Чи буде цьому початому кінець. 6201.

Переможець природи це буду я. 6205.

 

Іванов Порфирій Корнійович

Чи буде цьому всьому початому кінець?

 

Автор Іванов своїм висновком каже: ні, не було кінця, і не буде краю.  

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення  Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Ось сьогодні таке народне свято.  Ми його створили своїм розумом для того, щоб один час пожити добре.  Але погане вигнати із землі, щоб його не існувало.  Ще такого дня у своєму житті не приходило, щоб людське життя задовольнило.  Щоб з цим днем, якого доводилося один раз зустрічати, повністю погодитися.  І сказати цьому чоловікові спасибі за це все, чоловік задовольнив себе.  Коли він цього дня дочекався, в ньому чудово прожив, і за рахунок його отримав здоров'я таке, в якому довелося заручитися перед усіма іншими днями, що прийшли вперед.  Чоловік, висловлюючи свої слова, заявив природі про те, що йому довелося отримати таку допомогу в житті для свого тіла.

 

2. Що я ось цей щасливець тепер.  Через це ось не застуджуюся і не хворію.  Адже скільки в цьому часі днів минуло, коли прозрів цей перший день, нам їх не перерахувати.  А в кожному дні відбувалася природна стихія над будь-яким і кожним чоловіком.  Адже він народився для цього, щоб у себе щодня доводилося застуджуватись і хворіти.  Але від цього всього з першого початкового дня і свого кроку сказав: Господи, благослови йому вперше вкусити своїми дозрілими зубами це червоне солодке яблуко.  І вміло це все прожувати, зробити слину.  І швидко людина по своєму ковтальному каналу спустила в це місце, в яке попала суміш.  Вона утворила живе в запасі місце.

 

3. Чоловік у чоловіка навчився це робити.  Бо чоловік перший, хто жив поки один в цьому напрямку, ніколи ніде ніяк нічого не потребував.  Він взагалі був самотній.  Я автор цієї думки, і точно визначаю цю історію, яка стала розвиватися на людині за рахунок природної залежності.  Чи був тоді Бог, чи його не існувало перед цією людиною?  Скажу всім читачам: був.  Тільки не в природі, як ми про нього завжди думаємо, і хочеться нам усім його подивитися.  Цього ми не отримували і не отримаємо лише тому, що ми не заслужені його у себе зберігати.  Є історичні давно сказані в народі слова такі, які всім приємно слухати.  А вони від заходу до сходу прокотилися голосом на людині.  Бог то Бог, але не будь сам поганий. Бог – це творець сам свого тіла, і визначив наперед всю цю народжену історію, котрої тоді не існувало.

 

4. Ось тоді-то і був у чоловіка Бог, коли він у себе не мав дві дороги в житті.  У чоловіка були організовані сили бути в природі незалежно ніким ніде ніяк.  Ось це саме і є багатство, з багатств багатство, яке потрібно нам усім придбати. Щоб цьому багатству не написав жоден автор такої теми, яка примусила людину все своє наявне в природі викласти.  Загартування-тренування – це є і була, і буде надалі наукою, якщо нею буде займатися кожен чоловік, що живе на землі. Він ці сили, цю волю отримає від природи, і не буде у своєму житті застуджуватися і хворіти.  Це ж якості, з якостей якості.  Вони рівні багатству, котре мала людина, про яку вже сказано.           

 

5. Історія показала чоловікові на ньому ж самому. Якщо тільки буде чоловік залежний від природи, він матиме початок і кінець. А якщо чоловік зробиться у своєму житті незалежний в природі, то тоді кінця і краю в житті не буде бачити.  Та його й не було і не буде в природі лише тому, що жоден день і жодна ніч, ніде вони не поділися.  А йшли своїм шляхом, вони йдуть зараз, і будуть іти залежному чоловікові шкідливими днями.  А незалежному чоловікові вони будуть приходити і йти корисними днями.  У прогресуючої на людині хвороби буде введена смерть.  А у реорганізованої хвороби на людині розквітне життя. Залежна людина в природі у своєму особистому житті.  Ми всі, хто живе на білому світі, живемо і царствуємо свій час, індивідуально багатієм.   

 

6. Самі себе зберігаємо за рахунок життєрадісного, за рахунок іншої тварини, у котрої кров ллється рікою.  А ми з вами її тіло з'їдаємо, а своє відновлюємо.  Такого права жодний чоловік у своєму житті ні від кого не отримував, і ніхто йому такого права не давав.  Він сам свавільний, сам загарбник, своє бажання став мати.  Цією хорошою дорогою пішов, і попав з хорошої дороги в погану.  Він набрів на народжену стихію.  Адже чоловік їв, досита наїдався.  А в якому одягу він ходив? У теплому, фасонному. Приємно на форму всім дивитися.  Він і в будинку хорошому живе.  А ось чому він захворів, і чому він застудився?  Навіть і лікарі не можуть історію створити, і жоден знахар придумати.  А як помирав у цьому ділі чоловік, він помирає і зараз, і буде вмирати надалі, якщо він не змінить думати про хорошу дорогу, яку йому показала вся залежність у природі.

 

7. Він з нею не живе, а вмирає, і буде вмирати.  Такого Бога не існувало в житті людини, хто б радів такою справою.  У кому народився потік, і він триває, йому є кінець, і видно край.  А ось цьому чоловікові, хто прогнав від себе всю залежність, він зробився незалежною людиною.  28 років практично загартовується у тренуванні, випробує, всі тяжкості на собі проходить, і досягає.  Бути такому слову за своє зроблене в природі.  Я придатний тим словом отримати від природи Бога.  Я не маю ніякої нужди, для мене не існує ні хвороба, ні застуда.  А за моє все зроблене.  Ось вам і Бог, не будь перед природою поганий.  Я чоловік корисний у житті своїм досягненням.

 

8. Я борюся за здоров'я, це моя праця, моя робота моєї ідеї.  Я її на собі розкрив, на це пішов сам свідомо.  Став робити все те, що буде треба для всього життя людського. Тому треба було мені на собі видалити зі своєї голови, з волосся вічно залежну шапку.  Я її скинув під час весняних початкових днів.  Це було 25 Квітня, коли в природі розвивалося на землі тепло.  Я цю роботу взяв сміливо, це був мій такий перший і сміливий початок, тому я це зробив. Я розбирався в природі з економічною політикою.  Вона мене примусила дуже багато зробити для майбутнього нашого чоловіка, щоб він не боявся загробного життя як такого.  А треба заслужити увагу перед природою, перед днями, що йдуть у ній, щоб вони людині не відтворювали ніякої стихії.

 

9. Щоб над чоловіком не відіграла ролі сама природа в його життя на землі.  А відіграв ролі в природі сам чоловік через свій загартований вчинок. Все це зробило на моєму тілі тренування.  Воно прийшло до висновку однієї думки – зробитися незалежним чоловіком у природі.  Я попав на правильний шлях і розвиток своєї думки.  Вона мене примусила бути автором живого факту.  Я працював на Кавказі в гірських районах, між річками і лісами.  Моє тіло проходило по лісовій стежці.  Я йшов один, читав газету Правду, розбирався зі статтею «Наука і техніка».  Вона мені народила слова сказати в природі.  Чому це так, що ми, люди всі, боїмося природи?  Самі в ній живемо, а самі захищаємо себе, і вживаємо її якості. І відбудовуємо будинок, в ньому живемо один час, а потім вмираємо.

 

10. Нас примусила це зробити природа. Вона мала такі неприємні дні, від яких доводилося ховатися. Я зважився зробитися хазяїном над еволюційною справою. Не бути політичним в економіці чоловіком.  А бути Переможцем природи.  Раз ми перемогли буржуазію, її капітал, то ми зробилися незалежні в цій справі.  Чому ми не можемо зробитися над самими господарями.  Якщо вся можливість є тепер на нашому російському чоловікові. Він продумав сказані слова про життя людини.  Але не додав ще, чому ми працюємо, якщо нам важко.  Нас ось саме примушує пролетарська політика й економіка.  Вона свою форму стала мати, і оточила себе нею не для життя, а для смерті.  Цього природа не робила, і не хотіла, щоб людина цю економіку, політику починала у своєму фізичному труді.

 

11. Самі теоретики з книжками в руках спираються, а самі змусили чоловіка, щоб він кустарно на собі розвинув свій фізичний труд.  Ми, мовляв, вчені люди, цього хочемо, щоб чоловік працював і вчився, робився фахівцем, інженером свого конструкторського діла.  І ламав старе, а нове вводив.  Для людини знадобилися надра, промисли і кора землі.  І також необхідно повітря і вода, з чим чоловік став ставити на колеса свою промисловість, всю техніку. Треба було вугілля, руда, і також заводи, електростанції, важкого типу все.  І треба була голова, керівник весь народ на цей штурм підняти і показати.  Старе все те, що предками добувалося.  І ми завойовники своєї справи пішли слідом, і стали будувати те, чого нашим предкам бажалося.

 

12. Своє черево відгодовувати, і бути жирним здоровим чоловіком.  Розумною людиною, партійною людиною.  І змушувати чоловіка, щоб він у цій справі трудився, і в цій справі вмирав.  А ми, люди, що залишилися, їх також з музикою та з квітами ховали.  Ми хвалимося, що ми багаті, це зробили.  Що людина померла, це наша не хвала, а кара відбувається в природі.  Ми з вами не навчилися жити, а навчилися вмирати. А моя голова шапку зняла недаремно, своє прокладає далі ходити зарослим. Тому люди прийняли мене за священика. І в свій час мої близькі рідні ніколи цієї назви не мали. А мене вигнали з виробництва, я став у природі політично чужий. А тоді була введена система карточна, треба було працювати як священику. А жити-то треба.  

 

13. Я зі своїми силами виступив, і став перед директором ОРС Мозилкіним. Він мене примусив, щоб    повернутися назад на свою роботу.  А йому райком догану.  А він довів мій відхід з роботи, нібито я відмовився від роботи.  І мені обіцяли закон, шість місяців я не повинен поступати на роботу.  Я на цей відгук своїм здоров'ям поставився свідомо, всі шість місяців проходив, промандрував по всьому Донбасу, шукав вихід, завоювання.  Чи правий я буду перед усім народом, що я не відмовився виконувати.  А моя сім'я залишилася на моєму утриманні.  Я що нажив, те велів все витрачати на дружину свою любиму Уляну Федорівну, та на два сина Андрія і Якова.  Мені, як батькові, своєї рідні було шкода, але нічого не поробиш.

 

14. Раз для історії треба, то треба обов'язково кинути свій дім, щоб ним користуватися, як усі користувалися.  Я дороги зручну не шукав, і її не потребував, свої кроки прокладав прямо за деяку відстань.  Для мене природа все віддала.  Я не мав під руками медичної науки, яка представилася на першій і другій книзі професора Ранке.  Ці малюнки мені давали розуміти всю внутрішність і зовнішність організму людини.  Ранке не поставив біля мавпи горили штучного чоловіка.  А на арені всієї діяльності видно, що колись чоловік не був залежний ні від праці, ні від природного багатства.  А у нього клітини всі були здорові, але не хворі через небажання одне це отримати.  Ранке не політик і також економіст.

 

15. Для нього було не потрібно.  Він свою теорію розвивав, малюнки на чоловікові без залежності.  Його радість для мене показувала всю правду, яку я бачив, і не зупинявся з нею, щоб не погоджуватися.  Я не бачив його зшиту форму в  фасоні.  І не стояв на столі посуд, наповнений приготовленою їжею.  І також сам професор не вказав місця, будь-якого дому, що стояв, а його в цьому домі.  Життя чи заборона.  Не я один такий виявився свідомий, в природу пішов вмирати.  Я тернистий шлях по природі побачив, і практично скрізь гострі зелені в голках колючки.  Пройшов своїм тілом в трусах, на мені залишилася одна кров.  Я не побоявся в барліг свиней в болоті проти сонечка лягти.  Я думав, що мені припинився шлях далі рухатися.

 

16. А коли я полежав у воді, то десь біль ділася, і всі колючки спливли на воду.  Значить, шлях відкривається вільно.  Мені доводилося на місто Шахти своїм усім фронтом наступати.  Іду я далі за умовами, а у самого сльози на очах, хочеться плакати, і є, з чого.  Але ризикувати, такої охоти я не отримував.  Тільки одна думка мене примусила, щоб люди для мене виявилися дійсно психічно ненормальні.  Вони хотіли мене видалити подалі, щоб я десь дівся.  Я не пішов куди-небудь блудити.  Все було ясно, що доводилося робити чоловікові для того, щоб чоловік нічого не творив.  Його спочатку витівки, він їх робив.  А зараз ось по цій дорозі, по якій я йшов.  Мене місто прийняло, щоб туди я попав.  А в цьому місті були вулиці, одна з усіх мене зустріла, пропускала.

 

17. Свої індивідуальні будинки.  А люди цієї вулиці цих будинків.  Стояла черга жінок з відрами в руках, очікували води.  Я перед собою поставив питання в житті.  Якщо ці жінки води не пошкодують, мене напоять, то мої кроки без наслідку.  А якщо напоять своєю відмовою, то моя ідея розквітне.  Я до цих жінок з проханням, прошу їх, щоб вони дали води напитися.  А у них народилося інше, гидливість, дати мені води відмовили.  Я про цю справу не знав, що знаю зараз.  Може, не просив.  А коли це вийшло, то треба було йти.  Правда тягнула, а неправда не пускала.  Я залишав усе позаду, а попереду було незнання.  Куди я проходив, і що я повинен отримати, ніхто з провісників не зміг точно сказати. Я зрівнявся з базаром, а біля нього сиділа купа, що випивають, не соромилися.

 

18. На них падало сонце зі своїми теплими променями.  Вони як побачили мене, у них народилася жалість запросити моє тіло до себе.  Я їм не компанія, і не той, як вони подумали.  Я далі проходив, та все продумував про людину першу.  А який він був чоловік здоровий, йому і зносу не видно.  Для нього були дні однакові, всі рівні були перед ним.  Він на собі не носив ніякого одягу, не було, з чого шити.  Також не було нічого з їжі, і води не пив.  А дому зовсім не було.  Як же він жив?  Був незалежний ніяк ніде ні від чого.  А життя тривало.  Йому що був понеділок і вівторок, рівний неділі.  Це все було однаково.  Також приходили дні без усякої стихії.  Чоловік у процесі розвинув свою індивідуальну власність.  Самовільно захопив, привласнив, вивчив, і розділив одне від другого.

 

19. У чоловіка утворився час світла і ночі. Чоловік став розуміти, що йому буде треба, а що йому буде не треба.                  А місто Шахти залишилося позаду.  Хто його добре знає в історії.  Немає того, що вийшло переді мною.  Води не дали.  А що не хотів бачити, самі запрошують. І з ганку жінки сміялися.  Про що б не розповідати, про свою доріжку, яка мене примусила скоро забути.  Але станція каменоломня велика з депо, і вагонна будову. Люди жили однаково, вони хотіли добре пожити на білому світі.  У них була одна мета в житті – прибуток отримати в природі.  Їм було треба вугілля для вогню розжарити залізну руду для того, щоб зробити для себе інструмент.  І ним обробляти природу, щоб у природі легко доводилося робити плоди.  На цю справу підхопилися герої бути на будь-якому і кожному місці хазяїном.

 

20. Він ухопився за цей шматок земельки.  Він вивчив час, коли доводилося трудитися на його користь.  Він для цього часу готувався, щоб у нього було, чим землю орати, і чим її обробляти.  Тобто за нею доглядати, щоб вона прийняла зернятка, і своїми силами стебло викидала.  Доти вона його жене вгору, поки утвориться колос, і дасть свій колір для того, щоб утворилися зернятка з молочка, і утворилася зрілість сухого зерна.  А потім його треба вчасно в хорошу погоду скосити і змолотити, щоб ці зернятка для збереження висипати в засіки для того, щоб ними, як багатством, хвалитися, що у мене є дуже багато цих зерняток, яких вистачить на багато років мені, як господареві.

 

21. Я можу його запродати іншому нужденному.  Йому дам ці зернятка, а у нього візьму те, що у нього є краще.  Особливо у нас у природі між людьми стали вводити метал, як цінність.  З металу будували інструмент, якого виробляв чоловік.  Він був виробник, все робив, йому під руки не попадайся.  Все він майстрував і робив все для себе, щоб у нього був хліб, і за що його придбавати. Кожен чоловік у цьому хитрував, він вибирав таку майстерність, яку любив, і за рахунок її в свій час жив.  Він робив своїми руками ту справу, яку було потрібно всім людям, що живуть.  Вони придумували форму, фасон, і робили штучне, його іншому показували.  І хотів він багато засобів взяти.   

 

22. Особливо тоді прогресувало золото і срібло, і мідь, за що чоловік своє життя клав на фронті в праці.  Він свою науку посилав розвідкою відшукувати в природі те, що було потрібно в житті людині.  А для неї не один був потрібен хліб, щоб було, де і чим його вирощувати. Чоловік кидався в усі куточки білого світла, відшукував в природі матеріальність, розвивав увесь природний прибуток на собі. Особливо чоловікові треба був житловий будинок, та належна земля, на чому він рив фундамент.  І клав з камню або дерева дім.  А в домі він господарював, ховався від сусіда.  І робився на все село майстер.  Він у нас міг кувати один для всіх людей різні речі.  А кравець шив штани, сорочку і піджак.  Також шив швець чоботи і черевики.

 

23. А тесля робив будинок на життя і на смерть, чим люди цікавилися.  Тільки щоб у нього був з хорошою обробкою будинок, щоб люди його похвалили.  Ось, мовляв, господар, так господар, добився.  Значить, він уміє все робити, тому в нього такий будинок.  Не весь його стан є цей будинок.  А до будинку потрібні руки.  А для рук треба діло робити працею, а відтворювати все, що тільки треба буде для цього будинку.  Він один без нічого і не будинок, як будинок.  До будинку треба щось інше, потрібне, необхідне.  Щоб що-небудь було зайве.  Особливо у дворі стоять будови, для іншої тварини будова, в чому господар її тримає.  Людина думає і розширює всі умови.

 

24. У себе кожна наука вчить, щоб не стояти на одному місці.  А проштовхувати одне за іншим.  Є сто овечок.  Треба, щоб була одна вівця на іншу сотню, тоді буде інтерес.  А земля захоплювалась, і оброблялася живою силою, ярмом, хомутом.  На все треба було око хазяйське, він продумував про одне багатство, і те багатство, яке було необхідно для його життя. Чоловік якщо не буде про це думати, у нього нічого не буде.  Наука теоретична розвивається за рахунок розуму, без розуму вона нічого не робить. У людини один напрямок – приборкати природу, отримати від неї більше, але не менше.  Ці якості не в одного господаря або стратега, а ці сили у кожної людини є.  Але хтось цьому всьому заважає.  Наше все, що ми маємо – це не наше, а чуже природне.

 

25. А природа – це такий друг у житті, може обдарувати, може і покарати.  Швидше від усього покарає, ніж обдарує, через своє незнання.  А ми з вами простежили історію Вавилонську, вона нам у цій справі не дала реальних результатів.  Це не порятунок те, що ми з вами маємо.  Поки на людині прогресує хвороба, про неї ніхто в історії не думає і не думав.  У нього одне задоволення – штучне.  А в штучному народилася смерть.  Ми з вами не думали про те, щоб нас хто-небудь зберіг.  Ми завжди думаємо про придбання, і обов'язково, щоб було не мало, а багато.  Ми для цієї справи вчилися, нас природа примусила, щоб ми були майстри.  Ще раніше до цього відшукували для себе місце, і там старалися свою здібність зміцнити. Сильний виживав, а безсилий відмирав.

