Зміст

Загартування-тренування від спеки і від холоду, і голоду.1959.01.с.145.

Внесок семирічного плану для людини. 1959.02.с.24.

Досить мучити уколами.1959.03.с.21. Загартування-тренування. 1959.04.с.30.

Шляхи до комунізму. 1959.05.с.15. Вода.1959.11.с.60.

 

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор — Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Загартування-тренування від спеки, холоду. голоду

 

   1. Чоловік я, особисто з 1933 року став працювати і вчитися для того, щоб не застуджуватись і не хворіти. Треба не боятися, щоб залишатися до спеки і до холоду, і голоду. Людина ніколи не буде вмирати. Помирає той, хто боїться на війні кулі. А куля – це мертвий продукт. Так і природу не треба боятися, залишатися без їжі і води, і також одягу та житлового будинку. Все це, зроблене нашими руками, не порятунок у житті. А ось субота 17 січня 1959. Це такий в природі прийшов час з усіх часів, він зупинився, і примусив одну людину з усіх про нього не мислити, як мислили всі померлі люди. Через це у них було одне, не виходив з голови цей час, коли він або вона піднімалися вранці рано чи пізно.

    2. А його вже необхідність примушувала зробити себе акуратним приготовленою у фасоні формою. Вона людину примусила, щоб її на себе одягнути, і зробитися людиною такою, як робилися всі. У штанах, в сорочці, також у чоботях, в шапці. Все це надягалось не так, щоб даром. У людини був на цей рахунок достаток. Йому цей достаток передавався власними предками. Він ним оточувався, як хорошим, пахучим матеріалом. Поганий одяг, погана їжа, поганий будинок – все це діставалося останнім часом біднякові. Робітничому класу, хто сам себе за гроші продавав, тобто міняв своє здоров'я за мірило. Йому, як людині, не допомагав Бог. А тримала його сили сама природа. Вона не довіряє нікому, що він не зробиться своїм учинком в будь-який час цар.

    3. Його шлях – весь час гнатися, щоб догнати свого близького сусіда, і обов'язково. Якщо тільки чоловік своєю формою доганяє чоловіка, то він намагається обов'язково чим-небудь перегнати. Така була власницька індивідуальна ідея. Вона всіх своїми силами оточувала, і змушувала у своєму житті чоловіка, щоб він це завжди робив. Це його була весь час зацікавленість. Він на цьому фронті за цю всю виконану роботу від природи отримував, весь час застуджувався і захворював. Лежав багато часу в ліжку, все стогнав. І чекав звідкись допомоги, щоб до нього прийшов який-небудь чоловік, і допоміг йому в його хворобі, щоб вона далі не прогресувала на ньому. Але цього часу він не дочекався. Зі своїм власницьким хазяйством, зі своєю думкою він прожив при розвиненій техніці 1917 років.

   4. Весь час продумав та прогадав. Він хотів стати царем, але природа йому затуляла його дорогу. Він жив так, як тримала на обліку у своєму законі всіх. Вона робила так: хоч худий, але живий. Мовляв, живи. Будь ти неладний, хто б ти не був на білому світі. Я, як природа, вас усіх до одного народжувала живими і однаковими людьми. Всім до одного права дала, свою близьку любов, щоб ви один від іншого не йшли і не гналися.

   Але ви моїм шляхом не захотіли між собою укладати дружбу, а стали ховатися зі знайденим своїм здоров'ям. Зі своїми руками на ногах ти стояв, і грудьми своїми всіх валяв. І привласнював безсилого чоловіка, і його змушував своїм словом, щоб сили зберігалися. Як це було введено в історії, коли ще не була введена вогнепальна зброя. А був такий чоловік Голіаф, сильніше його не було в той час.

    5. Його сили весь час підтримувалися людьми, це все від Бога надсилались такі сили. З ним, як силачем, тоді рахувалися. Але прийшов і такий час, що цьому силачу кінець настав. Його вбив пастух Давид своєю зброєю. Він розколов паличку, і вклав в неї камінчик, і не допустив до себе за тридцять кроків, і вбив Голіафа. Давида підняли люди на висоту, і повісили йому його титул царя. Давид намагався все зробити для свого народу. Але нічого не поробиш з іншою національністю, вона Давида не визнавала за царя, а зі своїми силами лізла, турбувала сторону Давида. А справа Давида було одна – посилати, примушувати, щоб чоловік ішов, і право царя Давида своєю кров'ю захищав. Хто тільки вірить історії, що пройшла на людині, він читав Псалтир, написаний Давидом, хто відмовився від свого титулу, передав у спадок.

    6. Нехай люди цією справою займаються. Давид визнав свою провину, що він даремно вбив людину, та самого силача. А в природі силачів не було для свого власницького індивідуального племені. І не було ніякого запасу, щоб цьому запасу вірити, і зберігати своє життя завжди на одному місці. Це плем'я ватажка, невідомого на ім'я та по батькові, яке його було прізвище. Він тільки один спочатку змусив сам себе про це думати, щоб приборкати, як приборкали природу перші люди. Вони не захотіли жити так, як хотіла природа, щоб на землі не сіялася і не з'являлася ворожнеча за кожен шматочок землі, за кожну тварину багатство. Щоб чоловік не вважав цього чоловіка своїм, і не примушував, як цей ватажок. Він без плану в природі зупинився на один зимовий час, щоб прозимувати, а не кочувати весь час, як кочували люди. Тільки цей ватажок одним помилився, час він не знав.

    7. А яке воно буде тоді, коли його справа звершиться. За ним багато хто піде. А тоді не було самовільного захоплення, щоб присвоювалися чужі, тобто інші племена. Була в природі частково чесність. Жили люди не за рахунок запасу, а за рахунок життя живого. Що було з тваринного, ним задовольнялися. Але прийшов час, зустріч людини чоловіка з жінкою. Вони ніколи не думали, що у них будуть діти. А на факті, ми бачимо, все це робила і робить природа. Вона багато років мучила кочівницькі племена. Захоплювала їх у полон і тягнула сім'ями. Цього природі не хотілося, щоб люди завжди гинули. Вона змінилася, дала ватажкові думку, він нею оточив себе, став своє плем'я до цієї справи готувати. І наважився зупинитися на своєму, він його назвав: це моє місце. Де його природа зустріла жертвою. У ватажка не вистачило корму для того, щоб дочекатися весни. Через нестачу корма тварина стала падати. А люди бачать, що епідемія, слідом самі стали вмирати.

    8. А ватажок в цьому ділі перший вояк, не хотілося б йому помирати. Він робив на благо всього людства, відкривав очі. А його природа зустріла своїми силами так само, як і Голіафа. Вона не порахувалася з цим ватажком за його винахідливість. Він дочекався часу сонячної весни і зеленої травички. А своє на чуже не кинув. А взяв та відібрав у іншого племені, що йде по цій місцевості. І присвоїв до свого постійного місця плем'я. І став ним керувати, як підлеглими і завойованими людьми. Вони своїм трудом підлеглим стали збирати по природі те, що було для життя треба. А на це підпорядкування природа пішла служити втягуванням. За їхню працю природа вкоротила зиму, а відкрила великі запаси всяких матеріалів. Особливо наша, руського чоловіка, земля. Вона була спочатку захоплена боярами, лицарями, князями і дворянами. Це була війна з татарами. Та з ким тільки не воювали люди з людьми, сусід із сусідом.

    9. Особливо були хитруни, богатирі, вбивці інших народів, як був Ілля Муромець. Та непоганий був цар Петро Перший за його іменем і здібністю. Він дуже багато дав того, чого не було в російських людей. За рахунок свого імені будував благополуччя ніби російському народу. Всім хотів прислужитися, як своєму народові. А без капіталу і Петро нічого не зробив, як тільки він ввів у себе часткову систему. З боярами став воювати, їм оголосив свою війну за рахунок капіталу. Якщо хочеш носити бороду, і бути в людях у пошані, то плати 1000 карбованців. А цареві були потрібні кошти, озброюватися-то треба, він і застосував цю систему на бояр. Став свої експедиції посилати в чужі народи. Війни відкривав для завоювання. І так російське покоління Романових існувало всім за правилом закону 300 років. Жили царі, мудреці, їх люди земної кулі вважали богами землі.

    10. А по суті всіх умов, він і був бог. Що захотів над бідняком, те й зробив. У царя були слуги завойовники землі чужої, генерали армії. Хто мав маєтки? Губернатори міст, повітові начальники, старшини сіл. А староста села, був пристав з урядником, і мировий суддя. Це з фізичною і політичної сторони був закон. Чи життя, чи смерть. Для життя і смерті проходив вічно задуманий кимось такий прошарок, начебто доручений самим богом. Це люди, переконані в тому, що їм допомагає в їхньому житті сам бог. А в словах сказаних для всіх людей одні слова – Бог то бог, та не будь сам поганий. І ось цю систему, цей режимний політичний закон задавалися всі люди скинути шляхом якої-небудь вимогливою сторони. Смітила весь час неправда. А правда ніким не підхоплена.

    11. Усі жили, і живуть зараз за рахунок зробленого штучного. А в штучному сидить ділок, інженер, художник, хто комічно представив свої слова. А ми засміялися, і вхопилися за те, що було. Не слід було бути такими людьми, що програють у житті своїм вчинком. За рахунок бідняка, за рахунок робітника все робилося, буде робитись робочими трудовими руками. Не буде труда – не буде і справи. А буде праця – і буде діло. А раз діло буде, значить, буде і неприємність від природи. Вона не хотіла допустити одного чоловіка, щоб він багатьма розпоряджався. І зараз вона не любить такі вояжі, з якими люди живуть, і примушують інших на себе працювати. Без цієї справи, без цього закону жити керівнику не можна буде, бо все створюється працею людської руки. А рука все робила. Напише на папері – є закон.

    12. Виконується наказом. Що хоче чин, те і зробить. Його сила і воля у всьому. Ця зброя в людях, а зі зброєю можна все робити, будь-якого агресора призупинити з будь-якими планами. Яка б не була революція, з народом відібрали віжки у царя. І стали ними користуватися люди, тобто народ праці, хто змусив сам себе в цій справі копатися, як політична особа, як керуюча система для того, щоб легко доводилося впоратися з природою, з умовами її. Людина зі своїм озброєння, зі своїм умінням знаходить їх, тягне на-гора, як сировину, і його везе на завод. І там цю сировину переробляє на продукт. А з продукту робить деталь, а з деталей складає машину. А вже машина машину робить для того, щоб цією машиною управляла людина через своє освоєне вчення. Людину вчать, людина вчиться, розуміє теоретично все.

    13. Він вчиться для того, щоб обов'язково знати, як практично добитися тієї мети, щоб ми мали у себе своє наявне багатство для того, щоб жити добре. У що одягнутися, і чимсь наїстися, і в будинку хорошому пожити. Ми для цього ввели всі науки, весь винахідливий момент. Всю можливість у природі пустили, і використовували на благо всього людства. Для нас це багатство земля, і по ній всі ріки, надра, промисли, і моря. Ми їх змушуємо служити для людини.

    А тільки одного ми своєю наукою медичної не досягли, щоб наш хворий зі своєю хворобою більше не скаржився, і не просив, щоб йому хто-небудь з людей допомагав. Наука не має цих успіхів, і не звільняє від важкої недуги людину, щоб вона зі своїм тілом не потрапляла більше в лікарню, і не лежала там через свій в житті вчинок.

    14. Як жили. Ми, всі люди, вірили у щось таке начебто надприродне. І зараз людей не відірвеш від цього всього. Як вони робили з хрестом, з дозволом якого-небудь Бога, так вони і роблять. А їм у цій справі ніби допомагає.

А зараз при цьому праві, яке оточило нас своїм старим вчинком, хоче кожен легше та краще, та більше. Наше завдання – примусити іншого, щоб він більше працював, і зберігав тих, хто управляє. Одні віжки відібрані і привласнені іншими, ніколи не думали люди. Вони тоді не мали повного права цінностями розпоряджатися, і зараз їхня справа – трудитися, щось робити. Сказав, треба побудувати важку індустрію. Ми зробили це, вождем сказане. Сказав: електрифікація є комунізм. Ми будуємо на руках електростанції. Ми добилися.

    15. Вводимо за рахунок цього всього колесо швидке і зручне для того, щоб жити при цьому часу так важко з розвиненими всякими хворобами і застудами. Нам, всім вождям, дістанеться така доля, як дісталася від народу Леніну. Знайшовся між усім оточенням, Леніна стріляти природа допустила. Ленін цього ніколи не подумав. А в народі народилася думка змусити Каплан зважитися стріляти. А згодом за все хороше зроблене Сталіним. Йому після його смерті така доля, така справа, котра з недовірою до нього. Він помер. І при Сталіну був важкий шлях, і зараз нелегкий для всіх. Тільки цей шлях неможливо змінити на інший шлях, щоб цього не робити, що ми зараз при своєму розмаху в житті хочемо отримати.

    16. Раз ми не були задоволені тоді, коли мали свою приватну власність, ми жили. Самі захотіли – найнялися. Не захотіли – нас ніхто не турбує. А зараз власної землі не маємо. А все перейшло в колективний труд, спільну справу. Візьми відірвися від виробництва, не стань працювати, чим будеш жити? Та й життя введене зовсім без інтересу. Здоров'я є – так потрібен на виробництві. Немає здоров'я – навіщо ти потрібен. А коли працюєш, та ще на якому місці, роботи різні. Одна робота задовольняє, інша ні. А щоб людину задовольнити, щоб він нічим не потребував, треба його забезпечити повністю. Це ні в одного ватажка не виявлялося, щоб люди підлеглі нічого не потребували. А жили так, як хотіли, те й отримували. Цей закон жоден не пропустить, таку справу, щоб підлеглий жив добре.

    17. Такої держави немає в житті. А раз немає такого правителя в природі, навіщо жити, як ми всі свого часу живемо. І хочемо вислужитися перед своїм прямим начальником, бо цей начальник найголовніше. Він над тобою що хоче, те й зробить. Його адже сили бути над іншою людиною. А раз над ним є така природна сила, він же володіє нею, як чоловік живий і енергійний до самого себе. Що він буде за чоловік такий у своєму житті, якщо він буде своїми силами піддаватися людині безсилій.

   Такої ввічливості, такої свідомості ще не народжувалося, як народилося у мене. Адже я свою клітку, свій організм, тобто своє тіло змусив бути таким, як ще не пробувала жодна в житті людина. Це одне, що я сам особисто ходжу без всякого одягу.

    18. Мене змусила все це робити природа, щоб я ці всі якості на собі завоював. Моє ж тіло таке, як і всіх тіла, тільки не з таким напрямком. Я вже перестав думати про завтрашній день, як всі думали про нього. Він ще не жив, а план у природі побудував. І приготувався жити, і робити те, чого він сьогодні недоробив. Це його зараз велика помилка, що він сьогодні думає, а завтра робить. У людини один намір в цій справі мати свій природний потік. Це його вічно розвинене колесо кругле, безповоротно крутиться, і крутиться без кінця і краю. Буде на людині крутитися, якщо вона не змінить свій на собі характер свого життя. Якщо він не буде поспішати жити. У природі кінця в житті ніколи не буває. Якби про це людина вчена розібралася гарненько, і сказала всім людям, що живуть. А що ми робимо зі своїм життям, яке ми з вами розвинули на собі.

    19. Це наш процес нашого життя. Він за рахунок нашого невміння, за рахунок вимогливості, за рахунок великого апетиту. У нас є мішок бездонний, його ніколи ніяк не можеш наповнити. Бо це такий же самий цех, як у нашому паровозі розвинені умови його топки. Паровоз зроблений людиною за тілом людини. Тільки цей шлунок сприйняв цю їжу, повністю наївся, від столу тільки відірвався, зараз же він сам себе примушує думати про інше. Ми з вами снідаємо, добре наїдаємося, а потім йдемо на свою роботу. Це наша в житті розвинена система така з усіх. Ми повинні це робити лише тому, що ця система передана предками. Цю систему людина ніколи не старається змінити.

    20. Його напрямок у житті був один – приборкати природу, примусити себе один час пожити за рахунок іншого. Ми з вами спимо, яке для всіх задоволення. Цілу ніч повністю в м'яких подушках провалявся. Ще б спав, не вставав, але час інший на носі, бути на своїй роботі. А робота дає існування. Не будеш працювати – не будеш їсти, і помреш. Ось у цій справі людина і помилилася, на собі це колесо розвинути. Це ваша в життя необхідність примусила. Автор хоче запитати в історії. Що ж тоді було, коли не було в природі сонечка? Адже, за висновком учених, коли сонечко сідає за землю, то тоді і з'являється ніч. А тоді цього адже не було, щоб чоловік перший історичний валявся уві сні. Це ми з вами зараз в таких умовах, в такому побуті опинилися. Для нас знадобився наш цивілізований одяг, і хороший продукт, та житлові умови з усіма вигодами.

    21. Людина в цьому способі радіє. Але живе тоді, коли він лягає в ліжко своє. Він втомився, йому треба відпочити. Що його змусило це робити, щоб втомитися? Його необхідність. Якби у нього її не було, він би не втомлювався, і лежав би, та лежав. Більше йому робити нічого. А то ця розвинена на людині в процесі його життя ніч, в якій він тримає себе напівмертвим, тобто сонним. Але сон – це тимчасове явище у своєму житті після втоми у своїй праці. Даремно ми думаємо, що для нас є все природне, і воно служить нам один час користю. Ми живемо за рахунок цих умов один час. Радіємо, якщо сідаємо за свій приготований стіл. Це наша їжа, а людини апетит. Тільки їжі смак. У процесі цього життя людина це все добуває. Якби йому сказали більш високі розумні люди, що це все сама людина добилася в процесі свого життя. Їй все природа дозволила отримати, і все для цього штучно робити.

    22. Тільки зроблено з усього цього висновок. У селі по дорозі, по вулиці, а в місті по тротуару по асфальту на машині везуть зовсім неживий труп. Запитайте в нього, мертвої людини, поки ви його не закопали в землю. Він вам сам розповість, що його змусила таким залишитися? Природа, а в природі її умови.

Він побоявся зустрічатися з ними, як зустрічалася перша людина. Він же таких способів не мав, і такої зброї теж не мав, а жив за рахунок самого себе. У нього не було одягу, у нього не було ніякої їжі. Його природа тримала природно. Він раніше жив без усякого будинку, і не спав так солодко, як ми з вами зараз спимо. У першої людини не було ні срібла, ні золота, ні всякого кумира. Це все зробила природа, а в природі умова. Я ж людина. А ви ж, добрі люди, живете один раз за рахунок чого? Та за рахунок природи, за рахунок її умови. А за рахунок самого себе ви боїтеся, і не даєте іншій людині себе в цій справі розвивати.

    23. Це його ідея, вона була і раніше. Тільки перший чоловік не побажав на самоті жити, а пішов втягуватися. Робити те, чого не можна було слухати. У першого чоловіка такі умови не проявлялися, як зараз вони робляться. Коли це було, щоб вірусний грип себе примусив у марлі бути, тобто зав'язати свій рот і не дихати. Це ж вже гидливість, вже є хвороба боятися іншого. Значить, вам усім є життя за рахунок зробленого вами, це ваш продукт. Та й ви самі теж продукт, по-матеріалістичному. Питається, а де ж життя, що вічно не пропадає, якщо тільки не в людині. Він же хазяїн усьому. Навіщо йому боятися, якщо він ходить один з усіх не так, як усі. На що ж він надіється, якщо тільки не на свої сили. У нього немає того, що ми всі маємо. Це наша з вами слабкість. Ми в житті стомлюємося, а він у житті пробуджується. Чим? Повітрям, водою та землею.

    24. А ми від цього всього біжимо, йдемо. А рятуємося за рахунок того, що ми з вами робимо. Це наш великий і чесний труд.

   Скажіть, будь ласка, всі ви для мене слухачі моєї ідеї. Якщо ми з вами знайдемо в природі легке, а не важке в праці, як зараз. Ми з вами один час живемо та користуємося правами, а потім застудимося і захворіємо, потім помремо. Це все старе на нас. А нове – буде дорога, по якій я особисто зі своїм тілом іду. Мені 60 років. Я своє трудове залишив позаду, тепер взявся за загартування-тренування. Хочу від природи отримати через свій вчинок користь. Це вже для мене залишається життєвим фактом, що я не застуджуюся і не хворію. Для мого тіла природа не поширює епідемію. Значить, мені добре. А раз мені добре, то з мого вчинку буде іншому теж добре.

    25. Так чому ж відвертаються вчені від цієї дороги, нової небувалої, на людині. Хіба вона нас веде до неясного. Хіба моє тіло так ховається, як усі люди ховаються. Хіба моє тіло має у себе віжки, щоб управляти, і частково іншого змушувати. Це моя в цій справі велика любов. Я ж з'явився в житті не в чужому, а в своєму. Так до чого тут я, якщо сама природа розкриває ворота, і показує нам усім цей шлях, по якому зараз іде один чоловік. Але охоронець порядку нашого міста, вибрана особа, прямо заявив: «Ми тебе, якщо ти з'явишся в такому вигляді, будемо садити в КПЗ». Я ж людина, за свою ідею вченими не прийнятий через те, що моя ідея не входить в рамки вчених. То я у себе маю хвороба душевну неосудну. Я ж не роблю шкоду або некорисне.

    26. Але суджу правильно по собі, за своїми життєвими фактами. Якщо сяду в карти грати азартно в «двадцять одне», я хворий у цій справі чоловік. Мої думи завжди обіграти іншого, але мені заважає часто двадцять два. Я залишаюся в програші. Так моя ідея говорить. Чим на собі незадовільний одяг мати, краще ніякого не носити. Це буде по-новому, а не по-старому, бути напівроздягненим. Чи всі у нас ходять, досить задоволені своєю їжею? У людини, скажімо, є великий апетит на хорошу і смачну їжу, а її у нього зараз немає. Так що ж психувати на погане. За моїм висновком, краще ніякої їжі не вживати. І також людський труд, який би він не був для людини, його треба любити. Якщо він для тебе важкий, ти з ним капризуєш. Ти краще відмовся, зовсім не роби. Раз взявся за гуж, говори не дужий. А то ти зі своїм старим вчинком не допомагаєш, а заважаєш.

    27. Вважав і вважаю зараз. Важка дорога з колишнім вчинком жити – болюче питання в житті. Часто і кожен раз людина зі своїм здоров'ям стомлюється. Він де б і як не працював і не був, природа зі своїми силами на його організм впливає.

   А для мого тіла, де б я не був, моє тіло буде не втомлюватися, а пробуджуватися. Що ж нам більше буде треба всім, якщо ми не будемо застуджуватись і хворіти. Ми з цього всього наживемо продовження. Де ж ваші очі, вчені? Де ваш розум, вчені, що ви таке корисне в житті не хочете підтримати? Це ж вчення треба всім нам навчитися і мати, ніж ми витрачаємо великі кошти на ракету, і запускаємо її вглиб космічних променів.

   Моя ідея не погана перед усіма, моя ідея розумна тільки діловому чоловікові, корисному, хто повинен жити не для самого себе, а для всіх людей, що живуть.

    28. І буде він вчити корисному практичному, але не теоретичному. Учителем буде моя ідея. На мені моя дорога, шлях, від кого не слід нікому відвертатися. Це я буду все створювати на собі. Якщо ви мене як такого підтримайте своїми силами, між нами і природою не буде епідемії.

Ростов на Дону.

   Автор цих слів кричить про становище теперішнє. Що наше обласне управлінське місто зі своїми тротуарними вулицями бачить, і що він здалеку вдень і вночі чує? Всередині два проспекти живуть наших завойовників Будьонного і Ворошилова. Вони насичені лініями трамвая, і по боках асфальт, де можна зустріти автомашину зі своїми швидкохідними колесами, автомашину прогресуючу вантажного типу. І приватні організації ходять, часто возять ростовців по своїх домівках таксі легкові, як Волга і Перемога.

    29. Проходять по деяких вулицях автобуси різного типу. Особливо введено рух тролейбусів по вулиці головній. Через кожну прочитану хвилину можна встати, і піти з Енгельса. І потрапити на кожну вулицю вільно для всіх маленьких і дорослих, старих дідусів і бабусь. Така між собою сімейна дружба і любов. Коли піонер по шляху йде, він звертає увагу, де він є, і що його оточує. Ми, ростовці, не бачили за молоддю їхній учинок, щоб у них була до людини якої-небудь їхня гордість. Ми свідки ввічливості. Завжди уклін, і в просуванні доступ дороги. Також натовп не зустрічає ні в чому труднощів. Наші охоронці всіх перехресть дуже ретельно у своїй формі дивляться, щоб автомашина зі своїм колесом в нього довго не просилася. Та й до того ж висить перед кожним водієм автоматичний світлофор.

    30. Він кого-небудь даремно не пустить. Хто б ти з пасажирів не їхав, тобі червоне світло «стоп» командує. А зелений колір піднімає своє все, просить, будь ласка.

Це буває у святковий день неділю. Ростовець, або приїжджий хто-небудь з інших міст, чи сіл, станиць і хуторів всій націй. Їм таке ж право користуватися, перед кожними дверима того чи іншого магазину. А базарів у нас продуктових, їстівних два. Особливий базар вважається головний біля старого собору. Сюди можна все везти на будь-якому транспорті будь-якій людині. Тут є маленька площа. При Московській вулиці зупинка автобусів, якою ходять і возять назад і вперед всіх, що приїжджають на нашу ростовську товкучку. А вона зі своїми товарами та цінними речами відома по всій нашій області. І також на неї їдуть з усіх боків нашого Радянського союзу. Особливий порядок для всіх автомашин.

    31. Охоронець порядку приватну машину ставить в одне місце. А таксі змушує по порядку привозити громадян та відвозити. Товкучка на Гніловскій оточена законним парканом. Двері не одні широкі для того, щоб товкучка дихала, тобто жила. Люди продають, люди купують.

На проспекті Будьонного є автобусна станція, звідки відправляються щоденно до Москви, і також прибувають. Кожного міста автобус приходить вчасно і йде, на ньому за свої кошти можна легко дістатися. Це таке ж колесо, розвинене на моторі, як і на нашому залізничному транспорті. Є швидкохідні за останнім словом електровози, мотовози, і всіх марок паровози. Вони мають повне право до нас у наше місто Ростов привозити будь-якого напрямку поїзди, і також з Ростова везуть. Головний вокзал Ростовської південно-східній дороги зі своєю роботою управляється, приймати і відправляти таку масу поїздів, як кожен день і ніч через Ростов проїжджають люди.

    32. І перелітають через Ростов літаки. Є аеродром військовий і цивільний, звідки можна потрапляти в будь-яке призначення. Протягнутий по стовпах телефон на всі боки. Ростов не мовчить і не спить, весь свій час на весь голос кричить. Його змушує хвиля людського життя, турбує кожне місце в природі. Ростовський голос кричить і в висоті по бездротовому телеграфу.

Все це робилося і робиться зараз. За допомогою електрики і мощі струму працює телебачення. Все це роблять ростовці. У них Сільмашбуд випускає для полів комбайн для того, щоб цим комбайном прибирати швидкозростаючий хліб, і давати країні чисте інвентарна зерно за допомогою транспорту автомашини. Ростов не місцевим зерном користується з фонду. У нього везуть з усіх кінців і країв нашим транспортом.

    33. У Ростові є місце зберігати всяку продукцію і товар. Ростовці вічні комерсанти, продавати і купувати. Для Ростова не один хліб іде з вугіллям. У Ростов везуть все, що тільки придумаєш. Особливо продукти і товари через гроші, через умови. Людина не може залишатися без міста Ростова. Ростов – це місто, а в місті Ростові такі мудреці, такі ділки. Що хочуть, те і зроблять у своєму побутового житті. Для них вільне колесо на всіх трасах дорогах. Вони вчаться в школах, в технікумах. До ростовців їдуть вчитися в інститути всякого роду спеціальностей. Вчені міста Ростова, всі люди розумом розвинені для того, щоб про його ім'я знали всі люди, хто живе на всій корі зі своєю вимогливістю. У Ростові можна дістати по блату, або нелегально. Але Ростов – це не хутір, і не село зі своїми умовами. Та зі своїм рухомим по землі на колесах, в повітрі. І на воді плаваючих.

    34. Все це робиться Ростовом для села, і сам Ростов задовольняється селом, нерозривні в праці між собою. Як у хорошій скрині, так і в Ростові. Впало, значить пропало. З нічого зроблять щось.

Ростов дихає ароматом. Привези людину сільську неотесану, тут її під лак підфарбують. На нього одягнуть гарне за фасоном. І форма буде заслужена від спеціальності. Не був ти зроду учителем, так зроблять тебе, ти будеш учителем. Не знав ти до цього Ростов, так тепер знаєш, який він уболівальник за футбол. До Ростова їдуть з усіх кінців білого світу люди різних націй зі своїми розвиненими спеціальностями. Хочуть подивитися на всю створену цивілізовану культуру. Багато ростовців зразково вчаться. Особливо на хорошому рахунку розвинений спорт, фізкультура. Все це робить в Ростові на собі його ростовець.

    35. Із самого ранку до самого вечора звучать люди у своїй праці. Особливо на широкій і рівній чорноземній землі йде на своїх колесах трактор будь-якої марки. Його осідлав ростовець для того, щоб з цього гектара взяти сто пудів пшениці. Наше ростовське таке завдання у всіх кутках нашої Ростовської області добитися треба. Ми сядемо на трактор, ми сядемо і за плуг, зораємо під зиму зяб, і посіємо озиме жито. А природа за законом всієї діяльності з природного боку нам у нашому всьому будівництві зробить усе. Що ми хочемо, те ми отримаємо. Як і на полі ріст всієї сільськогосподарської системи, починаючи від самого зернятка. І кінчаючи найбільшою електричною станцією ім. Леніна. Вона стоїть на новому Цимлянському морі, все дає ростовцям зі своєю розвиненою справою електрикою. Вона зберігає нам, всім ростовцям. Вони вміють примушувати, як треба вміло, щоб не відступати від свого зробленого.

   36. Ми, ростовці, сказали своє слово – значить зробили. У наше місто Ростов можеш приїхати зі своїм хорошим вчинком, з ввічливим доглядом за собою. І великим терпінням, яка вчить чоловіка, щоб він на землю не харкав і не плював. А навчився так, як наш ростовець Іванов з міста Червоного Суліна добився від природи своїм умілим трудом. Ходить 25 років уже в трусах, не застуджується і не хворіє. Каже. Цього мало, що я сам це вмію. І хочу навчитися, як уміло іншому передати. Моє завдання одне – це зробити. Я добився, для мене не страшно залишатися всюди при будь-якій спеці, при будь-якому холоді, тільки в голоді. Цього жодний чоловік на нашій землі не робив, і не збирався зробити через своє незнання. Іванова знає весь Ростов, весь Радянський союз, і знають за кордоном. Але не знають його таємниці. А у Іванова немає його таємниці. При ньому чиста правда, в його свідомому вчинку, що пробуджує.

