Зміст

Моєму загартуванню задають люди зацікавлені питання. 1960.02.с.43.

Вранці в 5:00. 1960.08.с.160.

 

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Моєму загартуванню задають люди зацікавлені питання

 

Питання

 

   1. Один молодий чоловік, чорного кольору на обличчі, високого зросту, зацікавився моїм загартуванням. Він моє тіло побачив уперше, що воно ходить зиму і літо при будь-яких умовах погоди.  Він вибачився переді мною, каже мені.  «А як це вийшло, – він сказав, – вами, що ви не так ходите, як ми всі одягнені? Як трохи щось таке, вже нежить, вже прохолов. Приключився якийсь запальний процес у житті. Чи то нападе грип, або тиф.  Словом, неприємний момент, чи захворів, чи застудився.  А ось ви не застуджуєтеся і не хворієте».

   2. Молодий чоловік правильно вчинив, що він запитав у мене. Я йому зобов'язаний розповісти все своє, свідомо зроблене в природі самим собою.  Це наука, моє загартування-тренування, моя праця, ідея.  А вона була ще до нас, і при нас існує.  Та й буде існувати, якщо її хто-небудь підхопить, і розвине на собі так, як ось я розвинув на собі свідомо. Мені допомогли люди все це почати і зробити. Я зроду не бачив, щоб людина ходила без головного убору, а то я побачив.  Це було на півдні, але взимку.  Видно, грузин за національністю, він давав свій фасон цим, але мене зацікавило.  Я поставив питання в своєму житті.

   3. Як же так, що людина, як всі люди, але чому він ходить?  Я не знав його мети.  Бачив його часто.  Задумався, брав з себе.  Це голова, вона найскладніша в житті, орган, з органів орган.  Де й розташований зір, весь слух, і всі почуття. Ходиш одягненим не даремно. А на собі носиш під час холоду тепле пальто, костюм під пальто, та ще плащ зверху, тепла сорочка, білизняна сорочка, також теплі штани і підштаники.  Валянки з калошами на ногах, капелюх шкіряний для захисту голови.  І те бувало, вузлики на шиї застуджуються і тижнями болять.  Боляче ковтати їжу, а їсти треба і необхідно.  Я довго про це думав, і все не кидав думати про цю людину.

   4. Вважав його гідним в природі.  Навіть інколи прослизала думка, хоча вже я знав добре, що на білому світі немає святих, вони всі померли.  Але бувало, скажеш на його це справа: він, мовляв, святий чоловік, а ми були грішні.  То я повертався назад, брав свої слова, і говорив сам собі: це моя неправда, що він чоловік, у цій справі заслужений.  Ніякої тут немає заслуги.  А просто чоловік взявся і зробив.  Походив, походив, а потім одягнув знову шапку, як і всі люди.  Я в цю хвилину працював агентом з прийому матеріалу дерева, і дошки з фрезою.  Направляв в інші міста по артілям ширвжитку.  Місце моєї роботи – по Кавказу, по горах і лісах, та річках, що протікають.

   5. Від самої Любінській станції до Адлера.  Залізниця була за мною.  Я був близько пов'язаний з районним відділенням Туапсе в зв’язку  вагонами.  Є, про що писати, якщо я все на собі практично випробував. У мене народилося бажання вчитися. Мені час 35 років підказував.  Мої ровесники отримали своє дипломоване знання. А мені хто міг заборонити. Я і поставив перед собою завдання це на собі досягти, оскільки на це сили зосередилися, любов проявилася до всього. Тільки було місце, щоб де-небудь ходити, і слухати будь-якого викладача слова на будь-яку тему.                   

     6. А умови від мене були відірвані.  Я бігав на своїх ногах швидко по цьому викладеному Кавказу недарма, і моя робота проходила у вірменському лісовому промисловому союзі теж недарма.  Я був господар.  Знав, що робити, і робив без всякого страху, хоча в той час проходив по всій Кубані саботаж.  Я чув по радіо відбувалися народні суди, виступи прокурора, як людині вводилася дисциплінована система.  Від кого і моя робота, також кожного працівника в цій справі заслуговувала разом з рядовим колгоспником отримати розстріл за кілограм зерна.  А ми володіли грошима.

     7. Я пишу листа Сталіну, щоб він мені допоміг де-небудь як-небудь вчитися.  Секретаріат відповідає: «Можна вчитися і працювати, і працювати, і вчитися».  Я обрав безгрошових ідею, безкоштовну науку, яка мене змусила від природи думку отримувати, щоб я добився на собі таких сил і волі, щоб моє тіло отримало прибуток.  Щоб тіло моє заслужило увагу на те, щоб не застуджуватись і не хворіти. Я взявся за фізичне виховання, щоб загартовуватися. Правда, довго думав, і не починав цю шапку з себе скидати. А все ж прийшло такий на мені час, я зважився з нею розлучитися, не став носити на голові в літній час кепку.    

     8. Став ходити з відкритою головою до природи своїм чорним кучерявим волоссям.  Мені стало вільніше, і я не став чути захворювань на шиї.  Вже підтвердився живий факт на мені.  Я його став своїми силами підтверджувати і зберігати в дійсності. Голова моя розкрилася не так на шкоду мого здоров'я, а на користь.  Втоми я не отримував, як мені доводилося в шапці отримувати.  І ось я йду по одній дорозі, викладеній вузькій, де були великі скелі, ліс, і швидка шуміла річка.  Від станиці до станиці, від Котдага і до Даховських була доріжка людська.  Я йшов і читав газету Правду на ходу.  А на мене впала з висоти думка, ударила в голову.

     9. Я став продумувати, як це так вийшло, що люди себе примусили бути такими, як вони були на факті.  Один час жили в природі.  Вони не робили те, що ми зараз робимо і робили. Із цього діла в процесі життя стали вмирати.  Що їх у цій справі не врятував ні одяг, ні їжа, ні житловий будинок.  Адже вмирали і вмирають, і будуть вмирати.  Моя думка підказує одне, що цього раніше не було. Та й хто може сказати правду, як це починалося. І як це вийшло, що людина була перша, з історії, Адам, а Єва другою людиною. Цього нам жодна історія точно не підказала. А все це зробилося приблизно.

     10. Починаю над цим працювати, застосовувати всі сили для того, щоб вийшла не старе історичне минулого часу життя.  А щоб у своїх кроках нове і небувале в природі отримати, та цей розвиток.  А він був і є зараз, і буде надалі, якщо його хтось підніме. Починаю пробувати, починаю щупати, відчувати. Виявилася, на інших ця психіка зароджувалася. Іду я по дорозі, а зі мною зустрічається друг по роботі. Він мене правою рукою вітає. І тут же запрошує по-старому, щоб ми з ним удвох, як і раніше, заходили в ресторан готелю для того, щоб ми йоржа знову вжили, як і робилося нами.

     11. А я по викладеному і наміченому шляху відмовив їм. Кажу йому: сьогодні по-новому живу, цієї не маю нужди. Він мені сказав: «Ти що, божевільний». Ось тут я став вже розбиратися з моїм розвитком, який мене вів до хорошого. Я поступово приводив себе, щоб моє тіло це зробило, що було раніше.  Шапку скинув, не ношу.  І думаю, більше і носити перестану.  Мені зробилося добре, я повинен від природи добиватися ще кращого. Хоча і ходжу при будь-яких обставин, при будь-якій погоді, на моє волосся все валиться з висоти. Сонце палить своїми променями, вітер дує з усіх кінців, а дощик поливає.  Все це робиться природою, щоб волосся завоювало своє сильне право. Раз голова отримала для себе свої від природи якості, то чому це так вона своїми природними умовами, властивостями не зможе послужити ногам.

     12. Голові добре, то і ногам буде добре.  Моя робота з цього всього потребувала від самого себе, щоб я в роботі своєї виправдався. Я виконував цю роботу, але на мене дивився народ, помилявся, і своїм гонінням придирався, говорив не те, що я думав.  Моя фізіономія від церкви йшла, приходила до того, що колись не було перед людиною    

першою. А в людях неправда прогресувала. Вона мені такого не давала до тих пір, поки переді мною, і організацією не стало таке питання: чи повинен працювати, чи ні? Я мусив працювати, саме положення підказувало через систему карток на хліб.

     13. А хліб видавався за категоріями, хто де і як працював. У мене була сім'я, її слід було годувати. Цього не було, що між мною і головою ревізійної комісії, щоб я в особі його відмовився від роботи. І потім видані картки секретарка не мала права відбирати, а вийшло навпаки. Я пішов на шестимісячну відпустку ніде не поступати, і без карток залишився. Моє безгрошове і болісне. У дорозі чого тільки не бачив, і що я в цьому чув. Все робилося на користь всього людства. Я йшов у степу по бездоріжжю, мене примушувала природа в дорозі багато про що думати. Я не зміг забути про минуле молоде своє юнацьке діло.  Як я жив, і що я робив, але не зміг я залишатися в такій мірі.             

     14. Я залишав позаду все те, що людиною було зроблено.  А йшов у степ невідомої дороги.  Моя мета була одна – піднятися на високий курган, де навколо була одна цілина, та подекуди байбак посвистував своїм голосом, і змії по землі повзали. Я роззутим ішов.  Але щоб забути про бідність свою, а вона мене оточувала, я піти не зміг.  Вітер дув голкою, дощик мочив водою, а сонечко обсушувало не кожен раз. Але щоб зайти в будинок який-небудь або будівля, я цього уникав. А більше бродив по полях, по степах, зупинявся у тих людей, які мене поважали і приймали за моє хороше. Я свій мотор відновив, твердо сказав природі, що я можу все зробити своєю швидкістю.  Справа була одна за колесами.  

     15. Профіль знайдено, повністю вивчений, залишилося застосувати, а потім з цього всього отримати собі та для іншої людини користь.  Голова моя розкрила всі свої умови для того, щоб отримати у себе здоров'я, і ніколи ніяк ніде не хворіти. Ось це буде моє загартування, воно пролізло через щілину всієї природи, погодилося з умовами, що зустрічаються, які пройшли через моє бурхливе чорне волосся. Все це я сам зробив. Почав робити від Кавказьких гір, снігового вічно лежачого хребта.  І не побоявся ступити там, де всі люди бояться умов.  На них, як і на мені, були пристосовані чоботи або валянки.  А може бути, і черевики з калошами.

     16. Я їх так само, як і всі, на своїх ногах носив, і не скидав щодня.  Що вони мені давали, крім однієї втоми.  Я залишив свій будинок, сім'ю, дружину і двох дітей напризволяще. Мінімум вперед нажито мною, щоб вони вклалися в цей час, і зберегли себе в живих.  А моє тіло йшло шляхом прямо для завоювання в природі сил тих, які колись мав у себе чоловік. У літній час я скинув з ніг взуття, визнав, що воно відбирає сили і всю енергію.  Чоботи для того, щоб ноги зберігалися в чоботях, а вони більше страждають в ревматизмі. Я йду по бездоріжжю, по прямому шляху. Мене місцевість в природі зустрічає і проводжає. А на шляху моєму суцільний у колючках татарник.       

     17. Тварини рогаті не стараються туди заходити через важкі умови.  Я теж міг обійти зі своїм тілом.  Я не пішов обходити, і не став змінювати своє положення, змусив себе йти прямо.  Що за ділок в житті вдень при сонечку, та при тихій погоді.  Мене з кров'ю зустріла ця колючка, але не смертельно, а чутливо.  Я йшов.  Мені здавалося, килим під ногами.  Тільки по виходу з неї на ногах кров йшла.  Робити нема чого, слід було йти далі.  А попереду була Ютинская балка, де свині поробили лігва під час спеки у воді.  Я, як тут же розумів, сказав: це санаторій для цього.  Природа покарала, вона і винагородила.  У цьому лігві ногами полежав.

    18. Пощипали вони сильно, а потім як відчув легко. Я піднявся, десь мої колючки поділися, все це важке зникло. Мені дорога стелилася вперед.  Іду я далі, тримаюся шахт.  У мене портфель з сорочкою і брюками.  Не доходячи до полустанка, тепер Юта, назад повернувся.  А вовк з вовчихою удвох крокують по чорному полю.  Я, було, здригнувся від цього, але потім згадав: звір не чіпає ображених.  А на мене посилалося в непорозумінні гоніння.  Я став для цього мандрівник.  Іду, але сам не знаю, куди і навіщо.  Думаю, що мене де-небудь охоронець зустріне, він у мене запитає, зацікавиться мною.  А тоді люди пробиралися, хто як куди.

     19. Я не був такий.  Мене природа жене з дому, щоб я в дорозі узнав її таємницю, чим вона багата.  Я зайшов у місто Шахти.  Іду над дворами, для мене не гріх протягнути свою руку, і сказати: «Дайте ради Христа».  Я, правда, їсти хотів, але не падав силами.  Йшов далі, мені води не було потрібно.  А людей я побачив, стоять жінки за водою під колонкою в чергу.  Я перед собою ставлю питання.  Якщо ці жінки дадуть мені води попити, я далі ні кроку не йду.  Не дадуть – значить, мій шлях в цій справі правильний.  І ось доходжу до цих жінок, а одна жінка відривається з двома відрами мені назустріч.  Я до неї з ввічливістю, став просити у неї води.

     20. Вона мені відмовила.  Я, може бути, і не пішов, але умови природні примусили.  Люди хотіли, і зробили, щоб я таким себе зробив, як от мене побачив цей молодий чоловік з обличчям чорного кольору.  Слухай, що буде далі зі мною та іншими людьми.  Я пішов по місту біля старого ринку.  А там люди випивали, і побачили мій вчинок.  Жалкували, що я такий є.  Закричали криком, махають руками: агов, мовляв, іди до мене.  Я цю справу бачив і чув, але не погоджувався до них підходити.  А пішов на каменоломню прямо по дорозі.  А з високих триповерхових будинків був пущений сміх для мене.  Я на них подивився, тільки сказати не зміг.  З кого ви смієтеся?  У самого в серці залишилося почуття лагідності до них.

     21. Мене місцевість не знала, і не хотіла такого приймати.  Але я йшов сам, продовжував свій шлях, хоч і пил по дорозі розстилалася, було від сонця жарко.  А йти було треба через каменоломню станцію, щоб потрапити на Персіяновскі землі.  По дорозі я їх пройшов, попав у Хотунок.  Увечері на заході сонця по Новочеркаську йшов.  А до мене причепився охоронець порядку дільничний, він запитав: ти звідки, мовляв, і куди ти йдеш?  Я йому сказав: йду на Стару базарну, № 12 до своїх.  Він мене не кинув, зі мною крокував по дорозі.  Йому хотілося мою образу на життя узнати.  А в цьому дворі жив Іван Климович Захаров, старообрядницький священик, він мені з родичів.  Коли побачили мене, зраділи.  Це, мовляв, наша людина.

     22. А міліціонерові це було на руку, він мене залишив у спокої.  Я привітався з ними, дещо розповів про свою сім'ю.  А навіщо її я залишив, і тепер йду шукати по природі таємницю.  Питаю: у вас немає, щоб був хто-небудь з хворих?  Начебто себе представляю людиною, що знає, через що я залишив свою сім’ю.  Батюшка каже: «Я йду перед смертю служити панахиду.  А ти, якщо зможеш допомогти, після підеш і допоможеш».  Я йому сказав: я можу допомогти без твого служіння вперед.  А батюшці це не на руку стало, він мені адреси не дав.  І кому давати?  Що це за такий виявився лікар, хто все це зробив на собі через загартування-тренування.

     23. Справа моє почалося з Кавказу, Кубані, де практично на багатьох я провів цей метод.  Та й тут на рідній сестрі.  Значить, факт життєвий на мені.  Я ходжу не так, як всі ходять, всі одягаються.  Всі живуть вдома, працюють, і їдять, одягаються, і хочуть добре продовжувати це життя.  А я не побажав.  Пішов від цього хорошого, а вдався до поганого.  Навіщо мені потрібен Іван Климович, як родич.  У справі гість, а за неробство і не гість я.  Їсти мене садили, я відмовився.  А попросити я попросив спокою.  Мені Килина тітка двоюрідна послала, я ліг.  Де тут спати.  Щоб був сон, його і близько не було в моєму стомленому тілі.  А думати доводилося багато про що.

     24. Весь час я продумав про минуле.  Але щоб просунути, цю справу знайшов.  І сказав сам собі: я винен у цьому, не видно її було.  А попереду дорога одна лежала.  Через важке життя для всіх я шукаю легке.  А мені не дається побачити цю силу, яка мені допомагає.  Я надіюсь на самого себе, що мій шлях правильний.  А раз правильно, я лежу та не сплю, все думаю про шлях-доріжку, яка мене чекала.  Я не дочекався до ранку, 12:00 ночі бій годинник пробив.  Я легенько встав, нікому слова не сказав про це, одяг свій кинув.  Іду вулицею міста, тримаюся на край станиці Грушевської.  Проходив дуже багато місцевості.  Щоб мене затримати, сил для цієї справи не було.

     25. Я вийшов на околицю цього міста, і пішов степом, зі мною зустрівся ранній ранок із сонечком.  Я побачив молочниць, що йдуть із станиць, вони обидві несли на коромислах відра білі.  Але чомусь вони засміялися з мене.  Я і тут не залишив у спокої, щоб вони більше не сміялися. А сказав свої слова: «Бідні ви люди».  Сам став спускатися по дорозі вниз в станицю Грушевську для того, щоб у ній через річку Тузловку переплисти на той бік.  І обхідним шляхом взяти на Новошахтинск пряму дорогу.  А там мій друг Іван Олексійович жив.  Він працював на шахті ОГПУ, начальник 11-ї дільниці.  Я до нього пробирався, щоб про моє все з ним наодинці порозмовляти.  Звідкись на тому боці по рівнині розвився туман, сонце сховалося, не видно нічого від себе на метр.

     26. А пташки жайворонки вгорі співають свої пісні.  Мені, як людині початку нової справи, весело йти по бездоріжжю.  Я пробирався по туману.  А голос людини було чути, як ніби я з ним поряд розмовляю.  Я хочу своєму другові Івану Олексійовичу про це все розповісти.  Як він до моєї ідеї поставиться.  У нього знання вище.  А я тільки підіймався зі своїми словами до верху, але готувався до того, щоб відповідати на мої або його питання.  І раптом туман став зникати, сонечко своїми променями вдарило в плечі, і запекло приємно.  А пташки жайворонки не дають проходу зі своїми злетами, з голосами, тільки й доводиться на це дивитися, та слухати.  Але щоб новенького у кого-небудь що-небудь, я не бачу.  А у самого слова говорять природі: дай мені який-небудь живий факт побачити.                                           

     27. Зайчик теж система.  А собака, що бігла по сільській дорозі, вона такої людини ніколи не бачила, як я був тоді.  А я бачив різних собак, але на собаці не бачив, щоб вона погодилася зі мною, з моїми словами.  Я – до неї, вона зупинилася.  Значить, правда, я сильний у цій справі.  Я називаю Хлопчик, він хвостом махає – значить, мій друг.  Я так сказав, а до нього підходжу, як небувалий для нього чоловік, хто йде зі своїм хорошим, але не поганим.  Мій Хлопчик ні з місця, стоїть, як вкопаний.  Я з розмовами до нього підходжу, і беруся за його спину, щоб погладити.  Через цю справу наша з ним дружба.  Він щось від мене очікує, хоче послухатися, або чого-небудь отримати.  А у мене немає того, аби їй давати.

