зброї не вимагає, вона йому не треба. А ми без неї і загартування не визнаємо. Самі оремо, закликаємо до цього діла чоловіка, примушуємо, щоб він кутався, гартувався, холодною водою обливався, будеш здоровий. А самі вчені роблять?  Ні. Робить Іванов. З усього видно, він між нами таким виріс. У неї своє, зроблене вченим. А вони роги наділи і бутять, косяться, не хочуть визнати Іванова дійсність, котра у себе при такому віку виходила молоде юнацьке серце. Гляньте, ви невіруючі в моє таке здоров'я, як мої ноги швидко бігають. Вони не мають ніякої втоми.     

 

154. А ви ж наука медична, психіатрія, вам якості підносять, про нову людину малюють. А ви слуги кого? Політику моєму тілу пришили, в 1951 році 11 лютого забрали в Москві. Людей учив, як не хворіти, не застуджуватись. А адміністратори, воїни свого діла, побачили правду на чоловікові загартування-тренування, життя чоловіка без зброї. Та до професора Введенського, хто помер сам від психіки. А мені, як хворій людині, 58-ту статтю політичну дав, посадив в Ленінградську, у Чистопольську. А Казанська випускає чоловіка хворим. Як вам, вченим, не совісно на мою здібність дивитися. Ви ж на мені помилилися, зробили здорового чоловіка хворим. Що я роблю такого, щоб не бути повноцінною людиною? 

 

155. У мене вам показали нестатки. Я був в ізоляторі Одеському 35 днів, спав на боці, і їв так само, як і всі здорові люди. Алла Павлівна та професор, та інші психіатри хіба вони моїй радості заперечили, що я був здоровий, і можу за свої наслідки відповідати. У мене були слова народному суду довести. Я не був перед народом обманщик. Я був Учитель, вчив усіх одному розумному, корисному. Але люди не зрозуміли, а вчені не знали. Не виконували, їх вина. Мені гроші дали за що? Вони самі не знають, за що. Три роки 10 місяців пролежав та проговорив. За що? У мене було здорове це серце моє загартоване. Воно мало силу тоді. А психіатри здорового чоловіка пускають на волю хворим. Хіба мої якості не потрібні, або не треба нам, людям.

 

156. Я Учитель, вчу здоров'ю. А здоров'я, воно треба нам усім. Хіба хтось може від цього здоров'я, яке має Учитель, відмовитися. Це щастя із щастя. Хто міг з усіх заручитися за це здоров'я. А Учитель впевнений у свої сили, у свою волю. 14 місяців вже в таких умовах перебуває. А про своє зроблене і корисне в природі не забуває. Каже про старе. Що воно давало в залежному і природному житті, яке примушувало людину в хорошу одежину, фасонну одягатися. І досита солодку і жирну їжу їсти, та в зручному домі відпочивати. На що приходили людині в цьому радісні дні. У них чоловік співав пісні і танцював свій час. А потім сили чоловіка загубилися.

 

157. І з цим добром зробленим на віки віків розпрощався. А нова, не капіталістична, а соціалістична, яка закликала на свою сторону вчених служити, і примусила робити. Ще краще і жорсткіше вводився закон і дисципліна. За порушення чого-небудь у природі кара закону, створеного вченими. Хіба люди завойовники цього діла. Вони таких слів історичних, які створили це діло. Практично земля стала державна, і заводи, фабрики державні, в це засоби виробництва влилися. Теорія отримала від політики довіру. Вчені зайняли командний склад. Воїни зброєю оволоділи, тримають у своїх руках і труд, і те, що він зробив. І встановив цьому цінність.

 

158. Хто на цю державу нападе, стане незаконно користуватися, цій чоловікові буде, як ворогові, покарання з середини і ззовні. Ворог та людина, хто зі своєю зброєю нападає і силою своєю привласнює. У нього на це все явилося знання, і цим він оточив себе, і старається привласнити. А воїни це все зберігають, взяли в свої руки, тримають під замком. Але є люди, народжуються мудреці. Зі своїми умами стають на шляху мудрецями, і вносять народу нову ідею, не стару, нову залежну. А небувалу на людині незалежність, без усякого зброї, без усякої боротьби з природою, без війни А без війни з любов'ю дружити і допомагати, не вбивати іншого, і не примушувати іншого.

 

159. А чоловіка просити корисне робити чоловікові. Якщо бачиш на собі який-небудь нестаток, сам не зможеш зжити, звертайся до людей, нехай вони тобі допомагають, у них є. Але не будьте вічним жебраком. А якщо ти чогось корисного знайшов у природі для людей, не мовчи, а виступай, і кажи, практично роби. Я сам загартувався в тренуванні, що не застуджуюся, і не хворію. І хочу, щоб інший не застуджувався і не хворів. Зосередив пропозицію і вченим її представив. Запевнив їх іншими людьми для того, щоб мені в цьому як ініціатору допомогли раціональне зернятко посіяти. А мене за це все заховали в спеціальну лікарню. Я тут не сплю час, не втрачаю його даремно.