 

26. Усі хотіли на нашій землі, щоб легко і добре жилося.  Для нас одне переживання і завоювання, щоб з цього всього місця був прибуток.  Те, що ми зробили, воно вже у нас є.  А те, що ми не робили, ми з вами від людини чекаємо. Так і ця дорога мене вела вперед.  Я нічого не знав, що мені буде в майбутньому.  Тримався одного боку, поки сонечко в упор світило своїми променями, прямо пекло моє тіло. А думка лазила по людському організму.  Із самих ніг, з пальців, по обидва боки піднімалася до сідничного стану.  А потім думка проштовхувалась і входила в хребетну систему розташованих мозкових ниток.  І доходила до голови, господаря мозку, який з двох половинок.

 

27. А потім спускалася по судинах до серця, до легені.  І не зупиняєшся пройти в плечі, і по руках спуститися до ліктів, а потім до всієї лапи, пальців. Чоловік, це я, пізнавав сам себе, рився в цих умовах для того, щоб зустрічався з тими, що зустрічаються, і визначав їхнє здоров'я.  А він або вона стояла біля воріт, або сиділа під віконцем.  У тому, що вони бачили, вони могли помилятися.  Всі вони думали, що я в той час був якийсь нероба.  Пішов або прийшов зі своєю справою до невдалого вчинку, який нас усіх лякав.  Адже люди мене за свою помилку вигнали.  Я законно по цій дорозі без всякого озброєння ступав, і все я про щось минуле мріяв.  Мене моє минуле життя страшила, щоб я не повертався назад, і не робив того, що доводилося десять років тому у своїй молодості робити.

 

28. Я був шахтар, працював під землею, вугілля добував.  Моя професія – не самі санки тягати з верхнього уступу, або вагони від брезбера ганяти.  Або вугілля під дірою з клинком відбивати, та рубати зарубний пай, або рубати в паї бурки.  А кріпити доводилося, ставити по ухилу стойки, і кліті клали.  Ось який я був молодий чоловік, і де мої сили робили. Я висиджував багато час, не бачив днями сонця, і по цілому тижню не обмивався.  Невже я заслужив увагу, щоб я був вигнаний, як священик. І привели, хоч помирай без усього.  Ця дорога, цей шлях для мене був зовсім не страшний.  По ній я вперше проходив, і все вперше тільки бачив.  Переді мною, крім підводи, запряженій у якусь тварину.

 

29. Або конячка, або бик, або корова, і, найголовніше, віслюк.  Всі вони були залежні від рук людини, всі вони важко працювали через людину, через господаря.  А я йшов не залежний ні від чого.  Одягу ніякого, і їжі з водою не вживав, навіть мені не потрібен був житловий дім.  Але мені, як такому позивачеві, доводилося відступати від свого наявного.  Я йшов у такому степу, де не було нікого. Тільки колись і зараз навчався наш воїн.  Ми його народили для цього, і йому створили тимчасове життя таке, щоб він нас сам захищав.  Ми на це відрахували гроші, утримуємо солдата.  Він присягу отримав для того, щоб за нас з вами голову один час покласти, за наше наявне в житті багатство.  Раніше було не наше капіталістичне, а зараз держава належить народу.

 

30. Бо народ хоче навчитися, щоб не нападати і не віднімати, і не вбивати.  А раз цього ми з вами не будемо робити, то ми оголосимо природі не війну, яку ми маємо зараз. У нас зброя така будь-яку прогресуючу не виліковну, а заразну швидку, як чума.  Ми, за законом медичної науки, такого чоловіка спалюємо.  Це наше невміння зберегтися в природі, щоб нічим ніколи ніяк не хворіти.  Раз чоловік живе, він господар власності.  Цю власність зберігає під замком.  Бо природа на це все народжує людину для того, щоб за рахунок цієї власності і техніки, яка розростається і придбавається людиною, один час пожити.  А потім за законом розвитку системи померти. Смерті як такої немає, для живого і міцного у природі немає.

 

31. Смерть наша розвинена на нас через наше здобуте в природі багатство.  Нам з вами дала природа ці плоди, на які ми з вами один час вчинили замах.  Ми в природу йдемо попрацювати для того, щоб у нас було, що поїсти, у що одягнутися, в чому пожити.  Це для людини ніби все є.  На нашій землі ми з вами зробилися хазяї. Ми навчилися, як жити за рахунок природи.  Живемо, і дорожимо своїм місцем.  Продовжуємо те, що маємо.  Ми маємо прогрес у науці.  Таке життя, котрим ми зараз оточили себе, далі неможливо продовжувати.  Немає допомоги в індивідуальному своєму тілі, тому що немає з природою дружби.  Немає любові, капризуємо, робимося чинами.

 

32. Йдемо від практичного чоловіка, загартованого чоловіка. Він не визнає на собі смерть, йде по природі шукати життя.  А йому в цій справі заважає сам же інший чоловік, не такий, як він.  Власник, індивідуаліст огороджений, щоб до нього інші не підходили.  Він його береже від нападу ворога.  Раз сам ворог, то й іншому не довіряється.  Я, про це все думавши, вже досяг Персіяновского сільськогосподарського інституту, звідки людина за своє тривале вчення виходила агрономом.  Спеціаліст вирощування на землі різних зернових культур.  Людина вчиться на це, щоб знати в природі, як легко від природи отримувати прибуток не малий, а великий.  У цьому вся агрономічна система примушує себе практично в природі робити, щоб нам, як людям, народився на землі рясний урожай.

 

33. А урожай так ніколи не буває.  Треба вболівальника, щоб тримати в голові кожний час, що проходить, і не забувати про всі дні, що йдуть.  А вони щодня нам несуть нове.  То ми були залежні від капіталу, а тепер ми незалежні. Нам революція допомогла. Знайшлися люди такі, відібрали владу у царя, ввели народ у владу.  Господар – робітник, селянин, бідняк.  Як він був до цього бідняк, так він і залишився бідняком, він не задоволений життям.  Не всі людьми керують, і не всі людям служать слугою.  Особливо будь-яка людина не знає, як жити в природі, щоб не захворіти і не застудитися.  У нього один прибуток цікавий, а за збитком він гине.     Моя ідея – це загартування, примусила все кинути позаду.  Іду, сам не знаю, що зі мною буде попереду?

 

34. Сонечко стало низько до землі.  А я вже в Хотунку.  Ось тут через річку Тузловку і Новочеркаськ, козацьких донців історичне місто. А в ньому були віруючі люди старообрядці, вони і зараз є.  Ця віра тримала у себе священика Івана Климовича Захарова.  Він жив на вулиці Базарній, 15. Точно не знаю, але мова доведе до кінця.    А по Новочеркаську охоронець рухався, і моє таке тіло помітив, що воно не з Новочеркаська.  І мені свою ввічливість представив.  Сказав: «Вибачте мене, будь ласка».  А я на його такий вчинок тут як тут представився.  Йому озиваюсь: «А що ви хотіли?» А він мене запитує: «Куди ти йдеш?» Я йому сказав: «А ось по дорозі».  «А до кого», – він запитав.  Справа інша буде, я йду до священика Захарову, а він живе тут недалеко по Базарній вулиці.  І він зі мною слідом, думає про мене погано.         

 

35. Я думаю, чи, може, ні, що тільки буде.  Іду сміливо.  Не приймуть – поворот зроблю, скажу, поганий.  Ми, як свої, увійшли у двір.  Я з ними по-свійськи заговорив, як близький рідний.  Привітався.  А міліціонеру не було, чого питати.  Він побачив між ними і мною правду, повернувся і пішов.  Вони мною здивувалися, стали питати про моє здоров'я.  А я вже підготовлявся з пропозицією, хотів ввести в закон.  А в закон конституції, хто вмів своє наявне писати.  Я і написав, як новий, народжений революцією для того, щоб на собі показати для всього людства еволюцію.  Для того щоб своє на собі зробити, всю наявну незалежність.  Залежність повинна піти від людини, і своє в природі побудувати без усякої перешкоди.

 

36. Ось тоді люди мені скажуть, це дійсно народжений для цього чоловік зі своєю силою.  Щоб на цього чоловіка погано не сказали за його життя, розвинене на ньому. Він взявся за це, щоб перевірити і переконатися, що вони не зроблять погане, а зроблять хороше.  Я звертаюся до батюшки, у нього, як настоятеля церкви, дізнаюся про його справу.  А він такий, що своїм парафіянам служить панахиду для супроводу душі на той світ в загробне життя, якому я не вірив, і не можу про це своє слово сказати.  Але своє представив, щоб руйнувати все це, щоб перед людиною не народжувалося в думці, і більше такого безсилля, не примушував себе. Чоловік хворіти не буде, старіти не стане, жити буде в природі вічно через своє життя, що народилося в природі.

 

37. Вона батюшку перевіряла, який він безсилий, і до цього прикріплений брати від умираючих, заляканих гроші.  Чоловік з останніми силами, він не рахується, а хоче повернути свої сили назад.  Йому час підказує, що треба вмирати.  А мої сили поставили перед роботою батюшки, щоб він не ходив служити панахиду.  А я їй дам здоров'я.  З цим батюшка не погодився.  Він рекомендував мені дати їй здоров'я після служби.  А я не пішов.  А попросив у матінки вибачення, щоб вона мені що-небудь послала.  Я відпочивати за законом повинен, але у самого мозок в'ється від хвилювання.  Йому хочеться знати, куди прикладати свою розвідку.  Чи на схід, чи на захід, чи на південь, чи на північ.        

 

38. А кудись доводилося з практикою рухатися, вона мене примусила бурувати по земній корі.  І бачити в повітрі чудеса, які підтверджувалися живими фактами.  Хто міг мою таку сильну думку призупинити, якщо вона ні в чому не мала нужди в путі. А дорога для мене тягнулася нескінченна по всьому Донбасу.  Я хотів бачити шахтаря, я хотів йому в особі нужденного чоловіка розповісти, як буде треба її позбутися.  Піти геть, щоб на людині не було прогресуючої хвороби.  Це існував в організмі ворог, якому доводилося за допомогою природи самої давати відсіч, щоб він більше не був на людині.  У чоловіка, недостатньо розвиненого зі здоров'ям, при моєму вмінні йому передати сили волі.

 

39. Він з радістю їх отримував, і більше від цього разу хвороби не було.  Це ж рук моїх справу.  А чому з цими силами я повинен лежати і чекати ранок.  Якщо сказано, те зроблено.  Хто рано встає, тому й Бог дає.  Я йшов по природі, на південь тримався.  А зараз мені думка підказала змінити свій напрямок.  Я побув, як у якогось зовсім не нашого чоловіка, але він мене прихистив недарма зі своїм наміром.  Я довго не спав, мені годинник, його бій не дав, на підлозі з боку на бік перевертатися.  Я думав, який же я помічник в людському житті.  Якщо в теорії нічого не розбирався, а все для цього робив, і спирався на практику. Адже тіло моє не носило на собі одяг, це факт з фактів буде треба мені в моєму житті.  А коли я згадав про свого товариша Івана Олексійовича.

 

40. А він працював на шахті ОГПУ в Новошахтинську, 11 ділянку, інженер.  Він, бувало в дитинстві, від моїх пропозицій ніколи не відмовлявся.  Я повернув свою дорогу до нього.  Може бути, він чим-небудь моєї ідеї допоможе.  А вона в цьому нічого не потребувала, йшла по своїй дорозі прямо до мети, щоб бути над природою переможцем.  Про мене, як такого, тільки знала сім'я, що зі мною зустрілася нерозбірлива стихія.  Що ж вона робила?  Змушувала всю природу звертати увагу на такий шлях, як тоді робилося мною. Я на все наважувався.  Треба підніматися о 12 годині ночі.  Я піднявся, і тихо залишив цей будинок,  не без всякої турботи про мене.  Я їм для збереження залишив свій належний одяг, за що вони вхопилися самі собі сказати.                      

 

41. Я для них незрозумілим виявився. «Вночі встав, мені жарко, я пішов купатися, і там потонув.  Мабуть я помер, мене немає на світі.  Так кому ж буде потрібний мій одяг. Його прикрили за таку політичну справу, що проходить». Як вони були гнані в церкві, але не захотіли радянській владі зізнатися про свою думку.  Ось як священики думають. А у них була у дворі таємниця, її нікому не дозволено у воротах знайти.  Мені природа допомагала, відчинила ворота, я вільно пішов.  І йшов містом один, на станицю Грушевського тримався.  І ось по вулиці міста Новочеркаська, і по провулках одні кішки прогресували зі своєю швидкою розвідкою.  Вони не спали, та я, один-єдиний чоловік не спав через народжену ідею.  Вона мені показала вже дуже багато новенького.     

 

42. Щоб я довго не спав, а сам думав.  Повернутися назад у шахту.  Моя спеціальність, я шахтар, безграмотний зовсім, але зате пройшов багато практично.  Дуже багато для цього зробив у природі поганого, але й були справи хороші, заслужені в природі.  Їх згадуєш в рукописі минулої історії.  Я щось робив, хоч не корисне в житті, але є, на чому базуватися.  Вона себе показала перед професором Н. Н. Коргановим.  Я фантазував у цій справі тоді, коли це була моя робота.  Я був не чоловік у природі, а розбійник, злодій і вбивця не чужого тіла, а свого.  Ось тому мені вночі виявилися кішки друзі в природі, вони вирували без жодної мети по місту.  А моя думка вела мене з метою.  Я шукав у природі здоров'я на собі, щоб знайти і подивитися.  І переконатися, яке ж воно є, щоб на собі його зберегти.

 

43. І ось іду я далі, та й міліціонера на цю годину ніде не видно, щоб мені перекрити дорогу, і не дати їй волі. Все місто спало.  А час був літній, але ніч внизу.  У висоті були ясні на небі сяючі зірки.  Та біліла з півдня на північ у тумані дорога, на що доводилося звертати увагу, як на здатну і сильну зробитися іншою погодою, і припинити шлях моїм крокам.  Я не поспішав пробиратися, але все ж на край міста вийшов.  Сонечко піднялося. Я, як відлюдник, сам себе показав тим, що йдуть. По дорозі йшло дві молочниці з відрами на плечах.  Вони несли в місто молоко з Грушівки, і так-то сміялися, закочувалися, з мене.  Я нічого не зміг про це навіть їм сказати.  Але думка моя була в мене, що це вони сміялися самі з себе.  Я не самовільно знайшов це, мене примусили ви це робити.  Вам потрібне моє здоров'я, але не мені.

 

44. Чистий ранок. І далеко чутно по річці Тузловке, через котру я перебирався.  І робив свою дорогу на Новошахтинск.  Він тоді таким містом не був, як він був тоді однією шахтою.  Але життя починалося в місті.  Я в ньому ніколи не був.  А доводилося до нього йти цим лужком по рівнині.  А в цю хвилину десь узявся туман, як молоко, оточив мене.  Який він був легкий, і яка була для мене дорога.  Я тримався правильно.  Коли став з лужка підніматися на височину, десь взялося сонечко.  Я йду куди і навіщо?  Але думку тримаю у товариша побувати.  А йти пішки, та ще роззутим по бездоріжжю я йшов.  А сам собі вигукнув голосно голосом.  Природа!  Ти, природа, дай же ти мені життя моє та моє вчення.  Покажи що-небудь своє мені, щоб підтвердилося фактом.

 

45. А в природі не описати пташині голоси.  Один із землі піднімається жайворонок, зі своєю піснею летить, здіймається у висоту, інший поруч сідає.  Скільки радості для мене, я з ними дружу.  Друг природи я.  Але хотів би чого-небудь побачити.  Зайчик піднявся, біг.  Це теж не нове.  І більше нічого не бачу, як здалеку залишилися дома Новочеркаська на високому місці. А я стрибаю, як по килиму. Мені під ногами був килим, я не відчував шкідливою болю. Лежала на землі оранка, і розроблена, посіяні зеленіють сходи. Я по них пробирався.  Видозмінював кліматичні зміни, як у ванні сонячній.  Електризувався.  Для мене було добре, і приємно було природі від мого пахучого тіла.  Я в той час ніякої їжі не сприймав.  Надію мав на природу, на повітря, воду і землю, що нам все народжувало.

 

46. Ми з вами прожили вже 1933 роки.  А я прожив всього 35 років у цьому розвитку.  Щоб задовольнив себе легким.  Отримував для себе важку і болісну систему.  Не хотів відставати від інших добрих і недобрих людей, що живуть, хто боровся з природою.  Не рахувався з силами, сам себе огороджував своїм предковим свавіллям.  Захоплював час у природі, робився господар.  До нього в той час не підходь і не проси, все одно він тобі не дасть.  Велика скупість, вона його збагачувала.  Він ішов від усіх, сам себе між іншими не бачив.  У нього дні були завжди робочі.  Коли до нього не прийди, він завжди зайнятий.  Йому ніколи навіть поговорити.  Він відчужується, щоб бути зі своїм багатством багатше від усіх.

 

47. Він сам розмовляє і сильно просить перед іконою в церкві одного-єдиного Бога, щоб йому він допоміг зберегти і збільшити задумане хазяйство, без котрого жити не можна було жити нікому. Ось тому власність, індивідуальність хазяйська проспала у сні, програла в природі. Оволоділа партія більшовиків, вона взяла сили свої, і ними діє в домі й на полі, в шахтах, заводах і на транспорті. Ніде без неї не обійдешся. Тільки її нема на одному незалежному чоловікові, хто з нею дружити не бажає. Вона примушує всіх людей, щоб ішли і працювали, тобто трудилися. Зберігали її , щоб вона на них жила, як нова одиниця спільного колективу. А минула прибралася жертвою. Люди партійні безпартійних шкідливих гнали від себе. Берегли себе, робилися геніями, а чоловіка вбивали невинного.

 

48. Їхнє було право. Чоловік терпів, ніс на собі покладену кару. Тому еволюційна система народилася меж природою і людьми на живому чоловікові, тренованому, загартованому. Він немало зробив практично від самого Чорного моря по всьому Кавказу, по горах, по лісах, та біля рік, що протікають. Моя нога не проходила без всякої думки. Вона мене привела, щоб залишити свій одяг. І через неї люди боялися зізнаватися, а поховали в хвилях. Я живу між небом і землею. Та ще зустрічаюсь з життєвими фактами. Ось по дорозі, котра тягнулась від Персіяновки до Родіоновки, путівець. На ній попереду недалеко різала моєму проходу велика сіра собака.      

 

49. Або він, або вона, ніхто йому ім'я не давав, крім мене одного.  Я його народив, випросив у природі, він мені сам себе представив Мальчик.  А раз Хлопчик – значить друг у житті.  У нього і в мене немає ніякого запасу.  На порожній шлунок доводилося один одному простягати руки.  Я до нього йшов, а він стояв, чекав до себе, хвостом помахував.  Значить, його любов була для мене.  І я його погладив від голови до самого хвоста.  Ти, я його назвав, мій друг в шляху є.  Йдемо по дорозі разом.  Це були сили, з усіх сил сили, укладені між собакою і людиною.  Хто з них кого шукав, а зійшлися на дорозі в природі з сонечком.  Домовилися жити і допомагати один одному.  Я, як людина, Хлопчик, як собака.  Вона людині стала служити для того, щоб було, на що дивитися, як на бувальщину.