    28. Моє було на ньому вивчення, що він хоче.  Я його беру, як Хлопчика, веду за собою, він іде.  Я його посилаю, щоб він побіг від мене, а потім повернувся.  Я починаю з ним у дорозі гру заводити.  Вказую йому пташку, яка сідала після свого польоту у висоту.  Хлопчик до неї біг, і її своїм шурхотом лякав.  А потім повертався до мене, і ми з ним двоє грали.  Я – до нього, а він – до мене.  Він мені служить другом.  Скоро мені прийшло в голову думка пожаліти собаку, я надумав її погодувати.  А годівля тоді була важка, щоб голодного собаку нагодувати.  У собаки були сили і без годівлі залишатися за моїм прикладом, вона терпіла, і терпить собака. Звідкись взявся червоноармійський намет, а біля нього орав трактор.

     29. Я здогадався, що тільки тут можна добути хліба собаці і її погодувати.  Вона від мене ні кроку.  Іду я з наміром, щоб хліба добути.  А собака не кидає мене, як друга.  Я його народив, і хочу погодувати.  Це не моя була жалість, а собаки звичка від людини отримувати хліб для того, щоб бути ситим.  У цьому наметі був офіцер, він мене зустрів.  Я перед ним сам себе ввічливо представив, як того, хто потребує хліба, не мені особисто, а собаці, другу моєму.  Йому, як розуміючому чоловікові, розповів про все, що сталося в дорозі.  Він мені ні слова не сказав, а пішов у намет, і виніс хліба мені і другу моєму собаці.

     30. Я з ним не погодився, що він дає теж мені хліба шматок.  Сам каже: «Цей хліб беріть, і давайте самі собаці».  А я взяв сам ці шматки, і направив для поліпшення наших людей, віддаю собаці обидва.  А сам кажу: «Але тепер мій друг не буде другом».  Так і вийшло між ним і мною.  Навіщо йти за тобою, неімущим чоловіком, якщо можна залишитися біля цього намету.  Хлопчик даремно не захотів слідом іти.  У нього народилася боязкість, яку взяв на себе Хлопчик.  Я, як ініціатор у цій справі, до Хлопчику, а хлопчик і дивитися не хотів на мене.  Ось і причина народилася між мною і собакою.  Я їй зробив хороше, а вона мені зробила погане.  Дружити і слухатися не стала.

     31. Стала слухатися того чоловіка, хто мені на моє прохання давав хліб.  Це була неправда, мною на собаці зроблена.  Жаліти, годувати іншого життєрадісного не рекомендується нікому ніде ніяк.  А тільки сам себе можеш зберігати, як ось я. Я ж не став цей хліб їсти свідомо, його віддав Хлопчику.  А Хлопчик був голодний так само, як і я був.  І зараз не голодний, а ситий своєю правдою.  Що моє тіло хотіло на факті побачити, то воно побачило, як природа народжує свої сили.  Ця собака не бачила такої людини перед собою, щоб він був у степу в трусах.  І з ним треба подружити в один час, а в інший відмовитися, і не піти слідом.  Так воно і вийшло перед нами двома в природі.

     32. Природа мені одному служила користю.  Я залишив на місці біля цього намету Хлопчика, а сам продовжував свій намічений шлях.  Тільки з оранки ступив на стерню неорану, а з-під ніг пурхнула перепілка.  Я звернув увагу на це, це вона не дарма вилетіла.  Вона там заклала три яєчка.  Я їх узяв, як природне явище, і їх випив.  Мені від цього не було краще, і не було гірше.  Як був зі своїми силами, так і залишився.  А йти до шахти ОГПУ далеченько, але нічого не поробиш.  Взявся за гуж, не говори, не дужий.  Втоми не з'являлося, в бадьорості був, і думав сили в цьому мати, і мав.  А коли зійшов в селище цієї шахти, мені вказали Івана Олексійовича квартиру.

     33. Я до неї.  А мене зустріла його дружина Феклуша, як друга улюбленого по дитинству. Старалася мій вчинок сховати, соромилася перед сусідами.  Але не знала мою хворобу, як вона на мені розвилася.  Я їй кажу: одяг мій у Новочеркаську в Івана Климовича.

     А він встав, думає: «Де ж подівся Паршек?  Це йому стало жарко, він пішов купатися і мабуть залився».  Домовилися про це мовчати.

     А Іван Олексійович у шахті.  Ось телефон, дзвони.  Бере Феклуша трубку з телефону, просить комутатор, дайте їй дільниця № 11 Іванова. А Іванов начальник дільниці.  «Слухаю», – озивається на голос своєї дружини Феклуши Іван Олексійович.

     34. «Це ти, Ваня», – вона у нього запитала.  Він сказав: «Я». Феклуша йому каже: «У нас гість». – «Хто», – він у неї запитав.  «Порфирій Корнійович». – «Добре, зараз буду на-гора»,– так він Феклі сказав.

     Я з Фёклой розмовляю простою мовою по-селянськи, як ми, однолітки, водилися та гуляли разом.  А Феклі цікаво, щоби бути здоровою. Вона хворіє, винна вона через вчинки.  Нічого не робить, щоб бути здоровою, все робить шкоду.  Я її навчив, що буде треба зробити для того, щоб більше не стогнати.  Поки Іван Олексійович добрався до будинку до нас, Фекла зробилася інша.  Іван Олексійович не очікував на мені такого фасону, і не хотів, може бути, щоб я до нього в такому вигляді і приходив.

 

     35. Але Фекля його зустріла з добрим, вона сказала про мої всі якості, які я мав. Ми з ним привіталися, як тодішні друзі в житті, потиснули один одному свої праві руки.  І сіли біля столу, щоб чого-небудь поїсти.  У Івана Олексійовича в гостях Порфирій Корнійович.  Я вибачився перед ним, як вченим інженером.  Але я його вважав юнацьким другом.  Кажу: ти не забув про Оріхівка?  Він мені сказав: «Ні».  А про наші з тобою пустощі?  Теж не відмовили їх прийняти.  Ми з тобою робили те, що тепер би не робили. Наша історія залишилася позаду.  А не забув, як урядника ти збив з ніг в особі мене, і ми з тобою втекли від нього.

     36. «Пам'ятаю», – він мені каже.  «Я був у тітки Домни Гордіївни, а мене, – він каже, – оточив обхід з урядником.  Я по даху пішов до тебе, до твоєї Дуні Григорівні, і пішов у степ взимку».  Засміялися удвох, наші спогади.  «Ти тільки, – я йому кажу, – що скажеш, я напоготові зробити.  Сало Ефремкіна знаєш, як ми його забрали? – «Знаю».  Теж сміх пролунав між нами двома.  А Фекля зготувала на стіл.  Може, що випити.  Я їм сказав обом.  «Був час, а зараз інше.  А то і є не сяду», – їм заявив.  «Що за людина Порфирій Корнійович?  Зробився такою святою людиною», – каже Іван Олексійович сам собі.  Але образити його він не посмів, дорогі друзі, зроду з ним.

     37. А ось спогади і притягли мене до тебе, говорить Порфирій Корнійович Івану Олексійовичу, як чоловікові, заслуженому в праці. Я зараз не працюю, нічого не роблю. Як ти на це діло скажеш.  Іван Олексійович бачив факт життєвий на Порфирію Корнійовичу, але не погоджувався з ним, як з другом.  Іван Олексійович захищав працю. А моє як, не доходило до поняття йому.  А куди веде сам себе Порфирій Корнійович?  Йому не складається в його житті, яке визначив сам.  Сказав про те, що випадок на ділянці його, жертва, жінку вбило.  Порфирій Корнійович запитує: «Хто за цю справу буде винен». – «Ми про це вирішили, цьому бути». – «Значить, рука владика зпише».  Іван Олексійович сказав: «Поки так». А по Порфирію Корнійовичу не так. Якби перед нею не було цієї необхідності, вона б лізла в шахту?  Значить, ні.

     38. Ви ж її посилали на цю роботу самі.  «Так», – сказав Іван Олексійович.  А навчити, ви навчили?  Ні.  «Ви винуваті», – сказав Порфирій Корнійович. А моя ідея нас веде в степ, і вночі, для того, щоб там на кургані, на високій могилі простояти.  І не зачепитися ні за який далекий край.  Ось де життя наше.  А не в шахті, не під умовами, де нас примушує.  Ми потребуємо, тому і працюємо, без чого жити не зможемо.  Наша з вами зараза від предків.  Нас навчили предки, щоб ми з вами в природі все робили, і в процесі цього життя отримували для того, щоб один час пожили, і потім поборолися.  І з безсиллям наші батьки померли, і помремо ми з тобою.  Не хочу я перед Іваном Олексійовичем ставити свої слова, Порфирію Корнійовичу працювати.

     39. І не хочу, щоб люди це робили.  Іван Олексійович запитує у Порфирія Корнійовича: «Як же ми будемо жити без праці?» Треба буде працювати, і багато.  Стоїть питання переді мною.  Треба ходити своєю ногою по землі, щоб заслужити увагу від природи своїм учинком.  А я це шукаю, недарма ходжу в цьому виді.  Багато про що говорилося.  Торкнулися поради в допомогу хворому. Ми зараз не потребуємо нікого лише тому, що нас не образила природа, ми не хворіємо.  А раз здорові, ми з вами ліземо на рожен.  Для нас слово лише б сказати, скоріше біжимо робити, примушувати іншого чоловіка, щоб він без праці не був.  Іван Олексійович став на ранок, а Порфирія немає.

     40. Де подівся?  Не знають вони.  Він їх залишив у спокої вночі.  А сам напрям взяв на Провальську землю, на джерело не почате.  Біля динамітних погребів, та на Соколовку прямо шлях тримав.  Не доходячи путі Горненської, довелося зійти на високий курган, і там простояти до самого сонця.  Поспішати не доводилося.  Рано, чи пізно, але йти було треба.  Так склалося положення між мною і природою.  Вона мої ноги примусила, щоб ними по цій бездорожній місцевості крокувати.  Та кидати свою думку на будь-який край, і згадувати багато про те, де навіть не бував.  І не бачив цієї місцевості, по якій колесо автомашини не крутилось.  Доводилося зустрічати більше від усього упряж конячки і биків ярмо.

     41. Воно показувало останньому чоловікові на нього дивитися.  А я проходив річки і всякого роду селища ..., де люди в свій час на цій землі  кожен раз щорічно знімали урожай через кустарний труд.  Через важке збирання хліба все літо на цю землю чоловік, як господар, не забував заглядати.  А як доводилося йому Бога просити, щоб Бог його землю не забув помочити своїми хмарами, що йдуть по природі.  Щоразу все людина думає, і просить своїми словами, щоб її земля була огороджена всім.  Для цього і не пройдеш по землі, і не забудеш про кожен день.  На обліку з ранку до самого вечора.  За цей час чого тільки не зробиш, і куди тільки не підеш, і чого кому-небудь не скажеш.

     42. Усе неначе лад.  А коли перевіриш сам себе, воно вийшло не те.  Понеділок був противним днем, початок  кожній людині.  А про погоду не забував, особливо коли дощик невеликий мрячить, він робить вологу.  Господар радіє завжди цьому дню.  І буває, оточить себе часом суховій.  Чоловікові будь-якому треба вміти набратися і догодити, щоб він був задоволений від цього.  А то все будував образу.  Вівторок теж не всім догоджав, а інколи примушував щось. А робити важко і дуже погано, але це проходить по всій природі між людиною і її умовами.  Коли тільки, і як тільки робиться природою, і кому буде треба.  Особливо людині фізичної праці, і важкої праці, хто сам себе примусив, щоб жити за рахунок праці своєї.

     43. Він дозволив сам на це все погодитися і піти в ці умови, щоб вони його оточили.  У людини виходу не було, тільки його примусила в цій справі необхідність.  Що понеділок, що вівторок, вони у тижні примушують, щоб чоловік сам особисто знав. І хотів сам особисто зустрічатися з цим днем в будь-який час і кожну годину і хвилину, котра не стояла, а рухалася по своєму шляху.  Ось нам і діло було.  Сказав перед природою будь-який день будь-якого тижня в кожному місяці. А сонечко піднімалося, доти парило, йшло у висоту, поки не стало вниз спускатися.  І йшло до тих пір, поки не сховалося за землю.

 

 1960.02.  Іванов

 

 Набір – Ош.  З копії оригіналу.  2013.09.  (1309)

 

     6002.22     Тематичний покажчик

 Учитель зняв шапку 7, 8

 Початкова думка на Кавказі 9

 Учитель Історія 9-22-28-40          

 

Іванов П. К.

Вранці в 5 годин ранку

 

 1960.07.13 - 1960.08.15

 

 Редактор – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127)

           1. 1960 року 13 липня вранці в 5 голин ранку для мене думка моя прийшла така, що чоловік неправильно огородився на одному своєму законному місці. Його примусила в цій справі необхідність. Йому нікуди діватися через своє залежне місце.  Він сам це продумав.  А як це буде треба, що літо доводиться бути кожен день з низьким поклоном у залежності.  Бо думка примусила людину без неї не залишатися.  Бо чоловік живий, він думає, як самого себе зберегти в природі за рахунок її якостей.  Для людини треба один час на цьому місці, де він почав прогресувати свої індивідуальні кроки. Чоловік на цьому місці обгрунтував все своє те, що йому в цій справі треба було.  Він не міг сам без іншої людини розвинути своє плем'я.

     2. Він був один незалежний ніким ні від кого і ніяк.  А коли він зустрівся зі своїм близьким по життю товаришем, то вони двоє стали сумувати.  А як це буде треба нам двом не упустити своє перше придумане діло.  Це те, що з історії вже відомо своєю пропозицією, своєю впевненістю в те, що людина з'явилася в це життя від духу святого.  А інші кажуть: з праці.  Я, як цій справі Автор, не приєднуюся до цього.  А своє не залишаю всім людям сказати про природу нашу матір, що народжує, котра без повітря не народжувала нас жодної людини.  Все сприяло тільки з'явитися на білий світ людині з повітрям і водою, та землею. Через що стали бути від умов залежні.  Без чого жодна людина не може своє намічене продовжувати, бо це все було зроблено природою.

     3. А вона роділля всьому.  У неї дві дороги.  Одна дорога прибуткова, а друга дорога збиткова.  І ось чоловік не    

пішов дорогою збитковою.  А пішов він шукати дорогу прибуткову.  Він зустрівся з людиною не даремно, і не однакові вони були двоє.  Їх природа призначила бути тимчасового явища хазяями для того, щоб вони пожили один час на цьому місці. І один одного закопали в землю, як непридатну до цієї справи, зношену людину.  Цьому всьому сприяла створити дружина чоловіка.  Вона себе оголосила, як і зазвичай жінка себе завжди управителькою представляє. Вона ж роділля, але вона не вихователька свого дитя. Діти пішли своїми дорогами, стали розвиватися.  Одному цікаво було розвивати своє перше життя на землі, як і зазвичай жили кочівники.  Хто не сидів на своєму місці, а рухався з природою за часом.

     4. Але без цієї тварини не змогли продовжувати, їх тварина своїм тілом зберігала.  Кочівники не мали нічого такого, щоб придумати і залишитися без тварини в житті.  Тварина – це була їжа.  Тимчасове явище по землі назад, вперед рухатися.  І за собою тягти безсловесну болісну тварину, на котрій створювалося важке життя.  Природа не рахувалась ні з людиною, ні з безсловесною твариною.  А знаходила її в дорозі, і своєю стихією зустрічала.  І не давала можливості, щоб людина по цій дорозі отримував хороше.  Цього не заслужив від природи чоловік.  Його природа стала зустрічати по шляху поганим.  Коли чоловік був сам, то його тіло природа зберегла іншою людиною. Але інша людина йому не допомогла, а завадила своїм розвитком.  Люди створили племена, стали гинути в безодні.  На них природа насилала все, що хотіла.

     5. Один одне отримував, а інший інше.  Один брався за тварин, інший взявся за землю.  І стали один одному доводити, що я був правий.  Перший у розвитку цю тварину заколов, і став за рахунок цієї тварини продовжувати намічене. А хіба легко було починати, спочатку за землею доглядати тоді, коли земля була не вивчена, не пізнана ніким ніде ніяк.  А по ній чоловік рушив. Він своїм тілом ступав для того, щоб на цьому місці чого-небудь знайти і ним скористатися.  Людина потрапила в залежні умови.  Раз він відчував холодно, він став уникати, хоч листочками, але сам себе захищав.  А раз він боявся холоду, то холод примусив піти від голоду.  Йому знадобилася місцевість, в котрій він став пристосовуватися за рахунок цього пожити.  Нікуди ти не дінешся від залежності.

     6. У ній він народився, і з нею помер.  Його закопали з попом, а іншого з музикою.  Несуть, самі плачуть.  А самі його в труну і в могилу.

     Ніхто з усіх, що живуть на білому світі, так і не задумався зі своєю думкою, щоб від цього всього піти.  Навіть ніхто і не бажав, і не бажає цим зайнятися.  Кажуть, що не можна і неможливо буде досягти цих прав.  А автор цих слів говорить.  Ні, буде можливо, лише б узятися за одного чоловіка.  За того чоловіка, хто в цій справі не пожалів сам себе залишити таким, як він весь свій час, всю свою роботу зосередив.  І направив у природу, щоб бути таким, як він є зараз.  На кого він схожий, і куди його веде думка?  Тільки до безсмертя.  Ще такого чоловіка не було, щоб він ішов до незалежності.

     7. А все люди живуть залежністю.  У них праця, залежність життя.  Якщо він не піде на свою роботу, не стане нею займатися, він не буде отримувати зарплату, ніхто йому нічого не дасть.  Він залишиться неживий чоловік.  А коли людина трудиться, значить, він щось робить.  А раз він робить, значить, у нього щось вийде.  А у незалежної людини виходить життєвий факт.  Хто працює, той і їсть – Леніна вчення.  А вчення Іванова все це розбиває.  Хто не працює, той і не їсть.  Та йому навіщо їсти, якщо він і без цього може бути.  А ти, як трудящий, більше працюй, швидше помреш.  Це не людське життя, щоб більше працювати, а менше отримувати.  Не будівництво комунізму.  Буде тоді, коли людина буде менше працювати, а отримувати більше.