    37. Без головного убору довелося легко змусити себе ходити по природі, вивчати, розуміти на користь свого здоров'я. А роззутим. Так зробити, як зробив Іванов, не кожен роззується, і не кожен по снігу піде. А Іванов пішов. Зробив свою ввічливість перед старими і дорослими людьми. Перед дідусем і бабусею, та дядьком з тіткою свою голівоньку прихилив. І свої слова сказав: «Здрастуйте». Дідусь з бабусею, чи дядько з тіткою.

   Третє. Іванову довелося зустрітися з маленьким дитям, грудним дитям, хто сам себе примусив турбувати міцним криком. Всі йому старалися допомогти, і всі брали за руки. Хотіли, щоб дитя не кричало. А Іванов на цей крик обізвався цілком, він так сказав. Якщо тільки це дитя замовкне на моїх руках, значить, я йду правильно зі своїм наміром. Іванов поступив ввічливо з матір'ю, у неї запитав: а можна ваше дитя взяти на свої руки?

    38. Йому мати дозволила взяти. Іванов знайшов у природі підтвердження своєї знайденої в природі допомоги. Взяв дитя на руки зі своєю думкою, на руках Іванова це дитя заспокоїлося моментально. Всі, що сиділи в вагоні без купе, в один голос сказали, що в цій людині тільки хороші сили є. Я за ці сили і вхопився, став допомагати хворому, щоб хворий не хворів, а жив легко без хвороби. Як Іванов у році 78 діб не вживаю їжі й води. А природу прошу своїми словами, звертаюся до атмосфері, кажу ...

    39. Хворий, чи він святий. А я в нього запитав свої слова: а до кого мені приєднуватися, до хворого чи святого? Він слова не сказав, так і помер скоро. А доктор психіатр Артемов – це свідок між померлим Покровським і живим Миколою Миколайовичем Корганова, хто до мене як професор прикріплений через мою хвору ідею. Вона себе зберігала в природі природно. А єство ніхто, крім одного мене, не побажав сприймати. Найголовніше, це були для мене ноги. А я на них ходив весь час від самого народження взутим. Я ні в кого не спитався, і не було, у кого віднімати. Працював у такому місці, де доводилося ходити більше всього пішки від станиці до станиці. Я мав право коня наймати за будь-яку ціну, лише б був рахунок завірений. А в цей зимовий час по грязі, де нічим не можна добиратися.

    40. А робота була така, з колгоспником доводилося розмовляти щодо всіх продуктів. Такий тоді прогресував договір. Робочим – наявний продукт, а колгоспу – допомога особиста. Або машину, або зробити щось вимогливе за договором. Особливо тоді були потрібні насоси качати для поливання городів. Ми ж є транспорт, та ще Ростовський ОРС залізниці імені Ворошилова. Я годував ростовців. Мій район для роботи моєї Тихорецьк, всі належні станиці. Моя була в той час агітація. Я був для того, щоб продати колгоспникові свою корову, або колгоспові бика. На це потрібно тоді вміння, рахунок у банку був на мене відкритий. Я господарював на ринку. Але колгоспник не любив кілограми, щоб за них чесно отримувати. А у колгоспника старий запит.

    41. На базар приїхати і зупинитися, перехрестити голову, і сказати: «Боже, благослови». Дай йому, боже, щоб продати довелося дорожче. А тоді приватному покупцеві законом попереджалося. Все робилося із-за карткової системи. Приватному забороняли. Я мав на це спосіб тільки через ваги, або робити покупку нелегально. Я цього уникав, хотів вдаватися до державного закону ціни. А колгоспникові легше продати за гроші дешевше, тільки бити по руках та могорич. Я цим не займався. Важкий був період, особливо мені, як уповноваженому з децентралізованої заготівлі всіх продуктів.

Я тоді працював, і вже навчався описати свою викладену роботу. Я її знав і виконував. Годував робочих м'ясними стравами. Але я був вже не такий, як були всі. Знав добре зловживання зі свого боку.

    42. Сам собі робив користь для здоров'я. Ходив без головного убору, з оброслою шевелюрою. Мене, як людину, на вокзалі, ні слова не кажучи мені, якісь затримують. Ведуть в ГПУ, і там мене тримають цілу ніч. Я повинен їхати в Ростов. А мене протримали, на ранок як ростовця постригли і випустили не за моєю згодою. Я був чоловік такий, треба було йти в Ростов, я йду за будь-якої погоди. Для мене природа служила користю. Моїм учинком задовольнялися всі люди. Я ходив по грязі й по снігу роззутий. Що я в цьому районі робив? Я зустрічався з хворобою будь-якою на людині. Я і роботу робив, і допомагав людині виганяти хворобу шляхом догляду за собою профілактично. Що я робив сибірці, або малярії, також грипу, хоч будь-якій хворобі, що зустрічається на людині. Для мене не треба була ніяка хвороба.

    43. Ролі вона в моїх силах не відігравала. Чому? Та тому, що чоловік в процесі свого життя підготував сам себе, щоб розкрити форму хвороби. Він це зробив, але допомогти собі в цій справі не зможе ні сам, або хто-небудь з інших. Всі хочуть цій болісній справі допомогти, але не в силах допомагати.

   Природа говорить усім. Перш ніж допомагати іншому, то треба навчитися допомагати самому собі. Ось чому наш ростовець навчився без усяких ліків, без усяких трав, різних молитов, без шприца і ножа. Іванову треба людину стихійну, покарану природою. Він не знає, де і як він захворів. І що йому тепер треба для того, щоб його хвороба на ньому не прогресувала. Цього ніхто не має права в природі зробити, крім одного Іванова. Він для цього сам себе присвятив загартуванням-тренуванням. Поступово і обережно в праці, у своїй роботі працював і вчився, вчився і працював.

    44. Розкажу про один факт життєвий. Як я одному колгоспникові конюху, його правій руці, самому великому пальцю, п'ятому від мізинця, допомагав, щоб на ньому сибірка не прогресувала. Я цю людину побачив уперше, навіть не знав тоді, він був колгоспником чи ні. Але людина йде по шляху, зі мною зустрічається, як людина. Але права рука, сама кисть, закутана, і висить на хустці через шию. Я тільки ввалився в станицю, і йшов до колгоспу червоноармійця в управління. Цю людину побачив. Моє бажання хворобливе, я цією справою вже хворів. Я до нього, питаю ввічливо, з ним свій тон голосу підводжу. Дізнаюся, хто ж він є, і чому це так, що він руку тримає. А він мені став розповідати, і каже, що за хвороба. Запалення процесу сибірки. «Я, – каже, показує на правління, – цього колгоспу колгоспник, та ще конюх. Яка зараз вимоглива робота, а я ось ношу руку. Я хочу заробляти трудодень».

    45. Він мені так сказав. Іванову це ж колгоспна допомогу. Повертаю цього громадянина до управління, увійшли ми обидва. Тут сиділа вся бухгалтерія. Дивилася, як я з ним, як хворим пальцем, займався. Обережно розкрив. У хворого в пальці процес запального характеру. Нічим йому не допомогти, крім струму моїх рук, електризованих у природному. І все моє було бажання взятися за його палець, і поступово масажувати для того, щоб це запалення зникло. Я з цим пальцем не займався навіть п'ять хвилин, як палець став від цього вільно працювати. При всіх це я робив. Мене цей колгоспник повів, щоб погодувати яєчнею і салом. Я заробив перед ним, як ви думаєте? Це правда чи ні. Розповім про політвідділ, про колгосп. Теж хвора лежить малярійна, молода жінка з глиняним лицем в ліжку. Я ж людина, заходжу в цю хату.

    46. А хвора лежить. Бачу я, що хвора. Моя хвороба змусила до неї звернутися, і запитати: що з вами? Вона в три шуби одягнена, якраз напад б'є її. Ледве-ледве вона мені розповіла через свої зуби: «Малярія у мене». А раз малярія, так треба лежати, та ще так закутуватись, як закуталась ти. Я їй кажу, ану знімай свої шуби. Попросив води холодної. Мені на моє прохання налили в тазик. Я їй помив холодною водою по коліна, потримався за її руки своїми руками. Вона стоїть на своїх босих ногах, і стою я теж перед нею, свої сили волі передаю. І прошу, щоб хвора пішла надвір. Підняла голову вгору, і стала тягти повітря через гортань три рази. Це не дає ніякого значення, чим більше повітря, більше сил робиться всередині. Вона, як ростовка, повинна жити. І також я прогресую. Це все на хворих людях. Чому не піти в міський відділ здоров'я. А там була заввідділом жінка.

    47. Я з нею на цю тему, як представник, довго у неї в кабінеті розмовляв. А в 1933 році, не пам'ятаю число, але час був зимовий. Вона ж домовилася з лікарями, вона ж мене сама вела в Тихорєцьку лікарню, де лежали хронічно хворі. Я ж дав слово хворих підняти. А хворих було двоє. Лікарі мені представили після викачування хребта, хворий без ніг. Вони були у нього, тільки не діяли через хворий тулуб. А малярійний хворий, він мене чекав, поки я закінчу з ногами. Коли я дізнався про викачку, зараз же відмовився від цього першого хворого. А малярійного хворого зараз же виписали, у нього бажання з'явилося бути на волі після мого пробудження. Що ж зробило щодо цього всього міське радіо? Воно проговорити по всіх районах про уповноваженого Ростовського ОРС Іванова: «Він не уповноважений, а лікар виявився». Мене зараз же Ростов відкликав, і за мою хорошу роботу скорочують.

    48. Я цьому наказу директора Алімова заперечив. Він мене запитував: «Вмієш вузлики зав'язувати». Я йому сказав: вмію. «Значить, комерсант», – так Алімов сказав.

З бухгалтерією відзвітував, отримувати треба документи, і лети далі по шляху. Я затримав свій розрахунок, неправильно оформлено на 375 карбованців документи. Що й змусило подати в контрольну комісію Азово-чорноморського краю, щоб розібралися з таким неправильним скороченням. Я був тоді сильний боротися проти такого вчинку. Але раз вже захотіли адміністративно скоротити, то тут нічого не зробиш, як потрібно, щоб у контрольній комісії розібралися. Я їх своїм проханням попросив, щоб в особі мого хазяїна Богачева і юрист розібрався. Сам голова контрольної комісії Черніков. А Богачев сказав, що я нічого не робив у них, крім як про якусь людину писав. Богачов цікавився моєю наукою, але щоб підтримати, він мене не підтримав.

    49. А примусив сам себе на комісії зняти весь одяг, і піти з Ростова в степ. Йшов я по всьому місту Ростову біля Сільмаш, потрапив на одне радгоспне господарство. І без всяких документів я зважився до директора звернутися, щоб він мені дозволив відпочити до ранку. Він не відмовив, а дав місце у фельдшера в приймальні, попав на кушетці спати. Який сон, якщо без місця роботи, та ще моїй справі. Я і спати не хочу. Що я змусив тепер про мене такого думати. Краще нехай візьмуть де-небудь, а не в Ростові посадять без документів, як безпритульного. У мене голова правильно працювала для того, щоб з ученими розмовляти щодо моєї справи, а її слід розвинути на людях. Хто тільки хоче жити тривало, то нехай таким вчинком себе змушує переконструювати.

    50. Чоловікові будь-якому, здоровому, не здоровому, жити-то хочеться. А жити не вміє, не навчився. А моя ідея. Найголовніше, треба людину вчити, що буде треба для того, щоб людина не застуджувалася і не хворіла.

    Що я зробив позаду, стало відомо і прокурору, як ті гроші. А гроші витрачалися за призначенням правильно. Тільки неправильний друк управлінський. Сам витрачав на дорогу і оплачував. За те, що роззутим здійснював, цю працю не прийняли свідомо. Я ж сам зізнався після того, як бухгалтерія вже прийняла звіт. Я бачу, що неправда мене жене з дороги. Вона примусила і одяг скинути. Коли працював, був хороший. А зараз я кому буду потрібний зі своїм вчинком. Мій одяг мене в Ростові шукає. Ось, ось скоро такий де-небудь в трусах покажеться, ми, мовляв, його одягнемо.

    51. Іванов сам себе до цієї справи підготував. Практикою доводити і теорією, кожен факт життєвий описати. Це історія, а вона для мене служила по ось цій дорозі користю. Я хотів, щоб охоронець порядку Ростова забрав. А він від мого тіла відійшов, не бачив, як я біля нього проходив. А зараз після того, як голова бачив на мені історію, що вийшла, я десь подівся. Куди пішов, знаю тільки я один. А міліції у друге відділення подзвонив, наказав начальнику, щоб зараз прийшли, взяли одяг, і щоб розшукали живого чоловіка. На другий день з фельдшером розмовляємо про хвороби, і торкаємося багато лікування. А в цей час привозять жінку із запальним процесом після аборту. Невдача сталася на людині, не треба було робити. А раз така штука показалася, їй ніхто цього не вб'є, крім моїх рук.

    52. Я попросився. Це була зовсім не моя справа втручатися. Але фельдшер мене зрозумів, що я за людина. Дав випробувати на цій жінці, свій досвід перевірити. Я бачу жінку красуню, видно, в достатку живе, обличчя на ній горить. А фельдшер каже: «Все це зробили лікарі». Він каже, що їм можна пробачити, це їхня праця, за яку вони не відповідають. Це їхня практика, а в практиці можна і помилятися. Я її поклав на спину горілиць, простягнув її ноги і руки. Сам взявся лівою своєю рукою за її лоб і за ноги її. Став тримати лише тому, щоб її запалення своїми силами струмом вбити. Я тримав доти, поки вона сказала: «Мені стало легше». Тоді я все це залишив позаду, і поїхав своєю дорогою. Мені хотіли подякувати. А я вже опинився біля директора, дякую за його надану допомогу мені. Куди я йду, і сам не знаю? Куди, і навіщо йду, і хто мене чекає? Тільки природа одна мною зацікавлена.

    53. Вона мене народила, і хоче в дусі своєму виховати. Я їй повірив, вона мені відкрила очі на хворих. Вона полюбила за те, що я не побоявся залишатися без всякого одягу, мені не потрібен будинок житловий. А для мене вище голови лежить усе багатство, тільки треба буде вміти цим багатством повітрям задовольнятися. Нічого не треба, крім цього повітря. Воно наповнює весь внутрішній і зовнішній процес у житті. На це я надіявся, і впевнено знаю, що своїми руками відверну будь-яку хворобу на людині. І повітря мені допоможе, вода теж, та й земля. Вийшов я на височину кургану, глянув я по всім сторонам, де тільки моє око охопило. Побачив я якесь чорне живе місце здалеку. Але щоб розглянути точно, моє око було не в силах. А дорога моя лежала до нього. Може бути, і звір, але я тоді не боявся. Знав добре, що природа не що-небудь таке.

    54. А природа є сила волі, накине зараз такі умови, тільки терпи. А мислити було можна по ось такій погоді, та по тиші при ясному теплом сонечку, та по бездоріжжю в степу. Навколо мене не було нічого, тільки один на шляху. Чоловіка одного виявив у дерезі. Він ріже віники, їх складає в купки. А підвода стоїть у яру в балці. Я з ним привітався, він сказав мені: «Здрастуйте». У нього мені довелося запитати, що його змушує це робити. Він мені каже: «Час. Я не колгоспник – приватного характеру хазяїн. Маю конячку, нею вожу в Ростов ці віники, продаю, і цим живу ». Я теж шукав по природі собі життя, шість місяців без роботи був. Але мене моя ідея підтримує своїми живими фактами. А я цьому факту не вірю, і не хочу знати. А, втім, перед собою ставлю досягнення, своє завоювання. У природі в умовах адже отримую користь не ту, що була в усіх.

   55. Я відмовився від усього. Не маю того, що цей ось чоловік. А цей чоловік незадоволений був життям, що прийшло. Він відмирав. Ця дереза не порятунок є в житті, а злодійство в природі, нелегальність. Я йому побажав хорошого в його житті, він сказав спасибі мені. І більше я його не зустрічав ніде і ніяк. А сам зійшов на гострий маленький в лощині курган, накопаний землемірами. І стою проти їхньої віхи, та печусь сонцем без усякого вітру. Не бачу і не чую нікого, тільки десь за бугром земля давала чути мотор машини, що проходила. Ось тут, за моїм визначенням, було якесь господарство. Я довго стояв на сонечку, та все про свій шлях думав, і сам із собою говорив. Кого ж я зустріну, і кому я потрібен зі своєю продуманою всіляко справою? І все ж дочекався часу, мене з цього місця штовхнули сили, щоб я просувався. Це не прогрес у своєму напрямку. Іду я на захід зі сходу.

   56. Мені в моїй дорозі лежав килим з різними малюнками і видами. Я тільки тоді не був художник. А заходжу в хату в який-небудь хутір, мені скажуть: от у будинку лежить хворий. І просить він мене, щоб я йому допоміг своїми силами. І раптом він повертає колишнє здоров'я, він ніколи мене не забуде, а буде пам'ятати тільки про хороше.

   Я кидаю думати, йду далі. За бугром була балка з загаченим ставком води, я там скупався. На гору насилу пішов. На голодний шлунок як було легко, мене неначе піднімав ліфт. Я вийшов на рівнину. А вівці тут якраз паслись, мене злякалися, змусили оточити свого пастуха, хто в той час думав: це, мовляв, якийсь звір. А у самого очі далі своїх ніг не бачать. Іванов бачить історію, хоче їй допомогти. На відстані криком кричить. Що це таке, що тварина втікала, зробила такий момент, якого не очікувалося. Я пробираюсь між овечками до пастуха.

   57. Пробрався. Коли до нього дійшов, дізнався за його словами, що він не бачить своїми очима. А мене побачив, як людину, за почуттям слів. А те, що я перед ним був у трусах, він цього навіть не подумав. Доти, до того часу, поки я його руку взяв і поклав на моє тіло. Він зараз же відчув, і набрався своїх віруючих слів сказати: «О, Господи». Він запитав: «Ти є Господь?» Я йому слова не сказав, тільки повчив, що буде треба зробити, щоб у нього оченята стали дивитися, як і раніше. Цей пастух так учепився за мої слова. Лише б що-небудь сказав, він робив. Йому природа очі відкрила, він мене побачив, і назвав мене Господь. Це господарство виявилося, за словами пастуха, наше підсобне, Ростовського ОРС. Я від нього за три доби отримав шматок чорного хліба, як подарунок за те, що він бачив своїми очима.

   Йду далі по колючках гострих пекучих, і потрапляю на хутір Нецвітая Кошкіна. Воно мене другий раз у своєму житті зустрічає. То я не один йшов, на мене тоді ніхто не звертав уваги при царському часу.

   58. А зараз я входжу в село. Бачу: йдуть дівиці, за національністю вірмени. Вони теж мене побачили, і зацікавило їх мене запитати, що я був за такий чоловік. Я від їхніх голосів не відвернувся, а ближче до них зі своїми словами, став обмінюватися думками. Їх більше зацікавило, коли я у них запитав про хворого або хвору. А вони в мене стали запитувати: «Навіщо вони вам?» А тоді побачите і скажете, хто я такий. Вони в один голос запитали: «Ви лікар?» Я їм на їх питання нічого не відповів. А вони знайшли мені хвору без діючих повік. А очі здорові, тільки не відкриваються повіки. Вона нацменка вірменка, мене не розуміла по-російськи. Знайшли перекладача. Я її поставив перед собою, а сам її мозком управляв, щоб вона своїм почуттям стріляла по ворогу. І робила глибокий вдих і видих для того, щоб нова кров потрапляла в клапани серця. Це миттєве самолікування. Старенька себе сама примусила через моє вчення досягти того, чого ніхто в житті не робив. А Іванов відкрив людині очі через сили хворої.

   59. Я і тут відкрив на людині славу, і також себе показав, як героя. І розповів, що я ходжу зиму і літо завжди в трусиках. Мені й цю місцевість доводилося залишати. А сам я особисто перебрався на той бік балки, своє тіло відносив, наче за мною хто-небудь гнався. А за мною, дійсно, гнався чоловік, тільки він запізнився, йому не наздогнати мене. Я був на тій стороні, проходити довелося мені перший хутір. А село Генеральське було далі Новочеркаського району, де мені доводилося до ночі підготувати, щоб відпочити. Для того щоб дізнатися вночі на цьому місці про природу, про її якісні умови. Я їх сам на собі робив. Іду я по соняшниках вище колін, їх колгоспники сапали, і придивлявся до кінця, але кінця ще не видно. Запах був чутний вечірнім тихим приходом. Я пройшов у довжину по рядках, мене бачили і кричали сапальники. Я пробирався на їхній високий недалекий гострий курган, де обдумав свої умови призупинити, і в ніч далі не рухатися. Це був мій тимчасовий табір, де я повинен зупинитися і простояти на своїх ногах.

   60. Мені не потрібний ні стілець, ні ліжко, ні будь-яка здатність. А тільки надіюся на своє в природі здоров'я. Якщо воно у мене не буде, то далі жити немає чим. У мене в моєму здоров'ї виправдовує все. Я на місці стою недвижимо перед заходом сонечка за більшу частину землі, і робиться темно. Наше бажання. Але я б цього не хотів зробити. Мене змушує зробити вся обстановка, оточення. Всі не хотіли на мій вчинок дивитися, тому я зважився сам себе показати всім, що я можу бути без усіх. Мені ваше не потрібно. А тільки треба природа, один і другий час.

   Підійнявся я на цей ось курган, стою я на ногах непорушно. А мене здалеку побачили, до мене прийшли. Я їх бачу, що їхня форма вся схожа на трактористів. Їхній одяг весь у мазуті чорний. Вони стали питати, хто я був такий. Для них я був невідомий, вони в перший раз побачили мене, і зі мною стали розмовляти на тему мого навчання, на тему мого розвитку для того, щоб підійти ближче та познайомиться, узнати мою особистість.

   61. А вона була така, як і в усіх, тільки ніхто не наважувався з таким віком починати. А моє вже приводить до кінця. Я чимало перерахував таких курганів, як ці ваші умови, за що ви вхопилися, як за власність. Це не моє, а ваше. Тільки дозвольте мені на ньому простояти. Їхнє було прохання, щоб я погодився, і дав свою згоду в їхніх бригадній будці побувати. Їхнє бажання, їхня справа – запрошувати. А моя справа – можна і відмовитися. Але раз вони люди, дали слово, щоб допомагати мені, я з ними погодився, дав своє слово піти в їхні умови. Я їм розповів про себе, як про випробувача, про шукача в природі. Шукаю те, чого ніхто в житті не знаходив. А я знайшов, мій на мені розвиток між вами, ростовцями. Я ростовець, виріс між усіма, що живуть у своїх умовах. А мені буде не треба. Мені буде треба повітря, вода, та земля. Це найосновніші три тіла, і більше не треба мені нічого з легкого у своєму житті.

   62. Я думав, що це все наше спільне, і моє теж спільне для всіх. Але вийшло не те. Вони мене нагодували, вони мене напоїли, і закликали радянську владу. Запросили спочатку. Попередили, як же так. І хто кому давав таке право, щоб стороння особа заходила в будку Генерального села. Я від догляду глибоко солодко заснув, але цей голос почув. Сказав голова сільради. Я сам сюди зайшов, так дозвольте вийти, і пішов в темну ніч по оранці. Мене, як свого, повернули, посадили в лінійку, і повезли в село Генеральське. У перший раз сюди попадаю. А у мене запитує секретар парторганізації колгоспу: «А що там на небесах?» Я для нього був рятівник, і мабуть залишився, що він запитав. А я йому став розповідати, що робиться не на небесах, а на землі. Я йому кажу, яке там нове будівництво. Всі люди говорять про те, що це соціалізм, облік всього добра. А які там господарства сільські, і також колгоспи, радгоспи.

   63. Побудована важка індустрія, машина машину робить. А мотор гуде, крутить колесо швидко. А комбайни збирають живо урожай, трактора орють землю. МТС. Словом, не узнати всю цю справу. «Тоді, – каже, – ти це особа знаюча». А що ж ти хотів від мене, шкідливого? Я шукаю корисне.

   Ви мене везете, але не я вас. Ви везете по вулиці при місячному світлі. Про що говорять? Тільки про мене, про людину в трусах. Привезли до конюхів у будинок, де конюхи були. Посадили, щоб конюхи дивилися. Я бачив на них розвинену неправду. Хотів конюхам сказати про їхню рушницю. Вказую на стінку, де висіла рушниця. А що це таке висить? Наче й не знаю, що це рушниця. Вони кажуть: «Рушниця». Я їх попросив, щоб вони її прибрали, бо я, їм сказав, не ручаюся за себе. Вони прибирають. Я їм кажу, мною зброя ніколи не прикладалася вбити будь-кого з людей.

   64. А сам всю ніч безперервно розповідав бувале, дещо згадав минуле. Ну, що ж, дочекалися ми ранку. Прослизнула ця коротенька ніч. Про що ми тільки не говорили. Я вчився. Моя наука – це ось люди, народ, ростовці з таким законом, як він сам себе представив на сьогодні. Прокинутися довелося, свої очі промити чистою сріблястою водою з криниці. Я все це зробив сам. Нікого не запросив слідом, щоб хто-небудь з живих у цій місцевості хоч спробував глянути і сказати: а кого ж ми з вами в наш квітучий, та ще такий чуйний час привезли? Про це ні голова не згадав, ні секретар. Він же голодний ходить по нашій землі, це вони сказали. А сонечко своєю порою підіймалася, і розпростиралося все тепло.

   65. Я якраз зі своїм підготовленим здоров'ям виходив на вулицю через ці дощаті двері. Якраз, може бути, і бачила якась старенька цього села. Вона не подумала про мене що-небудь сказати. А подивитися їй все ж довелося на засмагле в бронзі зовнішнє тіло. Це, вона сама собі сказала, його зовнішність. Якби нам довелося з ним поговорити, та поділитися думками, ми б визначили його таку внутрішність. Якби він був поганою людиною, він би не вийшов до нас, лице не показав. І не ходив би назад і вперед проти цього колгоспного будинку, і свої звучні слова не представляв про своє життя. Ми всі знаємо, що він людина. Його відчуття підказує про непогане. Якраз в цю хвилину під'їхала автомашина полуторка, і проти мене зупинилася. Видно з усього, це приїхав сам директор МТС.

   66. Він швидко виліз із кабінки, щось хотів сказати. А я його своїм вибаченням зупинив, у нього, як дійсного чоловіка та ще ростовця, ввічливо запитав: а чия це машина? Велике мовчання між нами двома проскочило в цю швидку секунду. Але сказати, це особистість товстого складу, чоловік мені відповів: «Це машина державна, а в цій державі є одна з усіх організація МТС. Я в ній директор». Я знову в нього запитав, як директора: а ви мене знаєте? Він сказав мені: «Ні». Я йому став розвивати нелегальну картину, нібито я таких директорів вбив, уже буде п'ятдесят. Він мені ні слова не сказав. А з спокійною душею він мені промовив до цього свої слова, нібито ця машина мене підвезе до вказаного місця. Сказав би прямо, що до дільничного міліціонера.

   67. А то знову відчинив дверці машини, сів на своє місце, дав команду водієві: назад у гараж. Він таких вбивць не возить, як було тихо після цього моторного шуму. Всі дивилися, як мені доводилося свою праву руку до верху своєї голови піднімати. І показувати на все те, що робилося в висоті білих порожніх хмар, що проходять. Я їм показував своєю правою рукою, щоб вони подивилися на правду, підтверджену ось цієї чималою швидкою хмарою, що йде. Вона зараз же зникне від мого слова, сказаного вам – так буде моя правда. Не зникне – мене не стане, я не зроблю те, що намітив. Правда. Ми дивимося на хмару, вона зникла, немає. Сказали всі про цю хмару, що пливе. Значить, напише, будемо ми з вами, та ще з таким директором, як він був у вас. А ось бачимо цього трирічного хлопчика. Хто його навчив на тарілці масляну пампушку в сметані піднести.

   68. Я його не образив. Вибачився перед ним, як перед людиною, йому сказав. Його назвав, дитинко, неси цю пампушку тому, хто тебе до мене прислав. Нехай він за своє здоров'я її з'їсть. Хлопчик іде. Під'їжджає до мене запряжена двома кіньми лінійка, та, яка мене вночі привезла, а сьогодні відвозить. Той же самий голова прийшов допомогти моєму від'їзду. Їхати всього 12 кілометрів. Мені не сказали, куди. Я не знаю ту місцевість, де сидів охоронець лейтенант зі своїми словами, зі свого височиною і гордістю. Він багато знає. Я знову питаю: чиї це конячки? Як у дбайливих людей. Мені сам голова сільради Генеральського села, Новочеркаського району, Ростовської області каже: «Народні. Мене обрав народ, і довірив цих конячок, щоб вони тебе провезли одну відстань». Хитрує, не говорить правильною мовою.

   69. Чекає від мене того ж самого, щоб я його попросив, щоб кучер випряг цих конячок, а запряг вас мене туди везти. Конячок прив'яжете ззаду, а звідти приїдете. Я це не мав права говорити. Та ви зі мною пошліть молодого комсомольця, якщо хочете моїй ідеї заважати. Я і пішки пройду, для мене легше буде. Я не буду тварину примушувати, щоб мене вона возила, я не заслуговую. І не бажав би, щоб ви, як голова, на них роз'їжджали. А вони тоді несуть бичову для того, щоб моє тіло в'язати, начебто божевільне. Я їх з вибаченням прошу, благаю, щоб вони цього більше не робили. Я їх умовив, упросив, щоб вони цього не робили. Я їм дав слово своє їхати з ними разом поруч, як громадянин Радянського союзу. Але ніхто з них не запитав: чи ти сьогодні їв? Або б сказав: що тебе змусило це робити? Моя практика, я її заслужив від природи.

   70. Мене померлі люди вперед просили, і випросили в природі мене для того, щоб спуститися на ось цю землю не для того, щоб навколишній обстановці перешкодити. А щоб ввести для людини легке життя на землі, щоб він більше зі своїм станом не застуджувався і не хворів. Ось тому вам сама природа у висоті на пустій білій хмарі. На моє прохання вона для вас зробила, щоб ця хмара зникла перед вашими очима. А ви мені не вірите, що я йду зі своїм вчинком правильно. Моя вимога від природи для всього національного народу правильна. І хочу підкреслити, тільки на мені все це створиться, тільки мені доручила природа це зробити. Тому в мене тільки для вас ввічливість, для вас сили. Ви не зможете мені перешкодити. Ви є я, а я є ви зі своїми тілами, зі своєю думкою для того, щоб отримати від природи сили.