 

160. Описую, як це вийшло між природою і людьми, що люди хочуть з природою воювати за допомогою зброї. А наша зброя добута в праці, і випрошена в допомогу людського життя, котра розвивалася, як якийсь початок, якому прийде кінець. Ми його зробили для життя нашого, яке розвивалася разом з цією зброєю. Ми в природі без цієї зброї не навчилися в природі боротися. Якщо ми в даний час тільки відмовимо собі в цьому робити цяцьку, нам з вами жити нічим. У нас зброя примушує хвалитися. Ми пишаємося, що у нас є така зброя. Якщо ми її застосуємо на практиці, і станемо за призначенням використовувати, ми з вами, всі люди, будемо бідні.

 

161. Нас з вами наша зроблена зброя буде знімати з шляху. Ми з вами будемо стихійно без усякої крові. Вона нам допомагає, вона нам будує. Ми цим задовольняємося? Ні, у нас ще більші в цій справі потреби. Ми ж з вами вчені, допомагаємо політиці, щоб вона зі своїм народом розросталася, і робилася така, яку ми бачимо, особливо на нашій землі. Що з цього виходить, якщо ми з вами так озброєні. У нас з вами є для даного життя все необхідне. Якщо тільки буде потрібно захищатися. Від кого, питається? Від ворога. Від якого? Від капіталіста.

 

162. Чому це він став ворогом, якщо ми вчені тієї сторони і цієї сторони? Ми ж на це маємо здібності зі своєю зброєю легко робити для себе машину, або розвивати у праці своїй наше соціалістичне господарство. Ми з вами сильні все зробити. Наша наука зі зброєю в руках, можна сказати, робить чудеса. А хіба капіталісти сидять, нічого не роблять, руки в брюки. Ось вам все, нам нічого не треба. Ми ж вчені з вами робимо для чого, озброюємося для того, щоб перемогти свого ворога. Своє багатство оточили воїнами, дарма не даємо народу. Хто свою руку протягне в це добро, ми його садимо у тюрму.

 

163. У нас з вами ізолятор – вихователь хвороби людини. Вона щодо цього невиліковна. Багатство є багатство, а людина є людина, природа є джерело. Ми як люди в цьому джерелі трудимося. А раз ми це все добуваємо для себе, і його зберігаємо від свого народу. У нас на це є закон. Ми судимо законом непрацюючого, він у нас дармоїд, заважає нам. А як же бути мені. Я чоловік, визнаний психіатрами хворим. Я не повинен тепер робити. Я не відповідаю, за їхнім висновком, за свої наслідки. Що ж я народу своїм вченням або хворобою робив, або роблю, що мене в цих умовах тримають, як на ланцюгу хорта собаку.    

 

164. За що мене психіатри визнають чоловіком хворим. Хіба це наша наука є. Якщо ми добре знаємо, що є залежна сторона, а є й незалежна сторона, за що я своїм тілом вчепився. Я не хочу бути в природі смертником, як це робиться всіма людьми. Ми з вами озброюємося проти природи, і за рахунок природи в природі. Нас вона примушує, щоб ми з вами робили те, що буде треба для нас усіх. Ми отримуємо в природі продукт через це все, нам природа дає. А що якщо вона візьме і нам відмовить, не дасть те, що ми з вами від неї отримуємо. Ми ж не підготовлені без цього всього жити. Наша справа одна, ми нічого не знаємо. Прийшов час, який ми чекали.

 

165. Він нам відомий, що нам у ньому треба працювати. Ми з вами поспішаємо, дочасно до сонечка в степ попадаємо. Стараємося у вологу зернятко вкинути для того, щоб воно підхопилося, швидко зійшло. Це поки наші сили роблять. Ми в природі дні зустрічаємо, теж і проводжаємо. Це нам добре природа робить, таку погоду нам дає через нашу працю, через нашу турботу. Ми з вами більше нічого не знаємо, як звикли чоловіка бідного незнаючого примушувати. Ми його лякали цим. Якщо ми кинемо працювати, тобто не будемо ми робити, що ми все робимо кожен день, ми відразу помремо. Чим жити будемо. То ми трудом придбавали. І в праці нам природа за нашу турботу дає. Це все ми. Нам як хворим природа всю цю спрагу тушить.