     8. Будівництво комунізму є хвала, за рахунок іншого побудувати собі благо? У природі одне є – любити своє тіло, і за ним доглядати.  Не носити на собі різного виду захист, і не напихати в свій шлунок інший продукт.  А треба буде створити таке терпіння, щоб воно виправдало себе так, щоб не шкодити іншому.  А що всі люди, що прийшли, в історії робили.  Особливо всі, різниці не було між людьми важкої праці і також легкої праці.  Та й були такі національні ватажки, хто без іншої людини не зміг жити.  Це була надія на те, що робилося в природі.  Завжди людину примушували на себе працювати.  Так і примушує іншу людину на себе при будь-якій і всякої політиці, котра жити без економіки не навчилася.

      9. Всі люди знають добре, що людина народилася, по матеріалістичному поняттю, для смерті.  Життя народила смерть. А по еволюційному не так. Революцію народила громадянська війна через залежність капіталу.  Ми на нього образилися, що він нами завжди командував, жив через нас.  Політика – це природне є багатство.  Воно нас навчило тільки боротися за своє право в природі.  А щоб ми взялися за таку дорогу, яка б взялася і сама все зробила без всякого капіталу, без всякої політики, і без економіки.  Як одна з усіх є велика з точки зору медицини наука загартування-тренування.  Вона ж вчить для того, щоб чоловік нічого не робив те, що він робить завжди.                                

     10. У загартування-тренування для людини є все для життя. Але немає в ній для людини, щоб розвивалася на людині така причина, щоб народити смерть.  Ось які є справи в природі в самому нашому земному чоловікові, хто і раніше мав на собі цю ж саму одну з усіх науку.  Але він її не хотів у себе розвивати, і не хотів, щоб вона на ньому була.  Я ж, каже Автор, народився так само від матері, як народилися всі, що живуть на білому світі.  Також до 35 року своїм тілом зростав, і робив те, що роблять всі люди.  Словом, спочатку готував ґрунт, а він народжував форму.  А причину розкрила тільки хвороба, незнання наше.  Те, що ми робимо для свого тіла, весь наш самозахист в багатстві відпадає від людина при природному догляді за собою.

     11. Це людини вчинок.  Від людини йде залежність.  Бути чином, не визнавати іншого.  За те, що інший його товариш завжди допоможе в його житті.  Але без іншого товариша ніхто не може залишатися з цією політикою, з цією економікою.  Вона примушує йти від самих народжених якостей і введених в життя. Загартування-тренування ніколи ніяк ніде не може іншого чоловіка примушувати, щоб він залишився таким, як зараз є наш любимий для всіх тільки Учитель.  Він же нас вчить добру.  Його слова розповідають, щоб ми це кинули робити.  А взялися, і перевірили на одному чоловікові, такому ж, як і всі, народжене від матері.  І дали йому можливість вільного доступу свого тіла в природі, щоб воно вхопилося за природу, і з нею нарівні жило.

     12. Ось що нам малює як чоловікові нашому природному.  Хіба не було тоді сонячного дня, що приходить зі своїми всіма життєвими умовами.  Хіба не було для людини нашої темної ночі, та ще зі світлим Місяцем.  Людина жила ж.  Він і народжувався на своєму власному місці в свій намічений день.  Звідки це слово взялося для кожної людини, її присвоєне ім'я.  Тоді ім'я завжди давали люди предків. Він же не народжувався з ім'ям, який не народжувався зі шлунком, і не народжувався із заздрістю. І зараз так само народжуються, як вони і народжувалися до цього.  Тільки в крові свого єства, але не присвоєному своєму імені, місці.  Раз він народився в місті або хуторі, або в аулі, так він і там повинен померти.              

      13. Це його законна в природі ідея.  Не хвалитись життям, а картати самого себе смертю.

     Якщо була смерть така розвинена на чоловікові даному, загартування-тренування не проявило саме себе в цій справі.  І не показало саме себе на одному простому руському чоловікові.  Це Іванов Порфирій Корнійович.  А йому зрівнялося 62 року.  Хто про нього в нашому союзі не знає.  Всі близькі до «Крокодила» прочитали в ньому статтю «Порфирій цілитель».  «Московська правда» прокричала про пророка в гастролерах.  А «Вечірня Москва» про Порфирія старця, і його прийоми.  Це все почалося через шамана, нібито в районній газеті «Красносулінскій правді» цим народжений.  Критика велика проведена і зроблена для того, щоб цього типа з життя зняти.  Всі прогоріли, а залишилося праве моє загартування-тренування.

     14. Яким я був для народу, таким і залишився.  Відступати не відступаю, а своє вводжу.  Нехай Академія, нехай професора звернуть увагу на моє таке фізичне тіло.

     По-перше, думка не народжена в природі так, як усі завжди в природі думають.  У них одне на умі – як це буде треба своєю технікою легше приборкати природу, і від неї отримати урожай.  Автор цих слів говорить.  Чому я пропагую проти цього.  Урожай дається природою, повітрям, водою і землею.  За рахунок залежного чоловіка праці.  Він його у себе створив для того, щоб нам, нашій людині, народила земля зерно, і давала в своєму місці через наше полювання тваринного звіра. Як це добре дивитися в очі в природу, як вона нас не забуває, дає прибуток у цьому.

    15. Ми навіть ввели перед Богом жертвоприношення.  Або ж ту місцевість, яка нам в колективі дала великий прибуток.  А ми відзначаємо її заслуги, і говоримо: це народу шана за всю створену економіку.  Тому добре було, хто за це піднімав на цьому святі тост.  Але той, хто примушував сам себе від маленької розвиненої на собі особисто хвороби стогнати, і від цього стогону здатися своїми силами і померти.  А скільки цих наших ровесників померло, і лежать у своїх могилах у землі.  Хіба у них не було сил, щоб жити, чи вони не хотіли продовжувати?  А їм завдала шкоди сама природа за те, що вони від неї далеко пішли. І зробилися не такими, як це буде для природи треба.  Природа має у себе повітря, має воду і землю.  Що нам і дало все штучне, поставило на колесо, ввело мотор.  Тепер швидко і зручно.

     16. За рахунок нашої природи, за рахунок нашої сировини, і всього зробленого продукту.  Особливо горючі продукти чистосортний бензин і масло.  Все ми знайшли і зробили, застосували й отримали.  Тільки нашому хворому чоловікові з його розвиненою хворобою не допомогли, і не звільнили його, щоб він легше пожив.  А моє загартування здоровій людині знайшло спосіб запобігання застуді та захворюванню.  Це свідомий і важливий вчинок у природі. А він вирішив питання в житті такому.  То був чоловік зі своєю силою залежний в природі через свою працю.  А фахівці психіатри обізналися на ньому.  І взяли, застосували діагноз параноя розвиток особистості, психічний.  Я, каже автор, спочатку подумав: як же жити, якщо не працювати.  Мене не кинули, дали хоч маленьку пенсію.

    17. Я став отримувати.  Подумав: це ж зробили люди розуму.  Тому моя історія недарма народжена, ніхто не хотів спробувати.  Та й кому охота з'явитися себе мучити.  Це ідея болісна, але не грошова. Завжди вона була і є зараз любима.  Раз відпадає від тебе твій залежний в природі труд, то навіщо тобі буде потрібний твій одяг, який вічно на тобі висить вагою.  Він ніякої користі не дає, тільки шкоду.  Якби вона тебе зігрівала, справа була інша.  А то ж треба її завжди носити і зберігати.  На це треба очі, та ще її треба обігріти.  Адже мертве зовсім висить на живому тілі.  Чи не є тіло залежним від шапки, від сорочки, від штанів і від чобіт.  Якщо це все скласти в купу, і покласти в один куток.  І запитати у людини: хто кого потребує, одяг людину чи людина одяг?  

     18. Швидше від усього буде мати нужду в житті чоловік, він залежний.  З самого ранку на голові носить шапку до самого пізнього вечору.  А коли лягає в ліжко, все це знімає.  Як легко і добре без усякого одягу.  Але нічого ти, як людина, в природі не поробиш.  Окрім як сьогодні прийшов день з такими природними якостями, що без самозахисту і вийти з хати буде не можна. На дворі розкрилися небеса, щохвилини зверху ллється вода безперестанку.  А для цього у людини є пристосованість найкраща, що буде треба від дощу.  А раніше не мала сучасність розвитку цього одягу, котрий не промокає. Чоловік жив, він не був тоді залежний від цього.  А він був незалежний ні від якого дня, ні від якого часу, ні від яких умов, ні від якої природи.  А завжди мав своє почуття, свою волю, свої сили, і розум свій.         

     19. Невже я помиляюся, якщо я обрав цю дорогу, по котрій мені доводиться самому одному ступати?  Я ж вас не просив, щоб мене відірвали від моєї роботи.  Та й за що було потрібно фахівцям мене відривати.  Якщо це все зробилася свідомо в житті ненормальність.  Жити так, як я себе в цьому примусив, він не буде жити.  У нього не вистачить духу, терпіння, щоб залишатися таким, як я зараз ходжу в трусиках зиму і літо.  Ролі не відіграє в цьому природа, а відіграє сама людина.  Він цим вчинком оточив себе, і став сам все робити.  Для нього не було вчителів, щоб хто-небудь йому викладав.  Та й що тут такого хитрого є зняти з себе весь одяг.  Та нічого тут немає, але не кожен це зробить.  Всі ходять в одязі, всі їдять їжу, в будинок заходять сміливо.

     20. Знають добре, що будинок – це тимчасове є явище життя.  А де поділися ті люди, яким доводилося бути від цього всього залежним?  Подивіться на ваше все кладовище, хто там не лежить з історії.  Та всі.  У чому вони померли?  Та в одязі, та з шматком хліба.  З будинків їх винесли, як непридатних до життя.  Що можна буде мені сказати?  Тільки застосувати до цієї справи всієї минулої історії один мінус.  Залежність людська від одного чоловіка відмирає. А народжується поступово на одному чоловікові незалежність.  Це не чин і не звання, відмінність людини від людини.  То людина ходила одягненою, її примушувала залежність це робити.  А тепер людина ходить роздягненою.  Її життя не коротшає від цього, а розвивається у продовженні.  28 рік пішов цієї історії, яку оточила своїм пануванням незалежність.

     21. Для людини немає різниці між одним днем й іншим.  Немає різниці і в тижнях, і в місцях, також за рік, що прийшов, яким би він не був.  А в ньому 366 днів, які треба як природний час знати.  І готуватися зі своїм тілом зустріти цей видозмінюваний час, щоб він ніколи не завадив людині.  Ось чого треба нам добитися від будь-якого  часу, що йде.  Залежною від смерті людині бути, так краще не жити, і не прагнути жити. Треба нам всім братися за незалежність, бути скрізь і всюди в природі переможцем.  Ось тоді-то можна сказати, що ми ворога перемогли, якщо природа в нашому житті на нас не впливатиме, а створюватиме людині користь через загартування-тренування.  Тільки вона не визнає на людині його створену залежність.  Для незалежності немає одного місця.

     22. Вона повинна прогресувати для того, щоб природа була задоволена.  Залишатися завжди таким, як це буде треба для життя чоловікові.  Він не буде своїм тілом смердіти, і не буде іншому своїм учинком заважати.  Для незалежності адміністрація не існує так само, як і сама природа над людиною не панує і не примушує людину.  Перш ніж робити, треба думати.  Людина повинна завжди на своїх ногах.  Сідати для того, щоб відпочивати – у незалежності немає цього.  Це тільки залежність змушує людину, щоб у себе все мати інше.  Без іншої істоти залежність жити не зможе.  Вона залежна від кожного вдиху і видиху, і від кожного швидкого ока, хто хоче побачити.

     23. І цьому предмету дати відсіч, щоб він більше не прогресував у бік поганого.  Залежність і змусила, завжди хоче, щоб у нього було багато в запасі.  А незалежність цього запасу не потребує.  Це все для людини не порятунок в житті, що ти як людина маєш своє індивідуальне господарство, в якому твоя сила є.  Але врахуй, все це не твоє, а природне.  А в природі є одне, є інше. Перше давно існує через залежну справу, через багатство, через те, що ти працюєш фізично, і за це енну дозу отримуєш за визначенням твоєї праці. А в праці не кожна людина цікавиться працювати. У нього одна думка – піти з цієї дороги. І придбати собі таку дорогу, котра б не примушувала і не вказувала чоловікові, щоб він знав. А як це сильно хочеться начальнику, щоб він мав у себе підлеглого свідомого.

    24. Але сама природа цього не хоче, щоб підлеглий був завжди задоволений начальником. Не підлеглий розпоряджається начальником, а начальник підлеглим. Тільки в незалежності чоловік не буде підлеглим. А свідомо сам себе примусить, щоб все те, що чоловік робить. А він не буде сам особисто робити, чоловік оточить себе природою. Більше не буде на себе надягати одяг, і ніяку їжу не буде вживати. Також йому не потрібно ні в який дім входити. Тоді тільки це буде у чоловіка, коли все людство на героя подивиться. І скажуть одні про нього слова. Тільки це, він розкриває на собі своє особисте здоров'я. І свій розум зосереджує, щоб його думка була в природі права.

    25. А праве діло – це є людина в природі, він відіграє в усій справі ролі. Якщо він надумає щось корисне в житті побудувати, його одна для всіх любов і сильне своє бажання в цій справі. Йому, як чоловіку живому природному новому і небувалому, ще в житті все для цього вчинку дасть. Це не індивідуальне здоров'я, яке я маю, а всі його не мають. Це буде в природі неправда. Всі можуть практично за собою доглядати, і всі можуть старим робити шану і повагу. Всі можуть відшукувати самі між собою й іншими, його розцінювати. Як він живе, чи у нього є що-небудь, що йому заважає. Якщо є можливість йому допомогти, то допоможи, чим зумієш, без жодної задньої думки, без осуду, а чистою совістю. Ось тоді заслужиш увагу.   

    26. На тебе, на твою всю витівку не підніме ніхто руку. І ніякої стихія за це все не буде. Ти за це все опинишся перед усіма правий, за свою дію, за свій над собою півтори доби режим. Початок йому субота, а кінець в 12 годин неділі. А щоб рекомендувалося всім харкати і плювати, нікому цього права не давалося, і не буде даватися ніким.           

    У залежності по суті всього розвитку є все для того, щоб змінити свій намір. Але їй не хотілося своє зроблене зруйнувати. Її, як здібну в цій справі, підганяє незалежність. У неї є такт, за яким вона повинна рухатися. І робити свій намір. Незалежність на людині, одна для всіх, вона не буде величатися, показуватися важливою. Її велика лежить дорога для того, щоб здійснювати.

    27. Для незалежної людини місце одне не буде. Він повинен обертатися всюди зі своїми силами, зі своєю волею. Про цю людину будуть знати всі, яку вона буде давати людині користь, якщо сама себе примусить це робити. Для нього не буде шкідлива природа, і не буде вона погана, а буде завжди хороша. Чоловік в незалежності сам себе покаже. Чоловіку місце безмежне для того, щоб на цьому місці побути і переступити на інше. Для людини буде повітря ванною повітряною завжди скрізь і всюди. Також і вода буде ванною зиму і літо. І на    

землі теж доводиться ступати своєю лапою чистим тілом. Це буде незалежно від чобота, незалежно від умови.

    28. Для ноги буде струм, електрика, магніт, що сприяє тримати сили в тілі. Для незалежності завжди в житті буде день легкий. Незалежність від себе проганяє сморід, а завжди у себе має аромат. В незалежності немає того, що весь час мала наша для всіх залежність. Це шматок, що лежить не тривожний на земній корі. А її потрібно було отримати за законом, її зорати, як слід. Нехай вона полежить да похворіє під зиму. А прийде час, що треба сіяти в неї зерно. Все це турбота примушує людину про це все думати. І не забувати про час, що приходить, про цю годину, в котру доводиться цим ділом займатися. Це не все, що ми зробили в полі за весь день, що прийшов, від самого сходу сонця і до заходу його.         

    29. А тягнути цю рослину треба кому, як господареві. Знову ж треба йому волога. Потрібно просити Бога, щоб він про нього не забув. А взяв і направив на його всю цю гру, котра відбувалася між природою і людиною. Людина про це піклується. А природа говорить йому. Моя земля моєї кори яка вона красива в зелені й у квітах росла. Але ти ж сам цього захотів, щоб кожен рік від цього був залежний. Тобі до цього твого діла не дати дощу, що ти будеш робити? Врожаю не буде – ти від цього помреш. Та й все одно ти робиш те, що не треба тобі робити. Якби сказав: ось я роблю те, що мене рятує. Так чи інакше, а все одно від цього помреш.  

    30. Це не твої в цьому якості, а природні. Вона примусила тебе, щоб ти про неї щорічно не забував, а все думав і думав. А потім робив. Це справа твоя, залежна від умов, вона тобі хорошого не принесе. Треба багато і важко для цього діла працювати. А легко будеш працювати, нічого не отримаєш. Сама ложка без твоєї руки, котру ти сам її береш і черпаєш, вже залежиш від неї. Але прийде коли-небудь такий час, що і ложка не допоможе, і шматок хліба нічого не зробить. А як був у залежності стомлений, так з нею і залишишся. Це твоя психічна ненормальність. Чого ти думаєш про мертве, а чого ти не думаєш про живе? Хіба для тебе погано, якщо ти будеш від цього всього незалежний, і не будеш робити те, що роблять усі?   

    31. Моє на мені загартування, для нього не потрібен ніякий у ділі завод, не потрібна ніяка у ділі фабрика. Без неї жити дуже легко, але з нею жити важко. На ній трудяться люди, працюють фізично, але не задовольняються своїм спокоєм, щоб бути завжди задоволеним у природі. Завтра б хотілося відпочити, але умови не підказують. Ніхто за це не оплачує, щоб ти нічого не робив, а отримував. Це не політика в житті, і не економіка є. Треба за законом всім працювати, тоді будеш і їсти. А коли не працюватимеш, тоді не будеш і їсти. Це добре, що в тебе буде на це здоров'я, щоб працювати. Але ж є такі люди, у яких немає здоров'я. Як-небудь вони живуть, та й хочеться їм жити. Але це все є в незалежності від свого наявного труда.

    32. А він як був нехорошим для тіла, так він і залишився нехорошим для нашого тіла. Моє загартування навчило, як залишатися без цього всього, що робилося і робиться людиною. Йде по природі холодний швидкий вітер, це для нас повітря, від котрого ми стараємося самі себе захистити. Для нас він не сприяє. А як же моєму загартуванню сприяє. Це ж є єство, а не штучне залишатися своїм індивідуальним тілом. Вона ж не надягає так, як одягаються всі в свій одяг. Моє загартування злочином вважає, це непридатне для тіла. Повітря, вода, і земля – є найголовніше в житті, щоб за рахунок цього жити. І ними не користуватися, як користувалися всі завжди. Будують вітряний млин для того, щоб за рахунок його жити.