 

50. Пташка маленька сідала на землю.  Останні слова своєї пісні закінчувала, а крильця розпростирала, сідала на землю.  В цей час мій друг Хлопчик починає мені показувати свою швидкість, свою працю.  Починає бігати від мене до пташки, до мене.  Це була практична робота в природі.  Ми жили не за рахунок штучного, а за рахунок єства.  Для нас було цей час невмируще, жило між мною і ним у природі.  Нас народило повітря, вода і земля.  Вона нас і виховала в духові єства, в духові ввічливості.  Я прошу Хлопчика, а він робить.  Мені ця робота на Хлопчика виявилася підпорядкована. Я його примушував, я його маю і нагодувати своїми руками. То нікого не було спочатку, а то виявився трактор, оре землю.  На ньому сидить людина, та ще солдатів червоноармієць.

 

51. Недалеко був намет.  Я надумав погодувати Хлопчика.  До цього намету, а там був офіцер.  Він нас зустрів, як небувалих завойовників у природі того, що буде треба всім, особливо людині його особисте здоров'я.  Він не мав потреби того, чого потребував Хлопчик. У нього не були слова, щоб розмовляти з офіцером.  Я взяв всю ініціативу бути помічником.  Я чоловік з чоловіком домовився собаку, як друга, погодувати.  Офіцер зрозумів мою ідею, виніс два шматки мені й собаці для того, щоб нас обох погодувати.  Я йому заявив, як чоловік, що я не потребую такої допомоги.  А от собаку треба нам погодувати.  Вона тварина, бачила і чула нашу домовленість.

 

52. Собака чекала і бачила, як я брав у офіцера два великі шматки хліба.  Він мені давав, а я вже віддав їх Хлопчику.  Їх Хлопчик в себе моментально вкинув.  Ось це їдець, я сам собі сказав.  А цей їдець продав мене цьому офіцерові.  Я до Хлопчику, а він і очей своїх не повернув, дивитися не хотів на мене. Намет його переманив залишитися.  А я йому навіщо без усякого багатства.  Я про це довго не роздумував, а залишив все позаду.  Сам поспішав не забути про свого товариша, як він мене зустріне.  Ми з ним провели всю юність разом, про що написана історія мною.  Зараз він інженер, вчений чоловік, оточив себе теорією шахтарською.  Я теж зміг би на собі завоювати, але моя дорога не така, як була в усіх.  Тільки зійшов на неорану стерню, своєю лапою ступив, а з-під ноги моєї десь взялася перепілка.

 

53. Пурхнула, і полетіла.  Я це даром не залишив, став придивлятися до цього місця, звідки з-під трави кинулася перепілка.  Виявилося, вона несучка була, знесла всього три яєчка.  Я їх прибрав до рук, випив, як природні дари.  І з цим здоров'ям пробирався на шахту ОГПУ.  Опівдні прийшов.  А по дорозі чого тільки ні бачив.  Особливо на городах на капусниках люди рилися, а на мене звертали не так, як це слід.  Я їм не подобався.  І насилу я добрався.  Мене зустріла його дружина Фекла.  Вона в дитинстві близька була подруга зі мною, ми жили на одній вулиці, на городах.  Яка вона була хвора зі своїм нездоров'ям.  Я ж цієї справи майстер, вміло запобігав, щоб ворог не поширювався на людському тілі.                                                                                   

 

54. Я був ініціатор допомагати тілу людини, щоб вона більше не хворіла.  Незручно робитися перед небувалим чоловіком, щоб проявити себе як корисного чоловіка в цій справі.  Фекла розбиралася з лікарями, не одного бачила, і отримувала рецепт на ліки.  Не одну бабку з дідом відвідувала.  Щоб стало краще, нічого не виходило.  А от спробуй заради мого приходу до вас.  Повітря потягни всередину.  Якщо віриш цьому, проси мене, хворіти не будеш, будеш здорова.  Фекла взялася за цю справу, схопилася за мою думку, стала займатися.  А мій товариш, її чоловік, був у той час у шахті.  Вона потягнула повітря через гортань до відмови.  Кого вже просила?  Я не був у неї в душі, але бачив її ставлення до мене хороше.  Як же не передати ці сили, цю здатність.

    

55. А вона була у кожної людини.  Але ніхто цим не займався, як зайнявся я.  Фекла інша зробилася до мене, їй стало добре після цієї вправи пробудження.  Вона бере трубку телефону, викликає в комутаторі дільниця № 11. А дівчина поєднала.  Ваня був у телефону: «Я тебе слухаю».  Іван Олексійович говорив з шахти свої слова.  Фекла радісна, і несподівано своєму чоловікові повідомила про гостя до нас. Вона йому казала, прибув Порфирій Корнійович, звеліла зараз вилізти на-гора.  Дає мені трубку, я з ним веду, як з начальником, по телефону розмову.  Але він мою форму не бачить, який я є.  А на мені одні труси.  Іван Олексійович сказав мені, зараз буду на-гора, чекайте мене.  А в мене, як чоловіка, сором'язливість є.

 

56. Як же колись справлялися однаково.  Були сині суконні піджаки, водилися разом, невідривно, дружили.  А зараз він начальник великої колективної праці.  Що я міг?  А я зміг його дружині допомогти в її здоров'ї.  Вона металася все своє життя, старалася віддати за це мені.  Вона хворіла, а тепер не хворіла.  Мені в цьому будинку щастило жити за рахунок моєї ідеї.  Вона мене навчила, як зберігати себе.  Фекла готується нас двох задовольнити за столом, щоб ми обидва згадали про минуле дитинство, про останній юнацький час. Ми невідривно дружили, і зараз ця дружба не забута перед нами.  Іван Олексійович у формі у фасоні.  А Порфирій Корнійович не поважний у своїй формі, в одних трусах.

 

57. Рука з рукою протягнулися, обнялися, поцілувалися, але не були рівні.  Він у костюмі, а я без костюма.  «У чому справа», – запитав у мене він.  Я йому, як інженеру, не зміг окреслити так, щоб він зі мною погодився і пішов слідом.  Я йому не заважав у житті його, але він не зміг мені допомогти в цій справі, а думати я його змусив.  Він переді мною сидить, їсть зі своєї тарілки, а я свою оформив, теж їм.  Він, як друг життя, запросив, щоб я з ним весь час разом їв. Я йому кажу.  Знаєш що, ти мій милий друг, я для тебе на три дні гість зі своєю славою, але завжди ми не зможемо дружити.  Про що ми тільки не говорили, і про що не називали, і про кого ми не згадували зі сміхом і радісно.  Як же, були факти незабутні, і не забудуться мною.

 

58. Історія написана мною.  Я Івану Олексійовичу говорю.  А він, як інженер, заливається.  Каже мені: «Якби ми в цей час жили, цим займалися, ми б з в'язниці не виходили».  Я йому після денного перебування побажав усього найкращого, сам вночі пішов у степ.  Ось де ванна, ось де електризація, ось де загартування нічне, незабутнє, енергійне з усіх кінців.  Я йду прямо до мети своєї нерозривно з природою. Я йду, і стаю на кургані.  Став, стою, і думаю про те, що у мене є природна порада, якою допоміг моєму товаришеві, дружині.  Вона ж зустріла мене з душею, пожаліла, як свого брата, прийняла за свого.  Я був нею задоволений, як ніхто ніде.

 

59. Тому природа відгукнулася, дала допомогу через вдих їй здоров'я. А по Донбасу йти дуже багато часу буде потрібно, багато треба пройти місцевості.  Мені не треба нічого, крім як треба людину хвору з ліжка підняти.  І якщо йому дам здоров'я, то тоді я недарма по білому світу в такому вигляді ходжу.  Моя ідея – це для хворого все є. Лише б він від моєї поради піднімався, і ходив на своїх ногах, то тоді можна буде боротися з природою у всіх місцях і в час. Я отримаю від народу славу. А тепер моє прагнення одне – побувати своїм тілом на цілинній Провальській землі.  А вона лежить вся неорана від часів Адама, куди моє здоров'я пробиралося по бездоріжжю.  Я йшов у степу прямо на подвійну будку.       

 

60. Всю дорогу сонечко пекло, в спину вітер східний дув швидко.  Ніхто з усіх у моїй дорозі не завадив.  Моє було завдання – цього від природи добитися, на що близько до неї наближався.  І наблизився для того, щоб струм, електрика і магніт відібрати своєму тілу.  І з ним орудувати профілактично, давати пораду.  А порада така, щоб бути здоровим через загартування-тренування. У природі довелося оточити себе, і бути так, як мене не бачив ніхто, крім бабаків.  Вони свистіли, один одному давали знати, щоб я ним своєї розвідкою не завадив.  А вони мене боялися, ховалися, як від мисливця.  А я не мисливець, а дослідник у природі багатства, це здоров'я.

 

61. А потім його треба передати вміло, щоб людина зробилася здоровою. Ось тоді можна буде в природі хвалитися.  А хвала моя для всіх одна буде здорова і ясна перед усіма.  Я зійшов на курган, і виявив маленьку сіреньку скручену змію.  Не встиг її розглянути, як вона зникла в повітрі.  Я і досі міркую про неї, як про ворога в природі.  Він випарувався від людини.  Так воно вийшло переді мною.  Я хотів було, щоб будь-хто мене побачив.  І так я не побачив такого чоловіка, щоб він мене виявив.  Я цілий день безперервно простояв, та продумав про штучного чоловіка, залежного в природі.  А до мене приходили повітряні сили і йшли геть.

 

62. Я не міг їх уловити, щоб вивчити, і зрозуміти час, що приходить.  І прихопив день другий, добре загартувався. Мені це здоров'я далося, як на сковорідці яєчня засмажилася. А тепер це здоров'я я повинен нужденному передати. Якби вони знали, як буде треба, і важко чоловіку хворому допомагати.  А мої сили призначені чоловікові не хворому зовсім.  Але не хворий чоловік забув про це нещастя думати.  Його примусили умови. А в умовах дуже багато перебувають на черзі, чекають.  Тільки бояться лягати в ліжко, щоб лежати в лікарні.  У цієї людини болить, але мало, можна терпіти.  А раз можна терпіти, то ми живемо.  Як живемо, про це знаю я або він.  Мені вказана дорога йти в народ в люди, і їм в їхньому горе допомагати.

 

63. Я йду і сам думаю про червоноармійців, побитих генералом Мамонтовим.  Їх пам'ятник стояв навпроти станції Червоної, могила 470 чоловік.  Я через свої думки до сонечка, до Місяця, та до всього життєвого народу на землі зі спільними зосередженими силами.  Я їх усіх пробуджував, щоб їхні сили процвітали, були завжди готові дати відсіч наступаючому в природі.  Я навчив сам себе захищати природно.  Нехай хоч і град іде, я не побоюся його.  Нехай злива спускається, або ураган настає, ніколи не відвернуся.  Любив, люблю, і буду це все любити.  Моя ідея, моя праця не теоретична, а практична.  Мені не треба буде хімія, і не треба мені інше, щоб за рахунок їх продовжувати жити.                                                      

 

64. Ось мій початок, а кінця не видно.  Я знаю добре розташування шахт по хребту від Дебальцевого і Звєрєва.  Це шахта імені Шварца, вона мене до себе тягнула.  Я хотів себе в ній вперше показати.  Мене не таким тут знали, як я прийшов на цю шахту, вона для мене.  Йшла група дітей із садка, вони в мене запитали, навіщо я так ходив.  Я їм сказав: діти, треба буде нам усім. Я добре знав Фірса Івановича Носова.  Я його квартири тримався.  Думав, прийме він мене, чи ні?  Боявся відмови. А Фірс Іванович коли побачив мене, зі свого порога назустріч вийшов, і запропонував мені одягти на себе його штани.  Я не відмовився від його пропозиції.     

 

65. Хоч би що ви примушували робити, я б погодився.  Іду в брюках в їхню квартиру.  Навіщо я їм буду треба, яка рідня. А запитати у шахтарів треба було, як вони в цей час тут поживали. Їхня була образа переді мною, вони скаржилися на шахту. Підготовлені роботи поваляться, а нас, як комуністів, примушують, щоб плечами затримати.  І ось я, перший говорить, що не буде лізти, дасть їм свій партквиток.  Я їм кажу.  Як же так от мені.  Я залишив свою сім'ю, а сам кинувся шукати майбутнє, щоб молоді їхнє здоров'я знайти і передати.  Нехай вони його мають.  У вас, я запитав, є хто-небудь з хворих.  Тітка Дуня Фірсова стала менi, як дитині, скаржитися на свій радикуліт.

 

66. «Поперек болить уже, – вона сказала, – п'ять років».  Я не бачив болю, але слова чув.  Я тітку Дуню прошу, щоб вона вийшла на поріг свого ганку.  І підняла обличчя своєї голови, з висоти потягнула три рази вдих і видих, а сама подивилася на свій біль своїми очима.  Вона, довго не думаючи, пішла і зробила те, чого я її навчив.  Повернулася назад, і всім сказала про мою їй допомогу.  Вона вказала на мене, нібито я Господь щодо цього для неї.  Так, я Господь через допомогу свою.  А я їй повинен сказати спасибі за те, що вона не відмовилася мої слова підтримати.  Це природа, а в природі відіграв ролі я, найголовніше, в природі.  Вона допомагала всім тим, хто мене вважав чоловіком у цій справі.

 

67. Я отримав для себе іншу атмосферу.  Мені стали дякувати, годувати.  Значить, я заробив, що мене вже просять, щоб я сів поїв.  Це не тривожна була хвороба на тьоті Дуні.  Треба буде сильнішу хворобу на людині знайти, і її вилікувати.  Ось тоді заговорить народ, ось тоді-то і природа скаже.  Це не я є, моє ім'я по-сільському Паршек. А скажуть небувало, буде моє ім'я, за все зроблене я Бог. А тітка Дуня підказує мені про Авдотью Панкратьевна Бочарову, де вона, бідна, ні лікувалася.  Була в санаторіях, лежала кілька раз у лікарнях.  А як були негідні ноги, так вони і залишилися по коліна атрофовані.  Це була сваха для мене, їй потрібно було передати.

 

68. А дасть тітка Дуня, вона піде, і про себе їй розповість, щоб вона знала.  І нехай вона запросить мене, я її поставлю на ноги.  Сили мої були при мені.  А у неї було безсилля.  І ось тітка Дуня побігла, розповіла Авдотьи.  Вона зараз же повернулася, і мені каже: мовляв, іди, вона тебе чекає.  Я попросив від тітки спокою, після такого частування я повинен спати.  А сам спати не сплю, а з боку на бік кручуся.  І все повзаю по її нутрощах.  З ніг до голови, з голови до рук і ніг, у серці да легкі заочно думкою лазив.  До 12 годин все лазив, та просив природу, щоб вона мене не підвела.  А 12 годин вдарило вночі, я піднімаюся, і йду в бій людину хвору піднімати.  Приходжу вночі, а мене не пускають.

 

69. Сват Федір думав, що його рідний син зайшов з роботи.  Він інколи до матері заходить, провідує.  А воно виявилося, на його думку, якийсь голий чоловік.  Я його, як свата, називаю, а він мене не визнає, жене з дверей.  Вже сваха почула голос і визнала мене.  Каже: «Федір».  А Федір почув, тоді-то визнав мене і пропустив у хату.  Я зайшов у вічно розвинену мертву атмосферу, де бідна жінка лежала посередині кімнати, і поступово відмирала.  Не робилося ніякого пробудження, а робилося безсиле стомлення.  Я привітався з нею, як із свахою.  Їй сказав свої ясні слова, і назвав її: «Сваха, здрастуй».  Вона моєму приходу була рада.  Їй як хтось підказував про мій прихід до неї.

 

70. Вона відчувала, що вона буде від моєї ідеї ходити. І взагалі, людині, що не ходить по природі, хочеться своїми ніжками ходити.  Та й хто може відмовитися від хорошого.  Якщо чоловік цим природою обдарований, чому йому не повірити, і не погодитися з його на ньому силами.  Вони ж електризовані, всі в струмі є, у природному.  Для мене, як загартованому в тренуванні, не відіграє ролі всякого роду розвинена на людині хвороба.  Відіграє ролі в природі сам чоловік, лише б він погодився, і попросив мене з душею, як ось сваха Авдотья.  Вона ж до крайності рада, що до неї прийшов.  І в неї, як людини, питаю її бажання по-моєму вчитися, моїх слів, моєї справи, яка мені передала в тіло свої властиві сили і ввела волю.

 

71. Я природу просив для того, щоб природа мене навчила це робити для того, щоб моє практичне вчення даром не пропало.  Я розмовляти став, як з близькими.  Колись я був, як ви самі мене знаєте, бешкетник, пустун у житті.  Всю історію людям описав, залишив її в рукописі.  Нехай добрі і недобрі люди читають.  А зараз ось взявся за відновлення людського здоров'я.  Вона мені розповідає про всю свою історію, як вона захворіла, і як вона лікувалася.  І хто її не лікував, у кого вона не була, і де вона не лежала, і що тільки вона не сприймала.  Ліки, уколи, і ванни Мацести.

 

72. Але щоб знайшлися такі сили, які мені допомогли, щоб я стала ходити своїми ніжками.  Це ж треба сказати спасибі чоловікові Федору, що він не відмовляється за мною доглядати.  Сам працює, втомлюється, а мене, як милого друга, не забуває.  Що потрібно, подає і приймає.  Готує собі їсти, і мене не забуває.  Спасибі і спасибі йому. Скільки не говори слів, знайдеш, що говорити. А братися доводилося за свою справу.  Моя справа – це повітря, вода і земля.  Якщо це не допоможе, так що ж допоможе.  Вона нас народила, вона мене і навчила.  Тільки треба всю наявну атмосферу змінити на нову.  Я попросив свата Федора бути моїм помічником, щоб він розчиняв вікна та двері.

 

73. Він це зробив.  Атмосфера тут буде потрібна.  Приніс води холодної для ніг.  Я дізнався від свахи, що у неї атрофовані одні ноги по коліна.  А більше все в порядку.  Це, я їй сказав, дрібниці.  Після миття ніг я її поклав на спину.  І сам взявся своїми руками, за лоб лівою рукою, за палець ніг правою рукою.  І тримаю, сам своєю думкою лажу по її нутрощах, по всіх органах.  А я-то їх вивчав, бачив у Ранки малюнки всі на людині.  Важливо тому мій струм, і з'єднався через живе тіло.  Її тіло почуло мої пальці мого почуття.  Сваха зраділа, взялася своїми пальцями перевертати.  Як же, людина була мертва, а тепер жива. Це небувале моє лікування, а не ваше. «Ну що, будеш ходити», – я в неї, як хворий, питаю.

 

74. Вона мені сказала: «Буду».  Чула вона почуття своє.  Це було ще не все розказано в цій справі. А на ноги-то треба ставити, вони ж були без дії.  Це ягня, а його треба навчити, щоб воно бігало.  Я надіявся найбільше на легені, на їхню парасолю.  Коли вона стала займатися з повітрям, вона тягнула в себе дуже сильно повітря через гортань.  Вона хвилину за хвилиною народжувала охоту стати на ноги з допомогою мого тіла.  Я її поставив легко, вона з вдихом і видихом стоїть на ногах.  Як же, думаю, зародити сили, щоб вона свою праву ногу підняла.  Куди вона ступить, це неважливо.  А наша мета і завдання – підняти ногу.  І ось повітря допомогло, нога піднялася права, а слідом піднялася і ліва.  І пішла одна за одною.