   71. І піднятися з цієї тачанки, і прямо в степ бігти. Що скажете ви. А ви слідом женіться. Вас змушує природа, щоб зберегти мої сили. Я бачу ваші претензії, погоджуюся, і роблю те, що вам подобається. Заперечувати не мав права. Сказали: сідай, і їдемо. Я їду. Але спробувати треба, що ж я за такий злочинець, що я свій конвой не потурбую. Я чоловік живий, знаю, хто і навіщо, і для чого мене везе. Я їду до дільничного, мене везе комсомолець, як затриманого в степу. Комсомолець слова не знаходив, що мені про це сказати. А я, аби чого-небудь запитав у мене, за словом не лізу в кишеню, а сказати скажу. Прослухаю, потім точно відповім. І так ми по цій польовій дорозі мало самі з собою розмовляли.

   72. Не хотіли турбувати мої сили. А вони не любили мовчання, а весь час чекали який-небудь у циклоні буран. Доїхали, зупинилися, комсомолець зліз з лінійки. Свій закон шанував, заходить до дільничного. Доповідає своє провідник, мовляв, доставив того, який ходив у степу без одягу зовсім, в трусах. Дільничний – хазяїн цьому положенню таких безпритульних підбирати, і акт складати. Йому не вперше зустрічати людину. Але такого випадку ще не доводилося. Сказав дільничний: «Давайте мені його сюди». А сам начебто і не піднявся зі стільця, чекає, ось, ось він повинен зайти. Я йому дам, отакому, як швендяти по радянській землі. Комсомолець запрошує, як людину по старшинству, просить, щоб я слідом за ним пішов. Я не заперечив його ввічливості.

   73. Слухався і любив, старався виконати законно. По коридору пройшовся. Мені показує двері, куди я повинен зайти. А я йшов до людини охоронця порядку, до вихователя села. Тільки двері відкрив, сам себе показав, з дозволу, а дільничний, як зірвався з вихору. Він був у той час ненормальний. Як же сидіти на стільці, його хитає умова. Він криком не кричить, більше строчить нецензурними словами. Він мене не вважав у той час, що зайшов спокійно до нього. Йому здавалося, ніби я на нього наступаю, а він від цього відбивався. Що не слово, мат. Що не голос, підвищення. Я злякався. Думаю, що може всі стіни такі бурхливі. Хотів бігти, але дільничний набрався своєї сільської сміливості, замовк, став мовчати. Я до нього зі своєю ввічливістю, вибачаюся перед ним. Він робиться порядний, став мене слухати, і дивитися, на що я показую пальцем. А в кабінеті, як у порядного начальника, висять урядові портрети.

   74. Я, як і не знаю, в нього запитую, як у товариша: хто це за такі-то люди? Він мовчить, не хоче зізнатися, що він їх знає добре. А я добиваюся, хочу, щоб дільничний визнав свій шум непридатним. Так воно і вийшло, коли я його змусив взятися за телефонну трубку, і подзвонити в Ростовський ОРС, підсобне господарство. Він у мене запитав: «А кого ти там з начальства знаєш?» Я йому вже не як затриманий, а як службовець став через Алімова і Берецкого. Дільничний мені руку подав. А прокурор не хотів погоджуватися, хотів акт складати, як безпритульного. Дільничний був на моєму боці за мою міцну терплячість. Я був у цій справі заслужений. Подружили ми, як друзі життя, стали вести спільну розмову, як ніби я завжди з ними з'являюся і живу з ними. А моє одне – нині тут, а завтра там. Йдемо ми в господарство з дільничним, він мене проводжає. А по лузі по рівнині строчить, як з кулемета, не одна сінокосарка, і не в одному місці косить сіно підряд. Яке було задоволення тут при цьому сінокосі на такій снасті.

   75. Тільки справа людських рук – осідлати цю машину, і давати таку кількість приготованого сіна. Ростов задоволений цим. А в Ростові мій скинутий з мене весь належний одяг. Він мене примусила, щоб я від нього відмовився, і змусив інших людей зі мною займатися. Нехай вони дізнаються про мене, хто я такий є в природі, в умовах. А потім покарають. Мені дорога відома, що тепер робити. Іти з Ростова. А мене везуть у Ростов завтра, на автомашині з сіном поїду, так сказав агроном. А сам я придивлявся до ув'язнених, що ж вони робили. А вони труїли ховрахів. Я це заперечив, не хотів, щоб вони це робили. Що ж поробиш, така наша доля. Що сказали, те треба буде робити. Таке наше покарання за наш злочин. Мої очі бачать далеко, але чують ще сильніше, як перепілка перегукується: кувак. А день не стоїть переді мною, все рухається. Я не став залежний від умов. Дільничного не стало біля мене.

   76. Чекаю відправки, чекаю інше. А сам про ув’язненого думаю. Що ж його примусило, хто йому в його житті завадив? Наш новий небувалий закон в його практичній діяльності. Звідки взялася ця історія, дала людині вільно робити злочин. Які витрати, який зміст, і не виховання, не в дусі проходить. Винен чоловік зі своїм вчинком, він нічого не робить, крім шкоди. Йому не хотілося робити, його примусила робити природа. Вже я не буду робити те, що роблять усі. Йому треба, що поїсти. Та хорошого, солодкого, жирного, і більше. А мало дають без жодних зусиль. А трудяться і ті, хто потрапляє під замок, під умову. Не всі сюди попадають, а ті, хто піймався, той тут сидить і тужить. Вина всіх нас до одного. Хочеш менше працювати, а більше отримати. Шахраї, злодії, злочинці життєвої справи. Всім ця чара, всі отримають покарання, тільки не в один час.

Сонечко зайшло, скот прийшов на своє місце, стоїть, чекає доїння. А справа начальника – кричати, йому треба за договором молоко.

   77. А раз молока немає, то і дружби немає. А дружба буває через лад, через все те, що робилося в цьому господарстві. Я вже не працював, не слуга цього хазяйства, а тільки проїздом та проходом. Моя історія не вся, а вперед за перемогою. Ворог буде переможений, все одно доб'ємося одного, із землі проженемо від людини хворобу. Будемо все здорові, міцні, не будемо застуджуватися і хворіти.

   Приходить ранок. Треба буде написати агроному супровідну, що мене представлять до контори по Енгельса, 43. Їхав я в машині через Сали, приїхали скоро в Ростов. Мене він зустрів небувало. Я себе примусив в конторі виступити, і сказати свої слова про те, що є люди нехороші. А мене підхопили, як контрреволюціонера, що десь переховується в щілини. Я вже мовчав, зробив для того, щоб зі мною займалися. Під мене підігнали з першого відділення автомашину полуторку, як викинутого контрреволюціонера посадили з двома провідниками.

   78. І повезли по Соціалістичній вулиці в об'їзд на Будьонного проспект. Я катаюся в Ростові. Мене розуміють за мій виступ, хто я є. А я входжу до чергового по першому відділенню, з ними свідомо поздоровався. Сказав: «Здрастуйте». Мені, як злочинцеві, крізь зуби промимрив. Хтось сказав, а хтось і промовчав. «Давайте його», – пішла команда з верхів від начальника, щоб у кабінет самого начальника. Трусилося все живе і мертве для мого виступу. Я йшов, сходами піднімався, а сам думав: за що це все робиться? Та за мій одяг. Значить, важко воно прищеплюється, щоб без нього ходити. Бач, як женуть швидше, а то не встигнуть. Тільки зайшов до начальника, сів за дозволом на стілець, а слідом за моїм входом біжить з криком, запалився всією душею. Як же біля них недалеко пробрався контрреволюціонер. Це ж не заслуги всім нам. А ми проморгали тут.

   79. ГПУ бере в свої руки, везе мене на тій же самій машині по Ростову по проспекту Будьонного. Ростовці бачать, що везуть не таку людину, як треба, а зовсім голого. Справа йшла до вечора. А начальник їде позаду, кричить, щоб моє тіло пригнули. Мене пригнули. Кажуть, мовляв, пригніть. Я пригнув своє тіло.

Привозять на Енгельса в будинок ГПУ, здають черговому. Швидше його давай у кабінет. Як же, попався контрреволюціонер на верху. Я заходжу небувало, мені командують: сідай. Я сідаю. Запитує: «Як твоє прізвище». Я йому спокійно відповідаю: Іванов, ім'я Порфирій, по батькові Корнійович, народження 1898. Слухав, дуже багато питань, мені задавали не по суті. Я не був той, хто їм потрібен. Я був той, з ким вони помилилися. Зі мною кілька годин займалися, і прийти до вини, не прийшли. Мене спустили на низ, і посадили одного для того, щоб я перед ними сам себе показав контрреволюціонером. А я виявився сусід по організації, в Ростовському ОРС служив, але плутанина вийшла зі мною.

   80. А розбиратися голова сам буде, вести цю справу, якщо Іванов покажеться. Я йду випущений по вулицях Ростова без одягу і без документів. Чекаю охоронця, а його до мене природа в Ростові не підсилає. Іду я далі. Все йду, та дивлюся на людей, люди на мене. І заходжу на ринок старий. А до мене охоронець, як зопалу підскочив. І ні слова, взяв за руку, потягнув у комендантську. А там були люди, дійсні люди безпритульні, і я туди попав. Стою, не сідаю, вчуся в них, що вони робили, і що вони творили. Один одне, а інший інше. Я їх близько не визнавав. Каліки, сліпі, виродки, всілякі люди. Як це я сюди попав, не знаю? Чую слова. Безпритульні? Та ні, не визнаю я, що я безпритульний. Ведуть в комендантське відділення, і мене теж повели з ними разом. А народ дивиться, каже, засуджує, не знає, кого. Приводять до чергового в 2-е відділення. Всі на підлогу сідають. А я не сідаю. До мене підходить працівник один, у мене запитує: «Ти Іванов». Я йому сказав.

   81. За собою повів наверх, і показав мій одяг, сказав: «Це твій одяг?» Я йому сказав: так. «Ну, одягайся». Я одягнувся. «І йди, – він сказав, – до голови контрольної комісії Азово-чорноморського краю». Я ростовець скинув із себе вузду, щоб мене водили за законом. Іду по Нікольському в контрольну комісію. Заходжу, а зі мною зустрічається інспектор цієї ж справи, сидить в окулярах. Я став з ним розмовляти щодо його короткозорості про його окуляри. Він мене слухав, і ставився, як скептик. Я йому давав слово відновити повністю його очі, тобто розсікти ту неприємність, яка йому завдавала тупість. Він і так не погодився. Прийшов Чернов, мене викликав до свого кабінету. Я йому своє знання на долоні виклав. Він мене запросив до завтрашнього дня, щоб я в цей же самий час зайшов. Я йду на Дон до човнів ночувати, і зі мною трапляється одна розкуркулений козак Петро, такий побожний.

   82. Сам себе скромно показав. Я йому дав, білизна в мене було, дав черевики. Словом, я себе роззброїв, зробився люмпен. Домовився зустрітися завтра тут. Сам іду в Ростов, гуляю по Ростову, чекаю знову зустріч з головою. А голова готує до мене психіатра доктора Покровського, видатного діяча, щоб він розібрався зі мною, визнав мене чи хворим, чи здоровим. До цієї справи викликали прокурора Горинович. Справа є, як же, 375 карбованців – це гроші. А в грошах винен. Я подав заяву, щоб мою просьбу розібрали. Всі сили я на це звернув, що я був правий. Але з радянською владою не судитися, краще відмовитися від усього. Я виступив зі своїм загартуванням-тренуванням, люблю я природу своїм тілом.

Приходжу, сидять троє: голова Чернов, прокурор Горинович і психіатр доктор Покровський. Я з ними, як з людьми, привітався, сказав: «Здрастуйте».

   83. Вони мені троє теж сказали: «Здрастуйте». Я на них дивився, а вони на мене теж. Тільки Петровський запитав: «Який зараз час». Я йому відповів точно: зимовий. «А працюєш, чи ти не працюєш?» Хотів у мене викликати психіку, але йому не вдалося. Зі своїм літнім і великим ростом, і своєю майже білою сивиною, сам був поголений. Я до нього до очей і обличчя придивився. У нього то праве око смикалось вниз по всій щоці, то через деякий час інше смикалося також. Покровський примушував багато запитати, і велика у всіх зацікавленість була по порядку запитати. А курили всі, їм не було тут заборони при такому електричному світлі в білих люстрах. Найбільше курив Чернов, за національністю вірменин, сам худорлявий, начебто його сухоти, чорний кольором. Буває, і від нього надійде для мене якесь точне запитання. Я був підготовлений не те, що хто-небудь з трьох питає.

   84. Їм же всім цікаво запитати своїми словами. Особливо цікавило прокурора про розписки, які я сам писав, сам розписувався. А на квартирі стояв, брав у домоуправління печатку і прикладав. Все це вважав правильним, тому що мені все довірялося робити. Я не даремно топтався по всім Тихорєцькій дорогам. І не даремно там писав про людину, як Богачов на комісії заявив. Не знає він, про яку людину я писав. Я встигав працювати, і встигав цю роботу здійснити своїм виконанням. Я уклав на всі продукти договір з колгоспами і комунами на півмільйона карбованців. Все це підготовка моя була в особі мого вчення. Я добре знав свою роботу, не ходив і не втягувався в які-небудь особливості. Особливо ви не мали права заборонити для мене вибрати час сходити в кіно, або дійти до ларька і кухоль пива випити. Я ж цього не робив і не роблю.

   85. У мене час був на лічбі. Боже тебе спаси, ранкову зорю проспати. Краще я буду йти по дорозі, і що-небудь думати. А Чернов, як голова, у мене питає: «А про що б ти ось зараз подумав, якби йшов по дорозі, скажи ти нам трьом зараз ось саме». Зараз можна було подумати і сказати про свою думку. Мене, як я дивлюся на цю справу, ростовці хочуть законом засудити. Я так і подумав би, і сказав свої слова. У мене до цього всього знайдеться відповісти. Я ж вчився у природних умовах. А те, що Покровський щодо психіатрії запитував. Він більше цікавився тим, що мене примусило цьому ось навчитися, що я, як і всі люди, зі своїм індивідуальним тілом, а от чомусь я не застуджуюся і не хворію. Шлях у мене великий історичний лежить у практиці. Я робив і роблю для того, щоб залишитися за це все зроблене біля інших корисним. І треба, як видно з усього, теж по вашому висновку, залишитися корисним.

   86. Ніхто не сказав проти. Я вчуся світоглядному. Торкаюся дуже багато того, чого не робила наша наука медична. Вона на дослідах чужих народних вчилася, досягала, свої досліди ставила на арені. А я сам брав людину, і дивився йому всередину, як його розташувалися м'язи, тобто тіло. І як протяглися нитки мозкових явищ, і як кров живила все від самої голови і до самих ніг. Я бачив і знав, що це все належало електриці, струму і магніту. Ми ж з вами оточені цим. Нас з вами може в будь-який час вбити гроза за що? Та тільки за це все явище. А я ж не йду зі своїм вчинком, а приймаю єство. А єство – це природа, повітря, вода, та наша земля. На чому ми з вами всі тримаємося, як кліщики. Навіщо я у них запитую. Насмілився воювати, і воюю з ученими політичними людьми. Ми одягли чоботи, що нам холодно. Або весь належний одяг.

   87. Якби не заважали зі своїм законом, зі своєю землею, так не дихали, не дивилися, то не побачили. Я не хотів було повертатися до цього мертвого одягу. Ви ж щупальці охоронців розкидали. Вам не подобається ось цей предмет, вам не подобається інший. Кому ви зі своїм вчинком подобаєтеся. Якби не було в мене на це моїх сил, або я не вмів відповідати науці, я б давно вже не жив. Ви ось сьогодні, може бути, третій раз будете їсти, та не з однієї страви, а декількох. А як ви думаєте, я їм що-небудь ось за дев'ять діб? Що мене зберігає? Моя ростовська правда. Я для цього виріс, щоб вам на ваше питання дати відповідь точну. Я був, за вашим висновком, не уповноважений, а лікар. Всі сказали, по всьому видно, та й засміялися. Я у них серйозно запитав, чого ви смієтеся, якщо ви зі своєю наукою не відповісте на моє викладене для вас питання. Що було тоді, коли не було у просторі сонечка? Або друге. Яєчко з'явилося вперед, чи курочка?

   88. Мовчать, нічого не відповідають. А плечами своїми посмикують, начебто багато знають засудити людину. Їм, всім трьом чоловікам, не важко зупинитися на розвиненому діагнозі шизофренії. Йому дадуть пенсію мізерну, і нехай здихає. А на роботу Іванов не годиться, за висновком із слів його. Покровський же сказав свої визначальні слова, що я або святий, або дурний. Будьте здорові ви всі начальники, я вам побажаю хорошого. Спати в будинку на м'якій чистій білизні до самого ранку, до 10 годин. А я піду до Дону, там мене чекає мій, за моєю хворобою, товариш, тільки навпаки. Я йому віддав свій наявний одяг для того, щоб він прикрив своє тіло. А сам не хочу. Бо він не підготувався до цього всього, а я пройшов курс науки практично. Для мене вода є тепло, і також нічне повітря теж тепло. Коли я не вживаю їжу і не сплю, я воїн з воїнів, можу на різні теми говорити.

   89. Що з себе представляє Покровський, або ось завтра будуть три світила Азово-чорноморського краю? Вони мене, що називається, прощупують. Їм навмисно прощупувати. Нехай більше від усього сплять та їдять. Їхній буде програш, якщо вони не визнали мою роботу. Вона робилася не для того, щоб я не працював, як висловився Богачов. Але він правильно сказав про писання про людину. Про що, як не про людину, пишеться скрізь і всюди. Хіба я не людина. Я свої улюблені для ростовців. Вони зараз його не бачать, як він після розмов залишає у спокої. А сам іде на Дон до свого товариша, з ким він вчора зустрівся, хто дав слово бути таким, як я. Від нього почув слова. Мені ні психіатр, ні голова, ні прокурор не сказав, щоб я де-небудь у них знайшов спокій. Я залишив прокурора, йому побажав усього найкращого в його нічному спокої. А про мене йому навіщо. Йому скажуть згодом ростовці.

   90. Зараз перебуваю під човном. Невідомо, хто я був Ростову. А коли вилізу зі своїм на висоту, мене моє здоров'я підніме на це місце, де сам народ побачить і скаже. Це не Іванов, кого саджали і гнали, але з Ростова не вигнали. Він є закон всьому природному багатству. Його бачить не одне місто Ростов. Його чекали всі предки, не дочекалися цього часу, цієї хвилини, коли люди про нього скажуть тільки це. Він зі своїм вчинком, зі своєю ідеєю, він не ображається на всю таку обстановку. Прийде час, її визнає і скаже сам професор Микола Миколайович Корганов. Він буде моїм свідком, як я її на собі розвинув. І хочу, щоб вона процвітала на людях. Такого, як я вченим показую, ще не було, і більше не буде. Знаю добре, що мене визнає народ, але справа їхня буде пізно. Я скажу їм: ви хіба не бачили, хіба не чули, як я вам казав своїми словами.

   91. Хіба вам не придатне те, що я роблю. Це ваше все. А мої всі справи, щоб на собі показувати, мені і човен буде служити один час палацом. Тільки не ним користуватися, щоб під нього класти своє тіло. Легше і краще від усього, як я зазвичай робив, ніколи не потребую стільця. Іду по мосту дерев'яному, а під ним ідуть одна за одною хвилі. Я їм кажу. Дивіться, і передайте морським хвилям і глибокому дну, що прийшов на землю чоловік, хто жене від природи руки людини, щоб людина не робила те, що її примусила робити необхідність. Він протоптав дорогу. То в степ пробирався, а потім зі степу. Час-то не чекає. А мене повинен чекати у справі Петро, він мій одяг забрав. Що ж він робить зараз? Я кричу голосно: Петро. А Петро мій іде до мене невпізнанним. Він вибачається, що не таким став.

   92. Петра я не впізнаю. Тільки мої черевики на ньому підтверджують, що він Петро. У нього не стало моєї сорочки. У нього запитую: де ж ти дів? А він мені показує на своє голене і стрижена обличчя. Я, мовляв, обрився, а на це потрібні гроші, я цю сорочку твою продав. А тепер що хочеш, він говорить, мені роби. Я з нього зняв черевики і сказав. Не мав у своїй ідеї друзів, і не буду тепер через твій вчинок мати. Це моя наука. Все з ним говорив про своє. Ти ж знаєш, що це є іншим користь. А її ніяк не хочуть, щоб вона процвітала. І ти такий пройдисвіт виявився. Тебе ж перевіряв я в природі. Хотів, щоб ти став учнем. А який же ти учень, якщо ти чуже не вмієш зберігати. Ось я не потребую, своє віддаю. І не хочу, щоб ви цим займалися. Ваше нікуди не придатне так само, як і докторів і професорів.

   93. Вчити треба корисної справи вашої, щоб наші люди оточили себе багатством користі. Але не розмови зі мною, як розмовляють вчені нашого краю. Вони визначають мою ідею на мені небувало. Я повинен все ж зробитися таким, як весь час люди чоловіка очікували, щоб він змінив вічно побудований в наш час потік. Він нас усіх за собою тягне, тільки ми цього не бачимо. І не помічаємо, як наше життя наближається до смерті. Це вже доведено всіма вченими. Що б не робив, і чого не творив, а твій час закінчується. Ти не сьогодні, так завтра втратиш свої сили. Ми всі не визнаємо, а хочемо, щоб нас природа новим огородила. Щоб ми добилися від природи такого вчинку в своєму житті, щоб ми у свій час не наближалися до того, до чого весь час нас усіх вело.

   94. А навпаки, щоб ми добилися від природи такого часу, щоб день все далі і далі йшов від нашої смерті, що вічно смітить. Це потік був, він залишився важким життям. А щоб життя було легким і добрим, для всіх однаково. Я говорив і говорю, і буду говорити про те, що повинно бути. Якщо наше тіло не стане таким, ми з вами нічого в житті не зробимо. Буде висіти одяг в шафі, але не в силах будемо ним управляти через нездоров'я. Одяг не помічник, одяг зобов'язує і змушує свій розум, щоб цей одяг не поганий, а хороший придбавати. Немає кінця і краю про це думати. Є одна шапка – одягай, іншу придбав – бережи в запасі, щоб її в святковий день показати.

   95. У людини потреба така від самого сходу і до самого заходу. Скажуть: стань на сьогодні королем – стане бути королем. У людини є одне й інше. Ніколи б не подумав у своєму житті про цю справу, але його багатство на ньому втягнуло. Він зацікавився твоїм. Але сил не має, щоб придбати так, як придбав один. Інший тільки подумає і гадає на пост цього чоловіка, на його сили. Він хоче, щоб його шлунок не був голодний. Він за нього вмирає, думає, щоб не прозівати цей час. Перед собою ставить завдання нагодувати його. А під руками не виявилося, і ніде взяти, це стихія велика. А ви від цієї стихії йдіть геть. Візьми, так зроби. Є одяг – ти його не одягай свідомо. Є їжа – ти її не їж свідомо. У тебе всі при тобі сили волі залишатися без цього всього. Людини утроба – млин, мелють борошно весь час.

   96. А людина знає час, цим часом цікавиться і чекає. Якщо він не дочекається, щоб отримати, тоді він починає вмирати без цієї справи. Як же, він не дочекався. Прийшов час, треба обідати, а обід не готовий, що-небудь у цій справі завадило. Людині хвороба, він думає, так і мені. Про що мені думати, якщо я в Ростові гуляю, дивлюся, милуюся. Але щоб заглянути, як інші люди дивляться на кожну вивіску або торгівлю. Людині прийшов час, треба їсти, а їжа затримується через своє невміння.

   Добре мені. Я не придивляюся і не цікавлюся, і не думаю. Знаю добре: коли мене ця думка оточила, я став перед собою ставити своє питання. А чому це ми їмо не один раз, а буває, три рази і чотири? Все це робилося людиною. Я цього не роблю, і не хочу, щоб на мені розвивалася ця потреба нескінченна.

   97. У природі стільки сил, лише б твоє бажання працювати, лише б твоє бажання їсти, лише б твоє бажання одягатися, лише б твоє бажання жити в будинку житловому.

   Я роблю для початку. В один рік 78 діб не їм, і мені їжа не потрібна. Що наші вчені про це можуть сказати, якщо я навчився без цього терпіти. Мені холодно, я чую сильно, але він не впливає так, як усім. Знаю добре, що їсти треба. А якщо мені не потрібно, то навіщо ж їсти. Я ж, за законом діяльності звільнений, не працюю, і не вживаю їжу. Що може бути для мене краще.

Ринок ростовський для мене не існує. На ринку тільки вчуся, як люди самі себе змушують купувати всякого роду їжу. Я теж можу підходити до будь-якого і кожному продукту, і ковтати свої слинки. Але у мене така думка створилася запитати: а чиє це яєчко лежить на полиці, не одне, а десяток? Мені відповідає хазяйка, каже, як покупцю.

   98. Вона подумала, а я для них критик. Коли вона мені сказала, це яєчка її, я не повірив, її зупинив, як хазяйку. Вона здогадалася, що яєчко не її, а курочки, а за курочкою доглядає вона. Я наче зроду це яєчко не їв, і не мав права його купувати. Кажу. А що, якщо у мене немає курочки. А яєчко-то хочеться з'їсти, та немає, за що. Він бачить на мені таку бідну штуку, намагається її задовольнити на мені, дає мені яєчко. Я його не беру та кажу: не наїмся одним. Дає друге. Теж мало. І все віддає. Я їх не потребую. Хто я є такий?

   А Богачев сказав: я писав про якусь людину. Та про самого себе, що я це робив. І зроблю те, що не перестануть про мене завжди говорити вчені. Замовили мені, щоб я викликав свого брата рідного в кабінет вчених, з ним хочуть познайомитися. А що може знати про мою таємницю брат, якщо я самостійно це для життя зробив.

   99. Мені б від вас, учених таких, піти, і не зустрічатися з вами. Ваше до мене незнання. Ви вчитеся на таких людях, як я. Думаєте вхопитися, і спробувати самому. Я ж зроду в природі вважаюся за свою хоробру хватку самородок. Ви вважали Суворова самородком, і вважаєте зараз. А у Суворова, як командира, був введений наказ. Він посилав чоловіка, а він ішов і робив те, що було наказано. А в наказі не завжди удача народжувалася. Це в мене природна зародилася просьба, з якою я не боюся зустрічатися з будь-яким діловим ученим. Нехай він мені скаже про свою науку, про те, що вона для людства корисна. Якщо він доведе своєю правотою, то я наважуся, і кину все своє зроблене.

   100. Почну підготовлятися до того, як і всі думають про кончину свого життя. Адже мої роки не такі. Я мав 35 років від народження, а зважився, не хотів йти по дорозі тій, якою йдуть усі. Вони заслужили від природи своє народжене безсилля. Скільки не живи, скільки не роби, а доведеться колись помилятися. Леніна вважають всі генієм, і тоді він помер від кулі. На корисне, на живе ніколи не сідає ранка, і ніколи ніде не турбує застуда з хворобою. Бо я цьому ворогові знайшов ліки протидіючі. В науці медицині кажуть: одягайся тепліше, а їж жирніше. Це добре, якщо у людини є достаток придбати продукт. А якщо немає достатку. Чоловік-то живий, він про це думає, хоче поїсти, а йому природа не дає.

   101. Природа так побудована: зуб за зуб. Не потривожиш – не покористуєшся. Вода так даром не піде. Поки ти своїми руками цей камінь не піднімеш, вода не потече.

   Хто мене примусив такою людиною, таким справедливим зробитися. Я вам, як світилам, розповім, щоб ви не турбували нікого з рідних. Кожну людину народила природа однаково живого, тільки того оточували умови не такі, як усіх до одного. Я народився в такий день, в таких умовах, в яких не хвалитися, а картати свого рідного батька. Дізнатися б його бажання на це моє сім'я закласти. Як це йому довелося мені особисто бути батьком. Втім, я не можу заручитися ні за матір, ні за батька, що вони були мої батьки. Весь час змушували, щоб я у них був чоловік такий, як і всі мої ровесники, народжені від своїх батьків, матерів.

   102. І також зі своїм багатством вони померли. Не врятувала ні ганчірка, ні шматок хліба. А навпаки, задавила його, бідолаху, і не дала зробити, що він думав. А думки всі були однакові – залишитися на віки віків у живих.

Не тією дорогою всі пішли, не тим вчинком стали займатися. Помилилися через свою створену гордість. Вона примусила людину бути вище від іншої людини на один волос. Він не міг так жити, щоб іншого поважав. Тільки людина захворіє, застогне в ліжку, вже інша людина йому чим-небудь допомагає, намагається народне застосувати. А раз народне не допомагає, хворого везуть до лікарів у лікарні. Один результат у лікарні, тримають його доти, поки йому не стане легше.

   103. Це не порятунок і не задоволення, що він звідти вийшов. А багато і в лікарні помирають, не допомагають лікарі. Питають світила. Дійсно переді мною вони були світила, у білому чистому одягу та до того ситі. Я перед ними в простій сіренькій одежі та на голодний шлунок. Зовсім їжа не йде, та й де ти її візьмеш, якщо закон змушує заробити. У законі є такі слова. Хто працює, той і їсть. Це неправда, розвинена між нами всіма. Я не працюю, по-вашому, нічого б не з'їв. Я б з'їв своїм станом ягня, але я закон виконую. Зараз мої зуби вільні будь-яку їжу жувати, але її у мене немає. Просити – приниження, красти – порушення. Краще моє природне терпіння. Я свідомо поїв, але не маю повного права лише тому, що я не працюю.

   104. Буду працювати – буду їсти. А зараз за роботу свою перед вченими стою, і кажу тільки про корисне, мною здобуте. Пішов би, та не пускають. Їм хочеться на ходу вивчити. Взяли, поклали в ліжко, як це робиться за законом, чи не закон. А лікар сказав, значить, закон.

Дочекався слова свободи, відірвався від природи від світил. Куди йти по виходу із цих дверей, або вправо, або вліво? Вліво буде на захід, а вправо буде на схід. В історії всій говориться, що прийде зі сходу. Буде багато про нове розповідати, але йому не будуть вірити. А раз не буде йому віри, життя такого, як усі його мають, цей чоловік не отримає. Йому вчені не дозволять користуватися, а будуть його тримати в ненормальності.

   105. А він буде битися, кричати по всьому всесвіту доти, до того часу, поки з висоти кине маленьку мізерну річ. Вона нас усіх примусить цій людині повірити. За цю людину вхопимося, але буде пізно.

   Я залишив на сході місто Ростов, а сам рушив до Таганрога. А море Азовське, яке мені здалося, як на долоні. Із цього місця, де я скинув увесь належний на тілі одяг. І склав його в портфель, поклав у яр однієї по шляху балки. Сам рушив на район Мясницьк. І коли я проходив його городні садиби, зі мною зустрівся нацмен вірменин старий. Я йому коротко змалював. Він мене повернув своїми словами. Каже: «Вернись, не ходи ти в море, твоє все життя попереду». Я повернувся.