 

166. У цій жадобі ми самі себе втрачаємо. Це ми не враховуємо, і не хочемо розуміти те, що ми не пробували, щоб нічого не робити, а жити. А ось це пробували, і робимо все. У нас на це пристосована вся техніка, весь інвентар є. Все для цього є, лише б весна приходила. Ми зі своїми руками готові цей час зустріти. Нас природа поки жаліє, не наносить на нашу землю такого стихійного лиха. І вона це все має, тільки нікому довіритися як господареві, щоб він цим розпоряджався. Вона одного чоловіка в цій формі представила і його просить. А він боїться таким бути. Хто цих людей за їхнє беззаконня, що вони зробили над собою. Дійшли до вбивчого стану, стали один одного вбивати.           

 

167. Стали різати, не жаліють матір і батька, також не жаліють і сина з донькою. А всякого роду витівки не дають людині законно легко в природі жити. Незалежність не визнають, всі залежно живуть, примушують себе втратити перед природою здоров'я. Люди не хочуть, самі лізуть на рожен. Їм малюється картина про те, щоб вони спробували залишитися хоч на один день без усякого зброї. А він цю пропаганду не хоче бачити. Він помре, так думає. Це колись казали, що більшовики люди ледарі, не будуть і не вміють працювати. Життя примусить всіх зробити, щоб попрацювати, як працює віл. Возить, возить на горбу, а потім своє м'ясо тіла віддає на поживу чоловікові. Він винуватий буде. Прийде час, цьому чоловікові треба буде.

 

168. Обов'язково юнак народиться і спробує. Ми що ж це є люди? У нас є все, що поїсти, і що одягнути, і в чому пожити. А чомусь застуджуємося і хворіємо. Ми ж не люди в природі. Всі як один чекаємо того дня, в котрому захворіємо через нашу війну в природі. Ми не сидимо, щось для цієї справи робимо. Сьогодні одне, завтра інше. І цій справі кінця не буває. А ми ж у цій справі втрачаємо своє здоров'я, залишаємо позаду. Ми йдемо зі своїм тілом до непридатності, до безсилля. Ось що ми з вами зробили для самих себе в залежності. Дочекалися через хворобу свою смерть. Хіба це наше озброєння, хіба це є продукт наш, якщо ми через це все застуджуємося і хворіємо. А потім будемо вмирати. Це не ідея людини в природі.

 

169. Жити, а потім треба померти. Незалежність Іванова не говорить про це. Вона каже про хороше, не хворіти і не застуджуватися треба не через зброю. Іванов каже. От ви, всі люди, що живуть на білому світі, що борються в природі зі зброєю в руках, з природою воюєте. Хочете примусити, щоб вона вам кожен день хороше поїсти, і одягнути непогане, а в будинку пожити. Все це для людини. Ну що з цього є? Якщо ви це робите, вам же шкідливо, але ви не бачите, як ваші сили залишаються позаду без усякої хвороби. Ви робите те, що вам шкідливо. Я що хочу, те і зроблю в природі. Одяг не потребую. Вважаю, це все злочин в житті, якщо надіти на мене одяг будь-який. Також і їжа мені не потрібна. Я нею задовольнив себе в необхідності, користі вона не дає. 

 

170. І дім не потребую. Природа народила, нехай вона і візьме. А ми з вами чекаємо смерті. Мені в дорогу не треба сумка з продуктом. Для мого тіла є почуття, це буде повітря, вода і земля. Я не боюся без усякої зброї залишитися, мені нічого не буде поганого. Я можу без усякого зброї зустріти будь-який день, що приходить, або ніч зустріти і провести. Зброя – це є природа, зроблено з неї. І по ній людина в людину стріляє, вбиває. А щоб не стріляти і не вбивати, не можна буде і жити в цьому ділі. Якщо тільки розібратися з усією природою і всіма людьми, ми не просимо, чого слід. Ми просимо, щоб природа нам давала наше наявне багатство. Щоб у нас було все те, що буде треба для того, щоб ним пожити один час.

 

171. А потім у цьому ділі вмерти. Ми з вами не просили природу. І не хотіли самі себе примушувати, щоб природі кланятися і її час просити, щоб цей час не приходив для чоловіка поганим. Ми його без усякого зі своєю зброєю чекаємо. І хочемо сказати, що ми вміємо по своєму ділу жити, і будемо жити добре. У нас такі при нас є, і вони залишаються нашими. Біда наша одна, що ми з вами не навчилися самі собі це бажання отримати. Буває рідко, але буває, ти думку не звершуєш. Хто таку думку на себе візьме по снігу, по великому морозу роззутим ходити, і залишатися в одних трусах. І щоб змінювати умови, і рухатися по природі, шукати своїм тілом смерть, котра повинна зробитися на чоловікові життям, щоб чоловікові без хвороби жити.