   

75. Дійсна марширування.  Наша сваха по кімнаті з моїм тілом ходить.  Сваха не вірить, що вона ходить.  Але на двір.  Довелося багато труда закласти фізичного свого, щоб сваху в 6 годин ранку побачили люди, як вона сапає у дворі свою картоплю. Чи це для мене і для людей не чудо?  З усіх чудес чудо.  Нехай розповість Редіна Семена дружина, а вона жива, як її ноги боліли, і як вони перестали боліти.  Це хороше між народом вчепилося, проскочило по всій навколишньої місцевості.  Як же так?  То не ходила ногами, а потім ходить. Звідки знати, свята справа. Так народ міркував. А про труди мої ніхто не знає, як вони мені давалися в природі, і як я їх брав від природи.  А тепер їх пришивають до святих.                             

 

76. Я з цією справою не згоден.  Я ініціатор усьому. А люди здорові, і ті приходять, щоб я йому або їй дав здоров'я.  Я ж не лікар і не знахар, а простий практичний чоловік.  Навчився цього допомагати, будь-яке запалення на людині видалю, будь-який прогрес прожену, тільки дайте волю, не заважайте адміністративно. Я пишу про хворобу, пишу про метод, вказую причини і реальність у всьому.  У конверт даю хворому в руки.  Іди за дозволом у Свердловськ, в район, охорону здоров'я.  Хворий чоловік цей лист живо представив. Там написано правильно про цю справу, що я потрудився.  Жінка не ходила ногами, а тепер ходить.  Живий факт, треба вірити.  Сам хворий говорить своїми словами про те, що вона ходить.

 

77. Немає, кому відмовляти.  Треба буде такому допомагати. Цього хворого озброюють.  Скажи, мовляв, щоб цей лікар прийшов до лікарів у Свердловськ в поліклініку. Цей хворий не міг нічого іншого сказати мені.  Я зрозумів, що треба самому йти, і з лікарями говорити, на завтра на 9 годин ранку.  Тема стояла дуже велика не мені особисто, а лікарям. Вони про неї не знають.  А я знаю добре, що роблю, це всім треба буде здоров'я.  А воно тільки на мені, лікарям воно не підходяще. Вони не померли, живі зараз, особливо лікар Шишов.  Він про цю історію знає чудово, але погодитися не зміг з моїм висновком.  Протиставив.

 

78. Довірився жінці блондинці, вона мені дозволила, щоб я зайшов у кабінет в такій формі, з якої всі хворі, які стоять в черзі на прийом, засміялися.  Я їм нічого не сказав, а сам подумав, що це сміх не з мене, а з самих себе.  І ось я в кабінеті.  Мене просять, щоб я сів на стілець.  А я його не потребував.  Відповідав стоячи, як учень перед викладачем. Лікар це не я. Вона підходить своїми словами акуратно до мого тіла.  Запитує ввічливо: «Як ваше прізвище».  Я їй сказав: Іванов.  «Ім'я ваше».  Порфирій.  По батькові моє Корнійович.  Народження 1898. «Де народився».  У вашій області, в Успенському районі, село Оріхівка.  А зараз проживаю в місті Красний Сулін.  Лікар запитує: «Ви лікарем коли-небудь були, чи ні?»

 

79. Таким лікарем, як ви лікар, навіть і вам не раджу бути.  Лікар не зрозумів мене, а я його зрозумів, що він опинився над моїм здоров'ям шахрай, пройдисвіт.  Як же так?  Так от, як вийшло в житті моєму. Я правдою обгороджений, істину представляю в науку. А лікар поступив ввічливо, мене призначити в кабінет головлікаря з сестрою.  А сама викликала міліцію, щоб мене забрати, як психічно хворого, і в Сватове в психіатричний будинок.  Я чекаю лікаря Шишова, за домовленістю з лікарем.  А потім поїдемо до хворої. І там ми, сказала мені лікар люб'язності, тобі допоможемо. А міліціонер входить. Це добре, що у мене не було документів. Я себе не виправдовував, а пішов слідом.  Міліція їде на тачанці на парі коней.  А я біжу слідом за ними.

 

80. У Шарапкіно одна історія проходила між ними і мною.  А на шахту повідомили: «Вашого лікаря прибрали за те, що він повибивав вікна в поліклініці».  Я цього обману не знав.  Мені кажуть: «Ти їдеш в Луганськ до лікаря, з ним будеш розмовляти».  Сам навіть не знаходив, чого робити.  А підкорятися закону було треба.  Ця міліція мене тримала цілий день.  Годувала, наділа костюм брезентовий. І поїхали на станцію Должанску.  Провідник мужик з міліції за мною, переслідують, везуть в Сватове.  Якби знав я, то я б пішов від них.  Я думав, правда, до лікаря.  Собі спокійно приїхав на станцію.  А начальник був Чукупов з Гукова.  Він добре мене знав за випивкою, але допомогти моєму горю не міг.               

 

81. А допомагав, щоб мене відправити. Зазвав у свою квартиру, і тримав мене до самого поїзда, який ходив Зверево – Київ.  Квиток мені взяли у поводиря.  Їду, як у тумані, ніхто мені не підкаже істинно, а всі дуже брешуть.  Я вже у вагоні, а з кам'яного кар'єру села дуже багато мулярів, і я з ними став говорити.  Але провідник заперечував їм. Щось не так було, я здогадувався, якась підкладка в моєму житті проходила.  Але мене не надурити, я був підкований всім своїм почуттям і своєю душею.  Я не вийшов сміятися, або фунт ізюму поїдати.  Я шукаю те, що буде треба.  Моє завдання – навчитися бути переможцем природи, щоб більше на мені не поширювалася ніяка епідемія, щоб я не застуджувався і не хворів.

 

82. А потім своє іншому нужденному, хворому передати, тому я і роблю.  Не рахуюсь ні з чим, а йду і роблю на тих людях, кому я буду потрібен, хто мене просить.  А кому я буду зі своїм здоров'ям не потрібен, якщо це не якась неправда, а чиста правда.  Моє загартування-тренування, воно мені даром не прийшло, і не висипалося з мішка.  А я його знайшов у природі, працею створив.  Хіба я зможу забути про свою зроблену свідомо хвороба.  Це невмируща ідея, опишу все.  Навіть знаю стукіт коліс цього вагона на кожному поштовху.  Ми ж їдемо, кожну будку, маленьку і велику, залишаємо позаду.  І залишаються з усіма зупинками станції і роз'їзди, про що мені не забути.  А на Дебальцеве буде пересадка.

 

83. Чи то ми їдемо на Луганськ, чи то ми їдемо в Сватове, радіо мені підкаже.  Я дізнаюся про неправду свердловських пройдисвітів.  Їм не потрібна людина, їм потрібна на людині хвороба.  По-їхньому, нехай вона на ньому триває.  А я все одно доведу, перед народом зроблюся за це корисна людина. Всьому справа – це природа.  А в природі заслужив я особисто, отримав плоди, і їх зараз маю.  Сію, як зернятка, люди отримують і дякують.  Що ж я взяв від свахи?  Одну перед людьми славу, яка не помре ніколи.  Вона була, і буде на будь-якому і кожному нашому здоровому чоловікові.  Він повинен цим якостям повірити, за них взятися, і ними навчитися, щоб займатися і не бути переможеним у природі.  Тоді-то моя слава перед усіма прояснить.

 

84. І всі скажуть в один голос, що це знайшов Іванов.  А його везуть, як хворого, в лікарню.  Хто ж кому право таке давав, або хто мав на собі такий закон брати і розпоряджатися.  Як вхопилися за мене все охоронці й лікар, кому мені доведеться дати відсіч.  Я практик своєї роботи, і йду за призначенням.  Все одно піду, і буду на волі, як ніколи.  І буду свій строк допрацьовувати.  Це тільки початок моїх кроків.  Це ще не те, що я в житті здобув. Радіо говорить про посадку на Луганськ. А мій мужик мовчить, не тривожний.  Я до нього, як чоловіка здорового, якому доручили мене везти.  І навчили його лікарі, щоб він перед мною брехав.  Я йому кажу свої ввічливі слова.  Який же ти чоловік нехороший.

 

85. Ти Юда, продавець людського життя.  Хіба ти бачив моє погане для тебе.  А чому ж ти не міг правду сказати.  Пам'ятаєш твоє попередження, коли я з кам'яного кар'єру.  Я говорив, а ти ліз забороняти.  А зараз мовчиш.  Ти не знаєш, куди везеш.  Що ж ти правду не сказав.  Думаєш, що ми чумні.  Цього у мене не отримаєш.  Я хотів його кинути, а охоронець допомагає.  Але гаразд, мовляв, у вагоні ти будеш їхати зі мною один.  Хто кого обіграє.  Це не в карти грати, у що мені ніколи не щастить, свого близького обігравати.  А тебе я обіграю.  Нас на Купинський поїзд посадили, ми поїхали, скоро за Луганськом.  А садила міліція мене.  Я приготувався, зняв костюм, як ніколи, залишився в трусах.  І так я домовився, мені наче знадобився туалет.

 

86. І за одну хвилину я опинився в тамбурі.  А двері були відчинені.  І в ту хвилину ми в'їхали в лісок.  За Серго районом я плиг – і на землі. А поїзд не зупиниш.  Мужик не здогадався стоп-кран зірвати, щоб мене по лісі ловити.  І я пішов.  Думаю, далеко проїхав, але зате пішов, не буду у психіатрів.  Це такі люди, кому кажеш: «Чорне», показуєш. А вони кажуть: «Ні, біле».  Але я йду під шахтами, зустрічаюся з шахтарями.  Вони бачать, але не знають, хто я є. Проходжу залізницю.  Ось стоїть в той час черга за хлібом, а його давали за картками.  Я перед собою ставлю мету. Якщо мені відмовлять у моєму проханні хліба 500 грамів, то моя ідея не пройде.  Я до продавця звернувся, щоб вона дозволила сама питання для мене дати 500 грамів хліба в путі.

 

87. Вона мені, ні слова не кажучи, відпустила за вагою.  Я був роздратований, і сказав: йду я в Луганськ, він мене до себе чекав.  Я там мав свого шурина Федора Федоровича Городовітченка, живе він в Єлизаветівці по вулиці Луначарського, 2. Є, у кого перепочити.  А одяг мій мучить добрих віруючих людей.  Як же.  Не знають, де подівся чоловік, і не заявили міліції.  Значить, винні ми будемо. Так матінка батюшці заявила, мовляв, повезу завтра. А везти не щастить, боїться, що їх буде тягати міліція.  А я в дорозі, біжу навпростець через м'ясокомбінат, радгосп.  Нижче Павлівки брав на Слов'яносербськ, над залізницею.  Не озираюся, біжу, поспішаю, щоб за час дня укластися, щоб бути у шурина на вечір.

 

88. Будка, а будці живе будочник.  Не знаю, добре чи погано, але молока хотів випити склянку.  Я звертаюся до господаря, не прошу, а запитую. Чи можна у вас склянку молока для мене випити?  Господар не відмовив.  І знову з метою робилося це. Колгоспники сапали соняшники, а я їм такий показався, з мене вони розвинули сміх.  Я на них подивився.  Що було можна сказати, якщо у них одні були уми, у мене інше.  Я в умовах перебуваю, а для них це їхня робота.  Вони за це отримували.  Але трудодень, доза, їх це не задовольняло.  А я зовсім нічого не отримував.  Щоб ображатися, не йшов так.  Тільки прийшов у ліс проти станції Слов'яносербськ, а на іншій стороні на путі робочий путі зі мною на дорозі зустрівся.

 

89. Я в нього, як у чоловіка, запитав: як він подумав, коли мене виявив?  Він думав, що я його зараз роздягну.  А я йому кажу: мені треба буде боятися, бо я в чужому краю. Але я вважаю своїм висновком, що немає в житті чужого і свого, а є все природне.  Ми тільки навчилися в ній красти, в ній убивати, і хвалитися перед іншим.  Але коли нас з вами вона валяє, ми тоді стогнемо.  Хотів, щоб вона нас більше не тримала в таких важких умовах.  Наша діло одне – просити того, чого ми не бачили.  А ми весь час просимо Бога, а він є в чоловікові.  Лише б тільки чоловік захотіла, щоб зробитися ним на один час.

 

90. Як ти думаєш про мене?  Хто мене такого береже, якщо я є такий зиму і літо, ходжу в такому тілі?  Та це не бувало, він говорить, і не буде.  Більше з ним говорити не став, вибачився, залишив у спокої.  Це була хвилина, як я від нього пішов.  Опинився в Родакове, там змусив про себе багатьох говорити. Бо моє тіло ридало, рвалося потрапити до сонечка до Луганська.  А мені показують товарний состав, він буде відправлятися. Я скоріше до механіка, щоб він мене зсадив у семафора по входу в Єлизаветівку.  Він мені дав обіцянку, щоб зробити послугу.  Ми недовго їхали без зупинок до Луганська.  Як бачу місцевість, і стараюсь на ходу стрибнути, а то там схопить міліція.

 

91. Але спасибі механіку, він стримав поїзд.  Я зіскочив і пішов по Єлизаветівці.  Приходжу на край вулиці Луначарського.  Від річки поруч його був будиночок.  Я став господаря звати, він мої слова почув, виходить.  Злякався мене.  «У чому справа», – він питає.  Я йому не став нічого говорити.  А попросив у нього весь належний одяг та води обмитися, а потім розповім.  Федір Федорович примусив це зробити Марусю.  Вона дала сорочку й штани, після обмити тіло.  Я надів.  А потім сідаю біля його столу, де він шив людям взуття.  У нього запитую.  У тебе немає таких закинутих людей, хворих.  Він на мене подивився і питає: «Навіщо тобі».  Я йому став розповідати.

 

92. Я хворий через них.  Є – так кажи мені.  Я їм можу допомагати.  «Є, одинадцять років розслаблена в ревматизмі лежить.  Ні руки не працюють, ні ноги не ходять». Ось це буде для мене продукт.  Я їй допоможу, тільки треба їй сказати, щоб вона погодилася.  Я йому кажу: завтра буде ходити і працювати.  Так, так, я йому ручаюсь перед ним.  Він посилає Марусю, щоб вона пішла і сказала хворій, про мене, такого чоловіка розповіла.  Бажання народиться – запросить мене до себе.  Маруся пішла, опрацювала все це, і скоро повернулася.  Посилає мене, щоб я до неї йшов.  Та все про її організм мрію, лажу всередині.  А вона мене чекає.  Я заходжу до неї, і став з нею знайомитися.

 

93. З нею привітався, запитав, як вона поживає.  Вона мені сказала: та дуже погано.  Ось, показує свої руки, знівечені в купу, та й ноги не гірше.  А я ж до вас прийшов тільки вас підняти.  Так вона мої слова слухала.  Але віра у неї була в те, що їй доведеться ходити.  Вона посміхалася, говорила і чекала, що я буду для неї зараз робити.  Я тільки її попросив, щоб вона не вживала ніякої їжі до мого дозволу.  Вона мені слово дала не їсте нічого і води не пити.  Вона дала слово, щоб не вживати нічого.  Я пішов знову до шурина в будинок.  А він же хохол, а я русак.  У мене по-своєму запитує: «Ну, що там».  Я йому кажу: поки квіточки, а ягідки будуть завтра в 12 годин дня.  Він знову мовчки шиє.

 

94. Його діло – шити і гроші заробляти, сім'ю якось треба зберігати.  І ось я теж приїхав на шию, на його гроші.  Але нічого, не обіднієш. Розмовляти про минуле доводилося. Майбутнього ми не торкалися, а чекали, як Бога, завтрашнього дня.  А він був за 12 годин ночі.  Йшли сонячні промені.  І все ж дочекалися.  Ми побачили вранці сонце, що сходить, котре піднімалося повільно. А йти було треба.  Пообіцяв, а зробити треба.  А то Федір Федорович скаже: «Ти пройдисвіт».  Я до неї чимало доклав своєї праці, але все ж зробив те, що обіцяв.  Сусіди бачили, як я по грязі її тягав, та по дощу.  А тепер сама готує, дочкам обід варить, чистить сама.  Піди, подивися, Федору я кажу.

 

95. Він мені моїм словам не вірив.  Дай кота помацаю.  Приходить до неї, бачить на ній її здоров'я, вона готує обід. Він, ні слова не кажучи, повернувся. І мене назвав Ісусом Христом. «Я про кота нічого не можу тепер сказати».  Запитує у мене: «Ти по воді не думаєш ходити?» Я йому став доводити свою думку. Тоді по воді піду, коли всі уми всього людства зосередяться на моєму здоров'ї.  А це обов'язково буде.  Мої сили до цієї справи йдуть.  Вони примусять людину вірити мені, і будуть переконані в тому, що це правда.

 

96. Вона була до Адамових часів.  Я той же незалежний чоловік ні від чого, ні від кого.  Але я навчився робити це, що буде треба для всіх у житті.  Це їхнє здоров'я. Захворієш, а вилікуватися не зможеш.  Звернешся до мене – я допоможу, назад поверну твоє колишнє здоров'я.  Будеш дякувати, чи ні.  Сказав: «Буду».  А раз будеш, значить все.  Я один такий, як ти бачиш.  Це еволюція, вона кинулася в природу шукати.  Ніхто її не знайшов, крім мене одного.  Це я буду всьому справу.  А що тоді народ скаже, коли моє розквітне.  Ти знаєш сам, що нам природа народжує все. І народила вона мене для чого?  Для порятунку всього світу від залежності.  А коли ця залежність піде від нас, ми зробимося господарі.

 

97. Не будемо зроблене руками людськими знищувати.  Ми робимо те, що знищуємо.  Якби ми з вами природне не нищили, то ми з вами від природи такі хворі не були.  А то, як трохи щось таке, ми вже застудилися, захворіли.  Це добре, що саме тіло поборе ворога, і дасть йому відсіч.  А то часто тіло гине через безсилля наше. Я Федору Федоровичу кажу, що завтра буду в міськраді. Є,  чим хвалитися, і що доводити.  Ця хвора живе в Єлизаветівці, вулиця  Першотравнева, 11. Добре про неї знають всі близькі до неї лікарі, яким доводилося її вивчати, розуміти і допомагати.  Але допомоги не дали.  Я їй допоміг повернути колишнє здоров'я назад.  Ось це є живий для них факт.

 

98. Моє тіло зробило.  Будьте ласкаві, прийміть мене, як корисного чоловіка.  А їх зібрав усіх фахівців зав культ. Представив мої слова, а вони виявилися правдою.  Що можна робити мені, крім як позбутися від мого натиску в природі.  Я виявився для них неприємний зі своїми силами. Упор прийшов до них практично.  А вони мене визначили покласти в лікарню для того, щоб вивчити мене.  Та що-небудь з мене зробити, як неприємного до них чоловіка.  Я їм будую погане.  Вони теоретично навчилися дуже багато.  Але того, може, зернятка не добилися, що я практично вчинив.  У мене мізерне, але корисне для всіх.  Їм треба заперечувати проти моєї справи. Моє – природне, а їхнє – штучне.

 

99. Я поки воюю, але ввічливість хочу, щоб вони мене зрозуміли, як чоловіка, але не будували з мене когось.  Я не та людина, про котру вони подумали.  А я той чоловік, хто їм своїм хорошим в житті завадить.  Мені не буде потрібно те, що було потрібно весь час людям.  Вони думали і хотіли, щоб їм природа все необхідне в житті їх давала.  Поки він думав про цю справу, і готувався його як час зустріти, щоб в цьому часі довелося свій частковий труд закласти.  І за нього частину, дану природою, отримати законно.  Але природа любила і любить завжди людину в цій справі чесну.  Природа любить, щоб за нею доглядали добре.    