   106. Тільки відірвався від нього, а за мною організована велика погоня на конях, на автомашині. Я по пшениці, та в степ, думав дістатися до одягу. А мене вершник вхопив за праву руку, і тримає, не дає ходу. А йти було треба з пшениці на дорогу, на шлях Чалтурний. Коли вийшов на дорогу, я не такий, як усі. Прошу вершника спуститися в балку в яскравий день, і там взяти мій одяг, щоб одягнутися. І сказати: везіть туди, куди хочете. Перемога буде моя, а не ваша. Ви не в силах мені своїм вчинком сказати. Це робиться свідомо. Куди скажете мені подітися, летіти на Місяць, або до Сонечка пробиратися. Якщо вчені не зробили ніяких справ для того, щоб моєму нездоров'ю допомогти. Я цю ідею не сам знайшов, мене люди примусили цим оточити себе.

   107. А те, що вас змусило за мною гнатися, як за хорошим злочинцем, я не заперечую. Так злочинець не буде бігати, це раз. Та й у нього немає того, що є у мене. Моя скромність мого вчинку. Це ж є земля, а в землі вся сила. Вона мене і вас тримає, як кліщиків. Тварина на ній прогресує. Так от я такий кліщ, не їсть і не п'є це тіло. Можу жити і на тваринному, і без тварини. А вас усіх треба вчити, я їм розповідаю. А у них одна структура. Спіймали утікача. А раз утікач, значить, у ньому хорошого немає. А є тільки погане і потайне, непридатне нам. Так уклали всі присутні із-за мого перебування. Я їх змусив.

   108. Вони зобов'язані мені допомагати. А куди я повинен йти як не в міліцію. Це моє в просуванні моєї ідеї безпосереднє джерело. Везіть. Ваша справа, міліції, шукати на мені мою провину. А вона вся в лікарях, в медицині. Вона нашого брата шукає, у свої всі здібності тягне, як якогось хворого. Вона не бачила таких людей і не чула, а береться тримати, як і міліція. Тільки сьогодні від них відірвався по одній годині, кинув їм свої слова. І що ж ти кажеш? Маленьке щупле обличчя прокурора Гориновича сказало. «Ти, – він мені каже, – хворий. А раз хворий, значить, лікувати». Прокурора було мовчання на цю картину. А що ж тепер ловите. Я вас примушував і примушую. Це не все, мені з вами разом на цій автомашині проїхати проти вітру, що створився. Мені від цього одні сили, одна любов у всьому цьому.

   109. А вам, таким милостивим людям, спасибі, що ви мене доставили до цього чергового. А він наш російський чоловік, він ваш Мясницький. А у вас на підлозі, тобто на землі лежить з великим волоссям кожух вільного характеру. Я не спав уже багато часу, і не сідав теж, і не лягав, зовсім жив за рахунок природи. Це для мене і для всіх нове. А хіба це для мене і для всіх не нове після такого природного переживання. Знадобився кому цей кожух? Та мені. Може бути, він і не чистий щодо гігієни, але нічого ти, милий мій ділок, не поробиш. Треба з умовами погоджуватися. Вже не в перший раз доводилося відповідати, все це було на вітер. А зараз наближається моє все до відпочинку. Я як затримана особа, до з'ясування мене тримає міліція. Це добре. Але погано те, що вони, ймовірно, всі ситі. І знають про мене, що я не потребую ніякої їжі й води.

   110. Все це не моє, а природне, тільки люди без нього жити не зможуть, помруть. Я вибачився перед черговим чоловіком, йому строю милостиву ввічливість. Кажу, як ростовцю, одного ж краю. Питаю: чий це кожух? Мені він, як людина, сказав: «Наш». Так дозвольте мені ним скористатися, будь ласка. Після такої жорсткої дороги, та не спавши. А тут не було, з ким говорити. Всі працівники пішли з міліції. Так чи інакше, все одно мені ночувати. Відповідає за моє перебування цей черговий. З ним, як працівником міліції, я теж міг говорити, і знайшов би, чого всю ніч розказувати. Я взяв іншу тему. У цей кожух закутався, і ліг на підлогу, в ньому закутаний. А самого та думка біжить по землі, я слідом за нею, як шукач добра. Хіба такі слова чергового змусять дрімати. Я збоку на бік перевертався.

   111. А черговий свідок сидить переді мною. Йому теж не спиться, він страх у себе здобув. Подумав: а що, якщо він підніметься, та на мене накинеться. Буде погано кому? Та мені.

Черговий, черговий! Цю людину боятися, так краще з соломи напитися жиру. Так-то я йому сказав вранці, коли скинув із себе кожух. Він мене ледве не задавив, дихати-то було нікуди. Я був позивач шукати свій вихід від вас відірватися, щоб ви, як люди, зі мною не займалися. З таким спортсменом, фізкультурником, з моєю холодною водою борсаюсь, купаюся весь ранок. А бігаю. Мій біг – це моє здоров'я, мій моторний в серці труд. А ви тримаєте мене. Я говорив свої слова черговому. А він запевняв, що вас немає, за що тримати. Був солідарний зі мною. Але що ж, закон законом. Всі не бігають у степу з таким виглядом, і в такій обстановці, де я опинився.

   112. Образи на це ніякої. Як моя, ростовця, історія починалася. Куди ж вона вистрибне. Прийшов після такої тихої ночі ранок зі своїми сонячними променями, він нас тепло охопив. Весь Мясницький район піднявся на ноги, йде на свою спеціальну роботу. Стали один за одним з'являтися в міліції працівники своєї справи. А моя справа було за карним розшуком, мені його довелося недовго чекати. Як сам черговий підказав: «Ось це твій начальник, з тобою він буде говорити». Добре, я сказав. І тут моя просьба до чергового надійшла. Раз це мій начальник, то, будь ласка, попросіть, щоб він не барився, а прискорювався з цією роботою. «Добре, зараз», – мені черговий сказав. А сам по їхньому коридору по скрипучій підлозі побіг у кабінет доповісти прохання моє. Він приходить, говорить: «Зараз же, одну хвилиночку».

   113. Я йому кажу: «У годині хвилинок шістдесят». А сам чекаю, ось, ось фраза людини, голова покажеться. Можна вивчати за його зверненням, що він людина. Та й я теж людина. Він по своїй роботі. А я відповідаю за себе, за своє зроблене. Так і вийшло воно, і робився гордо начальник. Нічого ти не зробиш, як треба з ним погоджуватися. На переконання іноді закон від Бога. Значить, любити треба і колючий вчинок. Начальник сказав, будь добрий, йому підкорятися. Тільки цей начальник без очей. Він би подивився на мене, не як людину, вибачився через мою ідею. Вона перед ним така в перший раз. Не розгубилася, а пробачила, слідом за начальником пішла до дверей його кабінету. Він сам прочинив і сказав: «Будь ласка». Тут-то він зі своєю увагою зрозумів, кого він запрошував. Його очі розкрились, змусили тримати строго. Запрошення сталося, сідай, мовляв, на стілець.

   114. А на стільці сидів той, кого ви запросили самі, і посадили через вашу на ньому справу. Створили суд, засудили, 10 років дали. Він, бідолаха, сидить і зараз. Я до нього, як начальника, зі скаргою. Добу сиджу, хоч би хто-небудь запитав: ти ж злочинець? Так, я злочинець, тільки який. А його треба годувати. Начальник догадався, приніс хліба. Хотів, щоб я цей шматок з'їв. Я йому кажу. Знаєш, що до цього шматка треба. У вас не вистачить коштів. Він тоді переключився на інше. Бере трубку телефону, викликає свою місцеву переговорну. Дає вказівку, щоб вона поєднала з Ростовом, а в Ростові головне управління. Начальник хотів змалювати всю історію на мені. Він не став більше розмовляти, його примусило моє добре обходження, бо я чинив так, щоб начальник не нервував, і не утруднявся мене пізнавати.

   115. Я був свій. А Ростов сказав, щоб мене вдруге представили. Тільки зараз на мені будується міліцейський конвой без зброї. У 10:00 ранку ми повинні вийти на станцію Хопри. А тут потяги йдуть на Ростов і Москву, мені треба Ростов. А до Ростова в об'їзд через Жиловську, треба на це час, щоб приїхати. Зараз ми виходимо з міліції. Який природний сонячний час або день. А потім нам доводилося не поспішати, а акуратно, не поспішаючи, помалу з розмовами. Я більше звертав увагу на верх, у небеса. За російським говором я вчився в цій справі, мені розум давався премудрістю. Я сказав вперед в дорозі до станції, коли побачив розкуркулених. Вони будували примусово дорогу шосейну. То я в їхній приклад сказав: дивись, ми приїдемо в Ростов, нас зустріне дощ з грозою.

   116. Це була правда моя, поставлена переді мною. Вона показувала мені моє завоювання, що я буду прав. Приходимо ми на станцію Хопри, а нас з міліціонером двоє, особливо мене, зустрів буфетник. Він пропонував мені всі свої послуги для того, щоб я сів до нього за стіл. І він мене повинен погодувати. Я у нього, як голодна людина, запитав: через що це ти нас державною копійкою годуєш? Він: «Та так просто». Як це так просто. Так ніколи нічого не робиться, а за гроші. Почула жінка, вона мати мені за віком, і до мене звертається, щоб я у неї взяв рубль. Я питаю її, називаю матуся: навіщо? Вона мені хоче допомогти своїми справами, своєю любов'ю. А я їй кажу: не тільки рублем допомагають. Якщо всіх ось скільки є людей, вони повинні дати не більше, не менше, як один рубль.

   117. А ви підіть і зберіть, а мені віддайте все купою. Вона не погодилася, пішла. Ось які нелегальні люди. Всі хочуть, щоб я на їхнє задумане пішов. Я ж не потребую нічого. Живу не за рахунок штучного, а за рахунок єства, за рахунок одного здоров'я. Моє поняття, моя праця, щоб терпіти і не вживати ні на зовнішність, ні в нутро. Що і змушує без одягу йти в море.

Море – вода, ніколи (не вмираюче) живе тіло. Без усякого штучного ти не загинеш. Треба вчитися в природі, в умовах, щоб вони тебе, як людину, сприйняли так, як ще людина не жила. Я зустрівся з кореспондентом «Молота». Він мене примусив, щоб я з ним порозмовляв на цю тему. У розмовах моїх виявилося, що я правий своїм словом. Не я всьому справа, а люди є. Якщо вони не піднімуть на висоту, і не поставлять твердо, то я вмираю без цих людей.

   118. Своя справа в цьому місці. А ми не доїхали до Жиловський своїм поїздом, нас, як ... в конвої, зустрічає багато масивних хмар, в яблуках грають. Вони не одні розвиваються самі, з ними разом спускається дощик, а слідом б'є блискавка з грозою. Я міліціонеру показую: правда чи ні? Він сказав: «Так». По приходу поїзда з Харкова на приміський. Ми, за законом, люди не громадянського виду. Нам потрібна дорога. Слід було йти, і не рекомендувалося нам, за законом, стояти, простоювати час. Мене супроводжуючий міліціонер просить марно. Я підготував сам себе, при будь-якій погоді повинен йти в одних трусиках. Я не хотів, щоб на мені гнив мій одяг після такого дощику. Він підтверджував мої сказані в історії слова.

   119. Я був своїм розвитком правий. У портфель склав усі належні речі, і вимагав у міліціонера, щоб він слідом рухався. Мені по таких умовах при такому дощі, що спустився, навіть можна було легко бігти. А міліціонера справа слід було слідом за мною, за моїми силами, і слухатися моєї команди. Я задався мети його, бідолаху, помочити, щоб він знав й іншим замовляв, щоб таку людину не турбувати, навіть допомагати. Він сили шукає не такі, можна сказати будь-якому громадянину, хто в нашому союзі живе. Він, правда, мене не знає. А здогадатися на мені не кожен мудрець, сказати, як про корисну людину для всіх у житті. А по Ростову, та по тротуарах в той час дощ розвивався більше йти. А який він був сильний, по коліна йшла по рівнині вода, все сміття за собою тягла.

   120. Природа слала моєму приходу знову в Ростов. Я з нього вчора вже дев'ять діб мандрую, вивчаю, розумію природу. А яка вона багата й сильна зі всіх своїх сил. Вона ж мене допускає по дорозі вільно дихати, це моя дивна є страва. Лише б я не робив те, що зробили всі, як мій цей бідолаха міліціонер. Він зі своїм здоров'ям мочиться, буде весь у воді. Але щоб зважитися піти шляхом моїм, він зі своїм нездоров'ям до цієї справи не підготовлений. Я прямо скажу, моє здоров'я не всіх, щоб ним хвалитися. Моє здоров'я, навіть про нього змушує ростовець не забувати, щоб ним усім цим займатися. Їхня велика на мені помилка. Я не злочинець, як їм їхня думка підказує. У них одне – збожеволіти на мені.

   121. Подумали гарненько і сказали, а хто може бути таким, як я в той час був. А говорив, виправдовував свої слова. Кореспонденти «Молота» свій погляд і увагу, прислухалися. Але їм у цьому інтересу ніякого не давав. Я по дорозі розмовляв, їх докоряв в очі, що це буде одна для всіх правда. Це ж літо, і влітку не берегли самі себе в цьому люди, вони всі жили початком предків.

Я тільки один з усіх зі своїм не хотів по-їхньому продовжувати. Рожен від мого серця повалився. Я не ношу ніякого одягу для того, щоб в атмосфері загартуватися. Загартування є наша життєва любов. А через любов природа погодилася, і мені в цьому всьому допомагає. Вона нам усім каже: кого мені карати, вас усіх чи його одного?

   122. Якщо я нападу зі своїми силами на його тіло, зніму відразу, його тіла у нас більше не буде. І не стане іншим, про що говорити.

Я змусив усіх про мене не забувати. А що не слово, все ближче до свого завоюванню, до спільного життя. Всі з секціями і переконанням хваляться, що їх полюбив він, це Господь, але не природа. У природі був Христос як особа. Він правильно робив, щоб бідного обгородити, а багатого розгородити. У мене цього немає, щоб послати для себе попросити милостиню. Мені дадуть, я маю право протягнути свою руку, і сказати своє вагоме слово в цьому. У мене в руках буде палиця, я її охоплю рукою, і скажу. «Знаєш, що, милий ти мій, дорогий, що перед тобою стоїть завдання твоє мені давати, як бідній людині, незаможній». А ти ж християнин, твій обов'язок переді мною розвинений.

   123. Я вас хочу змусити цим дрючки, щоб ви мене не забували, про мої справи. А вони у вас просять, а ви дивитеся і не даєте мені, чим ви заслуговуєте мого дрючка. Це наша наука. Наш вічний борг, щоб ми з вами про цих людей не забували. Ми з вами хочемо жити завжди всюди багатими людьми, але нас змушують все це робити умови нашого життя. Ми хочемо, багато раз думаємо про цю справу. Хто сам себе змушує жити добре чи погано. Воно попадається саме через наше невміння. Ну, що ти тепер поробиш, якщо тебе оточила природа. Вона створила на тобі всі ці якості. Ти би радий працювати, але тебе ці світила від усього труда відірвали. Їхня справа – сказати. А твоя тепер справа – цьому сказаному доводити. У тебе всі шанси в руках. З колоди три карти туз, дама і король.

   124. Звідки і як на тебе не наступали, ти своєю хворобою все зробиш.

Приходимо ми в управління. Я до цієї справи підготував сам себе, витягнув сухий одяг. Після дощу яке прояснилося сонечко, тепло зробилося. А коли ми зайшли в ці умови, смерділо гнилим. Сюди не моєму на низах тілу потрапляти, так я сам собі сказав. А мій провідник піднявся наверх вище поверхом, після чого прибігає швидко, і мені командує, щоб я за ним слідом піднімався сходами вгору. Я за ним, він вперед, приводить до карного розшуку. Хочуть мені прищепити справу. Я увійшов, привітався, як це слід. «Ти звідки є», – у мене таким тоном грубим питає. Я навіть з ним не став розмовляти. Він запитує у міліціонера: «Він з тобою розмовляв?»

   125. Міліціонер йому сказав: «З ним не наговоришся, він розумний». А цей працівник не заслужив від мене, щоб з ним говорити. Він пройдисвіт для мого тіла залишився на віки віків. Невмілий підхід і звернення. Дає команду після такого психічного бою. Він не зміг дізнатися, чи були у нього під час бою втрати, чи ні. Його незнання змусило себе викликати команду двох осіб, і їм доручив мене після цього всього в Парамонова будинки у психіатричну лікарню. Пушкінська вулиця, де лежать вічні хроніки. Буває, п'яницю туди на короткий термін привозять. Йому холодною водою в його тіло, щоб він скупався і протверезився. Його перевиховують. А то більше, всі лежать хворі стихійні. Їх за їхній вчинок покарала природа. А тепер вони ніякої допомоги не отримують, лежать, як у базі, як непридатні між цивілізованістю.

   126. Вони можуть тільки заважати мирним, що залишилися сім'ями. Ця ж сім'я його і привезла сюди в ці умови. А мене, як якогось незнаючого злочинця, привезли на машині. Знали хворі, визначали, що я щось зробив на волі погане, що в це втрутилася міліція. Я б від них пішов, і не з'являвся до них. Через мій вчинок вони повинні бути анульовані. Досить вже цим займатися, досить бути людьми не розуміючими.

   Я зрозумів, що мене привезли і поклали в психіатричні умови. Я не думав, що лікар мене спрожогу покладе. Думав, що лікар культурна людина зі своїм розвитком. Я його попрошу, він зрозуміє і випише, що не покладе в ці умови. Весь час мене оточувала така думка. А коли я зайшов через одні вільні двері, я побачив перед кабінетом лікаря умови з гратами залізними. Я злякався.

   127. Сам із собою говорю. Оце мій вчинок заслужив бути тут. А лікар зі своєю ввічливістю крутить хвостом, своїм обличчям. Йому такий закон. Раз міліція привезла, значить, є якась справа. Вона моє прохання слухала, але, щоб звернула увагу на мене. Їй було не до мене, щоб зі мною розмовляти. Я її дуже просив, щоб вона мене не клала в ліжко. Я в лікарні такий, який у них не лежав, і лежати не мав наміру. Поки розмовляю з лікарем, а санітари двоє біля мене стоять, як охоронці. Ось, ось ухоплять, і піднімуть на свої руки і понесуть. Це ж люди, вони вміють народжувати своє дитя, і виростити людину, вони і закопають людини. У них на це вся воля не допомогти людині, а перешкодити. У людини живої є все: є хороше, і є погане. Але немає того, що я мав – свідомості.

   128. Тієї сили і волі, яка змусила себе вибачитися перед лікарем, і запитати у лікаря дозволу. Куди скажете йти? Лікарю було нічим відмовитися і піти від слів моїх. Я був санітарами направлений в те прекрасне місце, де мене очікували такі люди, про яких я ніколи ніде не забував, про них думати. Це люди багатої справи, при них все життя, вони мучяться в цих умовах у цьому будинку, як якісь забуті, відкинуті люди. Про них всі люди забувають. Але я ніколи не забуду. Я йду до них зі своєю любов'ю, зі своїм наміром, щоб їм допомогти. Це буде велика справа, якщо я цього доб'юся, що люди через мій вчинок стануть всі здорові. Вони про моє це відвідування ніколи ніяк не забудуть тримати в своїх головах. Це є одна свята і невмируща справа йти в лікарню зовсім здоровою людиною, ніким не тривожною.

   129. Природа посилає, природа показує, який пристрій зроблено людиною для людини. Таке на решітках, таке в умовах на замках. Мені відчинили двері у великий зал, зовсім без люстр. Тут стояв стіл великого розміру, це була для спокійних їдальня, за ним сиділи хворі, й інструментом щось бринькали. Я з ними поздоровався, низько голову прихилив. Кажу їм: «Здрастуйте». Хворі, тільки я їм один сказав, більше ніхто не мав свою свідомість показати, говорити не довелося. Мені як хворому давали дорогу далі через одне, спільні були двері, мені доводилося просто проходити. Я пройшов, і слідом за мною їх зачинили. Сказали мені: «Ось це твоє місце, де ти повинен бути весь свій час».

   130. А час мій був один – вивчати становище. А в цьому положенні були палати окремі, стояли для кожної людини окремо ліжка з постіллю. Матрац, два простирадла, ковдра та подушка. Я до них попав після законного їхнього обіду. Мені довелося дивитися на їхню всю гру. Хто чим тільки в той час займався і робив. Один виступає зі своїм командуванням, хотів іншу армію зупинити. Інший пісні співав і свистів. А інший криком весь час кричав. Про щось мислив, і все ж до тихого нормальному не приходив. Куди мене привели, і що це таке переді мною? Виявилося, мій аналіз мене в цій справі знайомить, тобто робить ділком, щоб я проходив шлях охоронця для того, щоб впізнати сторону злочину.

   131. І дано право їм допомогти для того, щоб люди не сиділи, і не нудилися у своєму житті через своє незнання. Це все робить для кожної людини сама природа. Вона ж не хотіла, щоб таке джерело, такі думки не продовжувались, і не робилися люди такими, як ось вийшло на факті на живій людині. Змусила людину від людини огородитися шляхом цього залізного ключа, зачинених дверей, які держать людину, психічно неблагонадійну людину в її ненормальності, в яку я попав. Теж вважаюся, як хвора людина. Але моя хвороба – це ідея, вона зі своїми силами виступає на горизонт. Каже: всі злочини на людині держать гроші, всі цінності для життя людини, за що людину вбивають.

   132. Людина цю цінність здобула. А зберегти її теж не зумів. Всякого роду вважається в житті заміна будь-яких грошей. На них накидається чоловік той, хто зацікавлений цією знахідкою. Гроші даром нікому не давалися, і не будуть даватися, якщо тільки не допоможе людині природа.

Один чоловік, тобто господар, у своєму житті жив багато. Але коли підходив революційний час, власність скасовувалася, а соціалізм народжувався. Можна сказати, коли прийшла радянська влада. Це народ колективу, нового ладу. Але капітал – це золото, а воно раніше існувало. За рахунок цього золота будувалася всередині цієї держави економіка. Тому ця економіка форму міняла. Це золото знімалося зі сцени, як політичне око, як мірило в усьому житті.

   133. Якби Петро не застосував засоби бояр, він би в житті своєму не побудував Петроград. Все давало і дає гроші. За них воює природа, людина з людиною. За них потрапляє у в'язницю через втягування. Чоловік думав не ловитися за свого близького чоловіка, якого він убив за гроші. А гроші змусили організовано зі зброєю в руках виступити і діяти. Сищики направлені, раз знайшовся на цю справу хазяїн щоб ці цінності зберігати. У людини народилася здібність за рахунок цього своє життя підвищувати. Це люди близького характеру до того, щоб у себе мати яку-небудь дохідну статтю. Він своїм капіталом примусив втягнутися в його гроші, бо всі люди на землі без грошей не навчилися жити і будувати своє благополуччя. Люди капіталу, тобто буржуазія, розділилися з трудящими.

   134. У нього рука примусила людину бути помічником цієї справи. Людина за цю всю справу робилася мільйонером, фабрикантом і заводчиком, хто чужими руками створював своє індивідуальне життя і свою здібність. Навіщо йому була потрібна людина інша. Адже він по суті зустрівся з людиною. Він думав, що ця людина, на яку він найбільше надіявся, йому допоможе в його подальшому розвитку. Капіталістична буржуазія – це приватна власність, яка сама себе примусила жити за рахунок чужого добра. Це життєвий грабіж приватновласницьких рук, які тримають все на своїх плечах. Це людський труд, він кожного змушує, щоб цей труд зберігав сам себе. Тільки в цій праці жили одні й інші люди.

   135. Один жив збирав. А другий придивлявся, і організовувався проти цієї людини багатої, і нападав своїми силами. І відбирав у них власницькі сили, і користувався завоюванням. З історії всієї видно було, що буржуазія – це приватновласницький капітал. У своєму суспільстві була служба, вона зберігалася за рахунок їх. Були люди на їхньому боці, різні люди. Хтось нападав, а хтось і захищав. Той, хто нападав на людину, і грабував по закону. Присвоювалося законом, що це все робилося силою народу, і відбиралося цим народом. Що ти будеш робити з такою людиною, як народився між усіма людьми Гітлер зі своїм повним озброєнням, що і примусило його бути тимчасовим героєм. Він примусив все людство на ноги стати для того, щоб захищатися.

   136. У Гітлера знайшлися здібності, як вони є і тепер. У кожного народу є свій ватажок, кому ці люди вірять, і хочуть йому наслідувати. Хто буде проти того, щоб було добре. А раз добре, то всім добре. А за хорошим всі тягнуться люди. Капітал – це гроші, цінності наші, тобто людей. Вони їх купують, їм право дається ці гроші зберігати від якихось людей, несвідомих у суспільстві. Одні придбавають ніби чесно в природі. Особливо у нас, та й інших народів. Якби була правда на білому світі, ми б з вами ніколи не жили не в дружбі. А то між нами і природою існує неправда. Вона ж має прислужників, захисників, сищиків для того, щоб цього золота мати у нас дуже багато.

   137. Він цим золотом розпоряджається, як господар. Якщо він господар свого добра, знає добре, що інша людина цього не має, як має він. Він їх сховав у залізне ліжко, у трубочки, що стоять. А люди прийшли на зміну політичні, визнали цю всю нелегальність, яка будувалася на людині одній. Він має свій банк, цей банк перейшов до рук робітників. Також це золото має перейти в руки робітників. А ми ж не бачимо цього золота, і не знаємо його таємницю. Може бути, у нього цього золота і немає. Ми не маємо права на цю людину нападати. Але це золото було заховано від кого? Від народу. Ким? Хитруном. І знайшовся хитрун, це золото знайшов, розкопав цю яму. Тоді цього господареві немає віри, що у нього немає ще грошей. Це людина не нашого політичного переконання. Ми будуємо соціалізм на засадах робітничого класу, на руках і на ногах. Всі ми видобуваємо спільними силами, і зберігаємо, як око.

   138. Але тільки по-різному живемо і користуємося правами. Я злочинець, скажемо, копійки державної, яка зберігається людиною. І за рахунок її живе, як якийсь, скажемо, король.

У нього є руки, у нього є ноги, у нього є голова. Знає добре про те, що це є люди. Вода пливе, хвиля, або є в природі продукт. Один помирає, а інший народжується для свого життя. Але ми цього чоловіка народженого зустрічаємо на шляху його першого дня, і записуємо його число, даємо йому звання, кличку для того, щоб він ввалився в це суспільство, і робив справу ту ж, що роблять усі. А в цьому суспільстві живуть люди різно, права у них всіх не однакові. В одного є віжки і хороший батіг. А інший завжди на цих віжках. Якщо скажемо про силу керівництва, про силу командира якого-небудь виробництва.

   139. Йому ж довірилося це право підібрати людей, щоб цими людьми управляти. Вони ж близькі довірені в цій справі жити. Значить, живи, тебе взяли для того, щоб жити. Так живи, як кажуть ці віжки. Не будеш жити – не будеш користуватися цими правами. Ми відберемо їх і направимо до в'язниці. Сиди там, томись. Ти не хотів бути нашим сім'янином, не хотів, щоб наше продовжувалось. Я ж така людина, хтось без неї не знає, як далі жити. Люди навчилися жити і працювати, працювати і жити. Щоб цього не робити, ми не бралися. Та й братися не можна ніяк.

У природі для людини правди немає, є тільки неправда, вона обгрунтована на розумних людях. Так говориться. Хто працює, той і їсть. Це неправда є перед усіма. Ми бачимо на сьогодні чоловіка, це один загартований з усіх. Він не працює, і ніколи так не їсть, як ми їмо.

   140. Він теж їсть, як і всі їдять, тільки у нього думка. Так їсти, як ми психічно, нервово, незадоволені всім цим. Гидуємо, і не хочемо їсти. Наше все в цій справі небажання, ми вже робимо самі собі неприємність. Як же, та ось так само йдемо ми з дому своїми ногами. Можемо руками начебто добре, тобто реально. Але щось тобі під бік кольнуло, ти захворів. Хто це тобі дав цю неприємність. Або звернув увагу на чуже, його привласнив, як своє добро. Знайшовся цього господар. Мало того, що відібрав. Та й до того розібрався, як ти привласнював цю річ. Якщо випадково, не будеш покараний. Ні – тебе покарають законом, і посадять у в'язницю. Що це така за справа: один сидить у в'язниці, а інший лежить у лікарні.

   141. Той та інший лежить під законним управлінням. Там звірячі режимні умови. А там моральні смертельні. Там лежать, думають, як би з в'язниці вибратися, як якимись здібностями. І там теж не хочуть бути. Все це робиться вчинком людського життя. Ніхто не хоче лягати в ліжко в лікарню, його жене обстановка. Ніхто не хоче сідати у в'язницю, але його жене становище.

   Хочеш, не хочеш. Заробив це право – іди, не впирайся, сідай. Сиди, як ніколи, відповідай. Захворів, хворієш, хворій. Але не проси милостині, а проси завжди здоров'я. А ти його не хотів мати. Здоров'я – це не те, яке валяє бика, і його ріже до крові. Це тимчасове явище у своєму житті.

   142. Скільки років ти не роби цього і не твори, прийде такий багатий час, його покаже на собі людина. Цього не буде, в'язниці не стане, і не буде лікарень. Засяє на просторі слава одна з усіх. Це здоров'я змусить усіх людей одному вчинку служити для всіх користю. Вона для всіх розвине справу. Цього закону не буде, а буде закон один для всіх. Багатих через знання не стане. Він не буде обгороджений заздрістю. А заздрість змусила мати комоди і шафи. Також відпадуть ощадкаси, і буде одна довіра. Ніхто не буде ні від кого ховатися ніде і ніяк. Буде такий на землі час, що я своє слово дотримаю бути Учителем. Моя вся сила на мені все це зробить, бо крім мене ніхто таке проходження не проходив.

   143. Це людські муки. Вони до цього часу помирали. Після цього дня вмирати не будуть. Маленька мізерна крапля впаде на землі. Земля залишиться не пеклом. Муки землі не важкі, а легкі для того, щоб бути. Рай, в квітках вся буде земля.

Хіба мені треба тут за моїм здоров'ям бути. А я тут, дивлюся і бачу, що робиться між цими хворими та черговими санітарами. Як у степу і в болоті риє своїм рилом свиня, вона ж сваволить, вона ж ... Так і цей хворий ходить палатами та гарячих місцях, та по хворих всіх, незалежних всіх.

   144. Хтось блукав, а комусь доводилося лежати, не вставати. А якщо тільки що-небудь зробиться хворим, санітари з ним рахуються, як це слід. У санітарів весь закон. Вони господарі, а не лікарі. Вони знають кожного ім'я, по батькові, прізвище, його діагноз, місце проживання. Всі принципи всього життя, що і як цей хворий робить. У хворого одні думки ненормальні, а у санітара вовчі. Розпоряджається хворим. Що хоче, то і зробить хворому. А сестра бере слова санітара, і пише у книгу чергового лікаря. Над кожною людиною свій лікар, якщо що-небудь таке. Справа лікаря прийти на свою роботу в 9:00 годин. По приходу на роботу, вона дивиться в книгу записи, а що її або його хворий у цю відсутність зробив. Якщо тільки щось він зробив, зараз лікар робить.