    32а. Будують і водяний млин, щоб жити. А щоб не будувати, життя не буде. Все це неправда, все це невірно. Життя є незалежне ніким ні від кого ніяк. Давайте випробуємо на одному чоловікові, нехай він робить. А його діло буде одне підніматися з півдня на суворий північ, а з півночі на південь для того, щоб завоювати її сили. Вони сприяють в житті, щоб бути здоровою людиною. Досить нам втрачати наше здоров'я. А треба зміцнити і зберегти, щоб здоров'я нікому не кланялося. І не просило на сьогодні, щоб воно було. Бо через цю відсутність життя немає. Чоловік залежний, він завжди помирає. А щоб спробувати зробитися незалежним, цього ніхто не хотів і не шукав, і не цікавиться так чинити.

    33. В незалежності ніхто не бажає жити, крім одного загартування-тренування. Воно є в незалежності. Для мене, воно каже, треба природа. Але не з великим ротом, щоб пожирати. Це черевоугодник у просторі. Хто тобою радіє, і кому ти, такий ласун, потрібен? Якщо сама природа про цю справу не говорить, і не бажає, щоб залежність людського життя це у себе мала. Залежність – це самовілля. Ніхто нікому не давав права робити тварину, щоб вона стояла на прив'язі й чекало господаря. А коли він згадає і прийде, на свій розсуд нагодує. Хіба безсловесна тварина просила чоловіка, щоб він своє полювання для цієї справи застосував.

    34. Тварина за умовами своїм розвивалася, і при умовах жила і харчувалося. А залежна людина цій незалежній тварині не дозволила далі по землі ступати. Нехай, мовляв, ця тварина у мене на налигачі прив'язана. І їсть те, що я їй приготував і дам, і скільки. Тварина терпить на прив'язі у людини індивідуаліста. Так же само і колективна система таку ж форму робить. У тварин право одне – служити продуктом для людського шлунку. А шлунок користі ніякої не дає, тільки завдає збиток у всьому. Він щодня їсть, а це все придбавається працею. А в праці якій-небудь сама себе людина зношує і приводить в непридатність. Якби сказали, що це все, що робить чоловік, він із цього отримує користь, справа б інша.

    35. Можна було погодитися із залежністю, і робити те, що роблять усі в залежності. А то ж їхня справа пропадає даром. Скільки не їж, і скільки не пий, і скільки не запасайся, а все одно прийде цьому кінець. Твої сили падуть, і більше ти їх не повернеш назад. Це все зробила наша залежність. Незалежність нікому не подобається. А всі від неї біжать, і хочуть піти. Але моє загартування-тренування не захотіло, щоб власністю огороджуватися. І мати те, що мали всі, що живуть на білому світі. Моє загартування не хоче, щоб зі своїми справами прогресувала на людині залежність. У людини залежної одна думка – стільки зібрати продуктів, скільки їх не зберегти. Це людська заздрість. Повно наївся чоловік, а хорошому, смачному знайдеться куточок.

    36. Так що у чоловіка, залежного від природи, не має кінця, щоб наївся досхочу. А незалежність – це інша рішуча сторона, вона свідомо терпить. Живе і користується всіма якостями, що йдуть по природі, від котрих чоловік ні кроку. Де повітря, там і моє загартування, це для тіла ванна повітряна. Де вода, там і живе моє загартування. А по землі ходити, як і всі своїми ногами ступають. Не так, як це йде людина в чоботі. Він надіється на чобіт, а не на ногу. А моє загартування тільки надіється на свої енергійні ноги. Вони носять тіло, і тримають на ногах стільки, скільки є можливість. А залежний чоловік від одягу цього не отримує, він втомлюється, він утомив себе, йому треба відпочити, йому треба це все з себе зняти.           

    37. А знімати при умовах життя чоловіка соромляться. Кажуть, це не цивілізованість. У здоровому тілі здоровий дух. А коли чоловік іде, і від його одягу смердить. І може бути напівроздягнений зовсім, кому він буде потрібний? Сонцю, його променям. Таку людину в просторі природа довго не тримає. Та й хто погодиться на собі рване носити. А чоловік, залежний від умов, він так чи інакше все одно в процесі свого життя впаде своїми силами, своєю волею. Вона його на ногах не буде тримати. Як тримає незалежність моє загартування. Навіть не маю потребу в такому стільці, в такому місці, на якому сидить чоловік, і не хоче іншому поступитися. Чи це є в цій справі заслуги? Місце не власне є, на цьому місці будь-хто може сидіти.

    38. А ти, як власник, індивідуаліст, привласнив. Кажеш, що начальник цьому ділу. А з підлеглим помінятися зарплатою не хочеш, примушуєш вчитися. Це добре, що ти не хочеш бути другом людині, хто своєю фізичною працею залежить від природи? Що ти будеш робити, коли трудящий скине з себе це ярмо?

    А цей час не за горами. Ось, ось спуститься ця маленька здібність у житті, і оточить своїми силами чоловіка. Він не буде залежний. На ньому помре вона на віки віків за те, що він своїм тілом доб'ється від природи, від її умов. Де б він не був, і що б він не робив і як, йому природа в його кроках не буде так заважати. Як вона перешкодила всім за їхній створений вчинок, з яким вони провели свій час, за це їх не пожаліла зняти з шляху.

    39. Більше ця історія не повернеться назад, вона смерділа, насмітили. Де чоловік побував, він там і наробив. Для нього в житті потрібна була земля, він її освоїв, примусив своєю працею, щоб вона йому давала те, в чому він мав потребу один час. Людині через неї не доводилося на одному місці сидіти. Він має свій обгороджений двір власницького імені. До його огорожі не підходь сусідові, бо це приватна власність, яка зберігається в таємниці. Щорічно додається, на що господар дивиться і радіє. Його праця виправдала. Через цей прибуток людина рідко з іншою людиною починає зустрічатися. Та й навіщо йому потрібен той чоловік, у кого немає того, що є в нього. Краще подружитися з такою людиною, у кого є те, чого немає в тебе.

    40. А раніше не було на столі того, що зараз чоловікові в його боротьбі природа представила. Раніше і ложки з ножем такої не з'являлося. А був всякий виріб кустарний. Зараз дивитися легко на все те, що придбавається машиною. Хочеш – і дім твій поволочуть. А на це все пропрацювали уми, щоб бути людині залежною від будь-якого повороту. За часом і положенням можна б полежати та потягнутися. Але такий час підходить, треба було підніматися. І свої ноги довгі, що будять, примушувати, щоб вони тебе швидко представили на своє місце, де ти повинен щось зробити, і за своє зроблене отримати. У природі вистачить справ, вистачить місць, тільки народжуйся і зростай у людину. І роби, як каже природа.

    41. Хочеш жити по-своєму, як ти захотів спочатку все для цієї справи робити. У тебе на це час є, ти до нього готувався. Ось, ось він прийде, я буду користуватися. Хоч у своєму розпочатому будувати будинок. Як хочеться в своєму власному куточку пожити, та багатіти для своєї родини. А своя сім'я – це все моє щастя, мати свою дружину, яка через мене народила двох дітей. Вся моя турбота про цю справу, їх виховати. І привести їх так само, як приводили наші предки. Вони привчали молодого чоловіка, щоб він брався за те, за що береться з родини старший. Але не всі йому довіряються робити, поки він не хазяїн. А хазяїн є старший. Не дає за старшинством, щоб старий чоловік слухався молодого. А молодий хотів би, але не вміє це зробити, у нього не виходить. Як щось таке, звертається до старшого, щоб йому старий допоміг у цій справі.

    42. А коли йому старий чоловік скаже, він його послухає, обов'язково з цього всього придбає. Ми звертаємося за такою допомогою, щоб давала тобі все, що хочеш. А в житті є одне для всіх здоров'я. А ми його скрізь і всюди своїм вчинком втрачаємо. Тільки не втрачає саме моє загартування-тренування. Воно панує над природою. І вчить людину, як буде треба позбутися поганих якостей, щоб природа не панувала над людиною. А чоловік подружився із природою, проявив з нею свою любов, і з нею в любові став жити незалежно від природи. І завжди давав дорогу молоді, самому безсилому, що повзає. І такому, хто, може, боявся. А його думка змушувала не боятися, а йти прямо, і отримати те, що буде треба.

     43. Це допомога в житті всьому, що живе.  Моє загартування не подивиться, і нічого не скаже, що не було корисного. А коли побачить, визначить, що цій людині треба буде велика допомога.  І ось треба йому сьогодні обов'язково їсти, і одягатися добре, і в будинку при обстановці пожити. А ти цьому залежному ділу не призначений.  А завжди залишайся таким, як ніколи, був готовий зі своїми кроками, зі своїми силами.  Твоя любов до природи, не відбирати від неї, і не приборкувати її.  А просити, як заслужену в усьому ділі свою рідну матір, щоб вона послухалася.  І народила для тебе, як сина, такий час, в якому були сили одні з усіх, щоб ти цими силами володів, щоб у природі отримував те, що ти захотів.

     44. Це вже не ти будеш робити, а робитиме сама природа.  Сприяти і допомагати, щоб людина в своєму житті змінилася, щоб тіло не боялося залишатися всюди при будь-яких обставинах у природі.  Треба буде взутися або одягнутися, або в будинок зайти, все це я вмію і зроблю.  Тільки для чого це буде треба, якщо можна і без цього всього обійтися.  Що з себе являє справа людських рук?  Це справа.  А з цією справою людина помирає.  Краще не робити нічого, щоб через це все не доводилося помирати.  А в природі даром нічого ніде не зникає.  Якщо тільки намітить свої пір'ячко розпростерти, то обов'язково це життя відновиться.  У природі для цього є все. Лише б любов і бажання цього в житті своєму досягти, все рівно досягне.             

     45. Запитайте у людини, чи хоче він жити?  Він не хоче вмирати.  А вмирають всі.  Хіба це хвала наша всім ученим?  За це мінус, що вони не беруться, і не хочуть за це діло взятися.  Бо це діло треба для всіх.  Людина давно вже шукає, але знайти не зможе через своє небажання і свою нелюбов до цієї справи.  Всі навчилися самі себе огороджувати засобами.  За рахунок грошей всі свої ідеї розпростерли, і з ними сміливо закінчують життя.  Хіба у людини немає розуму для того, щоб залишитися в житті.  Хіба немає у людини сил, щоб жити.  Але він ці сили і здібності не захотів у себе завжди мати, а пішов по природі.  Став думати про інше.  Йому захотілося поласувати чужим тілом. А для цього люди один час самі себе підготують, і хочуть цей час використовувати цим відпочинком.

     46. Я, говорить чоловік, на це діло охочий.  У мене для цього є свої довгі ноги, що будять.  Вони мене носять так, як я захочу.  І також мої руки зі своїми пальцями примудрилися все робити, лише б що-небудь із цієї справи вийшло. Хіба це не руки зробили ніж, яким можна всіх порізати. Хіба це не руки, які зробили для себе вогнепальну зброю.  А до нього купується заряд, чим можна будь-яку тварину вбити.  Але це є людська старанність.  Він знає про час, він знає і про місце.  Але не знає він, що може згодом із цього зробленого вийти.  Я, каже селянин Кузьма Родинов, в історію за свою справу потрапив.  А раніше, як вам всім відомо, пошти для листів не існувало.

     47. Але були початки її, як буде можливість списатися з рідними, знайомими.  І ось я пишу листа своїм близьким.  А поїзди пасажирські з поштою проходили залізницею за 12 кілометрів, а тоді були версти.  Я написав листа, а пошти не існувало в нашому селі.  Я запрягаю пару волів в ярмо, яке було зроблено, щоб за собою тягти сани.  Запряг волів у ці сани.  І взяв їх за налигач, повів за собою, як і зазвичай водять люди запряжених тварин.  А лист поклав у пазуху.  Ось у мене запитують односельці: «Кузьма, а куди ти їдеш?» Я був тоді бадьорий, їм нічого не відповів.  А коли я повернувся зі шляху такого довгого, а я пішки прокрокував, втомився.  Якось у мене запитали люди: «Куди, Кузьма, їздив?» Я їм ледве-ледве відповів: «Возив лист на станцію Колпакову».  Адже був же цей живий у природі факт, він уже помер.      

    48. А чому ж не може бути живим фактом на людині так, як моє загартування-тренування навчило людину все зробити для того, щоб не застуджуватись і не хворіти. Взяли і відмовили собі у всій справі, у житті брати участь. А взяли таку дорогу, такий болісний шлях, без чого людині будь-якій життя не буде. І ось зробили, вийшло на одній людині. Він же ходить, не боїться і не ховається, як ми всі. Каже свої слова про наш прогрес, що ми на сьогодні зробили. Я, каже автор, вірю усьому зробленому прогресу, але не бачу в цій справі користі, одна обіцянка. Як обіцяли віруючій людині згодом загробне життя, так і обіцяють зараз. А щоб зробити, не роблять. Живуть, як їм подобається. Один одне має, а інший інше. Один з голосом виступає, співає перед усіма свої слова. Його, як артиста небувалого, слухають усі.

     49. А в іншого склалися зовсім не такі справи. В боці коле, осаджує на легені, на серце, пробрався ворог, тобто хвороба, і мучить. Його, та й усіх без винятку чекає ця наша доля. Здоровому можна красуватися і жити, але хворому тільки вмирати. Моє загартування-тренування завжди з нами разом. Але ми не хочемо, щоб воно прогресувало за рахунок здоров'я на людині. Б'ємо цього чоловіка необдуманим гонінням. 28 рік пішов. Всі вчені на це бутять. Всі адміністративні особи недоброзичливо ставляться, ніби я їм своїм учинком заважаю. Я не цікавлюся їхнім місцем, щоб його зайняти, і розпоряджатися так, як розпоряджається зараз зі своїми законними силами Хрущов, за ним інші всі. Моє одне – це всіх особисте здоров'я, яке не хоче бути таким, як хочуть усі. За рахунок такої маленької курочки, вся вона в пір'ї, яка в день несе одне яєчко. А ми ж її вирощуємо, робимо її живою.

    50. Хочемо, щоб вона була завжди несучкою. Хочемо, щоб вона завоювала у своєму житті рекорд один з усіх. Подумай, де вона живе, і знаходиться в чому? Впевнена вона, що ти, як людина, завтра для свого задоволення їй голову не знімиш. Тобі  треба суп, який ти щодня вариш. Для тебе потрібно куряче м'ясо. Ти все хочеш, але не хочеш без цього залишитися, і не вмієш. А моє загартування пропонує це діло на одному чоловікові в житті. Хоч і небувало, але нам потрібно випробувати. Ми тут нічого не втратимо. А спробувати, спробуємо на одній людині. Нехай він робить. А ми подивимося, які будуть із цього результати. А ці якості у нас розвилися, на одному чоловікові робляться. Поки у нас він один такий, є послідовники, але мізерно дуже мало. Їм треба за самих себе взятися, і зробити все те, що буде треба для всіх, щоб було життя, але не смерть.                        

    51. Кричу криком на весь свій голос для того, щоб усі почули, що я теж людина зі своїм поняттям. Чи не краще мені буде, якщо я одягнусь так, як і всі? Мені буде затишок. Адже йде такий час, що буде це діло. Не будемо потребувати цього, котре є у нас зараз перед усіма. А буде чоловік зі своїми силами, зі своєю волею. Він свою правоту доведе на собі особисто, що є можливість і це робити, щоб людині не застуджуватись і не хворіти. Ось що буде треба нам усім, що живуть на білому світі. Життя, але не смерть.

    Якщо вам, як вченим, ці слова не до души, давайте з вами разом гарненько розберемося. Давайте поставимо на ноги все штучне і всю природність. Хто кого спочатку народив, і кому що шкідливо?

    52. А ви говорите про ваш вами придбаний продукт, якого ви як добрі в цій справі. Хотілося чоловіку водяного щура, як польового зайця, застосувати до умов, щоб наш рідний чоловік це м'ясо вживав. Але нашому чоловікові не по нутру було цю справу сприйняти, отже, ця справа не увінчалася. Живіт хворіти ніколи не буде, якщо він в нього не буде накидати всякого роду продукт. Це ж не сировина, яка береться з природи, і робиться в напівфабрикат, а потім вже доробляється в деталь. Так і наша з вами у праці добута в природі їжа. Якщо розібратися з чоловіком, де це він живе. А ми з вами всій цій справі свідки. Хочемо сказати про село, про людину, хто себе вважає без всього цього. Що він робить для того, щоб проковтнути зроблену їм їжу в процесі свого життя, якщо він не встане рано ще до сонечка.

    53. А в селі, та ще предковому, ми добре знаємо розвинене самовілля у своїй власності. Людина без людини слідів не знайшла, і не знайде через свою заздрість. Для нього сьогодні прослизнула така нехороша думка, у себе він згадав про минуле. А як це наші старі старички померли? Вони робили не те, що це слід. Та у них і духу в цьому ділі не вистачало, щоб не хвалитись своєю силою про те, що він може зробити те, що не робив інший. Як нам усім відома пройшла історія, вона ж усіх нас залишила позаду. Запитайте в природі в умовах, вона вам скаже. Я вас валяла і не дала вам життя за те, що ви, отакі люди, зробили.

    54. Ваша вся робота на те, щоб ви її далі не робили. Але ви ж робите. Хто вас учив або вчить, щоб ви не кидали свою роботу. Це ваше. Ви маєте право пізно лягати і рано вставати. Якщо ви цього не зробите, у вас не вийде на столі приготований зі смаком сніданок. Тільки який він буде хороший і смачний, ми його поїмо. Це історія не перша і не остання. Не буде хорошого і смачного, а буде погане, все одно людина буде їсти. Він без цього залишатися не зможе. Знаємо бідність, знаємо багатство. Краще буде багатим бути, ніж бути бідним. Але нічого ти не поробиш між одним й іншим. Старе історичне село до сьогоднішнього міста не застосуєш. Яка в ньому цивілізованість, можна сказати, хороша.

 

    55. Але погане є в кожному штучному порядку, а хороше залишається в єстві. Краще буде нам усім залишатися без усякої приготовленої руками їжі. Буде гірше для нас, якщо ми будемо розвивати своє за предками. По тому прикладу, що робився в селі, і що робиться в місті. Ми знаємо, хороше без поганого не буває. Так краще буде для всіх нас, якщо ми з вами знайдемо таку для всіх дорогу, яка буде створюватися добре не одному, як робиться зараз. Треба зробити так, що буде всім добре. А ці всі якості є в природі, справа вся залишається за самою людиною. Хто цю справа зачав, той повинен і кінчати. Його розпочате, воно для всіх однакове. Любити життєрадісне, тільки всім треба, знищувати нікому не дається, і ніхто цього права не повинен мати.    