 

172. Словом, треба своєю думкою перемагати будь-якого ворога в природі без усякої зброї словом, мудрістю, своїм ділом. Щоб цей найзліший ворог зробився в будь-якому місті й часі другом. Це тільки мої сили не думають чоловіка примушувати на себе що-небудь робити. Я зі своєю думкою не забуваю про самого себе, пробуджувати щодня кожен раз, і також не забуваю про тих, хто зустрічається. Я повинен сказати про свою суспільну організованість, своє особисто культурне діло. Я вмію в природі сам особисто жити, і вмію з іншими культурно спілкуватися. Ніколи не примушую сам себе, нікому ніяк не заважати. А користь сіяти для молоді, щоб вони загартовувалися, і вчилися моїй здібності, котрим треба буде вчитися.    

 

173. Хіба моя свідома незалежність хоче, щоб чоловік заробив для себе неприємність. Моя незалежність прийме за хороші якості. Чоловік буде чоловіком новим для того, щоб чоловік цей загартовувався. І був у цьому ділі ввічливим і свідомим до всіх близьких рідних. Найголовніше, бути для ображеного, хворого, нужденного корисним. Ми думаємо, що машина є енна користь для життя людського., коли ми з вами її зробили.  Поставили на колеса, і ввели їй мотор, а самі її осідлали своїми руками. І умом осідлали для того, щоб нею управляти, щоб вона в нашому труді на нашій землі за її роботою допомагала.       

 

174. Ми хочемо природу зобов'язати, щоб вона сама все робила. І орала землю, і боронувала, робила із землі грядку. А на цій грядці вирощували зерно, і його в один фонд для годівлі збирали, як якусь цінність. З цієї цінності випікали хліб, і його по точках розподіляли за гроші, котрі нам видані за нашу працю. Ми за них пішли в магазин, і для свого життя купили хліб, і купили жир, купили масло, купили м'ясо, купили капусту, купили картоплю. З цього всього змайстрували суп або борщ для того, щоб цим обідом або вечерею користуватися. Люди дуже добре в цих обставинах працюють фізично, втомлюються. Їм для життя потрібні гроші, а їх мало їм дають. Всі взято на облік.

 

175. Кожному ділу є певна і стійка ціна, за котру чоловік отримує, і нею один час живе. Чоловік наш, він працює на заводі, робить нам ніж, сокиру. Ми працюємо хліборобами, вирощуємо продукт, годуємо людини. Людина трудиться для того, щоб зробити машину. А в неї сісти й поїхати швидко і зручно. Здавалося б, легко, добре. Так ні, цього мало, що ми з вами робимо на нашій землі. І з природи цю цяцьку, на яку ми тепер надіємося дуже сильно, як на якусь гору, що вона нам допоможе все зробити легко. Ми з природою керуємося, робимо швидко і легко. А чому ми з вами того місця, де ми живемо в природі, дуже боїмося?

 

176. Самі все робимо в природі з природи. На себе надягаємо фасонної форми одяг, перед іншою людиною незаможною хвалимося. Досита наїдаємося, і говоримо нашому животу, живемо добре. Він відпочиває в хороших умовах, до нього не добереться ніяка особливість. Адже це природа, вона нам у труді ці якості дає, ми їх отримуємо в праці. А в праці здоров'я втрачаємо, ми ж щось тілом робимо. А самі себе не зберігаємо у здоров'ї. На нас накидається природа, і поодинці своєю хворобою шмагає. Ми хворіємо, нас природа простудила. У нас в нашому тілі є ворог.

 

177. А цьому природному ворогові ми не знайшли і не зробили зброю. Не попадаємо, і не вміємо з ним боротися, як треба. А чого тільки у нас немає, ми ж з вами є господарі всієї природи. Що хочемо, те і зробимо, лише б була для нас, нашого життя користь. Ми з вами цю користь, яка потрібна кожній людині, не знайшли. І не маємо на сьогодні, щоб сказати свої слова, що ми в природі своїм тілом навчилися так жити і боротися з ворогом, хто на нас нападає. Ми живемо, не боїмося. Можна сказати, цілковиті господарі в природі. Робимо те, що буде треба для життя, щоб ні на що ніде ніяк не хворіти і не застуджуватись. А то ми безсилі це сказати. І на собі не вміємо робити. Ми в природі через те, що робимо, ніколи за це не отримаємо те, що ми думаємо.

 

178. Нас усіх думка веде по дорозі до одного здоров'ю. Але ми його через наше нехороше, що ми робимо в природі. Нас природа не жаліє, а карає за те, що ми з вами життєрадісну тварину невинну вбиваємо. Стали господарями, привласнили, на мотузці тримаємо для того, щоб її вбити. Вона ж народжена для життя свого, вона ж живе, що розуміє, але волі природної не має, котру воно повинна саме мати. Ми з вами бджілку зловили, посадили у вулик, дали їй стільники. І примусили працювати, щоб вона не сиділа, а носила мед для неї та для чоловіка. А діло чоловіка – дивитися та допомагати їй, щоб вона не збивалася і не попадала в халепу свого життя.