 

100. Особливо ґрунт нашої кори земної.  Вона хоче, щоб народити людині урожай.  На це потрібно весь рік цілий думати, і не забувати про кожен день, що приходить у свій час.  А їх у році, ми їх знаємо, всіх 366 днів.  Якщо про них забудеш, відвернешся, і не станеш робити те, що робили всі наші предки.  Вони ж огороджувалися індивідуально, від іншого хоронились.  Йшли в природу раніше, щоб захопити місце.  А на цьому місці люди ранні жили.  Вони користувалися цим джерелом в житті своєму, були господарі.  Їм можна позаздрити.  Все робила земля за їхню індивідуальну здатність.  У них була до цієї справи зроблена зброю, чим легко доводилося за землею доглядати. Вона вимагала, щоб про неї не забувати, як вічну годувальницю.

 

101. Вона хотіла, щоб чоловік рано не лягав спати, і не вставав пізно. Щоб про все мозок думав і знав, та, найголовніше, робив. Шматочок землі, та ще чорноземної – це багата річ. Вона хотіла весь час, щоб людина не проґавив, і вчасно все робив. Природа зі своїми днями не завжди буває однакова, і не завжди дає людині прибуток. Вона для людини мачуха, зумій догодити. А ми в деякий час самі винуваті. Завчили так, без цього не можемо жити. Завжди поспішаємо захопити цей час. І раніше всіх зробив, але удачі не отримав, взяла якась стихія, і перешкодила моєму всьому. Думалось дуже багато, і вчасно робилося в природі людиною, як і годиться. Вчили завжди так робити наші предки.

 

102. Приклад брали в житті від них. На щастя завжди ми надіялися. Ніколи від нього не відверталися. Приходить день нехорошого характеру, ми з ним завжди погоджуємося, погано живемо в ньому. А коли приходить день хорошого боку, ми в ньому пісні співаємо, танцюємо. Словом, бенкет створюємо. Це в природі перед кожною людиною є такий закон. Чоловік плантацію здобув, навчився, як вирощувати на землі тютюн. Все це робилося на землі обраній, і все зроблено для того, щоб був хороший урожай. І природа свої дні підсилала для того, щоб цей рік на цій землі був небувалий для цього господаря урожай. Видно з усього живого факту. Коли людина бачить, і радіє. Він не знає, куди буде дівати такий урожай, отриманий в природі цей рік.                                                                                                                

 

103. А чоловік без свого власницькою життя і думки не живе. У нього думка працює на більший прибуток, щоб він у природі запасом великим був. Він цю справу і намічає, всі свої сили кладе, щоб вийшло на факті. Хіба господар своєї думки лиходій. Він виїхав на конячці. Подивився, а що робилося в природі цей рік на його ниві на землі. Він був всьому радий. Але слова у нього вперед висловили, я тепер поживу за цей урожай. Але господар похвалився. А щоб здійснилося його слово фактом, чоловік не знав, що робив. А в природі одне – перешкодити цьому всьому ділу. Господар додому поїхав, а природа зі своїми силами в город влізла. Вона починалася ґрунтом, десь розвивалася на це діло, щоб цю думку вкоротити.

 

104. Цю плантацію, що красується, зняти з білого світу, щоб вона більше чоловіка, як господаря, не втягувала в своє наявне багатство. Щоб він більше не будував думкою план, що він повинен жити добре. Ураганний град цю плантацію знищив. Чи думав це господар?  Ні. Він про нього і не хотів мріяти. Розповім про дійсне моє життя при батькові, коли я не був ініціатором хазяйнувати. У батька коні в бороні не ходили. А коли мої руки крали, і на налигачу бика тримали. А коні сірі яблуками на весь район іржали, вилися переді мною. А коли я пішов, то це все не вціліло, а був побудований з цього всього колгосп, колективне господарство. Я їм не цікавився скористатися, і не хотів, щоб воно у мене було.

 

105. Багато хто говорить, що я придбав за своє і будинок, і машину «Волгу». Я не шкодую це все віддати будь-якій людині, тільки нехай він залишиться таким, як я сьогодні живу. І не я це за свої власницькі сили придбав, а придбали все це мої сили. А їх недарма лікарі женуть, щоб я їм не заважав, і не робив те, що хочуть всі люди – мати у себе особисте здоров'я. Я його знайшов, маю його у себе. А мій улюблений друг по життю чоловік бачить його на мені, що я не застуджуюся і не хворію. Що може бути краще. Я не повинен таїти, або ховатися в лісі. Я повинен розповісти про все своє зроблене. Я ж один є Порфирій такий, народжений 20 лютого, коли зима останні сили викидала геть.

 

106. Ураганний був вночі сніг, а я в цей час народився. Щасливець в житті зі своїм здоров'ям. Цей товариш мій мене зустрічає, починає мене ображати своїми словами. Ти що ж отакий, у себе маєш, а нам не даєш. Це недобре ти робиш. Він мені представив образу. Я йому сказав: слідом за мною, що я, те й ти. Вмієш шапку знімати, вмієш роззуватися, і вмієш весь одяг до трусів поступово знімати. Ось нам і наука з усіх. Була і є, вона і буде, якщо ми за неї будемо братися. Це незалежна еволюційна свідомість. Я вожак всьому. Не заважайте мені, а допомагайте мені. Все буде, тільки не буде поширюватися на людині його вічно розвинена смерть. Ми її видалимо від самих.

 

107. Я народився в дев'ятнадцятому столітті. А живу з молоддю в двадцятому столітті не по-революційному, а по еволюційному. Нікому я не заважаю, а своє ставлю. Не подобається тобі загартування-тренування – йди від мене. Не зробися поганим чоловіком іншому, а зробися чоловіком хорошим іншому чоловікові. Отримаєш хороше собі, як отримав я. Для всіх це здоров'я. А при моєму здоров'ї я йду прямо до мети. Я даю нужденному те, що він хоче. Я не шкодую його віддати. А від Луганська до мого одягу, до Новочеркаська, була відстань велика. Треба було йти пішки через церковне, потрапити на червоний Дон, а потім зайти на рудник Шварца, на Голіцина. Там дізнатися про здоров'я Авдотті. А як вона там відчуває, добре, чи погано.

 

108. Не рахувався ні з силами, ні з часом, брав навпростець.  Визначав точно час.  А в той час був аеродром кукурузників.  Вони були в моді, літали, навчалися льотчиками бути.  Я йшов прямо, не боявся їхньої посадки.  А мотор ревів у висоті.  Я обрав мету своєї думки.  Якщо цей літак, який вгорі вище від усіх, спуститься біля мене, то моя ідея правильна.  Літак біля мене внаслідок несправності сів. Як же не вирувати, як же не ходити, якщо з цього є іншим користь.  Я за це все живу, мене зберігають люди, мене зберігає природа.  Я був на своїй роботі чоловіком, кого зберігала природа і люди.

 

109. Я був п'яний, а наді мною вилися люди неприємні, хто обіцяв дуже багато багатства, щоб я через них отримав у сільпо.  А на фактах виявилися шахраї.  Спасибі людям, що сиділи в купе, вони мене захистили.  Був би я щасливий, сидів би у в'язниці за державні гроші. Про що рукопис написав. Який я був, і який я став.  Моє здоров'я вирує по природі, по Донбасу.  Це не все я для цього зробив.  Мій путь попереду, мої дні все не початі, і діло моє на людях все не зроблене.  Мої сили – це життєвий факт. Коли я прийшов у двір до свахи, вона ходить по двору у валянках. Я злякався від її вчинку.  Лежала, не ходила.  А стала ходити через мене, мою пораду.

 

110. Вона мені говорить: «Сваток ти мій рідний, нам же передали з поліклініки з Свердловська, начебто ти вікна повибивав, а тебе арештували, направили в Сватове як хворого». Я далі вже не вірю людям. Я до них з душею, а вони від мене. Що я зробив поганого лікарям, скажіть? Ваше, що ви зробили, не хулю, а вітаю. Але своє знайдене ставлю в людях, на нужденних хворих людях. Тут я кинув усе і побіг швидко до свого одягу, щоб взяти його і надіти на себе, і з ним прибути додому. Я був у путі. А священика ворота ніхто не може відчинити без знання. А то встали сьогодні, ворота відчинені. Їх думка злякала. Це все робилося через одяг. Везу його рідним, нехай вони любуються.

 

111. Матушка з двору, а я у двір, як ніде не був. Ворота давали їм знати, що я до них ішов. А не одяг примушував їх його везти. А в природі зробилося не те. Моя сім'я озлилася. Вона хоче, щоб я повернувся назад, і взявся знову за залежна працю. Мене від цього жене природа, щоб я зробився таким, як вона хоче. Щоб я перед нею був один-єдиний чоловік. Щоб люди назвали мене Учителем за моє до них хороше вчення. Коли я прийшов до Захарова у двір, він на мене з гнівом напустився, ніби я був винен. Він не знав мою ідею, він не хотів. А раз не хоче, я нікого не примушую, і не прошу нікого, але сам роблю. І все одно завоюю, примушу вірити і шанувати мою славу в праці.

 

112. Я роблю для всіх хороше, вчу до здоров'я, як потрібно здоровому чоловікові бути від природи незалежним чоловіком. Але він не хоче, він іде своїм серцем на рожен прямо до смерті. А моя ідея його повертає, і примушує, щоб чоловік не боялася природи, і не знав у своєму житті, що природа зможе його покарати. Вона перестане бути над чоловіком мачухою, а буде за мій вчинок, що я роблю, другом. А з другом треба дружити, а не боротися за своє існування. За те, що ми знаємо добре, а робимо для інших погано. Які ми християни, або віруючі в Христа. Він ніколи не захищав своєю ідеєю жодної багатої людини, воскресив Лазаря. Він був проти залежності.

 

113. А ми всі його ідею коробимо. Вірити віримо, а виконувати не виконуємо. Це ми обманщики самого Христа. Там десь сказано. Тому, хто вірить, а не виконує, гірше буде, ніж тому, хто не знає і не виконує. А ми всі знаємо, що в заповіді сказано. Не вбивати, не красти, і не збагачуватися рабом. А ми, віруючі, цього не послухалися Христа. Живемо, самовільно робимо над природою. Ловите і вбиваєте, крадете в іншого, і живете ним. Христос не радіє тим, чим ми, віруючі, займаємося. І згодом так само, як і невіруючі, називаємося. Чому мене природа не карає, бере і дає мені свою дорогу, щоб я її продовжував.

 

114. І робив те, що подобається людям. Люди не знають, навіщо я прийшов, навіщо мене природа такого народила, шукача, самородка, Вчителя, хто довго вчився, по землі ходив назад і вперед. Придивлявся до іншого скривдженого, хворого чоловіка, узнавав, йому старався допомогти. Цілував його, як свого, а він відмовився і пішов. Як пішла сваха, не захотіла жити. А раз не захотіла, значить, обдурила. Вмирайте все в пальті, а я буду жити без пальта. Я коли повернувся до будинку, до дружини, дітей, і були батьки живі, та брати комсомольці, їм моє оточення не подобалося. Вони з дружиною Уляною Федорівною домовилися з мене зняти мою шевелюру волосся з голови. Думали, мій розум заплутати, щоб я цього не робив.

 

115. А робити комусь було треба, щоб природа його вчинком була задоволена. Адже всі люди, віруючі і невіруючі, як були залежні, так вони і будуть залежні. Як вони вмирали, так вони і будуть вмирати із-за свого незнання у своєму житті. А моє волосся росло, і росте зараз, і буде рости, хоч не стрижи. Думка не призупиниться, вона рухається вперед, їй не видно кінця і краю. Бач, додумалися сонного півголови обстригти. Так стрижи тоді всю, я сам братам сказав, їх це заспокоїло. Але закон законом був, і буде законом, назад повертатися не буду. Я ще мало пройшов. І тоді чудеса створив. Дивіться на мій такий труд у природі, як він завойовує права бути над природою переможцем.

 

116. Він бере шлях побувати в Красному Лучі у свого брата Єгора, та у дядька Івана Потаповича. Він мене за мою хватку минулу любив, і хотів, щоб я у нього пожив. А я був уже не такий, як раніше. Моя вся минула хватка залишилася позаду. Я не курю, а курив. Не п'ю, а сильно пив. Не висловлююсь нецензурно. Був великий егоїст, але тепер не він. А моя хвороба примусила природу сколихнути мої сили, щоб вони не працювали на соціалізм. Бо ця політика без економіки жити не зможе. А моя ідея показувала сліди, щоб без політики і економіки обґрунтували на живій людині життя, щоб людина була сильна і вільна для свого особистого здоров'я.

 

117. Я був агітатор нового шляху, пропагував за здоров'я одне, і показував його на собі, як джерело. А коли побачу біль на чоловікові іншому, моє тіло трусилося і рвалося з цим чоловіком поговорити. Цього мало, що я його в дорозі примушував на його біль всередині дивитися. А потім йому тільки потягнути один раз повітря з висоти через гортань, вже буде інше. Ворог, тобто хвороба, змінює напрямок, робиться не злий, і починає відступати, лише б чоловік цьому вірив, і надіявся на це. А в повітрі у висоті дуже багато не початого, воно буде служити користю. Я побачив у виконроба будівництва на пальці прогресувала. Він же комуніст, не вірить нікому із знахарів. Я йому довів, хто я є, або знахар, або лікар.

 

118. Швидше за все, хворий щодо цього чоловік. Я любив всякого роду хвороба, і виліковував її на собі на ходу шляхом догляду за собою. Завжди був у ванні, сонцем пікся, вітром обдувався, а у воді купався, по землі роззутим ходив. Ось це і загартування, моє тренування. Зимою і влітку бути завжди одним, чисте тіло. У мене народилося бажання зробити палець пальцем у виконроба. По-народному, був волос. По-моєму, ролі не відіграла ніяка хвороба, а відіграв ролі сам цей чоловік. Він у процесі свого життя загубив своє здоров'я. Він не вміє сам  запобігти, щоби біль далі не прогресувала, а пішла. Цього сам чоловік, хворий цією хворобою, не зможе зробити.

 

119. А за допомогою іншого чоловіка, щоб цей чоловік був заслужений у природі. Як я знав, що цей палець буде палець, як був до цього, через п'ять хвилин всього. Так воно і вийшло з нами двома. Я взявся за його палець своїми руками, і став легко по болю масажувати, і змусив біль здатися. Зараз же на здоров'я палець зробився пальцем, як він ніколи не хворів. Треба ж буде такому вірити. Мій брат живий, він знає добре цього чоловіка, хто не відмовиться від хорошого. І не відмовляться ті, хто ще не був, а буде у мене, і отримають своє колишнє здоров'я назад. Я на будь-якій людині виявлю це життя, пробуджу стомлене, а народжу бадьорість. А бадьорості все людське здорове життя, що і треба нам усім.

 

120. Ось за що мене дядько Іван Потапович тримав. Я йому не радив пити вино, і давав обіцянку очі відновити. На це мої сили прогресували. Я міг будь-яку хворобу на людині вигнати, щоб біль не прогресував. А раз я цього добився, мені наша природа дозволила, щоб я людям нужденним допомагав. За це все і люди мене стали зберігати. Я їм робив те, що їм подобалося. Вони хотіли, щоб свою нав'язливу хвороба хто-небудь прогнав. А я цього навчився, зробив для них хороше, тому й люди для мене стали хорошими. Тримали і годували, я був у них. Особливо у Івана Потаповича, дядька свого. Я не думав цей час шестимісячне переживання дочекатися, і хто мене прийме на роботу.

 

121. А працювати я вмів з постачання. Словом, це не спеціальність. Хоч іди, знову повертайся назад. Я свій строк проходив по Донбасу. Іду я в Чистяковий район за умовами, що розташувалися, котрі слалися перед моїми ногами. Я цю місцевість бачив і проходив. Було дуже важко лазити роззутим. Були гори в лісах кам'янисті, я їх проходив з трудом, і пробирався через всі створені умови, котрі я досягав. І не бачив під собою ніяких змій, ніяких товсте черево, ні удава, які могли зустрічатися, але я їх не зустрічав. Все йшло по порядку, і на користь мого здоров'я. Я знайшов у Чистяковому свого дядька Михайла Сергійовича. Він в Чистяковій базі, працював у ній. А я в неї зайшов, як чоловік небувалої своєї справи.

 

122. Говорити вмів.  А Михайло Єгорович мене упізнав, зізнався, що це він.  Ми з ним до нього в будинок прийшли, а його дружина Паша хвора головою.  Теж я їй знадобився, щоб голова більше не боліла.  А раз голова більше не болить, значить, мені у них є можливість жити.  Я живу в них, вони мене, як корисного, годують, обдаровують, як заслуженого.  Це не мої всі якості є для них.  Через одну голову я своїй тітці вилікував, а більше нікому не лікував. Моє тіло лише б почуло, що хто-небудь поскаржився – я тут як тут зі своїм бажанням.  Те, що було потрібно, я дам.  І зроблю для нужденного все те, що буде треба.  А хвороба – це найгірша з усіх сторона, яка мучить людину.  Як одна знахарка людям багатьом допомагала, а свою голову лікувати не змогла.

 

123. Вона у неї страшенно боліла.  Дізналася через Пашу, що я такий є.  Звернулася до мене, як помічника.  Я її всю правду, яку вона робила, вислухав.  Перед нею поставив питання цілісне в житті, щоб вона поїхала в ту місцевість, де є два селища, але одна назва.  Є одна скеля, а в цій скелі дві криниці.  З цього колодязя треба набрати води, і привезти до мене.  Я тоді б їй дав здоров'я те, яке їй було потрібно.  Але вона не захотіла, вона відмовилася цей шлях, цю дорогу здійснити.  Тому вона залишилася зі своєю хворою головою, і зараз вона в неї болить.  Я їх залишив, і пішов геть подалі, щоб їх, таких нехороших, хто не послухав моїх слів, моєї поради.  А це місцевість моя, Червоний Сулін місто і село Сулін.

 

124. А по Муровнікой балці біля залізниці ці два колодязі, вони швидко відновлювали воду.  Я хотів, щоб вона мою сім'ю відвідала, і розповіла про мене, що я роблю в дорозі.  Раз вона не погодилася, значить, не наша вона.  Раз чужа по виконанню, їй ніколи доброго не буде, а буде те, що і є зараз. Я пішов від цього обману в свій шлях, в продовження.  Я хотів піти з нашої землі, з російської території.  А коли я пішов, узяв манівець прямо на Єнакієве, перейшов через дорогу, яка йшла на ... Спустився в глибоку лісову балку.  А зі мною зустрівся чоловік у розірваному одягу, котрого я був завжди противник.  Якщо живеш добре, живи добре, все май, і носи на собі все хороше.

 

125. А живеш погано, то не носи ти на собі опудало розірване.  Краще буде в чистому тілі. А коли з ним зустрівся, з душею привітався, сказав йому: «Здрастуй».  Він мені теж відповів на мої слова: «Здрастуй».  Ми з ним подружили.  Але чим я йому в цій дружбі зміг допомогти?  Я подивився на його весь одяг, а він порваний, та ще замазаний.  Я його примусив сорочку й штани скинути, і, заплющивши очі, їх закинути.  Він і повісив на дереві.  А свій одяг, новенькі штани і сорочку, я велів одягнути.  Він мене слухався, і з цим задоволені ми розійшлися.  А мені був збиток.  Я пішов далі до Єнакієво.  А у висоті сонечко, як на гріх, так-то пекло без усяких хмар.  А коли стали підходити до місту, то дощик став спускатися з організованих хмар подекуди.