    56. Сонечко горить для всіх однаково, тільки на ньому печеться один чоловік, як і всі повинні пектися однаково. А у нас проходить життя на одному чоловікові. Для нього немає різниці між сонечком і між нічним часом. І також між дощем. І немає різниці між морозом і спекою. Цього незалежність від природи своєю справою добивається. І доб'ється свого права залежність на людині, хто своє штучне на собі розвиває. Воно помре, як і не жило воно,   

через єдиний вчинок. А його всі мають, тільки не хочуть перед іншим принижуватися. Завжди самі себе примушують, щоб гордим залишатися через своє місце. У вагоні будь-якому дається квиток з номером на проїзд відстані. До того людині треба вміло підійти, і вміло з ним слід розмовляти. У нього своє власне місце для свого імені по батькові.

    57. Чоловік, залежний від природи, не любить принижувати себе. А його любов проходить на своєму місці хвалитися. Він живе один давно, своїм господарством красується на все село. Про нього знають добре, що він доброго не робить навколишньому. У нього одне – сильно думати, щоб з цього місця сьогодні отримати більший прибуток. Це мета людська – з природи брати, та в кіш складати, як цінність.

    Природа бачить, в природі швидкі очі, вона далеко чує. А пам'ять у неї ніколи не забуває своє намічене зробити. Цій людині жити б, жити, але щось йому завадило. Господарство стало падати, у господарство проліз ворог, став цьому всьому завдавати шкоди. А господар бачить, господареві доводиться переживати через це.

    58. А щоб допомогти, сил не вистачає. Раз нестаток у цій справі, значить, доводиться хворіти. Хвороба оточила для того, щоб перешкодити людині. І так цей ворог прогресував і прогресує. Йому не знайшлося в залежності запобігти, зробити, щоб він себе більше не піднімав, і не робився сильний. Незалежність цій справі вклонилася, і сказала йому: вибач, будь ласка, скільки можна терпіти від тебе. Ти весь час панував, а тепер час мій прийшов. Я свідомо тобі, як залежності, програю в карти, та ще в небувалу буру. Як цікаво, коли до тебе приходить бура, значить, три козирі, гроші мої. А коли ти вибиваєш належне очко, а їх треба удвох набрати 31 очко, а втрьох вже 41.

    59. Для людини є хвороба, якщо він програє. Він психує, сам себе лає, як же не щастить. Його карта, що прийшла, він від неї залежний. Якщо він сьогодні не виграє, йому немає, чим жити далі. А коли його карта виграє, він радіє. Це все робить залежність. Не завжди радість розкривається перед залежністю. А незалежна людина на свою карту, що прийшла, ображатися не повинна, бо це природна вода. Вона тільки втішає бажанням. Хочеться завжди, щоб у тебе в трьох картах виявились козирі. Ти стаєш хазяїн усього коша. Для тебе це є перемога, гроші забирай. Ні – йди зі своїм програшом. А незалежність завжди на ногах стоїть. Але щоб виграти, цих успіхів вона не отримує швидше за все не…

    60. Що можна сказати, якщо карта має у себе ролі перед кожною і неоднаковою іншою картою. Це щастя буває в рік один раз. Але цікаво, коли ти, як гравець, гравця поб'єш, хвала за тобою. Але коли ти програєш, всі тебе не люблять і не хвалять – не сідай грати. У грошах кінця не видно. Їх можна тільки берегти, як береже їх залежність, і з ними помирають. А незалежність говорить. Моя справа – гравця примусити, щоб він психував, хворів своїм програшом. А моя справа, говорить незалежність, гравця нагородити. Це твій суперник. Він прийшов для того, щоб виграти. Йому треба шану і повагу, це все уявити. Так воно і виходить між залежністю і незалежністю. Залежність гроші виграє, а незалежність програє, але зате вона виграє своє особисте здоров'я.              

    61. У незалежності не буде терпіння, з нею хана. Він всю гру стоїть да прогляне, як гравцю хочеться забрати у свого товариша гроші. Особливо всі прагнуть обіграти незалежність. Вона грошима їх задовольняє, але зате вона прогресує в цій справі здоров'ям. Він каже, їх називає хлопцями. А справа хлопців – їм гроші. А за гроші все робиться. Чоловік через них залежний. А я, каже, за своє все ні копійки не отримую, за те, що роблю. Все для людини є користь, чим живу. І живу краще від усіх. Навіть програю гроші в буру, щоб люди не говорили нісенітницю. Ось для чого я, як незалежність, граю в карти. Щоб у природі вигравати своїм здоров'ям, своєю рукою, своїм розумом і душею з серцем. Ось тому-то зима йде для всіх не однаково, йдуть всі від неї.   

    62. А незалежність одна не йде, вона виграє свої в природі якості. Якщо тільки пограєш в карти, то більше наберешся думки. Думка одна – своє зроблене треба довести до кінця і краю. В незалежності якщо не буде здоров'я, йому ніхто нічого не дасть. А коли буде здоров'я, ніхто не перешкодить, тільки виграє своє, і покаже живі факти. А вони на нас є, ми їх робимо. Готують для всіх один спільний стіл. Ставлять першу страву, з якою треба буде рахуватися. Вона гаряча, і без всякого хліба не будемо ковтати. Спочатку потрібно вкусити своїми зубами хліб. Це об'ємом з повітрям слина, яка з місця одного до іншого перекидається. І готується зі слиною, щоб легше проковтнути. 

    63. Тут у цьому жуванні є виділення зсередини слини. А з повітря все, що є в природі, воно робить суміш. Там є зроблений із сировини продукт, як мертва істота. Не один хліб. Є вода, і є капуста, і є картопля, і цибуля. Словом, весь приготовлений на столі борщ. До другої страви з іншої тварини м'ясо зроблене, котлета, у що входить все, що треба для вживання через смак. А третя, солодкий компот або молоко. Шановні вчені, тут без жирів не обійшлося, без води теж, і також прогресує в цій справі повітря. Ложка снує від чашки до рота, і від рота до чашки. Це те повітря, яке атмосфера оточує. Врахуйте, вчені, про цей прийом, про цю їжу.

    64. А вона в рот сама не прийшла, її обґрунтував практично у праці сам чоловік. Для нього це не перша історія розвивається, кожен раз перед ним ніколи не буває. А вранці сніданок, в обід обідати, а у вечерю вечеряти. І що може бути хороше з цього всього, якщо наша їжа зроблена не з одного предмета, і не на одному місці здобута, так само і не в одній атмосфері. А для людського тіла все це необхідно їсти, тобто вживати. Коли людина наїдається, то його тілу потрібно хоч неоднаковий самозахист. Кажуть, що барон навіть цим фасоном не радіє. Для його тіла природність. А її створив так само, як їжу, не однакову, і не на одному місці, і не з одної сировини.

    65. Також і житловий двір зі своїм таким домом, якого поставив на своєму кутку, щоб до сторонці, все це робилося предками. Щоб на це все багатство, яке будувалося господарем, дивилися, і говорили, одні в добрий бік, а інші в бік поганий. Про що б чоловік свої слова не кидав іншому, як сусідові. І так це життя серйозне і ... оскільки вона від людини вимоглива для того, щоб у ній жити. Але сама природа, всі умови не захищає цю нашу залежність, від чого ми живемо один раз. Адже час такий приходить. Ні продукт їжі, або одяг, ніякий будинок, і ніяка тварина, і ні атмосферне явище. Скрізь і всюди людина жила один час із цим усім, але щоб задовольнити себе людина не добилася успіхів. У будь-якому і кожному місці, і в будь-якому одязі, з будь-якою їжею, і також в будь-якому будинку і час помирав чоловік, вмирає.

    66. І буде вмирати, якщо він не прожене від себе все те, що його тілу в житті заважає. Ми з вами простежили на кожному залежному чоловікові. Хто б як і де не жив, його все одно природа знайде, і за його нехороше покарає. А науки природно не народжувалося. І немає, щоб чоловік сам здоровий, не хворий, навчив себе запобігати застуді та захворюванню. Ось як між нами сам себе примусив на своєму індивідуальному тілі. Всім видно те, що нашому чоловікові руському довелося відмовитися від залежності, від того, що чоловік має. Він жити без цього не може. А моє загартування-тренування, мій такий вчинок, моя така робота, це моя ідея. Вона поки що прогресує на одному чоловікові. Ми, всі люди, бачимо це, але не хочемо його якості визнати. Він неповторний.

    67. У нього все багатство, вся слава – це його тіло. А раз воно до цього мало все своє залежне, то чому це так, що він не зможе зробитися незалежний. Чоловіка діло, він все зможе, лише б у нього бажання і любов до цього. Але ніхто не примусив сам себе, щоб таким залишатися. Всі мають сили все це належне надягати, вживати і бути. Вони мають свої сили і на те, щоб скинути і не задовольнятися, навіть не бути в ньому. Але так нас природа примусила, щоб ми з вами свій потік мали. Через цей потік залишали всі кроки позаду. Наше небажання і нелюбов до цього.

    Як же так, що чоловік став пробувати, у нього вийшло, він живий факт. Нікуди ти не дінешся, як треба нам усім, вченим і невченим, визнати і погодитися з його силою і волею, щоб вони від нас отримали в житті волю.

    68. Ніким ніде ніяк адміністративно не робилася воля, свобода життя. Залежність примушувала раніше визнавати, щоб прогресував у природі між людьми капітал. Капітал розпоряджався фізичним в темряві трудом. А труду хід важкий. Але він його робив для того, щоб жити. А жив, і живе людина легко зараз розумово. І також зараз ніхто про іншу людину, про бідного не подумає, і не захистить його бідність. Навіщо вона йому, якщо ця людина не може придбавати собі те, що в житті необхідне ...

    69. Чоловікові це багатство, цю славу піднесла, щоб він не переставав про це турбуватися. Йде час один за іншим, йому кінця і краю немає. Сьогодні одне з'явилося, а завтра за цим часом прийшло інше, не таке, як було до цього чоловіка. Це всьому роль проходити в ньому в своєму зробленому кимось фасоні. Для часу, який би він не був, не потрібно ніякий самозахист. І в часі немає страху. А є життя, що протікає, ніколи не вмирає, а завжди рухається, і не зупиняється ні перед ким. Прийшов час, треба підніматися сонечку. А через сонечко все життя в наявності робиться. То йому доводилося по ночі при темряві жити. Він нічого не бачив, крім як квітуче життєрадісне у вогнику блищало. Так і дні, адже вони з'являються в природі різними і завжди живущими.        

    70. Це так сам себе навчив чоловік сприймати. Це час для нього ранок починався вперше, воно ніколи таким не було. А зараз прийшов, став від умов життя залежним. Без задньої думки чоловік рухатися не буде. Йому вона відкриває справу, що він повинен зробити. Якщо час народжений іде від одного до іншого. Людина в ньому живе, і думає, як би в цьому часі пожити краще. Це ж саме змусило людину помилитися. Йому, як чоловікові, завадила, не створила умови. Чоловік не отримав собі шматочка, не виявилося ганчірки, а щось оточило безсилля. Людина не могла з розвиненим незнанням далі рухатися. Бо природа створила таку думку в тимчасовому явищі, один раз пожити, а інший померти.  

    71. Таке право в законі є і буде, якщо ми не змінимо у себе цей потік, не будемо втягуватися в інше зовсім не потрібне діло. Колодязь риється для води, а вода береться щодня для потреби. Що можна буде зробити без води, якщо вода здатна, все з неї робиться для вживання. Готується з водою всякого роду наша їжа. Спекти хліб – треба вода. Зварити суп, теж без води не обійдешся. Матеріал створити – без води не скрутиш нитку. І також не зробиш без води ніяку зброю, і не складеш ніякий будинок. Де ж вода свої сили діває, якщо вона вживається, без кінця і краю витрачається. І всякого роду нечистоти вона обмиває. У природі не буває біліше від снігу. Немає і сильніше води, котра рухається масою по природі. На одному місці не стоїть, а рухається без кінця і краю.

    72. Вже тієї хвилі, того дня, того повітря не повернеш, від чого людині доводилося бути залежним. Якби людському живому тілу була природа впливова, то чоловік зі своїм здоров'ям згорів. Він не жив би так, як живе на сьогодні наш один для цього чоловік. Його тіло не боїться залишатися без усякої води, що йде по природі, або без всякого продукту, як їжі й одягу. А яку допомогу може створити в житті дім. Він одні стіни – нічого не вдіє. А до цих стін буде город, хороша, зручна земля, з якої людина придбаває своєю працею для того, щоб один час пожити та сваволити через цей город мій. До цього має тварину, без якої людина жити не зможе. Вона від тварини відбирає її сили.

    73. За рахунок цих сил ярмо надягає, хомут носить, підводу тягає вслід. І сам сидить на підводі, сам б'є батогом тварину. Чи не знущання над твариною, не насмішка в природі? Тварина, підкоряйся, будь залежна від людських рук, будь слугою. А коли треба самому чоловікові покопатися для того, щоб із цієї роботи вийшов великий урожай. Тому ми бажаємо, щоб наша природа завжди не забувала про нас. Зі своїми умовами, з часом і нас турбувала, щоб ми знали про природу, що вона сама без нашої праці нічого не дає. Якщо ми з вами перестанемо в ній ритися, перестанемо її копати, і не будемо доглядати за зростаючим урожаєм, то нам нічого природа не покаже. Всьому діло для цього є людина зі своїм індивідуальним здоров'ям, з любов'ю до справи.

    74. Природа не відмовиться бути помічницею, допомагати тримати на ногах чоловіка, щоб цей чоловік на них ніс весь вантаж, а руками все робив. Це діло його труд. Коли він його починає робити, то він з силами все робить. А коли до кінця, він починає втомлюватися, і зовсім кидає цю роботу, яку чоловік завжди робив і робить зараз. І буде робити надалі, якщо його здоров'я свідомо не відмовить свої сили туди кидати.

    Людина залежна від життя, а в житті все він робить. Він надіється на щастя. А щастя дає одне і друге. Можна жити добре, і можна померти. Ця надія не врятує, бере та валяє. Тому людина в турботі придбаває для себе необхідне. А як Іванов Порфирій Корнійович, він знає добре про весь час у році. Але не хочу робити жодної копійки, щоб було шкідливо, заважало в житті.

    75. Я вважаю, ні їжа, ні одяг, ні дім нашого брата не врятує, як труд. Він тільки нашого брата примушує, щоб чоловік більше працював, а менше отримував. У природі так воно і робиться. Більше треба працювати, а менше отримувати. Яке задоволення для чоловіка багато разів поїсти, або наїдатися досхочу. Давайте ми візьмемо, і почнемо чоловіка безперервно годувати. Нехай він їсть, а в нього немає апетиту, йому їжа не лізе. Він хворий. А раз хворий, треба лікаря, нехай він своїм штучним, своєю роботою рятує людину. Йому вводить штучно, щоб людина багато їла. Природа цим вчинком не радується, і не хотіла вона, щоб чоловік цим займався. Бо це все створює шкоду. У природі нічого ніде не зникає.

     76. Жило, і живе, і буде жити. Але таким потоком сам себе оточувати, як оточив цей безвинний в залежності чоловік. Його примусила з природою боротися, їй доводити, що я правий. Це одні ноги, один слід, і одні руки, і одні очі. Все це є при людині, але немає того, що потрібно в житті.

    А ось в житті живе сторона, що протистоїть, зі своїм спростуванням усього. Це незалежність, вона може бути в природі, в повітрі, у воді, в землі при будь-якому часі. А для нас не по душі. Ти встав з ліжка, треба буде йти в путь, дорогу. А в природі робиться те, що тобі не подобається. Йде дощик, холодно. А ти, як людина, в цій справі губишся. Вже боїшся, як б не загинути. Як же не гине моє загартування, зберігає чоловіка в його чистому енергійному тілі.

    77. 26 років не потребував ніякого самозахисту, і не боявся ніякої погоди. Треба буде йти – ідеш. Треба буде бути вдома – буваєш вдома. А якщо вдома сидиш, нічого не робиш, то нічого не отримаєш. Так краще май свої сили, щоб вони залишалися без усякої залежності. А залежність – це людських рук справа. Цієї справи по природі дуже багато, і різного місця в штучному. Лише б були твої сили, можна буде завжди робити. В єстві сил вистачить, щоб щось таке з усіх майструвати. Кожен чоловік береться за своє надумане діло. Він почав це діло робити для того, щоб із цього що-небудь вийшло. Природа нам не шкодує все віддати, лише б ти, як чоловік, робив діло твоє. Це труд, а він поки облагороджує людину.

    78. А ми ним взялися для того працювати. Нам природа за це дала можливості прожити один час. Хоч і важко довелося жити, але прожили ми свій час та промучилися. Нам природа розкрила свої багатства, вказала місце народженої роботи. Треба буде там щодня працювати. Кожен день ця робота тебе тягне, щоб ти там був і нічого не робив, за це не оплачується. І природа таких якостей не відкриває. І вона не любить нетрудящих. Взявся за цю справу – так роби. А людині важко робити. Він би туди не пішов, але життя саме примушує, щоб він там працював. Це його в цій справі промисел. Він це місце сам знайшов, і цією справою тепер працює, користується повними правами.

    79. Як робітник на якому-небудь маленькому або великому виробництві, де люди всі по порядку, по алфавіту записані їхні імена, по батькові, їхні прізвища для того, щоб їх знати. І примушувати, як чоловіка, щоб він у цьому виробництві свідомо добре працював. А кому хочеться працювати. Це його примусила необхідність. Всі люди народжені в праці. Якщо чоловік не працює, нічого не робить, на нього ніхто не звертає уваги. Його не вважають суспільним чоловіком, його проганяють геть з життя. А він бачить перед собою таку річ, яка не в'ється перед ним. Старається йти шляхом своєї хитрості. А хитрість не така, як це слід, вона карається законом. За чуже засуджують, якщо ти привласнюєш до себе нелегально, суд дає строк.

    80. А на цю картину утворилися люди аналізатори цієї справи. Створили ізолятор для того, щоб там тримати, як порушника в цій справі закону. Хто має свою власність, а на неї накидаються і привласнюють до свого імені. Так воно і вийшло, і зробилося за своє власницьке, хто на нього напав, і привласнив його нелегально. А люди знайшли, і визнали провину за людиною. Стали справу створювати, стали йому статтю пришивати по заслугах. Хто що-небудь зробив хороше, тому заслуга. А хто погане вчинив, тому кара. І ось це діло штучне засяяло за рахунок рук, воно створило поневолення. Це все зробив труд штучне, через що пішла різанина, ненависть, вбивство. Один одного стали грабувати самовільно. А раз самовілля, ось вам і своє власне те, від чого залежав чоловік.

     81. Перше, шматочок землі. Друге, тварина, що зустрічається, яка дає прибуток, дохід, через який став чоловік в часі залежний бути. А час для чоловіка вивчений, що треба буде для цього часу мати. Людина завжди огороджена цією залежністю. Вона людину примусила про це думати. А коли прийшов це кипучий для неї час, людина поспішає його зробити, зробити раніше та краще. Це вже його на це будуть сили. Якщо у нього була думка прокладена це зробити, то на щось спирався обов'язково зробити. Зробив одне, він заклав зернятка в землю. Так це все не кинув даром, став очікувати, а коли воно зійде, і як воно зійде. Його дочекався, сходи з'явилися, та ще які він бачить. Якщо хороші, він радіє.