   145. У лікаря було адміністративне право велике. Вона ставить питання, або тримати хворого, або випускати. Також з палати до палати переводить лікар.

Дочекався часу нічного, коли треба лягати, всім дають спокій. Хто має свою прикріплену койку, на неї укладають кулаками два санітари. Один від іншого більші, та широкоплечі хлопці.

1959.01. Іванов

5901.19 Тематичний покажчик

Кочування 5-7

Російська людина, від татар 8

Учитель про себе 17, 18, 24,53, 70, 85

Перша людина 22, 23

Сон 21

Без потреб 26

Вчення Вчителі корисніше, ніж космос 27

Ідея Учителя 27

Чи не буде епідемії 28

Ростов на Дону 28-33

Крик дитя 8

Історія Учителя: Кавказ 40-50-70-76

Оздоровлення 28,43, 46, 52, 58

Прийом 46

Учитель про повітря 53

Вина людини 76

Петро 81, 82, 91, 92

Бути без потреби 95

Загартування 121

Пророцтво, людина зі сходу 104, 105, 142, 143

Йти в море 117

Гітлер 135, 136

Неправда 139

Здоров'я 141

Що буде, майбутнє 142, 143

 

Внесок семирічного плану для людини

 

   1. Ви бачили на Всесоюзній виставці конячку, найкрасивішу і розумну. Це того стосується чоловіка. Хто був на виставці, він бачив цю смирну і слухняну конячку, за якою доглядає весь час чоловік. Як ви думаєте, правильно він робить, чи ні? Звичайно, за нашим усім, правильно. А за моїм загартуванням, неправильно. У табуні конячка ходить вільно. Вона сама себе від усіх природних умов зберігає, живе, як і кожна тварина. Але ми, як люди, знаємо добре, що ця тварина для нас потрібна зі своїми силами. Вона нас може возити, як людей. Ми можемо на ній верхи їздити.

   2. А перш ніж це від неї отримати, щоб вона була краща, ніж на виставці, з нею треба практично вміло попрацювати, тобто працю свою закласти. Конячка сама на себе вуздечку не одягала, і не можна було. Спочатку тільки капкан здалеку накинув чоловік. Як вона тоді відчувала, нормально чи ні? Звичайно, не нормально. У неї тоді був психічний до неможливості вчинок. Вона так свої всі сили кидала у себе, але знайти їй було пізно. Наука людської руки все це зробила. Вуздечку наділа на голову, загнуздала в грузделя, і повісила на конячку сідло. Для того щоб ця конячка возила свого вершника, людина це все зробила. Він на конячку приготував хомут для того, щоб до цього хомута приробити посторонки, щоб ними чіпляти лінійку або бричку, в яку цю конячку запрягають. І віжки за ... вуздечки.

   3. Конячка має у себе на це голову і силу незмірну, тому потужність машини вимірюється кінськими силами. І ось доручають одній людині цю конячку, щоб він за нею доглядав, розумів її капризи. Якщо добре вона везе, навіщо поганяти. А якщо вона лінується, не хоче везти, то на це треба батіг. Тут вже застосування інше, для конячки неприємно ..., а везти треба. На це у людини віжки, смик да смик. До тих пір людина на ній їздить, поки у неї є сила. Якщо вона чим-небудь захворіє, її ставлять в окремі умови. Що потрібно, їй допомагає. А то, бідна, стоїть на ногах на прив'язі. Вічна тюрма і лікарня. За це все чоловік і отримав від природи те, що він сам зробив. Побудував у своєму законі тюрму і лікарню. Навіщо вона йому треба?

   4. Так адже є у нас одні люди, є й інші. Закон законом, а справа справою. Чоловіком ніхто не має права розпоряджатися, і примушувати його, щоб він що-небудь таке робив. Це ж людина Микита Сергійович Хрущов. Йому довірили комуністи читати семирічний план, прочитати перед мікрофоном, щоб людина запам'ятала його, що лежить не прохання, а патріотизм. Вже нам показали вчені приклад, що вони самі дали згоду виїхати до Сибіру, і там будувати умови для майбутнього. Це дійсність, вона і залишилася між нашим народом за великі гроші, за умови. Щоб не залишитися від інших видатних, як Мамай. Він теж на з'їзді в президії сидить, слухає ці слова. А вони примушують людину в кип'яченій воді зваритися, а потім воскреснути. Скептики у цей розвиток не вірять, і не хочуть зрозуміти, що ми є матеріалісти.

   5. Наша ідея не стара ідея – ніколи не бувала. Вона знає в усіх наших напрямках, як життя людини, її здоров'я. А він у нас помирає. Ми йому не допомогли, щоб його природа не стьобала і не карала застудою і хворобою, яка створилася стихією. Він сам винуватий, не хоче сприймати, тобто мати у себе новий вчинок. А він завжди був, і зараз він залишився перед усіма нами зі своєю справою. А його розвинули на собі загартуванням-тренуванням. Просить кожного ділка в цьому, щоб кожний чоловік нашого початку від нашого вчинку не відвертався і не відмовлявся. Щоб їм сприймати всі ці якості для того, щоб чоловік навчив нас усіх, як треба запобігати, щоб не попадати у тюрму і лікарню. Це і примусить бути патріотом свого енергійного тіла. Йому буде слава, якщо він буде цією справою займатися, чим він ніколи не пробував над собою займатися.

   6. Природна профілактика, пробудження центральної нервової системи, щоб ми знали про цю справу, що воно нам дає реальне і хороше в своєму тілі здоров'я. Це продовження життя. Що ж буде для цього зробити людині, щоб не виходило стомлення, а завжди було енергійне пробудження.

1) Мити ноги по коліна холодною джерельною водою вранці й увечері, два рази. Встав – помив, і лягаєш – помив.

2) З дідусем і бабусею, з дядьком і тіткою, тобто з людиною вітатися.

3) Бідного шукати, знайти, довідатися і йому допомогти, тільки зі словом, для чого ти даєш, для доброго здоров'я.

4) Суботній день до самої неділі, до 12 годин не їсти ні їжі, ні води. А в 12:00 в обід треба сідати їсти. Ти, як людина, вийдеш надвір. І піднімеш голову в атмосферу обличчям, і тягни до відмови повітря вдихом і видихом.

   7. Сам говори, тобто проси. Віриш у вчинок цей, що він корисний буде піднесений. Треба Вчителя визнати, що він його знайшов, і зараз сіє його на хворих людях. Хворі виконують і отримують від цього здоров'я.

А цей вчинок, не рекомендує харкати і плювати на землю, легше і краще буде проковтнути через гортань. Що тут поганого в людині, якщо він це все сам зробить? З цього всього отримує хороше, і хоче, щоб усі наші люди робили. Ніколи не зустрінешся з думкою поганою. А тільки будуть це робити, з цього всього вийде повний достаток. Свідомість нас оточить всіх, ми зробимось ввічливими. Цей вчинок нам допоможе легко кинути палити і горілочку пити. Що може бути краще від цієї справи, якщо людина зробиться зрозумілою для свого життя, і також для іншого. Буде допомога в житті у всій цій справі. Ми легко цей план завоюємо.

   8. Ми свого доб'ємося, щоб наш чоловік свого старшого знав, і вважав його завжди своїм помічником. Але щоб гніву ніякого не було в цій справі. Завжди виявлялася любов один до одного. Якщо ми будемо досягати це, що сказав у доповіді Хрущова, без всякого вчинку це виховання, ми всі до одного ніколи не будемо задоволені в праці. І не будемо забезпечені їжею, одягом і житлом. Також ми не зробимося однаковими через одних та інших. Як були ми бідні, хворі страждальці, так ми і залишимося на віки віків свого життя. Нам природа до цього діла заважала, і перешкодить стихійно в усіх наших стосунках.

   Питається, ми в природі шукаємо що, здоров'я, чи нездоров'я? Адже не хочеться лягати під ніж хірургічний, не хочеться терпіти від шприца. Але ми лягали, лягаємо, і будемо лягати зі своїм старим учинком. Це психічне явище в природі так людей без усякої мети гнати на фронт своєї роботи.

   9. Нікуди не годиться вчити цьому народ. Треба нам навчити наш народ здоровому патріотичному цьому підйому. І з ним разом йти, щоб не було перед людиною ніякої помилки.

А в природі чоловік не щось є в житті, він як кімнатна квітка на вікні. За ним хазяйка доглядає. Він живе і дихає все рівно, як слаба річ. А в природі безсилля, воно не сильне давати опір наступаючому. Так моє таке індивідуальне тіло в природі примусило зробити в житті своєму революцію. Ніхто цього не пробував, щоб залишатись таким чоловіком, як я сам себе примусив ходити без одягу. Мені одному можна, а іншому не можна? Це велика неправда всіх людей. Адже вона мене примусила відмовитися від їжі й води для чого? Та для того, щоб більше в свій організм не кидати продукт і не пити воду. Це наш 2-тисячний розвиток на самих собі.

   10. Адже ми з вами з перших наших життєрадісних днів побажали їсти, а потім одягатися. Наше тіло не кущ, дуже тяжко переживає, недостатнє явище на нас проходить. Бо тіло наше завчено, так як воно не може жити без цього куска хліба і без жування зубами, щоб хліб із слиною змішати і проковтнути. Начебто я, як чоловік, свою розвинуту пустоту всередині заповнив, мені здоровіше стало, це неправда є перед чоловіком. Я теж 60 років їв. Та не так розвивав практично свій на собі живіт. Це моє в житті є мірило. Я без цієї думки ніколи ніяк не сідав за стіл обідати по-сільському. У мене апетит був з перших днів дуже хороший, хоча я ріс в дитинстві в природі в селі в умовах селянства, та ще у бідняка.

   11. Інколи б хорошого поїв, але не було, чого їсти. Щоб голодними сиділи, цього не було в усьому житті, крім природної стихії неврожаю, або громадянської війни, не було посіяти. А раз руки твої були у тебе, ноги теж є, значить, можна все в природі робити, навіть і на злочин можна буде кидатися. Примушує все робити наш не вивчений шлунок.

Так от послухайте, я вам свою пісеньку проспіваю, улюблену в дитинстві. Я її хлопцям по селу співав. Іду і граю, начебто вмілий чоловік. А голос у мене був такий, як це буде треба. Сказати, я тихо не говорив. Мої слова були чутно далеко. Якщо я йду по своїй дорозі, то мої слова чутні, вже дехто скаже. Бувало, мене звали Паршек. Я свою пісню співав «життя-буття, та й життя горе солдатське». Це в мене часто зустрічалося і проводжав.

   12. Я ніколи не забуду про дитячий випадок. Я йшов зі школи, а у мене черево пусте. Я поспішав додому для того, щоб поїсти їжі. Якої-небудь вже їжі, але щоб моє місце не було шкідливим, тобто вимогливим. Як воно мене завжди примушувало про це не кидати думати. Я не міг без цієї думки залишатися один день, щоб нічого не поїв. Це, мовляв, для себе я зробив якийсь злочин. А мені по моїй дорозі зустрівся по дитинству і віку товариш. Він не ходив до школи через переконання віри. А йому хотілося б подивитися в моїх книжках різного виду малюнки. Він мені каже: «До нас зайдемо, щоб я подивився на картинки». Обіцяє мене погодувати пшеничним білим хлібом. А я його в своєму житті і не бачив. Наша сім'я їла тільки хліб ячний, синій і не випечений.

   13. А раз він мені сказав про білий хліб. Тільки можна було його поїсти, коли багата людина помирає. А бідні стоять, чекають, як діти, цю стихію, щоб хоч один раз, але наїстися.

Так і я, милі мої друзі, вам чисту правду розмальовую, як я був цій справі, тобто запрошенню, радий. Мене примусив туди йти зі своїм розвиненим шлунком. Я вже за цим товаришем, Колька його звали. А він жив на всю вулицю, був церковний староста, титар по-церковному. А ми що для них, Нестерята, більше ніяка рідня. А зараз я йду на запрошення, з повагою Кольки. Він мене повинен хлібом погодувати. Як же, це небувала і випадкова в нашому селі випадковість. Пощастило до Кольки попасти за стіл його білого хліба.

   14. Ми, як і зазвичай діти, один до одного заходили, сусід до сусіда. Так і я заходив до них в перший єдиний раз. Але йшов з наміром, мене шлунок примусив все своє віддати. Я не шкодував, щоб Колька за свій відданий шматок хліба мій буквар від початку до кінця переглянув. Моя справа була одна – дочекатися обіцянки Кольки. Він же мені сказав, що я тобі дам білого хліба, а ти поїси, поки я подивлюся картинки. Я на це все дав свою згоду. Іду слідом за ним, як запрошений в їхній дім. А в домі в чужих ніколи не був. Здається, і ти сам чужий. Ти знайомишся із становищем, тебе зустрічають люди чужі. Але раз веде Колька, він же свій вже любимий синок чи онук, але свій цієї хати. А раз він привів у свій дім, він вже знає, кого привів. І знають ці господарі, чий я був син. Корнія Івановича, та ще шахтаря, вічно працюючого в шахті.

   15. А чому від цього приходу цього хлопчика, як я був тоді для них ніщо. У них все було, чого поїсти і попити. Вони жили багато на всю Гору. А ми жили бідно.

І ось Колька своє не забув, мене, як товариша, увів у свою хату, посадив. А сам говорить бабці Гафії: «Бабусю, а бабуся». А бабка на нігтях до онука підбігла: «Що, онучок, скажеш». – «Ось Паршека треба нагодувати». Ця бабця – за чашку, за ложку, за ножик, за хліб, і зараз же накрила стіл, чим була можливість. Вона і налила салом заправленого борщу. Я поки дочекався, не міг слова сказати. А все ж мене, як товариша, посадив Колька. Де тут товариш, як я сам був радий цьому обіду. Весь свій віддав би, лише б кожен раз, хоч в день це траплялося. А то я один раз, як в історії, позаду мене вісім років, у віці проходило.

   16. Про що тепер тільки доводиться повертатися, і описати, яким я був раніше жерцем. Я їв цей хліб, своїми зубами жував, а в мене зуби були двох рядком. Говорили, це ... породи найсильніших людей. Я добре тут у цього Кольки в хаті за столом за вісім років хоч один раз, але поїв. Щоб досита наївся, цього не можна було сказати. У мене був час не такий на обліку щодо цієї справи. Я хотів завжди їсти в свій належний час. Врахуйте, це ж мої були роки. Я був школяр, ходив у церковно-приходську єдиновірну школу. Вона мене зустрічала, вона мене проводжала через те, що я був тоді єдиновірець. А скільки я таких обідів вже за вісім років поїв кожен рік, кожен місяць, щотижня і щодня. І кожен раз свого бажання. В їжі поганого не було, щоб гидувати і не поїсти. Це мій шлунок і зараз не займається.

   17. Зараз ось вже 60 років зрівняється в лютому 20 дня. Мій шлунок, це моє поклоніння йому. Що я в житті не робив, де б я не був, але про нього, як шлунок, ніколи ніяк не міг забувати, щоб у нього досхочу не накидати. Це моя була властива задача їсти. І дуже багато я завжди їв, і їм тепер. Хоч рідко, але вживаю їжу. Перевіряю сам себе, і вже перевіряв давно. Почав думку свою прокладати, щоб зовсім не їсти ні їжі, ні води. Я став думати про цю справу тоді, коли став ходити без одягу. Мене ця графа оточила. Я не можу перші дні забути, як це мені давалося все знаходити. Я знайшов у природі. Його шукав дуже багато раз, розбирався з цією справою, що означає ця їжа. Людина – така величезна і розумна природна машина, без цього пального жити не зможе. Мене часто змушувало про це все мріяти.

   18. Я не кидав про це мріяти, і не кидаю я зараз, хоч і кинув, зараз не приймаю цю їжу, яку весь час їв, їв. А забувати не забуваю про кожен рік своєї роботи, зубами кусаю, як і завжди.

Від Москви дуже велика відстань. Багато по колії станцій залишаються позаду, все залишається. А мені доводиться вивчати і розуміти час, що проходить. А час не стоїть на нашій землі, завжди рухається з місця в інше. Я їду залізницею, по-над телефонними стовпами. Скрізь буваєш. То мчиться потяг прямо під ухил, про це машиніст знає, і готується зі своїм паровозом сховатися в посадці. А посадка перетинає крутий яр без води, він недалеко від будки зі своїми умовами розташований. Тут ось в цих умовах ми багато років стережемо. Цей поїзд завжди нам дає знати точний час. Ми цим базуємося, і хочемо сказати про самих себе, що ми вже звикли.

   19. Ми бачимо щоранку кожен раз не на одному місці, як у предметі сходило сонечко. Воно показало саме себе для того, щоб цілий день перед нами по ясній погоді, по тихому дню свої теплі промені проявляло, як яка-небудь літаюча по цій посадці сорока. Вона цей поїзд, цей состав не на одному місці завжди зустрічає і проводжає зі своєю думкою. Я, каже сорока вам біля мене ... вітаю, і хочу кожному пасажиру побажати в його шляху хорошого. У його цьому вагоні, та на цьому місці, де пасажир в цей час теж думає. Не про цього пасажира, хто є в цих умовах. А сам себе тягне швидше добратися до свого вказаного місця. Він їде близько до рідних для того, щоб у них погостювати. Я б теж, можливо, полетіла, де мої близькі рідні проживають.

   20. Але одна моя біда перед усіма. Я подружила зі своїм сорочим вчинком з усіма тутешніми. Тут проживають завжди особливо наші гості, що їдуть в цих вагонах. Вони зараз не так звертають свою увагу. Зараз для них проходить такий холодний в морозі зимовий час, їм не дано. Це тільки ми, сороки, в цих зимових умовах, та в цій посадці часто тут проживаємо. А щоб ми чим-небудь зроду завадили кому-небудь. Цьому ось свідок сам будочник, тобто сторож путі, вам, що їдуть за своїми умовами, розповість. Він зараз мене бачить на ось цьому маленькому сучку. Своїми кігтями вчепилася, і сиджу, дивлюся на ваш цей швидкий поїзд, що йде. Для мене все одно, чи ваш цей поїзд, чи наш. Але знаю, що ці ось люди, що їдуть, вони не звернули уваги на цю створену місцевість, котра сама себе примусила, щоб який-небудь зацікавлений автор про природне життя написав.

   21. Ця місцевість прикрашена буває не зараз, щоб від неї рухався чистий аромат. Зараз все живе земляне було під снігом, і чекало такого теплого сонячного дня, хто своєю народженою атмосферою примусить усе змінитися. І показати себе таким, як це буває переді мною, ось цим сторожем. А сторож не відмовиться від такого випадку. У ньому ми, як живі свідки, бачимо щорічну зміну. То лежав енергійний білий сніг. До нього і я, як сорока, не могла доторкнутися, адже холодно. А я сиджу на дереві, на найтоншій тростинці, на живому. А то десь взявся такий час, за яким не я одна сумую, все очікую. Воно нам приносить. Із цього снігу утворюється чиста срібляста вода. Вона

   22. І тепер же випаровується геть. Куди вона вже рухається, мені того місця не бачити. А коли цього снігу тут на цьому місці не стане, а прийде зелень, трава всяка, що тільки не з'являється одне за одним. А біля них на окремих травах з'являється маленька квітка. Це не все для нас усіх. А ще за цим з'являється листок від кожної бруньки, розвиває свій ріст за рахунок тільки вологи, або дрібного дощику. І нам, і тобі, як поїзду, що проходить. А він шумно проскочив, навіть не помітно мені своїм оком глянути на відкрите вікно. Адже сидять у вагоні, і милуються умовами. А тут вже не видно за густою в листях зеленню. Вона прикрасила нас, і робить, як в будь-якому приміщенні. Все затишно і добре, та звучно почути, та переглянути, і хвалитися одним видом. А муха або пташка продзижчала. Вона говорить по-своєму, і відчуває сильно своїм незвичайним нюхом.

   23. А коли в цей розвинений прилетить наша маленька пташка, що кочує з одного місця в інше. Це соловей, він же такий швидкий у своєму перельоті, його не помітиш. А пісні свої улюблені виспівує, і голос перекочується з одного місця в інше. Тільки його чути на зорі ранішнього часу і також увечері. Всі співає і співає, без кінця він все співає. Навіть сторож, він один на ось цій південно-східній дорозі, та й не одна така місцевість з такого красивого, вся в листі, в зелені, в квітах посадка. А в посадці любо прожити, та продумати про все те, що з нами траплялося, і трапиться перед усіма, що тут живуть, життєрадісними, що повзають і літають, як ніколи ніхто.

Це все спостерігав і бачив сам Іванов. У нього око в цій справі проявило своє полювання. У нього і пильність примусила сама себе уявити, як і я зараз живу. По-сусідському близько завжди літаю, інколи налякаю жучка на квітці, і сама засміюся сміхом.

   24. Так-то сміюся з цього випадку. Навіть сторож чує, і скаже вголос свої слова. Мовляв, скільки тут уже живу, але щоб чути від сороки її сміх. З кого ж вона сміється? Якщо тільки поїзд показався, вона тут як тут сидить на найвищій гілці. Ймовірно, їй набридло жити на самоті.

1959.02. Іванов

 

5902 Тематичний покажчик

Немає права розпоряджатися чоловіком 4

5 порад 6, 7

Нестерята 13

 

Питання вчених. Що може бути краще для здоров'я людини: штучне чи єство? Досить наші тіла мучити уколами

 

   1. Товариші, як важко боротися з природою одному небувало, по-новому. Так само, як і всі люди живі на білому світі хочуть жити, і мені хочеться жити. Я тільки один-єдиний чоловік взявся за ту дорогу, яка треба для нас усіх. Це природа, а в природі ми, всі люди, хто хоче жити. А нам природа зі своїми силами не дає. Вона наші тіла валяє, і не дає вільно дихати. Наносить свою виразку, котра на сьогодні панує своїми силами над людиною. Наша наука медична всі сили кладе на своєму фронті, але в неї мало виходить допомоги лише тому, що ще не навчилася впізнавати початок розвитку цієї хвороби. Коли чоловік почув про цю неприємність, яка розкрилася формою, він злякався зі своїми силами. Куди він повинен піти по допомогу?

   2. Тільки до наших фахівців у лікарню, до лікарів. А їх дуже багато в кожній поліклініці. У кожного на дверях кабінету напис: я, мовляв, такого-то ступеня лікар. Будь добрий, як хворий, займи чергу, і чекай, поки тобі дістанеться черга. Ти зайдеш до кабінету, побачиш людину в білому халаті. Він сидить на своєму місці тут завжди. Ти з ним, як помічником, привітаєшся, скажеш: «Здрастуйте». Йому це ж закон, він вас повинен прийняти, як хвору людину. У вас запальне питання вашої хвороби. А у лікаря на це є термометр. Він вірить техніці. Тіло чекає від лікаря полегшення. А йому під руку закладають живе срібло для того, щоб ця техніка визначила правду на людині: або він хворий, чи, може, симулює. Як в деякий час лікарі зупиняються на своєму фантастичному слові, і скажуть хворому, що він не хоче, мовляв, працювати.

  3. Лікар правий своїм словом, працювати їм важко. Але працювати необхідно треба лише тому, що не навчилися жити без праці. А чоловік у цій справі захворів, зараз сяде на стілець з термометром. Лікар чекає час, дивиться по годинах, от тільки повинна людина під пахвою свого тіла, воно покаже все підвищення. Якщо є температура, вище справжньої, лікар повинен дати звільнення. А немає температури – іди, працюй. А чоловік же захворів, його звільняють від роботи, він іде додому з хворобою. Це добре, що хвороба сама по собі скасовується. А буває, захворіє і ляже в ліжко на багато часу, пролежить. Буває з людиною, похворіє, похворіє, а потім повернеться до праці знову. А буває, так його, бідного, і закопають, як він і не жив. Що йому, як хворому, тільки не роблять. Для хворої людини всі можливості представлені купити за гроші в аптеці різні медикаменти. Все є, лише б гроші. А сам лікар хіба відмовиться від цього.

   4. Він же лікуючий лікар наді мною. Завтра буде оперувати, тобто різати моє тіло. Якщо є, чого дати лікареві, щоб було краще, будь-яка людина з цим поділиться. А коли вже лікар візьме, то вже операція робиться інша, більш складна і акуратна. Хвороба не рахується ні з багатством, ні з бідністю, всіх міряє під одне, якщо потрібно видалити зі шляху цю людину. Природа не продає і не купує здоров'я, а легко його вводить будь-якій людині. Але ми не навчилися жити, щоб не хворіти. Тільки наш вчинок самої людини примушує отримувати на своєму тілі хворобу. Це ворог, він прийшов до людини, щоб цю людину зняти з шляху за її витівки, за гордість, за ненависть і осуд, також сильне зло.

   А треба нам усім навчитися в Іванова, як буде треба, щоб жити і не хворіти. Про це він нам скаже. Навіть вчені за те, щоб навчитися, як буде треба, щоб здоровій людині не застуджуватись і не хворіти.

   5. А на це все є в природі закон. Повітря, вода і земля, що і дає людині в його житті. Він без цього всього не зможе жити, бо це все йому треба. Сировину дає земля. А вода сприяє розчинятися. З водою можна буде будь-який розчин мати, щоб з нього можна було зробити захист. При будь-якому вітру при будь-якій температурі ми ховаємося. А раз ми сховалися, то ми пішли від природи, від її всіх якостей. Ми самі себе ізолювали, зробилися в цій справі стомленими. Значить, неповноцінність у тілі. А раз неповноцінне тіло в житті, значить дефект, нестаток у тілі. Хто про нього буде турбуватися, крім мозку. Він шукає в собі і в природі порятунок, щоб ніде ніяк не хворіти. Але природа своїми силами примусила в цій справі людині дефектній перешкодити в її житті за зроблене.

   6. Він, можливо, і не хотів би цього зробити. Але його примусили робити умови його життя. Він за предковим розвитком став бути переконаним. Його віра примусила огородитися. Він став будувати хороми для свого тіла. Їм вірити дуже сильно через те, що нібито те, що він робить у своєму житті, правильно. Він вважає, для нього дім необхідний, для нього необхідний одяг, для нього необхідна й їжа. У цьому він сам себе рятує нібито від смерті. Де це бачено, щоб людина сама себе врятував від природної стихії. Як він застудився і захворів, ніхто про цю справу не знає, і не може знати, від чого. Це для людини поки є таємниця. А вона розпізнається нашими вченими фахівцями медицини. Вона каже: треба тримати ноги в теплі, а голову в самозахисті, також все тіло в теплому одязі.

   7. А щоб вони сказали, від цього всього є енна користь, вона давала і дає людині здоров'ї. Навпаки, тіло людини втратило свої сили. А раз втратило, значить, нестаток. Цей нестаток тільки лікарі можуть вилікувати, тобто призупинити цей процес. Їм показують. Вони поки на це анатомію людини теоретично вивчали, розуміли про тіло, як про квітку життя. Старалися вивчити цю хворобу, що вона така є на людині. Її слід призупинити, щоб більше на ньому не прогресувала. Лікарям дано право все робити. Вони є над дефектним тілом господарі. Вони, як наука, утримуються на оплаті у держави, за це вони отримують гроші. Це вони роблять, за це їм платять. Лікар – це є з точки зору науки медицини закон. Він оточений гігієною. Йому дано право бути на сторожі своєї справи. Якщо яка-небудь прорвалася в природі хвороба на людині будь-якій, то це медицина. Це люди, які самі себе навчили, як з природою треба боротися, щоб ця хвороба не прогресувала більше.

   8. Це та ж сама війна з людиною. Природа науці медицині послала свої сили для того, щоб наука з цією хворобою впоралася. Для лікаря не представлено з будь-якою хворобою в будь-якому вигляді чинити. Якщо лікар сказав, значить треба робити. А їхня справа одна – треба себе одягати, себе годувати, і в будинку жити. Якщо ти, як людина, не будеш цього собі робити, то ти для науки вже будеш ворог. Ти не виконуєш їхню вказівку, не хочеш їхні поради слухати, ти людина в цій справі протилежна, не віриш їм. А раз не віриш, ідеш проти, твоя пропаганда спрямована проти всієї медицини за те, що в природі є наука з усіх наук. Це любительське своє особисто загартування-тренування, зроблене на самому собі, особисто розвинене. Так як чоловік ні один ще в житті своєї не пробував готуватися так, як себе примусив Іванов. Я це зробив сам особисто, і обгородився для того, щоб не піддаватися ніяким епідеміям.

   9. Для Іванова не буде треба ніякої спеціальності лікар, бо тіло його примушує саме себе бути здоровою людиною, щоб ніде ніяк не хворіти, не застуджуватись. Це його мета одна для всіх бути в природі переможцем. А раз Іванов перемагає природу, значить, він навчився створювати у себе природну в природі пораду. Її треба нам усім обов'язково брати, і навчитися у нього так, щоб природа не була над нами мачухою. Щоб природа була для нас усіх одним другом через цей вчинок, який ми навчилися у Іванова. А раз друг, значить, є допомога. Слово рятує в справі людину.

   А зараз ми, всі люди, живемо на землі, повзаємо і живемо за предковим явищем. Віримо лікарям, зберігаємося ними, хочемо жити за їхньою порадою. І живемо з ними поруч, проводимо їхню політику. Вони так само, як і ми, без свого знання хворіють, застуджуються, і лежать в ліжках у лікарні.

   10. А їм, як і нам, введено лікарняний режим від самої нянечки і до самого лікаря. Він за твоєю історією дивиться і вивчає, розуміє, хоче допомогти. Це його справа. А хвороба хворобою, сама себе показує, і хоче на хворому себе показати. Прогресує так, як ніколи вона на ньому не була. А зараз хвороба розвивається, вона не визнає нікого в цій лікарні. Хіба мене ви узаперті вилікуєте. Що з себе являє ця збудована будівля. Ви назвали, це лікарня. Вона не рятівниця, а держить у ліжку бідного хворого мученика. Як він, бідний, тут мучиться. Його стогін примушує перед собою бачити чужих, не жалісних усіх людей. Кому він безрідний потрібен. Якщо навіть помре, ніхто про нього навіть нічого не скаже. Також не скажуть майбутні знову породжені люди молоді про цю неправду, про цю історію, яка була раніше.