 

179. Чоловікові бджілка цінність, вона збирає мед, цю солодкість. А ми з вами його поїдаємо, стараємося придумати бджілці таку роботу, в якій би вона робила все сама. А чоловік зі своїми руками приходить, і відбирає від бджілки її зібране багатство. Чоловік – це є чоловік. Він свою розвідку робить, вона у нього розвивається на його фронті. Він ним один час користується, і хоче сказати сам собі, що йому живому дуже легко і добре. Він на нашій землі в природі навпіл зі своїм вчинком поділився. Це неповноцінність по психічному, якщо він себе цінує. Він багато знає і робить більше від усіх. Це вже неповноцінність, якщо він навчився в природі в такому ділі, як чоловік сам себе оточив, для повноцінності нічого не робить.

 

180. Хіба це є повноцінність, якщо чоловік не розбирається зі своїм індивідуальним життям. Він же народився для життя. А чому ж він не хотів на це діло трудитися? Його змусила залежність зі своїм знанням йти від основного фізичного труда. Він навчився легко вбивати природу і за рахунок її один час жити добре. Чи подумав про іншого неімущого, і прийшов до нього, запитав у нього, що йому заважає в його житті? І впізнав він про цей нестаток? Що зробив, щоб йому допомогти, щоб цього нестатку в чоловіка неімущого не було?

 

181. Що вчений зробив чоловікові хворому, що розклався в його нестатку? Він невихований вчений, створив таке вчення, яке полегшило йому, щоб він жив не по-старому, а по-новому. Щоб чоловік навчався у вченого слова, і робився таким, як він повинен бути в житті. Щоб чоловік, який би він не був, навчався одному, щоб люди жили в природі і не хворіли своєю хворобою, якою люди хворіють через нестаток, через своє незнання. Вчений, якщо він цінний в житті чоловік, має створити таке вчення, і його представити чоловікові, щоб він його знав усно і напам'ять, робив практично.

 

182. Це вчення є, воно проводило до цієї справи. Коли Суворов воював з іншим національним народом, він був полководець, сам себе в природі гартував, пробуджував, щоб бути здоровою людиною. І вчив він своїх солдатів, щоб вони гартувалися, і робилися такими, як завжди. У боях вигравав Суворов, він був переможцем. А наші вчені літературно дуже багато пишуть, показують на знімках фото тих чемпіонів, які самі роблять, а іншому нічого не дали. Вчені слова свої написали, і хотіли, щоб їх заклик увінчався, щоб люди гартувалися, водою холодною обливалися – будуть здорові.

 

183. Цей їхній заклик не увінчався, у них на це дірка проривалася. Самі не хочуть показувати цю стійкість, цю роботу, яка примусила чоловіка переродитися на новий шлях, на нові рейки. Чоловікові тоді-то не треба була ніяка для цього зброя. Він би навчився в природі залишатися без усякого зброї, без самозахисту, як у нас залишився Іванов. Він не однобоко загартувався, зробився Учителем цій справі, і навчився сам себе зберігати в повноцінності. Нікому нічим не заважає, а своє знайдене в природі ставить. І хоче вчити молодь. Досить нам бути неповноцінними людьми, хто не хотів бачити в природі істину, не хотів сам себе зберігати здоровим. Це загартування-тренування, цінність у житті.

 

184. А ми з вами, вчені, цінімося повноцінними людьми? Якби я жив, і так жив, як не жили інші. Так воно і робиться в житті. Навіщо ти неграмотний і некультурний, ти ходиш не так, як усі? По-вашому, люди – в могилу, ти – за ними. У природі так не робиться. Пожила залежність людини, покомандувала, а тепер – як зима поступається весні. То лежав сніг, стояли морози, холодно було. А то десь взялося сонце, тепло, весело стало, птахи заспівали свої пісні. А чоловік раз навчився цьому, щоб неозброєним бути в природі, незалежним залишатися, то залежності тут робити нічого. Бери свої вузлики, свої всі здібності, і йди.         

 

185. У тебе зробилося безсилля жити з чоловіком. Він же життям не задовольнив себе, отримав у процесі смерть. Помер чоловік тільки через залежність свою. Катя нам розповідає. А вчення Учителя – це нове виховання небувалого чоловіка. Лише б чоловік цим вченням займався, лише б у нього до цього своя душа була і любов виявлялася, то чоловік у природі заслужить довіру в житті. Вона для нього не буде такою обдуреною. Вона буде чесною, як ніколи вірною. Лише б сказав, а робити обов'язково доводиться. Ця ж думка не прийшла, щоб чоловікові хвалитися, а не робити. У незалежності цього немає. У нього своя дуже хороша скромність. Він разом сам себе показує перед усіма, що його тіло йому доводиться берегти від неприємності, щоб вони ніколи на чоловіка не ображалися і не були вічно злими.