    82. Погані – він тужить, не задовольняється своєю роботою. Це його вже бідність, він завжди отримує невдачу свою через нестаток. І ось цей нестаток тягне до себе більше бідність, не виходить урожай такий, як це треба. Все залежить від вмілого і швидкого, і зручного. Але невміле завжди помирає. А живе хитрість, умілість поспішить. Це все зробила залежність, вона огородилася власністю, але не озброїлася цю власність зберегти. До неї проліз чоловік інший, і украв цю власність. То вона була одного, а тепер зробилася іншого. Тварина стоїть, мовчить, їй все одно служити слугою, бути продуктом для людини. А людина знає, який вона дає прибуток. А через прибуток людина розвивається. Ось вам і війна, тобто боротьба за існування.

    83. Грабує один у одного. І вилився із залежності закон покарання. Через нашу залежність стали людину судити, стали питати його мету, для чого він це зробив. Все він вилив у наявності, і визнав за собою провину. А цьому чоловікові побудували в'язницю, важке переживання. Людина створила закон: хто придбаває нелегально, його ловлять і садять за законом у в'язницю. Незалежність цей закон весь ламає на людині, і ставить свій. Йому ця нелегальність не потрібна. Вона своє ставить. Краще свідомо все не робити, що люди від предків робили, і по їхніх слідах зараз ідуть. Всі крали в природі, і крадуть зараз своєю хитрістю. В'язниця не буде силою для незалежності. Вона не робить те, що робила весь час залежність. У неї весь час на обліку.        

    84. Залежність без будь-якого часу жити не зможе. А незалежність говорить. Для мене в природі немає різниці ніякої ніде тому, що я люблю все те, що є в природі. Я не ховаюсь і не запасаюся на цілий рік або більше. Якщо я треба буду природі, як жива річ, то вона моєму життю не завадить. Вона бачить на мені істину. Я від неї не йду так, як всі йдуть. І не боюся, як бояться всі. Для мене краще буде, якщо я не буду жити за рахунок іншого. Я не буду вживати в шлунок, я не буду одягатися, і не буду в будинок входити. А буду жити за рахунок свого тіла, за рахунок своїх сил, за рахунок уміння тільки в єстві. Для мене не треба будуть руки іншої людини. Він не буде вигадувати фасон або яку-небудь річ, що втягує.

    85. І не буду я за гроші трудитися, а буду працювати для свого тіла корисно. Це моя ідея доб'ється все одно, і буде воювати з усіма, доведе своїм здоров'ям. Якщо його вже не буде у мене, як чоловіка, то тоді ми нічого не доб'ємося, і не зробимо у себе що-небудь нове в житті. Наша з вами думка прогресує для того, щоб жити. А виходить по природному не життя, а смерть. Ми не людині розум, не людині справу, а робимо шкоду, але не користь. Ми і будемо робити все одно, якщо не відмовимося від залежності, від того, що є на нас усіх. Ми маємо це багатство не для того, щоб людина набиралася сил волі. Він боїться залишатися без свого наявного багатства. Він себе вважає зобов'язаним це робити.

    86. Бо це все, що він робить, це його здоров'я. Якби він цього не робив і нічого не творив, ви думаєте, йому б не було ніякого життя? Це невірно. Чоловік не думав у природі таким залишатися, і не вважав сам себе в цьому бути. Природа є друг людському тілу. Вона його властивими силами зберігає. У нього тіло прогресує своїм серцем через легені, в які потрапляє з повітря кисень, і обмінюється з кров'ю. А кров у цей час робиться бадьора. І в клапани серця потрапляє для того, щоб частина найкращої крові направити мозковій системі для задоволення, щоб мозок був сильний свої нитки направити в м'язове явище для проштовхування по тілу іншої крові.

    87. Вся природа, весь джерело, що є в природі, воно служить людині для того, щоб її життя тривало за рахунок того, що робилося і робиться в людському тілі. Йому не треба багато думати, а де це буде треба роздобути собі сьогодні існування. Сьогодні життя, щоб задовольнити себе досхочу. Цього чоловік у своєму тілі не мав, його примушувала все робити природа. Вона у себе не впевнена була, що у неї є такі якості, таке застосування, що чоловік зможе жити і без цього всього, що він має. Чоловік привчив сам себе. Без цього всього щоб залишатися довелося, життя побудована так, що обов'язково має бути. Якщо цього не буде, то не буде людини.     

    88. Значить, за нашим усім ділом, людина живе тільки через це. Це неправильне роздум, що чоловік задовольняється своїм життям тим, що він має, і хоче мати у себе більше і більше, і краще. Цьому, що ми маємо, кінця і краю немає. Нам за наше все в природі дається все отримувати через бажання і любов. Ми добуваємо в природі, нас природа збагачує. Хоче, щоб ми з вами жили за рахунок цього один раз. А інший раз, ми через це все свої тіла втрачаємо. Мало того, що за рахунок повітря, води, та землі живемо. Нас це все зберігає, як єство, як   

природа. Але ми в цій справі проклали стрижень штучного діла, своє штучне ввели для того, щоб жити.

    89. Ми живемо за рахунок зробленого в природі. Так нас природа створила. Не буде шматка хліба, не висітиме ганчірка, і не буде будинок складений стояти на розі якомусь – не буде, чому вірити. А то ж це твоє невмируще з тобою діло рук, все твоє штучне, що ти зробив. Але врахуй ти сам, що це все прах для тебе. Через це життя немає. У тебе, як людини, вся надія на це все. Ти господар свого добра, його бережеш, за ним доглядаєш, робиш все те, що наші всі предки зробили. Вони через це все закопали в могилу самі себе. Ніщо їм не допомогло. Вони знесилили, і їм у цій справі ніхто не допоміг. І не сказав слово своє, що це є не життя, а смерть. Чоловік неправильно до цієї справи підійшов.

    90. Неправильно взявся хазяйнувати над природою шляхом знищення. То він вирощує, то він робить. То він чекає, а потім воно йде, більше не повертається зовсім.

    Життя людини неправильно побудоване через інший предмет. А життя повинна бути із-за самого себе. Ось що говорить наша велика природа. Для людини праця є закон. Але цей закон можна буде обійти, і без цього обходитися. Ми були в залежності від буржуазії, від її капіталу. А зараз цей режим прогнали, взяли шлях незалежності. Він нам говорить, він нас учить, щоб ми з вами відмовилися. І пішли з вами в те місце в природі, де не існувала і не існує на людині залежність. Молодій людині закладати свою працю в цьому дуже і дуже важко.      

    91. А краще буде змінити своє все просування до прогресу. Краще нам буде, якщо ми візьмемося всі за незалежність. То ми в природі в часі в умовах були своїм тілом залежні. У нас тіло таке, як у всіх, воно розвинене сприймати те, що є в природі. Незалежність висуває все своє на службу всього нашого людства. Воно нам говорить, які ми кліматичні у своїх місцях люди, хто не навчився сам запобігати застуді та захворюванню. Тому ми безсилі боротися надалі. Де ми і як би не були, нас з вами калічить природа, вбиває наші сили. Ми є на сході, є на заході, або ми на півдні і півночі, живемо один раз, а вмираємо ми там завжди.

    92. Про це знає наша одна для всіх незалежність. Вона споконвіків була, і буде зараз зі своїми незалежними силами, зі своєю любов'ю. З бажанням без всякої матеріальної частини за те, що ти, як людина, знаєш, і хочеш у цій справі досягти. Це моя робота догляд над собою. Пошана і повага дорослим від себе, бідному допомогти, і режим під часу, не харкати і не плювати – найголовніше в житті. Залежність в цій справі гордо чином сама себе перед іншою людиною показує. Завжди не хоче рахуватися з іншим безсилим чоловіком, що він падає у своїх кроках. Моєму загартуванню-тренуванню, як незалежному чоловікові, не потрібно ганятися за природою, за часом.

    93. А прийшов час, іди і роби те, що доводиться робити для користі. Незалежність сама у всьому діяльна, вона не відступаюча, скрізь і всюди зі своїм аналізом проявляється. Для незалежної людини неважко буде простояти на одному місці, і не сідати на стілець. Це буде краще, ніж одне – треба сідати, і треба самого себе піднімати. І рахуй весь час свого життя, як ти своїм організмом робиш всі належні фізичні прийоми. Ти на своєму тілі носиш силу-силенну ваги, та ще хвалишся хорошим, новим та теплим одягом. Для тебе важко, як залежності. Як втомленому від цієї справи, тобі треба відпочинок. Ти від цього місця залежний.

    94. Твоє це тебе примусило на ньому сидіти, і своє продумувати. А думки такі, щоб де-небудь роздобути для самого себе особисто. Для незалежності всі промисли відпадають, всі виробництва скасовуються. Також не буде шахт, заводів, фабрики. Що буде людина робити? Сам завоює свої для цього сили. Для нього не буде потрібен стіл зі своїми пристосуваннями. Для людини не потрібно шматок хліба, щоб його доводилося кусати. А піджак або шапка з чобітьми, вони будуть не треба. Все це помре, як і не жило на білому світі. Доріг таких не стане. Все це буде першим початком. Колись земля не мала такого забіяку, хто не міг сам себе примусити, щоб жити, і в себе мати таку надію на все, щоб ти, як чоловік, нічого не робив, а для тебе сипалося з мішка.

    95. Прогрес у ложки, в чашки за столом, та при обставинах. А коли наші дні зробляться для життя людини золоті, то вже те питай у природи. Вона нам такої вологи не дасть, щоб з ранку лежала на траві роса. Або з нічого взявся дробовий дощик і весь день накрапав. Цього від природи хотіла сама залежність людська. Вона розвивалася в праці. Її тримали так, як ніколи. Нею цікавляться, щоб були такими, як ми були раніше. Працювали ні за що. Труд наш вважався славою. А тепер, коли ми залежність громадянською війною прогнали геть зовсім, то нам зробилося на все легше. Ми стали робити машину. Ми зробили агрегат, і пустили в хід транспорт.

    96. Ввели на арену струм, електрику. Світить нам наша лампа Ілліча, під якою нам легко і видно стало в нашій праці. Ми пишемо і читаємо, створюємо на все плани. Хочеться зробити краще, ніж було. Йдемо від іншого, що до цього було. Сама незалежність зі своїми силами прийшла, виступила між природою і вченими людьми. Нам треба буде не шкідливий прогрес зі своїми діями. А нам треба буде прогрес такий, щоб з цього всього розвивалася якась користь. Набридло раніше при царській владі, при буржуазному ладі хрести на могилах ставити. Все це створювало нам неприємність у природі. Це наша з вами боротьба за своє існування. Хто ввів у життя місцевості населення?  Людина. Хто відкрив всю нашу на землі роботу?  Людина. 

    97. Кому з усіх раніше не хотілося веселитися, танцювати, співати пісні. Все це давалося природою. Хіба я цьому вчила, чого всі люди просили? Тому самі себе закопали на віки віків. Ми ж колись були залежні від капіталу. Ми продавалися, купувалися, все це зжилось. Ми цієї справи стали хазяї. Так чому ж ми не зможемо хазяйнувати над собою? Досить бути залежним від природи, від умов. Ми маємо свою власницьку землю в надрах, в промислах. У нас гори і всі ліси, належні для того, щоб ними користуватися, як джерелом усього життя. А хіба немає у землі зараз багатств, хіба немає на людині своєї слави. Що він робив раніше, і що він мав раніше. Його тягло назад зі своїм дерев'яним плугом.

    98. Йому його коса не давала прогресувати швидко. Хліб ріс, і був би великим урожаєм. Але його знання тримало, не давало закону, щоб всі дихали однаково. Залежність на сцені співає свої складні пісні голосно. Його, як талановитого чоловіка, тисяча людей слухає, і відпочиває від своєї нервової втоми. Тільки одна була біда, вона і залишилася при цьому розвитку нехороша. Наука медицина зі своїми розвиненими словами, зі справою не навчилася в природі і не впізнала, і не застосувала на чоловікові своє знання, як буде треба самому чоловікові пробуджувати себе від застуди та захворювання. Цього наша система не зробила і не зробить при такому потоці при такому прогресі. Ми всі живемо по-різному, хочемо жити від іншого інакше. Ось у чому ми з вами помиляємося? У нашій гордості, в нашому чині, і в невігластві.

    99. Запитаємо ж ми в незалежності, а що вона робить, що вона така одна на одному чоловікові живе? Незалежність себе не приховує, не йде від нас вона. А навпаки, вона дружно з природою живе, не відступає ні перед чим ніяк. Ось яка незалежність. Мені непогано залишатися без усякої матеріальності, без усього того, що людина тепер має. Я власниця над собою. Що захочу, те і зроблю. Море моє, моя земля, по чому ходжу. І повітря моє, чим я дихаю. Але не жування рятує, не ковток задовольняє. Не один чоловік це отримав, став ковтати і проковтнув, задихнувся. Хто цьому винен? Та самі умови, сама природа, сам чоловік. Якщо він добився на самому собі незалежність, то він доб'ється і безсмертя. У людини вся сила, вся воля, все багатство є, але немає однієї бідності.   

    100. А в природі квіти цвітуть, трава зеленіє. Тільки взимку білим снігом все обсипає. Ось від чого не слід іти. Ось до чого слід самого себе привчати. До природи, до часу небувалого. А незалежність цього часу чекає. Для неї немає різниці, немає, щоб від цього було що-небудь погано. А є скрізь і всюди добре за твоє зроблене, і робиться зараз. Все обов'язково вийде хороше. Це життя не старе, а нове небувале в природі. Поки чоловік один господар. Він за собою доглядає для того, щоб своє тіло в цій справі пробуджувати. У природі є для цього все, лише б чоловік брався за це, вона все йому дасть. Це його любов у природі.

    101. А любові у залежної людини до природи немає. А раз немає любові, що може бути? Один каприз. А раз людина капризує, значить, незадоволена життям. Нервує – значить, психічно хвора. А із залежністю люди всі хворі на своєму кожному місці, і зі своїм бажанням. Я, мовляв, людина, живу добре. У мене є все, що краще поїсти, та з хорошого одягнутися. А в прекрасному будинку пожити, та ще в якому місці, і за яких обставин. Особливо тоді, коли буває в природі добре, і прибуток чого-небудь. Людині мало, він хоче і цією справою оточити себе. У нього ще немає того, що буде треба отримати. Він не добув, і не може знати, де це саме добути.   

    102. Вже є для людини хвороба. Для нього народжується в один час думка, він нею оточує себе. Але коли її немає у нього, він вже хворіє. Що можна буде зробити залежному чоловікові, якщо він залежний від будь-якого живого дня або ж ночі. Вони складають всім добовим часом цілий тиждень. Людина про ці дні завжди наперед думає, а що повинна зробити в перший день понеділок, або у вівторок. У понеділок зовсім не такий час був, як прийшов у суботу. Вона останній день для відпочинку. А вже у неділю за законом всі люди відпочивають. І хочуть поїсти, що найкраще. Та з хорошого на себе одягнути. Це ж хвала, та ще яка показова, що в мене є, а у вас цього немає.

    103. У році 366 днів. Якщо доведеться вмирати зі своїми силами, скільки разів можна буде вмирати, якщо природа не дасть життя. А то природа народила чоловіка для його особистого життя. Він живе, і хоче жити не один день і не одну добу, і не один тиждень, і не один місяць, і не один рік. Тому чоловік живе, і надіється не на свої сили, а на своє органічне тіло. У нього сили є на все, щоб жити. Він не хоче вмирати зі своїм наявним штучним, зі своєю прогресуючою технікою. Людина вірить колесу, вірить мотору, і його робить для швидкості й зручності. А щоб він цей напрямок змінив на те, що неможливо залишитися без цього. То він робив, із цієї справи отримував нестаток. То він не знаходить собі потрібним це зробити, щоб залишитися без цього прогресу.     

    104. В незалежності такої думки не було, і немає того, що є в залежності. Залежність оточена одним добром, що ми отримуємо від природи. Ми ж колись були без залежності. У нас не було перед нами цією ягідки, ми її не шукали. Та й час не знали. А коли це воно нам піднесе його зростання, або зовсім засохне. А потім з'являться на це місце білі снігові краплі, і застелить все це білим кольором. Все це нам давалося атмосферою. Всі ми бачили, нове змінюється, завжди нове в повітрі, десь з'являється температура повітря. То вона робиться високою, то вона робиться низькою. Коли зовсім іде із землі, він випаровується водою. А слідом за цим з'являється на землі зростаюча в зелені трава.

    105. І між нею прослизають подекуди квіти різного виду. Який тоді аромат! Дихав би, але не наситишся таким повітрям. Він іде на віки віків в область простору. А приходить час такий, що на цьому місці від цього зростаючого знову ж з'являється квітка, для цієї квітки час приходить інший. Так і чоловікові залежному прийшов такий час свідомості. То він був залежний від буржуазного капіталу. Людина продавалася, людина купувалася. Це ніби експлуатація людиною людини. А раз чоловік при цьому часу народився, значить, він повинен бути залежним від цієї політики та економіки. Бо ця політика, економіка без іншої людини жити не навчилася.   

    106. Чоловікові сьогоднішньому треба своє власне місце. Де він народився, там він повинен жити за рахунок умов. Умови чоловіка примусили думати, а потім робити. Він робить для того, щоб завжди у себе мати запас. Це таке переконання чоловіка, і віра у все це, нібито цей запас рятує в цьому часі чоловіка. Якщо цього запасу не приготує чоловік, у нього завмирає все живе. А раз у чоловіка не буде живого, він далі жити не буде. Та немає, за що. Хоч добре, хоч погане. Але інше тіло, та інші якості, інше зовсім життя в природі. Вона своїм тілом сприяє тіло людське тримати. Якщо не буде для людини шматочка землі, то людині робити буде нічого.

107. Курочка за рахунок чого виростає? За рахунок умов. Для чого курочку виходжувати? Для того, щоб вона щодня несла яєчко. Коли курочка несеться, її хазяїн годує і поїть. Хвалиться цієї курочкою хазяїн. А коли ця курочка не дає яєчко, господар прибирає з дороги цю курочку марну.  Ось тому і знадобився віл. На нього наділи ярмо, та причепили плуг. Такий віл, вези, а то тебе батогом або палицею. А волові робити було нічого перед людиною. Людина примусила корівку, щоб вона телилася, і привела телятко для того, щоб приплід був. А де ведеться свій приплід? Та на своїй власницькій землі, де ти живеш не погано, а добре.