   11. Колись задзвонили в церкві дзвони. Питають: «Для чого це дзвонять, чи сьогодні якесь свято?» Та ні, сьогодні природа говорить нам усім, щоб ми з вами збиралися, і їхали в степ для того, щоб там доводилося щось з усього робити. Земля ще восени була зорана під зиму, вона лежала. Господар все думав та гадав, що під рік на ній посіяти. І ось зараз він виїхав, взявся обробляти. У довжину волочити, а в поперек закінчувати. І пускати в хід саджалку, вона розсаджує зерно у вологу землю. А хазяйське око все дивиться та придивляється, щоб не наробити собі будь-яких огріхів. І ось прийшов такий час, що закінчилася вся ця робота. А господар про це не забуває, все думає про сходи, вони рано покажуть себе чи ні. Про це господар ніколи ніяк свою думку не кидає, а все тримає в умі. Та просить по-старовинному Бога, щоб на цю земельку в цій місцевості, в цих умовах пройшов дощик.

   12. Я ніколи не забуду про дитячий випадок. Я йшов зі школи, а у мене черево пусте. Я поспішав додому попасти для того, щоб поїсти їжі. Якої-небудь вже їжі, але щоб моє місце не було шкідливим, тобто вимогливим. Як воно мене завжди змушувало про це не кидати думати. Я не міг без цієї думки залишатися один день, щоб нічого не поїв. Це, мовляв, для себе якийсь я зробив злочин. А мені по моїй дорозі зустрівся за дитинством і віком товариш. Він не ходив до школи через переконання віри. А йому хотілося б подивитися в моїх книжках різного виду малюнки. Він мені каже: «До нас зайдемо, щоб я подивився на картинки». Обіцяє мене погодувати пшеничним білим хлібом. А я його в своєму житті і не бачив. Наша сім'я їла хліб, тільки дуже мало у своєму житті.

   13. Його розум думає про те, про що не слід. Для людини ранок важкий, адже не хочеться йому вставати. А у вечірній час хотілося раніше лягати, але умови не підказують. Це вже недобре для самої людини.

А прийде час такий у житті, що людина цього (не) буде призначати, що треба буде користуватися в житті. Людина переможе природу, не буде їй підкорятися. У людини народяться сили, всі його можливості для того, щоб примусити сам себе бути такою людиною, яку в житті не бачили люди. Він переверне всі задумані закони в природі. Земля призупиниться так працювати, як її один час орють, другий час волочать, а третій сіють, в четвертий прибирають і створюють зерно. Хліб з меленого борошна випікають, а потім його продають. Цього мало, що людина цим займається. Він повинен кинути все.

   14. На сьогодні сваволить у природі в місці там, де це живе чоловік. І він хоче за своєю думкою все зробити. Його думка примушує нехороше від себе проганяти, а хороше у себе тримати. Тільки природа на цю його радість не дозволяє, щоб він це все у себе став мати. Природа розкрила двері для того, щоб чоловік по своїй дорозі йшов. І не соромився отримати собі у своїй справі стихію. Це для людини було і є. І залишиться на віки вічні, якщо він не змінить напрямок свого потоку, із-за чого ми всі падаємо в житті жертвою. Спочатку нас народила природа такою маленькою людиною, що не мислить у всьому, для того, щоб вона жила. А природа своїми силами властиво примусила його, щоб він їй весь час своїм тілом кланявся. Безсилля в ньому народжене, віра не в природу, а віра в людей предків. Що він скаже, що він зробить, те й буде.

   15. Теж безсилля в житті сон, улюбленого, як він, немає в житті. Щоб жити, ми спершу не брались, і не хотіли братися за життя, яке піднесена природою. У природі всі чотири сторони для того, щоб шукати по природі істину. Не голкою у квітці листок проколювати. А тілом своїм зустрічати всякого роду якості, що йдуть по природі. Це невмирущий струмінь, і без кінця він живе на білому світі. А ми, всі люди, від цієї справи біжимо, йдемо далі від повітря, води, також і від землі, що нам все дало в нашій необхідності. Якби людини не було такої, як вона до цієї справи сама себе представила, здається, всього цього не було на білому світі. Все зроблено руками людськими з природи для людини. Чоловік між цим і природою сам себе поставив, щоб жити, а йому в цій справі вплинуло штучне. Він втомився робити все для себе. А природа таким вчинком, який людина на собі розвинула, не радується.

   16. Ти, запитує у людини природа, якою від мене відірвалася? Все це робило небажання наше. Ми опинилися не в гарному. Нас не природа зустріла, а штучне. Тут ввела сама себе хімія. Для того щоб сісти на стілець, його доводиться комусь зробити і щось зробити. Самими руками зробити неможливо, треба інструмент. Це добре, що за тривалий час ми придбали те, що нам в нашому житті допомагає. Це наша їжа і одяг, і дім. На що вся надія, щоб за рахунок цієї справи прожити. Ми з вами раніше до цього не мали такого одягу, і не мали такої їжі, і не мали такого житлового дому. Жили, та ще як жили, і хотіли кращого знайти для того, щоб цим добром огородитися. Перший самий початковий чоловік від цієї умови не народжувався. І не чекали його, як зараз чекають, і готуються чимось зберегти за своїми розвиненими засобами, за своїм вмінням.

   17. Не засоби визначали раніше людське життя. Воно ж складалося не в такій формі, і не так, як тепер робиться всіма. Візьмемо ми перший початок зародка в матері, вона вже узнала те, що вийшло. І час знає, скільки воно може бути в череві. Мати всередині виходжує його, береже до того часу, поки воно своєю хвилею стане появлятися на білий світ. Ми з вами приготувались. Ми з вами діждались чоловіка живим тілом, а мертве все йому представили. І хотіли, щоб це мертве йому допомагало. А живому між мертвим жити тяжко. Тіло чоловіка природне, а одежа і продукт штучне, чим став сам себе чоловік задовольняти. Не назавжди, а на один визначений час. Ось тому чоловік став часто горіти в природі, тобто вмирати від цього. Перший чоловік якби знав про це все, він би себе застеріг своїм умінням. А то він і на сьогодні нічого не знає, від чого чоловік помирає.

   18. Чоловік помирає від діла свого. Я прямо заявляю. Якби чоловік перший шукав життя, він би знайшов. А то він став шукати смерть.

   Перш ніж родитися чоловіку другому від першого, першому чоловіку треба було щось зробити. А перший чоловік, ніхто не знає, хто він був такий, чи жінка, чи чоловік. Про це залишилася фантазія, крім цього нічого подібного. А от тепер що робиться? Всі перейшли на колеса, всім хочеться бачити і користуватися швидким і зручним. А щоб всім це бажання виконалось, ніяк не можливо. Раніше чоловік жив болісно, але свій час проводив в самоті. Так, як ось у нас тепер живе на земній корі один чоловік. Як йому хочеться своє знайдене в житті протягнути, щоб такий вчинок без грошей обнародувати. Йому не треба буде всяка матеріальність, йому буде треба природа. А в природі час котиться зі сходу на захід. Для загартування те, що жило до цього часу, буде не треба.

   19. Для життя треба природне. Чоловік боявся природи весь час, що жив. А тепер воно буде не страхом, а життям. Чоловік доб’ється своїм тілом. Для нього не буде шкодити повітря, і не буде поганою вода. А земля, найголовніша роль, всьому діло. Тіло чоловіка буде сильним для всіх своїм ділом. Якщо не буде нашого тіла, то нема, кого примушувати, і нема, у кого що-небудь спитати. Бо руки для того, щоб робити. А ноги носять. Не візьмеш відро, і не сходиш до криниці за водою, то уже не нап’єшся. Всьому діло – організм для життя в навколишньому середовищі. Щоб жити, треба для цього щось робити. Це фізичний стан, щоб із цього зробленого щось вийшло. Як би ми з вами не жили, а нічого не робили б, у нас би нічого не було. А то ми з вами живемо і робимо на нашій землі. Земля через наше з вами діло все терпить, бо ми без землі не навчилися обходитися. Для цього діла для чоловіка путь.

   20. Ніколи не забуває про те, щоб сьогодні, та при такому часу, як це прийшов він. А в ньому людина одна радіє через своє щастя, а інша плаче через сьогоднішній день. А дні бувають у тижні різні. Лише тому, що цей день приносить людині прибуток, він ним радується. Ця радість не завжди буває між людиною і природою. А в природі створюється такий час в житті, людина не хотіла, щоб він такий до неї приходив. Чоловік вчора думав, вчора будував свої уявні плани на сьогоднішній день, що він повинен робити. Хіба людина, не має засобів, не випив і не закусив, як це іншими людьми робиться. А у нього в голові закладена велика думка, яку він тримає у себе завжди. Сам собі говорить: практично не є це все сказане хворобою. Людина б випила, а в кишені немає.

   21. Інша людина каже: «А у мене є гроші, є час, коли можна буде пити, але біда моя – шкодую гроші». Так і час родив чоловіка самовільного. Йому його власність перейшла від початку предків. Це місцевість, цей двір, де чоловік не зупиняється. Йому все належне до життя свого додавалося за рахунок часу, що приходить, за рахунок відкритого дня. Він зі своїми властивостями, зі своїм єством все робить не на користь людського здоров'я, а на шкоду. Людина тільки думає, що йому доведеться завтра не погано, а добре жити. Не кожному доводиться ці успіхи завоювати в природі, бо таємниця залишається для людини поки таємницею. У людини для життя все є, щоб цим життям користуватися. Але одного здоров'я немає для того, щоб жити. Для цієї людини день такий хоч би не приходив. А він чекає такого дня, в якому б людині зробилося від нього легко.

1959.03. Іванов

 

5903 Тематичний покажчик

Народження людини 17

Перша людина 17, 18

Від чого людина помирає 18

 

Загартування-тренування

 

   1. Я, каже воно, бачило, як перше сонечко на землю свої перші промені розкидало. Мені ж цікаво дивитися на всі такі створені природою дні. Який чудовий був тоді ранок, а день був великий. Я свідок всієї початкової на землі справи, як чоловік примусив боятися природу. Особливо він не погодився з повітрям і водою, та землею. Де згодом чоловік розкрив те, що йому знадобилося. Я бачило особисто першу людину Адама, і знаю його першу здібність, як він, бідолаха, переживав. Він один-єдиний чоловік. Спершу його вода у себе тримала. Він не знаходив місця, де зупинитися, щоб бути при одному призначеному морі, і там себе огородити.

   2. Його хвилі океану няньчили. І я бачила, як він свої сили представив у своєму тілі повітрю. Його ліс своїм багатством оточив. Він не бачив і не знав такого простору по корі земній до тих пір, поки йому не довелося зустрітися з іншою людиною, не з чоловіком, а з жінкою. Він їй повірив, її силам, що вона вже була вчена цій справі. Її природа послала на допомогу життю першої людини Адама, і назвала її ім'я Єва. Адам цього ніколи не думав, щоб хтось йому вказував своїм поняттям. Сам Адам цього захотів, щоб зустрітися де-небудь з такою людиною, як був він. Але природа не погодилася з його створеною думкою, взяла, та підіслала інше. Тепер, будь ласка, слухайся. Вона більше тебе знає і розуміє. Вона вже вчить Адама, щоб він знав про самого себе, хто він є в природі.

   3. Він є господар всієї природи. А в природі чого тільки не було, тільки починай робити. Єва Адама втягнула своїми словами. Вона виявила все в наявності, щоб Адам знав, що в природі є все для людини, лише б він хотів випробовувати своїм бажанням. А йому допоможе природа, на ньому … Всьому справа була обстановка всього оточення. Адам попав під вплив красивих слів Єви. Вона йому розповідала і прикрашала, як свого друга, близьку людину. Вона піднімала свою руку: «Ти, Адам, глянь-но на висоту, що там робилося на дереві». А на дереві, як у раю, було яблуко, свій червоний колір показувало. Трохи не скаже їм: це ваше добро. Адам Єву тільки слухав, але довго не наважувався сам цього зробити.

   4. Його чесність не примушувала, щоб порушити закон Бога. Він щось відчував перед собою, якісь сили цього не робити. Він боявся порушення доти, поки його Єва не переконали своїми словами. Я, каже загартування, і тоді було між ними. Але щоб свої слова промовити, я цьому не хотіло заважати, бо Адам не тією думкою сам себе оточив. Раз хотів бачити іншу людину, значить треба погоджуватися. Процес ішов вперед для того, щоб щось виходило, і щось із цього всього в історії залишалося. Так і Адам з Євою то говорили, дивилися, один одного слухали, а потім стали на собі особисто застосовувати, яке є в природі добро. Це втягування в якісь якості. Вони ж примусили почути в природі цього всього інший намір. Їх сором наготи примусив самих визнати, що вони тоді були голі.

   5. Вони більше самих себе не бачили. А чогось вони побоялися. І ось їх змусило від природи піти у густі кущі, і самим себе захистити від повітря листям. Через свої органи у них виробилося бажання до всіх життєрадісних умов. Як би вони не жили в той час, коли їм голос почувся у висоті, в той час Адама шукав Бог. «Адам», – він три рази назвав його. Але Адам не озивався доти, до того часу, коли його свідомість примусила обізватися до Бога. Бог уже знав про його гріх. Він його став у цей час судити, і засудив його розвитком. Адаму не бажалося бути таким, як він був до цього. Він хотів бачити нове небувале перед ним. І також йому те, що він мав до цього, не давало розвитку в подальшому. Тому йому Бог показав землю, її простори, і примусив Адама на ній собі добувати в праці плоди.

   6. І загнав їх у ліс. Вони пішли вдвох голі шляхом свого розвитку. Вони довго не ходили, так як у них навколо створилася своя людська сім'я з двох синів, хто теж став вчитися здобувати собі для життя багатство. У одного був пристосований характер приборкати природу, за рахунок тваринного він будував своє благополуччя. А інший син

   Природа їх усіх цим оточила, і примусила їх все придбавати для того, щоби будувати своє благополуччя в запасі. Батько Адам і мати Єва їх примусили зі своєю силою, щоб сини своє багатство піднесли жертвою. Авель убив ягня і на багатті його спік, а Каїн зерно запалив. У них вийшла різниця між дарами ... тварини як хмара ...

   7. Став вити свої, ліз вгору. Авель вигукнув славу свою, його Бог прийняв. А від зерна Каїна став витися понад землею. Його Бог не прийняв по суті. І ось нібито за цю ненависть убив Авеля Каїн. Тут я не було ініціатором, говорить загартування, але завів цей побут. Спочатку природа не помирила, а ввела це незадоволене око. Я, каже загартування, виходило із себе, але зробити чого-небудь не змогло. У природі з'явилися племена, стали зовсім безбожники, забули про все те, що робилося в природі Богом. Не стали його просити. Бог створив стихію, полив дощ з висоти. Він так сильно лив, що вода пішла по рівнині. Всіх потопив, крім одного Ноя. Ной залишився зі своєю сім'єю, та деякі тварини, кому Бог дозволив залишитися в живих.

   8. Ось тут можна було помітити, як люди під гору котилися зі своїм добром. Тільки обсох Ной від води, як йому назустріч прийшов козел п'яний. Він показав своє життя, чим Ной зацікавився, і тут же став вихід шукати. Бідний Ной напився, як слід.

Про це я, як загартування, мовчу, не кажу. Моя справа – бути всій стихійній справі свідком. Я знаю, що прийде час усьому. Цього мало, що це зроблено кустарно людиною. Він розвинув себе через те, що йому буде треба. Він котиться з гори на своїх саночках, доти буде котитися на санчатах, поки йому полози служать допомогою. Полози поламаються – кататися перестане. Цього мало, що потоп упровадився і потопив усіх людей. Природа сильна все зробити. Вона на людині бачить свою неправду. Хоче його своїми силами попередити, але він їй не вірить. Вважає: все це не те, що слід. Природі треба, щоб людина визнала свою помилку на собі.

   9. А він її не визнає. Каже: і зараз він живе добре. Його плем'я кочує з одного місця в інше. Шукає собі вихід, щоб пожити, та порадіти над тим, що знайшов.

   Племена розвивають свій побут під управлінням ватажка. По зірках визнають, в природі неприємність буває, і так проходить, що потрапляють в халепу, і там гинуть безславно. Так дійшло до того випадку, поки самі не придумали таку думку, яка примусила себе зупинитися на одному місці господарем. Так ватажок і зробив, все він зробив для того, щоб жити. Приготувався із запасом завжди бути. Він врахував про все, що йому буде потрібно в цих годинах, хвилинах. Коли йому було потрібно, він звідти все робив. Його обов'язок такий був на своєму шляху. А шляху кінця не видно, він веде по дорозі прямо до широкого розвитку в житті.

   10. Їхнє просування, як вони рухалися, знала природа. Вона їх втягнула, всіх тих, хто в дорозі стихійно загинув. Природа велика і рясна за те, що в неї широкі поля. Вона не вивчена ніким. Вона лежить не тривожна. Тільки там одні квіти яскравим світлом блищать, а вода тянеться струмком. Все це служить людині в дорозі. Він сам все примусив, щоб рухатися по природі. А потім після проби однієї зупинився, і стали там осідати в тій місцевості. Ніколи ти не подумаєш, щоб у цій місцевості доводилося врятувати від стихії. Люди віки своєю предковою системою примусили. Ця місцевість у себе бачила неприємність, розвинену у великому циклоні. Все це починалося здалеку, з далеких країв, і з маленькою мізерною хмаринки все це сталося, атмосферою робилося.

   11. Як важко було дивитися на все плем'я, що гинуло. Воно не мріяло тут ось загинути від цієї бурі й дощу. Все наробила наша мати, вона ватажка обдурила світлом зірок. Ватажок проморгав, не помітив своїм оком, а природа своїми силами кинулася на поріг цієї справи. Люди й безмовні тварини загинули. А ми, всі близькі, про цю справу почули, тільки сказали самі собі. Як же так, що цей ватажок помилився, залишився за часом. А без хорошого і погане не буває. Одне те, що тебе врятувало, а що тебе затопило. У природі сліз немає, в ній одна радість вирує і вирує з усіх кінців і країв. Поховали прахом, в цю хвилину прошуміло, прогоготало, і так вся ця справа забулася. Вона не живе вже.

   12. Далі застосовувати свої досліди, свої вчинки, враховані вчинки, зроблені і враховані мною. Ріс з розрахунком. Як до цієї справи підходив. Чи просив, чи так примусив когось, щоб у природі виявилося це місце на один час тільки шкідливим. Якби ми не мали племені, ми б не мали і ватажка. А раз є ватажок, значить, є і підлеглі. У ватажка один намір – примусити підлеглого трудитися. А підлеглого справа – своєму начальнику служити. Треба теж йому попрацювати, бо праця створює багатство. Тому стала праця розділяти. Один вмів робити, іншому не давалося ... І так місцевість, на якій зупинилося плем'я. Він був потрібен, його назвали спочатку хутір. Там жили, працювали. Вони вперше зупинилися, їх примусила необхідність. У них було кочове життя дуже погане, тобто страшне, не до смаку.

   13. Людину обрав іншу. Став собі будувати з хутору містечко, там люди більше відділялися за майстерністю. Їх теж примусила піти з хутору своя хитрість. Вони в хуторі сильно помилялися спочатку. У них природа була одна для всіх, будувала те, чого не очікував чоловік. Він завжди думав, і надіявся на Бога, що він їм допоможе в їхній бідності. А він їх карав і карає, і буде карати за їхнє незнання. Вони думають, що їх природа тягне вгору до себе для того, щоб вилізти на гору, і там себе осідлати, своє досягнуте життя, яке їм би полегшила. І дала можливість не вкорочувати життя, а продовжувати. Вони не знають про те, що люди, що живуть на білому світі, вони все життя катаються без кінця на полозах, поїдуть вниз. Їхня доля попереду. Що б вони не робили, або не творили, їх чекає те, чого дочекалися перші.

   14. Вони загинули так в природі, як загинуть і ці теж. Їхній розвиток нелегальний, тобто обманний. Просилися на один час, і хотіли скористатися одним яблуком. А прийшли вже з ватажків і народу, начальників, бояр, лицарів, вояк, богатирів. І дійшли зі своїм розвитком свого села, міста і аулу до царя, хто це все зробив. І для чого ми це чинне ввели для себе? Щоб по нас великий батіг, по нашій спині сильно бив. Ми ж цього захотіли, щоб зупинитися на одному місці, і не заважати нікому. А час-то не знали, який він є в нашій природі. То він був при розвитку кочового життя, вона їх змушувала в іншому порядку зберігати себе. А тепер своїм часом стала наносити жертву людині. Тоді чоловік був ближче своїм тілом до природи, вона йому служила по-іншому.

   15. Він думав і отримував. А тепер його думки не зводяться зі справами. У нього, як племені, не вистачило фуражу. Природа щось погано стала свої дні, свої години продовжувати. У ватажка сумнів, загибель перед ним. Він став думати про нестаток. А природа на ці нестатки кладе свої сили, вона валяє тварин на довгих двох ногах, і не дає їм розвернутися. Природа спочатку виявилася сильна, вона не дає людині той час, в якому людина завжди отримувала. Це його перша після снігу весна, вона не відкриває свої весняні килими для життя чоловіка, хто перейшов до того, щоб отримати легше життя. Він через стояння став умирати. Йому природа не дала можливості свого часу освоювати. Ватажок став губитися, падати опорою своєю. І прийшов час такий, що цей ватажок залишив багато своїх людей жертвою через нестаток.

   16. Вони в нього померли. Він став психічно переживати, думав про те, що він теж помре. А на його такий створений страх прийшла весна зі своїми якостями. Стала свої струмки показувати, і слідом тут же кочівники пленталися за цими якостями. Перші тягнули своє плем'я. У них навіть не було того в голові, що на них якийсь ображений природою вожак зі своєю підготовкою накинеться. І відбере у них їхні віжки, і оволодіє ними як бранцями. Стане розпоряджатися, стане по-своєму вчити нас для того, щоб ми йому будували його почате життя.

   Так воно і вийшло, як автор цих слів написав. Ватажок себе на це підготував, через нестаток йому так чи інакше все одно доводилося помирати. У нього немає того, що було до цього. Його образила природа.

   17. А він тепер зуб за зуб став мітити природі. І так відкрив на собі нахабну війну. Заволодів цим плем'ям, став віжки тримати у себе, а всіх підлеглих примусив на себе працювати день і ніч, їх тримати в умовах неприємних. Вони вже в полоні полонені. Про це знає тільки сама природа, і дає багатства не ватажкові, а підлеглому, щоб він даремно так не мучився. Ватажок цю справу зрозумів, став розвивати на людях свою експлуатацію. У нього стало заводитися чуже, не своє. За цим законом тут народилося начальство через людську працю. Праця збагатила ідею, а ідея піднеслася, і стала продовжувати свої всі наміри, які вели їх до царя. Знаємо добре умови і час. Знаємо добре побут побудови, для чого в хуторі сам собі будує хороми через природне багатство. А тварину він тримає на мотузці, ставить для неї який-небудь сарай некультурного змісту.

  18. Тварина чекає: а коли це підніметься сонечко, наш господар підніметься, і нам на землі до стовпа притягне бур'ян. Це наше таке побудоване людиною життя. Сам собі вбиває птицю, б'є звіра, готує м'яке, тепле. А нас із-за свого шлунку тримає при будь-якому розвитку в природі. Людське нахабство до тварини. Його руки все роблять, очі бачать, ногами себе носить для того, щоб полювати на таких людей, хто йому підпорядковується. А підлеглому чоловікові дає природа всі її викладені плоди.

    Бояться тільки носити, як заслужений від народу, свою бороду. Він нею красується і їй вірить. Люди як за законом бояться виконувати. У боярина шуба волочиться до самого хвоста. Він живе через народ, про це говорить історія Петра Першого царя російського. Він їх примусив своїм режимом голити і стригти. У Петра хитрість була інша.

   19. Але боярська бідність – це була борода, він нею жив і хвалився тим, що він боярин. А Петро йому сказав: «Якщо ти боярин, то прошу сплатити за твою бороду, тобто за волосся, 1000 рублів». Його примусила царська необхідність змиритися з цією справою через гроші свої. Він теж хотів у себе бачити хороше, і будував хороше за рахунок іншого поганого. Село жило за рахунок ремісника ділка і також хорошого майстра. Він готував свій товар тому, кому буде треба. Потреба була у нужденного через тварину. Вона людину годує досита, і одягає до тепла. Вся ця будова йде не на користь у природі, а на шкоду. Як би ти і де не одягався, все одно це не порятунок у житті, а застуда і хвороба. Про це все людина думає. Як же так, що треба буде цей одяг придбавати.

   20. І де ти будеш придбавати, і як її будеш зберігати, це твої прямі умови. Ти живеш за рахунок штучного. А за рахунок природи живе одне загартування. Вода, повітря і земля – три найосновніші для життя тіла, за що введена між людьми боротьба. Один одного примусив тимчасово жити. Природа цього не хотіла, і не хоче тепер, щоб люди це робили. Але нічого ти не поробиш у житті своєму. Треба буде робити для того, щоб швидше себе зносити.

   Тіло людини є природа природна, але справа його рук є штучне. Його розповсюджують всюди через природу. А природа ці якості не дозволяє мати. Вона руки людські відриває своїми силами, не дає йому розум мати, свої сили для того, щоб жити, а умертвляє.

   21. Не займай жадібності, щоб ти не був цар або пастух. Йому все мало, він хоче більше. Так і князь, хто створив у себе з-за своїх сил все те, що було потрібно для людини. Один час пожити, а інший час розлучитися зі своїми силами. Хто б він не був, йому все одно намічена доля померти. З незадоволених моментів йому хтось будує свою образу. Він вчений чоловік, його вчення поки на горизонті, потрібно людям. Люди цей продукт тримають і ним хваляться: от ми, мовляв, отримали його, він у нас є. А у вас його немає. А раз немає, що ми повинні на це сказати? Теж треба придбати яким-небудь початком. Вчені думають, перебирають від цього предмета краще що-небудь зробити, що має наш сусід. У нього добре, а у нас ще краще. І так цьому хорошому немає кінця, краю ... в природі.

   22. Вона ж мати годувальниця. Вона нас народила, вона, мати, нас умертвить тільки за наше хороше. Це не якості, були вони раніше перед усіма, і є зараз перед усіма. Звідки вона береться, і хто її до нас присилає, якщо ми не хочемо її мати. А вона розвивається на нас, це наша смерть.

У природі є життя, вона живе, без кінця і краю продовжує свої справи. Був день і буде, ніхто його не зніме з шляху, бо він є природний. Вона не стоїть на одному місці, і не хоче відмирати. А хоче, і живе без кінця, також і немає кінця. Вона була, і є тепер, і буде вічно. А ми, всі люди, їй наслідуємо словами, сном зберігаємо. Кажемо: яка вона для нас хороша, довго нас тримає в м'яких подушках. Сон милий серцю, так людина його будує на собі. І так він про нього говорить: «Ще б спати, та потягнутися своїми ногами».

   23. Та час підійшов, треба буде вставати. Все це робить нам усім природа. Боярин ніколи б таку велику бороду не носив. Його примусила необхідність, умови. Між нами кажучи, це наш предковий побут змусив у себе мати бояр. Вони жили через нас, і живуть інші люди, тільки не з таким законом, з іншим. Воєводи, князі, бояри від себе обрали короля. Король зберігався людьми до тих пір, поки йому не прийшла зміна. Люди всьому справу. Вони вірили, вірять, і будуть вірити доти, поки їм на їхню віру прийде кінець, вони перестануть вірити нісенітниці. Це все тимчасове явище всього життя. Бути боярином, не кожному це дається, бути князем теж. Не всі бувають князями. Бути королем – треба заслужити увагу. А бути царем – треба мати свій народ.

   24. А народ – це є все для життя. Не буде такого народу – не буде царя. Загартування не було треба ні боярину, ні князю, ні королю, також і царю. Всі без нього прожили, і своє бідне горе здобули. Навіщо їм це було потрібно, якщо у них було золото, срібло. Вони свої хороми прикрашали цим, їхні хороми залишилися музеями, немає діла ніякого, лежать все в поросі. Загартування треба було не то що царю або королю, вона потрібно було самому маленькому і бідному чоловікові. Тільки цього чоловіка тягнуло за ніс бути королем. Але всі не будуть королями. Тому цей бідняк не вмів зробитися таким героєм, щоб на собі мати своє загартування. Його б в той час розцілували. Він би й досі жив і жив своїми викладеними правами.

   25. У нього була б не така сила, як він з нею помер. Це наше всіх безсилля. Ми загинули на фронті своєї боротьби без усякої слави один за одним. Смерть ні з ким не порахувалася, а всіх з собою забрала. І забере нас усіх без загартування. Загартування всіх ділків бачило, і йому б своє все передало, але ж він не був придатний до того, щоб жити за рахунок природи. Він живе за рахунок свого штучного, він радіє перед ним. Вважає, це для нього все, що називається у своєму житті його милий труд. Він робить своєму близькому, і хоче за це взяти стільки, скільки хоче. Але біда одна в тому, що цьому предмету не буде любителя. Так воно і виходило, і виходить, і буде виходити надалі, якщо тільки ми не змінимо свій напрямок, своє індивідуальне життя у своїй власності.

   26. Своїм словом називати це моє ніяк не рекомендується. Каже загартування. Хто майстер сказати на будь-яку і кожну науку: це, мовляв, моя є. Він помилиться і провалиться на ній. Вона була природна, і залишилася нею. А ось те, що буде треба. Ми всі від цієї справи відвернулися. Був ще Гіппократ батько медицини, обгрунтував цю справу, але не зумів сам себе показати всюди новою людиною. Він ухопився так само, як беруться всі за своє власницьке життя. Йому ця наука не по руці і не до душі. Він боявся так, як усі боялися природи. Також візьмемо вченого Дарвіна, Леонардо да Вінчі і всіх інших високих діячів. Хто побудував на своєму життєвому питанні теорію для того, щоб ввести революцію для того, щоб один порок прогнати.

   27. А інший прийнятий, його матеріалістичний капітал. Він його створив для того, щоб люди прочитали, і вчилися на ньому все це зробити практично. А практика це все зробить. І вона працею все зробила для того, щоб час прийшов і привів все те, що буде потрібно. І буде треба в житті не тим молодцям, не тій людині, хто боїться і боявся, він буде боятися. Лише тому він не практик, озброєний теорією. А практика покаже себе в тих роках, де це буде можливо. Проти ладу народжувалися талановиті люди, проти старого народжувалося нове зі своїми силами, пролазило, не поступалася старому. А старе – це розвиток техніки, технічного ока. Практика на собі розкриє свої сили, огородиться до самих трусів, до чистого, енергійного живого тіла.

   28. У природі вони були і є силою, і будуть завжди після, якщо їх будь-яка людина підтримає, і їх розвине на собі, зробить практично. Йому будуть еволюційні заслуги. Ні Лермонтов, ні Пушкін не знав про це, не сказав ніякий мудрець. Тільки люди грішні цього чекали, і чекають зараз, і будуть чекати весь час. Даремно їх страх оточує. Він прийде не для того, щоб карати грішного з душею. Він прийде їх навчати по-новому, як треба жити. Він прийде, і скаже тим, хто його силам не повірить, що це правда. Він знайде свої шляхи, свій такт на одній людині. Його сили розвинуть на всій землі. Його, як людину, прославлять. І скажуть: він є така ж людина, як і всі люди є зі своїм напрямком.