 

186. Це такий запит людини з людьми так обертатися, щоб вони всі змогли через свою ввічливість його любити. Так воно і виходило, і виходить у повноцінного чоловіка, хто навчився сам себе та інших людей, щоб вони спілкувалися з користю. Це не один Учитель у природі такий. Його мета і завдання одне перед усіма людьми, щоб вони всі стали такими в природі. На це діло хороше і корисне ще не розпочате, щоб його робити, воно вільно дихає. І всім надається право це місце зайняти і ним користуватися. Від нас, людей, що живуть, через це все залежність піде.

 

187. Не буде безсилої людини. А буде на людині сила волі без усякої зброї, буде зустрічати і проводжати будь-який час щодня. Природа не буде така капризна, не буде зла. Як трохи щось таке, вже, дивишся, а твій сусід захворів, похворів, похворів. А зброї немає, щоб його хворобі дати відсіч. Більшість горять від фізичного незручного і шкідливого труда. І горять також від розумової праці, у них до цієї справи велике незнання є. Самі лізуть вчити, щоб людині жити. У природі треба буде працювати, трудитися так, як учені примушують невчених жити. Згодом залишаються на людині риси не надто хороші. Але нехай вже чоловіку фізичної праці, йому можна пробачити, він такий дикий.

 

188. Він же не навчений, він же не вміє, він кустар. Його примушують вчені, щоб цю роботу покладену робив. І робить чоловік у своїй необхідності, і в цій справі через це вмирає. Чого вчений помирає, та ще сидячи на стільці за трубкою телефону. Він нервує. У нього під руками лежить законна політика. Йому треба свого роду економіка, яка для нього потрібна. Свідомість, яку потрібно мати, але в учених її більше немає. Від чого він більшість вмирає? Від захворювань серця, більше від усього їх знімає гіпертонія. Вона їх знаходить на їхніх місцях і починає турбувати. А серце є серце, наша людина непридатна до життя. Що науковець отримує в цьому. Фізичну смерть.

 

189. Треба було жити, за науковим ступенем, а людина помирає. Ви хіба забули про історію минулу. Це ж було, що цар управитель народу вважався всіма людьми Богом землі. Особливо коли війни починалися, то тут релігія піднімала свої козирі, говорила вголос. Це йде останнім часом сатана, обрушилася чужа земля на нашу землю. Значить, судити прийде Господь. Катя говорить. Я хоч і молода, а сама так думала, що ми самі дочекалися цього часу через те, що робиться в нашому народі. Немає ні скромності, самого зберігання, щоб бути людині повноцінною, хто повинна показати себе як людина. Але не така картина повинна у тебе зберегтися, як зберіглася для цього діла сама сила волі.

 

190. А в цьому житті хоча, можна сказати, в природі в чоловікові самому народилася любов. Старе на нове перекинути, залежність залишити позаду, а з незалежністю треба жити. Для нас за 35 років можна буде все зробити, і нажитися, і потрудитися, і сваволити, і наговоритися, і чудити. А може, і перешкодити у своєму житті іншому. І за це все зроблене помилитися, і загинути на віки віків, якщо не будеш жити до цього часу. А коли ти будеш мати 35 років, твоє здоров'я буде повністю при тобі, ти повинен працювати так, як це годиться, щоб ти вмів вузлики зав'язувати. І в цій справі ти повинен навчитися, як буде треба природу пізнавати.

 

191. Щоб природа, тобою пізнана, стала так, як друг свій близький, рідний. Це повітря, вода і земля. З чим ти повинен практично вчитися, і робити те, що потрібно для живої людини. Твій труд повинен тебе виправдовувати. У тебе повинна сім'я, дружина, двоє дітей. Ти працюєш, тобі зарплата невелика, всього, по цих грошах, 20 карбованців. Але зате ти маєш в районі комерційну роботу. На тебе рахунок відкритий у банку. Ти зможеш брати гроші на будь-яку продукцію. І ти з периферії повинен приймати і відправляти за місцем призначення для робітників продукт. Це твоя підготовча робота. Ти повинен її виправдати своєю вмілою чесністю з колгоспами, радгоспами та комунами. А ти всі сили зосередив, цим скористався. Твоя робота була з укладання договорів.