    108. Зі своїми усіма умовами ти без собаки не залишаєшся. Вважаєш, він у тебе сторож. А без кішки теж не господар. Треба буде кішка для того, щоб миш вона виловлювала. Все це господарство буде треба для життя свого.    А двір обгороджений для того, щоб на мою цю землю не пролізла чужа тварина. Я не хочу, щоб по моїй землі вешталося чуже. Ось тому-то моє це село чи аул, або місто, в якому я народився. І в ньому пожив один час, а потім і помер. Це наша людська в цій справі не хвала, і не заслуги. Для чого це ти робиш? Щоб бути через це все залежним. А раз залежним, то потрібно служити слугою.

    109. Кланятися природі, просити її, щоб вона не кинула його тримати в умовах. Природа – це шматочок, це місце, на якому ти своїми ногами стоїш, і про щось думаєш. Перед тобою, як чоловіком, свої нескінченні поля розкидала на чотири сторони. Ти залежний через них. Тебе примусили цієї місцевості умови. Сьогодні який був час, людина від цього часу залежна. Що можна було робити людині? Скажімо, коли наше дерево плодове свої листочки одягало, а квіточки зароджувало, я, як чоловік, знав, що згодом вийде маленька крихітка, початок цієї ягідки. Вона стане додавати себе щохвилини і щогодини все більше і більше.

    110. А для мене, як чоловіка, та ще господаря, велика радість, адже урожай. А в іншого цього немає, а йому теж хочеться, щоб у нього було. Але природа не всіх однаково збагатила. Одного одним, а іншого іншим. І так всі люди не пішли по одній однаковій дорозі, а пішли кожен по своїй, особисто зацікавленій. Чоловік цією дорогою став залежний. А щоб він був незалежний, треба буде не мати нічого з штучного, з іншої тварини. Руки людські геть від усього цього. Руки заберіть від моря і від повітря, і від землі. Можна буде це зробити?  Можна. Так чому ж не можна буде, якщо вже на одному чоловікові спробували, зроблено практично. Доведено, що можна буде залишатися без усякого одягу.

    111. А раз ти не одягаєшся, то навіщо тобі їсти. А раз ти не їси і не одягаєшся, то і праця як така йде геть подалі від тебе. Ти сам із-за цього всього робишся незалежним ні від кого ніяк.

    Саме положення примусило чоловіка це зробити. Воно і зробило на чоловікові. У природі одне ніколи не буває. Сьогодні залежний від капіталу, а завтра незалежний. Сьогодні від природи залежний, а завтра від природи будеш незалежний. Все завоювання в природі, і вся перемога є в природі, тільки жити, а не вмирати. Залежність стара, а нова незалежність. Куди ти, як чоловік, підеш, якщо перед тобою будуть одні двері та інші?

    112. Одні мають напис. Ось у ці двері можна заходити кожному чоловікові для того, щоб там жити. І користуватися всіма правами, щоб пожити один час, а потім помреш. А на інших є напис інший. Теж говорить, що чоловікові будь-якому і кожному в цій кімнаті треба навчитися, як буде треба жити, щоб залишитися в живих безсмертним. Всі підуть по новій дорозі, по путі тому, котрий розстеляється для життя, але не для смерті. Так і залежність, вона чоловіка примусила все робити, і з цією справою потім вмирали. І якщо залежність не змінить свій напрямок, а буде робити те, що всіма робиться зараз. Вони вмирали і вмирають, і будуть вмирати вічно.

    113. А незалежність заступилася за чоловіка, йому в його житті ввела незалежність. Більше людина не буде вмирати. Все природне багатство завойовано чоловіком для того, щоб скористатися вживанням, як продуктом, від чого чоловік залишається залежним. Він його знищує на собі, і через нього вмирає. Це інше. А за рахунок іншого жити нікому не дозволяється. Побажай сам іншому хороше, і ти отримаєш собі хороше. Зроби з шкоди корисне, або побажай шкідливому хороше. Ніхто тебе не візьме, ніякі перешкоди. Ти будеш виправданий.

    114. У залежності є час, в котрому треба буде подумати, а як це сьогодні змайструвати сніданок, щоб на столі не лежала одна ложка з шматком хліба, та налита чашка борщу. А збоку стояла кружка повна з водою для того, щоб свою розвиту в шлунку жадність загасити. Сьогодні благополучно пройшло між органічним тілом і природою, все смачне прибралось, як і не було. Все це зробив чоловік, він про це вперед думав. І про це не забув, що йому доводилося досита наїстися. Яка велика була для мене сьогодні благодать, нічого поганого не зробилось, а їжі не стало вже. А час інший настав, треба було думати про природу, про її умови. А які вони для цього були в самого чоловіка.      

   115. Доводилося на це все попрацювати, та що-небудь зробити для того, щоб до обіду чим-небудь накрити стіл. Це було завдання, поставлене перед кожним живущим чоловіком. Він не може залишитися без цього. Раз його примусили умови, щоб добре поснідати, а потім води напитися. Яка наша благодать у цьому діла, адже повний і ситий. Але біда одна, вона нас усіх мучить. Тільки провів сніданок з ранку, ще було рано. А попереду другий час, та ще який він для всіх, це час обідній. А до обіду готується їжа, не один борщ, щоб він був без чого-небудь, а пісний. Борщ вариться з м’ясом, або із свининою для того, щоб не сказав ніхто, що ми живемо погано.   

    116. А ми з вами  не один борщ по-сільському зварили, і не одну страву для їди поставили, щоб цим досита наїстися. У нас на столі вистачає. Ми на цей час рік доглядаємо за природою, вирощуємо на землі. Оремо плугом глибоко під зиму, щоб вона пролежала та похворіла, як слід. Ось тоді-то можна буде похвалитися перед іншими, що я є хазяїн цього місця. Живу в цьому хуторі старожилом багатше від усіх, нікому не кланяюсь. У мене є все. Є своя тяга воли, три пари, котрих я запрягаю в ярма, і одну за одною, чіпляю залізний плуг. І орю, сам ходжу за плугом, а погонич у мене нанятий. Життя моє продовжувалося довго. Але біда одна перед усіма – законна залежність замінилася буржуазною в капіталі залежністю.    

    117. Став на землі відбуватися труд в колективі. Стали вважати землю спільною, котра родить врожай не індивідуальному хазяїнові, а державі. Держава – це ми, взяли в свої руки цю чорноземну землю.. І стали на ній робити не волами і не плугом однолемішним, а трактором. Машиною оремо цю землю п’ятьма лемішами, і швидко, і глибоко для того, щоб наша земля давала завжди урожай нам. Наше діло було навчитися, як цим залізним конем управляти. Ми навчилися, оремо, сіємо і збираємо, все робимо машиною. Для нас, молоді, краще бути не може, як тепер проходить робота в селянстві.   

    118. У нас в житті перемінилося. Стали не хати будувати, а будинки. Розводимо домашню птицю, і є поки корови. Але скоро цього у нас не буде. Нас за нашу роботу, за наше все, що ми зробили, наша залежність примусила непогані обіди робити, і непоганий одяг на собі носити. Все у нас є, що поїсти і одягнути, і в дім зайти відпочити. Начебто такого залежного життя ще не було. А незалежність дивилася, слухала хвалу цю на людині, що ми від капіталу відійшли, стали хазяї природи. Але від залежності в природі не пішли, а більше прийшли. І стали більше і енергійніше працювати, щоб отримати більший для людини врожай.    

    119. Який би він не був на землі в зерні, все одно мало, а як більше не вміють. Якщо зародить багато, збиранню завадить. І так біда перед людиною, це мало, треба більше. А якщо великий урожай треба, тоді працювати багато. І бути здоровою людиною. Залежність не несе людині здоров'я. Вона змушує людину не один раз на день поїсти, а три рази, а може, й чотири рази людина їсть. Щоб він задовольнив себе, сьогодні поїв, а завтра йому не хотілося їсти! Ось тоді-то можна буде сказати залежному місцю спасибі. Чоловік народився не з шматком хліба, і не з ножом у руках. А зі своїм поняттям, що не шматок з ложкою рятує людину, а саме положення незалежності.          

    120. Вона не потребує ні ложки, ні шматка, ні чашки, ні борщу, і ні м'яса зі свининою. Для незалежності не треба ніяка економіка, або місце шматка землі, щоб бути залежним від цього місця. Ми маємо час один й інший, але не маємо такий час, як прийшов. Він з часів час. У 1960 році 9-го серпня чоловік, це я, загострений цією справою, і зважився дочекатися своєї невмирущої справи. Це наша їжа, наш продукт, якого ми століттями добуваємо весь свій час. А що ми через нього отримували? Усі наявні хвороби, які були на людині, ми ними хворіли, і хворіємо зараз важко.

    121. А потім ми поодинці відмирають. Я цю історію розкрив, ще був молодий, все мене оточувало. Я зуби мав здорові, сам був такий, як і зараз. Тіло моє проходило по всіх умовах у природі. Воно мало вже сили кинути цю систему, яка змушувала людину кожен день по три рази їсти, або по чотири рази їсти. А щоб безперестанку він їв, це неможливо. Так от я дочекався після понеділка важкого дня другий день. Вівторок розкрив щодо цього очі. Їжа, яку доводилося в понеділок поїдати, вона вийшла вся проносом. Живіт претендував і не став сам вживати.

    122. І не став вимагати, як він вимагав завжди. Це шлунок золоті якості у себе здобув. Досить буде жувати, і досить ковтати, щоб їжа проходила через гортань. І потрапляла в шлунок, там неприємністю кисла. Цього моє тіло не буде робити, і не буде цього мати. Мій шлунок заповнив сам себе умовами одними. Це природне повітря, природна вода, і природна земля, в чому струм, електрика і магніт, що сприяє тримати чоловіка міцно на своїх ногах. Досить бути залежним чоловіком від усіх умов, котрі є на людях. Берімося за незалежність, за найсправедливішу справу в житті.

    123. Це природа, а їй, як матері, доводиться міцно вірити. Без неї жодна людина не народилася, а вона була всім мати. Але чомусь ми не пішли по її слідах, і не стали бути її другом, виявилися для неї вороги через знищення її. Ми її не любимо, і не хочемо, щоб вона жила така, як вона була не почата нами спочатку. Ми її не зберігаємо, як це годиться, а знищуємо, як слід. Ми черв'яки природи через наший шматок, через нашу ганчірки, через наш дім. Все це примусило нас відходити  від природи. Ми її не визнаємо природою, і не хочемо дивитися, як на її джерело. А ми з вами дивимося, втягуємося, як на небувалу природну річ, яка свого часу один раз на рік з'являється, а потім зникає, як і не жила.

    124. Все це зробив сам чоловік, все це йому довелося зробити за час свій, в якому він прожив, та продумав своїм розумом. А що йому було треба на сьогодні? Одна їжа, та один одяг, та один дім. У цьому житті немає кінця і краю, все дай і дай, і дай. Більше цієї залежності не буде, хоч вчені не погоджуються з цим. Вони бутять на цей вчинок, на цю історію. Але їм все ж таки доведеться визнавати. Хоча вони кажуть: «Краще ми будемо помирати в пальті, ніж померти без пальта». Я їм, як новий чоловік, кажу свої слова для того, щоб зрозуміли вони. Вмирайте ви в пальті, а я буду жити без пальта. Кому буде краще і легше, вам, як вченим, чи мені, як вченому, що практично досяг в природі того, чого жодна людина не досягла?

    125. У природі були такі сили, вони є зараз, але їх ніхто, крім мене, не підбирав. І не хоче на собі так відчувати через свій голод свідомий, щоб він кинув потребувати. Це все наш на нас розвиток ненормальний є. Кожен день їсти, та ще не мало, а багато – в цьому всі загострені. А щоб не їсти зовсім, цього в житті ніхто не робив, і не збиралися зробити. Вважають, все неможливо. А я ось своїм тілом зробив і роблю зараз. Вже не вживаю другий день свідомо. І не хочу другу життя зробитися назавжди ворогом.

    126. Адже ми знищуємо свідомо іншого через своє особисто життя. Ідемо на злочин для того, щоб своє тіло відновити, і зробити те, що було шкідливо. І буде шкідливо, якщо ми будемо такими шкідливими для природи і її умов. Ми ж у природі шукаємо для того, щоб зробити знайдене інше. То ми з вами виявили надра або промисли. А там побудували собі шахту або завод, або фабрику. І стали робити на цьому виробництві деталі, тобто напівфабрикат. А потім дійшли до самої ручки, і зробили з цих деталей машину, прикріпили до неї колеса. І ввели їй з води пар, який рухає поршень. І стали колеса з дишлами бігти. На це доводилося людям дуже багато сидіти і думати, щоб це все придумати, і переконструювати на новий якийсь лад.

    127. І ось той компаунд, та паровозна система, як в історії пішла з полів. Десь нею, як маленькою машиною, на якійсь станції для маневрів ще користуються. Так і будинком житловим користуються, і в якому ще місці, та    

за рахунок чого. Дім дому різниця, та ще яка в нашому земному житті. Візьміть одяг, котрого наш земний чоловік в своїх умовах носить. Він же не однаково в ньому ходить, і не однаково ним задовольняється. І не однаково задовольняється також і їжею. Хто не має на сьогодні засобів, він не може придбавати того, що придбаває той, хто має засоби. Де ж є наша на землі правда, якщо один сидить на одному своєму місці, і панує над багатьма людьми.

    128. І хоче всіх вивчити такими, як він є. Це його самовільне і власне разом життя. Його люди підтримують лише тому: він без них жити не зможе, і не можуть жити вони без нього. Так у природі зроблено ненормальне життя. Ще ти, як людина, живеш сьогодні. А завтра твоя думка ставить, щоб ти що сьогодні вживав, те і будеш вживати. А як же я незалежність зі своїми силами собі ввів. Все не вірив у те, що це вийде. А воно є, життєвий факт в наявності. Адже ми по життю в природі, як люди, є друзі всьому життєрадісному. А самі взялися за знищення іншого.

    129. Ми тому є знищувачі. Значить, ми не бажаємо своє хороше іншому. Так чому ж нас будуть інші якості жаліти. Якщо їм доводиться на наші сили природним порядком нападати, і відбирати у людини сили. Так це робилося природою при залежності від іншого. А тепер ось, 11 серпня, мене природа вночі в четвер годувала своїм хлібом, поїла з пляшки водою. Як я про це все турбувався, як же дочекався часу свого. Вченим доводилося, і буде доведено живими підтвердженими фактами. Це є правда, ніколи ніким ніде ніяк не переможена.

    130. І не буде переможена ніде. Сьогодні третій день незалежний. Чоловік відчуває при цьому ділі добре і вправно всім органічним тілом, хто не потребує ніякого одягу, ніякої їжі, ні дому. А розкривається перед очима вся велика океанська струмінь. Я, як заслужений чоловік у цій справі, повинен завоювати свої сили в природі. І за допомогою повітря ступати поверх води своєю лапою. Тоді не кажіть, хто я такий є. Я чоловік, я такий же, як усі, народжені від матері. Але не захотів свою матір визнавати за матір, що вона мене виховала такого, як я зараз є.

    131. Я їй сказав, коли вона була жива: «Ти мені не мати, навіщо народила такого, як я виявився?» А вона мені каже: «Якби я була знахарка про це, я б тебе маленького задушила». А їй моє тіло, що вона народила, не сподобалося. А їй треба, як і всім, треба штучне, одяг, продукт і дім. Ось що буде треба для будь-якої матері. А навіщо я буду для всіх, якщо моє тіло нічого не потребує. Воно не просить ні від кого нічого, і не краде, а допомагає в природній стихії. Хочеш таким бути, щоб не застуджуватися і не хворіти, а жити – іди слідом за мною. Ось що хоче бачити чоловік будь-який.

    132. Він не вірить цим народженим якостям, що вони прийшли в природі бути незалежними від чоловіка, від життя всього. Я чоловік живий енергійний. Можна сказати, невмирущий, якщо тільки за мною залишаться природні якості такі, як зараз. Що значить, не їсти, не одягатися, і в дім не входити, а жити в природі, і користуватися природними багатствами. Це є слова чоловіка, хто не захотів продовжувати життя в залежності. А вона людину призвела до психічної і ненормальної справи. Це означає, пожити добре один час, в інший – треба вмирати.

    133. А вмирати ніхто не хоче, всі прагнуть жити. А жити важко лише тому, що природа не дає людині легко залежно жити. Вона свої шляхи людині показала на незалежності ніким ні від кого ніяк. Ось що буде треба нам, усім живим людям, хто тільки хоче жити без усякої хвороби. Це адже одне велике діло залишатися без всякого багатства, без всякої самозахисту, який носять усі. Ми ж, люди соціалістичної сторони, приходимо зі своїм досягненням, зі своїм прогресом до комунізму. А у себе в своєму тілі не маємо сили, волі, щоб давати ворогові, тобто хворобі, відсіч. Ми не знаємо в природі те, що потрібно для чоловіка, щоб він не хворів і не застуджувався.

    134. А в природі вони є не на півдні, як люди обрали щоліта з півночі відлітати. І не в санаторіях на ліжку з штучним, з лікарським знанням все давалося. І також не в будинках відпочинку заробити собі здоров'я. А тільки на глибокому океанському морі і на півночі, де людина зі своїми можливими справами не зможе жити. І не зможе терпіти, щоб залишитися таким, як це хотілося залишитися всім до одного. Приємно, щоб було сонечко, і був дощик. І не було холодно, і не було погано, а було від природи добре. Цього ми хочемо, і бажаємо, щоб наша природа нам всім це давала.

    135. І дасть нам все, якщо ми всі будемо хотіти підтримати одну незалежну справу. Це є правда, з усіх правд правда. Вона оточила одного чоловіка, і його веде вперед, як ватажка в цій справі. А наша справа – цьому не вірити. Ми не хочемо самі пробувати, бо це було колись. Повертатися назад ми не хочемо. Так вас примусить природа, вона представить нам живий факт на одному чоловікові. Йому ж хочеться своє наявне не упустити. Щоб своє тіло залишилося, як воно і повинно бути, незалежне ні від кого. Це мета і завдання самої природи. А вона хоче, щоб чоловік відірвав руки від природи , щоб він до неї не простягав.                                      

    136. Досить природу тягнути за її джерело, і за рахунок її багатства жити. Бо це все природі не до душі. Вона не хоче, щоб до неї людина лізла зі своїми здібностями. У природі є своє, а в людини є своє. Так чому ж не ввели між собою невідкладну дружбу, але не боротьбу через своє людське існування. А чоловік зробилася над усією природою господар. Зі своїм зброєю й іншого підпорядкував під своє вміння, він чоловіку служить благом. Хіба це природа, котра примусила себе людині віддавати продуктом. Хіба це природа, якщо вона не пошкодувала сама себе перед людиною. Чоловік сам себе примусив бути завжди таким, як він зробився завжди.