 

126. Це був початок мого прибуття в місто.  Про мене ніхто не знав, тільки дивилися на мою таку бідність.  А дощик не один спустився, з вітром, з блискавкою, з грозою.  Всі, крім мене одного, ховалися від такого дощу і від такої грози.  А я йшов, та просив природу, щоб вона мене вбила.  Я думав те, чого не було потрібно думати.  Життя можна будувати і на нашій землі, в нашому народі все можна буде робити.  А у народу кожного є своя політика і своя економіка, яка будує йому своє життя.  А моя ідея народжена для того, щоб нашому народу це все зробити, щоб він жив за рахунок свого вміння легко, і ніколи не хворів, не застуджувався.                                                               

 

127. Наш народ не хотів бути в природі залежним від капіталу.  У нього народилася трагедія для того, щоб зайняти своє місце на стільці.  І ним скористатися для того, щоб чоловік у природі добився такого права і ним скористався для того, щоб загартовуватися в природі, щоб природа його звільнила від своєї залежності.  Кожен чоловік зміг би розпрощатися на віки віків зі своїм наявним багатством.  І перехрестити себе, щоб більше з ним не бачитися, і не робити, що роблять усі народності.  Вони хочуть, щоб у них їхня земля їм народжувала завжди більший прибуток для їхнього існування.  Люди все роблять для того, щоб їм на землі жилося добре і багато в індивідуальності.

 

128. Господар свого всього добра, свого багатства.  Він не забуває про все те, що він починає робити з самого ранку, з перших годин свого денного життя.  Воно його змушує, щоб обов'язково було своїй національності щось краще одягтися, або поїсти і напитися.  Та щоб у нього була своя власна хата.  Кожній людині, що живе на білому світі, хочеться дуже багато отримати.  А отримує в природі дуже мало, не вистачає хорошого, завжди його потребує.  А раз потребує, значить, вже його підстава бажання.  А при бажанні думка приводить в деякий час зважитися на все чуже, яке є в природі в іншої людини.

 

129. Може бути, у сусіда, а у сусіда воно вже не моє.  Так вона робиться у кожної народності.  З рук не виходить, а ногами своїми швидко ходити, а хвалиться собою, що він уміє.  Ця хвала, поки вона була не в моді.  Ми часто в цій справі горим. Скажіть мені, будь ласка.  Це запитує автор цих рядків у своїх написаних словах.  Чи є хоч один чоловік між нами всіма, щоб він своєю думкою був проти цього всього?  Це не вічне джерело у нас є наше багатство, яке ми з вами отримали в праці.  Ми ж шукаємо собі нове, щоб замінити важке шкідливий на легке і корисне.               

 

130. А що, якби ми з вами таке знайшли в природі, і огородили себе ним, без нашої праці обходитися, ми б з вами пішли в працю? Звичайно, не пішли, а стали користуватися ним. Якщо ми визнаємо це все хороше і корисне. А корисне – це є сам живий чоловік, а він у нас народжений на нашому чоловікові, на моєму рідному тілі. Я загартувався для нашого народу, для наших людей, щоб вони подивилися на мене, одного діяча в цій справі. І сказали, що ця справа буде нам треба, і обов'язково треба. Я це роблю. Хіба це погано, що я не надягаю на себе належний одяг? Я загартувався для цього, мені без нього приємно і добре.

 

131. Хіба це не законне явище, що я при будь-яких обставинах при розвиненій природі не потребую ніякого самозахисту. Хіба це буде нам погано дивитися на його таке діло? Він же з нами разом живе, і так само користується всіма правами в житті. Він до цього випадку, коли йому доводилося 1-го вересня 1961 бути в академії наук СРСР. Він же Жуковському поставив питання. У життя свого не бувало. Він, тобто я, не вживає їжу так, як усі їдять. Хіба нам буде від цього всього погано, якщо один чоловік на собі ці тяжкості проводить? Він же робить практично. Він же досягає на собі, щоб із цього вийшло йому непогано. Він же з цього отримує добре. Йому, тобто мені, не потрібно ніяке бажання.

 

132. Щоб їсти, я нікого на це не прошу і не просив.  А сам йду по цьому дощу, по цій грозі.  Мене блискавка обіймає, і хоче, щоб я відвернувся від думки такої, яка змусила мене йти від нашого народу.  Я згадав перед собою, це було при уряді Керенського.  Англія, Франція вербувала наших російських людей.  Я теж завербувався.  А до мене підійшов наш російський чоловік, питає, де я народився.  Я йому кажу: в Росії.  А він мені сказав: мовляв, зумій померти в ній.  Я його слова згадую, і тут же по дощу повертаюся назад: десь взялося сонечко, десь взялося тепло.  Я отримую користь, мене ці умови ведуть назад додому, щоб я повернувся, і став перед організованістю своє доводити.                

 

133. Моє це є все для нашого чоловіка.  Я хочу добитися від природи не одного цього лікування, яке довелося робити мені. Я буду ходити без одягу.  Доб'юся я від природи, щоб вона своїми почуттями примусила мене легко завойовувати, щоб залишатися в природі без їжі й пиття води.  Я про це думав 28 років. Я хотів оголосити їй свої сили, свою наявну волю.  Вона тільки зараз робить, вже ця сила зробила, перед усіма показала себе, бути таким чоловіком, як я народився.  Запитайте у мене, що мене рятує такого?  Я ж єдиний чоловік, переміг природу.  Вона на мене не впливає, і не вплине, залишатися без якої їжі й води.  Та прийде такий час, що мені не треба буде ніякий дім, або хороший, або поганий.

 

134. Ми з вами в ньому не пробуджуємося, щоб у ньому продовжувати життя.  А ми з вами стаємо стомленими, і там у ньому задихаємося і вмираємо.  Що своїм розумом зберігаємо?  Немає віконця, немає міцних дверей, не обмазані стіни, дах тече.  Про це все доводиться думати, і придбавати, щоб було.  А яка може бути кімната без усякого убору.  Немає хорошого столу, немає хорошого дивана, немає хорошого ліжка, немає гардеробу, немає дзеркала, немає буфету, і немає стільців.  Є ніби все, але ще не знаю, в кімнаті ставити.  Є телевізор з приймачем.  Якщо захочу, то куплю те, чого й не згадаєш.  Це моє в будинку багатство для мене.  Але коли я втрачу своє здоров'я, а його знаходити дуже важко.

 

135. Після чого доводилося мені заглянути в міськраду.   Вона мене прийняла, як якогось відлюдника у своєму шляху.  Я заснув на сходах.  А до мене сонного прийшов чоловік, він мене пробудив, і у мене запитав, що мене примусило.  Я йому сказав: примусила мене майбутня молодь.  Він мені сказав: «Ну, твори». Побажав хорошого.    Я кинувся до Івана Потаповича без усякого одягу.  Він мене жалібно зустрів, і дав свої штани і сорочку, щоб я додому з'явився людиною.  Коли прийшов у свій дім, то у мене запитали, де я дів свій одяг. Я кажу: дав неімущому чоловікові.  На це ніякої образи не було з боку родини.  Але сім'я хотіла, щоб я поступав на яку-небудь роботу.  А ще строк не виходив.

 

136. Я зважився поїхати в обласну систему, де був прокурор, він міг мені в цій справі допомогти.  А я не до нього, а до редакції «Молот».  Став кореспонденту розповідати про своє нове.  А кореспондент погодився, пішов моїй справі.  Ми вдвох пішли в будинок ради в кімнату № 40, обласний відділ здоров'я.  Де люди збирали свої останні сили, отримували для себе відпустку.  І як медик, близький до завідуючого, або керуючий обласного відділу господар у своїй системі для того, щоб нужденному чоловікові давати напрямок.  Він був у білому одягові, його прізвище Донських.  Ми до нього, як хазяїна становища.  Він думав одне, а у нас думалося інше.  У нас справа була в руках.

 

145. Я спочатку виїхав економіку вивчати, розуміти, і готувати ґрунт, щоб була можливість купити. І що з ним робити для того, щоб була в запасі продукція. Це для мене ніщо – купити свиню або бика, або корову. Сам був боєць. Сам бив і обробляв, робив на сировинну продукцію. Але не відхилявся від своєї практичної роботи. Хворі були, і є в селі, хуторі й станиці їх дуже багато. Лише б одну або одного підняв на ноги, тоді й інший узнає, хворий або здоровий чоловік. Він знайде, прийде, попросить, розповість, що його турбує. І, найголовніше, йому або їй треба допомогти. Моя ініціатива була, перед будь-якою хворобою я герой.   Мені не потрібна була хвороба, а мені треба  був чоловік, він грав ролі у своєму житті. Лише б він погодився.

 

146. Лише б його бажання моє сприйняти. А моє – це природа. А в природі – повітря, вода і земля. Повітря буде треба для того, щоб робити вдих і видих. А вода для того, щоб обмиватися, пробуджувати сам себе.   А по землі треба ходити вміти, щоб було твоє особисте здоров'я стійке. А раз ти, він чи вона, будеш своє здоров'я колишнє повертати назад моєю порадою, то я буду між вами називатися заготівельник і лікар.  Це не чоловік, якщо він цим ділом займався для того, щоб його так називали. Його ідея так не заслуговувала, як деякі люди з його справи сміялися, він, мовляв, лікар. За що він лікар? Хіба він у кого-небудь вчився, або він від кого-небудь брав весь приклад, всю цю історію. Мене не слід називати тим, чим не слід.

 

147. А мене треба запрошувати так, як запросив член правління однієї комуни. Він мене в свій будинок покликав, щоб я його матері допоміг своєю порадою, своєю роботою. Вона лежала на печі, закутана в шубу, від малярії. Вона не хотіла жити, вся апатія, весь нестаток, стомлення не до життя. А щоб жити, у неї думка не працювала. А от могла своє тіло згубила на те, щоб померти. Я до неї на піч в її умови, вона насилу піднялася. Я став добиратися до її природного тіла, щоб пробудити її сили, що залишилися в тілі. Моя ідея хоче допомогти своїм умінням свого діла. Я до ніг її, а у неї на ногах півдесятка панчох. І ноги її холодні, як лід. Та й як можна сказати про все її, якщо у нас самих завжди ноги не пробуджені, померлі від нестатку тепла.                                 

 

148. Я їх зняв з ніг. Попросив, щоб мені подали в тазику холодної води. Я її посадив на табуретку, ноги я їй помив. Вона зараз же змінилася з ніг, пробудилась. Я її послав надвір, щоб вона з висоти потягнула в себе повітря до відмови вдихом і видихом. Так воно і вийшло, що наша за віком мати стала здорова. І зараз же стала готувати, щоб мене погодувати. Я бачу, але і чую від сина його сказані слова, що його мати вже здорова. Вона старалася всім про цю справу розповісти. Хороше не зачаїш, а завжди почуєш, хоч і далеко. Коли почуєш, то стараєшся обов'язково попасти. Як і ціни відновлюються через одного чоловіка. Якщо він продав свиню, то й інший дотримується такої ціни. Так і це лікування. Лише б один оздоровився, то і іншому дуже легко по слідах вилікуватися.

 

149. Я працював, я трудився, я робив для людей все те, чого хотіли вони. На станції Овечкіне моє життя було. Мене знали всі, як хорошого в цій справі чоловіка. Я заготівлю виконував акуратно, і черга стояла у мене людей хворих. Я обдарував цією роботою, залатав дірку прорвану, вона стала міцна. У мене були з очима, зі шлунком, багатьма іншими хворобами. Це не доказ, який би мені допоміг. А я повинен добитися перед лікарями, фахівцям свою ідею показати. Це буде моя справа. А вона прогресуюча між нами, усіма людьми. Я не зміг жодній людині відмовити. Я був присланий сюди природою. Вона мене примусила тут в Овечкіне.

 

150. На станції Північнокавказької залізниці, я ніби в цьому хазяїн у відправці вантажів будь-якого призначення. Коли кинувся я на станцію, а мені кажуть, що треба дочекатися від начальника дозволу. Я зрозумів про могорич, потрібна горілка, сам начальник, що випиває. Я дав грошей на горілку, дав грошей на курочку, тоді-то мій вантаж підхопили на ваги, вони самі все зробили. Моя робота пішла, гроші перевели на мій рахунок, я ними став орудувати без жодного страху. Про мене всі люди знали, що я був один заготівельник всього сільськогосподарського продукту. Для мене заготовляло сільпо м'ясо зайців і кроликів.   Воно мені в цій справі допомагало, як борцеві з природою. Мені було не до цього.

 

151. Я працював для того, щоб у мене думка народилася, щоб я людям довів на живому факті. Не лікар зі знахарем у хворобі на людині допомагає. А сам хворий в процесі свого життя у своєму здоров'ї хазяйнує. Він же, чоловік, коли жив і боровся з природою, йому природа давала все те, що він хотів отримати від неї. Йому було треба лише тому, що він на собі розвинув цю систему. Для нього служила слугою земля і повітря, і вода. Все він робив для свого тіла. А у тіла були руки, були ноги, була голова, були очі, були вуха, був рот, були зуби. Був язик і ніс, і було серцем з легенями. І був шлунок з кишками для проходу, сечовий міхур, нирки були.

 

152. І був ковтальний канал з горлом. Все це було потрібно людині в його життя, без чого людина не змогла жити. Треба буде знати про кишку, по котрій проходять відходи. Все це робилося за допомогою повітря. Без повітря ти чи я не зможу очима роздивитися, і не зможу без повітря чути, не буде у мене ніякого почуття. Я не зможу слова без нього сказати, навіть без повітря мислити не зможу. Все робить людині повітря, воно помічник у всьому. Якщо що-небудь починаєш робити, або що-небудь перед тобою стоїть, то людина повинна йти в природу. Без повітря і ноги не піднімеш, і рукою не махнеш. Повітря в днях, ночах або неділях, або місцях, або в роках кілька раз змінює себе. То воно буде показувати на нашій землі своє світло свого часу, коли як. 

 

153. Буває лягає на землю, біліше його немає, це наш природний сніг, чистіше його немає в житті. Сніг нам народжує природа. Такий в році буває час, він проходить між нами, людьми, що живуть на землі в повітрі, показують самі себе, особливо видозміна ось тобі. Ти бачиш сонечко все, кругле вогняне полум'я, воно зійшло. А звідкись узялися густі в тумані хмари, вони заволокли всю цю місцевість, у котрій я жив. А з цих хмар при умовах починає капати якась волога. Буває мізерна, а буває струменем, навіть в деякий час падає шматками град. Він не падає без повітря, і не зберігається в атмосфері через це все, що на землі буває.

 

154. Може народитися все. Адже природа – це така якість, час, що проходить по нашій рідній землі. Ось тобі народився, скажімо, дощ, вода йде. А через деякий час з'явилося сонце, промені розпростерло, стало тепло. Хто ж цьому добру радіє? Та сама комашка, або мізерна пташка, адже вона живе в житті, і дихає приємним повітрям. Все нам не хмари дають, і не сонце дає. А, найголовніше, у себе містить повітря. Без нього не буде весни і не прийде  прекрасне літо, і не буде осені, також не буде без повітря і зими. Ось що робить повітря, а його дуже багато в атмосферному явищі, немає йому кінця і краю. У ньому народжується нове й нове без кінця і краю.                         

 

155. Була в природі залежність людини від людини, людина розпоряджалася людиною, ця залежність умерла. Ми, всі люди, були залежні від природи, від умов, від видозміни в повітрі, і досі ми залежні. Треба буде для голови шапка, ми її придбаваємо, маємо на голові. Також на ноги чоботи теж шукаємо, носимо на ногах. А брюки з сорочкою, і піджак з пальтом на плечах. Все це для людини на захист. Все без води, без повітря не зробиш, і не одягнешся. На все треба здоров'я. А здоров'я є повітря, вода і земля. Це нам усім дало в нашому житті тимчасове явище. Це ж штучна річ, нежива річ.

 

156. Вона живе на людині, його від єства, від повітря, води і землі, захищає. Це все, від чого чоловік втомлюється, йому робиться в повітрі важко, він хотів сісти відпочити. А повітря є повітря, його схилило до сну. Він заснув і застиг, на віки віків у своєму житті помер. Чому я не сідаю в повітрі, чому я живу в повітрі так, як ви бачите. Я ж не захищаю сам себе весь час. Будь то для нас сонечко або дощ, або сніг по коліна, я не одягну на тіло мертве, неживе. А ось чистим тілом піду, і не побоюся смерті, що мені доведеться без одягу загинути. Я вже так живу 28 років. З природою подружив, як з другом. Живу нарівні з усіма видами однаково.                   

 

157. Для мене різниці немає, а є душа і серце одне для всіх. Ось так-то і виходить у житті, яке примушує любити її. Що з себе представляє почуття. Це літня пора, при якій мені доводилося бути всякими справами. Я ходив сміливо, ніколи не боявся. Боявся від природи йти, бо в природі всякого роду є хвороба, вона може пролізти через моє тіло, і напасти на нього віроломно, і розкласти його, як вона зуміє. На це мої сили здатні організувати себе, і сприйняти сили в природі для того, щоб хворобі, яка оголосила війну, дати відсіч. Щоб більше вона не думала і не гадала накидатися на таку людину, хто любить всю природу, всі умови.  

 

158. Ніколи не маю нужди, і хочу, спробую, щоб ходити без взуття. Скільки подумав думок про те, щоб не носити взуття на ногах, тобто бути незалежним від взуття. Головний убір прибрав, ходжу зовсім без шапки, тепер треба скинути чоботи. А сил щось не наберуся зробити це. Але у самого думка працює, все вище і вище піднімається. Вона хоче мене примусити зробитися хазяїном у природі, берегти соціалістичне добро, щоб у природі не бути ворогом, щоб все соціалістичне добро перебудувалося бути в людини сировиною. І не робився продукт для того, щоб за рахунок цього продукту доводилося самому чоловікові жити. Я цю систему узнав, і зробив для того, щоб ним як продуктом скористатися.

  

159. І один час за рахунок його пожити. І бути впевненим у тому, що чоловік від цього всього сам себе зберігає, він цим живе. Де це видно, де це сказано в життя своєму, щоб природний продукт, який довелося знайти в своїх кроках, тебе захистив від неприємності. У природі робиться так, як вона захотіла. Візьміть кожну ягідку, кожне зернятко, воно з самої квіточки починає свій ріст давати. Кожен вид свій втягує чоловіка своїми очима, своїми руками. І своєю головою став думати про це все, про всю життєву картину. Вона його примусила, своє органічне тіло усьому зробленому вірити, бо це живий факт. Він зроблений руками для того, щоб це, як річ, спожити. Чоловік на початку свого розвитку не мав того, що має зараз.

 

160. Та й навіщо воно було потрібно. Скажу прямо, торкнуся свого професора, світила обласного, психіатра Миколи Миколайовича Корганова. Він мене приймав 5-го травня 1961 року. Я йому на його слова, сказані мені, так відповів. Микола Миколайович, я його назвав. Не хвались, що ти сімдесят років живеш, умреш, як ніколи. Я йому сказав про себе. Я помру, то люди скажуть: був такий, як є. А коли помер Микола Миколайович, його ховали з квітами. Я про цю справу почув, приїхав до дружини його шкодувати. Але вона мені сказала. Ось, мовляв, Іванов, похорони були одні з усіх з квітами. Я їй сказав. Та в квітах, але не живий він, а мертвий він. Це не заслуги всьому людству. А ось мої заслуги у своєму житті всім будуть необхідно треба через моє діло.                             