   29. Цього чоловіка не народжувалося, і не народився зараз. А тільки прийде такий багатий час. Він появиться зі своєю силою, прославить загартування, назве його своїм через практику. На це сказав Дарвін. Той буде сильний, хто доведе своїми силами еволюційно, тобто природно розкриє на собі ці сили в природі. Цей час не за горами. А зараз люди готуються зустріти цей рік, в якому народився цей чоловік маленьким хлопчиком.

   Скільки жила і була в своєму житті, вона не зупиняла свої сили. Вони були у вируючих хвилях і в бурхливому вітру, і на кожному кроці на землі. Загартуванню довелося і зустрічати, і проводжати. Воно не зупинялося, все придивлялося, думало дуже багато. Але все ж зосередилося на цій справі, в якій була вся природа загострена своїми силами.

   30. Все робила собі на користь, посилала сама себе. Всі мої здібності направлялися для того, щоб ухопитися за що-небудь, і вказати на факт. Це я годувальниця всіх, я змусила людину, щоб він знав про всі умови, про всю природу, та про її якості. Хіба було погано переглянути на той чи інший предмет розвитку тієї чи іншої сторони. Ми звикли дивитися завжди на південний край, звідти йде погода більше волога. Вона починає за собою з Чорного моря тягнути свої темно-сині хмаринки. Їх тільки набереться і згустяться, ідуть по-над землею. Ось, ось упаде крапля дощу. Ось, ось потече дощова вода. І скажуть, негарна річ. Ми її зустрічаємо і проводжаємо з хорошим настроєм.

1959.04. Іванов

 

5904 Тематичний покажчик

Адам і Єва 1, 2

Природа знесилює 20

Віра 23

Еволюція 28, 29

 

Путі до комунізму

 

   1. Від Ростова до Москви чимала відстань, більше тисячі кілометрів. Ростовці зважилися свій поїзд туди послати в повному порядку. З 12 вагонів состав. Один багажний з двома чоловіками. Бригада провідників по два чоловіки з бригадиром, він же радист до цього. Пошта один вагон вже стоїть по команді чергового по станції. Цей поїзд має назву «43-й». Стоїть на першому путі, готується до відправлення о 2 годині 35 хвилин. А зараз робиться посадка, пасажири зі своїми квитками займають місця. Всіх в цю хвилину примусили, щоб готувалися до своєї справи. Навіть і проводжаючі бачили, що до поїзда підійшов паровоз «Сталінець». Прийняв состав резерв кондукторів, головний зі старшим.

   2. По слуху пронісся в повітрі свист гальм. А черговий по відправленню не відривається від трубки. У нього запитує з відділення. Але командир диспетчер за станом всієї підготовки до того, щоб відкрити зелене світло. Дорогу вільну з Нахочеван Донського домовилися за часом пропустити на ходу. Кого тут не побачиш на пероні з проводжаючих. Одним було жалко розлучатися, сльози були на очах. А інші раділи перед цим випадком. У них свобода без них відкривалася. Хлопчик маленький стояв біля своєї матері, дивився на віконце цього великого вагона. Але не розумів, що це за люди там сиділи, і звертали увагу на цю створену навколо місцевість. У багажному відділенні двері давно зачинилися, закінчили свій вантаж, а пошта зачиняла двері.

   3. Хвилини закінчувались. Їх чекали всі люди ті, кому доводилося розлучатися з цим містом Ростовом. А ті, кому було цікаво попасти в іншу місцевість, ці хвилини гнали. Як би скоріше від цього головного Ростова відірватися, помчати, як і завжди «Сталінець» возить. Він стоїть весь при повній можливості, зі своєю бригадою готовий рухатися, хоч і зараз. А головний біля поїзду разом стоїть і дивиться на світлофор. Ось останні секунди закінчуються після шумної всій посадки. Біля кожного тамбура з цим провідником. Особливо противна в житті жінка робить, щоб на її боці був порядок, в черзі пасажири стояли з речами. А вона хоч швидко нас перевіряла і садила в вагон тепер. «Господи, благослови нас доїхати», – одна віруюча жінка сказала.

   4. А інша молода людина, видно з усього, що він комсомолець. Йому відомо це минуле і теперішнє. Якби тільки не готувалися до цієї справи люди, ми б з вами в цьому місці не опинилися, і не сиділи і не хрестили свою голову. А в цю хвилину якраз на годиннику стрілка 35 показала, і світло свою форму розкрив. Наш головний з черговим по відправленню за своєю роботою в одну хвилину стали робити. У одного рука піднялася з жовтим прапорцем вище голови, він дає шлях. А у головного засвистіла система для машиніста. А машиніст не смикнув, а плавно став колеса свого паровоза повертати, щоб не нанести образу своїм пасажирам. Вони у віконці зі знайомими та рідними мотали, в останню годину прощалися, і залишали їх позаду. Ті, хто проводжав наш поїзд, побажали хорошого всім нам, що їхали на своєму зайнятому місці, і сиділи на своєму місці.

   5. А інші ще сперечалися через тісноту. Живі люди, та ще з багатьма речами в твердому вагоні, в неполадках ждали миру. Це провідник, він прийде, зі своєю ввічливістю скаже, щоб ми не сварилися. Вагон для всіх однаково. А хвіст цього поїзда зник, і шуму не чутно. Як нашому паровозу у велику неміч бігти, все вище і вище пробирається. Будинки з вулицями по боках залишаються, вже не бачити. Бригада паровозна вся за своєю роботою, забезпечують машину, щоб вона без води не залишалася, а пар тримав точно все через хороше вугілля. Сьогодні отримали, ніби перешкоди для цього немає. Сам головний зайшов у свій належний кабінет. Йому ніхто зараз не заважає, крім одних через стінку багажника, які сиділи і тлумачили про адресу. «Ну, ми тепер побігли», – сказав пасажир. А сусід, видно ростовець, знає про цю підйомну систему для паровоза. Буде не бігти, а важко пихкати, волочити до самого «Сільмашу» все на гору і на гору зі своєю вагою.

   6. А потім він став розповідати про завод «Сільмаш», який він величезний зі своїми цехами, та з розташуванням всієї робочої сили. Більше всього конвеєр робить. Дивишся, по асфальту там всередині, здається, комбайн вже готовий. Стали вести про це розмову, про старовинну цю місцевість. А вона колись займалася більш багатими мужиками. Пов'яжуть одну за одною пари волів, запряжені в гарби. І їдуть в степ по в'язані снопи. Приїжджають з усіх боків мужики косарі з косами, та з дружинами, які в'язали. Все це робилося важко, жарко в поту. Нема, чому позаздрити. А що робиться зараз у полі? За цим посівом, за часом зрілості сам агроном не відриває це око, коли запустить на цей великий лан комбайн або два. Після цього машині не потрібні мішки, як раніше. Ця система продовжувалася.

   7. Особливо в якому-небудь небагатому селі заведено збирання в один час. Косять все, є, що в'яжуть для самозбереження зернини. Адже шкода річного врожаю. А є, косять косаркою, і кладуть у копиці, возять гарбами. У кого сила є ручна, скоро збереться. А у кого немає її, запізниться. Буває, на його щастя, осіння погода стоїть, стоїть. Це на його вже бідність. Він, дивись, і упорався. Про це всі ми з вами проскочили швидко свій Олександрійський ухил, по-над рікою Доном їдемо. Яка багата рибальська ця річка. Всі біля неї живуть добре. Особливо зараз катер, за яким прогресує все, розквітає за своїми потребами людей. Раніше ти не бачив і не чув. А зараз чому не поговорити. Адже це Олександрівка, вона місцевість. Вся станиця сидить зі своїми дворами по косогору. У них є риболовний колгосп, по той бік Дону сіті розкидають, їхній там табір. А місто Ростов ось збоку.

   8. Поруч завод «Червоний Аксой», він нашому народу дуже допомагає в сільському господарстві. Дає велику кількість частин машин для обробки землі. Це ми все зробили, ростовці. У нас риба, у нас хліб і виноград. Це найкраща для виноградників місцевість. Тут Донські, Пухлековскі білі і червоні вина. Особливо ми цим поїздом зустрічаємо і проводжаємо таких по шляху людей, хто цим правом користується. Особливо ось поруч Аксойский район, в якого чимало станиць зі своєю площею, із землею. З людьми не такими, як були раніше. Він індивідуаліст вважався зі своїм. А зараз люди радянські, що знають про нашу велику розвинену на людині техніку. Колесо крутиться від мотора через пальне. Все пристосувалося рукою людини. Будуються і будуються свої власницькі будинку, для життя свого огороджуються в садиби. Все в праці добувається.

   9. Ми якраз зі своєю розвиненою швидкістю стали чути гальмування. Ніби як до Костоновкі йде наш поїзд. А чоловік старше від нас сидів перед боковим віконцем, повернувся до косогору лицем. Він визнав: це був Аксай. Йому поїзд вклонився у своїх хвилинах, що простояв, і сказав «до побачення» тривалим свистком паровоза. Знову треба братися нам, каже машиніст своєму помічникові, щоб ні на одну хвилину ні перед якою стоянкою не спізнюватися. Наші будуть у диспетчера у відділенні заслуги. Він бачить за стіною, як ми своїми колесами крокуємо по ось цій місцевості, де лежать одна біля одної шпали. А рівнина правою стороною донська, наші всі умови бачить, але далеко від нас хутори, станиці. І став іти зі своїми хвилями Дон. Ми охали по-над Тузловкою рікою. А по-над косогором один біля одного сусіди сиділи, дивилися на наш поїзд, і бачили нашу швидкість.

   10. Вона нас везла. І по радіо нам сказали, як пасажирам поводитися, щоб не смітити і не плювати для того, щоб працю провідника берегти. Все це проводиться для гігієни.

Ростов по селектору питав у чергових по станції про пробіг, йому відповідали, що за графіком. А коли наш поїзд перевалився з одного відділення в інше, Шахтинське. Ростову ... забути у своєму часі. Він пішов, немає на його шляху. А шахти, як своєї залізниці, вхопилися, про кожен його крок питають. В Олександрівці як ти прибуття до тебе отримав, запитує диспетчер. Йому відповідає: «На ходу за графіком буде пропущений». «Добре», – сказав диспетчер. А у Новочеркаська запитує: «Чи можу сорок третього відправити». Новочеркаськ очікує, дав команду постам відкрити семафор, і впусти в станцію поїзд. Де доводилося нам проїхати швидко. Про нас не забув радгосп виноробства проговорити.

   11. І до того ж самі бджільницькі з кар'єром теж про нас сказали. Ось, мовляв, люди роз'їжджають, їм добре сидіти і поглядати у віконце. А хто як. Молодь взялася пограти в «дурня» в карти, один одного покарати своїм умінням. Іншому довелося взяти журнал, або яку-небудь книжку почитати. А інші їхали в 7-му вагоні офіцерському, більшість були військові. Знали з географії, що це за старе козацьке місто Новочеркаськ. Минув час той, коли козаки в цьому місті царювали. Були на них червоні лампаси. Їх тримав цар у пошані. Найкращі захисники були у нього козаки донські. Нас не минув Новочеркаськ. Коли ми до нього в'їжджали, виднілася з правого боку Крівянка. Навіть там ... інші по верху Дон. А по-над косогором сади виноградні колгоспи, всі вони оброблялися людською працею. Трудилися люди в них.

   12. Трудилися і на полі люди, в степу. Здавалося б, треба легше жити, а техніка примусила важко жити із-за всієї турботи, яку ми бачили і бачимо на землі. Хоча ось і у військовій частині, де нашого молодого чоловіка вчать на новий род служби, щоб він знав, як під час війни захищати свою батьківщину, свій поріг свого життя. Ми і це місто з усіма зручностями залишили, як і Ростов, також і Новочеркаськ, рушили в Хотунок. Швидко добралися до заводу хімічного. Він зі своїм господарством розташувався проти лівого боку заводу Будьонного, де випускають щодня електровози для заміни паровозів. Заміна електрики, значить, слово Леніна виконувалося. Електризація країни, значить, комунізм. А в комунізмі ми повинні не тривожно жити у природі, не залежні ніким і ні від кого. Це буде: один за всіх, а всі за одного.

   13. Взяв слово один змінити старе на нове. То ми вмирали, а то ми не будемо вмирати. Наші будуть сили цього від природи добитися, від природи все взяти. То ми не брали, то ми не бачили і не чули. А тепер є факт очевидний. У нас з наук всіх одна наука спорт загартування-тренування. Вона непогана річ. Якщо хто-небудь нею займеться і зробить, на собі розвине для того, щоб не застуджуватись, не хворіти. Це велика користь для того, хто живе на білому світі. Треба всім практика для того, щоб уміти запобігати застуді та захворюванню. Ось що нам всім треба. А те, що ж наука медична. Тільки захворій якоюсь хворобою, ось тобі і наскочить «Швидка допомога», або невідкладна.

   14. Сестра приїде або лікар. Лопух який-небудь приїде. Візьме ваше хворе тіло, щоб вставити свою здорову душу? Цього з наукою не зустрічалося ще. Коли ми з вами про це все поговорили, як швидко час біжить, і хочеться послухати. А що зробилося по дорозі з нашим поїздом, з нашої обслуговуючої бригадою провідників. Вони двоє на один вагон догляд роблять для пасажирів, щоб вони не ображалися. А то у нас люди недостатньо розуміють, беруть свої сили і направляють для всіх. Видно, чим він займається. Або насіння лущить, або яке-небудь сміття накидає під ноги, йому не доходить. А провідник бачить, але його серце терпить, йому ображати пасажира ніяково. Краще промовчу.

   15. Наш потяг, він швидко пробирається між такими коротенькими стоянками, та й по такій дорозі між посадками. Можна позаздрити. Мій сон під неділю. Бубнова светка показала шлях і до косовиці великого врожаю.

1959. Іванов

 

5905 Тематичний покажчик

Нове, незалежність 12, 13

 

 

Иванов П. К. Іванов П. К.

Вода

 

1959 14 листопада

Иванов Іванов

 

Редактор – Ош. Редактируется по благословению П. К. Иванова. Редактор – Ош. Редагується з благословення  Іванова. (См. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127) (Див. Паршек. 1981.02. с. 115, 127)

 

    1. Земля, це лежить вічне джерело між повітрям і водою, ніколи не вмираюча. А завжди жила, і буде жити, як природа. А в природі є, по цих умовах повзає, як якась жива річ, це рухався чоловік зі своїми ногами, зі своїми руками. Він бачить очима, чує вухами, без нічого не живе. Все він у природі придбаває для того, щоб один час пожити да робити. А потім через це померти.

    Тільки піднімається око, вже мозок свою силу розпростирає. Миттєво від нього мчить сказане слово фантазії. А щоб бути там і робити те, що доводилося. Тільки подумати, це в місцевості може людина зробити. А він про сьогоднішній день, що прийшов, ніколи ніяк ніде не забуває.

    2. Все думає, а як він буде в ньому з ним в атмосфері зустрічатися. Це знати не доводилося нікому. Як сьогодні довелося одягнутися в хороший одяг, щоб показати іншим. А на мою таку справу десь узявся сильний дощик, як тут він і був зі своїм. Він ішов сильно для того, щоб цій людині, хто про нього не мріяв. А тільки зараз він став розмовляти про цю атмосферу. А вона була до цього зі своїми якостями, але не на цьому місці, і не така придатна, як вона повинна бути. Яка зміна за зміною в цьому місці та в природі. Якраз був час сходу сонечка літньої пори. Зоря, міцно жаром горіла ця місцевість. А сонечко свої кінці показувало нам, як вогняне розпечене тіло. Якщо ми всі, хто живе, з боку заходу стояли, і дивилися на цю місцевість за тисячу кілометрів.

    3. А попереду може бути така, розташувалася зі своїми хатами з українським кроєм, з індивідуальним і на лужку, з садами. Та різними фруктовими садовими деревами, де, можливо, в цю секунду на цьому викладеному місці на сучку прилаштував сам себе соловей. Він своїм голосом покрикував, все змінював свій голос, оточенню було чутно. А підвода із запряженою конячкою під цей садок пробиралася швидко. Звідки, нам про це не скажуть. Здогадуються, це їхав наш бригадир колгоспної бригади. Йому довелося встати до сходу цього сонця. Його, як людину, змушує його робота. А здалеку кричить, щоб ти почув да обернувся, і подивився своїми очима, і побачив.

    4. А може, визнав не за таку місцевість, як було. Та не в такий час, що прийшов, цей час зберігав у себе сонечко. Чоловік будь-якої спеціальності поспішав по цій дорозі в точні хвилини потрапити, його там чекає справа. Хто може сказати про це село. А воно ж в якийсь час почало заводитися. Хто першим сюди попав, і собі свій город обгородив, і зробив будиночок. Це не все для життя. А для життя треба умови, щоб жити. І навчитися в житті, як дивитися на підходящу особистість, на підходящу дорогу, яка тягнеться по-над рікою біля скелі. А тут проходили люди зі своїм вчинком, вони згадують про старих минулих у предків людей, як вони при умовах дружно жили. У них не було того, що ми зараз маємо.

    5. Особливо якби вони встали зараз, і глянули у висоту нашого неба, які там літають залізні птахи з дзижчанням, з різними вогнями і квітами. Весь час до цього був запряжений віл у ярмо, а кінь у хомут. Прогресувала кустарщина з косою в руках і граблями, щоб скосити хліб, підібрати і зв'язати в сніп для складання в копицю. Молотилось катком, або ланцюгом. Важко без цього всього, що ми зараз здобули і маємо. Нам здається, начебто  через наше все легко стало. А природа в цій справі, в цьому часі нікому не прощає своїм покаранням, своєю любов'ю, своїм розумом. Хто цій справі не вірить, вона його зустрічає і проводжає з важким.                         

    6. День буває завжди днем один раз. А людина очікує цей час, цю хвилину, яка їй дає життя. Також і ніч по цій місцевості швидше пробіжить у вмираючі години. Це сон, він зі своїм заважає, примушує людину бути один час. Коли людина засинає солодким сном, йому що-небудь в цій справі сниться: де він буває, і що він бачить перед собою і робить своїми руками. А зі зробленого виходить в цьому місці. Це проходить мертве життя, як у наві життя. Людина,  обдарована людина, щасливець у всьому. А коли він підніметься, коли він прокинеться, зробиться людиною самозахисту. Він знайшов, одягнувся, і привів сам себе до дійсності. У нього думка запрацювала, у всі кінці світу пробігла. І раптом згадав свій сон, який він був цікавий у всьому.

    7. Як і зараз дивлюся, і бачу чоловіка, що ходить по снігу. Він чоловік на вид не хворий. А робить своїм тілом, як хворий. В одних трусиках, без головного убору, без чобіт. На будь-яке питання, задане кимось, він відповідає. У нього, як чоловіка, запитують дуже багато людей, їм же цікаво бачити таку людину. А ми цього чоловіка в житті не зустрічали. Він один з усіх живих. Тримає в руках три найвідоміші козирні карти, ними хоче всіх до одного побити. Це дама, король і туз. Гра продовжується, всі карти зосередилися, і став бити. Дама з королем і туз в руках, з точки зору науки, це буде загартування-тренування всім давати відсіч, старша і найсерйозніша у своєму здоров'ї. Природа за це стоїть горою.

    8. Куди тільки попаде? Попаде у свій ніс, свою голівку, їй або йому не дадуть розвороту. Хвороба – вона, а ворог – він. Все заважає в людському житті, яку побудував на землі чоловік. Він зробився господар свого добра. Він присвоїв до свого імені, до свого тіла. Що це, що він знайшов у своєму житті в процесі своєї праці? Начебто для нього це все в житті, мати на землі здібність. Це площа, якою користується все село, та й місто, у будь-якого господаря, у будь-якої людини, що живе в цій місцевості. Він обгороджений власністю, у нього на якийсь стороні на розі стоїть будинок, за коштами своєї кишені. З вікнами від вулиці, паркан з воротами. У кого які. А ззаду двору як? У калошах своїх, на випуск брюках.

    9. У природи немає кінця і краю багатств. Для того щоб ними скористатися, треба закласти фізичну працю. А її розвинула на собі людина, і ввела для себе в допомогу тварину, бика і конячку. А колесо змайстрував, примусила кустарщина придбати. Тоді яка була мука бідному без колеса жити, і як було без тварини бути в селі. Але все ж були такі, і жили вони не в порядку, із самого краю. Хто про них знав, і хто про них думав, якщо у них ні воріт, ні тварини. А собаку тримає, береже. Або собі каже: «Це мій Рябчик». Він знає мене, цього будинку. Та й знає про мене мій цар батюшка, про всю мою сім'ю, вона на обліку.

    10. У сільському управлінні записаний писарем. Знає про мене, і знає про найбагатшого багатія цій місцевості Бог. У нього все на обліку, що бідний, що і багатий. У бідного незаможного думка лазить по білому світу менше, ніж у багатія думка. Вона примушує кожну людину придбавати для себе в природі. Якби природа спершу не дозволила сама себе представити слугою, чоловік ніколи не зміг сам себе в цій справі розвинути. Спочатку у людини не було ні чобота, ні шапки, ні пальта, і не було такої їжі, як ми її маємо зараз на столі. А природа була, вода існувала джерелом, повітря оточувало часом, що проходив. Вчених теоретичних зовсім не було в поколіннях, була практика в природі і в часі.

    11. Люди жили і надіялися на Бога. Він їм давав тоді, коли вони що-небудь у природі робили. Під лежачий камінь не проходила вода. А коли ти камінь повернеш, і вода піде.

    Так і чоловікові все давалося отримати у праці і в часі. Він один час пожив, і покористувався всіма правами, він Бога просив. А сам про себе не забував думати, і посилати в те місце, де йому давався для життя свого розвиток. Ми добре знаємо про нашу землю, про наше повітря і воду. Всі ми з вами придбавали раніше для свого життя, і зараз ми придбаваємо в цих умовах. Раніше важке придбавання без теорії, без агронома, без моторного колеса, і без всякої техніки на людині. Але винце попивали, золото мали.

    12. А щоб прогресувала на людях тоді недовіра один одному, вбивство, крадіжка, ненависть або осуд. Такого, як зараз на собі, куріння тютюну не було. І щоб горілку 40 градусів склянками пити, це тільки росіяни шахтарі п'ють. Вони під землею працюють. Працюють і в полі селяни, трудяться. Раніше вони хліб добували, і зараз вони добувають. Раніше вони жили, надіялися на врожай, і зараз вони для цієї справи свою працю закладають, щоб легко отримати кружку молока, або смажене в м'ясі. Всі ми хочемо: той, хто працює, і той, хто не працює. Всі ми живемо через це все. Вчимося для того, щоб легше придбавати необхідне. Але коли станемо розбиратися практично в цій справі.  

    13. То нам давала все це природа нелегко. Вона б нам у житті не дала, але біда в тому, що таке плем'я, це чоловік, він панування над цією справою взяв. Він сам себе примусив копатися, мінімум для тимчасового життя придбавати. Його думка про це тільки й думає, щоб щось зробити, і щось із цього отримати. Нога по землі даром не ступає. Чоловік адже народився для того, щоб померти. І за ним плететься неіснуюча смерть. Її раніше такої, як вона є зараз, не було. Вона розвилася в процесі всього розвитку. Вона на землі існує з предків, і не рахується ні з якими королями, царями, князями, боярами. Розумними і чесними, і бідними людьми. Їх усіх тримає на віжках, на поводку. Дає їм повне право розвиватися для того, щоб людина через це пожила, та покористувалася усіма земними правами, що вона могла робити.

    14. Його праця змусила зносити себе, і зробитися непридатним. А природі це життя зробилася не до душі. Запаху такого, як хотіла природа, немає на чоловікові. Тому повітря йому відмовило його задовольняти. Де б він не був зі своїм тілом, його одне – як би на себе яку-небудь одежину надіти, який-небудь шматочок проковтнути. Або води напитися для заповнення свого розвиненого в шлунку простору. Йому кінця немає. Про це щороку все думати. А без діла не обійдешся в природі. Час відомий, весь рік на носі. А що, і коли, для чого робити. Прийшла весна, вона не сама прилізла, змусила всіх її до себе тягнути.

    15. Зі своїм річним робимо сьогодні. А завтра з цими правами вмираємо. Нас за цей рік за рахунком скільки людей померло. Хотіли вони жити, але не в силу їм довелося жити. Їх природа не допустила через їхнє багатство, через їхню заздрість. Вони не знали, що їм доведеться в цьому році помирати. У них було одне – зберегти самого себе. Від умов запасалися, готувалися, щоб тільки жити. А в природі вони своїм учинком, своєю гордістю і неввічливою стороною не заслужили жити. Їм природа відмовила, щоб вони дихали за їхній догляд за самим собою. Вони забули, де вони, і між ким є. У них немає різниці, хто і як біля тебе пройшов. Ти не бачив і не знав, що це зустрівся з тобою віком старше від тебе.

    16. Хіба б він не відповів тобі на твоє слово: «Здрастуй». Він би теж сказав: «Здрастуй». Але ти думав тільки про себе, що ти на білому світі живеш, і все належне у житті цілий рік робиш. Твоя справа не на користь іде, а на шкоду. Але тобі хотілося робити для себе користь. А всі ми думаємо і робимо шкоду. Ми зі своїм усім йдемо на рожен зі своїм серцем. А йти від нього нас наша віра не примушувала. І не примусить, щоб ми кинули вірити тому, з чим і помираємо. Священик – це наставник якої-небудь церкви, без нього не народжується людина, і без нього не вмирає. Він людині що-небудь допоміг для того, щоб ця людина народилася на білий світ, і за повчанням його заслужила легко жити на землі. Не працювати і не їсти, але жити.

    17. Цього священика не народжувалося і не народиться лише тому, що йому немає, за що жити. Тому у священиків теж такі слова, створені від Бога. Треба працювати, і добре працювати, щоб від природи отримувати, й іншим за можливостями роздавати. Нехай їх Бог за це обдаровує, що вони нужденним дають. Нехай Бог нужденним прощає, що вони чуже беруть.

    Жодна людина на нашій землі не пробувала сама себе примусити без цього всього залишатися. Ні всі святі, ні всі пророки, ні всі багаті люди чи бідні люди. Також всі народжені політичні люди, хто тепер хоче побудувати на землі рай за рахунок природи. І в природі тільки за рахунок рук людських, за рахунок своєї організованості, щоб колективом робити.

    18. А поодинці відмирати. Це не легке життя проходить на людині при даній політиці, яка кричить на весь світ: мир і дружба до всього. А до життя є великий каприз, і незнання наше, навіщо ми помираємо. Це споконвіків проходить на людині природність, хвороба, застуда. Ми не навчилися запобігти цьому. Ми не бралися і не робимо нічого подібного для того, щоб не застуджуватись і не хворіти. Наше всіх завдання, щоб здоровій людині цим займатися. Але він на сьогодні здорова людина. Навіщо йому лікар, навіщо йому лікарня, або ліжко, він не потребує нічого. А туз із дамою і королем кричить на весь свій рот своєю мовою, доводять перед усіма картами свою правоту.                                          

    19. Всю свою можливість представляють всім, що тільки ми зможемо ці сили відкрити на одному чоловікові через загартування-тренування, через роботу свою. Якщо чоловік буде такий, як нам карти кажуть, ніколи ніде не стане страждати від всяких епідемій. Карти спираються на одного чоловіка. Поки на одному воно все поширюється. Чому ж нам не повірити, якщо загартування-тренування наука. Якщо він зробив це сам без кого-небудь (нікого). За ним залишається й ідея.

    Що ми, всі люди, можемо і також карті сказати, цим козирям, якщо немає старше від них. А людина ними козиряє. Я не придержуюсь ніякої політики, і не хочу, щоб вона обманювала народи. А хочу, щоб народи отримали собі в житті легкий зміст, щоб не хворіли і не стогнали в ліжках.

    20. Це слова карт на людині говорять. Нам усім, хто дуже сильно хворіє своєю хворобою, треба переставати всякого роду їжу вживати. У природі є всі сили, вся надія на те, що нас природа збереже. Ми отримаємо все від неї. У цих картах сила вироблена для того, щоб розповідати про цю справу правду. Треба було давно кинути їсти, але не приходив такий час. Такі впевнені якості, через які легко доводиться залишати ці зароджені дні, в яких доводилося три або чотири рази їсти. Це нас із вами примусила психічно ненормальна звичка. Ми з вами народилися не з розвиненим шлунком. У нас він виріс у процесі нашого всього людського в природі життя.                            

    21. Ми з вами народилися не для того, щоб все придбане в природі поїдати. Нас усіх примусила у своїй місцевості наша необхідність, з котрою наші батьки вже жили і задовольнялися цим. Це все нам з початку появи людини в природі. Він не міг сам себе примусити, щоб залишатися без усякої першої їжі. Ці карти разом з людиною вже прогресують. Вчать і розповідають нам усім, що ми своїм необдуманим вчинком не даємо своєму мозку здорово думати, щоб ця думка собі будувала на користь усього людства. Спочатку мозок переконував своє тіло, що можна буде залишити свій розвиток носити на собі одяг. Адже тіло довго ходило назад і вперед, та все придумало свої кроки, шукало в цій справі вихід.

    22. А коли прийшов початок, тілу треба було з цим розлучатися, і кидати все позаду. Вже треба сказати умовам у природі спасибі, вони пішли назустріч цьому тілу, і не стали впливати своєю видозміною, що проходить по повітрю силою. Вона стала вперше зустрічати і проводжати тіло з неприкритою головою і невзутої ногою. Цього природа і не думала, щоб чоловік на собі створив ці природні сили для того, щоб ними продовжувати своє життя. І чоловік сам цього ніколи не міг думати, що він проживе між усіма 35 років свого віку, і потім скаже всьому цьому своє вибачення. Ти, він говорить, природа, вибач, будь ласка, що я перед тобою хочу сам себе показати не таким, як усі залишаються на своєму місці. Вони не хочуть цього пробувати.

    23. У них віри немає, як вона у мене народилася. Адже я сам це зробив, ніхто мене не вчив, мені стало добре. Так чому мені не думати про іншого? А що мені в житті, найголовніше, заважає? Це моя викладена переді мною їжа.

    Їжа добувається своїм тілом. Спочатку тіло думає, його примусила необхідність все думати за цілий рік в часі. Він зимою нічого не робить фізично, щоб сам собою допомагати природі, щоб вона змогла вже давати на урожай свої сили, свій час. Зима для цього тримає сніг на полі. Вологу тимчасову зберігає, щоб степ набирав у землю силу, свої можливості, і видаляв це все водою. І висушував для того, щоб підготовлену в цьому оранку засіяти вчасно. Вся людська задача була, щоб вчасно зробити, щоб зернятко вхопилося за землю, і стало швидко саме себе піднімати в рості.