    137. Як тільки щось таке перед ним виявилося, скажімо, ранок чи вечір. Перед людиною стоїть одне – або жити, або не жити. Жити – значить, треба працювати, і треба їсти. А потім у вечірній час треба лягати спати. Значить, треба частково вмирати один час. А інший час не жити. Це робимо ми всі до однієї людини мертве. Нашим мертвим оточили себе, і з мертвим закінчуємо своє життя. Воно нас усіх поклало в могилу.             

    Чому партія і уряд нашої політики незалежність від буржуазного капіталу підтримують, і допомагають цим народам всім матеріальним. А хіба чоловік один з усіх знайшов таку дорогу, по якій можна буде прийти до незалежності в природі.

    138. Зі своїм умінням, з роботою практично загартувався в тренуванні. Вона ж залежна створювати на людині будь-які хвороби. Людина мучиться від них, і з ними вмирає. А загартований чоловік прогнав цю залежність, яка весь свій час примушувала чоловіка бути залежною від шапки, від чобіт, від усього одягу, від будь-якої їжі, від води, і від будинку житлового, без чого людина не пробувала у своєму житті залишатися. Він боїться залишатися без залежності. Народився він без неї. А в процесі свого життя він здобув у себе цю залежність. А зараз людина, це Іванов, він навчив себе, поступово і обережно підводив сам себе для того, щоб скористатися цією працею, цією ідеєю, яка на чоловікові одному розвивалася.

    139. Анатолій Костянтинович! Ви ж цьому труду не повинні, за медичним викладом, претендувати і погоджуватися з цим. Це ж наука загартування-тренування, я нею пропрацював для цього 26 років. Якби я почав вчитися якоїсь спеціальності, я б був дипломований. А то я без учителя це зробив, без викладача оформив свою силу волі, яка треба нам усім. Я прошу вас донести цю роботу, яку я зробив, для майбутнього молодого покоління. Нехай вони хто-небудь з молоді це почнуть робити. Може бути, вони більше і сильніше розвинуть для людини. А здоров'я нам треба, а воно в мене є, я все знайдене молоді без усякого передам.

    140. Тільки нехай свою любов і своє бажання переді мною поставлять, і повірять, як чоловіку живому. Я навчу, передам, зроблю для того, щоб сказати, що це є можливість все в природі робити, лише б від діла була користь. А за користь треба нам усім битися і боротися для того, щоб відібрати в іншої людини, хто її має. А хіба це не користь? Моєму особистому тілу 26 років, я не застуджуюся і не хворію. Зараз маю всі здібності до життя, як я не мав у 17 років. Так врахуйте мої кроки, як пробивали цю щілину. Поки довелося в Академію зі своєю пропозицією потрапити. І те хотіли від цього живого факту відмовитися. Це спасибі потрібно сказати Михайлу Олександровичу Жуковському, хто зацікавився зі мною порозмовляти на цю тему.

    141. Він, вірогідно, зрозумів мою справедливість на мені. І дав у Рязанський інститут геронтології, щоб професор Шипов взяв, як чоловіка, що звернувся в академію для того, щоб його вчені люди зрозуміли. І визнали його працю за істину, і підтримали його ідею, яка повинна між природою і людиною прогресувати. Моя на моєму тілі користь потрібна для всього людства. Це є природний прогрес в природі за рахунок самого себе. Не треба ніякого самозахисту, ніякої обережності. Повітря, вода, земля не будемо примушувати, щоб ним так користуватися, як ми завжди ним задовольняємося. Якщо що-небудь таке, ліземо зі своїми ніздрями, тягнемо в себе чисте повітря, що проходить по природі.

    142. А звідки воно відірвалося і до нас прийшло? Ми ж не знаємо. Наша справа – дай повітря. Яке воно є? Ми про нього не знаємо. Та й хто може знати, а що робиться в повітрі? Це тільки вчені бачать через свій мікроскоп, вони і виявляють у цій справі, нібито вони все знають. А не знають вони про самих себе. Як трохи щось таке, вже кажуть: такий-то помер, його немає, він згорів. Ось це прогрес, так прогрес наш, який нашому тілу не допоміг зробити хороше, а завадив, зробив погане. Чоловік прохолов, він захворів, і похворів, похворів, з цим помер. Хіба заслуги нам за це вести за собою смерть. Моє загартування-тренування давно перед усіма спортсменами заслужило своєю стійкістю міжнародну премію за те, що я не побоявся, а здержав своє намічене.

   143. Розкрив перед усіма народами таємницю. Не багатство нас зберігає. А ми це багатство знищуємо на собі, і слідом за ним гинемо вічно. Це не наука, а шкідлива річ, яка змусила нас поодинці вмирати. Ось нам наука, яка стала на колесо зі своєю незалежністю. Якщо природа на моє тіло не впливає, що може бути? Тільки хороше. А раз хороше, значить, у цій справі продовження в житті. Адже сама незалежність на чоловікові одному, вона ж не претендує проти всього розвитку на нашій землі. Раз воно зроблено людиною, значить, живіть, користуйтеся цими правами.           

    144. Але якщо зародила свої сили незалежність, то все старе не нападає, як не на життя. А візьміть, гарненько розберіться з цією справою. А вона була, кажуть, і за Адама. А раз перший чоловік не погодився з цим шляхом, щоб по ньому довелося кожній людині йти. То дозвольте ступати тепер цьому чоловікові,  щоб він своє зроблене довів до кінця і краю. А він мало ще зробив. Його нога повинна всюди своєю лапою ступати. І всі річки, що проходять по природі, проаналізувати, також повітря, що проходить по природі в атмосфері, простежити не в одязі, а без одягу. І в будинок житловий не заходити.

    145. На очах чоловіка щоб робилося, щоб люди бачили. І іншим розповідали про цього чоловіка, про ці якості. А вони народжені для життя, але не для смерті. Незалежність не така зла, не така засуджуюча, і не така мстива, і не капризна, як залежність. Що залежність за своє все наявне в процесі отримала, крім однієї хвороби та застуди? Це не якість і не прогрес в житті технічному. А треба нам усім користь, яка звільнила б нас від цієї неприємної дії. Ми б з вами більше від природи не отримували. І не робили в природі те, чого нас природа навчила. Вона спочатку не захотіла, щоб чоловік був такий, як зараз, між усіма народжений для слави. 

    146. Він скинув з себе всю наявну залежність, яка створилася усім людством. Це самозахист від природи, боязнь є одна для всіх, як би без цього не померти. Нехай вже так воно і виходить, як воно і є. У всьому наявному чоловік сміливо хворіє. У нього все є, у що одягатися, у чому самого себе показувати, що він багата людина. З усім наявним він ситий, і живе в своєму будинку, як якийсь барон. Його хвала – це тимчасове явище. До хвороби живе, красується своїм животом, хвалиться, що він добре одягається. А їсть ще більше, та й будинок краще від усіх.

    147. Жити б, жити, але біда прийшла від природи, покарала людину хворобою. Зараз, та й раніше, чоловік лише б захворів, він скоро помирає. Та й хоч шкода йому цього всього, але вдіяти нічого не зміг. Кажуть, що залишилися близькі його друзі зі спогадом, одному залишають в історії його пам'ятник, як якомусь герою, пишеться про нього, заповіт дають. Все це робиться пізно. Треба заробити від природи таке джерело, якого в житті ще не було, щоб людина жила у своєму житті, і ніколи ніяк не хворіла. Ось і продовження, от нам життя безсмертне, котре ніколи ніяк не вмирає.

    148. Для незалежності це все є природа. Вона не кланяється своїм вчинком природі, а разом і дружно в любові живе. Яка б не була на білому світі, себе не розвивала, незалежність не йде, а наближається все ближче і ближче до того, щоб сприймати  кожний час, що приходить, і бути в ньому чистим своїм енергійним тілом. Бо для людини є одне щастя – це з природою дружити. Природа людині не робить поганого, і людина природі не створює неприємностей. Людина знає про природу, що вона все зможе зробити, лише б для неї теж все робилося хороше, затишне для того, щоб природа бачила від людини вчинок, що він для неї реальний.           

    149. У природі дуже багато таких справ, що втягують, але в них не треба буде втягуватися, і турбувати, як живу річ. А людина повинна знати про все живе і життєрадісне для того, щоб жити в природі. І ніяк не побоюватися, щоб зі своїми руками чоловік не наблизився, і не робив, що це слід. А взявся за самого себе, за своє особисте тіло, якому буде треба що-небудь добути. А тіло нехай залишається без цього, в природі є сила самозбереження, є сила і задоволення. І сила є, що схоче, те й зробить. Треба буде велике терпіння очікувати момент. Ми живемо на нашій землі, ходимо по ній своїми взутими ногами, та ще одягнувшись як. А приходить такий час, що і це все не врятує.

    150. Всякого роду природність, вона перешкода є для чоловіка штучного. Усі свої сили кладе, щоб з шляху зняти мертве штучне, а народити на людині єство. Ось тому і став час 1933 року такий, що чоловік став по природі свої всі наявні сили викидати назовні для того, щоб їх з природою з'єднати, і з ними нарівні всюди жити без застуди та захворювання. Щоб людина змогла жити в повітрі без шкоди, і у воді також, і на землі, не тривожній нічим і ніяк. На це знадобилося чимало попрацювати, чимало помислити, і чимало по землі ходити. І зустрічатися з повітрям, і у воді борсатися для того, щоб там собі знайти впевненість.

    151. Назавжди бути переможцем, щоб природа не заважала чоловікові в його житті, а допомагала. Так і зробив чоловік у природі загартування-тренування. Для нього немає в природі поганого, а є хороше. Час попереду весь, йому кінця і краю не видно. Це зниження і підвищення температури. За двадцять років саме сонечко себе змінювало. То воно сходило червоним великим полум'ям, також і заходило на цілу тривалу ніч. Люди в цей час відпочивали, чекали інший час для того, щоб у цей час не забути про самого себе, щоб представитися до залежності. Тільки ранок настає, а в природі якась на землі зміна не на користь людського тіла, а на шкоду.      

    152. Людина вже шукає вихід піти від такої неприємності, що створилася. Вона стала заважати роботі людини, людина ображена цим. Але це все є тимчасове явище. Не кожен раз і сонечко однаково з'являється, і не кожен раз ясне небо буває. Дивимося в природу в той же самий глибокий простір. А на небі з'явилася маленька копія хмари, та збоку робиться інша, більше від першої, і заволокло ясне небо. Це буває не часто, а рідко, але буває. Правда, хоч не в зазначеному одному завжди місці. Це видозміна може з'являтися з чотирьох кінців світу, звідки і як вітер повіє. А людині, та ще залежному, завжди доводиться бачити перед собою. Чути навіть вітер, що проходить зі своєю вимогою. А він коли і як себе представить.

    153. І що згодом цей вітер на цьому місці надує. Одна погода на одному місці не стоїть. Хто цим вже розпоряджається. Про це мало знайдеться в історії таких знаючих людей. І немає такого штучного пристосування, щоб знати, а що буде завтра. За попередніми даними робиться приблизно. А коли чоловік зустрінеться з ним, він намагається від цього поганого швидше піти. А хороше притримати. І вголос сказати всім: ну і погода, так погода на нашому місці процвітає. Ця погода потрібна здоровому й імущому чоловікові, хто мало чого потребує. Живе він багато в цьому часі не так, як є інші. Можна сказати, виділений мужик, і вмілий в результаті. Якщо зацікавиться в природі що-небудь таке зробити, обов'язково зробить, доб'ється від природи.

    154. А природа це не шкодує сама себе залежній людині все дати. Нагодувати й одягнути, у будинок завести, і покласти в ліжко, приспати. І скаже: спи, ти дитино прекрасна, баю-баю. Але щоб запобігти поганому. Ще не було такого дня, і такого часу, щоб чоловік сама себе врятував від всякої викладеного хворобливої справи, що йде по природі, і пішов би далі, і залишив сам себе живим. За 26 років чимало води пішло, чимало таких людей, хто розпрощався з білим світлом на віки віків. А що, якби їх на загартовану в тренуванні дорогу, жили б вони, чи ні. Не жили, а померли до одного.  У чому тут справа? Ймовірно, в природі в часі. Так ні, час не стоїть, а все між нами і природою рухається і видозмінює себе. А чоловік як помирав, так він і буде зі своїм вчинком вмирати.

    155. У нього надія на те: що тільки в природі не робиться, все це йде тільки на користь людині. Якщо у нього є все необхідне для життя, він заспокоюється, і живе один раз в житті. Інший раз змінюється, приходить інший час. Не такий, як він був до цього, а інший для цього чоловіка, хто захворів небувалою хворобою. Вже і думка змінилася. Це добре, що одужаєш. А якщо ні, і ось тобі смерть невід'ємна на людині. Що можна сказати про це місце, про цей час. А людини немає, не повернеш її назад. І так люди самі собі при будь-якому часі вмирали від природи, і вмирають всюди в природі. І немає такого шляху або доріжку залежності, щоб людина сама себе примусила жити безсмертною.

    156. І сила, воля є у людини, лише би нею скористатися в природі. Вона не пошкодує все віддати, аби між людиною і природою зав'язалася в любові дружба. А раз чоловік буде незалежний від природи, він же не потребуватиме ніяких особливостей, буде жити за рахунок своїх умів, за рахунок того, що є, що йде по природі. Якщо чоловік захоче їсти, як він їв раніше, то вже це людина хвора. Готує сама собі цим розвитком ґрунт для того, щоб у процесі цієї справи мати свою від природи хворобу. Людина тому і хворіє. А потім народжується причина. Ось нам через причину природа несе завжди смерть. Що може бути від цього розвитку гірше, якщо залежність змусила людину вмирати.

    157. А незалежність по іншій дорозі ступає. У всіх є надія на чобіт, що він його рятівник. Він не думає, куди він ступив, і як він ступив. Почуття немає ніякого для людини в чоботях, у взутті. А почуття було і є у роззутого, в чистому тілі. Так краще жити, ніж ми не живемо, а відмирає на віки віків. Для чого живе між нами повітря. А без повітря ти, як чоловік, не проковтнеш ковтка. А навіщо простягнуті руки по землі, або оточені своїм океаном. Земля – це невмируща справа. А ми, як люди, що-небудь таке, вже попався зі своїм здоров'ям. Пролізла неміч, нестаток. Вже став прогресувати за рахунок того, що є в природі, і що нам природа дає. Ми в цій справі втрачаємо самі себе. Це все зробила наша залежність.            

    158. Вона прогресуюча, в прогресі. Без залежності чоловік вмирати не буде. А буде жити тоді, коли він оточить себе незалежністю. Всі дані підказують, тільки буде життя тривале за рахунок незалежної природи. У природі вся сила, якщо тільки з нею здружилися, і будеш у любові жити.

    Хто ж нас засудить, якщо ми будемо жити однією сім'єю для самих себе особисто. Природа для незалежності звинувачення не знайде у себе, щоб звинуватити чоловіка, і його за це покарати. Він не буде погане робити, а робитиме тільки хороше. Рука перестане простягатися в природу, щоб тягнути від природи до себе. А буде збереження самих себе за рахунок природних явищ.

    159. За рахунок властивостей, за рахунок природи, за рахунок умов, і за рахунок того, чим чоловік ніколи ніяк ніде не користувався. А зараз він своїм тілом користується. Для всіх показує дорогу, шлях, по якому чоловік в такому вигляді не ходив. І не чекав час такий, як ось чекає час вересень, який своє пір'ячко простягне, свої заморозки розкидає по землі, стане холодно. А незалежності доведеться своїм тілом стійкість проявляти. Я ж чоловік такий само, як усі люди. Чому ж усе одягаються, взуваються, надягають на голову шапку, їдять дуже багато, в будинку прекрасно живуть. А хіба для мене на землі немає таких умов. Я ж маю сім'ю, свій будинок, свою машину «Волгу», і є корівка. Жити б, жити, але чомусь я жити так, як всі, не погоджуюся.

    160. Іду проти всього розвитку нашої техніки, нашого штучного. Заважати нікому не маю права, і не заважатиму. Тільки допоможу нужденному чоловікові в його хворобі. Хіба це для чоловіка нужденного не користь. То він хворів, а тепер не хворіє. За незалежність навіть і курка заступиться, не буде її клювати за те, що вона не буде турбувати курку. А залежність і півень буде клювати за її ніж, щоб півня не різати. Для незалежності немає місця поганого, а є місця хороші. Вони чоловікові служать користю для того, щоб незалежність жила безсмертною на людині. Це тільки претендує людина на залежність. Вона говорить. Помирала людина зі мною, і буде вмирати через природу.

    161. Навіть колись сказав Маяковський: «Немає на світі прекрасніше одягу, ніж бронза м'язів і свіжість шкіри». А ми не хочемо погодитися з тим, що є в житті правда на людині, вона розвинена шляхом загартування-тренування. Це є природний прогрес в житті здоров'я, але не болюче питання розвитку. Це скасування всіх хвороб для того, щоб не надіятися на якесь штучне. Хто сам себе в матеріальній формі показує. Як набридло з прикрістю дивитися на нашу розвинену смерть, яка живе разом з нами в штучному. Ми не можемо піти від такого шляху, а він нас змушує бідно залишатися в нашому житті.

    162. Як що таке, вже говорять: захворів, простудився. Примусила його здатися природа. Всі ми залежні від природи, від умов її. До одного померли, і помремо при цьому розвитку. Чоловік чоловіка жене із землі, йому діватися ніде. Якщо таке з'явилося погане в тілі, для цього треба в лікарню до лікаря в ліжко. А це ж від здорового життя ізоляція, тимчасове явище. Чи одужаєш, чи ні, а лягати хворій людині треба – болить, коле. Ніхто не хоче хворіти. А способів інших немає, щоб здоровому чоловікові навчитися відганяти від себе різного виду захворювання. А хвороба прогресувала, і зараз вона в законі тримає будь-яку людину.

    163. Так краще треба взятися самих себе, мати таке тіло, як сказав Малінковскій, або зараз говорить Іванов. Він не помиляється. Вчитися у нього, щоб ми не захворювали так, як нас природа примушує завжди лягати в лікарню. Це наш баз, де буде можна зустріти випадково життя, а вмирати можна будь-якому, актом списати як єство. Всі ми не загартовані, як Іванов, не вміємо жити, тому живемо важко.

 

1960.08.15

 Іванов

 

 Набір – Ош.  З копії оригіналу. 2014.07.                   

 

 6008.15  Тематичний покажчик

Місце людини неправильно 1

Від чого народилася людина прир.  2

Перша людина 3,5,144

Холод голод залежність 5,21,35, 59,66,138

Незалежність 6,20-27,33-36,83, 84,94,110,111,122,145,158,160

Загартування 10,151

Не примушувати 11

Лікарі Уч. зробили діагноз 16

Учитель історія 16

Історія людська мінус 20

5 порад доглядати 25, 26

Гра в карти залежність  59

Праця облагороджує 78

Жити через себе 90

Ми і природа 123

Вчителя мати 131

Міжнародна премія (Нобелівська) 142

Наука шкідлива 143

Як вмирає людина 156,162