 

192. Це не робота була для чоловіка того, хто її знає. Він нею радіє. У нього на склад буде надходити для робітників капуста, огірки, помідори, яблука, кавуни. Жива худоба і мертве, убите, м'ясо з салом. Словом, те, що буде людині треба. Ти насамперед бачиш і надієшся на це все, чекаєш час життя. Це твоя практична робота бути перед усіма людьми, зустрічати і проводжати, уповноваженим децентралізованого порядку заготівлі продукції. Ходиш без шапки оброслий, у шевелюрі, у волоссі. А робота твоя на транспорті. Тебе плутає завідувач біологічної фабрики Безпалко, він цю систему прокладає. Дає виклик з Ростова з росстройорс з'явитися негайно. Дає завідувач Соколов, він цією групою відав. Ти повинен їхати, на вокзал прибув, чекаєш поїзда.

 

193. Але ніколи ніде поганого не робив. А час який тоді був? Один одного знімали да садили із-за одного тільки місця. Мене несподівано якийсь молодий чоловік у військовій формі зупинив. І перед тобою як чоловіком вчинили.  Голосно він сказав: «Ви вибачте мене». Що ти повинен сказати, а твоя справа – слухати було треба. А він запрошує за собою в державну безпеку. Я туди у вартівню. Мене не садять, як затриманого. Біля чергового разом сиджу. А може бути що-небудь таке де-небудь і зачепило за що-небудь. Треба було думати, шукати вихід, виправдання на це все, що мені доводилося робити. Хіба мало доводилося за 35 років всякого роду робити.

 

194. Рийся, шукай провину свою ту, яку зробив. Даремно сюди не саджають. А люди є люди. Коли роботу свою знаєш добре, її робиш краще, то тут у цій справі знайдуться інші люди, які зацікавляться, тобі в цій справі завадять. Хіба правда з неправдою зможе так просто жити. У неї знайдуться якісь коливання, почнуть вихід шукати від правди звільнитися. Перш ніж бути командиром цього виробництва, треба було вчитися. Я вчився. Тобто тобі як людині доводилося вчити економіку району. Сільське господарство вивчати, як воно жило, і що воно робило, і що з цього всього люди отримували, тобто робили. Природа для людей була в той самий час недостатньо багата і не задовільна, була дуже натягнута у продукції.

 

195. Я був підкований знанням, і ти повинен підкуватися знанням щодо будь-якого ворога. У будь-якому місці твоєму йому треба дати відсіч. Робота твоя – це природа, а в природі люди, які створюють все. Ти цього всього господар, повинен цю продукцію прийняти і розплатитися з господарством повністю, це твоя справа. Але ж є, і такі ще справи проходять між нашими людьми в природі. Не думали, не гадали, а ось зустрілася хвороба, і повалила хворіти людину, не дає їй розвернутися, і це ж з нею зустрічається. А от зброї, що допомагає, наші вчені не придумали, щоб її зробити. І не робили для того, щоб людина цією зброєю запобігла, щоб людина не хворіла і не застуджувалася.

 

196. Цього вчені наші по природі не шукали. Їхня справа – сидіти в кабінеті і чекати свого пацієнта для того, щоб його прийняти як хворого. Я ж є лікар, навчався на цю справу. І хочу сказати, я добре знаю про цей діагноз, якому в нашій науці є всякого роду ліки. А воно не одне, так інше якесь, воно повинно людині в його нездоров'я допомогти. Я на дверях відомий, яке моє спеціальне діло лікаря. А в медицині дуже багато різних спеціальностей. Лише б людині нашій захворіти, в поліклініці кабінетів дуже багато є. Всі вони не порожні, а там сидять на своєму стільці озброєні люди. Вони на це вчилися і робилися людьми вченими для того, щоб навчитися знати ворога будь-якого над людиною. А ми з вами вчені, самі не знаємо і не робимо, щоб він у нас не був.

 

197. Людина в природі, а природа для людини, хто – кого. Сьогодні ти, як людина, вбив природу. А завтра вона мене вбила. Сьогодні ти повинен це в процесі всього життя знати і чекати, і робити. Якщо заслужиш у природі, вона для тебе пришле такий час, такий день, в якому природа підкаже. Ти будеш знати, що робилося в природі і робиться в ній чоловіком. Вона його одягає, вона його годує, і він заходить у дім, там розташовується, і живе один раз. Це було до цього, і буде після. Якщо ми не залишимо цю всю систему, яка робиться усіма нами. Ми залежні від природи, нас вона втягує, дає нам те, що буде треба. Ми одягаємося, ми їмо, і ми в домі живемо, і тому хворіємо, і вмираємо.

 

1965 року 10 червня. Іванов

           

6506.10  Тематичний покажчик

Учитель історія: мати і дитя    19

Кавказ, Армавір   19-38

Початкова думка   82

Сон    37

Здоров'я   49, 126

Загартування    73

Природа   50, 76, 85, 89, 98

Вчення Вчителя   185

Діти     51

Незалежний ч. 52, 56, 89, 89, 145, 149, 185.