 

161. Я своєю справою, своєю любов'ю примусив всю місцевість себе прославити. І ось одна приїхала з очима. У неї росте на віях якесь волосся, і дратує червоністю, очі болять. Вона обіцяє мене винагородити мукою. А очі стали дивитися від одного прийому. Але борошно в обіцянці, треба було мені по дорозі зайти і перевірити, як люди свою обіцянку виконують. Я йшов через їхній хутір, узнав за прізвищем, де її будинок. Вона мене з радістю і з частуванням прийняла. А коли дійшло до борошна, вона огородилася карантином, що не можна ніяк. Це було не їй важко, а мені. Як же, заробив, а отримати не зміг. Взагалі моя ідея не продажна, і ніхто не має права її купувати.

 

162. Моя ідея, вона є народ, люди. Вони якщо хочуть, у них на це є всі. Бажають першими народжені люди. Є можливість це діло робити, і буде робити. Якщо я, чоловік, йду між повітрям в атмосфері чи то тепло, чи то холодно, а не в самозахисті. Тіло – це життя людини, воно все робить і хоче зробити. А по природі рухається, і завжди може зустрітися, і розмовляти. Один час виклик в Ростові. А час не стоїть, все рухається. Так і моя думка працює. Вона про це, що робилося мною. У голові тільки не було. А закон діяльності своє вимагав зв'язатися з лікарями. І їм слід було на фактах показати, що з цього іншій людині виходить користь.

 

163. А користь ще мене не всього зустріла, вона ще не роззула і не роздягнула до самих трусів. Це буде. А до мене звернувся по моїй роботі друг, при залізниці імені Ворошилова, станції Овечкіне черговий диспетчер. А в нього мати не ходила ногами 17 років. Так от я повинен її примусити своїм вченням, щоб вона стала ходити. Адже я чоловік загартування. Мене вчить природа, щоб я зробився в природі незалежний від неї, щоб в її якості не мав потреби. Тому переді мною стоїть завдання: з ніг скинути взуття. А я в той час зимовий носив черевики з калошами. А ноги мерзли. Але нічого не поробиш, треба було робити те, що робили всі люди. 

 

164. Люди зустрічали зиму в одягу. А я вже не носив шапку, діло стоїть за черевиками. Якщо цій матері дозволить природа знову ходити своїми ніжками по землі, то тоді-то я повинен своєю лапою чистою ногою по снігу зимою піти. Я ж зроду у своєму житті босий не ходив. А от якщо через мою пораду ця мати буде ходити своїми ніжками, то тоді мені не відмовитися. Треба людям сказати, що це все моє даром не давалося. Я для цього щось зробив, і щось творив. А творіння підтримувалося природою, вона весь час змушувала, щоб я скинув черевики, пішов у путь-доріженьку своїми кроками чистими ногами.

 

165. Коли батько прийшов мене просити, то я дав слово піти його дружині допомогти з такою думкою, яка примусила мене, щоб я від цієї справи не відмовився. І ось я вирішив прийти до цієї матері. І слід було дати їй пораду, коли я їй велів, щоб вони закинули свої милиці. Після моїх рук, коли я її лоб і ноги охопив своїми руками, матері стало краще. Після цього я пішов. Через деякий час мені кажуть, що матері Бондаренко дозволено право ходити. Так сказали. Я в цей час став не свій, у мене волосся зробилося, як у їжака. Думаю, як же так, що мої ноги повинні ходити по снігу. Так ця мати стала ходити ногами по землі. І ось треба було мені.

 

166. Треба було скидати ці чоботи, тобто черевики, не в кімнаті, а за кілька кілометрів у степу. Я туди з селища пішов, і там змусив сам себе роззутися, і пішов по снігу. А сніг холодний, як і зазвичай. Я по ньому йшов, і був упевнений у свої підтверджені ці сили, якими моє тіло користувалося. Скільки мені доводилося хворих піднімати. Хворі повертали своє колишнє здоров'я назад. Так чому мене буде застуджувати природа, або я буду хворіти, якщо вона мені дозволила цими правами користуватися. Це одне з усіх. Я повинен ходити зимою, нікого не буду боятися, крім як буде мені з цього всього виходити добре.

 

167. Я коли йшов по снігу, то мої всі думки прощалися з життям, що я йшов останній раз. Так мені думалося. А коли я прийшов у селище, мене люди побачили, засміялися. Я тут-то зрозумів, що ці люди сміялися самі з себе, але не з мене. Тоді-то я узнав про все те, що робилося проти мене. Я виступив зі своїм знанням, і хотів передати своє медицині, але вони не так вчинили. Їхній у цьому ділі виявився програш. А по путі моєму люди зустрічалися, на всяку тему говорили. Як лікар залізничної лікарні Мінводи, він їхав у Краснодар. А я їхав у Ростов, по дорозі мого проїзду у вагоні в купе ми з ним зустрілися. Стали вести розмову про хвору людину, про того, хто на сьогодні не хворіє.

 

168. Він про це зовсім не подумав, що його завтра на шляху зустріне хвороба. І він у цій справі нічого не робить сам собі, щоб  цій хворобі запобігти. Тому ми, як люди, всі живемо в природі, а самі надіємося на щастя, що буде завтра. Буде добре – будемо жити добре, а не буде добре – будемо жити погано. Цей робиться чоловіком. Він завжди буває здоровий, завжди думає про свій прибуток у своєму індивідуальному багатстві, яке його в кожному місці, у кожному куточку своєї покладеної роботи. Він завжди думає про неї, і ухитряється, щоб легше її зробити. Це його в цій справі все завдання.

 

169. Він встає, він лягає. А сам про цю справу все думає і гадає. Щоб він подумав про свої ноги, що їм слід зробити догляд, тобто доглядати за ними, у нього є всякого роду своя лінь, небажання в цій справі. Кожний чоловік не привчив сам себе це робити, щоб він встав рано вранці, і зараз же взявся за свої ноги, щоб їх помити холодною водою до колін. У чоловіка в голові не складалося, і не хотів він це над собою робити. Приходить час, треба лягати в ліжко спати. А ти свої ноги мий холодною водою по коліна, тоді твоє тіло буде з тобою розмовляти своєю мовою. Вже твій мозок буде сіяти про цю справу свою думку.

 

170. А то він абсолютно про цю справу нічого не думає і не гадає. Друге, що буде треба зробити, щоб наше тіло заслужило увагу самого себе зберігати. Ідеш ти, або я йду, все одно, по своїй доріжці. А з тобою зустрічаються старші від тебе люди, дідусь з бабусею, чи дядько з тіткою. Ти або я їм свою шану, голівкою своєю вклонися, зробися між ними нижче їх, і скажи їм свої слова: «Здрастуйте». Дідусь, чи бабуся, чи дядько з тіткою. Це ти вимолив, ти між ними стаєш небувалий чоловік. Про тебе слова про це ніхто не скаже поганого, а завжди позаздрять такому вчинку. І скажуть свої слова: ось, мовляв, молодий чоловік, він один з усіх ввічливий.

 

171. Йому ми, як старі люди, бажаємо в житті доброго здоров'я. А люди завжди в себе будують героя, він за це між ними виростає. За що мене полюбила природа, за те мене і назвали люди Учителем. Я вчу хорошому, моя порада виправдовує тільки істиною. Між нами живуть люди одні й інші. Одні потребують чогось, а інші не потребують, живуть краще від інших. От треба шукати чоловіка нужденного, щоб знати, чого він потребує. І йому треба в його житті тим допомогти. Я, як Учитель, навчився допомагати чоловікові хворому, нужденному здоров'ям. І даю пораду, щоб він її виконував. Одне робити те, що я його вчив.                                                              

 

172. А він зобов'язаний це робити, якщо йому сказано вже, щоб він знайшов такого нужденного чоловіка, щоб він дійсно потребував твоїх 50 копійках. І йому слід було їх віддати. Сам собі скажи: «Я ці гроші цій людині даю за те, щоб мені було в житті своєму добре». І віддай. Тепер чекай перший день суботній. У п'ятницю поїв ввечері – до самої неділі до обіду. У 12 годин дня треба буде їсти, сідай. А перед їжею вийди надвір, і піднімай своє обличчя ротом вгору. З висоти тягни через гортань повітря вдихом і видихом до відмови. У тебе народяться сили не такі, як були до цього – сили здорові. І ти сам тягни повітря, проси ініціатора.

 

173. Це я буду Учитель. Якщо йому віриш, що він нам Учитель, вчить нас цьому, такі суботи будеш робити кожен раз, в тиждень 42 години. Ворог здається, відступає від твого тіла, і йде геть подалі. Харкати, плювати на землю нікому права не давалося. Не пити вино, і не палити тютюн. Про це все розповідати, всім передавати один одному, щоб люди знали, і робили все, що треба для свого здоров'я. Ось тоді-то ми всі будемо здорові люди цією справою займатися. Нас природа зблизить, ми зробимося друзі, і не будемо ніколи ворогувати, а між нами зародиться любов. Ми будемо один одному допомагати, вчити цьому усно.

 

174. Наше завдання – від усього цього поганого йти, і зробитися в природі людиною, хорошою для іншого і самого себе. Цей вчинок буде один з усіх вчинків. Для будь-якої людини робити в природі. Вона його за цю справу ніколи не буде карати. Це справа нас усіх. Хто цією порадою буде займатися з душею, той і буде заслужений в житті так жити, як живуть інші, ті люди, які взяли в мене пораду, її виконають точно, і отримують у своїх кроках допомогу. Це їхня просьба. А я ж один такий життєрадісний, між повітрям, водою і землею не ізольований є. У мене спільні сили є для кожного чоловіка, щоб він знав про мене, як про хворого чоловіка до твоєї створеної в природі хвороби.

 

175. Їй штучно допомагати не можна ніяк. Щоб до живого, до іншого яким-небудь способом, зробленим руками чоловіка, нічого не допоможе. Твоя боротьба, твій в природі труд, він тебе примусив стомитися. І ти втомлений, безсилий боротися з природою. Вона насідає на не життєвого чоловіка, хто йде від природи, а вдається до мертвого. Це наш шлях у боротьбі за існування за рахунок іншого. А жити за рахунок іншого нікому життя не давало і не дасть, як воно і робиться між людьми і природою. Людина хоче природу змусити, а природа людину хоче зняти зі шляху за її витівки, за її неправильні дії.

 

176. Він самовільний, сам загарбник, привласнив своє ім'я своїй місцевості. У людини таке народжене, що треба вірити іншому, і робити те, що робили наші предки. У них розвивалася традиція така, як би хто-небудь попрацював або добився, а я скористався. Вона є і зараз перед нами усіма. Хто хоче багато працювати, а мало отримувати? У всіх така народжена думка, як би поменше працювати, а більше отримувати. У природі такого не буває. А раз взявся працювати, значить працюй. А як будеш працювати, якщо захворієш. Треба лікаря для звільнення. А по-моєму, треба вмирати, а працювати треба. Такий закон. А ми, як трохи – на бюлетень.

                                                                  

177. Так лікар Данилов сказав мені, і попросив мене, щоб я зміг до нього в лікарню приїхати, і його хворим, які лежать у лікарні, допомогти. Він мені повірив. Він знає, що це не так говорять. Мої слова для нужденних. Я головлікарю лікарні Мінвод при залізниці імені Ворошилова Данилову ручаюсь всім своїм сказаним, що я їх підніму. А їх було, за розповіддю головлікаря, три жінки. Одна ногами не ходила, інша мала дизентерію, а третя паралізована. Цим хворим медицина не в силах допомогти, але люди-то хотіли позбутися цього всього. У них був ворог в їхньому тілі, але його було важко вигнати. Людина без дії лежала. Я їм сказав: поставлю на ноги всіх, лише б вони погодилися зі мною.                                                                                           

 

178. А коли погодяться зі мною, то будуть здорові. Після цього ми від Кавказької роз'їхалися, він поїхав на Краснодар, а я поїхав на Ростов. Я про це діло, яке обіцяв все зробити, у мене думка не виходить з голови, а все думає. Все одно зроблю, за моє вдосконалення буде людство дякувати. Колись їх свідомість примусить спробувати. У них народиться воля для того, щоб на собі завоювати силу. І от мені подалася команда свій район здати. Треба поїхати до П'ятигорська, а там сказати за все спасибі. Ми, мовляв, отримуємо інші райони для проведення заготівлі. Мені доручено поїхати в П'ятигорськ. Тому історія веде мене, щоб я цих хворих підняв, і зробив те, що наша медицина не робила.                                                    

 

179. Данилов несподівано мене побачив на своєму робочому дворі, він зрадів. І ми з ним після обійми руки об руку пішли в лікарню, і там з черговим лікарем познайомилися. Все це робив Данилов, як кустареві одинаку, щоб я надів халат лікарський. І зробився на цей час лікар, не штучного характеру, так природного характеру. Я, чоловік з усіма своїми намірами, роблюся лікарем. І мені прикріплюють нянечку, вона моя помічниця у всьому одна. Я входжу в їхній ізолятор, де вони, бідні, лежали, а нічого доброго не отримували. Я тільки знайшовся один, в їхньому горі в цій лікарні допоміг. Коли увійшов до їхнього ізолятора, привітався, сказав їм: «Здрастуйте». Страждальці, вони відповіли теж: «Здрастуйте».

 

180. Запитав у них, як вони поживали. Вони мені сказали: «Дуже погано, ніхто нічого не допомагає». Я їм своє належне склав, і дав їм зрозуміти, що я тільки вас підніму. Тільки не так, як медицина. Я вас буду піднімати природно, без штучного. Це буде проведена моя ідея, яка вас примусить жити. Попросив нянечку, щоб вона вікна відчинила. І напустила до себе повітря для дезінфекції для того, щоб повітря, що вічно стоїть у палаті, пішло, а інше на зміну прийшло. Все залежало від повітря. Не бути повітрю – не бути життю. У природі на це є якості, через руки людини вони рухаються, і наближаються до життя. Ми цього хочемо, але нас природа навчила, що буде треба зробити, щоб людина ніколи ніяк не хворіла і не застуджувалася.

 

181. А ці люди з браком лежали. Мені доводилося з ними почати свою роботу. А в моїй роботі сам організм робить для того, щоб у нього народжувалися почуття іншої людини. А він лежить нерухомий на ліжку. Йому не хочеться в цих умовах лежати. Він знає про дійсність одну, яка перед ним розвивається. Це природна на людині сила, вона живе струмом у одного мислячого чоловіка. Це загартування-тренування, догляд за собою, така ідея. Для тебе має бути добре від цього всього. А раз буде іншому добре, то і тобі теж буде добре. Якщо вже тут не провалюся, а поставлю їх на ноги, це буде мені хвала в цій справі.                           

 

182. Дві дали згоду моєю порадою лікуватися, а паралізована не захотіла. Тому довелося зайнятися з першою хворою з ногами. Я її поклав на спину, і став її руками тримати. Лівою рукою – за лоб, а правою – за ноги. І тримав я, це все з'єднував доти, поки хвора почула мої пальці. І я їй сказав: будеш ходити. Після цього через вдих і видих вона сама за допомогою моїх рук стала на ноги. А потім стала кидати свої ноги, і стала ходити. Це все не пройшло десяти хвилин, як хвора стала на ногах ходити, ходить. А хвора на дизентерію чекає. А коли я її прощупав своєї думкою по всьому внутрішньому стану, то хвора не хвора. Їй було потрібно в їжі молоко, яєчка. Зараз же прийняла.

 

183. І стала так відходжуватися, як ніколи. Нянечка ходить, про цю історію говорить, а хворі слухають. Самі вимагають цього кустаря, нехай він іде по палатах. А лікарі бачать вимогливість щодо цього, запросили мене, щоб я залишив їх у спокої. Я не став заперечувати, а вийшов з лікарні, як і заходив. А лікарі з виразкою шлунку приходили на прийом, але я їх не прийняв. А сказав, що це не я ваш помічник. Я помічник бідного, нужденного в хворобі чоловіка, до чого належу я особисто. Мені треба лікуватися, бути в сонячній ванні, щоб деякий час електризуватися, жити без залежності.                   

1962 січень. Іванов

6201 Тематичний покажчик

Перша людина   3, 18

Бог    3, 4, 7

Загартування    4

Залежність   5, 96, 155

Незалежність 5, 106

Початок та кінець    5

Учитель історія: 33 рік    8

Загробне життя   8, 9

Учитель історія: 6 міс. Без раб   16 - 86

Думка лазить по організму   26, 27

Смерть   30, 31

Оздоровлення   69, 118, 119, 180

Вчителя назвали Христом    95

Ходити по воді    95

Оздоровлення в Єлизаветівці    94

Хохол і русак    93

Еволюція    106

Наука Вчителі   106, 107, 126

Христос   112, 113

Соціалізм    116

Учитель оздоровлює   147, 180

Повітря   154, 155

Одяг    156

5 порад   169-173

Прийом    180

 

Переможець Природи це буду я

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Що з себе являє незалежність

1. Я був, як і все на землі живі люди. Ріс і виховувався в бідній родині в селянстві. Не знав у своєму житті, а що з себе представляє для людини залежність. Коли мені зрівнялася 35 років, то зі мною зустрілася в природі. Ніколи вона не була переді мною, а зараз вона процвіла в моїй голові. А чому це так вийшло? Що людина живе в шапці, в чоботах, сорочці, брюках, пальто. Та їсть різну їжу і п'є воду, а потім живе в житловому будинку. Здавалося б, не треба застуджуватись і хворіти. А вийшла дорога для цього одна – всім треба застудитися і захворіти, а потім похворіти, закінчити своє життя на віки віків. Що й змусило мене практично з весняного дня зробити. Я скинув шапку з голови і скинув чоботи. Носив, та поступово акуратно зняв увесь належний одяг, став ходити в одних трусах. За це і назвали мене.

 

2. Зробитися незалежним від одягу всього. Від цього стало мені й моєму тілу легко і добре. А мене зустріла сторона охоронців. Вона не змогла розібратися з моїм ділом лише тому, що ніхто не відчував, і не знаходив сили, волі це робити. А я сам почав загартовуватися в тренуванні, вивчати природу і її застосовувати на собі. Ось за цю справу довелося зустрітися з психіатрією, яка мене поклала в ліжко для вивчення моєї думки. А вона тоді пропагувала за своє тіло, щоб воно гартувалося в тренуванні, і залишалося при будь-яких обставинах нашої природи. Вона стала давати право, щоб тіло робило все для незалежності. Дощик іде – на мене він не впливає, сонечко пече своїми променями – теж не впливає. І температура, чи то вона піднімається, чи то вона опускається вниз, для мене все одно. Краще від того, що я мав до цього.

 

3. Не маю потреби в залежності, і не бажаю, щоб вона була. Де б не доводилося своєю лапою наступати, для мене це місце. Здається, ніби я в ньому народжений і довго в ньому живу. Без думки своєї не прокладаю дорогу. Неначе мене це все веде до загибелі, ось, ось моє тіло схопить, як і зазвичай робилося. Тіло про це діло ніколи не думало, що воно нав'язалося, як нам відома будь-яка хвороба із застудою, яку минути. Як ти не огороджуєшся, але попасти в ці умови необхідно. Ми, всі люди, не робимо для самих себе. Не шукаємо, що буде треба для того, щоб була з цієї справи користь і добре. Нас з вами природа не шкодує, по шляху нашої розвідки має властиві свої сили, робить те, що не робиться технікою. Через це чоловік не досягає. Він народив сам себе, і хоче себе в цій справі врятувати, щоб продовжувати, і продовжувати своє життя, своє здоров'я. А де ми бачимо своє життя, щоб воно весь час процвітало за рахунок іншого.