    24. Це все поступово продовжується в природі за рахунок людського розуму і праці. Людині треба було робити. Якщо він цього не зробить, йому цей наступаючий рік жити нічим. Такі умови у чоловіка завжди перед ним стояли. Завжди у нього питала природа: а що ти робив зимою? Всі дні були перед тобою, то ти в степ не виїжджав. І не робив для того, щоб ріс по снігу урожай. Твоя справа було одна – топити жаркіше піч, і думати про попередній час. А він, хто його знає, де далеко. А наша людська така думка, яка примушує себе, як людину, про цей час не забувати. Рік для людини відомий, що моргати не доводиться. Якщо нічого не зробиш для того, щоб був урожай, нічого не отримаєш. Помреш, як і не було. Що і змушує людину в цій справі копатися.

    25. Спочатку думати про цей врожаї, а потім все те, що треба робити. Тому ми і робимо те, що нам один час шкодить. Ми самі собі користі в цій справі не створюємо. Йдемо в природу, і підсиджуємо, чекаємо, ось, ось скоро покажеться звір. А я його вб'ю рушницею, зробленою людиною для допомоги. Яке буде м'ясо жирне, яка буде шкіра тепла – все   це думки людини. А в процесі можна побачити інше, не те, що продумав чоловік. Природа. Також і на врожаю може вийти стихія. А вона через це і в гроб кладе людину. У житті людина не думає отримати собі неприємність, а вона, як на гріх, виходить. А для цього початку, щоб людина не отримувала стихію від природи, треба собі відмовити, кинути все робити, що дає шкоду. 

    26. Особливо про їжу доводилося багато думати. Я також в свою чергу їв. Чи не можна переживати без їжі. Це така розвинена на людині у нутрощі спрага. Її, цю утробу, нічим не заповниш. І нічим не доведеш народу про те, що є можливість і без їжі залишатися. Тільки довго треба працювати над собою, над своїм усім тілом. Йому треба, щоб тіло перебудувало думу для того, щоб мозок його знав, що він помре і без жодного запасу. Мозок дуже боїться залишатися без запасу. У нього кругле колесо. Не забувати про кожну годину і хвилину свого часу. Він так і думає про себе. Якщо у нього не буде в запасі того, чим треба жити, він помре. 

    27. Це його такі роздуми. У нього всі суглоби направлені для того, щоб чого-небудь проковтнути. А то така внутрішність, неможлива вимогливість у цій справі. Кажуть про одного чоловіка карти. Скільки він ходить в умовах у такій формі, в якій не ходили все. Він кроку не ступить без цієї думки, щоб не продумати. Як же так, що залишатися доведеться без усякої їжі й води. Це неможлива штука. Були всякого роду стихійні над людиною голодування, до 40 днів доходили. Він живий залишився з одною водою, яка його рятувала, він лежав у завалі. Це умови. А щоб твоя свідомість, яку слід було на собі випробувати, на своєму особисто тілі. А воно боїться, великий страх оточує його.

    28. То він весь час так їв приємно, і апетит був весь час хороший. Чоловік махина, в день поїдає тільки. А потім щоб ніяк не їсти. Цей час не настав, не звалилося з висоти, що буде треба для цього життя. А карти стали поперек цієї дороги, і не пускають чоловіка далі, щоб він продовжував свою систему з шматком, хлібом. Він йому заважає. Через їжу свою довелося всі зуби верхньої щелепи втратити. І зовсім відриватися від світу буде не можна. Вода – це джерело таке, без якого не зліпиш дім, і не огородишся від вітру. Все зроблено з участю води. Все це готується з водою. А ми її боїмося, ховаємося, не хочемо, щоб вона з нашим тілом разом ближче пожила.

    29. Як ледве щось таке, вже наш брат кашляє. Кажуть, застудився. Все це наробила наша вода. Скільки її по білому світу витрачається на всі людські потреби. Не врахувати цей водяний урожай, який між нами котиться. Все людство користується цим. А щоб перестати, чим жити? Загинеш відразу. А мої карти вказують на тіло. Воно ж отримало у себе нове, не стало застуджуватись і хворіти. Як їжа всередині робить. А зуби дуже ... пропадають. Давно треба було відмовитися від їжі, щоб зовсім не вживати її ніяк. Ось будуть сили розуму, розроблена проблема залишатися за рахунок природи.

    30. Почуття мати, щоб це почуття залишилося на віки віків між усім людством. Люди жили, але ніколи про воду не мріяли. Що вона така річ погана, яку не можна буде ніяк визнати корисною в житті. Вода весь час здатна у всіх справах допомагати. Всі тварини задовольняються, всі люди біля води живуть, і нею користуються один прекрасний час.   Коли їм треба чого-небудь змайструвати, який-небудь обід, у них всьому справа на це вода. Без води не можна буде жити, бо вода потрібна на побудову будинку. Вона тримає наші всі стіни, і сорочка зберігається з нею. Що, можна сказати, буде без води. А щоб людина подумала у воді життя за рахунок її відкрити, людину тремтіння проймає. Як же так, я без будинку жити не зможу.

    31. У мене все приготування тільки в будинку. Скільки в нього не волочи, і чого не май, все буде мало. Людина вірить умовам. І на них надіється, як на якусь гору, що це, що він має, його в деякий час врятує. Він цим живе і задовольняється на один час. А інший час, він його не чекає, і не хотів, щоб воно до нього приходило за його тілом. У нього в голові не буває про цю справу, щоб хто-небудь в житті заважав. Чоловікові життя створила природа, і вона його розорить. Все він від неї в процесі отримав, збагатився. Для нього земля все створила, і надалі дає. Але не забуває вона здоров'я від нього відібрати непомітно. Чоловік думає, що він добре живе. У нього все необхідне для цього є, для того щоб поласувати, свій шлунок нагодувати.             

    32. І одяг, та на ліжку в постелі чистій відпочити. Все це він має. Але не має у себе заслуг перед природою. І довіри від неї немає, щоб не боятися природи, і не отримувати від неї покарання, щоб не застуджуватись і не хворіти. Цього чоловік не добився. Він як горів, так він і буде горіти перед усіма. Його здоров'я тимчасове явище в житті. Сьогодні здоровий, а завтра захворів. Що буде треба зробити цьому захворюванню? Допомогти вигнати з тіла ворога, щоб він там не існував. Дуже сильно ломить, тобто болить, давить чоловіка. Йому не хоче природа, щоб він жив ​​легко, не хворіючи. Помирав за твоє зроблене в природі.  

    33. Ти ж почав сам це робити, що тобі й завадило. Скільки б ти не жив на білому світі так, як ти до цього задовольнявся. Для тебе і зносу не очікувалося. Але зрозумій, це тобі карти говорять через чоловіка одного для всіх. Він народився для того, щоб вам написати про вашу несправедливість. Ви ж брешете, коли у вас питаєш, як ви на сьогодні живете. А ви живете погано. Не знаєте про завтрашній день, який він буде перед нами. А він народився для того, щоб нам перешкодити в нашому житті. Будь-яка людина не гарантована від цього. Все одно прийде такий час, скрутить в баранячий ріг. Як це робиться, і зробить на будь-якій і кожній людині. Так що ж це нам хвала? Що ми один час пожили, пораділи, посміялися, потанцювали. А потім лягли в ліжко, і спимо спокійно.

   34. Думаємо, добре. А воно щось не так стало. У тілі свербіж, температура, і початок хвороби. Ворог пробрався, став тривожити. Немає виходу ніякого, крім як треба звертатися до лікаря, до вченого чоловіка з цієї хвороби. Він знає, що зробити. Всі сили для цієї справи кладе, але допомогти вигнати цю біль він не в силах. Його справа одна –виявити на людині її створену хворобу. Йому треба діагноз. А в діагнозі всі здібності до самого ножа і шприца. І тоді заповнені всі ліжка в палатах. Всі ми хворі, але намагаємося не хворіти. Але з нами природа не рахується. Не дивиться ні на їжу, ні на одяг, ні на будинок. Пролазити крізь щілину, своїми силами накриває людину, і давить її вміло, щоб не піднялася більше. Але людині хочеться жити. Хоч і болить, але ходить, або робити, що треба. Самі умови примушують.

    35. Не будеш робити – нічого не отримаєш. А будеш робити те, що всі робили, з цим помреш. Так воно і виходить перед будь-якою людиною. Хто б ти не був зі своєю науковою спеціальністю, ти, як теоретик, непридатний до практики. Якщо на тебе природа в твоїй справі впливає, ти ж помиляєшся. Хочеш приборкати природу, хочеш взяти від неї не мало, а багато. Так природа за твоє обдаровує всіх. А одне говорять карти. За що буде природа його карати, якщо він заступиться за природу, за її умови? Каже всім вголос. Треба кинути своїми руками все робити. Від води, і від повітря, також від землі відірвати свої руки. Не простягати їх, і не ловити у воді рибу або раки, та всяку тварину. Треба зовсім забути цю роботу. Самі харкаємо, плюємо в повітря, і повітря поїдаємо. Що ми робимо, самі не знаємо.                  

    36. А землю свавіллям захопили, нею, як власністю, користуємося і тоді, і зараз. Хто вам давав таке право, або де ви його отримали? Самовільно долучили, сказали: це, мовляв, я тут живу, і цим користуюся. Мені через мою працю, через моє здоров'я природа все дає.

    А де ж моє? Каже всім людям один чоловік, хто визнаний за свою хворобу ненормальною і несамовитою особою. Ви, всі люди, сидите на своїх місцях, займаєтеся роботою, вчитеся, робите свою стратегію. За це ви мінімум отримуєте. Ви живете, вносите в людське життя пропозицію. Ця пропозиція розробляється багатьма вченими людьми, приймається, і випробовується на життєвих фактах. Користь чи ні, а розвідку треба буде робити. Наука, вона наука теоретична для того, щоб що-небудь робити.

    37. І те, що зробили, описати. Хіба нам, як людям, моє загартування не чоловіка, не моя практична робота в цій справі? Її розвинув на собі чоловік, загартувався. Так що ж це не ідея здоров'я, не треба буде народу, не треба буде людям, що всі від одного чоловіка відмовилися, пішли? Не хочуть його справу підтримати. А він же жива людина, наше з вами зроблене не визнає за правду. Це все, що ми маємо, добуто злодійськи, награбоване вбивством. Це не наше, а природи. А в природі ми люди індивідуальні, що задумаємо, те й робимо. Нам ніхто не забороняв і не заборонить придбавати у своєму господарстві. Немає у дворі собаки – не хазяїн. Немає кішки в будинку – не хазяїн. Немає тварини у тебе – не хазяїн. А якщо є, то вже хазяїн. Він для цієї справи живе, і розмірковує ще більше отримати.

    38. Йому цього мало. Він мав своє розвинене господарство, його зберігав, жалів, годував для того, щоб була в цій тварині сила. Який може бути господар, якщо своїм не похвалиться. Бика одного всі люди бояться, він дуже бутить і коситься. А бик хазяйський стояв на прив'язі на налигачі. Він нічого не бачив, крім одного – є у нього пара. Чого він буде бутити, коли цьому бику дадуть волю вийти на простір у природу. Він тут робиться господар все робити, він сильна тварина. Не бачив один час інших, тому він з серцем до них підходить. Зі свого хоробрістю, з силами підходить збити цю тварину. Ось вам і боротьба, і фронт один з одним через кого? Та через господаря. Щоб хазяїн іншому хазяїнові поступився, своє наявне передав, це випадково може вийти.

    39. А щоб свідомо хазяїн хазяїнові допоміг, такого зроду не було. А гнатися гнався, щоб його наздогнати і перегнати. Це було таке завдання у всіх, тільки було рідко, але виходило.

    У мого батька було п'ять синів та чотири донечки. Своє господарство зберігали самі за рахунок своєї праці, за рахунок уміння. А в інших господарства були міцніші, і ми їх всіх перегнали своїм достатком, своєю любов'ю. Щастило в своєму житті в своєму початку. А потім в колектив здали все належне. Самі по виробництвам, по організаціям, де була можливість зберігати себе. Важко було і погано своє залишати, а за чуже братися. На дану хвилину живеш, вже прожив 60 років. Великі роки, велике досягнення. Тільки місце своє ніколи ніде ніяк не присвоював і не присвою.

     40. Своє чемпіонське ім'я. Я хочу, щоб не втрачати вічно своє здоров'я. А вся хвала оточуючих, нехай вона не проясняється на мені. Я ж не той, кому слід придбати в себе таке село, в якому є всі можливості жити тільки для того, щоб від цього шматочка землі отримувати великий урожай. Дана місцевість один чорнозем є. У болоті колодязь, джерело води. Тут заведено в землянці хазяйське польове життя. Він примусив строкового працівника його зберігати. Тут не було ніякого кар'єра і лісу. А лежала багатотисячна площа землі, з якої в рік один раз брався урожай. Цьому урожаю робилася підготовка весь час, коли зима не пускала на свій крій, щоб топтатися.

    41. Земля збережена, всю зиму під снігом була, накрита зберігалася у своїй бутності. Так люди кажуть: є в полі сніг, значить буде врожай. Немає снігу по предметам – не буде врожаю. А господаря справа – думати, та Бога просити, щоб йому Бог послав у своєму достатку другого строкового раба придбати. У господаря є велика таємниця, в будинку стоїть накрита скриня, в якій є засоби. Він про них мовчить, але не викидає з голови, щоб думати про поповнення. Його мета була одна – з Господом Богом зі своєю молитвою рано встати. Та Богу помолитися, тварин нагодувати, самому поснідати, і так весь день у цьому проходить. А ввечері на всю ніч готуємося, щоб провести без збитку.

    42. Приготуєшся з кормом, зачинишся від чужих рук. Надієшся на одного Бога, він тебе в цьому врятує. Я, як господар, без нього не живу. Понеділок або субота, а для мене все одно робота. Не сам, так працівник доглядає за твариною. Вчасно дав корму, вчасно напоїв, і вчасно лягай, відпочивай. Господарю треба час, тільки який. Йому недостатньо дня. Він заходить в будинок, не перестає все думати. Для нього цей вечір, якого він весь день чекав. Дочекався, з двору забрався. Здавалося б, прийшов в будинок, розібрався, і швидше в ліжко, щоб спати. Цього не виходило. Вечеряти треба, дружина готує, варить в печі суп з курятиною. А справа господаря – чекати з думкою невідривно, що робитиметься у вівторок цього ж тижня. У нього час на обліку.

    43. Про цей час всі знають, і готуються зустріти і провести. Господар не закінчив думку свою, вечеря перервала, запросили, як господаря, за стіл, за чашку налиту спільну супу. Потрібно було сідати, і обов'язково. Весь день безперервно своїми ніжками протупав. Без усякої доброї думки не ходив, а все думав і шукав кращого. За столом треба спокій, щоб добре поїсти. А у тебе в голові, як господаря, прийшла думка, я згадав про неділю. Треба було швидше брати свою належну ложку з шматком хліба, і жувати. А в тебе слова перед жінкою поставлені, щоб домовитися з нею, що ми повеземо на базар. Треба перш готуватися. І так без турботи не поїси і не дихнеш. Ніби все для ночі зробив, повечеряли, приготувався спати, ліг в подушку. А сам не забуваю лазити своєю головою по всьому господарству. Одна надія на Бога, що він тебе ніколи ніде не залишить.

    44. Все йде за порядочку. І на степ, приготовлену орати під зиму, заглянеш. Вона лежить спокійно не тривожна. А хазяїнові треба по ній пробігтися, а то не встигнеш. Про що тільки господар не думає, навіть про дорогу. А яка вона буде з весни, їхати треба в степ. А снасть яка, худоба яка. На погане господар не мислив, на хороше мислив. А все ж заснув, заспокоїлися нерви, сон сниться. Начебто він їде на конях, і потрапляє в такі умови, де під льодом швидко текла вода. Коні поплили собі. А він пливе на крижині теж. Не знає, куди. І ось страх оточив. Прокинувся господар, став думати про інших господарів. Може бути, і гірше, і краще жили, але вони теж думали і все робили. Їхня справа створювала в одному місці своє життя, йому думати доводилося мало. Треба думати не про це, про що всі думали, щоб була хороша власність, хороше індивідуальне господарство.

    45. Навіщо йому хтось, якщо він є господар свого добра. Він його і береже. Воду утримати в греблі неможливо, щоб вона не виходила з джерела. Де-небудь просочиться, прорве і піде. Так і думка людська мислить, доти вона працює, поки господар здоровий. Як господар повалився, і господарство слідом поплило. Власність будувалася Романовими 300 років. Всі думали, воювали, програвали і вигравали. А прийшов час, треба господареві померти, він помер після революції у громадянській війні. Чоловік не виправдався природою, він проштрафився, пішов з життя на віки віків. Лежить в поросі в землі.

    А зараз робиться з ним в природі. Чоловік взявся за природу свою, за справу свою. Від рук індивідуальність геть подалі від себе прогнав. Зробився господарем над землею в колективній праці.

    46. ​​Земля перейшла в руки колгоспного ладу, тобто в артіль. Все те, що буржуазія робила над трудящим, тепер воно на віки віків померло. Гроші стали самих робітників, бідняків селян. І виробництво перейшло в командування науки нової небувалою. Це партія, яка народилася для цього чоловіка, щоб він вхопився за неї, і з нею разом робити почав. Партія цим себе не вчила, щоб знову з людиною нарівні жила небувала в житті чесність. Як вона трудящому вічно заважала, так і буде на неї опиратися будь-яка у праці людина. Він же все це зробив, прогнав від себе старе погане. А тепер нове небувале, наука не хоче себе вчити, щоб людина пішла по новому шляху своїм чистим тілом для того, щоб все негідне з життя прогнати.

    47. Труд, котрий був загартований, ми за нього все життя боролися, поки з дороги прибрали. Нам природа допомогла, щоб ми зробилися хазяї штучного. А практиці ми не хазяї, своєму тілу не віримо, що воно природне. Йому не треба ніякий хімічний виріб. Йому не треба для тіла нічого з штучного. А йому треба природа. Де він народився, як його народили, і хто його народив? Чоловік. І чоловік навчив зі своїм безсиллям виховувати собі своїх дітей. Чоловікові в процесі свого первісного життя набридло жити безболісно. Він не знав, що з ним на шляху через це все зроблене зустрінеться стихія. Так воно і вийшло в житті людському. Весь цей розвиток нам приніс смерть.

    48. То нас наче тримав Бог в національній державі. Ми своїми силами захищали, і будували царю батюшці благо. Тепер ми безбожники, віримо науці. А в науці є наука одна – зберегти від природи своє тіло, щоб воно не застуджувалося і не хворіло. На це все є наука загартування-тренування. У всьому его справі сам чоловік. Ми ж можемо довіритися чоловікові, що він сам себе віддав на жертву. Не зважав на смерть, що він від цієї роботи помре. Я взявся сам, без учителя і викладача. Зробив усе для того, щоб не застуджуватися і не хворіти. У процесі своїх 26-и років це ж завоювання людиною в природі, і перемога над природою. А раз така перемога в природі на людині народилася, значить, є ідея. Чесність зовсім прибралась.

    49. А правда оточила, проаналізувала всю історію минулу. Спасибі психіатрії за її всі в цій справі послуги, вона зберегла моє тіло через своє право. Вона не порахувалася з моїм здоров'ям, що воно робить для себе користь. А взяла, ввела в діагноз, нібито я ненормальний чоловік, шизофренік, параноя. Хто зі своїм здоров'ям поживе, як об'єкт, тіло чоловіка умре. Написали ростовські вчені в збірник 1949 року. А загартування мною зроблене. Я повинен сказати своїм гучним голосом, це моє загартування. Навіть один час мене психіатри ... влада під політичною державною безпекою поклали в психіатрію, Ленінградську лікарню № 2. І в Казанську лікарню, і в Чистопольській лежав. Відпочивав, набирався теоретичних сил для того, щоб там за три роки і десять місяців навчився писати про життя людини.

    50. Моє загартування треба здоровому. Як я почав свідомо робити, як моє тіло зробилося. Але людині зі здоровою головою легше померти в пальто. Він каже: «Краще помру в пальто». Як же мені тепер виступати перед партією і наукою новою небувалою. Партія не вчить нас, щоб ми всі не жаліли, втрачали своє здоров'я, і ​​поодинці вмирали. Раніше не було, з чого труну зробити, інструменту не було. А щоб лопата була яму вирити, цього не існувало. А зараз що робиться. Повний конвеєр побудований у людини. Тільки з'явиться якась природна хвороба в голові, або всередині, або в ногах, або в руках. Значить, за вашою справою всього розвитку, лякатися треба, губитися. А близькі рідні бачать, переживають за людину, що вона стогне.

    51. За телефон, в «Швидку допомогу», де лікарі зобов'язані не спати, а бути завжди напоготові. Борці з хворобою, вояки зі стихією, їм тільки крикни, у них все є. То була конячка, а тепер є швидка спеціальна автомашина, і є ЗІМ. Аби ти, як людина, тільки захворів. У процесі хвороби що техніка скаже, то буде робитися. Допомагає всьому хімія.

    Хіба хвороба була до цього на цій людині. Людина нова – і хвороба нова. Не зараз треба лікаря. А треба навчитися, щоб зовсім до лікаря не з'являтися. Для цього ось саме потрібно і моє загартування, мій у цій справі труд. Я, як людина, задумав вчитися, всі спеціальності простежив. Але щоб із цієї науки була користь, я не знайшов. Тільки знайшов одну науку, це є моє загартування. Я ним став займатися.

    52. З південного боку, з Чорного моря, по умовах Кавказьких гір, в лісах назад і вперед все ходив. Та думав: як б не загинути від цієї справи, що я став на собі відчувати. Спочатку головний убір скинув, слідом чоботи, а потім увесь належний одяг до самих трусів. Це заслуги між оточуючими. Все це робилося поступово і акуратно, і обережно. Але все робилося з режимом їжі, і зараз не кидаю, а роблю. 50% на рік, 183 дні їм, а 183 дні не їм. До цього всього приходжу свідомо, і роблю для того, щоб досягти своєї правоти своєї справи. Щоб жити за рахунок природи, за рахунок умов: повітря, води і землі. Є, на кого надіятися. Він сам себе не веде до стихії зі своїм вчинком, зі своєю ввічливістю. Це мої сили, моя воля в усьому.

    53. Сказав – значить зробив. Це буде, і обов'язково. Є реальні результати. Як з усього видно, що тільки я цей чоловік, хто буде всіх нас судити своїми словами. У мене є, що питати у народу. Хто вам давав право мене проганяти з роботи? Кому давалося право брати на війну? А коли треба було воювати, цар теж неправильно вчинив, взяв мої сили на війну, і зараз же відбулася революція. А за більшовиків вся думка, все серце думало. Воно як вийшло, так і виходить зараз. Всі з прибутком і прогресом.

    Але чоловік своє візьме, йому довіряться люди здорові, почнуть самі все це робити. І визнають усі, зроблене моє загартування придатним для того, щоб наслідувати і застосувати в своєму тілі. Щоб тіло кожної людини було загартоване, не боялося залишатися при будь-яких обставинах у природі.

    54. Що тоді скажете моєму загартуванню, якщо вони будуть отримувати для самих себе користь. Вона у нас буде тоді, коли ми всі до однієї людини про цю справу будемо впевнене знати, що між нами є такий чоловік, що зародився. Він пройшов практично свій вік 35 років, все він на шкоду свого здоров'я робив. А потім його думка примусила повернутися назад усього людського життя. З початку всього цього стали робити своїм тілом нелегальність. Але чоловік перший був сильний в цьому ділі самого себе зберегти. А природа була в цій справі безсила чоловіка в його здоров'ї зберегти. Він поплив вниз по воді для того, щоб своє життя на віки віків втратити. Так ми зробили, так ми і отримали.

   55. Від однієї людини штучне ставало. А єство померло, його не стало. Он одні кладовища. Подивіться і переконайтеся на ваше все зроблене, на вашу турботу, і самозбереження самих себе. Один народжений природою чоловік. Він народився для всіх, щоб їм своє поняття розказувати, про своє знайдене в природі. Він каже. Нам треба ватажка, нам потрібно Учителя, щоб він нас навчив, щоб ми навчилися, як на білому світі жити. Щоб ми з вами перед природою не були слугами. А мали свою впевненість у тому, що природа сама не хотіла, щоб за рахунок її задовольнялися один час. Наша праця її примусила від нас терпіти. Вона не хотіла, але що ж ти поробиш. Труд примусив пасти наявні сили. А піднімати їх навчилися хімічно.

    56. Ми знаємо добре, що тіло наше життєва  квітка. А його оточило мертве з покрою тіла і зсередини, що може бути хорошого із зробленого в природі своїми руками? Для того щоб це спожити, треба на це мати сили. Одяг без здоров'я не понесеш, він тебе задавить. І без здоров'я ти шматок хліба не проковтнеш. Хоч у тебе є, що їсти, або є, у що одягатися. Але раз тіло безсиле, одягати і їсти їжу як таку не примусиш. Не примусиш, щоб вона лилася в рот, або одяг сам надягався на людину. А чоловік спочатку все думав про завтрашній день, що сам для свого життя буде з ранку робити. По ходу дня його примушує оточення. А він його народив у себе ще вчора, по цьому місцю своєї думкою пробіг.

    57. Але робити довелося практично сьогодні. Вода буде треба на все. І воду треба принести з колодязя. А те, що належить, готувати. Вона сьогодні кухарка на всю належну сім'ю, котрій треба в день. Для цього їй вода в першу чергу кип'ятиться, у що кладуть картоплю. Після цього капусту на борщ, а пшоно на суп. Перш ніж це робити, треба дрова або солома з цеглою. А їх наперед придбавають для порятунку самого себе. Якщо ми не будемо цьому слідувати, ми без цього помремо. Нас наша думка веде за собою. Вчора продумав, а сьогодні здійснюємо. Сніданок не робиться так все задарма. Треба піч затопити, дрова приготувати. Треба зварити, що їсти. Картоплю почистити, приготувати, щоб зварити. Засипаєш після що-небудь, або капусту, або крупу.

    58. Заправляється жиром. Але за смаком будується завжди людиною апетит. Коли сідаєш їсти, зазвичай перехрестиш сам себе, щоб більше поїсти та попити води. Коли чоловік це зробить, він потребує відпочинку, лягти в ліжко відпочити. А потім треба піднятися, знову братися кустарно робити, тобто працювати також для обіду. Зготував, треба сідати спожити. А раз треба, значить необхідність. Вона живе з чоловіком, поки він здоровий і потребує в усьому цьому. Якщо потреби в цьому не буде, то і навіщо буде треба необхідність. Необхідність змусила про наступний день турбуватися, щоб було, що поїсти і одягнутися. Це, найголовніше, людина в запасі має. Він його завтра повинен їсти.

    59.   А про цю необхідність забула, про стихію, що трапилась.

    А у воді немає для нас цієї думки, там цього не подумаєш, і не погадаєш про цю справу, про всякого роду труд. Там немає, де свої руки прикласти, щоб ці руки для нас що-небудь у захисті зробили. Кар'єрів там не існує. Вода не потребує будь-яких будов. У воді немає лісів, щоб на що-небудь рубати. Для води людина не продуктом існує. Там чинів між людиною і природою не буде. Взагалі легке життя для тіла. Щоб сперечатися між собою за що-небудь, немає навіть сенсу. Там різниці немає між усіма, ніякого правителя. Одна існує атмосфера. Там немає ні спеки і ні холоду.

    60. Є одне з усіх однакове право для того, щоб жити. Пташки по білому світу не літають, і не співають свої пісні. І теж не вийде людина зі своєю заздрістю. І не буде він дивитися на добре і вказане місце, де люди собі побудували яке-небудь у праці життя. Там такої думки не народжувалося, там такого місця не було. Вода сама все робила, сама все творила. І буде творити лише тому, що там все живе і життєрадісне. Вода перед Сонцем і Місяцем блищить, як срібло. Щоб оком в це подивитися, і побачити такий простір, як ми бачимо вночі зірки, і ми бачимо вдень. Наша атмосфера, наше все навколо нас, це наше все. Ми повзаємо по землі, і нас оточує повітря. Щомиті все нове і нове, ніколи не бувале. Чоловік дивиться, він бачить, він думає.  

    61. Його примушує не так про цю справу мріяти, і до цього дня підходити. У воді доводиться йти легко без одягу, і не по землі. А тільки літати, тільки плавати і мріяти. У воді думок добрих вистачить. І думка без кінця і краю. Мозок не відпочиває, завжди живе. І буде жити лише тому, що все природне, не вмирає, а живе, життєрадісне, завжди бурхливе. Це не прилітна, що йде з одного місця в інше. А чоловік як перший час буде перебувати, і там буде жити без всякого того, що є в житті на білому світі, а не у воді. У воді легко можна добувати собі в процесі життя. Там будеш робити те, що воді подобається. І вода хоче, щоб чоловік сам себе показував таким, як ніколи і ніяк.

    62. Щоб для води був запах. Вода не любить сміття, і ненавидить у собі бруду, жене геть подалі від себе. А чоловік, де б він не був, йому вона дає дорогу в море, в брил. Вода хоче, щоб людина в ній була, і на її розсуд робила. Вона любить людей в цій справі, і хоче їх у себе утримувати, як ніколи нікого.

    Тільки (авт: перш) ніж іти в воду, треба підготувати себе, щоб зробитися незалежним. А раз незалежний будеш від природи, то ти в природі будеш жити без усякого задоволення. Щоб чоловік жив, і здатний був без всякого одягу і їжі, і житлового будинку. Природа хоче, щоб така дорога розкрилася, і дала можливості обходитися без їжі і води. Говорилося, що не можна залишатися без одягу.

 

1959.11

Иванов Іванов

 

Набір – Ош. З копії оригіналу. 2013.10.          

  

    5911    Тематичний покажчик     

Перша людина   10, 47, 54

Смерть   13-15 13-15

Здоровье Здоров'я   18, 19

Не їсти   20, 25

Стихия Стихія   25 25

Природа і людина   31, 32

Болезнь Хвороба   32 32

Не робити   35 35

Учитель судить   37 37

Учитель, історія   39 39

Місце не привласнювати   39 39

Наука загартування   51, 53

Учитель судить словом   53 53

Вчителя визнати всім   54 54

Безсилля   56 56

Життя у воді   59 – 62

 

https://www.gstatic.com/translate/infowindow/iws_n.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iws_n.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iws_w.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iws_e.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iws_s.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iws_s.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iws_c.png

https://www.gstatic.com/translate/infowindow/iw_n.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iw_n.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iw_w.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iw_e.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iw_s0.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iw_s0.pnghttps://www.gstatic.com/translate/infowindow/iw_c.png

 

 

 

 

 

https://www.gstatic.com/images/branding/product/1x/translate_24dp.png

Исходный текст

Предложить лучший вариант перевода