Початок життя   63, 64

Юстиція, укладений   72, 73

Нам треба   77, 11

Вченим   78-80

Присвоєння    85

Одяг, труси    97

Партія Учитель   102-105

Зброя    110

Іванов Бог   119, 134

Помилка людей   145

5 порад   150, 151

Помилка вчених   154 

 

Розумова праця і здоров'я

 

1. Я, як автор цих слів, скажу правду. Навіщо вони це пишуть, якщо всі люди залежні в природі. Їх примусило їхнє незнання. Вони б цього не робили, що їм природа піднесла за їхню команду. Вони стали по-своєму вчити дітей, щоб діти своїм досягненням у науці йшли один від одного. Один хімік творець, а будівельник інший, а ось руйнівник. Цієї справи ніхто не знає. А він без усякого зброї творець на будь-якому тілі здорового серця для життя. Але вчені люди, якщо їм на це піти, і погодитися з практикою. І дати свою згоду, що вона зможе відновити серце, щоб воно не боліло. Ми, як вчені, йому не віримо. Він нікого не просить, а сам робить. Йому добре. Він не застуджується і не хворіє, його це заслуги в природі. За що нам дасть природа здоров'я свого серця, якщо воно ледве-ледве підняло саме себе з ліжка. Насилу прийшов на свою роботу, сів на стілець, став командувати.

 

2. Так психічно ставитися до своєї роботи. Чоловікові вченому хочеться, щоб чоловік розумів так, як розуміє він. Але це неправда. Він свою роботу нікому не дасть, а скаже про заслуги. Тому люди вчені горять зі своїм хворим серцем, воно його кладе в могилу передчасно. Чого у мене буде не в порядку, якщо я не командир народу і не гордий для всіх, щоб мене хтось боявся. Я чоловік своєї ввічливості, з будь-якого ворога зроблю друга. Він буде зі мною згоден, і дасть моїй ідеї свою руку за те, що буде треба серце тільки відновити на будь-якій людині. Іванов, у нього серце своє, струм здорового характеру, що сприяє все хорошому, для людини хороше дає. За це хороше зроблене вчений повинен підтримати сторону Іванова. Він не хоче, щоб люди хворіли.

 

Іванов

 

Чому я повинен кинути їсти

 

1. У природі є дві сторони. Одна сторона залежна є для людського життя. Інша незалежна в природі для людського життя. Ми з вами, як люди на нашій землі, взялися довести природі своїми силами. Кожен день не проходить, щоб чоловік залишився без усякої їжі. У нього таких сил не народжувалося, щоб хоч на одну годину або весь день не їсти свідомо. А ця вимогливість була перед кожним народженим чоловіком, обов'язково повинен чоловік у свій час обов'язково поїсти не погано, а добре. Якщо у нього ця справа вийде, то він втратить своє здоров'я. У нього на це велика надія, віра на все, що-небудь треба буде поїсти. Залишатися без їжі ніхто не бажає. А навпаки, чоловік до цієї справи готувався. І надягав на себе хороший фасонний одяг. А потім не забував себе досита годувати. Це його була в цьому всьому хвала перед іншою людиною своїм умінням для того, щоб чого-небудь було поїсти і одягнутися, та вийти в природу, як ніби для тебе зробилося добре. 

 

2. А хороше підтримується розумом на один час. Адже приходить час інший, знову чоловік хоче, знову добре їсти треба. Якщо тільки є, що їсти, людина їсть і наїдається досита. Немає такого часу, в котрому сам себе примушує людина свідомо продумано. І сказати, що ж примусило людину ось саме їсти? Кажуть, що розум змусив на цю справу трудитися для того, щоб на столі була приготовлена їжа, щоб ми її поїли. А якщо кожну людину змушує природа, йому вносить в його тіло апетит. А смак, запах цієї їжі дається ніби закон на все в природі тільки їсти і наїдатися досита. А ось такого часу не розвивалося ні на одній людині, щоб він змусив сам себе своєю думкою, від цього апетиту і смаку відмовився, і не робив. А природа на цей рахунок народила думку таку, щоб зробити на практиці, що не одягатися і не їсти, і дома не потребувати. Чоловік продумано дочекався цього часу, в якому довелося народити цей перший вересневий день 1961 року. Чоловік провів цю природну компанію. Цілий день не вживалася їжа і не одягався одяг. Я, Іванов, був у Москві в академії медичних наук СРСР у Жуковського, у лікаря дитячого поставив питання в житті, щоб це продовжувати. Це справа буде зроблена в цих умовах, які примусили мене, Іванова, довести живим фактом. 4 червня 1965 я кинув їсти. Скільки я не буду їсти, про це природа скаже.

 

1965.06.04. Іванов