 

4. У природі примусила залежність це все розкрити, між тваринами війну. Але чоловік взяв своє панування, для цього озброївся, і зі зброєю в руках примусив іншу тварину вбивати, ловити, і скористатися, щоб за рахунок цього пожити один час, а потім і померти. Незалежність народжена не для того, щоб ловити, або тримати на прив'язі, і своїм ім'ям хвалитися. Це, мовляв, моя земля, на якій довелося зупинитися, і на цьому місці розвинути в цій області свою індивідуальну власність. Придбав дружину і діточок. Все це допомогла йому земля. Чоловік її упізнав, і її став фізично обробляти, і робити те, що доводилося від цього отримати. Земля копається, розбивається, і робиться грядкою. Вона зернятка прийняла, і примусила наклюнутися, і своє зростання дати для того, щоб вийшов енний прибуток. Цей прибуток збирають і бережуть для вживання свого тіла. Цей прибуток обробляється людськими руками. А коли це діло покаже на арені продукт.

 

5. І ця продукція примушує бути залежним від кожного шматочка, від кожної ганчірки, і від колоди, і камня. Все це робилося і робиться не на користь свого здоров'я, а на шкоду здоров'ю. Тому і залежність народжена на людині для того, щоб люди помилялися, і говорили те, чого не слід було. У людини народилися сили, щоб це зробити, а потім перейти до іншого. Думка думає, а практично треба буде робити для того, щоб вийшло. А справа така проходить між природою і людиною, хто хоче бути залежним від усього цього, що робиться людиною. Він народжений для цього, щоб працювати і добувати для самого себе. Все потрібно шукати, і застосувати для того, щоб залежність прибралась, а прийшла на зміну цього всього незалежність. Вона не хоче робити те, що хоче мати залежність. Це діло озброєності, яке веде кожну людину до смерті. Це незалежність відбирає від людини, хто буде навчатися цього незалежного діла, яке буде треба всім.             

 

6. Ми не будемо без думки своєї залишатися, і не будемо без думки кусати хліб, або жувати, і ковтати різну їжу. Кожну хвилину щогодини доводилося відшукувати такий день, в який доводилося мати свої сили. І цими силами примусити самого себе відмовитися, щоб ніде не їсти ніякої їжі. Вона примушує людину про неї думати. Треба зовсім кинути їсти, і не вживати ніякої їжі. З усіх днів, що йдуть, виявився день 1961 року 1 вересня. Він набрався хоробрості, і вирішив своє питання в житті. Зі своєю небувалою силою оточив людину, і з ним разом оголосили війну природі, щоб вона більше не примушувала у себе, щоб у людини проявлявся апетит, або вона хотіла їсти. Зараз незалежність виступила зі своїми словами перед усіма людьми. Їм про це говорять, проводять бесіди на цю тему, що є можливість цього добитися. Тільки треба для цього щось робити, щоб сили такі виробити.

 

8. А в природі такі якості є. За них треба взятися, їх треба вивчити, їх треба зрозуміти, що це таке, а потім застосувати. Це не погана справа, і не дурна, а реальна справа в людському житті. Чоловік виступає, доводить, і хоче сказати про себе, що він залишається прав один з усіх. Йому не потрібно ніякий одяг, і тому йому не треба буде ніяка їжа. Для нього все зробила незалежність, через яку відпало від себе геть. Цього в житті своєму ніхто із залежних не робив. Та й хто погодиться залишатися без їжі, якщо люди попали зненацька, їх саме положення задавило. Вони були не підготовлені. Для них їжа або одяг – це все. У них цьому велику довіру. І ми переконані в тому, що все життя залежне тільки від продукту. А в незалежності життя виходить від одного чоловіка. Роль у цій справі залежить від самого чоловіка. Він на собі не несе тяжкості, і не робить що-небудь своє. А робить ту справу, яку буде треба для всіх. Люди спочатку не були такими королями, котрих зараз можна побачити.

 

9. Це є чоловіка хвала, що він живе за рахунок природи. І хочеться, щоб за рахунок цього пожити. А зараз прийшов такий час наш розбурханий до життя. Чоловік навчився залишатися без усякої їжі. Вона людину примушувала йти на злочин усього життя. Немає, чого їсти, знову думай про це. Є, що їсти, теж думай про цю справу. І так немає кінця і краю. Про все не забувати, треба мріяти. Кожен день треба буде обов'язково три рази поїсти, та ще чого поїсти, та як приготувати. Якщо є, з чого, людина готує сама собі пристойну їжу для того, щоб нею користуватися. Чоловік їсть один раз, а потім приходить час, він сідає вдруге. І так за другим разом і втретє треба сідати, щоб поїсти, про що чоловік не забуває, все про це думає. Незалежність – терпляча штука. Вона накопичується в природі для чоловіка, щоб у природі ніякої турботи не мати. Все це зробила залежність, у неї народилося безсилля для того, щоб почати з природою боротися за своє існування.

 

10. Залежність не рахувалася з важкими днями для того, щоб з ними по дорозі зустрітися. І в цей час людині довелося помилитися, і загинути на віки віків. Земля людину зробила в житті залежною. Бути людині від природного багатства залежною. Йому треба був інструмент, він його зробив із сировини. Йому треба було привласнити до себе тварину, котра стала служити для чоловіка слугою. Залежність зобов'язала чоловіка, щоб він в природі шукав для свого тіла, що краще в запаху. І примусила бути залежним від цього хорошого і смачного. Він же сам це знайшов, розумів, і зробив все те, що йому буде для цього треба. Він свою руку застосував, і став нею працювати. Рука стала у своєму житті людині помічниця. Вона ж спочатку зірвала ягідку, і піднесла своєму носу понюхати, який був аромат. Він примусив рот розкусити.

 

11. І цю ягідку став жувати. Це його були залежні перші початки. Від цього діла людина стала вже в собі в тілі ці неприємності мати в природі. І тварину також руками зловили, і тримали до повної. Тварина від людських рук стала залежна. Це все наробила наша місцевість, яку ми з вами облюбували, де треба буде на одному місці пожити, та працювати в цьому ділі. Земля вказала слід, розвинула всю власницьку систему, яка примусила людину зрозуміти природу, її якості. А ми з вами знаємо добре, що раніше не було того, що ми з вами побачили на першому власному обраному в природі місці. А місце таке, хоч всю природу сюди волочи і поруч став. Це багатство, котре стало для людини служити в тимчасовому явищі допомогою. На землі стали отримувати початкові перші плоди у своїй праці, через що людина стала залежна.

 

12. Він же розумів щодо цього, щоб за землею доглядати, і від неї дохід на прибутку отримувати. Це й примусило чоловіка огороджуватися, щоб бути в цій справі власником, індивідуалістом. Природа цю дорогу чоловікові показала. На розі своєї власної захопленої свавільно садиби йому дозволялося розумово побудувати сільську хату, в якій він став зберігати таємницю. Він у цю хату тягнув живе і мертве до того часу, поки своїми силами занедужав, він сили в цій справі втратив. Його ноги не стали носити. Він вже став залежний від свого ліжка. Йому земля не помічниця в житті, а розоритель. У цій справі створила в живому тілі в людині безсилля. Чоловік втратив сили, без них залишився. І став думати своєю думкою про небувалого чоловіка. Смерть його примусила думку вкоротити, своє мозкове мислення. Чоловік то був дуже розумний все робити. Він природу ловив, був швидкий і хитрий. Він же і вбивав своєю зброєю, був спритний.

 

13. А зараз його тіло не зможе подумати і зробити в природі, щоб повернути своє здоров'я назад. У нього, як чоловіка залежного, пала надія. І він вже не вірить своїм силам, що йому доведеться в природі таким безсиллям продовжувати. Ніякої надії, а одна апатія, яка чоловіка примусила припиняти про життя своє думати, що йому доведеться бути знову залежним від природи. І знову він буде воювати з природою, від неї буде брати її якості, а свої відновлювати. Цього природа від чоловіка не бажала бачити. А вона, як природа, цю систему, розвинену на чоловікові залежному, від цього діла повинна прибрати. Природі дуже важко з борцем нарівні жити, і ділитися з людським здоров'ям. Він завжди хоче, щоб йому природа без кінця давала і давала, а він брав і брав. І робився, як і робиться з чоловіка простого король, або цар, владика всього світу. Але йому природа ніколи не відмовляла, завжди йшла назустріч, і допомагала йому бути царем.

 

14. Він і став царем над своєю національністю за рахунок всього свого народу. Але йому цього було мало, він хотів бути царем над усіма царями. А в природі повернулась атмосфера, чоловік не пішов по тому шляху, повернув убік, і став своє діло робоче в природі створювати. То він був залежний від царя, примушував сам себе йому його благо будувати. А тепер вхопився за землю, сам десь є, а у самого думка працює, що ж він буде робити над землею. А земля така річ, про неї не можна буде забувати, з нею невідривно треба бути разом.   Вона любить, щоб за нею доглядати. Вона без усякої праці нічого подібного не дає. А коли ти, як чоловік живий, про неї думаєш, це твій індивідуальний розвиток. Сам лягаєш у ліжко головою на подушку, а сам всі дні до одного знаєш, який час приходить, і що він тобі несе, яку для цієї справи погоду. Для людини природі треба обов'язково годити.

 

15. Чоловік любить хороше, і щоб було багато. А мало йому не давайте, бо це все для нього не робота. Він весь день працює для самого себе на весь рік, що приходить. Скажемо, він сьогодні оре землю під зяб. Тобто під сніг цю оранку готує, щоб оранка заслуговувала уваги. Щоб про неї не забути, що доведеться навесні по ній свій умілий труд закладати. Зернятка посіяти, щоб це зернятко кожне зародило зерняток немало. Щодо цього чоловік чимало думає, а фізично він багато і важко працює все руками да ногами. За явищем предків примушує робити людину введена в життя залежність. Якби цієї залежності не було на людині, то навіщо б це все доводилося робити кожен день щогодини і щохвилини. Чоловік не може залишитися, щоб до нього не прийшла його близька тепла в сонці весна. Вона ж змінила атмосферу, створила з білого снігу зелену траву, та білі квіточки, з чим людина рахується.

 

16. Він за сонцем помирає, його чекає, щоб воно у нього було під порогом. Він хоче таку природу, яка йому треба. Він до сонечка на ниві розташувався зі своєю потребою. А сам в році знає, що йому день останньої весни представить. Йому і про це не забути. У природі росте трава, вона має ріст великий. А її по всьому закону доводиться збирати, все це треба. Літо таке для людини прийшло з таким урожаєм, з такою погодою хорошою. Кого треба дякувати за це все? Особливо треба сказати природі спасибі за її дні, що прийшли. Які вони для врожаю придатні. Наче й не треба, а воно йде без усякого хотіння. Прийшов час, сходи з'явилися, ти не бачив, коли. Ти був далекий від цього. Твоя справа – рахувати вже прибуток, який він буде. І що ти будеш робити з цим прибутком. Він ж показав себе, дуже багато вродило. А сил на це треба, знову природа, її умови, погода.

 

17. Без всякої думки нічого не зробиш. Хтось цією справою займається, йому можна пробачити, він трудиться, добуває зерно не для себе. Він хоче цим нажитися, це запит власності, а вона живе разом із залежністю. Не думав і не гадав у природі, що з тобою, як людиною, не зустрінеться наша для всіх хвороба. А вона прийшла, звідки взялася, населилася. Що тепер доводиться зробити з цим урожаєм. Збирати-то треба, а здоров'я немає. Ось тобі і врожай, так урожай, невдача моя. А природі треба годити чоловікові, щоб йому було здоров'я, та ще яке. Воно було покійне, щоб не хворіти. Ось це буде для людини щастя зробити все, щоб виправдати весь рік. Про кожного дня, тижня і місяця – про все треба буде знати. І сприймати цей час без усякої аварії, без стихії, щоб прожити весь рік безперервно, нічим не захворіти, і не хворіти ніякої хворобою. Щоб бути здоровим.

 

18. Це так думає в природі залежність, яка не спить, а все робить для того, щоб у неї для життя було, що їсти, і в що одягнутися, та в хорошому домі пожити. Про це сама людина завжди думає, і робить, як ніхто з усіх. А природа на це все створила свою силу, щоб прибрати з дороги в природі, щоб не була ця залежність, і вона не розпоряджалася над чоловіком. То вона його збагачує, то вона його змушує бідніти, в чому чоловік втрачає свої надії на те, що йому доведеться жити. Він безсилий залишився в житті, щоб зі старого зробитися молодим. Цього сама природа в залежності не бачить. Треба буде людині взятися за природу, за її якості, які стоять, але не змінюють свою форму. Яка б вона не була розвинена в холоді або в жарі, все це робиться атмосферою. А вона на місці однаково не стоїть, а рухається.

 

19. Так і чоловік зі своєю незалежністю взявся зробити те, що буде треба для природи. Вона ж себе змінює, щоб у ній чоловік жив у природі один раз. Це не природна роль у цьому ділі умертвити чоловіка, і з нього зробити неприємність для природи. Не сила, це лежить в землі в труні прах людини. Сила та в природі, буде на чоловікові оформлена для того, щоб навчитися чоловікові в природі, як буде треба за рахунок самого себе пожити, щоб цю залежність від себе прогнати, як перешкоду, як непридатну річ. А свою природну в живому тілі ввести. Ось що буде треба для чоловіка, незалежного в природі. Треба буде загартовуватися в тренуванні, щоб освоїти всі неприємності в людському житті, випробувати на собі. І зробити все те, що буде треба, щоб на чоловіка природа зі своїми всіма силами не впливала ніде ніяк.

 

20. Ось тоді-то можна перед усіма виступати, пісні сильно співати для того, щоб голос був чути по всій нашій землі, що є у нас у руського народу один з усіх чоловік, хто від природи своєю практичною роботою добився. Йому в житті своєму природа зробилася другом, вона себе представила в усіх справах користю. Наш руський чоловік Іванов зі своєю організованістю, зі своїм прагненням взявся за природу для того, щоб вона не йому одному була другом. А природа ця нам рідна мати зі своїми всіма якістями. Вона нас на білий світ народила, щоб ми з вами жили. І вчилися у неї, що буде треба зробити, щоб залишитися впевненою людиною, хазяїном природи. Тобто, щоб своїм рідним тілом в природі отримати такі сили, таку можливість, щоб природа ніде ніяк не впливала на тіло людини.              

 

21. Як от мені, такому чоловікові, хто вчиться в природі, практично ходить по нашій рідній землі роззутим. Це нам не фунт ізюму поїдати, щоб від нього було приємно шлунку. А силам ніякої користі, крім однієї зміни. І зміна буде моїм двом ногам в будь-якому місці нашої земної кулі нашої земної кори. Вона крутиться, на одному місці не стоїть, нам, усім людям, представляє нове і нове в атмосферному явищі. Ти ж ступаєш своєю чистою енергійною ногою на те місце, де твоє тіло ніколи не було. Воно ступило в Кіровській області, в селищі лісовому, де лежать одні розташовані лісові масиви. Я ж тут 13 березня був при 41 градусу морозу, ходив у своєму життєрадісному костюмі, як у спирті. Мені ж природа не вплинула, я був до цього діла підготовлений. Ніхто сам себе не примушував до цієї справи пустити.

 

22. Тільки я один наважуюся, і йду на жертву. Ось зараз прийшли з 15 травня дні жахливо холодні, сирі дні, з вітром, з дощем. Нехай сіверяни скажуть свою правду про те, що їм не радий був розповісти. Ось саме я не йду від чоловіка, ближче до нього ступаю, особливо до молоді. На неї всі свої сили направляю, і всю можливість, яка зустрічається по дорозі. А я їх своїм вчинком зупиняю. Перед ним, як молодим чоловіком, вибачаюся, ввічливо кажу. Що ж ти, отакий молодий чоловік, робиш? А він почув мої слова йому, зупинився. Хотів узнати: а чим я, як молодий чоловік, цього дідуся образив? Цей дідусь виявився для мене, молодого чоловіка, Учитель. Став мене вчити, як заслуговувати буде треба в природі свої кроки у продовженні життя. Ось що, милий мій ти учень. А зараз ти піонер, носиш на собі краватку червоного кольору. Це твої заслуги у вчинку мого вчення.

 

23. Сказав мені дідусь. Нічого ти не робив, крім як своєму життю в дорозі завадив. Ти чому зі мною, як чоловіком, що прожив, не привітався? Я ж, дитинко, чоловік, що прожив. Та не такий зовсім чоловік, як інші. Ходжу і вчуся, і вчу інших, особливо молодь. Ти ось відірвався, з будинку біжиш на своїх ногах швидко. А за ними доглядай. Молодий чоловік, цього не роби. А це моє вчення, вчися. Вранці мій ноги, і ввечері теж мій ноги, щодня доглядай за ними. Та про нас не забувай, про дорослих, з ними здоровайся завжди. Головкою їм кланяйся для того, щоб вони тебе бачили, і від тебе чули. Стань від іншого свого близького нижче на соломинку, завжди потопаючому допомагай. А 42 години часу підряд ти терпи, не їж свідомо і не пий щотижня. Мною робиться, в суботу до 12 годин дня неділі я не їм, не п'ю систематично. А потім виходжу перед їдою, і тягну повітря з висоти з природи до відмови всередину. І сам прошу природу, щоб вона мені дала життя і на мені моє вчення. А ти, дитинко, віриш, що я Учитель для тебе, вчу хорошому.

 

24. Проси мене особисто: «Учителю, дай мені моє здоров'я». Тобто що буде треба, те й проси. У мене в природі вистачить багатств. Не плюй на землю, не харкай. Горілку не пий, а тютюн не кури. З таким вчинком, з такою любов'ю до природи можна буде завжди в трусиках йти. Ніколи ніяк не будеш природою переможений. У природі це вчення моє випробуване на мені особисто одному. Я в цій справі ініціатор, завоював на собі сили. Через це все сказано мною молоді. Не будеш це робити – не отримаєш від природи в житті ні здоров'я, ні щастя. Тобі задавить погане через твоє невміння в житті. Ти не робиш нічого такого, щоб бути здоровою людиною. А робиш для себе погане. А погане призводить до смерті, але не до життя.

 

1962 рік 21 травня.  Іванов

   

25. Шановні ви мої діти, друзі мої всі, ровесники і старші! Люди, пишіть листи, я вам буду відповідати, а що буде треба робити, щоб ми не застуджувалися і не хворіли. Ось чого буде треба нам усім від природи добитися, щоб природа нас із вами не турбувала, а завжди йшла нам назустріч. І дозволяла бути таким, як ось я залишився перед усіма Переможець природи. Я один такий у житті завоював свої сили і волю, тепер ними хвалюся перед усіма. Вчіться, вчіться, і вчіться. Є на це все в природі. Допомагайте бути такими ж, як я.

Іванов

 

6205.21 Тематичний покажчик

Незалежність 9, 19

Як вмирає людина 10

Перша людина   10, 11

Залежність    11

Природа    19

5 заповідей    23